AlkuSavon ruodutusluettelotLeppävirran pitäjä → 1685 nimihakemisto

Leppävirta ruodutusluettelo 1685

Ruodutusluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW  Å 
 -  A  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Christer Jacobsson, (Mustamäkj) Ruotu 118_komp_8

Clemet, (Läppäwirda) Ruotu 3_komp_8

Erich Peersson, (Läppämäkj) Ruotu 15_komp_8

Hemmingh Michellsson, (Sejerlax) Ruotu 20_komp_8

Hindrich Mattzson, (Ninimäkj) Ruotu 120_komp_8

Ifwar Johansson, (Läppäwirda) Ruotu 1_komp_8

Jesper Oloffsson, (Kurialaranda) Ruotu 115_komp_8

Johan Bertillsson, (Samais) Ruotu 106_komp_1

Johan Thomasson, (Läppäwirda) Ruotu 2_komp_8

Lars Andersson, (Läppäwirda) Ruotu 1_komp_8

Mattz Andersson, (Lylymäkj) Ruotu 119_komp_8

Matz Thomasson, (Samais) Ruotu 104_komp_1

Michell Andersson, (Ninimäkj) Ruotu 20_komp_8

Michell Michellsson, (Hapamäkj) Ruotu 11_komp_8

Michell Påhlsson, (Hapamäkj) Ruotu 11_komp_8

Måns Påhlsson, (Samais) Ruotu 8_komp_8

Mårten Jöranson, (Kåtalax) Ruotu 122_komp_8

Olof Påhlsson, (Mustamäkj) Ruotu 18_komp_8

Oloff Andersson, (Timoila) Ruotu 112_komp_8

Oloff Peersson, (Samais) Ruotu 8_komp_8

Påhl Niehlssonn, (Hofwilasalmj) Ruotu 12_komp_8

Simon Andersson, (Walkeamäkj) Ruotu 9_komp_8

AAlkuun

Afflek

Willam, (Pitkeisniemj) Ruotu 114_komp_1

Ahoin

Anders Ifwarsson, Ruotu 105_komp_1

Ahokas

Petter, (Timoila) Ruotu 112_komp_8

Asikain

Mattz Andersson, Ruotu 23_komp_8

HAlkuun

Hackarainen

Lars, (Kåtalax) Ruotu 123_komp_8

Haloin

Abraham Peersson, (Samais) Ruotu 8_komp_8

Mattz, (Läppäwirda) Ruotu 114_komp_8

Hardikain

Anders Sigfredhsson, (Samais) Ruotu 8_komp_8

Hindrich Jönson, Ruotu 18_komp_8

Haringh

Peer Larsson, (Ossmaiärfwi) Ruotu 4_komp_8

Heiskain

Anders Larsson, (Walkeamäki) Ruotu 109_komp_1

Jesper, (Walkeamäki) Ruotu 109_komp_1

Lars Larsson, (Walkeamäki) Ruotu 109_komp_1

Staffan, (Paukarlax) Ruotu 6_komp_8

Herrain

Anders, (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8

Grels, (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8

Michell Johansson, (Walkeamäki) Ruotu 109_komp_1

Hirffwoin

Hindrich Peersson, Ruotu 20_komp_8

Hirfwinen

Petter Olofson, Ruotu 115_komp_8

Hyfwerin

Staffan Peersson, Ruotu 4_komp_8

Hyfväin

Mattz Peerson, (Osmaiärfwi) Ruotu 121_komp_8

Hypiä

Christer, (Mustamäkj) Ruotu 18_komp_8

Håfwin

Anders, (Läppämäkj) Ruotu 15_komp_8

Clemet, (Samais) Ruotu 104_komp_1

Thomas Thomasson, (Läppämäkj) Ruotu 15_komp_8

Håll

Reinhålt, (Läppäwirda) Ruotu 114_komp_8

Hålopain

Clemet, (Walkeamäkj) Ruotu 9_komp_8, (Kurialaranda) Ruotu 14_komp_8, (Timoila) Ruotu 23_komp_8

