AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1688 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1688

Nimihakemisto


-  A  C  E  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  C  E  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

And. Olofss. (Väätälänmäki) 1346A

Anders (Ruottila) 1345B

Anders (Kaipola) 1346B

Bengdt Bengdtss (Kaitainen) 1346B

Bertell (Väätälänmäki) 1346A

Bertell (Ruokoniemi) 1346B

Brusius Mons. (Ruottila) 1345B

Christer (Niinimäki) 1346A

Cnuth (Väätälänmäki) 1347A

Dafwj Hindss. (Rahkolantaipale) 1358A

Erich (Partala) 1345B

Erich (Väätälänmäki) 1347A

Erich Henhsson (Iitlahti) 1346A

Erich Mattzs (Väätälänmäki) 1347A

Hans (Kaipola) 1346A

Hind. (Hasula) 1345B

Hindrich (Kaartila) 1347A

Hindrich (Pappila) 1347A

Johan (Väätälänmäki) 1346A

Johan (Kammola) 1346A

Johan (Iitlahti) 1346B

Johan Cnutss (Väätälänmäki) 1347A

Johan Johansson (Hintsala) 1346B

Johan Påhlss. (Mäntynen) 1346B

Laars Hansson (Iitlahti) 1347A

Lars (Partala) 1345B

Lars (Väätälänmäki) 1347A

Larss Peherss (Iitlahti) 1347A

Mattz (Kammola) 1346B

Mattz (Pappila) 1347A

Michell (Ruottila) 1346A

Morten (Ruottila) 1345B

Måns Michelss (Partala) 1347A

Olof (Halttula) 1346A

Olof Jacobss (Väätälänmäki) 1347A

Peher (Hasula) 1345B

Peher (Ruottila) 1345B

Peher (Mäntynen) 1346B

Peher (Hintsala) 1346B

Peher (Väätälänmäki) 1347A

Peher Andss. (Kaipola) 1346B

Peher Olofs. (Ruokoniemi) 1345B

Peher Peherss (Kaartila) 1347A

Påhl (Ruottila) 1345B

Påhl (Väätälänmäki) 1346A

Påhl (Niinimäki) 1346A

Samuell (Leipämäki) 1346A

Samuell Sigfredss. (Seppälä) 1346A

Sigfred (Leipämäki) 1346A

Thomas (Ruottila) 1345B

Thomas (Ruottila) 1346A

Thomas (Hintsala) 1346B

Thomas (Pappila) 1347A

Thomas Andss. (Ruottila) 1346A

AAlkuun

Afwoin

Mattz (Hasula) 1345B

Mattz (Kammola) 1346B

Samuell (Hasula) 1345B

Staffan (Kammola) 1346B

Ahoin

Berendt (Ruottila) 1345B

Jöran (Ruottila) 1345B

CAlkuun

Cammoin

Anders (Kaartila) 1347A

Bertell (Mäntynen) 1346A

Johan (Kaartila) 1347A

Lars (Mäntynen) 1346A

Candoin

Erich (Tannila) 1346A

Olof (Tannila) 1346A

Pehr (Tannila) 1346A

Cardin

And. (Ruokoniemi) 1346A

Anders (Ruokoniemi) 1346A

Hind. (Ruokoniemi) 1346A

Comain

Morten (Rauhanniemi) 1346A

Condin

And. (Ruokoniemi) 1345B

Anders (Ruokoniemi) 1345B

Peher (Ruokoniemi) 1345B

EAlkuun

Erikain

Anna (Eerikkälä) 1347A

Mattz (Eerikkälä) 1347A

Peher (Eerikkälä) 1347A

HAlkuun

Hackulin

And. (Väätälänmäki) 1346A

Anders (Väätälänmäki) 1346A

Peher (Väätälänmäki) 1346A

Hafwo

Olof (Väätälänmäki) 1346A

Hallin

Hind. (Mäntynen) 1346A

Johan (Mäntynen) 1346A

Haloin

Mårten (Halttula) 1346B

Peher (Ruokoniemi) 1346B

Halopain

Olof (Ruottila) 1345B

Hanska

Erich (Iitlahti) 1346B

Erich (Ruokoniemi) 1346B

Hans (Iitlahti) 1347A

Hind (Iitlahti) 1347A

Thomas (Ruokoniemi) 1346B

Tynnes (Iitlahti) 1347A

Hatain

Johan (Iitlahti) 1347A

Laars (Iitlahti) 1347A

Hattain

And. (Kammola) 1346B

Hindrich (Kammola) 1346B

Jacob (Rauhanniemi) 1346A

Johan (Rauhanniemi) 1346A

Mattz (Kammola) 1346B

Peher (Rauhanniemi) 1346A

Hefwon

Hind. (Kaipola) 1346B

Help

Bertell (Ruokoniemi) 1345B

Johan (Ruokoniemi) 1345B

Morten (Ruokoniemi) 1345B

Olof (Ruokoniemi) 1346B

Helpin

Johan (Rahkolantaipale) 1358A

Hemel:

Thomas (Ruottila) 1345B

Henoin

And. (Partala) 1347A

Herkein

Påhl (Partala) 1347A

Hintzain

Hind. (Maarala) 1346B

Laars (Maarala) 1346B

Peher (Kammola) 1346A

Simon (Maarala) 1346B

Hofwein

Christer (Kammola) 1346B

Hofwoin

And. (Pappila) 1347A

Hyldin

Samuell (Halttula) 1346A

IAlkuun

Ickoin

Johan (Ruokoniemi) 1345B

Imoin

Olof (Ruokoniemi) 1346B

KAlkuun

Kanckon

Johan (Leipämäki) 1346A

Kaneben

Eskell (Partala) 1347A

Kangain

Johan (Eerikkälä) 1347A

Kankoin

Hindrich (Leipämäki) 1346A

Laars (Leipämäki) 1346A

Mattz (Väätälänmäki) 1347A

Kardin

Hind. (Sulkava) 1346B

Johan (Sulkava) 1346B

Måns (Sulkava) 1346B

Olof (Sulkava) 1346B

Peher Nillss. (Rahkolantaipale) 1358A

Karpain

Peher (Maarala) 1346B

Kempi

Hans (Partala) 1347A

Johan (Partala) 1347A

Kipoin

Johan (Kaipola) 1346B

Kolmain

And. (Partala) 1347A

Korhoin

And. (Halttula) 1346B

Jacob (Halttula) 1346B

Laars (Linkola) 1346A

Nillss (Linkola) 1346A

Philip (Linkola) 1346A

Kosmain

Johan (Kammola) 1346A

Kuckoin

Bertell (Kammola) 1346B

Philip (Kammola) 1346B

Kukoin

Erich (Maarala) 1346B

Mattz (Maarala) 1346B

Peher (Maarala) 1346B

Kurin

Sigfred (Kaipola) 1346A

Kånstin

And. (Sulkava) 1346B

Laars (Sulkava) 1346B

Kåstiain

Erich (Kaipola) 1346A

Samuell (Kaipola) 1346A

LAlkuun

Lackoin

Peher (Iitlahti) 1347A

Lehnoin

Hindrich (Rauhanniemi) 1346A

Johan (Rauhanniemi) 1346A

Peher (Rauhanniemi) 1346A

Leppin

Johan (Ruottila) 1345B

Laars (Ruottila) 1345B

MAlkuun

Mahoin

And. (Iitlahti) 1346B

Olof (Iitlahti) 1346B

Martin

Johan (Pappila) 1347A

Meckelein

Olof (Kammola) 1346A

Peher (Kammola) 1346A

Mikoin

Mattz (Hasula) 1345B

Molander

(Ruokoniemi) 1345B

And. (Pappila) 1347A

Momon

Johan (Kaipola) 1346A

Monoin

Påhl (Iitlahti) 1346B

Staffan (Iitlahti) 1346B

Mähoin

And. (Pappila) 1347A

NAlkuun

Nachahat

Michell (Väätälänmäki) 1347A

Nulpoin

Johan (Kammola) 1346B

Laarss (Kammola) 1346B

PAlkuun

Pardain

And. (Maarala) 1346B

Anders (Karjulanmäki) 1346A

Anders (Maarala) 1346B

Brusius (Karjulanmäki) 1346A

Grelss (Maarala) 1346B

Jacob (Kammola) 1346B

Johan (Sulkava) 1346B

Olof (Sulkava) 1346B

Peher (Karjulanmäki) 1346A

Peher (Kammola) 1346B

Påhl (Kammola) 1346B

Parkoin

Johan (Halttula) 1346A

Peckoin

Anders (Iitlahti) 1346B

Lars (Iitlahti) 1346B

Peher (Iitlahti) 1346B

Pernain

And. (Niinimäki) 1346A

Bertill (Kaitainen) 1346A

Mattz (Kaitainen) 1346A

Pohialain

Mårten (Iitlahti) 1347A

Peher (Iitlahti) 1347A

Pöllin

Jöran (Sulkava) 1346B

RAlkuun

Radikain

Hind. (Rahkolantaipale) 1358A

Rippoin

Markuss (Ryhälä) 1346A

Mattz (Ryhälä) 1346A

Morten (Ryhälä) 1346A

Peher (Ryhälä) 1346A

Thomas (Ryhälä) 1346A

Roikoin

Lars Grelss. (Iitlahti) 1347A

Ryhain

Johan (Väätälänmäki) 1347A

SAlkuun

Safwol:

Mattz (Iitlahti) 1346B

Salloin

Johan (Mäntynen) 1346B

Sappin

Laars (Kaipola) 1346A

Sinkoin

Johan (Kammola) 1346A

Thomas (Kammola) 1346A

Sipoin

Cnuth (Ruokoniemi) 1346B

Hartwik (Ruokoniemi) 1346B

TAlkuun

Tijtain

And. (Ruokoniemi) 1346B

Brusius (Ruokoniemi) 1346B

Tirroin

Olof (Partala) 1345B

Tuckoin

Peher (Ruottila) 1346A

Turwin

Jacob (Väätälänmäki) 1347A

VWAlkuun

Wahwin

Olof (Kaipola) 1346B

Wckoin

Jöran (Partala) 1345B

Olof (Partala) 1345B

Wenel:

Johan (Kammola) 1346B

Mattz (Kammola) 1346B

Wihawain

Johan (Väätälänmäki) 1347A

Mattz (Mäntynen) 1346B

Wihwain

Thomas (Mäntynen) 1346B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 220 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2020