AlkuSavon henkikirjat → Yhdistetty nimihakemisto 1711

Savon henkikirjat 1711

Yhdistetty nimihakemisto

Mukana pitäjät: Iisalmi, Joroinen, Juva, Kangasniemi, Kerimäki, Kuopio, Leppävirta, Mikkeli, Mäntyharju, Pieksämäki, Puumala, Rantasalmi, Ristiina, Sulkava, Sääminki

Huomaa: sukunimettömät henkilöt on jätetty pois yhdistetystä listasta.


A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Y  Å 
 A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Y  Å

AAlkuun

Ackoin

Lahrs (Iisalmi: Ollikkala) 2262

Affleck

Carl (Leppävirta: Pitkälänniemi) 2225

Giöstaf (Leppävirta: Pitkälänniemi) 2225

Afwickain

Mattz (Mikkeli: Salmenkylä) 1641

Agand:

(Kangasniemi: Pappila) 1658

Ahmöller

Erich (Juva: Järvenpää) 2593

Ahoin

And: (Sulkava: Karjulanmäki) 2588

Anders (Juva: Kangas) 2594

Anders (Kuopio: Nilsiä) 2241

Berendt (Juva: Kangas) 2594

Hind: (Sulkava: Kammola) 2588

Hindrich (Kuopio: Nilsiä) 2241

Johan (Sulkava: Eerikkälä) 2587

Johann (Kuopio: Nilsiä) 2241

Mattz (Juva: Näärinki) 2598

Ahokain

Hindrich (Leppävirta: Puurtila) 2225

Ahokas

Petter (Leppävirta: Sarkaniemi) 2228

Aholain

Anders (Joroinen: Maavesi) 2216

Mårten (Joroinen: Maavesi) 2216

Oloff (Joroinen: Maavesi) 2216

Petter (Joroinen: Häyrilä) 2211

Staffan (Joroinen: Maavesi) 2216

Ainain

Erich (Mikkeli: Taipale) 1642

Ainel:n

Hindrich (Pieksämäki: Pyhitty) 1667

Michell (Pieksämäki: Pyhitty) 1667

Allckoin

Johan (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Thomas Thomass:n (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Allenius

Mortn (Sulkava: Pappila) 2591

Allickain

Anders (Ristiina: Savela) 1613

Lahrs (Ristiina: Yövesi) 1615

Mattz (Ristiina: Savela) 1613

Allikain

Peer (Leppävirta: Haapamäki) 2219

Andickain

Clemetz (Kuopio: Ritoniemi) 2245

Michell (Kuopio: Syrjänsaari) 2247

Oloff (Kuopio: Ritoniemi) 2245

Aniain

Peer (Sääminki: Pellossalo) 2582

Aninain

Johan (Mikkeli: Moisio) 1633

Jöran (Mikkeli: Moisio) 1633

Anniain

Johan (Mikkeli: Anianniemi) 1623

Petter (Ristiina: Haikola) 1605

Antoin

Eskell (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Peer (Kerimäki: Kyllölä) 2614

Araxain

Mattz Lahrss:n (Leppävirta: Kurjalanranta) 2221

Arcko

Christer (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Thomas (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Argilander

Ivarus (Leppävirta: Pappila) 2230

Arpiain

Anders (Mikkeli: Vanhamäki) 1646

Hans (Mikkeli: Närvälä) 1635

Mattz (Mikkeli: Vanhamäki) 1646

Måns (Mikkeli: Vanhamäki) 1646

Asik:n

Johan (Juva: Järvenpää) 2593

Asikain

Erich (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Matz (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Michel (Rantasalmi: Asikkala) 2194

Niels (Rantasalmi: Asikkala) 2194

Niels (Rantasalmi: Kårpila) 2199

Olof (Rantasalmi: Asikkala) 2194

Petter (Rantasalmi: Asikkala) 2194

Asikanus

Peer (Mikkeli: Pappila) 1648

Asillain

Eskill (Juva: Tuhkala) 2602

Askoin

Niells (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Assickain

Anders (Mikkeli: Hiirola) 1625

Eskell (Mikkeli: Norola) 1635

Grells (Pieksämäki: Vanaja) 1672

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Hindrich (Mikkeli: Hiirola) 1625

Lahrs (Mikkeli: Hiirola) 1625

Assikkain

Niells (Kuopio: Riistavesi) 2244

Assilain

Anders (Juva: Kuosmala) 2592

Christer (Mikkeli: Kirkonkylä) 1629

Erich (Mikkeli: Suonsaari) 1640

Hans (Puumala: Hamula) 2605

Matz (Puumala: Hamula) 2605

Assp

Anders (Pieksämäki: Pyhitty) 1667

Auf:n

Mattz Mattzs: (Juva: Auvila) 2592

Aufwickain

Johan (Kangasniemi: Luusniemi) 1654

Jöran (Pieksämäki: Häkkilä) 1660

Petter (Mikkeli: Vanhamäki) 1646

Aufwin

And: (Puumala: Petäjäniemi) 2609

And Person (Puumala: Himahuuha) 2605

And:s (Juva: Auvila) 2592

Anders (Puumala: Ryhälä) 2610

Brijta (Puumala: Petäjäniemi) 2609

Erich (Juva: Auvila) 2592

Hindrich (Juva: Sopala) 2601

Johan (Sulkava: Auvila) 2587

Lars (Juva: Sopala) 2601

Mattz (Juva: Mäköis) 2597

Matz (Puumala: Ryhälä) 2610

Olof (Juva: Härkälä) 2592

Petter (Sulkava: Auvila) 2587

Påhl (Juva: Auvila) 2592

Samuel (Puumala: Petäjäniemi) 2609

Samuel (Sulkava: Ylisenauvila) 2591

Simon (Kerimäki: Moiniemi) 2616

Staffan (Puumala: Ryhälä) 2610

Thomas (Puumala: Himahuuha) 2605

Aufwinen

Axell (Sääminki: Mikkolanniemi) 2580

Erich (Sääminki: Kommerniemi) 2580

Awickain

Hindrich (Kuopio: Vehmersalmi) 2251

Oloff (Kuopio: Vehmersalmi) 2251

Påhl (Kuopio: Vehmersalmi) 2251

BAlkuun

Baass

Jacob (Mikkeli: Rahula) 1637

Petter (Mikkeli: Norola) 1635

Backarin

Anders (Mäntyharju: Toivola) 1620

Anders (Leppävirta: Rummukkala) 2226

Hindrich (Mäntyharju: Toivola) 1620

Matz (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Michell (Leppävirta: Polvijärvi) 2225

Olof (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Peer (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Staffan (Mäntyharju: Toivola) 1620

Bakarin

Abrah: (Rantasalmi: Raaminmäki) 2205

Eli (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Erich (Sääminki: Pakarila) 2577

Hindrich (Rantasalmi: Raaminmäki) 2205

Iwar (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Mattz (Sääminki: Mönkkölä) 2581

Mårtn (Rantasalmi: Raaminmäki) 2205

Olof (Sääminki: Pakarila) 2577

Peer (Rantasalmi: Raaminmäki) 2205

Beem

Hindrich (Kerimäki: Niinimäki) 2617

Matz (Kerimäki: Niinimäki) 2617

Beenfårss

Anders (Mikkeli: Pappila) 1648

Bengdtin

Anders (Kangasniemi: Hankamäki) 1650

Hans (Mikkeli: Ihastjärvi) 1628

Israijel (Puumala: Ryhälä) 2610

Joran (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Oloff (Kangasniemi: Hankamäki) 1650

Oloff (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Staffan (Juva: Rantuu) 2600

Bengtin

Lars (Sääminki: Varparanta) 2584

Matz (Puumala: Kitula) 2606

Matz (Sulkava: Tunnila) 2591

Bentin

Olof (Mikkeli: Rantakylä) 1638

Bergström

Erich (Ristiina: Pyrhölä) 1612

Biörn

Lahrs (Mikkeli: Pyörnilä) 1623

Lahrs (Kuopio: Savilahti) 2246

Borgare

Anders (Kangasniemi: Pappila) 1658

Brotterus

Hans (Mikkeli: Kirkonkylä) 1628

Helena (Mikkeli: Kirkonkylä) 1629

Brun

Hindrich (Juva: Kangas) 2594

Johan (Juva: Kangas) 2594

Brunerus

Lars (Kerimäki: Pappila) 2622

Bruse

(Mikkeli: Anttola) 1622

Bryggare

Petter (Kerimäki: Simpala) 2620

Burghausen

(Kerimäki: Kauvonniemi) 2616, (Kerimäki: Moiniemi) 2616

Burhausen

(Kerimäki: Pitkälä) 2618

Busch

(Juva: Murtois) 2597

Buschou

(Leppävirta: Leppävirta) 2222

Båck

Anders (Mäntyharju: Mynttilä) 1618

Mattz (Mäntyharju: Mynttilä) 1618

Oloff Ohlssonn (Ristiina: Parkatniemi) 1611

Påhl (Mikkeli: Olkkolanniemi) 1647

Sigfredh (Juva: Pelkilä) 2599

Simon (Mäntyharju: Mynttilä) 1618

CAlkuun

Caijanus

Carl (Iisalmi: Iisalmi) 2255

Cajanus

Sam: (Iisalmi: Iisalmi) 2254

Cantelius

Johan (Joroinen: Pappila) 2218

Carstenius

Abram (Sääminki: Vaikotaipale) 2586

Clemetin

Hans (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Hindrich (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Clost:

And: (Rantasalmi: Palvalahti) 2203

Arfwed (Rantasalmi: Palvalahti) 2203

Clostarin

Lars (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Tomas (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Cnutel:n

Johan (Ristiina: Hartikkala) 1606

Jöran (Ristiina: Hartikkala) 1606

Simon (Ristiina: Hartikkala) 1606

Colanus

Claes (Pieksämäki: Pappila) 1673

Colemain

Clemeth (Kuopio: Punnonmäki) 2241

Lahrs (Kuopio: Kuivaniemi) 2236

Collemain

Anders (Joroinen: Savuniemi) 2217

Costianus

Mårt (Iisalmi: Lammassalo) 2259

Coulemain

Anders (Mikkeli: Visulahti) 1644

Erich (Pieksämäki: Utriala) 1670

Staffan (Joroinen: Syvänsi) 2217

Coussmain

Hindrich (Kuopio: Urimolahti) 2250

Cumbul:n

Oloff (Iisalmi: Haajaistaival) 2253

Wijssa (Iisalmi: Haajaistaival) 2253

Cummel:

Lahrs (Iisalmi: Heinämäki) 2254

Mattz (Iisalmi: Heinämäki) 2254

DAlkuun

Dafwitzain

Peer (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Dawitzain

Bengdt (Pieksämäki: Längelmäki) 1665

Erich (Pieksämäki: Längelmäki) 1665

Jochim (Pieksämäki: Längelmäki) 1665

Lahrs (Pieksämäki: Längelmäki) 1665

Nielss (Pieksämäki: Längelmäki) 1665

Olof (Pieksämäki: Längelmäki) 1665

Petter (Pieksämäki: Längelmäki) 1665

EAlkuun

E:a

Anders Koufwackain (Pieksämäki: Sikosaari) 1670

Erichain

Niels (Sulkava: Kaitainen) 2588

Erikain

Peer Matzs. (Sulkava: Kaitainen) 2588

Ero

Peer (Rantasalmi: Tornioniemi) 2206

Eroin

And: (Rantasalmi: Pisamalahti) 2201

Anders (Rantasalmi: Pisamalahti) 2201

Joh: (Rantasalmi: Leislahti) 2199

Maria (Rantasalmi: Pisamalahti) 2201

Matz (Rantasalmi: Hevonlahti) 2197

Matz (Rantasalmi: Sallila) 2205

Erroin

Erich (Joroinen: Lahnalahti) 2216

Eskelin

Jöran (Kuopio: Kurolanlahti) 2237

Eskellin

Inga Peers d:r (Iisalmi: Haapajärvi) 2253

Petter (Kuopio: Hirvilahti) 2232

FAlkuun

Falch

Gustaf (Mikkeli: Pappila) 1648

Fallck

Jonas (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Fick

Anders (Mikkeli: Vatila) 1645

Carl (Sääminki: Kosola) 2579

Olof (Joroinen: Katisenlahti) 2213

Finne

Eskell (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Flygare

Joh: (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Forsius

Hendrich (Sääminki: Liistonsaari) 2580

Påhl (Sääminki: Liistonsaari) 2580

Samuel (Sääminki: Liistonsaari) 2580

Forssman

Joh: (Rantasalmi: Osikonmäki) 2200

Forstadius

(Kuopio: Kehvo) 2246

Fougtel:n

Peer (Kuopio: Riistavesi) 2245

Fridland:

Niels (Pieksämäki: Pöyhölä) 1667

Fridlander

Ellias (Pieksämäki: Pyhitty) 1667

Jossep (Pieksämäki: Pyhitty) 1667

Fårssm:n

And:s (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Jacob (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

GAlkuun

Gislander

Amb: (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Glomerus

Oloff (Leppävirta: Timola) 2228

Grabbe

Aron (Joroinen: Lahnalahti) 2215

Johan (Joroinen: Häyrilä) 2212

Grefwe

Johan (Mikkeli: Rieppola) 1639

Mattz (Mikkeli: Liukkola) 1633

Peer (Mikkeli: Rieppola) 1639

Thomas (Mikkeli: Liukkola) 1633

Grotenfällt

(Joroinen: Kotkatlahti) 2214

Gyllenbrandt

(Rantasalmi: Asikkala) 2193

HAlkuun

Haatain

Hindrich (Sulkava: Rauhanniemi) 2589

Johan (Sulkava: Rauhanniemi) 2589

Matz (Sulkava: Pappila) 2591

Hackain

Olof Clemethss:n (Kangasniemi: Vehmaskylä) 1658

Hackarin

Christer (Leppävirta: Halola) 2219

Jacob (Kuopio: Hakkarala) 2233

Mattz (Kuopio: Lohilahti) 2239

Peer Jacobssonn (Kuopio: Hakkarala) 2233

Hackin

Hindrich (Ristiina: Vitsiälä) 1614

Hackoin

Anders (Ristiina: Kosola) 1608

Påhl (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Hackulin

Matz (Puumala: Keriniemi) 2607

Hafwerin

Petter (Kerimäki: Kuokkala) 2615

Haijain

Mattz (Mikkeli: Korpijärvi) 1631

Haikarain

Hindrich (Juva: Leskelä) 2596

Hindrich (Juva: Maivala) 2597

Johan (Juva: Maivala) 2597

Jöran (Juva: Leskelä) 2596

Lars (Juva: Maivala) 2597

Mattz (Juva: Maivala) 2597

Hailitj

Jacob (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Hakolain

Pehr (Juva: Luomala) 2596

Hakul:

Grels (Puumala: Keriniemi) 2607

Hakulin

And: (Sulkava: Heikkurila) 2587

Erich (Sulkava: Heikkurila) 2587

Mattz (Juva: Rasala) 2600, (Juva: Remojärvi) 2600

Olof (Sulkava: Heikkurila) 2587

Peer (Sulkava: Heikkurila) 2587

Pohl (Sulkava: Karjulanmäki) 2588

Simon (Sulkava: Karjulanmäki) 2588

Halain

Nils (Sääminki: Saukonsaari) 2584

Hallikatar

(Kuopio: Enonlahti) 2231

Hallinen

Lahrs (Mikkeli: Norola) 1634

Halltuin

Johan (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Påhl (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Haloin

Cnut (Rantasalmi: Osikonmäki) 2200

Hemmingh (Pieksämäki: Kuvansi) 1664

Hind: (Sulkava: Mäntynen) 2589

Johan (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1630

Johan (Leppävirta: Saamainen) 2226

Lahrs (Kuopio: Halola) 2234

Lars (Juva: Kaskii) 2594

Lars (Sulkava: Kammola) 2588

Mattz (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1630

Mattz (Pieksämäki: Kuvansi) 1664

Mattz (Pieksämäki: Liedemäki) 1665

Mattz (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Mattz (Ristiina: Minkkilä) 1611

Olof (Juva: Kaskii) 2594

Oloff (Kuopio: Murtolahti) 2240

Peer (Iisalmi: Pörsänmäki) 2263

Petter (Ristiina: Minkkilä) 1611

Petter (Iisalmi: Varpanen) 2268

Petter (Leppävirta: Saamainen) 2226

Påhl (Kuopio: Halola) 2234

Staffan (Juva: Pitkälahti) 2599

Staffan (Juva: Soiniemi) 2601

Thomas (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Haloinen

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1623

Johan (Mikkeli: Vatila) 1645

Haltuin

Hindrich (Sulkava: Halttula) 2587

Johan (Sulkava: Eerikkälä) 2587

Olof (Sulkava: Halttula) 2587

Hamalein

Johan (Mikkeli: Koskentaipale) 1629

Johan (Pieksämäki: Hietamäki) 1659

Hamuin

Johan (Kuopio: Soinlahti) 2246

Jöran (Juva: Murtois) 2598

Petter (Kuopio: Soinlahti) 2246

Hanna

And:s (Ristiina: Kosola) 1608

Hanska

(Mikkeli: Kekkola) 1632

Hanskj

And: (Sulkava: Ruokoniemi) 2590

Hapataipalin

Påhl (Mikkeli: Haapataipale) 1626

Hapia

Lars (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Hapiain

Eskell (Ristiina: Toijola) 1614

Hans (Ristiina: Toijola) 1614

Peer (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Hapoin

Oloff (Kuopio: Vehmersalmi) 2251

Peer (Kuopio: Ritoniemi) 2245

Happoin

Lahrs (Kuopio: Litmaniemi) 2240

Oloff (Kuopio: Litmaniemi) 2240

Haracka

Lahrs (Iisalmi: Lappetelä) 2258

Harain

Michell (Leppävirta: Valkeamäki) 2229

Harapain

Mattz (Ristiina: Tarhola) 1614

Påhl (Ristiina: Tarhola) 1614

Harckein

Johnas (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Hardick:n

Mickell (Sääminki: Saukonsaari) 2583

Hardickain

Abraham (Kuopio: Akonvesi) 2231

Anders (Kuopio: Jännevirta) 2234

Anders (Leppävirta: Saamainen) 2226

Bertell (Kuopio: Litmaniemi) 2240

Erich (Leppävirta: Saamainen) 2226

Johan (Kuopio: Jännevirta) 2234

Jöran (Joroinen: Häyrilä) 2211

Mattz (Leppävirta: Konnuslahti) 2219

Mattz (Leppävirta: Luttila) 2223

Oloff (Kuopio: Jännevirta) 2234

Oloff (Kuopio: Litmaniemi) 2240

Sigfredh (Leppävirta: Saamainen) 2226

Thomas (Sääminki: Saukkola) 2584

Hardikain

Matz (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Petter (Kerimäki: Päivilä) 2618

Harendsköld

(Rantasalmi: Vahersalo) 2209

Harmain

Jacob (Iisalmi: Vaaraslahti) 2269

Johan (Juva: Karkeamaa) 2595

Harnicdskiöld

(Rantasalmi: Putkisalo) 2203

Hassein

Joh: (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Hassel

Christ: (Ristiina: Rahikkala) 1612

Hatain

Anders (Mikkeli: Pöyry) 1637

Hindrich (Kuopio: Haatala) 2233

Jacob (Kuopio: Venäjänsaari) 2250

Lahrs (Mikkeli: Pöyry) 1637

Hatzioin

Jöran (Mikkeli: Pöyry) 1637

Hauckain

Samuel (Rantasalmi: Putkisalo) 2203

Hauckakårhoin

Anders (Mikkeli: Kähkölä) 1630

Haukakårhoin

Hindrich (Mikkeli: Anttola) 1622

Simon (Mikkeli: Anttola) 1622

Hauska

Påhl (Mikkeli: Kääriälä) 1630

Heetatar

(Kuopio: Riistavesi) 2245

Heikin

Anders (Kuopio: Riistavesi) 2244

Mattz (Ristiina: Puntala) 1612

Petter (Ristiina: Haikola) 1605

Heikinen

(Kuopio: Jännevirta) 2234

Heikisses

(Kuopio: Ohtaanniemi) 2241

Heilain

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Peer (Juva: Pitkälahti) 2600

Heimoin

Pohl (Rantasalmi: Vahersalo) 2209

Heininkain

Hindrich (Ristiina: Himalansaari) 1606

Påhl (Ristiina: Himalansaari) 1606

Heinoin

Lars (Juva: Heinola) 2593

Olof (Juva: Heinola) 2593

Heinricius

And: (Rantasalmi: Pappila) 2209

Heisain

Jöran (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Heiska

Olof (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Heiskain

And: (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

And: (Rantasalmi: Porosalmi) 2203

Anders (Iisalmi: Juminen) 2255

Anders (Iisalmi: Kääriänsaari) 2256

Anders (Leppävirta: Paukarlahti) 2224

Anders (Rantasalmi: Harjuranta) 2195

Anders (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

Hindrich (Rantasalmi: Rauhamäki) 2205

Ifwar (Rantasalmi: Rauhamäki) 2205

Johan (Rantasalmi: Harjuranta) 2194

Jonas (Rantasalmi: Porosalmi) 2203

Jöran (Leppävirta: Sarkaniemi) 2228

Lahrs (Iisalmi: Juminen) 2255

Lahrs (Iisalmi: Kääriänsaari) 2256

Mattz (Joroinen: Häyrilä) 2212

Mattz (Leppävirta: Sarkaniemi) 2228

Oloff (Leppävirta: Paukarlahti) 2224

Oloff (Leppävirta: Sarkaniemi) 2228

Peer (Rantasalmi: Harjuranta) 2194

Peer (Rantasalmi: Rauhamäki) 2205

Påhl (Iisalmi: Juminen) 2255

Påhl (Rantasalmi: Harjuranta) 2194

Påhl (Rantasalmi: Rauhamäki) 2205

Staffan (Leppävirta: Rummukkala) 2226

Heiskainen

Mattz (Kuopio: Enonlahti) 2231

Påhl (Kuopio: Enonlahti) 2231

Heldemoin

Jonas (Rantasalmi: Palvalahti) 2203

Nils (Sääminki: Saukkola) 2584

Peer (Sääminki: Mönkkölä) 2581

Helpj

Sigf: (Sulkava: Ruokoniemi) 2589

Helsingius

Georgh (Mikkeli: Pappila) 1648

Hemaeus

Axell (Mikkeli: Kirkonkylä) 1629

Hemel:

Elias Peerss:n (Juva: Mäköis) 2599

Erich (Juva: Mäköis) 2599

Mattz (Juva: Mäköis) 2599

Hemel:n

Isack (Juva: Murtois) 2597

Johan (Juva: Remojärvi) 2601

Johan Larss:n (Juva: Knuutilanmäki) 2595

Johan Michellss:n (Juva: Remojärvi) 2601

Mattz Knutss:n (Juva: Knuutilanmäki) 2595

Michel (Sulkava: Telataipale) 2590

Niels (Kerimäki: Muhola) 2616

Olof (Juva: Murtois) 2597

Henduin

Bertell (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Hennien

Hindrich (Pieksämäki: Hankamäki) 1660

Herrain

Michell (Leppävirta: Kotalahti) 2221

Hertuain

Hindrich (Kerimäki: Niemensalo) 2617

Heulä

Johan (Kangasniemi: Hyyrylä) 1650

Jöran (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1668

Mårten (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1653

Heurin

Mattz (Mikkeli: Häyrylä) 1626

Mårten (Joroinen: Kaitainen) 2213

Hijmain

Johan (Sääminki: Tuohisaari) 2584

Hijrain

Jacob (Kangasniemi: Hyyrylä) 1650

Hildemoin

Michel (Sulkava: Eerikkälä) 2587

Hilduin

Anders (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Ifwar (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Johan (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Hillduin

Anders (Kuopio: Akonvesi) 2231

Beata (Kuopio: Vehmasmäki) 2250

Christer (Kuopio: Vehmasmäki) 2250

Clemeth (Iisalmi: Naarvanlahti) 2261

Hindrich (Kuopio: Hiltulanlahti) 2232

Hindrich (Kuopio: Riistavesi) 2245

Hindrich (Kuopio: Vehmasmäki) 2250

Ifwar (Iisalmi: Alapitkä) 2253

Ifwars (Iisalmi: Naarvanlahti) 2261

Jöran (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Jöran (Kuopio: Ukonlahti) 2251

Lahrs (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Lahrs (Iisalmi: Naarvanlahti) 2261

Mattz (Iisalmi: Naarvanlahti) 2261

Michell (Kuopio: Akonvesi) 2231

Mårten (Iisalmi: Alapitkä) 2253

Oloff (Joroinen: Lahnalahti) 2215

Peer (Kuopio: Hiltulanlahti) 2232

Peer (Kuopio: Vehmasmäki) 2250

Påhl (Kuopio: Akonvesi) 2231

Staffan (Joroinen: Lahnalahti) 2215

Hilli

Mattz (Iisalmi: Sukeva) 2265

Hillj

Johan (Iisalmi: Sukeva) 2265

Himaeus

B: (Kangasniemi: Pappila) 1658

Himain

Anders (Ristiina: Mäkelä) 1611

Christer Cferson (Ristiina: Taipale) 1614

Erich (Ristiina: Savela) 1613

Johan (Ristiina: Surno) 1613

Lars (Ristiina: Taipale) 1614, (Ristiina: Tiirola) 1614

Michell (Ristiina: Himalansaari) 1606

Olof (Ristiina: Tiirola) 1614

Petter (Ristiina: Himalansaari) 1606

Thomas (Ristiina: Taipale) 1614

Thomas Lahrssonn (Ristiina: Laurikkala) 1610

Himatar

Samuell (Kangasniemi: Pappila) 1658

Hindlzain

Hindrich (Iisalmi: Sulkava) 2266

Hindzain

Hind: (Sulkava: Hintsala) 2587

Hinkoin

Niells (Kangasniemi: Seppälä) 1657

Simon (Kangasniemi: Seppälä) 1657

Hintzain

Elias (Sulkava: Hintsala) 2587

Hind: (Sulkava: Ruokoniemi) 2589

Hind: (Sulkava: Ylisenauvila) 2591

Hindrich (Sulkava: Ylisenauvila) 2591

Pett: (Sulkava: Sipilä) 2590

Hipsain

Lars (Joroinen: Katisenlahti) 2214

Påhl (Joroinen: Katisenlahti) 2213

Hirfwoin

Bertel (Kerimäki: Rauvanniemi) 2619

Hindrich (Kerimäki: Rauvanniemi) 2619

Johan (Kerimäki: Kupiala) 2613

Joseph (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Lars (Kerimäki: Anttola) 2613

Lars (Kerimäki: Rauvanniemi) 2619

Mattz (Juva: Hyötyy) 2593

Pohl Hanss: (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Hirwoin

Hind: (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Hischanius

Peer (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Hockain

Hindrich (Mikkeli: Rantakylä) 1638

Thomas (Mikkeli: Rantakylä) 1638

Hoffren

Hind: (Kuopio: Pappila) 2252

Jacob (Iisalmi: Lammassalo) 2259

Peer (Kuopio: Kuopio) 2231

Hofwin

Swen (Leppävirta: Saamainen) 2227

Hollander

(Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

(Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Holopain

Olof (Rantasalmi: Kurkela) 2197

Hongain

Pohl (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Hootarin

Hindrich (Mikkeli: Suonsaari) 1640

Hotaka

Jöran (Sulkava: Ruokoniemi) 2590

Houtiain

Anders (Mäntyharju: Toivola) 1620

Huchtiain

Erich (Mäntyharju: Toivola) 1620

Jacob (Mäntyharju: Toivola) 1620

Niells (Mäntyharju: Toivola) 1620

Huckain

Brus: (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Grels (Rantasalmi: Hevonlahti) 2197

Hans (Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Hind: (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Hindrich (Rantasalmi: Harjuranta) 2195

Lars (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Matz (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Pohl (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Påhl (Kerimäki: Pulkkila) 2618

Samuel (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Staff: (Sulkava: Halttula) 2587

