AlkuSavon henkikirjat → Yhdistetty nimihakemisto 1727

Savon henkikirjat 1727

Yhdistetty nimihakemisto

Mukana pitäjät: Iisalmi, Joroinen, Juva, Kangasniemi, Kerimäki, Kuopio, Leppävirta, Mikkeli, Mäntyharju, Pieksämäki, Puumala, Rantasalmi, Ristiina, Sulkava, Sääminki

Huomaa: sukunimettömät henkilöt on jätetty pois yhdistetystä listasta.


A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Y  Z  Å  Ä  Ö 
 A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Y  Z  Å  Ä  Ö

AAlkuun

Achoin

(Juva: Rantuu) 2018B

Anders (Juva: Ollikkala) 2017A

Anders (Kuopio: Suojärvi) 1759B

Bengdt (Juva: Kangas) 2014A

Dafwid (Sulkava: Kammola) 2010A

Hindrich (Sulkava: Kammola) 2010A

Hindrich (Kuopio: Nilsiä) 1756A

Johan (Sulkava: Kammola) 2010A

Johan (Iisalmi: Pyöriälä) 1769B

Mattz (Juva: Kangas) 2014A

Olof (Joroinen: Maavesi) 1742A

Olof (Kuopio: Suojärvi) 1759B

Samuell (Joroinen: Maavesi) 1742A

Staffan (Joroinen: Maavesi) 1742A

Thomas Anderss:n (Kuopio: Nilsiä) 1756A

Achtmöller

Erich (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Ackain

Anders (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Lahrs (Iisalmi: Ollikkala) 1768B

Nills (Iisalmi: Iisalmi) 1764B

Olof (Iisalmi: Ollikkala) 1768B

Affleck

Wilhelm (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Agander

Hind: (Kangasniemi: Pappila) 1594B

Thomas (Rantasalmi: Voinsalmi) 1786B

Ahlborg

(Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Ahlquist

Johan (Kangasniemi: Reinikkala) 1593A

Ainulain

Hind: (Pieksämäki: Pyhitty) 1600A

Airax

Mattz (Sääminki: Tolvanniemi) 2007A

Airaxin

Anders (Kuopio: Airaksela) 1750B

Christer (Kuopio: Airaksela) 1750B

Ifwar (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Jöran Eskellsson (Kuopio: Airaksela) 1750B

Lahrs (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Olof (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Airaxinen

Mattz (Pieksämäki: Suonenjoki) 1601B

Alopaeus

And: (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577A

Alopaus

Gustaf (Ristiina: Ylölä) 1571B

Aminoff

Georg (Iisalmi: Partala) 1768B

Andick:n

Joh: (Juva: Maivala) 2016B

Andickain

Hindrich (Kuopio: Vehmersalmi) 1762A

Michell (Kuopio: Syrjänsaari) 1759B

Aniain

Petter (Ristiina: Rahikkala) 1570A

Anniain

Anders (Sääminki: Pellossalo) 2005A

Johan (Mikkeli: Anianniemi) 1575B

Matz (Ristiina: Heikkilä) 1565B

Anthonj

Johan (Kangasniemi: Suurola) 1594A

Antikatar

Beata (Kuopio: Ritoniemi) 1758A

Antonen

Michell (Mikkeli: Kääriälä) 1579B

Petter (Mikkeli: Kääriälä) 1579B

Anttoin

Erich Peersson (Kerimäki: Kyllölä) 1994A

Mattz (Puumala: Hamula) 2022A

Petter (Kerimäki: Muhola) 1996A

Petter Peersson (Kerimäki: Kyllölä) 1994A

Arfw:n

Michell (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Argilander

(Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Hindrich (Kuopio: Pappila) 1762B

Johan (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Argilandr

Joh: (Leppävirta: Pappila) 1750A

Argilandra

Brita (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Arpiain

And:s Matson (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Anders (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Hans (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Lars Mårtensonn (Mikkeli: Hiirola) 1576B

Mattz (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Måns (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Petter (Mikkeli: Vanhamäki) 1588B

Pär (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Sigfred (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Arpoin

Christer (Puumala: Kitula) 2023A

Hindrich (Puumala: Kitula) 2023A

Johan (Puumala: Kitula) 2023A

Asicanius

(Mikkeli: Rahula) 1583B

Asp

And:s (Pieksämäki: Pyhitty) 1600A

Assicanius

Pähr (Mikkeli: Norola) 1582A

Assick:n

Mårten (Iisalmi: Väisälänmäki) 1773A

Assickain

(Joroinen: Häyrilä) 1739B

(Kuopio: Halola) 1752A

Anders (Rantasalmi: Asikkala) 1775A

Hind: (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Hindrich (Sulkava: Kaitainen) 2010A

Johan (Juva: Järvenpää) 2013B

Johan (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Lahrs (Sulkava: Kaitainen) 2010A

Lahrs (Joroinen: Ruokoniemi) 1742B

Lahrs (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Lars (Kuopio: Hiltulanlahti) 1751A

Mattz (Joroinen: Häyrilä) 1740A

Michell (Rantasalmi: Asikkala) 1775A

Nills (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Nillss (Rantasalmi: Asikkala) 1775A

Peer Ohlsson (Rantasalmi: Asikkala) 1775A

Petter (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Sophia (Juva: Järvenpää) 2013B

Assikain

Bertill (Mikkeli: Hiirola) 1576B

Claes (Mikkeli: Hiirola) 1576B

Claes (Mikkeli: Väärälä) 1586A

Erich (Kangasniemi: Rytkölä) 1593A

Hindrich (Mikkeli: Hiirola) 1576B

Jacob (Mikkeli: Sairila) 1585A

Johan (Pieksämäki: Väisälä) 1603A

Assilain

Bertill (Mikkeli: Suonsaari) 1584B

Eskell (Juva: Tuhkala) 2020A

Eskell Eskellss:n (Juva: Tuhkala) 2020A

Hind: (Mikkeli: Koskentaipale) 1579A

Auf:

Anders Peerss:n (Puumala: Himahuuha) 2022A

Thomas (Puumala: Himahuuha) 2022A

Aufwikain

Anders (Kangasniemi: Luusniemi) 1591B

Johan (Mikkeli: Sairila) 1585A

Jöns (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Lars (Mikkeli: Kovala) 1578B

Lars (Mikkeli: Moisio) 1581A

Mattz (Mikkeli: Salmenkylä) 1585B

Påhl (Kangasniemi: Luusniemi) 1591B

Påhl (Mikkeli: Sairila) 1585A

Aufwin

Anders (Juva: Auvila) 2012B

Anders (Juva: Sopala) 2019B

Anders (Sulkava: Kaartila) 2009B

Erich (Puumala: Ryhälä) 2025B

Erich (Sääminki: Kommerniemi) 2003B

Erich (Iisalmi: Kalliojärvi) 1765B

Erich (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Hindrich (Joroinen: Joroisniemi) 1740A

Johan (Puumala: Petäjäniemi) 2025A

Johan (Sulkava: Telataipale) 2011B

Jonas (Sulkava: Hyvärilä) 2009A

Lahrs (Juva: Sopala) 2019B

Mattz (Juva: Mäköis) 2016A

Olof (Juva: Ylivesi) 2021A

Petter (Sääminki: Kommerniemi) 2003B

Petter (Sulkava: Auvila) 2009A

Påhl (Juva: Ollikkala) 2017A

Påhl (Juva: Pulkkila) 2018B

Samuell (Sulkava: Ylisenauvila) 2011B

Staffan (Puumala: Ryhälä) 2025B

Aufwitar

Anna (Sulkava: Partala) 2010B

Auhoin

Johan (Kuopio: Keyritty) 1754B

Auwin

Olof (Joroinen: Kaitainen) 1740B

BAlkuun

Baas

Petter (Mikkeli: Norola) 1582A

Backarin

Abraham (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Abraham (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Arfwed (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Claes (Rantasalmi: Raaminmäki) 1784B

Hindrich (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Hindrich (Rantasalmi: Raaminmäki) 1784B

Hindridhz (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Ifwar (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Ifwar Hinderssonn (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Jöran (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Mattz (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Mattz (Rantasalmi: Raaminmäki) 1784B

Mattz Michellsson (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Michel (Leppävirta: Polvijärvi) 1748A

Mårten (Rantasalmi: Raaminmäki) 1784B

Peer (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Petter (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Petter (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Påhl (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Påhl Jöransson (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Barck

Erich (Juva: Haikarila) 2013B

Beckborgh

Petter (Sulkava: Ruokoniemi) 2011A

Behm

Abraham (Sääminki: Kaartilanranta) 2003A

Gabriell (Kerimäki: Mannikkala) 1996A

Hindrich (Kerimäki: Simpala) 1998B

Mårten (Kerimäki: Simpala) 1998B

Wallentin (Kerimäki: Laukansaari) 1995B

Benforss

(Mikkeli: Suonsaari) 1584B

And:s (Mikkeli: Rämälä) 1583B

Bengdtickain

Påhl (Kuopio: Murtolahti) 1755B

Bengdtin

Issraell (Puumala: Ryhälä) 2025B

Mattz (Sulkava: Tunnila) 2011B

Mattz Issraellssonn (Puumala: Ryhälä) 2025B

Olof (Sulkava: Tunnila) 2011B

Petter (Juva: Lehikkola) 2015B

Bengdtinen

(Iisalmi: Pielavesi) 1769B

Bengtin

And:s (Kangasniemi: Luusniemi) 1591B

Jacob (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Jören (Kangasniemi: Synsiö) 1593B

Mattz (Kangasniemi: Reinikkala) 1593A

Olof (Mikkeli: Rantakylä) 1583B

Olof Jörenson (Kangasniemi: Synsiö) 1593B

Biörck

Petter (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008B

Biörn

Beniam (Sulkava: Mäntynen) 2010B

Bohm

Joh: (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Olof (Joroinen: Katisenlahti) 1741A

Bonde

Carl (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Borg

Erich (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578A

Borgman

(Kerimäki: Hannolanpelto) 1993B

Brandenburg

(Mikkeli: Moisio) 1581A

(Joroinen: Häyrilä) 1739B

(Joroinen: Joroisniemi) 1740B

Brask

Jacob (Joroinen: Sydänmaa) 1743A

Broman

Jonas (Joroinen: Häyrilä) 1740A

Broo

Lahrs (Puumala: Petäjäniemi) 2025A

Broterus

Abraham (Iisalmi: Pappila) 1774A

Brotterus

Sigf: (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578A

Brusin

(Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Bruun

Hindrich (Juva: Kangas) 2014A

Johan (Juva: Kangas) 2014A

Bryggare

Petter (Kerimäki: Simpala) 1998B

Bröms

Lahrs (Iisalmi: Sonkajärvi) 1771A

Burghausen

(Kerimäki: Kauvonniemi) 1995B

(Sääminki: Tynkkylänjoki) 2007A

Erich Johan (Kerimäki: Moiniemi) 1995B

Erich Johan (Kerimäki: Pitkälä) 1997B

Burtz

Johan (Mikkeli: Vappula) 1587B

Lars (Mikkeli: Rantakylä) 1583B

Båck

Matz Simonson (Mäntyharju: Mynttilä) 1573A

Michell (Ristiina: Parkatniemi) 1569B

Olof (Ristiina: Parkatniemi) 1569B

Påhl (Mikkeli: Olkkolanniemi) 1588B

Båk

(Mikkeli: Malvaniemi) 1581B

Bäfwer

(Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Böisman

Jacob (Sulkava: Hyvärilä) 2009A

CAlkuun

Caijanus

Carll (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Helena (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Johan (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Caipiain

Christer (Mikkeli: Haapataipale) 1577A

Canderot

Schvante (Rantasalmi: Hiltula) 1776B

Cantelius

Johan (Joroinen: Pappila) 1743B

Carstenius

(Sääminki: Pihlajanniemi) 2005A

Abraham (Sääminki: Pappila) 2007B

Carwonius

Sigfred (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2007B

Caulin

And:s (Mikkeli: Rämälä) 1583A

Caupin

Johan Johanss:n (Iisalmi: Kauppila) 1763A

Peer (Iisalmi: Kauppila) 1763A

Cavaler

Matz (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Cavonius

Jordan (Sääminki: Pappila) 2007B

Cism

Philip (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Clementioff

(Juva: Murtois) 2016B

Clemetin

Erich Hinderss:n (Kerimäki: Anttola) 1992B

Hindrich (Kerimäki: Anttola) 1992B

Clostarin

Anders (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Arfwed (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Erich (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Hindrich (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Hindrich (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Johan (Kerimäki: Luostarila) 1994A

Lahrs (Kerimäki: Hanhijärvi) 1993B

Mattz (Kerimäki: Luostarila) 1994A

Mattz (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Nills (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Olof (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Peer Peerss:n (Rantasalmi: Hiltula) 1777A

Petter (Kerimäki: Luostarila) 1994A

Staffan (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Thomas (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Clåstarin

Anders (Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Anders Anderss:n (Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Cnutin

Anders (Kuopio: Nuutila) 1753B

Bertell Zachrisson (Kuopio: Kasurila) 1754A

Cnuth (Leppävirta: Timola) 1749B

Grells (Kuopio: Tallus) 1759B

Ifwar (Kuopio: Kasurila) 1754A

Johan (Mikkeli: Seppälä) 1584A

Johan (Kuopio: Nuutila) 1753B

Mårten (Kuopio: Kasurila) 1754A

Collan

Thomas (Leppävirta: Soinilansalmi) 1748B

Virgelius (Leppävirta: Soinilansalmi) 1748B

Collanus

Erich (Joroinen: Häyrilä) 1740A

Compher

(Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Conrat

Hindrich Ifwarss. (Rantasalmi: Reijola) 1784A

Jacob (Rantasalmi: Reijola) 1784A

Coulemain

(Kerimäki: Kaatamo) 1995A

Abraham (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Anders (Joroinen: Ruokoniemi) 1742B

Anders (Joroinen: Savuniemi) 1743A

Hans (Kuopio: Viitataival) 1761A

Michell (Kerimäki: Kaatamo) 1995A

Michell (Kuopio: Hirvilahti) 1751B

Michell (Kuopio: Soinlahti) 1759A

Michell (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Michell (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Måns Clemethssonn (Kuopio: Punnonmäki) 1756B

Nills (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Olof (Joroinen: Savuniemi) 1743A, (Joroinen: Syvänsi) 1743A

Peer (Kuopio: Utrianlahti) 1761A

Påhl (Kerimäki: Kaatamo) 1995A

Påhl (Kuopio: Utrianlahti) 1761A

Staffan (Kuopio: Kuivaniemi) 1753B

Staffan (Kuopio: Soinlahti) 1759A

Thomas (Kuopio: Utrianlahti) 1761A

Coussmain

Abraham (Juva: Maivala) 2016B

Hans (Kuopio: Nilsiä) 1756A

Hindrich Påhlsson (Kuopio: Urimolahti) 1761B

Ifwar (Iisalmi: Väisälänmäki) 1773A

Johan (Iisalmi: Jynkänniemi) 1764B

Johan (Iisalmi: Naarvanlahti) 1767B

Johan (Kuopio: Nilsiä) 1756A

Lahrs (Sääminki: Mikkolanniemi) 2004A

Lahrs (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Mattz (Juva: Maivala) 2016B

Peer (Kuopio: Nilsiä) 1756A

Peer (Kuopio: Urimolahti) 1761B

Petter (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Påhl (Iisalmi: Varpanen) 1773A

Simon (Juva: Pohjois) 2018A

Staffan (Iisalmi: Koppola) 1765B

Cumbul:

Wincent:s (Iisalmi: Heinämäki) 1763B

Cumbul:n

Mattz (Iisalmi: Leväniemi) 1766B

Cumbulain

Hindrich (Iisalmi: Hernejärvi) 1763B

Hindrich Andersson (Iisalmi: Petäjäjärvi) 1769A

Lahrs (Iisalmi: Vehmasjärvi) 1773A

Olof (Iisalmi: Haajaistaival) 1763A

Påhl (Iisalmi: Hernejärvi) 1763B

Samuell (Iisalmi: Vehmasjärvi) 1773A

Wijssa (Iisalmi: Haajaistaival) 1763A

Cumbul:n

Johan (Iisalmi: Haapajärvi) 1763B

Cyneus

(Mikkeli: Rantakylä) 1584A

Brita (Mikkeli: Rantakylä) 1584A

DAlkuun

Dafwickain

Erich (Juva: Kuosmala) 2012B

Dafwitzain

Arfwed Ohls: (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1602B

Dafwid (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Niels (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Olof (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Petter (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Petter Bengtsonn (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Dahl

(Mäntyharju: Toivola) 1574A

Dahlberg

(Pieksämäki: Nikkarila) 1599B

Dalberg

(Pieksämäki: Pyhitty) 1600B

Dannenberg

(Rantasalmi: Ahvensalo) 1775A

Dijkant

Petter (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Dunder

Mattz (Iisalmi: Kuivaniemi) 1765B

Dåijanen

Johan (Ristiina: Hangastenmaa) 1565B

EAlkuun

Ecklööf

Jacob Mattson (Mikkeli: Puttola) 1582B

Edberg

Anders (Kerimäki: Hälvä) 1993B

Eek

Hindrich (Iisalmi: Kiuruvesi) 1765A

Eensam

(Iisalmi: Haapajärvi) 1763A

Elianus

Elias (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1602B

Ellfwengreen

Enoch (Sääminki: Pirhiänniemi) 2005B

Ellg

Lars (Sääminki: Varparanta) 2007A

Enbohm

(Joroinen: Savuniemi) 1743A

Engmarck

Hindrich (Rantasalmi: Tornioniemi) 1785A

Erickain

Adam (Sulkava: Kaitainen) 2010A

Erickoin

Morten (Kerimäki: Ruokojärvi) 1997B

Erroin

Anders (Rantasalmi: Pisamalahti) 1781A

Erich (Rantasalmi: Hiltula) 1777A

Hindrich (Rantasalmi: Kurkela) 1778A

Jöran Mattsson (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1780A

Mattz (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Mattz (Rantasalmi: Pisamalahti) 1781A

Mattz (Rantasalmi: Rantasalo) 1782B

Michell (Rantasalmi: Tornioniemi) 1785A

Peer (Rantasalmi: Tornioniemi) 1785A

Eskellein

Petter (Kuopio: Tavinsalmi) 1760B

Påhl (Kuopio: Tavinsalmi) 1760B

Eskellin

Carin (Kuopio: Haminalahti) 1751A

Hans Hansson (Kuopio: Lyytikkälä) 1755A

Jeremias (Iisalmi: Rutakko) 1770A

Mattz (Iisalmi: Näläntö) 1767B

Michell (Iisalmi: Haapajärvi) 1763A

Michell (Iisalmi: Lammassalo) 1766B

Måns (Iisalmi: Naarvanlahti) 1767B

Olof (Iisalmi: Sonkajärvi) 1771A

Olof Hansson (Kuopio: Lyytikkälä) 1755A

Olof Peerss:n (Iisalmi: Sonkajärvi) 1771A

Peer (Kuopio: Kurolanlahti) 1754A

Petter (Kuopio: Hirvilahti) 1751B

Petter (Kuopio: Lyytikkälä) 1755A

Påhl (Kerimäki: Kyllölä) 1994A

Påhl (Kuopio: Väänälä) 1761B

Samuell (Iisalmi: Sonkajärvi) 1771A

Eskelling

Beata (Iisalmi: Haapajärvi) 1763A

Petter (Iisalmi: Haapajärvi) 1763A

Påhl (Iisalmi: Haapajärvi) 1763A

FAlkuun

Falck

Abraham (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Claes (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Fallck

Abraham (Sääminki: Varparanta) 2007A

Feisach

(Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Christina Regina (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Fiandt

(Kuopio: Hatsala) 1751A

Fiant

Joh: Hind: (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1579A

Fick

Gabriel (Mikkeli: Norola) 1582A

Ficke

Gustaf (Juva: Remojärvi) 2019A

Finne

(Juva: Ollikkala) 2017A

(Juva: Vehmaa) 2020A

Johan (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Mattz (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Påhl (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Fiskare

Petter (Puumala: Rokansalo) 2025A

Flink

(Kuopio: Kasurila) 1754B

Johan (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Fohrman

Hindrich (Iisalmi: Pyöreä) 1768B

Folltau

(Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Forsman

Ingeborg (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Johan (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Forssman

Jacob (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Forsteen

(Iisalmi: Marttisenjärvi) 1767A

Fougtel:

Michell (Leppävirta: Valkeamäki) 1749B

Fougtelain

Nills (Kuopio: Jänissalo) 1753A

Fougtel:n

Adam (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Freudenthal

(Mikkeli: Merrasmäki) 1581B

Friberg

(Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Frijmodig

Mattz (Iisalmi: Remeskylä) 1770B

Frilander

Elias (Pieksämäki: Pöyhölä) 1600A

Margareta (Pieksämäki: Pöyhölä) 1600A

Niels (Pieksämäki: Pöyhölä) 1600A

Frisk

Johan (Iisalmi: Rutakko) 1770A

Mattz (Iisalmi: Varpanen) 1773A

Fråndell

Erich (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Fårss

Hindrich (Sääminki: Liistonsaari) 2004A

Mattz (Sääminki: Liistonsaari) 2004A

Påhl (Sääminki: Liistonsaari) 2004A

Samuell (Sääminki: Kommerniemi) 2003B

Samuell (Sääminki: Liistonsaari) 2004A

GAlkuun

Gadde

(Mikkeli: Kovala) 1578B

Geetan

Johan (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Gerlander

(Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Ambrusius (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Girss

(Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Glomerus

Oloff (Leppävirta: Timola) 1749B

Goumerus

Johan (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Graan

Michell (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008B

Michell (Iisalmi: Hautajärvi) 1764A

Graanqwist

Lahrs (Iisalmi: Pielavesi) 1769B

Grabbe

Johan (Joroinen: Häyrilä) 1740A

Grefwe

Johan (Mikkeli: Rieppola) 1584A

Mattz (Mikkeli: Liukkola) 1580B

Peer (Mikkeli: Rieppola) 1584A

Greijoin

Per (Mikkeli: Olkkolanniemi) 1588B

Grotenfälldt

(Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Grååsten

(Kuopio: Hiltulanlahti) 1751A

Grönlund

Samuell (Iisalmi: Haapajärvi) 1763B

Gröön

Mattz (Juva: Hietajärvi) 2013A

Gyllen Ecker

(Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

GyllenEcker

(Mikkeli: Liukkola) 1580B

Gädda

(Iisalmi: Martikkala) 1767A

HAlkuun

Haaka

Thomas (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Hackara

Bertell (Kuopio: Lohilahti) 1755B

Hindrich Mattss:n (Kuopio: Lohilahti) 1755A

Lahrs (Iisalmi: Taipale) 1771B

Lahrs (Kuopio: Lohilahti) 1755A

Mattz (Kuopio: Lohilahti) 1755A

Hackarain

(Kuopio: Ryönä) 1757B

Abraham (Juva: Leskelä) 2015B

Hindrich (Juva: Maivala) 2016B

Johan (Juva: Auvila) 2012B

Jöran (Juva: Leskelä) 2015B

Mattz (Juva: Maivala) 2016B

Mattz (Kuopio: Riistavesi) 1757B

Hackarin

Jacob (Kuopio: Hakkarala) 1752A

Peer Jacobss:n (Kuopio: Hakkarala) 1752A

Thomas (Kuopio: Västinniemi) 1762A

Hackul:

Olof (Puumala: Kietävälä) 2023A

Hackulin

Adam (Puumala: Kirkonkylä) 2022B

Mattz (Juva: Rasala) 2018B

Mattz (Puumala: Himahuuha) 2022A

Olof (Juva: Kaskii) 2014B

Peer (Juva: Luomala) 2015B

Petter (Puumala: Himahuuha) 2022A

Petter (Puumala: Keriniemi) 2023B

Påhl (Puumala: Keriniemi) 2023B

Thomas (Sääminki: Pihlajanniemi) 2004B

Hackulitar

(Kuopio: Kuivaniemi) 1753B

Hafweman

Hindrich (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Hafwerin

Olof (Kerimäki: Kuokkala) 1994B

Peer Peersson (Kerimäki: Kupiala) 1993A

Petter (Kerimäki: Kuokkala) 1994B

Hafwinen

Johan Johansson (Joroinen: Montola) 1742B

Hafwj

Isack (Kangasniemi: Vehmaskylä) 1594B

Hahn

Johan Gustaff (Puumala: Puumalansalmi) 2026B

Haijain

Hans (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Hind: (Mikkeli: Harjumaa) 1575B

Niels (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1573A

Haikara

Hindrich (Sulkava: Rauhanniemi) 2011A

Haikarain

Hindrich (Juva: Pellilä) 2018B

Simon (Juva: Remojärvi) 2019A

Haikoin

(Leppävirta: Pussilantaival) 1748A

Johan (Ristiina: Haikola) 1565B

Mattz (Ristiina: Yövesi) 1571B

Michell (Ristiina: Mahkola) 1569A

Halin

Hind: (Mikkeli: Harjumaa) 1575B

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1575B

Lars (Mikkeli: Norola) 1581B

Halinen

Lars (Mikkeli: Vatila) 1587A

Petter (Mikkeli: Vatila) 1587A

Halitie

(Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Halloin

Anders (Iisalmi: Varpanen) 1773A

Carll Lahrsson (Kuopio: Jännevirta) 1752B

Jacob (Juva: Soiniemi) 2019B

Johan (Joroinen: Kaitainen) 1741A

Johan (Joroinen: Montola) 1742B

Lahrs (Juva: Remojärvi) 2019A

Lahrs (Joroinen: Kaitainen) 1741A

Lahrs Michellss:n (Juva: Kaskii) 2014B

Lambert (Puumala: Hylkylä) 2022B

Mattz (Puumala: Seppälä) 2025B

Mattz (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Michel (Juva: Remojärvi) 2019A

Michell (Juva: Härkälä) 2013A

Michell (Juva: Remojärvi) 2019A

Michell (Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Michell (Iisalmi: Sälevä) 1771A

Mårten (Juva: Pitkälahti) 2018A

Nills (Sääminki: Särkilahti) 2006B

Nills (Joroinen: Savuniemi) 1743A

Olof (Juva: Kaskii) 2014B

Olof (Iisalmi: Sälevä) 1771A

Peer (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Peer Lahrsson (Kuopio: Halola) 1752B

Peer Michellssonn (Juva: Remojärvi) 2019A

Peer Peersson (Juva: Remojärvi) 2019A

Petter (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Simon Peerssonn (Iisalmi: Varpanen) 1773A

Staffan (Juva: Pitkälahti) 2018A

Hallotar

Anna (Sulkava: Partala) 2010B

Halm

Eskell (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Påhl (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Haloin

Lars Michels: (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Mattz (Pieksämäki: Kuvansi) 1598A

Mattz (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Mattz (Pieksämäki: Maavesi) 1599B

Matz (Ristiina: Minkkilä) 1569A

Peer (Ristiina: Minkkilä) 1569A

Staffan (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Thom: (Pieksämäki: Väyrylä) 1603A

Halttuin

Mattz (Kangasniemi: Synsiö) 1593B

Haltuin

Johan (Kangasniemi: Synsiö) 1593B

Jören (Kangasniemi: Suurola) 1594A

Mattz (Kangasniemi: Synsiö) 1593B

Hammar

Swän (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Hamuin

Eskell Nillss:n (Kuopio: Tallus) 1759B

Petter (Juva: Kaskii) 2014B

Påhl (Kuopio: Soinlahti) 1759A

Hanna

Anders (Ristiina: Kosola) 1567B

Issraell (Kerimäki: Kulennoinen) 1995A

Hannick:n

Anders (Sääminki: Kiilanmäki) 2003A

Erich Erss:n (Sääminki: Kiilanmäki) 2003A

Hannukäin

Abr: (Pieksämäki: Valkeamäki) 1603A

Hanski

Luukas (Sulkava: Telataipale) 2011B

Hanskj

Anders (Sulkava: Hintsala) 2009A

Mattz (Sääminki: Tuohisaari) 2006B

Hapiain

Enoch (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2007B

Hans (Ristiina: Toijola) 1570B

Hapoin

Michell (Kuopio: Vehmersalmi) 1762B

Olof (Kuopio: Vehmersalmi) 1762B

Happoin

Anders (Leppävirta: Tuppurinmäki) 1749A

Hindrich (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Hindrich Lahrsson (Kuopio: Litmaniemi) 1755B

Hindrich Peersson (Kuopio: Ritoniemi) 1758B

Lahrs (Kuopio: Litmaniemi) 1755B

Haraka

Lahrs (Iisalmi: Lappetelä) 1766B

Olof Lahrsson (Iisalmi: Lappetelä) 1766B

Harckein

Mattz (Juva: Haikarila) 2013B

Mattz Johanssonn (Puumala: Puumalansalmi) 2026A

Hardick:

And:s (Sääminki: Juvola) 2002A

Hardickain

Anders (Kuopio: Akonvesi) 1750B

Anders (Kuopio: Haatala) 1751B

Anders (Kuopio: Vuotjärvi) 1761B

Anders (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Anders Anderssn (Kuopio: Vuotjärvi) 1761B

Bengdt (Rantasalmi: Hiltula) 1777A

Gustaff (Juva: Ronkala) 2018B

Johan (Kerimäki: Paakkunala) 1997A

Johan (Sääminki: Saukkola) 2006B

Johan (Kuopio: Jännevirta) 1752B

Johan (Kuopio: Toivala) 1760A

Johan (Leppävirta: Pappila) 1750A

Jöran (Joroinen: Järvikylä) 1740B

Mattz (Sääminki: Otavanniemi) 2004B

Mattz (Sääminki: Tolvanniemi) 2006B

Mattz Abrahamsson (Kuopio: Akonvesi) 1750B

Michell (Iisalmi: Naarvanlahti) 1767B

Måns (Sääminki: Saukkola) 2006B

Olof (Kuopio: Jännevirta) 1752B

Olof (Kuopio: Pellosmäki) 1756A

Peer (Kerimäki: Paakkunala) 1997A

Thomas (Sääminki: Saukkola) 2006B

Hardikain

Hindrich (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Mattz (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Harduin

And:s Hinders: (Mäntyharju: Toivola) 1573B

Harenschiöld

(Rantasalmi: Putkisalo) 1782B

Harenschiöltd

(Rantasalmi: Vahersalo) 1787A

Harenschöld

(Rantasalmi: Vahersalo) 1787A

Harlin

(Rantasalmi: Asikkala) 1775A

Harmain

Mattz (Puumala: Harmaala) 2022A

Pettkä (Puumala: Harmaala) 2022A

Staffan (Juva: Ylivesi) 2021A

Harring

Lahrs (Joroinen: Ruokojärvi) 1742B

Harroin

Erich (Kuopio: Kasurila) 1754B

Hassain

Anders (Mikkeli: Pöyry) 1583A

Jören (Mikkeli: Pöyry) 1583A

Lars (Mikkeli: Pöyry) 1583A

Simon (Mikkeli: Puttola) 1582B

Hassein

Jöran (Juva: Laukkala) 2015A

Hassinen

Anders (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Grells (Kuopio: Karttula) 1753B

Hindrich (Kuopio: Karttula) 1753B

Petter (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Hatain

Anders (Sulkava: Karjulanmäki) 2010A

Hindrich (Sääminki: Kommerniemi) 2003B

Hindrich (Sulkava: Karjulanmäki) 2010A

Johan (Sulkava: Rauhanniemi) 2011A

Johan (Sulkava: Pappila) 2012A

Lahrs (Sääminki: Inkilä) 2002A

Mattz (Puumala: Himahuuha) 2022A

Michell (Kuopio: Haatala) 1751B

Petter (Sääminki: Tuohisaari) 2006B

Haukain

Agneta (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Johan (Joroinen: Sydänmaa) 1743A

Johan (Rantasalmi: Pirilä) 1782B, (Rantasalmi: Putkisalo) 1782B

Mårten (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Thomas (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Haukakorhoin

Jören (Mikkeli: Seppälä) 1584B

Påhl (Mikkeli: Seppälä) 1584B

Hauska

Petter (Ristiina: Hauska) 1565C

Sigfred (Ristiina: Vitsiälä) 1571A

Hedman

Carl (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Heetain

Mårten (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Heijkin

Anders (Iisalmi: Sonkajärvi) 1771A

Heikin

Hind: (Ristiina: Kylänlahti) 1567A

Lars (Ristiina: Yövesi) 1571B

Olof (Kuopio: Hakkarala) 1752A

Petter (Juva: Pitkälahti) 2018A

Petter (Ristiina: Haikola) 1565B

Petter (Ristiina: Yövesi) 1571B

Petter (Kuopio: Pelonniemi) 1756B

Zacharias (Ristiina: Yövesi) 1571B

Zacharias (Kuopio: Pieksä) 1757A

Heikinen

Christer (Ristiina: Liiansaari) 1571B

Peer (Ristiina: Liiansaari) 1571B

Påhl (Mikkeli: Väänälä) 1587A

Heikutar

Malin (Kuopio: Toivala) 1760A

Heilain

Mattz (Mikkeli: Soikkala) 1584B

Påhl (Juva: Inkilä) 2014A

Thomas (Mikkeli: Soikkala) 1584B

Heiloin

Mattz (Juva: Ruokola) 2019A

Heimoin

Mattz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Heinoin

Bengdt (Juva: Karkeamaa) 2015A

Christer Larson (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1591B

Eskel (Juva: Karkeamaa) 2015A

Lahrs (Iisalmi: Paloinen) 1769A

Nills (Juva: Heinola) 2013B

Olof (Juva: Heinola) 2013B

Simon (Juva: Pajusalmi) 2018A

Heiska

Hindrich (Iisalmi: Haajainen) 1763A

Hindrich Ifwarsson (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Johan (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A

Olof (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Petter (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Heiskain

Anders (Iisalmi: Kääriänsaari) 1763B

Anders (Iisalmi: Juminen) 1764B

Anders (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Erich (Leppävirta: Valkeamäki) 1749B

Hindrich (Iisalmi: Juminen) 1764B

Hindrich (Rantasalmi: Harjuranta) 1775B

Hindrich (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Ifwar (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Jonas (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Lahrs (Iisalmi: Kääriänsaari) 1763B

Lahrs (Iisalmi: Juminen) 1764B

Lahrs (Iisalmi: Pappila) 1773B

Mattz (Joroinen: Syvänsi) 1743A

Mattz (Leppävirta: Lylymäki) 1746B

Michell Ohlsson (Leppävirta: Sarkamäki) 1749A

Nills (Rantasalmi: Porosalmi) 1782B

Olf (Leppävirta: Keinälänmäki) 1745B

Olof (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Olof (Leppävirta: Sarkamäki) 1749A

Olof (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Peer (Iisalmi: Juminen) 1764B

Peer (Rantasalmi: Harjuranta) 1775B

Peer (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Petter (Joroinen: Syvänsi) 1743A

Påhl (Iisalmi: Juminen) 1764B

Staffan (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Hellpanain

Staffan (Mikkeli: Helppanala) 1577A

Henduin

Johan (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Påhl (Kerimäki: Kuokkala) 1994B

Hendunen

Nills (Joroinen: Lahnalahti) 1742A

Herlin

(Leppävirta: Halola) 1744A

Herrain

Christer (Sääminki: Mönkkölä) 2004A

Michell (Sääminki: Vaikotaipale) 2007B

Michell (Leppävirta: Kotalahti) 1745B

Peers (Juva: Soiniemi) 2019B

Samuell (Kerimäki: Simanala) 1998B

Herroin

Michell (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Hertuain

Eskell (Kerimäki: Anttola) 1992B

Hindrich Hindersson (Kerimäki: Niemensalo) 1996B

Mattz (Kerimäki: Jouhenniemi) 1994A

Hertz

Samuel (Mikkeli: Rahula) 1583B

Heula

Jören (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1600B

Lars (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1600B

Heure

Johan (Rantasalmi: Tuusmäki) 1785B

Heurin

Anders (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Erich (Joroinen: Sydänmaa) 1743A

Eskell (Pieksämäki: Pyhitty) 1600A

Mårten (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Thomas (Mikkeli: Sairila) 1585A

Hielman

(Joroinen: Syvänsi) 1743A

Hijri

Olof (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Hilduin

(Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Adam (Pieksämäki: Valkeamäki) 1602B

Brita (Kuopio: Pöljä) 1756B

Jören (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Mattz (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Mattz Påhlson (Pieksämäki: Valkeamäki) 1602B

Michell (Pieksämäki: Valkeamäki) 1602B

Mårten (Kuopio: Pöljä) 1756B

Olof (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Simon (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Staffan (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Hillduin

And:s (Pieksämäki: Valkeamäki) 1602B

Anna (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Christer (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Hindrich (Kuopio: Hiltulanlahti) 1751A

Ifwar (Iisalmi: Alapitkä) 1763A

Johan (Kuopio: Hiltulanlahti) 1751A

Johan (Kuopio: Koivumäki) 1754A

Mattz (Iisalmi: Naarvanlahti) 1767B

Michell (Kuopio: Akonvesi) 1750B

Michell Jöranssonn (Kuopio: Ukonlahti) 1762A

Olof (Joroinen: Savuniemi) 1743A

Olof (Kuopio: Vehmersalmi) 1762A

Olof Jöransson (Kuopio: Ukonlahti) 1762A

Peer (Rantasalmi: Repomäki) 1784A

Påhls (Kuopio: Akonvesi) 1750B

Sigfred (Kerimäki: Kiiskilä) 1994A

Hillutar

Anna (Kuopio: Hakkarala) 1752A

Lijssa (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Himain

Anders (Ristiina: Heinniemi) 1566

Christr (Ristiina: Taipale) 1571A

Erich (Ristiina: Laurikkala) 1568B

Hans (Ristiina: Himalansaari) 1566

Jacob (Ristiina: Mäkelä) 1568B

Johan (Ristiina: Himalansaari) 1565C

Johan (Ristiina: Heinniemi) 1566

Lars (Ristiina: Himalansaari) 1566

Lars (Ristiina: Laurikkala) 1568B

Lars (Ristiina: Surno) 1570B

Lars (Ristiina: Taipale) 1571A

Mattz (Mikkeli: Rantakylä) 1583B

Michel (Ristiina: Himalansaari) 1565C

Mårten (Ristiina: Taipale) 1571A

Petter (Ristiina: Himalansaari) 1566

Thomas (Ristiina: Simola) 1570B

Himainen

Anders (Ristiina: Järvenpää) 1567A

Himotu

Samuel (Kangasniemi: Pappila) 1594B

Hindickain

Hind: (Mikkeli: Lelkola) 1580B

Hindricij

Anders (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Hindricius

Andres (Rantasalmi: Pappila) 1787B

Hindtzain

Carin (Sulkava: Hintsala) 2009A

Hindrich (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Hindrich (Sulkava: Hintsala) 2009A

Peer (Sulkava: Kaartila) 2009B

Peer Peersson (Sulkava: Kaartila) 2009B

Hintzain

Hindrich (Sulkava: Ylisenauvila) 2011B

Hipsatar

Margareta (Juva: Männynmäki) 2016A

Hipssain

Påhl (Joroinen: Katisenlahti) 1741A

Hirfwoin

Bertell (Kerimäki: Niinimäki) 1996B

Hindrich (Kerimäki: Rauvanniemi) 1998A

Hindrich (Sääminki: Aholahti) 2001B

Hindrich (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Jacob (Juva: Lipsala) 2015B

