AlkuSavon ruodutusluettelotJuvan pitäjä → 1660 nimihakemisto

Juva ruodutusluettelo 1660

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  F  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  C  F  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Arfwedsson, (Palwalax) Ruotu 20

Anders Jönsson, (Läskala) Nassokin

Anders Mårtensson, (Suriniemi) Ruotu 21

Anders Olofsson, (Teifwala) Ruotu 19, (Taipal) Ruotu 22

Anders Peersson, (Wijsala) Nassokin

Anders Påhlsson, (Marala) Ruotu 19

Anders Thomasson, (Pahlos) Ruotu 18

Bengt Jönson, (Pulkila) Ruotu 4 Baranoff

Berent Mårtenssons, (Mänimäcki) Ruotu 24

Christer Johansson, (Kåsmala) Ruotu 18

Christer Peersson, (Teifwala) Ruotu 20

Erich Erichsson, (Suriniemi) Ruotu 18

Erich Michelsson, (Achwensalm) Ruotu 20, (Kiskilä och Kasjkis) Ruotu 21

Eskell Andersson, (Mäkiois) Ruotu 22, (Karkiama) Ruotu 24

Hans Jacobsson, (Yliwesipitkälax) Ruotu 22

Heindrich Larsson, (Hetajerf) Ruotu 20

Heinrich Staffansson, (Maifwala) Ruotu 24

Heinrich Thomasson, (Pochiais) Ruotu 19

Jacob Peersson, (Randois) Nassokin

Johan Andersson, (Kasintaipal) Ruotu 18

Johan Johansson, (Järwänpä) Ruotu 22

Johan Kåsmasson, (Håttila) Ruotu 18

Johan Larsson, (Kaihumecki) Ruotu 18

Johan Matsson, (Pajunsalm) Nassokin

Jöns Grelsson, (Maifuola) Ruotu 19

Jöns Jönsson, (Pöllälä) Nassokin

Jöns Larsson, (Turakala) Ruotu 22

Jöns Michelsson, (Worenma) Ruotu 23

Jöran Larsson, (Murdois) Ruotu 23

Jöran Påålsson, (Kiskiläniemi) Ruotu 24

Jören Jönsson, (Ollikala) Ruotu 18

Lars Andersson, (Patola) Ruotu 22, (Råckola) Ruotu 4 Baranoff

Lars Bengtsson, (Pulkila) Ruotu 4 Baranoff

Lars Larsson, (Purhola) Ruotu 21, (Pochiais) Ruotu 24

Lars Peersson, (Haikarala) Ruotu 19, (Lautiala) Ruotu 21, (Purhola) Ruotu 21

Lars Påhlsson, (Lehikola) Ruotu 19

Lars Samuelsson, (Knutilameki) Ruotu 23

Matz Jönsson, (Läskala) Nassokin

Matz Matsson, (Teifwola) Suurman

Matz Mårtensson, (Kattula) Ruotu 21

Matz Nilsson, (Tuchkala) Ruotu 24

Matz Peersson, (Puttola) Ruotu 20

Matz Påhlsson, (Marala) Ruotu 22

Matz Påålsson, (Kilpola) Ruotu 23

Matz Staffansson, (Pitkalax) Ruotu 5 Baranoff

Matz Thomasson, (Ingiä) Ruotu 23

Michel Cnutsson, (Knutilanmeki) Ruotu 23

Michel Matsson, (Teifwola) Suurman

Måns Olofsson, (Kusmala) Ruotu 23

Mårten Mårtensson, (Suriniemi) Ruotu 21

Mårten Nilsson, (Mardois) Ruotu 20

Nils Grelsson, (Kiskilä och Kaskis) Ruotu 18

Nils Larsson, (Sumala) Ruotu 18

Olof Andersson, (Pochiais) Ruotu 19

Olof Hansson, (Suriniemi) Ruotu 18

Olof Jacobsson, (Pulkila) Ruotu 4 Baranoff

Olof Jönsson, (Hetajerwi) Ruotu 19

Olof Larsson, (Mäkiois) Ruotu 19, (Laukala) Nassokin

Olof Nilsson, (Heinoila) Ruotu 19, (Kiskilä och Kasjkis) Ruotu 21

Olof Olofsson, (Hatzola) Ruotu 18

Olof Peersson, (Wächmasnäring) Ruotu 20

Olof Thomasson, (Härkälälaukala) Ruotu 21

Peer Abrahamsson, (Hötöysby) Ruotu 20

Peer Andersson, (Mietula) Nassokin

Peer Erichsson, (Härkälälaukala) Ruotu 21

Peer Hanson, (Randaby) Ruotu 5 Baranoff

Peer Hansson, (Kaislajerfwi) Ruotu 5 Baranoff, (Petela) Rosenschmidt

Peer Heinrichsson, (Läskala) Nassokin

Peer Jacobsson, (Sumala) Ruotu 24

Peer Jönsson, (Knutilanmeki) Ruotu 20, (Pitkalax) Ruotu 5 Baranoff, (Randaby) Ruotu 5 Baranoff