Staff: (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Huijain

Hans (Iisalmi: Alapitkä) 2253

Hindrich (Mäntyharju: Ollikkala) 1619

Hindrich (Iisalmi: Ulmala) 2268

Niells (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2258

Huikain

Mattz (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Huiska

Hindrich (Mikkeli: Monikkala) 1634

Samuell (Mikkeli: Monikkala) 1634

Hujain

(Juva: Pappila) 2603

Matz (Puumala: Ruokotaipale) 2610

Hulckoin

Christer (Puumala: Niinisaari) 2609

Ellin (Puumala: Niinisaari) 2609

Hind: (Sulkava: Eerikkälä) 2587

Lars (Puumala: Niinisaari) 2609

Hullckoin

Lars (Juva: Härkälä) 2592

Huppoin

Jöran (Joroinen: Lahnalahti) 2215

Lijskin (Joroinen: Lahnalahti) 2215

Petter (Joroinen: Lahnalahti) 2215

Hurrj

Erich (Mikkeli: Hurrila) 1627

Hans (Mikkeli: Hurrila) 1627

Mårten (Mikkeli: Hurrila) 1627

Mårtn (Kerimäki: Moiniemi) 2616

Hurskain

Lahrs (Pieksämäki: Pyhitty) 1667

Lars (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Huskain

Johan (Juva: Pätylä) 2599

Mattz (Pieksämäki: Valkeamäki) 1671

Huskoin

Lahrs (Pieksämäki: Ihalainen) 1662

Lahrs (Kuopio: Koivulahti) 2236

Mattz (Kuopio: Karttula) 2236

Husso

(Kuopio: Jännevirta) 2234

Hussoin

Anders (Kuopio: Tavinsalmi) 2249

Hutiain

Mattz (Ristiina: Hytölä) 1607

Huttuin

Anders (Pieksämäki: Siikamäki) 1669

Anders (Iisalmi: Viitaa) 2268

Christer (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2264

Daniell (Pieksämäki: Siikamäki) 1669

Erich (Pieksämäki: Siikamäki) 1669

Hend: (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Johan (Juva: Soiniemi) 2601

Johan (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Johan (Iisalmi: Heinämäki) 2254

Johan (Iisalmi: Kilpisaari) 2256

Lahrs (Iisalmi: Oinasjärvi) 2261

Michell (Mikkeli: Haapataipale) 1626

Michell (Iisalmi: Oinasjärvi) 2261

Oloff (Iisalmi: Heinämäki) 2254

Peer (Kerimäki: Hanhijärvi) 2622

Peer (Rantasalmi: Pappila) 2209

Petter (Iisalmi: Rutakko) 2264

Petter (Joroinen: Syvänsi) 2217

Petter (Kuopio: Karttula) 2236

Petter (Kuopio: Riuttala) 2246

Påhl (Pieksämäki: Siikamäki) 1669

Påhl (Iisalmi: Viitaa) 2268

Thomas (Puumala: Kyllölä) 2607

Thomas (Pieksämäki: Siikamäki) 1669

Thomas Ohlssonn (Iisalmi: Pörsänmäki) 2263

Hyfwein

Christer (Mikkeli: Lahnamäki) 1632

Johan (Mikkeli: Vehmaskylä) 1643

Matz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Tomas (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Hyfwerin

Anders (Kuopio: Vehmasmäki) 2249

Erich (Kuopio: Vehmersalmi) 2251

Erich (Leppävirta: Konnuslahti) 2219

Oloff (Iisalmi: Niemisjärvi) 2260

Påhl (Kuopio: Vehmersalmi) 2251

Hyfwärin

Hindrich (Kuopio: Puutossalmi) 2242

Jacob (Kuopio: Puutossalmi) 2242

Oloff (Iisalmi: Sulkava) 2266

Hynnin

Olof (Rantasalmi: Koivumäki) 2199

Peer (Rantasalmi: Koivumäki) 2199

Petter (Juva: Vuorenmaa) 2603

Thomas (Juva: Vuorenmaa) 2603

Hynninen

Jacob (Joroinen: Kaitainen) 2213

Petter (Iisalmi: Paloinen) 2263

Hynnnen

Olof (Pieksämäki: Kosolansaari) 1663

Hynnyn

Hemmingh (Iisalmi: Juminen) 2255

Hynynen

Hemmingh (Iisalmi: Juminen) 2255

Michell Hemminghsson (Iisalmi: Juminen) 2255

Hyppein

Joh (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Lars (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Matz (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Hyrel:n

Hindrich (Ristiina: Koljola) 1609

Jöns (Mikkeli: Kilkki) 1630

Petter (Mikkeli: Hyyrylä) 1626

Hytiäin

Mattz (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Mårten (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Hyttein

Jöran (Juva: Kilpola) 2595

Olof (Juva: Kilpola) 2595

Hyttin

Anders (Leppävirta: Valkeamäki) 2229

Carin (Kuopio: Käärmelahti) 2238

Hindrich (Kuopio: Käärmelahti) 2238

Jessper (Leppävirta: Haapamäki) 2219

Jöran (Leppävirta: Valkeamäki) 2229

Hyttinen

Ifwar (Kuopio: Käärmelahti) 2239

Johan (Kuopio: Käärmelahti) 2239

Petter (Kuopio: Käärmelahti) 2239

Philip (Kuopio: Käärmelahti) 2239

Hyttiän

Michell (Juva: Knuutila) 2595

Peer (Juva: Knuutila) 2595

Hytylein

Lahrs (Pieksämäki: Hällinmäki) 1660

Hywein

Matz (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2200

Hywoin

Michell (Iisalmi: Pajumäki) 2264

Håckain

Abraham (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Christer (Kangasniemi: Hokanniemi) 1650

Dafwidh (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Eskell (Mikkeli: Rämälä) 1637

Hans (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Hindrich (Kangasniemi: Mannila) 1655

Hindrich (Mikkeli: Harjujärvi) 1625

Johan (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Johan (Mikkeli: Hokka) 1627

Johan (Mikkeli: Vuolinko) 1646

Jönss (Mikkeli: Harjujärvi) 1625

Jöran (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Lahrs (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Lars (Ristiina: Inkarila) 1607

Mattz (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Mattz (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Mattz (Mikkeli: Harjujärvi) 1625

Peer (Kangasniemi: Hokanniemi) 1650

Petter (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Påhl (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Påhl (Mikkeli: Kuitula) 1631

Thomas (Kangasniemi: Mannila) 1655

Thomas (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Thomas (Mikkeli: Harjujärvi) 1625

Håckainen

Hindrich (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Hålapain

Christer (Leppävirta: Saamainen) 2226

Johan (Leppävirta: Kotalahti) 2221

Hållapain

Clemeth (Leppävirta: Kotalahti) 2221

Håckan (Leppävirta: Kotalahti) 2221

Mattz (Leppävirta: Puurtila) 2225

Hållopain

Anders (Kuopio: Ohtaanniemi) 2241

Anders Clemetsson (Kuopio: Ritoniemi) 2245

Clemeth (Kuopio: Putroniemi) 2242

Clemeth Hinderssonn (Kuopio: Ritoniemi) 2245

Hindrich (Kuopio: Ritoniemi) 2245

Mattz (Kuopio: Putroniemi) 2242

Michell (Kuopio: Ohtaanniemi) 2241

Michell (Kuopio: Riistavesi) 2245, (Kuopio: Ritoniemi) 2245

Hålopain

Anders (Leppävirta: Lapinmäki) 2223

Hålåpa

Anders (Mikkeli: Pietilänlahti) 1636

Maria (Mikkeli: Pietilänlahti) 1636

Hångain

Adam (Mikkeli: Hiirola) 1625

Anders (Kangasniemi: Suurola) 1657

Anders (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Anders (Mikkeli: Kilkki) 1630

Christer (Mikkeli: Hurrila) 1627

Erich Jöranss:n (Mikkeli: Hurrila) 1627

Hans (Mikkeli: Hirvensalmi) 1626

Hans (Mikkeli: Monikkala) 1634

Johan (Kerimäki: Kumpuranta) 2615

Johan (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Johan (Mikkeli: Hiirola) 1625

Johan (Mikkeli: Hurrila) 1627

Lahrs (Mikkeli: Monikkala) 1634

Matz (Kerimäki: Kumpuranta) 2615

Sigfredh (Mikkeli: Väärälä) 1643

Thomas (Mikkeli: Hirvensalmi) 1626

Hårdiander

Hend (Puumala: Kirkonkylä) 2611

Hårwa

Cnuth (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Håttackain

Petter (Ristiina: Himalansaari) 1606

Häckin

Anders (Pieksämäki: Häkkilä) 1660

Cnuth (Mäntyharju: Toivola) 1620

Daniell (Pieksämäki: Pyhäjärvi) 1668

Eskell (Mäntyharju: Toivola) 1620

Hindrich (Pieksämäki: Häkkilä) 1660

Ifwar (Pieksämäki: Häkkilä) 1660

Johan (Mikkeli: Pajula) 1635

Johan (Pieksämäki: Suonenjoki) 1669

Jöran (Mikkeli: Pajula) 1635

Lahrrs (Ristiina: Yövesi) 1615

Lahrs (Mikkeli: Pajula) 1635

Lahrs (Pieksämäki: Pyhäjärvi) 1668

Lahrs Mattss:n (Ristiina: Liiansaari) 1616

Mattz (Mäntyharju: Toivola) 1620

Mattz Johanssonn (Pieksämäki: Suonenjoki) 1669

Michell (Ristiina: Inkarila) 1607

Michell (Ristiina: Mahkola) 1611

Mårten (Ristiina: Simola) 1613

Niells (Mäntyharju: Toivola) 1620

Olof (Pieksämäki: Kähkölä) 1663

Oloff (Kuopio: Ryönä) 2244

Peer (Ristiina: Yövesi) 1615

Peer Mattss:n (Ristiina: Yövesi) 1615

Samuell (Ristiina: Yövesi) 1615

Sigfredh (Mäntyharju: Toivola) 1620

Häikin

Peer Lahrssonn (Kuopio: Pelonniemi) 2242

Zacharias (Kuopio: Pelonniemi) 2242

Häikoin

Mattz (Kuopio: Sänkimäki) 2247

Häimåin

Anders (Puumala: Himahuuha) 2605

Mattz (Puumala: Himahuuha) 2605

Olof (Puumala: Himahuuha) 2605

Hällpanain

Staffan (Mikkeli: Helppanala) 1626

Hämel:

Johan (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Hämmäl:n

Erich (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Petter (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Hämäl:

Erich (Ristiina: Närhilä) 1611

Hind: (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Hindrich (Juva: Remojärvi) 2600

Johan (Juva: Remojärvi) 2600

Thomas (Ristiina: Närhilä) 1611

Hämäl:n

Berendt (Ristiina: Rahikkala) 1613

Boriel (Puumala: Ollila) 2609

Brus: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2207

Brusius (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Elin (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Johan (Ristiina: Rahikkala) 1613

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Lars (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Marckus (Puumala: Ollila) 2609

Mattz (Puumala: Ollila) 2609

Matz (Sulkava: Ylisenauvila) 2591

Matz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Mortn (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Mårtn (Rantasalmi: Haapataipale) 2196

Peer (Pieksämäki: Vilhula) 1671

Petter (Mikkeli: Vanhamäki) 1647

Hämälein

And: (Kerimäki: Kupiala) 2613

Anders (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Bengdt (Mikkeli: Väänälä) 1645

Cnuth (Mikkeli: Puttola) 1636

Cnuth (Mikkeli: Vatila) 1645

Erich (Mikkeli: Liukkola) 1632

Erich (Leppävirta: Kopolanniemi) 2222

Hans (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1653

Hindrich (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Hindrich (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1617

Hindrich (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Jacob (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1625

Johan (Mikkeli: Norola) 1635

Johan (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Jöran (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Jöran (Mikkeli: Norola) 1635

Jöran (Mikkeli: Rahula) 1638

Lahrs (Mikkeli: Ihastjärvi) 1628

Marckus (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Mattz (Mikkeli: Ihastjärvi) 1628

Mattz (Mikkeli: Vatila) 1645

Mattz (Pieksämäki: Längelmäki) 1665

Mattz (Pieksämäki: Sauvomäki) 1669

Mortn (Sulkava: Telataipale) 2590

Mårten (Mikkeli: Norola) 1635

Mårten (Mikkeli: Äkryntaipale) 1648

Mårtn (Sulkava: Telataipale) 2590

Niells (Mikkeli: Rahula) 1638

Olof (Joroinen: Kerisalo) 2214

Påhl (Mikkeli: Norola) 1635

Påhl (Ristiina: Korhola) 1608

Sigfredh (Mikkeli: Harjumaa) 1625

Simon (Kangasniemi: Synsiölä) 1657

Staffan (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1617

Staffan (Kuopio: Akonvesi) 2231

Tomas (Sulkava: Telataipale) 2590

Hämäläin

Jöran (Kuopio: Murtolahti) 2240

Petter (Kuopio: Murtolahti) 2240

Hännin

Anna (Juva: Maivala) 2597

Christer (Juva: Vuorenmaa) 2603

Cnuth Ohlss:n (Juva: Maivala) 2597

Johan (Juva: Kaskii) 2594

Johan (Juva: Pohjois) 2599

Michell (Juva: Vuorenmaa) 2603

Olof (Juva: Maivala) 2597

Staffan (Juva: Pohjois) 2599

Hänninen

Anders (Mikkeli: Kähkölä) 1630

Erich (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Jöran (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Lahrs (Pieksämäki: Vanaja) 1672

Härckein

Anders (Joroinen: Kaitainen) 2213

Johan (Juva: Härkälänniemi) 2592

Johan (Juva: Maivala) 2597

Johan (Joroinen: Kaitainen) 2213

Olof (Juva: Maivala) 2597

Peer (Juva: Maivala) 2597

Staffan (Juva: Maivala) 2597

Härcköin

Johan (Puumala: Kirkonkylä) 2611

Simon (Puumala: Lintusalo) 2608

Härk:s

Påhl Påhlson (Juva: Jokela) 2593

Härkein

Hindrich (Juva: Haikarila) 2593

Mattz (Juva: Haikarila) 2593

Härkoin

Christer (Sulkava: Partala) 2589

Höijnoin

Bengdt (Juva: Karkeamaa) 2596

Eskell (Juva: Karkeamaa) 2596

Thom:s (Juva: Karkeamaa) 2595

Höllss

Jöran (Ristiina: Liiansaari) 1616

Hörckäs

Petter (Iisalmi: Pörsänmäki) 2263

Hötöl:n

Abraham (Juva: Hyötyy) 2593

Eskill (Juva: Hyötyy) 2593

Jacob (Juva: Kangas) 2594

Olof (Rantasalmi: Parkumäki) 2203

Peer (Juva: Kangas) 2594

IAlkuun

Ianuin

Lahrs (Iisalmi: Kotaniemi) 2257

Icckoin

Peer (Kangasniemi: Makkola) 1654

Ichalain

Mattz (Puumala: Huhtimaa) 2605, (Puumala: Huuhkaala) 2605

Ickoin

Christer (Kangasniemi: Makkola) 1654

Deonicius (Mikkeli: Ihastjärvi) 1628

Erich (Pieksämäki: Valkeamäki) 1671

Johan (Mikkeli: Väärälä) 1643

Lahrs (Pieksämäki: Valkeamäki) 1672

Oloff (Pieksämäki: Valkeamäki) 1672

Peer (Ristiina: Kylänlahti) 1607

Påhl (Puumala: Piskola) 2609

Simon (Kangasniemi: Vehmaskylä) 1658

Ifwanain

Kirstin (Leppävirta: Valkeamäki) 2229

Lahrs (Leppävirta: Valkeamäki) 2229

Mattz (Leppävirta: Valkeamäki) 2229

Michell (Leppävirta: Valkeamäki) 2229

Ihalain

Adam (Mikkeli: Kirkonkylä) 1629

Lahrs (Iisalmi: Löytynmäki) 2259

Mattz (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Mattz (Kuopio: Roikansaari) 2245

Niells (Iisalmi: Löytynmäki) 2259

Peer (Mikkeli: Laitiala) 1632

Ikeheinoin

Erich Michelss. (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Joh: (Rantasalmi: Koivumäki) 2199

Johan (Rantasalmi: Koivumäki) 2199

Lars (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Michel (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Michel (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Peer (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Pohl (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Ikoin

Johan Christersson (Juva: Pulkkila) 2599

Mårthen (Juva: Pitkälahti) 2600

Pett:r (Kerimäki: Paakkunala) 2618

Ikäheinoin

Mattz (Juva: Immola) 2593

Ilwoin

Heming (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Mich: (Rantasalmi: Vahersalo) 2209

Michel (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Immoin

And: (Rantasalmi: Harjuranta) 2195

And: (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Christer (Sääminki: Mönkkölä) 2581

Christer (Joroinen: Kerisalo) 2214

Elias (Juva: Remojärvi) 2600

Erich (Sääminki: Mönkkölä) 2581

Hend: (Sääminki: Otavanniemi) 2581

Joh: (Rantasalmi: Tammenlahti) 2206

Johan (Juva: Palonen) 2599

Johan (Joroinen: Kerisalo) 2214

Johseph (Rantasalmi: Varkaus) 2209

Jöran (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Marckus (Juva: Palonen) 2599

Mattz (Joroinen: Kerisalo) 2214

Mattz (Joroinen: Ruokoniemi) 2216

Michell (Juva: Remojärvi) 2600

Mårtn (Rantasalmi: Harjuranta) 2195

Olof (Joroinen: Vättilä) 2217

Oloff (Joroinen: Kerisalo) 2214

Peer (Rantasalmi: Harjuranta) 2195

Peer (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

Peer Peerss (Juva: Remojärvi) 2600

Petter (Ristiina: Laasola) 1610

Staff: (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Ingeroin

Mattz (Mikkeli: Laitiala) 1632

Ingin

Johan (Juva: Pitkälahti) 2599

Johan (Pieksämäki: Pyhitty) 1667

Påhl (Pieksämäki: Pyhitty) 1667

Innain

Bertell (Sääminki: Otavanniemi) 2581

Issakain

Johan (Rantasalmi: Kurkela) 2197

Issoin

Thomas (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Itkioin

Olof (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Ittkoin

Lahrs (Leppävirta: Kotalahti) 2221

Mattz (Leppävirta: Huovila) 2219

Oloff (Leppävirta: Petromäki) 2225

Påhl (Leppävirta: Huovila) 2219

Påhl (Leppävirta: Kotalahti) 2221

Samuell (Leppävirta: Tahvanala) 2227

JAlkuun

Jaatin

Jöran (Kerimäki: Ruokojärvi) 2619

Staffan (Kerimäki: Moiniemi) 2616

Jachenij

Abrah:m (Kangasniemi: Reinikkala) 1656

Jallckoin

Anders (Kuopio: Savilahti) 2246

Carll (Kuopio: Murtolahti) 2240

Jallkoises

(Kuopio: Haluna) 2233

Janhin

Gustaf (Rantasalmi: Pappila) 2209

Janhuin

Anders (Joroinen: Joroisniemi) 2212

Carll (Joroinen: Maavesi) 2216

Erich (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Erich (Joroinen: Maavesi) 2216

Hindrich (Pieksämäki: Sauvomäki) 1669

Johan (Pieksämäki: Hällinmäki) 1660

Jöran (Rantasalmi: Tornioniemi) 2206

Lahrs (Pieksämäki: Surnunmäki) 1668

Mattz (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Olof (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Peer (Pieksämäki: Pappila) 1673

Jannoin

Joh: Larss: (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

Lars (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

Mortn (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

Janutuin

Johan (Sääminki: Pellossalo) 2582

Jatin

Dawid (Sääminki: Jaatila) 2578

Jauhain

Iwar (Rantasalmi: Reijola) 2205

Swante (Rantasalmi: Reijola) 2205

Jauhiain

Staffan (Iisalmi: Sulkava) 2266

Jauhin

Hind: (Rantasalmi: Tornioniemi) 2206

Jegerschiöld

Clas (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Jerfwel:n

Staff: (Rantasalmi: Pirilä) 2202

Jerfwelein

Ifwar (Joroinen: Kerisalo) 2214

Jordain

Anders (Sääminki: Tolppalansalmi) 2584

Thomas (Sääminki: Tolvanniemi) 2584

Juckarain

Johan (Puumala: Ikola) 2606

Juckarin

Carl (Puumala: Maljala) 2609

Påhl (Puumala: Hurissalo) 2605

Thomas (Puumala: Maljala) 2609

Jufwoin

Carl (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Jullckoin

Christer (Kuopio: Kasurila) 2237

Ifwar (Kuopio: Käärmelahti) 2238

Ifwar (Kuopio: Lapvetelänlahti) 2239

Lahrs (Kuopio: Kasurila) 2237

Peers (Kuopio: Käärmelahti) 2238

Petter (Kuopio: Käärmelahti) 2238

Jumpain

Christer (Kerimäki: Riikola) 2619

Matz (Sulkava: Maarala) 2589

Matz (Rantasalmi: Tornioniemi) 2206

Pohl (Sulkava: Maarala) 2589

Junduin

Johan (Iisalmi: Haajainen) 2253

Oloff (Iisalmi: Haajainen) 2253

Junnickoin

Erich (Leppävirta: Luttila) 2223

Jurfwain

Anders (Sääminki: Ritosaari) 2583

Jusseroin

Jacob (Mikkeli: Syväsmäki) 1641

Johan (Mikkeli: Harjujärvi) 1625

Juste

Adam (Sääminki: Kallislahti) 2579

And: (Sääminki: Kallislahti) 2579

Mattz (Sääminki: Kallislahti) 2579

Valentin (Sääminki: Kallislahti) 2579

Jutelain

Lahrs (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Jutil:n

And: (Rantasalmi: Pölläkkä) 2201

Jutilain

Lars (Rantasalmi: Puikonniemi) 2203

Per (Rantasalmi: Rantasalo) 2203

Jutin

And:s Ohlss:n (Joroinen: Kaitainen) 2213

Magnus (Sääminki: Punnola) 2583

Mattz (Sääminki: Punnola) 2583

Juttin

Lahrs (Joroinen: Sydänmaa) 2217

Juutilain

Abrah: (Rantasalmi: Pölläkkä) 2201

Bengt (Rantasalmi: Pölläkkä) 2201

Juutin

Bertell (Iisalmi: Korpijärvi) 2256

Christer (Iisalmi: Korpijärvi) 2256

Johan (Iisalmi: Korpijärvi) 2256

Jåckel:n

Johan (Mikkeli: Norola) 1634

Hindrich (Iisalmi: Kilpisaari) 2255

Jäckelain

Oloff (Iisalmi: Kilpisaari) 2256

Jämssä

Mattz (Leppävirta: Osmajärvi) 2224

Jämssäin

Anderss (Pieksämäki: Häkkilä) 1660

Mattz (Pieksämäki: Häkkilä) 1660

Jäppin

Hindrich Johanssonn (Pieksämäki: Kukkola) 1663

Jacob (Pieksämäki: Jäppilä) 1662

Johan (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Oloff (Pieksämäki: Jäppilä) 1662

Påhl (Kuopio: Kaislastenlahti) 2235

Jäskel:n

Johan (Mikkeli: Vanhala) 1643

Joran (Mikkeli: Vanhala) 1643

Jäskelein

Erich (Kuopio: Käärmelahti) 2239

Hindrich (Iisalmi: Väisälänmäki) 2269

Peer (Mikkeli: Seppälä) 1639

Påhl (Kuopio: Väänälä) 2250

KAlkuun

Kackin

Johan (Pieksämäki: Pieksämäki) 1668

Johan (Iisalmi: Pappila) 2270

Kackrain

Christer (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Hindrich (Mikkeli: Kakriala) 1631

Lahrs (Mikkeli: Kakriala) 1631

Mattz (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Kaikoin

Hindrich (Iisalmi: Niemisjärvi) 2260

Johan (Iisalmi: Kiuruvesi) 2257

Niells (Iisalmi: Kiuruvesi) 2257

Påhl (Iisalmi: Niemisjärvi) 2260

Kaikol:

And: (Rantasalmi: Pappila) 2209

Hind: (Rantasalmi: Pappila) 2209

Ohlof (Rantasalmi: Pappila) 2209

Kainul:n

Hend (Puumala: Vesiniemi) 2610

Mårten (Puumala: Vesiniemi) 2610

Kainulain

Hindrich (Iisalmi: Rutakko) 2264

Knuth (Iisalmi: Rutakko) 2264

Påhl (Iisalmi: Sonkajärvi) 2265

Kaipain

Anders (Sääminki: Kallislahti) 2579

Anders (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1671

Johan (Juva: Tyrynmäki) 2601

Mattz (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Olof (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Påhl (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Kaipainen

Jacob (Juva: Murtois) 2598

Påhl (Juva: Murtois) 2598

Kaipiain

Johan (Mikkeli: Kaipiala) 1629

Mattz (Mikkeli: Kaipiala) 1629

Kaipoin

Hindrich (Joroinen: Kaitainen) 2212

Johan (Iisalmi: Vänninmäki) 2265

Johan Mattzson (Juva: Ahola) 2592

Petter (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2228

Schwante (Joroinen: Kaitainen) 2212

Kallin

Lars (Mikkeli: Pappila) 1648

Kalliåïn

Jöran (Ristiina: Koljola) 1609

Kamckoin

Lars (Juva: Hatsola) 2593

Kammoin

Bert: (Sulkava: Partala) 2589

Johan (Sulkava: Kyrsyä) 2588

Lars (Sulkava: Kyrsyä) 2588

Lars (Rantasalmi: Haapataipale) 2196

Mårtn (Sulkava: Kyrsyä) 2588

Peer (Rantasalmi: Haapataipale) 2196

Kancko

Niels (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2200

Niels (Rantasalmi: Pirilä) 2202

Peer (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Petter (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2200

Påhl (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Påhl (Rantasalmi: Pirilä) 2202

Kanckoin

Adam (Leppävirta: Lylymäki) 2223

Erich (Juva: Ronkala) 2600

Hind: Larss: (Sulkava: Leipämäki) 2589

Hindrich (Leppävirta: Lylymäki) 2223

Johan (Sulkava: Leipämäki) 2589

Lars (Sulkava: Leipämäki) 2589

Kanckuin

And: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2207

Elin (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Erich (Kuopio: Räsälä) 2245

Hindrich (Kuopio: Jänissalo) 2235

Lars (Juva: Ronkala) 2600

Lars (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Niels (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Peer (Kuopio: Räsälä) 2245

Per (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Kandain

Hindrich (Pieksämäki: Kantala) 1664

Jochim (Pieksämäki: Kantala) 1664

Lahrs (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Lars (Pieksämäki: Väisälä) 1673

Mattz (Pieksämäki: Kantala) 1664

Peer (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Kanssain

Johan (Joroinen: Häyrilä) 2211

Kantuin

Lars (Sääminki: Varparanta) 2584

Kapain

Hans (Ristiina: Parkatniemi) 1612

Petter (Ristiina: Kapala) 1608

Kapajakoin

Jacob (Sääminki: Päkkilä) 2583

Kapoin

Giöstaf (Pieksämäki: Längelmäki) 1664

Hindrich (Pieksämäki: Längelmäki) 1664

Karackain

Anders (Iisalmi: Iisalmi) 2255

Karakain

Anders (Iisalmi: Pappila) 2269

Karckain

Petter (Iisalmi: Kalliojärvi) 2257

Karckman

Jonas (Ristiina: Pappila) 1615

Kardin

Anders (Sulkava: Kaartila) 2587

Hind: (Kerimäki: Ruokoniemi) 2619

Matz (Sulkava: Kaartila) 2587

Michel (Sulkava: Kaartila) 2587

Olof (Juva: Vehmaa) 2602

Peer (Sääminki: Tynkkylänjoki) 2584

Karfwin

Anders (Kerimäki: Karvila) 2615

Anders (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Claus (Puumala: Kauppila) 2607

