AlkuSavon sotaväkiKatselmukset1685 → Nimihakemisto

eversti Joakim von Cronmanin rykmentin katselmus 1685

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  B  C  D  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Y  Å  Ä  muut 
 -  A  B  C  D  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Y  Å  Ä  muut

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Sigfredhsson, 1. komppanian ruodun 122 talollinen (Joroinen: Kärisalo)

Anders, 1. komppanian ruodun 66 talollinen (Juva: Kåssmala), 3. komppanian ruodun 17 talollinen (Ristiina: Ahlasjärfwj)

Anders Anderson, 3. komppanian ruodun 1 talollinen (Ristiina: Hauska), 3. komppanian ruodun 35 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Anders Bertillsson, 6. komppanian ruodun 123 talollinen (Iisalmi: Pörsänmäki)

Anders Bertillssonn, 2. komppanian ruodun 58 talollinen (Rantasalmi: _iukunemj)

Anders Hendersson, 5. komppanian ruodun 28 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Anders Jacobsson, 8. komppanian ruodun 44 talollinen (Kuopio: Hilldulalax)

Anders Johanson, 8. komppanian ruodun 103 talollinen (Kuopio: Cuopioby)

Anders Johanssonn, 8. komppanian ruodun 57 talollinen (Kuopio: Wänähänsarj)

Anders Jöransson, 6. komppanian ruodun 100 talollinen (Iisalmi: Pörsenmäki)

Anders Larsson, 5. komppanian ruodun 12 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Anders Läski, 1. komppanian ruodun 43 talollinen (Juva: Liefwålla)

Anders Pernoin, 3. komppanian ruodun 120 talollinen (Hirvensalmi: Tiusala)

Anders Person, 3. komppanian ruodun 86 talollinen (Ristiina: Kålliala)

Anders Staffansson, 2. komppanian ruodun 71 sotilas (Sääminki: _aukeniemj, Jufwoila, Wackotaipal)

Arfwed Hanssonn, 2. komppanian ruodun 5 talollinen (Rantasalmi: Lautakokolax)

Aron Johansson, 1. komppanian ruodun 23 talollinen (Mikkeli: Kåfwala)

Bengdt, 3. komppanian ruodun 71 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Bertell Sigfredhson, 8. komppanian ruodun 105 talollinen (Kuopio: Suåjerf)

Berttiell Bertielson, 3. komppanian ruodun 48 talollinen (Ristiina: Lijansarj)

Brusius Laarssonn, 2. komppanian ruodun 14 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Böriel Anderssonn, 2. komppanian ruodun 37 talollinen (Sääminki: Ingilla)

Christer, 8. komppanian ruodun 47 talollinen (Kuopio: Cuopioby)

Christer Jacobsson, 8. komppanian ruodun 118 talollinen (Leppävirta: Mustamäkj)

Christer Laarssonn, 6. komppanian ruodun 17 talollinen (Pieksämäki: Tåholax)

Christer Luukason, 3. komppanian ruodun 96 talollinen (Mäntyharju: Olickala)

Christer Mattzsonn, 3. komppanian ruodun 33 talollinen (Mikkeli: Wålingo), 3. komppanian ruodun 50 talollinen (Ristiina: Parckatnemj)

Christer Person, 3. komppanian ruodun 82 talollinen (Ristiina: Sattila)

Clemet, 8. komppanian ruodun 3 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Cnut Michellssonn, 6. komppanian ruodun 66 talollinen (Pieksämäki: Knutila)

Ellias Samuellsson, 8. komppanian ruodun 47 talollinen (Kuopio: Cuopioby)

Erich, 2. komppanian ruodun 88 talollinen (Kerimäki: Nåusialmäkj)

Erich Hendersson, 5. komppanian ruodun 14 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Erich Ifwarsson, 6. komppanian ruodun 106 sotilas (Iisalmi: Sulkawa, Salmiärfwi, Rytkyby)

Erich Larsson, 1. komppanian ruodun 15 talollinen (Mikkeli: Åhensalo), 6. komppanian ruodun 62 talollinen (Pieksämäki: Jauhåmäki)

Erich Nielson, 3. komppanian ruodun 53 talollinen (Ristiina: Kapola)

Erich Nielsson, 1. komppanian ruodun 91 talollinen (Mikkeli: Wäsulax)

Erich Peersson, 8. komppanian ruodun 15 talollinen (Leppävirta: Läppämäkj)

Eskell Jacobsson, 5. komppanian ruodun 19 talollinen (Kangasniemi: Räinikala)

Eskell Mårthensson, 1. komppanian ruodun 4 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Eskiell Olufzson, 3. komppanian ruodun 100 talollinen (Mikkeli: Williakala)

Eskill Jörenson, 8. komppanian 6. korpraali

Gabriel Mattzson, 8. komppanian ruodun 96 sotilas (Kuopio: Tåfwilalax, Kärmälax)

Giorgius Anderssonn, 2. komppanian ruodun 46 talollinen (Rantasalmi: Rijtalax)

Grels Sigfredssonn, 6. komppanian ruodun 17 talollinen (Pieksämäki: Tåholax)

Gustaf Jönsson, 8. komppanian ruodun 47 talollinen (Kuopio: Cuopioby)

Hans Matsson, 2. komppanian ruodun 94 talollinen (Kerimäki: Kållenois)

Hans Matssonn, 2. komppanian ruodun 95 talollinen (Kerimäki: Hapaniemj)

Hans Påhlsson, 3. komppanian ruodun 3 talollinen (Ristiina: Pylckälä)

Hans Simonssonn, 2. komppanian ruodun 134 talollinen (Puumala: Wässjniemi)

Hemmingh Michellsson, 8. komppanian ruodun 20 talollinen (Leppävirta: Sejerlax)

Hendrich Ifwarsson, 1. komppanian ruodun 75 talollinen (Mikkeli: Harjujärfwi)

Hendrich Matsson, 2. komppanian ruodun 58 talollinen (Rantasalmi: Asickalla)

Herman Hermansson, 1. komppanian ruodun 3 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Hind. Hinderson, 3. komppanian ruodun 83 talollinen (Ristiina: Ahlasjärwj)

Hindrich Hinderson, 3. komppanian ruodun 51 talollinen (Ristiina: Innala), 3. komppanian ruodun 52 talollinen (Ristiina: Tiusala), 3. komppanian ruodun 102 talollinen (Mikkeli: Håckala), 3. komppanian ruodun 111 talollinen (Hirvensalmi: Hachtala)

Hindrich Hindrichssonn, 6. komppanian ruodun 71 talollinen (Pieksämäki: Haukiwori)

Hindrich Matsson, 6. komppanian ruodun 141 sotilas (Iisalmi: Idensalmiby)

Hindrich Matssonn, 2. komppanian ruodun 10 talollinen (Rantasalmi: Harjuranda)

Hindrich Mattzson, 8. komppanian ruodun 120 talollinen (Leppävirta: Ninimäkj)

Hindrich Peersonn, 2. komppanian ruodun 95 talollinen (Kerimäki: Hapaniemj)

Hindrich Sigfredhson, 8. komppanian ruodun 105 talollinen (Kuopio: Suåjerf)

Hindrich Staffanson, 8. komppanian ruodun 70 talollinen (Kuopio: Haluna)

Hindrick, 3. komppanian ruodun 40 talollinen (Hirvensalmi: Kyrkieby)

Ifwar Johansson, 8. komppanian ruodun 1 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Israel, 2. komppanian ruodun 133 talollinen (Puumala: Såppolaniemj)

Israel Bertillsson, 1. komppanian ruodun 133 talollinen (Joroinen: Kaitais by)

Isral, 2. komppanian ruodun 1 talollinen (Rantasalmi: Randasalo)

Jacob Hind:s, 3. komppanian ruodun 71 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Jacob Thomasson, 1. komppanian ruodun 95 talollinen (Mikkeli: Kächkylä)

Jesper Oloffsson, 8. komppanian ruodun 115 talollinen (Leppävirta: Kurialaranda)

Johan Abrahamsson, 8. komppanian ruodun 44 talollinen (Kuopio: Hilldulalax)

Johan Anderson, 3. komppanian ruodun 101 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Johan Andersonn, 3. komppanian ruodun 25 talollinen (Mikkeli: Kåtkatwådenkylla)

Johan Andersson, 2. komppanian ruodun 137 talollinen (Puumala: Kaupilla)

Johan Bertillsson, 1. komppanian ruodun 106 talollinen (Leppävirta: Samais)

Johan Cnuthsonn, 3. komppanian ruodun 53 talollinen (Ristiina: Lydikala)

Johan Cuossmusson, 1. komppanian ruodun 29 talollinen (Juva: Håttila)

Johan Iffwarsson, 8. komppanian ruodun 47 talollinen (Kuopio: Cuopioby), 8. komppanian ruodun 74 talollinen (Kuopio: Akonwässi)

Johan Ifwarssonn, 2. komppanian ruodun 83 talollinen (Kerimäki: Simanala)

Johan Jacobson, 3. komppanian ruodun 134 talollinen (Hirvensalmi: Wahwamäkj)

Johan Jacobsson, 6. komppanian ruodun 14 talollinen (Pieksämäki: Jäppilä)

Johan Jochanssonn, 2. komppanian ruodun 14 sotilas (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Johan Johanson, 3. komppanian ruodun 25 talollinen (Mikkeli: Räpåla)

Johan Johansson, 1. komppanian ruodun 124 talollinen (Joroinen: Järfwila), 6. komppanian ruodun 43 sotilas (Iisalmi: Niemisby)

Johan Larsson, 3. komppanian ruodun 97 talollinen (Mikkeli: Kärjälä), 3. komppanian ruodun 137 talollinen (Puumala: Hylckälä)

Johan Mattzson, 3. komppanian ruodun 90 talollinen (Ristiina: Hyttöila)

Johan Mårthensson, 1. komppanian ruodun 92 talollinen (Mikkeli: Åhensalo)

Johan Peersson, 5. komppanian ruodun 30 talollinen (Kangasniemi: Ruckala)

Johan Peerssonn, 2. komppanian ruodun 132 talollinen (Puumala: Kietäwällä)

Johan Påhlssonn, 3. komppanian ruodun 55 talollinen (Ristiina: Tarhoila)

Johan Staffansson, 1. komppanian ruodun 67 talollinen (Juva: Remojärfwi)

Johan Thomasson, 8. komppanian ruodun 2 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Johan Wålmarsson, 1. komppanian ruodun 21 talollinen (Mikkeli: Kyrckioby)

Johann, 3. komppanian ruodun 41 talollinen (Hirvensalmi: Randakylä)

Joseph Zachariasson, 1. komppanian ruodun 130 talollinen (Joroinen: Jåroisniemi)

Jöns Hanson, 3. komppanian ruodun 11 talollinen (Ristiina: Pättilä)

Jöns Michelsson, 1. komppanian ruodun 69 talollinen (Juva: Wårenma)

Jöns Peersson, 1. komppanian ruodun 74 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Jöran Mattzsson, 8. komppanian ruodun 25 talollinen (Kuopio: Kasurila)

Jöran Nielsson, 1. komppanian ruodun 15 talollinen (Mikkeli: Åhensalo)

Jören Larsson, 2. komppanian ruodun 59 talollinen (Rantasalmi: Asickalla)

Laars Michellsson, 6. komppanian ruodun 4 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäkj)

Laars Påhlsson, 2. komppanian ruodun 8 talollinen (Rantasalmi: Tårasalo)

Lars, 3. komppanian ruodun 129 talollinen (Hirvensalmi: Hirfwisalmj)

Lars Andersson, 5. komppanian ruodun 10 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi), 8. komppanian ruodun 1 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Lars Christersson, 5. komppanian ruodun 17 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Lars Hinderson, 8. komppanian ruodun 107 talollinen (Kuopio: Hackarala)

Lars Isacksson, 6. komppanian ruodun 72 sotilas (Pieksämäki: Sauhwamäki)

Lars Johanson, 3. komppanian ruodun 57 talollinen (Ristiina: Lappilamäkj)

Lars Johansson, 5. komppanian ruodun 29 talollinen (Kangasniemi: Kaitila)

Lars Mårthensonn, 3. komppanian ruodun 2 talollinen (Ristiina: Härämäkä)

Lars Möchlerssonn, 2. komppanian ruodun 50 talollinen (Rantasalmi: Pöllönemi)

Lars Peerson, 8. komppanian ruodun 139 talollinen (Iisalmi: Närckoby)

Lars Peersson, 5. komppanian ruodun 21 talollinen (Kangasniemi: Harjuma)

Lars Person, 3. komppanian ruodun 30 talollinen (Mikkeli: Randakyla)

Lars Persson, 3. komppanian ruodun 37 talollinen (Mikkeli: Kårpijärfwj)

Lars Påhlssonn, 6. komppanian ruodun 62 talollinen (Pieksämäki: Jauhåmäki)

Marckus Johanssonn, 6. komppanian ruodun 58 talollinen (Pieksämäki: Tiurulamäkiby)

Marckus Peerson, 3. komppanian ruodun 4 talollinen (Ristiina: Lappilamäkj)

Mattz, 3. komppanian ruodun 13 talollinen (Ristiina: Himmalansarj), 3. komppanian ruodun 27 talollinen (Mikkeli: Wäisala), 3. komppanian ruodun 35 talollinen (Mikkeli: Wålingo), 3. komppanian ruodun 49 talollinen (Ristiina: Parckatnemj)

Mattz Anders:, 3. komppanian ruodun 3 talollinen (Ristiina: Huttula)

Mattz Andersson, 8. komppanian ruodun 119 talollinen (Leppävirta: Lylymäkj)

Mattz Erassmusson, 3. komppanian ruodun 17 talollinen (Ristiina: Ahlasjärfwj)

Mattz Larson, 3. komppanian ruodun 100 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Mattz Larsson, 3. komppanian ruodun 90 talollinen (Ristiina: Hyttöila)

Mattz Mårthenson, 3. komppanian ruodun 90 talollinen (Ristiina: Hyttöila)

Mattz Peersson, 8. komppanian ruodun 26 talollinen (Kuopio: Ritonemi)

Mattz Påhlsson, 3. komppanian ruodun 17 talollinen (Ristiina: Ahlasjärfwj)

Matz, 3. komppanian ruodun 25 talollinen (Mikkeli: Räpåla)

Matz Andersson, 1. komppanian ruodun 42 talollinen (Juva: Narila), 6. komppanian ruodun 109 sotilas (Iisalmi: Ullmala)

Matz Johansson, 2. komppanian ruodun 69 sotilas (Sääminki: Tålfwaniemj)

Matz Jöranson, 3. komppanian ruodun 102 talollinen (Mikkeli: Salmilaisenby)

Matz Laarss, 6. komppanian ruodun 108 talollinen (Iisalmi: Palois)

Matz Matsson, 6. komppanian ruodun 50 sotilas (Pieksämäki: Hällinmäki)

Matz Peersson, 5. komppanian ruodun 29 talollinen (Kangasniemi: Äkrontaipal)

Matz Person, 3. komppanian ruodun 140 talollinen (Puumala: Kaipola)

Matz Påhlsson, 1. komppanian ruodun 97 talollinen (Mikkeli: Hauckakårhoin), 5. komppanian ruodun 28 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Matz Påhlssonn, 2. komppanian ruodun 36 talollinen (Sääminki: Kapaiakola)

Matz Thomasson, 1. komppanian ruodun 104 talollinen (Leppävirta: Samais)

Michell Andersson, 8. komppanian ruodun 20 talollinen (Leppävirta: Ninimäkj)

Michell Jönson, 3. komppanian ruodun 37 talollinen (Mikkeli: Kårpijärfwj)

Michell Jöranson, 3. komppanian ruodun 87 talollinen (Ristiina: Hyttöilä)

Michell Michellsson, 8. komppanian ruodun 11 talollinen (Leppävirta: Hapamäkj)

Michell Påhlsson, 8. komppanian ruodun 11 talollinen (Leppävirta: Hapamäkj)

Michell Staffanssonn, 2. komppanian ruodun 18 talollinen (Rantasalmi: Hijsmäkj)

Måns Påhlsson, 8. komppanian ruodun 8 talollinen (Leppävirta: Samais)

Mårten Egediussonn, 2. komppanian ruodun 132 talollinen (Puumala: Kietäwällä)

Mårten Hanss, 2. komppanian ruodun 48 talollinen (Rantasalmi: Woinsallmj)

Mårten Hanssonn, 2. komppanian ruodun 130 talollinen (Puumala: Hammulla)

Mårten Jöranson, 8. komppanian ruodun 122 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Mårthen Hinderson, 3. komppanian ruodun 58 talollinen (Mäntyharju: Taifwola)

Mårthen Nielsson, 1. komppanian ruodun 9 talollinen (Mikkeli: Alama)

Mårthen Påhlsson, 8. komppanian ruodun 111 talollinen (Kuopio: Sengenmäkj)

Mölcha Larss, 2. komppanian ruodun 48 talollinen (Rantasalmi: Woinsallmj)

Niels Abrahamsson, 1. komppanian ruodun 83 talollinen (Mikkeli: Paijula)

Niels Abrahamssonn, 6. komppanian ruodun 53 talollinen (Pieksämäki: Pöyhöläby)

Niels Andersson, 5. komppanian ruodun 33 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Niels NielssonRäppo, 3. komppanian ruodun 16 talollinen (Ristiina: Hyttölä)

Niels Peersonn, 6. komppanian ruodun 47 talollinen (Pieksämäki: Hietamäki)

Niels Rassmusson, 1. komppanian ruodun 74 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Olof Påhlsson, 8. komppanian ruodun 18 talollinen (Leppävirta: Mustamäkj)

Oloff, 8. komppanian ruodun 105 talollinen (Kuopio: Karytynby)

Oloff Andersson, 8. komppanian ruodun 112 talollinen (Leppävirta: Timoila)

Oloff Brusiusson, 1. komppanian ruodun 50 talollinen (Juva: Pattela)

Oloff Peersson, 8. komppanian ruodun 8 talollinen (Leppävirta: Samais)

Oluf Jöranson, 3. komppanian ruodun 50 talollinen (Ristiina: Parckatnemj)

Oluff Olufzsonn, 3. komppanian ruodun 54 talollinen (Ristiina: Outila)

Oluff Peerson, 3. komppanian ruodun 28 talollinen (Mikkeli: Wiliakala)

Peer, 1. komppanian ruodun 90 talollinen (Mikkeli: Kyrckieby), 3. komppanian ruodun 3 talollinen (Ristiina: Huttula), 3. komppanian ruodun 43 talollinen (Hirvensalmi: Annianemj), 3. komppanian ruodun 86 talollinen (Ristiina: Hyramäkj)

Peer Frantzson, 3. komppanian ruodun 49 talollinen (Ristiina: Parckatnemj)

Peer Hinderson, 3. komppanian ruodun 92 talollinen (Mäntyharju: Lachnanemj)

Peer Hindersonn, 3. komppanian ruodun 49 talollinen (Ristiina: Parckatnemj)

Peer Johansonn, 3. komppanian ruodun 98 talollinen (Mikkeli: Liukola)

Peer Jönsson, 8. komppanian ruodun 101 talollinen (Kuopio: Palonemi)

Peer Larsonn, 3. komppanian ruodun 53 talollinen (Ristiina: Lydikala)

Peer Marckuson, 3. komppanian ruodun 4 talollinen (Ristiina: Tarhoila)

Peer Markusson, 6. komppanian ruodun 6 talollinen (Pieksämäki: Nickarila)

Peer Mattzson, 3. komppanian ruodun 49 talollinen (Ristiina: Parckatnemj)

Peer Michellssonn, 6. komppanian ruodun 6 talollinen (Pieksämäki: Pyhitty)

Peer Månaon, 3. komppanian ruodun 75 talollinen (Ristiina: Såckala)

Peer Nielsson, 6. komppanian ruodun 74 sotilas (Pieksämäki: Langelmä)

Peer Olofsson, 1. komppanian ruodun 16 talollinen (Mikkeli: Kächkylä)

Peer Peersson, 6. komppanian ruodun 94 sotilas (Iisalmi: Rutackå), 6. komppanian ruodun 131 sotilas (Iisalmi: Idensallmiby, Walkeaisby, Wieremä)

Peer Person, 3. komppanian ruodun 27 talollinen (Mikkeli: Wäisala), 3. komppanian ruodun 37 talollinen (Mikkeli: Kårpijärfwj)

Peer Påhlssonn, 3. komppanian ruodun 55 talollinen (Ristiina: Tarhoila)

Peer Simonsson, 1. komppanian ruodun 13 talollinen (Mikkeli: Saikala)

Per, 6. komppanian ruodun 34 talollinen (Iisalmi: Herneierfwi)

Påfwel Bertielson, 3. komppanian ruodun 82 sotilas (Ristiina: Sattila, Kurwila, Syfwenma)

Påhl Christersson, 1. komppanian ruodun 23 talollinen (Mikkeli: Kåfwala)

Påhl Hindrichss, 6. komppanian ruodun 54 talollinen (Pieksämäki: Kyrckby)

Påhl Matssonn, 6. komppanian ruodun 62 talollinen (Pieksämäki: Jauhåmäki)

Påhl Niehlssonn, 8. komppanian ruodun 12 talollinen (Leppävirta: Hofwilasalmj)

Påhl Nielsson, 5. komppanian ruodun 28 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Påhl Ollss, 6. komppanian ruodun 134 sotilas (Iisalmi: Sångaierfwwi, Oinasierfwi)

Påhl Olofsson, 6. komppanian ruodun 110 sotilas (Iisalmi: Nerkoby)

Påhl Peersson, 6. komppanian ruodun 137 sotilas (Iisalmi: Niemisierfwi, Kiuruwesi)

Påhl Påhlsson, 1. komppanian ruodun 96 talollinen (Mikkeli: Parckila), 6. komppanian ruodun 138 sotilas (Iisalmi: Ruotanmäki, Pårowesi, Hapaierfwi, Luupoeby)

Påhl Thomasson, 1. komppanian ruodun 95 talollinen (Mikkeli: Kächkylä)

Påhl Wolmarssonn, 2. komppanian ruodun 40 talollinen (Puumala: Kiettäwällä)

Påhll, 3. komppanian ruodun 17 talollinen (Ristiina: Ahlasjärfwj)

Påhll Mattzsonn, 3. komppanian ruodun 55 talollinen (Ristiina: Tarhoila)

Påhll Michelsson, 3. komppanian ruodun 31 talollinen (Mikkeli: Randakyla)

Påhll Påhlsson, 3. komppanian ruodun 55 talollinen (Ristiina: Tarhoila), 3. komppanian ruodun 67 talollinen (Ristiina: Ingarila), 3. komppanian ruodun 101 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Påhll Påhlssonn, 3. komppanian ruodun 52 talollinen (Ristiina: Tiusala)

Reinholdt Staffansson, 1. komppanian ruodun 80 sotilas (Mikkeli: Wächmois, Kåskentaipal)

Samuel Andersson, 6. komppanian ruodun 46 talollinen (Iisalmi: Swennimäki)

Samuel Michellssonn, 2. komppanian ruodun 2 talollinen (Rantasalmi: Randasalo)

Samuell Jörenson, 3. komppanian ruodun 25 talollinen (Mikkeli: Räpåla)

Sigfred Dawidsson, 1. komppanian ruodun 14 talollinen (Mikkeli: Putola)

Sigfredh Clemetsson, 5. komppanian ruodun 16 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Sigfredh Dafwidsson, 1. komppanian ruodun 90 talollinen (Mikkeli: Puttoila)

Sigfredh Larsson, 1. komppanian ruodun 92 talollinen (Mikkeli: Åhensalo)

Sigfridus, 1. komppanian ruodun 26 talollinen (Juva: Wächmais)

Simon Andersson, 8. komppanian ruodun 9 talollinen (Leppävirta: Walkeamäkj)

Staffan Hinderson, 3. komppanian ruodun 83 talollinen (Ristiina: Ahlasjärwj)

Staffan Påhlsson, 1. komppanian ruodun 64 talollinen (Juva: Ållickala)

Staffan Samuelson, 3. komppanian 5. korpraali

Staffan Staffanson, 8. komppanian ruodun 108 talollinen (Kuopio: Ackonwässj)

Stephan, 8. komppanian ruodun 32 talollinen (Kuopio: Toifvola)

Sylfwäster Johanson, 3. komppanian ruodun 30 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Thomas Andersson, 3. komppanian ruodun 40 talollinen (Hirvensalmi: Pursiala)

Thomas Bertillsson, 5. komppanian ruodun 29 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Thomas Larsson, 1. komppanian ruodun 7 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Thomas Matzson, 3. komppanian ruodun 17 talollinen (Ristiina: Ahlasjärfwj)

Thomas Nielsson, 1. komppanian ruodun 137 talollinen (Joroinen: Måndolamäki)

Thomas Peersson, 1. komppanian ruodun 5 talollinen (Mikkeli: Parandala), 6. komppanian ruodun 103 sotilas (Iisalmi: Löytynmäki, Kuiwaniemi)

Thomas Person, 3. komppanian ruodun 49 talollinen (Ristiina: Parckatnemj)

Thomas Påhlsson, 3. komppanian ruodun 101 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Thomas Sigfredhson, 8. komppanian ruodun 105 talollinen (Kuopio: Suåjerf)

Thomas Thomas:, 3. komppanian ruodun 13 talollinen (Ristiina: Himmalansarj)

Thomas Thomason, 3. komppanian ruodun 25 talollinen (Mikkeli: Räpåla)

Thomas Thomasson, 1. komppanian ruodun 125 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Thore Swenss:, 6. komppanian ruodun 54 talollinen (Pieksämäki: Kyrckby)

Valentin Baltzarsson, 1. komppanian ruodun 46 talollinen (Juva: Råkola)

Wallentin Mårtenssonn, 2. komppanian ruodun 81 talollinen (Kerimäki: Suichalla)

Wirgilius Påhlssonn, 6. komppanian ruodun 72 talollinen (Pieksämäki: Sauhwamäki)

AAlkuun

Achtiain

Johan, 1. komppanian ruodun 49 talollinen (Juva: Wächmais)

Olof Månsson, 1. komppanian ruodun 79 sotilas (Mikkeli: Wächmois)

Ackain

Michell, 6. komppanian ruodun 142 talollinen (Iisalmi: Idensalmiby)

Affleck

Samuell Willamsson, 8. komppanian 2. korpraali

Afflek

Willam, 1. komppanian ruodun 114 talollinen (Leppävirta: Pitkeisniemj)

Ahoin

Anders, 1. komppanian ruodun 56 talollinen (Juva: Randois), 2. komppanian ruodun 97 talollinen (Kerimäki: Råkåniemj)

Anders Ifwarsson, 1. komppanian ruodun 105 sotilas (Leppävirta: Samais)

Anders Påhlsson, 8. komppanian ruodun 72 talollinen (Kuopio: Nillsilax)

Christer Jöransson, 2. komppanian ruodun 122 sotilas (Sulkava: Tuumilla, Haltulla)

Matz, 1. komppanian ruodun 27 talollinen (Juva: Kangais)

Peer Anderss, 2. komppanian ruodun 45 sotilas (Puumala: _iskoilla, Pitkelax)

Ahokas

Petter, 8. komppanian ruodun 112 talollinen (Leppävirta: Timoila)

Ahulain

Hendrich Larsson, 1. komppanian ruodun 120 sotilas (Joroinen: _käwessj)

Ainolain

Hindrich Michelss, 6. komppanian ruodun 75 talollinen (Pieksämäki: Pyhitty)

Michell, 6. komppanian ruodun 75 talollinen (Pieksämäki: Pyhitty)

Airaxin

Gabriel Oloffsson, 8. komppanian ruodun 51 talollinen (Kuopio: Airaxela)

Peer Peerson, 8. komppanian ruodun 49 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

Ajraxin

Peer, 8. komppanian ruodun 51 talollinen (Kuopio: Airaxela)

Albrechtin

Eskell Matzson, 5. komppanian ruodun 21 talollinen (Kangasniemi: Harjuma)

Alckoin

Cnuth Anders:, 3. komppanian ruodun 58 talollinen (Mäntyharju: Ållickala)

Alwain

Mårthen Christersson, 1. komppanian ruodun 50 sotilas (Juva: Kangais, Taipala, Pattela)

Aniain

Staffan Johansson, 1. komppanian ruodun 70 sotilas (Mikkeli: Wanhala)

Anmain

Måns, 3. komppanian ruodun 118 talollinen (Hirvensalmi: Teckala)

Anniain

Oluf, 3. komppanian ruodun 43 talollinen (Hirvensalmi: Annianemj)

Peer Persson, 3. komppanian ruodun 1 sotilas (Ristiina: Parckatnemj, Hauska, Tiusala)

Annin

Simon, 3. komppanian ruodun 118 talollinen (Hirvensalmi: Kychkylanemj)

Antikain

Lars Hämingson, 3. komppanian ruodun 127 sotilas (Hirvensalmi: Pelckälä, Lahnama)

Oloff Anderson, 8. komppanian ruodun 89 talollinen (Kuopio: Rijtonemj)

Antinen

Påhl, 1. komppanian ruodun 117 talollinen (Joroinen: Lahnalax)

Antoin

Anders Hendersson, 1. komppanian ruodun 4 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Carl Jöransson, 1. komppanian ruodun 1 sotilas (Mikkeli: Kyrckeby)

Christer Påhlson, 3. komppanian ruodun 38 sotilas (Mikkeli: Wanhamäkj)

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 3 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Jönss Hendersson, 1. komppanian ruodun 4 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Peer Larsson, 1. komppanian ruodun 93 talollinen (Mikkeli: Kärjälä)

Arpiain

Johan Johanson, 3. komppanian ruodun 12 sotilas (Ristiina: Pättilä)

Mattz Michelsson, 3. komppanian ruodun 38 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Måns Larsson, 3. komppanian ruodun 28 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Peer Jönson, 3. komppanian ruodun 39 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Påhll, 3. komppanian ruodun 5 talollinen (Ristiina: Rahikala)

Påhll Larson, 3. komppanian ruodun 38 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Asickain

Hindrich Olofss, 2. komppanian ruodun 20 sotilas (Rantasalmi: Hilldulla, Tuusmäki)

Lars, 2. komppanian ruodun 24 talollinen (Rantasalmi: Wahersalo)

Lars Sofringss, 2. komppanian ruodun 59 talollinen (Rantasalmi: Asickalla)

Matz, 2. komppanian ruodun 29 talollinen (Rantasalmi: Tornjonemj)

Matz Anderss, 6. komppanian ruodun 134 sotilas (Iisalmi: Sångaierfwwi, Oinasierfwi)

Asikain

Mattz Andersson, 8. komppanian ruodun 23 sotilas (Leppävirta: Timoila)

Assikain

Lars, 1. komppanian ruodun 129 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Assilain

Christer Mårthensson, 1. komppanian ruodun 82 sotilas (Mikkeli: Assilla, Paijula)

Hendrich Bertilsson, 1. komppanian ruodun 10 talollinen (Mikkeli: Suosari)

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 81 talollinen (Mikkeli: Assilla)

Lars Mårthensson, 1. komppanian ruodun 82 talollinen (Mikkeli: Assilla)