Clemet Andersson, Ruotu 115_komp_1

Clemet Hendersson, Ruotu 109_komp_1

Hans Clemetson, (Lapinmäkj) Ruotu 112_komp_8

Härckä

Lars Hansson, (Hapamäkj) Ruotu 10_komp_8

IAlkuun

Ifwanain

Michel, (Walkeamäki) Ruotu 108_komp_1

Immoin

Hans, (Ninimäkj) Ruotu 21_komp_8

Staffan, (Warckaus) Ruotu 114_komp_1

Itkoin

Lars, (Staffanalamäkj) Ruotu 117_komp_8

Itkåin

Anders Peerson, (Kåtalax) Ruotu 122_komp_8

Eskill Larsson, (Kåtalax) Ruotu 122_komp_8

Lars Matsson, (Huowila) Ruotu 106_komp_1

Oloff Larsson, (Haloila) Ruotu 7_komp_8

JAlkuun

Jalkain

Adam, (Paukarlax) Ruotu 7_komp_8

Jatainen

Johan Peersson, Ruotu 114_komp_1

Julkonen

Peer Peerson, Ruotu 116_komp_8

Jämbsä

Petter Staffanson, (Ossmaierfwi) Ruotu 114_komp_8

Jäskeläinen

Anders, (Walkeamäki) Ruotu 109_komp_1

KAlkuun

Kaipain

Mattz Mattzson, Ruotu 119_komp_8

Mattz Thomasson, Ruotu 7_komp_8

Karffwain

Jöran, (Mustamäkj) Ruotu 118_komp_8

Karfwain

Hindrich Olofsson, (Konnuslax) Ruotu 17_komp_8

Karfwan

Hindrich Hindersson, (Konnuslax) Ruotu 17_komp_8

Karialain

Ellias Johanson, Ruotu 113_komp_8

Karjalain

Hendrich Andersson, Ruotu 106_komp_1

Karjuinen

Philip, (Samais) Ruotu 105_komp_1

Karpin

Johan, (Ramukala) Ruotu 110_komp_1

Påhl, (Ramukala) Ruotu 110_komp_1

Karppin

Påhl Larsson, (Sejerlax) Ruotu 119_komp_8

Kastinen

Erich Andersson, Ruotu 9_komp_8

Kaupin

Ellias Peerson, Ruotu 112_komp_8

Keinoin

Niels Niehlsson, (Månnimäkj) Ruotu 19_komp_8

Peer Oloffon, (Reinickala) Ruotu 107_komp_1

Thomas, (Samais) Ruotu 104_komp_1

Keinon

Lars Oloffson, Ruotu 121_komp_8

Oloff Peersson, (Sarkanemj) Ruotu 17_komp_8

Kerfwinen

Anders, (Sarkamäki) Ruotu 111_komp_1

Keroin

Hendrich Hendersson, Ruotu 111_komp_1

Kerwinen

Erich Påhlsson, (Samais) Ruotu 106_komp_1

Johan Påhlsson, (Samais) Ruotu 106_komp_1

Kiman

Peer Mattzsson, (Konnuslax) Ruotu 17_komp_8

Kinnoin

Mattz, (Tuppuralamäkj) Ruotu 15_komp_8

Peer Peersson, (Tuppuralamäkj) Ruotu 16_komp_8

Kinnuin

Anders Mattzon, (Konnuslax) Ruotu 116_komp_8

Erich Erichson, (Sackarlax) Ruotu 120_komp_8

Eskill, (Hapamäkj) Ruotu 11_komp_8

Hindrich Ehrson, (Mustamäkj) Ruotu 117_komp_8

Lars Påhlsson, Ruotu 5_komp_8

Niels Anderson, (Konnuslax) Ruotu 116_komp_8

Ollj, (Hapamäkj) Ruotu 11_komp_8

Sigfred Sigfredhson, Ruotu 122_komp_8

Staffan Staffansson, (Pätromäki) Ruotu 108_komp_1

Kinnuinen

Ifwar, (Pätromäki) Ruotu 108_komp_1

Kinnunen

Erich Erichsson, (Hangasmäkj) Ruotu 16_komp_8