Lars (Kerimäki: Järvenpää) 2614

Mattz (Puumala: Kauppila) 2607

Mattz Jöranss:n (Leppävirta: Valkeamäki) 2229

Matz (Kerimäki: Kaatamo) 2616

Ohl (Kerimäki: Karvila) 2615

Ohl (Puumala: Kauppila) 2607

Petter (Kerimäki: Karvila) 2615

Swen (Kerimäki: Hanhijärvi) 2622

Thomas (Puumala: Kauppila) 2607

Karfwoin

Hindrich (Leppävirta: Mustinmäki) 2223

Hindrich (Leppävirta: Saamainen) 2227

Jöran (Leppävirta: Mustinmäki) 2223

Lahrs (Leppävirta: Saamainen) 2227

Karfwon

Christer (Puumala: Maunola) 2608

Hans (Puumala: Maunola) 2608

Thomas (Puumala: Maunola) 2608

Karhoin

Johan (Mikkeli: Haahkala) 1625

Niels (Rantasalmi: Torasalo) 2206

Karhuin

And: (Rantasalmi: Torasalo) 2206

Christer (Kuopio: Käärmelahti) 2239

Clemeth (Kuopio: Kuivaniemi) 2236

Johan (Kuopio: Tallus) 2248

Jöran (Kuopio: Viitataival) 2250

Lars (Ristiina: Karhila) 1608

Mattz (Kuopio: Tallus) 2248

Oloff (Kuopio: Käärmelahti) 2239

Peer (Kuopio: Käärmelahti) 2239

Påhl (Kuopio: Halola) 2234

Staffan (Kuopio: Kuivaniemi) 2236

Thomas (Mikkeli: Norola) 1635

Karhutar

Carin (Iisalmi: Iisalmi) 2255

Karial:

Johan Hindersson (Mikkeli: Vuolinko) 1645

Karial:n

Abrah: (Kerimäki: Vaara) 2621

Clemet (Kerimäki: Vaara) 2621

Elias (Kerimäki: Hevossalo) 2614

Mattz (Kangasniemi: Reinikkala) 1655

Niells (Kangasniemi: Reinikkala) 1655

Olof (Kerimäki: Hevossalo) 2614

Peer (Kerimäki: Hevossalo) 2614

Per Anderson (Kerimäki: Vaara) 2621

Pohl (Kerimäki: Vaara) 2621

Pohl Matzson (Kerimäki: Vaara) 2621

Samuel (Kerimäki: Vaara) 2621

Karialain

Anders (Mikkeli: Vuolinko) 1645

Jerremias (Joroinen: Maavesi) 2216

Johan (Pieksämäki: Tyyrinmäki) 1670

Kariel:n

Mich: (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Karpel:

And:s Peerssonn (Ristiina: Lintuniemi) 1610

Petter (Ristiina: Lintuniemi) 1610

Karpin

Joh: (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

Karpinen

Anders (Sääminki: Pihlajanniemi) 2582

Hend. (Sääminki: Pihlajanniemi) 2582

Karpoin

Johan (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Matz (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Pohl (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Karstin

Anders (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1630

Hindrich (Mikkeli: Karstula) 1630

Kartuin

Mattz (Kuopio: Punnonmäki) 2242

Peer (Kuopio: Punnonmäki) 2241

Påhl (Kuopio: Punnonmäki) 2241

Karwin

Matz (Rantasalmi: Vahersalo) 2209

Karwinen

Mickell (Sääminki: Loikansaari) 2580

Kasarin

Peer (Kerimäki: Kolvosenpää) 2615

Kassarin

Anders (Leppävirta: Kurjalanranta) 2220

Johan (Leppävirta: Kurjalanranta) 2220

Kassin

Erich (Rantasalmi: Harjuranta) 2195

Kassoin

Bertell (Kuopio: Haatala) 2233

Kasukain

Anders (Sääminki: Pellossalo) 2582

Katamies

Erich (Ristiina: Parkatniemi) 1611

Katorin

Jöran (Mikkeli: Taipale) 1642

Simon (Mikkeli: Taipale) 1642

Kattajain

Ifwar (Iisalmi: Lappetelä) 2258

Påhl (Iisalmi: Lappetelä) 2258

Kauckcoin

Johan (Juva: Vuorenmaa) 2603

Mårthen (Juva: Vuorenmaa) 2603

Kauhain

Bertell (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Kaukoin

Peer (Rantasalmi: Leislahti) 2199

Kaupiain

Olof (Rantasalmi: Repomäki) 2205

Kaupin

Daniell Johanss:n (Iisalmi: Iisalmi) 2255

Johan (Iisalmi: Petäjäjärvi) 2263

Johan (Iisalmi: Vänninmäki) 2265

Påhl (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Staffan (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1658

Staffan (Pieksämäki: Valkeamäki) 1671

Kaupinen

Johan Mattsson (Iisalmi: Kauppila) 2253

Kaurain

Lahrs (Ristiina: Yövesi) 1615

Kauria

Signfred (Juva: Karkeamaa) 2596

Kautiain

Lahrs (Ristiina: Koivakkala) 1609

Lars (Ristiina: Koivakkala) 1609

Mårten (Ristiina: Koivakkala) 1609

Kautin

Mich: (Rantasalmi: Vahersalo) 2209

Påhl (Rantasalmi: Vahersalo) 2209

Kaxoin

Peer (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Keijoin

Christer (Kuopio: Pöljä) 2242

Mattz Mattss:n (Kuopio: Pöljä) 2242

Mattz Ohlssonn (Kuopio: Pöljä) 2242

Keijstin

Hindrich (Juva: Maivala) 2597

Keinein

Hans (Leppävirta: Sarkaniemi) 2227

Hindrich (Leppävirta: Sarkaniemi) 2227

Keinoin

Erich (Kuopio: Sotkanniemi) 2247

Johan (Kuopio: Tuusniemi) 2249

Lahrs (Kuopio: Sotkanniemi) 2247

Mattz (Kuopio: Horsmastenlahti) 2233

Mattz (Kuopio: Tuusniemi) 2249

Oloff (Kuopio: Horsmastenlahti) 2233

Peer (Kuopio: Sotkanniemi) 2247

Keinuin

Eskell (Kuopio: Tuusniemi) 2249

Keinulain

Hindrich (Kuopio: Tavinsalmi) 2249

Kepo

Hind: (Rantasalmi: Rauhamäki) 2205

Kerckein

Gabriell (Iisalmi: Kalliojärvi) 2257

Kerfwin

Hind: (Rantasalmi: Osikonmäki) 2200

Jöran (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Petter (Kuopio: Käärmelahti) 2239

Kettawäin

Olof (Puumala: Kietävälä) 2606

Peer (Puumala: Kietävälä) 2606

Kettuin

Anders (Iisalmi: Kiuruvesi) 2257

Anders (Joroinen: Häyrilä) 2211

Axel (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Christer (Mäntyharju: Saviniemi) 1619

Cnuth (Mäntyharju: Saviniemi) 1619

Hindrich (Iisalmi: Marttisenjärvi) 2260

Hindrich (Iisalmi: Paloinen) 2263

Joh: (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Johan (Iisalmi: Kiuruvesi) 2257

Mattz (Juva: Viisala) 2603

Måns Anderss: (Rantasalmi: Repomäki) 2205

Peer (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Thomas (Joroinen: Häyrilä) 2211

Ketäwäin

And: (Puumala: Kirkonkylä) 2611

Brussius (Puumala: Sopala) 2610

Johan (Puumala: Kietävälä) 2606

Mattz (Puumala: Kietävälä) 2606

Matz (Puumala: Sopala) 2610

Syring (Puumala: Sopala) 2610

Virgillius (Puumala: Kietävälä) 2606

Kietewein

Mårtn (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Kijmain

Lars (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2200

Kikarain

Mårten (Ristiina: Himalansaari) 1606

Killckj

Lahrs (Mikkeli: Vuolinko) 1646

Killiuin

Eskill (Sääminki: Punnola) 2583

Samuell (Sääminki: Punnola) 2583

Killjuin

Christer (Puumala: Lintusalo) 2608

Eskell (Puumala: Maunola) 2608

Lars (Puumala: Lintusalo) 2608, (Puumala: Maunola) 2608

Mattz (Puumala: Maunola) 2608

Per (Puumala: Maunola) 2608

Killjun

Abraham (Puumala: Kiljula) 2606

And: (Puumala: Kiljula) 2606

Bengdt (Puumala: Kiljula) 2606

Johan (Puumala: Kiljula) 2606

Mattz (Puumala: Kiljula) 2606

Kilpel:

And: (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Anders (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Kilpel:n

Anders (Rantasalmi: Pisamalahti) 2201

Erich (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Lars (Rantasalmi: Pisamalahti) 2201

Kilpelein

Peer (Rantasalmi: Karhilantaipale) 2198

Kilpoin

Mattz (Puumala: Miettula) 2608

Kimare

Hindrich (Kangasniemi: Luusniemi) 1654

Johan (Ristiina: Koivakkala) 1609

Lahrs (Kangasniemi: Luusniemi) 1654

Kimarin

Jöran (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Kimingh

Mattz (Kuopio: Haatala) 2233

Kimmingh

Petter (Kuopio: Halola) 2234

Kinnuin

Anders (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Anders (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Anna (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Arfwed (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Catharina (Joroinen: Katisenlahti) 2214

Christer (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Christer (Rantasalmi: Harjuranta) 2195

Erich (Sääminki: Tolvanniemi) 2584

Erich (Kuopio: Litmaniemi) 2240

Erich (Leppävirta: Hankamäki) 2219

Erich (Leppävirta: Mustinmäki) 2224

Hindrich (Kuopio: Hatsala) 2231

Johan (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Johan (Joroinen: Ruokojärvi) 2216

Lars (Sääminki: Tolvanniemi) 2584

Mattz (Sääminki: Kallislahti) 2580

Mattz (Kuopio: Litmaniemi) 2240

Mattz (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Olof (Sääminki: Tolvanniemi) 2584

Peer (Pieksämäki: Suontientaipale) 1669

Peer (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Petter (Leppävirta: Konnuslahti) 2219

Petter (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2228

Pohl (Kerimäki: Pulkkila) 2618

Påhl (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Påhl Påhlsson (Joroinen: Katisenlahti) 2214

Sigfredh (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Staffan (Kuopio: Käärmelahti) 2239

Thomas (Sääminki: Tolvanniemi) 2584

Kinnuinen

Erich (Leppävirta: Rummukkala) 2226

Kinnunen

Christin (Leppävirta: Rummukkala) 2226

Kiotarin

Påhl (Mikkeli: Taipale) 1642

Kirialain

Mattz (Mikkeli: Hirvensalmi) 1626

Påhl (Mikkeli: Hirvensalmi) 1626

Simon (Mikkeli: Hirvensalmi) 1626

Kiriawain

Michell (Mikkeli: Seppälä) 1639

Kiskin

Anders (Juva: Kiiskilänniemi) 2594

Anders (Kerimäki: Kumpuranta) 2615

Anders (Rantasalmi: Leislahti) 2199

Berendt (Juva: Ollikkala) 2598

Christ: (Rantasalmi: Leislahti) 2199

Elias (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Greels (Juva: Pohjois) 2600

Hardwick (Juva: Hietajärvi) 2593

Hemming (Joroinen: Järvikylä) 2212

Johan (Juva: Kiiskilänniemi) 2595

Johan (Kerimäki: Kumpuranta) 2615

Johan (Sulkava: Mäntynen) 2589

Marckus (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Maria (Juva: Suurniemi) 2601

Mattz (Juva: Ollikkala) 2598

Mattz Johanss. (Juva: Kiiskilänniemi) 2594

Niells (Juva: Hietajärvi) 2593

Olof (Joroinen: Häyrilä) 2211

Peer (Juva: Kiiskilänniemi) 2594

Peer (Rantasalmi: Leislahti) 2199

Staffan (Juva: Kiiskilänniemi) 2594

Staffan (Rantasalmi: Leislahti) 2199

Kittuin

Hend (Puumala: Kitula) 2606

Hendrich (Puumala: Kitula) 2606

Lars (Puumala: Kirkonkylä) 2611

Kiuckas

Mattz (Mikkeli: Monikkala) 1633

Kiukas

Anna (Sulkava: Mäntynen) 2589

Erich (Juva: Vuorenmaa) 2603

Jacob Nielsss:n (Juva: Vuorenmaa) 2603

Staff (Sulkava: Mäntynen) 2589

Kiurul:n

Johan (Mikkeli: Norola) 1634

Kiähkö

Niels (Kerimäki: Jouhenniemi) 2614

Kiähköin

Niels (Kerimäki: Alakuona) 2613

Peer (Kerimäki: Alakuona) 2613

Klostarin

Arfwedh (Leppävirta: Kopolanniemi) 2222

Bertill (Kerimäki: Luostarila) 2614

Erich (Leppävirta: Kurjalanranta) 2221

Erich (Leppävirta: Kopolanniemi) 2222

Johan (Kerimäki: Luostarila) 2614

Niels (Rantasalmi: Hevonlahti) 2197

Samuel (Sääminki: Kosola) 2579

Klostarn

Pett: (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Klosterin

Lars (Kerimäki: Hanhijärvi) 2622

Matz Thomas: (Kerimäki: Hanhijärvi) 2622

Peer (Kerimäki: Hanhijärvi) 2622

Knutin

Clemetz (Kuopio: Tallus) 2248

Lahrs Niellss:n (Kuopio: Tallus) 2248

Zachris (Kuopio: Kasurila) 2237

Kockarin

Erich (Iisalmi: Pajujärvi) 2264

Kockj

Matz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Kockoin

And: (Rantasalmi: Vahersalo) 2209

Jöran (Kuopio: Kuopio) 2231

Peer (Kuopio: Kuopio) 2231

Kockolain

Anders (Mikkeli: Rantakylä) 1638

Kodin

Lars (Sulkava: Pappila) 2591

Kofwain

Eskell (Mikkeli: Harjumaa) 1623

Hindrich (Mikkeli: Rämälä) 1637

Mattz (Mikkeli: Harjumaa) 1623

Kohoin

Peer (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Koickal:n

Johan (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Peer (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Koikal:n

Niels (Rantasalmi: Tammenlahti) 2206

Koikel:n

Mihel (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Kolemain

Johan (Kerimäki: Kaatamo) 2616

Michel (Kerimäki: Kaatamo) 2616

Michel (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

Michel (Rantasalmi: Osikonmäki) 2200

Nils (Rantasalmi: Osikonmäki) 2200

Pohl (Kerimäki: Kaatamo) 2616

Påhl (Rantasalmi: Osikonmäki) 2200

Kollein

Mattz (Juva: Kuosmala) 2592

Kommul:n

Johan (Iisalmi: Sukeva) 2265

Komoin

Lars (Juva: Lehikkola) 2596

Mårthen (Juva: Maivala) 2597

Kondiain

Anders (Sulkava: Tannila) 2590

Johan (Sulkava: Tannila) 2590

Pett:r (Kerimäki: Moiniemi) 2616

Kondin

And: (Sulkava: Sulkava) 2590

Eskel (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Mortn (Sulkava: Pappila) 2591

Olof (Kerimäki: Pappila) 2622

Peer (Sulkava: Sulkava) 2590

Konnoin

Oloff (Iisalmi: Luupuvesi) 2259

Konstin

And: (Sulkava: Mäntynen) 2589

Kopoin

Johan (Leppävirta: Tanskansaari) 2219

Jöran (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Matz (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Petter (Leppävirta: Saahkarlahti) 2227

Kopsa

Erich (Kerimäki: Simanala) 2620

Hindrich (Kerimäki: Simanala) 2620

Korhoin

Philip (Sulkava: Linkola) 2589

Philip Andss: (Sulkava: Kaipola) 2588

Korp

Joh: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Kosoin

Abraham (Kerimäki: Ruokolahti) 2619

Anders (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Anders (Kerimäki: Pitkälä) 2619

Didrich (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Erich (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Johan (Kerimäki: Haapaniemi) 2613

Matz (Kerimäki: Ruokolahti) 2619

Peer (Kerimäki: Haapaniemi) 2613

Pohl (Rantasalmi: Putkisalo) 2203

Kossoin

Hindrich (Joroinen: Järvikylä) 2212

Mattz (Joroinen: Järvikylä) 2212

Tårsten (Joroinen: Järvikylä) 2212

Kotennius

Ellias (Leppävirta: Soinilansalmi) 2227

Eskell (Leppävirta: Soinilansalmi) 2227

Lahrs (Leppävirta: Soinilansalmi) 2227

Petter (Leppävirta: Soinilansalmi) 2227

Kotilain

Joh: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

Kotka

Erich (Sulkava: Leipämäki) 2589

Kottro

Michel (Kerimäki: Patasalo) 2618

Kouhiain

Bertell (Leppävirta: Saamainen) 2227

Johan (Leppävirta: Saamainen) 2227

Michell (Leppävirta: Saamainen) 2227

Koutare

Mattz (Mäntyharju: Mynttilä) 1618

Koutin

Larhs (Kuopio: Pappila) 2252

Kowain

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1623

Sigfredh (Mikkeli: Harjumaa) 1623

Krogerus

Hind: (Joroinen: Häyrilä) 2211

Ohl (Kerimäki: Kessilä) 2614

Krögare

Anders (Kuopio: Puutossalmi) 2243

Anders (Leppävirta: Haapamäki) 2219

Axell (Kuopio: Hiltulanlahti) 2232

Johan (Kuopio: Vehmasmäki) 2249

Påhl (Kuopio: Puutosmäki) 2243

Kucko

Johan (Sääminki: Pellossalo) 2582

Jöran (Kangasniemi: Makkola) 1654

Mattz (Sääminki: Pellossalo) 2582

Kuckoin

Erich (Pieksämäki: Liedemäki) 1665

Joh: Johanss: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Johan (Kuopio: Soinlahti) 2246

Peer (Pieksämäki: Käpysalo) 1664

Peer (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Petter (Pieksämäki: Käpysalo) 1664

Petter (Kuopio: Soinlahti) 2246

Philip (Kuopio: Hamula) 2233

Kufwain

Anders (Mikkeli: Vanhala) 1643

Christer (Mikkeli: Vuolinko) 1646

Hindrich (Mikkeli: Vanhala) 1643

Jacob (Mikkeli: Vanhala) 1643

Peer (Mikkeli: Korpijärvi) 1631

Påhl (Mikkeli: Korpijärvi) 1631

Kuickas

Jacob (Juva: Karkeamaa) 2595

Kuifwain

(Mäntyharju: Ollikkala) 1619

Mattz (Mikkeli: Liukkola) 1633

Kuitin

Johan (Mikkeli: Kuitula) 1631

Påhl (Mikkeli: Kuitula) 1631

Sigfredh (Mikkeli: Kuitula) 1631

Thomas (Mikkeli: Kuitula) 1631

Kumbulain

Hindrich (Iisalmi: Vehmasjärvi) 2268

Kuolemain

Michell (Leppävirta: Kuronlahti) 2220

Kupsain

Hindrich (Juva: Kiiskilänniemi) 2595

Peer (Juva: Kiiskilänniemi) 2595

Påhl (Juva: Kiiskilänniemi) 2595

Kurcki

Hindrich (Mikkeli: Kähkölä) 1630

Kurckin

Jöran (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Kurckj

Anders (Mikkeli: Kotkatvesi) 1632

Erich (Kangasniemi: Rekola) 1656

Mårten (Kangasniemi: Rekola) 1656

Petter (Mikkeli: Siiskola) 1641

Simon (Mikkeli: Pekkola) 1636

Thomas (Mikkeli: Pekkola) 1636

Kurfwin

Christer (Ristiina: Syvänmaa) 1613

Jeremias (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2267

Kurkj

Niels (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2200

Kuroin

Mattz (Leppävirta: Saahkarlahti) 2228

Michell (Kuopio: Kurolanlahti) 2237

Kurwitz

Arfwedh (Pieksämäki: Karjala) 1663

Niells (Pieksämäki: Karjala) 1663

Kuso

Matz (Kerimäki: Pappila) 2622

Kuttwoin

Staffan (Sääminki: Kallislahti) 2579

Kutwoin

Anders (Rantasalmi: Hevonlahti) 2196

Lars (Rantasalmi: Hevonlahti) 2196

Matz (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Matz (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

Olof (Rantasalmi: Hevonlahti) 2196

Pohl (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

Påhl (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Kutwonen

Thomas (Iisalmi: Kilpisaari) 2255

Kuutin

Michell (Pieksämäki: Nuutila) 1664

Kuuttin

Sigfred (Kerimäki: Pitkälä) 2618

Kyllein

N: (Joroinen: Montola) 2216

Olof (Joroinen: Montola) 2216

Peer (Joroinen: Montola) 2216

Kylliein

Jacob (Kerimäki: Simpala) 2619

Lars Matzs: (Kerimäki: Simpala) 2619

Kylloin

Johan (Puumala: Hamula) 2605

Kylläin

Johan (Puumala: Kyllölä) 2607

Matz (Puumala: Kyllölä) 2607

Påhl (Puumala: Kyllölä) 2607

Kyllöin

Matz (Puumala: Kyllölä) 2607

Kyriä

Mattz (Ristiina: Toijola) 1614

Staffan (Ristiina: Toijola) 1614

Kyrälein

Ifwaar (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Kåchwacka

Mattz (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Thomas (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Kåckoin

Anders (Sääminki: Pellossalo) 2582

Erich (Sääminki: Pellossalo) 2582

Erich (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2258

Erich (Kuopio: Haluna) 2233

Hindrich (Juva: Ruokola) 2601

Hindrich (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2267

Hindrich (Iisalmi: Väisälänmäki) 2269

Hindrich (Kuopio: Haluna) 2233

Johan (Sääminki: Pellossalo) 2582

Mattz (Ristiina: Yövesi) 1615

Mårten (Kangasniemi: Vehmaskylä) 1658

Peer (Ristiina: Yövesi) 1615

Peer (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2258

Påhl (Ristiina: Lyytikkälä) 1609

Samuell (Iisalmi: Martikkala) 2260

Simon (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Zacharias (Ristiina: Yövesi) 1615

Kåfwackain

Erich (Kangasniemi: Synsiöranta) 1657

Kåickalain

Matz (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Kåistin

Mattz (Kuopio: Enonlahti) 2231

Oloff (Kuopio: Enonlahti) 2231

Kållioin

Anders (Kuopio: Vehmasmäki) 2249

Hindrich (Kuopio: Vehmasmäki) 2249

Kåndain

Mattz (Puumala: Hauhala) 2606

Peer (Puumala: Hauhala) 2606

Kåndiain

Anders (Juva: Kaihunmäki) 2594

Erich (Sääminki: Juvola) 2578

Hindrich (Juva: Härkälä) 2592

Hindrich (Juva: Kaihunmäki) 2594

Lars Larsson (Juva: Kaihunmäki) 2594

Kåndin

Anders Anderss:n (Juva: Maivala) 2597

Christ: (Juva: Maivala) 2597

Christer (Puumala: Vesiniemi) 2611

Grels (Puumala: Vesiniemi) 2611

Johan (Puumala: Penttilä) 2605

Lars Larson (Puumala: Vesiniemi) 2611

Matz (Puumala: Vesiniemi) 2611

Mårtn (Sulkava: Pappila) 2591

Nils (Sääminki: Haukiniemi) 2578

Peer (Juva: Maivala) 2597

Per (Puumala: Vesiniemi) 2611

Rasmus (Juva: Maivala) 2597

Kånstigh

Lars (Juva: Ronkala) 2600

Olof (Juva: Ronkala) 2600

Kånstj

Jöran Anderss:n (Juva: Härkälä) 2592

Kåntin

Christer (Leppävirta: Paukarlahti) 2225

Johan (Leppävirta: Paukarlahti) 2225

Lahrs (Pieksämäki: Suonenjoki) 1669

Lars (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Olof (Pieksämäki: Kärkkäälä) 1663

Simon (Pieksämäki: Suonenjoki) 1669

Kåpoin

Anders (Kuopio: Lamperila) 2239

Anders (Leppävirta: Kopolanniemi) 2222

Anders (Leppävirta: Sarkaniemi) 2228

Axell (Leppävirta: Varistaipale) 2229

Christer (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Erich (Leppävirta: Varistaipale) 2229

Hindrich (Kuopio: Riistavesi) 2245

Hindrich (Leppävirta: Juurikkasalmi) 2219

Hindrich (Leppävirta: Kuronlahti) 2220

Hindrich (Leppävirta: Timola) 2228

Hindrichz (Leppävirta: Sarkaniemi) 2228

Ingebårgh (Joroinen: Ruokoniemi) 2216

Johan (Joroinen: Ruokoniemi) 2216

Johan (Leppävirta: Kopolanniemi) 2222

Johan (Leppävirta: Varistaipale) 2229

Johan Mattss:n (Leppävirta: Varistaipale) 2229

Jöran (Leppävirta: Riihiranta) 2226

Lahrs (Kuopio: Puutossalmi) 2242

Mattz (Leppävirta: Lylymäki) 2223

Michell (Leppävirta: Kopolanniemi) 2222

Olof (Leppävirta: Haapamäki) 2219

Oloff (Leppävirta: Juurikkasalmi) 2219

Oloff (Leppävirta: Kuronlahti) 2220

Oloff (Leppävirta: Riihiranta) 2226

Oloff (Leppävirta: Timola) 2228

Oloff Ohlssonn (Kuopio: Riistavesi) 2245

Peers (Kuopio: Lamperila) 2239

Påhl (Leppävirta: Kuronlahti) 2220

Påhl (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Påhl (Leppävirta: Varistaipale) 2229

Sigfredh (Leppävirta: Timola) 2228

Sigfredh (Leppävirta: Varistaipale) 2229

Staffans (Leppävirta: Sarkaniemi) 2228

Kårdilain

Anders (Kuopio: Ritoniemi) 2245

Kårhoin

Anders (Sulkava: Halttula) 2587

Anders (Kuopio: Haminalahti) 2232

Anders (Kuopio: Rytky) 2243

Anders (Kuopio: Vehmasmäki) 2250

Christer (Pieksämäki: Liedemäki) 1665

Christer (Kuopio: Hiltulanlahti) 2232

Christer (Kuopio: Tuovilanlahti) 2248

Grells (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Hans (Kuopio: Vehmasmäki) 2249

Hindrich (Ristiina: Hytölä) 1607

Hindrich (Kuopio: Suojärvi) 2247

Jacob (Sulkava: Halttula) 2587

Lahrs (Kuopio: Vehmasmäki) 2249

Mattz (Kuopio: Haminalahti) 2232

Michell (Ristiina: Hytölä) 1607

Oloff (Kuopio: Suojärvi) 2247

Peer (Mikkeli: Marjoniemi) 1633

Peer Anderssonn (Kuopio: Rytky) 2243

Peers (Kuopio: Suojärvi) 2247

Petter (Pieksämäki: Markkala) 1666

Philip (Iisalmi: Hernejärvi) 2254

Philip (Kuopio: Punnonmäki) 2242

Påhl (Ristiina: Hytölä) 1607

Påhl (Kuopio: Suojärvi) 2247

Simon (Pieksämäki: Liedemäki) 1665

Staffan (Iisalmi: Ryhälä) 2264

Kårhuin

Hans (Kuopio: Hirvimäki) 2232

Kårpel:

