AlkuSavon ruodutusluettelotLeppävirran pitäjä → 1679 nimihakemisto

Leppävirta ruodutusluettelo 1679

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Olufsson, (Ninimäkj) Ruotu 10

Anders Isacksson, (Leppäwirda) Ruotu 1

Anders Olufsson, (Syfwäma) Ruotu 3

Bertill Jönsson, (Rijhiranda) Ruotu 9

Clemet, (Leppäwirda) Ruotu 1

Erich Erichsson, (Wächwila) Ruotu 3

Hendrich Pålsson, (Kurulanlax) Ruotu 11

Johan Bertellsson, (Hofwila) Ruotu 5

Johan Isacksson, (Hapamäkj) Ruotu 6

Joseph Staffanson, (Leppäwirda) Ruotu 1

Lars, (Leppäwirda) Ruotu 1

Mattz Peeresson, (Leppäwirda) Ruotu 1

Matz Hendersson, (Waristaipal) Ruotu 6

Mårten Jörensson, (Kåtolax) Ruotu 2

Mårten Mårtensson, (Lylymäkj) Ruotu 10

Oluf Abrahamsson, (Leppäwirda) Ruotu 1

Oluf Hendersson, (Kurulanlax) Ruotu 11

Oluf Olufsson, (Polfwijerfwj) Ruotu 6

Petter Matsson, (Ossmajerfwj) Ruotu 2

Påhl Christersson, (Waristaipal) Ruotu 6

Påhl Håkansson, (Staphanalanmäkj) Ruotu 9

Påhl Mårtensson, (Lylymäkj) Ruotu 10

Påhl Påhlsson, (Kurulanlax) Ruotu 11

Samuel Bertellsson, (Hofwila) Ruotu 5

Sigfredh Christersson, (Waristaipal) Ruotu 6

Staffan Jönsson, (Kurulanlax) Ruotu 11

AAlkuun

Ahåkas

Peer Olufsson, (Timoila) Ruotu 12

Thomas Olufsson, (Timoila) Ruotu 12

Arfweldinen

Matz Andersson, (Lylymäkj) Ruotu 10

HAlkuun

Haikoin

Hans Hansson, (Paukalax) Ruotu 3

Staffan Hansson, (Paukalax) Ruotu 3

Hakarainen

Lars, (Kåtolax) Ruotu 3

Happoinen

Anders Matsson, (Konnuslax) Ruotu 8

Harain

Johan Michelsson, (Walkiamäkj) Ruotu 5

Lars Michelsson, (Walkiamäkj) Ruotu 5

Hardikain

Anders Sogfredsson, (Samais) Ruotu 4

Sigfredh, (Samais) Ruotu 4

Heiskain

Lars Hansson, (Hapamäkj) Ruotu 6

Lars Larsson, (Walkiamäkj) Ruotu 5

Oluf Erichsson, (Samais) Ruotu 4

Staffan Larsson, (Walkiamäkj) Ruotu 5

Herrain

Anders, (Paukalax) Ruotu 4

Anders Greelsson, (Kåtolax) Ruotu 3

Hendrich Greelsson, (Kåtolax) Ruotu 3

Hofwinen

Oluff, (Samais) Ruotu 4

Swen Olufsson, (Samais) Ruotu 4

Thomas Thomasson, (Leppämäkj) Ruotu 8

Holapain

Clemet, (Walkiamäkj) Ruotu 5

Holopainen

Lars Jönsson, (Lapimäkj) Ruotu 12

Hybiä

Christer Hendersson, (Mustinmäkj) Ruotu 9

Hålapain

Clemet Påhlsson, (Kurialanranda) Ruotu 7

Matz Olufsson, (Purdila) Ruotu 1Lep

Oluf Clemetsson, (Purdila) Ruotu 1Lep

Hålapainen

Hans, (Samais) Ruotu 4

Hålopain

Hans Clemet, (Lapimäkj) Ruotu 12

IAlkuun

Ickoin

Mattz, (Huofwila) Hans Wachtmeisterin läänitys:VäenO

Idkoin

Oluf Larsson, (Halala) Ruotu 4

Ifwanain

Michell Michelsson, (Walkiamäkj) Ruotu 5

Ikoin

Mattz, (Hofwila) Ruotu 4

Immoin (Kinnuinen el:r Immoin)

