AlkuSavon henkikirjat → Yhdistetty nimihakemisto 1693

Savon henkikirjat 1693

Yhdistetty nimihakemisto

Mukana pitäjät: Iisalmi, Joroinen, Juva, Kangasniemi, Kerimäki, Kuopio, Leppävirta, Mikkeli, Mäntyharju, Pieksämäki, Puumala, Rantasalmi, Ristiina, Sulkava, Sääminki

Huomaa: sukunimettömät henkilöt on jätetty pois yhdistetystä listasta.


A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Y  Å  Ä 
 A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Y  Å  Ä

AAlkuun

Achwikas

Peer (Leppävirta: Luttila) 2082A

Ackain

Anders (Iisalmi: Pappila) 2101B

Ackmöller

Erich (Juva: Järvenpää) 2278A

Afleck

Gustaff (Leppävirta: Pitkälänniemi) 2083A

Karl (Leppävirta: Pitkälänniemi) 2083A

Maria (Leppävirta: Pitkälänniemi) 2083A

Wilhelm (Leppävirta: Pitkälänniemi) 2083A

Afwikain

Hind. (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Jöran (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Laars (Mikkeli: Sairila) 1812A

Pahl (Mikkeli: Sairila) 1812A

Pehr (Mikkeli: Salmenkylä) 1812A

Påhl (Mikkeli: Sairila) 1812A

Afwin

Christer (Leppävirta: Kurjalanranta) 2081A

Samuel (Sulkava: Auvila) 2272A

Ahnoin

Johan (Leppävirta: Huovila) 2080A

Peer (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Ahockas

Thomas Peerss (Leppävirta: Timola) 2084A

Ahoin

Anders (Sulkava: Ruottila) 2273B

Bengdt (Sulkava: Ruottila) 2273B

Jöran (Sulkava: Ruottila) 2273B

Oloff (Kuopio: Suojärvi) 2090A

Aholain

Olof (Iisalmi: Vänninmäki) 2098B

Samuel (Iisalmi: Vänninmäki) 2098B

Aikainen

Johan (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Larss Larsson (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Nills (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Thomas (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Ainain

Hind: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Ainolain

Bertell (Pieksämäki: Pyhitty) 1821A

Hind. (Pieksämäki: Pyhitty) 1821A

Kirstin (Pieksämäki: Pyhitty) 1821A

Lars (Pieksämäki: Pyhitty) 1821A

Michell (Pieksämäki: Pyhitty) 1821A

Sara (Pieksämäki: Pyhitty) 1821A

Airaxain

Nills (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Peer Anders: (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Airaxein

Esaias (Kuopio: Airaksela) 2084B

Gabriel Olofss: (Kuopio: Airaksela) 2084B

Ambiorn

Erich (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Sven (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Andickain

And: (Kuopio: Akonvesi) 2084B

Andikain

Olof Anderss. (Kuopio: Ritoniemi) 2089B

Olof Olofsson (Kuopio: Ritoniemi) 2089B

Aniain

Helcga (Mikkeli: Anianniemi) 1806A

Pehr (Mikkeli: Anianniemi) 1806A

Anjain

Erich (Mikkeli: Haahkala) 1806B

Johan (Juva: Ronkala) 2281A

Antein

Hind. (Mikkeli: Laurikkala) 1809A

Antoin

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Matz (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Matz Pehrss (Mikkeli: Kääriälä) 1808B

Pehr (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Pehr (Mikkeli: Kääriälä) 1808B

Anttoin

Mårten (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Arfwelin

Hindrich (Leppävirta: Lylymäki) 2082A

Matz Anderss. (Leppävirta: Lylymäki) 2082A

Argander

Thomas (Sääminki: Kuusiniemi) 2267B

Argilander

Samuel (Kuopio: Savisaari) 2090A

Arpain

Johan (Mikkeli: Harjujärvi) 1806B

Arpiain

Anders (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Anna (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Hans (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Johan (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Laars (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Matz (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Pehr (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Aseilain

Laars (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Morten (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Asickain

Arfwed (Pieksämäki: Virtasalmi) 1823A

Asikain

(Juva: Taipale) 2281B

Eskell (Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Hind: (Iisalmi: Pörsänmäki) 2097A

Lars (Rantasalmi: Vahersalo) 2077B

Lars Larsson (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Larss (Rantasalmi: Vahersalo) 2077B

Nills Nillss: (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Nills Thomasson (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Påhl (Sulkava: Niinimäki) 2273A

Asilain

Erich (Mikkeli: Suonsaari) 1811B

Hind. (Mikkeli: Suonsaari) 1811B

Matz (Puumala: Hamula) 2274A

Michell (Mikkeli: Asila) 1805B

Pehr (Mikkeli: Asila) 1805B

Påhl (Juva: Kuosmala) 2277B

Assikain

Christer (Mikkeli: Hiirola) 1806B

Eskell (Mikkeli: Hiirola) 1806B

Greelss (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Hans Mårtenson (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Hindrich (Mikkeli: Hiirola) 1806B

Jacob (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Lars (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Madtz (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Michell Michellsson (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Mårten (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Nills (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Oloff (Rantasalmi: Putkisalo) 2075B

Oloff (Rantasalmi: Tornioniemi) 2076B

Pehr (Mikkeli: Hiirola) 1806B

Petter Larss: (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Päär (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Aufwikain

And. (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Anders (Kangasniemi: Luusniemi) 1816A

Hans (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Johan (Kangasniemi: Luusniemi) 1816A

Matz (Kangasniemi: Hokanniemi) 1815A

Pehr (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Thomas (Kangasniemi: Hokanniemi) 1815A

Aufwin

Anders Pehrss. (Puumala: Himahuuha) 2274A

Dawid (Sulkava: Kammola) 2272B

Hindrich (Puumala: Kietävälä) 2274B

Johan (Puumala: Himahuuha) 2274A

Matz (Juva: Ahola) 2277B

Matz (Juva: Soiniemi) 2281B

Michell (Juva: Auvila) 2277B

Michell (Sääminki: Kommerniemi) 2265B

Mårt: (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Pehr (Juva: Taipale) 2281B

Pehr (Puumala: Kietävälä) 2274B

Påhl (Puumala: Kietävälä) 2274B

Aufwinen

Sigfred Bengtss: (Joroinen: Joroisniemi) 2078A

Aufwoin

And. (Juva: Mäköis) 2279B

Brusius (Sulkava: Ylisenauvila) 2273B

Pehr (Juva: Mäköis) 2279B

BAlkuun

Backarin

Enock (Sääminki: Pakarila) 2264B

Backarinen

Hind: Peersson (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Hindrich (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Ifwar (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Matz (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Mårten (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Påhl (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Backaroin

Hind: (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Peer (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Belckoin

Jöran (Kuopio: Kuopio) 2084B

Bengdtin

Anders (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Olof (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Bengtin

Jacob (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Jöran (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Laars (Juva: Inkilä) 2278A

Laars (Sääminki: Varparanta) 2267A

Laars (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Mattz (Puumala: Kitula) 2274B

Matz (Sulkava: Tunnila) 2273B

Matz Larss: (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Michel (Juva: Kiiskilänniemi) 2278B

Nills (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Olof (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Pehr Andss (Juva: Lehikkola) 2279B

Påhl (Juva: Vuorilahti) 2282A

Påhl (Puumala: Kitula) 2274B

Berg

(Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

And. (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Johan (Ristiina: Rikantila) 1826A

Bergh

Johan (Ristiina: Kosola) 1824B

Berman

Elias (Kerimäki: Mannikkala) 2269B

Biörn

Johan (Mikkeli: Pursiala) 1810B

Lars (Kuopio: Savilahti) 2090A

Påhl (Mikkeli: Tuukkala) 1812A

Biörnein

Johan (Mikkeli: Pyörnilä) 1806A

Påhl (Mikkeli: Pyörnilä) 1806A

Sigfred (Mikkeli: Pyörnilä) 1806A

Thomas (Mikkeli: Pyörnilä) 1806A

Bomb

Carl Erichss: (Rantasalmi: Osikonmäki) 2075A

Borgkuus

(Sääminki: Tynkkylänjoki) 2267A

Bromerius

Abraham (Juva: Kirkonkylä) 2278B

Lars (Juva: Kirkonkylä) 2278B

Brotterus

(Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Elin (Mikkeli: Pappila) 1814B

Sigefre (Mikkeli: Pappila) 1814B

Brugum

Antoni (Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Bruun

Salmon (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2268A

Brygare

Brusius (Kerimäki: Simpala) 2271A

Bråtterurs

Hans (Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Buller

Niels (Ristiina: Hartikkala) 1824A

Bullij

Johan (Ristiina: Koivakkala) 1825A

Busch

(Juva: Murtois) 2280A

Båck

Hindrich (Mäntyharju: Mynttilä) 1827A

Böllgias

(Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

CAlkuun

Caijanius

Samuel (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Caipain

Olof (Sulkava: Ruottila) 2273B

Caipiain

Johan (Juva: Ahola) 2277B

Laars (Juva: Ahola) 2277B

Matz (Juva: Ahola) 2277B

Cajalain

Michell (Kerimäki: Vaara) 2271B

Cajulain

Mårten (Mikkeli: Taipale) 1812A

Cammoin

Mårten (Sulkava: Rahkolantaipale) 2273B

Camoin

Laars (Sulkava: Pulkkila) 2273A

Cannolain

Michell (Iisalmi: Haajaistaival) 2092A

Wissa (Iisalmi: Haajaistaival) 2092A

Capain

Mårten (Juva: Sopala) 2281A

Capiain

Simon (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Cappain

Pehr (Puumala: Maunola) 2275B

Capuin

Thomas (Mikkeli: Helppanala) 1807A

Carstenius

(Juva: Murtois) 2280A

Caupin

Niels (Pieksämäki: Suolivesi) 1822A

Caupinen

Matz (Iisalmi: Kauppila) 2092A

Michell (Iisalmi: Kauppila) 2092A

Clostriain

Matz (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Cnutin

Johan (Iisalmi: Kuivaniemi) 2094A

Matz (Kuopio: Väänälä) 2091B

Peers (Kuopio: Väänälä) 2091B

Cnuttinen

Bertell (Kuopio: Kasurila) 2087A

Zacharias (Kuopio: Kasurila) 2087A

Coleian

Hindrich (Kerimäki: Kaatamo) 2269B

Michell (Kerimäki: Kaatamo) 2269B

Colemain

Madtz (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Staffan (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Collamain

Bert: (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2097B

Lars (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2097B

Madtz (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2097B

Collanius

(Pieksämäki: Pappila) 1823B

Collanus

Claus (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Collemain

Staff: (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Colliain

Eskell (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Collmain

And. (Sulkava: Sulkava) 2273B

Johan (Pieksämäki: Pyhitty) 1821A

Nills (Kuopio: Soinlahti) 2090A

Oloff (Kuopio: Soinlahti) 2090A

Colloin

Michel (Ristiina: Koljola) 1825A

Condiain

Laars (Sulkava: Sulkava) 2273B

Påhl (Iisalmi: Viitaa) 2100A

Cosmain

Johan (Kuopio: Suojärvi) 2090A

Oloff (Kuopio: Suojärvi) 2090A

Coussman

Oloff (Iisalmi: Karvasalmi) 2094A

Oloff Hinderss. (Iisalmi: Karvasalmi) 2094A

Peer (Iisalmi: Karvasalmi) 2094A

Coust

Johan Coussmanss. (Iisalmi: Karvasalmi) 2094A

Creutzman

Philip (Joroinen: Montola) 2079B

Cumolain

Jöns (Iisalmi: Sukeva) 2098B

Peer (Iisalmi: Sukeva) 2098B

Cuolemain

Brussius (Kuopio: Soinlahti) 2090A

Christer (Kuopio: Kuivaniemi) 2086B

Jacob (Iisalmi: Sukeva) 2098B

Johan (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Johan Michelsson (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Jöns Peerss. (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Michel Olofsson (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Michell (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Nills (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Oloff (Iisalmi: Sukeva) 2098B

Oloff (Kuopio: Kuivaniemi) 2086B

Peer (Iisalmi: Sukeva) 2098B

Peer Jacobss. (Iisalmi: Sukeva) 2098B

Peer Peersson (Kuopio: Punnonmäki) 2088B

Påhl (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Påhl Hanss. (Kuopio: Soinlahti) 2090A

Staffan (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Staffan (Kuopio: Kuivaniemi) 2086B

Cuossmain

Bertell (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Cnuth (Kuopio: Urimolahti) 2091B

Erich Johanss. (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Ifwar (Iisalmi: Koppola) 2094A

Johan (Iisalmi: Koppola) 2094A

Johan (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Johan (Kuopio: Urimolahti) 2091B

Lars (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Oloff (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Peer Johansson (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Påhl (Kuopio: Urimolahti) 2091B

Påhl Sigfredhsson (Iisalmi: Koppola) 2094A

Sigfred Påhlss. (Iisalmi: Koppola) 2094A

DAlkuun

Dijttelain

And. (Mikkeli: Hämeenmäki) 1807A

EAlkuun

Ehlain

Madtz Olofss. (Kuopio: Roikansaari) 2089B

Eijkel:

Michell Hansson (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Enequist

(Rantasalmi: Leislahti) 2074A

Erickain

Pehr (Sulkava: Kaitainen) 2272B

Eroin

Erich (Joroinen: Ruokoniemi) 2079B

Johan (Joroinen: Ruokoniemi) 2079B

Madtz (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2074B

Michell (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Eroinen

Anders (Rantasalmi: Pisamalahti) 2075A

Erich (Rantasalmi: Pisamalahti) 2075A

Michell Erichss: (Rantasalmi: Torasalo) 2076B

Erroinen

Madtz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Eskelinen

Eskell (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Jeremias (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Matz (Iisalmi: Näläntö) 2096A

Michell Eskellsson (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Nills (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Peer (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Peer Peerss: (Kuopio: Hirvilahti) 2085A

Påhl Matzs: (Iisalmi: Sonkajärvi) 2098B

Påhl Peersson (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

FAlkuun

Fallck

Johan (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Fesak

(Rantasalmi: Rantasalo) 2075B

Fick

Gabrill (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2268A

Fijck

Olof (Kerimäki: Simanala) 2271A

Fijnne

Eskell (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Fijskare

Laars (Kerimäki: Simanala) 2271A

Fijtting

(Sääminki: Tynkkylänjoki) 2267A

Fläsk

Anders (Rantasalmi: Reijola) 2076B

Pehr (Sääminki: Kommerniemi) 2265B

Forsius

Erich (Sääminki: Otavanniemi) 2266A

Samuel (Sääminki: Otavanniemi) 2266A

Forsman

Jacob (Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Fougdlain

Peer Andersson (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Friland

Niels (Pieksämäki: Pyhitty) 1821A

GAlkuun

Gappoin

Peer (Kuopio: Rytky) 2089A

Gemsonius

Påhl (Mikkeli: Hirvensalmi) 1807A

Geskellin

Madtz (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Gewaller

Simon (Juva: Inkilä) 2278A

Grafström

(Mikkeli: Rahula) 1811A

Margareta (Mikkeli: Rahula) 1811A

Granatenborg

(Sääminki: Kosola) 2265A

Gripp

(Mikkeli: Pappila) 1814B

Groon

Axell (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2267B

Britia (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2267B

Grotenfeldt

Nills (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Gröön

Karin (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2267B

Gyllenbrandt

(Rantasalmi: Asikkala) 2071

Gyrkein

Johan (Kerimäki: Simpala) 2271A

HAlkuun

Hackain

Hindrich (Juva: Haikarila) 2278A

Joran (Juva: Haikarila) 2278A

Hackakohroin

Påhl (Ristiina: Lappilanmäki) 1825A

Hackalain

Laars (Mikkeli: Pietilänlahti) 1810B

Hackarin

And: (Kuopio: Haatala) 2085B

Hind: Hind: (Kuopio: Lohilahti) 2087B

Lars Larss. (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Madtz (Kuopio: Lohilahti) 2087B

Michell (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Hackarinen

Thomas (Rantasalmi: Torasalo) 2077A

Hackein

Sigfred Eskellsson (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Hackelein

Anders (Juva: Kasintaipale) 2278B

Johan (Juva: Kasintaipale) 2278B

Hackeljnden

And. (Puumala: Pirttimäki) 2275B

Johan (Puumala: Pirttimäki) 2275B

Hackeljnein

Erich (Sulkava: Eerikkälä) 2274A

Hackin

Christer (Pieksämäki: Pyhäjärvi) 1821B

Erich (Kerimäki: Heikkala) 2268B

Johan (Juva: Kaislajärvi) 2278B

Johan (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Laars (Juva: Kaislajärvi) 2278B

Matz (Pieksämäki: Pyhäjärvi) 1821B

Måns (Pieksämäki: Pyhäjärvi) 1821B

Niels (Kerimäki: Heikkala) 2268B

Hackoin

Abraham (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Laars (Mikkeli: Kynsiensalo) 1809A

Madtz (Iisalmi: Kotaniemi) 2094A

Olof (Pieksämäki: Kähkölä) 1819B

Pehr (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Påhl (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Hackolain

Hind. (Mikkeli: Lahnaniemi) 1809A

Hackorain

Jacob (Leppävirta: Paukarlahti) 2082B

Jacob Peerss. (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Hackorin

Hindrich (Kuopio: Västinniemi) 2091B

Hackorinen

Mårt: (Kuopio: Karttula) 2086B

Peer (Kuopio: Karttula) 2086B

Hackulin

Eskell (Puumala: Keriniemi) 2275A

Johan (Puumala: Keriniemi) 2275A

Mattz (Puumala: Keriniemi) 2275A

Matz (Puumala: Keriniemi) 2275A

Olof (Puumala: Keriniemi) 2275A

Pehr (Puumala: Keriniemi) 2275A

Påhl (Puumala: Keriniemi) 2275A

Påhl Matson (Puumala: Keriniemi) 2275A

Hackuljnen

Grelss (Sulkava: Karjulanmäki) 2272B

Simon (Sulkava: Karjulanmäki) 2272B

Hafwerin

Olof (Kerimäki: Ruokojärvi) 2270B

Hainoin

Oloff (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Peer (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Hajahain

Laars (Mikkeli: Tuukkala) 1812A

Påhl (Mikkeli: Tuukkala) 1812A

Hajain

Anders (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Thomas (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Hajein

Michell (Mikkeli: Korpijärvi) 1809A

Hajme

Påhl (Ristiina: Minkkilä) 1825B

Hajnkain

Pehr (Mikkeli: Soikkala) 1812A

Hakelin

And: (Sulkava: Heikkurila) 2272A

Anders (Sulkava: Heikkurila) 2272A

Peer (Sulkava: Heikkurila) 2272A

Halckoin

Oloff (Kuopio: Miettilä) 2088A

Haldtun

Matz (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Olof (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Halein

Jacob (Juva: Soiniemi) 2281B

Staffan (Juva: Soiniemi) 2281B

Halkeuein

Erich (Sääminki: Kommerniemi) 2265B

Hindrich (Sääminki: Kommerniemi) 2265B

Hallin

Christer (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Halloen

Påhl Anders: (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Halloin

Abraham (Juva: Murtois) 2280A

Eskill Anderss. (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Jochum (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Johan (Juva: Halola) 2278A

Jöran (Kerimäki: Päivilä) 2270A

Laars (Juva: Lauteala) 2279A

Laars (Juva: Maarala) 2279B

Matz (Juva: Maarala) 2279B

Matz (Juva: Pitkälahti) 2282B

Matz (Sääminki: Särkilahti) 2267A

Matz (Mikkeli: Vatila) 1813B

Michell (Iisalmi: Varpanen) 2101A

Olof (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Peer (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Peer Peersson (Iisalmi: Varpanen) 2101A

Pehr (Juva: Pitkälahti) 2282B

Pehr (Mikkeli: Vatila) 1813B

Philip Påhls: (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Påhl (Juva: Pitkälahti) 2282B

Påhl (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Påhl Philipss. (Kuopio: Halola) 2086A

Staffan (Juva: Pitkälahti) 2282B

Halloinen

Hend: (Kuopio: Ritoniemi) 2089B

Jacobs (Iisalmi: Varpanen) 2101A

Lars Carlsson (Kuopio: Halola) 2086A

Nills (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Peer Jacobss. (Iisalmi: Varpanen) 2101A

Hallonein

Hind. (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Johan (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Hallonen

Peer (Kuopio: Rissala) 2089A

Halluin

Niels (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Haloim

Michel (Juva: Kaskii) 2278B

Pehr (Juva: Kaskii) 2278B

Haloin

Bengdt (Juva: Härkälä) 2277B

Hindrich (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Johan (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Laars (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Matz (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Matz (Ristiina: Minkkilä) 1825B

Michell (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Pehr (Pieksämäki: Jäppilä) 1819A

Haloinen

Abraham (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Matz Påhlss:n (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Haltin

Laars (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Markus (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Hamel:

Laars (Pieksämäki: Toholahti) 1822B

Matz (Pieksämäki: Toholahti) 1822B

Thomas (Pieksämäki: Toholahti) 1822B

Hamiläin

Anders (Kuopio: Akonvesi) 2084B

Staffan (Kuopio: Akonvesi) 2084B

Hamjain

Anders (Mikkeli: Rämälä) 1811A

Hamoin

Johan (Juva: Heinola) 2278A

Matz (Juva: Ollikkala) 2280A

Pehr (Juva: Heinola) 2278A

Hamuin

Laars (Sulkava: Rahkolantaipale) 2273B

Lars (Iisalmi: Taipale) 2099B

Hangain

Påhl Larss (Kerimäki: Niemensalo) 2270A

Hankein

Christer (Sääminki: Varparanta) 2267B

Staffan (Sääminki: Varparanta) 2267B

Hannu

And. (Ristiina: Lyytikkälä) 1825A

Hanska

Erich (Sulkava: Ruokoniemi) 2273A

Erich (Sulkava: Telataipale) 2273B

Hans (Sulkava: Ruokoniemi) 2273A

Johan (Kuopio: Savilahti) 2090A

Jöran (Kuopio: Kuopio) 2084B

Peer Axellsson (Kuopio: Kuopio) 2084B

Thomas (Sulkava: Ruokoniemi) 2273A

Thomas (Pieksämäki: Pyhitty) 1821A

Tönnes (Sulkava: Ruokoniemi) 2273A

Hapakuole

Hindrich (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Johan Hinderss: (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Mårten (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Happain

Anders Jacobsson (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2084A

Happlain

Matz (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Happoin

And: Matzs: (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Anders (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Anna (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Hind. Larss. (Kuopio: Litmaniemi) 2088A

Johan (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Nills (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Happoinen

Peer (Kuopio: Ritoniemi) 2089B

Harapa

Matz (Ristiina: Tarhola) 1826B

Påhl (Ristiina: Tarhola) 1826B

Harckarain

Johan (Juva: Maivala) 2279B

Laars (Juva: Maivala) 2279B

Harckin

Christer (Mikkeli: Pajula) 1810B

Laars (Mikkeli: Pajula) 1810B

Thynnes (Mikkeli: Pajula) 1810B

Hardikain

Abram (Kuopio: Jännevirta) 2086A

And: (Kuopio: Jännevirta) 2086A

And: Anderss. (Kuopio: Litmaniemi) 2087B

Anders (Ristiina: Yövesi) 1826B

Anders (Kuopio: Jännevirta) 2086A

Anders (Leppävirta: Saamainen) 2083A

Bengdt (Rantasalmi: Reijola) 2076B

Bertell (Kuopio: Litmaniemi) 2087B

Christer (Rantasalmi: Reijola) 2076B

Greels (Kuopio: Jännevirta) 2086A

Gustaff (Rantasalmi: Hiltula) 2072B

Gustaff Hemmingsson (Rantasalmi: Hiltula) 2072B

Hardwick (Rantasalmi: Hiltula) 2072B

Hend: Thomasson (Rantasalmi: Hiltula) 2072B

Hind: Hindersson (Kuopio: Vuotjärvi) 2091B

Hindrich (Kerimäki: Pesola) 2270B

Ifwar (Rantasalmi: Hiltula) 2072B

Joh: Michellss: (Kuopio: Jännevirta) 2086A

Johan (Kerimäki: Päivilä) 2270A

Johan (Kerimäki: Pesola) 2270B

Johan (Kuopio: Jännevirta) 2086A

Johan Sigfredss. (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Johan Thomass: (Rantasalmi: Hiltula) 2072B

Jöns (Leppävirta: Saamainen) 2083A

Matz Bengts: (Rantasalmi: Reijola) 2076B

Matz Matzson (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Matz Matzss: (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Michell (Ristiina: Yövesi) 1826B

Olof (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Oloff (Kuopio: Vuotjärvi) 2091B

Oloff (Leppävirta: Saamainen) 2083A

Sigf: (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Sigf: Sigfredss: (Leppävirta: Saamainen) 2083A

Sigfredh (Kuopio: Litmaniemi) 2087B

Harensköld

(Rantasalmi: Putkisalo) 2075B

Hariain

Laars (Mikkeli: Korpijärvi) 1809A

Matz (Mikkeli: Korpijärvi) 1809A

Haring

Christer (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Matz (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Hariulain

Hindrich (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Matz (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Pehr (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Påhl (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Harkain

Danuiel (Kerimäki: Päivilä) 2270A

Peer (Kerimäki: Päivilä) 2270A

Harkein

Pehr (Juva: Kuosmala) 2277B

Harmain

Hend: (Iisalmi: Jynkänniemi) 2093B

Matz (Juva: Ylivesi) 2282B

Harmein

Johan (Juva: Hottila) 2278A

Påhl (Juva: Hottila) 2278A

Harroin

Johan Michellsson (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Lars (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Michell (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Haskain

Peer (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Hasoin

Laars (Mikkeli: Lelkola) 1809B

Hassoin

Olof (Sulkava: Väätälänmäki) 2273B

Hastamo

Markus (Iisalmi: Taipale) 2099B

Hatain

Thomas (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Hatainen

Hind: Påhlss. (Kuopio: Haatala) 2085B

Hattain

Anders (Puumala: Petäjäniemi) 2275B

Anders (Sulkava: Rauhanniemi) 2273A

Hind: (Kuopio: Haatala) 2085B

Hindrich (Sulkava: Karjulanmäki) 2272B

Jacob (Sulkava: Rauhanniemi) 2273A

Johan (Sulkava: Rauhanniemi) 2273A

Laars (Sulkava: Rauhanniemi) 2273A

Mattz (Sulkava: Karjulanmäki) 2272B

Matz (Sulkava: Pappila) 2274A

Pehr (Sulkava: Karjulanmäki) 2272B

Påhl (Puumala: Petäjäniemi) 2275B

Hatter

Samuell (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Hattuien

Pehr (Sulkava: Ruokoniemi) 2273A

Hatzain

And. (Mikkeli: Pöyry) 1810B

Christer (Mikkeli: Pöyry) 1810B

Hindrich (Mikkeli: Pöyry) 1810B

Hauckein

Thomas (Sääminki: Aholahti) 2267B

Hauin

And. (Juva: Vuorenmaa) 2282A

Hauska

Bengdt (Juva: Näärinki) 2280A

Sigfred (Ristiina: Vitsiälä) 1826B

Haylein

Niels (Juva: Ylivesi) 2282B

Påhl (Juva: Ylivesi) 2282B

Heckeien

Johan (Pieksämäki: Väyrylä) 1823A

Heckein

Niels (Ristiina: Lyytikkälä) 1825A

Peer Peerss. (Kuopio: Pieksä) 2088B

Heckin

Morten (Puumala: Niinisaari) 2275B

Påhl (Puumala: Niinisaari) 2275B

Heckinen

Larss (Kuopio: Pelonniemi) 2088B

Madtz (Kuopio: Pelonniemi) 2088B

Olof (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Zacharias (Kuopio: Pelonniemi) 2088B

Heckinens

Johan (Kuopio: Pelonniemi) 2088B

Peer Pehrsson (Kuopio: Pelonniemi) 2088B

Thomas (Kuopio: Pelonniemi) 2088B

Hedman

(Pieksämäki: Pyhitty) 1821A

Heilain

Johan Månss (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Heinin

And: (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Heinkain

Erich (Ristiina: Tiirola) 1826B

Laars (Ristiina: Tiirola) 1826B

Heinoin

Erich Larss. (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Heiskain

Anders (Iisalmi: Juminen) 2093B

Anders (Rantasalmi: Porosalmi) 2075B

Anna (Iisalmi: Juminen) 2093B

Bertell (Iisalmi: Paloinen) 2096B

Christer (Iisalmi: Juminen) 2093B

Jessper (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Jöns Anders: (Iisalmi: Juminen) 2093B

Lars (Iisalmi: Juminen) 2093B

Leneardt (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Madtz (Kuopio: Enonlahti) 2084B

Margeta (Iisalmi: Juminen) 2093B

Matz (Kuopio: Enonlahti) 2084B

Nills (Rantasalmi: Porosalmi) 2075B

Olof Jönsson (Iisalmi: Paloinen) 2096B

Olof Påhlsson (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Peer (Iisalmi: Juminen) 2093B

Peer (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Peer (Kuopio: Niemisjärvi) 2088A

Påhl (Kuopio: Enonlahti) 2084B

Staffan (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Staffan (Rantasalmi: Porosalmi) 2075B

Heiskainen

Madtz (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Peer (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Påhl (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Påhl Matzsonn (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Helldemoin

Niels (Sääminki: Saukkola) 2267A

Hellp

Bertel (Sulkava: Ruokoniemi) 2273A

Erich (Sulkava: Ruokoniemi) 2273A

Hindrich (Sulkava: Ylisenauvila) 2274A

Johan (Sulkava: Ruokoniemi) 2273A

Jöran (Sulkava: Ylisenauvila) 2274A

Sigfred (Sulkava: Ruokoniemi) 2273A

Hellpin

Johan (Sulkava: Kaipola) 2272B

Jöran (Sulkava: Kaipola) 2272B

Hemel:

Anders (Mikkeli: Taipale) 1812B

Bengdt (Mikkeli: Kähkölä) 1808B

Berend (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Erich (Kangasniemi: Hokanniemi) 1815A

Hind. (Juva: Remojärvi) 2281A

Hind (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Hindrich (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1827A

Hindrich (Mikkeli: Soikkala) 1812A

Hindrich (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Ifwar (Pieksämäki: Hankamäki) 1818A

Jacob (Kangasniemi: Halttula) 1815A

Johan (Juva: Knuutilanmäki) 2279A

Johan (Juva: Murtois) 2280A

Johan (Juva: Remojärvi) 2281A

Johan (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Jöran (Mikkeli: Norola) 1810A

Jöran (Ristiina: Juvela) 1824B

Laars (Kerimäki: Päivilä) 2270A

Lars Pehrss (Ristiina: Laitiala) 1825A

Markus (Juva: Ylivesi) 2282B

Markus (Puumala: Ollila) 2275B

Markus (Mikkeli: Rämälä) 1811A

Matz (Juva: Knuutilanmäki) 2279A

Matz (Puumala: Ollila) 2275B

Matz (Sulkava: Telataipale) 2273B

Matz (Mikkeli: Visulahti) 1813A

Michell (Juva: Sopala) 2281B

Mårten (Juva: Remojärvi) 2281A

Mårten (Sulkava: Telataipale) 2273B

Mårten (Mikkeli: Äkryntaipale) 1814B

Niels (Juva: Tuhkala) 2281B

Olof (Juva: Murtois) 2280A

Pehr (Juva: Pohjois) 2280B

Pehr (Sulkava: Iitlahti) 2272A

Pehr (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Pehr Franss: (Mikkeli: Taipale) 1812B

Påhl (Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Påhl (Ristiina: Korhola) 1824B

Sigfred (Kangasniemi: Pöyhö) 1816B

Simon (Mikkeli: Taipale) 1812A

Simon (Mikkeli: Taipale) 1812B

Simon (Ristiina: Vitsiälä) 1826B

Staffan (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Thomas (Sulkava: Telataipale) 2273B

Hemel:n

Madtz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Simon (Kangasniemi: Synsiölä) 1817B

Hemelain

Bertell (Pieksämäki: Sauvomäki) 1822A

Cnuth (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Hindrich (Juva: Murtois) 2280A

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Johan (Juva: Murtois) 2280A

Johan (Mikkeli: Norola) 1810A

Johan (Pieksämäki: Hietamäki) 1818A

Jöran (Mikkeli: Norola) 1810A

Jöran (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Karin (Juva: Murtois) 2280A

Margareta (Pieksämäki: Sauvomäki) 1822A

Maria (Juva: Murtois) 2280A

Matz (Mikkeli: Pietilänlahti) 1810B

Matz Pehrsson (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Michell (Pieksämäki: Sauvomäki) 1822A

Morten (Pieksämäki: Sauvomäki) 1822A

Niels (Mikkeli: Rahula) 1811A

Niels (Pieksämäki: Hietamäki) 1818A

Olof (Kangasniemi: Luusniemi) 1816A

Pehr (Juva: Inkilä) 2278A

Pehr (Juva: Murtois) 2280A

Pehr (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Pehr (Pieksämäki: Sauvomäki) 1822A

Samuel (Pieksämäki: Hietamäki) 1818A

Sigfred (Mikkeli: Pietilänlahti) 1810B

Simmon (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Simon (Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Thomas (Mikkeli: Asila) 1806A

Thomas (Ristiina: Närhilä) 1825B

Hemelein

Bengdt (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Brusius (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Madtz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Hemin

Pehr (Juva: Inkilä) 2278A

Påhl Hindss (Rantasalmi: Vahersalo) 2077B

Hemmel:

Olof (Kangasniemi: Pappila) 1817B

Hemoin

Olof (Juva: Laukkala) 2279A

Peer (Kuopio: Soinlahti) 2090A

Påhl (Kuopio: Soinlahti) 2090A

Hendel:n

Peer Thomass. (Kuopio: Toivala) 2090B

Henel:

Eskel (Kangasniemi: Reinikkala) 1817A

Påhl (Kangasniemi: Reinikkala) 1817A

Henhuin

And. (Sulkava: Kaipola) 2272B

Henian

Matz (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Simion (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Henien

Cnuth (Juva: Maivala) 2280A

Henkoin

Thomas (Rantasalmi: Parkumäki) 2075A

Hennain

Johan (Juva: Pohjois) 2280B

Staffan (Juva: Pohjois) 2280B

Henoin

Erich (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Grelss (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Madtz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Peer Michellsson (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Heppain

Madtz (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Hera

Jonas (Kuopio: Hatsala) 2085A

Rassmus Ersson (Kuopio: Hatsala) 2085A

Walborgh (Kuopio: Hatsala) 2085A

Herfwin

Hind. (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Herrain

And: Greelss. (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Greelss (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Hindrich (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Johan (Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Hersten

Hind: (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Hertuain

Hind. (Kerimäki: Niemensalo) 2270A

Niels (Kerimäki: Niemensalo) 2270A

Påhl (Kerimäki: Niemensalo) 2270A

Heskain

Anders (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Jacob (Leppävirta: Paukarlahti) 2082B

Johan (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Laarss (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Lars (Iisalmi: Varpanen) 2101A

Michell (Kuopio: Kuopio) 2084B

Peer (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Påhl (Kuopio: Airaksela) 2084B

Staffan (Leppävirta: Paukarlahti) 2082B

Heskein

Anders (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Ifwar (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Jonas Matzson (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Matz (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Michell (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Olof (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Heskin

Johan (Rantasalmi: Koivumäki) 2074A

Heskoin

Påhl (Iisalmi: Pörsänmäki) 2097A

Heskus

Gustaff (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Hettalain

Nilss (Rantasalmi: Osikonmäki) 2075A

Hettein

Johan (Juva: Ronkala) 2281A

Heulä

Anders (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1821B

Jöran (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1821B

Hijckahemm

Påhl (Leppävirta: Sydänmaa) 2083A

Hijldoin

Christer (Kerimäki: Muhola) 2269B

Hijlduin

Niels (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822B

Hijmain

And. (Sääminki: Mikkolanniemi) 2265B

And. (Sääminki: Kuusiniemi) 2267B

Anders (Ristiina: Mäkelä) 1825B

Hind. (Ristiina: Mäkelä) 1825B

Johan (Puumala: Ryhälä) 2276A

Lijsa (Puumala: Ryhälä) 2276A

Hijmatar

Matz (Kangasniemi: Pölläkkä) 1816B

Hijmottar

Laars (Kangasniemi: Hankamäki) 1814B

Hijppoin

Eskell Mårtenss: (Iisalmi: Venetmäki) 2101A

Mårten (Iisalmi: Venetmäki) 2101A

Hijpsein

Matz (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Hijrfwein

Anders (Juva: Vuorenmaa) 2282A

Matz (Juva: Vuorenmaa) 2282A

Hijrfwin

And. (Kerimäki: Pihlajaniemi) 2270B

Hind. (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Johan (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Pehr (Juva: Knuutila) 2279A

Pehr (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Hijrfwoin

Anders (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Hans (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Hind. (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Pehr (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Hilduin

Christer (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Hans (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Hindrich (Kuopio: Hiltulanlahti) 2085A

Johan Påhlss: (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Jöran (Kuopio: Ukonlahti) 2091B

Nills Jönsson (Iisalmi: Naarvanlahti) 2096A

Peer (Kuopio: Hiltulanlahti) 2085A

Peer (Kuopio: Ukonlahti) 2091B

Peer Christerss (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Påhl (Kuopio: Hiltulanlahti) 2085A

Hildunen

Madtz (Kuopio: Enonlahti) 2085A

Matz (Kuopio: Enonlahti) 2085A

Hilldin

Hind: (Iisalmi: Lukkarila) 2094B

Jöran (Kuopio: Rissala) 2089A

Hillduin

Casper (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Hind. (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822A