Johan (Ristiina: Korpela) 1608

Marckus (Ristiina: Korpela) 1608

Kårpel:n

Erich (Mikkeli: Norola) 1634

Kårpelain

Anders (Ristiina: Järvenpää) 1607

Lahrs (Ristiina: Järvenpää) 1607

Kårpiain

Hindrich (Mikkeli: Seppälä) 1639

Mattz (Mikkeli: Seppälä) 1639

Kårpilain

Anders (Mikkeli: Soikkala) 1640

Kårpin

Michel (Juva: Kiiskilä) 2594

Kåsoin

Abram (Sääminki: Kosola) 2579

Adam (Sääminki: Pellossalo) 2582

Anders (Sääminki: Kallislahti) 2580

Christer (Sääminki: Kallislahti) 2580

Erich Perss: (Sääminki: Kiilanmäki) 2579

Hans (Sääminki: Kiilanmäki) 2579

Johan (Sääminki: Kosola) 2579

Jöran (Sääminki: Kosola) 2579, (Sääminki: Kiilanmäki) 2579

Lars (Sääminki: Kosola) 2579

Lars (Sääminki: Kallislahti) 2580

Lars Johanss (Sääminki: Kosola) 2579

Lukas (Sääminki: Kallislahti) 2580

Kåssoin

Adam (Leppävirta: Pappila) 2230

Anders (Sääminki: Pellossalo) 2582

Hindrich (Leppävirta: Kurjalanranta) 2220

Hindrich (Leppävirta: Leppämäki) 2223

Hindrichz (Leppävirta: Kuronlahti) 2220

Johan (Leppävirta: Varkaus) 2229

Karin (Leppävirta: Varkaus) 2229

Mattz (Leppävirta: Kuronlahti) 2220

Olof (Leppävirta: Kuronlahti) 2220

Olof (Leppävirta: Niinimäki) 2224

Olof Abrahamsson (Leppävirta: Niinimäki) 2224

Olof Ohlssonn (Joroinen: Pappila) 2218

Kåstiain

Anders (Kuopio: Vehmersalmi) 2251

Erich (Sulkava: Kaipola) 2588

Hindrich (Sulkava: Kaipola) 2588

Lars (Sääminki: Pesolansaari) 2582

Mårten (Sääminki: Pesolansaari) 2582

Sammuel (Sulkava: Kaipola) 2588

Valentin (Sääminki: Pesolansaari) 2582

Kåstin

And: (Rantasalmi: Pappila) 2209

Kåstärus

(Juva: Pappila) 2603

Kåtalain

Giöstaf (Leppävirta: Saahkarlahti) 2228

Lahrs (Leppävirta: Saahkarlahti) 2228

Staffan (Leppävirta: Saahkarlahti) 2228

Kåtamies

Lahrs (Mäntyharju: Ollikkala) 1619

Kåtel:n

Oloff (Iisalmi: Partala) 2263

Staffan (Iisalmi: Partala) 2263

Kåtilain

Lahrs (Iisalmi: Pappila) 2270

Kåttel:n

Johan (Mikkeli: Rämälä) 1637

Kåttka

Johan (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Kåttro

Johan (Juva: Pohjois) 2600

Olof (Juva: Pohjois) 2600

Kåttrå

Christ: (Puumala: Vesiniemi) 2611

Erich (Puumala: Lampila) 2607

Johan (Puumala: Vesiniemi) 2610

Kåwacka

Påhl (Mikkeli: Visulahti) 1644

Kächkin

Lahrs (Iisalmi: Nerkoo) 2260

Kächkoin

Jacob (Mikkeli: Kääriälä) 1630

Peer (Mikkeli: Kääriälä) 1630

Käckel:n

Gabriell (Kuopio: Riistavesi) 2245

Hindrich (Kuopio: Riistavesi) 2245

Käckoin

Abraham (Mikkeli: Kekkola) 1632

Dafwid (Mikkeli: Kekkola) 1632

Hans (Mikkeli: Kekkola) 1632

Lahrs (Mikkeli: Pietilänlahti) 1636

Mattz (Mikkeli: Vuolinko) 1646

Thomas (Mikkeli: Kekkola) 1632

Kähkö

Petter (Kerimäki: Järvenpää) 2614

Kähärä

Hindrich (Mikkeli: Vahvamäki) 1645

Johan (Mikkeli: Vahvamäki) 1645

Påhl (Puumala: Miettula) 2608

Käikoin

Johan (Iisalmi: Valkeamäki) 2267

Käinoin

Anders (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2228

Anna (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2228

Oloff (Leppävirta: Tuppurinmäki) 2228

Käköin

Hend: (Sääminki: Kosola) 2579

Kämmärein

Petter (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Kämpe

Johan (Mikkeli: Soikkala) 1640

Mårten (Mikkeli: Soikkala) 1640

Kämpi

Anders (Mikkeli: Hämeenmäki) 1627

Erich (Mikkeli: Hämeenmäki) 1627

Kämärein

Matz (Rantasalmi: Parkumäki) 2203

Peer (Iisalmi: Luupuvesi) 2260

Påhl (Iisalmi: Luupuvesi) 2260

Staff: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

Kämärin

And: (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Hindrich (Iisalmi: Niemisjärvi) 2260

Lahrs (Iisalmi: Luupuvesi) 2259

Mattz (Iisalmi: Luupuvesi) 2259

Morten (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Peer (Iisalmi: Luupuvesi) 2259

Simon (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Kämärä

And: (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Känul:

Michell (Juva: Hottila) 2592

Thomas (Juva: Hottila) 2592

Kärckein

Anders (Rantasalmi: Pirilä) 2202

Anders (Rantasalmi: Tuusmäki) 2207

Erich (Rantasalmi: Tuusmäki) 2207

Johan (Iisalmi: Kalliojärvi) 2257

Jossep (Iisalmi: Partala) 2262

Lahrs (Leppävirta: Pussilantaival) 2225

Ohl (Rantasalmi: Tuusmäki) 2207

Oloff (Iisalmi: Hautajärvi) 2254

Peer (Rantasalmi: Tuusmäki) 2207

Påhl (Iisalmi: Kalliojärvi) 2257

Tomas (Rantasalmi: Tuusmäki) 2207

Kärckerin

Petter (Iisalmi: Heinämäki) 2254

Kärckes

Olof (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

Staff: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

Tomas (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

Kärckj

Cassper (Iisalmi: Kalliojärvi) 2257

Kärfwin

Anders (Joroinen: Vättilä) 2217

Hindrich (Joroinen: Vättilä) 2217

Niells (Joroinen: Vättilä) 2217

Olof (Rantasalmi: Osikonmäki) 2200

Pohl (Rantasalmi: Osikonmäki) 2200

Käriamies

Eskell (Mikkeli: Suonsalmi) 1641

Käriein

Påhl (Mikkeli: Kovala) 1629

Kärimies

Grells (Mikkeli: Suonsalmi) 1641

Käriä

Anders (Mikkeli: Pietilänlahti) 1637

Käriäin

Anders (Mikkeli: Laurikkala) 1632

Johan (Mikkeli: Vehmaskylä) 1643

Jöran (Mikkeli: Kääriälä) 1630

Lahrs (Mikkeli: Harjumaa) 1623

Lars (Mikkeli: Kääriälä) 1630

Mattz (Mikkeli: Laurikkala) 1632

Mattz (Mikkeli: Vehmaskylä) 1643

Petter (Mikkeli: Harjumaa) 1623

Petter (Mikkeli: Suonsaari) 1640

Petter (Leppävirta: Saamainen) 2226

Thomas (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Kärkein

Johan (Iisalmi: Marttisenjärvi) 2260

Peer (Rantasalmi: Koivumäki) 2199

Sam: (Rantasalmi: Koivumäki) 2199

Käroin

Hendrich (Sääminki: Inkilä) 2578

Johan (Sääminki: Inkilä) 2578

Mattz (Sääminki: Inkilä) 2578

Påhl (Sääminki: Inkilä) 2578

Kärroin

Anders (Iisalmi: Sulkava) 2266

Kätara

Anders (Kerimäki: Vaara) 2621

Kättuin

Abraham (Kerimäki: Kyllölä) 2614

Hend: (Sääminki: Niittylahti) 2581

Johan (Juva: Ahola) 2592

Mattz (Juva: Ahola) 2592

Mattz (Sääminki: Niittylahti) 2581

Olof (Sääminki: Niittylahti) 2581

Simon (Sääminki: Niittylahti) 2581

Staffan (Kerimäki: Kyllölä) 2614

Thomas (Sääminki: Niittylahti) 2581

Köckoin

Jacob (Mikkeli: Norola) 1635

Könein

Anders (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Mattz (Leppävirta: Puurtila) 2225

Könninen

Staffan (Leppävirta: Kuronlahti) 2220

Könningh

Hans (Leppävirta: Niinimäki) 2224

Ifwar (Leppävirta: Niinimäki) 2224

LAlkuun

Laackoin

Petter (Kerimäki: Laakkola) 2616

Laakoin

Anders (Kuopio: Kasurila) 2237

Lars (Kuopio: Lohilahti) 2240

Nils (Sääminki: Varparanta) 2584

Lackoin

Jöran (Mikkeli: Soikkala) 1640

Ladickain

Erich (Mikkeli: Alamaa) 1622

Erich (Mikkeli: Tikkala) 1642

Mattz (Mikkeli: Alamaa) 1622

Mattz (Mikkeli: Rantakylä) 1638

Peer (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Påhl (Mikkeli: Tikkala) 1642

Sigfredh (Mikkeli: Alamaa) 1622

Lafwikain

Lars (Kerimäki: Kaatamo) 2616

Peer (Kerimäki: Kaatamo) 2616

Laihain

Staffan (Mikkeli: Norola) 1635

Laitia

Hind: Polss: (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

Laitiain

Anders (Ristiina: Laitiala) 1610

Laitin

Abraham (Leppävirta: Sydänmaa) 2226

And: (Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Bengdt (Kangasniemi: Synsiölä) 1657

Bertell (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Christer (Leppävirta: Osmajärvi) 2224

Claes (Pieksämäki: Jauhomäki) 1662

Clemeth (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Dawid (Kerimäki: Mannikkala) 2616

Dionicius (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1658

Enoch (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Hemmingh (Joroinen: Joroisniemi) 2212

Hindrich (Mikkeli: Seppälä) 1639

Johan (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Johan (Pieksämäki: Jauhomäki) 1662

Johan Johansson (Leppävirta: Kotalahti) 2221

Jöran (Kangasniemi: Synsiölä) 1657

Lahrs (Kuopio: Soinlahti) 2246

Lars (Kangasniemi: Pölläkkä) 1655

Mattz (Kangasniemi: Synsiölä) 1657

Mattz (Pieksämäki: Jauhomäki) 1662

Mattz (Ristiina: Laitiala) 1610

Mattz Ohlsson (Juva: Ahola) 2592

Måns (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Mårtn (Sulkava: Iitlahti) 2587

Olof (Kangasniemi: Synsiölä) 1657

Olof (Leppävirta: Valkeamäki) 2229

Oloff (Leppävirta: Osmajärvi) 2224

Oloff (Leppävirta: Sydänmaa) 2226

Peer (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Peer (Leppävirta: Kotalahti) 2221

Peer Peersson (Mikkeli: Joutsniemi) 1628

Petter (Mikkeli: Hyyrylä) 1626

Påhl (Leppävirta: Osmajärvi) 2224

Sigfredh (Kangasniemi: Synsiölä) 1657

Sigfredh (Mikkeli: Joutsniemi) 1628

Thomas (Leppävirta: Lietemäki) 2223

Tomas (Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Laitinen

Michell (Kangasniemi: Laitiala) 1654

Peer (Kuopio: Vehmasmäki) 2250

Påhl (Kuopio: Vehmasmäki) 2250

Lakarin

Johan (Iisalmi: Sutela) 2266

Lakoin

Pett: (Sulkava: Rahkolantaipale) 2590

Lamain

And: (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Erich (Leppävirta: Sarkaniemi) 2228

Hans (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Hindrich (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Johan (Juva: Vehmaa) 2602

Johan (Sääminki: Kaartilanranta) 2579

Johan (Ristiina: Hangastenmaa) 1606

Lars (Juva: Immola) 2593

Lars (Kerimäki: Sairalanmäki) 2620

Matt (Juva: Illainmäki) 2593

Mattz (Juva: Murtois) 2598

Peer (Puumala: Kietävälä) 2606

Pett: Jörans: (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Swantte (Juva: Vehmaa) 2602

Valentin (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Zacharjas (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Lambain

Peer (Juva: Näärinki) 2598

Lambin

Anders (Mikkeli: Parkkila) 1636

Erich (Mikkeli: Asila) 1622

Johan (Mikkeli: Koskentaipale) 1629

Påhl (Mikkeli: Asila) 1622

Påhl (Mikkeli: Parkkila) 1636

Thomas (Mikkeli: Parkkila) 1636

Lampin

Erich (Mikkeli: Vehmaskylä) 1643

Landiain

Påhl (Mikkeli: Vatila) 1645

Langin

Lahrs (Leppävirta: Saahkarlahti) 2227

Lantiain

Johan (Mikkeli: Kirkonkylä) 1628

Lappal:

And: (Puumala: Piskola) 2609

Anders (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Lappal:n

Mattz (Ristiina: Lappilanmäki) 1609

Michell (Ristiina: Lappilanmäki) 1609

Petter (Ristiina: Lappilanmäki) 1609

Lappalain

Anders (Iisalmi: Leppälahti) 2258

Catharina (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Cnuth (Leppävirta: Saijanlahti) 2227

Erich (Kuopio: Kaaraslahti) 2235

Erich Ohlssonn (Leppävirta: Mustinmäki) 2223

Eskell (Leppävirta: Lapinmäki) 2223

Hindrich (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2264

Jacob (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2264

Lahrs (Iisalmi: Haapajärvi) 2254

Margareta (Leppävirta: Mustinmäki) 2223

Maria (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Mattz (Iisalmi: Pörsänmäki) 2263

Mattz (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Måns (Leppävirta: Pussilantaival) 2225

Olof (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Olof (Leppävirta: Mustinmäki) 2223

Oloff (Ristiina: Närhilä) 1611

Oloff (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2264

Peer (Leppävirta: Mustinmäki) 2223

Petter (Iisalmi: Haapajärvi) 2253

Petter (Iisalmi: Valkeamäki) 2267

Petter (Iisalmi: Pappila) 2269

Påhl (Iisalmi: Valkeamäki) 2267

Påhl (Leppävirta: Kopolanniemi) 2221

Staffan (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Staffan (Leppävirta: Kopolanniemi) 2221

Thomas (Iisalmi: Valkeamäki) 2267

Lappal:n

Hindrich (Iisalmi: Kiuruvesi) 2257

Lahrs (Iisalmi: Nerkoo) 2261

Lahrs (Iisalmi: Ruotaanlahti) 2266

Oloff (Iisalmi: Ruotaanlahti) 2266

Peer (Iisalmi: Ruotaanlahti) 2266

Peer Hansson (Iisalmi: Juminen) 2255

Thomas (Iisalmi: Sutela) 2266

Lappi

Hindrich (Pieksämäki: Suontientaipale) 1669

Lapwatel:n

(Iisalmi: Lappetelä) 2258

Erich (Iisalmi: Lappetelä) 2258

Lapwätel:

Ellias (Iisalmi: Leppälahti) 2258

Påhl (Iisalmi: Leppälahti) 2258

(Joroinen: Häyrilä) 2211

Lapwätel:n

Anders (Joroinen: Häyrilä) 2211

Lapwätelein

Påhl (Kuopio: Kaislastenlahti) 2235

Lapwätel:n

Christer (Kuopio: Räimä) 2243

Mattz (Iisalmi: Lappetelä) 2259

Lassoinen

Jöran (Mikkeli: Tuukkala) 1641

Lauckain

Johan (Sääminki: Laukansaari) 2580

Jonas (Sääminki: Laukansaari) 2580

Mattz Henderss (Sääminki: Kaartilanranta) 2579

Olof (Sääminki: Laukansaari) 2580

Staffan (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Laukain

Adam (Kerimäki: Laukansaari) 2616

Anders (Kerimäki: Laukansaari) 2616

Hindrich (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1653

Påhl (Rantasalmi: Kårpila) 2199

Thomas (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1653

Laukarin

Johan (Kangasniemi: Koittila) 1653

Jöran (Kangasniemi: Koittila) 1653

Thomas (Kangasniemi: Koittila) 1653

Laukoin

Lahrs (Mikkeli: Vanhamäki) 1647

Launiain

Erich (Mikkeli: Suonsaari) 1640

Hindrich (Mikkeli: Suonsaari) 1640

Mattz (Mikkeli: Suonsaari) 1640

Laurickain

Anders (Mikkeli: Harjumaa) 1623

Bertell (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Cnuth (Kangasniemi: Seppälä) 1657

Johan (Ristiina: Korhola) 1608

Lahrs (Ristiina: Korhola) 1608

Påhl (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Lautiain

(Juva: Lehikkola) 2596

Johan (Sulkava: Niinimäki) 2589

Jöran (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Pohl Perss: (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Påhl (Sulkava: Leipämäki) 2589

Påhl Ohlss: (Rantasalmi: Sallila) 2205

Sammuel (Sulkava: Leipämäki) 2589

Lautin

Johan (Juva: Mattila) 2596

Lavon:

Jord: (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Lavonius

Erich (Kerimäki: Pappila) 2622

Lefwein

Leonhardt (Joroinen: Häyrilä) 2211

Mattsses (Joroinen: Vättilä) 2217

Mattz (Joroinen: Vättilä) 2217

Påhl (Joroinen: Vättilä) 2217

Lefwoin

Greels (Juva: Murtois) 2598

Lehikoin

Anders (Juva: Lehikkola) 2596

Mattz (Juva: Lehikkola) 2596

Olof (Juva: Lehikkola) 2596

Lehmo

Peer (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Leihnien

Olof (Kuopio: Lapvetelänlahti) 2239

Oloff (Kuopio: Lapvetelänlahti) 2239

Leijnoin

Anders (Juva: Ylivesi) 2603

Hans (Kerimäki: Haapaniemi) 2614

Matz (Kerimäki: Haapaniemi) 2614

Michell (Juva: Ylivesi) 2603

Valentin (Kerimäki: Haapaniemi) 2614

Leijonbergh

Carl (Mikkeli: Kirkonkylä) 1628

Leikas

Jacob (Pieksämäki: Kantala) 1664

Lahrss (Pieksämäki: Kantala) 1664

Marckus (Pieksämäki: Kantala) 1664

Niells (Pieksämäki: Kantala) 1664

Leinoin

Bertell Michelss (Iisalmi: Pyöreä) 2263

Lejnoin

Petter (Sulkava: Rauhanniemi) 2589

Lepain

Elias (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Jacob (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Lepin

Michell (Iisalmi: Pappila) 2270

Lepisto

Cnuth (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1617

Eskell (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1617

Hindrich (Mikkeli: Lahnamäki) 1632

Johan (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1617

Jöran (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1617

Thomas (Mikkeli: Lahnamäki) 1632

Leskin

Carl (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Christer (Juva: Rantuu) 2600

Johan (Juva: Leskelä) 2596

Niels (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Leskinen

Johan (Kuopio: Karttula) 2236

Lijkain

Anders (Ristiina: Liikala) 1610

Christer (Mikkeli: Ruokola) 1638

Johan (Pieksämäki: Valkeamäki) 1671

Mattz (Juva: Hietajärvi) 2592

Matz (Juva: Hietajärvi) 2592

Olof (Mikkeli: Ruokola) 1638

Thomas (Pieksämäki: Valkeamäki) 1671

Lijmatain

Christer (Juva: Lievola) 2596

Erich (Juva: Lievola) 2596

Lillienschiöld

(Juva: Pohjois) 2600

Limatain

Berent (Puumala: Liimattala) 2608

Johan (Puumala: Ryhälä) 2610

Lars (Puumala: Liimattala) 2608

Olof (Puumala: Liimattala) 2608

Peer (Puumala: Liimattala) 2608

Limatius

Joh:n (Kangasniemi: Kangasniemi) 1653

Lind

(Rantasalmi: Tornioniemi) 2206

Gierdt (Rantasalmi: Kurkela) 2197

Merta (Rantasalmi: Kurkela) 2197

Linderoot

(Mikkeli: Rantakylä) 1638

Linduin

Michell (Kuopio: Hirvilahti) 2232

Oloff (Pieksämäki: Valkeamäki) 1671

Peer (Pieksämäki: Valkeamäki) 1671

Petter (Pieksämäki: Valkeamäki) 1671

Påhl (Joroinen: Kaitainen) 2213

Lipero

Johan Peerss:n (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1662

Lipoin

Eskell (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2258

Mårten (Iisalmi: Venetmäki) 2269

Lippoil:

Mattz (Iisalmi: Iisalmi) 2255

Lippoin

Bertell (Kuopio: Lohilahti) 2240

Eskell Lahrssonn (Iisalmi: Heinämäki) 2254

Mårten (Iisalmi: Heinämäki) 2254

Påhl (Kuopio: Lohilahti) 2240

Lipsain

Jacob (Juva: Vehmaa) 2602

Johan (Juva: Vehmaa) 2602

Påhl (Juva: Vehmaa) 2602

Thomas (Juva: Vehmaa) 2602

Littmain

Mattz (Sääminki: Pihlajanniemi) 2581

Michel (Kerimäki: Pitkälä) 2618

Thomas (Sääminki: Pihlajanniemi) 2581

Liuckan

Lars (Puumala: Kitula) 2606

Mans (Puumala: Kitula) 2606

Thomas (Puumala: Kitula) 2606

Liuckoin

And (Puumala: Luukkola) 2607

Anders (Puumala: Luukkola) 2607

Carl (Puumala: Luukkola) 2607

Eskel Mårtenson (Puumala: Luukkola) 2607

Hendrich (Puumala: Luukkola) 2607

Johan (Mikkeli: Hirvenlahti) 1627

Jöran (Mikkeli: Hirvenlahti) 1627

Lars (Mikkeli: Hirvenlahti) 1627

Mattz (Leppävirta: Mustinmäki) 2223

Matz (Puumala: Luukkola) 2607

Michel (Puumala: Kokkola) 2606

Liutin

Bertell (Joroinen: Häyrilä) 2212

Liuuckoin

Grells (Mikkeli: Hirvenlahti) 1625

Olof (Mikkeli: Hirvenlahti) 1625

Liuuckoinn

Hindrich (Mikkeli: Hirvenlahti) 1625

Lahrs (Mikkeli: Hirvenlahti) 1625

Simon (Mikkeli: Hirvenlahti) 1625

Lomb

(Ristiina: Parkatniemi) 1611

Luckarin

Erich (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Hemmingh (Iisalmi: Lukkarila) 2258

Mårten (Kuopio: Koivumäki) 2237

Oloff (Kuopio: Koivumäki) 2237

Wallborgh (Iisalmi: Lukkarila) 2258

Luckoin

And (Puumala: Junninmäki) 2606

Eskel (Puumala: Vesiniemi) 2610

Hend (Puumala: Niinisaari) 2609

Hend (Puumala: Vesiniemi) 2610

Hendrich (Puumala: Maunola) 2608

Johan (Puumala: Junninmäki) 2606

Johan (Puumala: Luukkola) 2607

Johan (Puumala: Ollila) 2609

Lars (Puumala: Liimattala) 2608

Lars (Puumala: Niinisaari) 2609

Mattz (Puumala: Junninmäki) 2606

Mattz (Puumala: Ollila) 2609

Matz (Puumala: Kietävälä) 2606

Olof (Puumala: Maunola) 2608

Peer (Puumala: Niinisaari) 2609

Påhl (Puumala: Niinisaari) 2609

Påhl (Puumala: Vesiniemi) 2610

Simon (Puumala: Maunola) 2608

Thoma (Puumala: Ollila) 2609

Lukoin

Lars (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2197

Lustin

Lars (Mikkeli: Seppälä) 1639

Lutta

Mattz (Mikkeli: Vanhamäki) 1646

Mattz Mattss:n (Mikkeli: Vanhamäki) 1646

Luuckoin

Ohlof (Sulkava: Hasula) 2587

Luukain

Mattz (Mikkeli: Syväsmäki) 1641

Niellss (Mikkeli: Syväsmäki) 1641

Luukarin

Anders (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Hindrich (Kuopio: Koivumäki) 2237

Lahrs (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Luukoin

Allexander (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1653

Lars (Mikkeli: Vanhala) 1643

Marckus (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1653

Mattz (Mikkeli: Vuolinko) 1646

Michell Hinderss:n (Mikkeli: Vuolinko) 1646

Luut

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Lydickein

Ifwar (Iisalmi: Löytynmäki) 2259

Johan (Kuopio: Hakkarala) 2233

Peer (Mikkeli: Lelkola) 1632

Peer (Iisalmi: Löytynmäki) 2259

Lydikein

Michel (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Niels (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Olof (Rantasalmi: Leislahti) 2199

Lyra

Hindrich (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1663

Johan (Iisalmi: Niemisjärvi) 2260

Peer (Iisalmi: Haapajärvi) 2253

Lytin

Hindrich Hinderss:n (Pieksämäki: Suontientaipale) 1669

Låckoin

Petter (Mikkeli: Seppälä) 1639

Låifisk

Jakob (Mikkeli: Rahula) 1638

Lången

(Mikkeli: Kirkonkylä) 1629

Långh

Mårten (Mikkeli: Hirvensalmi) 1627

Niels (Mikkeli: Hirvensalmi) 1627

Läinoin

Påhl (Puumala: Kyllölä) 2607

Längin

Lars (Juva: Vehmaa) 2602

Läppein

Johan Henderss: (Sääminki: Saukonsaari) 2583

Läskin

Anders (Juva: Lievola) 2596

Anders (Rantasalmi: Hiismäki) 2196

Grels (Puumala: Pirttimäki) 2609

Grels (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Hend: (Puumala: Pirttimäki) 2609

Johan (Juva: Pohjois) 2600

Matz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Olof (Juva: Lievola) 2596

Sigfredh (Pieksämäki: Jäppilä) 1662

Läskinen

Abraham (Sääminki: Leskelä) 2580

Anders (Kuopio: Vuotjärvi) 2251

Ellin (Kuopio: Toivala) 2248

Oloff (Joroinen: Ruokojärvi) 2216

Peer (Sääminki: Leskelä) 2580

Peer (Iisalmi: Pörsänmäki) 2263

Peer (Kuopio: Hiltulanlahti) 2232

Påhl (Kuopio: Toivala) 2248

Staffan (Kuopio: Hiltulanlahti) 2232

Lödiöin

Michel (Kerimäki: Lötjölä) 2616

Niels (Kerimäki: Lötjölä) 2616

Petter (Kerimäki: Lötjölä) 2616

Löppein

Bertel (Sulkava: Lohilahti) 2588

Hind: (Sulkava: Lohilahti) 2588

Lars (Kerimäki: Kauvonniemi) 2616

Lars (Sulkava: Lohilahti) 2588

Matz (Sulkava: Lohilahti) 2588

Måns (Sääminki: Särkilahti) 2584

Nills (Sääminki: Kosola) 2579

Olof (Sääminki: Varparanta) 2584

Thomas (Sääminki: Kosola) 2579

Löxä

Jacob (Kerimäki: Ruokojärvi) 2619

Lars (Kerimäki: Ruokojärvi) 2619

Matz (Kerimäki: Ruokojärvi) 2619

Lööfberg

Jonas (Sulkava: Kaipola) 2588

MAlkuun

Mackoin

And: (Kerimäki: Muhola) 2616

Daniel (Sääminki: Päkkilä) 2583

Erich (Kerimäki: Anttola) 2613

Hans (Kerimäki: Kupiala) 2613

Hind: (Kerimäki: Simpala) 2620

Hindrich (Kangasniemi: Makkola) 1654

Hindrich (Kerimäki: Makkola) 2617

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Johan (Pieksämäki: Herrala) 1660

Jöran (Kerimäki: Kiiskilä) 2614

Lars (Kerimäki: Kupiala) 2613

Niells (Kangasniemi: Makkola) 1654

Nils (Sääminki: Kokonsaari) 2579

Olof (Sääminki: Kokonsaari) 2579

Olof (Pieksämäki: Herrala) 1660

Peer (Kerimäki: Makkola) 2617

Petter (Kerimäki: Anttola) 2613

Staffan (Kerimäki: Anttola) 2613

Thönnäs (Sääminki: Kokonsaari) 2579

Mahlberg

Bengdt (Ristiina: Vitsiälä) 1614

Bengt (Sääminki: Tolppalansalmi) 2584

Mahoin

Mattz (Kuopio: Haminalahti) 2232

Malin

Niells (Kuopio: Soinlahti) 2246

Påhl (Kuopio: Karttula) 2236

Malkj

Anders (Rantasalmi: Hevonlahti) 2197

Erichz (Rantasalmi: Hevonlahti) 2197

Hindrich (Rantasalmi: Hevonlahti) 2197

Peer (Rantasalmi: Hevonlahti) 2197

Malldoin

Niells (Pieksämäki: Hulkkola) 1662

Malliun

Clemeth (Juva: Lehikkola) 2596

Malmfei

Thomas (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Mandoin

Hans (Puumala: Maljala) 2609

Mangalig

Olof (Mikkeli: Korpijärvi) 1631

Manin

Dafwidh (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1662

Maninen

Bertell (Mikkeli: Istruala) 1628

Christer (Mikkeli: Kuitula) 1631

Hans (Pieksämäki: Hällinmäki) 1660

Hindrich (Mikkeli: Istruala) 1628

Mårten (Pieksämäki: Hällinmäki) 1660

Peer (Mikkeli: Kuitula) 1631

Simon (Mikkeli: Istruala) 1628

Mannein

Christer (Mikkeli: Kuitula) 1631

Ellias (Mikkeli: Kuitula) 1631

Thomas (Mikkeli: Kuitula) 1631

Mannikain

Ohlof (Kerimäki: Nousiala) 2617

Manninen

(Mikkeli: Väisälä) 1647

And:s (Pieksämäki: Hällinmäki) 1660

Anders (Mikkeli: Puttola) 1636

Christer (Mikkeli: Väisälä) 1647

Erich (Mikkeli: Väisälä) 1647

Eskell (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Hans (Mikkeli: Hämeenmäki) 1627