Peer Peersson, Ruotu 19_komp_8

Kinnåin

Peer Hanson, (Kurialaranda) Ruotu 115_komp_8

Krögare

Isack, (Läppäwirda) Ruotu 114_komp_8

Johan Isaahsson, (Hapamäkj) Ruotu 10_komp_8

Kumbulain

Anders Andersson, Ruotu 13_komp_8

Kyllein

Måns, (Pusilantaipal) Ruotu 115_komp_1

Kyreläin

Eskell, (Warckaus) Ruotu 114_komp_1

Kåpoin

Anders Andersson, (Läppäwirda) Ruotu 3_komp_8

Hendrich Ohlsson, (Sarkamäki) Ruotu 111_komp_1

Hindrich Hindersson, (Jurikala) Ruotu 9_komp_8

Hindrich Olofsson, (Timoila) Ruotu 113_komp_8

Johan, (Paukarlax) Ruotu 6_komp_8, (Lylymäkj) Ruotu 119_komp_8

Olof, (Läppäwirda) Ruotu 1_komp_8

Oloff Påhlsson, Ruotu 22_komp_8

Peer, (Lylymäkj) Ruotu 119_komp_8

Sigfredh Christersson, (Waristaipal) Ruotu 10_komp_8

Kåponen

Christer, (Rihiranda) Ruotu 18_komp_8

Eskill, (Rihiranda) Ruotu 18_komp_8

Påhl Larsson, Ruotu 3_komp_8

Kåppoin

Petter, (Rihiranda) Ruotu 19_komp_8

Kåppåin

Petter Larsson, Ruotu 2_komp_8

Kåsa

Hindrich Hindersson, (Läppämäkj) Ruotu 15_komp_8

Kåsoin

Abraham Oloffson, (Ninimäkj) Ruotu 20_komp_8

Hendrich, (Kurolax) Ruotu 112_komp_1

Oloff, (Kurolax) Ruotu 112_komp_1

Kåssain

Lars, (SoinilanSalmj) Ruotu 12_komp_8

Kåtilain

Gustaff Hendersson, Ruotu 110_komp_1

Kåtilainen

Lars, (Sackarlax) Ruotu 120_komp_8

Käinoin

Anders, (Tuppuralamäkj) Ruotu 16_komp_8

Erich Påhlsson, Ruotu 8_komp_8

Måns, (Tuppuralamäkj) Ruotu 16_komp_8

Käroin

Anders Oloffsson, (Kurialaranda) Ruotu 14_komp_8

Könöin

Hendrich Påhlsson, (Kurolax) Ruotu 113_komp_1

Ifwar Hansson, (Sarkamäki) Ruotu 111_komp_1

Oloff, (Kurolax) Ruotu 113_komp_1

Påhl Påhlsson, (Läppäwirda) Ruotu 2_komp_8

Staffan, (Kurolax) Ruotu 113_komp_1

LAlkuun

Lachman

Erich Erichsson, (Sarkamäki) Ruotu 112_komp_1

Michel Andersson, (Ramukala) Ruotu 110_komp_1

Laitin

Christer Hemminghson, (Osmaiärfwi) Ruotu 121_komp_8

Erich Johansson, (Kåtalax) Ruotu 123_komp_8

Hans Clemetsson, (Sydenma) Ruotu 6_komp_8

Johan Johanson, (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8

Oloff, (Sydenma) Ruotu 5_komp_8

Peer Thomasson, (Lietemäkj) Ruotu 5_komp_8

Laitinen

Påhl, (Ossmaiärfwi) Ruotu 4_komp_8

Lakan

Anders Påhlson, (Osmaiärfwi) Ruotu 121_komp_8

Lappalain

Anders Mattzon, (Lapinmäkj) Ruotu 112_komp_8

Hindrich, (Timoila) Ruotu 113_komp_8

Mattz Olofson, (Konnuslax) Ruotu 116_komp_8

Oloff, (Lapinmäkj) Ruotu 115_komp_1

Staffan, (Timoila) Ruotu 113_komp_8

Lapwetel:

Anders Andersson, Ruotu 14_komp_8

Lapwätäläin

Jöran Hindersson, Ruotu 16_komp_8

Mattz Andersson, (Läppämäkj) Ruotu 14_komp_8

Launioin

Erich Hansson, Ruotu 10_komp_8

Leskinen

Lars, (Kåtalax) Ruotu 5_komp_8

Oloff, (Kåtalax) Ruotu 5_komp_8

Linduin

Peer Peersson, (Huowila) Ruotu 106_komp_1

Lippoinen

Hans Påhlsson, Ruotu 107_komp_1

Liuko

Simon, (Unukansahlo) Ruotu 22_komp_8

Liuuko

Erich, (Mustamäkj) Ruotu 118_komp_8

Luttin

Olof Andersson, (Luttila) Ruotu 115_komp_1

Petter, (Luttila) Ruotu 115_komp_1

Läskin

Matz Jöransson, (Samais) Ruotu 105_komp_1

Oloff, (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8

Peer, (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8

Läskinen

Peer Mattzson, Ruotu 118_komp_8

MAlkuun

Mallin

Mattz, (Konnuslax) Ruotu 116_komp_8

Michonen

Johan, (Kurialaranda) Ruotu 115_komp_8

Mustoin

Sigfredh, (Läppäwirda) Ruotu 3_komp_8

Myntin

Johan, (Danskansari) Ruotu 18_komp_8

Jöran, (Danskansari) Ruotu 18_komp_8

Måntanus

Casper, (Läppäwirda) Ruotu 114_komp_8

Möiky

Oloff, (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8

Möyhäin

Håckan, (Staffanalamäkj) Ruotu 117_komp_8

NAlkuun

Nirain

Hans Hansson, (Kåtalax) Ruotu 123_komp_8

Nissin

Jören, (Samais) Ruotu 8_komp_8

Nullpoin

Oloff, (Ninimäkj) Ruotu 21_komp_8

Nyssin

Mattz, (Kurialaranda) Ruotu 13_komp_8

OAlkuun

Ohrawain

Mattz, (Haloila) Ruotu 7_komp_8

Ollikain

Hindrich, (Paukarlax) Ruotu 6_komp_8

PAlkuun

Pardain

Anders Wålmarsson, (Leppäwirda S:n Tuppurallamäki) Ruotu 139_komp_1

Hanss Ehrsson, (Timoila) Ruotu 23_komp_8

Johan Johansson, (Timoila) Ruotu 23_komp_8

Parfwiain

Peer Peersson, Ruotu 17_komp_8

Parfwinen

Oloff Oloffsson, Ruotu 11_komp_8

Peckoin

Erich, (Kurialaranda) Ruotu 13_komp_8

Påhl, (Kurialaranda) Ruotu 13_komp_8

Pedickäin

Hindrich, (Sakarlax) Ruotu 22_komp_8

Pesoin

Påhl Olofsson, (Ossmaiärfwi) Ruotu 4_komp_8

Philponen

Hindrich, (Månnimäkj) Ruotu 19_komp_8

Oloff, (Månnimäkj) Ruotu 19_komp_8

Philpuxen

Hindrich Andersson, (Månnimäkj) Ruotu 19_komp_8

Pispain

Peer, (Wächwilä) Ruotu 5_komp_8

Pitkäin

Casper, (Kurolax) Ruotu 113_komp_1

Hendrich, (Kurolax) Ruotu 113_komp_1

Johan Hansson, (Pitkeisniemj) Ruotu 114_komp_1

Oloff, (Läppäwirda) Ruotu 114_komp_8

Påhl, (Kurolax) Ruotu 113_komp_1

Pjrain

Anders Andersson, (Hapamäkj) Ruotu 11_komp_8

Pjronen

Anders Staffanson, Ruotu 117_komp_8

Pulkin

Johan Peersson, (Samais) Ruotu 105_komp_1

Pullkin

Anders Påhlson, (Mustamäkj) Ruotu 118_komp_8

Hindrich Hinderson, (Staffanalamäkj) Ruotu 117_komp_8

Peer Hindersson, (Läppäwirda) Ruotu 1_komp_8

Pura

Gösta Larsson, Ruotu 12_komp_8

Purain