Ifwar Swenss. (Iisalmi: Naarvanlahti) 2096A

Joran (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822A

Lars (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822A

Lars (Iisalmi: Naarvanlahti) 2096A

Mårt: (Iisalmi: Alapitkä) 2092A

Olof (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822A

Hilli

Johan (Iisalmi: Sukeva) 2098B

Johan (Iisalmi: Viitaa) 2100B

Karin (Iisalmi: Sukeva) 2098B

Kirstin (Iisalmi: Viitaa) 2100B

Madtz (Iisalmi: Sukeva) 2098B

Matz (Iisalmi: Sukeva) 2098B

Peer (Iisalmi: Sonkajärvi) 2098B

Påhl (Iisalmi: Sukeva) 2098B

Himain

Erich (Ristiina: Taipale) 1826B

Erich Larss (Ristiina: Taipale) 1826B

Hans Larss. (Ristiina: Lintuniemi) 1825A

Hindzain

Johan (Mikkeli: Monikkala) 1810A

Samuel (Mikkeli: Monikkala) 1810A

Hinnel:n

Anders (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Hintzain

Elias (Sulkava: Hintsala) 2272A

Hindrich (Sulkava: Ylisenauvila) 2273B

Johan (Sulkava: Hintsala) 2272A

Laars (Sulkava: Ylisenauvila) 2273B

Pehr (Sulkava: Hintsala) 2272A

Simon (Sulkava: Ylisenauvila) 2273B

Thomas (Sulkava: Hintsala) 2272A

Hirfwin

And: (Rantasalmi: Rantasalo) 2075B

Hindrich (Kerimäki: Simanala) 2271A

Johan (Sääminki: Kuusiniemi) 2267B

Madtz Hanss. (Iisalmi: Naarvanlahti) 2096A

Hirfwoin

Bertell (Kerimäki: Rauvanniemi) 2270B

Laars (Kerimäki: Rauvanniemi) 2270B

Olof (Kerimäki: Rauvanniemi) 2270B

Hockain

Matz (Ristiina: Ylölä) 1826B

Hockoin

Hindrich Andss (Kangasniemi: Kauppila) 1815B

Johan (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Jons (Kangasniemi: Pylvänälä) 1816B

Laars (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Laars (Kangasniemi: Mannila) 1816B

Matz (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Thomas (Kangasniemi: Mannila) 1816B

Hodikain

Hindrich (Ristiina: Himalansaari) 1824A

Johan (Ristiina: Himalansaari) 1824A

Hofferenius

Hend: (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Hoffrenius

Hind: (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Johan (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Hoffwoin

Måns (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Oloff (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Hoijnen

Simon (Juva: Pajusalmi) 2280B

Hoipoin

Thomas (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Hollop

Thomas (Mikkeli: Kovala) 1808A

Holopa

Michell (Kuopio: Ohtaanniemi) 2088A

Hongain

Simon (Mikkeli: Hirvensalmi) 1807A

Hoppain

Peer Matzs: (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Thomas (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Horinen

Peer (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2073A

Horoin

Johan (Puumala: Liimattala) 2275A

Hossenen

Lars (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Hotekain

Hellga (Ristiina: Himalansaari) 1824A

Johan (Ristiina: Himalansaari) 1824A

Matz (Ristiina: Himalansaari) 1824A

Pehr Pohlss. (Ristiina: Himalansaari) 1824A

Hottuin

And. (Puumala: Keriniemi) 2275A

Huckain

Greels (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Hans (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Johan Påhlsson (Joroinen: Kotkatlahti) 2079B

Lijsa (Joroinen: Kotkatlahti) 2079B

Matz (Joroinen: Ruokojärvi) 2079B

Oloff (Joroinen: Ruokojärvi) 2079B

Påhl Matzs: (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Huckoin

Laars (Puumala: Huuhkaala) 2274A

Lars (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Larss (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Påhl (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Staffan (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Thomas (Pieksämäki: Valkeamäki) 1823A

Huiain

Grels (Iisalmi: Hernejärvi) 2092B

Grelss (Puumala: Ruokotaipale) 2276A

Nills (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Nills Olofss. (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Peer (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Påhl (Puumala: Ruokotaipale) 2276A

Påhl (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Hujain

Hindrich (Iisalmi: Onkivesi) 2101A

Nills (Iisalmi: Onkivesi) 2101A

Oloff Olofsson (Iisalmi: Onkivesi) 2101A

Hulkin

And. (Juva: Härkälä) 2277B

Dawid (Juva: Härkälä) 2277B

Johan (Puumala: Sipilänsaari) 2276B

Laars (Juva: Härkälä) 2277B

Margaretha (Puumala: Sipilänsaari) 2276B

Hullkoin

Brussius (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Hindrich (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Laars (Puumala: Niinisaari) 2275B

Matz (Puumala: Niinisaari) 2275B

Hulloin

Hindrich (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Huotarin

Hind. (Mikkeli: Vuolinko) 1813B

Hurri

Erich (Mikkeli: Hurrila) 1807A

Laars Larss. (Mikkeli: Hurrila) 1807A

Hurskain

And. (Pieksämäki: Längelmäki) 1820A

And (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Erich (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Laars (Pieksämäki: Längelmäki) 1820A

Niels (Pieksämäki: Längelmäki) 1820A

Påhl (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822B

Sigfred (Pieksämäki: Längelmäki) 1820A

Husein

Peer (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Huskain

Olof (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Hussoin

Lars (Kuopio: Kasurila) 2087A

Lars Larssonn (Kuopio: Kasurila) 2087A

Madtz (Kuopio: Kasurila) 2087A

Michell (Kuopio: Kasurila) 2087A

Mårten (Kuopio: Kasurila) 2087A

Peer (Kuopio: Kasurila) 2087A

Hutin

Markus Markuss. (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Huttein

Daniell (Pieksämäki: Siikamäki) 1821B

Hans (Pieksämäki: Siikamäki) 1821B

Johan (Juva: Rantuu) 2281A

Johan (Juva: Soiniemi) 2281B

Johan Anderssoin (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Pehr (Pieksämäki: Siikamäki) 1821B

Påhl (Pieksämäki: Siikamäki) 1821B

Thomas (Pieksämäki: Siikamäki) 1821B

Huttin

Pehr (Juva: Auvila) 2277B

Påhl (Mikkeli: Haapataipale) 1807A

Thomas (Mikkeli: Haapataipale) 1807A

Huttinen

Jöran (Kuopio: Litmaniemi) 2087B

Huttuin

Anders (Iisalmi: Sonkajärvi) 2098B

Anders (Iisalmi: Viitaa) 2100B

Erich (Iisalmi: Sonkajärvi) 2098B

Hans (Puumala: Kyllölä) 2275A

Hindrich (Iisalmi: Sonkajärvi) 2098B

Jacob Olofsson (Iisalmi: Viitaa) 2100A

Johan (Iisalmi: Heinämäki) 2093A

Johan (Iisalmi: Vänninmäki) 2098B

Jöns Markus: (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Laars (Iisalmi: Sonkajärvi) 2098B

Larss (Iisalmi: Viitaa) 2100B

Madtz (Iisalmi: Vänninmäki) 2098B

Magdalena (Iisalmi: Sonkajärvi) 2098B

Markus (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Markus (Iisalmi: Viitaa) 2100A

Mattz (Puumala: Kyllölä) 2275A

Matz Nillss: (Iisalmi: Vänninmäki) 2098B

Michell Larss. (Iisalmi: Oinasjärvi) 2096A

Oloff (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Oloff (Iisalmi: Petäjäjärvi) 2097A

Oloff (Iisalmi: Sonkajärvi) 2098B

Oloff Jönss. (Iisalmi: Sonkajärvi) 2098B

Peer (Iisalmi: Oinasjärvi) 2096A

Peer (Iisalmi: Petäjäjärvi) 2097A

Peer (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2097B

Peer (Iisalmi: Sonkajärvi) 2098B

Peer (Iisalmi: Viitaa) 2100B

Peer (Kuopio: Karttula) 2086B

Peer (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Peer Olofss. (Iisalmi: Petäjäjärvi) 2097A

Påhl Andersson (Iisalmi: Viitaa) 2100B

Påhl Olofss. (Iisalmi: Heinämäki) 2093A

Thomas (Puumala: Kyllölä) 2275A

Thomas (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Thomas Hansson (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Thomas Jörss. (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2097B

Huttun

Johan (Juva: Hietajärvi) 2277B

Huttunen

Johan (Iisalmi: Jokela) 2093B

Lars (Iisalmi: Jokela) 2093B

Lars Larsson (Iisalmi: Jokela) 2093B

Huult

Hans (Sääminki: Kommerniemi) 2265B

Hwitz

Abraham (Mikkeli: Soikkala) 1812A

Hyffrin

Påhl (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Hyffwin

Thomas (Sulkava: Seppälä) 2273B

Hyfwain

Madtz (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Hyfwein

Anders (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Biörell (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Böriell (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Erich Hinderss. (Leppävirta: Reinikkala) 2083A

Peer Perss: (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Staffan (Iisalmi: Salmijärvi) 2099B

Thomas (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Hyfwerein

Peer (Rantasalmi: Tornioniemi) 2076B

Hyfverin

Anders (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Anders (Iisalmi: Osmanki) 2101B

Anders (Kuopio: Puutossalmi) 2088B

Erich (Kuopio: Puutossalmi) 2088B

Gabriel Staffansson (Iisalmi: Osmanki) 2101B

Hend: Peersson (Kuopio: Kuopio) 2084B

Hind: (Kuopio: Puutossalmi) 2088B

Hindrich (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Jacob (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Jacob Henderss. (Kuopio: Puutossalmi) 2088B

Jacob Peersson (Iisalmi: Osmanki) 2101B

Jöran (Kuopio: Puutossalmi) 2088B

Jöran Eskelss. (Kuopio: Puutossalmi) 2088B

Kirstin (Iisalmi: Osmanki) 2101B

Madtz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Matz (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Matz Jacobss. (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Olof (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Oloff Staffansson (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Oloffz (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Peer (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Peer (Kuopio: Puutossalmi) 2088B

Peer Olofzss. (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Peer Staffanss. (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Påhls (Kuopio: Puutossalmi) 2088B

Staffan (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Staffan Gabrielsson (Iisalmi: Osmanki) 2101B

Hyfwerinen

Erich (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Hyfwin

Matz (Sulkava: Pappila) 2274A

Hyfwoin

Hind: (Joroinen: Vättilä) 2080A

Hylloin

Nills Nillss:n (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Nills Peersson (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Hymen

Hind: (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Oloff (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Hyminen

Hind: Thomass. (Joroinen: Syvänsi) 2080A

Thomas (Joroinen: Syvänsi) 2080A

Hynein

Niels (Mikkeli: Rämälä) 1811A

Hynemoin

Hans: (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Lars (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Hyninen

Bert: Matzs. (Iisalmi: Paloinen) 2096B

Jacob (Iisalmi: Paloinen) 2096B

Karin (Iisalmi: Paloinen) 2096B

Lars (Iisalmi: Paloinen) 2096B

Peer (Iisalmi: Paloinen) 2096B

Hynnein

Lars Michellss. (Joroinen: Ruokoniemi) 2079B

Hynnin

Jacob (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Johan (Iisalmi: Taipale) 2099B

Mårt: Erichss. (Joroinen: Savuniemi) 2080A

Hynninen

Hind: Matzson (Iisalmi: Juminen) 2093B

Madtz (Iisalmi: Paloinen) 2096B

Peer (Iisalmi: Paloinen) 2096B

Simon (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Hypein

Oloff (Rantasalmi: Parkumäki) 2075A

Hypeläin

Hans (Mikkeli: Hurrila) 1807A

Jöran (Mikkeli: Hurrila) 1807A

Hyppein

Jöran (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2268A

Peer (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Hyppin

Karin (Rantasalmi: Sallila) 2076B

Peer (Rantasalmi: Sallila) 2076B

Hypsein

Ifwar (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Lars (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Peer (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Hyrelaen

(Mikkeli: Anttola) 1805B

Hyrin

Matz (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Hyrkain

Lars Pehrss. (Mikkeli: Haahkala) 1807A

Pehr Larsson (Mikkeli: Haahkala) 1807A

Hyroin

Matz (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Oloff (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Sstaffan (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Hyryin

Hemming (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Hyrylain

And. (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1808B

Anders (Mikkeli: Hyyrylä) 1807A

Jons (Mikkeli: Kilkki) 1808B

Pehr (Mikkeli: Hyyrylä) 1807A

Hyrynen

Christer (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Israel (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Hytin

Lars (Mikkeli: Korpijärvi) 1809A

Michell (Mikkeli: Korpijärvi) 1809A

Hyttiain

Matz Pehrss (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Morten (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Hyttien

Christer (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Hyttin

Anders (Mikkeli: Riittilä) 1811A

Anders (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Hind. (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Hind (Leppävirta: Reinikkala) 2083A

Jöran (Juva: Kilpola) 2279A

Pehr Larss (Mikkeli: Riittilä) 1811A

Påhl (Juva: Knuutila) 2279A, (Juva: Kilpola) 2279A

Simon Anderss. (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Thomas (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Hyttinen

Erich (Kuopio: Tuovilanlahti) 2091A

Hind: (Kuopio: Tuovilanlahti) 2091A

Hyttla

Abraham (Juva: Hottila) 2278A

Pehr (Juva: Hottila) 2278A

Hyttlain

Laars (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Hyttlein

And. (Juva: Hottila) 2278A

Sigfred (Juva: Hottila) 2278A

Hyttuin

Thomas Matzson (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Håckain

And. (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Laars (Kangasniemi: Hokanniemi) 1815A

Mattz (Kangasniemi: Hokanniemi) 1815A

Påhl (Kangasniemi: Hokanniemi) 1815A

Thomas (Mikkeli: Vuolinko) 1813B

Håffwaska

Oloff (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Hålapa

Clemet (Kuopio: Putroniemi) 2088B

Oloff (Kuopio: Putroniemi) 2088B

Oloff (Rantasalmi: Kurkela) 2073B

Hålapain

Johan Johansson (Leppävirta: Lapinmäki) 2082A

Hållapain

Hans (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Hållender

(Kerimäki: Sairalanmäki) 2271A

Hållepain

Anders (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Matz Clemetsson (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Hålopa

Matz (Leppävirta: Lapinmäki) 2082A

Hålopain

And: Clemetss. (Kuopio: Ritoniemi) 2089B

Clemeth (Kuopio: Ritoniemi) 2089B

Håloppa

Hind: (Kuopio: Ritoniemi) 2089B

Hålpoin

Johan (Leppävirta: Puurtila) 2083A

Madtz Olofss:n (Leppävirta: Puurtila) 2083A

Oloff (Leppävirta: Puurtila) 2083A

Hångain

Anders (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Britta (Mikkeli: Hiirola) 1806B

Erich (Puumala: Niinisaari) 2275B

Hind. (Kerimäki: Heikkala) 2268B

Hindrich (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Johan (Mikkeli: Hiirola) 1806B

Matz (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Mårten (Mikkeli: Hirvensalmi) 1807A

Olof (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Påhl (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Samuel (Mikkeli: Hiirola) 1806B

Thomas (Kerimäki: Paakkunala) 2270A

Hångan

Simon (Kangasniemi: Pylvänälä) 1817A

Hårduska

(Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1823A

Håttekain

Madtz (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Häckein

And. (Juva: Pylkkälä) 2280B

Jacob (Juva: Pylkkälä) 2280B

Michel (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Häckin

Anders (Pieksämäki: Längelmäki) 1820A

Eskell (Ristiina: Yövesi) 1826B

Hind. (Pieksämäki: Längelmäki) 1820A

Jacob (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Niels (Pieksämäki: Längelmäki) 1820A

Pehr Mats (Ristiina: Yövesi) 1826B

Häckinem

Laars (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Påhl (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Häckinen

Oloff (Kuopio: Pieksä) 2088B

Peer Olofsson (Kuopio: Pelonniemi) 2088B

Peer Thomass. (Kuopio: Pieksä) 2088B

Häckoin

Johan (Juva: Härkälä) 2277B

Häikenen

Erich (Kuopio: Pelonniemi) 2088B

Hend: (Kuopio: Pelonniemi) 2088B

Oloff (Kuopio: Pelonniemi) 2088B

Häiräin

And: (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Hämel:

Abraham (Rantasalmi: Ritalahti) 2076A

Hämel:n

Mårten (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Hämelein

Erich (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Hämeläin

Johan (Joroinen: Sydänmaa) 2079B

Madtz Bertellsson (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Mårt:n (Rantasalmi: Haapataipale) 2072B

Mårten (Joroinen: Sydänmaa) 2079B

Mårten (Rantasalmi: Haapataipale) 2072B

Hämoin

Hans (Juva: Hännilä) 2278A

Häppäinen

And: Anders: (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Härakain

Matz (Juva: Rantuu) 2281A

Härkain

Christer (Rantasalmi: Parkumäki) 2075A

Erich (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Johan (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Olof (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Påhl (Sulkava: Partala) 2274A

Härkarin

Hindrich (Juva: Lievola) 2279B

Härkein

And. (Juva: Härkälänniemi) 2277B

Anders (Juva: Härkälänniemi) 2277B

Pehr (Juva: Härkälänniemi) 2277B

Härkoin

Karin (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Lars (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Härkäin

And: (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Oloff (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Härra

Hindrich (Kuopio: Kaaraslahti) 2091B

Oloff (Kuopio: Kaaraslahti) 2091B

Härro

Matz (Mikkeli: Kääriälä) 1808B

Hässinen

Michell (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Häsäin

Jören (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Hättin

Jacob (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Johan (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Swen (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Hörain

Eskell (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2268A

Matz (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Höringh

Jessper (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Johan (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Lars (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Peer (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Hörkein

Simon (Juva: Rantuu) 2281A

Höskin

Matz Hind:s: (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Höstrein

Joh: Thomasson (Leppävirta: Leppämäki) 2082A

IAlkuun

Ickahem

Peer (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Ickahenn

Lars (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Ickehein

Ifwar (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Ickeheinon

Hindrich (Joroinen: Ruokojärvi) 2079B

Michell (Joroinen: Ruokojärvi) 2079B

Michell Abrahamss (Joroinen: Ruokojärvi) 2079B

Ickeheinonen

Elin (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Johan (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Lars (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Nills (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Oloff (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Peer Anderss: (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Ickoin

Bengdt (Sulkava: Karjulanmäki) 2272B

Christer (Kangasniemi: Vehmaskylä) 1817B

Erich (Pieksämäki: Valkeamäki) 1823A

Hindrich (Juva: Pohjois) 2280B

Johan (Sulkava: Sulkava) 2273B

Laars (Juva: Pohjois) 2280B

Laars Olofss (Pieksämäki: Valkeamäki) 1823A

Madtz (Iisalmi: Kääriänsaari) 2094A

Matz (Kangasniemi: Vehmaskylä) 1817B

Matz Olofsson (Kangasniemi: Väärälä) 1817B

Pehr (Juva: Pohjois) 2280B

Pehr (Pieksämäki: Luukkola) 1820B

Samuel (Pieksämäki: Niininiemi) 1821A

Simon (Kangasniemi: Vehmaskylä) 1817B

Thomas (Leppävirta: Sydänmaa) 2083A

Ickonen

Bengt (Kuopio: Tuovilanlahti) 2090B

Ifwain

Lars Michellss:n (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Ifwanain

Madtz Michellsson (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Michell Michellss: (Leppävirta: Valkeamäki) 2084A

Ihalain

And. (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

And: (Iisalmi: Löytynmäki) 2095A

Anders (Puumala: Repola) 2276A

Anders (Joroinen: Savuniemi) 2079B

Arfwed (Juva: Ollikkala) 2280A

Erich (Mikkeli: Laitiala) 1809B

Grelss (Puumala: Huuhkaala) 2274A

Johan (Juva: Palonen) 2280B

Johan (Puumala: Repola) 2276A

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Johan (Iisalmi: Löytynmäki) 2095A

Larss (Iisalmi: Löytynmäki) 2095A

Matz (Puumala: Huuhkaala) 2274A

Matz (Puumala: Sorjola) 2276B

Mårten (Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Pehr (Mikkeli: Laitiala) 1809B

Påhl Peersson (Kuopio: Kuopio) 2084B

Thomas (Iisalmi: Löytynmäki) 2095A

Ihalattar

Anna (Kuopio: Kuopio) 2084B

Ihalembinen

Lars Påhlsson (Kuopio: Putroniemi) 2088B

Påhl (Kuopio: Putroniemi) 2088B

Ihlfwin

And. (Juva: Pellilä) 2280B

Ikaheinoin

Salamon (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Ikoin

Anders (Juva: Pitkälahti) 2282B

Christer (Juva: Pitkälahti) 2282B

Johan (Juva: Pitkälahti) 2282B

Johan (Puumala: Kietävälä) 2274B

Markus (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Matz Matzs: (Leppävirta: Huovila) 2080A

Mårten (Juva: Pitkälahti) 2282B

Påhl (Puumala: Kietävälä) 2274B

Påhl Larsson (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Ikäheinoinen

Lars (Rantasalmi: Osikonmäki) 2075A

Nills (Rantasalmi: Osikonmäki) 2075A

Ikähem

Michel (Rantasalmi: Pirilä) 2075A

Ilfwoin

Erich Matzs: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Joran (Juva: Kilpola) 2279A

Madtz (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Mårt: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Illfwoin

Hemming (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Illko

Daniel (Iisalmi: Marttisenjärvi) 2095B

Hindrich (Iisalmi: Marttisenjärvi) 2095B

Mårten (Iisalmi: Marttisenjärvi) 2095B

Olof (Iisalmi: Marttisenjärvi) 2095B

Illuin

Pehr (Pieksämäki: Venetmäki) 1823A

Imbin

Peer (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073A

Immoin

Anders (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Anders (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Brussius (Ristiina: Innala) 1824A

Christer (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Hans (Leppävirta: Leppämäki) 2082A

Hans Christerssonn (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Hind: (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Hind: (Rantasalmi: Tornioniemi) 2076B

Hindrich (Leppävirta: Varkaus) 2084B

Johan (Ristiina: Innala) 1824A

Johan (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Johan (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Johan Erichss:n (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073A

Jöran (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Karll (Rantasalmi: Varkaus) 2077B

Lars Larss: (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Markus (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Olof Peersson (Rantasalmi: Varkaus) 2077B

Oloff (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Oloff Erichss:n (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Peer (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Peer (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Peer Anderss:n (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Pehr (Joroinen: Pappila) 2080A

Pehr Simonss (Sääminki: Kommerniemi) 2265B

Staffan (Leppävirta: Varkaus) 2084B

Staffan (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073A

Staffan Johanss: (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Thomas (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Imoin

Bertel (Sulkava: Pappila) 2274A

Enwald (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Jacob (Sääminki: Tolvanniemi) 2267A

Jonas (Juva: Kilpola) 2279A

Laars (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Michell (Juva: Kangas) 2278B

Olof (Sulkava: Sipilä) 2273B

Pehr (Juva: Kangas) 2278B

Pehr (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Samuel (Sääminki: Haukiniemi) 2264B

Imon

Pehr (Sääminki: Otavanniemi) 2266A

Ingain

Påhl (Pieksämäki: Pyhitty) 1821A

Ingaroin

Brita (Ristiina: Inkarila) 1824A

Hans (Ristiina: Inkarila) 1824A

Jacob (Ristiina: Inkarila) 1824A

Ingen

Morten (Juva: Pitkälahti) 2282A

Simon (Juva: Pitkälahti) 2282A

Ingin

Johan (Puumala: Hylkylä) 2276B

Jöran (Puumala: Hylkylä) 2276B

Laars (Puumala: Hylkylä) 2276B

Mårten (Puumala: Hylkylä) 2276B

Pehr (Puumala: Hylkylä) 2276B

Ingoin

Johan Bengdtss (Juva: Pitkälahti) 2282A

Ingrin

Joran (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Inoin

Bertel (Sääminki: Otavanniemi) 2266A

Hindrich (Sääminki: Otavanniemi) 2266A

Isoin

Laars (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Itkoin

And: Peersson (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Eskell (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Hind: (Leppävirta: Tahvanala) 2083B

Lars Eskillsson (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Larss (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Nills (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Påhl (Leppävirta: Tahvanala) 2083B

Samuel (Leppävirta: Tahvanala) 2083B

JAlkuun

Jahnuin

And: (Joroinen: Joroisniemi) 2078A

Anders (Joroinen: Joroisniemi) 2078A

Jahuin

Daniel (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1822B

Olof (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Jahunain

Eskell (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Jacob (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Jahunen

Lars (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Peer (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Jalkain

Adam Matzson (Leppävirta: Paukarlahti) 2082B

Carl (Kuopio: Murtolahti) 2088A

Johan (Pieksämäki: Pohjalahti) 1821A

Peer Peerss (Kuopio: Murtolahti) 2088A

Jallkain

Laars (Pieksämäki: Sianjalka) 1822A

Påhl (Pieksämäki: Sianjalka) 1822A

Jambsse

Elias (Pieksämäki: Luukkola) 1820B

Janhontr

Hindrich (Sääminki: Pellossalo) 2266B

Johan (Sääminki: Pellossalo) 2266B

Michell (Sääminki: Pellossalo) 2266B

Janhuin

Anders (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Erich (Pieksämäki: Jäppilä) 1819A

Erich (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Eskill Brusiuss: (Joroinen: Maavesi) 2079B

Ifwar (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Niels (Pieksämäki: Jäppilä) 1819A

Påhl (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Staffan (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Jannuin

Johan (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Peer (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Jappin

Eskell Hindrichss (Pieksämäki: Kukkola) 1819B

Hindrich (Pieksämäki: Kukkola) 1819B

Hindrich Hindsson (Pieksämäki: Kukkola) 1819B

Jacob (Pieksämäki: Jäppilä) 1819A

Jacob (Pieksämäki: Kosolansaari) 1819B

Johan (Pieksämäki: Kukkola) 1819B

Laars (Pieksämäki: Jäppilä) 1819A

Pehr (Pieksämäki: Kukkola) 1819B

Jatien

Oloff (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Jatin

Daniel (Kerimäki: Kuokkala) 2269A

Hans (Kerimäki: Alakuona) 2268A

Matz (Kerimäki: Alakuona) 2268A

Michell (Kerimäki: Alakuona) 2268A

Simon (Kerimäki: Alakuona) 2268A

Jattin

Clemet (Kerimäki: Hanhijärvi) 2272A

Dawid (Sääminki: Jaatila) 2264B

Matz (Sääminki: Jaatila) 2264B

Matz (Sääminki: Kaartilanranta) 2265A

Pehr (Puumala: Kietävälä) 2274B

Pehr (Sääminki: Kaartilanranta) 2265A

Jembein

Samuel (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Samuell (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Jempse

Christer (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Peer (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Staffan (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Jeppein

Axell (Leppävirta: Riihiranta) 2083A

Jerfwelein

Madtz (Rantasalmi: Pirilä) 2075A

Matz (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Matz Peerss: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Oloff (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Peer (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Jerfweläin

Matz (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Staffan (Rantasalmi: Pirilä) 2075A

Jerpenius

(Mikkeli: Pappila) 1814B

Jerwelein

Michell (Kuopio: Räsälä) 2090A

Påhl Olofss. (Kuopio: Räsälä) 2090A

Jeskeläin

Madtz (Leppävirta: Paukarlahti) 2082B

Olof Staffanss: (Leppävirta: Paukarlahti) 2082B

Jockal:

Michell (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Jockolain

And. (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Brusius (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Johan (Juva: Knuutila) 2279A

Markus (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Johain

Thomas (Kuopio: Halola) 2086A

Jordain

Erich (Sääminki: Tolvanniemi) 2267A

Hindrich (Sääminki: Tolvanniemi) 2267A

Joroin

(Juva: Teivaa) 2281B

Josinus

(Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Juckarin

Anders (Puumala: Hurissalo) 2276B

Laars (Puumala: Hurissalo) 2276B

Michell (Puumala: Hurissalo) 2276B

Juckeroin

Erich (Juva: Suurniemi) 2281A

Juffwa

Anna (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Jufwinen

Hans Hansson (Rantasalmi: Hiltula) 2072B

Jufwoin

Hans (Leppävirta: Saijanlahti) 2083B

Samuel Hindersson (Leppävirta: Saijanlahti) 2083B

Julkin

Jöns Jönss. (Kuopio: Räimä) 2089A

Julkoin

Anders (Kuopio: Julkula) 2086A

Christer Jönsson (Kuopio: Räimä) 2089A

Hans Peerss. (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Johan (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Peer (Kuopio: Julkula) 2086A

Julkoins

Cassper (Kuopio: Lapvetelänlahti) 2087B

Ifwar (Kuopio: Lapvetelänlahti) 2087B

Johan (Kuopio: Lapvetelänlahti) 2087B

Jumpin

Laars (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Niels (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Pehr (Kerimäki: Kuokkala) 2269A

Pehr (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Jumpoinen

Matz Johanson (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Jumpun

Matz (Sulkava: Maarala) 2273A

Påhl (Sulkava: Maarala) 2273A

Junckain

Anders (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Samuel Hind: (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Junduin

Hans (Iisalmi: Haajainen) 2092A

Olof Larss. (Iisalmi: Haajainen) 2092A

Peer (Iisalmi: Haajainen) 2092A

Junduinen

Hindrich (Iisalmi: Haajainen) 2092A

Lars Larss. (Iisalmi: Haajainen) 2092A

Olof (Iisalmi: Haajainen) 2092A

Junikain

Peer (Kuopio: Hirvilahti) 2085A

Junnoin

Olof (Pieksämäki: Niininiemi) 1821A

Jurfwin

Jacob (Kangasniemi: Pylvänälä) 1816B

Matz (Sääminki: Otavanniemi) 2266A

Jurfwoin

Casper (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Ifwar (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Oloff (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Pehr (Sääminki: Ikoinniemi) 2264B

Juserin

Johan (Mikkeli: Harjujärvi) 1806B

Jusorin

Johan (Juva: Maivala) 2280A

Påhl (Juva: Maivala) 2280A

Jutein

Laars (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Jutinen

And: Olofsson (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Christer (Iisalmi: Korpijärvi) 2093B

Hindrich (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Jeremias (Iisalmi: Korpijärvi) 2093B

Johan (Iisalmi: Korpijärvi) 2093B

Olof Olofsson (Iisalmi: Korpijärvi) 2093B

Juttij

And. (Sääminki: Kallislahti) 2265B

Matz (Sääminki: Kallislahti) 2265B

Mårten (Sääminki: Kallislahti) 2265B

Olof (Sääminki: Kallislahti) 2265B

Juttin

Anders (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Jämbssa

Mårten (Pieksämäki: Suonenjoki) 1822A

Jämbsse

Matz (Pieksämäki: Suonenjoki) 1822A

Jäppein

Bengt (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Jäppin

Anders (Pieksämäki: Kukkola) 1819B

Johan (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Lars (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Jäskeläin

(Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Bertell (Rantasalmi: Raaminmäki) 2076B

Hind: Hanss. (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Hindrich (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Madtz (Rantasalmi: Raaminmäki) 2076B

Sigfredh (Rantasalmi: Raaminmäki) 2076B

Jäskeläinen

Christer (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Hans (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Jöppöin

Jacob (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

KAlkuun

Kackarin

Christer (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Hind. (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Kackcoin

Abraham (Mikkeli: Kekkola) 1809A

Madtz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Kackoin

Dawid (Mikkeli: Kekkola) 1809A

Johan (Mikkeli: Kekkola) 1809A

Johan Påhlsson (Puumala: Kaipaala) 2275A

Matz (Mikkeli: Kekkola) 1809A

Påhl (Puumala: Kaipaala) 2275A

Thomas (Puumala: Kaipaala) 2275A

Thomas (Mikkeli: Kekkola) 1809A

Kackon

Peer (Kuopio: Hakulila) 2085A

Kackrin

Hind. (Mikkeli: Kakriala) 1809A

Thomas (Mikkeli: Kakriala) 1809A

Kaffwin

Maria (Mikkeli: Korpijärvi) 1809A

Kafwikain

Olof (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Kaikonen

Peer (Kuopio: Kuopio) 2084B

Kainlain

Olof (Kuopio: Palonurmi) 2088B

Kainol:

Påhl (Kuopio: Kuopio) 2084B

Thomas (Juva: Hottila) 2277B

Kainulain

And: Ohlss. (Kuopio: Palonurmi) 2088B

Cnuth (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Jacob (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Kaipain

Jöran (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Laars (Juva: Tyrynmäki) 2281B

Pehr (Juva: Tyrynmäki) 2281B

Påhl (Puumala: Sorjola) 2276B

Kaipiain

Eskell (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822B

Jacob (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Johan (Mikkeli: Kaipiala) 1808A

Lars (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Matz (Mikkeli: Kaipiala) 1808A

Matz (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822B

Matz (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1823A

Olof (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1823A

Sigfred (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822B

Kaipoin

Anders (Puumala: Kaipaala) 2274B

Hindrich (Puumala: Kaipaala) 2274B

Matz (Puumala: Kaipaala) 2274B

Kaiulain

Hind: (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Kajalain

Karll (Sääminki: Tolppalansalmi) 2267A

Kajuttin

Hind. (Kerimäki: Kerimäki) 2268B

Kallin

Hind. (Puumala: Maunola) 2275B

Pehr (Puumala: Maunola) 2275B

Pehr Pohlss (Puumala: Maunola) 2275B

Kaloin

Sigfredh (Rantasalmi: Putkisalo) 2075B

Kamain

Bertel (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Laars (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Kamelain

Anders (Juva: Pätylä) 2280B

Michell (Juva: Pätylä) 2280B

Kamloin

Påhl (Sääminki: Tynkkylänjoki) 2267A

Kammoin

Anders (Sulkava: Kammola) 2272B

Johan (Sulkava: Kyrsyä) 2272B

Kamoin

Erich (Kerimäki: Simanala) 2271A

Matz (Kerimäki: Simanala) 2271A

Peer (Kerimäki: Simanala) 2271A

Kamulain

Matz (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Kanckein

Lars (Rantasalmi: Kurkela) 2073B

Kanckinen

Johan (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Markus (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Kanckoin

Erich (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Jacob (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073A

Johan (Sulkava: Leipämäki) 2273A

Lars (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Matz (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Matz (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073A

Kanckuin

Madtz (Rantasalmi: Pirilä) 2075A

Madtz Peerss: (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2074A

Matz (Juva: Ronkala) 2281A

Matz Michellss. (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Nills (Rantasalmi: Pirilä) 2075A

Peer Matzss. (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Påhl (Juva: Ronkala) 2281A

Påhl Påhlsson (Rantasalmi: Pirilä) 2075A

Kandain

Anders (Sulkava: Tannila) 2273B

Erich (Sulkava: Tannila) 2273B

Matz Thomass. (Pieksämäki: Väisälä) 1823A

Niels (Pieksämäki: Kantala) 1820A

Olof (Sulkava: Tannila) 2273B

Pehr (Sulkava: Tannila) 2273B

Pehr (Pieksämäki: Kantala) 1820A

Påhl (Pieksämäki: Väisälä) 1823A

Kandiain

Anders (Sulkava: Sulkava) 2273B

Mårten (Sulkava: Sulkava) 2273B

Pehr (Sulkava: Sulkava) 2273B

Påhl (Kerimäki: Kuokkala) 2269A

Kandin

Anders (Juva: Maivala) 2279B

Brusius (Juva: Maivala) 2279B

Kandioin

And. (Juva: Kaihunmäki) 2278B

Johan (Juva: Kaihunmäki) 2278B

Kangain

Erich (Puumala: Miettula) 2275B

Eskell (Sulkava: Eerikkälä) 2274A

Johan (Puumala: Miettula) 2275B

Olof (Sulkava: Kammola) 2272B

Pehr (Puumala: Miettula) 2275B

Simon (Puumala: Miettula) 2275B

Staffan (Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Kangin

Anders (Rantasalmi: Syvänsi) 2076B

Kankoin

Anders (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Christer (Kuopio: Hirvilahti) 2085A

Lars (Kuopio: Hirvilahti) 2085A

Matz (Kerimäki: Niinimäki) 2270A

Michell (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Kankotter

Ingebor (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Kankuinen

Erich Matzs: (Kuopio: Räsälä) 2089B

Peer (Kuopio: Räsälä) 2089B

Kanloin

Johan (Sääminki: Mikkolanniemi) 2265B

Kanratin

Swandt Mårtensson (Rantasalmi: Reijola) 2076B

Kapain

Anders (Sulkava: Kaipola) 2272B

Peer (Sulkava: Kaipola) 2272B

Kapioin

Jacob Andersson (Sääminki: Kallislahti) 2265A

Kapoin

Anders (Leppävirta: Kopolanniemi) 2081A

Johan Olofss. (Leppävirta: Kopolanniemi) 2081A

Matz Peersson (Leppävirta: Lylymäki) 2082A

Mårten Nielss. (Mikkeli: Vatila) 1813B

Oloff (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Oloff Johansson (Leppävirta: Kopolanniemi) 2081A

Påhl (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Kappain

Germannus (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Kirstin (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Kappajacko

Matz (Sääminki: Mikkolanniemi) 2265B

Kappein

Hind; (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Kappoin

Hind: (Kerimäki: Moiniemi) 2271B

Olof Abramss (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Karain

Oloff Staffansson (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Påhl (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Karakain

Anders (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Hindrich (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Karckein