Johan (Mikkeli: Hirvensalmi) 1627

Lahrs (Pieksämäki: Vanaja) 1672

Mattz (Kangasniemi: Äkrynmäki) 1658

Mattz (Mikkeli: Väisälä) 1647

Olof (Kangasniemi: Mannila) 1654

Oloff (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Peer (Kangasniemi: Mannila) 1654

Påhl (Mikkeli: Väisälä) 1647

Påhl (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Påhl (Pieksämäki: Vanaja) 1672

Thomas (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Thomas (Mikkeli: Puttola) 1636

Thomas (Pieksämäki: Vanaja) 1672

Marain

Anders (Juva: Maarala) 2597

Anders (Kerimäki: Kuokkala) 2615

Erich (Juva: Kaislajärvi) 2595

Mattz (Juva: Maarala) 2597

Matz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Michel (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Mårthen (Juva: Maarala) 2597

Peer (Juva: Maarala) 2597

Påhl Pehrss:n (Juva: Maarala) 2597

Thomas (Kuopio: Tallus) 2248

Marckain

Arfwedh (Pieksämäki: Luukkola) 1665

Bengdt (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1671

Eskell (Pieksämäki: Luukkola) 1665

Eskell (Pieksämäki: Pieksämäki) 1668

Eskell (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1671

Eskell (Leppävirta: Kotalahti) 2221

Hindrich Lahrsson (Pieksämäki: Siikamäki) 1669

Johan (Pieksämäki: Hankamäki) 1660

Johan (Pieksämäki: Liedemäki) 1665

Johan (Pieksämäki: Oittila) 1667

Lahrs (Pieksämäki: Siikamäki) 1669

Lahrs (Leppävirta: Riihiranta) 2226

Michell (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1671

Olof (Pieksämäki: Siikamäki) 1669, (Pieksämäki: Suontientaipale) 1669

Peer (Pieksämäki: Suontientaipale) 1669

Peer Peersson (Pieksämäki: Siikamäki) 1669

Petter (Leppävirta: Riihiranta) 2226

Påhl (Joroinen: Syvänsi) 2217

Marckoin

Anders (Iisalmi: Salahmi) 2265

Eskell (Ristiina: Lintuniemi) 1610

Eskell (Iisalmi: Salahmi) 2265

Mardickain

Christer (Iisalmi: Ollikkala) 2261

Hindrich (Iisalmi: Ollikkala) 2261

Ifwar (Iisalmi: Ollikkala) 2261

Jöran (Iisalmi: Ollikkala) 2261

Jörans (Iisalmi: Ollikkala) 2261

Kirstin (Iisalmi: Ollikkala) 2261

Peer (Iisalmi: Ollikkala) 2261

Peer Peersson (Iisalmi: Ollikkala) 2262

Philip (Iisalmi: Ollikkala) 2261

Mardikain

And: (Kerimäki: Pitkälä) 2619

Eskell (Pieksämäki: Markkala) 1666

Jacob (Juva: Vehmaa) 2602

Olof (Juva: Vehmaa) 2602

Peer (Pieksämäki: Markkala) 1666

Peer Ohlss:n (Juva: Vehmaa) 2602

Martin

Carll (Mikkeli: Ihastjärvi) 1628

Johan (Juva: Leskelä) 2596

Lars (Mikkeli: Rantakylä) 1638

Michell (Kangasniemi: Vuojalahti) 1657

Peer (Kangasniemi: Vuojalahti) 1657

Peer (Mikkeli: Vahvamäki) 1645

Thomas (Mikkeli: Vanhamäki) 1647

Massin

Johan (Kerimäki: Heikkala) 2613

Petter (Sulkava: Sulkava) 2590

Matelain

Cnuth (Ristiina: Lyytikkälä) 1609

Matilain

Anders (Ristiina: Korhola) 1608

Jacob (Ristiina: Kosola) 1608

Johan (Mikkeli: Ihastjärvi) 1627

Jöran (Mikkeli: Ihastjärvi) 1627

Mattz (Mikkeli: Ihastjärvi) 1627

Petter (Ristiina: Kosola) 1608

Påhl (Pieksämäki: Armisvesi) 1659

Staffan (Pieksämäki: Armisvesi) 1659

Mattilain

Johan (Mikkeli: Norola) 1635

Meckelin

(Kuopio: Räimä) 2243

Hind: (Kuopio: Julkula) 2234

Mecklin

Erich (Iisalmi: Pappila) 2269

Meeloin

Bertil (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Ohlof (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Meetin

Anders (Kuopio: Tavinsalmi) 2249

Meetinen

Ohloff (Kuopio: Pappila) 2251

Peer (Kuopio: Pappila) 2251

Mehoin

Johan (Iisalmi: Ulmala) 2268

Melikein

Hend. (Sääminki: Pietolansaari) 2582

Lars (Sääminki: Pietolansaari) 2582

Mickell (Sääminki: Pietolansaari) 2582

Meloin

Anders (Sääminki: Kaartilanranta) 2579

Clemet Pålss: (Sääminki: Pihlajanniemi) 2581

Hend: (Sääminki: Pihlajanniemi) 2581

Hendrich (Sääminki: Pihlajanniemi) 2581

Johan (Sääminki: Pihlajanniemi) 2581

Mattz (Sääminki: Inkilä) 2578

Nils (Sääminki: Vaikotaipale) 2586

Påhl (Sääminki: Kaartilanranta) 2579

Påhl Pålsson (Sääminki: Pihlajanniemi) 2581

Metein

Christer (Kuopio: Miettilä) 2240

Michell (Kuopio: Miettilä) 2240

Oloff (Kuopio: Miettilä) 2240

Metinen

Erich (Kuopio: Ohtaanniemi) 2241

Hindrich (Kuopio: Ohtaanniemi) 2241

Mattz (Kuopio: Ohtaanniemi) 2241

Mettuin

Jöran (Puumala: Miettula) 2609

Meurman

(Joroinen: Kerisalo) 2214

Mickoin

Anders (Sääminki: Mikkolanniemi) 2580

Anders (Mikkeli: Kovala) 1629

Erich (Sääminki: Mikkolanniemi) 2580

Erich (Leppävirta: Huovilansalmi) 2219

Erich (Leppävirta: Kurjalanranta) 2220

Johan (Juva: Näärinki) 2598

Johan (Sääminki: Pietolansaari) 2582

Johan (Leppävirta: Soinilansalmi) 2227

Michell (Mikkeli: Korpijärvi) 1631

Måns (Sääminki: Mikkolanniemi) 2580

Måns (Sääminki: Saukonsaari) 2583

Måns Månss: (Sääminki: Mikkolanniemi) 2580

Oloff (Leppävirta: Soinilansalmi) 2227

Peer (Sääminki: Pietolansaari) 2582

Peer (Pieksämäki: Haukivuori) 1662

Staffan (Pieksämäki: Haukivuori) 1662

Miekoin

Clemet (Sääminki: Ahvionsaari) 2577

Johan (Sääminki: Ahvionsaari) 2577

Mieloin

Hindrich (Kerimäki: Kupiala) 2613

Mietinen

Anders (Kuopio: Miettilä) 2239

Erasmus (Kuopio: Ohtaanniemi) 2241

Hindrich (Kuopio: Ohtaanniemi) 2241

Jacob (Kuopio: Ohtaanniemi) 2241

Johan (Kuopio: Miettilä) 2239

Lahrs (Kuopio: Pöljä) 2242

Oloff (Kuopio: Miettilä) 2239

Oloff (Kuopio: Ohtaanniemi) 2241

Påhl (Kuopio: Pöljä) 2242

Mijckol:n

Matz (Kerimäki: Kupiala) 2613

Mikol:n

Peer (Sääminki: Pihlajanniemi) 2582

Thomas (Sääminki: Pihlajanniemi) 2582

Mikul:n

Anders (Sääminki: Kesamonsaari) 2578

Måns (Sääminki: Kesamonsaari) 2578

Mockin

Hindrich Hinderss (Pieksämäki: Väisälä) 1673

Johan (Pieksämäki: Väisälä) 1673

Moilain

Mattz (Kangasniemi: Luusniemi) 1653

Påhl (Kangasniemi: Luusniemi) 1653

Molander

Anders (Sulkava: Pappila) 2591

Claes (Pieksämäki: Pappila) 1673

Molenius

Sam: (Sääminki: Vaikotaipale) 2586

Molerus

Påhl (Mikkeli: Kirkonkylä) 1628

Mollerus

Johan (Kuopio: Savisaari) 2246

Mondoin

And: (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Michel (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Monna

Michell (Kuopio: Toivala) 2248

Monoin

Anders (Kerimäki: Kaatamo) 2616

Anders (Sulkava: Iitlahti) 2587

Johan (Sulkava: Iitlahti) 2587

Michel (Kerimäki: Kaatamo) 2616

Ohlof (Kerimäki: Kaatamo) 2616

Staffan (Kerimäki: Kaatamo) 2616

Staffan (Sulkava: Iitlahti) 2587

Montanus

Johan (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Muckoin

Johan (Sääminki: Kaartilanranta) 2579

Muhoin

Anders (Kerimäki: Muhola) 2617

Hindrich (Kerimäki: Muhola) 2617

Israel (Kerimäki: Muhola) 2616

Matz (Kerimäki: Karvila) 2615

Matz (Kerimäki: Muhola) 2616

Matz (Kerimäki: Muhola) 2617

Ohlof (Kerimäki: Muhola) 2616

Olof (Kerimäki: Karvila) 2615

Petter (Kerimäki: Muhola) 2616

Muinoin

Mattz (Mikkeli: Vanhamäki) 1646

Michell Jöranssonn (Mikkeli: Vanhamäki) 1646

Olof (Mikkeli: Vanhamäki) 1646

Påhl (Mikkeli: Vanhamäki) 1646

Mukoin

Erich (Kerimäki: Simpala) 2620

Hindrich (Kerimäki: Simpala) 2619

Matz (Kerimäki: Simpala) 2619

Muldain

Hindrich (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Michel (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Mulli

Erich (Juva: Vuorenmaa) 2603

Pett: (Juva: Vuorenmaa) 2603

Påhl (Juva: Vuorenmaa) 2603

Mullj

Pett: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

Munck

Johan (Sääminki: Tuohisaari) 2584

Murdoin

Mattz (Kangasniemi: Rauhajärvi) 1656

Sigfredh (Kangasniemi: Hokanniemi) 1652

Mustoin

Johan (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Marcus (Rantasalmi: Putkisalo) 2203

Michell (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Påhl (Juva: Viisala) 2603

Sigf: (Leppävirta: Pappila) 2230

Sigfredh (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Mustoinen

And:s (Kuopio: Hirvilahti) 2232

Mutikain

Hind: (Kerimäki: Tikkilä) 2620

Niels (Kerimäki: Tikkilä) 2620

Thomas (Juva: Karkeamaa) 2595

Mutka

Peer Johans: (Kerimäki: Ruokoniemi) 2619

Muttul:

Joseph (Sääminki: Juvola) 2578

Muttulain

Isack (Juva: Järvenpää) 2593

Johan (Juva: Järvenpää) 2593

Muuckoin

Bertil (Kerimäki: Lötjölä) 2616

Johan (Kerimäki: Vaara) 2621

Johan (Sääminki: Pihlajanlahti) 2583

Påhl (Sääminki: Pihlajanlahti) 2583

Muukoin

Peer (Juva: Luomala) 2596

Myckein

Christer (Kuopio: Kurolanlahti) 2236

Ewa (Kuopio: Kurolanlahti) 2236

Petter (Kuopio: Kurolanlahti) 2236

Påhl (Kuopio: Kurolanlahti) 2236

Samuell (Iisalmi: Onkivesi) 2269

Myckin

Heming (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Myntel:n

Petter (Ristiina: Hytölä) 1607

Myntin

Anders (Mäntyharju: Mynttilä) 1618

Jacob (Mäntyharju: Mynttilä) 1618

Myrelein

Olof (Mikkeli: Vehmaskylä) 1643

Myrmies

Anders (Mikkeli: Seppälä) 1639

Johan (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Olof (Ristiina: Kylänlahti) 1607

Påhl (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Staffan (Mikkeli: Vehmaskylä) 1643

Staffan (Mikkeli: Vanhamäki) 1646

Myryl:n

Sigfredh (Juva: Remojärvi) 2601

Måhlain

Petter (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Påhl (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Måilain

Eskell (Kangasniemi: Luusniemi) 1654

Lahrs (Mikkeli: Hiirola) 1625

Petter (Mikkeli: Hiirola) 1625

Måndoin

And:s (Juva: Ruokola) 2601

Anders (Juva: Ruokola) 2601

Anders (Mikkeli: Montola) 1633

Hans (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Hindrich (Mikkeli: Montola) 1633

Jacob (Mikkeli: Montola) 1633

Jacob (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Johan (Puumala: Kaipaala) 2607

Jossep (Mikkeli: Montola) 1633

Mattz (Mikkeli: Montola) 1633

Michell (Joroinen: Savuniemi) 2217

Mårten (Puumala: Kaipaala) 2607

Mårten (Mikkeli: Montola) 1633

Peer (Mikkeli: Montola) 1633

Petter (Ristiina: Mahkola) 1611

Månoin

Johan (Sääminki: Varparanta) 2584

Mähoin

And: (Sulkava: Niinimäki) 2589

Olof (Rantasalmi: Reijola) 2205

Staffan (Iisalmi: Pappila) 2269

Mähöin

Mattz (Kuopio: Tallus) 2248

Oloff (Kuopio: Tallus) 2248

Mäkel:n

Påhl (Sulkava: Kammola) 2588

Mälckin

Lars (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Mätel:n

Erich (Ristiina: Mäkelä) 1611

Mårten (Ristiina: Mäkelä) 1611

Mäten

Hans (Iisalmi: Heinämäki) 2254

Hindrich (Iisalmi: Heinämäki) 2254

Mättö

Anders Påhlssonn (Kangasniemi: Luusniemi) 1654

Påhl (Kangasniemi: Luusniemi) 1654

Möcköin

Anders (Juva: Karkeamaa) 2595

Mölsö

Jöran (Rantasalmi: Suurniemi) 2206

Mömmö

Anders (Kuopio: Rytky) 2243

Påhl (Kuopio: Rytky) 2243

Mönckein

Peer (Kuopio: Savilahti) 2246

Sigfredh (Kuopio: Räsälä) 2245

Mörhöin

Hind: (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Möukein

Johan (Leppävirta: Pussilantaival) 2225

NAlkuun

N:

N: (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Narin

Anders (Joroinen: Kaitainen) 2213

Thom: Greellss:n (Juva: Rantuu) 2600

Natuin

Anders (Rantasalmi: Pölläkkä) 2202

Hind: (Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Lars (Rantasalmi: Pölläkkä) 2202

Lars (Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Olof (Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Peer (Joroinen: Katisenlahti) 2214

Naukarin

Erich (Joroinen: Häyrilä) 2211

Hind: (Rantasalmi: Torasalo) 2206

Matz (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Staff: (Rantasalmi: Torasalo) 2206

Tomas (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Nautuin

Johan (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2200

Pohl (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2200

Neepa

Tomas (Sulkava: Hintsala) 2587

Nenno

Mattz (Pieksämäki: Liedemäki) 1665

Nenoin

Mattz (Pieksämäki: Pöyhölä) 1667

Niells (Pieksämäki: Pöyhölä) 1667

Nerfwin

Johan (Mikkeli: Malvaniemi) 1634

Johan (Mikkeli: Soikkala) 1640

Lahrs (Mikkeli: Malvaniemi) 1634

Mattz (Mikkeli: Malvaniemi) 1634

Neufwoin

Jacob (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Nickinen

Petter (Mikkeli: Närvälä) 1635

Nickoin

Anna (Leppävirta: Mustinmäki) 2223

Johan (Pieksämäki: Haukivuori) 1662

Johan (Leppävirta: Mustinmäki) 2223

Nickolain

Anders (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Lahrs (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Mattz (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Michell (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Petter (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Nijrain

Anders (Leppävirta: Kotalahti) 2221

Erich (Iisalmi: Heinämäki) 2254

Erich (Iisalmi: Valkeamäki) 2267

Hans (Leppävirta: Kotalahti) 2221

Matz (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Matz (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Olof (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Oloff (Leppävirta: Kotalahti) 2221

Staff: (Rantasalmi: Repomäki) 2204

Nijroin

Thomas (Mikkeli: Monikkala) 1634

Niraeus

Jöran (Ristiina: Pappila) 1615

Nirain

Christer (Mäntyharju: Niinimäki) 1618

Hindrich (Iisalmi: Porovesi) 2263

Lahrs (Iisalmi: Porovesi) 2263

Peer (Iisalmi: Porovesi) 2263

Simon (Mäntyharju: Niinimäki) 1618

Niskain

Anders (Iisalmi: Lammassalo) 2259

Anders (Kuopio: Jännevirta) 2235

Ellias (Iisalmi: Kalliojärvi) 2257

Johan (Pieksämäki: Liedemäki) 1665

Johan (Iisalmi: Lammassalo) 2259

Mattz (Iisalmi: Pielavesi) 2264

Petter (Kuopio: Jännevirta) 2234

Påhl (Iisalmi: Ruotaanlahti) 2264

Påhl Andersson (Kuopio: Jännevirta) 2235

Påhl Ohlsson (Iisalmi: Pielavesi) 2264

Samuell (Iisalmi: Lammassalo) 2259

Niskatar

Margetta (Iisalmi: Lammassalo) 2259

Nissin

(Leppävirta: Kopolanniemi) 2222

Anders (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2268

Erich (Iisalmi: Sonkajärvi) 2266

Niells (Kuopio: Riistavesi) 2244

Oloff (Iisalmi: Nerkoo) 2260

Oloff (Iisalmi: Sälevä) 2266

Oloff (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2268

Påhl (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2268

Nissinen

Anna (Joroinen: Kaitainen) 2213

Carll (Joroinen: Kaitainen) 2213

Erich (Joroinen: Kaitainen) 2213

Mattz (Leppävirta: Kurjalanranta) 2221

Olof (Leppävirta: Kurjalanranta) 2221

Oloff (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2258

Petter (Leppävirta: Kurjalanranta) 2221

Noijoin

Christer (Kangasniemi: Kauppila) 1653

Jöran (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Malin (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Petter (Kangasniemi: Kauppila) 1653

Nordanwader

Olof (Ristiina: Pappila) 1615

Nousiain

And: (Sulkava: Mäntynen) 2589

Erich (Kerimäki: Nousiala) 2617

Greels (Juva: Pelkilä) 2599

Jacob (Kerimäki: Nousiala) 2617

Johan Peersson (Kerimäki: Raikuu) 2619

Matz Peersson (Kerimäki: Raikuu) 2619

Michel (Kerimäki: Kolvosenpää) 2615

Michel (Kerimäki: Nousiala) 2617

Michel (Kerimäki: Raikuu) 2619

Pett:r (Kerimäki: Pesola) 2618

Staffan (Kerimäki: Ruokoniemi) 2619

Noussiain

Anders (Iisalmi: Sulkava) 2266

Lahrs (Iisalmi: Vaaraslahti) 2269

Mårten (Iisalmi: Vaaraslahti) 2269

Påhl (Iisalmi: Sulkava) 2266

Påhl (Iisalmi: Vaaraslahti) 2269

Nuchkoin

Niells (Kuopio: Hiltulanlahti) 2232

Nulpoin

Hindrich (Juva: Ollikkala) 2598

Lars (Juva: Ollikkala) 2598

Nupoin

Staff: (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Nuppoin

Hind: (Rantasalmi: Pisamalahti) 2201

Nurho

Mattz (Mikkeli: Nurhola) 1635

Sigfredh (Mikkeli: Nurhola) 1635

Nurhoin

Petter (Puumala: Sorjola) 2610

Nyckein

Bengdt (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Daniell (Pieksämäki: Neuvola) 1666

Hindrich (Mikkeli: Rantakylä) 1638

Hindrich (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Johan (Pieksämäki: Häkkilä) 1660

Lahrs (Pieksämäki: Pohjalahti) 1668

Michell (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1668

Påhl (Pieksämäki: Nykälä) 1667

Nyckel:n

Lahrs (Mikkeli: Norola) 1634

Nykein

Johan (Rantasalmi: Harjuranta) 2195

Michell (Mikkeli: Vuolinko) 1646

Nyköin

And: (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Christer (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Isack (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Joh. (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Nyländer

Abraham (Sääminki: Otavanniemi) 2581

Erich (Sääminki: Otavanniemi) 2581

Nyrhein

Peer (Sääminki: Pöllölä) 2583

Nyrhinen

Påhl (Sääminki: Punnola) 2583

Nyrwiss

Christer (Ristiina: Parkatniemi) 1611

Nyssain

Hindrich (Pieksämäki: Kähkölä) 1663

Lahrs (Pieksämäki: Suontientaipale) 1669

Nyssoin

Anders (Pieksämäki: Kukkola) 1663

Nålpoin

Oloff (Juva: Ollikkala) 2598

Nåpoin

Olof (Juva: Pitkälahti) 2599

Peer (Juva: Pitkälahti) 2599

Påhl (Juva: Pitkälahti) 2599

Staffan (Juva: Pitkälahti) 2599

Nänoin

Mattz (Pieksämäki: Kutumäki) 1664

Peer (Pieksämäki: Kutumäki) 1664

Sigfredh (Pieksämäki: Kutumäki) 1664

Närfwin

Sigfredh (Mikkeli: Närvälä) 1635

Närhinen

Mattz (Sääminki: Kesamonsaari) 2578

OAlkuun

Olander

Christer (Iisalmi: Pappila) 2270

Ollikain

Anders (Juva: Pitkälahti) 2600

Peer (Juva: Knuutilanmäki) 2595

Påhl (Juva: Knuutilanmäki) 2595

Orreus

Gustaf (Puumala: Kirkonkylä) 2611

Otin

Damiell (Juva: Ronkala) 2600

Erich (Rantasalmi: Tornioniemi) 2206

Hindrich (Juva: Lipsala) 2596

Lars (Rantasalmi: Rauhamäki) 2205

Mattz (Ristiina: Kylänlahti) 1607

Peer (Juva: Lipsala) 2596

Peer (Rantasalmi: Haapataipale) 2196

Peer (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

Påhl (Juva: Kiiskilä) 2594

Thomas (Rantasalmi: Haapataipale) 2196

Outin

Eskel (Kerimäki: Pappila) 2622

Påhl (Ristiina: Outila) 1611

Owaskain

Mattz (Kuopio: Julkula) 2234

PAlkuun

Paapain

Erich (Kangasniemi: Hankamäki) 1650

Josseph (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Jöran (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Paf:n

Alexand:r (Juva: Remojärvi) 2601

Erich (Juva: Remojärvi) 2601

Jacob (Juva: Remojärvi) 2601

Johan Peerss:n (Juva: Remojärvi) 2601

Pafwil:n

Lars (Sääminki: Pihlajanniemi) 2582

Pafwilain

Christer (Mikkeli: Vehmaskylä) 1643

Lahrs (Mikkeli: Vehmaskylä) 1643

Lars (Juva: Hatsola) 2593

Michell (Mikkeli: Alamaa) 1622

Påhl (Juva: Knuutilanmäki) 2595

Påhl (Mikkeli: Alamaa) 1622

Paijain

Anders (Ristiina: Lappilanmäki) 1609

Mattz (Mikkeli: Kotkatvesi) 1632

Simon (Ristiina: Lappilanmäki) 1609

Paijuin

Catharina (Joroinen: Kerisalo) 2214

Christ:r (Juva: Poikola) 2599

Erich (Joroinen: Kerisalo) 2214

Jacob (Mikkeli: Vanhala) 1643

Jöran (Mikkeli: Vanhala) 1643

Lahrs (Joroinen: Kerisalo) 2214

Peer (Mikkeli: Vanhala) 1643

Peer Peerssonn (Mikkeli: Vanhala) 1643

Påhl (Mikkeli: Pajula) 1635

Pallkin

Mattz (Pieksämäki: Virtasalmi) 1672

Paloin

Jöran (Ristiina: Koivakkala) 1609

Pangain

Olof (Mikkeli: Vahvamäki) 1645

Parandain

Hans (Mikkeli: Haapataipale) 1626

Mattz (Mikkeli: Parantala) 1635

Parantain

Adam (Mikkeli: Norola) 1635

Parckatin

Anders (Mikkeli: Soikkala) 1641

Parckin

Abraham (Mikkeli: Parkkila) 1636

Anders (Mikkeli: Asila) 1622

Bertell (Mikkeli: Marjoniemi) 1633

Christer (Mikkeli: Parkkila) 1636

Hans (Juva: Maivala) 2597

Hans (Mikkeli: Väänälä) 1645

Hindrich (Mikkeli: Parkkila) 1636

Johan (Mikkeli: Parkkila) 1636

Johan (Mikkeli: Väänälä) 1645

Lahrs (Mikkeli: Parkkila) 1636

Mattz (Mikkeli: Parkkila) 1636

Mattz (Ristiina: Inkarila) 1607

Matz (Mikkeli: Asila) 1622

Michell (Mikkeli: Väänälä) 1645

Påhl (Mikkeli: Haukkakorhola) 1626

Påhl (Mikkeli: Parkkila) 1636

Thomas (Mikkeli: Haukkakorhola) 1626

Thomas (Mikkeli: Parkkila) 1636

Parckoin

Cnuth (Leppävirta: Leppämäki) 2223

Hans (Ristiina: Kurvila) 1608

Johan (Sulkava: Halttula) 2587

Lars (Sulkava: Tunnila) 2590

Niels (Sulkava: Tunnila) 2590

Peer (Leppävirta: Leppämäki) 2223

Påhl (Ristiina: Marjoniemi) 1610

Simon (Mikkeli: Vehmaskylä) 1643

Simon (Ristiina: Marjoniemi) 1610

Thomas (Ristiina: Marjoniemi) 1610

Parckuin

Elias (Juva: Mattila) 2596

Simon (Juva: Mattila) 2596

Työns (Juva: Mattila) 2596

Pardain

And: (Sulkava: Karjulanmäki) 2588

Brusius (Sulkava: Karjulanmäki) 2588

Erich (Iisalmi: Haapajärvi) 2253

Joh: (Sulkava: Tunnila) 2590

Jöran (Puumala: Hurissalo) 2605

Lahrs Ersson (Iisalmi: Pörsänmäki) 2263

Lars (Sääminki: Tynkkylänjoki) 2584

Marckus (Iisalmi: Nerkoo) 2261

Matz (Puumala: Hurissalo) 2605

Påhl (Rantasalmi: Hiismäki) 2196

Thomas (Sulkava: Karjulanmäki) 2588

Thomas (Iisalmi: Luupuvesi) 2259

Pardanus

Mat: (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Pardin

And: Simons. (Puumala: Hylkylä) 2606

Peer Staffanson (Puumala: Hylkylä) 2606

Thomas (Puumala: Hylkylä) 2606

Parfwiain

Erich (Pieksämäki: Tyyrinmäki) 1670

Johan (Juva: Härkälä) 2592

Johan (Leppävirta: Konnuslahti) 2219

Peer (Leppävirta: Pitkälänniemi) 2225

Parfwin

And: (Juva: Ollikkala) 2598

Parfwoin

Anders (Iisalmi: Löytynmäki) 2259

Johan (Kuopio: Vehkalahti) 2251

Passain

Anders (Kuopio: Vuotjärvi) 2250

Hindrich (Juva: Kasintaipale) 2595

Hindrich (Kuopio: Vuotjärvi) 2250

Ifwar (Kuopio: Vuotjärvi) 2250

Lars (Mikkeli: Vanhala) 1643

Michell (Mikkeli: Vanhala) 1643

Passoin

Anders (Mäntyharju: Toivola) 1620

Christer (Mäntyharju: Särkemäki) 1620, (Mäntyharju: Toivola) 1620

Erich (Ristiina: Koljola) 1609

Johan (Mikkeli: Asila) 1623

Johan (Leppävirta: Osmajärvi) 2224

Mattz (Sääminki: Pöllölä) 2583

Mattz (Mikkeli: Asila) 1623

Mattz (Mikkeli: Kääriälä) 1630

Mattz (Ristiina: Heikkilä) 1605

Mattz (Kuopio: Kehvo) 2237

Mattz Mattssonn (Ristiina: Heikkilä) 1605

Mårten (Ristiina: Koljola) 1609

Petter (Ristiina: Marjoniemi) 1611

Påhl (Sääminki: Pöllölä) 2583

Påhl (Ristiina: Marjoniemi) 1611

Påhl Peerssonn (Kuopio: Vuotjärvi) 2251

Paukoin

Bengdt (Juva: Narila) 2598

Paunoin

Abrah: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2207

Caterina (Juva: Suurniemi) 2601

Hindrich (Mikkeli: Vanhala) 1643

Mattz (Juva: Kangas) 2594

Mattz (Juva: Narila) 2598

Mattz (Sääminki: Kallislahti) 2580

Matz (Rantasalmi: Suurniemi) 2206

Matz (Rantasalmi: Tuusmäki) 2207

Olof (Juva: Narila) 2598

Peer (Juva: Narila) 2598

Thomas (Juva: Suurniemi) 2601

Paunonen

Anders (Juva: Hietajärvi) 2593

Hardwick (Juva: Hietajärvi) 2593

Pechkoin

Mattz (Iisalmi: Haapajärvi) 2253

Pedickain

Måns (Puumala: Hauhala) 2606

Thomas (Puumala: Pitkälahti) 2609

Pedikain

Christer (Juva: Pitkälahti) 2599

Pedikanen

Johan (Juva: Pitkälahti) 2599

Jonas (Juva: Pitkälahti) 2599

Pedikein

Lars (Sulkava: Telataipale) 2590

Pelloin

Lahrs (Leppävirta: Kuronlahti) 2220

Staffan (Leppävirta: Kuronlahti) 2220

Pemmoin

Olof (Juva: Laukkala) 2596

Per__in

Johan (Kuopio: Kehvo) 2246

Pernain

And: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Anders (Kerimäki: Niinimäki) 2617