Aufwain

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 61 talollinen (Juva: Kåssmala)

Aufwin

Anders, 2. komppanian ruodun 114 talollinen (Sulkava: Yllisenaufwilla)

Erich, 2. komppanian ruodun 77 talollinen (Sääminki: Kåmmernemj)

Matz, 2. komppanian ruodun 113 talollinen (Sulkava: Karjulalamäkj)

Aufwinen

Peer Bengdtsson, 1. komppanian ruodun 129 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Petter Axelsson, 3. komppanian 4. korpraali

Simon, 1. komppanian ruodun 54 talollinen (Juva: Soiniemi)

Aulikain

Jöran Hendersson, 5. komppanian ruodun 5 sotilas (Kangasniemi: Wajalax, Kaihalamäkj, Pöyhälä, Suråla)

Auwikain

Anders, 5. komppanian ruodun 8 talollinen (Kangasniemi: Luusniemi)

Lars Hämmingsson, 3. komppanian ruodun 36 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Awikain

Jöns Anderson, 3. komppanian ruodun 34 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Matz Peeress., 2. komppanian ruodun 68 sotilas (Sääminki: Klåsterniemj, Kardilanranda)

Peer Person, 3. komppanian ruodun 38 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

BAlkuun

Bakarin

Daniel, 2. komppanian ruodun 75 talollinen (Sääminki: Pakarilla)

Barthimaeus

Sigfredh, 5. komppanian ruodun 25 talollinen (Kangasniemi: Pölwänälä)

Bartollij

Israel, 2. komppanian ruodun 39 talollinen (Puumala: Kyrckioby)

Bengdtin

Anders Peersson, 1. komppanian ruodun 66 talollinen (Juva: Lehikola)

Matz Larsson, 1. komppanian ruodun 6 talollinen (Mikkeli: Ihastjärwi)

Bengtin

Olof Olofsson, 1. komppanian ruodun 123 talollinen (Joroinen: Kåtkatlax)

Påhl, 5. komppanian ruodun 26 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Bengtinen

Oloff Ohlss:, 2. komppanian ruodun 60 sotilas (Rantasalmi: Palfwalax, Achwensalmj)

Bennain

Peer Bengdtsson, 1. komppanian ruodun 69 talollinen (Juva: Wårenma)

Bentein

Christer, 1. komppanian ruodun 74 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Bergh

Lorentz, 2. komppanian ruodun 82 talollinen (Kerimäki: Ninimäkj)

Biörneborgh

Niels Anderson, 3. komppanian ruodun 28 sotilas (Mikkeli: Wiliakala, Wanhamäkj)

Biörnin

Erich, 3. komppanian ruodun 135 talollinen (Hirvensalmi: Kuitula)

Johan Påhlson, 3. komppanian ruodun 110 talollinen (Hirvensalmi: Biörnila)

Johan Staffansson, 1. komppanian ruodun 76 sotilas (Mikkeli: Ihastjärfwi, Wärälä)

Jöran Johanson, 3. komppanian ruodun 120 sotilas (Hirvensalmi: Tiusala, Kapiala)

Påhll Påhlson, 3. komppanian ruodun 110 talollinen (Hirvensalmi: Biörnila)

Sigfredh Nielson, 3. komppanian ruodun 110 talollinen (Hirvensalmi: Biörnila)

Bohm

Anders Fabian, 3. komppanian 1. korpraali

Boxdunder

Anders Larsson, 1. komppanian 5. korpraali

Brugumma

Michell Anthonisson, 3. komppanian 6. korpraali

Bryggiare

Påhl, 2. komppanian ruodun 81 talollinen (Kerimäki: Suichalla)

Bråttar

Hans, 1. komppanian ruodun 8 talollinen (Mikkeli: Kyrckeby)

Bulle

Axell Baltzarson, 3. komppanian ruodun 73 talollinen (Ristiina: Hardikala)

Hindrich Axelson, 3. komppanian ruodun 76 sotilas (Ristiina: Råjnilanemj, Härckälä, Latssoila, Mäckälä)

Johan Baltzarson, 3. komppanian ruodun 73 talollinen (Ristiina: Hardikala)

Burghaussenn

, 2. komppanian ruodun 86 talollinen (Kerimäki: Hapalax)

Bästman

Jonas, 2. komppanian ruodun 8 sotilas (Rantasalmi: Tårasalo)

CAlkuun

Cainoin

Mårten, 2. komppanian ruodun 120 talollinen (Sulkava: Rackolantaipal)

Cainulain

Johan, 2. komppanian ruodun 32 talollinen (Sääminki: Rijtåsarj)

Cammoin

Johan, 2. komppanian ruodun 124 talollinen (Sulkava: Kyrsiä)

Cardin

Peer Peersson, 2. komppanian ruodun 112 talollinen (Sulkava: Cardilla)

Cauppinen

Thomas Nielsson, 6. komppanian ruodun 55 sotilas (Pieksämäki: Maawesi, Sijkamäki)

Christiani

Simon, 1. komppanian ruodun 50 talollinen (Juva: Taipala)

Clemetin

Thomas Ohlsson, 1. komppanian ruodun 117 talollinen (Joroinen: Joroisniemi)

Cloistoin

Hindrich Olofsson, 2. komppanian ruodun 28 talollinen (Rantasalmi: Hefwoinlax)

Clostarin

Anders Anderss, 2. komppanian ruodun 20 talollinen (Rantasalmi: Hilldulla)

Anders Påhlss, 2. komppanian ruodun 34 sotilas (Sääminki: Rijtosarj, Kapajakola)

Hindrich Arfwedss, 2. komppanian ruodun 59 talollinen (Rantasalmi: Asickalla)

Jacob Påhlss, 2. komppanian ruodun 89 sotilas (Kerimäki: Kåckalla)

Peer, 2. komppanian ruodun 104 talollinen (Kerimäki: Hanjärfwi)

Clostnoin

Påhl, 2. komppanian ruodun 25 talollinen (Rantasalmi: Wahersalo)

Clåstoin

Anders Arfwedss, 2. komppanian ruodun 28 talollinen (Rantasalmi: Palfwalax)

Cnuthinen

Cnuth, 8. komppanian ruodun 55 talollinen (Kuopio: Cnutila)

Cnutinen

Bertill, 8. komppanian ruodun 42 talollinen (Kuopio: Kasurila)

Mattz Larsson, 8. komppanian ruodun 41 talollinen (Kuopio: Cnutila)

Oloff, 8. komppanian ruodun 41 talollinen (Kuopio: Cnutila)

Colanus

Clas, 6. komppanian ruodun 86 talollinen (Pieksämäki: Kyrckby)

Colemoin

Hindrich, 2. komppanian ruodun 103 talollinen (Kerimäki: Katamo)

Colemåin

Påhl Bertillss, 6. komppanian ruodun 127 talollinen (Iisalmi: Tommamäki)

Collemain

Matz, 6. komppanian ruodun 57 talollinen (Pieksämäki: Suontentaipal)

Collemoin

Bertill, 6. komppanian ruodun 97 talollinen (Iisalmi: Ruotanmäki)

Collioinen

Bertill Matss, 6. komppanian ruodun 32 talollinen (Iisalmi: Idensallmiby)

Peer Matsson, 6. komppanian ruodun 32 talollinen (Iisalmi: Idensallmiby)

Comulain

Jacob Jacobss, 6. komppanian ruodun 24 talollinen (Iisalmi: Sälewaby)

Condaruten

Swante Mårtenss, 2. komppanian ruodun 15 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Condia

Abraham, 2. komppanian ruodun 140 talollinen (Puumala: Condiala)

Matz Olofsson, 2. komppanian ruodun 126 talollinen (Sulkava: Sullkawa)

Michell, 2. komppanian ruodun 61 talollinen (Rantasalmi: Hefwoinlax)

Condiain

Petter, 2. komppanian ruodun 111 talollinen (Sulkava: Tannila)

Condioin

Marckus, 3. komppanian ruodun 14 talollinen (Ristiina: Kåifwakala)

Contin

Matz Arfwedsson, 2. komppanian ruodun 19 talollinen (Rantasalmi: Hilldulla)

Cordinen

Peer Peersson, 2. komppanian ruodun 63 sotilas (Sääminki: Piklanemj, Laukansarj)

Cowåin

Påhl Grelss, 6. komppanian ruodun 59 talollinen (Pieksämäki: Raialaniemi)

Cumbul:n

Jöns Wijsasson, 6. komppanian ruodun 138 talollinen (Iisalmi: Pårowesi)

Cumbulain

Anders, 6. komppanian ruodun 130 talollinen (Iisalmi: Haiaisby)

Peer, 6. komppanian ruodun 44 talollinen (Iisalmi: Pårowesi)

Wijssa, 6. komppanian ruodun 121 talollinen (Iisalmi: __iosby)

Cummeråin

Peer, 2. komppanian ruodun 14 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Cuolmain

Johan Matsson, 2. komppanian ruodun 72 sotilas (Sääminki: Wackotaipal, Pijrheniemi)

Cuossmain

Peer Oloffsson, 2. komppanian ruodun 2 talollinen (Rantasalmi: Randasalo)

Cuålemain

Måns, 8. komppanian ruodun 51 talollinen (Kuopio: Punnomäkj)

Oloff Påhlson, 8. komppanian ruodun 45 talollinen (Kuopio: Punnomäkj)

Peer Peerson, 8. komppanian ruodun 45 talollinen (Kuopio: Punnomäkj)

Påhl Månsson, 8. komppanian ruodun 51 talollinen (Kuopio: Punnomäkj)

Påhl Peersson, 8. komppanian ruodun 45 talollinen (Kuopio: Punnomäkj)

Staffan, 8. komppanian ruodun 45 talollinen (Kuopio: Punnomäkj)

Cuålmain

Niels, 8. komppanian ruodun 53 talollinen (Kuopio: Soinlax)

Peer Olufsson, 8. komppanian ruodun 40 talollinen (Kuopio: Lydickälä)

Staffan Olofsson, 8. komppanian ruodun 30 talollinen (Kuopio: Kuifwanemj)

Cuåssmain

Johan Peersson, 8. komppanian ruodun 127 talollinen (Iisalmi: Pajuierfwi)

Johan Påhlsson, 8. komppanian ruodun 37 talollinen (Kuopio: Wirmalax), 8. komppanian ruodun 127 talollinen (Iisalmi: Pajuierfwi)

Jöns Grelsson, 1. komppanian ruodun 37 talollinen (Juva: Maiwala)

Peer Cuåssmason, 8. komppanian ruodun 130 talollinen (Iisalmi: Karfwasalmj)

Peer Peerson, 8. komppanian ruodun 127 sotilas (Iisalmi: Pajuierfwi)

Peer Peersson, 8. komppanian ruodun 127 talollinen (Iisalmi: Pajuierfwi)

Påhl Påhlsson, 8. komppanian ruodun 134 talollinen (Iisalmi: Koppoila)

Cuåssmainen

Peer Cuåssmass, 6. komppanian ruodun 101 talollinen (Iisalmi: Karfwasalmi)

Cåssmain

Simon, 1. komppanian ruodun 64 talollinen (Juva: Påhjoisby)

Cämmärein

Peer, 2. komppanian ruodun 57 talollinen (Rantasalmi: Parkumäkj)

Simon, 2. komppanian ruodun 55 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

DAlkuun

Dawitzain

Erich Oloffss, 6. komppanian ruodun 74 talollinen (Pieksämäki: Langelmä)

Peer Peerss, 6. komppanian ruodun 91 talollinen (Pieksämäki: Langelmä)

Dirich

Hans Sigfredss, 2. komppanian ruodun 97 sotilas (Kerimäki: Råkålax, Patusalo, Råkåniemj)

Diurman

Erich, 1. komppanian ruodun 129 talollinen (Joroinen: Jåroisniemi)

Dränck

Mårthen Mårthensson, 1. komppanian ruodun 129 sotilas (Joroinen: Häyrylä, Jåroisniemi, Häyrylä)

EAlkuun

Erickain

Matz, 2. komppanian ruodun 128 talollinen (Sulkava: Erickala)

Erroin

Anders Erichssonn, 2. komppanian ruodun 51 talollinen (Rantasalmi: Pisamalax)

Michel Michellsson, 2. komppanian ruodun 7 talollinen (Rantasalmi: Tårasalo)

Peer, 2. komppanian ruodun 62 talollinen (Rantasalmi: Palfwalax)

Peer Erichssonn, 2. komppanian ruodun 11 talollinen (Rantasalmi: Temasalo)

Påhl, 2. komppanian ruodun 101 talollinen (Kerimäki: Ylökona)

Eskelein

Hans Peersson, 8. komppanian ruodun 40 talollinen (Kuopio: Lydickälä)

Eskelin

Eskell Matsson, 6. komppanian ruodun 126 talollinen (Iisalmi: Luåpoeby)

Påhl Matss, 6. komppanian ruodun 93 talollinen (Iisalmi: Songajerfwi)

Eskelinen

Niels Peerss, 6. komppanian ruodun 107 talollinen (Iisalmi: Wechmasierfwi)

Påhl Peersson, 6. komppanian ruodun 24 talollinen (Iisalmi: Wächmasierfi)

Eskilinen

Peer, 8. komppanian ruodun 56 talollinen (Kuopio: Hirfwilax)

FAlkuun

Frilander

Niels, 6. komppanian ruodun 52 talollinen (Pieksämäki: Pyhitty)

Fråsti

Hendrich, 1. komppanian ruodun 130 talollinen (Joroinen: Jåckas S:n och Hietajärwiby)

HAlkuun

Hachkalain

Hindrich, 3. komppanian ruodun 112 talollinen (Hirvensalmi: Hackala)

Hackalain

Lars, 3. komppanian ruodun 115 talollinen (Hirvensalmi: Pettilalax)

Mattz Larson, 3. komppanian ruodun 115 sotilas (Hirvensalmi: Watila, Närhillä, Pettilalax)

Hackarain

Mårten Jacobson, 8. komppanian ruodun 66 talollinen (Kuopio: Hackarala)

Niels Påhlson, 8. komppanian ruodun 104 sotilas (Kuopio: Wämiänsari, Kassurila, Murdollax, Suåjärf)

Peer Jöranson, 8. komppanian ruodun 66 talollinen (Kuopio: Hackarala)

Thomas, 8. komppanian ruodun 74 talollinen (Kuopio: Westinemj)

Hackarainen

Lars, 8. komppanian ruodun 123 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Hackarin

Hindrich, 8. komppanian ruodun 77 talollinen (Kuopio: Lohilax)

Peer Jacobson, 8. komppanian ruodun 67 talollinen (Kuopio: Hackarala)

Hackriain

Hindrich Christerson, 3. komppanian ruodun 39 talollinen (Mikkeli: Hackriaisenby)

Hafwerman

Policarpus Johanssoon, 1. komppanian ruodun 128 sotilas (Joroinen: Häyrylä)

Hafwöin

Matz Anderss, 2. komppanian ruodun 36 sotilas (Sääminki: Jatilla, Kapaiakola)

Haijain

Christer, 3. komppanian ruodun 94 talollinen (Mäntyharju: Lachnanemj)

Jöran Knutsson, 1. komppanian ruodun 78 sotilas (Mikkeli: Wächmois)

Påhll Larson, 3. komppanian ruodun 9 sotilas (Ristiina: Haikola, Såckala)

Påhll Mattzson, 3. komppanian ruodun 35 sotilas (Mikkeli: Wålingo)

Påhll Påhlsson, 3. komppanian ruodun 36 talollinen (Mikkeli: Kårpijärfwj)

Haikainen

Oloff, 8. komppanian ruodun 27 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

Haikarain

Simon Jöransson, 1. komppanian ruodun 33 talollinen (Juva: Haikarala)

Haikin

Mattz Mattzon, 3. komppanian ruodun 64 sotilas (Ristiina: Pöndilä, Haikola)

Haikoin

Johan Henderson, 3. komppanian ruodun 35 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Påhll Påhlsson, 3. komppanian ruodun 9 talollinen (Ristiina: Haikola)

Hajain

Jacob, 5. komppanian ruodun 32 talollinen (Kangasniemi: Rajalamäki)

Hakarain

Anders Anderssonn, 2. komppanian ruodun 135 sotilas (Puumala: Haikalla, _inkolla)

Hakarin

Peer Larss, 6. komppanian ruodun 112 sotilas (Iisalmi: Luckarila)

Hakulin

Anders, 2. komppanian ruodun 40 talollinen (Puumala: Pijrtimäkj)

Erich, 2. komppanian ruodun 77 talollinen (Sääminki: Kåmmernemj)

Peer Hansson, 8. komppanian ruodun 40 talollinen (Kuopio: Lydickälä)

Hakulinn

Matz, 2. komppanian ruodun 40 talollinen (Puumala: Kerriniemi)

Påhl, 2. komppanian ruodun 40 talollinen (Puumala: Kerriniemi)

Halain

Peer Christersson, 1. komppanian ruodun 72 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Haliain

Lars, 3. komppanian ruodun 113 talollinen (Hirvensalmi: Watila)

Hallin

Christer, 1. komppanian ruodun 8 talollinen (Mikkeli: Alama)

Halloin

Bengdt Peersson, 1. komppanian ruodun 28 sotilas (Juva: Härkälä, Rångala)

Hans Hansson, 1. komppanian ruodun 138 talollinen (Joroinen: Syfwäis)

Haloin

Abraham Peersson, 8. komppanian ruodun 8 talollinen (Leppävirta: Samais)

Hans Peersson, 6. komppanian ruodun 56 talollinen (Pieksämäki: Jäppilä)

Johan Matssonn, 2. komppanian ruodun 123 talollinen (Sulkava: Mändys)

Johan Påhlss, 2. komppanian ruodun 128 sotilas (Puumala: Erickala, Säppälä, Kyllela)

Jöns Peersson, 1. komppanian ruodun 33 talollinen (Juva: Haloila)

Jöran, 1. komppanian ruodun 58 talollinen (Juva: Haikarala)

Mattz, 8. komppanian ruodun 114 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Matz Mårtenss, 2. komppanian ruodun 124 talollinen (Sulkava: Mändys)

Mårten, 2. komppanian ruodun 126 talollinen (Sulkava: Mändys)

Peer Påhlsson, 1. komppanian ruodun 60 talollinen (Juva: Pitkälax)

Peer Sigfredsson, 1. komppanian ruodun 28 talollinen (Juva: Härkälä)

Philip Philipsson, 6. komppanian 5. korpraali

Philip Philipssonn, 6. komppanian ruodun 45 sotilas (Iisalmi: Ollickala)

Påhl Påhlsson, 8. komppanian ruodun 95 talollinen (Kuopio: Tafwisallmj)

Staffan, 2. komppanian ruodun 108 talollinen (Kerimäki: Wara)

Haloinen

Michell, 6. komppanian ruodun 5 talollinen (Pieksämäki: Letenmäkj)

Oloff, 6. komppanian ruodun 16 talollinen (Pieksämäki: Suonijoki)

Peer Jacobsson, 6. komppanian ruodun 33 talollinen (Iisalmi: Warpaiss)

Påhl, 6. komppanian ruodun 96 sotilas (Iisalmi: Kilpisaari, Palois)

Halonen

Carl, 8. komppanian ruodun 98 talollinen (Kuopio: Halola)

Carl Peerson, 8. komppanian ruodun 108 talollinen (Kuopio: Halola)

Gabriel Philipson, 8. komppanian ruodun 111 sotilas (Kuopio: Wänäläby, Sengenmäkj, Karslax, Pexäby)

Johan Olofsson, 8. komppanian 3. korpraali

Peer, 8. komppanian ruodun 98 talollinen (Kuopio: Halola)

Philpus, 8. komppanian ruodun 108 talollinen (Kuopio: Halola)

Haltuin

Anders, 2. komppanian ruodun 64 talollinen (Sääminki: Kokonsarj)

Christer Matzson, 5. komppanian ruodun 31 talollinen (Kangasniemi: Haltula)

Johan Påhlsson, 5. komppanian ruodun 1 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Jöns Hendersson, 5. komppanian ruodun 31 talollinen (Kangasniemi: Haltula)

Jöran Matsson, 1. komppanian ruodun 86 sotilas (Mikkeli: Nårola)

Lars Påhlsson, 5. komppanian ruodun 1 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Påhl Påhlsson, 5. komppanian ruodun 13 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Hammin

Anders Ohlsson, 1. komppanian ruodun 68 talollinen (Juva: Wårenma)

Hamuin

Oloff Jacobsson, 1. komppanian ruodun 63 talollinen (Juva: Ållickala)

Hamuinen

Peer, 8. komppanian ruodun 95 talollinen (Kuopio: Tafwisallmj)

Hana

Anders Gertson, 3. komppanian ruodun 7 sotilas (Ristiina: Häckilä)

Gierth, 3. komppanian ruodun 7 talollinen (Ristiina: Häckilä)

Hannoin

Påhl Hendersson, 2. komppanian ruodun 25 talollinen (Rantasalmi: Wahersalo)

Hanska

Erich, 2. komppanian ruodun 116 talollinen (Sulkava: Hintzalla och Aufwilla)

Erich Matssonn, 2. komppanian ruodun 117 talollinen (Sulkava: Råkoniemi)

Hindrich, 2. komppanian ruodun 117 talollinen (Sulkava: Råkoniemi)

Jacob, 3. komppanian ruodun 102 sotilas (Mikkeli: Salmilaisenby, Håckala)

Thomas, 6. komppanian ruodun 75 talollinen (Pieksämäki: Pyhitty)

Hansoin

Hindrich Larson, 3. komppanian ruodun 107 talollinen (Hirvensalmi: Peurenby)

Lars Larsson, 3. komppanian ruodun 107 talollinen (Hirvensalmi: Peurenby)

Hapa Kucko

Johan, 2. komppanian ruodun 57 talollinen (Rantasalmi: Parkumäkj)

Hapain

Peer, 1. komppanian ruodun 27 talollinen (Juva: Kangais)

Hapalain

Erich Sigfredss, 6. komppanian ruodun 39 sotilas (Iisalmi: Pardala, Walkeais)

Hapataipall

Matz Thomasson, 1. komppanian ruodun 20 talollinen (Mikkeli: Hapataipal)

Hapiain

Anders, 2. komppanian ruodun 106 talollinen (Kerimäki: Kumburanda)

Johan Mårtenss, 2. komppanian ruodun 22 sotilas (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Mårten, 2. komppanian ruodun 73 talollinen (Sääminki: Kallislax)

Happoin

Lars Hinderson, 8. komppanian ruodun 87 talollinen (Kuopio: Litmanemj)

Mattz Anderson, 8. komppanian ruodun 89 sotilas (Kuopio: Rijtonemj)

Peer, 8. komppanian ruodun 89 talollinen (Kuopio: Rijtonemj)

Happonen

Anders Oloffsson, 8. komppanian ruodun 28 talollinen (Kuopio: Wechmarsalmj)

Lars Erichson, 8. komppanian ruodun 81 sotilas (Kuopio: Ristawäsj)

Niels Abrahamson, 8. komppanian 5. korpraali

Hara

Anders Johansson, 1. komppanian ruodun 24 sotilas (Juva: Håttila, Hetajärfwi, Kilpoila)

Hendrich Jonasson, 1. komppanian ruodun 34 sotilas (Juva: Kåikalla, Wisala, Himala)

Rasmus, 8. komppanian ruodun 47 talollinen (Kuopio: Cuopioby)

Haraka

Peer Peerssonn, 2. komppanian ruodun 47 talollinen (Rantasalmi: Räpåmäki)

Harapain

Anders, 3. komppanian ruodun 67 talollinen (Ristiina: Cårhoila), 3. komppanian ruodun 67 sotilas (Ristiina: Cårhoila, Hangaistenma, Ingarila, Kårhoila)

Hardickain

Anders, 2. komppanian ruodun 102 talollinen (Kerimäki: Ylökona)

Johan, 2. komppanian ruodun 87 talollinen (Kerimäki: Peifwillä)

Matz Oloffss, 2. komppanian ruodun 2 talollinen (Rantasalmi: Randasalo)

Hardikain

Anders, 8. komppanian ruodun 87 talollinen (Kuopio: Litmanemj)

Anders Sigfredhsson, 8. komppanian ruodun 8 talollinen (Leppävirta: Samais)

Daniel, 8. komppanian ruodun 87 talollinen (Kuopio: Litmanemj)

Erich, 3. komppanian ruodun 73 talollinen (Ristiina: Hardikala)

Erich Michelsson, 3. komppanian ruodun 73 sotilas (Ristiina: Lindunemj, Hardikala)

Hindrich, 8. komppanian ruodun 75 talollinen (Kuopio: Wotjerfwi)

Hindrich Jönson, 8. komppanian ruodun 18 sotilas (Leppävirta: Mustamäkj, Danskansari, Rihiranda)

Michell, 3. komppanian ruodun 73 talollinen (Ristiina: Hardikala)

Sigfredh Oloffsson, 8. komppanian ruodun 25 talollinen (Kuopio: Jännewirda)

Hardikainen

Hindrich, 8. komppanian ruodun 69 talollinen (Kuopio: Jännewirda)

Michell, 8. komppanian ruodun 69 talollinen (Kuopio: Jännewirda)

Harickain

Oloff, 6. komppanian ruodun 113 talollinen (Iisalmi: Lapwätälämäki)

Haringh

Peer Larsson, 8. komppanian ruodun 4 talollinen (Leppävirta: Ossmaiärfwi)

Harmain

Påhl, 2. komppanian ruodun 41 talollinen (Puumala: Harmmalla)

Påhl Påhlsson, 1. komppanian ruodun 100 talollinen (Juva: Hittenby)

Harmain (Pitke Harmain)

Påhl, 2. komppanian ruodun 41 talollinen (Puumala: Harmmalla)

Hatain

Bertill, 2. komppanian ruodun 118 talollinen (Sulkava: Råkoniemi)

Hindrich, 2. komppanian ruodun 114 talollinen (Sulkava: Karjulalamäkj)

Johan, 2. komppanian ruodun 111 talollinen (Sulkava: Tannila)

Lars Andersson, 8. komppanian ruodun 60 talollinen (Kuopio: Hatala)

Lars Christersson, 8. komppanian ruodun 60 talollinen (Kuopio: Hatala)

Matz, 2. komppanian ruodun 133 talollinen (Puumala: Peteniemj)

Petter Petterson, 8. komppanian ruodun 58 sotilas (Kuopio: Wänähänsarj, Kuronlax)

Hatainen

Påhl, 8. komppanian ruodun 36 talollinen (Kuopio: Haatala)

Hatin

Peer, 3. komppanian ruodun 104 talollinen (Hirvensalmi: Merasmäkj)

Hatuin

Mattz Thomason, 3. komppanian ruodun 23 talollinen (Mäntyharju: Tåifwola)

Hatzoin

Michell, 1. komppanian ruodun 26 talollinen (Juva: Wächmais)

Hauckain

Hindrich, 2. komppanian ruodun 57 talollinen (Rantasalmi: Parkumäkj)

Peer, 2. komppanian ruodun 79 talollinen (Sääminki: Warparanda)

Hauka Kårhoin

Påhl Eskelsson, 1. komppanian ruodun 19 talollinen (Mikkeli: Marjaniemi)

Hauska

Bengdt Thomasson, 1. komppanian ruodun 103 talollinen (Juva: Näringh)

Johan Hindersson, 3. komppanian ruodun 1 talollinen (Ristiina: Hauska)

Jöran Jöranson, 3. komppanian ruodun 74 sotilas (Ristiina: Pättilä, Taipal)

Heickein

Niels, 2. komppanian ruodun 90 talollinen (Kerimäki: Heikalla)

Heijain

Johan Olufzson, 3. komppanian ruodun 42 sotilas (Hirvensalmi: Halkola, Hyryla)

Heikin

Matz, 3. komppanian ruodun 87 talollinen (Ristiina: Yllöilä)

Mårthen Mårthens:, 3. komppanian ruodun 47 talollinen (Ristiina: Häikilä)

Heilain

Frantz Michelsson, 1. komppanian ruodun 37 talollinen (Juva: Maiwala)

Johan Peersson, 1. komppanian ruodun 101 talollinen (Juva: Ylläwesi)

Lars Brusiuson, 3. komppanian ruodun 35 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Lars Jönsson, 3. komppanian ruodun 28 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Mattz Brusiuson, 3. komppanian ruodun 35 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Niels Simonsson, 1. komppanian ruodun 10 sotilas (Mikkeli: Harjuma, Suosari)

Heiloin

Påh Nielsson, 1. komppanian ruodun 45 talollinen (Juva: Ylläwesi)

Heinikain

Eskiell Hinderson, 3. komppanian ruodun 78 talollinen (Ristiina: Tijrrola)

Hindrich Jönson, 3. komppanian ruodun 13 talollinen (Ristiina: Himmalansarj)

Lars, 3. komppanian ruodun 78 talollinen (Ristiina: Tijrrola)

Heinoin

Bengdt, 1. komppanian ruodun 41 talollinen (Juva: Karckiama)

Erich, 6. komppanian ruodun 109 talollinen (Iisalmi: Ullmala)

Oloff Larsson, 1. komppanian ruodun 52 talollinen (Juva: Laukala)

Oloff Michelsson, 1. komppanian ruodun 59 talollinen (Juva: Heinåla)

Simon Hendersson, 1. komppanian ruodun 57 talollinen (Juva: Pajusalmi)

Heiskain

Anders Larsson, 1. komppanian ruodun 109 talollinen (Leppävirta: Walkeamäki)

Bertill, 6. komppanian ruodun 140 talollinen (Iisalmi: Paloisby)

Hindrich Oloffson, 8. komppanian ruodun 101 talollinen (Kuopio: Karslax)

Jeremias, 6. komppanian ruodun 95 talollinen (Iisalmi: Kårpijerfwi)

Jesper, 1. komppanian ruodun 109 talollinen (Leppävirta: Walkeamäki)

Johan Larsson, 8. komppanian ruodun 90 talollinen (Kuopio: Netilä)

Jöns, 6. komppanian ruodun 33 talollinen (Iisalmi: Jumisby)

Jöns Laarss, 6. komppanian ruodun 108 talollinen (Iisalmi: Palois)

Lars Larsson, 1. komppanian ruodun 109 talollinen (Leppävirta: Walkeamäki)

Mattz Oloffson, 8. komppanian ruodun 92 talollinen (Kuopio: Enanlax)

Påhl Anderss, 6. komppanian ruodun 102 sotilas (Iisalmi: Säläwäby)

Staffan, 8. komppanian ruodun 6 talollinen (Leppävirta: Paukarlax)

Heiskuin

Staffan, 2. komppanian ruodun 62 talollinen (Rantasalmi: _orasallmj)

Hellpi

Jören Oloffss, 2. komppanian ruodun 115 sotilas (Sulkava: Yllisenaufwilla, Låhilax)

Mårten, 2. komppanian ruodun 115 talollinen (Sulkava: Yllisenaufwilla), 2. komppanian ruodun 117 talollinen (Sulkava: Råkoniemi), 2. komppanian ruodun 127 talollinen (Sulkava: Råkånemj)

Helpainen

Anders, 3. komppanian ruodun 116 talollinen (Hirvensalmi: Helpanala)

