AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1655 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1655

Nimihakemisto


-  A  C  F  H  I  J  K  L  M  N  P  Q  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  F  H  I  J  K  L  M  N  P  Q  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

And. (Partala) 634A

Anders Peerss (Lohilahti) 634A

Berndt (Pappila) 634B

Erich Sigfredhsson (Iitlahti) 634A

Hind. (Kammola) 634A

Hind. Olufssonn (Eerikkälä) 634B

Jacob Peerssonn (Kammola) 634A

Jöns (Sipilä) 633B

Jöran (Kaartila) 633B

Oluf (Karjulanmäki) 634A

Oluf Andsson (Väätälänmäki) 634A

Oluf Olufssonn (Tunnila) 634A

Peer Knutssonn (Mäntynen) 634B

AAlkuun

Ahoin

Hind. (Ruottila) 634B

Aufwin

And. Erichssonn (Ylisenauvila) 633B

Peer (Auvila) 633B

Peer (Karjulanmäki) 634A

CAlkuun

Caipain

Anders (Kaipola) 634A

Grels (Kaipola) 634A

Johan (Kaipola) 634A

Johann (Kaipola) 634A

Lars (Leipämäki) 634B

Caipainen

Lars (Kaitainen) 634A

Cammoin

Johan Johansson (Kammola) 634A

Jöran (Kammola) 634A

Michell Johansson (Kammola) 634A

Peer Andsson (Kammola) 634A

Camoin

Staphan (Kaipola) 634A

Cardin

And. Hindsson (Ruokoniemi) 633B

Madz (Ruokoniemi) 633B

Michel (Kaartila) 633B

Nilis Olufssonn (Ruokoniemi) 633B

Oluf (Ruokoniemi) 633B

Peer (Ruokoniemi) 633B

Cardinen

Madz Larssonn (Kaartila) 633B

Måns Michellsson (Kaartila) 633B

Måns Månssonn (Kaartila) 633B

Oluf (Pappila) 634B

Peer Peerssonn (Kaartila) 633B

Cardinenn

Peer Larssonn (Rauhanniemi) 633B

Peer Olufssonn (Rauhanniemi) 633B

Clostarinen

Jöran (Sulkava) 633B

Peer (Iitlahti) 634A

Clostarinenn

Christer (Kaipola) 634A

Condiain

Hans (Sulkava) 633B

Michell (Sulkava) 633B

Oluf Hansson (Leipämäki) 634B

Oluf Olufssonn (Sulkava) 633B

Peer (Sulkava) 633B

Cåstiainenn

Hind. (Kaipola) 634A

Sigfredh (Kaipola) 634A

FAlkuun

Fläski

Nilis (Kaipola) 634A

HAlkuun

Haifwa

Christer Anderssonn (Karjulanmäki) 634A

Hakulin

Anders (Karjulanmäki) 634A

Hans (Hyvärilä) 634B

Halinen

Berndt Hanssonn (Mäntynen) 634B

Haloin

Thomas Madtssonn (Telataipale) 633B

Haloinen

Brusius (Mäntynen) 634B

Lars Sigfredsson (Mäntynen) 634B

Hamuinen

Thomas (Väätälänmäki) 634A

Hanska

Madz Hanssonn (Ruokoniemi) 633B

Harkäinen

Jöran (Tannila) 633B

Hatacka

And. (Pappila) 634B

Hatain

Hind. (Rauhanniemi) 633B

Jacob (Sipilä) 633B

Madz (Hintsala) 633B

Peer (Sipilä) 633B

Peer Madtssonn (Rauhanniemi) 633B

Hatainen

Bertill (Ruokoniemi) 633B

Oluf (Ruokoniemi) 633B

Hatzoin

Olof (Sulkava) 633B

Hatzuinenn

Oluf (Sulkava) 633B

Heickurin

Hind. Erichssonn (Väätälänmäki) 634A

Johan (Väätälänmäki) 634A

Oluf (Kaartila) 633B

Heldumoinen

And. (Eerikkälä) 634A

Oluf (Eerikkälä) 634A

Herkäin

Peer Olufssonn (Partala) 634A

Hielp

Johan (Ruokoniemi) 633B

Mårten Jöranssonn (Ruokoniemi) 633B

Oluf (Ruokoniemi) 633B

Hindtzain

Hind. Madssonn (Ylisenauvila) 633B

Hindtzainenn

Elias (Hintsala) 633B

Holopain

Oluf Thomassonn (Telataipale) 633B

Hyfwärin

Hend. (Hyvärilä) 634B

Hind. (Hyvärilä) 634B

Peer Peerssonn (Partala) 634A

Härkainen

Erich (Ruokoniemi) 633B

Härkeinen

Christer Påållssonn (Leipämäki) 634B

Johan (Leipämäki) 634B

Härkäinenn

Sigfredh (Tannila) 633B

Hölker

Hind. Hindssonn (Auvila) 633B

IAlkuun

Inginenn

Johan (Kaitainen) 634A

JAlkuun

Järfweläin

Pååll (Tunnila) 634A

KAlkuun

Kalloin

Madz (Pappila) 634B

Kanckuin

Johan (Leipämäki) 634B

Lars (Leipämäki) 634B

Keetäwain

Peer (Iitlahti) 634A

Keetäwäinenn

Arfwedh (Telataipale) 633B

