AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1668 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1668

Nimihakemisto


-  A  C  F  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  F  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Ruottila) 852B

Abraham (Lohilahti) 852B

And: Christers: (Pappila) 853B

And: Mårtensson (Kaipola) 852A

Anders (Kammola) 852B

Anders (Kammola) 853A

Anders Bertels: (Tunnila) 853B

Anders Christerson (Sulkava) 853B

Anders Johanson (Karjulanmäki) 852A

Anders Månsson (Lohilahti) 852A

Anna Lars dott:r (Ruottila) 852B

Carin (Kaipola) 852B

Carl Augustinison (Sulkava) 853A

Claudis Samuelis (Pappila) 853B

Elin (Lohilahti) 852A

Erich Erichsson (Iitlahti) 852A

Erich Henrichsson (Kaipola) 852B

Henrich (Mäntynen) 852B

Henrich (Kaipola) 853B

Henrich Erichson (Iitlahti) 852A

Henrich Henrichsson (Kaipola) 852B

Henrich Olofson (Pappila) 853B

Inge (Pappila) 853B

Johan (Sulkava) 852A

Johan (Lohilahti) 852B

Johan (Pappila) 853B

Johan Anderson (Mäntynen) 852B

Johan Christerson (Pappila) 853B

Johan Elieson (Hintsala) 853B

Johan Fridrich (Kaitainen) 853A

Johan Peterson (Sulkava) 853B

Jöran Matzon (Sipilä) 853A

Jören Thomason (Halttula) 852B

Karin Johansdott:r (Iitlahti) 853A

Lars (Kaipola) 852A

Lars Erichson (Pappila) 853B

Lars Larson (Pappila) 853B

Margeta (Sipilä) 853A

Margeta (Pappila) 853B

Margeta Erichzd:r (Iitlahti) 852A

Markus Månsson (Ryhälä) 852A

Matz Henrichsson (Leipämäki) 852B

Måns (Ylisenauvila) 853A

Måns Brusisson (Lohilahti) 852A

Mårten Johanson (Lohilahti) 852B

Mårten Mårtenson (Ryhälä) 852A

Niels (Leipämäki) 852B

Niels Mårtenson (Maarala) 852B

Olof Henrichson (Mäntynen) 853B

Peter Anders: (Kammola) 852B

Peter Månson (Lohilahti) 852A

Pål Christerson (Leipämäki) 852B

Samuel Jönson (Pappila) 853B

Sara (Sulkava) 852A

Seika (Kaipola) 852A

Simon (Pappila) 853B

Swen Brusiesson (Lohilahti) 852A

Thomas Eliesson (Hintsala) 853B

Thomas Peerson (Pappila) 853B

Thomas Thomason (Iitlahti) 852A

Thomas Thomason (Ylisenauvila) 853A

Walborgh (Telataipale) 853A

AAlkuun

Ahmoin

Erich Olofson (Mäntynen) 852B

Ahoin

Berendt (Ruottila) 853A

Dawidh Henrichsson (Ruottila) 853A

Henrich Philipson (Ruottila) 853A

Aufuin

And: Erichson (Ylisenauvila) 853A

Peter Petersson (Auvila) 852A

Samuel Peterson (Auvila) 852A

Aufwin

Henrich (Sipilä) 853A

Aufwinen

Johan (Karjulanmäki) 853A

CAlkuun

Caipoin

Anders Peerson (Kaipola) 853A

Carin (Kaipola) 853B

Johan Larson (Kaipola) 853B

Lars Ollson (Kaitainen) 852B

Malin (Kaitainen) 852B

Olof Olofsson (Kaitainen) 852B

Peter Anderson (Kaipola) 853A

Cammoin

Johan (Kammola) 853B

Michel Johanson (Kammola) 853A

Mårten (Kammola) 853B

Cardin

And: Henrichs: (Ruokoniemi) 852B

Michel (Kaartila) 853A

Michel Jörans: (Ruokoniemi) 852B

Måns (Ruokoniemi) 852A

Måns Michelson (Kaartila) 853B

Måns Månson (Kaartila) 853A

Måns Månsson (Kaartila) 853B

Niels Peerson (Ruokoniemi) 852A

Olof Peters: (Ruokoniemi) 852A

Peter (Ruokoniemi) 852B

Peter Peterson (Ruokoniemi) 852A

Cardinen

Henrich Petersson (Sulkava) 853A

Johan Peterson (Kaartila) 853A

Jöns (Ylisenauvila) 853A

Olof Petersson (Kaartila) 853A

Peter (Sulkava) 853A

Peter Peters: (Kaartila) 853A

Condiain

Anders (Sulkava) 852A

Måns (Sulkava) 852A

Oloff Olofsson (Sulkava) 852A

Peter Larson (Lohilahti) 852B