Hennin

Ifward Matss, 6. komppanian ruodun 90 talollinen (Pieksämäki: Hangamäki)

Henninen

Oloff Hindrichss, 6. komppanian ruodun 69 talollinen (Pieksämäki: Tickalamäki)

Herrain

Anders, 8. komppanian ruodun 124 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Anders Påhlsson, 6. komppanian ruodun 62 talollinen (Pieksämäki: Jauhåmäki)

Grels, 8. komppanian ruodun 124 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Michell Johansson, 1. komppanian ruodun 109 talollinen (Leppävirta: Walkeamäki)

Hertuain

Påhl, 2. komppanian ruodun 100 talollinen (Kerimäki: Niemisalo)

Hetain

Oloff Hartwichsson, 6. komppanian ruodun 111 sotilas (Iisalmi: Ollickala, Kifwisto)

Hieetain

Hartwich Peerson, 8. komppanian ruodun 80 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Hielman

Mag:s, 2. komppanian ruodun 111 talollinen (Sulkava: Tannila)

Hildonen

Oloff Oloffson, 8. komppanian ruodun 76 sotilas (Kuopio: Rönäby)

Påhl Olofsson, 8. komppanian ruodun 29 sotilas (Kuopio: Pölliäby, Sängänmäkj)

Hilduin

Eskell Oloffsson, 6. komppanian ruodun 87 talollinen (Pieksämäki: Tickalamäki)

Grels Jöranss, 6. komppanian ruodun 95 sotilas (Iisalmi: Säläwä, Kårpijerfwi, Jumisby)

Iffwar Swenson, 8. komppanian ruodun 129 talollinen (Iisalmi: Narfwanlax)

Johan Jönson, 8. komppanian ruodun 129 talollinen (Iisalmi: Narfwanlax)

Mårten, 8. komppanian ruodun 134 talollinen (Iisalmi: Koppoila)

Niels Jönson, 8. komppanian ruodun 140 talollinen (Iisalmi: Narwanlax)

Hilduinen

Christer, 8. komppanian ruodun 27 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

Hilldemoin

Niels, 2. komppanian ruodun 76 talollinen (Sääminki: Sauckolla)

Hillduin

Casper, 2. komppanian ruodun 56 talollinen (Rantasalmi: Hijsmäkj)

Johan Johanss, 6. komppanian ruodun 111 sotilas (Iisalmi: Ollickala, Kifwisto)

Jöran Peerson, 8. komppanian ruodun 88 talollinen (Kuopio: Uckonlax)

Mattz, 8. komppanian ruodun 92 talollinen (Kuopio: Enanlax)

Mattz Larson, 8. komppanian ruodun 63 sotilas (Kuopio: Hamula, Pölliaby)

Niels Michellson, 8. komppanian ruodun 125 talollinen (Iisalmi: Narfwanlax)

Hilldunen

Hindrich, 8. komppanian ruodun 44 talollinen (Kuopio: Hilldulalax)

Hilli

Jöns, 6. komppanian ruodun 34 talollinen (Iisalmi: Wijtaby)

Peer Jönsson, 6. komppanian ruodun 46 talollinen (Iisalmi: Sukewaby)

Hillj

Matz Jönnsson, 6. komppanian ruodun 133 talollinen (Iisalmi: Sukewa)

Himain

Anders, 2. komppanian ruodun 64 talollinen (Sääminki: Mickolaniemj)

Anders Mattzson, 3. komppanian ruodun 70 talollinen (Ristiina: Öwässj)

Erich Larson, 3. komppanian ruodun 74 talollinen (Ristiina: Taipal)

Hans Mårthensson, 1. komppanian ruodun 96 talollinen (Mikkeli: Marjaniemi)

Hans Person, 3. komppanian ruodun 81 talollinen (Ristiina: Himalansarj)

Hans Påhlsson, 3. komppanian ruodun 72 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Johan Anderss, 2. komppanian ruodun 131 talollinen (Puumala: Ryhällä)

Johan Person, 3. komppanian ruodun 81 talollinen (Ristiina: Järwänpä)

Lars, 3. komppanian ruodun 8 talollinen (Ristiina: Witziälä)

Matz Henderss, 2. komppanian ruodun 133 talollinen (Puumala: Himahua)

Niels Nielson, 3. komppanian ruodun 79 talollinen (Ristiina: Magkoila)

Oluf Anderson, 3. komppanian ruodun 79 talollinen (Ristiina: Magkoila)

Påhll Person, 3. komppanian ruodun 72 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Thomas Larsson, 3. komppanian ruodun 74 talollinen (Ristiina: Taipal)

Himattu

Christer Erichsson, 5. komppanian ruodun 31 talollinen (Kangasniemi: Kaupila)

Himmain

Cnuth Nielson, 3. komppanian ruodun 79 sotilas (Ristiina: Magkoila)

Hindrich Nielson, 3. komppanian ruodun 81 sotilas (Ristiina: Taipal, Järwänpä, Himalansarj)

Johan Hanson, 3. komppanian ruodun 13 talollinen (Ristiina: Himmalansarj)

Matz Peersson, 5. komppanian ruodun 9 talollinen (Kangasniemi: Kåchilamäkj)

Michell Mårthenson, 3. komppanian ruodun 80 sotilas (Ristiina: Magkoila, Heininemj, Juckarila, Sattila)

Michell Peerson, 3. komppanian ruodun 80 talollinen (Ristiina: Magkoila)

Peer Hanson, 3. komppanian ruodun 13 talollinen (Ristiina: Himmalansarj)

Himmattu

Anders, 5. komppanian ruodun 34 talollinen (Kangasniemi: Salmenby)

Himmåttu

Mårthen, 3. komppanian ruodun 124 talollinen (Hirvensalmi: Såckala)

Himoin

Gabriel Hindrichson, 8. komppanian ruodun 108 sotilas (Kuopio: Halola, Ritanemj, Halola, Ackonwässj)

Hinni

Lars Michelsson, 1. komppanian ruodun 80 talollinen (Mikkeli: Wächmois)

Hinska

Christer Jacobson, 3. komppanian ruodun 126 sotilas (Hirvensalmi: Lahnama, Pelckälä)

Hintzain

Hindrich, 2. komppanian ruodun 115 talollinen (Sulkava: Yllisenaufwilla)

Johan Eliesson, 2. komppanian ruodun 116 talollinen (Sulkava: Hintzalla och Aufwilla)

Peer Johansson, 2. komppanian ruodun 125 talollinen (Sulkava: Cammola)

Hintzikain

Eskill, 3. komppanian ruodun 125 talollinen (Hirvensalmi: Månika)

Jacob Person, 3. komppanian ruodun 126 talollinen (Hirvensalmi: Lahnama)

Hipoin

Peer Larsson, 1. komppanian ruodun 142 talollinen (Joroinen: Katisalax)

Hipsoin

Påhl Påhlsson, 1. komppanian ruodun 141 talollinen (Joroinen: Katisalax)

Hirffwoin

Hindrich Peersson, 8. komppanian ruodun 20 sotilas (Leppävirta: Sejerlax, Ninimäkj)

Hirfwinen

Petter Olofson, 8. komppanian ruodun 115 sotilas (Leppävirta: Kurialaranda)

Hirfwoin

Abrahan, 2. komppanian ruodun 102 talollinen (Kerimäki: Ylökona)

Anders, 2. komppanian ruodun 30 talollinen (Sääminki: _hlanemi)

Hans Hanson, 8. komppanian ruodun 128 sotilas (Iisalmi: Pajuierfwi, Koppoila)

Hans Larsson, 2. komppanian ruodun 101 talollinen (Kerimäki: Ylökona)

Hindrich Hanson, 8. komppanian ruodun 97 sotilas (Kuopio: Kärmälax)

Johan Oloffson, 8. komppanian ruodun 94 sotilas (Kuopio: Sotkanemj, Rijutula, Tafwisallmj)

Lars, 2. komppanian ruodun 102 talollinen (Kerimäki: Ylökona), 2. komppanian ruodun 105 talollinen (Kerimäki: Ranhaniemi)

Seffred, 2. komppanian ruodun 101 talollinen (Kerimäki: Ylökona)

Hockain

Lars Thomasson, 5. komppanian ruodun 30 talollinen (Kangasniemi: Mannila)

Hockoin

Clemet Larsson, 5. komppanian ruodun 12 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Hoffrenius

Hindrich, 6. komppanian ruodun 26 talollinen (Iisalmi: Walkeaisby)

Hofwerin

Anders Johanssonn, 2. komppanian ruodun 98 sotilas (Kerimäki: Råkåniemj, Joutzenemi)

Hofwinen

Oloff Larss, 2. komppanian ruodun 62 sotilas (Rantasalmi: Palfwalax, Tornjonemj, _orasallmj)

Hoopoin

Christer Påhlsson, 3. komppanian ruodun 19 talollinen (Mäntyharju: Hopola)

Simon Johanson, 3. komppanian ruodun 19 talollinen (Mäntyharju: Hopola)

Thomas Sigfredson, 3. komppanian ruodun 19 sotilas (Mäntyharju: Myntilä, Hopola, Ninimäkj)

Hootarj

Hans, 3. komppanian ruodun 100 talollinen (Mikkeli: Williakala)

Påhll Hanson, 3. komppanian ruodun 33 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Horjulain

Påhl, 2. komppanian ruodun 30 talollinen (Sääminki: _hlanemi)

Hotarj

Peer Mårthenson, 3. komppanian ruodun 37 talollinen (Mikkeli: Kårpijärfwj)

Howinen

Simon Jöransson, 5. komppanian ruodun 12 sotilas (Kangasniemi: Synsiäranda)

Huchka

Johan Simonsson, 1. komppanian ruodun 116 sotilas (Joroinen: Häyrylä)

Huchtiain

Sigfredh Erichson, 3. komppanian ruodun 58 talollinen (Mäntyharju: Taifwola)

Huckain

Laars Peerssonn, 2. komppanian ruodun 135 talollinen (Puumala: Haikalla)

Påhl Laarsson, 2. komppanian ruodun 54 talollinen (Rantasalmi: Temasalo)

Påhl Matsson, 2. komppanian ruodun 11 talollinen (Rantasalmi: Temasalo)

Påhl Påhlsson, 1. komppanian ruodun 88 talollinen (Mikkeli: Suosari)

Huijain

Niels Peerssonn, 2. komppanian ruodun 138 talollinen (Puumala: _kotaipal)

Huiskain

Daniel Larsson, 1. komppanian ruodun 134 sotilas (Joroinen: Saufwiniemi, Mawesi)

Lars Ohlsson, 1. komppanian ruodun 139 talollinen (Joroinen: Kaitaisby)

Huitin

Oloff Christerss, 2. komppanian ruodun 29 sotilas (Rantasalmi: Syfweis, _sickoinmäkj, Tornjonemj)

Hujain

Michell Olofsson, 6. komppanian ruodun 130 sotilas (Iisalmi: Haiaisby, Hapaierfwi)

Påhl Henderss., 2. komppanian ruodun 125 sotilas (Sulkava: Hyfwerillä, Cammola, Wättälä)

Hujainen

Oloff, 6. komppanian ruodun 123 talollinen (Iisalmi: Lambawäsi)

Hulckoin

Anders, 1. komppanian ruodun 28 talollinen (Juva: Härkälä), 1. komppanian ruodun 53 talollinen (Juva: Rångala)

Hulkoin

Oloff Ohlss, 6. komppanian ruodun 3 sotilas (Pieksämäki: Hällinmäkj)

Hullckoin

Johan, 2. komppanian ruodun 133 talollinen (Puumala: Sippileniemj)

Hullkoin

Laars Larsson, 2. komppanian ruodun 42 talollinen (Puumala: _inisawij)

Hunainn

Brusius, 2. komppanian ruodun 41 talollinen (Puumala: Harmmalla)

Huotarj

Samuel, 6. komppanian ruodun 21 talollinen (Pieksämäki: Påchialax)

Hurrj

Larss Larson, 3. komppanian ruodun 108 talollinen (Hirvensalmi: Hurula)

Hurska

Oloff, 1. komppanian ruodun 41 talollinen (Juva: Karckiama)

Hurskain

Anders Anderss, 6. komppanian ruodun 91 talollinen (Pieksämäki: Langelmä)

Anders Laarsson, 6. komppanian ruodun 52 sotilas (Pieksämäki: Pyhitty, Wechmais)

Anders Oloffss, 6. komppanian ruodun 74 talollinen (Pieksämäki: Langelmä)

Christer Matsson, 1. komppanian ruodun 136 talollinen (Joroinen: Kåttkatlax)

Oloff Oloffsson, 6. komppanian ruodun 12 sotilas (Pieksämäki: Längälmä)

Sigfred Ohlsson, 6. komppanian ruodun 12 talollinen (Pieksämäki: Längälmä)

Hurskainen

Hans, 6. komppanian ruodun 52 talollinen (Pieksämäki: Pyhitty)

Husj Kasurinnen

Hindrich, 8. komppanian ruodun 80 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Huskain

Lars Bertillss, 6. komppanian ruodun 140 sotilas (Iisalmi: Lapwätälämäki, Remexälä, Paloisby, Pörsenmäki)

Mårten, 8. komppanian ruodun 55 talollinen (Kuopio: Soinlax)

Olof Påhlsson, 1. komppanian ruodun 131 talollinen (Joroinen: Kaitaisby)

Hussuin

Michell Mattzon, 8. komppanian ruodun 102 talollinen (Kuopio: Kasurilla)

Husu Kasurin

Anders Mattzson, 8. komppanian ruodun 42 talollinen (Kuopio: Kasurila)

Huttin

Thomas, 2. komppanian ruodun 141 talollinen (Puumala: Kyllelä)

Huttuin

Anders Anderss, 6. komppanian ruodun 135 talollinen (Iisalmi: Kilpisari)

Anders Hanss, 6. komppanian ruodun 11 talollinen (Pieksämäki: Sijkamäki)

Anders Peerss, 6. komppanian ruodun 34 talollinen (Iisalmi: Wijtaby)

Erich Erichsson, 6. komppanian ruodun 93 sotilas (Iisalmi: Päsmäri, Songajerfwi)

Hindrich Jönsson, 6. komppanian ruodun 46 talollinen (Iisalmi: Swennimäki)

Jacob, 6. komppanian ruodun 34 talollinen (Iisalmi: Wijtaby)

Johan, 6. komppanian ruodun 134 talollinen (Iisalmi: Sångaierfwwi)

Johan Jacobss, 6. komppanian ruodun 46 sotilas (Iisalmi: Swennimäki, Sukewaby)

Johan Peersson, 8. komppanian ruodun 54 talollinen (Kuopio: Soinlax)

Johan Sigfredson, 3. komppanian ruodun 3 talollinen (Ristiina: Huttula)

Jöns, 6. komppanian ruodun 92 talollinen (Iisalmi: Svennimäki)

Jöns Jönsson, 1. komppanian ruodun 57 talollinen (Juva: Randois)

Jöns Markuss, 6. komppanian ruodun 96 talollinen (Iisalmi: Kilpisaari)

Laars Larsson, 6. komppanian ruodun 30 talollinen (Iisalmi: Sångaierfwi)

Matz Matzss, 6. komppanian ruodun 92 talollinen (Iisalmi: Svennimäki)

Matz Peersson, 6. komppanian ruodun 133 talollinen (Iisalmi: Swenimäki)

Michel Andersson, 5. komppanian ruodun 13 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Michell Larss, 6. komppanian ruodun 31 talollinen (Iisalmi: Rutacko)

Mårthen Larsson, 3. komppanian ruodun 54 sotilas (Ristiina: Huttula, Outila)

Niels Matsson, 6. komppanian ruodun 133 talollinen (Iisalmi: Swenimäki)

Oloff, 6. komppanian ruodun 134 talollinen (Iisalmi: Oinasierfwi)

Oloff Marckuson, 8. komppanian ruodun 137 talollinen (Iisalmi: Kilpisari)

Peer Erichsson, 6. komppanian ruodun 93 talollinen (Iisalmi: Songajerfwi)

Peer Larsson, 3. komppanian ruodun 54 talollinen (Ristiina: Huttula)

Peer Oloffss, 6. komppanian ruodun 31 talollinen (Iisalmi: Oinasierfwi)

Påhl Anderss, 6. komppanian ruodun 135 talollinen (Iisalmi: Wijta)

Påhl Olofson, 8. komppanian ruodun 136 talollinen (Iisalmi: Häinämäkj)

Sigfredh Claeson, 3. komppanian ruodun 3 talollinen (Ristiina: Huttula)

Thomas Jönsson, 6. komppanian ruodun 138 talollinen (Iisalmi: Ruotanmäki)

Huttuinn

Markus, 6. komppanian ruodun 94 talollinen (Iisalmi: Rutackå)

Huttun

Påhl Larsson, 1. komppanian ruodun 20 talollinen (Mikkeli: Hapataipal)

Hyfwein

Oloff Staffanss, 6. komppanian ruodun 105 talollinen (Iisalmi: Sulkawa)

Hyfwerin

Matz Jacobss, 6. komppanian ruodun 43 sotilas (Iisalmi: Niemisby)

Niels Nielsson, 6. komppanian ruodun 104 sotilas (Iisalmi: Pielawesi)

Oloff Staffanss, 6. komppanian ruodun 137 talollinen (Iisalmi: Niemisierfwi)

Påhl Oloffsson, 6. komppanian ruodun 27 sotilas (Iisalmi: Nissilä, Kauppila)

Staffan Peersson, 8. komppanian ruodun 4 sotilas (Leppävirta: Ossmaiärfwi)

Hyfwerinen

Gabriell, 6. komppanian ruodun 116 talollinen (Iisalmi: Ossmangi)

Jacob, 8. komppanian ruodun 93 talollinen (Kuopio: Putusallmj)

Jacob Matss, 6. komppanian ruodun 43 talollinen (Iisalmi: Niemisby)

Jöran, 8. komppanian ruodun 93 talollinen (Kuopio: Putusallmj)

Oloff Henders, 6. komppanian ruodun 128 talollinen (Iisalmi: Niemisierfwi)

Påhl, 8. komppanian ruodun 88 talollinen (Kuopio: Wechmarsalmj)

Hyfwoin

Böriel Laarssonn, 2. komppanian ruodun 16 talollinen (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Hyfwäin

Gregorius Påhlsson, 1. komppanian ruodun 118 sotilas (Joroinen: Råkoniemi, Wättilä)

Jacob Laarsson, 6. komppanian ruodun 24 sotilas (Iisalmi: Sälewaby, Laakaby, Wächmasierfi)

Jöns Person, 3. komppanian ruodun 32 talollinen (Mikkeli: Randakyla)

Mattz Peerson, 8. komppanian ruodun 121 talollinen (Leppävirta: Osmaiärfwi)

Oloff Olofsson, 1. komppanian ruodun 42 talollinen (Juva: Kättula)

Peer Andersson, 1. komppanian ruodun 118 talollinen (Joroinen: Wättilä)

Thomas, 3. komppanian ruodun 116 talollinen (Hirvensalmi: Randakyla)

Thomas Larson, 3. komppanian ruodun 137 sotilas (Puumala: Maliala, Hylckälä)

Hylckäin

Lars Larsson, 3. komppanian ruodun 137 talollinen (Puumala: Hylckälä)

Hylech

Niels, 2. komppanian ruodun 16 talollinen (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Peer Nielsson, 2. komppanian ruodun 16 talollinen (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Hylpein

Matz Hinderss, 2. komppanian ruodun 47 sotilas (Rantasalmi: Tamsalo, Räpåmäki)

Hynnin

Bertill Henderss, 6. komppanian ruodun 95 talollinen (Iisalmi: Jumisby)

Bertill Matss, 6. komppanian ruodun 96 talollinen (Iisalmi: Palois)

Hans Oloffsson, 6. komppanian ruodun 14 talollinen (Pieksämäki: Jäppilä)

Jacob, 1. komppanian ruodun 139 sotilas (Joroinen: Kaitaisby, Leppäwirda S:n Tuppurallamäki)

Lars Mattzon, 8. komppanian ruodun 137 talollinen (Iisalmi: Pallois)

Michell, 1. komppanian ruodun 139 talollinen (Joroinen: Kaitaisby)

Mårthen Erichsson, 1. komppanian ruodun 134 talollinen (Joroinen: Saufwiniemi)

Niels, 1. komppanian ruodun 9 talollinen (Mikkeli: Alama)

Thomas Larsson, 1. komppanian ruodun 119 talollinen (Joroinen: Syfweis)

Hynninen

Hans, 6. komppanian ruodun 85 talollinen (Pieksämäki: Suontientaipal)

Hypiä

Christer, 8. komppanian ruodun 18 talollinen (Leppävirta: Mustamäkj)

Hyppein

Johan Johansson, 2. komppanian ruodun 18 talollinen (Rantasalmi: Hijsmäkj)

Hyrckäin

Lars, 3. komppanian ruodun 112 talollinen (Hirvensalmi: Hackala)

Peer Larson, 3. komppanian ruodun 112 sotilas (Hirvensalmi: Pursiala, Hackala, Kyrckieby)

Hyroin

Anders, 1. komppanian ruodun 77 talollinen (Mikkeli: Hijrola)

Hyryinen

Laars, 6. komppanian ruodun 55 talollinen (Pieksämäki: Maawesi)

Hyryläin

Anders, 3. komppanian ruodun 118 talollinen (Hirvensalmi: Teckala)

Eskiell, 3. komppanian ruodun 105 talollinen (Hirvensalmi: Kilckilä)

Hindrich, 3. komppanian ruodun 42 talollinen (Hirvensalmi: Hyryla)

Johan Hendersson, 5. komppanian ruodun 31 talollinen (Kangasniemi: Kaupila)

Markus Andersson, 5. komppanian ruodun 32 talollinen (Kangasniemi: Hyrylä)

Peer, 3. komppanian ruodun 95 talollinen (Mäntyharju: Olickala)

Peer Anderson, 3. komppanian ruodun 117 talollinen (Hirvensalmi: Hyrylä)

Hytiain

Lars Michelson, 3. komppanian ruodun 37 talollinen (Mikkeli: Kårpijärfwj)

Hytin

Hans, 3. komppanian ruodun 41 talollinen (Hirvensalmi: Ryttilä)

Hyttin

Hans Thomason, 8. komppanian ruodun 109 talollinen (Kuopio: Kärmelax)

Mattz Thomasson, 8. komppanian ruodun 97 talollinen (Kuopio: Kärmälax)

Hyttinen

Erich, 8. komppanian ruodun 96 talollinen (Kuopio: Tåfwilalax)

Hyttoin

Peer, 3. komppanian ruodun 16 talollinen (Ristiina: Hyttölä)

Håckain

Anders Andersson, 1. komppanian ruodun 2 talollinen (Mikkeli: Harjuma), 1. komppanian ruodun 7 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Christer Matzson, 5. komppanian ruodun 27 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Christer Thomasson, 5. komppanian ruodun 28 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Hendrich Larsson, 5. komppanian ruodun 27 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Johan Påhlsson, 5. komppanian ruodun 16 sotilas (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Lars Andersson, 1. komppanian ruodun 4 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Lars Jönsson, 5. komppanian ruodun 30 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Lars Påhlsson, 5. komppanian ruodun 16 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Matz, 1. komppanian ruodun 3 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Matz D, 5. komppanian ruodun 33 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Matz Peersson, 6. komppanian ruodun 5 talollinen (Pieksämäki: Letenmäkj)

Peer Hinderson, 3. komppanian ruodun 102 talollinen (Mikkeli: Håckala)

Peer Matss:, 6. komppanian ruodun 5 sotilas (Pieksämäki: Letenmäkj)

Påhl Hendersson, 5. komppanian ruodun 27 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Thomas Hendersson, 5. komppanian ruodun 27 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Håckanen

Christer Andersson, 5. komppanian ruodun 35 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Håffwin

Philip Oloffsson, 8. komppanian ruodun 42 sotilas (Kuopio: Kasurila)

Håfwin

Anders, 8. komppanian ruodun 15 talollinen (Leppävirta: Läppämäkj)

Clemet, 1. komppanian ruodun 104 talollinen (Leppävirta: Samais)

Thomas Thomasson, 8. komppanian ruodun 15 talollinen (Leppävirta: Läppämäkj)

Håila

Måns Laarss, 6. komppanian ruodun 64 talollinen (Pieksämäki: Pjheirfwi)

Håkoin

Erich Matss, 2. komppanian ruodun 56 sotilas (Rantasalmi: Hijsmäkj, Hilldula)

Håll

Reinhålt, 8. komppanian ruodun 114 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Hålopain

Anders, 8. komppanian ruodun 89 talollinen (Kuopio: Rijtonemj)

Anders Clemetsson, 8. komppanian ruodun 26 talollinen (Kuopio: Ritonemi)

Clemet, 8. komppanian ruodun 9 talollinen (Leppävirta: Walkeamäkj), 8. komppanian ruodun 14 talollinen (Leppävirta: Kurialaranda), 8. komppanian ruodun 23 talollinen (Leppävirta: Timoila)

Clemet Andersson, 1. komppanian ruodun 115 sotilas (Leppävirta: Luttila, Pusilantaipal, Lapinmäkj)

Clemet Hendersson, 1. komppanian ruodun 109 sotilas (Leppävirta: Walkeamäki)

Clemet Oloffson, 8. komppanian ruodun 108 talollinen (Kuopio: Ritanemj)

Hans Clemetson, 8. komppanian ruodun 112 talollinen (Leppävirta: Lapinmäkj)

Hindrich, 8. komppanian ruodun 90 talollinen (Kuopio: Rijtonemj)

Michell Clemetsson, 8. komppanian ruodun 26 talollinen (Kuopio: Ritonemi)

Håmhein

Erich, 3. komppanian ruodun 132 talollinen (Hirvensalmi: Parckåila)

Hångain

Greels Sigfredson, 3. komppanian ruodun 40 sotilas (Hirvensalmi: Kyrkieby, Pursiala)

Johan, 2. komppanian ruodun 101 talollinen (Kerimäki: Ylökona)

Hångoin

Erich, 3. komppanian ruodun 108 talollinen (Hirvensalmi: Hurula)

Mårthen, 3. komppanian ruodun 129 talollinen (Hirvensalmi: Hirfwisalmj)

Håtain

Jacob, 2. komppanian ruodun 112 talollinen (Sulkava: Tannila)

Håttin

Hendrich, 1. komppanian ruodun 61 talollinen (Juva: Kåssmala)

Håttinen

Esaias, 1. komppanian ruodun 54 talollinen (Juva: Håttila)

Jacob, 8. komppanian ruodun 79 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Håttj

Philip Peersson, 2. komppanian ruodun 41 sotilas (Puumala: Kaipolla, Harmmalla)

Häckin

Erich Anderss, 6. komppanian ruodun 7 talollinen (Pieksämäki: Rummukamäki)

Jöns Bertellson, 8. komppanian ruodun 86 talollinen (Kuopio: Palonemj)

Lars Jöran, 1. komppanian ruodun 82 talollinen (Mikkeli: Paijula)

Mårten Påhlsson, 2. komppanian ruodun 42 talollinen (Puumala: _inisawij)

Peer Mattzson, 3. komppanian ruodun 64 talollinen (Ristiina: Haikola)

Häckinen

Anders Abramss, 6. komppanian ruodun 8 sotilas (Pieksämäki: Maawesi)

Anders Brusiuss, 6. komppanian ruodun 79 talollinen (Pieksämäki: Häikilä)

Anders Jönsson, 6. komppanian ruodun 83 talollinen (Pieksämäki: Wäyrylä)

Christer Michelss, 6. komppanian ruodun 21 talollinen (Pieksämäki: Påchialax)

Hendrich Hendersson, 5. komppanian ruodun 8 sotilas (Kangasniemi: Luusniemi)

Hindrich Henderss, 6. komppanian ruodun 21 talollinen (Pieksämäki: Påchialax)

Johan Hendersson, 1. komppanian ruodun 72 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Lars Johanss, 6. komppanian ruodun 19 sotilas (Pieksämäki: Nininiemi, Armwesi, Suoliwesi)

Lars Larson, 8. komppanian ruodun 86 talollinen (Kuopio: Palonemj), 8. komppanian ruodun 86 sotilas (Kuopio: Palonemj, Kåtasalmj)

Matz Anderss, 6. komppanian ruodun 11 talollinen (Pieksämäki: Sarkaniemi)

Michell Oloffss, 6. komppanian ruodun 65 talollinen (Pieksämäki: Häckilä)

Niels Anderss, 6. komppanian ruodun 12 talollinen (Pieksämäki: Längälmä)

Niels Thomasson, 6. komppanian ruodun 86 sotilas (Pieksämäki: Kyrckby)

Oloff Nielss, 6. komppanian ruodun 65 talollinen (Pieksämäki: Häckilä)

Peer Hinderssonn, 6. komppanian ruodun 2 talollinen (Pieksämäki: Påchiaslax)

Peer Oloffson, 8. komppanian ruodun 69 talollinen (Kuopio: Jännewirda)

Peer Thomason, 8. komppanian ruodun 71 talollinen (Kuopio: Pexäby)

Påhl Johanss, 6. komppanian ruodun 21 talollinen (Pieksämäki: Påchialax)

Påhl Matsson, 6. komppanian ruodun 62 sotilas (Pieksämäki: Jauhåmäki)

Samuel Anderss, 6. komppanian ruodun 12 talollinen (Pieksämäki: Längälmä)

Swantte Hinderss, 6. komppanian ruodun 79 talollinen (Pieksämäki: Pochialax)

Thomas, 8. komppanian ruodun 71 talollinen (Kuopio: Pexäby)

Willam, 6. komppanian ruodun 79 talollinen (Pieksämäki: Häikilä)

Zacharias, 8. komppanian ruodun 81 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Häiffwa

Christer, 2. komppanian ruodun 113 talollinen (Sulkava: Karjulalamäkj)

Häikinen

Lars Michelsson, 1. komppanian ruodun 85 sotilas (Mikkeli: Säppoila, Rumullaa, Harjuma)

Häilain

Jöns Månsson, 1. komppanian ruodun 3 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Häiloin

Lars Michelsson, 1. komppanian ruodun 53 talollinen (Juva: Kaskis)

Häinoin

Lars Larsson, 1. komppanian ruodun 34 talollinen (Juva: Himala)

Häinoinn

Peer, 1. komppanian ruodun 52 talollinen (Juva: Laukala)

Häiskain

Christer Oloffsson, 8. komppanian ruodun 33 sotilas (Kuopio: Jänisahlo, Worisahlo, Putronemi)

Johan Thomason, 8. komppanian ruodun 111 talollinen (Kuopio: Pexäby)

Lars Ohlson, 8. komppanian ruodun 106 talollinen (Kuopio: Jännäwirda)

Peer Johansson, 8. komppanian ruodun 57 sotilas (Kuopio: Hirfwilax, Wänähänsarj)

Häiskanen

Larss Mattzson, 8. komppanian ruodun 52 talollinen (Kuopio: Rytky)

Michell Mattzon, 8. komppanian ruodun 86 talollinen (Kuopio: Kåtasalmj)

Hämelein

Brusius Matsson, 2. komppanian ruodun 17 talollinen (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Hämeläin