Peer Larsson, (Puttola) Ruotu 20, (Kaihumeki) Ruotu 24

Peer Matsson, (Hetajerwi) Ruotu 19

Peer Månsson, (Marala) Ruotu 19

Peer Nilsson, (Kaihilajerf) Ruotu 24, (Randois) Nassokin

Peer Olofsson, (Pulkila) Ruotu 4 Baranoff

Peer Peersson, (Wårema) Ruotu 19, (Pulkila) Ruotu 4 Baranoff

Peer Påhlsson, (Wächmasnäring) Ruotu 20

Peer Sigfredsson, (Kiskiläkaskis) Ruotu 24

Petter Peersson, (Wächmasnäring) Ruotu 20

Påål Jacobsson, (Remojerwi) Ruotu 24

Påål Matsson, (Pitkalax) Ruotu 5 Baranoff

Påål Peersson, (Randaby) Ruotu 5 Baranoff

Påål Påålsson, (Wårlax) Ruotu 23

Simon Christierni, (Taipal) Ruotu 24

Simon Hansson, (Råckola) Ruotu 4 Baranoff

Simon Peersson, (Soiniemi) Lilliesköld

Staffan Olofsson, (Maifwala) Ruotu 18

Thomas Bertelsson, (Aufwila) Ruotu 23

Thomas Jönsson, (Sumala) Ruotu 18

AAlkuun

Ahoin

Olof, (Marala) Ruotu 24

Aufwinen

Heinrich, (Aufwila) Ruotu 19

Matz, (Aufwiala) Ruotu 24

Simon Peersson, (Soiniemi) Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys:VäenO

Aufwuinen

Simon Peersson, (Soiniemi) Lilliesköld

CAlkuun

Condia

Rasmus, (Maifwala) Ruotu 22

FAlkuun

Frosti

Heindrich Larsson, (Hetajerfwi) Vero- ja kruununtilat:VäenO

Heinrich Larsson, (Hatajerfwi) Ruotu 24

Lars, (Hatajerfwi) Ruotu 24

HAlkuun

Haikarainen

Heinrich, (Haikarala) Ruotu 19

Haloinen

Peer, (Halola) Ruotu 19

Hammuinen

Anders, (Pöllälä) Nassokin

Harmainen

Matz, (Pulkila) Ruotu 4 Baranoff

Heilainen

Nils, (Pulkila) Ruotu 4 Baranoff

Heiloinen

Johan, (Pulkila) Ruotu 4 Baranoff

Heinoin

Simon, (Pajunsalm) Nassokin

Herkeinen

Peer Nilsson, (Randois) Nassokinin läänitys:VäenO

Hermain

Påål, (Hyötys) Brennerfelt

Herrain

Christer, (Härkälälaukala) Ruotu 18

Huttuin

Jöns, (Randois) Nassokin

Huttuinen

Thomas, (Menninmeki) Ruotu 22

Hyfwäinen

Peer, (Suriniemi) Ruotu 18

Hyfwöinen

Erich, (Suriniemi) Ruotu 21

Hämeläinen

Heinrich, (Mardois) Ruotu 20

Hämäläin

Lars Samuelsson, (Knutilameki) Ruotu 23, (Knutilanmäki) Vero- ja kruununtilat:VäenO