Johan (Kerimäki: Hevossalo) 1993B

Johan (Kerimäki: Kaatamo) 1995A

Johan (Rantasalmi: Ahvensalo) 1775A

Josseph (Sääminki: Juvola) 2002A

Lahrs (Kerimäki: Rauvanniemi) 1998A

Mattz (Rantasalmi: Ahvensalo) 1775A

Mattz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Olof (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Peer (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Petter (Kerimäki: Rauvanniemi) 1998A

Påhl Hansson (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Thomas (Sääminki: Pappila) 2007B

Thomas (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Hironen

Bertill (Mikkeli: Äkryntaipale) 1589A

Michell (Mikkeli: Äkryntaipale) 1589A

Hirsin

(Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Hobin

(Sääminki: Kaartilanranta) 2003A

Hoffreen

Hindrich (Kuopio: Toivala) 1760A

Jacob (Iisalmi: Pappila) 1774A

Joh: (Kuopio: Haminalahti) 1751A

Petrus (Kuopio: Savilahti) 1758B

Hoffren

Jacob (Ristiina: Innala) 1567A

Hoffrenia

Christina (Rantasalmi: Pappila) 1787B

Hofwin

Mattz (Kuopio: Nilsiä) 1756A

Olof (Kuopio: Juonianlahti) 1753A

Swän (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Thomas (Leppävirta: Leppävirta) 1745B

Hollmström

(Iisalmi: Leppälahti) 1766A

Hollopain

Olof (Rantasalmi: Kurkela) 1778A

Hollsten

(Ristiina: Innala) 1567A

Holm

Abraham (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Holopain

Johan (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1579A

Hoppenstängh

(Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Hotari

Påhl (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Hotarj

Hind: (Mikkeli: Suonsaari) 1584B

Lars (Mikkeli: Haapataipale) 1577A

Mårten (Mikkeli: Haapataipale) 1577A

Houska

Peer (Kuopio: Pappila) 1762B

Huchtain

Jacob (Mäntyharju: Toivola) 1573B

Huchtiain

Bertell (Ristiina: Hytölä) 1566

Jacob (Ristiina: Hytölä) 1566

Niels (Ristiina: Minkkilä) 1569A

Huckain

Brussius (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Carin (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Claes (Rantasalmi: Hiismäki) 1776A

Grells (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Hans (Joroinen: Ruokojärvi) 1742B

Lahrs (Kerimäki: Pulkkila) 1996B

Lahrs (Rantasalmi: Hiismäki) 1776A

Lahrs (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Margareta (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Mattz (Rantasalmi: Hiismäki) 1776A

Påhl (Kerimäki: Pulkkila) 1996B

Påhl (Sulkava: Kaitainen) 2010A

Påhl (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Samuell (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Staffan (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Huckanen

Hindrich (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Påhl (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Huhtiain

Erich (Mäntyharju: Toivola) 1574A

Huijain

Mattz (Puumala: Maljala) 2024B

Niels Hanss:n (Iisalmi: Alapitkä) 1763A

Nills (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Nills Nillsson (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Olof (Kerimäki: Ruokojärvi) 1997B

Olof (Iisalmi: Alapitkä) 1763A

Olof (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Påhl (Puumala: Ruokotaipale) 2025A

Påhl (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Huijainen

Olof (Iisalmi: Onkivesi) 1773B

Huipa

Mårt: (Mikkeli: Tuukkala) 1585B

Huiskain

Lahrs (Juva: Miettula) 2016B

Lars (Kangasniemi: Synsiö) 1593B

Lars (Pieksämäki: Häkkilä) 1596B

Hulkoin

Olof (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Hullckoin

Christer (Puumala: Niinisaari) 2025A

Hindrich (Puumala: Sipilänsaari) 2025B

Lahrs Lahrsson (Juva: Härkälä) 2013A

Mattz (Puumala: Niinisaari) 2025A

Sigfr: (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Simon (Puumala: Sipilänsaari) 2025B

Huopain

Hindrich (Ristiina: Vitsiälä) 1571A

Johan (Ristiina: Vitsiälä) 1571A

Huppoin

Johan (Joroinen: Lahnalahti) 1742A

Jöran (Joroinen: Lahnalahti) 1742A

Mattz (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Petter (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Påhl (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Hurri

Hans (Mikkeli: Vahvamäki) 1587B

Hurrj

Erich (Mikkeli: Hurrila) 1577B

Mårten (Mikkeli: Hurrila) 1577B

Hurska

Mattz (Kerimäki: Ruokojärvi) 1998A

Hurskain

Erich Lahrsson (Kuopio: Karttula) 1753B

Johan (Kerimäki: Paakkunala) 1997A

Huskain

Jossep Påhlss:n (Kuopio: Nuutila) 1753B

Hussu

Petter (Iisalmi: Lappetelä) 1766B

Hussuin

Carin (Kuopio: Tavinsalmi) 1760B

Hemming (Kuopio: Tavinsalmi) 1760B

Peer Anderssonn (Kuopio: Tavinsalmi) 1760B

Huttuin

Abraham (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Anders (Sääminki: Inkilä) 2002A

Anders (Pieksämäki: Siikamäki) 1601A

Anders (Iisalmi: Partala) 1768B

Anders Påhlsson (Iisalmi: Viitaa) 1772A

Anna (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Bertill (Pieksämäki: Siikamäki) 1601A

Christer (Iisalmi: Ruotaanmäki) 1770A

Ellias (Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Erich (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601A

Erich (Kuopio: Haatala) 1751B

Hindrich (Sääminki: Inkilä) 2002A

Hindrich (Sääminki: Varparanta) 2007A

Johan (Juva: Soiniemi) 2019B

Johan (Sääminki: Inkilä) 2002A

Johan (Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Johan (Iisalmi: Pahkamäki) 1769A

Johan (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Johan (Iisalmi: Viitaa) 1772B

Johan Peerss:n (Kuopio: Karttula) 1753B

Kirstin (Kuopio: Haatala) 1751B

Lahrs (Iisalmi: Oinasjärvi) 1768A

Lahrs (Kuopio: Hirvilahti) 1751B

Margareta (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Mattz (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2007B

Michell (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2007B

Michell (Mikkeli: Hiirola) 1576B

Michell (Mikkeli: Haapataipale) 1577A

Olof (Iisalmi: Heinämäki) 1763B

Olof (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Olof (Iisalmi: Petäjäjärvi) 1769A

Olof (Iisalmi: Rutakko) 1770A

Olof (Iisalmi: Taipale) 1771B

Olof (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Petter (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601A

Petter (Kuopio: Haatala) 1751B

Petter (Rantasalmi: Pappila) 1787B

Påhl (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Påhl (Iisalmi: Taipale) 1771B

Påhl (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Samuell (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Thomas (Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Thomas (Iisalmi: Sonkajärvi) 1771A

Huttuins

Hindrich (Iisalmi: Viitaa) 1772B

Huuk:

Ifwar (Kuopio: Tallus) 1759B

Hwirfwell

(Mikkeli: Liukkola) 1580B

Lahrs (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Hyfwein

Anders (Iisalmi: Kiuruvesi) 1765A

Hindrich (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Lars (Mikkeli: Suonsaari) 1584B

Olof (Juva: Ollikkala) 2017A

Peer Peersson (Iisalmi: Niemisjärvi) 1767A

Petter (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Påhl (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Sigfred (Juva: Ollikkala) 2017A

Thomas (Sääminki: Kokonsaari) 2002B

Thomas (Mikkeli: Rantakylä) 1583B

Hyfwenen

Olof (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Petter (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Staffan (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Hyfwäin

Mattz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Hyfwärin

(Joroinen: Ruokojärvi) 1742B

Anders (Iisalmi: Osmanki) 1773B

Anders (Kuopio: Tuusniemi) 1760A

Daniell (Iisalmi: Niemisjärvi) 1767B

Erich (Kuopio: Tuusniemi) 1760A

Erich (Leppävirta: Paukarlahti) 1747B

Hindrich (Kuopio: Pellosmäki) 1756A

Hindrich (Kuopio: Puutossalmi) 1757A

Hindrich (Kuopio: Tuusniemi) 1760A

Hindrich (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Hindrich (Leppävirta: Paukarlahti) 1747B

Ifwar (Kuopio: Puutossalmi) 1757A

Jacob (Kuopio: Tuusniemi) 1760A

Jacob (Kuopio: Vehmasmäki) 1760B

Margetta (Iisalmi: Koskenkylä) 1766A

Michel (Leppävirta: Huovila) 1744A

Olof (Iisalmi: Sonkajärvi) 1771A

Staffan (Iisalmi: Sonkajärvi) 1771A

Hymberman

Mattz (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Hynnin

Hemmin (Iisalmi: Juminen) 1764B

Hemming Michellss:n (Iisalmi: Juminen) 1764B

Hindrich (Iisalmi: Juminen) 1764B

Hindrich (Joroinen: Maavesi) 1742B

Jacob (Joroinen: Kaitainen) 1741A

Jacob Jacobss:n (Joroinen: Kaitainen) 1741A

Johan (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Johan (Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Margareta (Iisalmi: Juminen) 1764B

Michell (Iisalmi: Juminen) 1764B

Olof (Rantasalmi: Koivumäki) 1779A

Thomas Thomass (Joroinen: Syvänsi) 1743A

Hynninen

Christer (Iisalmi: Paloinen) 1769A

Ellias (Iisalmi: Paloinen) 1769A

Olof (Joroinen: Maavesi) 1742B

Petter (Iisalmi: Pappila) 1774A

Hyppein

Jöran (Rantasalmi: Puikonniemi) 1782A

Lahrs (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2007B

Hyrckas

Johan (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Hyrckäs

Peer (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Hyryläin

Erich (Mikkeli: Kilkki) 1579B

Hind: (Ristiina: Koljola) 1568A

Jonas (Mikkeli: Hyyrylä) 1577A

Lars (Mikkeli: Kilkki) 1579B

Michel Christerson (Mäntyharju: Ollikkala) 1573A

Pär (Mikkeli: Hyyrylä) 1577A

Hytein

Petter (Ristiina: Hytölä) 1566

Hytiein

Mattz Larson (Ristiina: Hytölä) 1566

Hytiäin

Christer (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Hindrich (Sääminki: Juvola) 2002A

Lars (Mikkeli: Korpijärvi) 1580A

Matz (Pieksämäki: Jäppilä) 1597A

Michell (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Olof (Juva: Vuorenmaa) 2021A

Sigfred (Mikkeli: Korpijärvi) 1580A

Hyttin

Ifwar (Leppävirta: Valkeamäki) 1749B

Simon (Leppävirta: Valkeamäki) 1749B

Hyttinen

Ifwar (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Johan (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Peer (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Hyttöin

Hindrich (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Håckain

Abr: (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Bertill (Kangasniemi: Mannila) 1592A

Christer (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Cnut (Mikkeli: Soikkala) 1584B

Gustaf Thomassn (Kangasniemi: Mannila) 1592A

Hind: (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Jacob (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Johan (Mikkeli: Harjujärvi) 1576B

Johan (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Jonas (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Jöran (Kangasniemi: Heijala) 1589B

Jöran (Kangasniemi: Synsiölä) 1593A

Lars (Kangasniemi: Heijala) 1589B

Lars (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Lars (Mikkeli: Pajula) 1582B

Niels (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Niels (Mikkeli: Tuukkala) 1585B

Ohlof (Mikkeli: Väärälä) 1586A

Petter (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Påhl (Kangasniemi: Synsiö) 1593B

Påhl Larson (Kangasniemi: Synsiölä) 1593A

Pär Pärson (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Thomas (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Thomas (Mikkeli: Harjumaa) 1575B

Thomas (Mikkeli: Harjumaa) 1576B, (Mikkeli: Harjujärvi) 1576B

Thomas (Mikkeli: Rantakylä) 1583B

Thomas (Mikkeli: Visulahti) 1587A

Thomas (Pieksämäki: Neuvola) 1599B

Håckanen

Jören (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Hållap:n

Mattz Mattss:n (Leppävirta: Puurtila) 1748A

Peer (Leppävirta: Puurtila) 1748A

Hållapain

Johan (Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Johan (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Mattz (Sulkava: Kaipola) 2009B

Michell (Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Måns (Leppävirta: Lapinmäki) 1746B

Olof (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Hållm

Petter (Juva: Maivala) 2016B

Hållopain

Anders (Kuopio: Ritoniemi) 1758A

Anders (Kuopio: Ritoniemi) 1758B

Clemeth (Kuopio: Putroniemi) 1757A

Clemeth (Kuopio: Ritoniemi) 1758A

Clemeth Michellsson (Kuopio: Riistavesi) 1757B

Gustaf (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Hindrich (Kuopio: Ritoniemi) 1758A

Hindrich (Kuopio: Ritoniemi) 1758B

Margareta (Kuopio: Ritoniemi) 1758A

Mattz (Kuopio: Putroniemi) 1757A

Michell (Kuopio: Ritoniemi) 1758B

Påhl Clemethss:n (Kuopio: Ritoniemi) 1758A

Hållopatar

Hellga (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Hångain

Anders (Kangasniemi: Suurola) 1594A

Anders (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Anders (Mikkeli: Kilkki) 1579B

Anders Andersson (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Anna (Kangasniemi: Suurola) 1593B

Erich (Mikkeli: Syväsmäki) 1585B

Hans (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577A

Hind: Ehrson (Mikkeli: Hurrila) 1577B

Hindrich (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Johan (Kerimäki: Niemensalo) 1996B

Johan (Kerimäki: Ruokojärvi) 1998A

Jöran (Mikkeli: Parkkola) 1583A

Jören Ehrson (Mikkeli: Hurrila) 1577B

Lahrs (Juva: Kaihunmäki) 2014A

Lars (Ristiina: Juvela) 1567A

Lasticka (Kerimäki: Sairalanmäki) 1999A

Petter (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Påhl (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Påhl Andersson (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Sigfr: (Mikkeli: Hiirola) 1576B

Thomas (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577A

Håttin

Anders Johanss:n (Juva: Hottila) 2013A

Håttj

Christer (Puumala: Lintusalo) 2024A

Lahrs (Puumala: Lintusalo) 2024A

Häckin

Christer (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Cnut (Mäntyharju: Toivola) 1574A

Daniel (Pieksämäki: Toikkalanmäki) 1602B

Eskell (Mäntyharju: Toivola) 1574A

Hind: Thomason (Kangasniemi: Pylvänälä) 1592B

Ifwar (Pieksämäki: Häkkilä) 1596A

Johan (Pieksämäki: Häkkilä) 1596A

Johan (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Lars (Pieksämäki: Häkkilä) 1596A

Lars (Pieksämäki: Pyhäjärvi) 1600B

Lars Larson (Mikkeli: Pajula) 1582B

Mattz (Pieksämäki: Suonenjoki) 1601B

Måns (Pieksämäki: Pyhäjärvi) 1600B

Niels (Mikkeli: Monikkala) 1581A

Påhl (Pieksämäki: Häkkilä) 1596A

Samuel (Mikkeli: Lelkola) 1580B

Staffan (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Häckinen

Mattz (Kuopio: Sänkimäki) 1759A

Päär (Ristiina: Surno) 1570B

Häckäläin

Lars (Mikkeli: Pietilänlahti) 1582B

Häikin

Pär (Ristiina: Pyrhölä) 1569B

Häikinen

Anders (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Zacharias (Kuopio: Pelonniemi) 1756B

Hälldemoin

Lahrs (Sääminki: Pihlajanlahti) 2005B

Petter (Sääminki: Pihlajanlahti) 2005B

Hällfwä

Påhl (Kerimäki: Kiiskilä) 1994A

Hällpj

Ellias (Sääminki: Kosola) 2002B

Hämmel:n

Staffan (Kuopio: Akonvesi) 1750B

Hämmäl:

Carin (Kuopio: Akonvesi) 1750B

Bengdt (Leppävirta: Lapinmäki) 1746B

Erich (Leppävirta: Lapinmäki) 1746B

Johan (Juva: Vuorenmaa) 2021A

Jöran (Sulkava: Sipilä) 2011B

Hämmäl:n

Bengdt (Joroinen: Kerisalo) 1741B

Brussius (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Burssius (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Dafwid (Sulkava: Lohilahti) 2010A

Erich (Joroinen: Kerisalo) 1741B

Inga (Sääminki: Pappila) 2007B

Johan (Juva: Remojärvi) 2019A

Johan Mårtenss:n (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Mattz (Sulkava: Kammola) 2010A

Mattz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Michell (Sulkava: Sipilä) 2011B

Nills (Sulkava: Lohilahti) 2010A

Peer (Kerimäki: Hälvä) 1993B

Hämmälein

(Juva: Vuorenmaa) 2020B

(Juva: Ylivesi) 2021A

Byrgell (Sulkava: Telataipale) 2011B

Carll (Sulkava: Ylisenauvila) 2011B

Carll (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Daniell (Kerimäki: Kumpuranta) 1995A

Hinddrich (Juva: Murtois) 2016B

Johan (Sulkava: Ruokoniemi) 2011A

Johan (Leppävirta: Kopolanniemi) 1745B

Johan (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Johan (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Johan (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Johan Marckuss: (Puumala: Hylkylä) 2022B

Jöran (Kuopio: Murtolahti) 1755B

Jöran Simonsson (Juva: Härkälä) 2013A

Lahrs Böriellss:n (Puumala: Ollila) 2025A

Luukas (Kerimäki: Kumpuranta) 1995A

Mattz (Puumala: Ollila) 2025A

Mattz (Sulkava: Telataipale) 2011B

Mattz (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Mårten (Sulkava: Telataipale) 2011B

Mårten (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Mårten (Rantasalmi: Haapataipale) 1776B

Nills (Kerimäki: Muhola) 1996A

Peer (Kuopio: Rissala) 1757B

Petter (Juva: Vuorenmaa) 2021A

Petter (Kerimäki: Kumpuranta) 1995A

Påhl (Juva: Remojärvi) 2019A

Thomas (Rantasalmi: Haapataipale) 1776B

Hämmäl:n

Staffan (Iisalmi: Lappetelä) 1766B

Hämäl:

And: And:son (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Bertill (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1591A

Hind Hinderson (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Johan (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Johan (Pieksämäki: Nikkarila) 1599B

Jören (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Jören (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1591A

Mattz (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Mattz (Ristiina: Tiusala) 1570B

Mattz Cnuthsson (Juva: Knuutilanmäki) 2015A

Olof (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Pär (Pieksämäki: Nikkarila) 1599B

Sigfred (Mikkeli: Harjumaa) 1576B

Thomas (Ristiina: Tiusala) 1570B

Hämäl:in

Erich (Ristiina: Närhilä) 1569A

Hind: (Pieksämäki: Niskamäki) 1600A

Hind: (Ristiina: Närhilä) 1569A

Lars (Pieksämäki: Niskamäki) 1600A

Mattz (Mikkeli: Vatila) 1587B

Mattz (Ristiina: Närhilä) 1569A

Mattz Mattson (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Mårten (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Mårten (Ristiina: Tiusala) 1570B

Påhl Eskelson (Ristiina: Himalansaari) 1566

Hämäl:n

(Ristiina: Rahikkala) 1570A

Bengdt (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Thomas (Leppävirta: Pappila) 1750A

Hämälein

Berendt (Ristiina: Rahikkala) 1570A

Christer (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1572B

Erich (Mikkeli: Alamaa) 1575A

Hans (Mikkeli: Ihastjärvi) 1577B

Hindrich (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Ifwar (Kuopio: Akonvesi) 1750B

Jacob (Mikkeli: Ihastjärvi) 1577B

Johan (Kangasniemi: Ikola) 1590A

Johan (Pieksämäki: Hietamäki) 1595B

Johan (Ristiina: Korhola) 1567B

Johan (Ristiina: Rahikkala) 1570A

Lars (Mikkeli: Ihastjärvi) 1577B

Lars (Mikkeli: Sairila) 1585A

Mattz (Ristiina: Koivakkala) 1567B

Mattz (Ristiina: Rahikkala) 1570A

Mattz Hinderson (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1572B

Mattz Staffansson (Kuopio: Akonvesi) 1750B

Niels (Mikkeli: Rahula) 1583B

Niels (Pieksämäki: Hietamäki) 1595B

Petter (Mikkeli: Liukkola) 1580B

Petter (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Petter (Pieksämäki: Hietamäki) 1595B

Påhl (Mikkeli: Puttola) 1582B

Thomas (Mikkeli: Alamaa) 1575A

Hämäläin

Mårten (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1591B

Mårten (Mikkeli: Vuolinko) 1588A

Påhl (Pieksämäki: Karkkola) 1598A

Händnin

Hidnrich (Leppävirta: Sarkamäki) 1749A

Hännikein

Jaob (Ristiina: Tiirola) 1571A

Johan (Ristiina: Tiirola) 1571A

Hännikäin

Mattz Hinderssonn (Ristiina: Himalansaari) 1565C

Hännin

Anders (Mikkeli: Kähkölä) 1579A

Anders (Mikkeli: Rämälä) 1583A

Elias (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Erich (Pieksämäki: Maavesi) 1599A

Lars (Pieksämäki: Vanaja) 1603A

Lars Larson (Pieksämäki: Hankamäki) 1596A

Mattz (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1591A

Olof (Juva: Maivala) 2016B

Olof (Pieksämäki: Hankamäki) 1596A

Petter (Juva: Teivaa) 2020A

Påhl (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1600B

Rassmus (Juva: Teivaa) 2020A

Staffan (Juva: Teivaa) 2020A

Thomas (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Hänninen

Anders (Kangasniemi: Väärälä) 1594A

Clemet (Pieksämäki: Markkala) 1599B

Hartwick (Pieksämäki: Hällinmäki) 1596A

Olof (Pieksämäki: Kosolansaari) 1598A

Simon (Juva: Kaihunmäki) 2014A

Simon (Pieksämäki: Hällinmäki) 1596A

Härain

Michell (Leppävirta: Valkeamäki) 1749B

Härck:

Anders (Juva: Paatela) 2017B

Härckain

Carll (Juva: Kuosmala) 2012B

Härckein

(Juva: Kiiskilänniemi) 2014B

(Juva: Pelkilä) 2017B

(Juva: Pitkälahti) 2018A

Abraham (Sulkava: Iitlahti) 2009B

Anders (Juva: Härkälä) 2013A

Anders (Puumala: Niinisaari) 2024B

Aron (Juva: Kuosmala) 2012B

Carll (Juva: Murtois) 2016B

Christer (Juva: Näärinki) 2017A

Gustaf (Juva: Murtois) 2016B

Hindrich (Sulkava: Partala) 2010B

Johan (Juva: Maivala) 2016B

Johan (Puumala: Seppälä) 2025B

Johan (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Lahrs (Juva: Maivala) 2016B

Olof (Juva: Pitkälahti) 2018A

Peer (Juva: Rantuu) 2018B

Petter (Puumala: Hamula) 2022A

Påhl (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Simon (Juva: Maivala) 2016B

Staffan (Juva: Maivala) 2016B

Thomas (Juva: Vehmaa) 2020A

Thomas (Puumala: Seppälä) 2025B

Härckätär

Geskin (Juva: Härkälä) 2013A

Hässein

Johan Johansson (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Hästsko

Samuell (Iisalmi: Partala) 1768B

Hätein

Jacob (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Hätelein

Anders (Juva: Vuorenmaa) 2021A

Eskell (Juva: Hyötyy) 2013B

Jacob (Juva: Kangas) 2014A

Häuhain

Påhl (Mikkeli: Tuukkala) 1585B

Höllti

Michell (Mikkeli: Vahvamäki) 1587B

Höltä

Anders (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Hörning

Olof (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Hötel:in

Jacob (Mikkeli: Asila) 1575A

IAlkuun

Ickoin

(Juva: Koikkala) 2014B

Abraham (Juva: Pitkälahti) 2018A

Adam (Mikkeli: Ihastjärvi) 1577B

Adam (Pieksämäki: Valkeamäki) 1603A

Anders (Kangasniemi: Makkola) 1592A

Anders (Juva: Pitkälahti) 2018A

Christer (Kangasniemi: Makkola) 1592A

Christer (Kangasniemi: Vehmaskylä) 1594A

Christer (Juva: Pitkälahti) 2018A

Gustaf (Pieksämäki: Valkeamäki) 1602B

Hans (Pieksämäki: Jäppilä) 1597A

Hind: Larson (Pieksämäki: Valkeamäki) 1603A

Isack (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1594B

Johan (Juva: Ruokola) 2019A

Johan (Puumala: Puumalansalmi) 2026B

Johan (Mikkeli: Väärälä) 1586A

Lahrs (Juva: Taipale) 2019B

Lars (Pieksämäki: Jäppilä) 1597A

Mattz (Juva: Pitkälahti) 2018A

Michell (Puumala: Kietävälä) 2023A

Olof (Pieksämäki: Niininiemi) 1600A

Olof (Pieksämäki: Tossavalansaari) 1602A

Petter (Kangasniemi: Makkola) 1592A

Petter (Juva: Näärinki) 2016B

Petter (Juva: Pitkälahti) 2018A

Petter (Ristiina: Kylänlahti) 1567A

Påhl (Mikkeli: Väärälä) 1586A

Sigfr: (Kangasniemi: Makkola) 1592A

Simon (Pieksämäki: Niininiemi) 1600A

Ickäheimoin

Anders (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Hans (Puumala: Ryhälä) 2025B

Hindrich (Rantasalmi: Sallila) 1784B

Ifwar (Rantasalmi: Tornioniemi) 1785A

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Johan (Rantasalmi: Koivumäki) 1779B

Lahrs (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Mattz (Iisalmi: Pielavesi) 1769B

Mattz (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Michell (Juva: Immola) 2014A

Michell (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Nills (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Peer (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Peer Anderss:n (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Petter (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Påhl (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Thomas (Rantasalmi: Koivumäki) 1779B

Ickähäimoin

Anders (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Ifwanain

Lahrs (Leppävirta: Valkeamäki) 1749B

Michell (Leppävirta: Valkeamäki) 1749B

Samuell (Leppävirta: Valkeamäki) 1749B

Ifwoin

Christer Mattss:n (Leppävirta: Petromäki) 1747B

Mårt: (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1579A

Ihalain

Johan Lahrsson (Iisalmi: Löytynmäki) 1766B

Lahrs (Puumala: Huuhkaala) 2022A

Lahrs (Iisalmi: Löytynmäki) 1766B

Lahrs Lahrsson (Iisalmi: Löytynmäki) 1766B

Mattz (Puumala: Huuhkaala) 2022A

Mattz (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578A

Nills (Iisalmi: Heinämäki) 1764A

Peer (Juva: Härkälänniemi) 2013A

Petter (Kuopio: Jänissalo) 1753A

Ikoin

Simon (Kangasniemi: Vehmaskylä) 1594B

Illcko

Hindrich (Iisalmi: Nissilä) 1768A

Illfwoin

(Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Anders (Rantasalmi: Hiltula) 1777A

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Mattz (Juva: Härkälä) 2013A

Michell (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Immoin

Anders (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Anders (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Casper (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Christer (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Christer (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Ellias (Juva: Remojärvi) 2019A

Erich (Sääminki: Tolppalansalmi) 2007A, (Sääminki: Varparanta) 2007A

Hindrich (Leppävirta: Varkaus) 1749B

Jacob (Sääminki: Tuohisaari) 2006B

Johan (Juva: Pelkilä) 2017B

Johan (Sääminki: Kommerniemi) 2003B

Johan Lahrsson (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Johan Ohlss:n (Joroinen: Kerisalo) 1741A

Jossepht (Rantasalmi: Varkaus) 1787A

Jöran (Rantasalmi: Voinsalmi) 1787A

Lahrs (Rantasalmi: Voinsalmi) 1787A

Marckus (Juva: Näärinki) 2017A

Mattz (Joroinen: Kerisalo) 1741A

Mattz Christersson (Joroinen: Kerisalo) 1741A

Mårten (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Mårten (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Olof (Joroinen: Kerisalo) 1741A

Olof (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Olof (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Olof Ohlsson (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Sigfred (Juva: Ronkala) 2018B

Staffan (Leppävirta: Varkaus) 1749B

Thomas (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Immoni

Johan (Rantasalmi: Vahersalo) 1787A

Ingeroin

Jören (Mikkeli: Rantakylä) 1583B

Mattz (Mikkeli: Kuitula) 1579B

Michell (Mikkeli: Kuitula) 1579B

Ingin

Mattz (Puumala: Hylkylä) 2022B

Simon (Juva: Pitkälahti) 2018A

Simon (Puumala: Hylkylä) 2022B

Innain

Michell (Sääminki: Saukonsaari) 2006B

Isckanius

Pär (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Issackain

Issack (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Lahrs (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Issbäck

(Iisalmi: Pielavesi) 1769B

Itimaeus

Hind: (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Hindrich (Puumala: Puumalansalmi) 2026B

Ittkatar

Carin (Leppävirta: Varkaus) 1749B

Ittkoin

Johan (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Jöran (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Lahrs (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Lahrs (Leppävirta: Mustinmäki) 1746B

Mattz (Leppävirta: Huovila) 1744A

Mattz (Leppävirta: Leppämäki) 1746A

Michell (Leppävirta: Huovila) 1744A

N: (Leppävirta: Leppämäki) 1746A

Olof (Leppävirta: Leppämäki) 1746A

Påhl (Leppävirta: Huovila) 1744A

Påhl (Leppävirta: Kotalahti) 1745B

Samuell (Kuopio: Hatsala) 1751A

Ittkotar

Carin (Leppävirta: Mustinmäki) 1746B

JAlkuun

Jaatin

Dafwid (Sääminki: Jaatila) 2002A

Lahrs Michellss:n (Sääminki: Pietolansaari) 2005A

Staffan (Sääminki: Jaatila) 2002A

Jaatinen

Anders Jöranssonn (Sääminki: Juvola) 2002A

Jöran (Sääminki: Juvola) 2002A

Jack

(Kerimäki: Haapalahti) 1993A

Gustaff (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Jalckain

Peer (Pieksämäki: Sianjalka) 1601B

Jalkain

Påhl (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Jallkain

Johan (Pieksämäki: Niskamäki) 1599B

Påhl (Pieksämäki: Niskamäki) 1599B

Janhuin

Anders (Juva: Ronkala) 2018B

Anders (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Carll (Joroinen: Montola) 1742B

Erich (Joroinen: Maavesi) 1742B

Erich Erichsson (Joroinen: Maavesi) 1742B

Gustaf (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Hind: (Pieksämäki: Sauvomäki) 1601B

Mattz (Juva: Vehmaa) 2020A

Mattz (Pieksämäki: Maavesi) 1599B

Nills (Joroinen: Maavesi) 1742B

Olof (Pieksämäki: Pieksämäki) 1600B

Petter (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Påhl (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Jannutain

Petter (Kerimäki: Kupiala) 1993A

Jatinen

Olof (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Petter (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Jauhiain

Carll (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Hindrich (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Ifwar (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Johan (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Johan (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Mattz (Iisalmi: Kotaniemi) 1765B

Thomas (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Zacharias (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Jikoin

Anders (Rantasalmi: Sallila) 1784B

Jikäheimoin

Lahrs (Kuopio: Venäjänsaari) 1761A

Jockel:n

Beata (Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Hindrich (Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Jora

Hindrich (Juva: Näärinki) 2017A

Jordan

Anders (Sääminki: Varparanta) 2007A

Juckarain

Lahrs (Puumala: Hurissalo) 2022B, (Puumala: Ihalainen) 2022B

Mattz (Puumala: Hurissalo) 2022B

Petter (Puumala: Hurissalo) 2022B

Juckarin

Erich (Leppävirta: Monninmäki) 1747A

Judeen

Lahrs (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Jufwoin

Carll (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Erich (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Hindrich (Sääminki: Vaikotaipale) 2007A

Nills (Sääminki: Vaikotaipale) 2007A

Jullkoin

Cassper (Iisalmi: Vianto) 1773A

Christer (Kuopio: Kasurila) 1754A

Ifwar (Kuopio: Venäjänsaari) 1761A

Johan (Kuopio: Punnonmäki) 1756B

Peer (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Petter (Rantasalmi: Rantasalo) 1782B

Jumpain

Hindrich (Rantasalmi: Tornioniemi) 1785A

Lahrs (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Mattz (Sääminki: Otavanniemi) 2004B

Mattz (Sulkava: Maarala) 2010B

Petter (Rantasalmi: Tornioniemi) 1785A

Jundoin

Peer (Iisalmi: Pappila) 1773B

Junduin

(Kuopio: Suojärvi) 1759B

Hans (Iisalmi: Partala) 1768B

Lahrs (Iisalmi: Haajainen) 1763A

Mattz (Iisalmi: Partala) 1768B

Olof (Iisalmi: Haajainen) 1763A

Junnickatar

Brita (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Junnoin

Johan (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Jurfwain

Mattz (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Olof (Leppävirta: Luttila) 1746B

Olof (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Jurfwin

Christer (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1594B

Erich (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1594B

Jusseroin

Johan (Mikkeli: Harjujärvi) 1576B

Juteen

Mattz (Rantasalmi: Harjuranta) 1775B

Jutilain

Abraham (Rantasalmi: Pölläkkä) 1781A

Abraham (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Anders (Rantasalmi: Pölläkkä) 1781A

Bengdt (Rantasalmi: Pölläkkä) 1781A

Daniell (Kuopio: Kaaraslahti) 1753A

Hindrich (Kuopio: Tavinsalmi) 1760B

Nills (Rantasalmi: Pisamalahti) 1781A

Peer (Rantasalmi: Voinsalmi) 1786B

Petter (Rantasalmi: Pölläkkä) 1781A

Petter (Rantasalmi: Vahersalo) 1787A

Jutil:n

Michell (Kuopio: Puutossalmi) 1757A

Jutin

And:s (Pieksämäki: Väyrylä) 1603A

Jutinen

Anders (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Lahrs Lahrsson (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Juutilain

Abraham Mellchierss:n (Rantasalmi: Voinsalmi) 1786B

Juutin

Johan (Iisalmi: Korpijärvi) 1765A

Olof (Iisalmi: Korpijärvi) 1765A

Juutj

Adam (Sääminki: Pihlajanniemi) 2004B

Hindrich (Sääminki: Pihlajanniemi) 2005A

Johan (Sääminki: Kallislahti) 2003A

Johan (Sääminki: Pihlajanniemi) 2005A

Marten (Sääminki: Pihlajanniemi) 2005A

Mattz Andersson (Sääminki: Kallislahti) 2003A

Måns (Sääminki: Punnola) 2005B

Mårten (Sääminki: Pihlajanniemi) 2005A

Olof (Sääminki: Kallislahti) 2003A

Jyrckin

Jöran (Sääminki: Tolppalansalmi) 2007A

Jyrkin

Abraham (Kerimäki: Heikkala) 1993A

Jåckel:in

Johan (Mikkeli: Norola) 1582A

Samuel (Mikkeli: Norola) 1582A

Jåckelain

Beata (Iisalmi: Jokela) 1764B

Mattz (Mikkeli: Norola) 1581B

Olof (Iisalmi: Jokela) 1764B

Jäfwel:n

Claes (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Jällte

Olof (Iisalmi: Rutakko) 1770A

Jämbsä

Mattz Anderson (Pieksämäki: Häkkilä) 1596B

Jänis

Påhl (Pieksämäki: Hankamäki) 1596A

Jäntze

Påhl (Pieksämäki: Jauhomäki) 1597B

Jäppin

Bengdt (Rantasalmi: Harjuranta) 1775B

Hind: (Pieksämäki: Kukkola) 1598A

Johan (Pieksämäki: Kukkola) 1598A

Johan (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Lars Jacobson (Pieksämäki: Jäppilä) 1597A

Olof (Rantasalmi: Harjuranta) 1775B

Jäppinen

(Joroinen: Vättilä) 1743B

Järfwel:

Thomas (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Järfwel:n

Anders (Joroinen: Kerisalo) 1741B

Anders (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Erich Mattss:n (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Mattz (Rantasalmi: Vahersalo) 1787A

Järnberg

(Iisalmi: Ryhälä) 1770A

Järpe

(Puumala: Puumalansalmi) 2026A

Jäskel:

Lahrs (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Jäskelein

(Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Erich (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Hindrich (Iisalmi: Väisälänmäki) 1773A

Mattz (Iisalmi: Pielavesi) 1769B

Michell (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Olof (Iisalmi: Väisälänmäki) 1773A

Thomas (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Jäskel:n

Hindrich (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Lahrs (Kuopio: Hamula) 1752A

Jäskeläin

Johan (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Petter (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Jäskäl:n

Hindrich (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

KAlkuun

Kackin

Bertell (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Jöran (Kuopio: Toivala) 1760A

Marckus (Iisalmi: Sukeva) 1771A

Peer Samuellssonn (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Kackoin

Johan Johanson (Ristiina: Hangastenmaa) 1565B

Kackriain

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Lars Ehrson (Mikkeli: Kakriala) 1580A

Kaifwakain

Påhl (Mikkeli: Visulahti) 1587A

Kaijander

(Sulkava: Iitlahti) 2009B

Kaijanus

Isack (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Kaikoin

Anna (Iisalmi: Kiuruvesi) 1764B

Dorotea (Iisalmi: Kiuruvesi) 1764B

Hindrich (Iisalmi: Niemisjärvi) 1767B

Johan (Iisalmi: Kiuruvesi) 1764B

Peer (Iisalmi: Kiuruvesi) 1764B

Påhl (Iisalmi: Niemisjärvi) 1767B

Kainul:

Cnuth (Iisalmi: Rutakko) 1770A

Petter (Kerimäki: Kaatamo) 1995B

Kainulain

(Rantasalmi: Raaminmäki) 1784B

Anders (Kuopio: Palonurmi) 1757A

Bertell Bertellssonn (Puumala: Vesiniemi) 2026A

Erich (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601A

Eskell (Puumala: Vesiniemi) 2026A

Hindrich (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Hindrich (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Ifwar (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Johan (Iisalmi: Sonkajärvi) 1771A

Johan Bertellssonn (Puumala: Vesiniemi) 2026A

Josseph (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Olof (Kuopio: Palonurmi) 1757A

Petter (Iisalmi: Kivistö) 1765B

Petter (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Kainul:n

Samuel (Iisalmi: Rutakko) 1770A

Kaipain

Christer (Juva: Näärinki) 2017A

Jacob (Juva: Remojärvi) 2019A

Johan (Juva: Pohjois) 2017B

Lahrs (Juva: Remojärvi) 2019A

Mattz (Juva: Tyrynmäki) 2020A

Mattz (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Olof (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Peer (Juva: Remojärvi) 2019A

Påhl (Juva: Pitkälahti) 2018A

Kaipiain

And:s (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1602B

Hans (Ristiina: Parkatniemi) 1569B

Johan (Mikkeli: Kaipiala) 1579A

Lars (Mikkeli: Pietilänlahti) 1582B

Mattz (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Mattz (Mikkeli: Vatila) 1587A

Niels (Ristiina: Heramäki) 1565B

Olof (Pieksämäki: Hankamäki) 1596A

Kaipoin

Erich (Puumala: Huhtimaa) 2022A

Erich (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Hindrich (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Jeremias (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Johan (Sulkava: Kaipola) 2010A

Mattz (Juva: Mäköis) 2016A

Petter (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Kaippin

Michell (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Kammain

Hindrich Ohlsson (Iisalmi: Luupuvesi) 1767A

Mattz (Iisalmi: Luupuvesi) 1767A

Kammoin

Bertill (Ristiina: Laitiala) 1568B

Hindrich (Sulkava: Karjulanmäki) 2010A

Johan (Sulkava: Iitlahti) 2009B

Johan Johansson (Sulkava: Kyrsyä) 2010A

Lahrs (Sulkava: Mäntynen) 2010B

Mattz Jörenson (Mikkeli: Tuukkala) 1585B

Mårten (Sulkava: Kyrsyä) 2010A

Pär (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1579A

Staffan (Kerimäki: Kulennoinen) 1995A

Kammoni

(Sulkava: Koskutjärvi) 2010A

Kanckuin

Anders (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Anders (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Erich (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Erich (Rantasalmi: Pirilä) 1781A