Påhl, (Mustinmäkj) Ruotu 9

Immoinen

Hans Olufsson, (Ninimäkj) Ruotu 10

Oluf Olufsson, (Ninimäkj) Ruotu 10

Itkinen

Anders Peersson, (Kåtolax) Ruotu 2

Thomas Peersson, (Kåtolax) Ruotu 2

Itkoin

Eskell Larsson, (Kåtolax) Ruotu 2

Lars Eskellsson, (Kåtolax) Ruotu 2

Lars Påhlsson, (Staphanalanmäkj) Ruotu 9

Påhl Påhlsson, (Staphanalanmäkj) Ruotu 9

JAlkuun

Jämpsi

Christer, (Ossmajerfwj) Ruotu 2

Petter, (Ossmajerfwj) Ruotu 2

Jäskeläin

Johan, (Leppäwirda) Ruotu 1

KAlkuun

Kaipain

Jacob, (Paukalax) Ruotu 4

Karfoin

Jören Peersson, (Mustinmäkj) Ruotu 9

Karfwoin

Erich Påhlsson, (Hofwila) Ruotu 5

Hendrich Olsson, (Konnuslax) Ruotu 8

Hendrich Peersson, (Konnuslax) Ruotu 8

Johan, (Konnuslax) Ruotu 8

Johan Peersson, (Konnuslax) Ruotu 8

Jöran, (Samais) Ruotu 4

Karppinen

Påhl, (Rummukala) Ruotu 6

Kassoinen

Lars Eskelsson, (Soinilansalmlj) Ruotu 7

Keinoin

Anders Månsson, (Tuppuralanmäkj) Ruotu 8, (Tuppuralanmäkj) Hans Wachtmeisterin läänitys:VäenO