Oloff, (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8

Purainen

Hindrich, (Kåtalax) Ruotu 123_komp_8

Pustin

Hindrich Thomasson, (Timoila) Ruotu 113_komp_8

Pöikein

Olof Johan, Ruotu 112_komp_1

Pöllönen

Påhl Påhlson, Ruotu 123_komp_8

Pöyhänen

Anders Mårthensson, (Karttasahlo) Ruotu 9_komp_8

RAlkuun

Rami

Anders Larsson, (Samais) Ruotu 104_komp_1

Reinikain

Peer Påhlsson, (Reinikala) Ruotu 7_komp_8

Roppoin

Hindrich, (Sakarlax) Ruotu 22_komp_8

Peer Anderson, (Sackarlax) Ruotu 120_komp_8

SAlkuun

Safwolain

Erich Mårtensson, (Kåtalax) Ruotu 122_komp_8

Mårthen Mårthenson, (Lylymäkj) Ruotu 119_komp_8

Safwålain

Erich, (Pätromäki) Ruotu 107_komp_1

Saikoin

Anders, (Kurialaranda) Ruotu 115_komp_8

Oloff Larsson, (Walkeamäki) Ruotu 108_komp_1

Sallin

Oloff, (SoinilanSalmj) Ruotu 12_komp_8

Sepanen

Michell Michelsson, (Ramukala) Ruotu 110_komp_1

Soinin

Hendrich Hendersson, (Reinickala) Ruotu 107_komp_1

Hindrih, (SoinilanSalmj) Ruotu 12_komp_8

Mattz Olofsson, (SoinilanSalmj) Ruotu 12_komp_8

Oloff, (Samais) Ruotu 105_komp_1

Peer Hendersson, (Reinickala) Ruotu 107_komp_1

Påhl, (Sarkamäki) Ruotu 112_komp_1

Swen, (Samais) Ruotu 105_komp_1

Sopainen

Sigfredh Hendersson, Ruotu 1_komp_8

Suhoin

Peer Peersson, (Hapamäkj) Ruotu 10_komp_8

Suomalain

Frantz Hansson, Ruotu 21_komp_8

Sutin

Lars Iffwarsson, (Läppäwirda) Ruotu 2_komp_8

Sårsa

Påhl, (SoinilanSalmj) Ruotu 12_komp_8

Säikin

Abraham, (Sarkamäki) Ruotu 111_komp_1

TAlkuun

Tackin

Matz Ohlsson, (Sarkamäki) Ruotu 112_komp_1

Tackinen

Påhl, (Sakarlax) Ruotu 22_komp_8

Tackuin

Anders Påhlsson, (Ossmaiärfwi) Ruotu 4_komp_8

Tenhuin

Marckus Marckuson, Ruotu 114_komp_8

Timoin

Hindrich Jöranson, (Ninimäkj) Ruotu 21_komp_8

Johan, (Timoila) Ruotu 23_komp_8

Mattz, (Läppäwirda) Ruotu 3_komp_8

Tirckain

Bertill Matzsson, Ruotu 113_komp_1

Petter, (Ninimäkj) Ruotu 20_komp_8

Tirroin

Mattz Oloff, (Kurialaranda) Ruotu 13_komp_8

Tuppurain

Oloff, (Tuppuralamäkj) Ruotu 16_komp_8

Turckuin

Peer Jönsson, (Läppämäkj) Ruotu 14_komp_8

Turdiain

Eskell Eskellsson, Ruotu 104_komp_1

Turonen

Påhl Olofsson, Ruotu 15_komp_8

Turpehin

Oloff, (Ninimäkj) Ruotu 21_komp_8

Turuin

Lars Larsson, (Kurialaranda) Ruotu 13_komp_8

Tåloin

Påhl Hemmingson, (Osmaiärfwi) Ruotu 121_komp_8

VWAlkuun

Wiliain

Mattz Oloffsson, Ruotu 6_komp_8

Wokolain

Michell Lahrsson, (Läppäwirda) Ruotu 2_komp_8

Wäntin

Anders Matsson, (Sarkamäki) Ruotu 111_komp_1

Wäpsäläin

Mattz Nielson, Ruotu 120_komp_8

ÅAlkuun

Åinoin

Simon, (Luttila) Ruotu 115_komp_1

Ålkoinen

Hendrich Hendersson, Ruotu 108_komp_1

Tässä hakemistossa on yhteensä 262 nimeä

© Väinö Holopainen 2020