Hindrich (Kuopio: Räsälä) 1758B

Johan (Sulkava: Leipämäki) 2010B

Johan (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Johan (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Lahrs (Juva: Hatsola) 2013B

Lahrs (Sulkava: Leipämäki) 2010B

Mattz (Sulkava: Leipämäki) 2010B

Mattz (Kuopio: Räsälä) 1758B

Mattz (Rantasalmi: Pirilä) 1781A

Mattz (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Nills (Rantasalmi: Hiismäki) 1776A

Nills (Rantasalmi: Pirilä) 1781A

Olof (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Peer (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Petter (Kerimäki: Tikkilä) 1999A

Petter (Rantasalmi: Pölläkkä) 1781A, (Rantasalmi: Pirilä) 1781A

Petter Hindersson (Kuopio: Räsälä) 1758B

Påhl (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Kanckutar

Lissbeta (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Kandain

Hind: (Pieksämäki: Hällinmäki) 1596A

Lars (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Mattz (Pieksämäki: Kantala) 1598B

Niels (Pieksämäki: Kantala) 1598B

Thom (Pieksämäki: Väisälä) 1603A

Thomas (Juva: Vuorenmaa) 2021A

Thomas (Pieksämäki: Väisälä) 1603A

Kangoin

Anders (Puumala: Kauppila) 2023B

Kankoin

Erich (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Kankuin

Lahrs (Juva: Luomala) 2015B

Kannifärs

(Kerimäki: Pitkälä) 1997B

Kanssain

Johan (Joroinen: Häyrilä) 1740A

Kanutar

Maria (Kuopio: Jännevirta) 1752B

Kapain

Anders (Ristiina: Kapala) 1567A

Kapainkoin

Mattz (Sääminki: Mikkolanniemi) 2004A

Kapanain

Lars (Ristiina: Kaipiala) 1567B

Kapoins

Petter (Joroinen: Kerisalo) 1741B

Kappain

Per (Ristiina: Kapala) 1567A

Karackain

Anders (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Anders (Iisalmi: Pappila) 1773B

Petter (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Thomas (Kerimäki: Kauvonniemi) 1995B

Karak:n

Nills (Kerimäki: Kauvonniemi) 1995B

Karakain

Dominicus (Kuopio: Soinlahti) 1759A

Johan (Iisalmi: Hernejärvi) 1763B

Karastj

Petter (Mikkeli: Pietilänlahti) 1582B

Karckinen

Gabriell (Iisalmi: Rytky) 1770B

Kardin

Adam (Sulkava: Hintsala) 2009A

Johan (Kerimäki: Laukansaari) 1995B

Nills (Sulkava: Sulkava) 2011A

Olof (Sulkava: Niinimäki) 2010B

Peer Peerssonn (Sääminki: Tynkkylänjoki) 2007A

Kardinen

Erich (Juva: Kilpola) 2015A

Karfwin

(Sulkava: Hintsala) 2009A

(Rantasalmi: Leislahti) 1779B

Anders (Kerimäki: Karvila) 1994A

Anders Anderssonn (Kerimäki: Karvila) 1994B

Anders Peerss:n (Kerimäki: Karvila) 1994B

Erich (Kerimäki: Simanala) 1998B

Hans (Puumala: Maunola) 2024B

Hindrich (Kerimäki: Kaatamo) 1995B

Hindrich (Joroinen: Kerisalo) 1741B

Hindrich (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Hindrich (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Hindrich Hindersson (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Jacob (Kerimäki: Karvila) 1994A

Johan (Kerimäki: Karvila) 1994B

Johan (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Lahrs (Kerimäki: Kaatamo) 1995B

Lahrs (Kerimäki: Simanala) 1998B

Mattz (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Michell (Sääminki: Loikansaari) 2004A

Michell Mattsson (Rantasalmi: Vahersalo) 1787A

Olof (Kerimäki: Karvila) 1994A

Olof (Kerimäki: Simanala) 1998B

Swän (Kerimäki: Järvenpää) 1993B

Karfwoin

Adam (Leppävirta: Kopolanniemi) 1745B

Mårt: (Pieksämäki: Piispalanmäki) 1600B

Peer (Leppävirta: Reinikkala) 1748A

Karhin

Christer (Ristiina: Karhila) 1567B

Johan (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Karhu

Christer (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Hindrich (Kerimäki: Riikola) 1997B

Johan (Kerimäki: Riikola) 1997B

Michell (Leppävirta: Kuronlahti) 1744B

Mårten (Kerimäki: Kulennoinen) 1995A

Olof Ohlss:n (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Petter (Kerimäki: Riikola) 1997B

Karhuijn

Mattz (Kuopio: Hakulila) 1751B

Karhuin

Claes (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Erich (Kuopio: Viitataival) 1761A

Grells Påhlss:n (Kuopio: Halola) 1752B

Ifwar (Kuopio: Kuivaniemi) 1753B

Ifwar (Kuopio: Kurolanlahti) 1754A

Ifwar (Kuopio: Viitataival) 1761A

Johan (Kuopio: Tallus) 1759B

Johans (Kuopio: Viitataival) 1761A

Mattz (Kuopio: Tallus) 1759B

Mattz Ohlsson (Kuopio: Tallus) 1759B

Nills (Kuopio: Kuivaniemi) 1753B

Olof (Kuopio: Niemisjärvi) 1755B

Peer (Kuopio: Kuivaniemi) 1753B

Petter (Kuopio: Tallus) 1759B

Påhl (Kuopio: Halola) 1752B

Påhl (Kuopio: Toivala) 1760A

Karhutar

Margeta (Kuopio: Haatala) 1751B

Karial:

Olof (Joroinen: Syvänsi) 1743A

Karial:n

Daniell (Kerimäki: Hevossalo) 1993B

Karialain

(Leppävirta: Osmajärvi) 1747B

Abraham (Kerimäki: Vaara) 1999B

Arfwedh (Pieksämäki: Toholahti) 1602B

Daniell (Kerimäki: Hevossalo) 1993B

Mattz (Kerimäki: Vaara) 1999B

Olof (Kerimäki: Hevossalo) 1993B

Petter (Kerimäki: Hevossalo) 1993B

Petter Abrahamssonn (Kerimäki: Vaara) 1999B

Samuell (Kerimäki: Hevossalo) 1993B

Karjal:

Hans (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Johan (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Lars (Pieksämäki: Surnunmäki) 1601A

Karjal:in

Abraham (Pieksämäki: Karjala) 1598A

Elias (Pieksämäki: Karjala) 1598A

Johan (Pieksämäki: Karjala) 1598A

Johan (Pieksämäki: Tyyrinmäki) 1602A

Markus (Pieksämäki: Tyyrinmäki) 1602B

Markus (Ristiina: Korpela) 1567B

Karjalain

Påhl (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Karpin

Anders (Sääminki: Kuusiniemi) 2003B

Anders (Leppävirta: Leppävirta) 1745B

Hindrich (Rantasalmi: Sallila) 1784B

Johan (Sääminki: Kuusiniemi) 2003B

Johan (Iisalmi: Pappila) 1774A

Johan (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Maria (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Michell (Juva: Kiiskilä) 2014A

Petter (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Karpinen

Jöran (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Påhl (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Karstuin

Hind: (Mikkeli: Karstula) 1579B

Samuel (Mikkeli: Karstula) 1579B

Kartuin

Christer (Kuopio: Punnonmäki) 1756B

Hindrich (Kuopio: Kaislastenlahti) 1753A

Mattz (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Petter (Kuopio: Punnonmäki) 1756B

Påhl Påhlss: (Kuopio: Punnonmäki) 1756B

Kaskin

Anders (Sääminki: Pietolansaari) 2005A

Kassain

Adam (Joroinen: Kerisalo) 1741B

Erich (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1778A

Påhl (Rantasalmi: Tammenlahti) 1786B

Kassanen

Michell Michellss:n (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Samuell (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Kassin

Hindrich (Leppävirta: Sarkamäki) 1749A

Kassoin

Jacob (Kerimäki: Pappila) 2000B

Kassurin

Mårten Mårtensson (Kuopio: Kasurila) 1754B

Kasswurin

Lahrs (Iisalmi: Partala) 1768B

Lahrs (Iisalmi: Pielavesi) 1769B

Kataiain

Ifwar (Iisalmi: Vieremäjärvi) 1772A

Olof (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Petter (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Katain

Olof (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Katainen

Adam (Iisalmi: Leppälahti) 1766B

Ifwar (Iisalmi: Lappetelä) 1766B

Påhl (Iisalmi: Lappetelä) 1766B

Kaufwatar

Anna (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Kauhain

Abraham (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Bert: (Leppävirta: Tuppurinmäki) 1749A

Bertell (Leppävirta: Halola) 1744A

Erich (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Johan Johansson (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Michell (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Kauko

Samuel (Kangasniemi: Hyyrylä) 1589B

Kaukoin

Erich (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Olof (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Kauparin

Niels (Ristiina: Laurikkala) 1568B

Kaupin

Anders (Kangasniemi: Makkola) 1592A

Bertell (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Daniell (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Gustaf (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Hind: (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Johan (Iisalmi: Pyöreä) 1768B

Johan (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Michell (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Mårten (Pieksämäki: Valkeamäki) 1602B

Olof (Rantasalmi: Voinsalmi) 1786B

Stafan (Pieksämäki: Valkeamäki) 1602B

Staffan (Pieksämäki: Suolivesi) 1601B

Thomas (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1594B

Kaurain

Abraham (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Kautarin

Thomas (Kerimäki: Pitkälä) 1997B

Kautiain

Jacob (Ristiina: Koivakkala) 1568A

Lahrs (Ristiina: Koivakkala) 1568A

Kawatar

Lijssa (Iisalmi: Väisälänmäki) 1773A

Kaxoin

Hindrich (Kerimäki: Kulennoinen) 1995A

Hindrich (Kerimäki: Naukkarila) 1996B

Peer (Kerimäki: Haapalahti) 1993A

Petter (Kerimäki: Kulennoinen) 1995A

Keeman

(Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Keijoinen

Hindrich (Kuopio: Tavinsalmi) 1760B

Keinoin

Anders (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Anders (Leppävirta: Tuppurinmäki) 1749A

Carin (Leppävirta: Sarkaniemi) 1748B

Hans (Leppävirta: Sarkaniemi) 1748B

Johan (Kuopio: Tuusniemi) 1760A

Johan (Kuopio: Tuusniemi) 1760B

Johan (Leppävirta: Keinälänmäki) 1745B

Jöran (Kuopio: Litmaniemi) 1755B

Mattz (Kuopio: Litmaniemi) 1755B

Mattz (Kuopio: Tuusniemi) 1760A

Mattz (Kuopio: Tuusniemi) 1760B

Olof (Iisalmi: Leppälahti) 1766B

Olof (Kuopio: Horsmastenlahti) 1752A

Olof Anderss:n (Leppävirta: Tuppurinmäki) 1749A

Peer (Leppävirta: Keinälänmäki) 1745B

Petter (Kuopio: Puutosmäki) 1757A

Petter (Leppävirta: Polvijärvi) 1747B

Påhl (Kuopio: Tuusniemi) 1760B

Sigfred (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Keistarin

Bertill (Mikkeli: Liukkola) 1580B

Keituri

Påhl (Mikkeli: Taipale) 1585B

Keiturj

Mattz (Mikkeli: Liukkola) 1580B

Simon (Mikkeli: Liukkola) 1580B

Kelcka

Jacob (Ristiina: Rikantila) 1570A

Kellman

(Iisalmi: Vieremäjärvi) 1772A

Kempe

Christer Johansson (Mäntyharju: Huopola) 1572B

Mattz (Mäntyharju: Huopola) 1572B

Mårten (Mäntyharju: Huopola) 1572B

Kempin

Brusius (Mikkeli: Suonsalmi) 1585A

Jören (Mikkeli: Hämeenmäki) 1577B

Lars (Pieksämäki: Ruokomäki) 1600B

Sigfred (Mikkeli: Hämeenmäki) 1577B

Kettuin

Anders Johansson (Iisalmi: Kiuruvesi) 1765A

Christer (Mäntyharju: Saviniemi) 1573B

Johan (Iisalmi: Vieremäjärvi) 1772A

Påhl (Joroinen: Kerisalo) 1741A

Kettunen

Påhl (Iisalmi: Nissilä) 1768A

Kexler

(Juva: Pätylä) 2017B

Kierrman

(Iisalmi: Haapajärvi) 1763B

Kiesi

Johan (Ristiina: Pettilä) 1570A

Kietäwein

Abraham (Puumala: Sopala) 2026A

Daniell (Puumala: Keriniemi) 2023B

Hindrich (Puumala: Keriniemi) 2023B

Johan (Puumala: Kietävälä) 2023A

Johan (Puumala: Sopala) 2025B

Mattz (Puumala: Kietävälä) 2023A

Mattz (Puumala: Keriniemi) 2023B

Mattz And:ss:n (Puumala: Sopala) 2025B

Mårten Lahrssonn (Puumala: Pirttimäki) 2025A

Olof (Puumala: Kietävälä) 2023A

Wirgelius (Puumala: Kietävälä) 2023A

Kijhlberg

Petter (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A

Kijkarin

Mattz (Ristiina: Himalansaari) 1565C

Olof (Ristiina: Himalansaari) 1565C

Kijskj

Anders (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Kilckj

Pär (Mikkeli: Kilkki) 1579B

Killcki

Lahrs (Juva: Jokela) 2014A

Killckj

Erich (Mikkeli: Kilkki) 1579B

Killiuin

Abraham (Puumala: Kiljula) 2023A

Bengdt (Puumala: Kiljula) 2023A

Bengdt (Puumala: Ruokotaipale) 2025A

Christer Christerss (Puumala: Lintusalo) 2024A

Erich (Puumala: Kiljula) 2023A

Eskell (Puumala: Maunola) 2024B

Eskell (Sääminki: Pihlajanniemi) 2004B

Johan (Puumala: Kauppila) 2023B

Johan (Puumala: Maunola) 2024B

Lahrs (Puumala: Lintusalo) 2024A

Lahrs Christersson (Puumala: Lintusalo) 2024A

Mattz (Puumala: Kauppila) 2023B

Michell (Puumala: Kiljula) 2023A

Petter (Puumala: Kauppila) 2023B

Petter (Puumala: Maunola) 2024B

Petter (Puumala: Rokansalo) 2025A

Samuell (Puumala: Ryhälä) 2025B

Killpel:n

Anders (Rantasalmi: Voinsalmi) 1787A

Erich (Rantasalmi: Hiltula) 1776B

Hindrich (Rantasalmi: Harjuranta) 1775B

Hindrich (Rantasalmi: Voinsalmi) 1787A

Lahrs (Rantasalmi: Pisamalahti) 1781A

Olof (Rantasalmi: Voinsalmi) 1787A

Samuell (Rantasalmi: Hiltula) 1776B

Killpelein

Erich (Sulkava: Halttula) 2009A

Lahrs (Rantasalmi: Pisamalahti) 1781A

Petter (Rantasalmi: Karhilantaipale) 1778A

Petter (Rantasalmi: Pisamalahti) 1781A

Kimara

Jåhan (Ristiina: Koivakkala) 1568A

Kimare

Johan (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Kimarj

Johan (Kangasniemi: Väärälä) 1594A

Lars (Kangasniemi: Luusniemi) 1591B

Påhl (Kangasniemi: Luusniemi) 1591B

Kimming

Josseph (Kuopio: Haatala) 1751B

Peer Peerss:n (Kuopio: Halola) 1752B

Petter (Kuopio: Haatala) 1751B

Petter (Kuopio: Halola) 1752B

Kinnain

Erich (Kerimäki: Kupiala) 1993A

Kinnuin

Anders (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Anders Anderss:n (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Arfwed (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Arfwed (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Arfwed Arfwedssonn (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Bertell (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Christer (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Erich (Sääminki: Tolvanniemi) 2006B

Erich (Joroinen: Joroisniemi) 1740A

Erich (Leppävirta: Hankamäki) 1744A

Erich (Leppävirta: Lapinmäki) 1746B

Erich (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Hindrich (Kuopio: Sotkanniemi) 1759B

Hindrich (Kuopio: Toivala) 1760A

Ifwar (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Ifwar (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Ifwar (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Johan (Joroinen: Kotkatlahti) 1742A

Johan (Joroinen: Ruokojärvi) 1742B

Johan (Leppävirta: Hankamäki) 1744A

Jöran (Joroinen: Kotkatlahti) 1742A

Lahrs (Sääminki: Tolvanniemi) 2007A

Lahrs (Kuopio: Sotkanniemi) 1759B

Lahrs (Leppävirta: Mustinmäki) 1747A

Lahrs (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Lahrs (Rantasalmi: Vahersalo) 1787A

Michell (Rantasalmi: Repomäki) 1784A

Måns (Joroinen: Ruokojärvi) 1742B

Olf (Kerimäki: Haukilahti) 1993A

Olof (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Peer (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Peer (Leppävirta: Tuppurinmäki) 1749A

Petter (Joroinen: Katisenlahti) 1741A

Petter (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Petter (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Påhl (Leppävirta: Mustinmäki) 1747A

Påhl Påhlss:n (Joroinen: Katisenlahti) 1741A

Pär (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601A

Samuell (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Staffan (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Thomas (Sääminki: Tolvanniemi) 2007A

Thomas (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601A

Zachris Zachriss:n (Joroinen: Katisenlahti) 1741A

Kirial:in

Påhl (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577A

Kirjal:

Michel (Mikkeli: Suonsaari) 1584B

Kiskain

Olof (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Kiskin

Anders (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Bert: (Juva: Kiiskilä) 2014A

Bertell (Juva: Kiiskilä) 2014A

Ellias (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Grells (Juva: Mäköis) 2016A

Joh: (Juva: Mäköis) 2016A

Johan (Sulkava: Leipämäki) 2010B

Lahrs (Juva: Ollikkala) 2017A

Lahrs (Kerimäki: Kumpuranta) 1995A

Lahrs (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A

Måns (Juva: Ylivesi) 2021A

Olof (Kuopio: Tuovilanlahti) 1760A

Petter (Juva: Kiiskilänniemi) 2014B

Petter (Joroinen: Savuniemi) 1743A

Petter (Kuopio: Tuovilanlahti) 1760A

Staffan (Rantasalmi: Leislahti) 1779B

Kittuin

Påhl (Puumala: Kirkonkylä) 2022B

Påhl (Puumala: Kitula) 2023A

Kiuckas

Jacob (Juva: Karkeamaa) 2015A

Nills (Juva: Vuorenmaa) 2020B

Kiukas

Jacob Ersson (Juva: Karkeamaa) 2015A

Kiutu

Mårten (Rantasalmi: Vahersalo) 1787A

Kiäster

(Mikkeli: Hirvenlahti) 1576B

Klostarin

Erich (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Knutj

Hind: Mårtens: (Kangasniemi: Suurola) 1594A

Mårten (Kangasniemi: Suurola) 1594A

Kobin

Jacob (Kerimäki: Raikuu) 1998A

Kochwaka

Erich (Kangasniemi: Tiihola) 1594A

Hind: (Kangasniemi: Tiihola) 1594A

Kockarin

Johan (Kuopio: Kaaraslahti) 1753A

Kockin

Jöran (Rantasalmi: Pisamalahti) 1781A

Kockoin

Hindrich (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Olof (Iisalmi: Kiuruvesi) 1765A

Simon (Ristiina: Yövesi) 1571B

Kofwain

Erich (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578A

Hind: (Mikkeli: Norola) 1582A

Mattz (Mikkeli: Harjumaa) 1575B

Olof (Pieksämäki: Ihalainen) 1597B

Peer (Mikkeli: Liukkola) 1580B

Sigfr: (Mikkeli: Harjumaa) 1575B

Kohoin

Mattz (Juva: Ollikkala) 2017A

Kohoinen

Petter (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Kohwaka

Anton (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Johan (Pieksämäki: Vilhula) 1602B

Niels (Pieksämäki: Häkkilä) 1596A

Koifwistoin

Jacob (Mikkeli: Rahula) 1583B

Johan (Mikkeli: Häyrylä) 1577A

Thomas (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Koikal:

Bertill (Pieksämäki: Maavesi) 1599A

Koistin

Olof (Kuopio: Miettilä) 1755B

Kollare

Isack (Pieksämäki: Hankamäki) 1596A

Kollionen

Jören (Ristiina: Koljola) 1568A

Mårten Jörens: (Ristiina: Koljola) 1568A

Kommol:n

Johan (Iisalmi: Sukeva) 1770B

Zachris (Iisalmi: Sukeva) 1770B

Kommul:

Eskell (Juva: Mäköis) 2016A

Kommul:n

Samuell (Iisalmi: Sukeva) 1770B

Kompa

Anders (Mikkeli: Kuitula) 1580A

Johan (Mikkeli: Lahnaniemi) 1580B

Mattz (Mikkeli: Kuitula) 1580A

Komulain

Hindrich (Kuopio: Tavinsalmi) 1760B

Påhl (Kuopio: Tavinsalmi) 1760B

Samuell (Kuopio: Tavinsalmi) 1760B

Kondia

Olof Lahrsson (Kerimäki: Pulkkila) 1996B

Kondinen

Petter (Mikkeli: Montola) 1581A

Konoin

Olof (Iisalmi: Niemisjärvi) 1767B

Kontinen

Lars (Pieksämäki: Suonenjoki) 1601B

Peer (Pieksämäki: Kärkkäälä) 1598A

Simon Simonson (Pieksämäki: Suonenjoki) 1601B

Zacharias (Pieksämäki: Kärkkäälä) 1598A

Koossas

Hindrich (Iisalmi: Taipale) 1771B

Kopaiakoin

Matzz (Kerimäki: Pitkälä) 1997B

Kopoin

Lahrs (Kuopio: Puutosmäki) 1757A

Petter (Iisalmi: Pappila) 1774A

Kopoinen

Hans (Kuopio: Haatala) 1751B

Koppoin

Erich (Leppävirta: Varistaipale) 1749B

Sigfredh (Leppävirta: Varistaipale) 1749B

Kordin

Hindrich (Sääminki: Aholahti) 2001B

Korhoin

Abr: (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Anders (Mikkeli: Kähkölä) 1579A

Anders Anderss:n (Kuopio: Rytky) 1757A

Christer (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Hindrich (Kuopio: Enonlahti) 1750B

Jacob Jacobson (Mikkeli: Haahkala) 1576B

Johan (Pieksämäki: Markkala) 1599B

Jonas (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Mattz Påhlson (Mikkeli: Nurhola) 1582A

Niels (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Olof Ohlson (Pieksämäki: Tyyrinmäki) 1602B

Petter (Ristiina: Korhola) 1567B

Petters (Kuopio: Enonlahti) 1750B

Philip (Mikkeli: Marjoniemi) 1581A

Pär (Mikkeli: Marjoniemi) 1581A

Thomas (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Korpel:

Johan (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Korpel:in

Michell (Ristiina: Korpela) 1567B

Korpel:n

Anders (Ristiina: Lintuniemi) 1568B

Thomas (Ristiina: Lintuniemi) 1568B

Koskin

Påhl (Sääminki: Jaatila) 2002A

Kouckuin

Petter (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1778A

Kouka

Mattz (Kangasniemi: Nousiala) 1592A

Koutar

Påhl (Mäntyharju: Mynttilä) 1573A

Kramer

(Mikkeli: Norola) 1581B

Kreutlein

(Juva: Kilpola) 2015A

Kroger

Jeremias (Kuopio: Hatsala) 1751A

Krogerus

Erich (Joroinen: Ruokoniemi) 1742B

Hind: (Kerimäki: Haapalahti) 1993A

Hindrich (Joroinen: Häyrilä) 1740A

Kruskop

Johan (Mikkeli: Pappila) 1589A

KruussKåpp

Hindrich (Juva: Hatsola) 2013B

Lahrs Michellsson (Juva: Hatsola) 2013B

Krögare

Anders (Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Issack (Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Johan (Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Kröger

Axell (Kuopio: Hiltulanlahti) 1751A

Erich (Kuopio: Väänälä) 1761B

Kubiain

Abraham (Kerimäki: Vaara) 1999B

Petter (Kerimäki: Vaara) 1999B

Kubin

(Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Kucka

Jacob Ohlsson (Puumala: Luukkola) 2024A

Kucko

(Juva: Näärinki) 2017A

(Sääminki: Loikansaari) 2004A

Nills (Juva: Pohjois) 2017B

Kuckoin

(Juva: Vuorenmaa) 2020B

Anders (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Erich (Juva: Soiniemi) 2019B

Erich (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Erich (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Johan (Kuopio: Soinlahti) 1759A

Johan Anderssonn (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Mattz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Mattz Hindersson (Juva: Pohjois) 2018A

Michell (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Olof (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Olof Michellss:n (Juva: Pohjois) 2018A

Peer (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Påhl (Kuopio: Soinlahti) 1759A

Påhl (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Kufwa

Påhl (Mikkeli: Korpijärvi) 1580A

Kufwain

Anders (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Christer (Ristiina: Haikola) 1565B

Hind: (Mikkeli: Rämälä) 1583A

Jacob (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Johan (Mikkeli: Rämälä) 1583A

Matz (Ristiina: Haikola) 1565B

Olof (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Olof Ohlsson (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Sigfr: (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Kuha

Mattz (Kerimäki: Pappila) 2001A

Kuhlbergh

Swän (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Kuifwalain

Michell (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Kuika

Sigf: (Kangasniemi: Nousiala) 1592A

Kuituin

Johan (Mikkeli: Kuitula) 1579B

Michell (Mikkeli: Kuitula) 1579B

Pär (Mikkeli: Kuitula) 1579B

Sigfr: (Mikkeli: Kuitula) 1579B

Thom: (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Thomas (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1594B

Kukoin

Elias (Pieksämäki: Käpysalo) 1598A

Petter (Pieksämäki: Käpysalo) 1598A

Kupiain

Hindrich (Kerimäki: Makkola) 1996A

Mattz (Sääminki: Tynkkylänjoki) 2007A

Peer (Kerimäki: Klemettilä) 1993A

Peer Peersson (Kerimäki: Vaara) 1999B

Peer Peerssonn (Kerimäki: Vaara) 1999B

Petter (Kerimäki: Pappila) 2000B

Påhl (Kerimäki: Kumpuranta) 1995A

Kuppsain

Hindrich (Juva: Veijala) 2020B

Kupsain

Petter (Juva: Kiiskilänniemi) 2014B

Kupssain

Påhl (Juva: Kiiskilänniemi) 2014B

Kurcki

Elias (Mikkeli: Synsiälä) 1585A

Kurckj

Christer (Mikkeli: Pekkola) 1582B

Jacob (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Jören (Mikkeli: Pekkola) 1582B

Lars (Mikkeli: Kähkölä) 1579A

Michell (Mikkeli: Kähkölä) 1579A

Pär (Mikkeli: Kähkölä) 1579A

Thomas (Mikkeli: Pekkola) 1582B

Kurfwin

Anders (Ristiina: Syvänmaa) 1570B

Erich (Ristiina: Yövesi) 1571B

Michell Christers: (Mikkeli: Helppanala) 1577A

Påhl (Ristiina: Alasjärvi) 1565B

Påhl (Ristiina: Kurvila) 1567B

Staffan (Ristiina: Yövesi) 1571B

Kurfwitz

Johan (Pieksämäki: Karjala) 1598A

Kuroin

Johan (Kuopio: Kurolanlahti) 1754A

Mattz (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Kurroin

Adam (Leppävirta: Riihiranta) 1748A

Mårten (Leppävirta: Monninmäki) 1747A

Peer (Kuopio: Venäjänsaari) 1761A

Påhl (Leppävirta: Monninmäki) 1747A

Zacharias (Kuopio: Venäjänsaari) 1761A

Kurroins

Michell (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Kutilain

Lahrs (Iisalmi: Pappila) 1773B

Kuttilain

Anders (Iisalmi: Sukeva) 1771A

Olof (Iisalmi: Sukeva) 1771A

Olof Ohlsson (Iisalmi: Sukeva) 1771A

Kuttwoin

(Sääminki: Otavanniemi) 2004B

Christer (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Ellias (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Hans (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Jöran (Sulkava: Halttula) 2009A

Lahrs (Sääminki: Laukansaari) 2004A

Mattz (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Petter (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Petter (Rantasalmi: Voinsalmi) 1786B

Petter Staffansson (Rantasalmi: Pirilä) 1782A

Kuttwutar

Sophia (Sääminki: Mönkkölä) 2004A

Kutwoin

Staffan (Joroinen: Katisenlahti) 1741A

Kuurman

(Iisalmi: Vaaraslahti) 1773B

Kuutj

Anders (Kerimäki: Pitkälä) 1997B

Kyander

Joh: (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Johan (Leppävirta: Pappila) 1750A

Kyllein

Anders (Kerimäki: Rauvanniemi) 1998A

Erich (Kerimäki: Simpala) 1998B

Ifwar (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Jacob (Rantasalmi: Suurniemi) 1784B

Johan (Puumala: Kyllölä) 2023B

Johan (Joroinen: Kerisalo) 1741A

Johan Johansson (Puumala: Kyllölä) 2023B

Jöns (Mikkeli: Marjoniemi) 1581A

Mattz (Kerimäki: Simpala) 1998B

Mårten (Puumala: Hamula) 2022A

Olof (Puumala: Puumalansalmi) 2026B

Peer (Joroinen: Kerisalo) 1741A

Sigfred (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Kyllöin

Mattz Hind:son (Ristiina: Liiansaari) 1571B

Påhl (Ristiina: Liiansaari) 1571B

Kyllötar

Ellin (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Kymmälein

Olof (Kerimäki: Pappila) 2001A

Kyra

Christer (Ristiina: Toijola) 1570B

Staffan (Ristiina: Toijola) 1570B

Kyryl:in

Thomas (Pieksämäki: Surnunmäki) 1601A

Kyryläin

Sigfr: (Kangasniemi: Makkola) 1592A

Kåcke

Petter (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Kåckin

Hindrich (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Mattz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Kåcko

Mårten (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Kåckoin

(Kuopio: Riuttala) 1758B

Anders (Juva: Ruokola) 2019A

Anders (Kerimäki: Kaatamo) 1995A

Anders (Sääminki: Pellossalo) 2005B

Anders (Leppävirta: Valkeamäki) 1749B

Cassper (Leppävirta: Valkeamäki) 1749B

Christer (Ristiina: Lyytikkälä) 1568A

Erich (Juva: Ruokola) 2019A

Erich (Sääminki: Pellossalo) 2005B

Erich (Kuopio: Haluna) 1752A

Hindrich (Iisalmi: Vieremäjärvi) 1772A

Hindrich (Kuopio: Haluna) 1752A

Jöran (Sääminki: Pellossalo) 2005B

Jöran (Leppävirta: Valkeamäki) 1749B

Lahrs (Leppävirta: Valkeamäki) 1749B

Lahrs Michellss: (Juva: Pohjois) 2017B

Mattz (Juva: Ruokola) 2019A

Matz (Ristiina: Heikkilä) 1565B

Michell Hinderss:n (Kuopio: Haluna) 1752A

Michells (Kuopio: Haluna) 1752A

Nills (Kuopio: Tuovilanlahti) 1760A

Olof (Rantasalmi: Asikkala) 1775A

Petter (Juva: Ruokola) 2019A

Påhl (Ristiina: Lyytikkälä) 1568A

Påhl (Iisalmi: Osmanki) 1773B

Simon (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Thomas (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Kåffers

Hindrich (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Kåhlberg

(Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Bertell (Iisalmi: Karvasalmi) 1765B

Kåho

Johan (Kerimäki: Pulkkila) 1996B

Kåhoin

Hindrich (Juva: Hottila) 2013A

Mattz (Juva: Hottila) 2013A

Kåifwistoin

Cnut (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Kåikal:n

Hindrich (Rantasalmi: Pappila) 1787B

Mattz (Rantasalmi: Pappila) 1787B

Nills Nillsson (Rantasalmi: Tammenlahti) 1786B

Petter (Sääminki: Inkilä) 2002A

Kåikalain

Anders (Rantasalmi: Raaminmäki) 1784A

Mattz (Sääminki: Haukiniemi) 2002A

Mattz (Rantasalmi: Raaminmäki) 1784A

Petter (Kerimäki: Laukansaari) 1995B

Kåisti

Johnan (Kerimäki: Luostarila) 1994A

Kåistin

Anders Anderssonn (Kuopio: Vehmersalmi) 1762A

Hindrich Andersson (Kuopio: Vehmersalmi) 1762A

Kålamies

Matz Ehrson (Ristiina: Parkatniemi) 1569B

Kålemain

Pähr (Pieksämäki: Utriala) 1602B

Pär (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601B

Kållare

Ellias (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Eskell (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Johan (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Lahrs (Leppävirta: Huovilansalmi) 1744A

Kåndia

Anders Anderssonn (Juva: Ylivesi) 2021A

Jacob Lahrsson (Puumala: Piskola) 2025A

Johan (Juva: Järvenpää) 2013B

Johan (Puumala: Piskola) 2025A

Johan (Puumala: Vesiniemi) 2026A

Mårt: (Sulkava: Pappila) 2012A

Mårten (Sulkava: Pappila) 2012A

Peer (Juva: Ylivesi) 2021A

Kåndiain

Anders (Juva: Maivala) 2016B

Christer (Juva: Kilpola) 2015A

Erich (Sääminki: Lehtiniemi) 2004A

Nills (Sääminki: Haukiniemi) 2002A

Petter (Kerimäki: Moiniemi) 1995B

Petter (Puumala: Hamula) 2022A

Rassmus (Juva: Maivala) 2016B

Kåndin

Hans (Sääminki: Kaartilanranta) 2003A

Kåndioin

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Kånsti

Lahrs (Sulkava: Mäntynen) 2010B

Olof (Sulkava: Mäntynen) 2010B

Kånstj

Anders (Juva: Härkälä) 2013A

Lahrs (Juva: Ronkala) 2018B

Kånttin

Abraham (Rantasalmi: Palvalahti) 1782B

Hindrich (Rantasalmi: Palvalahti) 1782B

Johan (Leppävirta: Paukarlahti) 1747B

Michell (Rantasalmi: Putkisalo) 1782B

Påhl (Kerimäki: Turtianniemi) 1999A

Kånttinen

Olof (Leppävirta: Paukarlahti) 1747B

Kåpoin

Anders (Rantasalmi: Asikkala) 1775A

Christer (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Hindrich (Joroinen: Joroisniemi) 1740A

Johan (Sääminki: Pöllölä) 2006A

Påhl (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Påhl Christerss: (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Rassmus (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Thomas (Rantasalmi: Voinsalmi) 1786B

Kåpp:n

Anders Peerss:n (Kuopio: Lamperila) 1755A

Johan Mattss:n (Leppävirta: Lylymäki) 1746B

Mattz Nillss:n (Leppävirta: Lylymäki) 1746B

Petter Anderss:n (Kuopio: Lamperila) 1755A

Kåppar

Axell (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Kåppoin

Anders (Kuopio: Lamperila) 1755A

Anders (Leppävirta: Lylymäki) 1746B

Anders (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Anders (Leppävirta: Varistaipale) 1749B

Anna (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Anna (Leppävirta: Kuronlahti) 1744B

Bertell (Leppävirta: Tanskansaari) 1744A

Cnuth (Leppävirta: Lylymäki) 1746B

Ellias (Kuopio: Tuusniemi) 1760B

Hindrich (Joroinen: Pappila) 1743B

Hindrich (Kuopio: Riistavesi) 1757B

Hindrich (Leppävirta: Juurikkasalmi) 1744B, (Leppävirta: Kuronlahti) 1744B

Hindrich Anderss:n (Leppävirta: Kopolanniemi) 1745B

Hindrichz (Leppävirta: Riihiranta) 1748A

Johan (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Johan (Leppävirta: Tanskansaari) 1744A

Johan (Leppävirta: Varistaipale) 1749B

Johan Hindersson (Leppävirta: Juurikkasalmi) 1744B

Margareta (Leppävirta: Kopolanniemi) 1745B

Mattz (Joroinen: Savuniemi) 1743A

Mattz (Leppävirta: Leppävirta) 1745B

Mattz (Leppävirta: Varistaipale) 1749B

Mattz (Rantasalmi: Hiltula) 1777A

Mattz Andersson (Leppävirta: Lylymäki) 1746B

Olof (Kuopio: Pöljä) 1756B

Olof (Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Olof (Leppävirta: Kuronlahti) 1744B

Olof (Leppävirta: Polvijärvi) 1747B

Olof (Leppävirta: Saahkarlahti) 1749A

Olof (Leppävirta: Varistaipale) 1749B

Peer (Kuopio: Lamperila) 1755A

Påhl (Kuopio: Tuusniemi) 1760B

Påhl (Leppävirta: Huovilansalmi) 1744A

Påhl (Leppävirta: Kuronlahti) 1744B

Samuell (Leppävirta: Juurikkasalmi) 1744B

Staffan (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Staffan (Kuopio: Väänälä) 1761B

Staffan (Leppävirta: Riihiranta) 1748A

Thomas (Kuopio: Riistavesi) 1757B

Zachris (Leppävirta: Sarkamäki) 1749A

Kåpssa

Erich (Kerimäki: Simanala) 1998B

Erich (Sääminki: Mönkkölä) 2004A

Hindrich (Kerimäki: Simanala) 1998B

Kårdilain

Anders (Kuopio: Ritoniemi) 1758A

Erich (Kuopio: Ritoniemi) 1758A

Kårhoin

Anders (Kuopio: Haminalahti) 1751A

Anders (Kuopio: Halola) 1752B

Anders (Kuopio: Savilahti) 1758B

Anders (Rantasalmi: Hiltula) 1777A

Anders Andersson (Rantasalmi: Hiltula) 1777A

Christer (Kuopio: Hiltulanlahti) 1751A

Christer (Kuopio: Tuovilanlahti) 1760A

Christer (Kuopio: Vehmasmäki) 1760B

Erich (Ristiina: Korhola) 1567B

Hans (Kuopio: Haminalahti) 1751A

Hans (Kuopio: Hirvimäki) 1751B

Hans (Kuopio: Halola) 1752B

Hindrich (Sulkava: Iitlahti) 2009B

Hindrich (Ristiina: Hytölä) 1566

Hindrich (Ristiina: Korhola) 1567B

Hindrich (Kuopio: Haminalahti) 1751A

Hindrich (Kuopio: Suojärvi) 1759B

Hindrich (Kuopio: Vehmasmäki) 1760B

Jacob (Sulkava: Halttula) 2009A

Jacob (Ristiina: Hytölä) 1566

Judith (Kuopio: Haminalahti) 1751A

Lahrs (Kuopio: Hirvimäki) 1751B

Lahrs (Kuopio: Kuivaniemi) 1753B

Lahrs (Kuopio: Soinlahti) 1759A

Lahrs (Kuopio: Suojärvi) 1759B

Lahrsses (Kuopio: Vehmasmäki) 1760B

Nills (Sulkava: Linkola) 2010B

Nills Mattss:n (Kuopio: Haminalahti) 1751A

Olof (Kuopio: Halola) 1752B

Petter Christerss:n (Kuopio: Kurolanlahti) 1754A

Philip (Sulkava: Kaipola) 2010A

Philip (Sulkava: Linkola) 2010B

Philip Philipsson (Kuopio: Suojärvi) 1759B

Påhl (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Påhl (Ristiina: Hytölä) 1566