Erich Jacobsson, 5. komppanian ruodun 35 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Hämmeläin

Thomas, 1. komppanian ruodun 46 talollinen (Juva: Wuorenma)

Hämmin

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 81 talollinen (Mikkeli: Assilla)

Hämmälain

Hendrich, 1. komppanian ruodun 88 talollinen (Mikkeli: Suosari)

Hämmäläin

Erich Johan, 1. komppanian ruodun 88 sotilas (Mikkeli: Nårola, Suosari)

Jacob, 3. komppanian ruodun 38 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Johan, 3. komppanian ruodun 64 talollinen (Ristiina: Haikola)

Mattz, 3. komppanian ruodun 67 talollinen (Ristiina: Kårhoila)

Niels, 3. komppanian ruodun 126 talollinen (Hirvensalmi: Pelckälä)

Staffan Michelsson, 5. komppanian ruodun 14 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Thomas, 3. komppanian ruodun 88 talollinen (Ristiina: Närhillä)

Hämäl:

Grels Thomasson, 5. komppanian ruodun 5 talollinen (Kangasniemi: Kaihalamäkj)

Lars Jörenss, 2. komppanian ruodun 55 sotilas (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Lars Samuelsson, 1. komppanian ruodun 66 talollinen (Juva: Knutilanmäki)

Michell Bertillss, 6. komppanian ruodun 72 talollinen (Pieksämäki: Sauhwamäki)

Oloff Hendersson, 1. komppanian ruodun 67 talollinen (Juva: Remojärfwi)

Samuel Knutsson, 1. komppanian ruodun 66 talollinen (Juva: Knutilanmäki)

Sigfredh Jöransson, 1. komppanian ruodun 19 talollinen (Mikkeli: Kächkylä)

Simon, 3. komppanian ruodun 108 talollinen (Hirvensalmi: Hurula)

Thomas, 3. komppanian ruodun 108 talollinen (Hirvensalmi: Hurula)

Hämäl:n

Jöns Andersson, 1. komppanian ruodun 96 talollinen (Mikkeli: Taipalby)

Jöran, 1. komppanian ruodun 20 talollinen (Mikkeli: Taipalenby)

Mattz, 3. komppanian ruodun 14 talollinen (Ristiina: Kåifwakala)

Niels Christersson, 1. komppanian ruodun 89 talollinen (Mikkeli: Rauhula)

Sigfredh Simonsson, 1. komppanian ruodun 2 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Hämälain

Jöran Eskelsson, 3. komppanian ruodun 124 talollinen (Hirvensalmi: Såckala)

Hämälein

Peer Bertillsson, 2. komppanian ruodun 20 talollinen (Rantasalmi: Hilldulla)

Hämäläin

Anders Erichsson, 1. komppanian ruodun 53 talollinen (Juva: Pölliölä)

Anders Johansson, 1. komppanian ruodun 22 sotilas (Mikkeli: Laurickala, Kåfwala)

Anders Person, 3. komppanian ruodun 84 sotilas (Ristiina: Laurikala, Simoila)

Eskell, 2. komppanian ruodun 134 talollinen (Puumala: Bengtillä)

Hemmingh Peersson, 1. komppanian ruodun 23 sotilas (Mikkeli: Kåfwala, Parandala)

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 64 sotilas (Juva: Ållickala, Påhjoisby)

Hindrich, 3. komppanian ruodun 128 talollinen (Hirvensalmi: Taipalby)

Jacob, 2. komppanian ruodun 121 talollinen (Sulkava: Tuumilla)

Johan, 1. komppanian ruodun 130 talollinen (Joroinen: Syfwenma)

Johan Hendersson, 1. komppanian ruodun 65 talollinen (Juva: Murdois)

Lars Hindrichsson, 6. komppanian ruodun 17 talollinen (Pieksämäki: Tåholax)

Mattz Hinderson, 3. komppanian ruodun 94 talollinen (Mäntyharju: Lachnanemj)

Michell, 1. komppanian ruodun 45 talollinen (Juva: Jackella)

Niels Nielsson, 1. komppanian ruodun 38 talollinen (Juva: Tuckala)

Oloff Matsson, 6. komppanian ruodun 11 sotilas (Pieksämäki: Sijkamäki, Sarkaniemi)

Peer Peerss., 2. komppanian ruodun 111 sotilas (Sulkava: Sulkkafwaby, Tannila)

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 31 talollinen (Juva: Påhjois), 1. komppanian ruodun 65 talollinen (Juva: Murdois)

Petter Larson, 8. komppanian ruodun 73 sotilas (Kuopio: Karsamäkj, Wotjerfwi)

Simon Andersson, 3. komppanian ruodun 94 sotilas (Mäntyharju: Tåifwola, Lachnanemj)

Staffan Johanson, 8. komppanian ruodun 77 sotilas (Kuopio: Rönäby, Lohilax)

Thomas Jöransson, 1. komppanian ruodun 61 sotilas (Juva: Kåssmala, Teifwalla)

Hämäläinen

Anders, 8. komppanian ruodun 74 talollinen (Kuopio: Akonwässi)

Hänni

Thomas Jacobsson, 5. komppanian ruodun 16 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Hännin

Hartwijk Christersson, 1. komppanian ruodun 42 talollinen (Juva: Hännilä)

Hindrich Mattzson, 3. komppanian ruodun 26 sotilas (Mikkeli: Wäisala)

Olof Oloffsson, 1. komppanian ruodun 37 talollinen (Juva: Maiwala)

Oloff Matsson, 6. komppanian ruodun 65 talollinen (Pieksämäki: Nykälä)

Staffan, 1. komppanian ruodun 31 talollinen (Juva: Påhjois)

Thomas Mastss, 6. komppanian ruodun 7 talollinen (Pieksämäki: Rummukamäki)

Hänninen

Anders Peerson, 8. komppanian ruodun 55 sotilas (Kuopio: Soinlax, Kåifwulax, Cnutila)

Grels Oloffss, 6. komppanian ruodun 20 talollinen (Pieksämäki: Hangamäki)

Laars Thomass, 6. komppanian ruodun 20 talollinen (Pieksämäki: Hangamäki)

Påhl Larsson, 6. komppanian ruodun 20 talollinen (Pieksämäki: Hangamäki)

Härckein

Peer Påhlsson, 2. komppanian ruodun 38 sotilas (Puumala: Pättillä, Walldola, Murasmäkj)

Härckä

Lars Hansson, 8. komppanian ruodun 10 talollinen (Leppävirta: Hapamäkj)

Härckäin

Hendrich, 1. komppanian ruodun 32 talollinen (Juva: Mäkiöis)

Påhl Påhlsson, 1. komppanian ruodun 28 talollinen (Juva: Härkälä)

Härkin

Påhl, 1. komppanian ruodun 26 talollinen (Juva: Wächmais)

Härkäin

Carl, 1. komppanian ruodun 131 talollinen (Joroinen: Kaitaisby)

Jöran, 1. komppanian ruodun 58 talollinen (Juva: Haikarala)

Lars, 1. komppanian ruodun 58 talollinen (Juva: Haikarala)

Matz, 1. komppanian ruodun 56 talollinen (Juva: Randois)

Peer, 2. komppanian ruodun 111 talollinen (Sulkava: Sulkkafwaby)

Pär Pärsson, 1. komppanian ruodun 52 talollinen (Juva: Härkälä)

Sigfredh, 1. komppanian ruodun 47 talollinen (Juva: Pitkälax)

Simon Peersson, 1. komppanian ruodun 57 talollinen (Juva: Randois)

Härmain

Påhl Hendersson, 1. komppanian ruodun 45 talollinen (Juva: Ylläwesi)

Härtuinen

Johan Månsson, 1. komppanian ruodun 41 sotilas (Juva: Karckiama)

Härämäckj

Mattz, 3. komppanian ruodun 68 talollinen (Ristiina: Härämäkj)

Hätinen

Johan Oloffson, 8. komppanian ruodun 76 talollinen (Kuopio: Rönäby)

Oloff Oloffson, 8. komppanian ruodun 76 talollinen (Kuopio: Rönäby)

Häyry

Anders Thomasson, 1. komppanian ruodun 140 talollinen (Joroinen: Saufwiniemi)

Matz Påhlsson, 6. komppanian ruodun 74 talollinen (Pieksämäki: Langelmä)

Påhl Hendersson, 1. komppanian ruodun 121 talollinen (Joroinen: Lahnalax)

Häyryin

Matz Peersson, 1. komppanian ruodun 5 talollinen (Mikkeli: Wanhala)

Häyryn

Anders Olofsson, 1. komppanian ruodun 133 talollinen (Joroinen: Kaitais by)

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 72 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Matz Michelsson, 1. komppanian ruodun 116 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Höttiläin

Abraham, 1. komppanian ruodun 100 talollinen (Juva: Hittenby)

Hötölöinen

Laars Larsson, 6. komppanian ruodun 50 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäki)

Höylä

Jöran Hinderss, 6. komppanian ruodun 69 talollinen (Pieksämäki: Pitkesmäki)

IAlkuun

Ickeheinoin

Laars, 2. komppanian ruodun 4 talollinen (Rantasalmi: Osinkonmäki), 6. komppanian ruodun 15 talollinen (Pieksämäki: Markala)

Staffan, 2. komppanian ruodun 48 talollinen (Rantasalmi: Woinsallmj)

Ickeheinon

Anders Thomass, 2. komppanian ruodun 46 talollinen (Rantasalmi: Rijtalax)

Ickoin

Anders, 1. komppanian ruodun 58 talollinen (Juva: Kåikalla)

Anders Påhlsson, 1. komppanian ruodun 79 talollinen (Mikkeli: Wächmois)

Christer Hansson, 1. komppanian ruodun 60 talollinen (Juva: Pitkälax)

Hans Bengdtsson, 1. komppanian ruodun 47 talollinen (Juva: Pitkälax)

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 47 talollinen (Juva: Pitkälax)

Ifwanain

Michel, 1. komppanian ruodun 108 talollinen (Leppävirta: Walkeamäki)

Ifwonen

Matz Sigfredss, 2. komppanian ruodun 113 sotilas (Sulkava: Cardilla, Karjulalamäkj)

Ihalain

Anders, 1. komppanian ruodun 63 talollinen (Juva: Ållickala), 1. komppanian ruodun 135 talollinen (Joroinen: Mawesi), 1. komppanian ruodun 140 talollinen (Joroinen: Saufwiniemi)

Anders Andersson, 1. komppanian ruodun 2 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Arwedh, 1. komppanian ruodun 63 talollinen (Juva: Ållickala)

Grels, 2. komppanian ruodun 135 talollinen (Puumala: Haikalla)

Johan, 1. komppanian ruodun 2 talollinen (Mikkeli: Harjuma), 6. komppanian ruodun 25 talollinen (Iisalmi: Löytynmäki)

Mattz Oloffsson, 8. komppanian ruodun 90 talollinen (Kuopio: Rijtonemj)

Matz Andersson, 1. komppanian ruodun 6 sotilas (Mikkeli: Ihastjärwi)

Mårthen Matzson, 1. komppanian ruodun 1 talollinen (Mikkeli: Kyrckeby)

Påhl Månsson, 1. komppanian ruodun 92 sotilas (Mikkeli: Åhensalo)

Ihalainen

Lars Jöranson, 3. komppanian ruodun 78 sotilas (Ristiina: Kähnemj, Tijrrola, Magkoila)

Mattz Oloffsson, 8. komppanian ruodun 91 talollinen (Kuopio: Roickansarj)

Oloff, 6. komppanian ruodun 59 talollinen (Pieksämäki: Raialaniemi)

Ihalembin

Hindrich Hinderson, 8. komppanian ruodun 84 sotilas (Kuopio: Ochtanemj)

Petter Pettersson, 8. komppanian ruodun 40 sotilas (Kuopio: Lydickälä)

Påhl, 8. komppanian ruodun 33 talollinen (Kuopio: Putronemi)

Påhl Peerson, 8. komppanian ruodun 88 sotilas (Kuopio: Uckonlax, Horsmalax, Wechmarsalmj)

Ikeheimoin

Michell Staffansson, 1. komppanian ruodun 141 talollinen (Joroinen: Ruokojärfwi)

Ikeheinoin

Anders, 2. komppanian ruodun 56 talollinen (Rantasalmi: Hijsmäkj)

Niels, 2. komppanian ruodun 131 talollinen (Puumala: Ryhällä)

Salamon Bertilss, 2. komppanian ruodun 22 talollinen (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Ikoin

Christer Nielsson, 5. komppanian ruodun 2 talollinen (Kangasniemi: Wähmais)

Erich Nielsson, 6. komppanian ruodun 78 talollinen (Pieksämäki: Walkeaismäki)

Johan Erichsson, 5. komppanian ruodun 2 sotilas (Kangasniemi: Papala, Wähmais)

Jöran Jöransson, 5. komppanian ruodun 6 talollinen (Kangasniemi: Wehmais)

Laars Oloffss, 6. komppanian ruodun 81 talollinen (Pieksämäki: Walkeaismäki)

Laars Påhlsson, 6. komppanian ruodun 111 talollinen (Iisalmi: Ollickala)

Lars Jöransson, 5. komppanian ruodun 27 sotilas (Kangasniemi: Håckaniemi)

Oloff Matsson, 6. komppanian ruodun 19 talollinen (Pieksämäki: Nininiemi)

Sigfredh Matzson, 5. komppanian ruodun 36 talollinen (Kangasniemi: Wähmaisby)

Simon Matzson, 5. komppanian ruodun 26 sotilas (Kangasniemi: Synsiäranda, Kuiwasmäkj, Laitiala)

Ikoinen

Eskell Oluffssonn, 6. komppanian ruodun 51 sotilas (Pieksämäki: Hällinmäki, Walkeaismäki)

Peer Oloffsson, 6. komppanian ruodun 81 talollinen (Pieksämäki: Walkeaismäki)

Ilfwoin

Anders, 2. komppanian ruodun 15 talollinen (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Hindrich Matsson, 2. komppanian ruodun 15 talollinen (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Matz, 2. komppanian ruodun 15 talollinen (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Mårten, 2. komppanian ruodun 20 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäki)

Peer Andersson, 2. komppanian ruodun 17 talollinen (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Immoin

Christer Hendersson, 2. komppanian ruodun 58 talollinen (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Hans, 8. komppanian ruodun 21 talollinen (Leppävirta: Ninimäkj)

Hans Christerss:, 2. komppanian ruodun 58 sotilas (Rantasalmi: Joutzenmäkj, _iukunemj, Asickalla)

Johan Peerss:, 2. komppanian ruodun 77 sotilas (Sääminki: Kåmmernemj, Åtawanemi)

Oloff, 2. komppanian ruodun 24 talollinen (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 49 talollinen (Juva: Kangais)

Staffan, 1. komppanian ruodun 114 talollinen (Leppävirta: Warckaus)

Ingerain

Eskiell, 3. komppanian ruodun 117 talollinen (Hirvensalmi: Kychkylanemj)

Ingerin

Eskiell Eskelson, 3. komppanian ruodun 52 sotilas (Ristiina: Tiusala, Jautila)

Jacob, 3. komppanian ruodun 68 talollinen (Ristiina: Ingarila)

Jöran Jacobson, 3. komppanian ruodun 68 sotilas (Ristiina: Ingarila, Härämäkj, Juofwola)

Ingeroin

, 1. komppanian ruodun 40 talollinen (Juva: Kilpåla)

Ingin

Lars Bengdtzon, 3. komppanian ruodun 138 talollinen (Puumala: Hylckälä)

Mårthen Simons:, 3. komppanian ruodun 138 talollinen (Puumala: Hylckälä)

Inginen

Simon, 1. komppanian ruodun 35 talollinen (Juva: Pitkälax)

Innoin

Bertil, 2. komppanian ruodun 114 talollinen (Sulkava: Sipillä)

Bertill Nielsson, 2. komppanian ruodun 119 talollinen (Sulkava: Rackolantaipal)

Johann, 3. komppanian ruodun 51 talollinen (Ristiina: Innala)

Laars Påhlsson, 2. komppanian ruodun 49 talollinen (Rantasalmi: Woinsallmj)

Oloff Peersson, 2. komppanian ruodun 53 talollinen (Rantasalmi: Warkaus)

Peer, 2. komppanian ruodun 78 talollinen (Sääminki: Åtawanemi)

Peer Erichssonn, 6. komppanian ruodun 41 sotilas (Iisalmi: Kuiwaniemi, Taipall)

Peer Johansson, 1. komppanian ruodun 51 talollinen (Juva: Innnåla)

Samuel, 2. komppanian ruodun 63 talollinen (Sääminki: Piklanemj)

Samuel Nielsson, 2. komppanian ruodun 23 talollinen (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Simon, 2. komppanian ruodun 77 talollinen (Sääminki: Kåmmernemj)

Staffan Jörenss, 2. komppanian ruodun 49 talollinen (Rantasalmi: Woinsallmj)

Itinen

Jacob Johansson, 5. komppanian ruodun 4 sotilas (Kangasniemi: Mackoila)

Itkoin

Jöran Påhlsson, 6. komppanian ruodun 61 talollinen (Pieksämäki: Luukoila)

Lars, 8. komppanian ruodun 117 talollinen (Leppävirta: Staffanalamäkj)

Itkåin

Anders Peerson, 8. komppanian ruodun 122 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Eskill Larsson, 8. komppanian ruodun 122 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Lars Matsson, 1. komppanian ruodun 106 talollinen (Leppävirta: Huowila)

Oloff Larsson, 8. komppanian ruodun 7 talollinen (Leppävirta: Haloila)

Ivanander

Olaus, 2. komppanian ruodun 68 talollinen (Sääminki: Klåsterniemj)

JAlkuun

Jalkain

Adam, 8. komppanian ruodun 7 talollinen (Leppävirta: Paukarlax)

Carll Christerson, 8. komppanian ruodun 104 talollinen (Kuopio: Murdollax)

Laars Påhlss, 6. komppanian ruodun 48 talollinen (Pieksämäki: Sianialka)

Jalkonen

Peer Oloffson, 8. komppanian ruodun 70 talollinen (Kuopio: Murdolax)

Janckoin

Hendrich, 1. komppanian ruodun 49 talollinen (Juva: Wächmais)

Janhoin

Daniel, 6. komppanian ruodun 10 talollinen (Pieksämäki: Maawesi)

Jacob Hindrichsson, 6. komppanian ruodun 82 talollinen (Pieksämäki: Maawessi)

Matz Markusonn, 2. komppanian ruodun 22 talollinen (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Påhl Grelss, 6. komppanian ruodun 72 talollinen (Pieksämäki: Sauhwamäki)

Påhl Matss, 6. komppanian ruodun 50 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäki)

Janhoinen

Niels Erichsson, 6. komppanian ruodun 14 talollinen (Pieksämäki: Jäppilä)

Janhuin

Peersson, 1. komppanian ruodun 121 talollinen (Joroinen: Lahnalax)

Anders Peers, 6. komppanian ruodun 10 talollinen (Pieksämäki: Maawesi)

Eskell Brusiusson, 1. komppanian ruodun 135 talollinen (Joroinen: Mawesi)

Jacob, 1. komppanian ruodun 125 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Lars Sigfredsson, 6. komppanian ruodun 60 sotilas (Pieksämäki: Kåifwusallmi, Wirdasallmi)

Oloff Erichsson, 6. komppanian ruodun 10 talollinen (Pieksämäki: Maawesi)

Jarain

Påhl Olofsson, 1. komppanian ruodun 103 talollinen (Juva: Näringh)

Jatainen

Johan Peersson, 1. komppanian ruodun 114 sotilas (Leppävirta: Pitkeisniemj, Warckaus)

Jatin

Anders, 2. komppanian ruodun 100 talollinen (Kerimäki: Alakona)

Daffwed, 2. komppanian ruodun 36 talollinen (Sääminki: Jatilla)

Peer Olofsson, 1. komppanian ruodun 123 talollinen (Joroinen: Kärisalo)

Simon, 2. komppanian ruodun 100 talollinen (Kerimäki: Alakona)

Jatinen

Staffan, 6. komppanian ruodun 133 sotilas (Iisalmi: Nissilä, Swenimäki, Sukewa)

Jauhiain

Jöran Grehlson, 8. komppanian ruodun 60 sotilas (Kuopio: Hatala)

Jerfweläin

Påhl, 8. komppanian ruodun 91 talollinen (Kuopio: Rasalalax)

Jockelain

Esaias, 1. komppanian ruodun 79 talollinen (Mikkeli: Wächmois)

Johansson

Michel, 1. komppanian ruodun 49 talollinen (Juva: Pänttilä)

Jokel:n

Anders Simonsson, 1. komppanian ruodun 98 talollinen (Mikkeli: Wänälä)

Jontuin

Erich, 2. komppanian ruodun 67 talollinen (Sääminki: Pällosalo)

Jordan

Thomas, 2. komppanian ruodun 69 talollinen (Sääminki: Tålfwaniemj)

Jouhioin

Hindrich Olofss, 2. komppanian ruodun 16 talollinen (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Juckarain

Thomas, 3. komppanian ruodun 80 talollinen (Ristiina: Juckarila)

Juffwoin

Oloff, 2. komppanian ruodun 29 talollinen (Rantasalmi: Syfweis)

Jufwoin

Hans, 2. komppanian ruodun 71 talollinen (Sääminki: Jufwoila)

Niels, 2. komppanian ruodun 72 talollinen (Sääminki: Wackotaipal)

Jukara

Simon Påhlss, 2. komppanian ruodun 106 sotilas (Kerimäki: Pitkänemj, Kumburanda)

Jukorain

Påhl Erichssonn, 2. komppanian ruodun 140 talollinen (Puumala: Hurusalo)

Julkinen

Casper Peersson, 8. komppanian ruodun 58 talollinen (Kuopio: Wänähänsarj)

Johan Johanson, 8. komppanian ruodun 107 talollinen (Kuopio: Rämäby)

Julkoin

Jacob Olosson, 1. komppanian ruodun 132 sotilas (Joroinen: Kaitaisby, Randasalmi S:n och Dito by, Kaitais by)

Julkois

Peer, 8. komppanian ruodun 75 talollinen (Kuopio: Wotjerfwi)

Julkonen

Anders Peerson, 8. komppanian ruodun 50 sotilas (Kuopio: Wächmasmäkj, Airaxela)

Peer Peerson, 8. komppanian ruodun 116 sotilas (Leppävirta: Konnuslax)

Julkunen

Anders, 8. komppanian ruodun 103 talollinen (Kuopio: Cuopioby)

Julkånen

Casper Peerson, 8. komppanian ruodun 101 talollinen (Kuopio: Kuronlax)

Jullkåin

Christer, 8. komppanian ruodun 62 talollinen (Kuopio: Reimä)

Jumpain

Niels, 2. komppanian ruodun 63 talollinen (Sääminki: Piklanemj)

Peer, 2. komppanian ruodun 89 talollinen (Kerimäki: Kåckalla)

Jumpinn

Matz Matss, 2. komppanian ruodun 6 sotilas (Rantasalmi: Lautakokolax, Sallillä)

Junduin

Laars Larss, 6. komppanian ruodun 121 talollinen (Iisalmi: __iosby)

Oloff Laarss, 6. komppanian ruodun 121 talollinen (Iisalmi: __iosby)

Peer Larsson, 6. komppanian ruodun 121 talollinen (Iisalmi: Påråwesi)

Junnikain

Johan, 2. komppanian ruodun 1 talollinen (Rantasalmi: Randasalo)

Junnoin

Christer Michellss, 6. komppanian ruodun 67 sotilas (Pieksämäki: Kölmämäki, Letenmäki, Ruokomäki, Nijniniemi)

Oloff Ohlsson, 6. komppanian ruodun 67 talollinen (Pieksämäki: Nijniniemi)

Jurfwain

Peer, 2. komppanian ruodun 37 talollinen (Sääminki: Ikanemj)

Jurwoin

Hendrich Erichsson, 5. komppanian ruodun 25 sotilas (Kangasniemi: Pölwänälä, Mannila)

Jusseräin

Johan Johansson, 1. komppanian ruodun 75 talollinen (Mikkeli: Harjujärfwi)

Johan Markusson, 1. komppanian ruodun 75 talollinen (Mikkeli: Harjujärfwi)

Juthin

Anders, 1. komppanian ruodun 132 talollinen (Joroinen: Kaitais by)

Jutilain

Christer Hansson, 1. komppanian ruodun 56 sotilas (Juva: Hietajärwi, Randois)

Johan, 1. komppanian ruodun 141 talollinen (Joroinen: Kåtkatlax)

Jutin

Olof Andersson, 1. komppanian ruodun 131 talollinen (Joroinen: Kaitaisby)

Jutinen

Oloff, 6. komppanian ruodun 95 talollinen (Iisalmi: Jumisby)

Jåckalain

Markus Simonsson, 1. komppanian ruodun 78 talollinen (Mikkeli: Wächmois)

Jåckelain

Samuel, 1. komppanian ruodun 78 talollinen (Mikkeli: Wächmois)

Jåckinen

Johan Hendersson, 1. komppanian ruodun 143 sotilas (Joroinen: Katisalax)

Jåkelain

Simon Peersson, 1. komppanian ruodun 65 sotilas (Juva: Moiwalla, Pulckila, Murdois)

Jårfwin

Oloff, 2. komppanian ruodun 10 talollinen (Rantasalmi: Harjuranda)

Jåuthin

Lars Person, 3. komppanian ruodun 51 talollinen (Ristiina: Jautila)

Mattz Mattzson, 3. komppanian ruodun 52 talollinen (Ristiina: Jautila)

Peer Person, 3. komppanian ruodun 51 sotilas (Ristiina: Jautila, Innala, Capola)

Jämbssä

Markus Peersson, 6. komppanian ruodun 58 sotilas (Pieksämäki: Karckoila, Tiurulamäkiby)

Jämbsä

Peer Peersson, 5. komppanian ruodun 35 sotilas (Kangasniemi: Salmenby, Wärälä, Håckaniemi)

Petter Staffanson, 8. komppanian ruodun 114 talollinen (Leppävirta: Ossmaierfwi)

Jämpsä

Matz, 6. komppanian ruodun 59 talollinen (Pieksämäki: Suonijoki)

Jäppinen

Anders Laarsson, 6. komppanian ruodun 65 sotilas (Pieksämäki: Nykälä, Häckilä)

Axell Johanss, 6. komppanian ruodun 14 sotilas (Pieksämäki: Jäppilä)

Hindrich, 6. komppanian ruodun 57 talollinen (Pieksämäki: Knutila)

Lars Anderson, 8. komppanian ruodun 54 sotilas (Kuopio: Soinlax)

Järfwelein

Anders Matss, 2. komppanian ruodun 12 talollinen (Rantasalmi: Pirihlä)

Matz, 2. komppanian ruodun 21 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Jäskeläin

Hans Hinderss, 6. komppanian ruodun 117 talollinen (Iisalmi: Lambawäsi)

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 136 sotilas (Joroinen: Kattislax, Kåttkatlax)

Niels Ollsson, 6. komppanian ruodun 117 sotilas (Iisalmi: Lambawäsi)

Niels Oloffsson, 6. komppanian 6. korpraali

Jäskeläinen

Anders, 1. komppanian ruodun 109 talollinen (Leppävirta: Walkeamäki)

Jörkinen

Anders Swenssonn, 2. komppanian ruodun 136 sotilas (Puumala: Lindusalo, Kaupilla)

KAlkuun

Kachko

Staffan, 2. komppanian ruodun 99 talollinen (Kerimäki: Joutzenemi)

Kackinen

Markus, 6. komppanian ruodun 36 talollinen (Iisalmi: Ullmala)

Peer Michellsson, 6. komppanian ruodun 56 sotilas (Pieksämäki: Tehuxniemi, Tossawalansari, Jäppilä)

Påhl Hindersson, 8. komppanian ruodun 63 talollinen (Kuopio: Pölliaby)

Kackriain

Hendrich Johansson, 1. komppanian ruodun 4 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Kaickoin

Jöns Eskellss, 6. komppanian ruodun 120 talollinen (Iisalmi: Kiuruwesi)

Kaikoin

Olof, 1. komppanian ruodun 25 talollinen (Juva: Pitkälax)

Peer Eskellsson, 6. komppanian ruodun 137 talollinen (Iisalmi: Niemisierfwi)

Kaikoinen

Eskell, 6. komppanian ruodun 43 talollinen (Iisalmi: Niemisby)

Kainolain

Jöran Hindrichss, 6. komppanian ruodun 80 talollinen (Pieksämäki: Niskamäki)

Kainul:

Peer Jacobss, 6. komppanian ruodun 94 talollinen (Iisalmi: Rutackå)

Kainulain

Hindrich, 6. komppanian ruodun 58 talollinen (Pieksämäki: Tiurulamäkiby)

Jöran Thomasson, 1. komppanian ruodun 49 sotilas (Juva: Wächmais, Pänttilä, Kangais)

Påhl, 8. komppanian ruodun 95 talollinen (Kuopio: Tafwisallmj)

Påhl Michelss, 6. komppanian ruodun 17 sotilas (Pieksämäki: Käriänniemi, Tåholax)

Kainulainen

Oloff, 8. komppanian ruodun 73 talollinen (Kuopio: Karsamäkj)

Kaipain

Anders Andersson, 1. komppanian ruodun 77 talollinen (Mikkeli: Hijrola)

Jacob, 2. komppanian ruodun 19 talollinen (Rantasalmi: Hilldulla)

Johan, 2. komppanian ruodun 76 talollinen (Sääminki: Pöllelä), 2. komppanian ruodun 119 talollinen (Sulkava: Caipolla)

Lars Jacobss, 2. komppanian ruodun 19 sotilas (Rantasalmi: Hilldulla)

Mattz Mattzson, 8. komppanian ruodun 119 sotilas (Leppävirta: Lylymäkj, Sejerlax)

Mattz Thomasson, 8. komppanian ruodun 7 sotilas (Leppävirta: Paukarlax, Reinikala, Haloila)

Michell Brusiusson, 6. komppanian ruodun 49 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäki)

Oloff Anderss, 6. komppanian ruodun 49 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäki)

Peer, 2. komppanian ruodun 119 talollinen (Sulkava: Caipolla), 2. komppanian ruodun 127 talollinen (Sulkava: Telataipal)

Sigfred, 6. komppanian ruodun 87 talollinen (Pieksämäki: Tickalamäki)

Kaipainen

Ifward Johanss, 6. komppanian ruodun 61 sotilas (Pieksämäki: Kächkilä, Luukoila, Marckåla)

Matz, 6. komppanian ruodun 9 talollinen (Pieksämäki: Tickalamäki)

Peer Laarsson, 6. komppanian ruodun 4 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäkj)

Kaipiain

Jacob Erichson, 3. komppanian ruodun 2 sotilas (Ristiina: Kaipiala, Härämäkä, Pylckälä)

Mattz Person, 3. komppanian ruodun 120 talollinen (Hirvensalmi: Kapiala)

Matz, 1. komppanian ruodun 1 talollinen (Mikkeli: Kyrckeby)

Michell Matsson, 1. komppanian ruodun 140 sotilas (Joroinen: Saufwiniemi)