Hindrich (Kerimäki: Niinimäki) 2617

Hindrich (Pieksämäki: Pyhitty) 1667

Johan (Juva: Laukkala) 2596

Johan (Kerimäki: Niinimäki) 2617

Pernoin

Johan (Kuopio: Pappila) 2252

Pesoin

Heming (Kerimäki: Makkola) 2617

Hindrich (Kerimäki: Makkola) 2617

Matz Ersson (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Niels (Kerimäki: Makkola) 2617

Olof (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Olof (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Pett: (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Pessoin

Christ:r (Juva: Kuosmala) 2592

Christer (Iisalmi: Kivistö) 2256

Mattz (Iisalmi: Haapajärvi) 2253

Oloff (Iisalmi: Haapajärvi) 2253

Pettuin

Anders (Ristiina: Pettilä) 1612

Christer (Juva: Ollikkala) 2598

Johan (Ristiina: Pettilä) 1612

Peuhoin

Anders (Leppävirta: Kartasalo) 2221

Olof (Leppävirta: Kartasalo) 2221

Peer (Leppävirta: Kartasalo) 2221

Phillpuxin

Oloff (Leppävirta: Monninmäki) 2224

Piedickein

Lahrs (Iisalmi: Vaaraslahti) 2269

Påhl (Iisalmi: Sulkava) 2266

Pijck

Anders (Juva: Poikola) 2598

Berendt Mattzson (Juva: Kuosmala) 2592

Petter (Juva: Poikola) 2598

Pijhlgreen

Daniel (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Pijparin

Johan (Mikkeli: Liukkola) 1633

Mattz (Mäntyharju: Niinimäki) 1619

Simon (Mikkeli: Liukkola) 1633

Pijsspain

Johan (Mikkeli: Rämälä) 1637

Mattz (Mikkeli: Rämälä) 1637

Pipa

Anders (Mäntyharju: Toivola) 1620

Pirin

Anders (Leppävirta: Niinimäki) 2224

Anders (Leppävirta: Polvijärvi) 2225

Lahrs (Leppävirta: Polvijärvi) 2225

Oloff (Kuopio: Syvärilä) 2247

Oloffz (Leppävirta: Polvijärvi) 2225

Petter (Kuopio: Syvärilä) 2247

Pirrj

Mattz (Juva: Suurniemi) 2601

Pirrjn

Matz (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

Pirskoin

Mattz (Kuopio: Pappila) 2252

Piskoin

Anders (Puumala: Piskola) 2609

Hend: (Puumala: Piskola) 2609

Johan (Puumala: Piskola) 2609

Mattz (Puumala: Piskola) 2609

Pispain

Anders (Juva: Kilpola) 2595

Pisspa

Erich Peerssonn (Leppävirta: Saamainen) 2226

Lahrs (Leppävirta: Saamainen) 2226

Petter (Leppävirta: Saamainen) 2226

Pisspain

Anders (Ristiina: Marjoniemi) 1610

Johan (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1663

Johan (Ristiina: Marjoniemi) 1610

Mattz (Ristiina: Marjoniemi) 1610

Pistinen

Olof (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Påhl (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Pistohlkors

(Sulkava: Partala) 2589

Joh: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

Pistolkors

Adam (Sääminki: Aholahti) 2577

Adam (Sääminki: Loikansaari) 2580

Adam (Sääminki: Mönkkölä) 2581

Piståhlsmedh

Eskell (Juva: Teivaa) 2602

Pitkoin

Hans (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Peer (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Pittkain

Petter (Kuopio: Toivala) 2248

Pittkein

Ellin (Kuopio: Hakkarala) 2233

Johan Ohlssonn (Kuopio: Sänkimäki) 2247

Påhl (Kuopio: Hakkarala) 2233

Pittkoin

(Kerimäki: Pulkkila) 2618

Carll (Leppävirta: Pitkälänniemi) 2225

Clemeth (Leppävirta: Pitkälänniemi) 2225

Erich (Kuopio: Sänkimäki) 2247

Hindrich (Kuopio: Sänkimäki) 2247

Hindrich (Leppävirta: Saahkarlahti) 2228

Johan (Kuopio: Melaniemi) 2240

Johan (Leppävirta: Saahkarlahti) 2228

Jöran (Leppävirta: Saahkarlahti) 2228

Lahrs (Kuopio: Sänkimäki) 2247

Niells (Kuopio: Murtolahti) 2240

Sigfredh (Kuopio: Sänkimäki) 2247

Piuckoin

Staffan (Mikkeli: Norola) 1635

Piöxa

Oloffs (Iisalmi: Hautajärvi) 2254

Peer Ohlssonn (Iisalmi: Hautajärvi) 2254

Pohial:n

Peer Mortnss: (Sulkava: Iitlahti) 2587

Pollein

Hind: (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

Matz (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

Pomelia

Anna (Mikkeli: Visulahti) 1644

Poppius

Abraham (Juva: Männynmäki) 2596

Hind: (Juva: Pappila) 2603

Postinen

Clemet (Rantasalmi: Hevonlahti) 2197

Poyhein

Olof (Kangasniemi: Pöyhö) 1655

Pryss

Joh (Mikkeli: Rantakylä) 1638

Prytz

(Rantasalmi: Puikonniemi) 2203

Pråckman

Joh:n (Rantasalmi: Pappila) 2209

Puhackain

Sigfredh (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Puhakain

Claes (Juva: Halola) 2593

Mattz Larsson (Juva: Halola) 2593

Puikoin

Olof (Mikkeli: Asila) 1623

Påhl (Mikkeli: Asila) 1623

Thomas (Mikkeli: Asila) 1623

Pulckin

Esaijas (Sääminki: Ritosaari) 2583

Jöran (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Jöran (Rantasalmi: Syvänsi) 2205

Lars (Juva: Pulkkila) 2599

Mattz (Sääminki: Pihlajanniemi) 2583

Mattz Michelss: (Sääminki: Ritosaari) 2583

Mickell (Sääminki: Ritosaari) 2583

Nills (Sääminki: Ritosaari) 2583

Nils (Sääminki: Saukonsaari) 2584

Peer (Sääminki: Inkilä) 2578

Peer (Sääminki: Ritosaari) 2583, (Sääminki: Saukonsaari) 2583

Per (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Påhl (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Pulckoin

Håkan (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2200

Lars (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2200

Pullck:

Anders And:ns:n (Juva: Pulkkila) 2599

Pullckin

Greeta (Joroinen: Katisenlahti) 2213

Johan (Juva: Pulkkila) 2599

Peer (Joroinen: Katisenlahti) 2213

Petter (Joroinen: Katisenlahti) 2213

Petter (Leppävirta: Saamainen) 2227

Thomas (Juva: Remojärvi) 2601

Pulliain

Abraham (Mikkeli: Ihastjärvi) 1628

Anders (Mikkeli: Harjumaa) 1623

Arfwedh (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Bertell (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1653

Bertell (Mikkeli: Ihastjärvi) 1628

Christer (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1653

Erich (Mikkeli: Ihastjärvi) 1628

Erich (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Hans (Kangasniemi: Äkrynmäki) 1658

Lahrs (Mikkeli: Ihastjärvi) 1628

Mattz (Mikkeli: Ihastjärvi) 1628

Mattz (Mikkeli: Vuolinko) 1646

Michell (Mikkeli: Ihastjärvi) 1628

Olof Peerssonn (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Peer (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Thomas (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Pulliein

Bertell (Kangasniemi: Hokanniemi) 1652

Pullka

Anders (Iisalmi: Valkeamäki) 2267

Hindrich (Iisalmi: Valkeamäki) 2267

Oloff (Iisalmi: Valkeamäki) 2267

Peer (Iisalmi: Ryhälä) 2264

Peer Anderss (Iisalmi: Heinämäki) 2254

Pullkin

Adam (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Anders (Joroinen: Kaitainen) 2213

Bengdt (Mikkeli: Asila) 1622

Erich (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Niells (Mikkeli: Asila) 1623

Påhl (Mikkeli: Asila) 1622

Påhl (Mikkeli: Asila) 1623

Påhl (Pieksämäki: Längelmäki) 1665

Påhl (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Påhl Jacobss:n (Mikkeli: Asila) 1623

Sigfredh (Pieksämäki: Längelmäki) 1665

Sigfredh (Iisalmi: Taipale) 2267

Pundain

Adam (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Puntois

(Puumala: Hamula) 2605

Purain

Hindrich (Pieksämäki: Virtasalmi) 1672

Lars (Juva: Rantuu) 2600

Purdin

Johan (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Matz (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Olof (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Påhl (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2194

Påhl (Rantasalmi: Palvalahti) 2203

Purhoin

Hindrich (Juva: Haikarila) 2593

Hindrich (Juva: Purhola) 2599

Johan (Juva: Laukkala) 2596

Lars (Juva: Laukkala) 2596

Lars (Juva: Purhola) 2599

Samuell (Juva: Laukkala) 2596

Purhuin

Anders (Juva: Purhola) 2599

Axell (Juva: Purhola) 2599

Giösta (Juva: Purhola) 2599

Puroin

Christer (Iisalmi: Vianto) 2268

Christer (Kuopio: Haatala) 2233

Purssiain

(Kuopio: Savilahti) 2246

Anders (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Brussius (Kuopio: Haminalahti) 2232

Hindrich (Kuopio: Haminalahti) 2232

Johan (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Lahrs (Kuopio: Soinlahti) 2246

Mattz (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Påhl (Kuopio: Halola) 2234

Samuell (Joroinen: Montola) 2216

Purtinen

Oloff (Leppävirta: Kurjalanranta) 2221

Pustin

Hind: (Rantasalmi: Tammenlahti) 2206

Hind: Iwarss: (Rantasalmi: Sompasaari) 2206

Mårtn (Rantasalmi: Sompasaari) 2206

Påhl Johanss (Rantasalmi: Tammenlahti) 2206

Putkin

Arfwedh (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1663

Lahrs (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1663

Ohl: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Peer (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Påhl (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Putkinen

Petter (Pieksämäki: Surnunmäki) 1668

Putkoin

Bertil (Rantasalmi: Harjuranta) 2194

Hindrich (Kerimäki: Moiniemi) 2616

Mattz (Juva: Narila) 2598

Puttkin

Anders (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1671

Erich (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Lahrs (Kangasniemi: Makkola) 1654

Lahrs (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1671

Mattz (Pieksämäki: Surnunmäki) 1668

Mattz (Pieksämäki: Virtasalmi) 1672

Niells (Pieksämäki: Virtasalmi) 1672

Påhl (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1671

Puttkinen

Peer (Pieksämäki: Sianjalka) 1670

Sigfredh (Pieksämäki: Kutumäki) 1664

Puttuin

Simon (Mikkeli: Puttola) 1636

Puuhoin

Erich (Iisalmi: Haapajärvi) 2254

Puukoin

Anders (Mikkeli: Soikkala) 1640

Johan (Mikkeli: Soikkala) 1640

Puuroin

Hans (Iisalmi: Väisälänmäki) 2268

Pyckein

Mattz (Mikkeli: Kuitula) 1631

Påhl (Mikkeli: Kuitula) 1631

Pyckelein

Lahrs (Kuopio: Haatala) 2233

Pyckel:n

Hans (Kuopio: Tavinsalmi) 2249

Johan (Kuopio: Tavinsalmi) 2249

Pylckein

Carl (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Elias (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Hindrich (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Pyllckein

Christer (Mäntyharju: Niinimäki) 1618

Christer (Juva: Maivala) 2597

Erich (Mäntyharju: Niinimäki) 1618

Erich (Juva: Maivala) 2597

Erich (Ristiina: Heikkilä) 1605

Eskell (Juva: Pylkkälä) 2599

Johan (Mäntyharju: Niinimäki) 1618

Lars (Juva: Vuorenmaa) 2603

Mårten (Ristiina: Heikkilä) 1605

Påhl (Juva: Vuorenmaa) 2603

Pyllckoin

Abraham (Mikkeli: Seppälä) 1640

Staffan (Mikkeli: Seppälä) 1640

Pyllfwein

Mattz (Kangasniemi: Kuvasmäki) 1653

Niells (Kangasniemi: Makkola) 1654

Pyllköin

Hindrich (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Mårten (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Pyllwäl:n

Deonisius (Kangasniemi: Synsiöranta) 1657

Pynninen

Jacob (Kangasniemi: Hyyrylä) 1650

Johan (Kangasniemi: Hyyrylä) 1650

Pyrhein

Hindrich (Ristiina: Rikantila) 1612

Pyrhoin

Jacob (Mikkeli: Rantakylä) 1638

Pyrhöin

Lahrs (Mikkeli: Helppanala) 1626

Sigfredh (Mikkeli: Helppanala) 1626

Påhaka

Peer Peerss:n (Juva: Sopala) 2601

Påikoin

Mattz (Iisalmi: Lappetelä) 2259

Påikolain

Anders (Kangasniemi: Väärälä) 1657

Petter (Kangasniemi: Väärälä) 1657

Pålack

Hend: (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Mårtten (Ristiina: Hangastenmaa) 1606

Petter (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Pårcka

Johan (Mikkeli: Pappila) 1648

Pårckain

(Mikkeli: Harjumaa) 1625

Påssa

Niels (Mikkeli: Pappila) 1648

Päckarin

Staffan (Kuopio: Kasurila) 2237

Päckoin

Christer (Mikkeli: Ripatti) 1639

Lars (Mikkeli: Merrasmäki) 1634

Påhl (Mikkeli: Lelkola) 1632

Sigfredh (Mikkeli: Merrasmäki) 1634

Päckurin

Mattz (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Påhl (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Pädikäin

Jöran (Juva: Ollikkala) 2598

Mattz (Juva: Ollikkala) 2598

Peer (Juva: Ollikkala) 2598

Päkurin

Mårthen (Juva: Pekurila) 2599

Pällckin

Johan Hans (Juva: Pelkilä) 2599

Pällckoin

Anders (Kuopio: Vuorisalo) 2251

Erichz (Kuopio: Vuorisalo) 2251

Oloff (Kuopio: Vuorisalo) 2251

Pändin

Johan (Juva: Näärinki) 2598

Päsoin

Mårten (Sääminki: Pihlajanniemi) 2581

Pässoin

Erich (Kuopio: Julkula) 2234

Jöran (Mikkeli: Visulahti) 1644

Pättijn

Lars (Ristiina: Himalansaari) 1606

Päyckäin

Eskel (Puumala: Seppälä) 2610

Lars (Puumala: Seppälä) 2610

Pöhoin

Hind: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2207

Pöijrrj

Olof (Mikkeli: Soikkala) 1640

Pöllein

And: (Rantasalmi: Ahvensalo) 2194

Hind: (Rantasalmi: Joutsenmäki) 2197

Hind: (Rantasalmi: Osikonmäki) 2200

Hindrich (Rantasalmi: Ahvensalo) 2194

Johan (Kerimäki: Päivilä) 2618

Lahrs (Kangasniemi: Suurola) 1657

Mattz (Kangasniemi: Suurola) 1657

Mattz (Sääminki: Juvola) 2578

Mattz Mattsson (Sääminki: Juvola) 2578

Matz (Kerimäki: Päivilä) 2618

Ohlof (Kerimäki: Päivilä) 2618

Petter (Kerimäki: Päivilä) 2618

Sigfred (Sääminki: Juvola) 2578

Sigfredh (Juva: Suurniemi) 2601

Pöllhö

Johan (Mikkeli: Kirkonkylä) 1629

Pöllin

Petter (Joroinen: Ruokoniemi) 2216

Pömein

Påhl Mattzson (Juva: Laukkala) 2596

Pöndin

Lars (Juva: Vehmaa) 2602

Pöttröin

Ohlof (Kerimäki: Alakuona) 2613

Petter (Kerimäki: Alakuona) 2613

Pöyhein

Eskill (Juva: Tuhkala) 2602

Lars (Juva: Karkeamaa) 2595

Peer (Juva: Varparanta) 2602

Petter (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Pöyrj

Christer (Mikkeli: Lahnamäki) 1632

QAlkuun

Qvast

(Ristiina: Kosola) 1608

Qvintius

Chatarina (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Johan (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Jöran (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Thomas (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Qvist

Carl (Ristiina: Kylänlahti) 1607

Maria (Ristiina: Kylänlahti) 1607

RAlkuun

Rachickain

Abraham (Mikkeli: Rantakylä) 1638

Påhl (Mikkeli: Rantakylä) 1638

Rackoin

Lahrs (Ristiina: Roinila) 1613

Lars Joranss:n (Ristiina: Roinila) 1613

Radick:n

Johan Michellss:n (Kuopio: Kurolanlahti) 2236

Radickain

Hans (Kuopio: Käärmelahti) 2238

Jessper (Kuopio: Käärmelahti) 2238

Michell (Kuopio: Hirvilahti) 2232

Mårten (Kuopio: Käärmelahti) 2238

Peer (Kuopio: Käärmelahti) 2238

Staffan (Kuopio: Hirvilahti) 2232

Ragain

Påhl (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

Rahuin

Peer (Kuopio: Jänissalo) 2235

Påhl (Kuopio: Jänissalo) 2235

Rallj

Jöran (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Randal:n

Abraham (Ristiina: Juottila) 1607

Anders (Mikkeli: Norola) 1634

Catharina (Ristiina: Juottila) 1607

Randström

(Iisalmi: Pappila) 2270

Ranni

Carl (Sääminki: Otavanniemi) 2581

Rapiain

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Rapoinen

Anders (Puumala: Hamula) 2605

Jöran (Puumala: Hamula) 2605

Peer (Puumala: Hamula) 2605

Rasain

Hindrich (Kerimäki: Moiniemi) 2616

Rasasin

Staff: (Kerimäki: Moiniemi) 2616

Rassin

Olof (Juva: Rasala) 2600

Rauhiain

And: (Rantasalmi: Ritalahti) 2204

Rauhuin

Matz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Påhl (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Staffan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Rautain

Michel (Rantasalmi: Syvänsi) 2205

Rautaparda

Erich (Iisalmi: Pörsänmäki) 2263

Eskell (Kuopio: Ritisenlahti) 2243

Lahrs (Iisalmi: Pörsänmäki) 2263

Oloff (Iisalmi: Toivakko) 2267

Oloff (Kuopio: Ritisenlahti) 2243

Peer (Kuopio: Ritisenlahti) 2243

Philip (Iisalmi: Lappetelä) 2258

Rautiain

And: (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Hindrich (Juva: Kaihunmäki) 2593

Joh: (Rantasalmi: Porosalmi) 2203

Johan (Kuopio: Toivala) 2248

Mattz (Joroinen: Kerisalo) 2214

Mårten (Mikkeli: Hurrila) 1627

Petter (Mikkeli: Hurrila) 1627

Pol (Rantasalmi: Rauhamäki) 2205

Påhl (Joroinen: Kerisalo) 2214

Påhl (Kuopio: Toivala) 2248

Thomas (Juva: Summala) 2601

Reinickain

Hindrich (Leppävirta: Osmajärvi) 2224

Peer (Leppävirta: Reinikkala) 2225

Petter (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Påhl (Leppävirta: Reinikkala) 2225

Reinikain

Anders (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Bertell (Leppävirta: Paukarlahti) 2225

Erich (Sääminki: Reinikkala) 2583

Ohl (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Påhl (Leppävirta: Paukarlahti) 2225

Påhl (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Tomas (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Rejoin

Matz (Rantasalmi: Tuusmäki) 2207

Remexin

Abrah: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

And: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

Hindrich (Iisalmi: Kiuruvesi) 2257

Matz (Rantasalmi: Pirilä) 2202

Repoin

Anders (Sulkava: Väätälänmäki) 2591

Erich (Puumala: Repola) 2610

Johan (Sulkava: Väätälänmäki) 2591

Mattz (Puumala: Lintusalo) 2608

Påhl (Juva: Karkeamaa) 2595

Påhl (Mikkeli: Rieppola) 1639

Thomas (Puumala: Lintusalo) 2608

Thomas (Puumala: Ryhälä) 2610

Reppo

Hindrich Jönss:n (Ristiina: Rahikkala) 1612

Reppoin

Anders (Ristiina: Rahikkala) 1612

Marckus (Ristiina: Rahikkala) 1612

Mattz (Mikkeli: Liukkola) 1632

Påhl (Mäntyharju: Toivola) 1620

Rijkoin

Anders (Kuopio: Tuovilanlahti) 2248

Hendrich (Sääminki: Pihlajanniemi) 2583

Hindrich (Kerimäki: Sairalanmäki) 2620

Johan (Kerimäki: Sairalanmäki) 2620

Rijpattin

Thomas (Mikkeli: Pöyry) 1637

Rijpattj

Christer (Mikkeli: Ripatti) 1638

Cnuth (Mikkeli: Ripatti) 1638

Eskell (Mikkeli: Hirvensalmi) 1626

Jöran (Mikkeli: Ripatti) 1638

Mattz (Mikkeli: Hirvensalmi) 1626

Olof (Mikkeli: Hirvensalmi) 1626

Peer (Mikkeli: Ripatti) 1638

Sigfredh (Mikkeli: Ripatti) 1638

Rijpin

Hindrich (Pieksämäki: Valkeamäki) 1671

Rijssain

Hindrich (Kuopio: Vehkalahti) 2251

Johan (Kuopio: Vehkalahti) 2251

Rimpi

Anders (Juva: Kangas) 2594

Ringin

Anders (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Niells (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Petter (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Petter (Mikkeli: Hiirola) 1625

Simon (Kerimäki: Ruokoniemi) 2619

Staffan (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Rissa

Bengdt (Pieksämäki: Pappila) 1673

Rissain

Anders (Kuopio: Rissala) 2243

Bengdt (Pieksämäki: Jäppilä) 1662

Johan (Kuopio: Rissala) 2243

Petter Mattss:n (Kuopio: Hipanlahti) 2233

Sigfredh (Pieksämäki: Jäppilä) 1662

Sigfredh (Kuopio: Rissala) 2243

Thomas (Kuopio: Hipanlahti) 2233

Rissoin

Mattz (Kuopio: Syrjänsaari) 2247

Ritelius

Bengt (Sääminki: Kaartilanranta) 2579

Rohijain

Lars Aronss:n (Mikkeli: Kirkonkylä) 1629

Roinin

Lahrs (Kuopio: Haminalahti) 2232

Niels (Kuopio: Haminalahti) 2232

Peer (Kuopio: Haminalahti) 2232

Rokol:

Johan (Juva: Rasala) 2600

Sackris (Juva: Ruokola) 2601

Thomas Hanss: (Juva: Ruokola) 2601

Romain

Erich (Kangasniemi: Rauhajärvi) 1656

Staffan (Kangasniemi: Rauhajärvi) 1656

Romanus

H: (Puumala: Kirkonkylä) 2611

Romuin

Petter (Kangasniemi: Harjunmaa) 1650

Ropoin

Hindrich (Leppävirta: Saahkarlahti) 2227

Roukol:n

Johan (Mikkeli: Syväsmäki) 1641

Petter (Mikkeli: Asila) 1622

Roumuin

Johan (Pieksämäki: Maavesi) 1665

Mattz (Pieksämäki: Maavesi) 1665

Olof (Pieksämäki: Maavesi) 1665

Routzalain

(Iisalmi: Pielavesi) 2264

Anders (Iisalmi: Onkivesi) 2269

Brussius (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2258

Erich (Iisalmi: Joutsenniemi) 2255

Hemmingh (Iisalmi: Pajujärvi) 2263

Hindrich (Iisalmi: Ruokonen) 2265

Johan (Juva: Kaskii) 2594

Johan (Iisalmi: Joutsenniemi) 2255

Johan (Iisalmi: Ruokonen) 2265

Lahrs (Iisalmi: Mikkajärvi) 2260

Mattz (Kuopio: Väänälä) 2250

Oloff (Iisalmi: Pajujärvi) 2263

Peer (Iisalmi: Joutsenniemi) 2255

Peer (Iisalmi: Mikkajärvi) 2260

Philip (Iisalmi: Alapitkä) 2253

Philip (Iisalmi: Onkivesi) 2269

Påhl (Iisalmi: Vianto) 2268

Påhl (Iisalmi: Onkivesi) 2269

Påhl (Kuopio: Halola) 2234

Påhls (Iisalmi: Ruokonen) 2265

Rruskain

Sigf: (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Ruhain

Christer (Mikkeli: Hämeenmäki) 1627

Ruotin

And: (Sulkava: Ruottila) 2590

Johan (Sulkava: Ruottila) 2590

Lars (Sulkava: Ruottila) 2590

Ruotzol

Johan (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Ruskain

Christer (Kuopio: Haatala) 2233

Erich (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Johan (Kuopio: Toivala) 2248

Niells (Kuopio: Hakkarala) 2233

Niels (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Niels Matzss: (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Påhl (Kuopio: Kaaraslahti) 2235

Ruut

Erich (Puumala: Kirkonkylä) 2611

Ruutin

Bertell (Mikkeli: Vuolinko) 1646

Ruutuin

Niels (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Ryhoin

Oloff (Iisalmi: Sonkajärvi) 2266

Peers (Iisalmi: Sonkajärvi) 2266

Ryhäin

Lahrs (Iisalmi: Rutakko) 2264

Oloff (Iisalmi: Rutakko) 2264

Petter (Puumala: Ryhälä) 2611

Rynein

Hindrich (Kuopio: Tuovilanlahti) 2248

Peer (Iisalmi: Kivistö) 2256

Påhl (Iisalmi: Kivistö) 2256

Rynna

Oloff (Iisalmi: Leppälahti) 2258

Rynnein

Påhl (Iisalmi: Karvasalmi) 2256

Rynnä

Philip (Iisalmi: Karvasalmi) 2256

Rytin

Michell (Pieksämäki: Valkeamäki) 1671

Ryttarin

Mattz (Mikkeli: Tiusala) 1642

Ryttin

Thomas (Mikkeli: Merrasmäki) 1634

Ryttkein

Brijta (Iisalmi: Taipale) 2267

Lahrs (Joroinen: Maavesi) 2216

Mattz (Iisalmi: Jynkänniemi) 2255

Petter (Iisalmi: Taipale) 2267

Ryttkoin

Mattz (Iisalmi: Ulmala) 2268

Ryttköin

Christer (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1653

Råcka

Allexander (Mikkeli: Väärälä) 1643

Råckain

Hind: (Rantasalmi: Karhilantaipale) 2198

Hindrich (Kerimäki: Ruokojärvi) 2619

Hindrich (Mikkeli: Alamaa) 1622

Johan (Puumala: Rokansalo) 2610

Johan (Rantasalmi: Karhilantaipale) 2198

Mattz (Juva: Ahola) 2592

Peer Peerson (Puumala: Kirkonkylä) 2611

Påhl (Juva: Pohjois) 2600

Påhl (Puumala: Rokansalo) 2610

Råifwain

Christer (Iisalmi: Korpijärvi) 2256

Lahrs (Iisalmi: Partala) 2262

Mattz (Iisalmi: Partala) 2262

Råikoin

Lars (Juva: Haikarila) 2593

Peer (Juva: Haikarila) 2593

Råinin

Lahrs (Leppävirta: Saamainen) 2226

Råisko

Johan (Ristiina: Haikola) 1605

Rångain

Joh: (Rantasalmi: Pirilä) 2202

Johan (Juva: Suurniemi) 2601

Mattz (Juva: Suurniemi) 2601

Olof (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Peer (Juva: Suurniemi) 2601

