AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1645 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1645

Nimihakemisto


-  A  B  C  F  H  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  C  F  H  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Bernhardus Nicolaj (Sulkava) 112B

Ericus Georgij (Sulkava) 112B

Hans Dirichsson (Kammola) 113A

Jören Olsson 111B

Jören Olsson (Partala) 114B

AAlkuun

Auffuin

Peer 113A

Auffuinen

Henrich (Auvila) 112B

Mårthen (Ryhälä) 113A

Aufuinen

Erich (Ylisenauvila) 112B

BAlkuun

Benchtickäin

Oluff 113A

CAlkuun

Cainolain

Lars (Partala) 114B

Caipoin

Anders 112A

Johan Larsson (Kaipola) 111B

Oluff Larsson (Kaitainen) 111B

Peer Grelsson (Kaipola) 111B

Cammoin

Anders Jönsson 113B

Johan Morthensson (Kammola) 113A

Lars Staffansson 113B

Peer Andersson (Kammola) 113A

Cardin

Henrich Madzsson 112B

Madz 112B

Cardinen

Hans Olsson 112B

Henrich Andersson (Ruokoniemi) 112A

Madz Larsson (Kaartila) 112A

Mons (Kaartila) 112A

Mons Michelsson (Kaartila) 112A

Peer Olsson (Ruokoniemi) 112A

Peer Persson (Kaartila) 112A

Condiain

Michell Olsson (Sulkava) 112B

Oluff 112B

Staffan 113B

Cossman

Christer Nilsson (Ruottila) 113A

Curoin

Oluff 113B

FAlkuun

Falck

Johan 111B

HAlkuun

Hackulin

Hans (Halttula) 114A

Halin

Nilis 114A

Halinen

Jöns 114A

Haloin

Knuth (Mäntynen) 114A

Michell 114A

Haltuin

Oluff (Halttula) 114A

Hanski

Hans Madzsson (Ruokoniemi) 112A

Hasuin

Lars 112B

Michell 112B

Hatain

Anders Madzsson 112B

Johan (Rauhanniemi) 112A

Oluff Jacobsson (Sipilä) 112A

Peer (Ruokoniemi) 112A

Hatzoin

Oluff (Sulkava) 112A

Heickurin

Jöns 112B

Heickurinen

Madz Peersson 113B

Heickurithar

Elin 112B

Heinoin

Påll 114A

Heldimoin

Anders Clemetsson (Eerikkälä) 111B

Hielp

Jöran (Ruokoniemi) 112A

Hintzain

Elias (Hintsala) 112B

Henrich (Ylisenauvila) 112B

Holopain

Thomas Simonsson 113A

Hotacka

Anders 113B

Hyffuärithar

Walburg 112B

Hyfuärin

Peer Bertillsson (Hyvärilä) 113A

Häijffwä

Christer (Karjulanmäki) 113A

Hämäläin

Jöns 113B

Härckäin

Jacob 114A

Påll (Leipämäki) 114A

KAlkuun

Kijskinen

Henrich Michellsson (Mäntynen) 114A

Kinain

Peer Larsson 111B

Klåstarin

Johan Morthensson (Iitlahti) 111B

Knuth (Kaipola) 111B

Korhoin

Nilis (Linkola) 113A

Kostiain

Henrich Hendersson 112A

Kottro

Christer 113B

Kuckoinen

Erich (Maarala) 111B

Kurcki

Jacob (Tunnila) 111B

Käckyin

Henrich Andersson 112B

LAlkuun

Lamain

Christer 112B

Påll 113A

Lapwätäläin

Peer 114A

Lapwätäläthar

Karin 114A

Lechwoin

Johan Persson 113A

Låstarin

Oluff 113B

Läijnickäin

Lars (Kammola) 113A

Löppoin

Lars 113A

MAlkuun

Martickain

Oluff 113B

Mickoin

Lucas Peersson 113A

Mickulain

Jöns 112B

Mieloin

Lars (Sulkava) 112A

Monoin

Anders 114A

Sigfredh Andersson (Kaitainen) 111B

Mulj

Morthen Peersson (Eerikkälä) 111B

Mäckiläin

Frantz Olsson 112A

Mähyin

Anders 113B

Johan Peersson (Iitlahti) 111B

NAlkuun

Nachkahathu

Michell (Halttula) 114A

OAlkuun

Olckoin

Erich (Telataipale) 113A

Sigfredh 113A

Olckothar

Lasticka Erichsdother 113A

PAlkuun

Panoin

Madz Grelsson (Kaitainen) 111B

Parthain

Christoffer 113B

Grels (Hyvärilä) 113A

Jacob (Karjulanmäki) 113A

Peer 113B

Wolmar 113B

Pylckithar

Margretha 113B

Walburgh 113B

Pöllinen

Eskill (Halttula) 114A

Pöllöin

Simon 112B

Pöriäin

Madz (Karjulanmäki) 113A

RAlkuun

Radickain

Henrich Peersson (Iitlahti) 111B

Lars Larsson (Kaitainen) 111B

Madz 112A

Påll 112A

Thomass Sigfredhsson (Kaitainen) 111B

Rahitar

Anna 112A

Rotinen

Anders Larsson 113B

Ryhäin

Pether 113B

SAlkuun

Saffwolain

Anders 112B

Sinckoin

Jöns Persson (Lohilahti) 113A

Sinckothar

Birita Nilsdott 113A

Sipinen

Knuth Olsson (Sipilä) 112A

Lars Olsson (Sipilä) 112A

Skumpe

Anders (Telataipale) 112B

Säppäin

Henrich Andersson (Kaitainen) 111B

Lars 112A

TAlkuun

Tanninen

Johan Larsson (Tannila) 112A

Lars Bertillsson (Tannila) 112A

Oluff Henrichsson (Tannila) 112A

Tarkiain

Lars 112B

Tijain

Peer 112B

Tijtain

Jöns 112B

Madz (Halttula) 114A

Toiffuain

Peer 114A

Tuchkuin

Anders 113B

Tunnin

Michell 112A

Tunninen

Anders Larsson (Tunnila) 111B

Hans 112A

Peer Larsson (Tunnila) 111B

VWAlkuun

Waldoin

Henrich 113A

Wckoin

Erich 113B

Jören 113B

Madz 113B

Staffan 113B

Wihawainoin

Anders 113B

Anders (Mäntynen) 114A

Wänäläin

Johan 114A

Wätäin

Anders 113B

Lars (Linkola) 113A

Oluff 113B

Påll 113B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 148 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2020