Keinäin

Hendrich Hendersson, (Sarkanemj) Ruotu 9

Lars Hendersson, (Sarkanemj) Ruotu 9

Niels Nillsson, (Måniamäkj) Ruotu 10

Påhl Olufsson, (Keinälänmäkj) Ruotu 5

Kerfwin

Anders Phillpusson, (Sarkamäkj) Ruotu 11

Keroin

Anders Olufsson, (Kurialanranda) Ruotu 7

Kinnuin

Anders Jönsson, (Timoila) Ruotu 12

Anders Matsson, (Konnuslax) Ruotu 8

Arfwed Hansson, (Pettronmäkj) Ruotu 5

Erich Erichsson, (Hangasmäkj) Ruotu 8

Niels Ifwarsson, (Pettronmäkj) Ruotu 5

Oluf Påhlsson, (Mustinmäkj) Ruotu 9

Peer Mattsson, (Konnuslax) Ruotu 8

Peer Peersson, (Tuppuralanmäkj) Ruotu 8

Påhl Matsson, (Kurialanranda) Ruotu 7

Staffan Hansson, (Pettronmäkj) Ruotu 5

Kinnuinen el:r Immoin

Påhl, (Mustinmäkj) Ruotu 9

Kolemain

Staffan Olufsson, (Ossmajerfwj) Ruotu 2

Kopoin

Hendrich Ollsson, (Sarkamäkj) Ruotu 11

Hendrich Påhlsson, (Kurulanlax) Ruotu 12

Oluf Jönsson, (Kopoila) Ruotu 1Lep

Oluf Påhlsson, (Kurulanlax) Ruotu 12

Påhl Christersson, (Waristaipal) Hans Wachtmeisterin läänitys:VäenO

Påhl Påhlsson, (Waristaipal) Ruotu 6

Kopoinen

Christer, (Rijhiranda) Ruotu 9

Hendrich Hendrichsson, (Jurikala) Ruotu 6

Matz Grelsson, (Polfwijerfwj) Ruotu 7

Peer Jönsson, (Lylymäkj) Ruotu 10

Peter Johansson, (Rijhiranda) Ruotu 9

Koppioin

Anders Andersson, (Leppäwirda) Ruotu 1

Koppipom

Johan Andersson, (Leppäwirda) Ruotu 1

Kosoin

Axell Påhlson, (Pitkäläniemj) Hans Wachtmeisterin läänitys:VäenO

Mattz, (Ninimäkj) Hans Wachtmeisterin läänitys:VäenO

Kossoin

Oluf Olufsson, (Kurulanlax) Ruotu 11

Staffan Hendersson, (Leppämäkj) Ruotu 8

Kossuin

Anders Matsson, (Ninimäkj) Ruotu 10

Matz Matsson, (Ninimäkj) Ruotu 10

Oluf Matsson, (Ninimäkj) Ruotu 10

Kotilain

Lars Hendrichsson, (Sachkerlax) Ruotu 11

Kyllöin

Måns Peersson, (Pussilantaipall) Ruotu 12

Kåssoinen

Axell, (Pitkälänniemj) Ruotu 12

Eskell Pålsson, (Pitkälänniemj) Ruotu 12

Käinäin

Oluf Andersson, (Samais) Ruotu 4

Peter Andersson, (Samais) Ruotu 4

LAlkuun

Laitin

Hans Clemetsson, (Syfwäma) Ruotu 3

Oluf Olufsson, (Syfwäma) Ruotu 3

Peter Thomasson, (Letemäkj) Ruotu 3

Påhl Hämmingsson, (Ossmajerfwj) Ruotu 2

Laitinen

Erich Johansson, (Kåtolax) Ruotu 2

Johan Johansson, (Kåtolax) Ruotu 3

Johan Peersson, (Kåtolax) Ruotu 3

Lakoin

Anders Påhlsson, (Ossmajerfwj) Ruotu 2

Matz Hendersson, (Ossmajerfwj) Ruotu 2

Lappalain

Anders Matsson, (Lapimäkj) Ruotu 12

Christer Jacobsson, (Mustinmäkj) Ruotu 9

Erich, (Kåtolax) Ruotu 2, (Kotolax) Hans Wachtmeisterin läänitys:VäenO

Hendrich Persson, (Pussilantaipall) Ruotu 12

Matz Staffansson, (Konnuslax) Ruotu 8, (Lapimäkj) Ruotu 12

Olof Jacobsson, (Mustinmäkj) Hans Wachtmeisterin läänitys:VäenO

Oluf Jacobsson, (Mustinmäkj) Ruotu 9

Lapweteläin

Anders Matsson, (Leppämäkj) Ruotu 7

Leskin

Peer Ollsson, (Kåtolax) Ruotu 3

Leskinen

Mattz Matsson, (Samais) Ruotu 4

Oluf Larsson, (Kåtolax) Ruotu 3

Linduin

Peer Peersson, (Hofwila) Ruotu 5

Liuko

Simon, (Unukansalo) Ruotu 11

Liukoin

Erich Olufsson, (Mustinmäkj) Ruotu 9

Luttinen

Oluf Andersson, (Luttila) Ruotu 12

MAlkuun

Malinen

Erich Erichsson, (Konnuslax) Ruotu 8

Mattz Erichsson, (Konnuslax) Ruotu 8

Mickoinen

Johan Erichsson, (Kurialanranda) Ruotu 7

Johan Johansson, (Danskansarj) Ruotu 9

Olof Erichsson, (Kurialanranda) Ruotu 7

Mustin

Sigfred Sigfredsson, (Leppäwirda) Ruotu 1

NAlkuun

Nirainen

Hans Hansson, (Kåtolax) Ruotu 3

Jacob Hansson, (Kåtolax) Ruotu 3

Nissinen

Johan Ollsson, (Kurialanranda) Ruotu 7

Johan Olofsson, (Kurialanranda) Hans Wachtmeisterin läänitys:VäenO