Påhl (Iisalmi: Haajainen) 2253

Råpoin

Mårten (Pieksämäki: Sarkaniemi) 1669

Niells (Kangasniemi: Luusniemi) 1654

Oloff (Leppävirta: Saahkarlahti) 2227

Räijoin

Bertell (Joroinen: Lahnalahti) 2215

Niells (Joroinen: Lahnalahti) 2215

Rämexäin

Lahrs (Iisalmi: Valkeamäki) 2267

Peer (Iisalmi: Valkeamäki) 2267

Rämäin

Johan (Mikkeli: Rantakylä) 1638

Thomas (Mikkeli: Rantakylä) 1638

Rämäxein

Hindrich (Iisalmi: Remeskylä) 2265

Johan (Iisalmi: Remeskylä) 2265

Mattz (Iisalmi: Remeskylä) 2265

Räpoin

And:s (Juva: Vuorenmaa) 2603

Brijta (Juva: Vuorenmaa) 2603

Lijsa (Juva: Vuorenmaa) 2603

Thomas (Mikkeli: Monikkala) 1634

Räsain

Lars (Rantasalmi: Harjuranta) 2195

Räsein

Anders (Sääminki: Pihlajanniemi) 2581

Hend: (Sääminki: Aholahti) 2577

Hindrich (Rantasalmi: Harjuranta) 2194

Lars (Rantasalmi: Harjuranta) 2194

Lars (Rantasalmi: Lahdenkylä) 2200

Lars (Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Mattz (Sääminki: Mönkkölä) 2581

Påhl (Juva: Pitkälahti) 2599

Räss:n

Anders Ohlsson (Leppävirta: Keinälänmäki) 2221

Johan (Leppävirta: Keinälänmäki) 2221

Rässein

Anders (Joroinen: Savuniemi) 2217

Carll (Kuopio: Juurikkamäki) 2235

Hindrich (Iisalmi: Vaaraslahti) 2269

Jacob (Iisalmi: Vaaraslahti) 2269

Johan (Kuopio: Käärmelahti) 2238

Jöran (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Lahrs (Kuopio: Juurikkamäki) 2235

Lahrs Ohlssonn (Kuopio: Vuorisalo) 2251

Lars (Juva: Rasala) 2600

Oloff (Iisalmi: Vaaraslahti) 2269

Oloff (Kuopio: Juurikkamäki) 2235

Oloff (Kuopio: Räsälä) 2245

Peer (Kuopio: Ryönä) 2244

Peers (Kuopio: Juurikkamäki) 2235

Påhl (Kuopio: Juurikkamäki) 2235

Påhl (Kuopio: Räsälä) 2245

Påhl (Kuopio: Vuorisalo) 2251

Påhl Niellss:n (Kuopio: Räsälä) 2246

Staff: (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2197

Swän (Kuopio: Räsälä) 2246

Rässätär

Carin (Kuopio: Ohtaanniemi) 2241

Röhin

Johan Persson (Sulkava: Halttula) 2587

Peer (Sulkava: Halttula) 2587

Röickä

Peer (Rantasalmi: Raaminmäki) 2205

Rönckä

Niells (Iisalmi: Rutakko) 2265

Rönckäin

Mattz (Iisalmi: Rutakko) 2264

Röndein

Mattz (Kuopio: Koivulahti) 2236

Röngä

Christer (Kuopio: Haatala) 2232

Petter (Iisalmi: Löytynjärvi) 2259

Påhl (Iisalmi: Löytynjärvi) 2259

Rönna

Eskell (Puumala: Luukkola) 2607

Olof (Puumala: Luukkola) 2607

Olof Sylwesterss:n (Puumala: Luukkola) 2608

Sylwester (Puumala: Luukkola) 2607

Rösling

Nils (Sääminki: Luostarila) 2577

Röös

Petter (Sääminki: Pihlajanniemi) 2581

SAlkuun

Sacheaus

Johan Simonsson (Kuopio: Toivala) 2248

Sacko

Hindrich (Pieksämäki: Kukkola) 1663

Safwol:n

Mattz (Juva: Mäköis) 2597

Safwolain

Erich (Kuopio: Vehmasmäki) 2249

Ifwar (Kuopio: Pöljä) 2242

Johan (Kuopio: Vehmasmäki) 2249

Johan (Leppävirta: Monninmäki) 2224

Mattz (Kuopio: Pöljä) 2242

Olof (Kuopio: Hamula) 2233

Påhl (Leppävirta: Leppämäki) 2223

Safwol:n

Christer (Iisalmi: Lukkarila) 2258

Hemmingh (Kuopio: Koivusaari) 2236

Ifwar (Kuopio: Niinimäki) 2240

Jeremias (Kuopio: Koivusaari) 2236

Johan (Kuopio: Niinimäki) 2240

Lahrs (Iisalmi: Lukkarila) 2258

Lahrs (Kuopio: Koivusaari) 2236

Oloff (Kuopio: Koivusaari) 2236

Saickoin

Lars (Puumala: Kaipaala) 2607

Mattz (Sääminki: Ritosaari) 2583

Per Matss: (Sääminki: Ritosaari) 2583

Påhl Larson (Puumala: Kaipaala) 2607

Saijrain

Bengt (Kerimäki: Nousiala) 2617

Joh: (Kerimäki: Karvila) 2615

Jöran (Kerimäki: Nousiala) 2617

Saikoin

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Lahrs (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Saikoinen

Johan (Mikkeli: Hiirola) 1625

Sairain

Erich (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Niels (Sääminki: Pellossalo) 2582

Nills (Sääminki: Laukansaari) 2580

Peer (Sääminki: Haukiniemi) 2578

Peer (Sääminki: Pellossalo) 2582

Påhl (Sääminki: Pellossalo) 2582

Sajrain

Abraham (Kerimäki: Paakkunala) 2618

Bengt (Kerimäki: Paakkunala) 2618

Erich (Kerimäki: Tikkilä) 2620

Hindrich (Kerimäki: Tikkilä) 2620

Mich: (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Mårten (Kerimäki: Simanala) 2620

Peer (Kerimäki: Tikkilä) 2620

Påhl (Kerimäki: Nousiala) 2617

Sylwester (Kerimäki: Heikkala) 2613

Sallin

And: (Rantasalmi: Torasalo) 2206

Hind: (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Joh: (Rantasalmi: Sallila) 2205

Olof (Sulkava: Mäntynen) 2589

Olof (Rantasalmi: Palvalahti) 2203

Peer (Rantasalmi: Raaminmäki) 2205

Påhl (Rantasalmi: Palvalahti) 2203

Staff: (Rantasalmi: Torasalo) 2206

Sallmel:n

Johan (Mikkeli: Salmenkylä) 1641

Sigfredh (Mikkeli: Kirkonkylä) 1629

Sigfredh (Mikkeli: Rämälä) 1637

Salmoni:s

Johan (Kerimäki: Pappila) 2622

Per (Kerimäki: Pappila) 2622

Sampas

Lars (Mikkeli: Lahnamäki) 1632

Niells (Mikkeli: Lahnamäki) 1632

Sappain

Eskell (Juva: Rantuu) 2600

Sastamoin

Ellias (Iisalmi: Taipale) 2267

Marckus (Iisalmi: Taipale) 2267

Satil:n

Michell (Ristiina: Sattila) 1613

Satilain

Peer (Ristiina: Sattila) 1613

Sattin

Jöran (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Savander

Joh:n (Ristiina: Pappila) 1615

Johan (Ristiina: Liikala) 1610

Saxbeck

(Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

(Mikkeli: Rahula) 1638

Schadewittz

Johan (Juva: Kilpola) 2595

Schulptorius

Jöran (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1663

Seilain

Anders (Juva: Pitkälahti) 2600

Joran (Juva: Pitkälahti) 2600

Sepoin

And: (Rantasalmi: Torasalo) 2206

Elin (Rantasalmi: Torasalo) 2206

Staffans (Rantasalmi: Torasalo) 2206

Seppein

Sigfredh (Kangasniemi: Reinikkala) 1655

Sifwenoin

Hind: (Kerimäki: Jouhenniemi) 2614

Pohl (Kerimäki: Kerimäki) 2614

Sifwoin

Hindrich (Iisalmi: Ollikkala) 2262

Sigfwoin

Anders (Kuopio: Riistavesi) 2244

Matz (Kerimäki: Haapalahti) 2613

Oloff (Iisalmi: Ulmala) 2268

Sijckain

Mattz (Joroinen: Kaitainen) 2212

Niellss (Leppävirta: Vehvilä) 2229

Olof (Pieksämäki: Virtasalmi) 1672

Peer (Joroinen: Häyrilä) 2211

Påhl (Pieksämäki: Kuvansi) 1664

Sijkain

Johan (Pieksämäki: Kukkola) 1663

Johan Jöranss:n (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Jöran (Kerimäki: Kolvosenpää) 2615

Jöran (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Sussanna (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Sijkoin

Jöran (Pieksämäki: Längelmäki) 1665

Lahrs (Pieksämäki: Längelmäki) 1665

Sijlain

Anders (Kerimäki: Kuokkala) 2615

Sijrain

Lars (Sääminki: Loikansaari) 2580

Sijskain

Michell (Mikkeli: Kähkölä) 1630

Sijskoin

Anders (Mikkeli: Siiskola) 1641

Hindrich (Mikkeli: Siiskola) 1641

Jacob (Mikkeli: Siiskola) 1641

Johan (Mikkeli: Siiskola) 1641

Lars (Mikkeli: Kääriälä) 1630

Påhl (Mikkeli: Väänälä) 1644

Sijstoin

Clemet (Sääminki: Särkilahti) 2584

Hendrich (Sääminki: Särkilahti) 2584

Sijtare

Lahrs (Kangasniemi: Rauhajärvi) 1656

Påhl (Kangasniemi: Rauhajärvi) 1656

Sijtarin

Jöran (Mikkeli: Pajula) 1636

Silfwenoin

Anders (Kerimäki: Kerimäki) 2614

Eskel (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Hindrich (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Johan (Kerimäki: Niinimäki) 2617

Lars (Kerimäki: Ruokolahti) 2619

Lars (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Mihel (Kerimäki: Kupiala) 2613

Mortn (Kerimäki: Niinimäki) 2617

Niels (Kerimäki: Ruokolahti) 2619

Ohlof (Kerimäki: Patasalo) 2618

Peer (Kerimäki: Patasalo) 2618

Peer (Kerimäki: Ruokolahti) 2619

Silfwerhat

Johan (Kerimäki: Anttola) 2622

Silvius

Ermest (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

Simalin

Aron (Joroinen: Häyrilä) 2212

Samuel (Joroinen: Pappila) 2218

Simoin

Anders (Kerimäki: Ruokojärvi) 2619

Johan (Kerimäki: Pihlajaniemi) 2618

Pett: (Kerimäki: Pihlajaniemi) 2618

Petter (Kerimäki: Ruokojärvi) 2619

Sinckoin

And: (Sulkava: Lohilahti) 2588

Brusius (Sulkava: Lohilahti) 2588

Lars (Sulkava: Lohilahti) 2588

Per (Sääminki: Luostarila) 2578

Påhl (Sääminki: Luostarila) 2578

Sinius

Jah: (Iisalmi: Vieremäjärvi) 2268

Sinkoin

Joh: (Kerimäki: Pappila) 2622

Sipin

And: (Sulkava: Sipilä) 2590

Ohl (Sulkava: Sipilä) 2590

Sippuin

Hindrich (Kuopio: Haatala) 2233

Sirfwein

Petter (Iisalmi: Rutakko) 2264

Sistin

Mattz (Mikkeli: Seppälä) 1639

Sistoin

And: (Rantasalmi: Torasalo) 2206

Lars (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Matz (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Staff: (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Skinnare

Hind: (Kerimäki: Alakuona) 2613

Skog

(Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Skopa

Anna (Kuopio: Niuvanniemi) 2240

Bertill (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Carll (Kuopio: Niuvanniemi) 2240

Erich (Kuopio: Niuvanniemi) 2240

Johan (Kuopio: Niuvanniemi) 2240

Smedh

Olof (Iisalmi: Haapajärvi) 2253

Smålanader

Mårten (Mikkeli: Nurhola) 1635

Smålander

Anders (Kuopio: Tuusniemi) 2249

Bertell (Kuopio: Riistavesi) 2245

Mattz (Kuopio: Jänissalo) 2235

Mattz (Kuopio: Ohtaanniemi) 2241

Niells (Kuopio: Jänissalo) 2235

Peer (Kuopio: Jänissalo) 2235

Peer (Kuopio: Tuusniemi) 2249

Petter (Kuopio: Ohtaanniemi) 2241

Snickarins

Olof (Sääminki: Pihlajanniemi) 2581

Soikain

Erich (Sulkava: Sulkava) 2590

Grels (Sulkava: Kaitainen) 2588

Hind: (Sulkava: Kaitainen) 2588

Soikoin

Michell (Ristiina: Hangastenmaa) 1606

Soinin

Lahrs (Kuopio: Juonianlahti) 2235

Oloff (Kuopio: Juonianlahti) 2235

Staffan (Kuopio: Juonianlahti) 2235

Soininen

Anders (Sääminki: Mikkolanniemi) 2580

Somal:n

Hans (Rantasalmi: Pirilä) 2202

Jöran (Sääminki: Saukonsaari) 2583

Niels (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Sonnain

Måns (Puumala: Ruokotaipale) 2609

Sonnin

Jssack (Iisalmi: Ollikkala) 2262

Sorijoin

Christer (Juva: Soiniemi) 2601

Lars (Juva: Soiniemi) 2601

Mattz (Juva: Soiniemi) 2601

Sorjoin

Hend: And:son (Puumala: Kauppila) 2607

Johan (Puumala: Lampila) 2607

Joran (Puumala: Kauppila) 2607

Lars (Puumala: Kauppila) 2607

Lars (Puumala: Sorjola) 2610

Peer (Puumala: Sorjola) 2610

Per Månson (Puumala: Sorjola) 2610

Sormo

Sstaff: (Rantasalmi: Tornioniemi) 2206

Sormoin

Hind: (Kerimäki: Järvenpää) 2614

Sormuin

Johan (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1671

Niells (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1671

Soukain

Lahrs (Kangasniemi: Pöyhö) 1655

Soumalain

Erich (Iisalmi: Ruotaanmäki) 2265

Erich (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Johan (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Sourain

Bertell (Iisalmi: Kilpisaari) 2256

Lahrs (Iisalmi: Kilpisaari) 2256

Spannin

Hind: Peerss: (Kerimäki: Kuokkala) 2615

Pett:r (Kerimäki: Simanala) 2620

Spoff

(Mikkeli: Soikkala) 1641

Steckman

Reinh: (Kuopio: Pappila) 2252

Strangh:

Olof (Kuopio: Pappila) 2252

Strengberg

Petter (Sulkava: Rauhanniemi) 2589

Sture

(Puumala: Kietävälä) 2606

Suhoin

Erich (Leppävirta: Soinilansalmi) 2227

Johan (Joroinen: Savuniemi) 2217

Jöran Grellssonn (Pieksämäki: Längelmäki) 1665

Liskin (Joroinen: Järvikylä) 2212

Olof (Joroinen: Savuniemi) 2217

Olof (Leppävirta: Haapamäki) 2219

Petter (Pieksämäki: Tossavalansaari) 1670

Påhl (Kangasniemi: Mannila) 1654

Påhl (Pieksämäki: Tossavalansaari) 1670

Påhl (Joroinen: Järvikylä) 2212

Påhl (Leppävirta: Haapamäki) 2219

Suichkain

Olof (Pieksämäki: Suonenjoki) 1669

Thomas (Pieksämäki: Suonenjoki) 1669

Summa

Grels (Puumala: Himahuuha) 2605

Summain

Johan (Puumala: Ruokotaipale) 2610

Peer Jacobsson (Juva: Haikarila) 2593

Summan

Hindrich (Juva: Summala) 2601

Peer (Juva: Summala) 2601

Påhl (Juva: Summala) 2601

Suomal:

Peeter (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2586

Supoin

Peer Anderssonn (Ristiina: Mahkola) 1611

Surroin

Jöran (Kangasniemi: Halttula) 1650

Sutare

Johan (Ristiina: Hangastenmaa) 1606

Sutarin

Oloff (Ristiina: Hangastenmaa) 1606

Sutin

Mattz Lahrss (Iisalmi: Sutela) 2266

Pohl (Rantasalmi: Rantasalo) 2203

Sutinen

Johan (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Suttin

Johan (Iisalmi: Sutela) 2266

Oloff (Iisalmi: Pyöriälä) 2264

Påhl (Iisalmi: Sutela) 2266

Samuell (Joroinen: Katisenlahti) 2213

Suttinen

Anders (Joroinen: Ruokojärvi) 2216

Lahrs (Pieksämäki: Hulkkola) 1662

Sveconius

Fredrich (Juva: Vehmaa) 2602

Margrita (Juva: Vehmaa) 2602

Swänsk

Fred: (Juva: Männynmäki) 2596

Swärdfaldt

Carl (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Syrel:

Påhl (Ristiina: Huttula) 1605

Syrel:n

Mårten (Ristiina: Huttula) 1605

Peer (Ristiina: Huttula) 1605

Petter Thomass:n (Ristiina: Huttula) 1605

Syrriein

Petter (Ristiina: Koivakkala) 1609

Sysmäl:n

Christer (Mikkeli: Hirvensalmi) 1627

Simon (Mikkeli: Hirvensalmi) 1627

Syssmel:n

Thomas (Mikkeli: Pyörnilä) 1623

Såickain

Thomas (Puumala: Kietävälä) 2606

Sålla

Peerson (Puumala: Ihalainen) 2606

Anders (Puumala: Ihalainen) 2606

Marckus (Puumala: Ihalainen) 2606

Såpain

Hindrich (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2197

Mattz (Juva: Viisala) 2603

Peer (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2197

Påhl (Juva: Mäköis) 2597

Såpoin

Joran (Juva: Rantuu) 2600

Sårmuin

Erich (Joroinen: Joroisniemi) 2212

Sårmun

Lahrs (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1671

Säkin

Påhl (Juva: Männynmäki) 2596

Sämein

Markus (Pieksämäki: Nikkarila) 1666

Säppein

And: Perss: (Kerimäki: Jouhenniemi) 2614

Anders (Kerimäki: Hälvä) 2614, (Kerimäki: Jouhenniemi) 2614

Anders (Sulkava: Seppälä) 2590

Bertell (Sääminki: Pihlajanlahti) 2583

Christ: (Kerimäki: Kupiala) 2613

Hindrich (Kerimäki: Jouhenniemi) 2614

Lars (Sääminki: Pihlajanniemi) 2581

Lars Larss: (Sulkava: Kaipola) 2588

Måns (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1663

Peer Peerss: (Kerimäki: Jouhenniemi) 2614

Sigfred (Kerimäki: Hälvä) 2614

Sigfred (Sulkava: Seppälä) 2590

Staffan (Kerimäki: Jouhenniemi) 2614

Säppel:

Ellias (Ristiina: Savela) 1613

Hindrich (Ristiina: Savela) 1613

Säppel:n

Hindrich (Mikkeli: Seppälä) 1640

Johan (Mikkeli: Seppälä) 1640

Johan (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Lahrs (Mikkeli: Seppälä) 1640

Mårten (Mikkeli: Kirkonkylä) 1628

Säppä

Lars (Mikkeli: Vahvamäki) 1645

Säppäin

Sigfredh (Kangasniemi: Seppälä) 1657

Säppäinen

Anders (Sääminki: Ikoinniemi) 2578

Olof (Sääminki: Ikoinniemi) 2578

Peer (Sääminki: Ikoinniemi) 2578

Thomas (Sääminki: Ikoinniemi) 2578

Säpäin

Pål (Rantasalmi: Putkisalo) 2203

Särckä

Johan (Ristiina: Vitsiälä) 1614

Petter (Ristiina: Hanhijärvi) 1605

Södermarck

Niels (Rantasalmi: Rantasalo) 2203

Söderström

(Mikkeli: Tikkala) 1642

TAlkuun

Tackiain

Cnut (Rantasalmi: Ritalahti) 2204

Tackin

Erich (Joroinen: Maavesi) 2216

Johan (Joroinen: Maavesi) 2216

Tackinen

Lahrs (Pieksämäki: Nykälä) 1667

Mattz (Joroinen: Häyrilä) 2211

Olof (Joroinen: Häyrilä) 2211

Tackurin

Johan (Kuopio: Ryönä) 2244

Lahrs (Kuopio: Ryönä) 2244

Tafwi

Erich (Sääminki: Laukansaari) 2580

Tafwilain

Anders (Mikkeli: Seppälä) 1639

Peer (Mikkeli: Seppälä) 1639

Påhl (Mikkeli: Seppälä) 1639

Tafwilantj

Mattz (Ristiina: Marjoniemi) 1610

Peer (Ristiina: Marjoniemi) 1610

Påhl (Ristiina: Marjoniemi) 1610

Thomas (Ristiina: Marjoniemi) 1610

Taipal:n

Anders (Juva: Taipale) 2601

Olof (Juva: Taipale) 2601

Taipalain

Johan (Ristiina: Taipale) 1614

Taipalin

Jöran (Mikkeli: Taipale) 1642

Olof (Mikkeli: Taipale) 1642

Taminen

Anders (Joroinen: Lahnalahti) 2215

Tannin

Hindrich (Juva: Kaskii) 2594

Lars Hindersson (Juva: Pätylä) 2599

Per Hind: (Rantasalmi: Tuusmäki) 2207

Tanninen

Thomas (Joroinen: Kaitainen) 2213

Tantu

Michell (Mikkeli: Malvaniemi) 1634

Tapoin

Michell (Iisalmi: Kalliojärvi) 2257

Petter (Iisalmi: Kalliojärvi) 2257

Wallborg (Iisalmi: Kalliojärvi) 2257

Tarckiain

Cnuth (Mikkeli: Anianniemi) 1623

Eskill (Juva: Näärinki) 2598

Hindrich (Juva: Soiniemi) 2601

Jacob (Juva: Vuorilahti) 2603

Lahrs (Mikkeli: Anianniemi) 1623

Lars (Juva: Näärinki) 2598

Peer (Juva: Näärinki) 2598

Peer Hindrichs: (Juva: Soiniemi) 2601

Påhl Mattzss:n (Juva: Vuorilahti) 2603

Staffan (Juva: Vuorilahti) 2603

Tarfwain

Claes (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Giöstaf (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Lahrs (Joroinen: Kaitainen) 2213

Mårten (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Thomas (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Thomas Peerssonn (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Tarfwiain

Erich (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Greeta (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Sigfredh (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Tarfwin

Mattz (Ristiina: Inkarila) 1607

Tarfwoin

Adam (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1653

Erich (Pieksämäki: Piispalanmäki) 1668

Johan (Pieksämäki: Piispalanmäki) 1668

Oloff (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Petter (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Påhl (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1653

Påhl (Pieksämäki: Piispalanmäki) 1668

Tarkia

Hindrich (Juva: Maivala) 2597

Tarssain

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Tarwan

Giöst: (Rantasalmi: Pappila) 2209

Tarvonius

Simon (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1662

Taskin

Erich (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Erich (Rantasalmi: Parkumäki) 2202

Joran (Rantasalmi: Pappila) 2209

Jöran (Sulkava: Rahkolantaipale) 2590

Jöran (Rantasalmi: Parkumäki) 2203

Ohl. (Sääminki: Vaikotaipale) 2586

Ohl Matzs: (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Olof (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Staffan (Rantasalmi: Osikonmäki) 2201

Taskinen

Oloff (Kuopio: Tuusniemi) 2249

Tawast

(Kerimäki: Hannolanpelto) 2622

Teet

(Juva: Kuosmala) 2592

And: (Rantasalmi: Pappila) 2209

Teifwain

Ohlof (Juva: Maivala) 2597

Teitin

Samuell (Juva: Männynmäki) 2596

Teittin

Anders (Juva: Hatsola) 2593

Telander

Jöran (Mikkeli: Hirvensalmi) 1627

Tenhoin

Johan (Mikkeli: Vuolinko) 1646

Petter (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Tenhuin

Erich (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Eskell (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Hindrich (Joroinen: Maavesi) 2216

Lahrs (Iisalmi: Hautajärvi) 2254

Lahrs (Iisalmi: Sulkava) 2266

Mattz (Iisalmi: Pörsänmäki) 2263

Påhl (Iisalmi: Hautajärvi) 2254

Terf:n

Erich (Juva: Teivaa) 2602

Hendrich (Sääminki: Ahvionsaari) 2577

Mattz (Mikkeli: Pappila) 1648

Samuel (Sääminki: Ahvionsaari) 2577

Terfwoin

Hindrich (Juva: Maivala) 2597

Lars (Juva: Teivaa) 2602

Michell (Juva: Teivaa) 2602

Thomas (Sääminki: Pietolansaari) 2582

Terroin

Anders (Juva: Kaihunmäki) 2594

Teslof

(Rantasalmi: Vahersalo) 2209

Tettin

Anders (Joroinen: Joroisniemi) 2212

Thomas (Joroinen: Joroisniemi) 2212

Thijle

Johan (Leppävirta: Pappila) 2230

Ticka

Jacob (Pieksämäki: Utriala) 1670

Tickain

Anders (Iisalmi: Niemisjärvi) 2260

Anders (Kuopio: Kiukoonniemi) 2238

Erich (Mikkeli: Parantala) 1635

Hindrich (Iisalmi: Kiuruvesi) 2257

Lars (Kerimäki: Heikkala) 2613

Lars (Iisalmi: Kiuruvesi) 2257

Mattz (Mikkeli: Harjumaa) 1623

Peer (Iisalmi: Lampaanjärvi) 2258

Påhl (Iisalmi: Rytky) 2265

Påhl (Kuopio: Kiukoonniemi) 2238

Tickoin

Christer (Iisalmi: Ulmala) 2268

Oloff (Iisalmi: Ulmala) 2268

Tieura

Hans (Pieksämäki: Pyhitty) 1667

Tihjoin

Lahrs (Kuopio: Pappila) 2252

Thomas (Kuopio: Pappila) 2252

Tijain

Anders (Sulkava: Kaipola) 2591

Anna (Sääminki: Ahvionsaari) 2577

Isak (Sääminki: Ahvionsaari) 2577

Jören (Sääminki: Ahvionsaari) 2577

Jören Pålss: (Sääminki: Ahvionsaari) 2577

Peer (Sääminki: Ahvionsaari) 2577

Påhl (Sääminki: Ahvionsaari) 2577

Tijckain

Påhl (Iisalmi: Rutakko) 2264

Tijckoin

Ellias (Iisalmi: Vaaraslahti) 2269

Jossep (Iisalmi: Niemisjärvi) 2260

Tijhoin

Anders (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Anders (Kangasniemi: Tiihola) 1657

Anders (Kuopio: Vehmasmäki) 2250

Jöran (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Lahrs (Pieksämäki: Pyhitty) 1667

