AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1662 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1662

Nimihakemisto


-  A  C  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Telataipale) 909B

Anders Henrichson (Partala) 908B

Berndt (Pappila) 910B

Brusius Henrichson (Niinimäki) 909A

Christer Anderson (Telataipale) 909B

Erich Peerson (Kaipola) 908B

Erich Sigfres: (Iitlahti) 908B

Ericus Geörgij (Pappila) 910B

Eskil (Ruottila) 909A

Gabriel Olufson (Ruottila) 909A

Hendrich Dawidson (Niinimäki) 909A

Henrich Erichson (Heikkurila) 908B

Henrich Peerson (Telataipale) 909B

Ingå (Iitlahti) 908B

Jacob Henrichson (Sulkava) 910A

Johan Brusison (Sipilä) 910A

Johan Johanson (Kammola) 909B

Johan Peerson (Telataipale) 908A

Jöran Påhlson (Halttula) 908B

Kaisa (Pulkkila) 908B

Kaisa Johansd:r (Ruokoniemi) 909A

Kaisa Olufzd:r (Ruokoniemi) 908A

Kaisa Peerssd:r (Iitlahti) 910A

Kirstin (Niinimäki) 909A

Magdall (Hasula) 909B

Margret Erichzdått:r (Ruottila) 909A

Matz Hend: (Lohilahti) 908A

Måns Månson (Ryhälä) 908B

Måns Mårtenson (Ryhälä) 908B

Niels Matson (Niinimäki) 909A

Oluf (Ryhälä) 908B

Peer Erichson (Ylisenauvila) 909B

Påhl (Iitlahti) 908B

Sigfred Simons. (Kammola) 909A

Sissla (Mäntynen) 910B

Thomas Anderson (Ruottila) 909A

Thomas Thomason (Iitlahti) 908B

Walbor (Telataipale) 909B

Walbor (Pappila) 910B

AAlkuun

Ahoin

Berendt (Ruottila) 910A

Erich (Ruottila) 910A

Henrich Filpuson (Ruottila) 910A

Aufwin

Henrich Henrichson (Hintsala) 909B

Peer Peerson (Hintsala) 908A

Peter (Hintsala) 908A

Aufwinen

Anders Erichson (Hasula) 909B

Erich (Hasula) 909B

Måns (Hasula) 909B

CAlkuun

Caipain

Grels (Iitlahti) 910A

Grels Peerson (Iitlahti) 910A

Johan Larson (Kaipola) 910A

Johan Peerson (Kaipola) 910A

Peer And: (Kaipola) 910A

Cammoin

Anders (Kammola) 908B

Anders (Kammola) 909B

Johan Johanson (Kammola) 909A

Lars (Kammola) 909A

Michel Johanson (Kammola) 908B

Mårten (Kammola) 909A

Peer Anderson (Kammola) 909B

Cardinen

Michel (Sipilä) 910A

Måns Michelson (Kaartila) 910B

Måns Månson (Sipilä) 910A

Niels (Ruokoniemi) 908A

Niels Olufson (Ruokoniemi) 908A

Oluf Peerson (Ruokoniemi) 908A

Peer Olufson (Sulkava) 910A

Peer Peerson (Kaartila) 910B

Comain

Christer (Karjulanmäki) 908B

Condiain

Michell (Pappila) 911A

Oluf (Tannila) 910B

Peer Larson (Tannila) 910B

HAlkuun

Haikoin

Anders (Sipilä) 910A

Hakulin

Anders Anderson (Karjulanmäki) 909B

Peter (Karjulanmäki) 909B

Halinen

Anders (Mäntynen) 909A

Berendt Jönson (Mäntynen) 909A

Henrich (Mäntynen) 909A

Haloin

Brusius (Mäntynen) 909A

Matz (Mäntynen) 910B

Mårten (Mäntynen) 909A

Peer Knutson (Mäntynen) 910B

Rasmus Michelson (Mäntynen) 909A

Thomas Matson (Telataipale) 909B

Haltuin

Henrich Olufson (Halttula) 908B

Hammoin

Johan (Sulkava) 908A

Hanskj

Henrich Hanson (Ruokoniemi) 910B

Matz Hanson (Ruokoniemi) 910B

Matz Matson (Ruokoniemi) 910B

