AlkuSavon ruodutusluettelotLeppävirran pitäjä → 1649 nimihakemisto

Leppävirta ruodutusluettelo 1649

Ruodutus- ja väenottoluetteloNihdinlunastusmaksuluetteloRuodutuksesta poissaolleetVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  D  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW 
 -  A  C  D  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Bertill Erichsson, (Leppäwirda) Ruotu 7

Johan Erichsson, (Leppäwirda) Ruotu 8

AAlkuun

Ahoinen

Christer, (Saaamais) Ruotu 4

Ahokas

Oluff, (Timala) Ruotu 13

Arfweldineb

Erich Ollsson, (Lylymäki) Ruotu 10

Arfweldinen

Anders, (Lylymäki) Ruotu 10

Erich Ollsson, (Lylymäkj) Talolliset:VäenO

Asiainen

Christer, (Samais) Talolliset:VäenO

Assiainen

Christer, (Saaamais) Ruotu 4

CAlkuun

Candainen

Knut, (Paukanlax) Ruotu 10

Colemain

Eshill, (Sarkamäki) Ruotu 14

Colemainen

Oluf, Talolliset:NihtL

Copoinen

Hindrich Christerson, Talolliset:NihtL

DAlkuun

Durpeheinen

Oluff, (Ninimaki) Ruotu 16

FAlkuun

Fläck

Willam A, Talolliset:NihtL

HAlkuun

Haarainen

Michill, (Walkiamäki) Talolliset:Pois

Hackarainen

Oluf, Talolliset:NihtL

Haikoinen

Hans Staffansson, (Paukanlax) Ruotu 9

Haloinen

Jöns Ollsson, (Keinälänmäki) Ruotu 5, (Kånnuslax) Talolliset:Pois

Peer Andersson, (Saaamais) Ruotu 3, (Saamais) Talolliset:Pois

Harainen

Lars Andersson, (Rummuckala) Ruotu 16

Larss Andersson, (Rumuckala) Talolliset:Pois

Michill, (Walkiamäki) Ruotu 1

Hardikainen

Sighfredh, (Saaamais) Ruotu 2

Haringh

Madz, Talolliset:NihtL

Heiskainen

Oluff, (Walkiamäki) Ruotu 1

Herrainen

Lars, (Warkaus) Ruotu 14, (Lapinmäkj) Talolliset:Pois

Hilduinen

Staffan, (Walkiamäki) Ruotu 1

Hirfwoin

Michill Larsson, (Karialanranda) Ruotu 11

Huofwinen

Jören Christersson, (Saaamais) Ruotu 3

Oluff Swensson, (Saaamais) Ruotu 3

Huåfuin

Thomas, (Karialanranda) Ruotu 12

Huåfwinen

Hendrich, (Saaamais) Ruotu 3

Swen, (Saaamais) Ruotu 4

Hyfweinen

Peer, (VossmaJärff) Talolliset:Pois

Hyfwäinen

Peer, (OssmaJärff) Ruotu 9

Hyttinen

Anders Andersson, (Hyttilänmaki) Ruotu 1, (Walkiamäki) Talolliset:Pois

Hålåpainen

Clemet, Kustaa Illen läänitys

Härkäinen

Matz, (Hapamäki) Ruotu 12

IAlkuun

Ifwanainen

Christer, (Walkiamäki) Ruotu 1, (Walkiamäki) Talolliset:VäenO

Michill Michillsson, (Walkiamäki) Ruotu 1, (Walkiamäki) Talolliset:Pois

Immoinen

Oluff Hendersson, (Sahkarlax) Talolliset:Pois

Immäinen

Oluff Hendersson, (Ninimaki) Ruotu 15

Itkåinen

Lars Påållsson, (Kåttkatlax) Ruotu 6

Peer Påållsson, (Kåttkatlax) Ruotu 7

JAlkuun

Jalkainen

Matz, (Paukanlax) Ruotu 9

Jämssä

Mårten, (Timala) Ruotu 12

Jäskeläinen

Matz, (Paukanlax) Ruotu 9

KAlkuun

Karfwinen

Hendrich Hendersson, (Keinälänmäki) Ruotu 4

Jöran Peersson, (Saamais) Talolliset:Pois

Karfwoinen

Oluff, (Keinälänmäki) Ruotu 5

Kariuinen

Philpus Jörensson, (Saaamais) Ruotu 4

Karppainen

Pååll Larsson, (Seijerlax) Ruotu 10

Karppinen

Pååll Pållsson, (Rummuckala) Ruotu 1 Kuopio

Kasainen

Anders Andersson, (Timala) Ruotu 13

Keinoinen

Påål Larssonn, Talolliset:NihtL

Keinåin

Oluff Månsson, (Keinälänmäki) Ruotu 4

Keinåinen

Anders Peersson, (Keinälänmäki) Ruotu 4

Måns, (Saaamais) Ruotu 3

Nills, (Seijerlax) Ruotu 11, (Seijerlax) Talolliset:Pois

Oluff, (Karialanranda) Ruotu 11

Keinäinen

Anders Ollsson, (Saaamais) Ruotu 3

Hindrih Larsson, Talolliset:NihtL

Måns, (Saamais) Talolliset:Pois

Kinnuin

Eshill Jönsso:, (Rummuckala) Ruotu 1 Kuopio

Kinnuinen

Eshel Jönsson, (Rummuckala) Ruotu 16

Hendrich Ersson, (Mustinmäki) Ruotu 5

Hendrich Hansson, (Mustinmäki) Ruotu 6, (Saamais) Talolliset:Pois

Johan, (Timala) Ruotu 12

Jören, (Petrunmäki) Ruotu 5

Madz, Talolliset:NihtL

Mårten Ollsson, (Mustinmäki) Ruotu 6

Pååll Sigfredsson, (Seijerlax) Ruotu 10

Kinnunen

Nills Arfwedhson, Talolliset:NihtL

Staphan, Talolliset:NihtL

Kinuuinen

Peer Peersson, (Keinälänmäki) Ruotu 4

Kossainen

Oluf, Talolliset:NihtL

Koxoi (Kåpåinen Koxoi)