Kårhotar

Kirstin (Kuopio: Hakkarala) 1752A

Kårpin

Mattz (Rantasalmi: Repomäki) 1784A

Olof (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Kårpj

Hindrich (Kerimäki: Anttola) 1992B

Kårps

(Iisalmi: Löytynmäki) 1766B

Kåskin

Mattz (Kuopio: Karttula) 1753B

Kåssoin

(Leppävirta: Polvijärvi) 1747B

Abraham (Sääminki: Pellossalo) 2005A

Adam (Sääminki: Pellossalo) 2005A

Adam (Leppävirta: Kuronlahti) 1744B

Anders (Kerimäki: Haapaniemi) 1993A

Anders (Kerimäki: Kulennoinen) 1994B

Anders (Kerimäki: Pitkälä) 1997B

Anders (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Anders (Sääminki: Kosola) 2003A

Anders (Sääminki: Loikansaari) 2003B

Anders (Sääminki: Pellossalo) 2005B

Anders (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Anders (Leppävirta: Leppämäki) 1746B

Anders (Rantasalmi: Rantasalo) 1782B

Axell (Leppävirta: Varkaus) 1749B

Bertell (Kerimäki: Ruokojärvi) 1998A

Didrich (Kerimäki: Kulennoinen) 1994B

Erich (Sääminki: Kosola) 2002B

Eskell (Leppävirta: Varkaus) 1749B

Grells (Kerimäki: Haapaniemi) 1993B

Hans (Kerimäki: Lötjölä) 1995B

Hans (Kerimäki: Ruokoniemi) 1998B

Hans Hansson (Kerimäki: Lötjölä) 1995B

Hindrich (Kerimäki: Ruokoniemi) 1998B

Hindrich (Kerimäki: Pappila) 2000B

Hindrich (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Hindrich (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Hindrich Hinderss: (Leppävirta: Leppämäki) 1746B

Hindrich Hindersson (Kerimäki: Ruokoniemi) 1998B

Hindrich Hindss. (Leppävirta: Kuronlahti) 1744B

Issack (Sääminki: Pellossalo) 2005A

Johan (Kerimäki: Haapaniemi) 1993A

Johan (Kerimäki: Toroppala) 1999B

Johan (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Johan (Leppävirta: Varkaus) 1749B

Johan Lahrsson (Sääminki: Kosola) 2003A

Jörans (Kerimäki: Lötjölä) 1995B

Lahrs (Kerimäki: Haapaniemi) 1993A

Lahrs (Kerimäki: Kulennoinen) 1994B

Lahrs (Kerimäki: Moiniemi) 1995B

Lahrs (Kerimäki: Ruokojärvi) 1998A

Lahrs (Kerimäki: Ruokoniemi) 1998B

Lahrs (Sääminki: Kosola) 2002B

Lahrs (Sääminki: Kosola) 2003A

Lahrs (Sääminki: Kurkela) 2003B

Lahrs Andersson (Kerimäki: Haapaniemi) 1993A

Lahrs Anderssonn (Kerimäki: Ruokolahti) 1998A

Lahrs Johanss:n (Kerimäki: Toroppala) 1999B

Luukas (Sääminki: Loikansaari) 2003B

Mattz (Kerimäki: Ruokolahti) 1998A

Mattz (Leppävirta: Leppämäki) 1746A

Mattz (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Nills (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Nills (Leppävirta: Kotalahti) 1745B

Nills Ohlsson (Kerimäki: Vaara) 1999B

Olof (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Olof (Leppävirta: Mustinmäki) 1747A

Peer (Sääminki: Pellossalo) 2005A

Petter (Kerimäki: Haapaniemi) 1993A

Petter (Kerimäki: Hannolanpelto) 1993B

Petter (Kerimäki: Toroppala) 1999B

Sigfred (Kerimäki: Haapaniemi) 1993A

Sophia (Leppävirta: Varkaus) 1749B

Staffan (Kerimäki: Haapaniemi) 1993B

Staffan (Leppävirta: Leppämäki) 1746B

Thomas (Iisalmi: Nissilä) 1768A

Kåsterus

Johan (Juva: Pappila) 2021B

Kåstiain

Erich Erss:n (Sulkava: Kaipola) 2009B

Mårten (Juva: Härkälä) 2013A

Mårten (Sulkava: Tannila) 2011B

Mårten (Iisalmi: Lammassalo) 1766B

Samuell (Juva: Härkälä) 2013A

Kåstman

Erich (Iisalmi: Partala) 1768B

Kåtamies

Lars Larson (Mäntyharju: Ollikkala) 1573B

Kåtilain

Erich (Sulkava: Sairalanmäki) 2011B

Johan (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Mattz (Leppävirta: Saahkarlahti) 1749A

Peer (Leppävirta: Saahkarlahti) 1749A

Kåttilain

Cnuth (Juva: Taipale) 2019B

Staffan (Leppävirta: Saahkarlahti) 1749A

Kåttro

Anders (Juva: Pohjois) 2017B

Anders (Puumala: Lampila) 2024A

Christer (Puumala: Vesiniemi) 2026A

Fredrich (Juva: Pohjois) 2017B

Johan (Puumala: Vesiniemi) 2026A

Mattz (Puumala: Hamula) 2022A

Kåīstin

Hindrich (Kuopio: Räsälä) 1758B

Olof (Kuopio: Räsälä) 1758B

Kächkoin

Anders Anderssonn (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Mattz (Kerimäki: Jouhenniemi) 1994A

Mårten Nillssonn (Kerimäki: Jouhenniemi) 1994A

Petter (Kerimäki: Jouhenniemi) 1994A

Philip (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Påhl (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Kächkä

Christer (Kerimäki: Järvenpää) 1994A

Kächkö

Anders (Kerimäki: Toroppala) 1999B

Hindrich (Kerimäki: Alakuona) 1992B

Johan (Kerimäki: Alakuona) 1992B

Nills (Kerimäki: Alakuona) 1992B

Nills (Kerimäki: Toroppala) 1999B

Petter (Kerimäki: Alakuona) 1992B

Petter (Kerimäki: Kulennoinen) 1994B

Petter (Kerimäki: Makkola) 1996A

Petter (Sääminki: Kaartilanranta) 2003A

Staffan (Kerimäki: Alakuona) 1992B

Käckel:

(Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Käckelein

Gabriell Gabriellsson (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Hindrich Hinderss:n (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Käckj

Michell (Kerimäki: Simanala) 1998B

Käckoin

Abr: (Mikkeli: Kekkola) 1580A

Hans (Mikkeli: Kekkola) 1580A

Lars (Mikkeli: Kekkola) 1580A

Mattz (Mikkeli: Kekkola) 1580A

Mattz (Mikkeli: Vuolinko) 1588A

Olof (Mikkeli: Kekkola) 1580A

Påhl (Mikkeli: Vuolinko) 1588A

Pär (Pieksämäki: Nikkarila) 1599B

Thomas (Mikkeli: Vuolinko) 1588A

Kähärä

Bertill (Mikkeli: Vahvamäki) 1587B

Michell (Mikkeli: Vahvamäki) 1587B

Käijoin

Mattz (Kuopio: Soinlahti) 1759A

Käijoinen

Mattz (Kuopio: Pöljä) 1756B

Olof Mattss:n (Kuopio: Pöljä) 1756B

Källbäck

(Iisalmi: Pappila) 1773B

Källcka

Johan (Ristiina: Rikantila) 1570A

Källman

Johan (Sääminki: Pappila) 2007B

Källolain

Hindrich (Rantasalmi: Pirilä) 1782A

Kämitar

Anna (Iisalmi: Heinämäki) 1763B

Kämmil:n

Michell (Juva: Luomala) 2015B

Kämmärein

Anders (Rantasalmi: Tuusmäki) 1785B

Christer (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Lahrs (Iisalmi: Niemisjärvi) 1767A

Michell (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Petter (Iisalmi: Luupuvesi) 1767A

Petter (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Påhl (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Staffan (Rantasalmi: Tuusmäki) 1785B

Kämmäreine

Anders Anderssonn (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Kämpi

Hans (Juva: Tuhkala) 2020A

Kämpin

Anders (Sulkava: Eerikkälä) 2009A

Kämärein

Anders (Rantasalmi: Pirilä) 1782A

Lahrs Påhlsson (Iisalmi: Luupuvesi) 1767A

Mårten (Rantasalmi: Pirilä) 1782A

Petter (Rantasalmi: Pirilä) 1782A

Samuell (Iisalmi: Luupuvesi) 1767A

Kärck:

Lahrs (Iisalmi: Kalliojärvi) 1766A

Peer (Iisalmi: Kalliojärvi) 1766A

Petter Lahrss:n (Iisalmi: Kalliojärvi) 1766A

Påhl Johanss:n (Iisalmi: Kalliojärvi) 1765B

Kärckein

Anders (Iisalmi: Heinämäki) 1764A, (Iisalmi: Hautajärvi) 1764A

Anders (Kuopio: Tavinsalmi) 1760B

Anders (Rantasalmi: Pirilä) 1781A

Anders (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Brussius (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Cnuth (Iisalmi: Kalliojärvi) 1765B

Erich (Rantasalmi: Tuusmäki) 1785B

Hans (Iisalmi: Kalliojärvi) 1765B

Lahrs (Joroinen: Katisenlahti) 1741A

Mattz (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Michell Michellss:n (Rantasalmi: Tuusmäki) 1785B

Olof (Iisalmi: Koivujärvi) 1765B

Olof (Rantasalmi: Tuusmäki) 1785B

Olof (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Petter (Iisalmi: Hautajärvi) 1764A

Petter (Iisalmi: Kalliojärvi) 1765B

Petter (Rantasalmi: Koivumäki) 1779A

Påhl (Iisalmi: Niemisjärvi) 1767A

Påhl Peerss:n (Iisalmi: Kalliojärvi) 1765B

Staffan (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Thomas (Rantasalmi: Tuusmäki) 1785B

Kärckesudd

(Juva: Näärinki) 2017A

Kärckj

Sigf: (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Kärckäs

Michell (Rantasalmi: Tuusmäki) 1785B

Kärfwin

Anders (Sulkava: Rauhanniemi) 2011A

Hindrich (Rantasalmi: Voinsalmi) 1787A

Jöran (Joroinen: Vättilä) 1743B

Jöran (Rantasalmi: Lamminpohja) 1779B

Jöran (Rantasalmi: Osikonmäki) 1781A

Olof (Rantasalmi: Voinsalmi) 1786B

Peer (Joroinen: Vättilä) 1743B

Peer (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Kärhä

Mattz (Kerimäki: Pappila) 2000B

Käriain

Hemming (Iisalmi: Paloinen) 1769A

Käriein

Adam (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Anders (Mikkeli: Laurikkala) 1580B

Anders (Mikkeli: Suonsalmi) 1585A

Anders (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Anders (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Carin (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Hans (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Hans (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Hind: (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Hind: (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Hindrich (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Jacob (Mikkeli: Laurikkala) 1580B

Johan (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Jören (Mikkeli: Kääriälä) 1579B

Lars (Mikkeli: Norola) 1582A

Lars (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Mattz (Mikkeli: Kääriälä) 1579B

Mattz (Mikkeli: Suonsaari) 1584B

Michell (Mikkeli: Kääriälä) 1579B

Petter (Mikkeli: Harjumaa) 1575B

Petter (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Petter (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Påhl (Sääminki: Haukiniemi) 2002A

Påhls (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Simon (Mikkeli: Suonsalmi) 1585A

Kärieinen

Carl (Mikkeli: Väätämänsalmi) 1586B

Kärien

Mårten (Mikkeli: Seppälä) 1584A

Kärinen

Påhl (Iisalmi: Hernejärvi) 1763B

Kärk:n

Peer Erichss:n (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Käro

Johan (Kerimäki: Vaahersalo) 2000A

Mattz (Kerimäki: Vaahersalo) 2000A

Påhl Mattsson (Kerimäki: Vaahersalo) 2000A

Kärro

Påhl (Sääminki: Inkilä) 2002A

Kärsä

Johan Ohlson (Mikkeli: Norola) 1581B

Kätoun

Zacharias (Sääminki: Pihlajanniemi) 2004B

Kättolin

(Iisalmi: Rutakko) 1770A

Kättuin

(Kuopio: Kasurila) 1754B

Abraham (Sääminki: Kallislahti) 2003B

Adam (Kerimäki: Naukkarila) 1996B

Anders (Juva: Hietajärvi) 2013A

Anders (Sääminki: Varparanta) 2007A

Anders Thomasson (Sääminki: Niittylahti) 2004B

Axell (Rantasalmi: Karhilantaipale) 1778A

Eskell (Kuopio: Suojärvi) 1759B

Hindrich (Juva: Ahola) 2012B

Johan (Juva: Hietajärvi) 2013A

Johan (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A

Lahrs (Juva: Hietajärvi) 2013A

Lahrs (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A, (Iisalmi: Vieremäjärvi) 1772A

Lahrs Ohlsson (Juva: Ylivesi) 2021A

Mattz (Juva: Ahola) 2012B

Mattz (Sääminki: Niittylahti) 2004B

Mattz (Joroinen: Maavesi) 1742A

Mattz (Rantasalmi: Koivumäki) 1779A

Mattz Abrahamssonn (Kerimäki: Naukkarila) 1996B

Mårten (Juva: Hietajärvi) 2013A

Olof (Juva: Hietajärvi) 2013A

Olof (Kerimäki: Naukkarila) 1996B, (Kerimäki: Niemensalo) 1996B

Olof (Sääminki: Tolvanniemi) 2006B

Olof Simonsson (Sääminki: Tolvanniemi) 2006B

Peer Månssonn (Rantasalmi: Repomäki) 1784A

Peer Nillsson (Juva: Hietajärvi) 2013A

Petter (Sääminki: Varparanta) 2007A

Petter (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Påhl (Juva: Hietajärvi) 2013A

Simon (Puumala: Kokkola) 2023A

Simon (Sääminki: Tolvanniemi) 2006B

Staffan (Rantasalmi: Repomäki) 1784A

Thomas (Kerimäki: Naukkarila) 1996B

Kätutar

Anna (Iisalmi: Haajainen) 1763A

Anna (Joroinen: Häyrilä) 1740A

Könningstedt

(Sääminki: Pihlajanniemi) 2004B

Könningstet

(Sääminki: Kokonsaari) 2002B

Könöin

Hans (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Johan (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Olof (Leppävirta: Kuronlahti) 1744B

Staffan (Leppävirta: Puurtila) 1748A

LAlkuun

Laackoin

Anders (Kuopio: Kasurila) 1754B

Laakoin

Anders (Sulkava: Sulkava) 2011A

Hindrich (Sulkava: Sulkava) 2011A

Lahrs (Sulkava: Kaipola) 2009B

Lahrs (Sulkava: Rahkolantaipale) 2011A, (Sulkava: Sulkava) 2011A

Peer (Sulkava: Sulkava) 2011A

Petter (Kerimäki: Laakkola) 1995B

Petter (Sulkava: Rahkolantaipale) 2011A

Simon (Kerimäki: Laakkola) 1995B

Lackinen

Samuell (Iisalmi: Salmijärvi) 1771B

Lackoin

Erich (Sääminki: Päkkilä) 2005B

Ladikain

Johan (Mikkeli: Rantakylä) 1584A

Lars (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Sigfr. (Mikkeli: Alamaa) 1575A

Sigfr: (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Lafwickain

Erich (Kerimäki: Kaatamo) 1995A

Petter (Kerimäki: Kaatamo) 1995A

Lahikain

Jacob (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1591A

Jören (Pieksämäki: Niininiemi) 1600A

Markus (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1591A

Lahinen

Hind: (Mikkeli: Pappila) 1589A

Laijuin

Erich Peersson (Sääminki: Otavanniemi) 2004B

Petter (Sääminki: Otavanniemi) 2004B

Petter (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Laitiain

Jören (Mikkeli: Laitiala) 1580B

Laitin

Anders (Mikkeli: Hyyrylä) 1577A

Anders (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Axell (Leppävirta: Pussilantaival) 1748A

Bertell (Kuopio: Karttula) 1753B

Bertill (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Christer (Leppävirta: Vehvilä) 1749B

Christer (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Claes (Pieksämäki: Jauhomäki) 1597B

Ellias (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Erich (Kangasniemi: Laitiala) 1591B

Erich (Mikkeli: Pyörnilä) 1575B

Erich (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Erich (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Hans (Pieksämäki: Lyytilänmäki) 1599A

Hemming (Joroinen: Joroisniemi) 1740A

Hind: (Mikkeli: Kotkatvesi) 1580A

Johan (Kerimäki: Pitkälä) 1997B

Johan (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Johan (Leppävirta: Osmajärvi) 1747B

Johan (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Jöran (Kangasniemi: Hankamäki) 1589B

Lars (Kangasniemi: Pölläkkä) 1592B

Lars (Mikkeli: Tiusala) 1586A

Mattz (Ristiina: Laitiala) 1568B

Mattz (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Mattz Enochsson (Rantasalmi: Pirilä) 1782A

Mattz Peerssonn (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Michel Sigf:son (Kangasniemi: Laitiala) 1591B

Michell (Ristiina: Korhola) 1567B

Måns Månss:n (Leppävirta: Pussilantaival) 1748A

Mårten (Kerimäki: Kessilä) 1994A

Mårten (Sääminki: Aholahti) 2001B

Mårten (Ristiina: Sattila) 1570B

Olof (Pieksämäki: Lyytilänmäki) 1599A

Olof Adamsson (Leppävirta: Sydänmaa) 1748A

Olof Staffanss:n (Juva: Ahola) 2012B

Peer (Juva: Ollikkala) 2017A

Petter (Mikkeli: Kotkatvesi) 1580A

Petter (Leppävirta: Pitkälänniemi) 1748A

Påhl (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Påhl (Ristiina: Tiusala) 1570B

Påhl (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Påhl (Leppävirta: Osmajärvi) 1747A

Pär Peerson (Mikkeli: Joutsniemi) 1578A

Samuell (Kuopio: Niinimäki) 1755B

Sigf: Johanson (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Sigfr: (Kangasniemi: Synsiö) 1593B

Sigfred (Mikkeli: Kotkatvesi) 1580A

Thomas (Juva: Ahola) 2012B

Thomas (Ristiina: Kaipiala) 1567B

Laitinen

Hind: (Kangasniemi: Väärälä) 1594A

Lahrs (Leppävirta: Lietemäki) 1746A

Olof (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Petter (Mikkeli: Ohensalo) 1588B

Petter (Leppävirta: Lietemäki) 1746A

Thomas (Leppävirta: Lietemäki) 1746A

Lamain

(Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Anders (Sääminki: Kaartilanranta) 2003A

Erich (Sääminki: Kokonsaari) 2002B

Erich (Joroinen: Lahnalahti) 1742A

Johan (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Jöran (Kerimäki: Kulennoinen) 1994B

Jöran (Joroinen: Lahnalahti) 1742A

Lahrs (Kerimäki: Simpala) 1998B

Lahrs (Sääminki: Pappila) 2007B

Mattz (Kerimäki: Kulennoinen) 1994B

Petter Jöranss:n (Kerimäki: Kulennoinen) 1994B

Sigfred (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Zachris (Kerimäki: Kulennoinen) 1994B

Lambain

Petter (Juva: Näärinki) 2016B

Lambin

Anders (Mikkeli: Visulahti) 1587A

Erich Ehrson (Mikkeli: Asila) 1575A

Frantz (Mikkeli: Norola) 1581B

Johan (Mikkeli: Koskentaipale) 1579A

Johan (Kuopio: Rissala) 1757B

Michell (Mikkeli: Asila) 1575A

Michell (Mikkeli: Visulahti) 1587A

Påhl (Mikkeli: Asila) 1575A

Påhl (Mikkeli: Norola) 1581B

Påhl (Mikkeli: Parkkila) 1582B

Påhl Johansson (Mikkeli: Visulahti) 1587A

Landiain

Lars (Mikkeli: Riittilä) 1583B

Lars (Mikkeli: Vatila) 1587B

Landin

Hind: (Mikkeli: Kovala) 1579A

Langin

Lahrs (Leppävirta: Saahkarlahti) 1749A

Lappal:

Christer (Juva: Pylkkälä) 2018B

Lars (Ristiina: Lappilanmäki) 1568A

Peer (Ristiina: Lappilanmäki) 1568A

Petter (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Lappal:n

Anders (Leppävirta: Kartasalo) 1745B

Cassper (Leppävirta: Sydänmaa) 1748B

Hindrich (Leppävirta: Kopolanniemi) 1745B

Staffan (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Tynnes (Leppävirta: Saijanlahti) 1749A

Lappalain

(Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Erich (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Erich (Leppävirta: Mustinmäki) 1747A

Hindrich (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Hindrich (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Hindrich (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Hindrich (Kuopio: Suojärvi) 1759B

Hindrich (Rantasalmi: Harjuranta) 1775B

Jacob (Iisalmi: Ruotaanmäki) 1770A

Johan (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Lahrs (Iisalmi: Haapajärvi) 1763B

Lahrs (Iisalmi: Heinämäki) 1764A

Lahrs (Iisalmi: Kiuruvesi) 1765A

Lahrs (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Lahrs (Iisalmi: Ruotaanlahti) 1770A

Mattz (Joroinen: Häyrilä) 1740A

Mattz (Kuopio: Kaaraslahti) 1753A

Mattz (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Mattz (Rantasalmi: Harjuranta) 1775B

Mattz (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Michell (Leppävirta: Mustinmäki) 1746B

Michell (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Olof (Iisalmi: Kiuruvesi) 1765A

Peer (Iisalmi: Ruotaanlahti) 1770A

Petter (Kuopio: Västinniemi) 1762A

Petter (Leppävirta: Mustinmäki) 1746B

Lappal:n

Anders (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Hindrih (Kuopio: Pappila) 1762B

Lahrs (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Lahrs (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A

Mattz (Iisalmi: Sälevä) 1771A

Peer (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Peer Peersson (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A

Peer Påhlsson (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A

Petter (Iisalmi: Martikkala) 1767A

Påhl (Iisalmi: Hautajärvi) 1764A

Påhl (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Påhls (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A

Lappatar

Anna (Rantasalmi: Harjuranta) 1775B

Lappfiehl

(Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Lappfiähl

Mårten (Kuopio: Sänkimäki) 1759A

Lappi

Hind: (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601A

Hind: (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601B

Hindrich (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601A

Lars (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601B

Lappitar

Brita (Rantasalmi: Leislahti) 1779B

Inga (Kuopio: Hiltulanlahti) 1751A

Margareta (Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Lapps

Michell (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Lappwätel:

Christer (Kuopio: Räimä) 1757A

Hans (Kuopio: Räimä) 1757A

Johan (Kuopio: Räimä) 1757A

Lappwätel:n

Johan (Leppävirta: Monninmäki) 1747A

Lapwätel:

Mattz (Iisalmi: Lappetelä) 1766B

Mattz (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Lapwätel:n

Hindrich (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Johan (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Lapwätelein

Påhl Påhlss (Kuopio: Kaislastenlahti) 1753A

Lapwätel:n

Ellias (Iisalmi: Karvasalmi) 1765B

Peer (Iisalmi: Leppälahti) 1766A

Petter (Iisalmi: Sälevä) 1771A

Lassoin

(Rantasalmi: Repomäki) 1784A

Latuin

Christer (Mäntyharju: Toivola) 1574A

Johan (Mäntyharju: Toivola) 1574A

Thomas (Mäntyharju: Toivola) 1574A

Lauckain

Jacob (Iisalmi: Tommonmäki) 1772A

Laukain

Adam (Kerimäki: Turtianniemi) 1999A

Anders (Kerimäki: Laukansaari) 1995B

Anders (Kerimäki: Turtianniemi) 1999A

Erich (Sääminki: Laukansaari) 2004A

Hindrich (Iisalmi: Martikkala) 1767A

Johan (Sääminki: Laukansaari) 2004A

Jonas (Sääminki: Laukansaari) 2004A

Lahrs Nillsson (Iisalmi: Vehmasjärvi) 1773A

Mattz (Sääminki: Kaartilanranta) 2003A

Nills (Iisalmi: Rytky) 1770B

Petter (Sääminki: Pellossalo) 2005B

Petter (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Påhl (Kerimäki: Laukansaari) 1995B

Påhl (Iisalmi: Vaaraslahti) 1773B

Laukarin

Anders (Kangasniemi: Synsiölä) 1593A

Israell (Kangasniemi: Koittila) 1591B

Johan (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1591A

Johan (Kangasniemi: Synsiölä) 1593A

Jören (Kangasniemi: Koittila) 1591B

Lars (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1591A

Lars (Kangasniemi: Koittila) 1591B

Lars (Kangasniemi: Synsiölä) 1593A

Mattz (Kangasniemi: Koittila) 1591B

Mattz (Kangasniemi: Synsiölä) 1593A

Sigfr: (Kangasniemi: Seppälä) 1593B

Laukoin

Lahrs (Kuopio: Kasurila) 1754A

Launiain

Erich (Mikkeli: Norola) 1581B

Mattz Ehrson (Mikkeli: Hiirola) 1576B

Niels (Kangasniemi: Luusniemi) 1591B

Launiainen

Johan (Mikkeli: Norola) 1582A

Launoin

Erich (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Laurbäck

Samuel (Rantasalmi: Lamminpohja) 1779B

Laurickain

Lars (Ristiina: Laurikkala) 1568B

Laurikain

Anders (Mikkeli: Harjumaa) 1575B

Hind: (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1575B

Mattz (Mikkeli: Harjumaa) 1575B

Påhl (Mikkeli: Harjumaa) 1575B

Påhl (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Påhl (Ristiina: Heikkilä) 1565B

Laurin

Joseph (Kerimäki: Anttola) 1992B

Laut:

Anders (Juva: Kiiskilänniemi) 2014B

Lautiain

Johan (Sulkava: Leipämäki) 2010B

Peer Påhlssonn (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Petter (Juva: Kiiskilänniemi) 2014B

Påhl (Juva: Härkälänniemi) 2013A

Påhl Peerssonn (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Leerberg

Zachris (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Leijon

Pär (Mikkeli: Laurikkala) 1580B

Leikas

Erich (Pieksämäki: Kantala) 1598B

Jacob (Pieksämäki: Pyhitty) 1600A

Markus (Pieksämäki: Kantala) 1598B

Markus (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1602B

Niels (Pieksämäki: Kantala) 1598B

Leinoin

And:s (Ristiina: Roinila) 1570A

Anders (Juva: Pappila) 2021B

Anders (Puumala: Himahuuha) 2022A

Anders (Puumala: Hurissalo) 2022B, (Puumala: Ihalainen) 2022B

Bertell (Iisalmi: Kauppila) 1763A

Hindrich (Juva: Remojärvi) 2019A

Hindrich (Puumala: Ihalainen) 2022B

Johan (Puumala: Hurissalo) 2022B

Michell (Puumala: Harmaala) 2022A

Olof (Kuopio: Hirvilahti) 1751B

Petter (Sulkava: Pappila) 2012A

Påhl (Juva: Pappila) 2021B

Påhl (Puumala: Maljala) 2024B

Påhl (Ristiina: Mäkelä) 1568B

Lemkins

Johan (Iisalmi: Pielavesi) 1769B

Leskin

Grels (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Liciin

Thomas (Ristiina: Pappila) 1572B

Liecin

(Ristiina: Parkatniemi) 1569A

Liefwo

Påhl (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Lijkain

Anders (Ristiina: Rikantila) 1570A

Chrster (Mikkeli: Ruokola) 1583B

Jacob (Ristiina: Liikala) 1568A

Johan (Mikkeli: Asila) 1575A

Johan (Ristiina: Liikala) 1568A

Mattz (Ristiina: Liikala) 1568A

Sigfr: (Mikkeli: Asila) 1575A

Lijmatain

Anders (Puumala: Piskola) 2025A

Christer (Juva: Rantuu) 2018B

Erich (Juva: Lievola) 2015B

Jacob (Juva: Tuhkala) 2020A

Mattz (Juva: Hietajärvi) 2013A

Olof (Puumala: Liimattala) 2024A

Olof Peersson (Puumala: Liimattala) 2024A

Petter (Puumala: Liimattala) 2024A

Petter (Puumala: Maunola) 2024B

Påhl (Puumala: Kyllölä) 2023B

Lillieschöld

Carl (Juva: Pohjois) 2017B

Liman

Påhl (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Limatain

Anders (Ristiina: Inkarila) 1567A

Urbanus (Ristiina: Inkarila) 1567A

Limatius

Johan (Joroinen: Pappila) 1743B

Linback

(Mikkeli: Norola) 1582A

Lind

Hindrich (Sulkava: Kaipola) 2009B

Lahrs (Iisalmi: Kiuruvesi) 1764B

Lindh

Giert (Rantasalmi: Tornioniemi) 1785A

Petter (Juva: Taipale) 2019B

Linduin

Cassper (Juva: Näärinki) 2017A

Michell (Mikkeli: Vatila) 1587A

Michell (Kuopio: Hirvilahti) 1751B

Linman

And: (Pieksämäki: Pappila) 1603B

Lipero

Bertill (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Lippoin

Anders (Iisalmi: Venetmäki) 1773A

Anders Anderss:n (Kuopio: Enonlahti) 1750B

Anders Mårtenssonn (Kuopio: Haatala) 1751B

Eskell (Iisalmi: Venetmäki) 1773A

Lahrs (Iisalmi: Haapajärvi) 1763B

Mårten (Iisalmi: Venetmäki) 1773A

Mårten Mårtenssn (Iisalmi: Venetmäki) 1773A

Lippsain

Ellias (Juva: Kuosmala) 2012B

Johan (Juva: Kuosmala) 2012B

Lipssain

Mattz (Juva: Vehmaa) 2020B

Thomas (Juva: Vehmaa) 2020B

Littmain

Mattz (Kerimäki: Pitkälä) 1997B

Mattz (Sääminki: Pihlajanniemi) 2005A

Staffan (Kerimäki: Haapaniemi) 1993A

Thomas Thomassonn (Sääminki: Kokonsaari) 2002B

Liucko

Johan (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Simon (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Liukoin

Anders (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Christer Hind:son (Mikkeli: Hirvenlahti) 1576B

Eskell (Mikkeli: Syväsmäki) 1585A

Hind (Mikkeli: Ihastjärvi) 1577B

Johan (Mikkeli: Hirvenlahti) 1577A

Jören (Mikkeli: Hirvenlahti) 1576B

Jören (Mikkeli: Syväsmäki) 1585A

Mattz (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1591B

Mattz (Mikkeli: Rieppola) 1584A

Simon (Mikkeli: Harjumaa) 1575B

Liutj

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Liutu

Anders (Puumala: Luukkola) 2024A

Erich (Puumala: Luukkola) 2024A

Petter (Puumala: Luukkola) 2024A

Loija

Bertell (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008B

Loode

Joh: Wilhelm (Rantasalmi: Leislahti) 1779B

Luckarin

Erich (Joroinen: Kotkatlahti) 1742A

Lahrs (Iisalmi: Lukkarila) 1766A

Lahrs (Iisalmi: Sutela) 1771A

Lars (Ristiina: Vitsiälä) 1571A

Lukoin

Lars Larson (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Lukutar

Carin (Kuopio: Toivala) 1760A

Lund

(Mikkeli: Asila) 1575A

Johan (Iisalmi: Oinasjärvi) 1768A

Olof (Iisalmi: Kivistö) 1765A

Lundberg

(Puumala: Hylkylä) 2022B

Lunte

Matz (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Luttain

Mickell (Mikkeli: Vatila) 1587A

Luttin

Jonas (Leppävirta: Luttila) 1746B

Mattz (Leppävirta: Luttila) 1746B

Olof (Leppävirta: Osmajärvi) 1747A

Peer (Leppävirta: Saijanlahti) 1749A

Luttitar

Ingeborg (Leppävirta: Luttila) 1746B

Luuckoin

Johan (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Peer Staffansson (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Staffan (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Luukoin

Abraham (Puumala: Niinisaari) 2024B

Anders (Puumala: Vesiniemi) 2026A

Anders (Sulkava: Mäntynen) 2010B

Anders (Mikkeli: Ihastjärvi) 1577B

Erich Jöranssonn (Puumala: Vesiniemi) 2026A

Hindrich (Puumala: Kietävälä) 2023A

Hindrich (Puumala: Niinisaari) 2024B

Hindrich (Puumala: Vesiniemi) 2026A

Hindrich (Leppävirta: Mustinmäki) 1747A

Johan (Puumala: Luukkola) 2024A

Johan (Puumala: Ollila) 2025A

Johan (Puumala: Vesiniemi) 2026A

Lahrs (Puumala: Kitula) 2023A

Lahrs (Puumala: Liimattala) 2024A

Lahrs (Puumala: Niinisaari) 2024B

Mattz (Puumala: Kietävälä) 2023A

Mattz (Puumala: Maunola) 2024B

Mattz (Leppävirta: Mustinmäki) 1747A

Michell (Rantasalmi: Vahersalo) 1787A

Mårt:n (Kerimäki: Moiniemi) 1995B

Mårten (Puumala: Miettula) 2024B

Mårten (Puumala: Ryhälä) 2025B

Petter (Puumala: Niinisaari) 2024B

Petter (Sääminki: Kallislahti) 2003A

Påhl (Puumala: Niinisaari) 2024B

Påhl (Puumala: Vesiniemi) 2026A

Påhl Påhlsson (Puumala: Niinisaari) 2024B

Lybäck

Johan Mattss:n (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Lydenius

Hindrich (Ristiina: Rahikkala) 1570A

Lydick:n

Johan (Kuopio: Hakkarala) 1752A

Lahrs Johanssn (Kuopio: Hakkarala) 1752A

Mattz (Kuopio: Hakkarala) 1752A

Lydickein

Jöran (Leppävirta: Osmajärvi) 1747B

Mattz (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Petter (Kuopio: Hakulila) 1751B

Petter (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Lydikein

Carl (Ristiina: Puntala) 1569B

Michell Nillss:n (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Nills (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Lyra

Hind: (Pieksämäki: Pappila) 1603B

Johan (Iisalmi: Haapajärvi) 1763B

Johan (Iisalmi: Viitaa) 1772A

Peer (Iisalmi: Niemisjärvi) 1767A

Petter (Rantasalmi: Asikkala) 1775A

Lytin

Olof (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Påhl (Kuopio: Rissala) 1757B

L˙tinen

Nills (Kuopio: Punnonmäki) 1756B

Låcka

Jören (Mikkeli: Soikkala) 1584B

Låikain

Anders (Kerimäki: Karvila) 1994A

Erich (Sääminki: Juvola) 2002B

Jacob (Kerimäki: Pulkkila) 1996B

Mattz (Rantasalmi: Asikkala) 1775A

Lång

Johan (Kerimäki: Patasalo) 1997B

Nils (Mikkeli: Monikkala) 1581A

Lächwoin

Mattz (Sulkava: Eerikkälä) 2009A

Måns (Sulkava: Lohilahti) 2010A

Läckoin

Petter (Mikkeli: Asila) 1575A

Läfwein

Bertell (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Johan (Joroinen: Maavesi) 1742A

Johan (Joroinen: Vättilä) 1743B

Mattz (Joroinen: Vättilä) 1743B

Michell (Iisalmi: Vehmasjärvi) 1773A

Nills (Iisalmi: Vehmasjärvi) 1773A

Lähickoin

Johan (Juva: Lehikkola) 2015B

Jöran (Juva: Lehikkola) 2015B

Mattz (Juva: Kuosmala) 2012B

Mattz (Juva: Lehikkola) 2015B

Mattz Jöransson (Juva: Lehikkola) 2015B

Petter (Juva: Lehikkola) 2015B

Läickoin

Pär (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Lämbin

Daniell (Kuopio: Putroniemi) 1757A

Johan (Puumala: Kaipaala) 2023B

Johan (Kuopio: Putroniemi) 1757A

Mattz (Kuopio: Putroniemi) 1757A

Olof (Juva: Kilpola) 2015A

Längh

Niels Nielson (Ristiina: Juvela) 1567A

Läppein

Bertell (Sääminki: Saukonsaari) 2006B

Johan (Sääminki: Saukonsaari) 2006B

Lahrs (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Maria (Sääminki: Pappila) 2007B

Michell (Iisalmi: Pappila) 1773B

Måns (Sääminki: Särkilahti) 2006B

Nills Nillsson (Sääminki: Kosola) 2002B

Petter (Sääminki: Kosola) 2002B

Petter (Sääminki: Pellossalo) 2005B

Petter (Sääminki: Saukonsaari) 2006B

Läppisto

Johan (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1572B

Läppistö

Johan (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1572B

Johan Cnutson (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1572B

Jöran (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1572B

Thomas (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1572B

Läppätar

Anna (Sääminki: Pappila) 2007B

Läpwätel:

(Mikkeli: Hyyrylä) 1577A

Läskin

Abraham (Sääminki: Kallislahti) 2003B

Anders (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Anders And:ss:n (Juva: Lievola) 2015B

Carll (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Grells (Puumala: Pirttimäki) 2025A

Grells (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Hindrich (Puumala: Ryhälä) 2025B

Johan (Juva: Leskelä) 2015B

Johan (Kerimäki: Haukilahti) 1993A

Johan (Kuopio: Vuotjärvi) 1761B

Johan (Leppävirta: Mustinmäki) 1746B

Johan Andersson (Juva: Heinola) 2013B

Johan Ohlsson (Joroinen: Ruokojärvi) 1743A

Johan Peerssonn (Juva: Haikarila) 2013B

Lahrs (Leppävirta: Mustinmäki) 1746B

Mattz (Juva: Rantuu) 2018B

Mattz (Puumala: Huhtimaa) 2022A

Mattz (Leppävirta: Varkaus) 1749B

Mattz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Mårten (Puumala: Pirttimäki) 2025A

Nills Carllsson (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Olof (Joroinen: Ruokojärvi) 1743A

Olof Ohlssonn (Joroinen: Ruokojärvi) 1743A

Peer (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Petter (Sääminki: Leskelä) 2004A

Petter (Kuopio: Vuotjärvi) 1761B

Påhl (Juva: Leskelä) 2015B, (Juva: Lievola) 2015B

Simon (Puumala: Huhtimaa) 2022A

Wicentius (Juva: Viisala) 2020B

Wicentius (Puumala: Huhtimaa) 2022A

Läskinen

Petter (Kuopio: Savilahti) 1758B

Petter (Kuopio: Toivala) 1760A

Påhl (Kuopio: Toivala) 1760A

Thomas (Kuopio: Toivala) 1760A

Läskitar

(Kuopio: Toivala) 1760A

Läxä

Mattz (Kerimäki: Ruokojärvi) 1998A

Löchjain

Mattz (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Mattz Matzson (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Michell (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Påhl (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Lödiäin