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 20 sotilas (Mikkeli: Marjaniemi, Hapataipal, Taipalenby)

Påhl, 1. komppanian ruodun 29 talollinen (Juva: Tyrckmäki)

Kaipiainen

Jacob, 3. komppanian ruodun 120 talollinen (Hirvensalmi: Kapiala)

Kaipoin

Johan Larsson, 2. komppanian ruodun 41 talollinen (Puumala: Kaipolla)

Kaipoinen

Hindrich, 2. komppanian ruodun 93 talollinen (Kerimäki: Kållenois)

Kallin

Laars Laarssonn, 2. komppanian ruodun 137 talollinen (Puumala: Kaupilla)

Påhl Matsson, 1. komppanian ruodun 40 talollinen (Juva: Kilpåla)

Kallinen

Peer Andersson, 2. komppanian ruodun 13 sotilas (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Kallkin

Peer Påhlsson, 8. komppanian ruodun 56 talollinen (Kuopio: Hirfwilax)

Kanckuin

, 2. komppanian ruodun 9 talollinen (Rantasalmi: Harjuranda)

Erich, 8. komppanian ruodun 34 talollinen (Kuopio: Räsäläby)

Matz, 1. komppanian ruodun 52 talollinen (Juva: Rångala)

Oloff, 2. komppanian ruodun 23 talollinen (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Thomas Hinderson, 8. komppanian ruodun 90 sotilas (Kuopio: Rijtonemj, Netilä)

Kandain

Niels Nielsson, 6. komppanian ruodun 80 talollinen (Pieksämäki: Kandala)

Thomas Nielss, 6. komppanian ruodun 23 talollinen (Pieksämäki: Wäisälä)

Kangain

Johan, 2. komppanian ruodun 129 talollinen (Puumala: Mietulla)

Kankoin

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 27 sotilas (Juva: Kangais, Rångala, Kangais)

Kankåin

Matz, 2. komppanian ruodun 122 talollinen (Sulkava: Tuumilla)

Kannin

Jöran, 2. komppanian ruodun 73 talollinen (Sääminki: Kallislax)

Kannulain

Joseph Mårthenson, 3. komppanian ruodun 118 sotilas (Hirvensalmi: Kychkylanemj, Teckala, Taipalby)

Kantoin

Matz, 1. komppanian ruodun 27 talollinen (Juva: Rångala)

Kapaiackoin

Hindrich, 2. komppanian ruodun 37 talollinen (Sääminki: Ingilla)

Matz, 2. komppanian ruodun 34 talollinen (Sääminki: Kapajakola)

Kapain

Påhll Anderson, 3. komppanian ruodun 114 talollinen (Hirvensalmi: Watila)

Kapoin

Peer Person, 3. komppanian ruodun 51 talollinen (Ristiina: Capola)

Kapuin

Marckus, 3. komppanian ruodun 114 talollinen (Hirvensalmi: Watila)

Karakain

Anders, 6. komppanian ruodun 124 talollinen (Iisalmi: Idensalmi)

Johan, 6. komppanian ruodun 131 talollinen (Iisalmi: Idensallmiby)

Karckuin

Thomas, 2. komppanian ruodun 93 talollinen (Kerimäki: Kållenois)

Kardilain

Peer Larson, 8. komppanian ruodun 89 talollinen (Kuopio: Rijtonemj)

Kardinen

Hindrich, 2. komppanian ruodun 108 talollinen (Kerimäki: Laukansalo)

Karffwain

Jöran, 8. komppanian ruodun 118 talollinen (Leppävirta: Mustamäkj)

Karfwain

Hindrich Olofsson, 8. komppanian ruodun 17 talollinen (Leppävirta: Konnuslax)

Karfwan

Hindrich Hindersson, 8. komppanian ruodun 17 talollinen (Leppävirta: Konnuslax)

Karfwin

Oloff, 2. komppanian ruodun 136 talollinen (Puumala: Kaupilla)

Peer Henderss, 2. komppanian ruodun 121 sotilas (Sulkava: Caitaiss, Tuumilla)

Peer Johansson, 2. komppanian ruodun 55 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Karfwinen

Matz Påhlss:, 2. komppanian ruodun 61 sotilas (Rantasalmi: _kammäkj, Koifwumäkj, Hefwoinlax)

Karfwoinen

Mårten, 6. komppanian ruodun 32 talollinen (Iisalmi: Idensallmiby)

Karhin

Hindrich Anderson, 3. komppanian ruodun 77 sotilas (Ristiina: Mäckälä, Karhila, Kärjnemj)

Påhll Anderson, 3. komppanian ruodun 77 talollinen (Ristiina: Karhila)

Karhu

Anders, 2. komppanian ruodun 93 talollinen (Kerimäki: Kålfwoisenpä)

Michell Michelsson, 2. komppanian ruodun 7 talollinen (Rantasalmi: Tårasalo)

Karhuin

Iffwar, 8. komppanian ruodun 30 talollinen (Kuopio: Kuifwanemj)

Laars, 8. komppanian ruodun 94 talollinen (Kuopio: Tafwisallmj)

Mattz Peerson, 8. komppanian ruodun 98 talollinen (Kuopio: Kärmälax)

Oloff Peersson, 8. komppanian ruodun 24 talollinen (Kuopio: Tallus)

Peer Oloffsson, 8. komppanian ruodun 100 sotilas (Kuopio: Wächmasmäkj, Rijsala, Karslax)

Peer Olofsson, 8. komppanian ruodun 53 talollinen (Kuopio: Punnomäkj)

Peer Peersson, 8. komppanian ruodun 24 talollinen (Kuopio: Tallus)

Philip, 2. komppanian ruodun 120 talollinen (Sulkava: Lingola)

Påhl, 6. komppanian ruodun 124 talollinen (Iisalmi: Idensalmi)

Staffan Olofsson, 8. komppanian ruodun 30 talollinen (Kuopio: Kuifwanemj)

Karhuinen

Peer, 8. komppanian ruodun 99 talollinen (Kuopio: Kasurilla)

Karial:

Laars Hendrichss, 6. komppanian ruodun 53 talollinen (Pieksämäki: Pöyhöläby)

Karialain

Ellias Johanson, 8. komppanian ruodun 113 sotilas (Leppävirta: Timoila)

Ellias Johansson, 6. komppanian ruodun 80 talollinen (Pieksämäki: Niskamäki)

Niels Johansson, 6. komppanian ruodun 23 sotilas (Pieksämäki: Wäisälä)

Simon Påhlson, 8. komppanian ruodun 140 sotilas (Iisalmi: Ållikala, Luckarilla, Narwanlax, Leppelax)

Staffan Påhlss, 6. komppanian ruodun 54 talollinen (Pieksämäki: Kyrckby)

Karioin

Lars Mårthensson, 1. komppanian ruodun 55 talollinen (Juva: Soiniemi)

Karjalain

Abraham, 2. komppanian ruodun 108 talollinen (Kerimäki: Wara)

Anders Hinders:, 3. komppanian ruodun 32 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Christer, 3. komppanian ruodun 40 talollinen (Hirvensalmi: Kyrkieby)

Hendrich Andersson, 1. komppanian ruodun 106 sotilas (Leppävirta: Samais, Huowila)

Lars Hansson, 3. komppanian ruodun 32 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Mattz Bertilson, 3. komppanian ruodun 33 sotilas (Mikkeli: Wålingo)

Oloff, 1. komppanian ruodun 129 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Peer, 2. komppanian ruodun 107 talollinen (Kerimäki: Hefwoisalo)

Thomas Christerson, 3. komppanian ruodun 130 sotilas (Hirvensalmi: Hirfwisalmj, Peurenby)

Karjames

Eskiell Cnutzson, 3. komppanian ruodun 134 sotilas (Hirvensalmi: Wahwamäkj)

Karjuinen

Philip, 1. komppanian ruodun 105 talollinen (Leppävirta: Samais)

Karkoin

Bengt Eskelsson, 6. komppanian ruodun 15 talollinen (Pieksämäki: Karckoila)

Karpain

Jacob Philipsson, 1. komppanian ruodun 84 talollinen (Mikkeli: Säppoila)

Matz, 2. komppanian ruodun 75 talollinen (Sääminki: _unnoila)

Michell Isackss, 2. komppanian ruodun 81 sotilas (Kerimäki: Suichalla, Klåstarilla, Tynckella)

Karpelein

Matz, 2. komppanian ruodun 12 talollinen (Rantasalmi: Pirihlä)

Karpin

Johan, 1. komppanian ruodun 110 talollinen (Leppävirta: Ramukala)

Oloff Anderssonn, 2. komppanian ruodun 22 talollinen (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Påhl, 1. komppanian ruodun 110 talollinen (Leppävirta: Ramukala)

Karppin

Påhl Larsson, 8. komppanian ruodun 119 talollinen (Leppävirta: Sejerlax)

Karppinen

Christer, 8. komppanian ruodun 106 sotilas (Kuopio: Karytynby, Jännäwirda, Haluna)

Jacob Hinderssonn, 6. komppanian ruodun 134 talollinen (Iisalmi: Sångaierfwwi)

Karpu

Anders Hinderson, 8. komppanian ruodun 85 sotilas (Kuopio: Jurikanemj)

Karstinen

Hindrich Simonson, 3. komppanian ruodun 119 sotilas (Hirvensalmi: Surnålax, Tiusala)

Lars Jöransson, 1. komppanian ruodun 35 sotilas (Juva: Pitkälax)

Karstuin

Hindrich, 3. komppanian ruodun 121 talollinen (Hirvensalmi: Karstula)

Sammuell, 3. komppanian ruodun 44 talollinen (Hirvensalmi: Karstula)

Karttuin

Hans Påhlsson, 8. komppanian ruodun 54 talollinen (Kuopio: Soinlax)

Peer Peersson, 8. komppanian ruodun 54 talollinen (Kuopio: Soinlax)

Peer Påhlsson, 8. komppanian ruodun 54 talollinen (Kuopio: Soinlax)

Karttunen

Påhl Hendersson, 8. komppanian ruodun 30 sotilas (Kuopio: Kuifwanemj, Karttula)

Kasanen

Oloff Ohlsson, 2. komppanian ruodun 52 talollinen (Rantasalmi: Harjuranda)

Kasinen

Peer Michellsson, 2. komppanian ruodun 13 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Kassilain

Lars Larsson, 1. komppanian ruodun 68 talollinen (Juva: Wårenma)

Kassj

Simon, 3. komppanian ruodun 129 talollinen (Hirvensalmi: Hirfwisalmj)

Kassurin

Mattz Thomason, 8. komppanian ruodun 104 talollinen (Kuopio: Kassurila)

Oloff Erichsson, 8. komppanian ruodun 31 talollinen (Kuopio: Hamula)

Påhl Erichsson, 8. komppanian ruodun 65 talollinen (Kuopio: Kasurilla)

Kastinen

Erich Andersson, 8. komppanian ruodun 9 sotilas (Leppävirta: Walkeamäkj, Karttasahlo, Jurikala)

Kasurin

Erich Johanson, 8. komppanian ruodun 109 sotilas (Kuopio: Kärmelax)

Michell Mårtenson, 8. komppanian ruodun 65 talollinen (Kuopio: Kasurilla)

Mårten Oloffson, 8. komppanian ruodun 65 talollinen (Kuopio: Kasurilla)

Kasurin (Husu Kasurin)

Anders Mattzson, 8. komppanian ruodun 42 talollinen (Kuopio: Kasurila)

Kasurinnen

Hindrich, 8. komppanian ruodun 42 talollinen (Kuopio: Kasurila)

Kasurinnen (Husj Kasurinnen)

Hindrich, 8. komppanian ruodun 80 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Katainen

Oloff, 8. komppanian ruodun 135 talollinen (Iisalmi: Lapwätälämäkj)

Oloff Oloffson, 8. komppanian ruodun 135 talollinen (Iisalmi: Lapwätälämäkj)

Kauckain

Johan, 2. komppanian ruodun 63 talollinen (Sääminki: Laukansarj)

Kauhanen

Olof Andersson, 8. komppanian ruodun 79 sotilas (Kuopio: Ristawäsj)

Kauperåin

Mattz, 3. komppanian ruodun 59 talollinen (Ristiina: Rahikala)

Kaupin

Bertell Hendersson, 5. komppanian ruodun 6 sotilas (Kangasniemi: Wehmais, Äkrånmäkj, Äkråntaipal)

Christer Didrichsson, 5. komppanian ruodun 33 sotilas (Kangasniemi: Håckaniemi)

Ellias Peerson, 8. komppanian ruodun 112 sotilas (Leppävirta: Lapinmäkj, Timoila)

Johan, 1. komppanian ruodun 69 talollinen (Juva: Wårenma)

Jöns Simonsson, 5. komppanian ruodun 23 talollinen (Kangasniemi: Äkrontaipal)

Peer Hendersson, 5. komppanian ruodun 6 talollinen (Kangasniemi: Äkråntaipal)

Peer Matzson, 5. komppanian ruodun 6 talollinen (Kangasniemi: Äkråntaipal), 5. komppanian ruodun 32 talollinen (Kangasniemi: Kaupila)

Påhll Larsson, 3. komppanian ruodun 101 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Kaupinen

Lars Staffanss, 6. komppanian ruodun 78 talollinen (Pieksämäki: Walkeaismäki)

Peer Bertillsson, 6. komppanian ruodun 9 sotilas (Pieksämäki: Tickalamäki)

Påhl Thomass, 6. komppanian ruodun 78 talollinen (Pieksämäki: Walkeaismäki)

Kaupinn

Johan, 2. komppanian ruodun 73 talollinen (Sääminki: Kallislax)

Kauppinen

Anders, 6. komppanian ruodun 9 talollinen (Pieksämäki: Tickalamäki)

Bertill Jönss, 6. komppanian ruodun 28 talollinen (Iisalmi: Kauppila)

Christer, 6. komppanian ruodun 27 talollinen (Iisalmi: Kauppila)

Grels, 6. komppanian ruodun 28 talollinen (Iisalmi: Kauppila)

Matz Nielsson, 6. komppanian ruodun 12 talollinen (Pieksämäki: Längälmä)

Michell, 6. komppanian ruodun 27 talollinen (Iisalmi: Kauppila)

Niels Matss, 6. komppanian ruodun 124 sotilas (Iisalmi: Idensalmi, Pardala)

Oloff Matsson, 6. komppanian ruodun 1 talollinen (Pieksämäki: Wechmais)

Påhl Michellss, 6. komppanian ruodun 92 sotilas (Iisalmi: Ryhäläby, Svennimäki)

Staffan Nielss, 6. komppanian ruodun 20 talollinen (Pieksämäki: Suoliwesi)

Staffan Staffanss, 6. komppanian ruodun 19 talollinen (Pieksämäki: Suoliwesi)

Thomas Johanss, 6. komppanian ruodun 51 talollinen (Pieksämäki: Walkeaismäki)

Kaurin

Jöran Larsson, 3. komppanian ruodun 69 sotilas (Ristiina: Såckala)

Kaxoin

Peer, 2. komppanian ruodun 80 talollinen (Kerimäki: Capolla)

Kechko

Staffan, 2. komppanian ruodun 96 talollinen (Kerimäki: Tarapola)

Kechköin

Anders Laarss, 6. komppanian ruodun 110 talollinen (Iisalmi: Nerkoby)

Laars Laarsson, 6. komppanian ruodun 110 talollinen (Iisalmi: Nerkoby)

Peer Mattzson, 8. komppanian ruodun 138 talollinen (Iisalmi: Nerckoby), 8. komppanian ruodun 138 sotilas (Iisalmi: Ullmala, Nerckoby)

Peer Wisasson, 6. komppanian ruodun 37 sotilas (Iisalmi: Ollickala)

Kecköin

Johan Peersson, 6. komppanian ruodun 110 talollinen (Iisalmi: Nerkoby)

Keijser

Johan Erichss:, 2. komppanian ruodun 79 sotilas (Sääminki: Laukansarj, Mickolanemj, Warparanda, Cardilanranda)

Keinen

Johan, 8. komppanian ruodun 130 talollinen (Iisalmi: Läppälax)

Keinoin

Johan Hendersson, 2. komppanian ruodun 23 sotilas (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Mattz Jönson, 8. komppanian ruodun 82 talollinen (Kuopio: Tuusnemj)

Niels Niehlsson, 8. komppanian ruodun 19 talollinen (Leppävirta: Månnimäkj)

Peer Oloffon, 1. komppanian ruodun 107 talollinen (Leppävirta: Reinickala)

Thomas, 1. komppanian ruodun 104 talollinen (Leppävirta: Samais)

Keinon

Anders Mattzson, 8. komppanian ruodun 83 talollinen (Kuopio: Tuusnemj)

Hans Olofson, 8. komppanian ruodun 137 sotilas (Iisalmi: Kilpisari, Pallois, Ullmala)

Jöns Mattzson, 8. komppanian ruodun 82 talollinen (Kuopio: Tuusnemj)

Lars Oloffson, 8. komppanian ruodun 121 sotilas (Leppävirta: Osmaiärfwi)

Mattz Mattzson, 8. komppanian ruodun 88 talollinen (Kuopio: Horsmalax)

Oloff Peersson, 8. komppanian ruodun 17 talollinen (Leppävirta: Sarkanemj)

Påhl Larsson, 8. komppanian ruodun 83 talollinen (Kuopio: Tuusnemj)

Keinonen

Michell Matss, 6. komppanian ruodun 33 sotilas (Iisalmi: Jumisby, Warpaiss, Herneierfwi)

Kejoin

Påhl Matsson, 6. komppanian ruodun 98 sotilas (Iisalmi: Nerkoby, Martickala)

Kenckyin

Jöns Larss, 6. komppanian ruodun 130 talollinen (Iisalmi: Hapaierfwi)

Kenckyinen

Oloff Jönsson, 6. komppanian ruodun 39 talollinen (Iisalmi: Pardala)

Kerfwinen

Anders, 1. komppanian ruodun 111 talollinen (Leppävirta: Sarkamäki)

Peer, 8. komppanian ruodun 98 talollinen (Kuopio: Kärmälax)

Keroin

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 111 sotilas (Leppävirta: Sarkamäki)

Kerwinen

Erich Påhlsson, 1. komppanian ruodun 106 talollinen (Leppävirta: Samais)

Johan Påhlsson, 1. komppanian ruodun 106 talollinen (Leppävirta: Samais)

Kesoin

Hans Jönsson, 8. komppanian ruodun 63 talollinen (Kuopio: Hamula)

Ketewäin

Peer Peerss, 6. komppanian ruodun 139 sotilas (Iisalmi: Wechmasierfwi, Säläwä, Laakaby)

Kettuin

Anders Anderss, 2. komppanian ruodun 48 talollinen (Rantasalmi: Räpåmäki)

Bertill Henderss, 6. komppanian ruodun 27 talollinen (Iisalmi: Nissilä)

Hindrich Månsson, 2. komppanian ruodun 49 talollinen (Rantasalmi: Karhilantaipal)

Johan Oloffsson, 6. komppanian ruodun 39 talollinen (Iisalmi: Walkeais)

Mårten Oloffss, 6. komppanian ruodun 29 sotilas (Iisalmi: Pardala)

Oloff Anderss, 6. komppanian ruodun 26 talollinen (Iisalmi: Wieremä)

Peer Oloffsson, 6. komppanian ruodun 39 talollinen (Iisalmi: Walkeais)

Påhl Påhlsson, 6. komppanian ruodun 26 talollinen (Iisalmi: Walkeaisby)

Thomas, 2. komppanian ruodun 80 talollinen (Kerimäki: Naukarilla), 6. komppanian ruodun 39 talollinen (Iisalmi: Walkeais)

Kettuin (Pulcka Kettuin)

Anders, 6. komppanian ruodun 131 talollinen (Iisalmi: Walkeaisby)

Oloff Anderss, 6. komppanian ruodun 28 talollinen (Iisalmi: Ryhäläby)

Kettuinen

Anders, 6. komppanian ruodun 131 talollinen (Iisalmi: Wieremä)

Påhl Hindrichss, 6. komppanian ruodun 42 talollinen (Iisalmi: Wieremä)

Ketäwäin

Erich Mattzson, 3. komppanian ruodun 139 sotilas (Puumala: Hauhoila, Ickoila, Piskoila)

Keuter

Christer Person, 3. komppanian ruodun 18 talollinen (Mäntyharju: Myntilä)

Mattz Jönson, 3. komppanian ruodun 18 talollinen (Mäntyharju: Myntilä)

Kiettunen

Peer Nielsson, 2. komppanian ruodun 128 talollinen (Puumala: Säppälä)

Kietäwäin

Laars, 2. komppanian ruodun 131 talollinen (Puumala: Pijrtimäkj)

Peer, 2. komppanian ruodun 38 talollinen (Puumala: Walldola)

Peer Thomassonn, 2. komppanian ruodun 132 sotilas (Puumala: Kietäwällä)

Kijskin

Staffan, 2. komppanian ruodun 106 talollinen (Kerimäki: Kumburanda)

Staffan Christersson, 2. komppanian ruodun 94 sotilas (Kerimäki: Kållenois)

Kijskinen

Daniel, 6. komppanian ruodun 124 talollinen (Iisalmi: Idensalmi)

Philip, 6. komppanian ruodun 97 talollinen (Iisalmi: Kiuruwesi)

Kilckj

Christer, 3. komppanian ruodun 105 talollinen (Hirvensalmi: Kilckilä)

Hans, 3. komppanian ruodun 105 talollinen (Hirvensalmi: Kilckilä)

Hans Påhlson, 3. komppanian ruodun 105 talollinen (Hirvensalmi: Kilckilä)

Joseph, 3. komppanian ruodun 105 talollinen (Hirvensalmi: Kilckilä)

Michell, 3. komppanian ruodun 32 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Peer Jönson, 3. komppanian ruodun 106 talollinen (Hirvensalmi: Kilckilä)

Påhl Hemingson, 3. komppanian ruodun 104 talollinen (Hirvensalmi: Kilckilä)

Killinen

Grels Swenssonn, 2. komppanian ruodun 136 talollinen (Puumala: Lindusalo)

Killiun

Peer Matssonn, 2. komppanian ruodun 138 talollinen (Puumala: _llulla)

Killpelein

Erich Hansson, 2. komppanian ruodun 20 talollinen (Rantasalmi: Hilldulla)

Lars Larsson, 2. komppanian ruodun 50 talollinen (Rantasalmi: Pisamalax)

Killuin

Christer Hinderss, 2. komppanian ruodun 137 talollinen (Puumala: Kaupilla)

Mårten Jacobsson, 2. komppanian ruodun 138 talollinen (Puumala: Kaupilla)

Kilpoin

Oloff Jöransson, 1. komppanian ruodun 24 talollinen (Juva: Kilpoila)

Kiman

Peer Mattzsson, 8. komppanian ruodun 17 talollinen (Leppävirta: Konnuslax)

Kimarj

Eskill Mattzson, 3. komppanian ruodun 31 sotilas (Mikkeli: Randakyla)

Kimija

Christer Påhlsson, 1. komppanian ruodun 52 sotilas (Juva: Laukala, Rångala, Härkälä)

Kimmar

Anders Påhlsson, 5. komppanian ruodun 8 talollinen (Kangasniemi: Luusniemi)

Lars Jönsson, 5. komppanian ruodun 8 talollinen (Kangasniemi: Luusniemi)

Kimmer

Anders Johansson, 1. komppanian ruodun 75 sotilas (Mikkeli: Harjuma, Harjujärfwi)

Kimmingh

Mattz, 8. komppanian ruodun 36 talollinen (Kuopio: Haatala)

Mattz Mattzsson, 8. komppanian ruodun 36 sotilas (Kuopio: Haatala, Towilalax)

Kinnoin

Mattz, 8. komppanian ruodun 15 talollinen (Leppävirta: Tuppuralamäkj)

Peer Peersson, 8. komppanian ruodun 16 talollinen (Leppävirta: Tuppuralamäkj)

Kinnuin

Anders, 1. komppanian ruodun 125 talollinen (Joroinen: Häyrylä), 2. komppanian ruodun 26 talollinen (Rantasalmi: Achwensalo)

Anders Mattzon, 8. komppanian ruodun 116 talollinen (Leppävirta: Konnuslax)

Arfwed Anders, 2. komppanian ruodun 27 talollinen (Rantasalmi: Achwensalo)

Christer Arfwedsson, 2. komppanian ruodun 52 talollinen (Rantasalmi: Harjuranda)

Erich Erichson, 8. komppanian ruodun 120 talollinen (Leppävirta: Sackarlax)

Eskill, 8. komppanian ruodun 11 talollinen (Leppävirta: Hapamäkj)

Hendrich, 1. komppanian ruodun 141 talollinen (Joroinen: Ruokojärfwi)

Hindrich, 8. komppanian ruodun 31 talollinen (Kuopio: Hamula), 8. komppanian ruodun 97 talollinen (Kuopio: Kärmälax)

Hindrich Ehrson, 8. komppanian ruodun 117 talollinen (Leppävirta: Mustamäkj)

Hindrich Erichson, 8. komppanian ruodun 94 talollinen (Kuopio: Sotkanemj)

Jacob Johansson, 6. komppanian ruodun 9 sotilas (Pieksämäki: Tickalamäki), 6. komppanian ruodun 74 sotilas (Pieksämäki: Langelmä)

Jöran Månsson, 1. komppanian ruodun 136 talollinen (Joroinen: Kåttkatlax)

Lars Påhlsson, 8. komppanian ruodun 5 sotilas (Leppävirta: Kåtalax, Wächwilä, Lietemäkj, Sydenma)

Michell Larsson, 1. komppanian ruodun 124 sotilas (Joroinen: Kåtkatlax, Järfwila)

Niels Anderson, 8. komppanian ruodun 116 talollinen (Leppävirta: Konnuslax)

Ollj, 8. komppanian ruodun 11 talollinen (Leppävirta: Hapamäkj)

Oloff Johanss, 6. komppanian ruodun 16 talollinen (Pieksämäki: Suonijoki)

Peer, 1. komppanian ruodun 136 talollinen (Joroinen: Kattislax)

Påhl Peersson, 1. komppanian ruodun 143 talollinen (Joroinen: Katisalax)

Sigfred Sigfredhson, 8. komppanian ruodun 122 sotilas (Leppävirta: Kåtalax)

Staffan Staffansson, 1. komppanian ruodun 108 talollinen (Leppävirta: Pätromäki)

Kinnuinen

Hindrich Hinderson, 8. komppanian ruodun 53 sotilas (Kuopio: Punnomäkj, Soinlax)

Ifwar, 1. komppanian ruodun 108 talollinen (Leppävirta: Pätromäki)

Peer, 2. komppanian ruodun 126 talollinen (Sulkava: Caipolla)

Påhl Johansson, 1. komppanian ruodun 143 talollinen (Joroinen: Katisalax)

Kinnunen

Erich Erichsson, 8. komppanian ruodun 16 talollinen (Leppävirta: Hangasmäkj)

Peer Peersson, 8. komppanian ruodun 19 sotilas (Leppävirta: Rihiranda, Månnimäkj)

Thomas, 2. komppanian ruodun 69 talollinen (Sääminki: Tålfwaniemj)

Kinnåin

Peer Hanson, 8. komppanian ruodun 115 talollinen (Leppävirta: Kurialaranda)

Kipoin

Anders, 3. komppanian ruodun 80 talollinen (Ristiina: Heininemj)

Cnuth, 3. komppanian ruodun 80 talollinen (Ristiina: Heininemj)

Kipriäin

Lars, 1. komppanian ruodun 67 talollinen (Juva: Tuckala)

Kirjalain

Michell Simonson, 3. komppanian ruodun 116 sotilas (Hirvensalmi: Randakyla, Helpanala)

Kirstinen

Petter Anderson, 3. komppanian ruodun 140 sotilas (Puumala: Kaipola, Ninimäkj)

Kiskin

Hendrich, 1. komppanian ruodun 51 talollinen (Juva: Warpaisenranda)

Laars Nielss:, 2. komppanian ruodun 141 sotilas (Puumala: Kyllelä, Ihala, Hurusalo)

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 45 sotilas (Juva: Jackella, Lipsala, Ylläwesi)

Michell, 1. komppanian ruodun 26 talollinen (Juva: Wächmais)

Thomas Andersson, 1. komppanian ruodun 25 sotilas (Juva: Pitkälax, Yliwessi, Råkola)

Kiskinen

Philip Nielsson, 1. komppanian ruodun 30 sotilas (Juva: Kåsentaipal, Påhjois, Ahåla)

Kittuin

Lars Olofsson, 1. komppanian ruodun 102 talollinen (Juva: Ylläwesi)

Mårthen, 1. komppanian ruodun 127 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Kiukoin

Hendrich, 1. komppanian ruodun 30 talollinen (Juva: Påhjois)

Lars, 1. komppanian ruodun 30 talollinen (Juva: Påhjois)

Kiwinen

Hendrich Peersson, 1. komppanian ruodun 85 talollinen (Mikkeli: Säppoila)

Kiättäwäin

Mattz Anderson, 3. komppanian ruodun 139 talollinen (Puumala: Hauhoila)

Kjrjalain

Peer Simonson, 3. komppanian ruodun 106 talollinen (Hirvensalmi: Hirfwinsalmj)

Kjskin

Grels Nielss:n, 2. komppanian ruodun 117 sotilas (Sulkava: Råkoniemi)

Niels Jörenson, 3. komppanian ruodun 125 sotilas (Hirvensalmi: Månika, Lahnama)

Klåstarin

Augustus, 1. komppanian ruodun 85 talollinen (Mikkeli: Rumullaa)

Knutelain

Thomas Jörensson, 2. komppanian 5. korpraali

Knuthin

Jöran, 3. komppanian ruodun 44 talollinen (Hirvensalmi: Tuckala)

Knutilain

Jöran Jöranson, 3. komppanian ruodun 99 sotilas (Mikkeli: Kåtkatwändenkylla, Närfwälä)

Jöran Jöransson, 1. komppanian 2. korpraali

Knutj

Matz Hindersson, 6. komppanian ruodun 125 sotilas (Iisalmi: Salami, Nissilä)

Kockoin

Matz Erichss, 6. komppanian ruodun 117 talollinen (Iisalmi: Lambawäsi)

Kockoinen

Niels, 6. komppanian ruodun 117 talollinen (Iisalmi: Lambawäsi)

Kohoin

Anders Larss, 2. komppanian ruodun 66 sotilas (Sääminki: Achwwionsarj, Kangais)

Kokanen

Mattz Larson, 8. komppanian ruodun 46 sotilas (Kuopio: Nillsilax, Syfwerilä, Soijerfwi)

Kollioin

Jöran, 3. komppanian ruodun 15 talollinen (Ristiina: Colliola)

Mattz, 3. komppanian ruodun 15 talollinen (Ristiina: Colliola)

Michell, 3. komppanian ruodun 15 talollinen (Ristiina: Colliola)

Mårthen, 3. komppanian ruodun 15 talollinen (Ristiina: Colliola)

Kommonen

Cnuth, 3. komppanian ruodun 21 talollinen (Mäntyharju: Tåifwola)