Oluff Ollsson, (Kurialanlax) Ruotu 14

Kyfweläin

Oluff, (Keinälänmäki) Ruotu 5

Kåpåinen

Anders Ollsson, (Sarkamäki) Ruotu 14, (Sarkamäkj) Talolliset:VäenO

Cauppi Cauppisson, (Timala) Ruotu 13

Eshill Ollsson, (Seijerlax) Ruotu 10

Greels Matzsson, (Karialanranda) Ruotu 12

Grells, (Curjalanranda) Talolliset:Pois

Hendrich, (Leppäwirda) Ruotu 8

Hendrich Ollsson, Niilo Maununpojan läänitys

Hendrick Peersson, Henrik Spåran läänitys

Jöns Jönsson, (Seijerlax) Ruotu 10

Jöns Ollsson, Henrik Spåran läänitys

Lars Andersson, (Leppäwirda) Ruotu 8

Pååll Påållsson, (Karialanranda) Ruotu 12, (Kurialanranda) Talolliset:VäenO

Kåpåinen Koxoi

Oluff Ollsson, (Kurialanlax) Ruotu 14

Kåssåinen

Matz, (Ninimaki) Ruotu 15

Kåsåin

Eshill, (Leppämäki) Ruotu 2

Kåsåinen

Hendrich Hendersson, (Leppämäki) Ruotu 2, (Leppämäki) Talolliset:Pois

Könöinen

Ifwar Henderson, Talolliset:NihtL

Jöns, (Kurialanlax) Ruotu 14

Oluff, (Sarkamäki) Ruotu 14, (Sarkamäkj) Talolliset:Pois

Staffan Michillsson, (Sarkamäki) Ruotu 15

Staphan Michillsson, (Sarkamäkj) Talolliset:Pois

LAlkuun

Laakainen

Hendrich Peersson, (OssmaJärff) Ruotu 9

Laakoin

Pååll Andersson, (OssmaJärff) Ruotu 9

Laakoinen

Pååll Andersson, (OssmaJärff) Talolliset:VäenO

Laitinen

Hemmingh Påållsson, (Kåttkatlax) Ruotu 6

Hendrich, (Kåttkatlax) Ruotu 6, (kåtkatlax) Talolliset:Pois

Thomas Ollsson, (Kåttkatlax) Ruotu 6

Lamainen

Michill, (Rummuckala) Ruotu 16

Lappalainen

Anders, (Lapinmäki) Ruotu 13, (Lapinmäkj) Talolliset:Pois

Erich Nillsson, (Keinälänmäki) Ruotu 5

Henddrich, (Lapinmäki) Ruotu 13

Johan Staffansson, (Lapinmäki) Ruotu 13, (Lapinmäkj) Talolliset:Pois

Matz, (Lapinmäki) Ruotu 13, (Lapinmäkj) Talolliset:VäenO

Peer Nillsson, (Mustinmäki) Ruotu 6, (Mustinmäki) Talolliset:VäenO

Staffan, Niilo Maununpojan läänitys

Lauckain

Peer Matzsson, (Keinälänmäki) Ruotu 5

Lehikåinen

Pååll Jäspersson, (Kåttkatlax) Ruotu 7, (Kåtkatlax) Talolliset:VäenO

Leppäinen

Hans, (Leppäwirda) Ruotu 7

Lars, (Leppäwirda) Ruotu 7

Leskinen

Madz, (Curjalanranda) Talolliset:Pois

Matz, (Karialanranda) Ruotu 12

Oluff Nillsson, (Kåttkatlax) Ruotu 7

Linduinen

Peer Michilsson, (Saaamais) Ruotu 3

Liucku

Erich Ollsson, (Mustinmäki) Ruotu 5

Luttin

Erich, (Warkaus) Ruotu 13

Luttinen

Oluff Andersson, (Warkaus) Ruotu 13

Läskinen