Johan Peerss:n (Kerimäki: Hannolanpelto) 1993B

Nills (Kerimäki: Lötjölä) 1995B

Peer (Kerimäki: Lötjölä) 1995B

Peer Peerss:n (Kerimäki: Hannolanpelto) 1993B

Löfberg

Johan (Sääminki: Kommerniemi) 2003B

Löfgreen

(Iisalmi: Lappetelä) 1766B

Lööcksten

(Iisalmi: Pyöriälä) 1769B

Lööf

Thomas (Kerimäki: Haapalahti) 1993A

MAlkuun

Mackoin

And:s (Kangasniemi: Makkola) 1592A

Anders (Kerimäki: Hanhijärvi) 1993B

Anders (Kerimäki: Pesola) 1997A

Anders (Iisalmi: Salahmi) 1770B

Christer (Kangasniemi: Makkola) 1592A

Daniel (Kerimäki: Makkola) 1996A

Daniell (Sääminki: Päkkilä) 2005B

Erich (Kerimäki: Anttola) 1992B

Giermund (Sääminki: Kokonsaari) 2002B

Giermund (Sääminki: Pesolansaari) 2005B

Giermund (Sääminki: Vuoriniemi) 2007A

Hans Tynnessonn (Kerimäki: Päivilä) 1997A

Hind (Pieksämäki: Väisälä) 1603A

Hindrich (Kerimäki: Anttola) 1992B

Hindrich (Kerimäki: Makkola) 1996A

Hindrich (Sääminki: Varparanta) 2007A

Hindrich Tynness:n (Kerimäki: Makkola) 1996A

Johan (Kangasniemi: Makkola) 1592A

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Johan (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Lahrs (Kerimäki: Hanhijärvi) 1993B

Mattz Lahrsson (Kerimäki: Kupiala) 1993A

Nills (Sääminki: Kokonsaari) 2002B

Olof (Sääminki: Pesolansaari) 2005B

Olof (Iisalmi: Salahmi) 1770B

Peer (Iisalmi: Marttisenjärvi) 1767A

Petter (Kerimäki: Makkola) 1996A

Petter (Kerimäki: Pulkkila) 1996B

Petter (Sääminki: Varparanta) 2007A

Påhl (Kangasniemi: Makkola) 1592A

Påhl (Iisalmi: Salahmi) 1770B

Samuell Eskellssonn (Iisalmi: Salahmi) 1770B

Sigfr: (Kangasniemi: Makkola) 1592A

Staffan (Kerimäki: Anttola) 1992B

Tynnes (Kerimäki: Makkola) 1996A

Tynnes (Kerimäki: Päivilä) 1997A

Tynnes (Sääminki: Vuoriniemi) 2007A

Tynnes Hanss:n (Kerimäki: Päivilä) 1997A

Mackon

Simon (Kerimäki: Kupiala) 1993A

Mahlberg

Gabriell (Sääminki: Tolppalansalmi) 2007A

Mahlbergh

Bengdt (Ristiina: Vitsiälä) 1571A

Jacob (Ristiina: Vitsiälä) 1571A

Johan (Ristiina: Vitsiälä) 1571A

Majuri

Eskell (Ristiina: Rahikkala) 1570A

Malin

Petter (Kuopio: Tallus) 1759B

Mallcki

Anders (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Erich (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Petter (Rantasalmi: Palvalahti) 1782A

Mallckj

Hindrich Anderss:n (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Lahrs (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Mattz Andersson (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Malliain

Clemeth (Juva: Pulkkila) 2018B

Mallin

Anders (Kerimäki: Pihlajaniemi) 1997A

Clemeth (Kerimäki: Hälvä) 1993B

Hindrich (Kerimäki: Anttola) 1992B

Hindrich Johansson (Kerimäki: Pihlajaniemi) 1997A

Johan (Kerimäki: Pihlajaniemi) 1997B

Johan Hindrichssonn (Kerimäki: Pihlajaniemi) 1997A

Mallitar

Ellin (Kuopio: Hirvilahti) 1751B

Mallman

Joran (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2007B

Mallmfei

Thomas (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Malloin

Påhl (Mikkeli: Norola) 1581B

Mangal:

Lars (Mikkeli: Korpijärvi) 1580A

Mangoin

Adam (Mikkeli: Hiirola) 1576B

Mannin

Anders (Kangasniemi: Seppälä) 1593B

Bertill (Mikkeli: Istruala) 1578A

Christer (Kangasniemi: Reinikkala) 1593A

Christer (Pieksämäki: Surnunmäki) 1601A

Dafwid (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Erich (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577B

Erich (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Eskell (Mikkeli: Puttola) 1582B

Eskell (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Grells (Puumala: Vesiniemi) 2026A

Hans (Kangasniemi: Hokanniemi) 1589B

Hans (Mikkeli: Hurrila) 1577B

Hans (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Jacob (Mikkeli: Häyrylä) 1577A

Jacob (Mikkeli: Soikkala) 1585A

Johan (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Johan (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577B

Josep (Pieksämäki: Pöyhölä) 1600A

Lars (Mikkeli: Kuitula) 1580A

Lars (Pieksämäki: Vanaja) 1603A

Mattz (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Mårten (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Niels (Pieksämäki: Pöyhölä) 1600A

Olof (Mikkeli: Istruala) 1578A

Petter (Kangasniemi: Mannila) 1592A

Påhl (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Pär (Kangasniemi: Seppälä) 1593B

Pär (Mikkeli: Lelkola) 1580B

Simon (Mikkeli: Istruala) 1578A

Thomas (Kerimäki: Haapalahti) 1993A

Thomas (Mikkeli: Kuitula) 1580A

Thomas (Pieksämäki: Ihalainen) 1597B

Manninen

Johan (Kangasniemi: Makkola) 1592A

Mattz (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1594B

Olof (Kangasniemi: Makkola) 1592A

Staffan (Mikkeli: Kuitula) 1580A

Thomas (Mikkeli: Kuitula) 1580A

Mannoin

Anders (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Mattz (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Marain

Anders (Juva: Maarala) 2016A

Anders (Kerimäki: Kuokkala) 1994B

Christer (Juva: Maarala) 2016A

Clemeth (Juva: Suurniemi) 2019B

Hindrich (Kerimäki: Kuokkala) 1994B

Jacob (Juva: Koikkala) 2014B

Johan (Juva: Koikkala) 2014B

Mattz (Rantasalmi: Syvänsi) 1784B

Petter (Juva: Kilpola) 2015A

Petter (Juva: Maarala) 2016A

Petter (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Påhl (Juva: Maarala) 2016A

Marander

Hindrich (Puumala: Puumalansalmi) 2026B

Marbergh

Johan (Leppävirta: Timola) 1749B

Marck:n

Eskell (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Petter Johansson (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Marckain

Eskell (Leppävirta: Riihiranta) 1748A

Lahrs (Leppävirta: Riihiranta) 1748A

Olof (Joroinen: Joroisniemi) 1740A

Mardick:n

Jacob (Kuopio: Kasurila) 1754A

Mardickain

Anders (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Christer (Juva: Kettula) 2014A

Christer (Kuopio: Savisaari) 1759A

Hindrich Ifwarsson (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Jacob (Juva: Vehmaa) 2020B

Jöran (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Jöran Peersson (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Kirstin (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Olof (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Peer Peersson (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Peers (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Petter (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Petter (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Philip (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Påhl (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Staffan (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Mardick:n

Christer (Iisalmi: Hautajärvi) 1764A

Mardikain

Eskell (Pieksämäki: Kukkola) 1598A

Hans (Ristiina: Lintuniemi) 1568B

Jacob (Ristiina: Lintuniemi) 1568B

Mårten (Ristiina: Hartikkala) 1566

Marinus

(Iisalmi: Lammassalo) 1766B

Markain

Anders (Pieksämäki: Siikamäki) 1601A

Eskell (Pieksämäki: Luukkola) 1599A

Hind: (Pieksämäki: Herrala) 1596A

Hindrich (Kangasniemi: Hankamäki) 1589B

Hindrich (Pieksämäki: Hankamäki) 1596A

Hindrich (Pieksämäki: Markkala) 1599B

Johan (Pieksämäki: Toholahti) 1602B

Michell (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601A

Niels (Kangasniemi: Hankamäki) 1589B

Olof (Pieksämäki: Herrala) 1596A

Olof Ohlson (Pieksämäki: Siikamäki) 1601A

Peer (Pieksämäki: Markkala) 1599B

Påhl (Pieksämäki: Herrala) 1596A

Påhl (Pieksämäki: Luukkola) 1599A

Påhl (Pieksämäki: Oittila) 1600A

Samuell (Kangasniemi: Hankamäki) 1589B

Staffan Johansonn (Pieksämäki: Hankamäki) 1596A

Markoin

Johan (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601B

Martin

Erich (Kangasniemi: Harjunmaa) 1589B

Erich (Mikkeli: Vanhamäki) 1588B

Grels (Mikkeli: Soikkala) 1585A

Gustaf (Mikkeli: Hokka) 1577B

Ifwar (Juva: Rantuu) 2018B

Lars (Mikkeli: Vanhamäki) 1588B

Michell (Juva: Rantuu) 2018B

Olof (Mikkeli: Vanhamäki) 1588B

Simon (Juva: Rantuu) 2018B

Simon (Mikkeli: Vahvamäki) 1587B

Thomas (Mikkeli: Rantakylä) 1584A

Massalin

Helena Christina (Sulkava: Iitlahti) 2009B

Hind (Sulkava: Iitlahti) 2009B

Massin

Lahrs (Kerimäki: Muhola) 1996A

Lahrs (Kerimäki: Pulkkila) 1996B

Mattz (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Matil:

Elias (Pieksämäki: Suolivesi) 1601B

Essaias (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Jacob (Ristiina: Pyrhölä) 1569B

Michell (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Sigfred (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Matil:in

Anders (Ristiina: Pyrhölä) 1569B

Johan (Ristiina: Pyrhölä) 1569B

Matilain

Mattz (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Mattickain

Hindrich (Kerimäki: Heikkala) 1993A

Nills (Kerimäki: Heikkala) 1993A

Påhl (Sääminki: Päkkilä) 2005B

Mattickas

Agneta (Sulkava: Ruokoniemi) 2011A

Swän (Sulkava: Ruokoniemi) 2011A

Mattil:in

Anders (Ristiina: Kuomilahti) 1567B

Mattz (Ristiina: Kuomilahti) 1567B

Mattilain

Mattz (Mikkeli: Hiirola) 1576B

Mattin

Abraham (Puumala: Liimattala) 2024A

Meeloin

Clemeth Clemethssonn (Sääminki: Pihlajanniemi) 2004B

Påhl (Sääminki: Pihlajanniemi) 2004B

Meetin

Anders Ohlss:n (Kuopio: Miettilä) 1755B

Bertell (Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Bertell (Kuopio: Pöljä) 1756B

Hindrich (Kuopio: Kiukoonniemi) 1754B

Hindrich (Kuopio: Pöljä) 1756B

Hindrich Jacobsson (Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Johan (Juva: Kiiskilänniemi) 2014B

Johan (Puumala: Huhtimaa) 2022A

Johan (Kuopio: Miettilä) 1755B

Johan (Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Johan (Kuopio: Pöljä) 1756B

Johan Peersson (Kuopio: Vehmersalmi) 1762A

Lahrs Peersson (Kuopio: Vehmersalmi) 1762A

Maria (Kuopio: Pöljä) 1756B

Olof (Kuopio: Litmaniemi) 1755B

Olof Andersson (Kuopio: Miettilä) 1755B

Olof Lahrss:n (Kuopio: Pöljä) 1756B

Olof Ohlsson (Kuopio: Miettilä) 1755B

Peer (Kuopio: Vehmersalmi) 1762A

Peer Anderss:n (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Petter (Kuopio: Miettilä) 1755B

Petter (Kuopio: Pöljä) 1756B

Petter (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Påhl (Kuopio: Pöljä) 1756B

Rassmus Ohlssonn (Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Salamon (Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Simon (Juva: Kiiskilänniemi) 2014B

Tobias (Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Meinander

Oloff (Sulkava: Partala) 2010B

Meloin

Bertell (Kerimäki: Kulennoinen) 1995A

Mendyin

Staffan Simonson (Mäntyharju: Ollikkala) 1573A

Mennerling

Balthasar (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578A

Meurman

(Joroinen: Kerisalo) 1741B

Mickain

Niels (Mäntyharju: Niinimäki) 1573A

Påhl Staffanson (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Mickoin

(Kuopio: Pelonniemi) 1756B

Anders (Sääminki: Mikkolanniemi) 2004A

Anders (Sulkava: Sulkava) 2011A

Erich (Sulkava: Sulkava) 2011A

Erich (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Johan (Sääminki: Mikkolanniemi) 2004A

Johan (Leppävirta: Mustinmäki) 1747A

Johan (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Jöran (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Måns Månsson (Sääminki: Mikkolanniemi) 2004A

Nills (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Peer Peersson (Sääminki: Mikkolanniemi) 2004A

Petter (Sääminki: Pietolansaari) 2005A

Staffan (Sääminki: Pellossalo) 2005B

Mielickein

Hindrich (Sääminki: Pietolansaari) 2005A

Lahrs (Sääminki: Pietolansaari) 2005A

Mieloin

Anders (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Anders (Sulkava: Mäntynen) 2010B

Mårten (Sulkava: Mäntynen) 2010B

Påhl (Sääminki: Kaartilanranta) 2003A

Mietin

Thomas Thomasson (Sulkava: Heikkurila) 2009A

Mijckolain

Anders (Sääminki: Pihlajanniemi) 2004B

Mijkal:n

Cnuth (Sääminki: Tynkkylänjoki) 2007A

Mikain

Mattz (Mäntyharju: Niinimäki) 1573A

Minckin

Pär (Ristiina: Minkkilä) 1569A

Moberg

Mattz (Kerimäki: Tikkilä) 1999A

Molander

Aron (Sulkava: Rauhanniemi) 2011A

Aron (Sulkava: Pappila) 2012A

Claudius (Sulkava: Pappila) 2012A

Claudius (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Emerentia (Sulkava: Pappila) 2012A

Maija (Sulkava: Pappila) 2012A

Mollander

Claudius (Pieksämäki: Pappila) 1603B

Mollenius

(Mikkeli: Seppälä) 1584A

Mollera

Stina (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578A

Mollerus

Abraham (Iisalmi: Vieremäjärvi) 1772A

Annicka (Kuopio: Savisaari) 1759A

Brita (Kuopio: Savisaari) 1759A

Hindrich (Kuopio: Savisaari) 1759A

Johan (Kuopio: Julkula) 1752B

Påhl (Mikkeli: Matiskala) 1581A

Monckötar

Anna (Kuopio: Hakkarala) 1752A

Mondoin

Anders (Mikkeli: Montola) 1581A

Michell (Mikkeli: Montola) 1581A

Påhl (Mikkeli: Montola) 1581A

Påhl Mårtens: (Mikkeli: Montola) 1581A

Monnickain

Olof (Kerimäki: Simanala) 1999A

Monoin

Hindrich (Kerimäki: Paakkunala) 1997A

Montan

And:s (Ristiina: Lintuniemi) 1568B

Christopher (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Johan (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Moskarj

Erich (Kangasniemi: Salmenkylä) 1593A

Niels (Kangasniemi: Salmenkylä) 1593A

Moskolain

Anders (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1594B

Sigfred (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1594B

Muhoin

Anders (Kerimäki: Muhola) 1996A

Anders Hindersson (Kerimäki: Muhola) 1996A

Bertell (Kerimäki: Pesola) 1997A

Hindrich (Kerimäki: Muhola) 1996A

Issraell (Kerimäki: Pesola) 1997A

Mattz (Kerimäki: Karvila) 1994B

Olof (Kerimäki: Karvila) 1994B

Petter (Kerimäki: Muhola) 1996A

Muinoin

Anders (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Eskell (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Lars (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Mattz (Mikkeli: Väisälä) 1588B

Michell (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Mårten (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Påhl (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Thomas (Mikkeli: Väisälä) 1588B

Muldiain

Johan (Pieksämäki: Kukkola) 1598A

Niels (Pieksämäki: Jäppilä) 1597A

Mulldain

Michell (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Olof (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Mullikain

Påhl (Pieksämäki: Rummukka) 1600B

Mullj

Anders (Juva: Näärinki) 2017A

Anders (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Peer (Juva: Näärinki) 2017A

Peer Eskellsson (Juva: Näärinki) 2017A

Påhl Påhlssonn (Juva: Vuorenmaa) 2021A

Munck

Jeremias (Kuopio: Tuovilanlahti) 1760A

Johan (Sääminki: Tuohisaari) 2006B

Murdo

Mattz (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Murdoin

Michell (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Musika

And:s (Mäntyharju: Toivola) 1574A

Johan (Mäntyharju: Toivola) 1574A

Mustain

Påhl (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Mustoin

Abraham (Juva: Laukkala) 2015B

Adam (Kuopio: Kiukoonniemi) 1754B

Anna (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Johan (Juva: Ahola) 2012B

Johan (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Mattz (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Olof (Pieksämäki: Nikkarila) 1599B, (Pieksämäki: Neuvola) 1599B

Påhl (Juva: Laukkala) 2015B

Samuell (Rantasalmi: Lamminpohja) 1779B

Sigfred (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Sigfred (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Mutticka

Nills (Kerimäki: Kuokkala) 1994B

Muttickain

Erich (Kerimäki: Kuokkala) 1994B

Nills (Kerimäki: Tikkilä) 1999A

Muttika

Anders (Kerimäki: Kulennoinen) 1994B

Muttka

Petter (Kerimäki: Ruokoniemi) 1998B

Staffan (Kerimäki: Ruokolahti) 1998A

Muttul:

Thomas (Juva: Kangas) 2014A

Muttul:n

Påhl (Juva: Ollikkala) 2017A

Muttulain

Abraham (Juva: Järvenpää) 2014A

Anders (Juva: Vehmaa) 2020B

Johan (Juva: Järvenpää) 2014A

Muukoin

Bertell (Kerimäki: Sairalanmäki) 1999A

Hindrich (Kerimäki: Pitkälä) 1997B

Hindrich (Kerimäki: Simpala) 1998B

Johan (Juva: Näärinki) 2017A

Lahrs (Sääminki: Päkkilä) 2005B

Mattz (Kerimäki: Simpala) 1998B

Peer (Kerimäki: Simpala) 1998B

Myckein

Johan (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Johan (Kuopio: Kurolanlahti) 1753B

Johan (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Peer (Kuopio: Kurolanlahti) 1753B

Påhl (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Påhl Påhlss:n (Kuopio: Kurolanlahti) 1753B

Myntel:in

Sigfredh (Ristiina: Hytölä) 1566

Thomas (Ristiina: Hytölä) 1566

Myntin

Abr: (Ristiina: Parkatniemi) 1569B

Essaias And:s: (Mäntyharju: Mynttilä) 1573A

Mynttin

Jacob (Ristiina: Lyytikkälä) 1568A

Myrelein

Christer (Juva: Tuhkala) 2020A

Nills (Juva: Tuhkala) 2020A

Myryl:

Mårten (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Myryl:in

Anders (Mikkeli: Seppälä) 1584A

Staffan (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Myryl:n

Abram (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Myryläin

Jacob (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Olof (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Staffan (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Måilain

Anders (Kangasniemi: Luusniemi) 1591B

Eskell (Kangasniemi: Luusniemi) 1591B

Mattz (Kangasniemi: Luusniemi) 1591B

Påhl (Kangasniemi: Luusniemi) 1591B

Påhl (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Pär (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Thom: (Kangasniemi: Paappala) 1592B

Mållain

Erich (Mikkeli: Rantakylä) 1583B

Måndoin

Annika (Puumala: Ikola) 2022B

Johan (Puumala: Ikola) 2022B

Johan (Puumala: Maljala) 2024B

Johan (Ristiina: Mahkola) 1569A

Johan Mårtenssonn (Puumala: Maljala) 2024B

Jossep (Puumala: Maljala) 2024B

Mattz (Puumala: Ihalainen) 2022B

Matz (Ristiina: Mahkola) 1569A

Mårten (Puumala: Ihalainen) 2022B

Olof (Juva: Ruokola) 2019A

Thomas (Puumala: Maljala) 2024B

Månnoin

Anders (Kerimäki: Kaatamo) 1995A

Michell (Sääminki: Saukkola) 2006B

Olof (Kerimäki: Kaatamo) 1995A

Staffan Andersson (Kerimäki: Kaatamo) 1995A

Månoin

Anders (Sulkava: Hasula) 2009A

Peer (Sulkava: Hasula) 2009A

Mäckel:n

Grells (Sulkava: Leipämäki) 2010B

Olof (Sulkava: Kammola) 2010A

Påhl Ohlsson (Sulkava: Kammola) 2010A

Mäckelin

Hindrich (Kuopio: Julkula) 1752B

Jacob (Iisalmi: Vieremäjärvi) 1772A

Jacob (Kuopio: Julkula) 1752B

Mäckoin

Olof (Pieksämäki: Rummukka) 1600B

Mäckäl:

Hind (Ristiina: Mäkelä) 1568B

Mäckäl:n

Anders Hinders: (Ristiina: Mäkelä) 1568B

Erich (Ristiina: Mäkelä) 1568B

Mähoin

Jacob (Iisalmi: Rutakko) 1770A

Johaan (Iisalmi: Pappila) 1773B

Johan (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Mattz (Kuopio: Tallus) 1759B

Olof (Leppävirta: Pappila) 1750A

Olof Mattssonn (Kuopio: Tallus) 1759B

Samuell (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Mähöin

Anders (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Lahrs (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Olof (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Mällckiä

Hans (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Hans (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Johan (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Lahrs (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Michell (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Staffan (Rantasalmi: Tornioniemi) 1785A

Mändyn

Johan (Ristiina: Korpela) 1567B

Mässa

(Kerimäki: Kulennoinen) 1995A

Mässo

Anders (Kerimäki: Vaara) 1999B

Petter (Kerimäki: Vaara) 1999B

Möckeräin

Jacob (Kangasniemi: Pappila) 1595A

Jacob Jacobson (Kangasniemi: Pappila) 1595A

Möhein

Petter (Pieksämäki: Pyhitty) 1600A

Staffan (Pieksämäki: Pyhitty) 1600A

Möhäin

Jöran Jöranss:n (Kuopio: Räsälä) 1758B

Petter (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Möller

Erich (Kerimäki: Hälvä) 1993B

Johan Christopher (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Mömmo

Ellias (Iisalmi: Kauppila) 1763A

Mömmö

Anders (Kuopio: Hiltulanlahti) 1751A

Påhl (Kuopio: Rytky) 1757A

Mönckein

Anders (Juva: Maarala) 2016A

Anders (Kuopio: Räsälä) 1758B

Hindrich (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Hindrich (Kuopio: Räsälä) 1758B

Peer (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Sigfredh (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Mönckoin

Sigred (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Möncköin

Sigfred Peerss:n (Kuopio: Niinimäki) 1756A

Mönkinen

Lahrs (Kuopio: Murtolahti) 1755B

Mörskman

Simon Erich (Kangasniemi: Suurola) 1593B

Mörth

Lars (Pieksämäki: Pyhitty) 1600B

Möttö

Lastika (Kangasniemi: Luusniemi) 1591B

Påhl (Kangasniemi: Luusniemi) 1591B

NAlkuun

Naijanen

Christser (Kangasniemi: Synsiölä) 1593A

Jören (Kangasniemi: Synsiölä) 1593A

Nandelstadt

(Juva: Kuosmala) 2012B

(Juva: Knuutilanmäki) 2015A

Nappain

Jacob (Sääminki: Saukonsaari) 2006B

Petter (Sääminki: Kosola) 2002B

Narfwj

Lars (Ristiina: Parkatniemi) 1569B

Narin

Abraham (Juva: Rantuu) 2018B

Lahrs (Juva: Pohjois) 2017B

Mattz (Juva: Rantuu) 2018B

Thomas (Juva: Rantuu) 2018B

Thomas Grellss:n (Juva: Rantuu) 2018B

Narrin

Petter (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Nassock

Hans (Kerimäki: Tikkilä) 1999A

Nattuin

Anders (Rantasalmi: Voinsalmi) 1786B

Carll (Rantasalmi: Pisamalahti) 1781A

Lahrs (Rantasalmi: Teemassaari) 1785A

Olof (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Påhl (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Natuin

Lahrs Lahrssonn (Rantasalmi: Pölläkkä) 1781A

Naukarin

(Puumala: Pellilä) 2025A

Erich (Joroinen: Joroisniemi) 1740A

Johan (Sääminki: Juvola) 2002A

Johan (Sulkava: Lohilahti) 2010B

Johan (Pieksämäki: Surnunmäki) 1601A

Jossep (Rantasalmi: Pappila) 1787B

Mattz (Kerimäki: Päivilä) 1997A

Naututar

Sophia (Rantasalmi: Pölläkkä) 1781A

Nedellberg

(Mikkeli: Norola) 1581B

Nederström

(Iisalmi: Kääriänsaari) 1763B

Neerman

Johan (Sääminki: Kaartilanranta) 2003A

Nef:oin

Johan (Ristiina: Mahkola) 1569A

Nennoin

Bengdt Nillss:n (Pieksämäki: Kutumäki) 1598B

Mattz (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Nills (Pieksämäki: Kutumäki) 1598B

Peer Peerss:n (Pieksämäki: Kutumäki) 1598A

Petter (Pieksämäki: Kutumäki) 1598A

Neufwoin

Jacob (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Nicander

Petter (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Nickin

Johan (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Nickinen

Johan (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Nickulain

Lars (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Nidelberg

(Pieksämäki: Pieksämäki) 1600B

Nidelbergh

Helena (Mikkeli: Visulahti) 1587A

Jacob (Mikkeli: Visulahti) 1587A

Nifwalain

Petter (Iisalmi: Kalliojärvi) 1765B

Nijberg

Nills (Iisalmi: Porovesi) 1769A

Nijrain

Hans (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Nijssain

Påhl (Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Nijxa

Thomas (Sulkava: Auvila) 2009A

Nikulain

Michell (Pieksämäki: Hällinmäki) 1596A

Nirain

Anders (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Anders (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775A

Erich (Iisalmi: Vieremäjärvi) 1772A

Hans (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Johan (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775A

Johan (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Lahrs (Iisalmi: Porovesi) 1769A

Olof (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775A

Olof (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Peer Hinderss:n (Iisalmi: Porovesi) 1769A

Petter (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Niroin

Michell (Mäntyharju: Niinimäki) 1573A

Petter (Mikkeli: Monikkala) 1581A

Thomas (Mikkeli: Monikkala) 1581A

Niskain

Anders (Iisalmi: Karjala) 1765B

Anders (Iisalmi: Lammassalo) 1766B

Anders Peerss:n (Kuopio: Jännevirta) 1752B

Anders Påhlsson (Kuopio: Jännevirta) 1752B

Carll (Iisalmi: Ruotaanlahti) 1770A

Dafwid (Sulkava: Mäntynen) 2010B

Hindrich (Iisalmi: Niemisjärvi) 1767B

Johan (Iisalmi: Lammassalo) 1766B

Johan (Iisalmi: Niemisjärvi) 1767B

Johan (Kuopio: Soinlahti) 1759A

Johan Anderss:n (Iisalmi: Karjala) 1765B

Lahrs (Kuopio: Kurolanlahti) 1754A

Mattz (Iisalmi: Lammassalo) 1766B

Mattz (Iisalmi: Pielavesi) 1769B

Peer (Iisalmi: Ruotaanlahti) 1770A

Påhl (Iisalmi: Lammassalo) 1766B

Påhl (Iisalmi: Ruotaanlahti) 1770A

Samuell (Iisalmi: Tommonmäki) 1772A

Niskatar

Anna (Leppävirta: Timola) 1749B

Carin (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A

Nissin

Anders (Iisalmi: Nissilä) 1768A

Carin (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Carll (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Mattz Peersson (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Nills (Iisalmi: Nissilä) 1768A

Nills (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1780A

Olof (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Olof (Leppävirta: Soinilansalmi) 1748B

Petter (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Petter (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Petter (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Nissinen

Anders (Iisalmi: Vieremäjärvi) 1772A

Catharina (Iisalmi: Vieremäjärvi) 1772A

Olof (Iisalmi: Vieremäjärvi) 1772A

Nordberg

(Juva: Vehmaa) 2020B

(Mikkeli: Rämälä) 1583A

Normoin

Jacob (Kangasniemi: Rekola) 1593A

Nouss:n

Johan (Rantasalmi: Kurkela) 1778A

Noussiain

Anders (Kerimäki: Järvenpää) 1993B

Anders Anderssonn (Sulkava: Kaartila) 2009B

Anders Michellssonn (Kerimäki: Kolvosenpää) 1994B

Erich (Kerimäki: Nousiala) 1996B

Johan (Kerimäki: Raikuu) 1998A

Lahrs (Kerimäki: Järvenpää) 1993B

Lahrs (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Lahrs (Iisalmi: Vaaraslahti) 1773B

Mattz (Kerimäki: Raikuu) 1998A

Mattz (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Michell (Kerimäki: Kolvosenpää) 1994B

Michell (Kerimäki: Raikuu) 1998A

Michell (Kerimäki: Ruokoniemi) 1998B

Michell (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Michell Michellss:n (Kerimäki: Raikuu) 1998A

Nills (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Olof (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Peer (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Petter (Kerimäki: Raikuu) 1998A

Påhl (Iisalmi: Partala) 1768B

Påhl (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Nullpoin

Erich (Juva: Ollikkala) 2017A

Petter (Juva: Teivaa) 2020A

Nuppoin

Hindrich (Rantasalmi: Pisamalahti) 1781A

Michell Michellss:n (Leppävirta: Mustinmäki) 1746B

Staffan (Leppävirta: Mustinmäki) 1746B

Nuppotar

(Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Nurhoin

Påhl (Mikkeli: Nurhola) 1582A

Nyckein

Anders (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1600B

Daniel (Pieksämäki: Neuvola) 1599B

Hemming (Pieksämäki: Nykälä) 1600A

Hind: (Mikkeli: Parantala) 1582A

Johan (Pieksämäki: Kärenniemi) 1598B

Johan (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1602B

Jören (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1600B

Lars (Pieksämäki: Nykälä) 1600A

Matz Larson (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1602B

Michell (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Michell (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Michell (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1600B

Mårten (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Påhl (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Påhl (Pieksämäki: Maavesi) 1599B, (Pieksämäki: Neuvola) 1599B

Påhl (Pieksämäki: Nykälä) 1600A

Påhl (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Nyckeinen

Pär (Mikkeli: Korpijärvi) 1580A

Nykein

Cnudt Larson (Pieksämäki: Pohjalahti) 1600B

Lars Abr:son (Mikkeli: Norola) 1581B

Nylander

Sigfred (Sääminki: Kosola) 2002B

Nyländer

(Rantasalmi: Ahvensalo) 1775A

Hindrich (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Nyman

(Iisalmi: Luupuvesi) 1767A

Nyrhein

Adam (Sääminki: Punnola) 2005B

Bertell (Sääminki: Pihlajanniemi) 2004B

Erich (Sääminki: Kesamonsaari) 2002B

Petter (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Petter (Sääminki: Pöllölä) 2006A

Tynnes (Kerimäki: Alakuona) 1992B

Nyrhin

Erich (Sääminki: Kokonsaari) 2002B

Nysein

Hind: (Pieksämäki: Kukkola) 1598A, (Pieksämäki: Kähkölä) 1598A

Lars (Pieksämäki: Hulkkola) 1597A

Lars Larson (Pieksämäki: Hulkkola) 1597A

Petter (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Nåppoin

Lahrs (Juva: Pitkälahti) 2018A

Lahrs Ohlss:n (Juva: Pitkälahti) 2018A

Mattz (Juva: Pitkälahti) 2018A

Petter (Juva: Pitkälahti) 2018A

Staffan (Juva: Pitkälahti) 2018A

Närf:in

Matz Matsson (Ristiina: Hytölä) 1566

Närfwein

Lars (Mikkeli: Malvaniemi) 1581B

Lars Johanson (Mikkeli: Malvaniemi) 1581B

Mattz (Mikkeli: Malvaniemi) 1581B

Mattz (Mikkeli: Närvälä) 1582A

Olof (Mikkeli: Närvälä) 1582A

Påhl (Mikkeli: Närvälä) 1582A

Närfwäin

Bertill (Mikkeli: Soikkala) 1585A

Johan (Mikkeli: Soikkala) 1585A

Sigfr: (Mikkeli: Ukonniemi) 1586A

Närhij

Hind: (Pieksämäki: Pappila) 1603B

Närhin

Erich (Pieksämäki: Suonenjoki) 1601B

Petter (Pieksämäki: Suonenjoki) 1601B

Näriein

Lars (Ristiina: Simola) 1570B

Thomas (Pieksämäki: Markkala) 1599B

OAlkuun

Ollckoin

Elias (Mikkeli: Parantala) 1582A

Eskell (Mikkeli: Seppälä) 1584B

Johan (Mikkeli: Parantala) 1582A

Ollickain

Michell (Ristiina: Himalansaari) 1565C

Ollikain

Christer (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Hindrich (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Johan (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Mattz (Mikkeli: Vatila) 1587A

Petter Mattson (Ristiina: Lintuniemi) 1568B

Påhl (Mäntyharju: Mynttilä) 1573A

Thomas (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Oppman

(Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Orraeus

(Puumala: Kirkonkylä) 2022B

Gustaff (Puumala: Puumalansalmi) 2026B

Margareta (Puumala: Puumalansalmi) 2026B

Orre

Hindrich (Mikkeli: Seppälä) 1584A

Jacob (Mikkeli: Seppälä) 1584A

Otin

(Juva: Pelkilä) 2017B

(Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Mattz (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2007B

Mattz (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Olof (Iisalmi: Naarvanlahti) 1767B

Påhl (Juva: Illainmäki) 2014A

Påhl (Juva: Ronkala) 2018B

Staffan (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Thomas (Rantasalmi: Haapataipale) 1776B

Thomas (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Otinen

Mattz (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Mattz (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Thomas (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Otrain

Olof (Mikkeli: Väisälä) 1588B

Outin

Olof (Pieksämäki: Niininiemi) 1600A

Påhl (Ristiina: Outila) 1569A

Oxe

Johan (Juva: Karkeamaa) 2015A

Oxman

(Leppävirta: Kopolanniemi) 1745B

Bertell (Leppävirta: Pappila) 1750A

Cassper (Leppävirta: Pappila) 1750A

Johan (Leppävirta: Pappila) 1750A

PAlkuun

Pafwil:

Hindrich (Juva: Halola) 2013B

Pafwilain

Allexander (Juva: Remojärvi) 2019A

Anders (Sääminki: Kallislahti) 2003A

Johan (Mikkeli: Norola) 1581B

Lahrs (Juva: Hatsola) 2013B

Lahrs (Sääminki: Kallislahti) 2003A

Maria (Juva: Hatsola) 2013B

Michell (Mikkeli: Alamaa) 1575A

Påhl (Juva: Remojärvi) 2019A

Påhl (Mikkeli: Hiirola) 1576B

Påhl (Mikkeli: Parkkila) 1582B

Thomas (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Pahlain

Erich (Mikkeli: Taipale) 1585B

Jacob (Mikkeli: Tuukkala) 1585B

Jöran (Mikkeli: Riittilä) 1583B

Påhl (Mikkeli: Taipale) 1585B

Thomas (Mikkeli: Riittilä) 1583B

Paijain

Daniell (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Erich (Joroinen: Kotkatlahti) 1742A

Johan (Pieksämäki: Valkeamäki) 1603A

Johan (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Lahrs (Joroinen: Kerisalo) 1741B

Lahrs (Joroinen: Kotkatlahti) 1742A

Mattz (Joroinen: Kerisalo) 1741B, (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Päär (Pieksämäki: Valkeamäki) 1603A

Paijanen

Mattz (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Paijuin

Hindrich (Juva: Hatsola) 2013B

Jacob (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Johan (Juva: Tuhkala) 2020A

Johan (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Mattz (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Niels (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Per (Mikkeli: Alamaa) 1575A

Pajanen

Jöran (Mikkeli: Taipale) 1585B

Mattz (Mikkeli: Taipale) 1585B

Pajuin

Abraham (Mikkeli: Pajula) 1582B

Jacob Jörenson (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Simon (Mikkeli: Pajula) 1582B

Paldanius

Lars (Iisalmi: Paloinen) 1768B

Palldanius

Ellias Johansson (Kuopio: Savilahti) 1758B

Isack (Kuopio: Halola) 1752A

Pallkoin

Marckus (Puumala: Puumalansalmi) 2026B

Palloin

Grells (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Palsso

Johan (Mäntyharju: Toivola) 1573B

Panain

Lahrs (Iisalmi: Kuivaniemi) 1765B

Pappi

Bertill Jacobson (Kangasniemi: Kauppila) 1591A

Parandain

And:s (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Pär (Mikkeli: Liukkola) 1580B

Thomas (Ristiina: Laitiala) 1568B

Parckin

Anders (Sulkava: Halttula) 2009A

Erich Peersson (Leppävirta: Leppämäki) 1746B

Hindrich (Juva: Maarala) 2016A

Johan (Sulkava: Halttula) 2009A

Johan (Sulkava: Niinimäki) 2010B

Mattz (Juva: Ylivesi) 2021A

Nills Nillss:n (Sulkava: Tunnila) 2011B

Parckoin

Anders (Leppävirta: Leppämäki) 1746B

Lahrs (Sulkava: Väätälänmäki) 2011B

Nills (Sulkava: Väätälänmäki) 2011B

Påhl (Leppävirta: Leppämäki) 1746B

Pardain

Anders (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Bertell (Puumala: Hurissalo) 2022A

Brussius (Sulkava: Karjulanmäki) 2010A

Erich (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Hindrich (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Hindrich (Iisalmi: Rutakko) 1770A

Johan (Iisalmi: Haapajärvi) 1763B

Jöran (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Jöran (Kuopio: Hamula) 1751B

Lahrs (Iisalmi: Marttisenjärvi) 1767A

Lahrs (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Lahrs Erss:n (Iisalmi: Haapajärvi) 1763A

Mattz (Puumala: Hurissalo) 2022A

Mårten (Sulkava: Karjulanmäki) 2010A

Olof (Juva: Soiniemi) 2019B

Olof (Sulkava: Karjulanmäki) 2010A

Olof (Iisalmi: Marttisenjärvi) 1767A

Olof (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Peer (Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Petter (Sääminki: Otavanniemi) 2004B

Petter (Iisalmi: Luupuvesi) 1767A

Påhl (Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Påhl (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Påhl (Iisalmi: Ruotaanmäki) 1770A

Påhl (Iisalmi: Väisälänmäki) 1773A

Påhl (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Påhl Jossepsson (Iisalmi: Partala) 1768B

Påhl Lahrsson (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Thomas (Iisalmi: Luupuvesi) 1767A

Thomas (Kuopio: Keyritty) 1754B

Parf:in

Ifwar (Pieksämäki: Jauhomäki) 1597B

Parfw:n

Hindrich (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Parfwiain

(Rantasalmi: Hiismäki) 1776A

Hindrich (Leppävirta: Puurtila) 1748A

Johan (Kuopio: Vehkalahti) 1761B

Johan (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Olof (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Petter (Leppävirta: Varkaus) 1749B

Parfwin

Ifwar (Pieksämäki: Kähkölä) 1598A

Parfwitar

Anna (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Parkatin

Anders (Mikkeli: Norola) 1581B

Mattz (Ristiina: Parkatniemi) 1569B

Sigfr: (Ristiina: Parkatniemi) 1569B

Parkin

Abr: (Mikkeli: Parkkila) 1582B

Abraham (Mikkeli: Parkkila) 1582B

Anders (Mikkeli: Kähkölä) 1579B

Anders (Mikkeli: Norola) 1581B

Anders (Mikkeli: Norola) 1582A

Anders (Mikkeli: Parkkila) 1582B

Bertill (Mikkeli: Marjoniemi) 1581A

Elias (Mikkeli: Parkkila) 1582B

Helena (Mikkeli: Visulahti) 1587A

Johan (Mikkeli: Kähkölä) 1579B

Johan (Mikkeli: Parkkila) 1582B

Jören (Mikkeli: Norola) 1581B

Lars (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Mattz (Mikkeli: Parkkila) 1582B