And. (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Christer (Pieksämäki: Kärkkäälä) 1819B

Johan (Pieksämäki: Kärkkäälä) 1819B

Markus (Iisalmi: Ryhälä) 2097B

Olof (Pieksämäki: Kärkkäälä) 1819B

Karclain

Hindrich (Mikkeli: Hokka) 1807B

Påhl (Mikkeli: Hokka) 1807B

Kardein

Pehr (Sulkava: Kammola) 2272B

Pehr (Sulkava: Ylisenauvila) 2273B

Kardin

And. (Sulkava: Ruokoniemi) 2273A

Gabriel (Kuopio: Halola) 2086A

Hind. (Kerimäki: Laukansaari) 2269B

Johan (Sulkava: Kaartila) 2272A

Jöran (Sulkava: Kaartila) 2272B

Mattz (Kerimäki: Laukansaari) 2269B

Måns (Sulkava: Kaartila) 2272B

Olof (Sulkava: Kaartila) 2272A

Pehr (Sulkava: Ruokoniemi) 2273A

Pehr (Sulkava: Pappila) 2274A

Påhl Påhlss. (Kuopio: Halola) 2086A

Kardinen

Jöran (Sulkava: Telataipale) 2274A

Kardwin

Pehr (Sulkava: Pappila) 2274A

Karfwain

Clemet (Kerimäki: Simanala) 2271A

Karfwin

And. (Kerimäki: Karvila) 2269A

And: (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Hind: (Leppävirta: Petromäki) 2083A

Hind: Peerss: (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Johan (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Jöran (Kerimäki: Karvila) 2269A

Mårter (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Olof (Kerimäki: Karvila) 2269A

Olof Andsson (Kerimäki: Karvila) 2269A

Oloff (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Peer Påhlss: (Leppävirta: Luttila) 2082A

Påhl Påhlss:n (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Karfwinain

Erich Påhlss: (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Johan (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Lars (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Karfwinen

Peer Nillsson (Joroinen: Vättilä) 2080A

Karfwoin

Hans (Puumala: Kauppila) 2274B

Johan (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Matz (Puumala: Kauppila) 2274B

Thomas (Puumala: Kauppila) 2274B

Karhin

Påhl (Ristiina: Hangastenmaa) 1823B

Karhu

Hans Hanss: (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Karhuin

Matz Peerss. (Kuopio: Tallus) 2090B

Matz Peersson (Kuopio: Punnonmäki) 2088B

Michell Michelsson (Rantasalmi: Torasalo) 2076B

Peer (Kuopio: Halola) 2086A

Peer (Kuopio: Punnonmäki) 2088B

Philip (Kuopio: Hakulila) 2085A

Påhl (Kuopio: Halola) 2086A

Påhl (Kuopio: Tallus) 2090B

Staffan (Pieksämäki: Karkkola) 1819B

Karhuinen

Ifwar (Kuopio: Viitataival) 2091A

Oloff (Kuopio: Viitataival) 2091A

Påhl Ifwarss (Kuopio: Viitataival) 2091A

Kariain

Hind. (Mikkeli: Vahvamäki) 1813B

Karilain

And. (Kerimäki: Hevossalo) 2268B

Anders (Kerimäki: Hevossalo) 2268B

Elias (Pieksämäki: Niskamäki) 1821A

Johan (Pieksämäki: Väyrylä) 1823A

Laars (Pieksämäki: Tyyrinmäki) 1822B

Mans (Kerimäki: Hevossalo) 2268B

Niels (Pieksämäki: Niskamäki) 1821A

Sigfred (Mikkeli: Rämälä) 1811A

Kariulain

Jören (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Kariälain

Hindrich (Mikkeli: Vuolinko) 1813B

Johan (Mikkeli: Vuolinko) 1813B

Karjlain

Jacob (Mikkeli: Väänälä) 1813B

Karkain

Thomas (Sääminki: Kuusiniemi) 2267B

Karkein

And: Thomass: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Thomas (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Thomas Andersson (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Karkin

Erich Olofs: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Hans (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Karkoin

Anna (Iisalmi: Hautajärvi) 2093A

Erich (Kuopio: Kuopio) 2084B

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Jöns (Iisalmi: Hautajärvi) 2093A

Pehr Jönsson (Iisalmi: Hautajärvi) 2093A

Karoin

Bertell (Kerimäki: Vaahersalo) 2271B

Johan (Kerimäki: Vaahersalo) 2271B

Matz (Kerimäki: Vaahersalo) 2271B

Matz (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Matz Matss. (Kerimäki: Vaahersalo) 2271B

Påhl (Kerimäki: Vaahersalo) 2271B

Thomas (Kerimäki: Vaahersalo) 2271B

Karpa

Abraham (Mikkeli: Kaikkola) 1808B

Hans (Mikkeli: Kaikkola) 1808B

Swandt (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Karpain

Erich (Mikkeli: Rämälä) 1811A

Hindrich (Pieksämäki: Suontientaipale) 1821B

Jacob Larss: (Pieksämäki: Suontientaipale) 1821B

Karpiain

Erich (Sääminki: Kallislahti) 2265A

Johan (Sääminki: Kallislahti) 2265A

Madtz (Rantasalmi: Pirilä) 2075A

Karpin

Hindrich (Iisalmi: Vänninmäki) 2098B

Jacob (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Karin (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Pehr (Sulkava: Tunnila) 2273B

Karppin

Pehr (Sulkava: Kaitainen) 2272B

Karppinen

Lars (Rantasalmi: Pirilä) 2075A

Måns (Rantasalmi: Pirilä) 2075A

Peer (Rantasalmi: Pirilä) 2075A

Karstin

Anders (Mikkeli: Olkkolanniemi) 1814B

Hindrich (Mikkeli: Olkkolanniemi) 1814B

Påhl (Mikkeli: Olkkolanniemi) 1814B

Samuel (Mikkeli: Karstula) 1808B

Samuel (Mikkeli: Olkkolanniemi) 1814B

Karttuin

Karin (Kuopio: Karttula) 2086B

Peer (Kuopio: Punnonmäki) 2088A

Påhl (Kuopio: Punnonmäki) 2088A

Påhl Peersson (Kuopio: Karttula) 2086B

Påhl Påhlsson (Kuopio: Karttula) 2086B

Karxin

Hind. (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Kasoin

Matz Hindss. (Sääminki: Varparanta) 2267B

Kasorein

Hans (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Thomas (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Kasserinen

Peer (Kuopio: Haatala) 2085B

Kassin

Oloff (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Kassinen

Eskell (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Laars (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Michell (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Peer Michelss:n (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Påhl (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Kassoin

Abraham (Kerimäki: Ruokolahti) 2270B

Abram (Sääminki: Kosola) 2265A

Anders (Sääminki: Kallislahti) 2265B

Bertel (Kerimäki: Ruokolahti) 2270B

Johan Larsson (Sääminki: Kosola) 2265A

Laars (Sääminki: Kosola) 2265A

Matz (Kerimäki: Ruokolahti) 2270B

Pehr (Sääminki: Kosola) 2265A

Sigfred (Sääminki: Kallislahti) 2265B

Kassurinen

Anders (Kuopio: Kasurila) 2087A

Erich Olofss. (Kuopio: Hamula) 2085B

Hind: (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Hindrich (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Jöran Jöransson (Kuopio: Kasurila) 2087A

Oloff (Kuopio: Hamula) 2085B

Påhl Erichsson (Kuopio: Kasurila) 2087A

Kasti

Mårten (Rantasalmi: Pappila) 2073B

Katten

(Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1808A

Kattuin

Markus (Kangasniemi: Kuvasmäki) 1816A

Kauckoin

Laars (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Marin (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Matz Grelss. (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Kauhuin

Johan (Iisalmi: Leppälahti) 2094B

Lars (Iisalmi: Leppälahti) 2094B

Kaumalain

Joran (Pieksämäki: Niskamäki) 1821A

Kaupain

Brussius (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Michell (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Kauparin

Niels (Ristiina: Rahikkala) 1826A

Kaupein

Pehr (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1817B

Kaupiain

Thomas (Ristiina: Hangastenmaa) 1824A

Kaupin

Erich (Joroinen: Savuniemi) 2080A

Laars (Juva: Vuorenmaa) 2282A

Mårten (Juva: Vuorenmaa) 2282A

Pehr (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Staffan (Pieksämäki: Valkeamäki) 1823A

Kaupinen

Elias (Iisalmi: Pyöreä) 2096B

Matz (Iisalmi: Pyöreä) 2096B

Kauppin

And (Kangasniemi: Makkola) 1816A

Kauppoin

Olof (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1817B

Kautiain

Laars (Ristiina: Koivakkala) 1825A

Kautin

Hind. (Kerimäki: Kerimäki) 2268B

Kauttin

And. (Kerimäki: Kerimäki) 2268B

Kawolain

Johan (Puumala: Vesiniemi) 2276B

Mårten (Puumala: Vesiniemi) 2276B

Kecke

Pehr (Juva: Kilpola) 2279A

Keckein

Anders (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Niels (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Niels Staffanss (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Staffan (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Keckelein

Gabriels (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Hindrich (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Påhl Hinderss:n (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Keckoin

Madtz (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Matz (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Oloff (Kuopio: Kuopio) 2084B

Pehr (Mikkeli: Kähkölä) 1808B

Påhl (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Kehoin

Hindrich (Kuopio: Pöljä) 2088B

Madtz (Kuopio: Pöljä) 2088B

Kehuin

Oloff (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Oloffz (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Keihun

Christer (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Madtz (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Påhl (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Keinain

Hindrich (Leppävirta: Monninmäki) 2082B

Nills Nillss: (Leppävirta: Monninmäki) 2082B

Staffan (Leppävirta: Monninmäki) 2082B

Keinin

Arfwe (Leppävirta: Petromäki) 2083A

Staffan (Leppävirta: Petromäki) 2083A

Keinoin

And: (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Eskell (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Hind: Hinderss: (Leppävirta: Sarkaniemi) 2083B

Madtz (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Madtz Jönsson (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Oloff (Leppävirta: Sarkaniemi) 2083B

Påhl (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Påhl Oloffsson (Leppävirta: Keinälänmäki) 2081A

Kemerein

Peer (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Kemmerein

And: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Kempe

Anders (Sulkava: Partala) 2274A

Hind. (Sulkava: Partala) 2274A

Kenuin

Peer (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Keppin

Lars Grelss. (Iisalmi: Sonkajärvi) 2098B

Keppoin

Hind. Hinderss (Leppävirta: Juurikkasalmi) 2080B

Jöran (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Kercke

Markus (Kangasniemi: Tiihola) 1817B

Kerfwin

Christer (Rantasalmi: Tornioniemi) 2076B

Hendrich (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Hind. (Kerimäki: Kaatamo) 2269B

Matz (Kerimäki: Kaatamo) 2269B

Oloff (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Kerfwinen

Hend: (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Hind: Hinderss: (Rantasalmi: Repomäki) 2076A

Johan (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Michell (Rantasalmi: Repomäki) 2076A

Kerfwoin

Pehr (Sulkava: Kaitainen) 2272B

Kerkein

And: Peerss: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Anders (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Madtz (Rantasalmi: Koivumäki) 2074A

Peer (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Samuel (Rantasalmi: Koivumäki) 2074A

Kerkin

And: Mårtens: (Iisalmi: Hautajärvi) 2093A

Johan (Pieksämäki: Suonenjoki) 1822A

Johan (Iisalmi: Hautajärvi) 2093A

Kerkoin

And: Peerss. (Iisalmi: Heinämäki) 2092B

Hans (Iisalmi: Heinämäki) 2092B

Peer (Iisalmi: Heinämäki) 2092B

Kerpain

Matz (Kangasniemi: Synsiölä) 1817B

Kerwinen

Hans (Kuopio: Hamula) 2085B

Hind: Hinderss. (Kuopio: Hamula) 2085B

Kessain

Hind: (Sääminki: Kuusiniemi) 2267B

Kettein

Bertel (Sulkava: Pappila) 2274A

Daniel (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Kettin

Påhl (Iisalmi: Nissilä) 2097B

Thomas Johans. (Iisalmi: Nissilä) 2097B

Kettoin

Peer (Rantasalmi: Pappila) 2073B

Kettuin

And. (Juva: Hietajärvi) 2278A

Anders (Kerimäki: Naukkarila) 2270A

Anders (Rantasalmi: Repomäki) 2076A

Bertell (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2100A

Grelss (Kerimäki: Naukkarila) 2270A

Hind: (Rantasalmi: Repomäki) 2076A

Lars (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Lars Larss. (Iisalmi: Salahmi) 2098A

Matz (Pieksämäki: Niininiemi) 1821A

Måns Anderss (Rantasalmi: Repomäki) 2076A

Peer (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Påhl Påhlsson (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Thomas (Kerimäki: Naukkarila) 2270A

Kettwärin

Påhl (Puumala: Sopala) 2276B

Thomas (Puumala: Sopala) 2276B

Kexa

And. (Kerimäki: Simpala) 2271A

Kexer

Johan (Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Kexoin

Hind. (Kerimäki: Kulennoinen) 2269A

Laars (Kerimäki: Kessilä) 2269A

Pehr (Kerimäki: Kessilä) 2269A, (Kerimäki: Kulennoinen) 2269A

Kiarien

Laars (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Måns (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Kieckoin

Nills (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Peer Nilss. (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Samuel (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Kiekeinen

Lars Larss. (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Kiemel:

Michell (Juva: Mattila) 2279B

Niels (Juva: Mattila) 2279B

Kierain

Laars (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Kierelain

Laars (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Niels (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Kierien

Anders (Iisalmi: Kääriänsaari) 2094A

Peer (Iisalmi: Kääriänsaari) 2094A

Kierkein

Johan Peerss. (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Jöns Olofss: (Iisalmi: Kalliojärvi) 2094A

Larss (Iisalmi: Kalliojärvi) 2094A

Oloff (Iisalmi: Kalliojärvi) 2094A

Oloff (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Peer Olofss. (Iisalmi: Kalliojärvi) 2094A

Påhls (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Kierkäin

Anders (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Jöran (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Peer (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Kiettuin

And: Anderss. (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2100A

Anders (Puumala: Kitula) 2274B

Hindrich (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2100A

Johan (Puumala: Kitula) 2274B

Johan (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2100A

Karin (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2100A

Laars (Puumala: Kitula) 2274B

Larss Peersson (Iisalmi: Pappila) 2101B

Matz (Rantasalmi: Repomäki) 2076A

Matz Matzs: (Kuopio: Tuovilanlahti) 2091A

Måns Peersson (Rantasalmi: Repomäki) 2076A

Oloff Johanss (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Peer (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2100A

Peer (Kuopio: Tuovilanlahti) 2091A

Peer (Rantasalmi: Repomäki) 2076A

Pehr (Kerimäki: Pitkälä) 2270B

Påhl (Puumala: Kitula) 2274B

Påhl Hinderss. (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2100A

Påhl Olofsson (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2100A

Kiettunen

Hindrich (Rantasalmi: Karhilantaipale) 2073B

Madtz (Rantasalmi: Karhilantaipale) 2073B

Oloff (Rantasalmi: Karhilantaipale) 2073B

Kietwain

Grelss Pehrss (Puumala: Seppälä) 2276A

Matz (Puumala: Seppälä) 2276A

Kietwoin

Mårten (Puumala: Pirttimäki) 2275B

Kifwemes

Påhl (Mikkeli: Kääriälä) 1808B

Kijlkj

Olof (Sulkava: Väätälänmäki) 2273B

Kijlluin

Johan (Puumala: Ryhälä) 2276A

Samuel (Puumala: Ryhälä) 2276A

Kijming

Joseph (Kuopio: Haatala) 2085B

Matz (Kuopio: Haatala) 2085B

Kijnkain

Påhl (Juva: Kiiskilä) 2278B

Kijrlain

Jöran (Sulkava: Hyvärilä) 2272A

Kijskin

Eskell (Ristiina: Parkatniemi) 1825B

Klemet (Ristiina: Parkatniemi) 1825B

Kilkij

Jacob (Mikkeli: Kilkki) 1808B

Laars (Mikkeli: Kilkki) 1808B

Kilkin

Joran (Juva: Hietajärvi) 2277B

Killckin

Hind. (Juva: Auvila) 2277B

Killinkj

Laars (Juva: Purhola) 2280B

Thomas (Juva: Purhola) 2280B

Killinoin

Matz (Puumala: Ollila) 2275B

Påhl (Puumala: Ollila) 2275B

Killkij

Laars (Mikkeli: Vuolinko) 1813B

Michell (Mikkeli: Vuolinko) 1813B

Pehr (Mikkeli: Vuolinko) 1813B

Killuin

Anders (Puumala: Maunola) 2275B

Grelss (Puumala: Maunola) 2275B

Johan (Puumala: Maunola) 2275B

Matz (Puumala: Maunola) 2275B

Matz Pehrss (Puumala: Maunola) 2275B

Michell (Puumala: Maunola) 2275B

Pehr (Puumala: Maunola) 2275B

Kilpeläin

Peer (Iisalmi: Pappila) 2101B

Kilpoin

Johan (Puumala: Harmaala) 2274B

Matz (Puumala: Harmaala) 2274B

Kilpol:

Hindrich (Rantasalmi: Pisamalahti) 2075A

Lars Lars: (Rantasalmi: Pisamalahti) 2075A

Peer (Rantasalmi: Pisamalahti) 2075A

Kilppelen

Erich Hanss: (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Kimoin

Johan (Pieksämäki: Jauhomäki) 1819A

Kinein

Påhl (Sääminki: Tolvanniemi) 2267A

Kinnoin

Lars (Kuopio: Kuivaniemi) 2086B

Kinnuin

And: Matzs: (Leppävirta: Haapamäki) 2080A

And: Matzs (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Erich (Kuopio: Sotkanniemi) 2090B

Erich (Leppävirta: Saahkarlahti) 2083B

Erich Hanss. (Leppävirta: Hankamäki) 2080B

Hans (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Hind: Erichss (Kuopio: Sotkanniemi) 2090B

Hindrich (Kuopio: Sotkanniemi) 2090B

Hindrich (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2084A

Jöran Månss. (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Jören (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Lars (Kuopio: Sotkanniemi) 2090B

Larss (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Madtz (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Måns (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Måns Nillsson (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Olof (Leppävirta: Rummukkala) 2083A

Olof Påhls: (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Oloff (Leppävirta: Rummukkala) 2083A

Peer (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Peer (Leppävirta: Hankamäki) 2080B

Peer Matzson (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Peer Peerss: (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2084A

Påhl Anderss. (Leppävirta: Keinälänmäki) 2081A

Påhl Johanss: (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Sigfredh Peersson (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Kinnuinen

And: (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

And: Jönss: (Leppävirta: Timola) 2084A

Anders (Leppävirta: Timola) 2084A

Arfwedh (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Christ: Arfwedss:n (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Christer (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A, (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Erich Peersson (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Hindrich (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Ifwar (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Matz Hansson (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Oloff (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Oloff (Leppävirta: Timola) 2084A

Peer (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Kinnun

Hemming Michellsson (Leppävirta: Saijanlahti) 2083B

Kinoinen

Herman (Sääminki: Tolvanniemi) 2267A

Laars (Sääminki: Tolvanniemi) 2267A

Kinon

Hind: Hinderss. (Leppävirta: Timola) 2084A

Kinuin

Johan (Joroinen: Katisenlahti) 2079A

Matz (Kuopio: Akonvesi) 2084B

Peer (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Peer Påhlss (Rantasalmi: Tornioniemi) 2076B

Påhl (Joroinen: Katisenlahti) 2079A

Staff: (Kuopio: Sotkanniemi) 2090B

Kinun

Gregorius (Rantasalmi: Syvänsi) 2076B

Jöran (Kuopio: Savilahti) 2090A

Matz Matzss: (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2084A

Kinunen

Anders (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2084A

Kiopoin

Johan (Juva: Kangas) 2278B

Laars (Juva: Kangas) 2278B

Kiprin

Laars (Juva: Remojärvi) 2281A

Kirckain

And. (Pieksämäki: Suontientaipale) 1821B

Laars (Pieksämäki: Suontientaipale) 1821B

Kirhoin

Matz (Sääminki: Inkilä) 2264B

Påhl (Sääminki: Inkilä) 2264B

Kiriolain

Påhl (Mikkeli: Hirvensalmi) 1807A

Kirjlain

Christer (Mikkeli: Norola) 1810A

Kirpein

Cnuth (Ristiina: Heinniemi) 1824A

Kirutar

(Iisalmi: Haajainen) 2092A

Kiskain

And. (Kerimäki: Kumpuranta) 2269B

Hindrich (Kerimäki: Kumpuranta) 2269B

Johan (Kerimäki: Kumpuranta) 2269B

Påhl (Kerimäki: Kumpuranta) 2269B

Staffan (Kerimäki: Kumpuranta) 2269B

Kiskein

Jöran (Puumala: Ryhälä) 2276A

Michell (Kuopio: Rissala) 2089A

Kiskin

Anders (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Bertell (Juva: Kiiskilä) 2278B

Erich (Juva: Kiiskilä) 2278B

F.B.S. Karll (Juva: Kiiskilänniemi) 2278B

Grelss (Juva: Mäköis) 2279B

Johan (Juva: Kiiskilä) 2278B

Matz (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Matz Olofss (Juva: Ollikkala) 2280A

Michell (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Michell (Rantasalmi: Leislahti) 2074A

Niels (Juva: Hietajärvi) 2278A

Pehr (Juva: Hietajärvi) 2278A

Staffan (Juva: Kiiskilänniemi) 2278B

Kiskinen

Daniel (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Michell (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Nills (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Philip (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Rassmus (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Thomas (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Kiskoin

Olof (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Kittuin

Abraham (Sääminki: Niittylahti) 2266A

Hindrich (Sääminki: Niittylahti) 2266A

Niels (Juva: Ylivesi) 2282B

Olof (Sääminki: Niittylahti) 2266A

Kiukens

Erich (Juva: Karkeamaa) 2279A

Nielse (Juva: Karkeamaa) 2279A

Kiärain

Påhl (Iisalmi: Kääriänsaari) 2094A

Påhl Anderss. (Iisalmi: Kääriänsaari) 2094A

Kiärckein

Michel (Kuopio: Airaksela) 2084B

Kiärein

Erich (Kuopio: Horsmastenlahti) 2086A

Matz Matzss. (Kuopio: Horsmastenlahti) 2086A

Kiärenein

Pehr (Mikkeli: Suonsaari) 1811B

Kiärien

Lars (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Kiärroin

Olof (Leppävirta: Kurjalanranta) 2081A

Olof Anderss. (Leppävirta: Kurjalanranta) 2081A

Kiörain

Ifwar Hansson (Leppävirta: Sarkamäki) 2084A

Klemetinen

Thomas Ohlss. (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Klostariain

Hind: (Rantasalmi: Hevonlahti) 2073A

Klostarin

Anders (Kerimäki: Luostarila) 2269A

Anders (Leppävirta: Haapamäki) 2080A

Anders (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Anna (Kerimäki: Luostarila) 2269A

Cnuth Erichss:n (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Erich Anderss: (Leppävirta: Haapamäki) 2080A

Johan (Kerimäki: Luostarila) 2269A

Madtz Erichsson (Leppävirta: Haapamäki) 2080A

Olof (Kerimäki: Luostarila) 2269A

Peer (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Peer Anderss: (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Klostriain

Hind: (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Laars (Sääminki: Vaikotaipale) 2267B

Klostrin

Olof Anderss: (Rantasalmi: Hevonlahti) 2073A

Klåstarin

Anders (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Arfwed Andersson (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Hindrich (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Klåstrain

Thomas (Sulkava: Tunnila) 2273B

Klöstarein

Simon (Kerimäki: Hanhijärvi) 2272A

Thomas (Kerimäki: Hanhijärvi) 2272A

Knuin

Hind. (Kangasniemi: Luusniemi) 1816A

Johan (Kangasniemi: Luusniemi) 1816A

Knutin

Cnuth (Leppävirta: Luttila) 2082A

Knuttinen

Anders (Kuopio: Nuutila) 2086B

Cassper (Kuopio: Nuutila) 2086B

Christer (Kuopio: Nuutila) 2086B

Oloff (Kuopio: Nuutila) 2086B

Oloff Ohlsson (Kuopio: Nuutila) 2086B

Knutuin

Lars Matzss. (Kuopio: Nuutila) 2086B

Matz Larsson (Kuopio: Nuutila) 2086B

Peer (Kuopio: Nuutila) 2086B

Kockein

And. (Sääminki: Pirhiänniemi) 2266B

Kockilain

Olof Thomasson (Juva: Vuorenmaa) 2282A

Kockinen

Hend: Påhlsson (Kuopio: Pöljä) 2088B

Isack (Kuopio: Savisaari) 2090A

Peers (Kuopio: Pöljä) 2088B

Kockoin

And. Mats: (Sääminki: Kosola) 2267B

Elin (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Erich (Sääminki: Pellossalo) 2266B, (Sääminki: Punnola) 2266B

Erich (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Johan (Kerimäki: Päivilä) 2270A

Johan (Sääminki: Kaartilanranta) 2265A

Johan Matzson (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Jöran (Kangasniemi: Rytkölä) 1817A, (Kangasniemi: Rekola) 1817A

Maria (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Matz (Ristiina: Yövesi) 1826B

Matz Erichss. (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Matz Tyness: (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Peer (Iisalmi: Lukkarila) 2094B

Pehr (Sääminki: Juvola) 2264B

Pehr (Sääminki: Kokonsaari) 2265A

Pehr (Sääminki: Kankainen) 2265B

Påhl (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Thomas (Sääminki: Punnola) 2266B

Kockoirin

Olof Peersson (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Kockolain

And. (Kerimäki: Alakuona) 2268A

Erich (Juva: Vuorenmaa) 2282A

Erich (Iisalmi: Sutela) 2099A

Laars (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Lars (Rantasalmi: Tammenlahti) 2077B

Pehr (Kerimäki: Kupiala) 2268A

Kockorinen

Lars Olofsson (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Oloff (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Kofwrain

Hind. (Mikkeli: Rämälä) 1811A

Kohoin

Erich (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Kohroin

Hind. (Ristiina: Hytölä) 1824A

Koilain

Jöran (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Koitiain

Jöran (Kangasniemi: Koittila) 1816A

Laars (Kangasniemi: Koittila) 1816A

Kojrilain

Hind (Kerimäki: Nousiala) 2270A

Kojssmain

Christer (Sulkava: Kammola) 2272B

Johan (Sulkava: Kammola) 2272B

Kokoin

Bertel (Sulkava: Kammola) 2272B

Madtz (Kuopio: Kasurila) 2087A

Pehr (Sulkava: Kammola) 2272B

Philip (Sulkava: Kammola) 2272B

Kollarj

Olof (Pieksämäki: Jauhomäki) 1819A

Kollioin

Joran (Ristiina: Koljola) 1825A

Kolloin

Bertill Matzs: (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Sijsla (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Kommerrin

Påhl (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Påhl Matzs: (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Kommoin

Knuth (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Komol:.

Madtz (Iisalmi: Taipale) 2099B

Komolain

Johan (Iisalmi: Taipale) 2099B

Kompain

Laars (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Kompe

Anders (Mikkeli: Kuitula) 1809A

Christer (Mikkeli: Kuitula) 1809A

Johan (Mikkeli: Kuitula) 1809A

Kondiain

Erich (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Hind: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Hind: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Johan (Puumala: Maljala) 2277A

Laars (Kuopio: Rissala) 2089A

Matz Hinderss: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Pehr (Puumala: Maljala) 2277A

Kondiainen

Michell (Rantasalmi: Hevonlahti) 2073A

Nills (Rantasalmi: Hevonlahti) 2073A

Kondin

Abraham (Puumala: Kontila) 2276B

And. (Juva: Murtois) 2280A

Anders (Puumala: Kontila) 2276B

Christer (Puumala: Vesiniemi) 2276B

Christer (Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Laars (Puumala: Rokansalo) 2276A

Laars (Puumala: Vesiniemi) 2276B, (Puumala: Kontila) 2276B

Lars (Puumala: Kokkola) 2274B

Matz (Puumala: Kontila) 2276B

Michel (Puumala: Kontila) 2276B

Kondoin

Grels (Puumala: Ihalainen) 2277A

Påhl (Puumala: Ihalainen) 2277A

Konhoin

Hend: (Rantasalmi: Hevonlahti) 2073A

Oloff (Rantasalmi: Hevonlahti) 2073A

Konko

Mårten (Kangasniemi: Vehmaskylä) 1817B

Konkorinen

Erich (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Olof Erichsson (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Oloff (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Kontteter

Anna (Rantasalmi: Rantasalo) 2075B

Konttin

Bengt (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Johan (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Michell (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Michell (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Kopiain

Joh: (Leppävirta: Halola) 2080A

Oloff (Leppävirta: Halola) 2080A

Peer (Leppävirta: Halola) 2080A

Koppar

Axell (Rantasalmi: Tornioniemi) 2076B

Erich Axellsson (Rantasalmi: Tornioniemi) 2076B

Koppen

Christer (Kangasniemi: Hokanniemi) 1815A

Koppioin

Pehr (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Koppoin

Anders (Leppävirta: Sarkamäki) 2084A

Hind: (Leppävirta: Sarkamäki) 2084A

Hindrich (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Ifwar (Rantasalmi: Pisamalahti) 2075A

Johan (Juva: Pohjois) 2280B

Johan (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Johan Anderss. (Leppävirta: Sarkamäki) 2084A

Lars Christersson (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Olof (Leppävirta: Soinilansalmi) 2083B

Oloff (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Korckein

Petter (Rantasalmi: Tornioniemi) 2076B

Kordilain

Anders (Kuopio: Ritoniemi) 2089B

Peer (Kuopio: Ritoniemi) 2089B

Korho

Johan (Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Korhoin

Anders (Sääminki: Varparanta) 2267B

Christer (Kuopio: Kurolanlahti) 2087A

Hans (Sulkava: Iitlahti) 2272A

Helga (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Hind: Matzs: (Kuopio: Räimä) 2089A

Jacob (Sulkava: Halttula) 2272A

Jacob (Ristiina: Tarhola) 1826B

Johan (Juva: Ylivesi) 2282B

Johan (Ristiina: Tarhola) 1826B

Jöran (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Margeta (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Matz (Mikkeli: Haukkakorhola) 1807A

Niels (Sulkava: Linkola) 2273A

Nills (Kuopio: Hirvimäki) 2085A

Nills Matzs: (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Olof (Juva: Ylivesi) 2282B

Pehr (Sulkava: Linkola) 2273A

Philip (Sulkava: Linkola) 2273A

Påhl (Ristiina: Tarhola) 1826B

Walborg (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Korholain

Sigfred (Kuopio: Räimä) 2089A

Korhonen

Johan (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1808B

Korhuain

Mårt: (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Korhuin

Hind. (Kerimäki: Heikkala) 2268B

Matz Peersson (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Korigein

Christer (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Koriun

Hind: (Iisalmi: Pielavesi) 2097B

Korkain

And: Johanss. (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Johan (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Karin (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Lars (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Koroin

Påhl (Kangasniemi: Hyyrylä) 1814B

Korpein

Johan Påhlss. (Leppävirta: Rummukkala) 2083A

Korpelain

And (Ristiina: Korpela) 1824B

Johan (Ristiina: Korpela) 1824B

Matz (Ristiina: Korpela) 1824B

Sigfred (Mikkeli: Soikkala) 1812A

Korpi

Swen (Pieksämäki: Haukivuori) 1818B

Korpin

Johan (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Oloff (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Korpinen

Hind: Påhlss: (Leppävirta: Saijanlahti) 2083B

Korplain

Jacob (Ristiina: Hartikkala) 1824A

Korppin

Johan (Sääminki: Tynkkylänjoki) 2267A

Lars (Leppävirta: Rummukkala) 2083A

Påhl (Leppävirta: Rummukkala) 2083A

Kosoin

And. (Sääminki: Pellossalo) 2266B

Kossj

Simon (Mikkeli: Hirvensalmi) 1807A

Kossoin

Anders (Kerimäki: Haapaniemi) 2268B

Class (Kerimäki: Haapaniemi) 2268B

Johan (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Laars (Kerimäki: Haapaniemi) 2268B

Oloff (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Oloff Ohlsson (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Kossoinen

Matz Hindersson (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Olof Hind:s: (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Kosurin

Nills (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Kotinen

Olof Olofss. (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Kottro

Christer (Puumala: Vesiniemi) 2276B

Johan (Puumala: Vesiniemi) 2276B

Matz (Puumala: Niinisaari) 2275B

Matz (Puumala: Vesiniemi) 2276B

Pehr (Puumala: Niinisaari) 2275B

Kouken

Olof (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Koutin

Lars (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Kroel

Johan (Ristiina: Kylänlahti) 1824B

Krogerius

Hind: (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Krögare

And: Jacobss. (Kuopio: Hiltulanlahti) 2085A

Axell (Kuopio: Hiltulanlahti) 2085A

Elin (Kuopio: Hiltulanlahti) 2085A

Isaak Olofss: (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Wirgelius (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Kröger

Johan Isacks: (Leppävirta: Haapamäki) 2080A

Kuckoin

And: Johans: (Rantasalmi: Torasalo) 2076B

Erich (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Erich (Rantasalmi: Pappila) 2073B

Hindrich (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Johan (Rantasalmi: Torasalo) 2076B

Mattz (Sulkava: Partala) 2273A

Matz (Pieksämäki: Käpysalo) 1820A

Peer Olofzsson (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Pehr (Pieksämäki: Käpysalo) 1820A

Pehr (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Kuffwain

Christer (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Kufwain

An.d (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Matz (Mikkeli: Korpijärvi) 1809A

Pehr (Mikkeli: Korpijärvi) 1809A

Kufwoin

Anders (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Matz (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Kukuoin

Elias (Kuopio: Savisaari) 2090A

Kuldamese

(Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2268A

Kumblain

Josep (Ristiina: Vitsiälä) 1826B

Kumbolain

Anders (Iisalmi: Haajaistaival) 2092A

Hind: (Iisalmi: Vehmasjärvi) 2101A

Johan (Iisalmi: Vehmasjärvi) 2101A

Larss (Iisalmi: Vehmasjärvi) 2101A

Nills (Iisalmi: Haajaistaival) 2092A

Peer (Iisalmi: Vehmasjärvi) 2101A

Wijssa Wijsson (Iisalmi: Haajaistaival) 2092A

Wissa (Iisalmi: Vehmasjärvi) 2101A

Kumbulain

Jöns Wissasson (Iisalmi: Vehmasjärvi) 2101A

Wijssa (Iisalmi: Vehmasjärvi) 2101A

Kunin

Hindrich (Joroinen: Ruokojärvi) 2079B

Johan (Joroinen: Ruokojärvi) 2079B

Kunoin

Hind: Larss. (Kuopio: Hamula) 2085B

Larss (Kuopio: Hamula) 2085B

Kuolemain

Clemeth (Kuopio: Punnonmäki) 2088A

Peer Månss. (Kuopio: Punnonmäki) 2088A

Kuopiain

And. (Kerimäki: Kumpuranta) 2269B

Hind: (Kerimäki: Kumpuranta) 2269B

Hindrich (Kerimäki: Kumpuranta) 2269B

Michell (Kerimäki: Kumpuranta) 2269B

Pehr (Kerimäki: Kumpuranta) 2269B

Kuosmain

Peer (Rantasalmi: Syvänsi) 2076B

Peer Hind:s: (Rantasalmi: Syvänsi) 2076B

Kupiain

Peer (Kerimäki: Vaara) 2271B

Kupssa

Hindrich (Juva: Kiiskilänniemi) 2278B

Påhl (Juva: Kiiskilänniemi) 2278B

Kurckoin

Olof (Sääminki: Luostarila) 2264B

Kurfuin

Grelss (Mäntyharju: Ollikkala) 1827B

Kurfwin

Anders (Ristiina: Syvänmaa) 1826A

Jons (Puumala: Maljala) 2277A

Micherl (Ristiina: Mahkola) 1825B

Pehr (Ristiina: Mahkola) 1825B

Thomas (Puumala: Maljala) 2277A

Kurfwinen

Germias (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2100A

Hans (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2100A

Jöran (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Jöran Peersson (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Madtz (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Peer (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Pehr (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Kurfwitz

Arfwe (Pieksämäki: Karjala) 1819B

Niels (Pieksämäki: Karjala) 1819B

Kurheländer

Hind. (Mikkeli: Norola) 1810A

Kurhoin

Anders (Kuopio: Kurolanlahti) 2087A

Johan (Kuopio: Kurolanlahti) 2087A

Matz (Juva: Suurniemi) 2281A

Michell (Juva: Männynmäki) 2279B

Kurin

Sigfred (Sulkava: Kaipola) 2272B

Kurkein

Michell (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Kurki

Påhl (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Kurkij

Britta (Mikkeli: Synsiälä) 1812A

Hindrich (Mikkeli: Synsiälä) 1812A

Johan (Mikkeli: Pekkola) 1810B

Pehr (Mikkeli: Synsiälä) 1812A

Simon (Mikkeli: Pekkola) 1810B

Kurkin

Johan (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Michell (Sääminki: Kurkela) 2265B

Olof (Sääminki: Kurkela) 2265B

Kurkoin

Anders (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Kuroin

Busius (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Kuroinen

Ifwar (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Peer (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Kutilain