Peer Staphansson, Talolliset:NihtL

Pååll Ollsson, Talolliset:NihtL

MAlkuun

Malinen

, (Leppäwirda) Ruotu 8

Oluff Thomasson, (Waristaifuall) Ruotu 12, (Waristaifwall) Talolliset:Pois

Mickoin

Erich, (Karialanranda) Ruotu 11

Mickoinen

Peer, (Hapamäki) Ruotu 12

Mustainen

Sigfredh, (Leppäwirda) Ruotu 7

Mustoinen

Anders Påållsson, (Saaamais) Ruotu 4

NAlkuun

Nickinen

Anders Johansson, (Leppäwirda) Ruotu 8

Johan, (Leppäwirda) Ruotu 8

Jöns, (Leppäwirda) Ruotu 8, (Leppäwirda) Talolliset:VäenO

Nijrainen

Hans, Talolliset:NihtL

Nissinen

Oluff, (Saaamais) Ruotu 3

Nuppåinen

Staphan, Talolliset:NihtL

OAlkuun

Olkåinen

Hendrich, (Paukanlax) Ruotu 10

PAlkuun

Paalainen

Hendrich, (Keinälänmäki) Ruotu 5

Madz Hendersson, (Kånuslax) Talolliset:VäenO

Matz Hendersson, (Keinälänmäki) Ruotu 5

Parckainen

Peer Caspersson, (Leppämäki) Talolliset:Pois

Parckoinen

Peer Caspersson, (Leppämäki) Ruotu 2

Parfuiainen

Peer Månson, Talolliset:NihtL

Parfwiainen

Anders, (Sachkarlax) Ruotu 15

Jöns Staffansson, (Sachkarlax) Ruotu 15, (Sahkarlax) Talolliset:Pois

Pasainen

Pååll, (OssmaJärff) Ruotu 9

Pååll Ollsson, (OssmaJärff) Ruotu 9

Pelckinen

Hindrih Peerson, Talolliset:NihtL

Philpuxinen

Anders, (Seijerlax) Ruotu 10

Pijrainen

Anders Grellsson, (Rummuckala) Ruotu 16

Oluff, (Sachkarlax) Ruotu 15, (Sahkarlax) Talolliset:Pois

Staffan Andersson, (Ninimaki) Ruotu 15, (Ninimäkj) Talolliset:VäenO

Pitkäinen

Hans Sigfredsson, (Warkaus) Ruotu 14

Jören, (Warkaus) Ruotu 14

Oluff Peersson, (OssmaJärff) Ruotu 9

Pulckinen

Anders, (Mustinmäki) Ruotu 6

Purdinen

Hans, Erik Slangin läänitys

Johan, Erik Slangin läänitys

Jöns Jönsson, (Warkaus) Ruotu 13

Påållsson

Oluff, (PalloJärffwij) Ruotu 16

Pöxä

Oluff, (Seijerlax) Ruotu 11, (Seijerlax) Talolliset:Pois

Pöyhäinen

Mårten, (Leppämäki) Ruotu 2

RAlkuun

Rauska

, (Saaamais) Ruotu 4

Rummukainen

Brusius Peersson, (Rummuckala) Ruotu 16

Brussiuss Peersson, (Rummuckala) Talolliset:VäenO

Peer Andersson, (Rummuckala) Ruotu 16

Ryngäinen

Pååll Ollsson, (Kurialanlax) Ruotu 14

Råmssj

Jöns Peersson, (Keinälänmäki) Ruotu 4

Råppåinen

Anders, (Lylymäki) Ruotu 10

Råpåin

Hendrich Peersson, (Sachkarlax) Ruotu 15

SAlkuun

Saffwolainen

Mårten, (Kåttkatlax) Ruotu 6

Sighfredh, (Leppäwirda) Ruotu 8

Saffwålainen

Matz, (Keinälänmäki) Ruotu 5