Hanuckain

Påhl (Niinimäki) 909A

Hasuin

Oluf Henrichson (Ruottila) 909A

Hatain

Bertill Peerson (Ruokoniemi) 910A

Mats (Rauhanniemi) 909A

Peer Johanson (Rauhanniemi) 910B

Peer Matson (Rauhanniemi) 909A

Peter (Ruokoniemi) 910A

Heikurin

Erich Matson (Heikkurila) 908B

Johan Erson (Heikkurila) 908B

Oluf (Sipilä) 910A

Heldinen

Anders (Eerikkälä) 910B

Oluf Klemetson (Eerikkälä) 910B

Helpi

Mårten Johanson (Ruokoniemi) 909B

Oluf Mårtenson (Ruokoniemi) 909B

Hielpi

Mårten Johanson (Ruokoniemi) 910A

Hintzain

Elias Johanson (Hintsala) 910B

Henrich Matson (Ylisenauvila) 909B

Johan (Hintsala) 910B

Hujain

Henrich (Kaipola) 908B

Hyfwain

Henrich (Kaipola) 910A

Hyfwerin

Henrich Peerson (Kaipola) 910A

Peer Bertilson (Mäntynen) 910B

Peter (Mäntynen) 910B

Hyfwäin

Anders Anderson (Heikkurila) 908B

Johan (Heikkurila) 908B

Oluf Anderson (Heikkurila) 908B

Hålopain

Oluf Thomason (Telataipale) 908A

Häifwä

Anders Christerson (Karjulanmäki) 910A

Niels (Karjulanmäki) 910A

IAlkuun

Immoin

Berendt Olufson (Sipilä) 910A

Oluf (Sipilä) 909B

Inginen

Johan (Kaitainen) 910A

Peter (Karjulanmäki) 909B

Innain

Peter (Hasula) 908A

JAlkuun

Järfwelein

Påhl (Tunnila) 910B

KAlkuun

Kaipain

Anders Larson (Niinimäki) 909A

Lars Olufson (Kaitainen) 909B

Matz (Kaitainen) 909B

Sigfred (Niinimäki) 909A

Kanckuin

Johan (Niinimäki) 909A

Lars Henrichson (Niinimäki) 909A

Kardinen

Anders Henrichson (Ruokoniemi) 909A

Michel (Partala) 908B

Peter (Ruokoniemi) 909A

Keckoin

Anders (Rauhanniemi) 909A

Kietäwäin

Jacob Thomason (Ylisenauvila) 909B

Jöran (Ylisenauvila) 909B

Mårten (Karjulanmäki) 910A

Thomas (Ylisenauvila) 909B

Kinnain

Johan (Kaipola) 908B

Lars Peerson (Kaipola) 908B

Matz Larson (Kaipola) 908B

Peer Peerson (Kaipola) 908B

Kiskinen

Lars (Mäntynen) 910B

Oluf Henrichson (Mäntynen) 910B

Klostarin

Henrich (Kaitainen) 909A

Mårten Mårtenson (Kaitainen) 909A

Sissla (Kaitainen) 909A

Kolkain

Erich (Telataipale) 908A

Kondiain

Anders (Sulkava) 908A

Peter Olufson (Sulkava) 908A

Kuckoin

Henrich Erson (Maarala) 909A

Johan (Maarala) 909A

Matz (Maarala) 909A

Peter (Maarala) 909A

Kurkj

Anders (Tunnila) 910B

Jacob Bertillson (Tunnila) 910B

Kyllein

Mårten (Kammola) 909B

Kårhoin

Anders (Linkola) 909A

Filpus Nielson (Linkola) 909A

Kåstain

Anna Henrichzd:r (Kaipola) 908B

Henrich (Kaipola) 908B

Sigfred Henrichson (Kaipola) 908B

LAlkuun

Lamain

Anders Olufson (Rauhanniemi) 909A

Christer (Rauhanniemi) 909B

Matz (Rauhanniemi) 909A

Lehwoin

Matz Peerson (Lohilahti) 909A

Måns Johanson (Lohilahti) 909A

Peer Anderson (Lohilahti) 909A

Peer Johanson (Lohilahti) 909A

Lukoin

Anders (Hasula) 908A

Henrich Hend: (Hasula) 908A

Löppäin

Bertill (Lohilahti) 908A

Lukas Larson (Lohilahti) 908A

MAlkuun

Marain

Filpus Erichson (Kammola) 910A

Mickain

Lars Brusison (Lohilahti) 908B

Måns Brusison (Lohilahti) 908A

Måns Månson (Lohilahti) 908A