(Iisalmi: Pappila) 2101B

Olof Olofss. (Iisalmi: Partala) 2096B

Peer (Iisalmi: Pappila) 2101B

Kuttin

Michel (Kangasniemi: Pylvänälä) 1816B

Kuttoin

Morten (Kangasniemi: Pylvänälä) 1816B

Kutwain

Peer (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Påhl (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Kutwainen

Jören (Rantasalmi: Parkumäki) 2075A

Madtz (Rantasalmi: Parkumäki) 2075A

Matz Matzson (Rantasalmi: Parkumäki) 2075A

Kyander

And: (Rantasalmi: Pappila) 2073B

And: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Aron (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Kyllein

Eskell (Mikkeli: Taipale) 1812A

Laars (Mikkeli: Taipale) 1812A

Måns (Leppävirta: Pussilantaival) 2083A

Olof (Joroinen: Montola) 2079B

Swanter (Joroinen: Maavesi) 2079B

Kyllin

Hind. (Mikkeli: Kekkola) 1809A

Johan Påhlss: (Ristiina: Kylänlahti) 1824B

Matz (Puumala: Lintusalo) 2275A

Påhl (Ristiina: Kylänlahti) 1824B

Swen (Puumala: Lintusalo) 2275A

Kyrelein

Hind: (Kuopio: Sänkimäki) 2090A

Kyrjlain

Jacob (Kangasniemi: Kauppila) 1815B

Luckas (Kangasniemi: Kauppila) 1815B

Kyroelain

Ifwar (Mikkeli: Harjujärvi) 1806B

Kyrylain

Matz (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Kyryläin

Axell (Leppävirta: Varkaus) 2084B

Eskell (Leppävirta: Varkaus) 2084B

Jöran (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Kåckalain

Hind: (Rantasalmi: Pappila) 2073B

Kåckoin

Eskell (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Eskell Jönss. (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Hind: (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Hindrich (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Johan (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Johan (Leppävirta: Huovila) 2080A

Markus (Kuopio: Hakulila) 2085A

Matz (Rantasalmi: Putkisalo) 2075B

Michell (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Nills (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Peer (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Kåckon

Hans (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2100A

Kåckorin

Eskell (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Lars (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Kåckulain

Erich (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Nills (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Kåfwakain

And. (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Erich (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Niels (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Kåfwoin

Matz (Kangasniemi: Hankamäki) 1814B

Pehr Pehrss. (Kangasniemi: Hankamäki) 1814B

Kåfwroin

Simon (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Kåistin

Anders (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Hind: Anders: (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Hind: Påhlss. (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Oloff Påhlss. (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Påhl (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Kåistinen

Påhl Andersson (Kuopio: Enonlahti) 2085A

Kållioin

Christer (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Peer (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Kåloinen

And: Peerss (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Peer (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Kåndain

Niels (Juva: Vehmaa) 2282A

Kånoin

And: (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Kånoinen

Oloff (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Påhl Olofss. (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Kånstij

Laars (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Kåntin

Lars (Rantasalmi: Putkisalo) 2075B

Olof (Pieksämäki: Suonenjoki) 1822A

Simon (Pieksämäki: Suonenjoki) 1822A

Kåpoin

And: Anderss. (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Anders (Kuopio: Lamperila) 2087B

Anders (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Christer (Leppävirta: Varistaipale) 2084A

Hind: Påhlss: (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Hindrich (Leppävirta: Riihiranta) 2083A

Johan Grellsson (Iisalmi: Vänninmäki) 2098B

Madtz (Kuopio: Lamperila) 2087B

Madtz (Leppävirta: Varistaipale) 2084A

Margaretha (Leppävirta: Varistaipale) 2084A

Olof Hindrichsson (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Oloff (Kuopio: Lamperila) 2087B

Oloff (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Oloff (Leppävirta: Varistaipale) 2084A

Peer Jönsson (Leppävirta: Riihiranta) 2083A

Peer Peersson (Leppävirta: Riihiranta) 2083A

Påhl (Mikkeli: Vatila) 1813B

Påhl (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Påhl Påhlss. (Leppävirta: Varistaipale) 2084A

Staffan (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Kåpoinen

Christer (Leppävirta: Riihiranta) 2083A

Matz (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Sigfredh (Leppävirta: Riihiranta) 2083A

Kåppain

Johan (Leppävirta: Lapinmäki) 2082A

Kåppoin

Anders (Leppävirta: Petromäki) 2082B

Bert: Johanss: (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Joh: Anderss: (Leppävirta: Petromäki) 2082B

Peer Philipsson (Iisalmi: Pörsänmäki) 2097A

Kårdilain

And: Larss (Kuopio: Ritoniemi) 2089B

Kårhoin

And: Christersson (Kuopio: Rytky) 2089A

Bertell (Kuopio: Suojärvi) 2090A

Christer (Kuopio: Rytky) 2089A

Clemeth (Kuopio: Kuivaniemi) 2086B

Hans (Kuopio: Kuivaniemi) 2086B

Hans (Kuopio: Rytky) 2089A

Hindrich (Kuopio: Suojärvi) 2090A

Laars (Kuopio: Kuivaniemi) 2086B

Madtz (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Madtz (Kuopio: Suojärvi) 2090A

Nills (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Peer (Kuopio: Suojärvi) 2090A

Peer (Kuopio: Väänälä) 2091B

Philip (Kuopio: Suojärvi) 2090A

Påhl Nillsson (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Sigfredh (Kuopio: Suojärvi) 2090A

Staffan (Kuopio: Kuivaniemi) 2086B

Thomas (Kuopio: Suojärvi) 2090A

Kårhoinen

Hans Hansson (Kuopio: Hirvimäki) 2085A

Hindrich (Kuopio: Hirvimäki) 2085A

Lars (Kuopio: Hirvimäki) 2085A

Kårhuin

Jacob (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Påhl (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Kårppinen

Hind: Nillsson (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Kåsoin

Johan (Kerimäki: Kauvonniemi) 2269B

Niels (Sääminki: Jaatila) 2264B

Kåssin

Adam (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Matz (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Påhl (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Kåssoin

Abraham (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Anders (Kerimäki: Haapaniemi) 2268B

Erich (Kerimäki: Haapaniemi) 2268B

Hans (Kerimäki: Haapaniemi) 2268B

Hans Påhlss (Kerimäki: Haapaniemi) 2268B

Johan (Kerimäki: Haapaniemi) 2268B

Jonas (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Joran (Mikkeli: Lelkola) 1809B

Lars (Leppävirta: Soinilansalmi) 2083B

Luckas (Sääminki: Kokonsaari) 2265A

Madtz (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Oloff (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Pehr Hendss. (Kerimäki: Haapaniemi) 2268B

Påhl (Mikkeli: Lelkola) 1809B

Staffan (Leppävirta: Leppämäki) 2082A

Kåstein

Mårten (Sääminki: Pellossalo) 2266B

Kåstiain

Erich (Sulkava: Kaipola) 2272B

Samuell (Sulkava: Kaipola) 2272B

Kåttalein

Johan (Puumala: Kaipaala) 2274B

Kåttelain

Erich (Sulkava: Sairalanmäki) 2274A

Matz (Sulkava: Sairalanmäki) 2274A

Kåttilain

Lars (Leppävirta: Saahkarlahti) 2083B

Kåttin

Johan Matss (Juva: Hietajärvi) 2277B

Johan Påhlss (Juva: Hietajärvi) 2277B

Niels (Juva: Hietajärvi) 2277B

Olof (Juva: Hietajärvi) 2277B

Kåttroin

Christer (Puumala: Lampila) 2275A

Kåtwoinen

Helga (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Ifwar (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Peer (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Käckij

Hans (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Pehr (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Käharäin

Jacob (Puumala: Maunola) 2275B

Jöran (Puumala: Maunola) 2275B

Käheroin

Jöns (Puumala: Maljala) 2277A

Laars (Puumala: Maljala) 2277A

Påhl (Puumala: Maljala) 2277A

Käinlain

Eskell (Sulkava: Partala) 2274A

Kämerein

Christer (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Hind: Matzs: (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Madtz (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Margareta (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Matz (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Walborgh (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Kämeräin

Peer (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Kämärein

Påhl (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Kämäräin

Nills (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Kändines

Nills (Iisalmi: Sutela) 2099A

Käppin

Erich (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Kärain

Jöran (Juva: Pulkkila) 2280B

Simon (Mikkeli: Taipale) 1812B

Kärcke

Peer (Kuopio: Suojärvi) 2090A

Kärckein

Anders (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Christer (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Pehr (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Kärfwin

Jöran (Rantasalmi: Osikonmäki) 2075A

Lars Larss:n (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Käriain

Hans (Mikkeli: Kääriälä) 1808B

Laars (Mikkeli: Kääriälä) 1808B

Lars (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Olof (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Kärialain

And. (Mikkeli: Vuolinko) 1813B

Kärjain

And. (Mikkeli: Laurikkala) 1809A

Kärkain

Anders (Juva: Näärinki) 2280A

Johan (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Pehr (Juva: Näärinki) 2280A

Swen (Sääminki: Pihlajanlahti) 2266B

Kärkein

Hindrich (Iisalmi: Kalliojärvi) 2094A

Matz Hind:s: (Iisalmi: Kalliojärvi) 2094A

Kättin

Hind: (Iisalmi: Nissilä) 2097B

Kättoin

Michell (Rantasalmi: Vahersalo) 2077B

Köchockoin

Johan Niels (Kerimäki: Simpala) 2271A

Köckoin

Oloff (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Oloffz (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Peer (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Könöin

Elin (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Erich (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Oloff (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Påhl Påhls: (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Staffan Jönss. (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Körain

Olof (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Köring

Anders (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Körkoin

Oloff (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Körköin

Peer (Rantasalmi: Pirilä) 2075A

LAlkuun

Laackoin

Laars (Pieksämäki: Suontientaipale) 1821B

Lachoin

Markus (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Lackein

And. (Kerimäki: Kauvonniemi) 2269B

Lackoin

And. (Ristiina: Minkkilä) 1825B

And: Påhlss: (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Erich (Sääminki: Juvola) 2264B

Johan (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Johan Johansson (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Jons (Kangasniemi: Seppälä) 1817B

Laars (Sulkava: Rahkolantaipale) 2273B

Madtz (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Matz Larss. (Kuopio: Toivala) 2090B

Peer (Kuopio: Julkula) 2086A

Peer (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Pehr (Sulkava: Rahkolantaipale) 2273B

Pehr (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Påhl (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Ladiain

Laars (Mikkeli: Vatila) 1813B

Majia (Mikkeli: Vatila) 1813B

Påhl (Mikkeli: Vatila) 1813B

Ladickain

Lars (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Ladikain

Erich (Mikkeli: Alamaa) 1805B

Erich (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Jacob (Mikkeli: Alamaa) 1805B

Morten (Mikkeli: Norola) 1810A

Lahuckin

Mårten (Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Lahuin

Michel (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Pehr (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Laidiain

Matz (Mikkeli: Vatila) 1813B

Laihia

Christer (Mikkeli: Kähkölä) 1808B

Niels (Mikkeli: Kähkölä) 1808B

Laihoin

Thomas (Ristiina: Hangastenmaa) 1823B

Laikinen

Erich (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Erich Erichssonn (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Johan Erichsson (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Peer Peersson (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Laitainen

Lars (Kuopio: Soinlahti) 2090A

Laitajn

Karin (Kuopio: Airaksela) 2084B

Laitin

Dawid (Ristiina: Laitiala) 1825A

Erich (Pieksämäki: Tyyrinmäki) 1822B

Hemming (Joroinen: Syvänsi) 2080A

Johan (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Jöran (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Lars (Pieksämäki: Venetmäki) 1823A

Matz (Pieksämäki: Jauhomäki) 1819A

Matz (Pieksämäki: Tyyrinmäki) 1822B

Måns (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Niels (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Påhl (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Påhl (Pieksämäki: Jauhomäki) 1819A

Laitinein

Grelss (Ristiina: Sokkala) 1826A

Mårten (Ristiina: Sokkala) 1826A

Laitinen

Hind: (Iisalmi: Pahkamäki) 2097A

Hindrich (Mikkeli: Tiusala) 1812B

Laars (Mikkeli: Tiusala) 1812B

Lars Påhls: (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Madtz (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Oloff (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Påhl (Kuopio: Pellosmäki) 2088A

Påhl (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Lajain

Hind. (Mikkeli: Tikkala) 1812B

Lajkain

Hind. (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1817B

Lajllain

Hindrich (Pieksämäki: Ihalainen) 1819A

Niels (Pieksämäki: Ihalainen) 1819A

Lajnhejn

Johan (Mikkeli: Norola) 1810A

Lajtiain

Olof (Mikkeli: Kähkölä) 1808B

Lajtinen

Matz (Pieksämäki: Sianjalka) 1822A

Michell (Pieksämäki: Sianjalka) 1822A

Lamain

Erich Erichss: (Leppävirta: Sarkamäki) 2084A

Hindrich (Sääminki: Liistonsaari) 2265B

Hindrich (Leppävirta: Sarkamäki) 2084A

Hindrich Påhlsson (Sääminki: Liistonsaari) 2265B

Johan (Sääminki: Kaartilanranta) 2265A

Johan (Sääminki: Pirhiänniemi) 2266B

Johan (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Jöran (Kerimäki: Kulennoinen) 2269A

Laars (Juva: Vehmaa) 2282A

Laars (Puumala: Kietävälä) 2274B

Laars (Sääminki: Pirhiänniemi) 2266B

Laars Larss (Juva: Immola) 2278A

Lars (Sääminki: Kaartilanranta) 2265A

Malin (Sääminki: Kaartilanranta) 2265A

Mattz (Puumala: Kietävälä) 2274B

Matz (Kerimäki: Kulennoinen) 2269A

Matz (Pieksämäki: Valkeamäki) 1823A

Michell (Leppävirta: Rummukkala) 2083A

Olof (Puumala: Penttilä) 2274A

Pehr (Kerimäki: Kulennoinen) 2269A

Pehr (Puumala: Kietävälä) 2274B

Pehr (Sääminki: Kommerniemi) 2265B

Påhl (Puumala: Miettula) 2275B

Påhl (Sääminki: Liistonsaari) 2265B

Samuel (Kerimäki: Pitkälä) 2270B

Sigfredh (Rantasalmi: Pirilä) 2075A

Swandt (Juva: Vehmaa) 2282A

Thomas (Sääminki: Pirhiänniemi) 2266B

Thomas (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Lambain

Erich (Juva: Maivala) 2279B

Erich (Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Lambein

Pehr (Juva: Näärinki) 2280A

Sigfred (Juva: Järvenpää) 2278A

Lambin

Anders (Mikkeli: Asila) 1805B

Erich Påhlss: (Mikkeli: Asila) 1805B

Johan (Puumala: Lampila) 2275A

Johan (Puumala: Pirttimäki) 2275B

Johan (Mikkeli: Asila) 1805B

Laars Jönsson (Puumala: Lampila) 2275A

Michell (Mikkeli: Asila) 1805B

Michell (Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Påhl (Mikkeli: Asila) 1805B

Lammain

Samuel Larsson (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2074B

Lanckoin

Johan (Kangasniemi: Synsiöranta) 1817B

Pehr (Kerimäki: Laakkola) 2269B

Påhl (Kerimäki: Laakkola) 2269B

Langain

Påhl (Juva: Koikkala) 2279A

Lankain

Pehr (Juva: Illainmäki) 2282B

Lankoin

And. (Sääminki: Särkilahti) 2267A

Anders (Kerimäki: Laukansaari) 2269B

Jöran (Kerimäki: Laukansaari) 2269B

Matz (Kerimäki: Laukansaari) 2269B

Lappain

Bertel (Sääminki: Ahvionsaari) 2267B

Hindrich (Sääminki: Ahvionsaari) 2267B

Inga (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Matz (Sääminki: Ahvionsaari) 2267B

Lappal

Anna Hindirs dr (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2097B

Elin (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Erich Mårtenson (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Hindrich (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Hndrich (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Lars Hinders: (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2097B

Mårten (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Peer Mårtens. (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Peer Peerss. (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Peer Peersson (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Lappal:n

Christer Jacobsson (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Margeta (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Matz Matzs: (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Matz Staffanss. (Leppävirta: Kopolanniemi) 2081A

Oloff (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Oloff (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Lappalain

Anders (Leppävirta: Lapinmäki) 2082A

Christer (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Cnuth (Leppävirta: Lapinmäki) 2082A

Erich (Iisalmi: Ruotaanlahti) 2097B

Erich (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Gabriel (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Hans (Iisalmi: Leppälahti) 2094B

Hans (Iisalmi: Väisälänmäki) 2101A

Hans Peersson (Iisalmi: Väisälänmäki) 2101A

Hind: (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Hind: (Leppävirta: Kopolanniemi) 2081A

Hind: Hinrichsson (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Hind: Olofss: (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Hind: Peersson (Iisalmi: Pappila) 2101B

Hindrich (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Hindrich (Iisalmi: Leppälahti) 2094B

Hindrich (Iisalmi: Sutela) 2099A

Jacob (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2097B

Johan (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Johan (Leppävirta: Luttila) 2082A

Jöran (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Karin (Iisalmi: Väisälänmäki) 2101A

Kirstin (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Lars (Iisalmi: Leppälahti) 2094B

Lars (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Lars (Leppävirta: Lapinmäki) 2082A

Lars Nillss. (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Lars Peerss (Iisalmi: Ruotaanlahti) 2097B

Madtz (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Malin (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Malin (Iisalmi: Pappila) 2101B

Markus (Ristiina: Lappilanmäki) 1825A

Matz Peerss. (Iisalmi: Sutela) 2099A

Michell (Iisalmi: Pappila) 2101B

Nills (Iisalmi: Pappila) 2101B

Olof (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2097B

Olof Matzs: (Leppävirta: Lapinmäki) 2082A

Oloff (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Peer (Iisalmi: Joutsenniemi) 2093B

Peer (Iisalmi: Leppälahti) 2094B

Peer (Iisalmi: Pappila) 2101B

Peer (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Peer Hansson (Iisalmi: Väisälänmäki) 2101A

Pehr (Ristiina: Lappilanmäki) 1825A

Påhl (Iisalmi: Hernejärvi) 2092B

Silfwis (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073A

Staffan (Leppävirta: Kopolanniemi) 2081A, (Leppävirta: Leppävirta) 2081A

Thomas (Iisalmi: Sutela) 2099A

Lappal:n

Gideon (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Mårt: Erichsson (Kuopio: Nilsiä) 2088A

Mårten (Kuopio: Nilsiä) 2088A

Sussanna (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Lappel:

Erich (Kerimäki: Päivilä) 2270A

Lappin

Niels (Sääminki: Kosola) 2265A

Lapplain

And. (Puumala: Piskola) 2277A

Cnuth (Sääminki: Kosola) 2265A

Kirstin (Puumala: Piskola) 2277A

Lappoin

Matz (Iisalmi: Kauppila) 2092A

Lappwetel:

Anders (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Michell (Kuopio: Venäjänsaari) 2091B

Michell Andersson (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Peer (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Lappwetl:

Påhl Knutss. (Iisalmi: Leppälahti) 2094B

Lappwetl:.

Erich (Iisalmi: Naarvanlahti) 2096A

Lapwetel:

Hans Anderss: (Iisalmi: Pörsänmäki) 2097A

Lapwetel:.

Peer (Iisalmi: Rytky) 2098A

Lapwetel:n

Hind: (Joroinen: Vättilä) 2080A

Lapwetelein

Jacob (Iisalmi: Pörsänmäki) 2097A

Madtz (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Matz (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Peer (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Peer Påhlss. (Iisalmi: Leppälahti) 2094B

Pehr (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Påhl (Iisalmi: Leppälahti) 2094B

Lapweteläin

Anders (Leppävirta: Leppämäki) 2082A

Christer (Kuopio: Kaislastenlahti) 2086B

Israel (Leppävirta: Leppämäki) 2082A

Johan (Leppävirta: Leppämäki) 2082A

Johan Påhlsson (Kuopio: Kaislastenlahti) 2086B

Påhl (Kuopio: Kaislastenlahti) 2086B

Lapweteläinen

Anders (Iisalmi: Lappetelä) 2094B

Erich (Iisalmi: Lappetelä) 2094B

Olof Erichss. (Iisalmi: Lappetelä) 2094B

Lapwetl:.

Peer (Iisalmi: Pörsänmäki) 2097A

Peer Larss. (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Larckoin

Laars (Kerimäki: Kaatamo) 2269B

Laskin

Anders (Juva: Lievola) 2279B

Isack (Sääminki: Mikkolanniemi) 2265B

Latein

Erich (Mikkeli: Ohensalo) 1814B

Jöran (Mikkeli: Ohensalo) 1814B

Markus (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Peer (Iisalmi: Pahkamäki) 2097A

Pehr (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Sigfred (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Lathin

Mans (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Lathnen

Peer Thomasson (Leppävirta: Lietemäki) 2081B

Latiain

Peer (Mikkeli: Joutsniemi) 1807B

Sigfred (Mikkeli: Joutsniemi) 1807B

Sigfred (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Latien

Thomas (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Latin

Anders (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Heming Hindss (Pieksämäki: Jauhomäki) 1819A

Hindrich (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Johan (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Johan (Mikkeli: Laitiala) 1809B

Johan (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Karin (Pieksämäki: Jauhomäki) 1819A

Klemet (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Maria (Pieksämäki: Jauhomäki) 1819A

Marten (Mikkeli: Laitiala) 1809B

Matz (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Matz (Juva: Ahola) 2277B

Matz (Juva: Kilpola) 2279A

Michell Staffanss. (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Olof (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Olof (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Olof Hindss (Ristiina: Laitiala) 1825A

Peer (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2084A

Pehr (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Pehr (Leppävirta: Pussilantaival) 2083A

Pehr Matz (Pieksämäki: Kärkkäälä) 1820A

Påhl (Pieksämäki: Jauhomäki) 1819A

Påhl (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Staffan (Juva: Ahola) 2277B

Thomas (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2084A

Latinen

Johan (Leppävirta: Rummukkala) 2083A

Michell (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Lattiain

Dawid (Juva: Lauteala) 2279A

Elias (Juva: Lauteala) 2279A

Lattiein

Thomas Jacobsson (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Lattin

Christer (Kangasniemi: Rauhajärvi) 1817A

Pehr (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Lauckain

Matz (Sääminki: Haukiniemi) 2264B

Laukain

Erich (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Laars (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Påhl Michelss. (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Laumain

Matz (Mikkeli: Suonsaari) 1811B

Laurckain

Anders (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Bertell (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Hind. (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Påhl (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Lautiain

Johan (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Lautiainen

Hindrich (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Peer (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Påhl (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Lautianen

And: (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Bertell (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Lautin

Erich (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Lautinen

Oloff Olofss. (Leppävirta: Sydänmaa) 2083A

Peer Olofsson (Leppävirta: Sydänmaa) 2083A

Lechikoin

Matz (Juva: Lehikkola) 2279B

Pehr (Juva: Lehikkola) 2279B

Leckoin

Johan (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Ledienn

Hind: (Rantasalmi: Syvänsi) 2076B

Lefwain

Pehr (Sulkava: Ylisenauvila) 2273B

Lefwckoin

Olof (Kerimäki: Kaatamo) 2269B

Lefwoin

Johan (Joroinen: Maavesi) 2079B

Mårt: (Joroinen: Maavesi) 2079B

Pehr (Juva: Lievola) 2279B

Pehr (Juva: Rantuu) 2281A

Pehr (Sääminki: Ahvionsaari) 2267B

Lehnen

Pehr (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Lehnuin

Johan (Mikkeli: Rahula) 1811A

Lehunein

Hindrich (Sulkava: Rauhanniemi) 2273A

Johan (Sulkava: Rauhanniemi) 2273A

Pehr (Sulkava: Rauhanniemi) 2273A

Leifwines

Swen (Leppävirta: Halola) 2080A

Leikas

Jacob (Pieksämäki: Kantala) 1820A

Jacob (Pieksämäki: Väisälä) 1823A

Markus (Pieksämäki: Kantala) 1820A

Leinoin

Erich (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Jöns Jönss. (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Lars (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Olof Påhlss (Kuopio: Lapvetelänlahti) 2087B

Peer Johansson (Iisalmi: Salmijärvi) 2099B

Påhl (Kuopio: Lapvetelänlahti) 2087B

Lemken

(Juva: Inkilä) 2278A

Lenhiun

Peher (Kerimäki: Kerimäki) 2268B

Lepistö

Hindrich (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1827A

Jöran (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1827A

Leskin

Germun (Sääminki: Väistönsaari) 2267A

Johan (Puumala: Huhtimaa) 2274A

Mårten (Puumala: Harmaala) 2274B

Peer (Kuopio: Toivala) 2090B

Pehr (Sääminki: Väistönsaari) 2267A

Lijckoin

Hind. (Kangasniemi: Rauhajärvi) 1817A

Lijkain

Anders (Ristiina: Inkarila) 1824A

Anders (Ristiina: Liikala) 1825A

Johan (Pieksämäki: Valkeamäki) 1823A

Michell (Ristiina: Liikala) 1825A

Pehr (Pieksämäki: Valkeamäki) 1823A

Thomas (Pieksämäki: Valkeamäki) 1823A

Lijkoin

Mattz (Puumala: Kirkonkylä) 2274B

Lijmatin

And. (Puumala: Piskola) 2277A

Anders (Juva: Rantuu) 2281A

Christer (Juva: Rantuu) 2281A

Johan (Puumala: Piskola) 2277A

Lijmatj

Jacob (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Lijmattin

Hindrich (Juva: Ylivesi) 2282B

Jacob (Juva: Ylivesi) 2282B

Matz (Juva: Ylivesi) 2282B

Lijnduin

Pehr (Pieksämäki: Valkeamäki) 1823A

Påhl (Pieksämäki: Valkeamäki) 1823A

Lijpoin

Mårten (Iisalmi: Venetmäki) 2101A

Lijpsain

Grelss (Juva: Lipsala) 2279A

Jacob (Juva: Lipsala) 2279A

Lijuckoin

Simon (Ristiina: Koljola) 1825A

Lijukoin

Matz (Mikkeli: Karstula) 1808B

Lillius

Giösta Olofsson (Kuopio: Kuopio) 2084B

Hind (Juva: Näärinki) 2280A

Lind:

Gerd: (Rantasalmi: Kurkela) 2073B

Linduin

And: (Kuopio: Pöljä) 2088B

Bertell (Leppävirta: Huovila) 2080A

Hans (Leppävirta: Huovila) 2080A

Peer (Kuopio: Hirvilahti) 2085A

Peer (Leppävirta: Huovila) 2080A

Lippoinen

And: Mårtenss: (Iisalmi: Heinämäki) 2093A

Anders (Iisalmi: Heinämäki) 2093A

Eskell (Iisalmi: Heinämäki) 2093A

Eskell Larss. (Iisalmi: Heinämäki) 2093A

Lars (Iisalmi: Heinämäki) 2093A

Liukarin

Hemming Påhlss: (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Liukoin

Laars (Mikkeli: Liukkola) 1809B

Lars Thomasson (Mikkeli: Liukkola) 1809B

Madtz (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Matz (Mikkeli: Liukkola) 1809B

Michell (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Oloff (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Ljematain

Johan (Puumala: Kokkola) 2274B

Ljkoin

Olof (Mikkeli: Ruokola) 1811A

Thomas (Mikkeli: Ruokola) 1811A

Ljttmain

Jöran (Kerimäki: Ruokolahti) 2270B

Lochkoin

Jacob Anderss (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Lochmain

Christer (Juva: Luomala) 2279A

Grelss (Juva: Luomala) 2279A

Jacob (Juva: Luomala) 2279A

Loden

(Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Loppin

Hind. (Sääminki: Saukonsaari) 2267A

Hindrich (Sääminki: Punnola) 2266B

Loppoin

Hind. (Sääminki: Pellossalo) 2266B

Laars (Sääminki: Pellossalo) 2266B

Staffan (Sääminki: Pellossalo) 2266B

Loyijein

Pehr Erichss (Sääminki: Kommerniemi) 2265B

Luckain

And. Sigfredsson (Pieksämäki: Virmasniemi) 1823A

Eskell (Mikkeli: Syväsmäki) 1812A

Laars (Pieksämäki: Neuvola) 1821A

Michell (Mikkeli: Syväsmäki) 1812A

Luckarin

And. (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Anders (Iisalmi: Lukkarila) 2094B

Erich (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Matz Larss. (Iisalmi: Lukkarila) 2094B

Olof (Kuopio: Koivumäki) 2087A

Påhl (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Luckoin

Anders (Puumala: Junninmäki) 2274B, (Puumala: Kitula) 2274B

Brusius (Puumala: Kitula) 2274B

Erich (Puumala: Liimattala) 2275A

Eskell Hindss (Puumala: Vesiniemi) 2276B

Hemming (Iisalmi: Lukkarila) 2094B

Hindrich (Puumala: Luukkola) 2275A

Johan (Juva: Hietajärvi) 2277B

Johan (Puumala: Junninmäki) 2274B

Johan (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Joran (Mikkeli: Puttola) 1810B

Laars (Kerimäki: Moiniemi) 2271B

Laars (Puumala: Luukkola) 2275A

Laars (Mikkeli: Haahkala) 1807A

Laars (Mikkeli: Hirvenlahti) 1807B

Laars (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Matz (Sääminki: Kapajaakkola) 2265B, (Sääminki: Mikkolanniemi) 2265B

Matz (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Matz (Mikkeli: Hirvenlahti) 1807B

Matz (Mikkeli: Norola) 1810A

Matz (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Michell (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Morten (Sääminki: Mikkolanniemi) 2265B

Mårten (Puumala: Ryhälä) 2276A

Olof (Puumala: Luukkola) 2275A

Oloff Simonss.n (Leppävirta: Unnukansalo) 2084B

Pehr (Juva: Hietajärvi) 2277B

Pehr (Puumala: Junninmäki) 2274B

Pehr (Puumala: Luukkola) 2275A

Pehr (Mikkeli: Liukkola) 1809B

Påhl (Puumala: Junninmäki) 2274B

Påhl (Puumala: Vesiniemi) 2276B

Påhl (Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Simon (Puumala: Luukkola) 2275A

Simon (Mikkeli: Haahkala) 1807A

Thomas (Puumala: Liimattala) 2275A

Thomas (Mikkeli: Närvälä) 1810A

Luckorin

Hendrich (Kuopio: Koivumäki) 2087A

Hind: Hinderss. (Kuopio: Koivumäki) 2087A

Lucti

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Luctin

Peer (Rantasalmi: Tornioniemi) 2076B

Luhackain

Johan (Sääminki: Ritosaari) 2267A

Staffan (Sääminki: Ritosaari) 2267A

Lukoin

Michell (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Lunbergius

Matz (Ristiina: Liikala) 1825A

Lustig

Anders (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Laars (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Lutin

Nills (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Lutta

Anders (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Eskell (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Matz (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Luttinen

Anders (Kuopio: Nilsiä) 2088A

Anders (Leppävirta: Luttila) 2082A

Peer Olofss. (Leppävirta: Luttila) 2082A

Luttuin

Oloff (Kuopio: Nilsiä) 2088A

Peer (Kuopio: Nilsiä) 2088A

Luttunen

Johan (Kuopio: Nilsiä) 2088A

Luuckoin

Anna (Mikkeli: Kotkatvesi) 1809A

Erich (Sääminki: Laukansaari) 2265B

Johan (Sääminki: Laukansaari) 2265B

Johan (Mikkeli: Kotkatvesi) 1809A

Olof (Sääminki: Laukansaari) 2265B

Staffan (Sääminki: Laukansaari) 2265B

Lydeckein

Erich (Kuopio: Pöljä) 2088B

Hans (Kuopio: Pöljä) 2088B

Sigfredh (Kuopio: Pöljä) 2088B

Lydekein

Hans (Kuopio: Lyytikkälä) 2087B

Peer Larsson (Kuopio: Lyytikkälä) 2087B

Lydickain

Pehr (Ristiina: Lyytikkälä) 1825A

Lydickein

Hans (Ristiina: Vitsiälä) 1826B

Matz (Ristiina: Savela) 1826A

Lydikain

And: (Kuopio: Hirvilahti) 2085A

Peer (Kuopio: Viitataival) 2091A

Pehr (Mikkeli: Lelkola) 1809B

Wållter (Mikkeli: Lelkola) 1809B

Lydikein

And: (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Lars (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Madtz (Kuopio: Punnonmäki) 2088B

Michell (Kuopio: Soinlahti) 2090A

Nills (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Olof (Kuopio: Nuutila) 2086B

Olof (Kuopio: Soinlahti) 2090A

Oloff (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Påhl Påhlsson (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Lydikins

Hans (Kuopio: Hakulila) 2085A

Påhl (Kuopio: Hakulila) 2085A

Lydiköin

Oloff (Kuopio: Karttula) 2086B

Lydkäin

Johan (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Lyra

Peer (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Påhl (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Lytein

Matz Jacobss. (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Lyttin

And. (Pieksämäki: Kukkola) 1819B

Låck

And. (Sääminki: Kallislahti) 2267B

Pehr (Sääminki: Kallislahti) 2267B

Långain

Hind. (Juva: Teivaa) 2281B

Långh

Johan Nielss. (Ristiina: Juvela) 1824B

Laars Nielss (Ristiina: Juvela) 1824B

Margaretha (Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Niels (Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Niels (Ristiina: Juvela) 1824B

Nils (Pieksämäki: Pappila) 1823B

Läinaim

Grelss (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Michell (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Länhoin

And. (Puumala: Hurissalo) 2276B

Anders (Puumala: Hurissalo) 2276B

Grelss (Puumala: Hurissalo) 2276B

Påhl (Puumala: Hurissalo) 2276B

Läppain

Johan (Sulkava: Lohilahti) 2273A

Laars (Sulkava: Lohilahti) 2273A

Läppäin

Jacob (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Läpssa

Matz (Kerimäki: Ruokojärvi) 2270B

Läskein

Påhl (Juva: Lievola) 2279B

Läskin

Erich (Ristiina: Kosola) 1824B

Hans (Sääminki: Leskelä) 2265B

Hind: (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2097B

Hindrich (Ristiina: Kosola) 1824B

Påhl (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Läskinen

Anders (Kuopio: Vuotjärvi) 2091B

Johan (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Lars (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Michell (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Nills (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Nills Olofss. (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Olof (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Peer (Kuopio: Vuotjärvi) 2091B

Peer (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Peer (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Päär (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Staffan (Leppävirta: Halola) 2080A

Läskoin

Johan (Leppävirta: Varistaipale) 2084A

Läytinen

Bert: Johanss: (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Löberg

Danniel (Sulkava: Pappila) 2274A

Löjhain

Johan (Ristiina: Lintuniemi) 1825A

Löppoin

And. (Sääminki: Pellossalo) 2266B

MAlkuun

Mackelain

Olof (Sulkava: Kammola) 2272B

Pehr (Sulkava: Kammola) 2272B

Mackoin

And. (Kerimäki: Klemettilä) 2268A

And. (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Anna (Ristiina: Mahkola) 1825B

Bertell (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Brussius (Kangasniemi: Makkola) 1816A

Danill (Kerimäki: Klemettilä) 2268A

Eskell (Pieksämäki: Pieksämäki) 1821B

Eskell Eskellss. (Iisalmi: Marttisenjärvi) 2095B

Germund (Kerimäki: Simpala) 2271A

Grelss (Kangasniemi: Pappila) 1817B

Hans (Kerimäki: Kupiala) 2268A

Hans Laarsson (Kangasniemi: Makkola) 1816A

Hind. (Kerimäki: Makkola) 2269B

Hindrich (Kerimäki: Anttola) 2268A

Hindrich (Kerimäki: Makkola) 2269B

Hindrich (Kerimäki: Makkola) 2270A

Johan (Kerimäki: Anttola) 2268A

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Jöns Larsson (Iisalmi: Salahmi) 2098A

Knuth (Kangasniemi: Makkola) 1816B

Laars (Kerimäki: Kupiala) 2268A

Laars (Pieksämäki: Pieksämäki) 1821B

Madtz (Iisalmi: Marttisenjärvi) 2095B

Markus (Ristiina: Mahkola) 1825B

Matz (Kangasniemi: Makkola) 1816B

Matz Eskellsson (Iisalmi: Marttisenjärvi) 2095B

Matz Hanss. (Iisalmi: Marttisenjärvi) 2095B

Niels (Kangasniemi: Makkola) 1816A

Niels (Kerimäki: Anttola) 2268A

Olof (Kerimäki: Anttola) 2268A, (Kerimäki: Kupiala) 2268A

Olof (Kerimäki: Makkola) 2270A

Olof Christers: (Iisalmi: Salahmi) 2098A

Peer (Kuopio: Airaksela) 2084B

Pehr (Kerimäki: Anttola) 2268A

Pehr Hanss (Kerimäki: Kupiala) 2268A

Påhl (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Påhl (Pieksämäki: Kukkola) 1819B

Samuel Påhls: (Iisalmi: Salahmi) 2098A

Sigfredh (Iisalmi: Marttisenjärvi) 2095B

Sijsla (Kerimäki: Klemettilä) 2268A

Staffan (Kerimäki: Anttola) 2268A

Tönnes Hindrichsson (Kerimäki: Makkola) 2269B

Mackuin

Pehr (Sääminki: Haukiniemi) 2264B

Mahoin

Anders (Kuopio: Kurolanlahti) 2087A

Maijvonen

Peer (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Malin

Morten (Pieksämäki: Surnunmäki) 1821B

Malinen

Larss (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Matz (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Nills (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Oloff (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Mallberg

