AlkuSavon ruodutusluettelotKangasniemen pitäjä → 1679 nimihakemisto

Kangasniemi ruodutusluettelo 1679

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  B  H  I  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW  Y 
 -  A  B  H  I  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW  Y

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Adam Olufsson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Anders, (Synsiä) Ruotu 1RPahlen

Anders Hendersson, (Håckanemj) Ruotu 2 R Pahlen

Anders Jönsson, (Kutemajerf) Ruotu 35

Bertil Peerson, (Wärälä) Ruotu 33

Christer, (Synsiä) Ruotu 1RPahlen

Eskell Jacobssson, (Reinikala) Ruotu 1GvPahlen

Eskell Jönssson, (Reinikala) Gustaf von Pahlenin rälssi:VäenO

Hans, (Mackola) Ruotu 1GvPahlen

Hendrich, (Murdois) Ruotu 33, (Haltula) Ruotu 2 R Pahlen

Hendrich Erichsson, (Kutemajerf) Ruotu 34

Hendrich Nielsson, (Håckanemj) Ruotu 2 R Pahlen

Johan Påhlsson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul, (Kutemajerf.) Wilhelm Yxkulin rälssi:VäenO

Jören Sigfredsson, (Kutemajerf) Ruotu 34

Lars Andersson, (Kutemajerfwj) Ruotu 33

Lars Christersson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Lars Peerson, (Hariuma) Ruotu 35

Markus Clemetsson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Matz Peersson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Mårthen, (Kutemajerf) Ruotu 34

Niels, (Mannila) Ruotu 3GvPahlen

Niels Jacobsson, (Mackola) Ruotu 1GvPahlen

Peer, (Synsiä) Ruotu 1RPahlen

Peer Peersson, (Mannila) Ruotu 3GvPahlen

Påhl, (Haltula) Ruotu 2 R Pahlen

Påhl Andersson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Påhl Eskelsson, (Ruokonemj) Ruotu 34

Påhl Matsson, (Sallmenby) Ruotu 1RPahlen

Påhl Nielsson, (Håckanemj) Ruotu 2 R Pahlen

Samuel, (Wärälä) Ruotu 33

Sigfredh Clemetsson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Sigfredh Jacobsson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

AAlkuun

Aufwikain

Anders, (Luusnemj) Ruotu 34

BAlkuun

Bartimius

Sigfredh, (Pylfwenälä) Ruotu 3GvPahlen

Bengtin

Oluf Olofsson, (Synsiä) Ruotu 1RPahlen

HAlkuun

Haltuin

Christer Mattsson, (Haltula) Ruotu 2 R Pahlen

Johan Påhlsson, (Synsiä) Ruotu 1RPahlen

Jöns Hendrichsson, (Haltula) Ruotu 2 R Pahlen

Lars Påhlsson, (Synsiä) Ruotu 1RPahlen

Heinoin

Mattz Peersson, (Kaihilamäkj) Ruotu 2GvPahlen

Henin

Thomas Sigfredsson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Himutj

Christer Andersson, (Hyrylä) Ruotu 2 R Pahlen

Hoylain

Johan Hendersson, (Hyrylä) Ruotu 2 R Pahlen

Hyryläin

Markus Anders, (Hyrylä) Reinholdt von Pahlenin rälssi:VäenO

Markus Andersson, (Hyrylä) Ruotu 1RPahlen

Håckain

Christer Matsson, (Håckanemj) Ruotu 2 R Pahlen, (Håkanemj) Reinholdt von Pahlenin rälssi:VäenO

Clemet Larsson, (Synsiä) Ruotu 1RPahlen

Hendrich Larsson, (Håckanemj) Ruotu 2 R Pahlen

Lars Påhlsson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Lars Thomasson, (Mannila) Ruotu 3GvPahlen

Håckoin

Mattz Andersson, (Håckanemj) Ruotu 2 R Pahlen

Hämäl:

Staffan Michelson, (Kutemajerf) Ruotu 34

IAlkuun

Ikoin

Christer Dionisison, (Wechmais) Ruotu 1GvPahlen

Jören Jörensson, (Wechmais) Ruotu 2GvPahlen

KAlkuun

Kaupin

Hendrich Hendrichsson, (Äkröntaipall) Ruotu 2GvPahlen

Peer Mattsson, (Äkröntaipall) Ruotu 2GvPahlen

Tynnes Simonsson, (Äkröntaipall) Ruotu 2GvPahlen

Kimar

Lars Jönson, (Luusnemj) Ruotu 34

Korhoin

Jören Hendersson, (Kutemajerfwj) Talolliset:VäenO

Kurkj

Jacob, (Keckola) Ruotu 1GvPahlen

Kåfwain

Grelss, (Hangamäkj) Ruotu 34

Matz Matson, (Hangamäkj) Ruotu 34

Peer Michelson, (Hangamäkj) Ruotu 34

Kåfwiaka

Thomas Sigfredsson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Kårhoin

Jören Henderson, (Kutemajerf) Ruotu 34

Olof Nilson, (Kutemajerfwj) Ruotu 33

Thomas, (Kutemajerf) Ruotu 34

Kärpeläin

Olof Anderson, (Luusnemi) Ruotu 34

LAlkuun

Laiha

Thomas Mårtensson, (Säppälä) Ruotu 1GvPahlen

Laitin

Anders Bengtsson, (Synsiä) Ruotu 1RPahlen

Lars Månsson, (Synsiä) Ruotu 1RPahlen

Michell Mårtensson, (Laitiala) Ruotu 2GvPahlen

Sigfredh Peersson, (Synsiä) Ruotu 1RPahlen

Laukarin

Jöns Olufsson, (Säppälä) Ruotu 1GvPahlen

Lehikoin

Markus, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Liukoin

Johan Andersson, (Synsiäranda) Ruotu 2GvPahlen

MAlkuun

Mackoin

Cnut Nielsson, (Mackola) Ruotu 1GvPahlen

Hendrich Peersson, (Mackola) Ruotu 1GvPahlen

Makoin

Jöns Eskellsson, (Mackola) Ruotu 1GvPahlen

Manin

Anders Andersson, (Mannila) Ruotu 3GvPahlen

Mannin

Markus Nielsson, (Mannila) Ruotu 3GvPahlen

Matz Markusson, (Surola) Ruotu 2GPahlen

Nilss, (Mannila) Gustaf von Pahlenin rälssi:VäenO

Martin

Peer Larsson, (Wojalax) Ruotu 2 R Pahlen

Måila

Matz Påhlsson, (Luusnemi) Ruotu 34

NAlkuun

Nojoin

Christer Peersson, (Synsiä) Ruotu 1RPahlen

Nousiain

Christer Larsson, (Nousiala) Ruotu 2GvPahlen

OAlkuun

Orain

Greels Larsson, (Mackola) Ruotu 1GvPahlen

Påhl Christersson, (Orolaby) Ruotu 1GvPahlen

Oxain

Erich Eskellsson, (Rekola) Ruotu 1GvPahlen

PAlkuun

Papain

Michell Grelsson, (Papala) Ruotu 1GvPahlen

Poyhoin

Erich Matsson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Pulliain

Bertell, (Kaihilamäkj) Ruotu 2GvPahlen

Christer Bertelsson, (Kaihilamäkj) Ruotu 2GvPahlen, (Kaihilamäkj) Gustaf von Pahlenin rälssi:VäenO

Pundain

Eskell Eskellsson, (Reinikala) Ruotu 1RPahlen

Pylfwinein

Oluf Olufsson, (Kufwesmäkj) Ruotu 2GvPahlen

Pylfwäin

Hans Hansson, (Pylfwenälä) Ruotu 2GvPahlen

Påhl Larsson, (Pylfwenälä) Ruotu 2GvPahlen

Pynnoin

Hendrich Christersson, (Kaihilamäkj) Ruotu 2GvPahlen

Michell, (Hyrylä) Ruotu 1RPahlen

Pystin

Matz Thomason, (Pöllökämäkj) Ruotu 35

Pystoin

Anders Matsson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Pystyin

Matz Mårtenson, (Kutemajerf) Ruotu 33

Pössö

Eskell, (Pylfwenälä) Ruotu 2GvPahlen

Pöyhoin

Oluf Hansson, (Pöyhölä) Ruotu 1RPahlen

RAlkuun

Reinikain

Mattz Clemet, (Reinikala) Ruotu 1RPahlen

Rohuin

Peer Christersson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Rytköin

Daniel Nielsson, (Kaihilamäkj) Ruotu 2GvPahlen

Ryttköin

Hendrich, (Rytkölä) Ruotu 1GvPahlen

SAlkuun

Sijtarj

Hendrich Påhlsson, (Rauhajerfwj) Ruotu 2 R Pahlen

Spannj

Johan Larsson, (Håckanemj) Ruotu 2 R Pahlen

Surin

Mårten Mårtensson, (Äkrönmäkj) Ruotu 2GvPahlen

Suuroin

Jören Peersson, (Haltula) Ruotu 2 R Pahlen

Påhl Peersson, (Mannila) Ruotu 3GvPahlen

Sårvare

Jören Thomassooon, (Äkröntaipall) Ruotu 2GvPahlen

Säppäin

Påhl Nielsson, (Säppälä) Ruotu 2GPahlen

Sigfred Andersson, (Säppälä) Ruotu 2GPahlen

TAlkuun

Tarfwoin

Olof Olofsson, (Kutemajerfwj) Ruotu 1Yxkul

Tijhoin

Hendrich Peersson, (Tijhola) Ruotu 1GvPahlen

Jören Andersson, (Tijhola) Ruotu 1GvPahlen

Tisain

Påhl Mattsson, (Sallmenby) Ruotu 1RPahlen

VWAlkuun

Winikain

Peer Jacobson, (Wärälä) Ruotu 34

Sigfred, (Rekola) Ruotu 1GvPahlen

Wiroin

Peer Eskelsson, (Ruokonemj) Ruotu 34

Wäisäin

Eskell Hendersson, (Håckanemj) Ruotu 2 R Pahlen

Wäräin

Anders Peerson, (Wärälä) Ruotu 33

YAlkuun

Ylöin

Abraham Hind:, (Kutemajerf) Ruotu 34

Matz Henderson, (Murdois) Ruotu 33

Matz Jönson, (Kutemajerf) Ruotu 35

Matz Olofson, (Murdois) Ruotu 34

Tässä hakemistossa on yhteensä 130 nimeä

© Väinö Holopainen 2020