Matz (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578A

Michell (Mikkeli: Asila) 1575A

Petter (Mikkeli: Parkkila) 1582B

Påhl (Mikkeli: Taipale) 1585B

Påhl (Ristiina: Marjoniemi) 1568B

Påhl Johans: (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Pär (Mikkeli: Haukkakorhola) 1577A

Pär (Mikkeli: Väänälä) 1587A

Thomas (Mikkeli: Haukkakorhola) 1577A

Thomas (Mikkeli: Parkkila) 1582B

Thomas (Ristiina: Kylänlahti) 1567A

Partin

Johan (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1591A

Partj

Hans Hanson (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Sigfr: Hanson (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Passain

Påhl Påhlsson (Kuopio: Vuotjärvi) 1761B

Passoin

Anders (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Anders (Ristiina: Yövesi) 1571B

Christer (Kuopio: Punnonmäki) 1756B

Cnudt (Mikkeli: Rantakylä) 1583B

Erich (Ristiina: Koljola) 1568A

Eskell Anderson (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Hind: (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578A

Hindrich (Juva: Kasintaipale) 2014B

Hindrich (Kerimäki: Kulennoinen) 1995A

Hindrich (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Jochim (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Margareta (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Mattz (Mikkeli: Kääriälä) 1579B

Mattz (Ristiina: Savela) 1570B

Matz (Ristiina: Heikkilä) 1565B

Michell (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Michell (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Niels (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Påhl (Mikkeli: Anttola) 1575B

Pär (Ristiina: Marjoniemi) 1568B

Sigfred (Mäntyharju: Toivola) 1574A

Simon Anders: (Mikkeli: Kääriälä) 1579B

Pasti

Thomas (Mikkeli: Pyörnilä) 1575B

Patenius

Petter (Joroinen: Joroisniemi) 1740A

Pattin

Mattz (Mikkeli: Taipale) 1585B

Paukoin

Simon (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Paunoin

Abraham (Rantasalmi: Tuusmäki) 1785B

Anders (Juva: Narila) 2017A

Anders (Kerimäki: Pesola) 1997A

Beniam (Sulkava: Ruokoniemi) 2011A

Christer (Juva: Kangas) 2014A

Hardtwijck (Juva: Narila) 2017A

Johan (Juva: Suurniemi) 2019B

Johan (Rantasalmi: Suurniemi) 1784B

Mattz (Rantasalmi: Suurniemi) 1784B

Mattz (Rantasalmi: Tuusmäki) 1785B

Matz (Sääminki: Kallislahti) 2003B

Peer (Pieksämäki: Valkeamäki) 1602B

Thomas (Juva: Suurniemi) 2019B

Peckain

Christer (Mikkeli: Ripatti) 1584A

Peckoin

Erich (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1591A

Hans (Mikkeli: Lelkola) 1580B

Mattz (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Peckurin

Michell (Mikkeli: Rämälä) 1583A

Peckåin

Mickell (Mikkeli: Lelkola) 1580B

Pehlain

Erich (Mikkeli: Rämälä) 1583A

Peirhoins

Johan (Rantasalmi: Reijola) 1784A

Pelldan

Hindrich (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A

Pemel:n

Simon (Sääminki: Kaartilanranta) 2003A

Pennain

Anders (Pieksämäki: Häkkilä) 1596B

Lahrs (Kuopio: Ritoniemi) 1758B

Petter (Juva: Tuhkala) 2020A

Pernain

Adam (Kuopio: Kotasalmi) 1754B

Anders (Juva: Laukkala) 2015A

Anders (Kerimäki: Niinimäki) 1996B

Erich (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Johan (Kerimäki: Niinimäki) 1996B

Michell (Kerimäki: Niinimäki) 1996B

Olof (Juva: Mattila) 2016A

Olof (Sulkava: Niinimäki) 2010B

Pettinen

Anders (Ristiina: Liiansaari) 1571B

Hind: (Ristiina: Käenniemi) 1568A

Lars (Ristiina: Liiansaari) 1571B

Petyn

Cnut (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Johan (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Peukoin

Hindrich (Puumala: Kietävälä) 2023A

Jöran (Puumala: Puumalansalmi) 2026B

Olof (Puumala: Kietävälä) 2023A

Petter (Puumala: Seppälä) 2025B

Peura

Carl (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577B

Philipaeus

Hindrich (Rantasalmi: Pappila) 1787B

Thomas (Rantasalmi: Pappila) 1787B

Pick

Anders (Juva: Männynmäki) 2016A

Piedickein

Christer (Juva: Pitkälahti) 2018A

Hindrich (Juva: Auvila) 2012B

Hindrich (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Johan (Juva: Pitkälahti) 2018A

Jöran Johanss:n (Juva: Ollikkala) 2017A

Lahrs (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Lahrs (Iisalmi: Vaaraslahti) 1773B

Lahrs (Iisalmi: Pappila) 1774A

Mattz (Juva: Pitkälahti) 2018A

Mattz (Sulkava: Telataipale) 2011B

Mattz (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Måns (Puumala: Hauhala) 2022B

Petter (Juva: Pitkälahti) 2018A

Petter (Sulkava: Telataipale) 2011B

Påhl (Juva: Pitkälahti) 2018A

Piedickäin

Anders (Juva: Ylivesi) 2021B

Pietiläin

Johan (Mäntyharju: Toivola) 1574A

Pijck

Jacob (Sääminki: Pietolansaari) 2005A

Petter (Juva: Poikola) 2017B

Petter (Juva: Pappila) 2021B

Petter (Sääminki: Kokonsaari) 2002B

Pijparin

Christer (Mikkeli: Närvälä) 1582A

Lars (Mikkeli: Liukkola) 1580B

Mårten (Mikkeli: Liukkola) 1580B

Simon (Mikkeli: Liukkola) 1580B

Pijrala

Lahrs (Puumala: Hamula) 2022A

Pilsar

Johan (Mikkeli: Rämälä) 1583A

Pipuoin

Mattz (Mäntyharju: Niinimäki) 1573A

Pirain

Adam (Leppävirta: Polvijärvi) 1747B

Anders (Rantasalmi: Pirilä) 1782A

Grells (Leppävirta: Polvijärvi) 1747B

Pirhoin

Brita (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Pirin

Anders Anderss:n (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Olof (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Pirrinen

Erich (Kuopio: Syvärilä) 1759A

Olof (Kuopio: Syvärilä) 1759A

Olof Peersson (Kuopio: Syvärilä) 1759A

Peer (Kuopio: Syvärilä) 1759A

Pirskoin

Lahrs (Kuopio: Koivulahti) 1753B

Påhl (Kuopio: Räimä) 1757A

Thomas (Kuopio: Koivulahti) 1753B

Piska

Pär (Mikkeli: Visulahti) 1587A

Piskoin

Anders (Ristiina: Outila) 1569A

Hindrich (Puumala: Piskola) 2025A

Johan (Puumala: Piskola) 2025A

Johan (Ristiina: Huttula) 1565B

Petter (Puumala: Piskola) 2025A

Pispain

Johan (Mikkeli: Rämälä) 1583A

Johan (Ristiina: Marjoniemi) 1568B

Lars (Ristiina: Marjoniemi) 1568B

Mattz (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Pisspain

Abraham (Juva: Vuorenmaa) 2021A

Anders (Juva: Vuorenmaa) 2021A

Lahrs (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Mattz (Juva: Vuorenmaa) 2021A

Peers (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Pistohlkors

Adam (Sääminki: Aholahti) 2001B

Adam (Sääminki: Loikansaari) 2003B

Georgh (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Pistohlkårs

(Sulkava: Eerikkälä) 2009A

Jacob Joh: (Sääminki: Mönkkölä) 2004A

Reinholdt (Sulkava: Iitlahti) 2009B

Pittkein

Johan (Kuopio: Melaniemi) 1755B

Jöran (Kuopio: Melaniemi) 1755B

Olof (Kuopio: Lohilahti) 1755B

Petter (Kerimäki: Simanala) 1998B

Petter (Kerimäki: Turtianniemi) 1999A

Pittkoin

(Leppävirta: Kuronlahti) 1744B

Allbrächt (Kuopio: Toivala) 1760A

Anders (Kerimäki: Hanhijärvi) 1993B

Clemeth (Leppävirta: Saahkarlahti) 1749A

Erich (Kuopio: Sänkimäki) 1759A

Erich (Kuopio: Toivala) 1760A

Erich (Leppävirta: Pitkälänniemi) 1748A

Hindrich (Leppävirta: Saahkarlahti) 1749A

Hindrich Hindersson (Kuopio: Sänkimäki) 1759A

Johan Ersson (Kuopio: Vehkasaari) 1761B

Johan Mart:nss:n (Kuopio: Sänkimäki) 1759A

Johan Ohlsson (Kuopio: Sänkimäki) 1759A

Jöran (Leppävirta: Mustinmäki) 1747A

Lahrs (Kerimäki: Pappila) 2000B

Lahrs (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Mattz (Kerimäki: Tikkilä) 1999A

Nills (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Olof (Kuopio: Sänkimäki) 1759A

Olof (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Petter (Kerimäki: Pappila) 2000B

Petter (Kuopio: Toivala) 1760A

Pittkäin

Mattz (Kuopio: Hakkarala) 1752A

Piöxä

Petter Ohlss:n (Iisalmi: Hautajärvi) 1764A

Pjrain

Mattz (Leppävirta: Polvijärvi) 1747B

Olof (Leppävirta: Polvijärvi) 1747B

Pluronius

Zacharias (Iisalmi: Pappila) 1773B

Pockar

Mattz Sigfredson (Mäntyharju: Toivola) 1574A

Staffan (Mäntyharju: Toivola) 1574A

Pockolain

Olof (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1780A

Pohl

(Ristiina: Heikkilä) 1565B

Cornelius (Ristiina: Heikkilä) 1565B

Poikoin

Mattz Mattss:n (Iisalmi: Lappetelä) 1766B

Polack

Mattz (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Pollein

Adam (Sääminki: Juvola) 2002A

Hindrich (Sääminki: Juvola) 2002A

Mattz (Sääminki: Juvola) 2002A

Nills (Sääminki: Juvola) 2002A

Poppius

(Juva: Männynmäki) 2016A

Abraham (Juva: Männynmäki) 2016A

Hind: (Juva: Pappila) 2021B

Peer Johanss:n (Kerimäki: Luostarila) 1994A

Possa

(Mikkeli: Häyrylä) 1577A

Anna Maria (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Niels (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Poukoin

Anders (Joroinen: Savuniemi) 1743A

Pouritar

Inga (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Poutiain

Hindrich (Kuopio: Vehmersalmi) 1762A

Johan Påhlsson (Kuopio: Vehmersalmi) 1762A

Påhl (Kuopio: Vehmersalmi) 1762A

Pucko

Sigfr: (Mikkeli: Kilkki) 1579B

Puckoin

Staffan (Mikkeli: Norola) 1582A

Staffan (Mikkeli: Väänälä) 1587A

Puhacka

Eskell (Kuopio: Lohilahti) 1755B

Påhl (Juva: Narila) 2017A

Puhackain

Anders (Juva: Kiiskilänniemi) 2014B

Bengdt (Juva: Heinola) 2013B

Claes (Juva: Kiiskilänniemi) 2014B

Lahrs (Juva: Hietajärvi) 2013A

Mattz Mattsson (Juva: Hietajärvi) 2013A

Nills (Juva: Hietajärvi) 2013A

Nills (Juva: Heinola) 2013B

Peer (Juva: Hietajärvi) 2013A

Peer (Juva: Sopala) 2019B

Peer Peersson (Juva: Sopala) 2019B

Puhaka

Hind: (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577B

Puikoin

Thomas (Mikkeli: Asila) 1575A

Puko

Anders (Mikkeli: Soikkala) 1584B

Johan (Mikkeli: Soikkala) 1584B

Pulckin

Adam (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Niels Påhlson (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Petter (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Påhl (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Pähr (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Pulkin

Bertill (Pieksämäki: Maavesi) 1599A

Carl Arfweds: (Pieksämäki: Maavesi) 1599A

Pullcka

Anders (Iisalmi: Haajainen) 1763A

Anders (Iisalmi: Ryhälä) 1770A

Mattz (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Olof (Iisalmi: Haajainen) 1763A

Petter (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Petter (Iisalmi: Ruotaanmäki) 1770A

Pullckin

Anders (Juva: Pitkälahti) 2018A

Anders (Juva: Pulkkila) 2018B

Anders (Sääminki: Kallislahti) 2003A

Anders (Leppävirta: Leppävirta) 1745B

Axell (Leppävirta: Leppävirta) 1745B

Erich (Juva: Ylivesi) 2021A

Erich (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Essaias (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Haqwinus (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Hindrich (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Hindrich (Sääminki: Saukonsaari) 2006B

Johan (Juva: Pulkkila) 2018B

Johan (Sääminki: Saukonsaari) 2006B

Lahrs (Juva: Kuosmala) 2012B

Lahrs (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Lahrs (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Lahrs (Rantasalmi: Syvänsi) 1784B

Lahrs Haqwinusson (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Mattz (Iisalmi: Taipale) 1771B

Matz (Mikkeli: Asila) 1575A

Michell (Juva: Pulkkila) 2018B

Michell (Iisalmi: Taipale) 1771B

Nills (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Olof (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Peer (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Peer Peersson (Sääminki: Saukonsaari) 2006B

Petter (Juva: Pulkkila) 2018A

Petter (Mikkeli: Kähkölä) 1579A

Petter (Iisalmi: Taipale) 1771B

Petter (Leppävirta: Leppävirta) 1745B

Petter (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Petter (Rantasalmi: Pirilä) 1782A

Påhl (Juva: Pulkkila) 2018B

Sigfredh (Iisalmi: Taipale) 1771B

Thomas (Juva: Remojärvi) 2019A

Pulliain

Abraham (Mikkeli: Anttola) 1575B

Anders (Pieksämäki: Maavesi) 1599B

Bertill (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Bertill (Mikkeli: Ihastjärvi) 1577B

Bertill (Mikkeli: Vanhamäki) 1588A

Christer (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Christer (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1591A

Cnudt (Mikkeli: Ihastjärvi) 1577B

Ehrich (Mikkeli: Ihastjärvi) 1577B

Erich (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Erich (Pieksämäki: Maavesi) 1599B

Erich Påhlson (Mikkeli: Ihastjärvi) 1578A

Jacob (Mikkeli: Ihastjärvi) 1577B

Lars (Mikkeli: Ihastjärvi) 1578A

Lars (Mikkeli: Viljakkala) 1588B

Mattz (Mikkeli: Ihastjärvi) 1578A

Mattz (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Peer (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Petter (Mikkeli: Ihastjärvi) 1577B

Petter (Pieksämäki: Maavesi) 1599B

Påhl (Mikkeli: Ihastjärvi) 1578A

Påhl (Mikkeli: Viljakkala) 1588B

Pullka

Mattz Anderss:n (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A

Pullkin

Bengt (Mikkeli: Asila) 1575A

Hindrich (Sääminki: Kallislahti) 2003B

Hindrich (Sääminki: Tynkkylänjoki) 2007A

Jöran (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Jöran (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Lahrs Lahrss:n (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Petter (Sulkava: Ruokoniemi) 2011A

Påhl (Mikkeli: Asila) 1575A

Pullkoin

Hindrich (Pieksämäki: Virtasalmi) 1603A

Mattz (Pieksämäki: Virtasalmi) 1603A

Pumal:

Hindrich (Kerimäki: Niinimäki) 1996B

Pumalain

Bertell (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Eskell (Mäntyharju: Saviniemi) 1573B

Johan (Sulkava: Tunnila) 2011B

Lars (Mäntyharju: Saviniemi) 1573B

Margareta (Sulkava: Tunnila) 2011B

Olof (Sulkava: Tunnila) 2011B

Pundain

Lars (Kangasniemi: Laitiala) 1591B

Mattz (Sääminki: Kesamonsaari) 2002B

Petter (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008B

Punnoin

Hindrich (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Petter (Rantasalmi: Hiltula) 1776B

Pura

Samuell (Leppävirta: Pappila) 1750A

Purain

Lahrs (Juva: Viisala) 2020B

Margareta (Juva: Viisala) 2020B

Purdin

Anders (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Anna (Leppävirta: Soinilansalmi) 1748B

Hindrich (Leppävirta: Soinilansalmi) 1748B

Johan (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775A

Olof (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775A

Sophia (Leppävirta: Soinilansalmi) 1748B

Purh:n

Johan (Juva: Purhola) 2017B

Lahrs Axellss:n (Juva: Purhola) 2017B

Olof (Juva: Purhola) 2017B

Purhoin

Anders (Juva: Härkälänniemi) 2013A

Anders (Juva: Haikarila) 2013B

Elias (Pieksämäki: Virtasalmi) 1603A

Erich (Juva: Soiniemi) 2019B

Gustaf (Juva: Laukkala) 2015A

Johan (Juva: Hottila) 2013A

Johan (Juva: Lauteala) 2015B

Lahrs (Juva: Haikarila) 2013B

Lahrs (Juva: Laukkala) 2015A

Lahrs (Juva: Lauteala) 2015B, (Juva: Lievola) 2015B

Lahrs (Juva: Purhola) 2017B

Olof (Juva: Purhola) 2017B

Peer (Juva: Haikarila) 2013B

Påhl (Pieksämäki: Virtasalmi) 1603A

Samuell (Juva: Laukkala) 2015A

Puroin

Christer (Iisalmi: Vianto) 1773A

Hans (Iisalmi: Väisälänmäki) 1773A

Hemming (Iisalmi: Väisälänmäki) 1773A

Hind. (Pieksämäki: Hällinmäki) 1596A

Påhl (Iisalmi: Vianto) 1773A

Purrain

Gustaf (Leppävirta: Leppävirta) 1745B

Purrsiain

(Joroinen: Kotkatlahti) 1742A

Purssiain

Hans (Kuopio: Venäjänsaari) 1761A

Hindrich (Kuopio: Viitataival) 1761A

Johan (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Johan (Joroinen: Kotkatlahti) 1742A

Lahrs (Kuopio: Soinlahti) 1759A

Påhl (Iisalmi: Lappetelä) 1766B

Purtinen

Johan (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Olof (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Pusketar

Margareta (Leppävirta: Pitkälänniemi) 1748A

Pustin

Clemeth (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Ellias (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Hindrich Ifwarsson (Rantasalmi: Sompasaari) 1784B

Ifwar (Rantasalmi: Sompasaari) 1784B

Mattz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Samuell (Juva: Laukkala) 2015A

Staffan (Rantasalmi: Asikkala) 1775A

Staffan (Rantasalmi: Sompasaari) 1785A

Thomas (Rantasalmi: Hevonlahti) 1777A

Thomas (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Zacharias (Rantasalmi: Sompasaari) 1785A

Pustinen

Clemeth (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Erich (Kuopio: Puutosmäki) 1757A

Thomas (Kuopio: Puutosmäki) 1757A

Putkin

Mattz (Rantasalmi: Leislahti) 1779B

Putkoin

Anders (Pieksämäki: Längelmäki) 1599A

Erich (Pieksämäki: Maavesi) 1599B

Hans (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1602B

Johan (Pieksämäki: Surnunmäki) 1601A

Joseph (Pieksämäki: Surnunmäki) 1601A

Michell (Pieksämäki: Längelmäki) 1599A

Niels (Pieksämäki: Surnunmäki) 1601A

Niels (Pieksämäki: Virtasalmi) 1603A

Olof (Pieksämäki: Längelmäki) 1599A

Petter (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Staffan (Pieksämäki: Surnunmäki) 1601A

Puttkin

Bertell (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Lijssbeta (Juva: Narila) 2017A

Mattz (Juva: Narila) 2017A

Mattz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Olof (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Thomas (Kerimäki: Moiniemi) 1995B

Puttkitar

Kirstin (Sääminki: Mönkkölä) 2004A

Puttoin

Lars (Kangasniemi: Kähkölä) 1591A

P˙ckel:

Johan (Kuopio: Tavinsalmi) 1760B

Pyckä

Anders (Puumala: Keriniemi) 2023B

Pyf:win

Thom: Hinders: (Kangasniemi: Salmenkylä) 1593A

Pyiri

Christer (Mikkeli: Soikkala) 1585A

Pykein

Hind: (Pieksämäki: Virtasalmi) 1603A

Pykin

Erich (Mikkeli: Kuitula) 1579B

Pylckein

Lars (Mikkeli: Norola) 1582A

Pylfwein

Hans (Kangasniemi: Paappala) 1592B

Pylkein

Hind: (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Mårten (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Påhl (Mikkeli: Marjoniemi) 1581A

Pyllck:n

Amgareta (Sulkava: Iitlahti) 2009B

Pyllckein

Carll (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Christer (Juva: Paatela) 2017B

Ellias (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Erich (Juva: Pylkkälä) 2018B

Eskell (Juva: Pylkkälä) 2018B

Hindrich (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Hindrich Hindersson (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Johan (Mäntyharju: Niinimäki) 1573A

Mattz (Iisalmi: Niemismäki) 1767B

Mårten (Juva: Knuutila) 2015A

Pyllfwein

Hans (Kangasniemi: Mannila) 1592A

Hindrich (Kangasniemi: Mannila) 1592A

Jören (Kangasniemi: Kuvasmäki) 1591B

Mattz (Kangasniemi: Kuvasmäki) 1591B

Sigfred (Kangasniemi: Mannila) 1592A

Pyllikein

Petter (Rantasalmi: Asikkala) 1775A

Pynninen

Erich (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1591A

Pynnöin

Anders (Mikkeli: Tiusala) 1586A

Christer Hinderson (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1591A

Elias (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1591A

Geonycius (Kangasniemi: Synsiöranta) 1594A

Hind: (Kangasniemi: Äkrynmäki) 1594B

Jacob (Kangasniemi: Hyyrylä) 1589B

Mattz (Kangasniemi: Äkrynmäki) 1594B

Michell (Kangasniemi: Hyyrylä) 1589B

Pyrhein

Anders (Mikkeli: Rantakylä) 1583B

Pär (Mikkeli: Rantakylä) 1584A

Sigfred (Mikkeli: Helppanala) 1577A

Pystinen

Hans (Mikkeli: Ripatti) 1584A

Pystyin

Johan (Mikkeli: Kotkatvesi) 1580A

Olof (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Pyttin

Böriell (Ristiina: Jukarila) 1567A

Pyttyin

Johan (Ristiina: Pettilä) 1570A

Johan Israelson (Ristiina: Himalansaari) 1566

Michel (Ristiina: Pettilä) 1570A

Pyy

Mårten (Mikkeli: Kovala) 1579A

Påchialain

Lahrs (Sulkava: Kaipola) 2009B

Petter (Sääminki: Pappila) 2007B

Petter (Sulkava: Iitlahti) 2009B

Pålack

Johan (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Mårten (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Pållack

Dafwid (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Daniell (Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Hindrich (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Lijssa (Sääminki: Luostarila) 2001B

Simon (Kerimäki: Alakuona) 1992B

Thomas (Kerimäki: Nousiala) 1996B

Thomas (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Påochman

Johan (Rantasalmi: Putkisalo) 1782B

Påssa

(Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Päckarin

Mattz (Kuopio: Kasurila) 1754B

Peer Nillss:n (Kuopio: Kaaraslahti) 1753A

Påhl (Kuopio: Kaaraslahti) 1753A

Staffan (Kuopio: Kaaraslahti) 1753A

Staffan (Kuopio: Kasurila) 1754B

Päckoin

Mattz (Iisalmi: Haapajärvi) 1763B

Päckurin

Carll (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Michell (Kuopio: Räsälä) 1758B

Mårten (Juva: Kilpola) 2015A

Mårten (Juva: Remojärvi) 2019A

Thomas (Rantasalmi: Sallila) 1784B

Päifwein

Olof (Ristiina: Heikkilä) 1565B

Pällckoin

Anders (Kuopio: Vuorisalo) 1762A

Anders Ohlsson (Kuopio: Vuorisalo) 1762A

Olof Ohlsson (Kuopio: Vuorisalo) 1762A

Peer Ohlssonn (Kuopio: Vuorisalo) 1762A

Päntin

(Joroinen: Joroisniemi) 1740A

Pässoin

Abraham (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Abraham (Rantasalmi: Palvalahti) 1782B

Anders (Kerimäki: Simanala) 1998B

Christer (Juva: Pulkkila) 2018A

Jöran (Kerimäki: Kolvosenpää) 1994B

Lahrs Nillssonn (Kerimäki: Makkola) 1996A

Mattz (Juva: Pulkkila) 2018A

Mattz (Sääminki: Pöllölä) 2006A

Mattz (Iisalmi: Haapajärvi) 1763B

Mattz (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Michel (Rantasalmi: Vahersalo) 1787A

Michell (Sääminki: Pöllölä) 2006A

Michell (Rantasalmi: Syvänsi) 1784B

Mårten (Sääminki: Pihlajanniemi) 2004B

Nills (Kerimäki: Makkola) 1996A

Olof (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Olof (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Påhl (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Pässotar

Brita (Rantasalmi: Syvänsi) 1784B

Caissa (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Pätinn

Lahrs (Juva: Ollikkala) 2017A

Pättin

Mattz (Puumala: Piskola) 2025A

Pättrein

Petter (Kerimäki: Kuokkala) 1994B

Pöcköin

Olof (Kangasniemi: Reinikkala) 1593A

Pöihein

Anders (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Ellias (Juva: Tuhkala) 2020A

Eskell (Juva: Järvenpää) 2014A

Mattz (Kangasniemi: Pöyhö) 1592B

Michell (Juva: Tuhkala) 2020A

Nills (Kuopio: Pöljä) 1756B

Nills (Kuopio: Reittiö) 1757B

Olof (Juva: Vuorenmaa) 2020B

Petter (Juva: Vuorenmaa) 2020B

Pöitur

Johan (Kangasniemi: Vehmaskylä) 1594B

Pöllein

Anders (Sääminki: Kankainen) 2003B

Anders (Sääminki: Pappila) 2007B

Anders (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Grells (Sulkava: Tunnila) 2011B

Hindrich (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775B

Ifwar (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775A

Jacob (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775A

Johan (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775A

Jöran (Iisalmi: Ruotaanmäki) 1770A

Jöran (Leppävirta: Sarkamäki) 1749A

Margareta (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Mattz (Kerimäki: Päivilä) 1997A

Mattz (Sulkava: Sipilä) 2011B

Mattz (Leppävirta: Kotalahti) 1745B

Mattz (Rantasalmi: Porosalmi) 1782B

Olof (Leppävirta: Sarkamäki) 1749A

Peer Peerssonn (Kerimäki: Päivilä) 1997A

Petter (Joroinen: Sydänmaa) 1743A

Påhl (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775A

Sigfredh (Juva: Suurniemi) 2019B

Pölleins

Hindrich (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Johan (Rantasalmi: Raaminmäki) 1784B

Mattz (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Pölläin

Peer Ohlss:n (Puumala: Pellilä) 2025A

Pöndin

(Juva: Näärinki) 2017A

Johan (Ristiina: Parkatniemi) 1569B

Jören (Pieksämäki: Venettekemäranta) 1603B

Lars (Ristiina: Pöntilä) 1569B

Michell (Ristiina: Parkatniemi) 1569B, (Ristiina: Pöntilä) 1569B

Olof (Ristiina: Pöntilä) 1569B

Thomas (Pieksämäki: Venettekemäranta) 1603B

Pöndinen

Thomas (Pieksämäki: Venetmäki) 1603A

Pörrein

Eskell (Kuopio: Haminalahti) 1751A

Pöuhein

Anders (Leppävirta: Kartasalo) 1745B

Anders Anderss:n (Leppävirta: Kartasalo) 1745B

Pöyhein

Lars (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Michell (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Petter (Pieksämäki: Pyhitty) 1600B

Pär (Pieksämäki: Kärkkäälä) 1598A

Pöyry

Jören Påhlson (Mikkeli: Pöyry) 1583A

QAlkuun

Quast

Adam (Ristiina: Kosola) 1567A

Quist

Carl (Ristiina: Kylänlahti) 1567A

Qwintus

Johan (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Qwist

Nils (Kerimäki: Sairalanmäki) 1999A

Qösling

Gustaf (Rantasalmi: Voinsalmi) 1786B

RAlkuun

Radick:

Michell (Kuopio: Kurolanlahti) 1753B

Påhl (Kuopio: Kurolanlahti) 1753B

Radick:n

Hindrich Hanss:n (Kuopio: Käärmelahti) 1754B

Michell (Kuopio: Hirvilahti) 1751B

Radickain

Appolonia (Kuopio: Hirvilahti) 1751B

Peer (Kuopio: Käärmelahti) 1754B

Staffan (Kuopio: Hirvilahti) 1751B

Rafwio

Thomas (Kangasniemi: Seppälä) 1593B

Rahickain

Påhl (Kuopio: Akonvesi) 1750B

Rahikain

Abr: (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Eskell (Ristiina: Minkkilä) 1569A

Lars Larson (Ristiina: Inkarila) 1567A

Rahilain

Pär (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Rahoin

Anders (Rantasalmi: Ritalahti) 1783B

Rahuin

Anders (Kuopio: Halola) 1752B

Daniell (Kuopio: Halola) 1752B

Petter (Kuopio: Jänissalo) 1753A

Påhl (Kuopio: Jänissalo) 1753A

Pär (Mikkeli: Norola) 1581B

Staffan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Ramj

Anders Johanssonn (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Johan (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Randalain

Erich (Puumala: Hylkylä) 2022B

Randström

Lorends (Iisalmi: Paloinen) 1768B

Rannin

Carll (Sääminki: Otavanniemi) 2004B

Rapa

Johan (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Rapiain

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Rask

Anders (Sääminki: Pappila) 2007B

Rassain

Hind: (Mikkeli: Anttola) 1575B

Johan (Pieksämäki: Pappila) 1603B

Mattz (Sääminki: Kosola) 2002B

Olof (Ristiina: Lappilanmäki) 1568A

Peer (Mikkeli: Kääriälä) 1579B

Petter (Mikkeli: Anttola) 1575B

Rasto

Mattz (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1591A

Rautapard:

Christer (Iisalmi: Toivakko) 1771B

Ifwar (Iisalmi: Toivakko) 1771B

Påhl Ohlsson (Iisalmi: Toivakko) 1771B

Rautaparda

Eskell (Kuopio: Ritisenlahti) 1757A

Olof (Kuopio: Ritisenlahti) 1757A

Rautia

Anders (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Christer (Mikkeli: Pyörnilä) 1575B

Mårten (Mikkeli: Pyörnilä) 1575B

Rautiain

Anders Andresson (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Brita (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Carin (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Carll (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Erich (Juva: Summala) 2019B

Hind: (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Johan (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Johan Thomasson (Juva: Summala) 2019B

Lahrs (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Lars (Ristiina: Laitiala) 1568B

Nills (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Olof (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Påhl (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Påhl (Leppävirta: Unnukansalo) 1749B

Rautian

Påhl (Joroinen: Kerisalo) 1741A

Ravant

Thomas (Pieksämäki: Pörölänmäki) 1600B

Redswän

Ingeborg (Kerimäki: Simanala) 1999A

Johan (Kerimäki: Simanala) 1999A

Reijonen

Aron (Joroinen: Lahnalahti) 1742A

Reinick:n

Abraham (Leppävirta: Osmajärvi) 1747A

Reinickain

Anders (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Christer (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Erich (Sääminki: Reinikkala) 2006A

Hindrich Påhlssonn (Kuopio: Vehmersalmi) 1762A

Johan (Sääminki: Reinikkala) 2006A

Mattz (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Michell (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Påhl (Sääminki: Reinikkala) 2006A

Påhl (Kuopio: Airaksela) 1750B

Påhl (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Thomas (Sääminki: Punnola) 2005B

Reinikain

Petter (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Påhl (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Påhl (Kangasniemi: Synsiö) 1593B

Thomas (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Thomas (Mikkeli: Taipale) 1585B

Tomas (Kangasniemi: Reinikkala) 1592B

Reininkain

Hindrich (Leppävirta: Osmajärvi) 1747B

Petter (Leppävirta: Osmajärvi) 1747B

Påhl (Leppävirta: Osmajärvi) 1747B, (Leppävirta: Paukarlahti) 1747B

Relander

Anders (Mikkeli: Pappila) 1589A

Gustaf (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577B

Isack (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577B

Jören (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577B

Repoin

Jören (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Markus (Ristiina: Rahikkala) 1570A

Matz (Mäntyharju: Niinimäki) 1573A

Påhl (Mikkeli: Rieppola) 1584A

Richter

Ad (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578A

Rijkoin

(Kerimäki: Simanala) 1998B

Hindrich (Kerimäki: Sairalanmäki) 1999A

Johan (Kerimäki: Sairalanmäki) 1999A

Mattz (Kerimäki: Alakuona) 1992B

Rijpin

Hindrich (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Rijssain

Johan (Kuopio: Vehkalahti) 1761B

Peer (Kuopio: Akonvesi) 1750B

Rikoin

Staffan (Pieksämäki: Jauhomäki) 1597B

Rimpi

Anders (Juva: Kaskii) 2014B

Rimpin

Petter (Juva: Kaskii) 2014B

Rimpj

Mattz (Juva: Ronkala) 2018B

Petter (Juva: Männynmäki) 2016A

Thomas (Juva: Pappila) 2021B

Ringin

Hindrich (Kerimäki: Makkola) 1996A

Peer (Kerimäki: Pappila) 2001A

Petter (Kerimäki: Tikkilä) 1999A

Påhl (Kerimäki: Patasalo) 1997B

Simon (Kerimäki: Ruokoniemi) 1998A

Ripate

Sigfr: (Ristiina: Minkkilä) 1569A

Ripatj

Johan Cnutson (Mikkeli: Ripatti) 1584A

Ripatti

Grels (Mikkeli: Pöyry) 1583A

Mattz (Mikkeli: Pöyry) 1583A

Simon (Mikkeli: Pöyry) 1583A

Ripattj

Abr: (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577A

Erich Påhlson (Mikkeli: Suonsalmi) 1585A

Niels (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577A

Pär (Mikkeli: Ripatti) 1584A

Risain

Anders (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Bengt (Pieksämäki: Jäppilä) 1597A

Sigfred (Pieksämäki: Jäppilä) 1597A

Rissain

Anders (Kuopio: Rissala) 1757B

Erich (Pieksämäki: Jäppilä) 1597A

Johan (Pieksämäki: Jäppilä) 1597A

Johan (Kuopio: Hipanlahti) 1752A

Joseph (Pieksämäki: Jäppilä) 1597A

Mattz (Kuopio: Rissala) 1757B

Mattz (Kuopio: Syrjänsaari) 1759B

Mattz Peerss:n (Kuopio: Hipanlahti) 1752A

Mattz Thomass:n (Kuopio: Hipanlahti) 1752A

Nills (Kuopio: Rissala) 1757B

Petter (Kuopio: Hakkarala) 1752A

Påhl (Kuopio: Rissala) 1757B

Sigfred (Kuopio: Rissala) 1757B

Thomas (Kuopio: Rissala) 1757B

Ristelius

(Sääminki: Pirhiänniemi) 2005B

(Sääminki: Tolvanniemi) 2006B

Ritin

Anders (Mäntyharju: Karankamäki) 1572B

Michell (Mikkeli: Lelkola) 1580B

Thomas (Mikkeli: Merrasmäki) 1581B

Riutain

Anders (Kuopio: Riuttala) 1758B

Roinin

Peer (Kuopio: Hiltulanlahti) 1751A

Romanus

Hindrich (Puumala: Puumalansalmi) 2026A

Rookol:n

Zacharias (Juva: Ruokola) 2019A

Rouhiain

Lars And:son (Mikkeli: Kovala) 1578B

Roukolain

Påhl (Juva: Pekurila) 2018B

Routin

Anders (Sulkava: Ruottila) 2011A

Lahrs (Sulkava: Ruottila) 2011A

Petter (Sulkava: Ruottila) 2011A

Påhl (Sulkava: Ruottila) 2011A

Routzalain

(Kuopio: Urimolahti) 1761B

Anders (Iisalmi: Onkivesi) 1773B

Hindrich (Iisalmi: Ruokonen) 1770A

Hindrich (Iisalmi: Sutela) 1771A

Ifwar (Iisalmi: Lukkarila) 1766A

Johan (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Johan (Iisalmi: Joutsenniemi) 1764B

Johan (Iisalmi: Sutela) 1771A

Jöran (Iisalmi: Onkivesi) 1773B

Lahrs (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Mattz (Iisalmi: Onkivesi) 1773B

Mattz Mattsson (Juva: Kaskii) 2014B

Olof (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Peer (Juva: Näärinki) 2017A

Peer (Iisalmi: Joutsenniemi) 1764B

Peer (Iisalmi: Onkivesi) 1773B

Petter (Iisalmi: Paloinen) 1768B

Petter Påhlsson (Iisalmi: Vianto) 1773A

Philip (Iisalmi: Onkivesi) 1773B

Påhl (Iisalmi: Juminen) 1764B

Påhl (Iisalmi: Onkivesi) 1773B

Påhl Jöransson (Iisalmi: Onkivesi) 1773B

Samuell (Iisalmi: Tommonmäki) 1771B

Routzal:n

Brusius (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Hemming (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Mårten (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Olof (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Peer Henss:n (Iisalmi: Ollikkala) 1768B

Philip (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Rudolph

Johan (Mikkeli: Pietilänlahti) 1582B

Ruhain

Christer (Mikkeli: Hämeenmäki) 1577B

Hindrich (Mikkeli: Hämeenmäki) 1577B

Ruhoin

Lahrs (Juva: Lehikkola) 2015B

Runberg

Lahrs (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Ruokal:

And:s Michels: (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1572B

Ruokol:in

Anders (Ristiina: Pakinniemi) 1569A

Ruska

Lahrs (Kuopio: Kasurila) 1754A

Ruskain

Carin (Kuopio: Kaaraslahti) 1753A

Christer (Kuopio: Haatala) 1751B

Erich (Rantasalmi: Hiismäki) 1776A

Herman (Rantasalmi: Leislahti) 1779B

Hindrich (Kuopio: Kaaraslahti) 1753A

Mattz (Rantasalmi: Hiismäki) 1776A

Michell (Kuopio: Kaaraslahti) 1753A

Påhl (Kuopio: Kaaraslahti) 1753A

Påhl (Leppävirta: Keinälänmäki) 1745B

Sigfred Sigfredssonn (Sääminki: Pakarila) 2001B

Ruskanen

(Kuopio: Hirvilahti) 1751B

Rutain

Erich (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Rutinen

Bertill (Mikkeli: Vuolinko) 1588A

Ruuth

Erich (Puumala: Lampila) 2024A

Michell (Sääminki: Pappila) 2007B

Ryggi

(Leppävirta: Kopolanniemi) 1745B

Ryhein

Anders (Iisalmi: Sonkajärvi) 1771A

Johan (Sulkava: Halttula) 2009A

Lahrs (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Lahrs Lahrssonn (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Olof (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Petter (Puumala: Sorjola) 2025B

Staffan (Iisalmi: Ryhälä) 1769B

Rynein

Philip (Iisalmi: Karvasalmi) 1765B

Påhl (Iisalmi: Karvasalmi) 1765B

Ryngein

Lars (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Påhl (Mikkeli: Hiirola) 1576B