Bengdt (Sääminki: Tolppalansalmi) 2267A

Malldoin

And. Bertelss (Puumala: Muuramäki) 2275B

Anders (Puumala: Muuramäki) 2275B

Bertell (Puumala: Muuramäki) 2275B

Christer (Puumala: Muuramäki) 2275B

Matz (Puumala: Muuramäki) 2275B

Mallijn

Erich Matzs: (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Mallin

Madtz (Leppävirta: Saahkarlahti) 2084A

Philip (Kuopio: Ritisenlahti) 2089A

Mallonen

Anders Larsson (Ristiina: Yövesi) 1826B

Laars (Ristiina: Yövesi) 1826B

Mangain

And. (Mikkeli: Hiirola) 1806B

Jacob (Mikkeli: Hiirola) 1806B

Mangein

Olof (Mikkeli: Korpijärvi) 1809A

Manhuein

Pehr (Sääminki: Vuoriniemi) 2267A

Manin

Laars Påhlss (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Matz (Ristiina: Kylänlahti) 1824B

Olof (Mikkeli: Tikkala) 1812B

Pehr (Ristiina: Kylänlahti) 1824B

Påhl (Kangasniemi: Hyyrylä) 1814B

Maninen

Eskell (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Johan (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Laars (Mikkeli: Kuitula) 1809A

Påhl (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Mannien

Påhl (Pieksämäki: Vanaja) 1823A

Mannin

And. (Mikkeli: Puttola) 1810B

Bertell (Mikkeli: Istruala) 1807B

Hans (Mikkeli: Istruala) 1807B

Hind. (Mikkeli: Istruala) 1807B

Hind: (Kuopio: Julkula) 2086A

Johan (Mikkeli: Puttola) 1810B

Johan (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Joran (Mikkeli: Soikkala) 1812A

Jöran (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Laars (Pieksämäki: Vanaja) 1823A

Lijssa (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Markus (Kangasniemi: Mannila) 1816B

Matz (Kangasniemi: Suurola) 1817B

Michell (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Niels (Kangasniemi: Mannila) 1816B

Olof (Mikkeli: Kovala) 1808A

Pehr (Kangasniemi: Mannila) 1816B

Pehr Pehrsson (Pieksämäki: Vanaja) 1823A

Påhl (Mikkeli: Väisälä) 1814A

Påhl (Pieksämäki: Vanaja) 1823A

Marain

Erich (Juva: Maarala) 2279B

Hind: Anderss. (Kuopio: Kurolanlahti) 2086B

Jacob (Juva: Koikkala) 2279A

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Laars (Juva: Koikkala) 2279A

Laars (Kerimäki: Ruokojärvi) 2270B

Mårten (Juva: Maarala) 2279B

Pehr (Juva: Maarala) 2279B

Påhl (Ristiina: Tarhola) 1826B

Thomas (Iisalmi: Taipale) 2099B

Mardikain

(Ristiina: Lintuniemi) 1825A

Christer (Iisalmi: Martikkala) 2095B

Christer (Iisalmi: Ollikkala) 2096A

Christer Jacobsson (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Gabriel (Iisalmi: Ollikkala) 2096A

Hindrich (Iisalmi: Ollikkala) 2096A

Ifwar (Iisalmi: Ollikkala) 2096A

Jacob (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Jöran (Iisalmi: Ollikkala) 2096A

Jöran Peersson (Iisalmi: Ollikkala) 2096A

Laars (Juva: Kaihunmäki) 2278B

Lars (Iisalmi: Leppälahti) 2094B

Matz (Juva: Kaihunmäki) 2278B

Olof Peerss. (Iisalmi: Martikkala) 2095B

Oloff (Iisalmi: Ollikkala) 2096A

Peer (Iisalmi: Ollikkala) 2096A

Peer (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Peer (Iisalmi: Vianto) 2101A

Peer Peersson (Iisalmi: Ollikkala) 2096A

Pehr (Juva: Remojärvi) 2281A

Pehr (Juva: Vehmaa) 2282A

Marin

Anders (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Markain

Eskell (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1822B

Laars (Pieksämäki: Siikamäki) 1821B

Markarek

Hind. (Sääminki: Varparanta) 2267B

Markoin

Hind. Johanss (Pieksämäki: Kärkkäälä) 1819B

Pehr (Pieksämäki: Herrala) 1818A

Martin

Anders (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Christer (Mikkeli: Vahvamäki) 1813B

Hindrich (Mikkeli: Hämeenmäki) 1807A

Johan (Sulkava: Pappila) 2274A

Michell (Mikkeli: Hämeenmäki) 1807A

Michell (Ristiina: Minkkilä) 1825B

Måns (Kangasniemi: Vuojalahti) 1817B

Pehr Larss. (Kangasniemi: Vuojalahti) 1817B

Påhl (Mikkeli: Hämeenmäki) 1807A

Påhl (Mikkeli: Vahvamäki) 1813B

Somon (Mikkeli: Vahvamäki) 1813B

Thomas (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Marttin

Laars (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Masikain

Abraham (Mikkeli: Asila) 1805B

Masoin

And. (Kerimäki: Pihlajaniemi) 2270B

Massijnn

Johan (Kerimäki: Heikkala) 2268B

Matilain

Anders (Ristiina: Korhola) 1824B

Christer (Ristiina: Korhola) 1824B

Matz (Mikkeli: Norola) 1810A

Pehr (Pieksämäki: Kutumäki) 1820A

Påhl (Pieksämäki: Armisvesi) 1818A

Sigfred (Pieksämäki: Armisvesi) 1818A

Staffan (Pieksämäki: Armisvesi) 1818A

Matin

Abraham (Puumala: Liimattala) 2275A

Thomas (Puumala: Liimattala) 2275A

Matlain

Jöns (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Matte

Mårten (Ristiina: Marjoniemi) 1825B

Mattelain

Knuth (Ristiina: Lyytikkälä) 1825A

Olof (Sääminki: Juvola) 2265A

Olof (Ristiina: Lyytikkälä) 1825A

Mattelainen

Hind: (Kuopio: Pöljä) 2088B

Mattilain

Michell (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822B

Niels (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822B

Mattiskain

Niels (Mikkeli: Alamaa) 1805B

Påhl (Mikkeli: Alamaa) 1805B

Mattlain

Johan (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Matzein

Jacob (Mikkeli: Pöyry) 1811A

Matz (Mikkeli: Pöyry) 1811A

Meckerein

Peer (Kuopio: Tallus) 2090B

Mehloin

Peer (Rantasalmi: Parkumäki) 2075A

Mehremess

And. (Mikkeli: Norola) 1810A

Meijoinen

Christer (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Hans (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Meitinen

Lars (Kuopio: Pöljä) 2088B

Melikein

Niels (Sääminki: Tynkkylänjoki) 2267A

Melloin

And. Påhlss (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Clemet (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Hindrich (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Matz (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Thomas (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Meloin

Margareta (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2268A

Påhl Påhlss. (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Thomas (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2268A

Meloinen

Påhl Michellss:n (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Mestoin

Laars (Juva: Hatsola) 2278A

Michell (Juva: Hatsola) 2278A

Metein

Erich (Kuopio: Ohtaanniemi) 2088A

Jacob (Kuopio: Ohtaanniemi) 2088A

Oloff Peerss. (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Metel:

Isack (Juva: Järvenpää) 2278A

Johan (Juva: Järvenpää) 2278A

Mettuin

Laars (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Michelain

Laars (Sääminki: Kokonsaari) 2265A

Mickoin

Eskell (Ristiina: Kylänlahti) 1824B

Johan (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Karin (Ristiina: Kylänlahti) 1824B

Matz (Sääminki: Ahvionsaari) 2264B

Olof (Sääminki: Mikkolanniemi) 2265B

Mielikein

Eskell (Sääminki: Pietolansaari) 2266A

Hindrich Larsson (Sääminki: Pietolansaari) 2266A

Johan (Sääminki: Pietolansaari) 2266A

Mieloin

Anders (Kerimäki: Kulennoinen) 2269B

Bertell (Kerimäki: Kulennoinen) 2269B

Hindrich (Kerimäki: Kulennoinen) 2269B

Mietien

Peer (Kuopio: Pöljä) 2088B

Påhl (Kuopio: Pöljä) 2088B

Mietin

Hind. (Puumala: Miettula) 2275B

Jöran (Puumala: Miettula) 2275B

Laars (Puumala: Miettula) 2275B

Pehr (Puumala: Miettula) 2275B

Mietinen

And: (Kuopio: Miettilä) 2088A

Anders (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Christer (Kuopio: Miettilä) 2088A

Lars Peersson (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Michell (Kuopio: Miettilä) 2088A

Olof Anders: (Kuopio: Sotkanniemi) 2090B

Oloff (Kuopio: Ohtaanniemi) 2088A

Oloff (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Peer (Kuopio: Miettilä) 2088A

Peer (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Mietinens

Anders (Kuopio: Ohtaanniemi) 2088A

Johan (Kuopio: Ohtaanniemi) 2088A

Michell (Kuopio: Ohtaanniemi) 2088A

Peer (Kuopio: Ohtaanniemi) 2088A

Mijckoelain

Matz (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Påhl (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Thomas (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Mijekoin

Johan (Mikkeli: Taipale) 1812A

Molander

Claus (Kuopio: Kuopio) 2084B

Mollander

(Sulkava: Sulkava) 2273B

Anders (Sulkava: Pappila) 2274A

Mondein

Michell Peersson (Joroinen: Montola) 2079B

Pehr Thomass: (Joroinen: Montola) 2079B

Mondoin

And. (Puumala: Hauhala) 2277A

And. (Sulkava: Iitlahti) 2272A

Anders (Kerimäki: Kaatamo) 2269B

Elias (Kerimäki: Kaatamo) 2269B

Hans (Puumala: Ikola) 2277A

Johan (Puumala: Hauhala) 2277A, (Puumala: Ikola) 2277A

Morten (Puumala: Ikola) 2277A

Peer (Kerimäki: Kaatamo) 2269B

Pehr (Puumala: Hauhala) 2277A

Staffan (Kerimäki: Kaatamo) 2269B

Swandh (Pieksämäki: Valkeamäki) 1823A

Walborg (Puumala: Ikola) 2277A

Monoin

Påhl (Sulkava: Iitlahti) 2272A

Staffan (Sulkava: Iitlahti) 2272A

Mordoin

Matz Thomass: (Kuopio: Kasurila) 2087A

Thomas (Kuopio: Kasurila) 2087A

Morkein

Lars (Leppävirta: Polvijärvi) 2083A

Morkoin

Peer (Leppävirta: Riihiranta) 2083A

Muckoin

Christer (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Matz (Juva: Näärinki) 2280A

Niels (Kerimäki: Tikkilä) 2271A

Olof Staffanss: (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Sigfredh (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Muhoin

And. (Kerimäki: Muhola) 2269B

Anna (Kerimäki: Muhola) 2269B

Erich (Kerimäki: Muhola) 2269B

Erich (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Erich Erichsson (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Hans (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Hind. (Sääminki: Varparanta) 2267B

Johan Erichsson (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Luckos (Kerimäki: Karvila) 2269A

Matz (Kerimäki: Muhola) 2269B

Matz (Sääminki: Kaartilanranta) 2265A

Olof (Kerimäki: Karvila) 2269A

Olof (Kerimäki: Muhola) 2269B

Olof (Sääminki: Kuusiniemi) 2267B

Oloff (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Muhuoin

Laars (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Muijoinen

And: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Mukoin

Brusius (Sulkava: Telataipale) 2273B

Johan (Sulkava: Partala) 2274A

Peer (Sulkava: Telataipale) 2274A

Muldoin

And. (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Pahl (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Mulldain

Oloff Michellss:n (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Mulldoin

Johan (Pieksämäki: Suontientaipale) 1821B

Mullkoin

Laars (Pieksämäki: Virtasalmi) 1823A

Påhl (Pieksämäki: Virtasalmi) 1823A

Munius

Michell (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Murdoin

Hind. (Kangasniemi: Murtoinen) 1816A

Niels (Kangasniemi: Rauhajärvi) 1817A

Musstoin

Erich (Juva: Inkilä) 2278A

Mustabock

Pehr (Mikkeli: Anttola) 1805B

Mustoin

Anders (Kuopio: Kiukoonniemi) 2087B

Bertell (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Joh: Bertellss. (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Lars (Kuopio: Kasurila) 2087A

Madtz (Kuopio: Kiukoonniemi) 2087B

Michell (Juva: Hatsola) 2278A

Olof (Pieksämäki: Siikamäki) 1821B

Oloff (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Peer (Kuopio: Kuopio) 2084B

Peer (Rantasalmi: Parkumäki) 2075A

Påhl (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Samuel (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Samuel (Rantasalmi: Parkumäki) 2075A

Sigf: Mårtenss: (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Sigfredh (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Mutka

Matz (Kerimäki: Ruokoniemi) 2271A

Olof (Kerimäki: Ruokoniemi) 2271A

Pehr (Kerimäki: Ruokoniemi) 2271A

Muttekain

Niels (Kerimäki: Tikkilä) 2271A

Muuck

Hindrich (Sääminki: Tuohisaari) 2267A

Johan (Sääminki: Tuohisaari) 2267A

Muuckoin

Bertel (Kerimäki: Vaara) 2271B

Erich (Kerimäki: Simpala) 2271A

Johan (Kerimäki: Simpala) 2271A

Johan (Kerimäki: Vaara) 2271B

Matz (Kerimäki: Simpala) 2271A

Påhl (Kerimäki: Simpala) 2271A

Muur

(Joroinen: Häyrilä) 2078A

Myckein

Hind: (Kuopio: Sänkimäki) 2090A

Johan (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Matz (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073A

Myckoin

Lars (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Måns (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Mykain

Hans (Kuopio: Kurolanlahti) 2086B

Hind: (Rantasalmi: Parkumäki) 2075A

Peer (Rantasalmi: Parkumäki) 2075A

Påhl (Kuopio: Kurolanlahti) 2086B

Påhl Påhlsson (Kuopio: Kurolanlahti) 2086B

Mykein

Abram Olofss. (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Nills (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Mynkein

Pehr (Ristiina: Koivakkala) 1825A

Myrmess

Abraham (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Matz (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Olof (Mikkeli: Suonsaari) 1811B

Staffan (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Måhne

Hendrich (Kuopio: Toivala) 2090B

Måilain

Pehr (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Måilin

Eskell (Kangasniemi: Luusniemi) 1816A

Matz Påhlss (Kangasniemi: Luusniemi) 1816A

Måjlain

Eskell (Mikkeli: Hiirola) 1806B

Månckain

Hans (Kerimäki: Simpala) 2271A

Måndoin

Anders (Juva: Ruokola) 2282B

Anders (Sääminki: Otavanniemi) 2266A

Christer (Juva: Ruokola) 2282B

Christer (Sääminki: Otavanniemi) 2266A

Hans (Juva: Ruokola) 2282B

Josep (Mikkeli: Montola) 1809B

Nills Thomasson (Joroinen: Montola) 2079B

Påhl Pahlss (Mikkeli: Montola) 1809B

Sigfredh (Joroinen: Montola) 2079B

Thomas (Joroinen: Montola) 2079B

Thomas Nillss: (Joroinen: Montola) 2079B

Mäckein

Matz (Sääminki: Aholahti) 2267B

Mäckeräin

Oloff (Kuopio: Kuivaniemi) 2086B

Mähain

And. (Sulkava: Iitlahti) 2272A

Matz (Sulkava: Iitlahti) 2272A

Olof (Sulkava: Iitlahti) 2272A

Mähnin

Madtz (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Mähoin

Håcka (Leppävirta: Tahvanala) 2083B

Mähuin

Påhl Olofss. (Pieksämäki: Pappila) 1823B

Mälckin

Laars (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822B

Märoin

Hindrich (Kerimäki: Kuokkala) 2269A

Olof (Kerimäki: Kuokkala) 2269A

Mässij

Pehr (Juva: Tuhkala) 2281B

Mässin

Olof (Kerimäki: Paakkunala) 2270A

Peer (Kerimäki: Paakkunala) 2270A

Staffan (Kerimäki: Paakkunala) 2270A

Mätte

And. (Kangasniemi: Luusniemi) 1816A

Mättoin

Hans (Iisalmi: Heinämäki) 2092B

Möhain

Laars (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Möhein

Anders (Kuopio: Räsälä) 2090A

Jöran And: (Kuopio: Räsälä) 2090A

Möhnoin

Oloff (Kuopio: Tallus) 2090B

Möhoinen

Madtz (Kuopio: Tallus) 2090B

Olof Matzs: (Kuopio: Tallus) 2090B

Möller

(Mikkeli: Visulahti) 1813A

Hind: (Rantasalmi: Tornioniemi) 2076B

Hindrich (Mikkeli: Visulahti) 1813A

Johan (Mikkeli: Visulahti) 1813A

Mårten (Mäntyharju: Ollikkala) 1827B

Simon Matsson (Mäntyharju: Toivola) 1828A

Mönckain

Peer Sigfredhsson (Kuopio: Niinimäki) 2088A

Mönckein

Hindrich (Kuopio: Räsälä) 2089B

Sigfredh (Kuopio: Räsälä) 2089B

Mösterma

Erich (Ristiina: Hartikkala) 1824A

NAlkuun

Nackahatt

Michell (Sulkava: Halttula) 2272A

Nackorein

Anders (Puumala: Pellilä) 2276A

Olof (Puumala: Pellilä) 2276A

Nafwain

Hind: (Rantasalmi: Ritalahti) 2076A

Nagella

Pehr (Mikkeli: Hyyrylä) 1807A

Nahnein

Erich (Mikkeli: Kaikkola) 1808B

Thomas (Mikkeli: Kaikkola) 1808B

Nakorin

Johan (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Narfwin

Pehr Thomass (Ristiina: Parkatniemi) 1825B

Narjnen

Anders (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Thomas (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Natj

Pehr Pehrss (Ristiina: Hytölä) 1824A

Nattin

Abraham (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2074B

Madtz Sigf: (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2074B

Sigfredh (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2074B

Nattuin

Hindrich (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Lars (Rantasalmi: Pölläkkä) 2075A

Sigfredh Abrahamsson (Rantasalmi: Pölläkkä) 2075A

Nattuinen

Larss (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Oloff (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Påhl Påhlsson (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2074B

Neckain

Abram (Mikkeli: Visulahti) 1813A

Nennoin

Michell (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Nerfwin

Sigfred (Mikkeli: Närvälä) 1810A

Nickerin

Påhl (Leppävirta: Vehvilä) 2084A

Nickinen

Anders (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Erich (Leppävirta: Tanskansaari) 2080A

Jöran (Leppävirta: Tanskansaari) 2080A

Nickonen

Bengt (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Nickulain

Laars (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Thomas (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Nigreus

Carl (Juva: Männynmäki) 2279B

Nijckoin

Laars (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Nijrain

Hans Hanss. (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Jacob (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Madtz (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Nijrenen

Anders (Iisalmi: Porovesi) 2096B

Lars Peerss. (Iisalmi: Porovesi) 2096B

Peer (Iisalmi: Porovesi) 2096B

Nijsain

Påhl Påhls: (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Nikin

Wolmar (Rantasalmi: Pappila) 2073B

Nikulain

And. (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Matz (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Nirain

Hindrich (Sääminki: Saukonsaari) 2267A

Laars (Sääminki: Saukonsaari) 2267A

Pehr (Sääminki: Saukonsaari) 2267A

Niroin

Christer (Mäntyharju: Niinimäki) 1827A

Madtz (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Simon (Mäntyharju: Niinimäki) 1827A

Nisein

Johan (Leppävirta: Kurjalanranta) 2081A

Matz (Leppävirta: Kurjalanranta) 2081A

Olof Pehrsson (Leppävirta: Kurjalanranta) 2081A

Nisinen

Johan Påhlss. (Iisalmi: Nissilä) 2097B

Påhl Johanss. (Iisalmi: Nissilä) 2097B

Sijsla (Iisalmi: Nissilä) 2097B

Niskain

And: (Kuopio: Jännevirta) 2086A

And: Anderss. (Iisalmi: Lammassalo) 2095A

Anders (Iisalmi: Lammassalo) 2095A

Hindrich (Iisalmi: Karjala) 2094A

Isaak (Iisalmi: Lammassalo) 2095A

Johan (Iisalmi: Karjala) 2094A

Johan (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Johan Isackson (Iisalmi: Lammassalo) 2095A

Karin (Iisalmi: Lammassalo) 2095A

Lars (Iisalmi: Karjala) 2094A

Lars (Kuopio: Halola) 2086A

Larss Olofss. (Iisalmi: Pielavesi) 2097B

Oloff (Iisalmi: Pielavesi) 2097B

Peer (Iisalmi: Karjala) 2094A

Peer (Iisalmi: Lammassalo) 2095A

Peer (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Peer (Kuopio: Jännevirta) 2086A

Peer Johanss. (Iisalmi: Lammassalo) 2095A

Peer Olofss. (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Påhl (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Påhl (Kuopio: Jännevirta) 2086A

Staffan (Kuopio: Halola) 2086A

Niskein

Lars (Iisalmi: Rytky) 2098A

Niskin

Axell Påhlsson (Kuopio: Jännevirta) 2086A

Johan (Kuopio: Rissala) 2089A

Peer (Kuopio: Jännevirta) 2086A

Påhl (Kuopio: Jännevirta) 2086A

Påhl Påhlss. (Kuopio: Jännevirta) 2086A

Niskoin

Peer Olofs: (Iisalmi: Pajumäki) 2097B

Nissein

Matz (Iisalmi: Nissilä) 2097B

Nissin

Anders (Iisalmi: Nissilä) 2097B

Nils Matzson (Iisalmi: Nissilä) 2097B

Peer Olofss. (Iisalmi: Sälevä) 2099A

Påhl (Iisalmi: Nissilä) 2097B

Nissinen

(Iisalmi: Nissilä) 2097B

Erich (Iisalmi: Sälevä) 2098B

Erich (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Johan (Iisalmi: Hernejärvi) 2092B

Jöran (Iisalmi: Hernejärvi) 2092B

Jöran (Leppävirta: Saamainen) 2083A

Jören (Leppävirta: Saamainen) 2083A

Nills Jöranss. (Iisalmi: Hernejärvi) 2092B

Nills Olofss. (Iisalmi: Nissilä) 2097B

Olof Olofss. (Iisalmi: Sälevä) 2098B

Oloff (Iisalmi: Sälevä) 2098B

Peer (Kuopio: Riistavesi) 2089A

Peer Erichss. (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Peer Peerss: (Joroinen: Savuniemi) 2080A

Påhl (Kuopio: Riistavesi) 2089A

Påhl Påhlss. (Iisalmi: Nissilä) 2097B

Nisson

Oloff Påhlsson (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2100A

Nissorin

Lars Olofss. (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Philip (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Noioin

Christer (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Noisian

Pehr (Kerimäki: Kuokkala) 2269A

Påhl (Kerimäki: Kuokkala) 2269A

Norfwin

Matz (Iisalmi: Onkivesi) 2101B

Nosiain

Laars (Kerimäki: Järvenpää) 2268B

Lars (Kerimäki: Järvenpää) 2268B

Nosin

Oloff Peerss: (Rantasalmi: Rantasalo) 2075B

Nousiain

Anders (Kerimäki: Kolvosenpää) 2269A

Anders (Kerimäki: Raikuu) 2270B

Anders (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Christer (Kangasniemi: Nousiala) 1816B

Christer (Kerimäki: Raikuu) 2270B

Greelss (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Johan (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Johan (Rantasalmi: Kurkela) 2073B

Jöran (Kangasniemi: Nousiala) 1816B

Madtz (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Michell (Kerimäki: Kolvosenpää) 2269A

Michell (Kerimäki: Raikuu) 2270B

Niels (Kerimäki: Ruokoniemi) 2270B

Nills (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Olof (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Olof (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Oloff (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Oloff (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Peer (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Pehr (Kerimäki: Raikuu) 2270B

Staffan Påhlsson (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Stafwan (Kerimäki: Ruokoniemi) 2271A

Noussiain

Påhl (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Novingius

Erich (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2268A

Nullpoin

And. (Juva: Ollikkala) 2280A

Anders (Sulkava: Koskutjärvi) 2272B

Johan (Sulkava: Koskutjärvi) 2272B

Laars (Sulkava: Koskutjärvi) 2272B

Lars (Juva: Ollikkala) 2280A

Lars (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073A

Olof (Juva: Ollikkala) 2280A

Nulpoin

Oloff Staffanss: (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Peer (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Nuppoin

Knuth (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Michell (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2073A

Nurhoin

And. (Mikkeli: Nurhola) 1810A

Matz (Mikkeli: Nurhola) 1810A

Nuroin

Laars (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Nyckain

Daniell (Pieksämäki: Nykälä) 1821A

Michell (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Påhl (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Nyckein

Berend (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Daniel (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Daniel Danielsson (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Jöran (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Madtz (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Nyckerin

Pehr (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Nyckoin

Peer (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Nyckäin

(Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Nykain

Anders (Mikkeli: Norola) 1810A

Jacob (Mikkeli: Norola) 1810A

Johan (Mikkeli: Norola) 1810A

Nykein

Hemming (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Johan (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Nykelain

Hans (Pieksämäki: Kärenniemi) 1820A

Laars (Pieksämäki: Kärenniemi) 1820A

Pehr (Pieksämäki: Kärenniemi) 1820A

Nykäin

Michell (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1821B

Peer (Iisalmi: Naarvanlahti) 2096A

Nylander

Abraham (Sääminki: Otavanniemi) 2266A

Erich (Sääminki: Otavanniemi) 2266A

Hind. (Sääminki: Pöllölä) 2266B

Hind: (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Joran (Sääminki: Pöllölä) 2266B

Nyrhin

Abraham (Sääminki: Kesamonsaari) 2265A

Jeremias (Sääminki: Kesamonsaari) 2265A

Johan (Sääminki: Kesamonsaari) 2265A

Pehr (Sääminki: Kesamonsaari) 2265A

Påhl (Sääminki: Kesamonsaari) 2265A

Nyrin

Erich (Sääminki: Kallislahti) 2265A

Påhl (Sääminki: Kallislahti) 2265A

Nyroin

Johan (Rantasalmi: Rantasalo) 2075B

Oloff (Rantasalmi: Kurkela) 2073B

Nyräin

Anders (Rantasalmi: Ritalahti) 2076A

Erich Erichss. (Rantasalmi: Ritalahti) 2076A

Hindrich (Rantasalmi: Ritalahti) 2076A

Madtz (Rantasalmi: Ritalahti) 2076A

Nysain

Johan (Pieksämäki: Suonenjoki) 1822A

Johan (Pieksämäki: Tihusniemi) 1822B

Laars (Pieksämäki: Hulkkola) 1819A

Laars (Pieksämäki: Suonenjoki) 1822A

Pehr (Pieksämäki: Hulkkola) 1819A

Nysari

Olof (Pieksämäki: Tossavalansaari) 1822B

Nysein

Pehr (Pieksämäki: Valkeamäki) 1823A

Nysenen

Christer (Juva: Heinola) 2278A

Nysiein

Laars Pehrs: (Pieksämäki: Suontientaipale) 1822A

Nysoin

Laars (Pieksämäki: Karkkola) 1819B

Nyssiain

Hind. (Pieksämäki: Kähkölä) 1819B

Jacob (Pieksämäki: Kähkölä) 1819B

Johan (Pieksämäki: Kähkölä) 1819B

Nyssoin

Johan (Pieksämäki: Kukkola) 1819B

Olof (Pieksämäki: Kärkkäälä) 1819B

Pehr Perhsson (Pieksämäki: Kukkola) 1819B

Nåckoin

Hind. (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Nåjoin

Pehr (Kangasniemi: Kauppila) 1815B

Nåppoin

Matz (Juva: Pitkälahti) 2282A

Matz (Sääminki: Saukonsaari) 2267A

Michell (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Olof (Juva: Pitkälahti) 2282A

Pehr (Juva: Pitkälahti) 2282A

Näbb

Hans (Mäntyharju: Niinimäki) 1827A

Johan (Mäntyharju: Niinimäki) 1827A

Närfwain

Christer (Mikkeli: Soikkala) 1811B

Johan (Mikkeli: Soikkala) 1811B

Niels (Mikkeli: Malvaniemi) 1810A

Pehr (Mikkeli: Malvaniemi) 1810A

Närwin

Erich (Mikkeli: Rieppola) 1811B

Nöckain

Anna (Mikkeli: Alamaa) 1805B

Hans (Mikkeli: Alamaa) 1805B

Olof (Mikkeli: Alamaa) 1805B

OAlkuun

Ofwaskain

Hindrich (Kuopio: Niemisjärvi) 2088A

Nills (Kuopio: Niemisjärvi) 2088A

Peer (Kuopio: Niemisjärvi) 2088A

Oijnoin

Jöran (Joroinen: Maavesi) 2079B

Laars (Juva: Mäköis) 2279B

Mårten (Juva: Mäköis) 2279B

Olof Hinders: (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Oloff (Joroinen: Maavesi) 2079B

Olckain

Pehr Mats. (Juva: Knuutilanmäki) 2279A

Påhl (Juva: Knuutilanmäki) 2279A

Olckoin

Staffan (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Olikain

Matz (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Thomas (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Ollckoin

Ifwar Staffansson (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Ollfwain

Eskell (Kerimäki: Moiniemi) 2271B

Olliain

And. (Ristiina: Yövesi) 1826B

Ollickain

Laars (Iisalmi: Kääriänsaari) 2094A

Olof Påhlss. (Iisalmi: Kääriänsaari) 2094A

Peer (Iisalmi: Kääriänsaari) 2094A

Thomas (Iisalmi: Kääriänsaari) 2094A

Ollikain

And. (Ristiina: Savela) 1826A

Elias (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Erich (Iisalmi: Kivistö) 2093B

Eskell (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Hind. (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Hindrich (Leppävirta: Paukarlahti) 2082B

Johan (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Johan Påhlss. (Iisalmi: Kivistö) 2093B

Jöran Ohlss. (Kuopio: Kärsämäki) 2087A

Lars Bertellsson (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Matz (Pieksämäki: Haukivuori) 1818B

Matz (Ristiina: Savela) 1826A

Olof (Pieksämäki: Haukivuori) 1818B

Pehr (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Pehr (Pieksämäki: Haukivuori) 1818B

Pehr (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Pehr (Ristiina: Korpela) 1824B

Påhl (Kuopio: Kärsämäki) 2087A

Påhl Andersson (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Påhl Peerss: (Iisalmi: Kivistö) 2093B

Samuell (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Staffan (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Ollkoin

Hind: (Leppävirta: Saahkarlahti) 2083B

Orain

And (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Hind. (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Hindrich (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1808B

Jacob (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1808B

Johan (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Michell (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Orainen

Jöran (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Jören (Leppävirta: Halola) 2080A

Lars (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Matz Staffanss. (Leppävirta: Halola) 2080A

Orrain

Johan (Kangasniemi: Orala) 1816B

Laars (Kangasniemi: Orala) 1816B

Matz (Kangasniemi: Orala) 1816B

Påhl (Kangasniemi: Orala) 1816B

Orre

Hans (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Jacob (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Johan (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Karin (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Otein

Lars (Rantasalmi: Rantasalo) 2075B

Ottein

Lars (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Matz (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Påhl (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Otten

Mårten (Juva: Soiniemi) 2281B

Ottin

Bengt (Leppävirta: Sarkamäki) 2084A

Johan (Ristiina: Vitsiälä) 1826B

Pehr (Juva: Ronkala) 2281A

Påhl (Juva: Ronkala) 2281A

Walborg (Ristiina: Vitsiälä) 1826B

Ottinen

Lars (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Matz Larsson (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Peer (Rantasalmi: Haapataipale) 2072B

Staffan (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Thomas Peerssonn (Rantasalmi: Haapataipale) 2072B

Ottrain

Laars (Mikkeli: Taipale) 1812B

Ottuin

Nillss (Joroinen: Savuniemi) 2080A

Outin

Hend: Olofsson (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Outtein

Erich (Pieksämäki: Oittila) 1821A

Jöran (Pieksämäki: Oittila) 1821A

Outtin

Lars (Joroinen: Sydänmaa) 2079B

Oloff (Joroinen: Sydänmaa) 2079B

Oxain

Knuth (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

PAlkuun

Packain

Hind. (Mikkeli: Sairila) 1812A

Johan (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Laars (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Thomas (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Packarin

Hindrich (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Hindrich Staffanss (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Packerin

Laars (Juva: Vuorenmaa) 2282A

Packoin

Pehr (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Pafwelain

Olof (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Thomas (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Pafwolain

And. (Juva: Vuorenmaa) 2282A

Jacob (Juva: Remojärvi) 2281A

Pehr (Juva: Remojärvi) 2281A

Pahlain

Johan (Mikkeli: Alamaa) 1805B

Pahuin

Mårten (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Paijainen

Lars (Kuopio: Hamula) 2085B

Thomas (Kuopio: Hamula) 2085B

Thomas Peerss: (Kuopio: Hamula) 2085B

Paiuein

Hindrich (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Johan (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Pehr (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Paiuin

And. (Mikkeli: Kotkatvesi) 1809A

Pehr (Mikkeli: Kotkatvesi) 1809A

Påhl (Mikkeli: Kotkatvesi) 1809A

Paiuno

Jacob (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Joran (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Matz (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Pajain

Christer (Mikkeli: Kovala) 1808A

Hind: (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Matz Matzon (Mikkeli: Merrasmäki) 1810A

Thomas (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Pajarin

Jacob (Ristiina: Heikkilä) 1823B

Johan (Ristiina: Heikkilä) 1823B

Pajlain

Hind. (Mikkeli: Rahula) 1811A

Pajnuin

Johan (Juva: Suurniemi) 2281A

Pajuin

Christer (Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Pajutain

And: (Leppävirta: Lapinmäki) 2082A

Pakarin

Madtz (Rantasalmi: Sallila) 2076B

Paldanius

Esias (Kuopio: Savilahti) 2090A

Johan (Kuopio: Savilahti) 2090A

Palkin

Hindrich (Pieksämäki: Virtasalmi) 1823A

Pallain

And. (Mikkeli: Vatila) 1813B

Erich (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Erich (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Hindrich (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Pehr (Mikkeli: Vatila) 1813B

Pallein

Grelss (Sulkava: Partala) 2273A

Pallin

Hind: Hinderss: (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2071

Hind: Hindersson (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2071

Michell (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2071

Paloin

And. Påhlss (Ristiina: Kuomio) 1824B

Panlain

Erich (Juva: Pitkälahti) 2280B

Hindrich (Juva: Pitkälahti) 2280B

Jöran (Juva: Pitkälahti) 2280B

Parandain

Anders (Mikkeli: Parantala) 1810B

Johan (Mikkeli: Parantala) 1810B

Matz (Mikkeli: Parantala) 1810B

Parattar

Karin (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Parckin

Jacob (Mikkeli: Väänälä) 1813B

Laars (Mikkeli: Väänälä) 1813B

Parckoin

Nills (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Pardain

And: Påhls: (Iisalmi: Kalliojärvi) 2094A

Anders (Sulkava: Hyvärilä) 2272A

Anders (Sulkava: Karjulanmäki) 2272B

Anders (Kuopio: Kasurila) 2087A

Bertell (Puumala: Hylkylä) 2276B

Bertell (Iisalmi: Tommonmäki) 2100A

Bertell (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2084A

Brijta (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Brusius (Sulkava: Karjulanmäki) 2272B

Carl Larss. (Iisalmi: Laaka) 2094B

Christer (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Christer (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Gabriel (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Grelss (Puumala: Hylkylä) 2276B

Grelss (Sulkava: Hyvärilä) 2272A

Grelss (Sulkava: Tunnila) 2273B

Hans (Puumala: Hylkylä) 2276B

Helga (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Hind: Erichss: (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Hindrich (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Hindrich (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Jacob (Sulkava: Karjulanmäki) 2272B

Johan (Juva: Summala) 2281A

Johan (Sulkava: Tunnila) 2273B

Johan (Kuopio: Hamula) 2085B

Joran (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1808A

Jöns (Iisalmi: Tommonmäki) 2100A

Jöns Larss: (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Jöns Peerss. (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Jöran (Juva: Summala) 2281A

Jöran (Sääminki: Tynkkylänjoki) 2267A

Jöran Michelss. (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Jöran Olofss. (Iisalmi: Partala) 2096B

Karin (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1808A

Lars (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Lars (Iisalmi: Vänninmäki) 2098B

Lars Påhlss. (Iisalmi: Partala) 2096B

Margaretha (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Maria (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1808A

Matz Josephss. (Kuopio: Hamula) 2085B

Olof (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Olof Hinders: (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Oloff (Kuopio: Hamula) 2085B

Peer (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B, (Iisalmi: Hernejärvi) 2092B

Peer (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Peer (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Peer Hinderss. (Iisalmi: Partala) 2096B

Peer Larss. (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Peer Peerss. (Iisalmi: Hernejärvi) 2092B

Pehr (Juva: Summala) 2281A

Pehr (Sulkava: Karjulanmäki) 2272B

Pehr (Mikkeli: Norola) 1810A

Philip (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Påhl (Sulkava: Karjulanmäki) 2272B

Påhl (Iisalmi: Tommonmäki) 2100A

Påhl (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Påhl Hinders: (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Påhl Jönsson (Iisalmi: Tommonmäki) 2100A

Pardein

Johan (Iisalmi: Partala) 2096B

Pardoin

Joseph (Iisalmi: Pörsänmäki) 2097A

Parfwiain

Hind: Andersson (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Johan (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Jören (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Karl (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Swen (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Parkain