Mårthen Johanson, 3. komppanian ruodun 96 sotilas (Mäntyharju: Olickala)

Kondia

Matz Hendersson, 2. komppanian ruodun 14 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Kondiain

Laars, 2. komppanian ruodun 140 talollinen (Puumala: Hurusalo)

Koopain

Hindrich Olofss, 2. komppanian ruodun 75 sotilas (Sääminki: Pakarilla, Punnolax, _unnoila)

Kopoin

Philipus Laarss, 6. komppanian ruodun 40 talollinen (Iisalmi: Pörsenmäki)

Kopoinen

Grels Påhlsson, 1. komppanian ruodun 127 sotilas (Joroinen: Häyrylä)

Kopponen

Olof, 8. komppanian ruodun 79 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Kordin

Johan Peersson, 2. komppanian ruodun 112 talollinen (Sulkava: Cardilla)

Michell, 2. komppanian ruodun 112 talollinen (Sulkava: Cardilla)

Kordinen

Anders Hendersson, 2. komppanian ruodun 117 talollinen (Sulkava: Råkoniemi)

Korfwin

Hindrich Påhlsson, 2. komppanian ruodun 48 talollinen (Rantasalmi: Räpåmäki)

Korfwinen

Thomas Påhlsson, 2. komppanian ruodun 11 sotilas (Rantasalmi: Temasalo)

Korhoin

Anders, 2. komppanian ruodun 58 talollinen (Rantasalmi: Joutzenmäkj), 2. komppanian ruodun 123 talollinen (Sulkava: Haltulla)

Hindrich, 3. komppanian ruodun 66 talollinen (Ristiina: Cårhoila)

Kosoin

Johan, 2. komppanian ruodun 52 talollinen (Rantasalmi: Harjuranda)

Kowiakain

Sigfredh Jacobsson, 5. komppanian ruodun 14 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Kranse

Jöran Jöranson, 8. komppanian ruodun 82 sotilas (Kuopio: Tuusnemj)

Krögare

Isack, 8. komppanian ruodun 114 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Johan Isaahsson, 8. komppanian ruodun 10 talollinen (Leppävirta: Hapamäkj)

Kuchkoin

Erich Hendersson, 2. komppanian ruodun 120 talollinen (Sulkava: Maralla)

Johan Olofsson, 2. komppanian ruodun 7 talollinen (Rantasalmi: Tårasalo)

Matz Matsson, 2. komppanian ruodun 10 talollinen (Rantasalmi: Harjuranda)

Matz Michellssonn, 2. komppanian ruodun 9 talollinen (Rantasalmi: Harjuranda)

Kucka

Mattz, 3. komppanian ruodun 132 talollinen (Hirvensalmi: Parckåila)

Kucko (Hapa Kucko)

Johan, 2. komppanian ruodun 57 talollinen (Rantasalmi: Parkumäkj)

Kuckoin

Erich Peerss, 6. komppanian ruodun 67 talollinen (Pieksämäki: Letenmäki)

Hindrich Eskielson, 3. komppanian ruodun 103 talollinen (Mikkeli: Håckäla)

Matz Brusiusson, 2. komppanian ruodun 107 sotilas (Kerimäki: Hefwoisalo, Wara)

Philip, 2. komppanian ruodun 127 talollinen (Sulkava: Kammola)

Kuckoinen

Johan Peerss, 6. komppanian ruodun 89 talollinen (Pieksämäki: Käpysahlo)

Kufwain

Anders Anders:, 3. komppanian ruodun 36 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Peer Nielson, 3. komppanian ruodun 37 talollinen (Mikkeli: Kårpijärfwj)

Kufwainn

Oloff, 2. komppanian ruodun 61 talollinen (Rantasalmi: Hefwoinlax)

Kuhoin

Erich, 3. komppanian ruodun 23 talollinen (Mäntyharju: Tåifwola)

Kuifwalain

, 6. komppanian ruodun 7 talollinen (Pieksämäki: Rummukamäki)

Michell Påhlsson, 6. komppanian ruodun 7 sotilas (Pieksämäki: Rummukamäki, Utriala)

Peer Påhlsson, 6. komppanian ruodun 13 sotilas (Pieksämäki: Utriala, Kåsolansaari, Tehuxniemi)

Kuituin

Hans Påhlsson, 6. komppanian ruodun 80 sotilas (Pieksämäki: Kandala, Sikalansari, Niskamäki)

Lars, 3. komppanian ruodun 135 talollinen (Hirvensalmi: Kuitula)

Matz Joranss, 6. komppanian ruodun 19 talollinen (Pieksämäki: Nininiemi)

Michell, 3. komppanian ruodun 135 talollinen (Hirvensalmi: Kuitula)

Thomas, 3. komppanian ruodun 135 talollinen (Hirvensalmi: Kuitula)

Kumbulain

Anders Andersson, 8. komppanian ruodun 13 sotilas (Leppävirta: Kurialaranda)

Kuningas

Lars Henderssonn, 2. komppanian ruodun 118 sotilas (Sulkava: Råkoniemi, Idelax)

Kuockain

Lars Laarsson, 6. komppanian ruodun 38 sotilas (Iisalmi: Sutelaby)

Kuolemain

Anders Andersson, 1. komppanian ruodun 137 talollinen (Joroinen: Ruokoniemi)

Eskill, 1. komppanian ruodun 127 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Niels, 1. komppanian ruodun 128 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Kuossmamiuko

Peer Johansson, 1. komppanian ruodun 103 talollinen (Juva: Näringh)

Kupiain

Peer, 2. komppanian ruodun 107 talollinen (Kerimäki: Wara)

Thomas, 3. komppanian ruodun 2 talollinen (Ristiina: Kaipiala)

Thomas Thomason, 3. komppanian ruodun 2 talollinen (Ristiina: Kaipiala)

Kupsa

Peer, 1. komppanian ruodun 54 talollinen (Juva: Kiskiläniemmi)

Kupsain

Peer, 1. komppanian ruodun 54 talollinen (Juva: Kiskiläniemmi)

Kurckj

Hindrich, 3. komppanian ruodun 43 talollinen (Hirvensalmi: Syskälä)

Kurfwain

Jöns Christersson, 2. komppanian ruodun 44 talollinen (Puumala: _illiala)

Kurfwiain

Johan Greelson, 3. komppanian ruodun 117 sotilas (Hirvensalmi: Hyrylä, Kychkylanemj)

Kurfwin

Anders Michelsson, 3. komppanian ruodun 82 talollinen (Ristiina: Kurwila)

Anderss Johanson, 3. komppanian ruodun 73 sotilas (Ristiina: Lindunemj, Hardikala)

Greels, 3. komppanian ruodun 83 talollinen (Ristiina: Ahlasjärwj)

Påhll Michelsson, 3. komppanian ruodun 83 talollinen (Ristiina: Ahlasjärwj)

Kurfwinen

Hans, 6. komppanian ruodun 132 talollinen (Iisalmi: Wieremä)

Kurickain

Laars Peerss, 6. komppanian ruodun 85 talollinen (Pieksämäki: Suontientaipal)

Kurki

Anders Nielsson, 1. komppanian ruodun 130 talollinen (Joroinen: Syfwenma)

Jacob, 5. komppanian ruodun 22 talollinen (Kangasniemi: Kähkola)

Simon Matsson, 1. komppanian ruodun 14 talollinen (Mikkeli: Päckola)

Kuroin

Michell Anderson, 8. komppanian ruodun 59 sotilas (Kuopio: Kuronlax)

Kuronen

Anders, 8. komppanian ruodun 59 talollinen (Kuopio: Kuronlax)

Mattz Mattzson, 8. komppanian ruodun 58 talollinen (Kuopio: Kuronlax)

Kurroin

Peer Olofsson, 1. komppanian ruodun 131 sotilas (Joroinen: Jåckas S:n Pöllöläby, Kaitaisby)

Kutfwoin

Lars Påhlssonn, 2. komppanian ruodun 60 talollinen (Rantasalmi: Achwensalmj)

Påhl Erichsson, 2. komppanian ruodun 18 sotilas (Rantasalmi: Kolkontaipal, Hijsmäkj)

Kutilain

Lars Peersson, 6. komppanian ruodun 141 sotilas (Iisalmi: Idensalmiby)

Mårten, 6. komppanian ruodun 141 talollinen (Iisalmi: Idensalmiby)

Oloff, 2. komppanian ruodun 14 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj), 6. komppanian ruodun 124 talollinen (Iisalmi: Pardala)

Peer, 6. komppanian ruodun 141 talollinen (Iisalmi: Idensalmiby)

Kutwoin

Staffan Erichsson, 2. komppanian ruodun 22 talollinen (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Kuwain

Anders Andersson, 1. komppanian ruodun 71 talollinen (Mikkeli: Wanhala)

Matz Christersson, 1. komppanian ruodun 71 talollinen (Mikkeli: Wanhala)

Kuålmain

Påhl Staffanson, 8. komppanian ruodun 53 talollinen (Kuopio: Soinlax)

Kyllein

Måns, 1. komppanian ruodun 115 talollinen (Leppävirta: Pusilantaipal)

Kylloin

Påhl, 2. komppanian ruodun 128 talollinen (Puumala: Kyllela)

Kyllynen

Cnuth Anderson, 3. komppanian ruodun 18 sotilas (Mäntyharju: Myntilä)

Kylläin

Erich, 1. komppanian ruodun 122 talollinen (Joroinen: Kärisalo)

Eskill, 1. komppanian ruodun 18 talollinen (Mikkeli: Taipallaby)

Hindrich, 2. komppanian ruodun 141 talollinen (Puumala: Kyllelä)

Oloff Peersson, 1. komppanian ruodun 135 talollinen (Joroinen: Måndolamäki)

Kyllöin

Påhl Hansson, 2. komppanian ruodun 139 sotilas (Puumala: _ikonsalo, _ndusalo)

Kyreläin

Eskell, 1. komppanian ruodun 114 talollinen (Leppävirta: Warckaus)

Kyro

Erich, 3. komppanian ruodun 74 talollinen (Ristiina: Pättilä)

Erich Erichson, 3. komppanian ruodun 76 talollinen (Ristiina: Härckälä)

Mattz, 3. komppanian ruodun 74 talollinen (Ristiina: Pättilä)

Kyroin

Thomas, 1. komppanian ruodun 90 talollinen (Mikkeli: Lahnama)

Kå_sa

Erich, 2. komppanian ruodun 84 talollinen (Kerimäki: Simanala)

Kåaoin

Anders, 2. komppanian ruodun 67 talollinen (Sääminki: Pällosalo)

Kåck

Johan Eskelss, 2. komppanian ruodun 133 sotilas (Puumala: Himahua, Peteniemj, Sippileniemj, Såppolaniemj)

Lars Mattzson, 3. komppanian ruodun 19 talollinen (Mäntyharju: Myntilä)

Kåckain

Lars, 3. komppanian ruodun 42 talollinen (Hirvensalmi: Halkola)

Kåckarin

Oloff Erichson, 8. komppanian ruodun 128 talollinen (Iisalmi: Pajuierfwi)

Oloff Oloffson, 8. komppanian ruodun 128 talollinen (Iisalmi: Pajuierfwi)

Kåckoin

Erich, 2. komppanian ruodun 67 talollinen (Sääminki: Pällosalo)

Erich Olofsson, 1. komppanian ruodun 118 talollinen (Joroinen: Råkoniemi)

Matz, 2. komppanian ruodun 66 talollinen (Sääminki: Kangais)

Kåckoinen

Hindrich, 6. komppanian ruodun 42 talollinen (Iisalmi: Wieremä)

Kåfwain

Lars, 1. komppanian ruodun 75 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Mårthen, 1. komppanian ruodun 22 talollinen (Mikkeli: Kåfwala)

Kåifwakain

Jöns, 3. komppanian ruodun 85 talollinen (Ristiina: Kåifwakala)

Jöns Jönson, 3. komppanian ruodun 126 talollinen (Hirvensalmi: Pelckälä)

Lars, 3. komppanian ruodun 14 talollinen (Ristiina: Kåifwakala)

Mårthen Jönson, 3. komppanian ruodun 85 sotilas (Ristiina: Simoila, Walckola, Kåifwakala)

Påhll Påhlson, 3. komppanian ruodun 86 talollinen (Ristiina: Kålliala)

Kåifwisto

Greels Olufzfon, 3. komppanian ruodun 109 sotilas (Hirvensalmi: Wanhamäkj, Hämmänmäkj)

Kåikalain

Hans Hansson, 1. komppanian ruodun 77 talollinen (Mikkeli: Hijrola)

Kåistinen

Hindrich Hinderssonn, 2. komppanian ruodun 91 sotilas (Kerimäki: Mackoila)

Påhl Anderson, 8. komppanian ruodun 92 talollinen (Kuopio: Enanlax)

Påhl Påhlsson, 8. komppanian ruodun 25 talollinen (Kuopio: Wehmersalmi)

Kållioin

Matz Matssonn, 6. komppanian ruodun 28 sotilas (Iisalmi: Kauppila, Ryhäläby)

Kåmpa

Lars Anderson, 3. komppanian ruodun 136 talollinen (Hirvensalmi: Kuitula)

Kåndia

Lars Michelsson, 1. komppanian ruodun 48 talollinen (Juva: Kaihumäki)

Påhl, 1. komppanian ruodun 32 talollinen (Juva: Mäkiöis)

Kåndiain

Lucas Hendersson, 1. komppanian ruodun 48 sotilas (Juva: Månnimäki, Kaihumäki)

Kånoin

Oloff Påhlss, 6. komppanian ruodun 126 talollinen (Iisalmi: Luåpoeby)

Peer, 6. komppanian ruodun 126 sotilas (Iisalmi: Luåpoeby)

Påhl, 6. komppanian ruodun 126 talollinen (Iisalmi: Luåpoeby)

Kånstj

Anders, 2. komppanian ruodun 124 talollinen (Sulkava: Mändys)

Kåntin

Anders, 1. komppanian ruodun 24 talollinen (Juva: Hetajärfwi)

Kåpoin

Anders Andersson, 8. komppanian ruodun 3 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Anders Christersson, 1. komppanian ruodun 7 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Hendrich Ohlsson, 1. komppanian ruodun 111 talollinen (Leppävirta: Sarkamäki)

Hindrich Hindersson, 8. komppanian ruodun 9 talollinen (Leppävirta: Jurikala)

Hindrich Olofsson, 8. komppanian ruodun 113 talollinen (Leppävirta: Timoila)

Johan, 8. komppanian ruodun 6 talollinen (Leppävirta: Paukarlax), 8. komppanian ruodun 119 talollinen (Leppävirta: Lylymäkj)

Olof, 8. komppanian ruodun 1 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Oloff Påhlsson, 8. komppanian ruodun 22 sotilas (Leppävirta: Sakarlax, Unukansahlo)

Peer, 8. komppanian ruodun 119 talollinen (Leppävirta: Lylymäkj)

Sigfredh Christersson, 8. komppanian ruodun 10 talollinen (Leppävirta: Waristaipal)

Kåpoinen

Oloff, 8. komppanian ruodun 102 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Kåponen

Christer, 8. komppanian ruodun 18 talollinen (Leppävirta: Rihiranda)

Eskill, 8. komppanian ruodun 18 talollinen (Leppävirta: Rihiranda)

Påhl Larsson, 8. komppanian ruodun 3 sotilas (Leppävirta: Läppäwirda)

Kåppoin

Petter, 8. komppanian ruodun 19 talollinen (Leppävirta: Rihiranda)

Kåpponen

Iffwar, 8. komppanian ruodun 79 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Kåppåin

Petter Larsson, 8. komppanian ruodun 2 sotilas (Leppävirta: Läppäwirda)

Kårdilain

Peer Larsson, 8. komppanian ruodun 26 talollinen (Kuopio: Ritonemi)

Kårhoin

Christer Nielsson, 6. komppanian ruodun 100 sotilas (Iisalmi: Läppwätelenmäki, Pörsenmäki)

Eskell Larsson, 1. komppanian ruodun 73 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Eskell Olofsson, 1. komppanian ruodun 101 talollinen (Juva: Ylläwesi)

Eskiell Påhlson, 3. komppanian ruodun 66 talollinen (Ristiina: Cårhoila)

Hind:, 3. komppanian ruodun 65 talollinen (Ristiina: Cårhoila)

Johan, 3. komppanian ruodun 115 talollinen (Hirvensalmi: Pettilalax)

Johan Hanson, 3. komppanian ruodun 11 sotilas (Ristiina: Cårpälä, Pättilä)

Johan Mattzson, 3. komppanian ruodun 50 sotilas (Ristiina: Parckatnemj)

Johan Peersson, 1. komppanian ruodun 87 talollinen (Mikkeli: Nårola)

Jöran Hansson, 1. komppanian ruodun 102 talollinen (Juva: Ylläwesi)

Jöran Hendersson, 5. komppanian ruodun 15 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Jöran Påhlson, 3. komppanian ruodun 66 talollinen (Ristiina: Cårhoila)

Jöran Påhlsson, 3. komppanian ruodun 66 sotilas (Ristiina: Cårhoila)

Lars, 1. komppanian ruodun 19 talollinen (Mikkeli: Marjaniemi)

Lars Anderson, 3. komppanian ruodun 12 talollinen (Ristiina: Pättilä)

Lars Johanson, 3. komppanian ruodun 12 talollinen (Ristiina: Pättilä)

Mattz, 3. komppanian ruodun 65 talollinen (Ristiina: Cårhoila)

Mattz Anderson, 3. komppanian ruodun 66 talollinen (Ristiina: Cårhoila)

Michell Olufzson, 3. komppanian ruodun 54 talollinen (Ristiina: Outila)

Mårthen Påhlsson, 3. komppanian ruodun 24 talollinen (Mikkeli: Räpåla)

Olof Nielsson, 5. komppanian ruodun 10 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Oloff Olofsson, 1. komppanian ruodun 7 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Oluff, 3. komppanian ruodun 63 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Peer Jöransson, 1. komppanian ruodun 102 sotilas (Juva: Ylläwesi, Råkåla)

Per Anderson, 3. komppanian ruodun 66 talollinen (Ristiina: Cårhoila)

Philip Peersson, 1. komppanian ruodun 19 talollinen (Mikkeli: Marjaniemi)

Philpus, 8. komppanian ruodun 104 talollinen (Kuopio: Suåjärf)

Påhl Andersson, 1. komppanian ruodun 97 talollinen (Mikkeli: Hauckakårhoin)

Påhl Niehlsson, 8. komppanian ruodun 48 talollinen (Kuopio: Haminalax)

Samuel, 1. komppanian ruodun 3 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Sigfred, 6. komppanian ruodun 102 talollinen (Iisalmi: Säläwäby)

Thomas, 5. komppanian ruodun 10 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Thomas Påhlsson, 1. komppanian ruodun 97 sotilas (Mikkeli: Hauckakårhoin, Hachkola, Parckilla)

Kårhoin (Hauka Kårhoin)

Påhl Eskelsson, 1. komppanian ruodun 19 talollinen (Mikkeli: Marjaniemi)

Kårhoinen

Hans Hansson, 8. komppanian ruodun 39 talollinen (Kuopio: Hirfwimäkj)

Hanss, 8. komppanian ruodun 52 talollinen (Kuopio: Rytky)

Hindrich, 8. komppanian ruodun 46 talollinen (Kuopio: Soijerfwi)

Isach, 8. komppanian ruodun 37 talollinen (Kuopio: Soijärfwi)

Sigfredh, 8. komppanian ruodun 46 talollinen (Kuopio: Soijerfwi)

Kårpel:n

Jacob Jacobson, 3. komppanian ruodun 11 talollinen (Ristiina: Cårpälä)

Kårpelain

Anders Person, 3. komppanian ruodun 11 talollinen (Ristiina: Cårpälä)

Jacob Larson, 3. komppanian ruodun 11 talollinen (Ristiina: Cårpälä)

Kårpilain

Erich Matsson, 1. komppanian ruodun 71 sotilas (Mikkeli: Wanhala)

Kårpinen

Påhl Påhlsson, 6. komppanian ruodun 139 sotilas (Iisalmi: Wechmasierfwi, Säläwä, Laakaby)

Kårpinn

Peer Nielsson, 2. komppanian ruodun 49 talollinen (Rantasalmi: Woinsallmj)

Kårpj

Hindrich, 3. komppanian ruodun 42 talollinen (Hirvensalmi: Halkola)

Johan, 3. komppanian ruodun 42 talollinen (Hirvensalmi: Halkola)

Kårtin

Cnuth, 3. komppanian ruodun 6 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Kårtjain

Lars Larsson, 3. komppanian ruodun 29 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Kårtt

Hendrich Johanson, 8. komppanian ruodun 37 sotilas (Kuopio: Soijärfwi, Keyrytyby, Wirmalax)

Kåsa

Hindrich Hindersson, 8. komppanian ruodun 15 talollinen (Leppävirta: Läppämäkj)

Kåskimies

Mattz Johanson, 3. komppanian ruodun 3 sotilas (Ristiina: Pylckälä, Huttula)

Kåskislambj

Jöns, 3. komppanian ruodun 46 talollinen (Hirvensalmi: Månikala)

Kåsoin

Abraham, 2. komppanian ruodun 33 talollinen (Sääminki: Kåsålo)

Abraham Oloffson, 8. komppanian ruodun 20 talollinen (Leppävirta: Ninimäkj)

Anders, 2. komppanian ruodun 34 talollinen (Sääminki: Rijtosarj), 2. komppanian ruodun 73 talollinen (Sääminki: Kallislax)

Hans Matsson, 2. komppanian ruodun 96 talollinen (Kerimäki: Råkålax)

Hendrich, 1. komppanian ruodun 112 talollinen (Leppävirta: Kurolax)

Johan, 2. komppanian ruodun 33 talollinen (Sääminki: Kåsålo)

Laars, 2. komppanian ruodun 36 talollinen (Sääminki: Jatilla)

Oloff, 1. komppanian ruodun 112 talollinen (Leppävirta: Kurolax)

Thomas, 2. komppanian ruodun 95 talollinen (Kerimäki: Hapaniemj)

Kåsoinen

Anders, 6. komppanian ruodun 13 talollinen (Pieksämäki: Kåsolansaari)

Kåssain

Lars, 8. komppanian ruodun 12 talollinen (Leppävirta: SoinilanSalmj)

Kåssmain

Matz, 1. komppanian ruodun 66 talollinen (Juva: Kåssmala)

Kåsso

Anders Påhlsson, 3. komppanian ruodun 70 sotilas (Ristiina: Öwässj, Lindunemj)

Hans Påhlsson, 3. komppanian ruodun 70 sotilas (Ristiina: Öwässj, Lindunemj)

Hindrich Hinderson, 3. komppanian ruodun 71 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Påhl, 3. komppanian ruodun 7 talollinen (Ristiina: Häckilä)

Simon Cnutson, 3. komppanian ruodun 71 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Kåstiain

Mårten, 2. komppanian ruodun 76 talollinen (Sääminki: _unnoila)

Kåstinen

Hindrich, 8. komppanian ruodun 28 talollinen (Kuopio: Wechmarsalmj)

Johan, 2. komppanian ruodun 81 talollinen (Kerimäki: Klåstarilla)

Påhl, 8. komppanian ruodun 28 talollinen (Kuopio: Wechmarsalmj)

Kåtilain

Gustaff Hendersson, 1. komppanian ruodun 110 sotilas (Leppävirta: Ramukala)

Thomas Olofsson, 1. komppanian ruodun 29 talollinen (Juva: Soiniemi)

Kåtilainen

Lars, 8. komppanian ruodun 120 talollinen (Leppävirta: Sackarlax)

Thomas Peersson, 1. komppanian ruodun 69 sotilas (Juva: Wårenma, Narilla)

Kåttilain

Mårthen, 3. komppanian ruodun 44 talollinen (Hirvensalmi: Pietilä)

Peer Larson, 3. komppanian ruodun 117 talollinen (Hirvensalmi: Hyrylä)

Kåttro

Oloff, 2. komppanian ruodun 42 talollinen (Puumala: _inisawij)

Kåwain

Lars Grelsson, 5. komppanian ruodun 18 talollinen (Kangasniemi: Hangasmäki)

Matz Matsson, 5. komppanian ruodun 18 talollinen (Kangasniemi: Hangasmäki)

Michel Staffansson, 1. komppanian ruodun 21 sotilas (Mikkeli: Kyrckioby)

Peer Michelson, 5. komppanian ruodun 18 talollinen (Kangasniemi: Hangasmäki)

Staffan, 1. komppanian ruodun 21 talollinen (Mikkeli: Kyrckioby)

Kåwasin

Påhl Peersson, 5. komppanian ruodun 34 sotilas (Kangasniemi: Haltula, Rauhajärwi, Salmenby)

Kåwiakain

Niels, 5. komppanian ruodun 17 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Oloff Jacobsson, 5. komppanian ruodun 15 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Kächkoin

Christer Matzson, 3. komppanian ruodun 103 talollinen (Mikkeli: Håckäla)

Hindrich, 8. komppanian ruodun 56 talollinen (Kuopio: Hirfwilax)

Hindrich Jörenson, 8. komppanian ruodun 105 sotilas (Kuopio: Suåjerf, Karytynby)

Matz Anderss, 2. komppanian ruodun 67 sotilas (Sääminki: Pällosalo)

Kächköin

Christer Olofsson, 6. komppanian ruodun 99 sotilas (Iisalmi: Martickala, Ollickala)

Erich Olofss, 6. komppanian ruodun 108 sotilas (Iisalmi: Palois, Ullmala)

Thomas Jacobsson, 1. komppanian ruodun 95 talollinen (Mikkeli: Kächkylä)

Käckoin

Lars Olufzson, 3. komppanian ruodun 35 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Matz Peerss, 6. komppanian ruodun 128 sotilas (Iisalmi: Niemisierfwi, Hautaierfwi)

Peer Hanson, 8. komppanian ruodun 110 sotilas (Kuopio: Haloila, Jurikamäkj)

Påhll, 3. komppanian ruodun 140 talollinen (Puumala: Kaipola)

Sigfredh Simonson, 3. komppanian ruodun 103 sotilas (Mikkeli: Håckäla, Kyssiäsalao, Laitiala)

Thomas Andersson, 1. komppanian ruodun 46 sotilas (Juva: Råkola, Knutilamäki, Wuorenma)

Käckolin

Erich Hansson, 1. komppanian ruodun 68 talollinen (Juva: Wårenma)

Kähkoin

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 83 talollinen (Mikkeli: Säppoila)

Käifwärin

Hendrich, 1. komppanian ruodun 12 talollinen (Mikkeli: Nårola)

Käinoin

Anders, 8. komppanian ruodun 16 talollinen (Leppävirta: Tuppuralamäkj)

Erich Påhlsson, 8. komppanian ruodun 8 sotilas (Leppävirta: Samais)

Måns, 8. komppanian ruodun 16 talollinen (Leppävirta: Tuppuralamäkj)

Käjönen

Oloff Hendersson, 8. komppanian ruodun 64 talollinen (Kuopio: Pölliaby)

Käkäläin

Christer Hendersson, 8. komppanian 1. korpraali

Påhl, 8. komppanian ruodun 81 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Kälinn

Grels, 2. komppanian ruodun 137 talollinen (Puumala: Kaupilla)

Peer, 2. komppanian ruodun 137 talollinen (Puumala: Kaupilla)

Källiain

Anders Peersson, 1. komppanian ruodun 97 talollinen (Mikkeli: Hachkola)

Källionen

Anders Peerson, 8. komppanian ruodun 49 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

Kämiläin

Niels, 1. komppanian ruodun 24 talollinen (Juva: Håttila)

Kämmäläin

Clemeth Klemetzson, 3. komppanian ruodun 92 sotilas (Mäntyharju: Lachnanemj)

Hindrich Klämetzson, 3. komppanian ruodun 22 sotilas (Mäntyharju: Lachnanemj, Safwinemj)

Kämäin

Peer Matsson, 2. komppanian ruodun 84 talollinen (Kerimäki: Simanala)

Kämälain

Eskell, 1. komppanian ruodun 32 talollinen (Juva: Mäkiöis)

Kämäräin

Jacob Peersson, 6. komppanian ruodun 44 sotilas (Iisalmi: Ruotanmäki, Pårowesi)

Kämäräinen

Peer, 6. komppanian ruodun 122 talollinen (Iisalmi: Luupoeby)

Kärckein

Anders Jörensson, 2. komppanian ruodun 55 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Bertill, 2. komppanian ruodun 74 talollinen (Sääminki: Kurkella)

Johan Laarss, 6. komppanian ruodun 120 sotilas (Iisalmi: Kiuruwesi)

Laars Thomass, 6. komppanian ruodun 116 talollinen (Iisalmi: Källliojärwi)

Mårten, 2. komppanian ruodun 74 talollinen (Sääminki: Kurkella)

Kärckeinn

Peer Peersson, 6. komppanian ruodun 128 talollinen (Iisalmi: Hautaierfwi)

Kärckin

Elias Månsson, 2. komppanian ruodun 35 sotilas (Sääminki: Mickolanemj, Pickila, Saakonsarj)

Kärckäin

, 1. komppanian ruodun 125 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Anders, 2. komppanian ruodun 72 talollinen (Sääminki: Pijrheniemi)

Anders Peerson, 8. komppanian ruodun 132 talollinen (Iisalmi: Häinämäkj)

Jöns, 6. komppanian ruodun 128 talollinen (Iisalmi: Hautaierfwi)

Jöns Oloffsson, 6. komppanian ruodun 115 talollinen (Iisalmi: Källiojerfwi)

Michell, 8. komppanian ruodun 50 talollinen (Kuopio: Airaxela)

Mårten, 6. komppanian ruodun 129 talollinen (Iisalmi: Hautaierfwi)

Oloff Oloffss, 6. komppanian ruodun 129 talollinen (Iisalmi: Hautaierfwi)

Peer Oloffss, 6. komppanian ruodun 115 talollinen (Iisalmi: Källiojerfwi)

Påhl Johannss, 6. komppanian ruodun 115 talollinen (Iisalmi: Källiojerfwi)

Kärckäin (Pöxi Kärckäin)

Peer Olofss, 6. komppanian ruodun 129 talollinen (Iisalmi: Hautaierfwi)

Kärckän

Johan Olofsson, 1. komppanian ruodun 128 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Kärf:n

Mårten Erichsson, 6. komppanian ruodun 82 talollinen (Pieksämäki: Maawessi)

Kärfwin

Clemet, 2. komppanian ruodun 85 talollinen (Kerimäki: Simanala)

Hindrich, 2. komppanian ruodun 103 talollinen (Kerimäki: Katamo)

Ifwar, 2. komppanian ruodun 27 talollinen (Rantasalmi: Achwensalo)

Laars Olofsson, 2. komppanian ruodun 5 talollinen (Rantasalmi: Osinkonmäki)

Niels Staffansson, 1. komppanian ruodun 118 talollinen (Joroinen: Wättilä)

Kärfwinen

Oloff Christerson, 8. komppanian ruodun 74 sotilas (Kuopio: Akonwässi, Westinemj)

Peer Johanss, 2. komppanian ruodun 65 sotilas (Sääminki: Achwwionsarj)