Härkeinen

Peer, (Härkälä) Nassokin

Påål, (Härkälä) Nassokin

Härköinen

Heinrich, (Kaislajerwi) Ruotu 22

Härrkeinen

Peer Nilsson, (Randois) Nassokin

IAlkuun

Ikoin

Christer, (Pitkalax) Ruotu 5 Baranoff

Immoin

Thomas, (Suriniemi) Ruotu 18

Immoinen

Peer, (Kangankylä) Ruotu 18

Inginen

Olof Olofsson, (Remojerwi) Ruotu 20

KAlkuun

Kainulainen

Simon, (Puttola) Ruotu 20

Kaipainen

Peer, (Maifwala) Ruotu 22

Karhin

Heinrich, (Randaby) Ruotu 5 Baranoff

Katilainen

Thomas, (Soiniemi) Lilliesköld

Kilpoinen

Jöran, (Kilpola) Ruotu 22

Kiskinen

Bertell, (Kiskilä och Kasjkis) Ruotu 21

Gorgonius, (Kiskileniemi) Ruotu 22

Michel Bertellsson, (Kiskilä och Kasjkis) Ruotu 21

Michel Bertillsson, (Kiskelä) Vero- ja kruununtilat:VäenO

Kittuinen

Lars, (Pulkila) Ruotu 4 Baranoff

Kiukas

Anders, (Pitkalax) Ruotu 5 Baranoff

Kockalainen

Matz, (Achwensalm) Ruotu 20

Kondiain

Michel, (Achwensalm) Ruotu 20

Kucko

Lars, (Pochiais) Ruotu 19

Kupsa

Påål, (Kijskiläniemi) Ruotu 23

Kurki

Matz Peersson, (Puttola) Ruotu 20

Kårbninen

Hans, (Pitkalax) Ruotu 5 Baranoff

Olof, (Pitkalax) Ruotu 5 Baranoff

Kämäläin

Eskell, (Mäkios) Ruotu 24

LAlkuun

Laitinen

Staffan, (Mietula) Nassokin

Lamain

Lars, (Suriniemi) Ruotu 21

Langa

Anders Jönsson, (Mustola) Ylijäänyt Juvalta

Laukainen

Thomas, (Randaby) Ruotu 5 Baranoff

Lautiain

Johan Andersson, (Kasintaipal) Ruotu 18, (Kasintaipal) Vero- ja kruununtilat:VäenO

Lefwoinen

Olof, (Pöllälä) Nassokin

Lembinen

Jöran, (Maifwala) Ruotu 22

Lijkoinen

Peer, (Pöllälä) Nassokin

Lipsainen

Nils, (Lipsala) Nassokin

MAlkuun

Martinen

Peer, (Hatzola) Ruotu 18

Påål, (Randois) Ruotu 24

Mustoinen

Jöns, (Laukala) Nassokin

NAlkuun

Narinen

Grels, (Randois) Ruotu 21

Neula

Lars Påhlsson, (Lehikola) Ruotu 19, (Lehikola) Vero- ja kruununtilat:VäenO

Peer, (Pylkälä) Ruotu 23

Nåpåinen

Matz, (Randaby) Ruotu 5 Baranoff

PAlkuun

Pasainen

Jöns, (Pitkalax) Ruotu 5 Baranoff

Pekurinen

Mårten, (Pekurila) Ruotu 19

Pelckinen

Peer, (Palwalax) Ruotu 20

Pijk

Matz, (Kaihumecki) Ruotu 22

Pitkeinen

Matz, (Randaby) Ruotu 5 Baranoff

Pudtkinen

Heinrich, (Kaihumecki) Ruotu 18

Pulkinen

Påhl Peersson, (Pulkila) Baranoffin läänitys:VäenO

Påål Peersson, (Pulkila) Ruotu 4 Baranoff

Pullckoin

Eskell, (Mietula) Nassokin

Pylkeinen

Christer, (Pylkälä) Ruotu 20

Pärnäinen

Olof, (Soiniemi) Lilliesköld

Pöllainen

Lars, (Pöllälä) Nassokin

RAlkuun

Randoin

Lars, (Randois) Ruotu 18

Rasainen

Peer, (Rasala) Nassokin

Remoin

Abraham, (Remojerfwi) Ruotu 23

Rimi

Olof, (Remojerfwi) Rosenschmidt

Rokolain

Christer, (Råckola) Ruotu 4 Baranoff

Hans, (Råckola) Ruotu 4 Baranoff

Rutu

Peer, (Knutilanmeki) Ruotu 23

Ryhäinen

Påål, (Menninmeki) Ruotu 22

Rångain

Anders, (Suriniemi) Ruotu 21

SAlkuun

Seiloinen

Grel, (Pitkalax) Ruotu 5 Baranoff

Silfwerarm

Gustaf, (Remojerfwi) Ruotu 23

Suikainen

Olof, (Pochiais) Ruotu 19

Såkainen

Peer, (Randaby) Ruotu 5 Baranoff

Såpainen

Påål, (Såpala) Nassokin

TAlkuun

Tarkiainen

Cossma, (Remojerfwi) Rosenschmidt

Matz, (Wårlax) Ruotu 23

Tolfwain

Peer, (Pulkila) Ruotu 4 Baranoff, (Pitkalax) Ruotu 5 Baranoff

Tuckiain

Jöns, (Kasmala) Ruotu 22

Tuckiainen

Eskell, (Wächmaisnaring) Ruotu 23

Turakain

Christer, (Turakala) Ruotu 22

Jöns Larsson, (Turakala) Vero- ja kruununtilat:VäenO

Turuinen

Matz, (Achwensalm) Ruotu 20

VWAlkuun

Westeri

Erich, (Wouornema) Ruotu 24

Erich Pålsson, Irtolaiset:VäenO

Tässä hakemistossa on yhteensä 193 nimeä

© Maija-Liisa Laakso 2020