Jacob (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Johan (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Matz (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Påhl Larss. (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Parkattain

Olof (Mikkeli: Sairila) 1812A

Påhl (Mikkeli: Sairila) 1812A

Parkein

Påhl Hanss (Ristiina: Kurvila) 1824B

Parken

Anna (Iisalmi: Rytky) 2098A

Johan (Iisalmi: Rytky) 2098A

Parkenen

Class (Juva: Mattila) 2279B

Parkin

Cassper Peerss: (Leppävirta: Leppämäki) 2082A

Erich (Leppävirta: Leppämäki) 2082A

Johan (Mikkeli: Väätämänsalmi) 1813A

Jöran (Mikkeli: Kähkölä) 1808B

Niels (Mikkeli: Kähkölä) 1808B

Pehr (Mikkeli: Parkkila) 1810B

Påhl (Mikkeli: Haukkakorhola) 1807A

Thomas (Juva: Lipsala) 2279A

Thomas (Mikkeli: Haukkakorhola) 1807A

Parkoin

(Mikkeli: Sairila) 1812A

(Leppävirta: Leppämäki) 2082A

Abraham (Mikkeli: Marjoniemi) 1809B

Erich (Mikkeli: Parkkila) 1810B

Grelss (Sulkava: Halttula) 2272A

Hindrich (Sulkava: Halttula) 2272A

Johan (Puumala: Hylkylä) 2276B

Johan (Sulkava: Halttula) 2272A

Johan (Mikkeli: Monikkala) 1809B

Johan (Mikkeli: Parkkila) 1810B

Johan (Mikkeli: Pappila) 1814B

Karin (Mikkeli: Parkkila) 1810B

Laars (Mikkeli: Marjoniemi) 1809B

Matz (Kerimäki: Kerimäki) 2268B

Matz (Mikkeli: Parkkila) 1810B

Matz (Mikkeli: Ripatti) 1811B

Matz (Mikkeli: Pappila) 1814B

Matz (Ristiina: Inkarila) 1824A

Olof (Puumala: Kaipaala) 2274B

Olof (Sulkava: Halttula) 2272A

Olof (Mikkeli: Visulahti) 1813A

Peer Michells: (Leppävirta: Kopolanniemi) 2081A

Pehr (Puumala: Hylkylä) 2276B

Pehr (Mikkeli: Parkkila) 1810B

Simon (Ristiina: Marjoniemi) 1825B

Staffan (Puumala: Hylkylä) 2276B

Staffan (Mikkeli: Parkkila) 1810B

Parnen

Michell (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Parwain

Johan Peerss: (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Pasain

Laars (Mikkeli: Rahula) 1811A

Pasijtar

Karin (Mikkeli: Asila) 1805B

Pasoin

Anders (Ristiina: Marjoniemi) 1825B

Michell (Ristiina: Marjoniemi) 1825B

Pehr (Juva: Kaihunmäki) 2278B

Staffan (Sulkava: Eerikkälä) 2274A

Passijn

Matz Andersson (Mikkeli: Asila) 1805B

Passoin

Anders (Mikkeli: Asila) 1806A

Anders (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Anders (Kuopio: Vuotjärvi) 2091B

Cnuth (Mikkeli: Asila) 1806A

Hind: Anders: (Kuopio: Vuotjärvi) 2091B

Laars (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Lars (Kuopio: Vuotjärvi) 2091B

Matz Matsson (Mäntyharju: Toivola) 1828A

Matz Matz (Mäntyharju: Toivola) 1828A

Matz Matzs: (Rantasalmi: Syvänsi) 2076B

Måns (Juva: Pitkälahti) 2282A

Mårten Sigfredss. (Mäntyharju: Vuolteenkylä) 1828A

Peer (Kuopio: Vuotjärvi) 2091B

Påhl (Mäntyharju: Toivola) 1828A

Thomas (Mäntyharju: Toivola) 1828A

Pastein

Hindrich (Mikkeli: Korpijärvi) 1809A

Staffan (Mikkeli: Korpijärvi) 1809A

Paunoin

Cuossmain (Sääminki: Kallislahti) 2265B

Johan (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Larss (Rantasalmi: Suurniemi) 2076B

Madtz (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Simon (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Pausa

Hind. (Kerimäki: Kulennoinen) 2269B

Pehr (Kerimäki: Kulennoinen) 2269B

Peckain

Pehr (Mikkeli: Häyrylä) 1807A

Påhl (Mikkeli: Häyrylä) 1807A

Peckein

Morten (Mikkeli: Liukkola) 1809B

Peckerin

Pehr (Mikkeli: Väärälä) 1812B

Påhl (Mikkeli: Väärälä) 1812B

Peckoin

Anders (Joroinen: Savuniemi) 2080A

Hindrich (Mikkeli: Lelkola) 1809B

Johan (Mikkeli: Merrasmäki) 1810A

Laars (Mikkeli: Merrasmäki) 1810A

Madtz (Iisalmi: Pahkamäki) 2097A

Matz (Mikkeli: Lahnamäki) 1809B

Nills (Iisalmi: Pahkamäki) 2097A

Pahl (Mikkeli: Lelkola) 1809B

Peckonen

Peer (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Pedikain

And: (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Anders (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Christer (Juva: Pitkälahti) 2282A

Jonas (Juva: Pitkälahti) 2282A

Lars Larss. (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Nills (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Peer (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Pehr (Juva: Pitkälahti) 2282A

Påhl (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Staffan (Juva: Pitkälahti) 2282A

Peedickain

Christer (Juva: Ollikkala) 2280B

Laars Joross (Juva: Ollikkala) 2280B

Olof (Juva: Ollikkala) 2280B

Peerin

Olof (Juva: Laukkala) 2279A

Påhl (Juva: Laukkala) 2279A

Peerrain

Matz (Juva: Laukkala) 2279A

Olof (Juva: Laukkala) 2279A

Påhl (Juva: Laukkala) 2279A

Peijwain

Sigf: Erichss. (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Pekoin

And: (Sulkava: Telataipale) 2273B

Lars (Sulkava: Telataipale) 2273B

Peer (Sulkava: Telataipale) 2273B

Pekurinen

Michell (Kuopio: Kaaraslahti) 2091B

Nills (Kuopio: Kaaraslahti) 2091B

Påhl (Kuopio: Kaaraslahti) 2091B

Pelkein

Påhl (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2268A

Pelkin

Lijsa (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Matz (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Michell (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Pehr (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Pelkoin

(Mikkeli: Korpijärvi) 1809A

Pellin

Johan (Puumala: Pellilä) 2276A

Pehr (Puumala: Pellilä) 2276A

Pellkin

Nills (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Peer (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Pemol:

Bertell (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Pennoin

Michell (Iisalmi: Kuivaniemi) 2094A

Penoin

Matz (Juva: Narila) 2280A

Pehr Andsson (Juva: Narila) 2280A

Thomas (Juva: Narila) 2280A

Pentein

Jons Larss. (Ristiina: Koivakkala) 1825A

Laars (Ristiina: Koivakkala) 1825A

Perckin

Johan (Juva: Ylivesi) 2282B

Perfwin

Hindrich (Leppävirta: Pitkälänniemi) 2083A

Perfwoin

Johan Anderssn (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Perhoin

Johan (Juva: Laukkala) 2279A

Pernes

Sigfredh (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Perroin

Erich (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Lars (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Perska

Anders (Kuopio: Toivala) 2090B

Persko

(Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Pessinen

Isack (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Lars Thomass. (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Margeta (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Olof Erichsson (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Pessoin

Abraham (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Oloff (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Oloff (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Peer (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Petkein

Cassper (Kuopio: Sänkimäki) 2090A

Sigfredh (Kuopio: Sänkimäki) 2090A

Pettein

Israll (Puumala: Hylkylä) 2276B

Laars (Puumala: Hylkylä) 2276B

Mårten (Puumala: Hylkylä) 2276B

Pettijllain

Johan (Ristiina: Savela) 1826A

Pehr (Ristiina: Savela) 1826A

Pettijn

Laars (Ristiina: Himalansaari) 1824A

Laars Larss. (Ristiina: Himalansaari) 1824A

Thomas (Ristiina: Himalansaari) 1824A

Pettoin

Thomas (Pieksämäki: Jauhomäki) 1819A

Pettuin

Christer (Ristiina: Pettilä) 1826A

Johan (Ristiina: Pettilä) 1826A

Petz

Abraham (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Erich (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Pehr Johanss (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Peune

Pehr Pehrss (Sääminki: Kuusiniemi) 2267B

Peuttiain

Grels (Sääminki: Kallislahti) 2265A

Philpuxin

And: Olofss: (Leppävirta: Monninmäki) 2082A

Hind: (Leppävirta: Monninmäki) 2082A

Hind: (Leppävirta: Monninmäki) 2082B

Oloff (Leppävirta: Monninmäki) 2082A

Pietin

Anders (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Eskell (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Pijampin

Pehr (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822B

Pijck

Anders (Juva: Poikola) 2280B

Berndt (Juva: Kuosmala) 2277B

Jochum (Pieksämäki: Pöyhölä) 1821A

Johan (Juva: Poikola) 2280B

Pijdckain

Thomas (Puumala: Pitkälahti) 2277A

Pijmp

Hindrich (Ristiina: Tiusala) 1826B

Pijpare

Simon Christersson (Mikkeli: Liukkola) 1809B

Pijpoin

Peer (Iisalmi: Koskenkylä) 2094B

Pijppare

Christer (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Hindrich (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Olof (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Pijrain

And: Greelsson (Leppävirta: Polvijärvi) 2083A

Greels (Leppävirta: Polvijärvi) 2083A

Pijrainen

Oloff Hind:ss (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Pijroin

Hindrich (Leppävirta: Polvijärvi) 2083A

Johan (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Lars Anderss: (Leppävirta: Polvijärvi) 2083A

Staffan (Leppävirta: Polvijärvi) 2083A

Pijstin

Hind. (Kangasniemi: Pölläkkä) 1816B

Hind. (Mikkeli: Vuolinko) 1813B

Lars (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Pahl Mats. (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Pijstoin

Jöran (Kangasniemi: Pölläkkä) 1816B

Olof (Mikkeli: Kuitula) 1808B

Pijttkin

Peer (Sulkava: Kaartila) 2272A

Pijttkoin

Peer (Rantasalmi: Sallila) 2076B

Pijttukin

Michell (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Pilling

Karll (Sääminki: Tolppalansalmi) 2267A

Piroin

Anders Anderss: (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Hindrich (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Pirroin

Michell (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Påhl (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Pirskoin

Erich (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Piskoin

Anders (Puumala: Piskola) 2277A

Christer (Puumala: Niinisaari) 2275B

Hindrich (Puumala: Piskola) 2277A

Laars (Puumala: Piskola) 2277A

Pispa

Erich (Leppävirta: Vehvilä) 2084A

Peer Johanss. (Leppävirta: Vehvilä) 2084A

Pispain

Johan (Ristiina: Marjoniemi) 1825B

Lars (Ristiina: Marjoniemi) 1825B

Pehr (Ristiina: Marjoniemi) 1825B

Pistohlkors

(Sääminki: Aholahti) 2267B

Pitkann

And. (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2268A

Pitkein

Jören (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Pitken

Erich Erichss. (Kuopio: Vehkasaari) 2091B

Pitkin

Påhl (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Pitkäin

Hindrich (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Johan (Leppävirta: Pitkälänniemi) 2083A

Jöran Hinderssonn (Leppävirta: Saahkarlahti) 2084A

Påhl Påhlsson (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Pittkein

Hindrich (Kuopio: Sänkimäki) 2090A

Johan (Kerimäki: Haapalahti) 2268A

Johan Olofss:n (Kuopio: Sänkimäki) 2090A

Lars Erichss. (Kuopio: Sänkimäki) 2090A

Oloff Sigfredhss. (Kuopio: Kotasalmi) 2087A

Sigfredh (Kuopio: Kotasalmi) 2087A

Pittketer

Margeta (Leppävirta: Kopolanniemi) 2081A

Pittkin

Laars (Kerimäki: Pitkälä) 2270B

Matz (Kerimäki: Pitkälä) 2270B

Pehr (Kerimäki: Pitkälä) 2270B

Pittkoin

Pehr (Kerimäki: Muhola) 2269B

Pittkäin

Cassper Hanss. (Leppävirta: Kuronlahti) 2080B

Elin (Leppävirta: Pitkälänniemi) 2083A

Madtz (Leppävirta: Pitkälänniemi) 2083A

Pjppar

Christer (Mäntyharju: Niinimäki) 1827A

Pockoin

Tönes (Kuopio: Kuopio) 2084B

Pockolain

Anders (Kangasniemi: Väärälä) 1817B

Jacob (Kangasniemi: Väärälä) 1817B

Pehr (Kangasniemi: Väärälä) 1817B

Pohoin

Margareta (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Pojalain

Johan (Sulkava: Iitlahti) 2272A

Laars (Sulkava: Iitlahti) 2272A

Mårten (Sulkava: Iitlahti) 2272A

Pojaland

Johan (Mikkeli: Marjoniemi) 1809B

Pojelain

Niels (Juva: Tuhkala) 2281B

Påhl Påhlss (Mikkeli: Asila) 1805B

Pojlain

Johan (Mikkeli: Marjoniemi) 1809B

Kirstin (Mikkeli: Marjoniemi) 1809B

Laars (Mikkeli: Marjoniemi) 1809B

Pojolain

Johan (Juva: Pellilä) 2280B

Pokerin

Hindrich (Juva: Pekurila) 2280B

Jacob (Juva: Pekurila) 2280B

Morten (Juva: Pekurila) 2280B

Påhl (Juva: Pekurila) 2280B

Pondin

Thomas (Pieksämäki: Karjala) 1819B

Pondinen

Påhl Pehrss. (Pieksämäki: Venetmäki) 1823A

Poranius

Hind: (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Portanius

(Joroinen: Häyrilä) 2078A

Posain

Hindrich (Juva: Purhola) 2280B

Pouhkoin

Madtz (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Poujlain

Påhl (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822A

Pryss

Johan (Juva: Vehmaa) 2282A

Puckij

Johan (Mikkeli: Soikkala) 1811B

Matz (Mikkeli: Soikkala) 1811B

Puckoin

Påhl (Mikkeli: Kuitula) 1808B

Pucktor

Laars (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Puhakain

Anders Hindersson (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Hindrich (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Olof (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Sigfred (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Puhkain

Laars (Juva: Hietajärvi) 2277B

Matz (Juva: Hietajärvi) 2277B

Matz Larsson (Juva: Hietajärvi) 2277B

Puhrin

Anders (Sääminki: Kaartilanranta) 2265A

Bertell (Sääminki: Kaartilanranta) 2265A

Johan (Sääminki: Kaartilanranta) 2265A

Puhroin

Hind: (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Lars (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Puicko

And. (Mikkeli: Soikkala) 1811B

Puijckoin

Anders (Puumala: Seppälä) 2276A

Laars (Puumala: Seppälä) 2276A

Olof (Puumala: Seppälä) 2276A

Oloff (Puumala: Seppälä) 2276A

Pulcka

Anders (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Madtz (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Pulckin

And. (Sääminki: Tolvanniemi) 2267A

Pulkin

Anders (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Grelss (Sääminki: Saukonsaari) 2267A

Hindrich (Sääminki: Saukonsaari) 2267A

Peer Peerss. (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Pehr (Juva: Haikarila) 2278A

Pehr (Sääminki: Saukonsaari) 2267A

Pulkinen

Christer (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Hind: (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Johan (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Johan Peerss: (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Jöran (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Lars Jöranss. (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Madtz (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Peehr (Leppävirta: Mustinmäki) 2082A

Påhl (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Påhl (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Pulkoin

Påhl (Mikkeli: Asila) 1806A

Staffan (Mikkeli: Asila) 1806A

Pulldan

Jacob (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Pulliain

Abraham (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Arfwed (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Bertell (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1817B

Cnuth (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Erich (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Erich (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Hans (Kangasniemi: Äkrynmäki) 1817B

Hans (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Johan (Mikkeli: Suonsaari) 1811B

Laars Larss. (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Matz (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Matz (Mikkeli: Suonsaari) 1811B

Pehr (Kangasniemi: Pylvänälä) 1816B

Pehr (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Påhl (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Thomas (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Thomas (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Pullin

Jöran (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2074B

Lars Larsson (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2074B

Såffia (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2074B

Pulljain

Christer (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Pullka

Hindrich (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Johan (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Oloff Anderss. (Iisalmi: Ryhälä) 2097B

Peer (Iisalmi: Ryhälä) 2097B

Påhl (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Pullkein

Jacob (Juva: Pulkkila) 2280B

Olof (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Påhl (Juva: Pulkkila) 2280B

Pullkin

Bengdt (Juva: Pulkkila) 2280B

Bengt (Mikkeli: Asila) 1805B

Johan (Juva: Pulkkila) 2280B

Matz (Juva: Pulkkila) 2280B

Niels (Mikkeli: Asila) 1805B

Peer (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Pullkoin

And. (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Esaias (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Hind: Hinderss. (Leppävirta: Tahvanala) 2083B

Hindrich (Sääminki: Inkilä) 2264B

Johan (Sääminki: Inkilä) 2264B

Laars (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Madtz (Kuopio: Tavinsalmi) 2091A

Matz (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Peer (Leppävirta: Paukarlahti) 2082B

Pehr (Sääminki: Inkilä) 2264B

Påhl (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822B

Påhl (Leppävirta: Tahvanala) 2083B

Pundain

Mårten (Ristiina: Liikala) 1825A

Mårten (Ristiina: Puntala) 1826A

Pundin

Pehr (Sääminki: Tynkkylänjoki) 2267A

Pundoin

Hans (Kangasniemi: Reinikkala) 1817A

Purckoin

Lars (Leppävirta: Leppävirta) 2081A

Purdin

Erich (Rantasalmi: Hiltula) 2072B

Hans (Leppävirta: Varkaus) 2084B

Michell Andersson (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Oloff (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Purdinen

Erich (Leppävirta: Puurtila) 2083A

Madtz (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Matz Matzs: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Oloff (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Purhoin

Hind. (Juva: Purhola) 2280B

Purinen

Peer (Rantasalmi: Putkisalo) 2075B

Puroin

Laars (Pieksämäki: Hankamäki) 1818B

Pehr (Pieksämäki: Jauhomäki) 1819A

Påhl (Pieksämäki: Jauhomäki) 1819A

Purroin

Anders Johanssonn (Leppävirta: Leppävirta) 2081A

Johan Anderss (Leppävirta: Leppävirta) 2081A

Pursiain

Johan (Mikkeli: Pappila) 1814B

Pursiainen

Lars (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Matz (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Purssiain

Abrussius (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Hend: Peerss: (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Hendrich (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Purssiainen

Påhl Påhlsson (Kuopio: Kurolanlahti) 2087A

Purssian

Lars Pålsson (Kuopio: Haatala) 2085B

Puru

Peer (Iisalmi: Vianto) 2101A

Pustinen

Hind: Thomass. (Leppävirta: Kopolanniemi) 2081A

Hindrich (Rantasalmi: Sompasaari) 2076B

Ifwar (Rantasalmi: Sompasaari) 2076B

Lars (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Madtz (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Matz Hindersson (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Mårten (Rantasalmi: Sompasaari) 2076B

Oloff (Leppävirta: Kopolanniemi) 2081A

Peer Peerss: (Rantasalmi: Sompasaari) 2076B

Samuel (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Samuel (Rantasalmi: Sompasaari) 2076B

Staffan Thomass: (Rantasalmi: Sompasaari) 2076B

Thomas (Leppävirta: Kopolanniemi) 2081A

Thomas (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Thomas (Rantasalmi: Sompasaari) 2076B

Pustoin

Michel (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Nills (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Putkoin

Laars (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822B

Påhl (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822B

Puttkin

And. (Juva: Narila) 2280A

Johan (Mikkeli: Hiirola) 1806B

Matz (Juva: Narila) 2280A

Puttkoin

Anders (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1823A

Bengdt (Mikkeli: Koskentaipale) 1808A

Bengdt (Pieksämäki: Surnunmäki) 1821B

Erich (Mikkeli: Koskentaipale) 1808A

Matz (Pieksämäki: Surnunmäki) 1821B

Niels (Pieksämäki: Surnunmäki) 1821B

Peer (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2073B

Påhl (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1823A

Puttoin

Johan (Juva: Kilpola) 2279A

Puttuin

Joran (Mikkeli: Puttola) 1810B

Sigfred (Mikkeli: Puttola) 1810B

Pychkain

Jöran (Mikkeli: Vatila) 1813B

Sigfred (Mikkeli: Vatila) 1813B

Pyijhin

And. (Juva: Karkeamaa) 2279A

Eskell (Juva: Karkeamaa) 2279A

Pyinäin

Eskel (Kangasniemi: Hyyrylä) 1814B

Pylckes

Anders (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Peer (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Pylckäinen

And: Anderss. (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Anders (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Hindrich (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Peer (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Pylkain

Bertell (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Eskell (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Karin (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Matz (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Peer (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Pylkein

Elias (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Elias Peerss:n (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Lars (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Mårten (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Pylkoin

Matz (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Pyllfwain

Michel (Kangasniemi: Kuvasmäki) 1816A

Sigfred (Kangasniemi: Kuvasmäki) 1816A

Pyllfwin

Nielss (Kangasniemi: Pappila) 1817B

Pyllin

Knuth (Pieksämäki: Suolitaipale) 1822A

Pyllkain

Christer (Mäntyharju: Niinimäki) 1827A

Pyllkoin

Erich (Ristiina: Heikkilä) 1823B

Pyllkorin

Matz (Ristiina: Lyytikkälä) 1825A

Pynein

Erich (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Hind. (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Thomas (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Pynin

Anders (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Bengdt (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Mans (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Pyrhain

Pehr (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Pyrhoin

Anders (Mikkeli: Helppanala) 1807A

Markus (Mikkeli: Helppanala) 1807A

Pyrin

Biöriell (Pieksämäki: Längelmäki) 1820A

Påcka

Simon (Kuopio: Tallus) 2090B

Pålak

Matz Påhlss. (Ristiina: Hangastenmaa) 1823B

Påssa

Johan (Rantasalmi: Tornioniemi) 2076B

Peer Peersson (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Päckein

Hans (Ristiina: Inkarila) 1824A

Pälloein

Påhl (Sulkava: Partala) 2274A

Pärnain

And. (Sulkava: Niinimäki) 2273A

Grelss (Sulkava: Niinimäki) 2273A

Pärttrain

Hindrich (Kerimäki: Alakuona) 2268A

Pehr (Kerimäki: Alakuona) 2268A

Päsoen

Johan (Mikkeli: Visulahti) 1813A

Pässain

Matz (Sääminki: Pöllölä) 2266B

Olof (Sääminki: Pöllölä) 2266B

Pässin

Elias (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Pässinen

Madtz (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Matz Hind: (Rantasalmi: Syvänsi) 2076B

Påhl Påhlsson (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Pässoin

Samuel (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Pätiläin

Madtz (Kuopio: Kasurila) 2087A

Pättuin

Bertel (Ristiina: Himalansaari) 1824A

Päurain

Olof (Mikkeli: Soikkala) 1812A

Pöckein

And: (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Johan (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Laars (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1808B

Laars (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Pöhne

Hindrich (Iisalmi: Osmanki) 2101B

Pöhoin

Eskell (Juva: Karkeamaa) 2279A

Laars (Juva: Karkeamaa) 2279A

Pölkein

Beata (Kuopio: Vuorisalo) 2091B

Olof Olofss. (Kuopio: Vuorisalo) 2091B

Oloff (Kuopio: Vuorisalo) 2091B

Pöllein

Abraham (Joroinen: Ruokoniemi) 2079B

Anders (Rantasalmi: Raaminmäki) 2076B

Axell (Rantasalmi: Raaminmäki) 2076B

Erich (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Hind: Johans: (Rantasalmi: Raaminmäki) 2076B

Ifwar Hindss (Sääminki: Liistonsaari) 2265B

Laars (Sääminki: Varparanta) 2267A

Laars (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2073A

Nills (Joroinen: Ruokoniemi) 2079B

Oloff (Joroinen: Ruokoniemi) 2079B

Peer (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Påhl (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Pöllho

And. (Mikkeli: Pietilänlahti) 1810B

Pöllin

Brussius (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Matz Peersson (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Oloff (Leppävirta: Sarkamäki) 2084A

Peer (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Peer Matzsson (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Samuel Peers: (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Pöllinein

Jöran (Sulkava: Kaartila) 2272B

Laars (Sulkava: Kaartila) 2272B

Pölloin

Madtz Matzson (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2072A

Matz Staffanss:n (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2073A

Staffan (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2073A

Pölläin

Hindrich (Rantasalmi: Ahvensalo) 2071

Madtz (Rantasalmi: Ahvensalo) 2071

Matz Hinderss: (Rantasalmi: Ahvensalo) 2071

Nills (Rantasalmi: Ahvensalo) 2071

Pöllöin

Anders (Rantasalmi: Hevonlahti) 2073A

Madtz (Rantasalmi: Hevonlahti) 2073A

Pehr (Rantasalmi: Hevonlahti) 2073A

Pöndein

Pehr (Pieksämäki: Sauvomäki) 1822A

Pöndin

Johan (Juva: Vehmaa) 2281B

Pehr (Pieksämäki: Karjala) 1819B

Pöröin

Laars (Pieksämäki: Tyyrinmäki) 1822B

Pössinen

Claas (Rantasalmi: Syvänsi) 2076B

Hans (Iisalmi: Haapajärvi) 2092B

Hind: Larss. (Rantasalmi: Syvänsi) 2076B

Pössoin

Eskell (Kangasniemi: Pylvänälä) 1816B

Pöuhiä

And: Mårtensson (Leppävirta: Kartasalo) 2081A

Pöxa

Olof (Iisalmi: Hautajärvi) 2093A

Peer (Kuopio: Kaaraslahti) 2091B

Peer Olofss: (Iisalmi: Hautajärvi) 2093A

QAlkuun

Quast

Joahn (Ristiina: Pappila) 1826B

Quinttus

Thomas (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Quist

Karll (Ristiina: Pakinniemi) 1825B

Qwifwlin

Pehr Pehrss. (Pieksämäki: Väyrylä) 1823A

Qwitein

Eskell (Ristiina: Hangastenmaa) 1823B

RAlkuun

Rachiain

Pehr (Mikkeli: Soikkala) 1811B

Simon (Mikkeli: Soikkala) 1811B

Radikain

And: Michellsson (Kuopio: Hirvilahti) 2085A

Hans (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Johan (Kuopio: Hirvilahti) 2085A

Laars (Sulkava: Sulkava) 2273B

Michill (Kuopio: Hirvilahti) 2085A

Pehr (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Påhl (Kuopio: Väänälä) 2091B

Påhl Påhlss. (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Radkain

Hind. (Sulkava: Sulkava) 2273B

Rahain

Hindrich (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Sigfred (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Rahikain

Daniell (Ristiina: Rahikkala) 1826A

Sigfred (Ristiina: Rahikkala) 1826A

Rahoin

Samuel (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2073A

Rahuin

Påhl (Mikkeli: Norola) 1810A

Påhl (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Rahuinen

Påhl (Kuopio: Jänissalo) 2086A

Raijkan

Ifwar Olofsson (Mikkeli: Matiskala) 1809B

Raijutiain

Lars (Kuopio: Toivala) 2090B

Railain

Anders (Iisalmi: Kalliojärvi) 2094A

Rajntoin

Thomas (Juva: Summala) 2281A

Ramexin

And: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Rampsin

Jonas (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Randal:

Biöriell (Ristiina: Hangastenmaa) 1823B

Laars (Ristiina: Hangastenmaa) 1823B

Randalain

And. (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Hind. (Mikkeli: Nurhola) 1810A

Matz (Ristiina: Keriniemi) 1824B

Rannin

Johan (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Thomas (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Rapin

Matz Andss (Pieksämäki: Sarkaniemi) 1821B

Rappoin

Arfwed (Rantasalmi: Leislahti) 2074A

Markus (Puumala: Ryhälä) 2276A

Matz (Puumala: Ryhälä) 2276A

Mårten (Sulkava: Karjulanmäki) 2272B

Pehr (Puumala: Ryhälä) 2276A

Thomas (Mikkeli: Rieppola) 1811B

Rasain

Olof (Juva: Rasala) 2281A

Påhl (Mikkeli: Väänälä) 1813B

Rasein

Olof (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Rasin

Matz (Juva: Härkälä) 2277B

Raska

Anders (Joroinen: Maavesi) 2079B

Mårten (Joroinen: Maavesi) 2079B

Staffan (Joroinen: Maavesi) 2079B

Raskain

Lars (Kuopio: Haatala) 2085B

Madtz (Kuopio: Haatala) 2085B

Ratikain

Stafwan (Pieksämäki: Suonenjoki) 1822A

Rautaparda

Hind. (Pieksämäki: Virtasalmi) 1823A

Rautaparta

Christer (Kuopio: Ritisenlahti) 2089A

Erich (Iisalmi: Pörsänmäki) 2097A

Hindrich (Iisalmi: Toivakko) 2099B

Olof (Iisalmi: Toivakko) 2099B

Oloff Olofsson (Kuopio: Ritisenlahti) 2089A

Peer Bertells: (Iisalmi: Pörsänmäki) 2097A

Philip Erichss. (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Påhl (Iisalmi: Pörsänmäki) 2097A

Påhl (Iisalmi: Toivakko) 2099B

Påhl Erichss. (Iisalmi: Pörsänmäki) 2097A

Rautasu

Madtz (Rantasalmi: Pappila) 2073B

Rautiain

And: Matzson (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Anders (Kerimäki: Laukansaari) 2272A

Anders (Rantasalmi: Osikonmäki) 2075A

Johan (Kerimäki: Laukansaari) 2272A

Johan (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Madtz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Niels (Kerimäki: Laukansaari) 2272A

Niels (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822A

Oloff (Rantasalmi: Osikonmäki) 2075A

Oloff Anderssn (Rantasalmi: Osikonmäki) 2075A

Philip (Rantasalmi: Osikonmäki) 2075A

Påhl (Joroinen: Vättilä) 2080A

Rautiainen

Daniel (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Olof (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Rautien

Johan (Sulkava: Kaipola) 2272B

Pehr (Sulkava: Kaipola) 2272B

Reckoin

Anders (Iisalmi: Haajainen) 2092A

Johan (Iisalmi: Haajainen) 2092A

Johan Andersson (Iisalmi: Haajainen) 2092A

Reckoinen

Anders (Kuopio: Tuovilanlahti) 2090B

Reinckain

Erich (Sääminki: Reinikkala) 2267A

Hind: Påhlss. (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Hindrich (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Påhl (Sääminki: Reinikkala) 2267A

Påhl (Kuopio: Vehmersalmi) 2092A

Reinikain

Simon (Puumala: Seppälä) 2276A

Reinkain

Erich (Leppävirta: Paukarlahti) 2082B

Hindrich (Leppävirta: Paukarlahti) 2082B

Påhl (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Påhl Peerss: (Leppävirta: Reinikkala) 2083A

Remein

Anna (Iisalmi: Kääriänsaari) 2094A

Lars Erichss. (Iisalmi: Kääriänsaari) 2094A

Remexein

Madtz (Iisalmi: Remeskylä) 2098A

Peer Matzs. (Iisalmi: Remeskylä) 2098A

Påhl (Iisalmi: Remeskylä) 2098A

Remexen

Anders (Iisalmi: Remeskylä) 2098A

Anders Larsson (Iisalmi: Remeskylä) 2098A

Lars (Iisalmi: Remeskylä) 2098A

Matz (Iisalmi: Remeskylä) 2098A

Peer (Iisalmi: Remeskylä) 2098A

Peer Peerss. (Iisalmi: Remeskylä) 2098A

Remexin

Anna (Iisalmi: Remeskylä) 2098A

Johan (Iisalmi: Remeskylä) 2098A

Jöns Jönss (Iisalmi: Remeskylä) 2098A

Påhl (Iisalmi: Remeskylä) 2098A

Repioin

Anders (Sulkava: Ryhälä) 2273B

Thomas (Sulkava: Ryhälä) 2273B

Repoein

Markus (Ristiina: Rahikkala) 1826A

Pehr (Ristiina: Rahikkala) 1826A

Repoin

Matz (Puumala: Lintusalo) 2275A

Mons (Puumala: Lintusalo) 2275A

Påhl (Mikkeli: Liukkola) 1809B

Reppoin

Elias (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Hind Andersson (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Hindrich (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Johan (Mikkeli: Liukkola) 1809B

Jöran (Puumala: Hamula) 2274A

Jöran (Puumala: Miettula) 2275B

Matz (Puumala: Hamula) 2274A

Måns (Puumala: Hamula) 2274A

Nills (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Peer (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Resainen

Hindrich (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Jacob Olofss. (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Karin (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Resein

Påhl (Kuopio: Räsälä) 2089B

Ressain

Anders (Kuopio: Juurikkamäki) 2086A

Hindrich (Kuopio: Juurikkamäki) 2086A

Johan (Kuopio: Juurikkamäki) 2086A

Måns (Kuopio: Juurikkamäki) 2086A

Oloff Peersson (Kuopio: Juurikkamäki) 2086A

Påhl Hinderss: (Kuopio: Juurikkamäki) 2086A

Ressein

Anders (Iisalmi: Löytynmäki) 2095A

Lars (Kuopio: Räsälä) 2089B

Nills (Kuopio: Räsälä) 2089B

Oloff (Kuopio: Räsälä) 2089B

Påhl Påhlss. (Kuopio: Räsälä) 2089B

Resseinen

Anders (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Lars Staffanss: (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Rijkin

Peer Anderss (Iisalmi: Taipale) 2099B

Rijkoin

And: (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Erich (Kerimäki: Sairalanmäki) 2271A

Hind. (Sääminki: Päkkilä) 2266B

Laars (Kerimäki: Sairalanmäki) 2271A

Rijkuin

Erich (Kerimäki: Paakkunala) 2270A

Rijmpin

And. (Juva: Kilpola) 2279A

Rijngin

Hindrich (Kerimäki: Ruokoniemi) 2271A

Johan (Kerimäki: Ruokoniemi) 2271A

Pehr Hindss. (Kerimäki: Ruokoniemi) 2271A

Simon (Kerimäki: Ruokoniemi) 2271A

Rijngoin

Pehr (Mikkeli: Hiirola) 1806B

Rijoin

Bertell (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2267B

Rijpate

Matz (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Rijpatij

Cnuth (Mikkeli: Tornialanmäki) 1812B

Rijpatin

Johan (Mikkeli: Vatila) 1813B

Matz (Mikkeli: Vatila) 1813B

Sigfred (Mikkeli: Monikkala) 1809B

Rijska

Jacob (Mikkeli: Soikkala) 1812A

Pehr (Mikkeli: Soikkala) 1812A

Rijssein

Thomas (Kuopio: Rissala) 2089A

Rijssoin

Anders (Kuopio: Rissala) 2089A

Hind: Peerss: (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Johan (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Johan (Kuopio: Rissala) 2089A

Påhl (Pieksämäki: Längelmäki) 1820A

Rijttain

Johan (Mikkeli: Rahula) 1811A

Lars (Mikkeli: Rahula) 1811A

Pehr (Mikkeli: Rahula) 1811A

Rikoin

Olof (Juva: Mattila) 2279B

Rimpi

Christer (Juva: Vuorenmaa) 2282A

Ringenein

Niels (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Pehr (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Ringin

And: (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Erich (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Michel (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Michell (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Påhl (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Rippattij

Christer (Mikkeli: Hirvensalmi) 1807A

Eskell (Mikkeli: Hirvensalmi) 1807A

Rissain

Bengdt (Kuopio: Hipanlahti) 2085B

Johan (Kuopio: Vehkalahti) 2091B

Madtz (Kuopio: Vehkalahti) 2091B

Matz (Kuopio: Hipanlahti) 2085B

Matz Johanss. (Kuopio: Vehkalahti) 2091B

Staffan (Kuopio: Vehkalahti) 2091B

Rissainen

Bengdt (Kuopio: Niemisjärvi) 2088A

Johan Bengt:sson (Kuopio: Niemisjärvi) 2088A

Rissoin

Johan (Kuopio: Hipanlahti) 2086A

Riutian

Erich (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Rjtin

And. (Mikkeli: Merrasmäki) 1810A

Erich (Mikkeli: Norola) 1810A

Påhl (Mikkeli: Merrasmäki) 1810A

Rocka

And. (Kerimäki: Ruokojärvi) 2270B

Elias (Kerimäki: Sairalanmäki) 2271A

Pehr (Kerimäki: Sairalanmäki) 2271A

Wallentin (Kerimäki: Sairalanmäki) 2271A

Rockain

Anders (Puumala: Lintusalo) 2275A

Blassius (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Christer (Puumala: Kaipaala) 2274B

Jacob (Puumala: Kaipaala) 2274B

Johan (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Pehr (Puumala: Lintusalo) 2275A

Pehr (Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Rockoin

And. (Puumala: Liimattala) 2275A

Anders (Juva: Pohjois) 2282B

Anders (Ristiina: Parkatniemi) 1825B

Olof (Ristiina: Parkatniemi) 1825B

Rockol:n

Morten (Juva: Murtois) 2280A

Rockolain

And (Juva: Ruokola) 2282B

Bengt (Juva: Ruokola) 2282B

Hans (Juva: Ruokola) 2282B

Mårten (Mikkeli: Visulahti) 1813A

Thomas (Juva: Ruokola) 2282B

Romanius

Hind. (Sääminki: Kuusiniemi) 2267B

Romanus

Niels (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Rommander

Lars (Kangasniemi: Rekola) 1817A

Rondzal:

Hans Johanss (Juva: Kaskii) 2278B

Johan (Juva: Kaskii) 2278B

Matz (Juva: Kaskii) 2278B

Rongain

Påhl (Iisalmi: Haajainen) 2092A

Ropoin

Påhl (Juva: Karkeamaa) 2279A

Roppoin

Hind. (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Laars (Kangasniemi: Luusniemi) 1816A

Samuel (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Simon (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Rosenhåff

(Juva: Vehmaa) 2281B

Rotke

(Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Rottin

Laars (Sulkava: Ruottila) 2273B

Rotzalain

Anna (Iisalmi: Ruokonen) 2098A

Gabriel (Iisalmi: Onkivesi) 2101B

Hind: Påhlsson (Iisalmi: Onkivesi) 2101B

Hindrich (Iisalmi: Ruokonen) 2098A

Jacob (Iisalmi: Ruokonen) 2098A

Johan (Iisalmi: Ruokonen) 2098A

Jörans (Iisalmi: Onkivesi) 2101B

Madtz (Iisalmi: Onkivesi) 2101B

Matz (Iisalmi: Onkivesi) 2101B

Peer Matzson (Iisalmi: Onkivesi) 2101B

Peer Nielss. (Iisalmi: Niemismäki) 2096A

Philip (Iisalmi: Onkivesi) 2101B

Påhl (Iisalmi: Onkivesi) 2101B

Påhl Nillsson (Iisalmi: Onkivesi) 2101B

Rouhiain

Nills (Iisalmi: Hernejärvi) 2092B

Rouke

Johan Matzss. (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Johan Nillss. (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Larss (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Madtz (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Niels (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Roukein

Lars (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Lars Wijssasson (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Wijssa (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Routzalain

And: (Iisalmi: Mikkajärvi) 2095B

Ifwar Anderssn (Iisalmi: Mikkajärvi) 2095B

Laars (Iisalmi: Mikkajärvi) 2095B

Peer (Iisalmi: Mikkajärvi) 2095B

Ruhain

Christer (Mikkeli: Hämeenmäki) 1807B

Clemet (Mikkeli: Hämeenmäki) 1807A

Niels (Mikkeli: Hämeenmäki) 1807A

Pehr (Mikkeli: Hämeenmäki) 1807B

Rumpin

Erich (Juva: Kaskii) 2278B

Ruodjlain

Peer (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Ruotzalain

Erich (Iisalmi: Joutsenniemi) 2093B

Erich Matzson (Iisalmi: Sutela) 2099A

Esaias (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Hemming Hemmingson (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Hindrich (Iisalmi: Alapitkä) 2092A

Karin (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Oloffz (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Peer (Iisalmi: Alapitkä) 2092A

Peer (Iisalmi: Joutsenniemi) 2093B

Peer Erichss: (Iisalmi: Joutsenniemi) 2093B

Påhl (Iisalmi: Alapitkä) 2092A

Ruotzlain

Hindrich (Iisalmi: Taipale) 2099B

Madtz (Iisalmi: Taipale) 2099B

Ruskain

Gustaff Nillsson (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Laarss (Kuopio: Kaaraslahti) 2091B

Lars (Joroinen: Ruokoniemi) 2079B

Lars (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Matz Påhlss. (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Michell (Kuopio: Pöljä) 2088B

Mårten (Kuopio: Kaaraslahti) 2091B

Nills (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Peer (Kuopio: Kaaraslahti) 2091B

Påhl (Kuopio: Murtolahti) 2088A

Påhl Hind:s: (Kuopio: Kaaraslahti) 2091B

Påhl Hinders: (Kuopio: Kaaraslahti) 2091B

Sigfredh (Rantasalmi: Putkisalo) 2075B

Ruutt

Erich (Sulkava: Pappila) 2274A

Ryhain

Christer (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Ryhein

Olof (Iisalmi: Jynkänniemi) 2093B

Olof Peerss: (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Peer (Iisalmi: Ryhälä) 2097B

Ryhin

Anders (Puumala: Hamula) 2274A

Matz (Puumala: Hamula) 2274A

Pehr (Puumala: Hamula) 2274A

Ryhoin

Matz Johansson (Puumala: Hamula) 2274A

Oloff (Iisalmi: Sonkajärvi) 2098B

Pehr (Puumala: Hamula) 2274A

Ryhuin

Johan (Sulkava: Halttula) 2272A

Ryhäin

Staff: Anderss: (Iisalmi: Ryhälä) 2097B

Ryngoin

Påhl (Iisalmi: Löytynjärvi) 2095A

Rynnin

Peer (Iisalmi: Leppälahti) 2094B

Rynoin

Eskell (Puumala: Luukkola) 2275A

Rynäin

Bert: Hinderss: (Iisalmi: Karvasalmi) 2094A

Ryssain

Bengt (Pieksämäki: Jäppilä) 1819A

Sigfred (Pieksämäki: Jäppilä) 1819A

Ryttkain

Hind. Matzson (Iisalmi: Pielavesi) 2097B

Johan (Iisalmi: Pielavesi) 2097B

Matz (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Ryttkein

Hind: (Iisalmi: Vianto) 2101A

Johan Anderss. (Iisalmi: Taipale) 2099B

Peer (Iisalmi: Vianto) 2101A

Påhl Peersson (Iisalmi: Rytky) 2098A

Ryttkin

Anders (Iisalmi: Heinämäki) 2092B

Ryttkoin

Germun (Joroinen: Maavesi) 2079B

Peer (Joroinen: Maavesi) 2079B

Råcka

Johan (Puumala: Seppälä) 2276A

Pehr (Puumala: Seppälä) 2276A

Råckain

Lars Hind:ssn (Rantasalmi: Karhilantaipale) 2073B

Påhl (Puumala: Liimattala) 2275A

Rångain

Arfwe (Juva: Ronkala) 2281A

Erich (Juva: Suurniemi) 2281A

Hind: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Hindrich (Juva: Ronkala) 2281A

Johan (Juva: Suurniemi) 2281A

Joran (Pieksämäki: Längelmäki) 1820A

Olof (Juva: Ronkala) 2281A

Peer (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Påhl (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Thomas (Pieksämäki: Längelmäki) 1820A

Rångoin

Påhl (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Råniain

Anders (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Jöns (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Lars Anderss: (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Rånin

Erich (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Nielss (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Nills Larsson (Kuopio: Haminalahti) 2085A

Rånkain

Johan (Juva: Haikarila) 2278A

Pehr Larsson (Juva: Haikarila) 2278A

Råpoin

Hendrich (Leppävirta: Saahkarlahti) 2083B

Hind: (Leppävirta: Saahkarlahti) 2084A

Oloff (Leppävirta: Saahkarlahti) 2084A

Peer (Leppävirta: Saahkarlahti) 2083B

Peer Hinderss: (Leppävirta: Saahkarlahti) 2083B

Råsko

Laars (Ristiina: Haikola) 1823B

Rähuin

Christer (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Olof (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Pehr (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Räisain

Hindrich (Juva: Hatsola) 2278A

Matz (Juva: Hatsola) 2278A

Pehr (Juva: Hatsola) 2278A

Räjhiain

Påhl (Sääminki: Kuusiniemi) 2267B

Rämexein

Hend: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Rämoin

Hindrich (Juva: Remojärvi) 2281A

Påhl (Juva: Remojärvi) 2281A

Rämsu

Påhl Johansson (Leppävirta: Keinälänmäki) 2081A

Ränickoin

Matz (Ristiina: Hytölä) 1824A

Michell (Ristiina: Hytölä) 1824A

Ränner

Olof (Sääminki: Tolppalansalmi) 2267A

Räpoin

Erich (Puumala: Repola) 2276A

Hindrich (Puumala: Repola) 2276A

Räppoin

Matz (Puumala: Harmaala) 2274B

Räsain

And. (Kerimäki: Moiniemi) 2271B

Påhl (Mikkeli: Anttola) 1805B

Staffan (Kerimäki: Moiniemi) 2271B

Räsein

Cnuth (Sääminki: Kallislahti) 2267B

Räsiain

Laars (Juva: Koikkala) 2282A

Pehr (Juva: Koikkala) 2282A

Rässain

Hind: (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Rässein

Johan (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Oloff (Kuopio: Räsälä) 2090A

Rässin

Larss (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Rässoin

Hindrich (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Räsäin

Jacob (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Madtz (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Röckein

Samuel (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Röncke

Johan Peersson (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Nills (Iisalmi: Rutakko) 2098A

Röncko

Anders Anderss. (Iisalmi: Sonkajärvi) 2098B

Röngia

Ifwar (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Peer Erichss. (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Röppoin

Johan (Juva: Kangas) 2278B

Röös

Sigwardh (Sääminki: Luostarila) 2264B

Rööss

Petter (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

SAlkuun

Sackoin

And. (Puumala: Huhtimaa) 2274A

And. (Ristiina: Sokkala) 1826A

Anders (Puumala: Lintusalo) 2275B

Anders (Sääminki: Saukkola) 2267A

Christer (Sääminki: Saukonsaari) 2267A

Erich (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Erich (Sulkava: Eerikkälä) 2274A

Hindrich (Sulkava: Eerikkälä) 2274A

Jöran (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2268A

Kirstin (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Laars (Puumala: Lintusalo) 2275B

Lars Larss. (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Matz Jacobss (Sääminki: Saukonsaari) 2267A

Måns (Sääminki: Pietolansaari) 2266B

Måns (Sääminki: Saukkola) 2267A

Olof (Puumala: Kyllölä) 2275A

Pehr Hindss (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Thomas (Sääminki: Saukkola) 2267A

Sackuin

Påhl (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Safwol:

Joh: Mårtens: (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Johan (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Staffan (Pieksämäki: Liedemäki) 1820B

Safwolain

And: Matzson (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Anders (Puumala: Repola) 2276A

Anders (Kuopio: Koivusaari) 2086B

Christer (Kuopio: Koivusaari) 2086B

Erich (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Erich Erichsson (Kuopio: Kuopio) 2084B

Ifwar (Kuopio: Halola) 2086A

Ifwar Ifwarsson (Kuopio: Pöljä) 2088B

Johan (Kuopio: Kasurila) 2087A

Johan (Kuopio: Niinimäki) 2088A

Lars (Kuopio: Koivusaari) 2086B

Larss (Kuopio: Koivusaari) 2086B

Måns (Puumala: Kitula) 2274B

Mårt: Mårtensson (Leppävirta: Lylymäki) 2082A

Olof (Kuopio: Koivusaari) 2086B

Oloff (Kuopio: Koivusaari) 2086B

Peer (Iisalmi: Vänninmäki) 2098B

Peer (Kuopio: Kasurila) 2087A

Peer Erichsson (Kuopio: Kasurila) 2087A

Peer Mårtenss. (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Påhl (Leppävirta: Lylymäki) 2082A

Susanna (Leppävirta: Kotalahti) 2081A

Saijrain

Jöran (Puumala: Kauppila) 2274B

Laars (Puumala: Kauppila) 2274B

Markus (Puumala: Kauppila) 2274B

Niels (Sääminki: Haukiniemi) 2264B

Pehr (Sääminki: Haukiniemi) 2264B

Saikonen

Abraham (Leppävirta: Sarkamäki) 2084A

Madtz (Leppävirta: Sarkamäki) 2084A

Sairain

Anders (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Påhl (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Sajkoin

Pehr (Puumala: Kietävälä) 2274B

Sajrain

Anders (Kerimäki: Paakkunala) 2270A

Bengdt (Kerimäki: Paakkunala) 2270A

Erich (Kerimäki: Tikkilä) 2271A

Hindrich (Kerimäki: Simanala) 2271A

Johan (Kerimäki: Tikkilä) 2271A

Jöran (Kerimäki: Haukilahti) 2268B

Matz (Kerimäki: Haukilahti) 2268B

Olof (Kerimäki: Paakkunala) 2270A

Peer (Kerimäki: Tikkilä) 2271A

Syllfwäster (Kerimäki: Paakkunala) 2270A

Sajroin

Christer (Juva: Soiniemi) 2281B

Johan (Juva: Soiniemi) 2281B

Salin

Olof (Leppävirta: Soinilansalmi) 2083B

Peer (Leppävirta: Soinilansalmi) 2083B

Sallckj

Clemet (Juva: Tuhkala) 2281B

Johan (Juva: Tuhkala) 2281B

Sallijnen

Abraham (Mikkeli: Vehmaskylä) 1812B

Christer (Mikkeli: Vehmaskylä) 1812B

Matz (Mikkeli: Vehmaskylä) 1812B

Sallin

Hindrich (Rantasalmi: Torasalo) 2077A

Sallinein

Pehr (Ristiina: Sattila) 1826A

Påhl (Ristiina: Sattila) 1826A

Sallinen

Anders (Rantasalmi: Torasalo) 2076B

J: Hind:ss: (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Johan (Rantasalmi: Torasalo) 2076B

Madtz (Rantasalmi: Vahersalo) 2077B

Michell (Rantasalmi: Vahersalo) 2077B

Peer (Rantasalmi: Torasalo) 2076B

Peer (Rantasalmi: Vahersalo) 2077B

Staffan Hinderss: (Rantasalmi: Torasalo) 2076B

Sallmain

Johan (Mikkeli: Salmenkylä) 1812A

Salmenius

Petrus (Kerimäki: Kaksola) 2269A

Sangeri

Knuth Thomasson (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Sapoin

Peer Peersson (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2073A

Påhl (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2073A

Sappain

Germund (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Matz (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Pehr (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Staffan (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Sappe

Eskell (Mikkeli: Vahvamäki) 1813B

Sappein

And. (Sulkava: Sulkava) 2273B

Sappelain

Pehr (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Sapplain

And. (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Hind. (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Hindrich (Mikkeli: Kähkölä) 1808B

Simon (Mikkeli: Kähkölä) 1808B

Simon (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Sarain

Anders (Kerimäki: Muhola) 2269B

Bengdt (Kerimäki: Simanala) 2271A

Jöran (Kerimäki: Simanala) 2271A

Mårten (Kerimäki: Simanala) 2271A

Niels (Sääminki: Pellossalo) 2266B

Påhl (Sääminki: Pellossalo) 2266B

Sarfwoin

Nills (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Saukoin

Anders (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Madtz (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Olof Matzs: (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Sawander

Johan (Ristiina: Pappila) 1826B

Mihels (Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Saxa

Peer (Iisalmi: Niemisjärvi) 2095B

Schadewidz

Karll (Juva: Kilpola) 2279A

Matz (Juva: Kilpola) 2279A

Swante (Juva: Kilpola) 2279A

Seikoin

Matz (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Michell (Sääminki: Ritosaari) 2266B

Sejukain

Peer (Iisalmi: Iisalmi) 2093A

Selinen

Påhl (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Staffan (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Sepoin

Hind: Hinderss. (Leppävirta: Huovilansalmi) 2080B

Seppein

Laars (Sulkava: Kaipola) 2272B

Sigfred (Sulkava: Kaipola) 2272B

Seppelain

Påhl (Mikkeli: Rahula) 1811A

Sigwoin

Anders (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Cassper Peersson (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Hind: Hind: (Kuopio: Haatala) 2085B

Hindrich (Kuopio: Haatala) 2085B

Johan (Iisalmi: Ollikkala) 2096A

Lars (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Peer (Iisalmi: Ollikkala) 2096A

Påhl Hindersson (Iisalmi: Ollikkala) 2096A

Sigfred (Kerimäki: Järvenpää) 2268B

Sijckain

Pehr (Ristiina: Koivakkala) 1824B

Sijckoin

Olof (Kerimäki: Simanala) 2272A

Sijfwoin

Lars (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Nills (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Sijkain

Johan (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822A

Joran (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822A

Laars (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822A

Sijkainen

Hemming (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Peer (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2094B

Sijkoin

Jacob (Pieksämäki: Virtasalmi) 1823A

Matz (Pieksämäki: Virtasalmi) 1823A

Pehr (Pieksämäki: Virtasalmi) 1823A

Sijlfwoin

Laars (Kerimäki: Patasalo) 2270B

Pehr Larss (Kerimäki: Patasalo) 2270B

Sijnckoin

Johan (Sulkava: Lohilahti) 2273A

Niels (Sulkava: Lohilahti) 2273A

Thomas (Sulkava: Lohilahti) 2273A

Sijrain

Eskell (Ristiina: Koljola) 1825A

Peer (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2071

Sijratar

Inga (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2100A

Sijroin

Anders (Sääminki: Vaikotaipale) 2267B

Samuell (Sääminki: Vaikotaipale) 2267B

Staffan (Sääminki: Vaikotaipale) 2267B

Sijskoin

Hindrich (Ristiina: Kosola) 1824B

Påhl Larss. (Pieksämäki: Kuvansi) 1820A

Påhl Nielsson (Pieksämäki: Kuvansi) 1820A

Sijstoin

And: Olofss: (Rantasalmi: Torasalo) 2077A

Hind. (Kerimäki: Karvila) 2269A

Laars (Rantasalmi: Torasalo) 2077A

Peer (Rantasalmi: Torasalo) 2077A

Sijstoinen

Joseph (Rantasalmi: Osikonmäki) 2075A

Staffan (Rantasalmi: Osikonmäki) 2075A

Sijthar

Påhl (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Sijttar

Anders (Sääminki: Särkilahti) 2267A

Jöran (Mikkeli: Pajula) 1810B

Olof (Sääminki: Särkilahti) 2267A

Sijttarj

Christer (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Silfwain

Hind. (Kerimäki: Kulennoinen) 2269B

Hindrich (Kerimäki: Ruokolahti) 2270B

Laars (Kerimäki: Ruokolahti) 2270B

Silfwoin

Anders (Kerimäki: Kerimäki) 2269A

Hind. (Kerimäki: Kerimäki) 2269A

Hindrich (Kerimäki: Kerimäki) 2269A

Laars (Kerimäki: Kerimäki) 2269A

Laars (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Lars (Iisalmi: Joutsenniemi) 2093B

Matz (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Michell (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Michell (Kerimäki: Tikkilä) 2271B

Peer (Kerimäki: Tikkilä) 2271B

Pehr (Sääminki: Luostarila) 2264B

Påhl (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Staffan (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Sillfwenoin

Jacob (Kerimäki: Niinimäki) 2270A

Johan (Kerimäki: Niinimäki) 2270A

Matz (Kerimäki: Niinimäki) 2270A

Olof (Kerimäki: Niinimäki) 2270A

Sincko

Johan (Puumala: Pellilä) 2276A

Pehr Erichss. (Puumala: Pellilä) 2276A

Sinius

Joh: (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Sipoin

Cnuth (Sulkava: Sipilä) 2273B

Hardwik (Sulkava: Sipilä) 2273B

Siskain

Clemet (Kerimäki: Kuokkala) 2269A

Jöran (Kerimäki: Kuokkala) 2269A

Pehr (Kerimäki: Kuokkala) 2269A

Siskoin

Laars (Ristiina: Pakinniemi) 1825B

Sittar

Hind. (Kangasniemi: Rauhajärvi) 1817A

Skijlling

Pehr (Sääminki: Kallislahti) 2267B

Skinnare

Johan (Mikkeli: Norola) 1810A

Påhl (Mikkeli: Norola) 1810A

Skog

(Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Skoppa

Ernest Anderss. (Kuopio: Niuvanniemi) 2088A

Giöstew Anderss. (Kuopio: Niuvanniemi) 2088A

Skoug

And: (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Skrödare

Erich (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2267B

Skumpt

Abraham (Sulkava: Sulkava) 2273B

Smallener

Olof (Mikkeli: Nurhola) 1810A

Smålander

(Kuopio: Syrjänsaari) 2090B

Anders (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Bertell Andersson (Kuopio: Syrjänsaari) 2090B

Hendrich (Kuopio: Jänissalo) 2086A

Johan (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Laars (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Lars (Kuopio: Ohtaanniemi) 2088A

Madtz (Kuopio: Jänissalo) 2086A

Matz Anderss. (Kuopio: Rissala) 2089A

Matz Påhlss. (Kuopio: Ohtaanniemi) 2088A

Peer (Kuopio: Jänissalo) 2086A

Peer (Kuopio: Ohtaanniemi) 2088A

Pehr (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Snickar

Anders (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2268A

Snöbol

(Joroinen: Häyrilä) 2078A

Soininen

Clemeth (Kuopio: Juonianlahti) 2086A

Ifwar (Kuopio: Puutosmäki) 2089A

Olof (Kuopio: Puutosmäki) 2089A

Oloff Staffanss. (Kuopio: Juonianlahti) 2086A

Staffan (Kuopio: Juonianlahti) 2086A

Sollanein

Johan (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Sollo

Benijmoin (Puumala: Ihalainen) 2277A

Cnuth (Puumala: Ihalainen) 2277A

Peer (Puumala: Ihalainen) 2277A

Pehr (Puumala: Ihalainen) 2277A

Påhl (Puumala: Ihalainen) 2277A

Somal:n

Axel Erichss. (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Staffan (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Somalain

Erich (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Nills (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Somolain

Hind. (Sulkava: Eerikkälä) 2274A

Laars Hansson (Sulkava: Eerikkälä) 2274A

Sonion

Hend: (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Sopoin

Mårten (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2073A

Soppain

Matz (Mikkeli: Kaipiala) 1808A

Påhl (Juva: Mäköis) 2279B

Soppoin

Johan (Juva: Sopala) 2281B

Peer (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Sorain

Staffan (Iisalmi: Luupuvesi) 2095A

Sorfwoin

Pehr (Kangasniemi: Rekola) 1817A

Sorjoin

Matz (Puumala: Lampila) 2275A

Mons (Puumala: Lampila) 2275A

Pehr (Puumala: Lampila) 2275A

Sormein

Påhl (Pieksämäki: Nuutila) 1820A

Sormin

Olof Thomason (Iisalmi: Sälevä) 2099A

Oloff (Iisalmi: Sälevä) 2099A

Sormoin

Daniel (Joroinen: Syvänsi) 2080A

Pehr (Puumala: Vesiniemi) 2276B

Soroin

Anders (Puumala: Sorjola) 2276A

Johan (Puumala: Sorjola) 2276A

Pehr (Puumala: Sorjola) 2276A

Sorolain

Jöns Larss. (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Lars (Iisalmi: Kilpisaari) 2093B

Sorroin

Jöran (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1817B

Sorumuin

Johan (Pieksämäki: Pappila) 1823B

Souhoin

Hind: Matzs: (Leppävirta: Soinilansalmi) 2083B

Madtz (Leppävirta: Soinilansalmi) 2083B

Peer Peerss. (Leppävirta: Soinilansalmi) 2083B

Spanin

Thomas (Kerimäki: Kolvosenpää) 2269A

Spen

Laars (Kangasniemi: Hokanniemi) 1815A

Påhl (Kangasniemi: Hokanniemi) 1815A

Spoff

Erich (Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Stannin

Anders (Iisalmi: Partala) 2096B

Pehr (Iisalmi: Partala) 2096B

Steckman

Reinholdt (Kuopio: Kuopio) 2084B

Strandenius

(Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Chatterina (Mikkeli: Kirkonkylä) 1808A

Stränghäll

Oloff (Kuopio: Rissala) 2089A

Stubbe

Gustaf (Mikkeli: Rahula) 1811A

Stållhana

(Joroinen: Häyrilä) 2078A

Subben

(Mikkeli: Tuukkala) 1812A

Suckoin

Johan Larss: (Ristiina: Korhola) 1824B

Lars (Kuopio: Koivusaari) 2086B

Olof (Pieksämäki: Suonenjoki) 1822A

Suhnoin

Påhl (Leppävirta: Unnukansalo) 2084B

Suhoin

Christer (Leppävirta: Kurjalanranta) 2081A

Erich (Leppävirta: Kurjalanranta) 2081A

Larss (Joroinen: Savuniemi) 2080A

Oloff (Joroinen: Savuniemi) 2080A

Peer (Leppävirta: Kurjalanranta) 2081A

Påhl Olofss: (Joroinen: Savuniemi) 2080A

Påhl Påhlss. (Joroinen: Savuniemi) 2080A

Suhoinen

Erich (Leppävirta: Haapamäki) 2080A

Hend: (Leppävirta: Haapamäki) 2080A

Oloff (Leppävirta: Haapamäki) 2080A

Peer Hindersson (Leppävirta: Haapamäki) 2080A

Suhouin

Jacob (Pieksämäki: Tossavalansaari) 1822B

Påhl (Pieksämäki: Tossavalansaari) 1822B

Sumalain

Christer (Kerimäki: Pihlajaniemi) 2270B

Luckas (Kerimäki: Pihlajaniemi) 2270B

Staffan (Kerimäki: Pihlajaniemi) 2270B

Summoin

Erich (Puumala: Ruokotaipale) 2276A

Jöran (Puumala: Ruokotaipale) 2276A

Mans (Puumala: Ruokotaipale) 2276A

Matz Johanss. (Puumala: Ruokotaipale) 2276A

Pehr (Puumala: Ruokotaipale) 2276A

Suomalain

Erich (Iisalmi: Rytky) 2098A

Surenoin

Christer (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Peer (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Surfwoin

Elias (Pieksämäki: Suolivesi) 1822A

Surman

(Joroinen: Kerisalo) 2079A

Surmoin

Bertell (Joroinen: Vättilä) 2080A

Matz Matzs: (Joroinen: Vättilä) 2080A

Påhl (Joroinen: Vättilä) 2080A

Surnoin

Laars Pehrsson (Pieksämäki: Suontientaipale) 1821B

Pehr (Pieksämäki: Suontientaipale) 1821B

Suroin

Joran (Kangasniemi: Mannila) 1816B

Jöran (Kangasniemi: Halttula) 1815A

Laars (Kangasniemi: Halttula) 1815A

Pehr (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Surroin

Johan (Kangasniemi: Ruckala) 1817B

Påhl (Kangasniemi: Ruckala) 1817B

Sutarij

Johan (Ristiina: Hangastenmaa) 1823B

Sutin

Lars Matzs. (Iisalmi: Sutela) 2099A

Sutinen

Johan (Rantasalmi: Vahersalo) 2077B

Lars Peerss. (Iisalmi: Pyöriälä) 2097B

Olof (Iisalmi: Pyöriälä) 2097B

Peer (Iisalmi: Pyöriälä) 2097B

Peer (Rantasalmi: Vahersalo) 2077B

Suttin

Ifwar (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Madtz (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Nills (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Påhl (Rantasalmi: Hiltula) 2073A

Suttinen

Lars Ifwarss (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Peer (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Sutuen

Zacharias (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Swan

Hind: (Joroinen: Joroisniemi) 2078A

Swanin

Oloff (Iisalmi: Vänninmäki) 2098B

Swanoin

Anna (Iisalmi: Vänninmäki) 2098B

Peer Hinderss. (Iisalmi: Vänninmäki) 2098B

Syllain

Nills (Iisalmi: Heinämäki) 2092B

Syllfwäster

Hind. (Mikkeli: Tuukkala) 1812A

Syllwain

Matz (Kangasniemi: Mannila) 1816B

Sigfred (Kangasniemi: Mannila) 1816B

Sylwester

Lars (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1808B

Syorelain

Pehr (Ristiina: Huttula) 1823B

Påhl (Ristiina: Huttula) 1823B

Syrfwin

Mårt: (Iisalmi: Kalliojärvi) 2094A

Sysmelain

Eskell (Mikkeli: Hirvensalmi) 1807A

Simon (Mikkeli: Hirvensalmi) 1807A

Såirain

Erich (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Såmoinen

Staffan (Leppävirta: Sarkamäki) 2084A

Såpain

Oloff (Leppävirta: Huovilansalmi) 2080B

Påhl (Leppävirta: Huovilansalmi) 2080A

Såpoin

Michell (Leppävirta: Rummukkala) 2083A

Oloff (Leppävirta: Rummukkala) 2083A

Såppoin

Johan (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2073A

Sårmuin

Christer (Iisalmi: Sälevä) 2099A

Cnuth Thomasson (Iisalmi: Sälevä) 2099A

Madtz (Iisalmi: Sälevä) 2099A

Sällinen

Eskell Michellss. (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Sämpn

Johan Bertelsson (Mikkeli: Lahnaniemi) 1809A

Sämskmakar

Jöns (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2267B

Säpoin

And: (Rantasalmi: Torasalo) 2076B

Säppain

Bertell (Sääminki: Pihlajanlahti) 2266B

Säppelain

Johan (Puumala: Maljala) 2277A

Pehr (Puumala: Maljala) 2277A

Säppn

Anders (Kerimäki: Hälvä) 2268B

Matz (Kerimäki: Hälvä) 2268B

Pehr (Kerimäki: Hälvä) 2268B

Säppoin

Anders (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Germund (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Påhl (Kerimäki: Jouhenniemi) 2268B

Sölfwerarm

Erich (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Johan Adolphe (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

TAlkuun

Tackein

Laars (Kuopio: Ryönä) 2089A

Madtz Larsson (Kuopio: Ryönä) 2089A

Tackinen

Lars (Kuopio: Toivala) 2090B

Påhl (Kuopio: Toivala) 2090B

Sigfredh (Kuopio: Toivala) 2090B

Tackoin

Anders (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Cnuth (Rantasalmi: Ritalahti) 2076A

Madtz (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Madtz (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Peer Oloffss: (Leppävirta: Saahkarlahti) 2084A

Påhl (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Tackuin

Peer Peersson (Leppävirta: Leppämäki) 2082A

Tafwast

Olof Erichss: (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Sigfredh (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Tafwij

Erich (Sääminki: Laukansaari) 2265B

Niels (Sääminki: Laukansaari) 2265B

Taifwakain

Agustinus (Mikkeli: Heinälahti) 1807A

Thomas (Mikkeli: Heinälahti) 1807A

Taifwalain

Matz (Ristiina: Marjoniemi) 1825B

Pehr (Ristiina: Marjoniemi) 1825B

Påhl (Ristiina: Marjoniemi) 1825B

Taifwoin

Anders (Juva: Teivaa) 2281B

Matz (Juva: Teivaa) 2281B

Niels (Juva: Teivaa) 2281B

Taipalain

Matz (Ristiina: Heramäki) 1823B

Taipallain

Olof (Mikkeli: Taipale) 1812B

Taipilain

Anders (Juva: Taipale) 2281B

Olof (Juva: Taipale) 2281B

Tajander

(Pieksämäki: Pyhitty) 1821A

Tallain

Staffan (Leppävirta: Lylymäki) 2082A

Tammien

Hind: Larss. (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Lars (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Thomas (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Tanhsoin

Lars (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Tanhuin

Eskell (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Påhl (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Tanhuinen

Erich (Joroinen: Syvänsi) 2080A

Erich Erichss. (Joroinen: Syvänsi) 2080A

Madtz (Joroinen: Syvänsi) 2080A

Tanin

Matz Larss. (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Tannin

Anders (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Jacob (Sulkava: Sulkava) 2273B

Lars (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Tapanein

Arfwe (Iisalmi: Rytky) 2098A

Tapparinen

Peer (Iisalmi: Kalliojärvi) 2094A

Tapplain

Hindrich (Ristiina: Kylänlahti) 1824B

Tarckoin

Grelss (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Tarffwin

Michell (Mikkeli: Parkkila) 1810B

Tarfoin

Giösta Påhlss (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Tarfwain

Adam Pahlss. (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Hind. (Kangasniemi: Pölläkkä) 1816B

Påhl (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Tarfwin

And (Kangasniemi: Luusniemi) 1816A

Markus (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Mårten (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Tarfwoin

Bertell (Kuopio: Kuivaniemi) 2086B

Erich (Pieksämäki: Piispalanmäki) 1821A

Hind. (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Johan (Pieksämäki: Piispalanmäki) 1821A

Matz (Kerimäki: Kolvosenpää) 2269A

Matz (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Måns (Sääminki: Ahvionsaari) 2264B

Mårtern (Pieksämäki: Piispalanmäki) 1821A

Olof (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Olof (Kuopio: Viitataival) 2091A

Pehr (Sääminki: Ahvionsaari) 2264B

Tarhain

Christer (Ristiina: Tiusala) 1826B

Matz (Ristiina: Tiusala) 1826B

Tarkiain

Cnuth Johanss (Mikkeli: Anianniemi) 1806A

Hindrich (Mikkeli: Anianniemi) 1806A

Johan (Mikkeli: Anianniemi) 1806A

Walborg (Mikkeli: Anianniemi) 1806A

Tarkoin

Anders (Juva: Näärinki) 2280A

Anders (Juva: Vuorilahti) 2282A

Hind. (Juva: Remojärvi) 2281A

Hindrich (Juva: Maivala) 2280A

Johan (Juva: Näärinki) 2280A

Laars (Juva: Näärinki) 2280A

Matz (Juva: Vuorilahti) 2282A

Pehr (Juva: Soiniemi) 2281B

Pehr (Juva: Vuorilahti) 2282A

Pehr (Mikkeli: Soikkala) 1811B

Påhl (Juva: Maivala) 2280A

Staffan (Juva: Maivala) 2280A

Staffan (Juva: Vuorilahti) 2282A

Tarkuin

Lars (Joroinen: Syvänsi) 2080A

Staff: Ohlsson (Joroinen: Syvänsi) 2080A

Tarsain

Hind. (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Tarssain

Michell (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Påhl (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Taskain

Thomas (Kuopio: Kuivaniemi) 2086B

Taskin

And. (Sääminki: Luostarila) 2264B

Anders Peersson (Kuopio: Nilsiä) 2088A

Berendt (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2267B

Daniel (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Daniell (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Erich (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Hans (Kuopio: Soinlahti) 2090A

Jöran Ifwarss: (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Lars (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Madtz (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Madtz Peerss. (Kuopio: Koivusaari) 2086B

Nills (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Påhl Peersson (Kuopio: Nilsiä) 2088A

Taskinen

Peer (Kuopio: Hirvilahti) 2085A

Peer Matzs: (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Staffan (Kuopio: Hirvilahti) 2085A

Taswain

Lars (Kuopio: Haatala) 2085B

Teet

Johan Christs:ss. (Rantasalmi: Osikonmäki) 2074B

Tefwoin

Olof (Juva: Teivaa) 2281B

Tehnuin

Anders (Iisalmi: Hautajärvi) 2093A

Erich (Iisalmi: Hautajärvi) 2093A

Matz (Leppävirta: Kopolanniemi) 2081A

Tellckain

Hind. (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2268A

Teloin

Jöran (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Peer (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Tenhin

Laars (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2267B

Tenhuin

Erich (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Hindrich (Iisalmi: Sulkava) 2099B

Hindrich (Joroinen: Maavesi) 2079B

Johan (Joroinen: Maavesi) 2079B

Laars (Iisalmi: Sulkava) 2099B

Madtz (Iisalmi: Sulkava) 2099B

Matz (Leppävirta: Leppämäki) 2082A

Oloff (Joroinen: Syvänsi) 2080A

Påhl (Iisalmi: Sulkava) 2099A

Tenhuinen

Bergell Ohlsson (Joroinen: Syvänsi) 2080A

Påhl (Joroinen: Syvänsi) 2080A

Tennoin

And. (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Johan (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Teppanen

Peer (Iisalmi: Valkeamäki) 2100A

Tepperin

Olof (Iisalmi: Taipale) 2099B

Terfwin

Grelss (Kerimäki: Makkola) 2270A

Terfwoin

Matz (Juva: Haikarila) 2278A

Olof (Sääminki: Ahvionsaari) 2267B

Terhoin

Johan (Rantasalmi: Rantasalo) 2076A

Terhuin

Jöran (Kuopio: Punnonmäki) 2088B

Terijkain

Heming (Juva: Hatsola) 2278A

Johan (Juva: Hatsola) 2278A

Olof (Juva: Hatsola) 2278A

Terkoin

Peer (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Samuel (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Teroin

Ifwar (Kerimäki: Kolvosenpää) 2269A

Johan (Kerimäki: Kolvosenpää) 2269A

Pehr (Kerimäki: Kolvosenpää) 2269A

Teräin

Hind: (Rantasalmi: Pölläkkä) 2075A

Tetinen

Samuel (Joroinen: Joroisniemi) 2078A

Thomas (Joroinen: Joroisniemi) 2078A

Tetten

(Juva: Kuosmala) 2277B

Theim

Samuel (Kerimäki: Kupiala) 2268A

Tickain

Hindrich (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Lars (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Oloff (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Påhl Hend:s: (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Staffan (Iisalmi: Kiuruvesi) 2099B

Ticken

Jons (Kerimäki: Tikkilä) 2271A

Tickoin

Erich (Iisalmi: Tommonmäki) 2100A

Erich (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Erich Hinderssonn (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Hind: Erichss. (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Laars (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Madtz (Iisalmi: Vaaraslahti) 2101A

Michells (Iisalmi: Koivujärvi) 2094A

Olof Michels: (Iisalmi: Koivujärvi) 2094A

Påhl (Iisalmi: Tommonmäki) 2100A

Tieralain

Thomas (Mikkeli: Liukkola) 1809B

Tihjoinen

Johan (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Lars Anderss. (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Madtz (Kuopio: Vehmasmäki) 2091A

Tijain

Thomas (Sulkava: Pappila) 2274A

Tijchoin

Olof (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Tijckain

Peer (Iisalmi: Heinämäki) 2092B

Påhl (Mikkeli: Tikkala) 1812B

Påhl (Iisalmi: Hernejärvi) 2092B

Tijckoin

Bertell (Kuopio: Akonvesi) 2084B

Erich (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Sigfred (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Tijhein