Peter Olofson (Sulkava) 852A

FAlkuun

Fike

Olof (Iitlahti) 853A

GAlkuun

Gran

Johan (Pappila) 853B

HAlkuun

Hakulin

And: Anders: (Karjulanmäki) 853A

Peter (Karjulanmäki) 853A

Halinen

Anders Berendtson (Mäntynen) 852B

Berendt (Mäntynen) 852B

Elin Berend:sdott (Mäntynen) 852B

Haloin

Brusius (Mäntynen) 852B

Matz Peterson (Mäntynen) 852B

Mårten (Mäntynen) 852B

Peter Brusisson (Mäntynen) 852B

Rassmus Michelson (Mäntynen) 852B

Haltuin

Henrich Ollson (Halttula) 852B

Hanska

Elin Hansdott:r (Ruokoniemi) 853B

Hans (Ruokoniemi) 853B

Henrich Hanson (Ruokoniemi) 853B

Matz (Ruokoniemi) 853B

Matz Hansson (Ruokoniemi) 853B

Matz Matzson (Ruokoniemi) 853B

Hassuin

Olof (Ruottila) 852B

Hatain

Bertel Peterson (Ruokoniemi) 853A

Henrich Peterson (Ruokoniemi) 853A

Johan Johansson (Rauhanniemi) 853B

Peter (Ruokoniemi) 853A

Peter Johanson (Rauhanniemi) 853B

Hatoin

Jacob Petersson (Rauhanniemi) 852B

Olof Erichsson (Rauhanniemi) 852B

Peter Matzon (Rauhanniemi) 852B

Heikurin

Erich Matzon (Heikkurila) 852B

Heiwo

Christer And: (Karjulanmäki) 853A

Niels Christerson (Karjulanmäki) 853A

Heldimee

Olof (Eerikkälä) 853B

Helpi

Johan Johansson (Ruokoniemi) 853A

Mårten Johanson (Ruokoniemi) 853A

Thomas Mårtenson (Ruokoniemi) 853A

Hindzain

Henrich Johansson (Kammola) 852B

Johan (Kammola) 852B

Hintzain

Henrich Matzon (Ylisenauvila) 852B

Holopain

Olof Thomason (Telataipale) 852A

Simon Olofsson (Telataipale) 852A

Hotaka

And: (Ruokoniemi) 853A

Hujain

Henrich (Kaipola) 852B

Hyfwerin

Henrich (Kaipola) 853A

Hyfwin

Henrich Peterson (Kaipola) 853B

Hyfwoin

Anders (Heikkurila) 852B

Olof (Heikkurila) 852B

Hywerin

Peter (Sulkava) 853B

Peter Bertelson (Sulkava) 853B

Hölkj

Hendrich Henrichson (Hintsala) 852B

IAlkuun

Immoin

Berent Olofson (Sipilä) 853A

Lars (Sipilä) 853A

Olof (Sipilä) 853A

Imoin

Peter (Kaipola) 852A

Ingin

Johan (Kaitainen) 853A

Marj (Kaitainen) 853A

KAlkuun

Kainulain

Johan (Kaitainen) 853A

Kammoin

Lars (Kammola) 853A

Kankuin

Johan (Leipämäki) 852B

Lars Henrichson (Leipämäki) 852B

Kankunen

Matz Pålson (Partala) 853B

Kardin

Agnes (Väätälänmäki) 852A

Kempinen

Anders Henrichsson (Telataipale) 852A

Kerkein

Pål Peterson (Partala) 853B

Ketewain

Mårten (Karjulanmäki) 853A

Kijnain

Peter Peterson (Kaipola) 852A

Klostarin

Henrich (Kaitainen) 852B

Mårten Mårtens: (Kaitainen) 852B

Konstj

Anders Anderson (Sulkava) 853B

Bertel Anderson (Sulkava) 853B

Carin Andersd:r (Sulkava) 853B

Korhoin

Kirstin Philipzdott:r (Linkola) 852B

Philip Nielson (Linkola) 852B

Kuckoin

Henrich (Maarala) 852B

Peter (Maarala) 852B

Kurkj

Jacob Bertelson (Tunnila) 853B

Kårhoin

And: Nielson (Halttula) 853A

Kåstiain

Henrich (Kaipola) 852B

LAlkuun

Lamain

Matz Christerson (Iitlahti) 853B

Matz Ollofson (Rauhanniemi) 853B

Lambin

Anders Pålson (Halttula) 853A

Laukain

Brusius (Halttula) 853A

Lechwoin

Anders (Lohilahti) 852B

Måns Johans: (Lohilahti) 852B

Peter Johansson (Lohilahti) 852B

Lopoin

Bertell (Lohilahti) 852A

Lukas Larson (Lohilahti) 852A

Lukoin

Anders (Hasula) 852A

Henrich (Hasula) 852A

Henrich Andersson (Hasula) 852A

MAlkuun

Makoin

Pål (Iitlahti) 852A

Marain

Philip Erichson (Kammola) 853A

Mehoin

And: Olofsson (Iitlahti) 853A

Johan (Iitlahti) 853B

Mehötar

Elin (Karjulanmäki) 853A

Mekelein

Grels Olofson (Tunnila) 852B