Ryngä

Mattz (Mikkeli: Ripatti) 1584A

Rynyein

Jeremias (Iisalmi: Jynkänniemi) 1764B

Johan (Iisalmi: Jynkänniemi) 1764B

Rynäin

Hindrich (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Mattz (Iisalmi: Ollikkala) 1768B

Rypi

Michell Michelson (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601A

Ryttare

Mattz (Mikkeli: Tiusala) 1586A

Ryttkein

Christer (Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Christer (Iisalmi: Pappila) 1774A

Ellias (Kerimäki: Hannolanpelto) 1993B

Hemming (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Hindrich (Iisalmi: Leppälahti) 1766B

Hindrich (Iisalmi: Taipale) 1771B

Jeremias (Iisalmi: Kivistö) 1765B

Johan (Kangasniemi: Paappala) 1592B

Johan (Iisalmi: Taipale) 1771B

Lahrs (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Lahrs (Iisalmi: Rytky) 1770B

Lahrs (Joroinen: Maavesi) 1742B

Mattz (Iisalmi: Taipale) 1771B

Mattz (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Samuell (Iisalmi: Taipale) 1771B

Ryttköyin

Niels (Kangasniemi: Kaihlamäki) 1591B

Råcka

Petter (Puumala: Liimattala) 2024A

Råckain

Abraham (Kuopio: Savilahti) 1758B

Anders (Kerimäki: Simanala) 1998B

Hindrich (Rantasalmi: Karhilantaipale) 1778A

Johan (Rantasalmi: Karhilantaipale) 1778A

Mattz (Juva: Pohjois) 2017B

Nils (Juva: Laukkala) 2015B

Petter (Puumala: Pirttimäki) 2025A

Råifwain

Christer (Iisalmi: Haajainen) 1763A

Christer Nillsson (Kuopio: Halola) 1752B

Lahrs (Iisalmi: Ollikkala) 1768B

Nills (Iisalmi: Pappila) 1774A

Petter (Iisalmi: Sälevä) 1771A

Råikoin

Hind (Mikkeli: Alamaa) 1575A

Johan (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Lahrs (Juva: Lievola) 2015B

Olof (Juva: Lievola) 2015B

Petter (Juva: Lievola) 2015B

Råmo

Erich (Kangasniemi: Rauhajärvi) 1593A

Råmoin

Jacob (Pieksämäki: Maavesi) 1599A

Olof (Pieksämäki: Maavesi) 1599A

Per (Kangasniemi: Harjunmaa) 1589B

Thomas (Pieksämäki: Maavesi) 1599A

Rångain

Arfwed (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Johan (Juva: Suurniemi) 2019B

Mattz (Juva: Suurniemi) 2019B

Olof (Juva: Suurniemi) 2019B

Petter (Juva: Suurniemi) 2019B

Påhl (Iisalmi: Haajainen) 1763A

Påhl (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Rånin

Lars (Ristiina: Roinila) 1570A

Råoifwain

Lahrs (Iisalmi: Mikkajärvi) 1767A

Råpo

Påhl (Mäntyharju: Särkemäki) 1573B

Råpoin

Anders (Pieksämäki: Sarkaniemi) 1601A

Anders (Rantasalmi: Hiismäki) 1776A

Elias (Pieksämäki: Sarkaniemi) 1601A

Hindrich (Leppävirta: Saahkarlahti) 1749A

Johan (Leppävirta: Saahkarlahti) 1749A

Michell (Pieksämäki: Sarkaniemi) 1601A

Nills (Rantasalmi: Hiismäki) 1776A

Olof (Leppävirta: Saahkarlahti) 1749A

Olof Ohlsson (Leppävirta: Saahkarlahti) 1749A

Petter (Rantasalmi: Hiismäki) 1776A

Påhl (Mäntyharju: Toivola) 1573B

Påhl (Juva: Karkeamaa) 2015A

Råsein

Johan (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Råssberg

Daniel (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Råssj

Mattz (Pieksämäki: Toholahti) 1602B

Räihä

Johan (Kuopio: Halola) 1752B

Räijoin

Mattz (Sulkava: Partala) 2010B

Mattz (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Nills (Joroinen: Kerisalo) 1741B

Räijonen

Hindrich (Joroinen: Kerisalo) 1741B

Johan (Joroinen: Kerisalo) 1741B

Räisein

Jacob (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Räissein

Hindrich (Rantasalmi: Harjuranta) 1775B

Jacob (Iisalmi: Vaaraslahti) 1773B

Johan (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Lahrs (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Lahrs Lahrssonn (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Påhl (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Samuell (Iisalmi: Vaaraslahti) 1773B

Staffan Lahrsson (Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Rämein

Frantz (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1579A

Jacob (Kerimäki: Vaara) 2000A

Lars (Mikkeli: Rantakylä) 1583B

Rämes

Päär (Ristiina: Sokkala) 1570A

Rämä

Lahrs (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A

Petter (Iisalmi: Valkeamäki) 1772A

Rämäxeles

Hemming Hindersson (Iisalmi: Kiuruvesi) 1765A

Hindrich (Iisalmi: Kiuruvesi) 1765A

Rämäxin

Abraham (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Hindrichz (Iisalmi: Remeskylä) 1770B

Mattz (Iisalmi: Remeskylä) 1770B

Mattz Mattss:n (Iisalmi: Remeskylä) 1770B

Rännan

Erich (Kerimäki: Pappila) 2001A

Räpo

Anna (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Mattz (Kangasniemi: Suurola) 1593B

Michell (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Räpoin

Anders Mattssonn (Sulkava: Ryhälä) 2011A

Bertill (Mäntyharju: Mynttilä) 1573A

Erich (Kangasniemi: Harjunmaa) 1589B

Eskell (Kangasniemi: Harjunmaa) 1589B

Hans (Puumala: Repola) 2025B

Hind: (Ristiina: Rahikkala) 1570A

Hindrich (Puumala: Rokansalo) 2025B

Hindrich Ohlssonn (Puumala: Miettula) 2024B

Mattz (Puumala: Lintusalo) 2024A

Mattz (Puumala: Repola) 2025B

Mattz Andersson (Sulkava: Hasula) 2009A

Michell (Puumala: Repola) 2025B

Måns Mattsson (Puumala: Lintusalo) 2024A

Mårten Erichsson (Puumala: Rokansalo) 2025B

Olof (Puumala: Repola) 2025B

Petter (Puumala: Repola) 2025B

Petter (Sulkava: Väätälänmäki) 2011B

Petter (Ristiina: Rahikkala) 1570A

Räppo

Anders (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Räsein

Michell (Kuopio: Juurikkamäki) 1753A

Olof (Kuopio: Juurikkamäki) 1752B

Påhl (Kuopio: Juurikkamäki) 1752B

Rässain

Anders (Iisalmi: Löytynmäki) 1766B

Rässein

(Juva: Mattila) 2016A

Ellias (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Hindrich (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Johan (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Johan (Leppävirta: Tuppurinmäki) 1749A

Jöran (Joroinen: Katisenlahti) 1741A

Lahrs (Sääminki: Väistönsaari) 2007A

Lahrs (Kuopio: Räsälä) 1758B

Olof (Iisalmi: Niemisjärvi) 1767B

Olof (Joroinen: Katisenlahti) 1741A

Olof (Kuopio: Räsälä) 1758B

Olof Påhlsson (Kuopio: Räsälä) 1758B

Påhl (Kuopio: Räsälä) 1758B

Påhl (Kuopio: Vuorisalo) 1762A

Påhl Nilsson (Kuopio: Räsälä) 1758B

Staffan (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Rässiein

Lahrs (Kuopio: Hirvimäki) 1751B

Peers (Kuopio: Hirvimäki) 1751B

Rässiä

Petter (Puumala: Liimattala) 2024A

Rässoin

Anders Ohlsson (Leppävirta: Keinälänmäki) 1745B

Rässäin

Thomas Anderssonn (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Rönberg

Johan (Iisalmi: Jokela) 1764B

Rönckä

Johan (Iisalmi: Vänninmäki) 1770B

Olof (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775A

Röndä

Mattz (Kuopio: Nuutila) 1753B

Röngä

Lahrs (Iisalmi: Pajujärvi) 1769B

Påhl (Kuopio: Lapvetelänlahti) 1755A

Påhl (Kuopio: Tuovilanlahti) 1760A

Samuell Christersson (Iisalmi: Löytynjärvi) 1767A

Rönka

Nills (Iisalmi: Rutakko) 1770A

Rönkä

Anders (Rantasalmi: Ahvensalmi) 1775A

Johan (Iisalmi: Rutakko) 1770A

Mattz (Iisalmi: Rutakko) 1770A

Röppöti

(Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Rössling

Ewa (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2007B

Nils (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2007B

SAlkuun

Sacharj

Johan Jöranssonn (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Sacko

Hind: (Pieksämäki: Kukkola) 1598A

Sackoin

Peer (Pieksämäki: Kuvansi) 1598A

Saf:elain

Johan (Pieksämäki: Kylmämäki) 1598A

Safwain

Niels (Mikkeli: Seppälä) 1584B

Safwol:

Anders (Kuopio: Koivusaari) 1754A

Hemming (Kuopio: Koivusaari) 1754A

Lahrs (Kuopio: Koivusaari) 1754A

Zacharias (Kuopio: Koivusaari) 1754A

Safwol:n

Adam (Leppävirta: Petromäki) 1747B

Erich (Mikkeli: Hyyrylä) 1577A

Johan (Leppävirta: Tahvanala) 1748B

Peer (Leppävirta: Paukarlahti) 1747B

Påhl (Leppävirta: Lylymäki) 1746B

Safwolain

Hindrich (Kuopio: Niinimäki) 1755B

Johan (Kuopio: Niinimäki) 1755B

Lahrs Ohlsson (Kuopio: Hamula) 1752A

Margareta (Kuopio: Hamula) 1752A

Olof (Kuopio: Hamula) 1752A

Safwol:n

Anders (Kuopio: Vuorisalo) 1762A

Christer (Iisalmi: Lukkarila) 1766A

Ifwar (Kuopio: Hamula) 1752A

Ifwar (Kuopio: Pöljä) 1756B, (Kuopio: Pelonniemi) 1756B

Johan (Kuopio: Hamula) 1751B

Johan (Kuopio: Kotasalmi) 1754B

Mattz (Kuopio: Pöljä) 1756B

Mattz (Kuopio: Vehmasmäki) 1760B

Olof (Iisalmi: Lukkarila) 1766A

Olof (Kuopio: Koivusaari) 1754A

Saikoin

Pär (Mikkeli: Parantala) 1582A

Sairain

Bengdt (Kerimäki: Nousiala) 1996B

Bengdt (Kerimäki: Paakkunala) 1997A

Bengt (Kerimäki: Paakkunala) 1997A

Erich (Kerimäki: Tikkilä) 1999B

Erich (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008B

Jöran (Kerimäki: Nousiala) 1996B

Matt (Sääminki: Pellossalo) 2005A

Mattz (Sääminki: Pellossalo) 2005B

Nills (Sääminki: Pellossalo) 2005A

Olof (Sääminki: Pellossalo) 2005A

Peer Peerssonn (Kerimäki: Tikkilä) 1999A

Petter (Kerimäki: Paakkunala) 1997A

Petter (Sääminki: Haukiniemi) 2002A

Påhl (Sääminki: Pellossalo) 2005A

Samuell (Sääminki: Pellossalo) 2005A

Syllfwäster (Kerimäki: Paakkunala) 1997A

Thomas (Kuopio: Riuttala) 1758B

Sairainen

Hindrich (Rantasalmi: Tammenlahti) 1786B

Salatar

Lijssa (Kuopio: Toivala) 1760A

Sallacka

Jacob (Kuopio: Viitataival) 1761A

Sallin

Anna (Rantasalmi: Sallila) 1784B

Christer (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Ellias (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Johan (Rantasalmi: Sallila) 1784B

Måns (Rantasalmi: Rantasalo) 1783B

Petter (Rantasalmi: Raaminmäki) 1784B

Staffan (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Sallinen

Olof (Rantasalmi: Palvalahti) 1782B

Thomas (Rantasalmi: Palvalahti) 1782B

Sallmelain

Abr: (Mikkeli: Salmenkylä) 1585B

Sallmeni

Hind: (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Sallmenius

Johan (Kerimäki: Pappila) 2001A

Sampa

Bertill (Mikkeli: Lahnaniemi) 1580B

Lars (Mikkeli: Lahnaniemi) 1580B

Sattil:in

Anders (Ristiina: Sattila) 1570B

Sauckoin

Måns (Sääminki: Otavanniemi) 2004B

Sauko

Lars Larsson (Kangasniemi: Hokanniemi) 1590A

Saukoin

Adam (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Lahrs (Puumala: Niinimäki) 2024B

Thomas (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Schadevitz

Carll (Juva: Kilpola) 2015A

Johan (Juva: Kilpola) 2015A

Petter (Juva: Vuorilahti) 2020B

Schening

Joh: (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Scherring

Dafwid Enochsson (Kerimäki: Mannikkala) 1996A

Schmidt

Johan (Kerimäki: Haapalahti) 1993A

Petter (Leppävirta: Mustinmäki) 1746B

Schult

(Juva: Lipsala) 2015B

Schäffer

(Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Seilain

Anders (Juva: Ylivesi) 2021B

Jöran (Juva: Pitkälahti) 2018A

Sickain

Jöran (Kerimäki: Makkola) 1996A

Jöran (Joroinen: Lahnalahti) 1742A

Jören (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Jören (Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Lars (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Olof (Pieksämäki: Virtasalmi) 1603A

Sickoin

Johan (Sääminki: Kallislahti) 2003A

Sidensnöhr

Claes (Juva: Remojärvi) 2019A

Siff

Joh: (Rantasalmi: Pappila) 1787B

Sigfwoin

Ellias (Kerimäki: Haapalahti) 1993A

Hindrich (Kerimäki: Ruokojärvi) 1997B

Mattz (Kerimäki: Haapalahti) 1993A

Peer (Iisalmi: Rutakko) 1770A

Staffan (Iisalmi: Rutakko) 1770A

Sijck

Olof (Kerimäki: Hanhijärvi) 1993B

Sijckoin

Hemming (Joroinen: Järvikylä) 1740B

Sijra

Peer Peerssonn (Sääminki: Loikansaari) 2003B

Sijtarij

Lars (Kangasniemi: Luusniemi) 1591B

Sijtarj

Christer Christerson (Mikkeli: Pajula) 1582B

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1576B

Silain

(Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Silfwast

Jören (Pieksämäki: Viippero) 1603A

Sillf:n

Anders (Kerimäki: Simpala) 1998B

Petter (Kerimäki: Kulennoinen) 1995A

Sillfbäck

Måns Månsson (Juva: Murtois) 2016B

Sillfwenoin

(Kerimäki: Pappila) 2000B

Eskells (Kerimäki: Kulennoinen) 1995A

Hans (Kerimäki: Kulennoinen) 1995A

Hindrich (Kerimäki: Kerimäki) 1994A

Hindrich (Kerimäki: Kulennoinen) 1995A

Hindrich (Kerimäki: Ruokolahti) 1998A

Hindrich (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Hindrich Hindersson (Kerimäki: Jouhenniemi) 1994A

Lahrs (Kerimäki: Ruokolahti) 1998A

Nills (Kerimäki: Kerimäki) 1994A

Nills (Kerimäki: Laukansaari) 1995B

Olof (Kerimäki: Patasalo) 1997B

Olof (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Peer (Kerimäki: Ruokolahti) 1998A

Påhl (Kerimäki: Kerimäki) 1994A

Sillfwoin

Hindrich (Puumala: Kietävälä) 2023A

Simbain

Staffan (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Simberman

Cassper (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Simoin

(Juva: Kuosmala) 2012B

Hans Peerss:n (Kerimäki: Niinimäki) 1996B

Hindrich (Kerimäki: Ruokojärvi) 1998A

Samuell (Kerimäki: Ruokojärvi) 1998A

Walentin (Kerimäki: Ruokojärvi) 1998A

Sincko

Mattz (Ristiina: Puntala) 1569B

Sinckoin

Erich (Sulkava: Ruokoniemi) 2011A

Petter (Puumala: Pellilä) 2025A

Petter (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Sipoin

Peer Anderson (Ristiina: Mahkola) 1569A

Sippin

Anders (Sulkava: Sipilä) 2011B

Olof (Sulkava: Sipilä) 2011B

Siriein

Mårten (Sääminki: Aholahti) 2001B

Petter (Sääminki: Luostarila) 2001B

Siriäin

Erich (Ristiina: Koljola) 1568A

Siskoin

Anders (Mikkeli: Kähkölä) 1579A

Anders (Mikkeli: Siiskola) 1585A

Lars (Mikkeli: Kääriälä) 1579B

Marg: (Mikkeli: Visulahti) 1587A

Mattz (Mikkeli: Siiskola) 1585A

Mattz (Mikkeli: Väänälä) 1587A

Michell (Mikkeli: Kähkölä) 1579A

Påhl Påhlson (Mikkeli: Väänälä) 1587A

Sistoin

Lahrs (Rantasalmi: Lamminpohja) 1779B

Mattz (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Staffan (Sääminki: Otavanniemi) 2004B

Staffan (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Skillingh

Påhl (Sääminki: Tolppalansalmi) 2007A

Skiönberg

Lahrs (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Skiönfällt

Påhl (Iisalmi: Kiuruvesi) 1764B

Skopa

Carll (Kuopio: Niuvanniemi) 1755B

Erich (Kuopio: Niuvanniemi) 1755B

Smål:

Mårt (Ristiina: Marjoniemi) 1568B

Smål:r

Hindrich Peersson (Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Lahrs (Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Lahrs Lahrssonn (Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Mattz Peerss:n (Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Olof Peersson (Kuopio: Ohtaanniemi) 1756A

Smålander

Anders (Kuopio: Tuusniemi) 1760B

Anders Bertellsson (Kuopio: Tuusniemi) 1760B

Bertell Anderssonn (Kuopio: Syrjänsaari) 1759B

Hindrich (Kuopio: Jänissalo) 1753A

Mattz (Kuopio: Jänissalo) 1753A

Nills (Kuopio: Jänissalo) 1753A

Smålender

Alexander (Mikkeli: Nurhola) 1582A

Mårten (Mikkeli: Nurhola) 1582A

Olof (Mikkeli: Nurhola) 1582A

Snickare

Brusius (Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Mattz (Iisalmi: Kilpisaari) 1765A

Snickarin

Cnuth (Juva: Auvila) 2012B

Petter (Kerimäki: Toroppala) 1999B

Soikain

Petter (Ristiina: Sokkala) 1570B

Soikoin

Måns (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Thomas (Puumala: Kietävälä) 2023A

Soinin

Anders (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Anders (Sääminki: Mikkolanniemi) 2004A

Hindrich Ohlss:n (Leppävirta: Mustinmäki) 1747A

Lahrs (Leppävirta: Halola) 1744A

Mattz (Leppävirta: Soinilansalmi) 1748B

Nills (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Olof (Kuopio: Juonianlahti) 1753A

Olof Mattss:n (Leppävirta: Soinilansalmi) 1748B

Staffan (Kuopio: Puutosmäki) 1757A

Soldan

(Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Hans Hind (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578A

Sommar

Abraham (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Sonnin

Hindrich (Iisalmi: Ollikkala) 1768B

Issack Issackssonn (Iisalmi: Ollikkala) 1768B

Sorrioin

(Puumala: Kauppila) 2023B

Anders Lahrsson (Puumala: Miettula) 2024B

Christer (Puumala: Huhtimaa) 2022A

Christer (Puumala: Lampila) 2023B

Hindrich (Puumala: Huhtimaa) 2022A

Jacob (Puumala: Kauppila) 2023B

Lahrs (Juva: Soiniemi) 2019B

Lahrs Lahrsson (Puumala: Miettula) 2024B

Mattz (Puumala: Sorjola) 2025B

Måns (Puumala: Kauppila) 2023B

Måns Månsson (Puumala: Sorjola) 2025B

Olof (Puumala: Lampila) 2023B

Soukoin

Anders (Puumala: Kaipaala) 2023B

Påhl Lahrsson (Puumala: Kaipaala) 2023B

Thomas (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Soumal:

Brussius (Kerimäki: Pihlajaniemi) 1997A

Luukas (Kerimäki: Pihlajaniemi) 1997A

Petter (Kerimäki: Pihlajaniemi) 1997A

Soumal:n

Johan (Leppävirta: Keinälänmäki) 1745B

Michel (Kerimäki: Alakuona) 1992B

Soumalain

Axell (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Erich (Iisalmi: Ollikkala) 1768A

Erich (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Erich (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Hans (Juva: Suurniemi) 2019B

Jöran (Sääminki: Mikkolanniemi) 2004A

Mattz (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Mattz Mattsson (Iisalmi: Haapajärvi) 1763A

Petter (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Thomas (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Sourel:n

Lijskin (Iisalmi: Sonkajärvi) 1771A

Sparfwen

(Iisalmi: Vaaraslahti) 1773B

Sparre

Nills (Juva: Lievola) 2015B

Spof

(Mikkeli: Sairila) 1585A

Spoff

Erich (Mikkeli: Kovala) 1579A

Sporra

Eva (Rantasalmi: Asikkala) 1775A

Stannin

Hindrich (Kerimäki: Kuokkala) 1994B

Stierman

(Mikkeli: Norola) 1582A

Strellman

(Sulkava: Auvila) 2009A

Strenghell

Olof (Joroinen: Häyrilä) 1740A

Stråhlman

Johan (Kerimäki: Pappila) 2000B

Ström

Abraham (Mikkeli: Pietilänlahti) 1583A

Erich (Pieksämäki: Jäppilä) 1597A

Johan (Iisalmi: Sutela) 1771A

Mårten (Mikkeli: Pietilänlahti) 1583A

Stårck

(Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Petter (Iisalmi: Ruokonen) 1770A

Suchatar

Anna (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Suchkoin

Thomas (Pieksämäki: Suonenjoki) 1601B

Suchoin

Adam (Joroinen: Järvikylä) 1740B

Anders (Rantasalmi: Koivumäki) 1779B

Grells (Joroinen: Lahnalahti) 1742A

Hind: (Kangasniemi: Mannila) 1592A

Hindrich (Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Jacob (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Johan (Joroinen: Savuniemi) 1743A

Johan Grelson (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Markus (Pieksämäki: Kantala) 1598B

Mattz (Kangasniemi: Mannila) 1592A

Mattz (Joroinen: Lahnalahti) 1742A

Olof (Pieksämäki: Tihusniemi) 1602A, (Pieksämäki: Tossavalansaari) 1602A

Olof (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Olof (Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Petter (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Petter (Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Petter Mattss:n (Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Påhl (Pieksämäki: Tossavalansaari) 1602A

Påhl (Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Påhl (Leppävirta: Sarkamäki) 1749A

Påhl Påhlson (Pieksämäki: Tihusniemi) 1602A

Påhr (Pieksämäki: Tossavalansaari) 1602A

Pähr (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1602B

Suchoinen

Hindrich (Leppävirta: Tahvanala) 1748B

Suikoin

Erich (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601A

Johan (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601A

Summa

Jöns (Puumala: Ruokotaipale) 2025A

Thomas (Puumala: Ruokotaipale) 2025A

Summain

Anders (Juva: Summala) 2019B

Erich (Puumala: Lintusalo) 2024A

Erich (Puumala: Rokansalo) 2025B

Måns (Puumala: Lintusalo) 2024A

Peer Jacobsson (Juva: Haikarila) 2013B

Thomas (Juva: Summala) 2019B

Thomas (Puumala: Rokansalo) 2025B

Sund

Abrah: (Kuopio: Kuopio) 1750B

Petter (Ristiina: Valkola) 1571B

Suoliander

Niels (Mikkeli: Visulahti) 1587A

Surnoin

Petter (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601B

Suroin

Anders (Ristiina: Ylölä) 1571B

Simon Johanson (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Suroinen

Eskell (Kangasniemi: Halttula) 1589B

Jören (Kangasniemi: Halttula) 1589B

Suronen

Bertill (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Jören (Kangasniemi: Halttula) 1589B

Sutare

Johan (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Sutin

Erich (Mikkeli: Rahula) 1583B

Hans (Mikkeli: Rahula) 1583B

Lars (Ristiina: Vitsiälä) 1571A

Peer (Sääminki: Kallislahti) 2003A

Sutinen

Ifwar (Leppävirta: Timola) 1749A

Lahrs (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Lahrs (Leppävirta: Kotalahti) 1745B

Olof (Leppävirta: Kotalahti) 1745B

Påhl (Leppävirta: Timola) 1749A

Suttin

Anders (Leppävirta: Osmajärvi) 1747B

Ifwar (Leppävirta: Osmajärvi) 1747B

Johan (Rantasalmi: Hiltula) 1777A

Margareta (Leppävirta: Osmajärvi) 1747B

Mattz (Iisalmi: Sutela) 1771A

Peers (Joroinen: Katisenlahti) 1741A

Samuell (Joroinen: Katisenlahti) 1741A

Swanberg

Jonas (Kuopio: Tavinsalmi) 1760B

Swanström

(Iisalmi: Juminen) 1764B

Svart

(Joroinen: Vättilä) 1743B

Daniell (Kerimäki: Anttola) 1992B

Swensk

Petter (Iisalmi: Karvasalmi) 1765B

Swännin

Olof (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Sylfwestin

Hind: (Mikkeli: Haahkala) 1576B

Syriäl:in

Augustus (Ristiina: Huttula) 1565B

Petter (Ristiina: Huttula) 1565B

Påhl (Ristiina: Tarhola) 1571A

Syssmäl:in

Jören (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577B

Lars (Mikkeli: Pyörnilä) 1575B

Såickain

Erich (Ristiina: Sokkala) 1570A

Såikain

Erich (Sulkava: Pappila) 2012A

Erich (Mikkeli: Soikkala) 1585A

Hind: (Ristiina: Minkkilä) 1569A

Hindrich (Juva: Ylivesi) 2021A

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Mattz (Mikkeli: Soikkala) 1585A

Såikatar

Anna (Iisalmi: Leppälahti) 1766A

Såikoin

Hindrich Hinderss:n (Sulkava: Rauhanniemi) 2011A

Sålla

Jöran (Puumala: Huuhkaala) 2022A

Jöran Peersson (Puumala: Ihalainen) 2022B

Lahrs (Puumala: Piskola) 2025A

Petter (Puumala: Ihalainen) 2022B

Simon (Puumala: Maunola) 2024B

Såpain

(Leppävirta: Haapamäki) 1744A

Abraham (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Hindrich (Juva: Hietajärvi) 2013A

Hindrich (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Mattz (Juva: Rantuu) 2018B

Michell (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Olof (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Peer (Rantasalmi: Voinsalmi) 1786B

Såpoin

Olof (Pieksämäki: Virtasalmi) 1603A

Såppoin

Johan (Puumala: Kaipaala) 2023B

Michell (Puumala: Kaipaala) 2023B

Sårfwain

Anders (Rantasalmi: Syvänsi) 1784B

Sårmuin

Staffan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Säckin

Hindrich (Mikkeli: Harjumaa) 1576B

Påhl (Juva: Halola) 2013B

Sämein

Markus (Pieksämäki: Nikkarila) 1599B

Säppein

Anders (Kerimäki: Jouhenniemi) 1994A

Anders (Sääminki: Ikoinniemi) 2002A

Anders (Sääminki: Kaartilanranta) 2003A

Anders (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Anders (Sulkava: Kaipola) 2009B

Anders (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Bertell Bertellss:n (Sääminki: Pihlajanlahti) 2005B

Gustaf (Kerimäki: Kyllölä) 1994A

Hindrich (Kerimäki: Jouhenniemi) 1994A

Hindrich (Sääminki: Kallislahti) 2003B

Hindrich (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008B

Jacob (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Johan (Kerimäki: Pappila) 2000B

Lahrs (Sääminki: Punnola) 2006A

Lahrs Bertellss:n (Sääminki: Pihlajanlahti) 2005B

Mattz (Kerimäki: Ruokolahti) 1998A

Mattz (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Mattz (Sääminki: Päkkilä) 2005B

Olof (Kerimäki: Jouhenniemi) 1994A

Peer (Puumala: Maljala) 2024B

Peer Peerss:n (Kerimäki: Jouhenniemi) 1994A

Petter (Kerimäki: Kumpuranta) 1995A

Petter (Sääminki: Ikoinniemi) 2002A

Påhl Peersson (Kerimäki: Jouhenniemi) 1994A

Samuell (Sulkava: Seppälä) 2011B

Sigfredh (Sulkava: Seppälä) 2011B

Staffam (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Staffan (Kerimäki: Hälvä) 1993B

Staffan (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Säppä

Johan (Sulkava: Kaipola) 2010A

Säppäin

Måns (Pieksämäki: Karjala) 1598A

Säppäl:

Pär (Mikkeli: Kaipiala) 1579A

Pär (Mikkeli: Seppälä) 1584B

Säppäl:in

Johan (Mikkeli: Suonsaari) 1584B

Pär (Mikkeli: Seppälä) 1584B

Säppälein

Mattz (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1594B

Mattz (Mikkeli: Kaipiala) 1579A

Pär (Mikkeli: Rantakylä) 1583B

Säppäläin

Hind: (Mikkeli: Hyyrylä) 1577A

Särckä

Hind: (Ristiina: Laurikkala) 1568B

Särke

Johan (Ristiina: Vitsiälä) 1571A

Margareta (Ristiina: Vitsiälä) 1571A

Särkä

Johan Johanson (Ristiina: Hanhijärvi) 1567A

Söderman

Thomas (Kerimäki: Muhola) 1996A

Södermarck

Nils (Rantasalmi: Rantasalo) 1782B

Södermarcks

Nills (Rantasalmi: Kurkela) 1778A

Söörman

Måns (Iisalmi: Ruotaanmäki) 1770A

TAlkuun

Tackin

Allexand: (Juva: Pappila) 2021B

Anders (Rantasalmi: Ritalahti) 1783B

Cnuth (Rantasalmi: Ritalahti) 1783B

Johan (Leppävirta: Leppävirta) 1745B

Johan (Rantasalmi: Ritalahti) 1783B

Lahrs (Kuopio: Ryönä) 1757B

Lars (Pieksämäki: Nykälä) 1600A

Olof Mattss:n (Kuopio: Ryönä) 1757B

Tafwj

Erich (Sääminki: Laukansaari) 2004A

Taifwallantj

Abr:h: (Ristiina: Kylänlahti) 1567A

Michell (Mikkeli: Seppälä) 1584A

Pett:r (Ristiina: Tarhola) 1571A

Påhl (Mikkeli: Seppälä) 1584A

Thom: (Ristiina: Marjoniemi) 1568B

Taifwallanttj

Matz Peerson (Ristiina: Korhola) 1567B

Petter (Ristiina: Korhola) 1567B

Pär (Mikkeli: Lahnaniemi) 1580B

Taijain

Staffan (Ristiina: Kapala) 1567A

Taipal:

Erich (Ristiina: Närhilä) 1569A

Olof (Ristiina: Närhilä) 1569A

Staffan (Ristiina: Taipale) 1571A

Taipal:in

Johan (Ristiina: Taipale) 1571A

Taipalain

Hind: (Ristiina: Taipale) 1571A

Jören (Mikkeli: Taipale) 1585B

Taipoin

Hindrich (Sääminki: Jaatila) 2002A

Petter (Sääminki: Jaatila) 2002A

Tallqwist

Mattz (Iisalmi: Luupuvesi) 1767A

Tallrot

Lahrs (Iisalmi: Haajainen) 1763A

Tammelein

Jacob (Mikkeli: Vatila) 1587A

Tanin

Anders (Joroinen: Lahnalahti) 1742A

Tannin

Hindrich (Juva: Kaskii) 2014B

Hindrich (Juva: Vehmaa) 2020A

Petter (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Schwante (Juva: Vehmaa) 2020A

Tanninen

Anders (Juva: Männynmäki) 2016A

Hindrich (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Thomas (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Tanttu

Erich (Mikkeli: Suonsalmi) 1585A

Hans (Mikkeli: Kilkki) 1579B

Sigfred (Mikkeli: Malvaniemi) 1581B

Tarckiain

Eskell (Juva: Vehmaa) 2020A

Johan Staffanssonn (Juva: Vuorilahti) 2020B

Lahrs (Juva: Näärinki) 2016B

Petter (Juva: Näärinki) 2016B

Petter Staffansson (Juva: Vuorilahti) 2020B

Påhl Jacobssonn (Juva: Vuorilahti) 2020B

Påhl Mattsson (Juva: Soiniemi) 2019B

Tarf:oin

Adam (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1591A

Anders (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Bertill (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1591A

Erich (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Grels (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Mårten (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1591A

Petter (Pieksämäki: Maavesi) 1599B

Petter (Pieksämäki: Piispalanmäki) 1600B

Simon (Pieksämäki: Maavesi) 1599B

Tarfwoin

Claes (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Gustaf Gustafson (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Niels (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Pär (Mikkeli: Norola) 1581B

Thomas (Pieksämäki: Hällinmäki) 1595B

Tarkiain

Adam (Mikkeli: Kovala) 1579A

Gustaf (Ristiina: Kosola) 1567A

Johan Cnutson (Mikkeli: Anianniemi) 1575B

Lars (Mikkeli: Sairila) 1585A

Tarsiain

Hind (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Tarvon

(Pieksämäki: Viippero) 1603A

Tarvonius

Simon (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Taskin

(Kuopio: Kärsämäki) 1754B

Anders (Juva: Kaskii) 2014B

Anders (Rantasalmi: Hiltula) 1777A

Erich (Juva: Kaskii) 2014B

Johan (Sääminki: Kosola) 2003A

Jöran (Sulkava: Rahkolantaipale) 2011A

Jöran (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Jöran (Kuopio: Nilsiä) 1756A

Jöran (Rantasalmi: Hiltula) 1777A

Mattz (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Michell (Kuopio: Nilsiä) 1756A

Olof (Sääminki: Pappila) 2007B

Olof (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Påhl (Kuopio: Murtolahti) 1755B

Staffan (Kuopio: Hatsala) 1751A

Staffan (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Taskinen

Anders (Kuopio: Nilsiä) 1756A

Peer (Kuopio: Nilsiä) 1756A

Påhl (Kuopio: Nilsiä) 1756A

Tavast

Christopher (Kerimäki: Hannolanpelto) 1993B

Hind: (Mikkeli: Asila) 1575A

Torsten (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Tavastierna

(Pieksämäki: Tikkalanmäki) 1602A

Teet

Erich (Sääminki: Otavanniemi) 2004B

Margareta (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Teif:

And: (Juva: Maivala) 2016B

Teifwain

Erich (Juva: Teivaa) 2020A

Michell (Juva: Teivaa) 2020A

Teinus

Anders (Juva: Pitkälahti) 2018A

Teitin

(Juva: Karkeamaa) 2015A

(Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Anders (Juva: Taipale) 2019B

Johan (Puumala: Kaipaala) 2023B

Mattz (Juva: Taipale) 2019B

Olof (Juva: Taipale) 2019B

Olof (Joroinen: Joroisniemi) 1740A

Tenhin

Lahrs (Iisalmi: Rytky) 1770B

Påhl (Iisalmi: Rytky) 1770B

Tenhuin

(Leppävirta: Osmajärvi) 1747A

Erich (Iisalmi: Sulkava) 1771B

Erich (Joroinen: Syvänsi) 1743A

Eskell (Pieksämäki: Maavesi) 1599B

Hendrich (Joroinen: Syvänsi) 1743A

Hindrich (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Johan (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Olof (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Påhl Ehrson (Pieksämäki: Siikamäki) 1601A

Thomas (Joroinen: Syvänsi) 1743A

Terf:oin

Matz (Mikkeli: Pappila) 1589A

Thijman

Hindrich (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Thomain

Lahrs (Leppävirta: Tahvanala) 1748B

Mattz (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Michell (Leppävirta: Tahvanala) 1748B

Thomalain

Mattz (Kuopio: Enonlahti) 1750B

Michells (Kuopio: Enonlahti) 1750B

Måns (Kuopio: Enonlahti) 1750B

Ticka

Jacob (Pieksämäki: Utriala) 1602B

Johan (Mikkeli: Pappila) 1589A

Pähr (Pieksämäki: Utriala) 1602B

Tickain

Ellias (Iisalmi: Vaaraslahti) 1773B

Hindrich (Iisalmi: Kiuruvesi) 1764B

Ifwar (Iisalmi: Kiuruvesi) 1764B

Jossep (Iisalmi: Pajumäki) 1769B

Jören (Mikkeli: Vuolinko) 1588A

Olof (Iisalmi: Kiuruvesi) 1764B

Olof (Iisalmi: Sonkajärvi) 1771A

Petter (Iisalmi: Hautajärvi) 1764A

Påhl (Mikkeli: Harjumaa) 1575B

Påhl (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Påhl (Iisalmi: Heinämäki) 1764A

Påhl (Iisalmi: Kiuruvesi) 1765A

Påhl (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Påhl Hind:ss:n (Iisalmi: Kiuruvesi) 1764B

Staffan (Iisalmi: Niemisjärvi) 1767A

Tickatar

(Leppävirta: Paukarlahti) 1747B

Tietin

Ellias (Juva: Kaihunmäki) 2014A

Michell (Juva: Kaihunmäki) 2014A

Tigerstedt

(Joroinen: Häyrilä) 1740A

Tihjoin

Jacob Ehrson (Mikkeli: Suonsaari) 1584B

Petter (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Sigfr: Påhlson (Mikkeli: Haahkala) 1576B

Tihoin

Anders (Kangasniemi: Tiihola) 1594A

Påhl Anderson (Kangasniemi: Tiihola) 1594A

Tijain

Anders Peerssonn (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Hindrich (Sääminki: Tuohisaari) 2006B

Johan (Sääminki: Laukansaari) 2004A

Johan (Sulkava: Kaipola) 2009B

Mattz (Mäntyharju: Ollikkala) 1573B

Michell (Ristiina: Parkatniemi) 1569A

Tijckain

Olof (Iisalmi: Remeskylä) 1770B

Tijckonen

Olof (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Tijhoin

Anders Lahrsson (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Johans (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Lahrs (Kuopio: Pappila) 1762B

Lahrs Andersson (Kuopio: Vehmasmäki) 1761A

Lars (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Mattz (Kangasniemi: Vehmaskylä) 1594B

Mattz (Mikkeli: Haahkala) 1576B

Påhl (Kangasniemi: Halttula) 1589B

Påhl Larson (Kangasniemi: Tiihola) 1594A

Pähr (Pieksämäki: Viippero) 1603A

Staffan (Pieksämäki: Viippero) 1603A

Thomas (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Tijhonen

Johan (Kuopio: Pieksä) 1757A

Tijkain

Christer (Iisalmi: Pörsänmäki) 1769A

Mattz Nillsson (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Tijlickain

Olof (Kerimäki: Päivilä) 1997A

Tijlikain

Erich (Mäntyharju: Tiilikkala) 1574B

Johan Sigfrs: (Mäntyharju: Tiilikkala) 1574B

Tijmain

Peer (Leppävirta: Tuppurinmäki) 1749A

Tijmoin

Johan (Mikkeli: Soikkala) 1584B

Mattz (Leppävirta: Osmajärvi) 1747A

Olof (Mikkeli: Soikkala) 1584B

Petter (Puumala: Hylkylä) 2022B

Tijoin

Hans (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Hindrich (Iisalmi: Iisalmi) 1764A

Issack (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Påhl (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Tijotar