Hind: (Iisalmi: Kotaniemi) 2094A

Tijhlain

Johan (Mikkeli: Haahkala) 1807A

Pahl (Mikkeli: Haahkala) 1807A

Tijhoin

And. (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1817B

Christer (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1817B

Laars (Pieksämäki: Pöyhölä) 1821A

Matz (Iisalmi: Pielavesi) 2097B

Oloff (Iisalmi: Pielavesi) 2097B

Tijhoinen

Johan (Kuopio: Pieksä) 2088B

Madtz (Kuopio: Pieksä) 2088B

Tijhäin

Lars Anderss. (Iisalmi: Kotaniemi) 2094A

Tijkain

Hind: Anders: (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2074B

Tijkin

Anders (Kerimäki: Vaara) 2271B

Erich Månss (Kerimäki: Vaara) 2271B

Pehr (Kerimäki: Vaara) 2271B

Påhl (Kerimäki: Vaara) 2271B

Tijkoin

Christer (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Olof (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2074B

Oloff (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Tijkoinen

Nills Christersson (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Tijlikain

Anders (Kuopio: Enonlahti) 2085A

Hind: (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073A

Matz Anderss: (Kuopio: Enonlahti) 2085A

Oloff (Kuopio: Enonlahti) 2085A

Tijlikoin

Oloff (Rantasalmi: Parkumäki) 2075B

Tijll

Joh: Hinderss (Leppävirta: Konnuslahti) 2080B

Tijmare

Johan (Kangasniemi: Luusniemi) 1816A

Tijmoin

Hind: Jöranss:n (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Josep Pehrss. (Puumala: Huhtimaa) 2274A

Tijnain

Hindrich (Sääminki: Ahvionsaari) 2267B

Isack (Sääminki: Ahvionsaari) 2267B

Jöran (Sääminki: Ahvionsaari) 2267B

Pehr (Sääminki: Ahvionsaari) 2267B

Påhl (Sääminki: Ahvionsaari) 2267B

Tijrkoin

Anders (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Tijroin

Matz (Mikkeli: Väisälä) 1814B

Tijsari

Matz (Kangasniemi: Rekola) 1817A

Påhl (Kangasniemi: Rekola) 1817A

Tijsarj

Laars (Kangasniemi: Rekola) 1817A

Tijtta

Sigfred (Sulkava: Ruokoniemi) 2273A

Tijttain

Samuel (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Tijttor

Christer (Pieksämäki: Viippero) 1823A

Tijusain

Johan (Mikkeli: Tiusala) 1812B

Matz (Mikkeli: Tiusala) 1812B

Michell (Mikkeli: Tiusala) 1812B

Tilickain

Lars (Rantasalmi: Putkisalo) 2075B

Tillikain

Anders (Kerimäki: Sairalanmäki) 2271A

Hans (Kerimäki: Sairalanmäki) 2271A

Matz (Mäntyharju: Tiilikkala) 1828A

Olof (Kerimäki: Sairalanmäki) 2271A

Sigfred Hindrichss. (Mäntyharju: Tiilikkala) 1828A

Simon (Kerimäki: Sairalanmäki) 2271A

Timoin

Hindrich (Leppävirta: Timola) 2084A

Johan (Leppävirta: Timola) 2084A

Tirkoin

Henddrich (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Hind: Hinderss: (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Hind: Tönniss:n (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Hindrich (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Peer (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Peer Hindersson (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Påhl (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Tönnis (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Tiroin

Bertell (Sulkava: Pulkkila) 2273A

Olof (Sulkava: Pulkkila) 2273A

Tirroin

Arfwedh (Rantasalmi: Pappila) 2073B

Hans (Juva: Paatela) 2280B

Madtz Ohlss: (Leppävirta: Kurjalanranta) 2081A

Matz (Juva: Paatela) 2280B

Påhl (Leppävirta: Kurjalanranta) 2081A

Tiusain

And. (Ristiina: Juottila) 1824A

Erich (Ristiina: Yövesi) 1826B

Matz (Ristiina: Juottila) 1824A

Pehr (Ristiina: Yövesi) 1826B

Tiussein

Matz (Mikkeli: Norola) 1810A

Pehr (Mikkeli: Norola) 1810A

Tjmoin

Christer (Mikkeli: Soikkala) 1811B

Tockoin

Sigfred (Kuopio: Hiltulanlahti) 2085A

Tockonen

Olof (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Tofwijn

And: (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Christer (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Tofwinen

Jöran (Iisalmi: Päsmäri) 2097B

Peer (Iisalmi: Päsmäri) 2097B

Toifwain

Bertell (Kuopio: Melaniemi) 2088A

Bertell Bertellsson (Kuopio: Melaniemi) 2088A

Hans Christersson (Kuopio: Lohilahti) 2087B

Hindrich (Kuopio: Melaniemi) 2088A

Johan (Kuopio: Lohilahti) 2087B

Toifwiain

Greels (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Tojoihin

Laars (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1816A

Tolloin

Hindrich (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Tommain

Madtz (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Tommoin

Larss (Kuopio: Enonlahti) 2085A

Michell Matzs: (Kuopio: Enonlahti) 2085A

Måns (Kuopio: Enonlahti) 2085A

Tompoin

Olof (Sääminki: Jaatila) 2264B

Pehr (Sääminki: Jaatila) 2264B

Tonjin

Michel (Ristiina: Hauska) 1823B

Torfwain

Matz (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Pehr (Mikkeli: Rantakylä) 1811A

Torfwin

Påhl (Pieksämäki: Haukivuori) 1818B

Sigfred (Pieksämäki: Haukivuori) 1818B

Torkuin

Matz Swenss: (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Toropain

Påhl (Kerimäki: Pihlajaniemi) 2270B

Torrander

Pehr (Ristiina: Pappila) 1826B

Toryn

Lars (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Tossawain

Matz (Iisalmi: Löytynmäki) 2095A

Tuchkain

Bengdt (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Erich (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Hans (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Ifwar Bertellsson (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Johan (Kuopio: Pellosmäki) 2088A

Matz (Mikkeli: Häyrylä) 1807A

Nills (Kuopio: Pellosmäki) 2088A

Tuchkalain

Anders (Pieksämäki: Haukivuori) 1818B

Johan (Pieksämäki: Haukivuori) 1818B

Mårten (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Wallentin (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Tuchkoin

Anders (Sulkava: Ruottila) 2273B

Pehr (Sulkava: Ruottila) 2273B

Tuckain

Johan (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Johan (Leppävirta: Tahvanala) 2083B

Madtz (Kuopio: Hamula) 2085B

Michell (Mikkeli: Pekkola) 1810B

Thomas (Kuopio: Hamula) 2085B

Thomas Thomasson (Kuopio: Hamula) 2085B

Tuckein

Johan Pehrss. (Ristiina: Hiirimäki) 1824A

Tuckin

Pehr (Kerimäki: Moiniemi) 2271B

Tucklain

Joran (Juva: Kuosmala) 2277B

Tuckoin

Erich (Kuopio: Hiltulanlahti) 2085A

Laars (Mikkeli: Tuukkala) 1812A

Peer (Kuopio: Akonvesi) 2084B

Påhl (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Tuckon

Staffan (Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Tuinen

Anders (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Måns (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Måns Peerss. (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Pehr (Joroinen: Kotkatlahti) 2079A

Tuirain

Laars (Puumala: Hurissalo) 2276B

Pehr (Puumala: Hurissalo) 2276B

Pehr Hanss. (Puumala: Hurissalo) 2276B

Tuisain

Jöran (Ristiina: Korhola) 1824B

Tulkin

Madtdz (Rantasalmi: Ritalahti) 2076A

Tull

Niels (Kangasniemi: Hokanniemi) 1815A

Tullo

Hind: Matzson (Kangasniemi: Hokanniemi) 1816B

Tuppriain

Erich (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Tuppurain

Hindrich (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Laars (Sääminki: Ahvionsaari) 2264B

Thomas (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Tuppuroin

Hindrich (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2084A

Olof Olofss: (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2084A

Turakain

Anders (Juva: Männynmäki) 2279B

Anders (Juva: Turakkala) 2281B

Johan (Juva: Männynmäki) 2279B

Laars (Juva: Turakkala) 2281B

Niels (Juva: Turakkala) 2281B

Olof (Juva: Turakkala) 2281B

Pehr (Juva: Turakkala) 2281B

Turdain

Simon (Kerimäki: Pihlajaniemi) 2270B

Turdein

Hans (Kerimäki: Kulennoinen) 2269A

Joran (Kerimäki: Kolvosenpää) 2269A

Laars (Kerimäki: Kulennoinen) 2269A

Påhl (Kerimäki: Kulennoinen) 2269A

Simon (Kerimäki: Kulennoinen) 2269A

Turdiain

Staffan (Kerimäki: Laukansaari) 2269B

Turdien

Brusius (Kerimäki: Simanala) 2271A

Pehr (Kerimäki: Simanala) 2271A

Turdin

Abraham (Kerimäki: Turtianniemi) 2271A

Anders (Kerimäki: Turtianniemi) 2271A

Anders (Sääminki: Kaartilanranta) 2265A

Axell (Sääminki: Kaartilanranta) 2265A

Brussius (Kerimäki: Kiiskilä) 2269A

Erich (Kerimäki: Kulennoinen) 2269B

Hindrich (Kerimäki: Päivilä) 2270A

Laars (Kerimäki: Kiiskilä) 2269A

Matz (Kerimäki: Turtianniemi) 2271A

Michell (Sääminki: Tynkkylänjoki) 2267A

Olof (Kerimäki: Kolvosenpää) 2269A

Olof (Kerimäki: Päivilä) 2270A

Turhoin

Erich (Kuopio: Lyytikkälä) 2087B

Johan (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Turhuin

Arf:n (Kuopio: Enonlahti) 2085A

Turin

Jacob (Leppävirta: Kopolanniemi) 2081A

Jören Hind: (Leppävirta: Halola) 2080A

Turinen

Hindrich (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Jessper (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Turkain

Laars (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1822B

Olof (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1822B

Turkiain

Hindrich (Puumala: Niinisaari) 2275B

Johan (Puumala: Niinisaari) 2275B

Pehr (Puumala: Niinisaari) 2275B

Påhl (Puumala: Niinisaari) 2275B

Samuell (Puumala: Niinisaari) 2275B

Thomas (Puumala: Niinisaari) 2275B

Turoin

Anders (Kuopio: Kartansalo) 2087B

Christer (Kuopio: Kartansalo) 2087B

Hind: Påhlss. (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Johan (Kuopio: Puutosmäki) 2089A

Johan Anderss. (Kuopio: Kartansalo) 2087B

Johan Matzson (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Jöran Ifwarss (Kuopio: Puutosmäki) 2089A

Madtz (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Oloff (Kuopio: Puutosmäki) 2089A

Oloff (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Peer (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Peer (Rantasalmi: Leislahti) 2074A

Peer Larss. (Kuopio: Puutosmäki) 2089A

Turoinen

Hind: (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Turrinen

Samuel (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Staffan (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Turuin

Bertell (Leppävirta: Polvijärvi) 2083A

Erich (Rantasalmi: Pisamalahti) 2075A

Hind: Hinderss. (Leppävirta: Kurjalanranta) 2080B

Hindrich (Sulkava: Tunnila) 2273B

Hindrich (Kuopio: Puutosmäki) 2089A

Hindrich (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Jacob (Sulkava: Tunnila) 2273B

Johan (Sulkava: Tunnila) 2273B

Johan (Kuopio: Puutosmäki) 2089A

Madtz (Rantasalmi: Pisamalahti) 2075A

Matz Johanss. (Rantasalmi: Voinsalmi) 2077B

Michell (Rantasalmi: Pisamalahti) 2075A

Oloff (Leppävirta: Sarkamäki) 2084A

Peer (Kerimäki: Simanala) 2271A

Påhl (Kerimäki: Simanala) 2271A

Påhl (Kuopio: Puutosmäki) 2089A

Turuin Märkij

Erich (Rantasalmi: Hevonlahti) 2073A

Hindrich (Rantasalmi: Hevonlahti) 2073A

Turuinen

Nills (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Påhl (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Påhl Påhlss:n (Rantasalmi: Harjuranta) 2072A

Turunen

Ifwar (Kuopio: Puutosmäki) 2089A

Lars (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Turuun

Hans (Kuopio: Miettilä) 2088A

Turåin

Hindrich (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Påhl Hindrichzsson (Leppävirta: Niinimäki) 2082B

Turöin

Lars (Leppävirta: Reinikkala) 2083A

Tyckein

Hindrich (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Tyckin

Jacob (Pieksämäki: Nikkarila) 1820B

Pehr (Pieksämäki: Nikkarila) 1820B

Tyllein

Giösta (Joroinen: Kotkatlahti) 2079B

Tyllin

Blassius (Mäntyharju: Mynttilä) 1827A

Johan (Mäntyharju: Mynttilä) 1827A

Tyncke

Anders (Kerimäki: Kyllölä) 2269A

Christer (Kerimäki: Kyllölä) 2269A

Mans (Kerimäki: Kyllölä) 2269A

Tynckein

Joran (Kerimäki: Tynkkylä) 2271A

Laars (Kerimäki: Kyllölä) 2269A

Mans (Kerimäki: Kyllölä) 2269A

Påhl (Kerimäki: Tynkkylä) 2271A

Thomas (Kerimäki: Kyllölä) 2269A

Tynckin

Hind. (Kerimäki: Järvenpää) 2268B

Hindrich (Kerimäki: Pulkkila) 2270A

Jöran (Kerimäki: Kerimäki) 2268B

Mårten (Kerimäki: Pulkkila) 2270A

Olof (Kerimäki: Tynkkylä) 2271A

Peer (Kerimäki: Tynkkylä) 2271A

Tynkin

Staffan (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Tynoin

Johan (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Madtz (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Peer (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Tyrfwein

Pehr (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1821B

Tyske

Cnuth (Mikkeli: Lahnaniemi) 1809A

Tåfikain

Morten (Mikkeli: Hiirola) 1806B

Tåfwain

Matz (Kerimäki: Alakuona) 2268A

Tåfwan

Clemet (Kerimäki: Klemettilä) 2268A

Tåfwoin

Christer (Kuopio: Tuovilanlahti) 2090B

Hindrich (Kuopio: Tuovilanlahti) 2090B

Jöran (Kuopio: Tuovilanlahti) 2090B

Tåhlain

Christer (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Tåifwain

And: Hindersson (Kuopio: Kotasalmi) 2087A

Anders (Kerimäki: Anttola) 2268A

Anders (Kuopio: Kotasalmi) 2087A

Anna (Kuopio: Julkula) 2086A

Anna (Kuopio: Lohilahti) 2087B

Bertel (Kerimäki: Kerimäki) 2269A

Dawidh (Kuopio: Lohilahti) 2087B

Erich (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Hind. (Kuopio: Julkula) 2086A

Hindrich (Kerimäki: Anttola) 2268A

Hindrich (Kuopio: Julkula) 2086A

Hindrich (Kuopio: Kotasalmi) 2087A

Hindrich (Kuopio: Lohilahti) 2087B

Laars (Kerimäki: Kaksola) 2269A

Olof And:s: (Kuopio: Tuovilanlahti) 2090B

Pehr (Kerimäki: Haapalahti) 2268A

Samuel (Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Tåifwainen

Jacob (Iisalmi: Haajainen) 2092A

Oloff (Iisalmi: Haajainen) 2092A

Peer Michells: (Iisalmi: Haajainen) 2092A

Tåifwoin

Madtz Matzson (Kuopio: Toivala) 2090B

Matz (Kuopio: Toivala) 2090B

Tålain

Lars (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Lars Staffanss. (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Mårthen (Joroinen: Katisenlahti) 2078B

Tålfwain

Erich (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Hind. (Kerimäki: Pesola) 2270B

Hind: (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Matz (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Nills (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2074B

Olof (Kerimäki: Pesola) 2270B

Olof Peerss: (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Peer (Rantasalmi: Teemassaari) 2077A

Tållfwåin

And. (Kerimäki: Pesola) 2270B

Heming (Kerimäki: Pesola) 2270B

Hindrich (Kerimäki: Pesola) 2270B

Tållinen

Anders (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Tålloinen

Madtz (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Påhl (Leppävirta: Osmajärvi) 2082B

Tållonen

Staffan (Kuopio: Tuusniemi) 2090B

Tåloinen

Thomas (Kuopio: Koivulahti) 2086B

Tålpain

Eskell (Kuopio: Vehkalahti) 2091B

Eskill (Kuopio: Vehkalahti) 2091B

Peer (Kuopio: Vehkalahti) 2091B

Peers (Kuopio: Vehkalahti) 2091B

Tålånain

Madtz (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Matz (Iisalmi: Pajujärvi) 2097A

Tåppoin

Lijssa (Iisalmi: Pappila) 2101B

Madtz (Iisalmi: Pappila) 2101B

Michell (Iisalmi: Pappila) 2101B

Tårfwin

Erich (Leppävirta: Saamainen) 2083B

Tåssawain

Johan Michelss. (Iisalmi: Kuivaniemi) 2094A

Lars (Kuopio: Kasurila) 2087A

Påhl (Kuopio: Västinniemi) 2091B

Tåsswaij

Pehr (Pieksämäki: Hankamäki) 1818B

Tåsswain

Påhl Larss. (Iisalmi: Pielavesi) 2097B

Tärfwin

Påhl (Ristiina: Roinila) 1826A

Tärfwoin

Erich Michelsson (Juva: Teivaa) 2281B

Johan (Juva: Teivaa) 2281B

Michell (Juva: Teivaa) 2281B

Töllenen

Anders (Kuopio: Utrianlahti) 2091B

Lars (Kuopio: Utrianlahti) 2091B

Peer (Kuopio: Utrianlahti) 2091B

Törfwoin

Johan (Sääminki: Pietolansaari) 2266B

Samuel (Sääminki: Pietolansaari) 2266B

Thomas (Sääminki: Pietolansaari) 2266B

UAlkuun

Uckein

And. (Sääminki: Kuusiniemi) 2267B

Uckoin

And. (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822A

Bengdt (Mikkeli: Kynsiensalo) 1809A

Bertell (Mikkeli: Kynsiensalo) 1809A

Christer (Mikkeli: Kynsiensalo) 1809A

Eskell (Mikkeli: Kynsiensalo) 1809A

Hind. Pehrss. (Ristiina: Himalansaari) 1824A

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Hindrich (Mikkeli: Kynsiensalo) 1809A

Markus (Mikkeli: Harjumaa) 1806A

Olof Johansson (Kuopio: Keyritty) 2087A

Pahl (Mikkeli: Ripatti) 1811B

Påhl (Mikkeli: Harjumaa) 1806B

Påhl (Mikkeli: Ripatti) 1811B

Uhmin

Peer Peersson (Leppävirta: Puurtila) 2083A

Ukoin

Hind. (Juva: Paatela) 2280B

Olof (Juva: Paatela) 2280B

Thomas (Juva: Paatela) 2280B

Ullmain

Anders (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Beata (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Christer Christersson (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Hans (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Johan (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Jöns (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Lars (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Märta (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Oloff (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Peer (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Påhl (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Påhl (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Påhl Jönss: (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Påhl Jönsson (Iisalmi: Ulmala) 2100B

Thomas (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077A

Ullman

(Iisalmi: Ollikkala) 2096B

Urpian

Mårten (Ristiina: Rahikkala) 1826A

Ursinius

Jacob (Kerimäki: Kerimäki) 2268B

Utriain

Anders (Joroinen: Savuniemi) 2079B

Uttriain

Axell (Pieksämäki: Utriala) 1822B

Biösta (Joroinen: Järvikylä) 2078A

Hans (Joroinen: Järvikylä) 2078A

Olof (Pieksämäki: Utriala) 1822B

Peer (Joroinen: Järvikylä) 2078A

VWAlkuun

Wachwilain

Eskell (Pieksämäki: Suontientaipale) 1821B

Påhl (Pieksämäki: Suontientaipale) 1821B

Wackoin

Johan (Kuopio: Niinimäki) 2088A

Jöran (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Madtz (Kuopio: Savilahti) 2090A

Wackolain

Johan (Kuopio: Viitataival) 2091A

Wainikain

Michell (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Waisain

Olof (Pieksämäki: Sikosaari) 1822A

Wajlain

Hindrich (Juva: Veijala) 2282A

Sigfred (Juva: Veijala) 2282A

Walkoin

And. (Mikkeli: Väänälä) 1813B

Wallckoin

Anders (Mäntyharju: Saviniemi) 1827B

Erich (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1827A

Lars (Mäntyharju: Saviniemi) 1827B

Pehr (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1827A

Sigfred (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1827A

Walldoin

And. (Puumala: Valtola) 2276B

Laars Larsson (Puumala: Valtola) 2276B

Matz Andersson (Puumala: Valtola) 2276B

Påhl Anderss. (Puumala: Valtola) 2276B

Påhl Larss. (Puumala: Valtola) 2276B

Wallkien

Erich (Mikkeli: Monikkala) 1809B

Sigfred (Mikkeli: Monikkala) 1809B

Wallkoin

Laars (Mikkeli: Rämälä) 1811A

Simon (Mikkeli: Rämälä) 1811A

Walloin

Matz Johanss (Sääminki: Laukansaari) 2265B

Wanelain

Erich Matzss (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Wanger

Jöran (Mikkeli: Seppälä) 1811B

Wanhain

And. (Sääminki: Otavanniemi) 2266A

Bertell (Sääminki: Otavanniemi) 2266A

Johan (Mikkeli: Vehmaskylä) 1813A

Mårten (Sääminki: Punnola) 2266B

Olof (Sulkava: Kaipola) 2272B

Påhl Thomassosn (Mikkeli: Vanhala) 1812B

Wanickain

Peer (Kuopio: Hiltulanlahti) 2085A

Wappoin

Hind. (Mikkeli: Vappula) 1813B

Jacob (Mikkeli: Vappula) 1813B

Warain

Bertell (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Samuel (Pieksämäki: Maavesi) 1820B

Wardein

Mårten (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Oloff Mårtenss: (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Wardiain

Bertell (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Madtz (Kuopio: Riuttala) 2090A

Matz Nillss: (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Pehr (Kuopio: Hakkarala) 2085B

Wardian

Oloff (Kuopio: Ryönä) 2089A

Warelain

Matz (Juva: Männynmäki) 2279B

Wargh

Anders (Mäntyharju: Niinimäki) 1827A

Grelss (Mäntyharju: Niinimäki) 1827A

Waroin

Jöran (Rantasalmi: Rauhamäki) 2076A

Olof (Kangasniemi: Kauppila) 1815B

Waronen

Christer Påhlsson (Kuopio: Syrjänsaari) 2090B

Warsa

Knuth (Mäntyharju: Saviniemi) 1827B

Matz (Mäntyharju: Saviniemi) 1827B

Wartiain

Johan (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Nills Nillsson (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Olof (Kuopio: Jännevirta) 2086A

Wartiainen

Lars (Kuopio: Västinniemi) 2091B

Olof Larsson (Kuopio: Västinniemi) 2091B

Waselain

Matz (Mikkeli: Lelkola) 1809B

Wasera

Anders (Juva: Kaskii) 2278B

Pehr (Juva: Kaskii) 2278B

Wattain

Johan (Kerimäki: Päivilä) 2270A

Wattanini

Påhl (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2073B

Wattein

Anders (Kuopio: Tallus) 2090B

Olof Olofss (Kuopio: Tallus) 2090B

Wattel:

And. (Kangasniemi: Synsiölä) 1817A

Watzian

Erich (Ristiina: Koivakkala) 1824B

Wauckoin

Johan (Joroinen: Kerisalo) 2079A

Wauhwain

Johan (Juva: Pohjois) 2280B

Waukoin

Hindrich (Pieksämäki: Vauhkola) 1823B

Påhl Hindss (Pieksämäki: Vauhkola) 1823B

Weckwain

Johan (Sulkava: Seppälä) 2273B

Wedman

Magnus (Mikkeli: Hyyrylä) 1807A

Wehwain

Påhl (Kerimäki: Moiniemi) 2271B

Weisein

Peer (Kuopio: Halola) 2086A

Wekoin

Lars (Kuopio: Airaksela) 2084B

Wenel:

Cnuth (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Pehr (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Wenelein

Bertell (Mikkeli: Hirvensalmi) 1807A

Hindrich (Kuopio: Kehvo) 2087A

Peer (Kuopio: Kehvo) 2087A

Staffans (Kuopio: Kehvo) 2087A

Weneläin

Johan (Kuopio: Kehvo) 2086B

Lars (Kuopio: Kehvo) 2086B

Madtz Larss. (Kuopio: Kehvo) 2086B

Wenoin

Michel (Joroinen: Montola) 2079B

Wepsalain

Elin (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Hans Hind:ss: (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Matz (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Sigfredh (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Wepselain

Samuel (Rantasalmi: Palvalahti) 2075B

Were

Pehr (Mikkeli: Hyyrylä) 1807A

Weroin

Ifwar (Kuopio: Syrjänsaari) 2090A

Nills (Kuopio: Syrjänsaari) 2090A

Peer (Rantasalmi: Sallila) 2076B

Weronen

Niels Peerss: (Rantasalmi: Syvänsi) 2076B

Westerein

Pehr (Puumala: Hylkylä) 2276B

Westerin

Pehr (Juva: Järvenpää) 2278A

Wetain

Olof (Rantasalmi: Asikkala) 2071

Wetein

Thomas Larsson (Kuopio: Ryönä) 2089A

Widickain

Cnuth (Ristiina: Vitsiälä) 1826B

Widikain

Madtz (Iisalmi: Paloinen) 2096B

Mårten (Puumala: Vesiniemi) 2276B

Pehr (Kangasniemi: Mannila) 1816B

Påhl (Ristiina: Laurikkala) 1825B

Påhl (Kuopio: Kotasalmi) 2087A

Wiewilain

Påhl (Sääminki: Tolvanniemi) 2267A

Wihawain

Lars (Rantasalmi: Hiismäki) 2072B

Wihluin

Påhl (Mikkeli: Vuolinko) 1814A

Wihonen

Matz (Joroinen: Joroisniemi) 2078A

Wihwain

Anders (Sääminki: Päkkilä) 2266B

Jöran (Sääminki: Päkkilä) 2266B

Matz (Sulkava: Mäntynen) 2273A

Wijhko

Matz (Ristiina: Lyytikkälä) 1825A

Wijrain

Eskell (Pieksämäki: Ruokomäki) 1821B

Michel (Pieksämäki: Ruokomäki) 1821B

Wijsser

Elin (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1808B

Wikoin

Germias (Kuopio: Keyritty) 2087A

Heming (Kuopio: Keyritty) 2087A

Ifwar (Kuopio: Keyritty) 2087A

Wilken

Samuel (Rantasalmi: Torasalo) 2076B

Wilkoin

Christer (Joroinen: Lahnalahti) 2079B

Michell (Sääminki: Kosola) 2265A

Willand

Pehr (Sääminki: Pihlajanniemi) 2266A

Willander

Israel (Kuopio: Kuopio) 2084B

Willhu

Thomas (Mikkeli: Vanhamäki) 1814A

Willhuin

Bengdt (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Willhull

Johan (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Johan (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Pehr (Pieksämäki: Häkkilä) 1818B

Pehr (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1819B

Williakain

Anders (Kuopio: Vuorisalo) 2091B

Oloff (Kuopio: Vuorisalo) 2091B

Påhl (Kuopio: Vuorisalo) 2091B

Willikain

Clemet (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Johan (Mikkeli: Viljakkala) 1814B

Laars (Mikkeli: Väisälä) 1814A

Laars (Mikkeli: Viljakkala) 1814B

Pehr (Pieksämäki: Haukivuori) 1818B

Sigfred (Mikkeli: Viljakkala) 1814B

Winickens

Michell (Kuopio: Pieksä) 2088B

Winijkain

Christer (Kangasniemi: Makkola) 1816A

Winikain

Sigfred (Kangasniemi: Rekola) 1817A

Wirigilius

Heming (Pieksämäki: Sauvomäki) 1822A

Olof (Pieksämäki: Sauvomäki) 1822A

Pehr (Pieksämäki: Sauvomäki) 1822A

Simon (Pieksämäki: Sauvomäki) 1822A

Wirolain

Hans (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Michell (Sääminki: Pakarila) 2264B

Niels (Sääminki: Pakarila) 2264B

Peer (Joroinen: Järvikylä) 2078A

Peer Hanss: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Pehr (Sääminki: Pakarila) 2264B

Wisa

Matz (Juva: Ronkala) 2281A

Wiskarin

Michell (Sääminki: Laukansaari) 2265B

Wiskein

Anders (Juva: Viisala) 2282A

Ifwar (Juva: Viisala) 2282A

Witickalain

Johan (Ristiina: Puntala) 1826A

Witikain

Brita (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1827A

Erich Knuthss. (Mäntyharju: Karankamäki) 1827A

Hindrich (Mäntyharju: Karankamäki) 1827A, (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1827A

Maria (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1827A

Thomas (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1827A

Walborg (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1827A

Wittcka

Abraham (Puumala: Lintusalo) 2275A

Jöran (Puumala: Lintusalo) 2275A

Wittein

Johan (Kuopio: Kurolanlahti) 2087A

Wittickain

Mårten (Ristiina: Kosola) 1824B

Wittikain

Matz (Juva: Näärinki) 2280A

Pehr (Juva: Näärinki) 2280A

Witzain

Philip (Mäntyharju: Ollikkala) 1827A

Witziain

Pehr (Ristiina: Puntala) 1826A

Witzkoin

Anna (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Matz Olofsson (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Oloff (Joroinen: Kaitainen) 2078B

Wockol:

Pohl (Puumala: Kirkonkylä) 2277A

Worinen

Hans (Kuopio: Leppäranta) 2087B

Wåckalain

Lars (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Matz (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Michell Larsson (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Nills (Leppävirta: Leppävirta) 2081B

Wåroinen

Påhl Påhlsson (Kuopio: Syrjänsaari) 2090A

Wädialain

Erich (Pieksämäki: Suontientaipale) 1822A

Wähloin

Clemet (Sääminki: Kuusiniemi) 2267B

Påhl (Sääminki: Kuusiniemi) 2267B

Wähnen

Hans (Kuopio: Reittiö) 2089A

Matz Larsson (Kuopio: Reittiö) 2089A

Wäisain

Jacob (Pieksämäki: Väisälä) 1823A

Thomas (Mikkeli: Hirvensalmi) 1807A

Wäisein

Hend: Hansson (Iisalmi: Pörsänmäki) 2097A

Wäisen

Matz Staffans: (Iisalmi: Koppola) 2093B

Påhl (Iisalmi: Koppola) 2093B

Sigfredh (Iisalmi: Koppola) 2093B

Staffan (Iisalmi: Koppola) 2093B

Wäisiain

Samuel (Mikkeli: Ihastjärvi) 1807B

Wäissain

Hind. (Pieksämäki: Väisälä) 1823A

Johan (Pieksämäki: Väisälä) 1823A

Staffan (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Wäisäin

Christer Peersson (Iisalmi: Väisälänmäki) 2101A

Elin (Iisalmi: Väisälänmäki) 2101A

Hans (Iisalmi: Väisälänmäki) 2101A

Peer (Iisalmi: Väisälänmäki) 2101A

Peer Staffanss. (Iisalmi: Väisälänmäki) 2101A

Påhl (Iisalmi: Väisälänmäki) 2101A

Wänal:

Hind. (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Laars (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Niels (Kerimäki: Yläkuona) 2271B

Wänalain

And. (Pieksämäki: Kärkkäälä) 1820A

Wänein

Påhl (Juva: Tuhkala) 2281B

Wänelain

(Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

And. (Pieksämäki: Haukivuori) 1818B

Anders (Pieksämäki: Haukivuori) 1818B

Hans (Mikkeli: Väätämänsalmi) 1813A

Hindrich (Pieksämäki: Haukivuori) 1818B

Laars (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1822B

Matz (Sulkava: Kammola) 2272B

Niels (Mikkeli: Väätämänsalmi) 1813A

Pehr (Mikkeli: Väätämänsalmi) 1813A

Wäneläin

Hend: (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Påhl (Kuopio: Käärmelahti) 2087B

Wänhain

Grelss (Sääminki: Punnola) 2266B

Hind. (Sääminki: Punnola) 2266B

Hindrich (Sääminki: Punnola) 2266B

Wänheinen

Peer (Kuopio: Hirvilahti) 2085A

Wänhoin

Olof (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Wännain

Eskell (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Peer (Rantasalmi: Tuusmäki) 2077B

Pehr (Juva: Pitkälahti) 2282B

Wännelain

Johan (Juva: Näärinki) 2280A

Olof (Juva: Näärinki) 2280A

Wännin

And: Påhlsson (Kuopio: Väänälä) 2091B

Hans (Kuopio: Väänälä) 2091B

Påhl (Kuopio: Väänälä) 2091B

Wännäin

Hind: (Kuopio: Rytky) 2089A

Wänttin

Madtz (Rantasalmi: Torasalo) 2077A

Påhl (Rantasalmi: Torasalo) 2077A

Wänttz

Matz Jacobss. (Mäntyharju: Toivola) 1827B

Wänäin

Cnuth (Kuopio: Kehvo) 2087A

Madtz (Kuopio: Kehvo) 2087A

Michell (Kuopio: Kehvo) 2087A

Peer (Joroinen: Häyrilä) 2078A

Wänäläin

Hans (Kuopio: Venäjänsaari) 2091B

Michell Hansson (Kuopio: Venäjänsaari) 2091B

Wäpsalain

Christer (Pieksämäki: Rajalanniemi) 1821B

Hind. (Pieksämäki: Toholahti) 1822B

Olof (Pieksämäki: Toholahti) 1822B

Påhl (Pieksämäki: Rajalanniemi) 1821B

Wärtz

Johan (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Matz (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Pehr (Pieksämäki: Haukivuori) 1819A

Wäsain

And. (Mikkeli: Liukkola) 1809B

Wäsein

Christer (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Wäsiain

Britta (Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Pehr (Mikkeli: Marjoniemi) 1809B

Staffan (Mikkeli: Kirkonkylä) 1807B

Wäsnen

Eskell (Kangasniemi: Hokanniemi) 1815A

Laars (Kangasniemi: Hokanniemi) 1815A

Wässain

Gabriel (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Johan (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Jöns (Iisalmi: Nerkoo) 2096A

Wässein

Staff. (Iisalmi: Lappetelä) 2095A

Wässin

Olof (Pieksämäki: Hällinmäki) 1818A

Wäster

Johan Pehrss. (Ristiina: Hartikkala) 1824A

Matz (Ristiina: Roinila) 1826A

Wästerein

Matz (Juva: Vehmaa) 2282A

Pehr (Juva: Vehmaa) 2282A

Wästerij

Johan (Pieksämäki: Suolitaipale) 1822A

Sallmoin (Pieksämäki: Suolitaipale) 1822A

Wästerin

Pehr (Ristiina: Taipale) 1826B

Wätein

Olof Olofss. (Kuopio: Ryönä) 2089A

Oloff (Kuopio: Ryönä) 2089A

Wäten

Johan Olofsson (Kuopio: Ryönä) 2089A

Oloff (Kuopio: Ryönä) 2089A

Wätin

Anders (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2074A

Wätinen

Johan Peersson (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2073A

Wättain

And. (Sulkava: Väätälänmäki) 2273B

Johan (Sulkava: Väätälänmäki) 2273B

Pehr (Kerimäki: Karvila) 2269A

Wättein

Erich Oloffsson (Kuopio: Riistavesi) 2089B

Jacob (Sääminki: Kallislahti) 2265B

Samuel (Sääminki: Aholahti) 2267B

Wättin

Erich (Kerimäki: Kuokkala) 2269A

Hindrich (Kerimäki: Kuokkala) 2269A

YAlkuun

Yllein

Johan (Joroinen: Savuniemi) 2080A

Ylleinen

Olof (Kuopio: Koivumäki) 2087A

Ylliten

Madtz Nillss. (Kuopio: Kotasalmi) 2087A

Ylloin

Abrahan (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815A

Anders (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815A

Bertell (Kangasniemi: Harjunmaa) 1814B

Christer (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Hans (Pieksämäki: Kylmämäki) 1820A

Hans (Pieksämäki: Suolitaipale) 1822A

Hind (Pieksämäki: Kylmämäki) 1820A

Hindrich (Pieksämäki: Suolitaipale) 1822A

Hindrich Erichsson (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815A

Laars (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Matz (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Matz (Pieksämäki: Kylmämäki) 1820A

Olof (Pieksämäki: Kylmämäki) 1820A

Olof (Pieksämäki: Suolitaipale) 1822A

Olof Larss. (Kangasniemi: Murtoinen) 1816A

Påhl (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Thomas (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1815B

Yltin

Olof (Joroinen: Kerisalo) 2079A

ÅAlkuun

Åckerlund

(Rantasalmi: Kurkela) 2073B

Åfwiskain

Peer (Kuopio: Tallus) 2090B

Åhnein

Lars (Leppävirta: Varkaus) 2084B

Åhoin

Laars (Juva: Rantuu) 2281A

Pehr Philipss (Juva: Kangas) 2278B

Ållin

Erich (Ristiina: Rahikkala) 1826A

Hans (Ristiina: Rahikkala) 1826A

ÄAlkuun

Äskelinen

Anders (Kuopio: Lyytikkälä) 2087B

Hans (Kuopio: Lyytikkälä) 2087B

Jöran (Kuopio: Lyytikkälä) 2087B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 6055 nimeä

© Väinö Holopainen 2017