Käriainen

Måns Hansson, 6. komppanian ruodun 63 talollinen (Pieksämäki: Haukwori)

Käriäin

Anders Hämingson, 8. komppanian ruodun 139 talollinen (Iisalmi: Närckoby)

Oloff, 6. komppanian ruodun 22 talollinen (Pieksämäki: Haukiwori)

Oloff Peersson, 6. komppanian ruodun 70 talollinen (Pieksämäki: Haukiwori)

Påhl Anderss, 6. komppanian ruodun 98 talollinen (Iisalmi: Nerkoby)

Käriäläin

Lars Larson, 3. komppanian ruodun 97 sotilas (Mikkeli: Kärjälä, Ruokala, Syfwänmaby)

Kärjäin

Johan Peersson, 1. komppanian ruodun 9 talollinen (Mikkeli: Alama)

Lars Hendersson, 1. komppanian ruodun 93 talollinen (Mikkeli: Kärjälä)

Lars Jönson, 3. komppanian ruodun 97 talollinen (Mikkeli: Kärjälä)

Lars Larson, 3. komppanian ruodun 97 talollinen (Mikkeli: Kärjälä)

Matz Larsson, 1. komppanian ruodun 93 talollinen (Mikkeli: Kärjälä)

Peer, 1. komppanian ruodun 83 talollinen (Mikkeli: Säppoila)

Peer Påhlsson, 1. komppanian ruodun 93 talollinen (Mikkeli: Kärjälä)

Kärkein

Lars Hindrichss, 6. komppanian ruodun 136 talollinen (Iisalmi: Kallioierfwi)

Peer Nielssonn, 2. komppanian ruodun 61 talollinen (Rantasalmi: Koifwumäkj)

Peer Peerssonn, 2. komppanian ruodun 12 talollinen (Rantasalmi: Pirihlä)

Thomas Larsson, 6. komppanian ruodun 116 sotilas (Iisalmi: Källliojärwi, Ossmangi)

Thomas Thomass, 6. komppanian ruodun 136 talollinen (Iisalmi: Kallioierfwi)

Kärkj Mullj

Anders, 2. komppanian ruodun 13 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Kärkäin

Oloff Laarss, 6. komppanian ruodun 77 talollinen (Pieksämäki: Kärckälä)

Påhl Påhlssonn, 6. komppanian ruodun 77 talollinen (Pieksämäki: Kärckälä)

Käroin

Anders Oloffsson, 8. komppanian ruodun 14 talollinen (Leppävirta: Kurialaranda)

Matz Påhlsson, 2. komppanian ruodun 109 talollinen (Kerimäki: Wahersalo)

Kärpäl:n

Olof Andersson, 5. komppanian ruodun 3 talollinen (Kangasniemi: Luusnemi)

Kärri

Mårthen Mårthensson, 1. komppanian ruodun 117 sotilas (Joroinen: Jårosniemi, Lahnalax, Joroisniemi)

Mårthen Peersson, 1. komppanian ruodun 117 talollinen (Joroinen: Jårosniemi)

Kärrie

Jöran Peersson, 1. komppanian ruodun 40 talollinen (Juva: Pulckila)

Käråin

Mattz Johanson, 3. komppanian ruodun 123 sotilas (Hirvensalmi: Såckala)

Käräin

Johan Påhlsson, 3. komppanian ruodun 116 talollinen (Hirvensalmi: Randakyla)

Lars, 3. komppanian ruodun 128 talollinen (Hirvensalmi: Taipalby)

Niels, 3. komppanian ruodun 118 talollinen (Hirvensalmi: Taipalby)

Kärämies

Cnuth, 3. komppanian ruodun 133 talollinen (Hirvensalmi: Suosalmj)

Lars, 3. komppanian ruodun 133 talollinen (Hirvensalmi: Malwalamj)

Peer Erichson, 3. komppanian ruodun 133 talollinen (Hirvensalmi: Suosalmj)

Käto

Mattz Mattzson, 8. komppanian ruodun 96 talollinen (Kuopio: Tåfwilalax)

Kättu

Knuth Thomason, 3. komppanian ruodun 22 talollinen (Mäntyharju: Safwinemj)

Kättuin

Anders, 1. komppanian ruodun 56 talollinen (Juva: Hietajärwi)

Laars, 6. komppanian ruodun 131 talollinen (Iisalmi: Idensallmiby)

Lars Matsson, 1. komppanian ruodun 126 talollinen (Joroinen: Jåckas S:n och Hetajärfwiby)

Kättuinen

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 103 sotilas (Juva: Näringh)

Peer, 2. komppanian ruodun 47 talollinen (Rantasalmi: Räpåmäki)

Könöin

Anders Anders, 6. komppanian ruodun 18 sotilas (Pieksämäki: Kuifwasniemi, Kuumäki, Letenmäki)

Hendrich Påhlsson, 1. komppanian ruodun 113 talollinen (Leppävirta: Kurolax)

Ifwar Hansson, 1. komppanian ruodun 111 talollinen (Leppävirta: Sarkamäki)

Oloff, 1. komppanian ruodun 113 talollinen (Leppävirta: Kurolax)

Oloff Hinderson, 8. komppanian ruodun 93 sotilas (Kuopio: Putusmäkj, Putusallmj)

Peer Olofsson, 1. komppanian ruodun 136 talollinen (Joroinen: Kåttkatlax)

Påhl Påhlsson, 8. komppanian ruodun 2 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Staffan, 1. komppanian ruodun 113 talollinen (Leppävirta: Kurolax)

LAlkuun

Laakoin

Laars Larsson, 6. komppanian ruodun 57 talollinen (Pieksämäki: Suontentaipal)

Lachman

Erich Erichsson, 1. komppanian ruodun 112 talollinen (Leppävirta: Sarkamäki)

Michel Andersson, 1. komppanian ruodun 110 talollinen (Leppävirta: Ramukala)

Lafwa

Peer Andersson, 1. komppanian ruodun 141 sotilas (Joroinen: Ruokojärfwi, Kåtkatlax, Katisalax)

Lafwickain

Lars, 2. komppanian ruodun 103 talollinen (Kerimäki: Katamo)

Lagmain

Michell Henderss, 2. komppanian ruodun 54 sotilas (Rantasalmi: Temasalo, Hijsmäkj, Temasalo, Hijsmäkj)

Lagman

Matz Matsson, 2. komppanian ruodun 116 sotilas (Sulkava: Telataipal, Hintzalla och Aufwilla)

Lahiainen

Jacob, 8. komppanian ruodun 80 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Lahikain

Markus, 5. komppanian ruodun 11 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Påhl Knutsson, 5. komppanian ruodun 11 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Lahikainen

Niels Knutsson, 5. komppanian ruodun 11 sotilas (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Lahin

Thomas Mårthensson, 5. komppanian ruodun 19 talollinen (Kangasniemi: Säppälä)

Lahinen

Hendrich Johansson, 1. komppanian ruodun 39 sotilas (Juva: Remojärfwi, Pylckälä)

Olof, 1. komppanian ruodun 10 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Lahsoin

Christer Jacobson, 3. komppanian ruodun 14 talollinen (Ristiina: Kåifwakala)

Laickis

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 74 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Laidikain

Erich, 1. komppanian ruodun 9 talollinen (Mikkeli: Wächmais)

Laihain

Anders Hanson, 8. komppanian ruodun 98 sotilas (Kuopio: Kärmälax, Halola)

Laihiain

Lars, 3. komppanian ruodun 6 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Laitiain

Lars, 3. komppanian ruodun 61 talollinen (Ristiina: Witzhiälä)

Peer Person, 3. komppanian ruodun 103 talollinen (Mikkeli: Laitiala)

Laitin

Christer Hemminghson, 8. komppanian ruodun 121 talollinen (Leppävirta: Osmaiärfwi)

Christer Larsson, 5. komppanian ruodun 26 talollinen (Kangasniemi: Laitiala)

Dawidh, 3. komppanian ruodun 62 talollinen (Ristiina: Lahzila)

Dawidh Mattzson, 3. komppanian ruodun 53 sotilas (Ristiina: Kapola, Lydikala)

Erich, 2. komppanian ruodun 11 talollinen (Rantasalmi: Temasalo)

Erich Christersson, 1. komppanian ruodun 91 talollinen (Mikkeli: Åhensalo)

Erich Johansson, 8. komppanian ruodun 123 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Eskiell, 3. komppanian ruodun 23 talollinen (Mäntyharju: Tåifwola)

Frantz, 3. komppanian ruodun 62 talollinen (Ristiina: Lahzila)

Hans Clemetsson, 8. komppanian ruodun 6 talollinen (Leppävirta: Sydenma)

Hans Grelsson, 3. komppanian ruodun 69 talollinen (Ristiina: Såckala)

Hind:, 3. komppanian ruodun 42 talollinen (Hirvensalmi: Hyryla)

Johan Johanson, 8. komppanian ruodun 124 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Johan Matzson, 1. komppanian ruodun 124 talollinen (Joroinen: Kåtkatlax)

Lars, 3. komppanian ruodun 62 talollinen (Ristiina: Lahzila)

Lars Månsson, 5. komppanian ruodun 12 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Matz Bengdtsson, 5. komppanian ruodun 13 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Michell Mårthensson, 5. komppanian ruodun 26 talollinen (Kangasniemi: Laitiala)

Olof Staffansson, 1. komppanian ruodun 100 talollinen (Juva: Kaukala el:r Ahola)

Oloff, 8. komppanian ruodun 5 talollinen (Leppävirta: Sydenma)

Oluff, 3. komppanian ruodun 62 talollinen (Ristiina: Lahzila)

Peer Thomasson, 8. komppanian ruodun 5 talollinen (Leppävirta: Lietemäkj)

Påhll, 3. komppanian ruodun 62 talollinen (Ristiina: Lahzila)

Samuel Johansson, 2. komppanian ruodun 29 talollinen (Rantasalmi: _sickoinmäkj)

Sigfredh Peersson, 5. komppanian ruodun 13 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Thomas, 3. komppanian ruodun 63 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Laitinen

Clemet, 6. komppanian ruodun 77 talollinen (Pieksämäki: Letenmäki)

Hemming Hinderss, 6. komppanian ruodun 58 talollinen (Pieksämäki: Karckoila)

Hindrich Henderss, 2. komppanian ruodun 10 sotilas (Rantasalmi: Harjuranda)

Hindrich Matss, 6. komppanian ruodun 48 talollinen (Pieksämäki: Sianialka)

Hindrich Thomass, 6. komppanian ruodun 57 sotilas (Pieksämäki: Knutila, Suontentaipal)

Johan Johansson, 6. komppanian ruodun 32 sotilas (Iisalmi: Idensallmiby, Remexelä)

Laars Isackss, 6. komppanian 4. korpraali

Lars, 3. komppanian ruodun 119 talollinen (Hirvensalmi: Tiusala), 8. komppanian ruodun 136 talollinen (Iisalmi: Lambawässj)

Lars Påhlsson, 8. komppanian ruodun 50 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

Måns Eskellsson, 5. komppanian ruodun 13 sotilas (Kangasniemi: Synsiäranda)

Oloff Erichss, 6. komppanian ruodun 16 sotilas (Pieksämäki: Suonijoki)

Oloff Matsson, 6. komppanian ruodun 5 talollinen (Pieksämäki: Letenmäkj)

Peer Larsson, 6. komppanian ruodun 75 sotilas (Pieksämäki: Pyhitty)

Påhl, 8. komppanian ruodun 4 talollinen (Leppävirta: Ossmaiärfwi)

Påhl Matsson, 6. komppanian ruodun 58 talollinen (Pieksämäki: Tiurulamäkiby)

Samuel Erichss, 6. komppanian ruodun 62 sotilas (Pieksämäki: Jauhåmäki)

Thomas, 2. komppanian ruodun 11 talollinen (Rantasalmi: Temasalo)

Lakan

Anders Påhlson, 8. komppanian ruodun 121 talollinen (Leppävirta: Osmaiärfwi)

Lakoin

Jöns Jönsson, 8. komppanian ruodun 66 talollinen (Kuopio: Hackarala)

Lars Larson, 8. komppanian ruodun 66 talollinen (Kuopio: Hackarala)

Lakoinen

Påhl Jönson, 8. komppanian ruodun 32 talollinen (Kuopio: Toifvola)

Lamain

Joseph Michelsson, 1. komppanian ruodun 70 talollinen (Mikkeli: Wanhala)

Michel Hinderss, 6. komppanian ruodun 138 sotilas (Iisalmi: Ruotanmäki, Pårowesi, Hapaierfwi, Luupoeby)

Peer Henderssonn, 2. komppanian ruodun 132 talollinen (Puumala: Kietäwällä)

Lambainen

Olof Olofsson, 1. komppanian ruodun 62 sotilas (Juva: Teifwalla, Läskelä)

Påhl Ohlsson, 1. komppanian ruodun 63 sotilas (Juva: Ållickala, Mattila)

Lambiain

Peer, 1. komppanian ruodun 40 talollinen (Juva: Kilpåla)

Lambin

Matz, 2. komppanian ruodun 39 talollinen (Puumala: Lambila)

Michel Påhlsson, 1. komppanian ruodun 81 talollinen (Mikkeli: Assilla)

Påhl, 2. komppanian ruodun 39 talollinen (Puumala: Lambila)

Lambinen

Michell Anderssonn, 2. komppanian ruodun 39 sotilas (Puumala: Kyrckioby, Lambila)

Landiai

Larss, 3. komppanian ruodun 114 talollinen (Hirvensalmi: Watila)

Landiain

Lars, 3. komppanian ruodun 41 talollinen (Hirvensalmi: Ryttilä)

Mattz, 3. komppanian ruodun 115 talollinen (Hirvensalmi: Watila)

Mattz Matzson, 3. komppanian ruodun 132 sotilas (Hirvensalmi: Ripatila, Parckåila)

Mårthen Olofsson, 1. komppanian ruodun 8 sotilas (Mikkeli: Kyrckeby, Alama)

Påhll, 3. komppanian ruodun 114 talollinen (Hirvensalmi: Watila)

Lapal:n

Peer Thomasson, 3. komppanian ruodun 25 talollinen (Mikkeli: Räpåla)

Lappal:

Laars Johansson, 6. komppanian ruodun 93 sotilas (Iisalmi: Päsmäri, Songajerfwi)

Niels Peersson, 1. komppanian ruodun 125 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Lappal:n

Hindrich Henderss, 6. komppanian ruodun 120 talollinen (Iisalmi: Kiuruwesi)

Hindrich Olofss, 6. komppanian ruodun 137 talollinen (Iisalmi: Kiuruwesi)

Lars Hinderss, 6. komppanian ruodun 97 talollinen (Iisalmi: Ruotanmäki)

Lars Thomason, 3. komppanian ruodun 57 talollinen (Ristiina: Lappilamäkj)

Lappalain

Anders Larsson, 2. komppanian ruodun 45 talollinen (Puumala: _iskoilla)

Anders Mattzon, 8. komppanian ruodun 112 talollinen (Leppävirta: Lapinmäkj)

Erich, 6. komppanian ruodun 118 talollinen (Iisalmi: Hapaierfwi)

Hans Hendersson, 6. komppanian ruodun 101 talollinen (Iisalmi: Wäisälämäki)

Hendrich Påhlsson, 1. komppanian ruodun 138 sotilas (Joroinen: Wättilä, Syfwäis)

Hindrich, 8. komppanian ruodun 95 talollinen (Kuopio: Tafwisallmj), 8. komppanian ruodun 113 talollinen (Leppävirta: Timoila)

Hindrich Peerss, 6. komppanian ruodun 120 talollinen (Iisalmi: Kiuruwesi)

Jöns Hindrichss, 6. komppanian ruodun 118 talollinen (Iisalmi: Hapaierfwi)

Lars, 8. komppanian ruodun 43 talollinen (Kuopio: Putussmäkj)

Lars Larson, 8. komppanian ruodun 131 talollinen (Iisalmi: Läppälax)

Mattz Olofson, 8. komppanian ruodun 116 talollinen (Leppävirta: Konnuslax)

Matz Matss, 6. komppanian ruodun 44 talollinen (Iisalmi: Ruotanmäki)

Michell, 6. komppanian ruodun 142 talollinen (Iisalmi: Idensalmiby)

Oloff, 1. komppanian ruodun 115 talollinen (Leppävirta: Lapinmäkj)

Oloff Andersson, 1. komppanian ruodun 128 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Oloff Hindersson, 6. komppanian ruodun 88 sotilas (Pieksämäki: Suontientaipal)

Peer, 6. komppanian ruodun 44 talollinen (Iisalmi: Ruotanmäki), 6. komppanian ruodun 141 talollinen (Iisalmi: Idensalmiby)

Peer Hindrichss, 6. komppanian ruodun 38 talollinen (Iisalmi: Sutelaby)

Staffan, 8. komppanian ruodun 113 talollinen (Leppävirta: Timoila)

Thomas, 2. komppanian ruodun 56 talollinen (Rantasalmi: Hilldula)

Thomas Hinderss, 6. komppanian ruodun 129 sotilas (Iisalmi: Hautaierfwi, Kiuruwesi)

Lappel:

Peer Mårtenss, 6. komppanian ruodun 118 talollinen (Iisalmi: Hapaierfwi)

Lappweteläin

Anders, 6. komppanian ruodun 109 talollinen (Iisalmi: Ullmala)

Lapwetel:

Anders Andersson, 8. komppanian ruodun 14 sotilas (Leppävirta: Kurialaranda, Läppämäkj)

Olof Erichson, 8. komppanian ruodun 135 sotilas (Iisalmi: Leppälax, Lapwätälämäkj)

Lapwetelein

Anders Larson, 8. komppanian ruodun 135 talollinen (Iisalmi: Lapwätälämäkj)

Enwaldh, 8. komppanian ruodun 130 talollinen (Iisalmi: Läppälax)

Jöran Matss, 6. komppanian ruodun 113 talollinen (Iisalmi: Lapwätälämäki)

Påhl Cnutson, 8. komppanian ruodun 140 talollinen (Iisalmi: Leppelax)

Påhl Påhlsson, 8. komppanian ruodun 130 talollinen (Iisalmi: Läppälax)

Lapwetelinn

Johan, 2. komppanian ruodun 130 talollinen (Puumala: Ryhällä)

Lapwätäla:

Niels Anderson, 8. komppanian ruodun 137 talollinen (Iisalmi: Ullmala)

Lapwätäläin

Hendrich Påhlsson, 1. komppanian ruodun 138 talollinen (Joroinen: Wättilä)

Jöran Hindersson, 8. komppanian ruodun 16 sotilas (Leppävirta: Tuppuralamäkj, Hangasmäkj)

Mattz Andersson, 8. komppanian ruodun 14 talollinen (Leppävirta: Läppämäkj)

Påhl, 8. komppanian ruodun 103 talollinen (Kuopio: Kaissalax)

Lasoin

Hans Andersson, 2. komppanian ruodun 25 talollinen (Rantasalmi: Wahersalo)

Johan Johansson, 2. komppanian ruodun 100 sotilas (Kerimäki: Niemisalo, Alakona)

Latipä

Bertill Erichss, 2. komppanian ruodun 84 sotilas (Kerimäki: Simanala)

Latsoin

Oluff Påhlsson, 3. komppanian ruodun 76 talollinen (Ristiina: Latssoila)

Lauckain

Johan, 2. komppanian ruodun 109 talollinen (Kerimäki: Laukansalo)

Laukain

Matz Matsson, 2. komppanian ruodun 71 talollinen (Sääminki: _aukeniemj)

Laukarin

Jöns Ohlsson, 5. komppanian ruodun 20 talollinen (Kangasniemi: Seppälä)

Laukoin

Matz Peersson, 1. komppanian ruodun 67 sotilas (Juva: Tuckala, Remojärfwi)

Michell Laarsson, 2. komppanian ruodun 9 talollinen (Rantasalmi: Harjuranda)

Laulain

Hendrich Hendersson, 5. komppanian ruodun 31 sotilas (Kangasniemi: Kaupila, Haltula)

Launiain

Anders, 2. komppanian ruodun 103 talollinen (Kerimäki: Katamo)

Johan, 1. komppanian ruodun 88 talollinen (Mikkeli: Nårola)

Simon Michelsson, 1. komppanian ruodun 89 talollinen (Mikkeli: Suosari)

Staffan Matzson, 5. komppanian ruodun 28 sotilas (Kangasniemi: Håckaniemi)

Launin

Påhl Hanssonn, 2. komppanian ruodun 7 sotilas (Rantasalmi: Tårasalo)

Launioin

Erich Hansson, 8. komppanian ruodun 10 sotilas (Leppävirta: Waristaipal, Hapamäkj)

Launjain

Påhl, 1. komppanian ruodun 86 talollinen (Mikkeli: Nårola)

Launoi

Johan, 6. komppanian ruodun 106 talollinen (Iisalmi: Salmiärfwi)

Laurikain

Anders Person, 3. komppanian ruodun 8 sotilas (Ristiina: Witziälä, Pöndilä)

Jacob Jacobson, 3. komppanian ruodun 111 sotilas (Hirvensalmi: Kyrckieby, Hachtala, Kyrckieby)

Jacob Peersson, 1. komppanian ruodun 22 talollinen (Mikkeli: Laurickala)

Peer Person, 3. komppanian ruodun 17 talollinen (Ristiina: Laurikala)

Petter Nielson, 3. komppanian ruodun 49 sotilas (Ristiina: Parckatnemj)

Påhl Andersson, 1. komppanian ruodun 22 talollinen (Mikkeli: Laurickala)

Laurukain

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 72 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Lautiain

Johan Andersson, 1. komppanian ruodun 30 talollinen (Juva: Kåsentaipal)

Leematain

Jacob, 1. komppanian ruodun 52 talollinen (Juva: Laukala)

Lefwoin

Jöns, 1. komppanian ruodun 62 talollinen (Juva: Läskelä)

Peer, 2. komppanian ruodun 65 talollinen (Sääminki: Achwwionsarj)

Staffan, 1. komppanian ruodun 138 talollinen (Joroinen: Syfwäis)

Lefwäin

Lars Olofsson, 1. komppanian ruodun 121 sotilas (Joroinen: Lahnalax)

Lefwäskin

Peer Simonson, 8. komppanian ruodun 139 sotilas (Iisalmi: Pörsänmäkj, Närckoby, Ållikala)

Leikain

Grels, 2. komppanian ruodun 70 talollinen (Sääminki: Warparanda)

Leikas

Markus Jacobss, 6. komppanian ruodun 72 talollinen (Pieksämäki: Sauhwamäki)

Matz Peersson, 5. komppanian ruodun 1 sotilas (Kangasniemi: Synsiäranda)

Niels Jacobsson, 6. komppanian ruodun 54 sotilas (Pieksämäki: Kyrckby)

Påhl, 6. komppanian ruodun 18 talollinen (Pieksämäki: Letenmäki)

Leikein

Anders Påhlsson, 1. komppanian ruodun 81 sotilas (Mikkeli: Assilla)

Leinoin

Eskell Påhlsson, 2. komppanian ruodun 140 talollinen (Puumala: Hurusalo)

Oloff, 8. komppanian ruodun 104 talollinen (Kuopio: Wämiänsari)

Staffan, 3. komppanian ruodun 139 talollinen (Puumala: Ickoila)

Leinoinen

Grels, 6. komppanian ruodun 51 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäki)

Leinon

Eskell Eskellss, 2. komppanian ruodun 131 sotilas (Puumala: Ryhällä, Pijrtimäkj)

Oloff Påhlsson, 8. komppanian ruodun 25 talollinen (Kuopio: Kuronlax)

Leinonen

Jöns, 8. komppanian ruodun 27 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

Lelckoin

Oluff Påhlsson, 3. komppanian ruodun 126 talollinen (Hirvensalmi: Pelckälä)

Leliuss

Hendrich, 1. komppanian ruodun 69 talollinen (Juva: Wårenma)

Lenokain

Mattz Persson, 3. komppanian ruodun 8 talollinen (Ristiina: Witziälä)

Leskelin

Ifwar Wisasson, 1. komppanian ruodun 34 talollinen (Juva: Wisala)

Leskinen

Lars, 8. komppanian ruodun 5 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Matz Johansson, 1. komppanian ruodun 32 talollinen (Juva: Läskelä)

Matz Peerss, 6. komppanian ruodun 107 sotilas (Iisalmi: Wechmasierfwi, Päsmäri)

Michell Johansson, 6. komppanian ruodun 87 sotilas (Pieksämäki: Tickalamäki)

Oloff, 8. komppanian ruodun 5 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Peer, 6. komppanian ruodun 40 talollinen (Iisalmi: Pörsenmäki)

Påhl Johansson, 6. komppanian ruodun 71 sotilas (Pieksämäki: Haukiwori, Wirdasalmi)

Lewoin

Matz Peersson, 1. komppanian ruodun 26 sotilas (Juva: Wächmais)

Liematain

Matz, 1. komppanian ruodun 24 talollinen (Juva: Hetajärfwi)

Liemotain

Olof Jacobsson, 1. komppanian ruodun 101 talollinen (Juva: Ylläwesi)

Lijkain

Anders Anderss, 2. komppanian ruodun 42 sotilas (Puumala: _inisawij)

Anders Olufzson, 3. komppanian ruodun 68 talollinen (Ristiina: Ingarila)

Hemmingh Ohlsson, 1. komppanian ruodun 100 sotilas (Juva: Hittenby, Kaukala el:r Ahola, Läskälä)

Oluf Olufzson, 3. komppanian ruodun 97 talollinen (Mikkeli: Ruokala)

Lijkainen

Erich Johansson, 6. komppanian ruodun 81 talollinen (Pieksämäki: Walkeaismäki)

Lijkawain

Påhll Marthenson, 3. komppanian ruodun 34 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Lijkoin

Anders, 3. komppanian ruodun 60 talollinen (Ristiina: Lijkola)

Michell, 3. komppanian ruodun 60 talollinen (Ristiina: Lijkola)

Lijkoinen

Thomas, 6. komppanian ruodun 78 talollinen (Pieksämäki: Walkeaismäki)

Lijmatain

Christer, 1. komppanian ruodun 56 talollinen (Juva: Randois)

Johan, 2. komppanian ruodun 134 talollinen (Puumala: Kukalla)

Jöran, 3. komppanian ruodun 139 talollinen (Puumala: Piskoila)

Oloff, 2. komppanian ruodun 43 talollinen (Puumala: Giestgifware)

Oluff Jörenson, 3. komppanian ruodun 141 sotilas (Puumala: Hurusalo, Mietula, Ihalaby, Piskoila)

Peer, 2. komppanian ruodun 43 talollinen (Puumala: Giestgifware)

Likoin

Peer Andersson, 1. komppanian ruodun 43 talollinen (Juva: Liefwålla)

Lindu

Jöran Jöransson, 5. komppanian ruodun 17 sotilas (Kangasniemi: Kutemajärwi, Wärälä)

Linduin

Michell, 8. komppanian ruodun 126 talollinen (Iisalmi: Ongiwessi)

Peer Olofsson, 6. komppanian ruodun 51 talollinen (Pieksämäki: Walkeaismäki)

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 106 talollinen (Leppävirta: Huowila)

Lindunen

Lars, 8. komppanian ruodun 72 talollinen (Kuopio: Nillsilax)

Michel Erichson, 8. komppanian ruodun 47 sotilas (Kuopio: Cuopioby)

Påhl, 8. komppanian ruodun 63 talollinen (Kuopio: Pölliaby)

Lippoin

Eskell, 8. komppanian ruodun 133 talollinen (Iisalmi: Häinämäkj)

Mårten, 8. komppanian ruodun 133 talollinen (Iisalmi: Häinämäkj)

Oloff, 8. komppanian ruodun 132 talollinen (Iisalmi: Häinämäkj)

Lippoinen

Hans Påhlsson, 1. komppanian ruodun 107 sotilas (Leppävirta: Reinickala, Pätromäki)

Lippon

Laars Eskellson, 8. komppanian ruodun 133 sotilas (Iisalmi: Häinämäkj, Löytymäkj)

Lipponen

Olof, 8. komppanian ruodun 132 sotilas (Iisalmi: Häinämäkj)

Lipsain

Grels Påhlsson, 1. komppanian ruodun 45 talollinen (Juva: Lipsala)

Littmuin

Thomas, 2. komppanian ruodun 96 talollinen (Kerimäki: Hapaniemj)

Liuckain

Hindrich Olofsson, 2. komppanian ruodun 135 talollinen (Puumala: _inkolla)

Jöns Jönssonn, 2. komppanian ruodun 135 talollinen (Puumala: _inkolla)

Liuko

Simon, 8. komppanian ruodun 22 talollinen (Leppävirta: Unukansahlo)

Liukoin

Anders Mattzson, 3. komppanian ruodun 25 talollinen (Mikkeli: Kåtkatwådenkylla)

Christer Simonson, 3. komppanian ruodun 24 talollinen (Mikkeli: Liukåla)

Hendrich, 1. komppanian ruodun 15 talollinen (Mikkeli: Åhensalo)

Hindrich Larson, 3. komppanian ruodun 99 talollinen (Mikkeli: Närfwälä)

Johan Andersson, 5. komppanian ruodun 9 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Joran, 3. komppanian ruodun 86 talollinen (Ristiina: Kålliala)

Mattz Jönson, 3. komppanian ruodun 30 talollinen (Mikkeli: Hirfwilax)

Mattz Olufzson, 3. komppanian ruodun 33 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Peer, 3. komppanian ruodun 25 talollinen (Mikkeli: Räpåla)

Peer Johanson, 3. komppanian ruodun 24 talollinen (Mikkeli: Liukåla)

Peer Person, 3. komppanian ruodun 98 talollinen (Mikkeli: Syfwänmaby)

Påhl Johansson, 5. komppanian ruodun 10 sotilas (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Påhl Jöransson, 5. komppanian ruodun 18 talollinen (Kangasniemi: Luusniemi)

Påhll, 3. komppanian ruodun 122 talollinen (Hirvensalmi: Såckala)

Påhll Simonson, 3. komppanian ruodun 98 talollinen (Mikkeli: Syfwänmaby)

Simon Mattzon, 3. komppanian ruodun 97 talollinen (Mikkeli: Syfwänmaby)

Liukåin

Oloff Ohlsson, 2. komppanian ruodun 43 sotilas (Puumala: Limatalla, Giestgifware)

Liutinen

Hindrich, 6. komppanian ruodun 89 talollinen (Pieksämäki: __tilaby)

Liutj

Laars Johanssonn, 2. komppanian ruodun 54 talollinen (Rantasalmi: Hijsmäkj)

Liuuko

Erich, 8. komppanian ruodun 118 talollinen (Leppävirta: Mustamäkj)

Lochmain

Grels Grelsson, 1. komppanian ruodun 42 sotilas (Juva: Narila, Hännilä, Kättula, Lochmala)

Lochmoin

Grels Grelsson, 1. komppanian ruodun 42 talollinen (Juva: Lochmala)

Luckain

Anders, 2. komppanian ruodun 35 talollinen (Sääminki: Mickolanemj)

Peer, 2. komppanian ruodun 34 talollinen (Sääminki: Rijtosarj)