Brita (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Tijrickain

Staffan (Kuopio: Niemisjärvi) 1755B

Tijtain

Johan (Sääminki: Kommerniemi) 2003B

Mårten (Rantasalmi: Vahersalo) 1787A

Tijtin

Mattz (Kuopio: Karttula) 1753B

Petter (Pieksämäki: Kutumäki) 1598B

Tilikain

Erich (Mikkeli: Monikkala) 1581B

Tirckoin

(Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Anders (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Hindrich (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Hindrich (Leppävirta: Sarkamäki) 1749A

Hindrich (Rantasalmi: Pölläkkä) 1781A

Hindrich (Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Jacob (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Johan (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Mattz (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Mattz Peerss:n (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Nills (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Peer (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Petter (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Petter (Rantasalmi: Pölläkkä) 1781A

Påhl (Leppävirta: Niinimäki) 1747A

Staffan (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Tynnes (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Tirckoinen

Jöran (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Påhl (Rantasalmi: Rantasalo) 1783A

Tirckonen

Johan (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Tiroin

Mattz (Mikkeli: Väisälä) 1588B

Tirroin

Carll (Juva: Männynmäki) 2016A

Carll (Iisalmi: Ryhälä) 1769B

Carll (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Johan (Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Olof (Juva: Miettula) 2016B

Petter (Juva: Männynmäki) 2016A

Tissarj

Daniel (Kangasniemi: Salmenkylä) 1593A

Lars (Kangasniemi: Kauppila) 1591A

Mattz (Kangasniemi: Kauppila) 1591A

Påhl (Kangasniemi: Kauppila) 1591A

Tiusain

Johan (Ristiina: Korhola) 1567B

Jören (Mikkeli: Lahnaniemi) 1580B

Mattz (Mikkeli: Häyrylä) 1577A

Mattz (Ristiina: Koivakkala) 1568A

Michell (Mikkeli: Tiusala) 1586A, (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Niels (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Olof (Mikkeli: Tiusala) 1586A

Peer (Mikkeli: Häyrylä) 1577A

Pär (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Sigfr (Ristiina: Tiusala) 1570B

Tofwin

Anders And:sson (Kuopio: Nilsiä) 1756A

Bertell (Joroinen: Järvikylä) 1740B

Bertell (Kuopio: Lohilahti) 1755B

Bertell Bert:ss:n (Kuopio: Melaniemi) 1755B

Christer (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Ellias (Iisalmi: Laaka) 1766A

Ellias (Kuopio: Tuovilanlahti) 1760A

Erich (Iisalmi: Vehmasjärvi) 1773A

Gabriell (Iisalmi: Pielavesi) 1769B

Hindrich (Kuopio: Lohilahti) 1755B, (Kuopio: Melaniemi) 1755B

Hindrich Hinderssonn (Iisalmi: Heinämäki) 1764A

Johan (Iisalmi: Ruotaanlahti) 1770A

Johan (Kuopio: Lohilahti) 1755B

Johan (Kuopio: Nilsiä) 1756A

Joran (Joroinen: Katisenlahti) 1741A

Jöran (Iisalmi: Lampaanjärvi) 1766A

Michell (Iisalmi: Päsmäri) 1769B

Michell (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Peer (Kuopio: Lohilahti) 1755B

Petter (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Toifwa

Hindrich (Juva: Maivala) 2016B

Toijain

Cnut (Ristiina: Toijola) 1570B

Lars (Ristiina: Toijola) 1570B

Tollatar

Anna (Leppävirta: Hankamäki) 1744A

Tombsj

Johan Påhlsson (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Torain

Jacob (Iisalmi: Karvasalmi) 1765B

Torram

Mårten (Rantasalmi: Harjuranta) 1775B

Trelle

Carll (Sääminki: Haukiniemi) 2002A

Trentell

(Rantasalmi: Pirilä) 1782B

Trophill

(Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Tuchkain

Anders (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Anders (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Ifwar (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Johan (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Petter (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Simon (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Tuchkal:

(Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Johan (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1579A

Tuchkal:in

Johan (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Tuchkalain

And:s (Mikkeli: Kyyhkylänniemi) 1579A

Tuchkoin

Jöran (Puumala: Hamula) 2022A

Petter (Sulkava: Ruottila) 2011A

Tuchkul:n

Petter (Juva: Ylivesi) 2021A

Staffan (Juva: Ylivesi) 2021A

Tuchkulain

Nills (Kuopio: Hiltulanlahti) 1751A

Tuchkutar

Caissa (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Tuderus

Carl (Kangasniemi: Kangasniemi) 1591A

Carl (Kangasniemi: Synsiö) 1593B

Tuhas

Petter (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Tuhkal:in

Johan (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Tuijain

Sigf: (Pieksämäki: Valkeamäki) 1603A

Tuiulin

Johan (Kangasniemi: Reinikkala) 1593A

Tukain

Abr: (Ristiina: Juottila) 1567A

Lars (Mikkeli: Tuukkala) 1585B

Michell (Mikkeli: Tuukkala) 1585B

Påhl (Mikkeli: Vatila) 1587A

Tukainen

Lars (Ristiina: Juottila) 1567A

Tulla

Hans (Kangasniemi: Hyyrylä) 1589B

Jören (Kangasniemi: Hokanniemi) 1589B

Lars (Kangasniemi: Hokanniemi) 1589B

Niels (Kangasniemi: Hokanniemi) 1589B

Tunain

Hans (Kerimäki: Tuunaansaari) 1999B

Hindrich (Kerimäki: Tuunaansaari) 1999B

Johan (Kerimäki: Tuunaansaari) 1999B

Johan Hanssonn (Kerimäki: Tuunaansaari) 1999B

Tupporain

Hindrich (Leppävirta: Konnuslahti) 1744B

Tuppurain

Anders (Juva: Palonen) 2017B

Turackain

Olof (Juva: Turakkala) 2020A

Turakain

Olof (Juva: Hatsola) 2013B

Turckioin

Erich Peersson (Puumala: Niinisaari) 2025A

Turckul:

Olof (Kerimäki: Moiniemi) 1995B

Turdiain

(Kerimäki: Pihlajaniemi) 1997B

Axell (Kerimäki: Alakuona) 1992B

Brussius (Kerimäki: Nousiala) 1996B

Erich (Kerimäki: Kulennoinen) 1994B

Johan (Kerimäki: Järvenpää) 1994A

Mattz (Kerimäki: Simanala) 1999A, (Kerimäki: Sairalanmäki) 1999A, (Kerimäki: Turtianniemi) 1999A

Olof (Kerimäki: Alakuona) 1992B

Olof (Kerimäki: Simanala) 1999A, (Kerimäki: Sairalanmäki) 1999A

Peer (Kerimäki: Turtianniemi) 1999A

Påhl (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Påhl (Sääminki: Kaartilanranta) 2003A

Påhl Påhlsson (Sääminki: Kaartilanranta) 2003A

Simon (Kerimäki: Kulennoinen) 1995A

Simon (Kerimäki: Pihlajaniemi) 1997B

Staffan (Kerimäki: Alakuona) 1992B

Staffan (Kerimäki: Turtianniemi) 1999A

Turdin

Lahrs (Sääminki: Inkilä) 2002B

Olof (Kerimäki: Muhola) 1996A

Simon Staffanssonn (Sääminki: Inkilä) 2002B

Staffan (Sääminki: Inkilä) 2002B

Turpeein

Lahrs (Iisalmi: Kalliojärvi) 1765B

Olofz (Iisalmi: Kalliojärvi) 1765B

Turpelain

Samuel (Pieksämäki: Suonenjoki) 1601B

Turpiain

Hind: (Pieksämäki: Sianjalka) 1601B

Samuel (Pieksämäki: Sianjalka) 1601B

Turuin

Anders (Sulkava: Partala) 2010B

Anders (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Anders Anderss:n (Kuopio: Tuusniemi) 1760A

Brussius (Kerimäki: Karvila) 1994B

Erich (Kerimäki: Kolvosenpää) 1994B

Erich (Rantasalmi: Pisamalahti) 1781A

Hindrich (Sääminki: Mönkkölä) 2004A

Hindrich (Sulkava: Eerikkälä) 2009A

Hindrich (Sulkava: Mäntynen) 2010B

Hindrich (Joroinen: Montola) 1742B

Ifwar (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601B

Ifwar Zachrisson (Kuopio: Puutosmäki) 1757A

Jacob (Sulkava: Mäntynen) 2010B

Johan (Kerimäki: Kolvosenpää) 1994B

Johan (Kuopio: Suojärvi) 1759B

Johan Ohlsson (Leppävirta: Polvijärvi) 1748A

Lahrs (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1778A

Michell (Leppävirta: Polvijärvi) 1748A

Michell (Leppävirta: Saahkarlahti) 1749A

Michell (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Olof (Leppävirta: Polvijärvi) 1748A

Olof (Leppävirta: Sarkamäki) 1749A

Peer (Kuopio: Kasurila) 1754B

Petter (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Påhl (Kuopio: Puutosmäki) 1757A

Påhl (Rantasalmi: Voinsalmi) 1787A

Tuukain

Anders (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Anders (Ristiina: Hiirimäki) 1566

Jacob (Ristiina: Hiirimäki) 1566

Jören (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Tuukainen

Lars (Ristiina: Juottila) 1567A

Tuukein

Petter (Ristiina: Sokkala) 1570A

Tuukoin

Abraham (Juva: Pohjois) 2017B

Tyllin

Erich Johanson (Mäntyharju: Mynttilä) 1573A

Tyllä

Cnudt (Mikkeli: Soikkala) 1584B

Tynckein

Anders (Kerimäki: Ruokoniemi) 1998B

Ellias (Kerimäki: Tynkkylä) 1999A

Hindrich (Kerimäki: Tynkkylä) 1999A

Jöran Abrahamss (Sääminki: Kosola) 2003A

Jöran Jöranssonn (Sääminki: Kosola) 2003A

Lahrs (Kerimäki: Tynkkylä) 1999A

Mattz (Sääminki: Pappila) 2007B

Olof (Kerimäki: Tynkkylä) 1999A

Peer (Kerimäki: Klemettilä) 1993A

Peer (Kerimäki: Tynkkylä) 1999A

Peer Peersson (Sääminki: Kosola) 2003A

Påhl (Kerimäki: Ruokoniemi) 1998A

Påhl Jöransson (Kerimäki: Klemettilä) 1993A

Tynkein

Anna (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Hindrich (Kerimäki: Vaara) 2000A

Michell (Kerimäki: Vaara) 2000A

Peer Peersson (Kerimäki: Vaara) 2000A

Tyrfwin

Mattz (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1600B

Michell (Pieksämäki: Pitkäsmäki) 1600B

Tåif:n

Lahrs Erss:n (Kerimäki: Ruokojärvi) 1997B

Tåifwain

Anders Hindersson (Kuopio: Kotasalmi) 1754B

Hindrich (Kerimäki: Niinimäki) 1996B

Hindrich (Kerimäki: Sairalanmäki) 1999A

Hindrich (Kuopio: Julkula) 1752B

Mattz (Kerimäki: Mannikkala) 1996A

Olof (Kuopio: Kotasalmi) 1754B

Olof (Kuopio: Pöljä) 1756B

Petter (Kerimäki: Sairalanmäki) 1999A

Påhl (Kuopio: Kotasalmi) 1754B

Söfring (Kerimäki: Pappila) 2000B

Tåifwakain

Anders (Ristiina: Kylänlahti) 1567A

Christer (Mäntyharju: Saviniemi) 1573B

Tåifwl:n

Thomas (Kuopio: Kaaraslahti) 1753A

Tåijain

Christer (Mäntyharju: Ollikkala) 1573B

Christer (Ristiina: Toijola) 1570B

Thomas (Ristiina: Toijola) 1570B

Tålain

Hindrich Staff:ss:n (Joroinen: Katisenlahti) 1741A

Tållain

Johan (Joroinen: Lahnalahti) 1742A

Lahrs (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Tårsten (Joroinen: Ruokoniemi) 1742B

Tållf:n

Olof Peerss:n (Rantasalmi: Asikkala) 1775A

Tållfl:

Petter (Kuopio: Kurolanlahti) 1754A

Tållfwain

Abraham (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Abraham (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Anders (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Anders (Rantasalmi: Voinsalmi) 1786B

Carll (Rantasalmi: Putkisalo) 1782B

Erich (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Gustaf (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Hans Peersson (Sääminki: Pirhiänniemi) 2005B

Hindrich Abrahamsson (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Lahrs (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Olof Mattsson (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Olof Ohlssonn (Rantasalmi: Teemassaari) 1785B

Tållhain

Johan (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Tålloin

Christer (Joroinen: Järvikylä) 1740B

Påhl (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Tåloin

Hemming (Pieksämäki: Jäppilä) 1597A

Jacob (Kuopio: Nuutila) 1753B

Niels (Pieksämäki: Jäppilä) 1597A

Tålpa

Grels (Mikkeli: Merrasmäki) 1581B

Johan (Mikkeli: Tikkala) 1586A

Tåppin

Mattz (Iisalmi: Partala) 1768B

Tårfwin

(Kuopio: Roikansaari) 1758A

Bertell (Leppävirta: Halola) 1744A

Erich (Leppävirta: Halola) 1744A

Johan (Leppävirta: Halola) 1744A

Johan Peersson (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Peer (Leppävirta: Saamainen) 1748B

Tårika

Johan (Mikkeli: Soikkala) 1585A

Simon (Mikkeli: Soikkala) 1585A

Tårniain

Anders (Ristiina: Koivakkala) 1567B

Johan (Ristiina: Koivakkala) 1567B

Johan (Leppävirta: Kotalahti) 1745A

Niels (Ristiina: Koivakkala) 1567B

Petter (Ristiina: Vitsiälä) 1571A

Sigfr: (Mikkeli: Soikkala) 1585A

Tårpacko

Johan (Rantasalmi: Putkisalo) 1782B

Tårrapain

Anders (Kerimäki: Toroppala) 1999B

Tårropain

Christer (Kerimäki: Toroppala) 1999B

Tåssawain

Johan (Iisalmi: Kuivaniemi) 1765B

Lahrs (Iisalmi: Kuivaniemi) 1765B

Lahrs Lahrsson (Kuopio: Kasurila) 1754B

Michell (Kuopio: Kasurila) 1754B

Påhl (Kuopio: Kasurila) 1754B

Tåttman

(Iisalmi: Löytynjärvi) 1767A

Tåttro

Michell (Sääminki: Haukiniemi) 2002A

Tärfwain

Påhl (Ristiina: Hangastenmaa) 1565C

Tärfwin

Matz (Ristiina: Inkarila) 1567A

Tärfwoin

Erich (Kerimäki: Makkola) 1996A

Johan (Sulkava: Kaartila) 2009B

Johan (Sulkava: Ruokoniemi) 2011A

Jöran (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Lahrs (Joroinen: Kaitainen) 1741A

Magnus (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Mattz (Sulkava: Kaartila) 2009B

Olof (Sulkava: Ruokoniemi) 2011A

Peer Peerssonn (Sääminki: Ahvionsaari) 2001B

Tärräs

Påhl (Rantasalmi: Hiltula) 1777A

Täräs

Margareta (Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Törne

(Joroinen: Häyrilä) 1739B

Johan (Mikkeli: Heinälahti) 1577A

Törrein

Bror Bertell (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Bror Lahrs (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Mattz (Leppävirta: Polvijärvi) 1747B

Mattz (Leppävirta: Rummukkala) 1748A

Mattz (Leppävirta: Varistaipale) 1749B

UAlkuun

Uckoin

Anders (Mikkeli: Kynsiensalo) 1580A

Christer (Mikkeli: Parkkola) 1583A

Erich (Mikkeli: Kynsiensalo) 1580A

Erich (Mikkeli: Parkkola) 1583A

Eskell (Mikkeli: Ukonniemi) 1586A

Jören Jörens: (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Mattz (Juva: Paatela) 2017B

Mattz (Mikkeli: Kynsiensalo) 1580A

Måns (Kuopio: Keyritty) 1754B

Mårten (Mikkeli: Kynsiensalo) 1580A

Pär (Mikkeli: Kotkatvesi) 1580A

Sigfr: (Mikkeli: Ripatti) 1584A

Uimis

Mattz (Juva: Ylivesi) 2021A

Ullmain

Johan (Iisalmi: Iisalmi) 1764B

Johan (Iisalmi: Sutela) 1771A

Peer (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Ullmains

Ellias (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Ursinus

(Rantasalmi: Lahdenkylä) 1779B

Jacob (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Johan (Kangasniemi: Pappila) 1595A

Jöran (Kangasniemi: Pappila) 1595A

Utriain

Hans (Pieksämäki: Utriala) 1602B

Hind: (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1602B

Petter (Pieksämäki: Maavesi) 1599B

Påhl (Pieksämäki: Maavesi) 1599B

Uttriain

Mattz (Joroinen: Syvänsi) 1743A

Niells (Pieksämäki: Liedemäki) 1599A

Peer (Joroinen: Syvänsi) 1743A

Påhl (Kerimäki: Simpala) 1998B

Påhl (Iisalmi: Heinämäki) 1764A

Påhl (Joroinen: Syvänsi) 1743A

Samuell (Iisalmi: Heinämäki) 1764A

VWAlkuun

v: d: Heide

(Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Wadsteen

Johan (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Wahill

Jören (Mikkeli: Norola) 1582A

Wahl

(Juva: Inkilä) 2014A

Petter (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780B

Wainicka

Johan (Kuopio: Hiltulanlahti) 1751A

Peer Peersson (Kuopio: Hiltulanlahti) 1751A

Wainickain

Anders (Kuopio: Karttula) 1753B

Johan (Kuopio: Hamula) 1751B

Mattz (Kuopio: Karttula) 1753B

Waitin

Eskell (Juva: Koikkala) 2014B

Walckoin

Elias (Pieksämäki: Sauvomäki) 1601B

Lars (Pieksämäki: Ruokomäki) 1600B

Påhl (Mikkeli: Rämälä) 1583A

Simon (Mikkeli: Rämälä) 1583A

Simon (Pieksämäki: Sauvomäki) 1601B

Wirgilius (Pieksämäki: Sauvomäki) 1601B

Walin

Johan (Mikkeli: Koskentaipale) 1579A

Walkoin

Anders (Ristiina: Hartikkala) 1566

Hind: (Mikkeli: Tuukkala) 1585B

Hindrich (Ristiina: Hartikkala) 1566

Johan (Mikkeli: Tuukkala) 1585B

Johan Anderson (Ristiina: Hartikkala) 1566

Påhl (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Wallckoin

Hindrich (Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Olof (Rantasalmi: Vahersalo) 1787A

Walldoin

Anders Påhlss:n (Puumala: Valtola) 2026A

Bertell (Juva: Pohjois) 2018A

Christer (Puumala: Kokkola) 2023A

Gustaf (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Jöran (Puumala: Muuramäki) 2024B

Lahrs (Sulkava: Auvila) 2009A

Lahrs (Sulkava: Lohilahti) 2010A

Margareta (Sulkava: Lohilahti) 2010A

Petter Petterssonn (Puumala: Seppälä) 2025B

Påhl (Sulkava: Lohilahti) 2010A

Sigfred (Sääminki: Tuohisaari) 2006B

Thomas (Puumala: Muuramäki) 2024B

Wallkoin

Abrah: (Ristiina: Koljola) 1568A

Wallman

Samuel (Ristiina: Laasola) 1568A

Walter

(Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Diedrich (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Wanhain

And: (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Anders (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Christer (Mikkeli: Laurikkala) 1580B

Hind: (Mikkeli: Kaikkola) 1579B

Hind: (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Johan (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Lahrs (Sääminki: Punnola) 2006A

Mårten Mårtensson (Sääminki: Punnola) 2006A

Wanhamies

Mattz (Mikkeli: Hirvensalmi) 1577A

Warg

Lars (Mäntyharju: Niinimäki) 1573A

Wargentin

Johan (Rantasalmi: Lamminpohja) 1779B

Waris

Lahrs (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Warius

Erich (Juva: Vuorenmaa) 2020B

Påhl (Juva: Vuorenmaa) 2020B

Waroin

Anders (Sääminki: Vaikotaipale) 2007A

Bertell Nillss:n (Kuopio: Leppäranta) 1755B

Johan (Kuopio: Akonvesi) 1750B

Jöran (Rantasalmi: Putkisalo) 1782B

Lahrs (Kuopio: Vuotjärvi) 1761B

Olof (Sääminki: Vaikotaipale) 2007A

Påhl (Kuopio: Miettilä) 1755B

Påhl (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Påhl (Rantasalmi: Pappila) 1787B

Warpo

Hind: (Kangasniemi: Äkrynmäki) 1594B

Warssa

Eskell (Mäntyharju: Saviniemi) 1573B

Simon (Mäntyharju: Saviniemi) 1573B

Wartia

Olof (Kuopio: Västinniemi) 1761B

Peer Nillss:n (Kuopio: Västinniemi) 1761B

Wartiain

(Iisalmi: Ollikkala) 1768B

Christer (Kuopio: Riistavesi) 1757B

Johan (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Mårten (Kuopio: Hakkarala) 1752A

Nills (Kuopio: Riistavesi) 1757B

Nills Christersson (Kuopio: Riistavesi) 1757B

Wartiatar

Kirstin (Kuopio: Hakkarala) 1752A

Wassara

Anders (Sulkava: Pulkkila) 2010B

Johan (Sulkava: Pulkkila) 2010B

Petter (Juva: Kaskii) 2014B

Wasteen

Mattz (Rantasalmi: Rauhamäki) 1784A

Watain

Casper (Kuopio: Kuivaniemi) 1753B

Jacob (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

Johan (Kerimäki: Kolvosenpää) 1994B

Wauchkoin

Michell (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Pähr (Pieksämäki: Vauhkola) 1603B

Samuell (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Wauhkoin

And:s (Pieksämäki: Vehmaiskylä) 1602B

Christer (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Christesr (Pieksämäki: Pyhitty) 1600A

Dominicus (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Johan (Pieksämäki: Vauhkola) 1603B

Jören (Pieksämäki: Vauhkola) 1603B

Staff: (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Weckman

Anders (Ristiina: Lintuniemi) 1568B

Weeman

(Juva: Teivaa) 2020A

Werlander

Gab: (Rantasalmi: Vahersalo) 1787A

Werman

Barthold (Puumala: Puumalansalmi) 2026A

Westman

Hans Hindrich (Rantasalmi: Joutsenmäki) 1777B

Wickla

Petter (Sääminki: Varparanta) 2007A

Wijckbergh

Gustaff (Sulkava: Kaipola) 2010A

Wijhawain

Anders (Sulkava: Kammola) 2010A

Jacob (Sääminki: Päkkilä) 2005B

Jacob (Sulkava: Kammola) 2010A

Jochim (Kerimäki: Kulennoinen) 1994B

Lahrs (Sääminki: Kesamonsaari) 2002B

Lahrs (Rantasalmi: Hiismäki) 1776B

Mattz (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Petter (Juva: Paatela) 2017B

Petter (Sulkava: Kaipola) 2009B

Petter (Sulkava: Kammola) 2010A

Sigfred (Sääminki: Kapajaakkola) 2003B

Syring (Rantasalmi: Hiismäki) 1776A

Syring (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1779A

Wijhoin

Hindrich (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Johan (Joroinen: Häyrilä) 1740A

Samuell (Joroinen: Häyrilä) 1740A

Wijhoitar

Maria (Kuopio: Räimä) 1757A

Wijnberg

(Iisalmi: Haapajärvi) 1763B

Wijnickain

Erich (Kuopio: Väänälä) 1761B

Hindrich (Kuopio: Väänälä) 1761B

Wijskarin

Mattz (Sääminki: Vuoriniemi) 2007A

Thomas (Sääminki: Pihlajanniemi) 2005A

Wijssain

Jöran (Juva: Pohjois) 2017B

Wijticka

Anders (Puumala: Hylkylä) 2022B

Wilhuin

Ewa (Pieksämäki: Pyhitty) 1600B

Johan (Pieksämäki: Kirkonkylä) 1597B

Willdus

Lahrs (Puumala: Hamula) 2022A

Willhuin

Anders (Mikkeli: Tikkala) 1586A

Johan Pährson (Pieksämäki: Vilhula) 1602B

Påhl (Pieksämäki: Vilhula) 1602B

Pähr (Pieksämäki: Vilhula) 1602B

Pär (Pieksämäki: Surnunmäki) 1601A

Williackain

(Rantasalmi: Harjuranta) 1776A

Williakain

Erich (Mikkeli: Monikkala) 1581A

Markus (Mikkeli: Vanhamäki) 1588B

Markus (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Mårt: (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Niels (Mikkeli: Monikkala) 1581A

Olof (Mikkeli: Vanhamäki) 1588B

Petter (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Petter (Joroinen: Kaitainen) 1741A

Påhl (Mäntyharju: Lahnaniemi) 1573A

Sigfr: (Mikkeli: Vuolinko) 1587B

Willikain

Hans (Mikkeli: Viljakkala) 1588B

Johan (Mäntyharju: Karankamäki) 1572B

Willskain

Johan (Kangasniemi: Harjunmaa) 1589B

Winikain

Johan (Ristiina: Pyrhölä) 1569B

Michell (Kangasniemi: Kähkölä) 1591A

Wirilander

Joh: (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Wirnäs

Hindrich (Kuopio: Juurikkamäki) 1753A

Mattz (Kuopio: Juurikkamäki) 1753A

Måns (Kuopio: Juurikkamäki) 1753A

Peer Peersson (Kuopio: Juurikkamäki) 1753A

Wirol:n

Michell (Sääminki: Pakarila) 2001B

Wirolain

Anders (Sulkava: Iitlahti) 2009B

Hindrich (Joroinen: Lahnalahti) 1742A

Johan (Puumala: Kaipaala) 2023B

Jöran (Rantasalmi: Pirilä) 1781A

Nills (Sääminki: Kurkela) 2003B

Petter (Sääminki: Kurkela) 2003B

Påhl (Joroinen: Lahnalahti) 1742A

Witikain

Jören (Ristiina: Parkatniemi) 1569B

Mårten (Mikkeli: Lahnaniemi) 1580B

Witticka

Anders (Sulkava: Karjulanmäki) 2010A

Wittikain

Anders Johanson (Mäntyharju: Poitsiniemi) 1573B

Christer (Mäntyharju: Poitsiniemi) 1573B

Johan (Mäntyharju: Poitsiniemi) 1573B

Mattz (Mäntyharju: Särkemäki) 1573B

Mårten (Ristiina: Koivakkala) 1567B

Wohla

Christer (Mikkeli: Lahnamäki) 1580B

von d: Heide

(Mikkeli: Kirkonkylä) 1578A

von der Heide

Christopher (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578A

Christopher (Mikkeli: Pappila) 1589A

Wrilander

Erich (Kuopio: Hiltulanlahti) 1751A

Wullff

Johan (Joroinen: Kerisalo) 1741B

Wunukain

Carl (Kangasniemi: Rekola) 1593A

Sigfr: (Kangasniemi: Rekola) 1593A

Sigfred (Kangasniemi: Rekola) 1593A

Wäber

(Mikkeli: Anttola) 1575A

Wächwil:

Erich (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601B

Wäckärä

Mattz (Ristiina: Syvänmaa) 1570B

Wäijalain

Erich (Juva: Ronkala) 2018B

Petter (Juva: Varparanta) 2020B

Wäijol:n

Thomas Peerss:n (Sulkava: Mäntynen) 2010B

Wäisein

Arfwed (Pieksämäki: Pyhitty) 1600B

Arfwed (Pieksämäki: Väisälä) 1603A

Arfwed Jacobson (Pieksämäki: Väisälä) 1603A

Christer (Mikkeli: Marjoniemi) 1581A

Christer (Mikkeli: Vanhala) 1586A

Hind: (Pieksämäki: Väisälä) 1603A

Johan (Mikkeli: Harjumaa) 1576A

Johan (Mikkeli: Vanhamäki) 1588B

Lars (Kangasniemi: Äkryntaipale) 1594B

Mattz (Mikkeli: Ihastjärvi) 1577B

Mattz (Mikkeli: Marjoniemi) 1581A

Mattz (Mikkeli: Väisälä) 1588B

Olof (Mikkeli: Väisälä) 1588B

Petter (Mikkeli: Väisälä) 1588B

Petter (Pieksämäki: Längelmäki) 1598B

Petter (Kuopio: Halola) 1752B

Pär (Mikkeli: Marjoniemi) 1581A

Simon (Mikkeli: Väisälä) 1588B

Thomas (Pieksämäki: Väisälä) 1603A

Wäissein

(Juva: Vuorenmaa) 2021A

Bengdt And:ss:n (Juva: Hyötyy) 2013B

Christer (Iisalmi: Karvasalmi) 1765B

Christer (Iisalmi: Väisälänmäki) 1773A

Hemming (Iisalmi: Väisälänmäki) 1773A

Johan (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Johan (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Mattz (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Mattz (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Peer (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Petter (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Påhl (Iisalmi: Nerkoo) 1767B

Påhl (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Thomas (Juva: Männynmäki) 2016A

Wälloin

Påhl (Sääminki: Pihlajanniemi) 2004B

Wänein

Anders (Kuopio: Kehvo) 1754A

Anders (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786B

Beata (Kuopio: Kurolanlahti) 1754A

Gustaf (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Hans (Juva: Pitkälahti) 2018A

Hans (Kuopio: Kurolanlahti) 1754A

Ifwar (Kuopio: Väänälä) 1761B

Jonas (Mikkeli: Vehmaskylä) 1586B

Lars (Mikkeli: Väänälä) 1587A

Mattz (Mikkeli: Väänälä) 1587A

Michell Cnuthss:n (Kuopio: Kehvo) 1754A

Olof (Kuopio: Kurolanlahti) 1754A

Wäniein

Johan (Mikkeli: Väänälä) 1587A

Wännin

Lars (Mikkeli: Rahula) 1583B

Pär (Mikkeli: Norola) 1581B

Samuel (Mikkeli: Seppälä) 1584B

Wännäl:n

Anders (Sääminki: Ritosaari) 2006A

Anders (Rantasalmi: Tammenlahti) 1786B

Erich (Kerimäki: Yläkuona) 2000A

Påhl (Iisalmi: Alapitkä) 1763A

Wännälein

(Kuopio: Haminalahti) 1751A

Erich (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Hindrich (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Johan (Joroinen: Kaitainen) 1740B

Mattz (Kuopio: Käärmelahti) 1755A

Petter (Kuopio: Hirvilahti) 1751B

Påhl (Kuopio: Hirvilahti) 1751B

Thomas (Kerimäki: Yläkuona) 2000B

Wänsse

Petter (Sääminki: Kokonsaari) 2002B

Wänssell

Carll (Iisalmi: Ulmala) 1772B

Wänttin

Grells (Leppävirta: Saijanlahti) 1749A

Hindrich (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Hindrich (Rantasalmi: Repomäki) 1784A

Ingeborg (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Jöran (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Magnus (Rantasalmi: Repomäki) 1784A

Mattz (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Michell (Leppävirta: Saijanlahti) 1749A

Mårten (Leppävirta: Saijanlahti) 1749A

Petter (Rantasalmi: Joutsenlahti) 1777B

Petter (Rantasalmi: Repomäki) 1784A

Påhl (Rantasalmi: Torasalo) 1785A

Wäntz

Erich (Mäntyharju: Toivola) 1574A

Erich (Mikkeli: Monikkala) 1581A

Jseph (Mikkeli: Monikkala) 1581A

Wänäin

Anders (Kuopio: Väänälä) 1761B

Cnuth (Kuopio: Väänälä) 1761B

Mattz (Kuopio: Väänälä) 1761B

Petter (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

Påhl (Iisalmi: Ruokonen) 1770A

Påhl Påhlssonn (Iisalmi: Ruokonen) 1770A

Wänäl:

Anders (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Olof (Kangasniemi: Pölläkkä) 1592B

Wänäl:in

Mattz (Kangasniemi: Murtoinen) 1592A

Petter (Pieksämäki: Haukivuori) 1596B

Wänäläin

Sigfr: (Pieksämäki: Haukivuori) 1597A

Wäpsalain

Hans (Rantasalmi: Palvalahti) 1782B

Hindrich (Rantasalmi: Palvalahti) 1782B

Olof (Rantasalmi: Palvalahti) 1782B

Wäpssa

Bertell (Juva: Ollikkala) 2017B

Sigfredh (Juva: Ollikkala) 2017B

Wäpsäl:in

Eskell (Pieksämäki: Tyyrinmäki) 1602A

Påhl (Pieksämäki: Tyyrinmäki) 1602A

Påhl (Pieksämäki: Toholahti) 1602B

Wäpsäl:n

Hind: (Pieksämäki: Rajalanniemi) 1600B

Samuel (Pieksämäki: Rajalanniemi) 1600B

Wäpsälein

Erich (Leppävirta: Vehvilä) 1749B

Wärckolain

Eskell (Kerimäki: Niinimäki) 1996B

Wärdin

Hans (Kerimäki: Simanala) 1998B

Wässein

Petter (Iisalmi: Löytynmäki) 1766B

Wässäl:in

Jören (Ristiina: Savela) 1570B

Wästerin

Jacob (Juva: Vehmaa) 2020B

Johan (Sulkava: Mäntynen) 2010B

Lahrs (Kerimäki: Naukkarila) 1996B

Lars (Pieksämäki: Jauhomäki) 1597B

Olof (Kerimäki: Naukkarila) 1996B

Peer Mattss: (Sulkava: Mäntynen) 2010B

Petter (Juva: Vehmaa) 2020B

Petter (Kerimäki: Naukkarila) 1996B

Petter (Sääminki: Pellossalo) 2005A

Påhl (Sulkava: Kaitainen) 2010A

Staffan (Juva: Härkälänniemi) 2013A

Wätein

Anders (Juva: Järvenpää) 2014A

Erich (Kuopio: Ryönä) 1757B

Johan (Mikkeli: Väätämänsalmi) 1586B

Johan (Kuopio: Riistavesi) 1758A

Johan Johansson (Mikkeli: Väätämänsalmi) 1586B

Lahrs (Kuopio: Ryönä) 1757B

Olof Johanss:n (Sulkava: Väätälänmäki) 2011B

Olof Olofss:n (Kuopio: Ryönä) 1757B

Wätelein

Christer (Sääminki: Juvola) 2002B

Josseph (Sääminki: Juvola) 2002B

Wätzel:

Ellias (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778B

YAlkuun

Yllein

Olof Ohlss:n (Pieksämäki: Suolitaipale) 1601B

Yllent:n

Peer Påhlss:n (Joroinen: Kerisalo) 1741A

Yllöin

Anders (Pieksämäki: Kylmämäki) 1598A

Carl (Kangasniemi: Murtoinen) 1592A

Erich (Pieksämäki: Hankamäki) 1596A

Hans (Pieksämäki: Kylmämäki) 1598A

Hans (Pieksämäki: Venetmäki) 1603A

Hans Larson (Pieksämäki: Kylmämäki) 1598A

Hind: (Pieksämäki: Niininiemi) 1600A

Hind: (Pieksämäki: Toikkalanmäki) 1602B

Johan (Pieksämäki: Kylmämäki) 1598A

Johan (Pieksämäki: Surnunmäki) 1601A

Jören (Pieksämäki: Kylmämäki) 1598A

Lars (Pieksämäki: Kylmämäki) 1598A

Lars (Pieksämäki: Niininiemi) 1600A

Michell (Pieksämäki: Hankamäki) 1596A

Olof Ohlson (Pieksämäki: Suontientaipale) 1601B

Petter (Ristiina: Ylölä) 1571B

Thomas (Ristiina: Ylölä) 1571B

Yllönen

Hind: (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

Påhl (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1590B

ZAlkuun

Zachaeus

(Joroinen: Kotkatlahti) 1741B

Zachaus

Johan (Kuopio: Kehvo) 1754A

Zitting

Jacob (Rantasalmi: Kolkontaipale) 1778A

Jochim (Rantasalmi: Asikkala) 1774B

Zittingh

Regina (Rantasalmi: Tuusmäki) 1786A

ÅAlkuun

Åbergh

Johan (Sääminki: Savonlinnan Malmi) 2008A

Åfwaskain

Mattz (Kuopio: Tallus) 1759B

Åikarin

Simon (Iisalmi: Ryhälä) 1769B

Åinoin

Anders (Juva: Mäköis) 2016A

Christer (Leppävirta: Kuronlahti) 1744B

Hindrich (Juva: Kettula) 2014A

Johan (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Johan (Rantasalmi: Harjuranta) 1775B

Jöran (Joroinen: Maavesi) 1742B

Lahrs (Joroinen: Häyrilä) 1739B

Mattz (Leppävirta: Lapinmäki) 1746B

Mattz (Rantasalmi: Suurniemi) 1784B

Olof (Juva: Kettula) 2014A

Olof (Joroinen: Montola) 1742B

Sigfred (Juva: Pätylä) 2017B

Åkerman

(Mikkeli: Lahnamäki) 1580B

Ållckoin

Mattz (Juva: Ruokola) 2019A

Ållf:n

Johan Månsson (Sääminki: Kesamonsaari) 2002B

Ållfwoin

Chatarina (Kerimäki: Pitkälä) 1997B

Eskell (Kerimäki: Laukansaari) 1995B

Ållickain

(Leppävirta: Kurjalanranta) 1745A

Anna (Iisalmi: Lappetelä) 1766B

Erich (Mäntyharju: Ollikkala) 1573B

Erich (Iisalmi: Lappetelä) 1766B

Gustaf (Leppävirta: Paukarlahti) 1747B

Hindrich (Iisalmi: Karvasalmi) 1765B

Ifwar (Leppävirta: Leppävirta) 1746A

Johan (Kerimäki: Hannolanpelto) 1993B

Johan (Iisalmi: Kivistö) 1765B

Jöran (Kuopio: Kärsämäki) 1754B

Lahrs (Iisalmi: Karvasalmi) 1765B

Olof (Iisalmi: Kivistö) 1765A

Olof (Iisalmi: Kivistö) 1765B

Olof (Kuopio: Kärsämäki) 1754B

Petter (Juva: Ruokola) 2019A

Påhl (Iisalmi: Kivistö) 1765A

Påhl (Iisalmi: Lukkarila) 1766A

Påhl (Iisalmi: Ollikkala) 1768B

Påhl (Kuopio: Kärsämäki) 1754B

Staffan (Iisalmi: Lappetelä) 1766B

Thomas (Kuopio: Kärsämäki) 1754B

Ållikain

Hans (Mäntyharju: Ollikkala) 1573B

Johan (Mäntyharju: Ollikkala) 1573B

Petter (Ristiina: Savela) 1570B

Pär (Mikkeli: Kovala) 1578B

Ållk:n

Lars Mattson (Ristiina: Savela) 1570B

Åman

Samuell (Kuopio: Juonianlahti) 1753A

Ånckoin

Rassmus (Iisalmi: Haapajärvi) 1763B

Ånoin

Påhl (Kangasniemi: Orala) 1592B

Årafwa

Jören (Ristiina: Sokkala) 1570A

Årain

Johan (Kangasniemi: Kutemajärvi) 1591A

Årre

Hans (Mikkeli: Kirkonkylä) 1578B

Årroin

Jacob (Rantasalmi: Osikonmäki) 1780A

Åssenbrygg

Kirstin (Iisalmi: Vieremäjärvi) 1772A

Nills (Iisalmi: Vieremäjärvi) 1772A

ÄAlkuun

Äijäläinen

Anders Mattson (Mäntyharju: Toivola) 1574A

ÖAlkuun

Öman

Johan (Kuopio: Haminalahti) 1751A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 6087 nimeä

© Väinö Holopainen 2017