Kietäwäin

Jacob (Ylisenauvila) 633B

Thomas Thomassonn (Ylisenauvila) 633B

Kijskin

Hind (Partala) 634A

Kijskinen

Oluf (Mäntynen) 634B

Kinain

Lars (Kaipola) 634A

Madz (Kaipola) 634A

Peer (Kaipola) 634A

Kinainen

Lars (Kammola) 634A

Korhoin

Anders (Linkola) 634A

Lars (Sulkava) 633B

Philipp (Linkola) 634A

Kuckoin

Hind. Erichssonn (Kaitainen) 634A

Johan (Kaitainen) 634A

Kuckoinenn

Philipp (Partala) 634A

Kurki

And. (Tunnila) 634A

Jacob Bertillssonn (Tunnila) 634A

Kyllöinenn

Mårten (Kammola) 634A

Kåstiain

Mårten (Iitlahti) 634A

Käckoin

Hind. (Sulkava) 633B

LAlkuun

Laitain

Philip (Kammola) 634A

Lamain

Christer (Rauhanniemi) 633B

Hans (Rauhanniemi) 633B

Lautiain

Madz (Pappila) 634B

Lehwoin

Madz Peerssonn (Lohilahti) 634A

Måns (Lohilahti) 634A

Leinikein

And. (Karjulanmäki) 634A

Loppoin

Bertill (Lohilahti) 633B

Lukas Larssonn (Lohilahti) 633B

MAlkuun

Michoin

Lukas Månsson (Lohilahti) 633B

Måns (Lohilahti) 633B

Peer (Lohilahti) 633B

Monoin

Sigfredh (Kaitainen) 634A

Monoinenn

Anders (Telataipale) 633B

Mull

Peer Mårtenssonn (Eerikkälä) 634B

Mustoin

Johan (Iitlahti) 634A

Mutka

Simon Simonssonn (Ruokoniemi) 633B

Muttulain

And. (Ryhälä) 634A

Mäckäläin

Arfwedh (Tunnila) 634A

Frandtz (Tunnila) 634A

Mähoinenn

Johann (Kaipola) 634A

NAlkuun

Nachkahattu

Michell (Hyvärilä) 634B

Nousiain

Påål (Iitlahti) 634A

PAlkuun

Paanoinen

Grels (Kaitainen) 634A

Madz (Kaitainen) 634A

Pardain

Brusius (Karjulanmäki) 634A

Pardainen

Grels (Linkola) 634A

Partain

Pååll Jacobssonn (Karjulanmäki) 634A

Pelkinen

Hind. Peerssonn (Kammola) 634A

Pellinenn

Mårten (Ruokoniemi) 633B

Penkain

Lars (Telataipale) 633B

Pernäin

Grels (Leipämäki) 634B

Pohialain

Peer Olufssonn (Ruokoniemi) 633B

Pöriain

Madz (Karjulanmäki) 634A

QAlkuun

Qwintus

Erich (Lohilahti) 634A

RAlkuun

Radikain

Grels (Kaitainen) 634A

Hind. (Iitlahti) 634A

Radikainen

Sigfredh Thomassonn (Kaitainen) 634A

Thomas (Kaitainen) 634A

Randalain

Hind. (Kammola) 634A

Lars (Pappila) 634B

Oluf (Kammola) 634A

Rennare

Mårten (Mäntynen) 634B

Peer Olufssonn (Partala) 634A

Repoinen

Mårten (Väätälänmäki) 634A

Roottinen

Lars Anderssonn (Ruottila) 634B

Ryhäinen

Johan (Hyvärilä) 634B

SAlkuun

Safwolain

And. (Eerikkälä) 634B

Saickoin

Johan (Pappila) 634B

Seppainenn

Lars (Kaipola) 634A

Seppein

And. (Tunnila) 634A

Staphan Hindssonn (Kaitainen) 634A

Sinckoin

Erich Jönssonn (Lohilahti) 633B

Jöns (Lohilahti) 633B

Sipinen

Madz Knutssonn (Sipilä) 633B

Oluf (Sipilä) 633B

Oluf Larssonn (Sipilä) 633B

TAlkuun

Tanninenn

Oluf Hindssonn (Tannila) 633B

Taskinen

Johan (Ruokoniemi) 633B

Tiainen

Peer (Pappila) 634B

Tijtain

Madz (Hyvärilä) 634B

Tijthann

Lars Jönnssonn (Sulkava) 633B

Sigfredh (Sulkava) 633B

Tuhkuinen

And. (Ruottila) 634B

Tunninen

Anders (Tunnila) 634A

Måns Peerssonn (Tunnila) 634A

UAlkuun

Uckoin

And. (Partala) 634A

Jöran (Partala) 634A

Måns (Ryhälä) 634A

Staphan (Ryhälä) 634A

VWAlkuun

Watain

And. (Kammola) 634A

Mårten (Kammola) 634A

Oluf (Kammola) 634A

Wenälein

Johann (Kammola) 634A

Wihawain

Oluf (Kammola) 634A

Oluf Peerssonn (Mäntynen) 634B

Peer Andsson (Kammola) 634A

Wihawainen

Peer (Mäntynen) 634B

Wätein

Peer Johanssonn (Kaartila) 633B

Wäteinen

Jacob (Kammola) 634A

Oluf (Kammola) 634A

Wätäin

And. (Väätälänmäki) 634A

Oluf (Väätälänmäki) 634A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 201 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2020