AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1722 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1722

Nimihakemisto


-  A  B  E  H  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  E  H  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Mattsson (Karjulanmäki) 2104

Anders (Karjulanmäki) 2104

Anna (Ruokoniemi) 2106

Aron (Pappila) 2108

Johan Hindersson (Pappila) 2108

Kirstin (Iitlahti) 2103

Olof Ohlssonn (Sulkava) 2106

Olof Peersson (Pappila) 2108

Peer Larsson (Pappila) 2108

AAlkuun

Achoin

Hindrich (Kammola) 2104

Johan (Kammola) 2104

Assickain

Hindrich (Eerikkälä) 2103

Lars (Eerikkälä) 2103

Aufwin

Axell (Ylisenauvila) 2107

Johan (Auvila) 2103

Johan (Telataipale) 2107

Petter (Auvila) 2103

Samuel (Ylisenauvila) 2107

Aufwinen

Anders (Kaartila) 2106

BAlkuun

Bengdtin

Mattz (Tunnila) 2107

Olof (Tunnila) 2107

Bergman

Gerdt (Sulkava) 2107

Biörn

Benjamin (Mäntynen) 2105

Båchburg

Petter (Ruokoniemi) 2106

Böisman

Jacob (Hyvärilä) 2103

EAlkuun

Erickain

Niels (Kaitainen) 2104

HAlkuun

Haloin

Hindrich (Mäntynen) 2105

Halttuin

Peer (Halttula) 2103

Haltuin

Olof (Tunnila) 2107

Hanska

Anders (Ruokoniemi) 2106

Hatain

Johan (Rauhanniemi) 2106

Johan (Pappila) 2108

Matz (Pappila) 2108

Heldemoin

Michell (Eerikkälä) 2103

Hindtzain

Hind: Larsson (Ruokoniemi) 2106

Hindrich (Hintsala) 2103

Johan (Kaartila) 2104

Peer (Kaartila) 2104

Hulckoin

Hind: (Eerikkälä) 2103

Hämäl:

Byrgell (Telataipale) 2107

Johan (Ruokoniemi) 2106

Jöran (Pappila) 2108

Mattz (Telataipale) 2107

Michell (Sipilä) 2107

Mårten (Telataipale) 2107

Hämäläin

Mattz (Ylisenauvila) 2108

Niels (Ylisenauvila) 2108

Härckäin

Abraham (Partala) 2106

Hindrich (Partala) 2106

JAlkuun

Jumpain

Mattz (Maarala) 2105

KAlkuun

Kaiander

(Iitlahti) 2103

Kammoin

Hindrich (Karjulanmäki) 2104

Johan (Kyrsyä) 2104

Lars (Kyrsyä) 2104

Mårthen (Kyrsyä) 2104

Kaukuin

Hindrich (Leipämäki) 2105

Johan (Leipämäki) 2105

Lars (Leipämäki) 2105

Mattz (Leipämäki) 2105

Kethon

Zacharias (Iitlahti) 2104

Kietewäin

And:s (Kaipola) 2104

Kilpeläin

Erich (Halttula) 2103

Kiukas

Staffan (Mäntynen) 2105

Kåndia

Johan (Tannila) 2107

Mårth:n (Pappila) 2108

Mårthen (Pappila) 2108

Kånsti

Lars (Mäntynen) 2105

Olof (Mäntynen) 2105

Kånstij

Anders (Niinimäki) 2106

Kårhoin

Hindrich (Linkola) 2105

Jacob (Halttula) 2103

Niels (Linkola) 2105

Philip (Kaipola) 2104

Philip (Linkola) 2105

Kåstiain

Erich (Kaipola) 2104

Kärfwin

Anders (Rauhanniemi) 2106

Ifwar (Rauhanniemi) 2106

LAlkuun

Laitin

Johan (Niinimäki) 2106

Lakoin

Brijta (Sulkava) 2106

Lars (Sulkava) 2106

Lautiain

Johan (Leipämäki) 2105

Påhl (Leipämäki) 2105

Susanna (Leipämäki) 2105

Leinoin

Peer (Kaipola) 2104

Petter (Pappila) 2108

Löberg

Jonas (Kaipola) 2104

MAlkuun

Majnad:

Olof (Iitlahti) 2104

Matticka

Olof (Ruokoniemi) 2106

Swen (Ruokoniemi) 2106

Mieloin

Mårthen (Mäntynen) 2105

Molander

Claes (Pappila) 2108

Emerentzia (Pappila) 2108

Marja (Pappila) 2108

Mura

Matts (Karjulanmäki) 2105

Myrell

Barthold (Iitlahti) 2104

Månoin

Anders (Hasula) 2103

Johan (Hasula) 2103

Peer (Hasula) 2103

Mäckäläin

Olof (Kammola) 2104

Påhl Ohlss. (Kammola) 2104

Möckoin

Anders (Iitlahti) 2103

Erich (Iitlahti) 2103

NAlkuun

Naukarin

Johan (Lohilahti) 2105

Lars (Lohilahti) 2105

Nåussiain

Anders (Kaartila) 2104

PAlkuun

Padain

Mårten (Karjulanmäki) 2105

Parckin

Johan (Halttula) 2103

Parckoin

Lars (Väätälänmäki) 2107

Niels (Tunnila) 2107

Niels (Väätälänmäki) 2107

Pardain

Brussius (Karjulanmäki) 2104

Olof (Karjulanmäki) 2104

Paunoin

Benjam (Sulkava) 2106

Piedickein

Lars (Telataipale) 2107

Piståhlkors

(Partala) 2106

Pollein

Mattz (Telataipale) 2107

Pulckin

Peer (Kaipola) 2104

Pumalain

Johan (Tunnila) 2107

Olof (Tunnila) 2107

Pärnain

Olof (Iitlahti) 2103

Pärnoin

Anders (Partala) 2106

Pöllein

Johan (Tunnila) 2107

RAlkuun

Raski

Anders (Kaitainen) 2104

Rautia

Carl (Kyrsyä) 2104

Rotin

Anders (Ruottila) 2106

Ruåtin

Lars (Ruottila) 2106

Ryhein

Brussius (Halttula) 2103

Johan Peerss. (Halttula) 2103

Rämäin

Sigfred (Iitlahti) 2103

Räpo

Anders Mattss. (Ryhälä) 2106

Räpoin

Johan (Väätälänmäki) 2107

SAlkuun

Sippin

Anders (Sipilä) 2107

Strählman

(Auvila) 2103

Såickain

Erich (Pappila) 2108

Säppain

Lars Larsson (Kaipola) 2104

Säppäin

Anders (Seppälä) 2107

Sigfredh (Seppälä) 2107

TAlkuun

Taskin

Jöran (Rahkolantaipale) 2106

Tijain

Johan (Iitlahti) 2103

Turuin

Hind: (Auvila) 2103

Hindrich (Mäntynen) 2105

Jacob (Mäntynen) 2105

Täräfwäin

Pett (Ruokoniemi) 2106

VWAlkuun

Walldoin

Lars (Lohilahti) 2105

Påhl (Lohilahti) 2105

Wassara

Anders (Pulkkila) 2106

Johan (Pulkkila) 2106

Wichawain

Anders (Kammola) 2104

Jacob (Kammola) 2104

Petter (Kammola) 2104

Wirolain

Anders (Iitlahti) 2103

Wäjalain

Petter (Mäntynen) 2105

Wästerin

Johann (Mäntynen) 2105

Petter Mattsson (Mäntynen) 2105

Påhl (Halttula) 2103

Wätäin

Olof Johansson (Väätälänmäki) 2107

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 156 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2020