Peter (Lohilahti) 908B

Swen Brusison (Lohilahti) 908B

Mieloin

Peer Henrichson (Tunnila) 909B

Mikotar

Kaisa (Telataipale) 909B

Mikulain

Bengt Jönson (Ruokoniemi) 909A

Mullj

Peer Mårtenson (Eerikkälä) 909B

Mäckelein

Frantz Olufson (Tunnila) 909B

Grels Olufson (Tunnila) 909B

Mähoin

Johan (Kaipola) 909B

NAlkuun

Naaka

Jöns Stafanson (Karjulanmäki) 910A

Nahkahattu

Daniell (Hyvärilä) 910B

Michell (Hyvärilä) 910B

Nissinen

Matz (Iitlahti) 910A

Nousiain

Påhl (Iitlahti) 908B

PAlkuun

Panoin

Grels (Kaitainen) 910B

Matz Matson (Kaitainen) 910B

Pardain

Grels (Hyvärilä) 909B

Oluf Johanson (Niinimäki) 908B

Påhl Jacobson (Karjulanmäki) 910A

Peckain

Lars Peerson (Telataipale) 909B

Pernain

Grels Grelson (Niinimäki) 908B

Oluf (Niinimäki) 908B

Pessuin

Anders (Niinimäki) 909A

Poriäin

Matz Matzon (Karjulanmäki) 909B

Pulkin

Mårten Anderson (Sulkava) 910A

Purdain

Bertill (Karjulanmäki) 908B

Brusius Peerson (Karjulanmäki) 908B

Lars (Karjulanmäki) 908B

RAlkuun

Radikain

Brusius (Sipilä) 910A

Henrich (Sipilä) 910A

Johan (Kammola) 910A

Lars Thomason (Kaitainen) 910B

Matz Matson (Sipilä) 910A

Sigfred (Kaitainen) 910B

Thomas (Kaitainen) 910B

Renner

Mårten (Leipämäki) 911A

Repoin

Hans Månson (Ryhälä) 908B

Ryhäin

Eskill (Hyvärilä) 910B

Johan (Hyvärilä) 910B

Johan Johanson (Hyvärilä) 910B

SAlkuun

Seppäin

Lars Larson (Kaipola) 908B

Sifwain

Thomas Larson (Kaipola) 910A

Sinkoin

Erich Jönson (Lohilahti) 910B

Johan (Lohilahti) 910B

Mårten (Lohilahti) 910B

Sipin

Oluf Knutson (Sipilä) 909B

Stafan Matson (Sipilä) 909B

Skump

Lars Johanson (Telataipale) 911A

Soikain

Grels Anderson (Iitlahti) 908B

TAlkuun

Tickain

Jöran (Hasula) 908A

Tijain

Peer (Pappila) 910B

Tijtain

Hans (Rauhanniemi) 909B

Henrich Sigf. (Sulkava) 908A

Jacob Larson (Sulkava) 908A

Johan Sigfres: (Sulkava) 908A

Toifwain

Bertill Anderson (Telataipale) 909B

Tuhkain

Anders Anderson (Ruottila) 909A

Tunnin

Anders Larson (Kaitainen) 910A

Anna (Kaitainen) 910A

Tuppurain

Mårten (Partala) 910B

UAlkuun

Uckoin

Anders Jöranson (Partala) 908B

Johan (Pappila) 910B

Lars (Partala) 908B

Måns (Ryhälä) 908B

Stafan Stafanson (Ryhälä) 908B

VWAlkuun

Warain

Niels (Halttula) 908B

Wenelein

Johan Johanson (Kammola) 909B

Wihawain

Anders Matson (Mäntynen) 910B

Filpus (Sipilä) 910A

Jacob Peers. (Kammola) 908B

Matz Peerson (Kaartila) 909B

Oluf (Kammola) 910A

Oluf Olufson (Kammola) 908B

Oluf Peerson (Mäntynen) 910B

Peer Anderson (Kammola) 910A

Peter (Kammola) 908B

Witikain

Henrich (Kaipola) 908B

Wätain

Anders (Pulkkila) 908B

Jacob Jacobson (Kammola) 909A

Mårten Anderson (Pulkkila) 908B

Oluf (Pulkkila) 908B

Oluf (Kammola) 909A

Wätäin

Oluf (Pulkkila) 908B

Oluf Olson (Pulkkila) 908B

Wätäin Sulpa

Anders Olufson (Pulkkila) 908B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 262 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2020