Lahrs (Kuopio: Vehmasmäki) 2250

Påhl (Kangasniemi: Halttula) 1650

Påhl (Mikkeli: Haahkala) 1625

Thomas (Kangasniemi: Tiihola) 1657

Tijlickain

Hind: (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Tijlikain

Giösta (Kerimäki: Sairalanmäki) 2620

Petter (Kerimäki: Sairalanmäki) 2620

Simon (Rantasalmi: Vahersalo) 2209

Tijllickain

Staffan (Kuopio: Kurolanlahti) 2237

Tijmoin

Johan (Mikkeli: Koskentaipale) 1629

Johan (Leppävirta: Haapamäki) 2219

Tijroin

Mattz (Juva: Paatela) 2599

Tijssare

Daniell (Kangasniemi: Salmenkylä) 1656

Tijtain

Anders (Sulkava: Kaipola) 2588

Sigfred (Sääminki: Kesamonsaari) 2578

Timmoin

Mattz (Leppävirta: Osmajärvi) 2224

Tirckoin

Hindrich (Leppävirta: Niinimäki) 2224

Jacob (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Johan (Leppävirta: Kurjalanranta) 2221

Mattz (Leppävirta: Niinimäki) 2224

Peer (Leppävirta: Niinimäki) 2224

Påhl (Leppävirta: Niinimäki) 2224

Tirkoin

Jöran (Rantasalmi: Rauhamäki) 2205

Tönis (Rantasalmi: Rauhamäki) 2205

Tiroin

Mattz Ohlsson (Juva: Suurniemi) 2601

Tirroin

And: (Sulkava: Pulkkila) 2589

Hans (Juva: Männynmäki) 2596

Mattz (Juva: Suurniemi) 2601

Olof (Sulkava: Pulkkila) 2589

Tissare

Lahrs (Kangasniemi: Kauppila) 1653

Tiusain

Peer (Ristiina: Tiusala) 1614

Sigfredh (Ristiina: Tiusala) 1614

Tiussain

Mattz (Mikkeli: Tiusala) 1642

Michell (Mikkeli: Häyrylä) 1626

Michell (Mikkeli: Tiusala) 1642

Tjonoin

Jonas (Puumala: Miettula) 2608

Tofwain

Anders (Joroinen: Kotkatlahti) 2214

Olof (Joroinen: Kotkatlahti) 2214

Toif:n

Anders (Sääminki: Ritosaari) 2583

Thomas (Sääminki: Ritosaari) 2583

Toifwain

Johan (Kerimäki: Kessilä) 2614

Matz (Kerimäki: Jouhenniemi) 2614

Tolfwain

Ohl (Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Tollwain

Erich (Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Giösta (Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Pers (Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Toloin

Christer (Joroinen: Häyrilä) 2211

Tolwain

Abrah: (Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Matz (Rantasalmi: Teemassaari) 2207

Tomain

Lahrs (Kuopio: Enonlahti) 2231

Lahrs Michellss: (Kuopio: Enonlahti) 2231

Mattz (Leppävirta: Saamainen) 2227

Michell (Kuopio: Enonlahti) 2231

Måns (Kuopio: Enonlahti) 2231

Tontin

Christer (Mikkeli: Suonsalmi) 1641

Påhl Christersson (Mikkeli: Suonsalmi) 1641

Topoin

Christer (Ristiina: Himalansaari) 1606

Mårten (Ristiina: Himalansaari) 1606

Torwain

Petter (Leppävirta: Saamainen) 2226

Towijn

Anna (Joroinen: Katisenlahti) 2213

Jöran (Joroinen: Katisenlahti) 2213

Lahrs (Joroinen: Katisenlahti) 2213

Michell (Joroinen: Katisenlahti) 2213

Towin

Christer (Kuopio: Käärmelahti) 2239

Ellias (Kuopio: Tuovilanlahti) 2248

Erich (Iisalmi: Vehmasjärvi) 2268

Johan (Kuopio: Lohilahti) 2240

Jöran (Kuopio: Tuovilanlahti) 2248

Mattz (Kuopio: Räimä) 2243

Towinen

Bertell (Kuopio: Melaniemi) 2240

Hindrich (Kuopio: Melaniemi) 2240

Petter (Kuopio: Riistavesi) 2244

Tuchkain

Anders (Ristiina: Hiirimäki) 1606

Tuchkal:n

And:s (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1630

Johan (Mikkeli: Moisio) 1633

Jöran (Mikkeli: Moisio) 1633

Tuchkin

Petter (Joroinen: Häyrilä) 2211

Tuchkoin

Hindrich (Kuopio: Pellosmäki) 2241

Johan (Kuopio: Pellosmäki) 2241

Petter (Ristiina: Roinila) 1613

Tuhkoin

And: (Sulkava: Ruottila) 2590

Gabriel (Sulkava: Ruottila) 2590

Tuhkuin

Hans (Sääminki: Otavanniemi) 2581

Peer (Sääminki: Otavanniemi) 2581

Tujul:

Joh: (Juva: Hatsola) 2593

Tukain

And: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Joh: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2199

Tulla

Hans (Kangasniemi: Hyyrylä) 1650

Jonas (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Lars (Kangasniemi: Hokanniemi) 1651

Tunain

Hans (Kerimäki: Tuunaansaari) 2621

Hind. (Kerimäki: Tuunaansaari) 2621

Staffan (Kerimäki: Tuunaansaari) 2621

Tupriain

Niells (Joroinen: Montola) 2216

Tupurain

Hindrich (Leppävirta: Konnuslahti) 2220

Turakain

Anders (Juva: Turakkala) 2602

Niells (Juva: Auvila) 2592

Peer (Juva: Turakkala) 2602

Turdiain

Erich (Kerimäki: Vaahersalo) 2621

Joh (Sääminki: Vaikotaipale) 2586

Turdin

Abrah: (Kerimäki: Turtianniemi) 2620

Anders (Sääminki: Kaartilanranta) 2579

Axell (Kerimäki: Alakuona) 2613

Brus: (Kerimäki: Kiiskilä) 2614

Jeremias (Kerimäki: Kupiala) 2613

Johan (Kerimäki: Turtianniemi) 2620

Matz (Kerimäki: Turtianniemi) 2620

Ohlof (Kerimäki: Alakuona) 2613

Påhl (Sääminki: Kaartilanranta) 2579

Samuell (Sääminki: Varparanta) 2584

Simon (Kerimäki: Kulennoinen) 2615

Simon (Kerimäki: Pihlajaniemi) 2618

Turoin

Dafwid (Kuopio: Enonlahti) 2231

Turuin

And: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 2198

Ellias (Leppävirta: Valkeamäki) 2229

Ellin (Leppävirta: Varkaus) 2229

Hans (Kerimäki: Karvila) 2615

Hind: (Rantasalmi: Repomäki) 2205

Hind: (Rantasalmi: Voinsalmi) 2208

Hindrich (Sulkava: Tunnila) 2591

Hindrich (Kuopio: Tuusniemi) 2249

Hindrich (Leppävirta: Varkaus) 2229

Joh: (Sulkava: Tunnila) 2591

Johan (Kerimäki: Kolvosenpää) 2615

Johan (Sulkava: Pappila) 2591

Johan (Kuopio: Puutosmäki) 2243

Johan (Kuopio: Tuusniemi) 2249

Lahrs (Kuopio: Kasurila) 2237

Lars (Rantasalmi: Vahersalo) 2209

Michel (Rantasalmi: Torasalo) 2206

Peer (Kerimäki: Kolvosenpää) 2615

Petter (Kuopio: Kasurila) 2238

Samuel (Rantasalmi: Ahvensalmi) 2203

Zacharias (Kuopio: Puutosmäki) 2243

Tuukain

Hindrich (Mikkeli: Olkkolanniemi) 1647

Lahrs (Mikkeli: Tuukkala) 1641

Tyllin

Johan (Mäntyharju: Mynttilä) 1618

Mattz (Mäntyharju: Mynttilä) 1618

Simon (Mäntyharju: Mynttilä) 1618

Tynckin

Hindrich (Kerimäki: Laukansaari) 2616

Hindrich (Kerimäki: Tynkkylä) 2620

Ohlof (Kerimäki: Tynkkylä) 2620

Peer (Kerimäki: Tynkkylä) 2620

Peer Ohlss: (Kerimäki: Tynkkylä) 2620

Peer Peerss: (Kerimäki: Vaara) 2621

Per Michelson (Kerimäki: Vaara) 2621

Pohl (Kerimäki: Tynkkylä) 2620

Påhl Jöranss: (Kerimäki: Klemettilä) 2613

Tyrfwein

Christer (Pieksämäki: Niskamäki) 1667

Erich (Pieksämäki: Neuvola) 1666

Hindrich (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1668

Jöran (Pieksämäki: Niskamäki) 1667

Mattz (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1668

Michell (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1668

Petter (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1668

Tåfwacka

Anders (Mikkeli: Heinälahti) 1626

Påhl (Mikkeli: Heinälahti) 1626

Tåifwain

Anders (Kuopio: Kotasalmi) 2238

Hindrich (Kerimäki: Pesola) 2618

Hindrich (Kuopio: Kotasalmi) 2238

Mattz (Kuopio: Kasurila) 2237

Mattz (Kuopio: Kotasalmi) 2238

Oloff (Kuopio: Kasurila) 2237

Severin (Kerimäki: Anttola) 2613

Sigfred (Kuopio: Kotasalmi) 2238

Tåifwickain

Christer (Mäntyharju: Saviniemi) 1619

Tåijain

Johan (Ristiina: Toijola) 1613

Tåijoin

Johan (Ristiina: Toijola) 1613

Lars (Ristiina: Toijola) 1614

Thomas (Ristiina: Toijola) 1613

Tålfwain

Niels (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Olof (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Petter (Rantasalmi: Asikkala) 2193

Tållf:n

Johan (Juva: Jokela) 2593

Jonas (Juva: Jokela) 2593

Tållo

Johan (Joroinen: Järvikylä) 2212

Tållpain

Grells (Mikkeli: Merrasmäki) 1634

Tåloin

Hemmingh (Pieksämäki: Jäppilä) 1662

Johan (Pieksämäki: Jäppilä) 1662

Lahrs (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Peer (Kuopio: Utrianlahti) 2250

Påhl (Kuopio: Utrianlahti) 2250

Thomas (Kuopio: Utrianlahti) 2250

Tåpin

Mattz (Iisalmi: Pappila) 2270

Tårapain

Christer (Kerimäki: Pihlajaniemi) 2618

Tårf:n

Bertell Erichss:n (Kuopio: Savisaari) 2246

Tårniain

Niells (Ristiina: Koivakkala) 1609

Petter (Ristiina: Koivakkala) 1609

Tårnioin

Niells (Ristiina: Savela) 1613

Tåropain

Peer (Sääminki: Jaatila) 2578

Tåssaawain

Lahrs (Kuopio: Kasurila) 2237

Tåssawain

Påhl (Kuopio: Toivala) 2248

Tåssavin

Lahrs (Iisalmi: Kuivaniemi) 2257

Tåufwain

Mattz (Pieksämäki: Toholahti) 1670

Tärfwoin

Johan (Juva: Hyötyy) 2593

Tärwoin

Pett: (Sulkava: Ruokoniemi) 2590

Törneqwist

Johan (Iisalmi: Pielavesi) 2264

Törrein

Mattz (Leppävirta: Polvijärvi) 2225

Mattz (Leppävirta: Sarkaniemi) 2228

Michell (Leppävirta: Polvijärvi) 2225

Petter (Leppävirta: Sarkaniemi) 2228

Törrin

Mattz (Leppävirta: Rummukkala) 2226

Törröin

Matz (Rantasalmi: Osikonmäki) 2200

UAlkuun

Uckoin

Bertell (Mikkeli: Kynsiensalo) 1632

Christer (Mikkeli: Parkkola) 1637

Christer (Mikkeli: Ripatti) 1639

Eskell (Mikkeli: Ukonniemi) 1642

Giöstaf (Mikkeli: Ukonniemi) 1642

Johan (Mikkeli: Ukonniemi) 1642

Jöran (Kuopio: Keyritty) 2238

Lars (Mikkeli: Harjumaa) 1624

Måns (Kuopio: Keyritty) 2238

Mårten (Mikkeli: Kynsiensalo) 1632

Ohlof (Juva: Paatela) 2599

Peer (Mikkeli: Kynsiensalo) 1632

Påhl (Mikkeli: Ripatti) 1639

Samuell (Kuopio: Keyritty) 2238

Sigfredh (Mikkeli: Ripatti) 1639

Uinoin

Simon (Mikkeli: Seppälä) 1640

Ulemain

Johan (Iisalmi: Sutela) 2266

Ullmain

Ellias (Iisalmi: Ulmala) 2268

Peer (Iisalmi: Ulmala) 2268

Ullmoin

Michell (Juva: Männynmäki) 2596

Ursinus

(Rantasalmi: Vahersalo) 2209

Erich (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Jacob (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Jacob (Rantasalmi: Tuusmäki) 2207

Joh: (Kangasniemi: Pappila) 1658

Joh:n (Leppävirta: Leppävirta) 2222

Utriain

Giöstaf (Leppävirta: Osmajärvi) 2224

Hans (Pieksämäki: Utriala) 1670

Matz (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Petter (Leppävirta: Osmajärvi) 2224

Thomas (Pieksämäki: Maavesi) 1666

Uttriain

Olof (Mikkeli: Väisälä) 1647

Samuell (Iisalmi: Heinämäki) 2254

VWAlkuun

Wachwoin

(Juva: Pohjois) 2600

Mattz (Juva: Vuorilahti) 2603

Wacklin

Erich (Mikkeli: Pappila) 1648

Wainickain

Hindrich (Kuopio: Väänälä) 2250

Johan (Kuopio: Kehvo) 2246

Mattz (Kuopio: Kehvo) 2246

Peer (Kuopio: Hiltulanlahti) 2232

Waisain

Peer (Mikkeli: Marjoniemi) 1633

Waldoin

And: (Puumala: Kietävälä) 2606

Bertill (Puumala: Huuhkaala) 2605

Christ: And:son (Puumala: Muuramäki) 2608

Christ: Sigfson (Puumala: Muuramäki) 2608

Christer (Puumala: Muuramäki) 2608

Hans Påhlson (Puumala: Valtola) 2611

Joran (Puumala: Muuramäki) 2608

Lars (Puumala: Huuhkaala) 2605

Lars (Puumala: Valtola) 2611

Mattz (Puumala: Muuramäki) 2608

Matz Anders: (Puumala: Valtola) 2611

Påhl (Puumala: Valtola) 2611

Påhl Larson (Puumala: Valtola) 2611

Thomas (Puumala: Valtola) 2611

Walko

Olof (Rantasalmi: Torasalo) 2206

Peer (Rantasalmi: Torasalo) 2206

Wallckoin

(Mikkeli: Vanhala) 1643

Lahrs (Pieksämäki: Ruokomäki) 1668

Peer (Pieksämäki: Karjala) 1663

Petter (Ristiina: Yövesi) 1615

Walliacka

Hindrich (Mäntyharju: Toivola) 1620

Walliackain

Erich (Mikkeli: Monikkala) 1634

Wallius

Jonas (Joroinen: Joroisniemi) 2212

Wallkoin

Anders (Ristiina: Kylänlahti) 1607

Ellias (Pieksämäki: Sauvomäki) 1670

Lahrs (Mäntyharju: Saviniemi) 1619

Lahrs (Mikkeli: Rämälä) 1637

Mattz (Joroinen: Kotkatlahti) 2214

Peer (Mikkeli: Tuukkala) 1641

Simon (Mikkeli: Rämälä) 1637

Wirgillius (Pieksämäki: Sauvomäki) 1670

Wanhain

Abraham (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Anders (Mikkeli: Vanhala) 1642

Christer (Mikkeli: Laurikkala) 1632

Christer (Mikkeli: Vanhala) 1642

Hindrich (Mikkeli: Kaikkola) 1630

Johan (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Mårten (Sääminki: Punnola) 2583

Peer (Mikkeli: Vanhala) 1642

Petter (Mikkeli: Laurikkala) 1632

Sigfredh (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Thomas (Mikkeli: Vehmaskylä) 1644

Wannein

Peer (Rantasalmi: Tuusmäki) 2208

Wappoin

Jacob (Mikkeli: Vappula) 1645

Wardiatar

(Kuopio: Karttula) 2236

Warhanen

Staffan (Sääminki: Tolvanniemi) 2584

Waroin

Christer (Kuopio: Syrjänsaari) 2247

Ifwar (Kuopio: Syrjänsaari) 2247

Niells Ifwarsson (Kuopio: Syrjänsaari) 2247

Warssa

Christer (Mäntyharju: Saviniemi) 1619

Eskell (Mäntyharju: Saviniemi) 1619

Wartiain

Christer (Kuopio: Riistavesi) 2244

Mattz (Kuopio: Riistavesi) 2244

Mårten (Kuopio: Hakkarala) 2233

Niells (Kuopio: Riistavesi) 2244

Oloff (Kuopio: Räimä) 2243

Wartuin

Oloff (Kuopio: Västinniemi) 2251

Wasara

And:s (Juva: Kaskii) 2594

Johan (Juva: Kaskii) 2594

Wassain

Hindrich (Mikkeli: Kirkonkylä) 1629

Watain

Olof (Rantasalmi: Pappila) 2209

Watäin

Eskell (Juva: Koikkala) 2595

Wauchko

Michell (Pieksämäki: Vauhkola) 1673

Waukoin

Michel (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Tomas (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Weijal:n

Hind: (Sulkava: Hyvärilä) 2587

Petter (Sulkava: Hyvärilä) 2587

Weissein

Johan (Iisalmi: Nerkoo) 2261

Wendel

Joh: (Joroinen: Joroisniemi) 2212

Wenel:n

Christer (Juva: Kaskii) 2594

Isack (Juva: Kaskii) 2594

Wentz

Nielss (Mäntyharju: Toivola) 1620

Wepsel:

Hind: (Rantasalmi: Palvalahti) 2203

Sigfred (Rantasalmi: Palvalahti) 2203

Westerin

Peer (Juva: Vehmaa) 2602

Peer (Sääminki: Kosola) 2579

Wickla

Hendrich (Sääminki: Varparanta) 2584

Wihawain

Anders (Sääminki: Päkkilä) 2583

Johan (Sulkava: Mäntynen) 2589

Lars (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Olof (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Pett: (Sulkava: Kammola) 2588

Påhl (Rantasalmi: Hiismäki) 2195

Sigfred (Sääminki: Kapajaakkola) 2580

Wijhoin

Samuell (Joroinen: Häyrilä) 2211

Wijkarin

Thomas (Sääminki: Pihlajanniemi) 2582

Wijsain

Matz Peers: (Rantasalmi: Hiltula) 2196

Wikarin

Johan (Sääminki: Kallislahti) 2579

Michell (Sääminki: Kallislahti) 2579

Willand

Pett: (Sääminki: Pihlajanniemi) 2581

Willhuin

Bengdt (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1662

Hindrich (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1662

Johan (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1663

Margareta (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1662

Petter (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1663

Petter (Pieksämäki: Vilhula) 1671

Williacka

Petter (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Williackain

Abraham (Mikkeli: Viljakkala) 1647

Anders (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1618

Christer (Joroinen: Kaitainen) 2213

Johan (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1618

Lahrs (Mikkeli: Väisälä) 1647

Marckus (Mikkeli: Vanhamäki) 1646

Påhl (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1618

Sigfredh (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1618

Sigfredh (Mikkeli: Viljakkala) 1647

Williakain

Sigfredh (Mikkeli: Vuolinko) 1646

Winnickain

Sigfredh (Kangasniemi: Rekola) 1656

Winter

Hind: (Rantasalmi: Rantasalo) 2204

Wirol:

Hans (Sääminki: Pakarila) 2577

Mickell (Sääminki: Pakarila) 2577

Nils (Sääminki: Pakarila) 2577

Peer (Sääminki: Pakarila) 2577

Wirol:n

Jöran (Rantasalmi: Pirilä) 2202

Peer (Rantasalmi: Pirilä) 2202

Wironen

Erich (Pieksämäki: Ruokomäki) 1668

Witickain

Anders (Mäntyharju: Karankamäki) 1617

Witikain

Niells (Juva: Näärinki) 2598

Wittick:n

Mattz (Mäntyharju: Särkemäki) 1619

Sigfredh (Mäntyharju: Särkemäki) 1619

Thomas Jöranss (Mäntyharju: Särkemäki) 1619

Witzain

Ellias (Ristiina: Kylänlahti) 1607

Oloff (Ristiina: Pappila) 1615

Witziein

Clemeth (Mikkeli: Norola) 1635

von Borgen

Herman (Sääminki: Pihlajanniemi) 2582

Wullff

Bertill (Joroinen: Kotkatlahti) 2215

Wunnuckain

Hindrich (Kangasniemi: Väärälä) 1657

Peer (Kangasniemi: Väärälä) 1657

Wäijal:n

Erich (Juva: Veijala) 2602

Hindrich (Juva: Veijala) 2602

Peer (Juva: Veijala) 2602

Sigfred (Juva: Veijala) 2602

Wäissein

Arfw: Peerss (Pieksämäki: Väisälä) 1672

Arfwedh (Pieksämäki: Väisälä) 1672

Christer (Iisalmi: Väisälänmäki) 2269

Hemmingh (Iisalmi: Väisälänmäki) 2269

Hindrich (Pieksämäki: Väisälä) 1672

Lahrs (Pieksämäki: Väisälä) 1672

Mattz (Mikkeli: Väisälä) 1647

Peer (Iisalmi: Nerkoo) 2260

Peer (Kuopio: Halola) 2234

Petter (Kuopio: Halola) 2234

Påhl (Iisalmi: Nerkoo) 2260

Simon (Mikkeli: Väisälä) 1647

Staffan (Iisalmi: Nerkoo) 2261

Wäkewäin

Joh: (Kerimäki: Simanala) 2620

Wäkärä

Mattz Hanss (Ristiina: Syvänmaa) 1613

Wänein

Cnuth (Kuopio: Kehvo) 2237

Hans (Kuopio: Reittiö) 2244

Ifwar (Kuopio: Väänälä) 2250

Johan (Kuopio: Hamula) 2233

Lahrs (Mikkeli: Väänälä) 1644

Lahrs (Kuopio: Hamula) 2233

Mattz (Kuopio: Kehvo) 2237

Mattz (Kuopio: Reittiö) 2244

Michell (Kuopio: Kehvo) 2237

Sigfredh (Mikkeli: Väänälä) 1644

Wänel:n

Erich (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Hind: (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Niels (Kerimäki: Yläkuona) 2621

Wännel:n

Hans (Mikkeli: Väätämänsalmi) 1644

Johan (Mikkeli: Väätämänsalmi) 1644

Wännelein

Anders (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Lahrs (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Wännälein

Carll (Joroinen: Sydänmaa) 2217

Erich (Joroinen: Lahnalahti) 2215

Johan (Mikkeli: Kääriälä) 1630

Lahrs (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1670

Mattz (Kuopio: Käärmelahti) 2238

Påhl (Kuopio: Hirvilahti) 2232

Sigfredh (Kangasniemi: Luusniemi) 1653

Wäntin

Hindrich (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2197

Jöran (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2197

Lahrs (Leppävirta: Saijanlahti) 2227

Michell (Leppävirta: Saijanlahti) 2227

Peer (Rantasalmi: Joutsenlahti) 2197

Påhl (Rantasalmi: Torasalo) 2207

Wänttin

Hend (Sääminki: Juvola) 2578

Wänä:n

Bert:ll (Ristiina: Lappilanmäki) 1609

Wänäin

Hindrich (Juva: Tuhkala) 2602

Påhl Hndrichs: (Juva: Tuhkala) 2602

Wänäl:n

Bertil (Kerimäki: Simpala) 2620

Isack (Juva: Näärinki) 2598

Wänälein

Cnuth (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Mattz (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Petter (Kuopio: Kehvo) 2237

Wänäl:n

Mattz Lahrss: (Kuopio: Kehvo) 2237

Wäpsal:n

Mattz (Pieksämäki: Toholahti) 1670

Wäpseil:n

Eskell (Pieksämäki: Rajalanniemi) 1668

Lahrs (Pieksämäki: Rajalanniemi) 1668

Samuell (Pieksämäki: Rajalanniemi) 1668

Wäpsälein

Erich (Leppävirta: Vehvilä) 2229

Wärdin

Erich (Kerimäki: Simanala) 2620

Hans (Kerimäki: Simanala) 2620

Wärtze

Johan (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Wässain

Peer (Mikkeli: Marjoniemi) 1633

Wässein

Påhl (Mikkeli: Olkkolanniemi) 1647

Wästerin

Lahrs (Pieksämäki: Jauhomäki) 1662

Matz (Sulkava: Mäntynen) 2589

Pohl Peerss: (Sulkava: Mäntynen) 2589

Wästin

Lars (Kerimäki: Naukkarila) 2617

Olof (Kerimäki: Naukkarila) 2617

Petter (Kerimäki: Naukkarila) 2617

Wätein

Erich (Kuopio: Riistavesi) 2244

Johan (Kuopio: Riistavesi) 2244

Lahrs (Kuopio: Ryönä) 2244

Wättein

Oloff (Kuopio: Ryönä) 2244

YAlkuun

Ylein

Hans (Pieksämäki: Kylmämäki) 1664

Hans (Pieksämäki: Venetmäki) 1672

Lahrs (Pieksämäki: Kylmämäki) 1664

Peer (Ristiina: Yövesi) 1615

Yllein

Hans (Pieksämäki: Suolitaipale) 1670

Olof (Pieksämäki: Suolitaipale) 1670

Olof Ohlssonn (Pieksämäki: Suolitaipale) 1670

Ylloin

Johan (Pieksämäki: Surnunmäki) 1668

Jöns (Pieksämäki: Kylmämäki) 1664

Jöran (Pieksämäki: Kylmämäki) 1664

Yloin

Abraham (Kangasniemi: Murtoinen) 1654

Carll (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Hindrich (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1652

Påhl (Joroinen: Kerisalo) 2214

Ylöin

Johan (Pieksämäki: Hankamäki) 1660

ÅAlkuun

Åbergh

(Kerimäki: Pappila) 2622

Åhlwoin

Måns (Sääminki: Kesamonsaari) 2578

Åikorin

Michell (Mikkeli: Rämälä) 1637

Petter (Mikkeli: Rämälä) 1637

Åinoin

Johan (Juva: Mäköis) 2597

Lars (Juva: Mäköis) 2597

Olof (Joroinen: Maavesi) 2216

Ållckain

Michell (Kuopio: Roikansaari) 2245

Ållckoin

Thomas (Pieksämäki: Haukivuori) 1661

Ållickain

Ellias (Mikkeli: Kirkonkylä) 1629

Erich (Mäntyharju: Ollikkala) 1619

Erich (Iisalmi: Niemismäki) 2261

Eskell (Mikkeli: Kirkonkylä) 1629

Gabriell (Iisalmi: Pajujärvi) 2263

Johan (Mikkeli: Parantala) 1635

Johan (Ristiina: Korpela) 1608

Lahrs (Ristiina: Korpela) 1608

Lahrs (Iisalmi: Lukkarila) 2257

Mattz Lahrssonn (Ristiina: Koivakkala) 1609

Oloff (Iisalmi: Iisalmi) 2255

Oloff (Iisalmi: Kivistö) 2256

Peer (Iisalmi: Lukkarila) 2257

Petter (Ristiina: Korpela) 1608

Påhl (Ristiina: Mäkelä) 1611

Påhl (Iisalmi: Ollikkala) 2262

Påhl (Kuopio: Kärsämäki) 2238

Thomas (Iisalmi: Iisalmi) 2255

Thomas (Kuopio: Kärsämäki) 2238

Ållikain

Påhl (Iisalmi: Kivistö) 2256

Årafwa

Lahrs Michellss:n (Pieksämäki: Hällinmäki) 1659

Årain

Lahrs (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Mårten (Kangasniemi: Synsiölä) 1656

Olof Hinderssonn (Ristiina: Lintuniemi) 1610

Åroin

Johan (Kangasniemi: Orala) 1655

Påhl (Kangasniemi: Orala) 1655

Årrawa

Thomas (Mäntyharju: Mynttilä) 1618

Årre

Hans (Kangasniemi: Suurola) 1657

Jacob (Mikkeli: Seppälä) 1639

Åxman

Bertell (Leppävirta: Pappila) 2230

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 4195 nimeä

© Väinö Holopainen 2017