Safwolain

Madz, Talolliset:NihtL

Saickainen

Oluff Larsson, (Walkiamäki) Ruotu 1

Saickoinen

Matz Ollsson, (Karialanranda) Ruotu 11

Oluff Larsson, (Walkiamäki) Talolliset:Pois

Sallinen

Oluf Påålson, Talolliset:NihtL

Simoinen

Thomas Thomasson, (Saaamais) Ruotu 3

Soininen

Oluff, (Karialanranda) Ruotu 11

Staffanainen

Pååll, (Leppäwirda) Ruotu 7

Staphan:

Staphan Staphansson, Talolliset:NihtL

Suhoinen

Anders, (Hapamäki) Ruotu 12

Suutinen

Peer, (Leppäwirda) Ruotu 8

Såininen

Hendrich Abrahamsson, (Saaamais) Ruotu 3

Hendrich Hendersson, (Tuppuralanmäki) Ruotu 2

Hendrick Abrahamsson, (Samais) Talolliset:VäenO

Såpainen

Lars Ollsson, (PalloJärffwij) Ruotu 16

Såpåin

Hendrich, (Lylymäki) Ruotu 10

Sårssa

Pååll Jönsson, (Rummuckala) Ruotu 16

TAlkuun

Tackinen

Christer Peersson, (Leppämäki) Talolliset:VäenO

Christer Persson, (Leppämäki) Ruotu 2

Peer, (Leppämäki) Ruotu 2

Pååll, (OssmaJärff) Ruotu 8

Tarfwainen

Jören Peersson, (Mustinmäki) Ruotu 6

Taskinen

Peer, (Leppämäki) Talolliset:Pois

Tijkainen

Lars, (Leppäwirda) Ruotu 7

Timoinen

Johann Jöranson, Talolliset:NihtL

Tirckoinen

Oluf, (Ninimäkj) Talolliset:Pois

Oluff, (Ninimaki) Ruotu 15

Tirkoinen

Hindrih Peerson, Talolliset:NihtL

Tukiainen

Pååll, (Staffanalanmäki) Ruotu 5

Tulpainen

Peer, (OssmaJärff) Ruotu 9

Tuppurain

Erich Ollsson, (Hyttilänmaki) Ruotu 1

Tuppurainen

Hendrich, (Leppämäki) Ruotu 2, (Leppämäki) Talolliset:Pois

Oluff, (Tuppuralanmäki) Ruotu 2, (Tuppuralanmäkj) Talolliset:Pois

Thomas, (Karialanranda) Ruotu 11

Turuinen

Grells Ollsson, (Karialanranda) Ruotu 11

Hendrich Andersson, (Karialanranda) Ruotu 11, (Curjalanranda) Talolliset:Pois

Madz Ollsson, (Kurialanranda) Talolliset:VäenO

Matz Ollsson, (Karialanranda) Ruotu 11

Pååll Michillsson, (PalloJärffwij) Ruotu 16

Tålfwainen

Oluff Peersson, (Walkiamäki) Ruotu 1, (Walkiamäki) Talolliset:Pois

Törröinen

Mårten, (Ninimaki) Ruotu 15, (Ninimäkj) Talolliset:Pois

VWAlkuun

Wechwiläinen

Lars, (Kåttkatlax) Ruotu 7

Wenttinen

Lars, (Kurialanlax) Ruotu 14

Wepsäläinen

Hendrich, (Tuppuralanmäki) Ruotu 2, (Tuppuralanmäkj) Talolliset:Pois

Wijloinen

Bertill, (Leppäwirda) Ruotu 8

Wuåkalainen

Lars, (Leppäwirda) Ruotu 8

Wäntinen

Madz, Talolliset:NihtL

Tässä hakemistossa on yhteensä 223 nimeä

© Väinö Holopainen 2020