Jören Peersso, (Samais) Ruotu 4

Matz Ollsson, (Kurialanranda) Ruotu 7

Nupoin

Oluf Staphansson, (Ninimäkj) Ruotu 10

Peer Olofsson, (Ninimäkj) Ruotu 10

OAlkuun

Oinoin

Simon Larsson, (Luttila) Ruotu 12

Olckoin

Oluf Peersson, (Konnuslax) Ruotu 8

Olkoin

Hendrich Månsson, (Paukalax) Ruotu 3

Orautain

Matz Staffansson, (Halala) Ruotu 4

PAlkuun

Parfwain

Matz, (Hapamäkj) Ruotu 6

Parfwiain

Staffan Olufsson, (Soinilansalmlj) Ruotu 7

Parkoin

Peter Casspersson, (Leppämäkj) Ruotu 8

Pasainen

Påhl Olufsson, (Ossmajerfwj) Ruotu 2

Phillpuxin

Anderss Olufsson, (Måniamäkj) Ruotu 10

Philpuxin

Hendrich Andersson, (Måniamäkj) Ruotu 10

Pijrain

Greels Andersson, (Polfwijerfwj) Ruotu 6

Michell Andersson, (Ninimäkj) Ruotu 10

Pispaian

Peter Johansson, (Wächwila) Ruotu 3

Pispain

Petter Johansson, (Wechwilä) Hans Wachtmeisterin läänitys:VäenO

Pitkeinen

Jöns Jönsson, (Pitkälänniemj) Ruotu 12

Jöran Jönsson, (Pitkälänniemj) Ruotu 12

Pitkäin

Casper Hansson, (Kurulanlax) Ruotu 11

Jören Hendersson, (Sachkerlax) Ruotu 11

Påhl Hendersson, (Kurulanlax) Ruotu 11

Pulkin

Johan Peersson, (Hofwila) Ruotu 4

Matz, (Hofwila) Ruotu 4

Pulkinen

Hendrich Andersson, (Mustinmäkj) Ruotu 9

Hendrich Påhlsson, (Staphanalanmäkj) Ruotu 9

Pura

Johan Andersson, (Leppäwirda) Ruotu 1

Lars Andersson, (Läppäwirda) Hans Wachtmeisterin läänitys:VäenO

Purdinen

Erich Erichsson, (Purdila) Ruotu 1Lep

Staffan Johansson, (Purdila) Ruotu 1Lep

Staphan Johansson, (Purdila) Henrik Sabelstiernan läänitys:VäenO

Pustinen

Hendrich Thomasson, (Kopoila) Ruotu 1Lep

Pöyhöin

Anders Mårtensson, (Kartasalo) Ruotu 6

Johan Mårtensson, (Kartasalo) Ruotu 6

RAlkuun

Roppoin

Oluf Hendersson, (Sachkerlax) Ruotu 11

SAlkuun

Saf:n

Erich Nårtensson, (Kåtolax) Ruotu 2

Safwoin

Thomas Sigfredsson, (Leppäwirda) Ruotu 2

Safwolain

Erich Matsson, (Pettronmäkj) Ruotu 5

Saikoinen

Oluf Matsson, (Kurialanranda) Ruotu 7

Sallinen

Oluf, (Soinilansalmlj) Ruotu 7

Soinen

Hendrich Hendrichsson, (Keinälänmäkj) Ruotu 5

Staffan, (Keinälänmäkj) Ruotu 5

Soininen

Hindrich Hinderson, (Keinälänmäkj) Hans Wachtmeisterin läänitys:VäenO

Peter Hendersson, (Keinälänmäkj) Ruotu 5

Somalain

Erich, (Leppäwirda) Ruotu 1

Suhoinen

Anders Hendersson, (Hapamäkj) Ruotu 6

Peer Peersson, (Hapamäkj) Ruotu 6

Påhl Peersson, (Hapamäkj) Ruotu 6

Sutinen

Ifwar Ifwarsson, (Leppäwirda) Ruotu 1

Lars Ifwarsson, (Leppäwirda) Ruotu 1

Såpainen

Michell Larsson, (Rummukala) Ruotu 6

Påhl Nielsson, (Soinilansalmlj) Ruotu 7

TAlkuun

Tackoin

Påhl Påhlson, (Ossmajerfwj) Ruotu 2

Tackuin

Mattz, (Sarkamäkj) Ruotu 11

Mattz Olofsson, (Sarkamäkj) Hans Wachtmeisterin läänitys:VäenO

Oluf Olufsson, (Sarkamäkj) Ruotu 11

Takuinen

Petter Johansson, (Leppämäkj) Ruotu 8

Tickain

Anders, (Leppäwirda) Ruotu 1

Timoinen

Erich Erichsson, (Sarkamäkj) Ruotu 11

Hendrich Jönsson, (Ninimäkj) Ruotu 10

Johan Matsson, (Leppäwirda) Ruotu 1

Jören Matsson, (Leppäwirda) Ruotu 1

Tirkoin

Peter Hendersson, (Ninimäkj) Ruotu 10

Tirroinen

Matz Olufsson, (Kurialanranda) Ruotu 7

Turuin

Michell Michelsson, (Polfwijerfwj) Ruotu 6

Turuinen

Hendrich Hendersson, (Kurialanranda) Ruotu 7

Michell Påhlsson, (Polfwijerfwj) Ruotu 7

Oluf Olufsson, (Kurialanranda) Ruotu 7

Törrönen

Bertell Mattsson, (Ninimäkj) Ruotu 11

Hendrich Matsson, (Ninimäkj) Ruotu 11

UAlkuun

Uthriain

Anders, (Timoila) Ruotu 12

VWAlkuun

Wåckolain

Lars, (Leppäwirda) Ruotu 1

Michell Larsson, (Leppäwirda) Ruotu 1

Tässä hakemistossa on yhteensä 234 nimeä

© Väinö Holopainen 2020