Olof Olofsson (Tunnila) 852B

Mickolain

Bengt Jönsson (Ruokoniemi) 853A

Johan Jönsson (Ruokoniemi) 853A

Kirstin (Ruokoniemi) 853A

Monoin

Christer (Telataipale) 853A

Johan Peterson (Iitlahti) 853B

Peter Peterson (Iitlahti) 853B

Mullj

Peter Mårtenson (Eerikkälä) 852B

Mursins

Matz (Pappila) 853B

NAlkuun

Nachkahattu

Bertel Michelson (Hyvärilä) 853B

Michel (Hyvärilä) 853B

Nakain

Jöns (Karjulanmäki) 853A

PAlkuun

Panain

Grels (Kaitainen) 853B

Matz Matzson (Kaitainen) 853B

Pardain

Anders Grelsson (Hyvärilä) 852B

Bertel (Karjulanmäki) 852A

Israel Grelsson (Hyvärilä) 852B

Lars (Karjulanmäki) 852A

Pål Jacobsson (Karjulanmäki) 853A

Pardainen

Olof (Niinimäki) 852B

Peckain

Lars Peterson (Telataipale) 853A

Pernain

Anders Grelsson (Niinimäki) 852B

Pål (Niinimäki) 852B

Pernoin

Grels (Niinimäki) 852B

Olof Grelsson (Niinimäki) 852B

Pitkäin

Pål Hanson (Väätälänmäki) 852A

Pohialain

Peter (Iitlahti) 853A

Staffan (Eerikkälä) 853B

Pölkin

Henrich (Kaipola) 853B

Pörjäin

Matz Matzon (Karjulanmäki) 853A

RAlkuun

Radikain

Henrich (Kaitainen) 853A

Rascha

Lissbeta (Maarala) 852B

Ratikain

Brusius (Sipilä) 853A

Grels Larson (Kaitainen) 853B

Henrich Matzon (Sipilä) 853A

Johan Brusis: (Sipilä) 853A

Lars Grelsson (Kaitainen) 853B

Lars Thomason (Kaitainen) 853B

Siffer (Kaitainen) 853B

Thomas Thomasson (Kaitainen) 853B

Repoin

Hans (Ryhälä) 852A

Måns Månson (Ryhälä) 852A

Rotin

Michel Andersson (Ruottila) 852B

Thomas Anders: (Ruottila) 852B

Ryhöin

Johan (Hyvärilä) 853B

Rösse

Matz (Lohilahti) 852A

SAlkuun

Seppein

Lars (Kaipola) 852A

Lars Larsson (Kaipola) 852A

Seppä

Matz Michelson (Telataipale) 853A

Sipin

Cnuth Olofsson (Sipilä) 853A

Olof Cnutsson (Sipilä) 853A

Staphan (Sipilä) 853A

Skempi

Lars (Ruokoniemi) 852A

Soikain

Grels (Iitlahti) 853B

Pål Anderson (Iitlahti) 853B

Somalain

Hans (Leipämäki) 852B

Sorjain

Anders (Rauhanniemi) 853B

TAlkuun

Tannin

Gorjus Larson (Kaartila) 853B

Jacob Henrichsson (Sulkava) 853A

Terwoin

Thomas (Halttula) 852B

Tickain

Johan (Pappila) 853B

Karin (Pappila) 853B

Tijtain

Henrich (Sulkava) 852A

Jacob Larson (Sulkava) 852A

Johan Matzon (Kaitainen) 853B

Siffer Sifferson (Sulkava) 852A

Tuchkoin

Anders Anderson (Ruottila) 852B

Gabriel Anderson (Ruottila) 852B

Peter Anderson (Ruottila) 852B

UAlkuun

Uckoin

Anders Jörenson (Partala) 852A

Elin Olofsdott:r (Karjulanmäki) 852A

Johan (Sulkava) 852A

Jören Jörensson (Partala) 852A

Lars Jörensson (Partala) 852A

Utrain

Olof (Iitlahti) 852A

VWAlkuun

Waroin

Niels (Leipämäki) 852B

Wenelein

Johan (Kammola) 853A

Wetein

Jacob Jacobson (Väätälänmäki) 853A

Olof Jacobsson (Väätälänmäki) 853A

Wihauain

And: Matzon (Mäntynen) 852B

Matz Peterson (Mäntynen) 852B

Olof Peterson (Mäntynen) 853B

Peter Anderson (Kammola) 853A

Thomas (Mäntynen) 852B

Wihawain

Jacob (Kammola) 852A

Oloff Olofson (Kammola) 852A

Peter Olofsson (Kammola) 852A

Sefwerin (Leipämäki) 852B

Wilkj

Siffer (Karjulanmäki) 853A

Von Holten

Gotphalk (Iitlahti) 853A

Wätoin

Anders (Pulkkila) 852A

Erich Mårtensson (Pulkkila) 852A

Mårten Anderson (Pulkkila) 852A

Olof (Pulkkila) 852A

Wätäin

And: Olsson (Väätälänmäki) 852A

Anders Olofsson (Väätälänmäki) 852A

Olof Olofson (Väätälänmäki) 852A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 295 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2020