Peer Michelss., 2. komppanian ruodun 110 sotilas (Kerimäki: Pitkellä, Lödiälla, Lackolla, Antoila)

Thomas, 2. komppanian ruodun 43 talollinen (Puumala: Limatalla)

Luckarin

Hemmingh, 1. komppanian ruodun 142 talollinen (Joroinen: Katisalax)

Johan Erichson, 8. komppanian ruodun 140 talollinen (Iisalmi: Luckarilla)

Luckarinen

Hemmingh, 6. komppanian ruodun 112 talollinen (Iisalmi: Luckarila)

Laars Laarss., 6. komppanian ruodun 112 talollinen (Iisalmi: Luckarila)

Lars Andersson, 6. komppanian ruodun 103 talollinen (Iisalmi: Löytynmäki)

Peer Laarss, 6. komppanian ruodun 112 talollinen (Iisalmi: Luckarila)

Luckarinnen

Oloff, 8. komppanian ruodun 37 talollinen (Kuopio: Keyrytyby)

Luckoin

Christer Johansson, 6. komppanian ruodun 68 sotilas (Pieksämäki: Neufwola, Pitkesmäki)

Hindrich, 8. komppanian ruodun 29 talollinen (Kuopio: Pölliäby)

Påhl, 5. komppanian ruodun 29 talollinen (Kangasniemi: Äkrontaipal)

Lukain

Matz Peersson, 1. komppanian ruodun 70 talollinen (Mikkeli: Wanhala)

Lukoin

Oloff Larsson, 1. komppanian ruodun 15 sotilas (Mikkeli: Åhensalo, Hijrola)

Lutinen

Daniel Peersson, 6. komppanian ruodun 91 sotilas (Pieksämäki: Tickalamäki, Langelmä)

Lutta

Eskiell Person, 3. komppanian ruodun 38 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Luttin

Olof Andersson, 1. komppanian ruodun 115 talollinen (Leppävirta: Luttila)

Petter, 1. komppanian ruodun 115 talollinen (Leppävirta: Luttila)

Luttinen

Anders, 8. komppanian ruodun 72 talollinen (Kuopio: Nillsilax)

Anders Andersson, 6. komppanian ruodun 59 sotilas (Pieksämäki: Raialaniemi, Suonijoki)

Luukain

Laars Sifferdss, 6. komppanian ruodun 64 talollinen (Pieksämäki: WIrmasniemi)

Lydickain

Laars, 2. komppanian ruodun 3 talollinen (Rantasalmi: Osinkonmäki)

Lydickein

Michell, 2. komppanian ruodun 62 talollinen (Rantasalmi: Palfwalax)

Oloff Anderss, 6. komppanian ruodun 77 talollinen (Pieksämäki: Letenmäki)

Peer Peersson, 2. komppanian ruodun 9 sotilas (Rantasalmi: Joutzenlax, Harjuranda), 2. komppanian ruodun 21 talollinen (Rantasalmi: Parkumäkj)

Lydickäin

Anders Påhlsson, 6. komppanian ruodun 115 sotilas (Iisalmi: Källiojerfwi)

Erich Geronijmison, 3. komppanian ruodun 15 sotilas (Ristiina: Kåifwakala, Colliola)

Lydickäinen

Påhl, 8. komppanian ruodun 57 talollinen (Kuopio: Hirfwilax)

Lydikain

Walter Person, 3. komppanian ruodun 127 talollinen (Hirvensalmi: Pelckälä)

Lydikäin

Daniel, 3. komppanian ruodun 53 talollinen (Ristiina: Lydikala)

Hans, 3. komppanian ruodun 61 talollinen (Ristiina: Witzhiälä), 8. komppanian ruodun 36 talollinen (Kuopio: Haatala)

Jören Hansson, 8. komppanian ruodun 30 talollinen (Kuopio: Karttula)

Michel Ifwarsson, 1. komppanian ruodun 122 sotilas (Joroinen: Kärisalo)

Oluff Hanson, 3. komppanian ruodun 138 sotilas (Puumala: Hylckälä, Hauhoila)

Peer Hansson, 8. komppanian ruodun 24 talollinen (Kuopio: Lydickälä)

Lydinen

Bertill, 1. komppanian ruodun 128 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Lym

Laars Johanss, 2. komppanian ruodun 134 sotilas (Puumala: Säppällä, Wässjniemi, Bengtillä, Kukalla)

Lytin

Bertill Jönsson, 1. komppanian ruodun 116 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Lytwain

Lars Larsson, 1. komppanian ruodun 3 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Låhja

Hendrich Mårthensson, 1. komppanian ruodun 16 talollinen (Mikkeli: Kächkylä)

Låikainen

Niels, 2. komppanian ruodun 91 talollinen (Kerimäki: Mackoila)

Låncki

Peer Matsson, 1. komppanian ruodun 73 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Långh

Johan Nielson, 3. komppanian ruodun 68 talollinen (Ristiina: Juofwola)

Måns, 1. komppanian ruodun 86 talollinen (Mikkeli: Nårola)

Låtta

Sammuel Mårthenson, 3. komppanian ruodun 136 sotilas (Mäntyharju: Kuitula, Tyllickala)

Lähikåskj

Anders Anderson, 3. komppanian ruodun 31 talollinen (Mikkeli: Randakyla)

Längäin

Anders Jönsson, 1. komppanian ruodun 34 talollinen (Juva: Kåikalla)

Hendrich, 1. komppanian ruodun 61 talollinen (Juva: Teifwalla)

Peer Jönsson, 1. komppanian ruodun 25 talollinen (Juva: Pitkälax)

Läppein

Bertill, 2. komppanian ruodun 65 talollinen (Sääminki: Achwwionsarj)

Laars, 2. komppanian ruodun 33 talollinen (Sääminki: Rijtåsarj)

Läppiäinen

Sigfredh Sigfredss, 6. komppanian ruodun 22 sotilas (Pieksämäki: Haukiwori)

Läpwäteläin

Lars Martenss, 6. komppanian ruodun 100 talollinen (Iisalmi: Läppwätelenmäki)

Läskin

Anders, 2. komppanian ruodun 74 talollinen (Sääminki: Läskellä)

Anders Johansson, 1. komppanian ruodun 100 talollinen (Juva: Läskälä)

Anders Jorenss, 2. komppanian ruodun 93 sotilas (Kerimäki: Kålfwoisenpä, Råkåiärfwi, Kållenois)

Johan Andersson, 1. komppanian ruodun 44 talollinen (Juva: Liefwålla)

Jöns Hendersson, 1. komppanian ruodun 43 talollinen (Juva: Läskälä)

Matz Jöransson, 1. komppanian ruodun 105 talollinen (Leppävirta: Samais)

Oloff, 8. komppanian ruodun 124 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Peer, 8. komppanian ruodun 124 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Läskinen

Anders Andersson, 1. komppanian ruodun 44 sotilas (Juva: Liefwålla, Såpala, Rassala)

Clemet, 2. komppanian ruodun 4 talollinen (Rantasalmi: Osinkonmäki)

Erich, 3. komppanian ruodun 7 talollinen (Ristiina: Häckilä)

Hindrich Boogoninsson, 2. komppanian ruodun 83 sotilas (Kerimäki: Pyllela, Simanala)

Johan Johansson, 2. komppanian ruodun 31 talollinen (Sääminki: Weistonsarj), 6. komppanian ruodun 10 sotilas (Pieksämäki: Maawesi)

Jöns, 8. komppanian ruodun 73 talollinen (Kuopio: Wotjerfwi)

Peer Mattzson, 8. komppanian ruodun 118 sotilas (Leppävirta: Mustamäkj)

Läskinnen

Mattz, 8. komppanian ruodun 52 talollinen (Kuopio: Haminalax)

Läwiäin

Johan Påhlsson, 6. komppanian ruodun 13 talollinen (Pieksämäki: Tehuxniemi)

Läwäin

Påhl Påhlsson, 5. komppanian ruodun 15 sotilas (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Läxi

Christer Hindersson, 2. komppanian ruodun 95 sotilas (Kerimäki: Kållenois, Hapaniemj)

Lödiein

Peer Bertillsson, 2. komppanian ruodun 110 talollinen (Kerimäki: Lödiälla)

Lödien

Anders Larssonn, 2. komppanian ruodun 103 sotilas (Kerimäki: Katamo)

MAlkuun

Machkoin

Påhll Påhlsson, 3. komppanian ruodun 79 talollinen (Ristiina: Magkoila)

Mackoin

Christer Knutsson, 5. komppanian ruodun 26 sotilas (Kangasniemi: Synsiäranda, Kuiwasmäkj, Laitiala)

Hendrich Peersson, 5. komppanian ruodun 4 talollinen (Kangasniemi: Mackoila)

Hindrich, 2. komppanian ruodun 91 talollinen (Kerimäki: Mackoila), 2. komppanian ruodun 104 talollinen (Kerimäki: Hanjärfwi)

Jöns Eskelsson, 5. komppanian ruodun 4 talollinen (Kangasniemi: Mackoila)

Knuth Nielsson, 5. komppanian ruodun 4 talollinen (Kangasniemi: Mackoila)

Laars, 2. komppanian ruodun 88 talollinen (Kerimäki: Muhoila)

Michel Andersson, 1. komppanian ruodun 77 sotilas (Mikkeli: Hijrola)

Oloff Hansson, 2. komppanian ruodun 82 talollinen (Kerimäki: Kupialla)

Peer, 2. komppanian ruodun 91 talollinen (Kerimäki: Mackoila)

Påhl Eskellss, 6. komppanian ruodun 42 talollinen (Iisalmi: Salami)

Påhl Nielsson, 5. komppanian ruodun 4 talollinen (Kangasniemi: Mackoila)

Staffan, 2. komppanian ruodun 104 talollinen (Kerimäki: Katamo)

Mackoinen

Christer Johansson, 1. komppanian ruodun 87 sotilas (Mikkeli: Nårola)

Eskell, 6. komppanian ruodun 125 talollinen (Iisalmi: Salami)

Hans, 6. komppanian ruodun 125 talollinen (Iisalmi: Salami)

Laars, 6. komppanian ruodun 42 talollinen (Iisalmi: Salami)

Matz, 6. komppanian ruodun 132 talollinen (Iisalmi: Salamiby)

Peer Peersson, 6. komppanian ruodun 132 talollinen (Iisalmi: Salamiby)

Mackåin

Sigfredh Andersson, 5. komppanian ruodun 36 talollinen (Kangasniemi: Mackåla)

Mahoinenn

Mattz Mattzson, 8. komppanian ruodun 65 sotilas (Kuopio: Kasurilla, Hackarala)

Malliain

Lars Larsson, 2. komppanian ruodun 44 talollinen (Puumala: _illiala)

Peer Påhlss, 2. komppanian ruodun 44 sotilas (Puumala: _illiala)

Thomas Påhlsson, 2. komppanian ruodun 44 talollinen (Puumala: _illiala)

Mallin

Mattz, 8. komppanian ruodun 116 talollinen (Leppävirta: Konnuslax)

Mallinen

Grells, 8. komppanian ruodun 80 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Matz, 8. komppanian ruodun 49 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

Niels, 8. komppanian ruodun 27 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

Malltj

Hindrich, 2. komppanian ruodun 28 talollinen (Rantasalmi: Hefwoinlax)

Manni

Anders Andersson, 5. komppanian ruodun 25 talollinen (Kangasniemi: Mannila)

Markus Nielsson, 5. komppanian ruodun 25 talollinen (Kangasniemi: Mannila)

Matz Markusson, 5. komppanian ruodun 20 talollinen (Kangasniemi: Suråla)

Manniain

Påhl Påhlsson, 6. komppanian ruodun 73 talollinen (Pieksämäki: Waniala)

Mannikain

Erich Hendersson, 1. komppanian ruodun 17 sotilas (Mikkeli: Wätämäsalmi, Måndola)

Hans, 2. komppanian ruodun 80 talollinen (Kerimäki: Suichalla)

Oloff Ohlsson, 2. komppanian ruodun 96 sotilas (Kerimäki: Hapaniemj, Tarapola, Råkålax)

Mannin

Eskiel Larson, 3. komppanian ruodun 135 talollinen (Hirvensalmi: Kuitula)

Johan Påhlsson, 6. komppanian ruodun 3 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäkj)

Jöran Thomason, 3. komppanian ruodun 108 sotilas (Hirvensalmi: Malwalammj, Hurula)

Larss Påhlsson, 3. komppanian ruodun 61 sotilas (Ristiina: Witzhiälä)

Mattz Mattzson, 3. komppanian ruodun 48 talollinen (Ristiina: Kyllänlax)

Thomas Jacobson, 3. komppanian ruodun 136 talollinen (Hirvensalmi: Kuitula)

Manninen

Christer, 6. komppanian ruodun 54 talollinen (Pieksämäki: Kyrckby)

Eskell Oloffss, 6. komppanian ruodun 48 talollinen (Pieksämäki: Waniala)

Laars Hindrichss, 6. komppanian ruodun 20 sotilas (Pieksämäki: Suoliwesi, Hangamäki)

Mårten Olofsson, 6. komppanian ruodun 63 sotilas (Pieksämäki: Haukwori)

Oloff, 6. komppanian ruodun 68 talollinen (Pieksämäki: Neufwola)

Mannj

Jören, 2. komppanian ruodun 69 talollinen (Sääminki: Tålfwaniemj)

Lars, 3. komppanian ruodun 61 talollinen (Ristiina: Witzhiälä)

Mappain

Jacob, 2. komppanian ruodun 35 talollinen (Sääminki: Saakonsarj)

Marain

Anders Matss, 2. komppanian ruodun 18 talollinen (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Hindrich, 2. komppanian ruodun 89 talollinen (Kerimäki: Kåckalla), 8. komppanian ruodun 59 talollinen (Kuopio: Kuronlax)

Matz, 1. komppanian ruodun 58 talollinen (Juva: Maarala)

Oloff Johansson, 1. komppanian ruodun 31 sotilas (Juva: Påhjois, Marala)

Peer Johansson, 1. komppanian ruodun 31 talollinen (Juva: Marala)

Påhl Thomass, 6. komppanian ruodun 113 sotilas (Iisalmi: Lapwätälämäki)

Thomas, 8. komppanian ruodun 94 talollinen (Kuopio: Rijutula)

Marckain

Simon, 3. komppanian ruodun 20 talollinen (Mäntyharju: Ninimäkj)

Mardikain

Olof Peersson, 1. komppanian ruodun 26 talollinen (Juva: Wächmais)

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 48 talollinen (Juva: Kaihumäki)

Mardikin

Hans Mårthenson, 3. komppanian ruodun 70 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Jacob, 3. komppanian ruodun 70 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Marckus, 3. komppanian ruodun 70 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Markain

Eskell Eskellss, 6. komppanian ruodun 75 talollinen (Pieksämäki: Pyhitty)

Eskell Larsson, 6. komppanian ruodun 61 talollinen (Pieksämäki: Marckåla)

Eskell Påhlsson, 6. komppanian ruodun 15 talollinen (Pieksämäki: Markala)

Laars Laarss, 6. komppanian ruodun 53 talollinen (Pieksämäki: Kyrckby)

Lars, 1. komppanian ruodun 72 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Lars Ollsson, 6. komppanian ruodun 11 talollinen (Pieksämäki: Sijkamäki)

Markainen

Eskell, 6. komppanian ruodun 66 talollinen (Pieksämäki: Kuckoila)

Marroin

Oloff, 2. komppanian ruodun 106 talollinen (Kerimäki: Pitkänemj)

Martainen

Lars Larsson, 3. komppanian ruodun 43 sotilas (Hirvensalmi: Annianemj, Häinelax, Syskälä)

Marthin

Påhll, 3. komppanian ruodun 134 talollinen (Hirvensalmi: Wahwamäkj)

Thomas, 3. komppanian ruodun 134 talollinen (Hirvensalmi: Wahwamäkj)

Martickain

Christer Larss, 6. komppanian ruodun 98 talollinen (Iisalmi: Martickala)

Jacob, 6. komppanian ruodun 99 talollinen (Iisalmi: Ollickala)

Johan, 6. komppanian ruodun 99 talollinen (Iisalmi: Martickala)

Peer Ohlss, 6. komppanian ruodun 98 talollinen (Iisalmi: Martickala)

Peer Persson, 6. komppanian ruodun 45 talollinen (Iisalmi: Ollickala)

Martickainen

Cassper, 6. komppanian ruodun 110 talollinen (Iisalmi: Nerkoby)

Martikain

Jören Peerson, 8. komppanian ruodun 140 talollinen (Iisalmi: Ållikala)

Niels Nielsson, 6. komppanian ruodun 82 sotilas (Pieksämäki: Maawessi)

Martin

Christer, 3. komppanian ruodun 109 talollinen (Hirvensalmi: Wanhamäkj)

Eskiell, 3. komppanian ruodun 109 talollinen (Hirvensalmi: Hämmänmäkj)

Hindrich, 3. komppanian ruodun 105 talollinen (Hirvensalmi: Kilckilä), 3. komppanian ruodun 109 talollinen (Hirvensalmi: Hämmänmäkj)

Ifwar, 1. komppanian ruodun 56 talollinen (Juva: Randois)

Jöran Christerson, 3. komppanian ruodun 29 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Lars Berentsson, 1. komppanian ruodun 6 talollinen (Mikkeli: Ihastjärwi)

Niel Peerson, 3. komppanian ruodun 16 talollinen (Ristiina: Minckilä)

Peer Larsson, 5. komppanian ruodun 5 talollinen (Kangasniemi: Wajalax)

Simon, 1. komppanian ruodun 56 talollinen (Juva: Randois)

Thomas Mattzson, 3. komppanian ruodun 134 talollinen (Hirvensalmi: Wahwamäkj)

Massinen

Anders, 2. komppanian ruodun 87 talollinen (Kerimäki: Pakunalla, Huckalla)

Matilain

, 1. komppanian ruodun 6 talollinen (Mikkeli: Ihastjärwi)

Markus Sigfredss, 6. komppanian ruodun 90 talollinen (Pieksämäki: Hangamäki)

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 12 talollinen (Mikkeli: Nårola)

Michell Michelss, 6. komppanian ruodun 9 talollinen (Pieksämäki: Tickalamäki)

Påhl Sigfredsson, 6. komppanian ruodun 19 talollinen (Pieksämäki: Armwesi)

Matiskain

Påhl Påhlsson, 1. komppanian ruodun 8 talollinen (Mikkeli: Alama)

Mattilain

Christer Matzson, 3. komppanian ruodun 10 talollinen (Ristiina: Kuomiolax)

Mattz Matzson, 3. komppanian ruodun 10 talollinen (Ristiina: Kuomiolax)

Mårthen, 1. komppanian ruodun 15 talollinen (Mikkeli: Hijrola), 3. komppanian ruodun 75 talollinen (Ristiina: Pundala)

Påhll, 3. komppanian ruodun 75 talollinen (Ristiina: Pundala)

Mattin

Abraham, 2. komppanian ruodun 43 talollinen (Puumala: Limatalla)

Mattzson

Joust, 3. komppanian ruodun 139 talollinen (Puumala: Piskoila)

Maukoin

Sigfredh, 8. komppanian ruodun 34 talollinen (Kuopio: Metilä)

Meelain

Christer Hinderson, 3. komppanian ruodun 70 talollinen (Ristiina: Öwässj)

Lars Mattzson, 3. komppanian ruodun 10 talollinen (Ristiina: Öwässj)

Meelkoin

Johan Johansson, 2. komppanian ruodun 5 talollinen (Rantasalmi: Osinkonmäki)

Meetin

Lars Oloffsson, 8. komppanian ruodun 90 talollinen (Kuopio: Netilä)

Meetinen

Hindrich, 8. komppanian ruodun 84 talollinen (Kuopio: Ochtanemj)

Oloff, 8. komppanian ruodun 83 talollinen (Kuopio: Ochtanemj)

Peer, 8. komppanian ruodun 83 talollinen (Kuopio: Ochtanemj)

Messi

Peer, 1. komppanian ruodun 67 talollinen (Juva: Tuckala)

Metinen

Lars Peersson, 8. komppanian ruodun 28 talollinen (Kuopio: Wechmarsalmj)

Oloff Andersson, 8. komppanian ruodun 94 talollinen (Kuopio: Sotkanemj)

Micho

Luckas, 2. komppanian ruodun 115 talollinen (Sulkava: Låhilax)

Michonen

Johan, 8. komppanian ruodun 115 talollinen (Leppävirta: Kurialaranda)

Mickoin

Måns Månss, 2. komppanian ruodun 79 talollinen (Sääminki: Mickolanemj)

Miekoin

Mårten Mårtenssonn, 2. komppanian ruodun 64 sotilas (Sääminki: Käsamäsarj, Kokonsarj, Mickolaniemj)

Mielikain

Laars, 2. komppanian ruodun 66 talollinen (Sääminki: Kangais)

Mieloin

, 1. komppanian ruodun 53 talollinen (Juva: Rångala)

Anders, 2. komppanian ruodun 30 talollinen (Sääminki: _hlanemi), 2. komppanian ruodun 94 talollinen (Kerimäki: Kållenois)

Påhl, 2. komppanian ruodun 30 talollinen (Sääminki: _hlanemi), 2. komppanian ruodun 72 talollinen (Sääminki: Pijrheniemi)

Staffan, 2. komppanian ruodun 31 talollinen (Sääminki: Petulansarj)

Miettuin

Oloff, 2. komppanian ruodun 129 talollinen (Puumala: Mietulla)

Mietuin

Hindrich, 3. komppanian ruodun 141 talollinen (Puumala: Mietula)

Minckin

Jöns Olufzson, 3. komppanian ruodun 16 talollinen (Ristiina: Minckilä)

Peer, 3. komppanian ruodun 123 talollinen (Hirvensalmi: Såckala)

Peer Erichson, 3. komppanian ruodun 89 talollinen (Ristiina: Minckila)

Mittinen

Lars Larson, 8. komppanian ruodun 64 talollinen (Kuopio: Pölliaby)

Moila

Peer Eskellss, 6. komppanian ruodun 70 talollinen (Pieksämäki: Haukiwori)

Moilain

Johan Johansson, 6. komppanian ruodun 2 talollinen (Pieksämäki: Haukiworj)

Molland

And:s, 2. komppanian ruodun 114 talollinen (Sulkava: Sipillä)

Monius

Johan, 3. komppanian ruodun 7 talollinen (Ristiina: Häckilä)

Moukein

Abraham Abrahamson, 8. komppanian ruodun 49 sotilas (Kuopio: Wächmasmäkj)

Mu__

Anders Erichsson, 2. komppanian ruodun 32 sotilas (Sääminki: Rijtåsarj)

Muchkoin

Bertill, 2. komppanian ruodun 107 talollinen (Kerimäki: Wara)

Muhoin

Anders, 2. komppanian ruodun 87 talollinen (Kerimäki: Muhoila)

Anders Lukasson, 2. komppanian ruodun 79 talollinen (Sääminki: Cardilanranda)

Matz Lukasson, 2. komppanian ruodun 78 talollinen (Sääminki: Cardilanranda)

Oloff, 2. komppanian ruodun 88 talollinen (Kerimäki: Karfwillä)

Muikoin

Mattz Olufzson, 3. komppanian ruodun 102 sotilas (Mikkeli: Salmilaisenby, Håckala)

Muinoin

Lars Påhlsson, 3. komppanian ruodun 101 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Muldain

Johan Michellsson, 6. komppanian ruodun 57 talollinen (Pieksämäki: Suontentaipal)

Samuel Nielsson, 6. komppanian ruodun 76 sotilas (Pieksämäki: Wechmas, Outila, Surnumäki)

Mulkoin

Mårten Påhlsson, 6. komppanian ruodun 50 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäki)

Påhl Laarss, 6. komppanian ruodun 71 talollinen (Pieksämäki: Wirdasalmi)

Mulkoinen

Påhl Påhlsson, 6. komppanian ruodun 4 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäkj)

Mulldain

Oloff Michellss, 2. komppanian ruodun 26 talollinen (Rantasalmi: Achwensalo)

Mullj

Mårten Peersson, 2. komppanian ruodun 120 talollinen (Sulkava: Caitaiss)

Mullj (Kärkj Mullj)

Anders, 2. komppanian ruodun 13 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Munåin

Påhl Johansson, 2. komppanian ruodun 118 talollinen (Sulkava: Idelax)

Murdoin

Niels Nielsson, 5. komppanian ruodun 3 sotilas (Kangasniemi: Murdois, Luusnemi)

Mustoin

, 1. komppanian ruodun 52 talollinen (Juva: Laukala)

Anders Peerssonn, 2. komppanian ruodun 99 sotilas (Kerimäki: Joutzenemi, Helfwes)

Daffwed Peerss, 2. komppanian ruodun 101 sotilas (Kerimäki: Ylökona)

Lars Thomasson, 1. komppanian ruodun 36 talollinen (Juva: Hatzoila)

Michel Thomasson, 1. komppanian ruodun 36 talollinen (Juva: Hatzoila)

Michell Jacobss, 6. komppanian ruodun 132 talollinen (Iisalmi: _sämäki)

Petter Anderson, 8. komppanian ruodun 62 sotilas (Kuopio: Kächwoi, Reimä)

Påhl Påhlsson, 6. komppanian ruodun 5 talollinen (Pieksämäki: Letenmäkj)

Sigfredh, 8. komppanian ruodun 3 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda), 8. komppanian ruodun 36 talollinen (Kuopio: Towilalax)

Mustoinen

Anders, 8. komppanian ruodun 84 talollinen (Kuopio: Ochtanemj)

Oloff, 6. komppanian ruodun 55 talollinen (Pieksämäki: Sijkamäki)

Mutikuin

Niels, 2. komppanian ruodun 90 talollinen (Kerimäki: Tukella)

Mutilain

Johan, 1. komppanian ruodun 27 talollinen (Juva: Kangais)

Mutka

Matz, 2. komppanian ruodun 98 talollinen (Kerimäki: Råkåniemj)

Muttilain

Thomas, 1. komppanian ruodun 27 talollinen (Juva: Kangais)

Muur

Thomas Hendersson, 1. komppanian 6. korpraali

Myckein

Johan Mårtenss, 2. komppanian ruodun 3 sotilas (Rantasalmi: Osinkonmäki)

Måns Hemmingss, 2. komppanian ruodun 3 talollinen (Rantasalmi: Osinkonmäki)

Myckäin

Johan Påhlsson, 8. komppanian ruodun 58 talollinen (Kuopio: Kuronlax)

Peer Erichsson, 8. komppanian ruodun 125 talollinen (Iisalmi: Narfwanlax)

Påhl, 8. komppanian ruodun 59 talollinen (Kuopio: Kuronlax)

Myhäinen

Jöran, 8. komppanian ruodun 91 talollinen (Kuopio: Rasalalax)

Mynteläin

Oluff, 3. komppanian ruodun 18 talollinen (Mäntyharju: Myntilä)

Myntin

Johan, 8. komppanian ruodun 18 talollinen (Leppävirta: Danskansari)

Jöran, 8. komppanian ruodun 18 talollinen (Leppävirta: Danskansari)

Myrimies

Peer Ohlsson, 1. komppanian ruodun 21 talollinen (Mikkeli: Kyrckioby)

Myrmies

Abraham, 1. komppanian ruodun 80 talollinen (Mikkeli: Wächmois)

Måila

Matz Olofsson, 5. komppanian ruodun 3 talollinen (Kangasniemi: Luusnemi)

Måna

Hindrich, 8. komppanian ruodun 68 talollinen (Kuopio: Rijsalaby)

Måndby

Matz Matsson, 1. komppanian 3. korpraali

Måndoin

Hans Christersson, 1. komppanian ruodun 46 talollinen (Juva: Råkola)

Hans Hansson, 1. komppanian ruodun 17 talollinen (Mikkeli: Måndola)

Johan Påhlsson, 1. komppanian ruodun 17 talollinen (Mikkeli: Måndola)

Mattz, 3. komppanian ruodun 138 talollinen (Puumala: Hauhoila)

Matz, 1. komppanian ruodun 17 talollinen (Mikkeli: Måndola)

Michell Erichsson, 1. komppanian ruodun 120 talollinen (Joroinen: _käwessj)

Peer Thomasson, 1. komppanian ruodun 137 talollinen (Joroinen: Måndolamäki)

Påhl, 1. komppanian ruodun 17 talollinen (Mikkeli: Måndola)

Samuel Thomasson, 1. komppanian ruodun 137 sotilas (Joroinen: Måndolamäki, Ruokoniemi)

Månika

Jöran Hinderson, 3. komppanian ruodun 46 sotilas (Hirvensalmi: Lachnamäkj, Månikala)

Månnoin

Lars Anderson, 3. komppanian ruodun 101 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Måntanus

Casper, 8. komppanian ruodun 114 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Månåin

Christer, 2. komppanian ruodun 78 talollinen (Sääminki: Åtawanemi)

Mårthin

Jacob, 3. komppanian ruodun 134 talollinen (Hirvensalmi: Wahwamäkj)

Måtte

Påhl Matzson, 5. komppanian ruodun 8 talollinen (Kangasniemi: Luusniemi)

Mäckäl:n

Greels Påhlson, 3. komppanian ruodun 77 talollinen (Ristiina: Mäckälä)

Johan Hinderson, 3. komppanian ruodun 77 talollinen (Ristiina: Mäckälä)

Mäckäläin

Jörän Hinders:, 3. komppanian ruodun 76 talollinen (Ristiina: Mäckälä)

Påhll, 3. komppanian ruodun 79 talollinen (Ristiina: Magkoila)

Mähäin

Anders, 2. komppanian ruodun 118 talollinen (Sulkava: Idelax)

Mähönen

Anders Månsson, 8. komppanian ruodun 58 talollinen (Kuopio: Kuronlax)

Mattz Olofson, 8. komppanian ruodun 97 talollinen (Kuopio: Kärmälax)

Oloff Mattzsson, 8. komppanian ruodun 41 talollinen (Kuopio: Tallus)

Mäisäin

Jacob Larsson, 3. komppanian ruodun 131 talollinen (Hirvensalmi: Peurenby)

Mäkeläin

Hindrich Christerssonn, 2. komppanian ruodun 24 sotilas (Rantasalmi: Wahersalo, Joutzenmäkj)

Mäkeräin

Hindrich Johanss, 6. komppanian ruodun 83 sotilas (Pieksämäki: Wäyrylä, Wipero, Hulkola)

Mäkäräin

Peehr Nielsson, 8. komppanian ruodun 41 talollinen (Kuopio: Tallus)

Mälckj

Jöran Jöranson, 3. komppanian ruodun 93 sotilas (Mäntyharju: Safwinemj, Poitzinemj, Särckimäkj)

Lars Larson, 3. komppanian ruodun 22 talollinen (Mäntyharju: Safwinemj)

Mändäin

Peer Mårthens:, 3. komppanian ruodun 133 talollinen (Hirvensalmi: Malwalamj)

Märiain

Lars, 3. komppanian ruodun 85 talollinen (Ristiina: Simoila)

Mässainen

Anders, 3. komppanian ruodun 127 talollinen (Hirvensalmi: Lahnama)

Mässiäin

Mattz, 3. komppanian ruodun 89 talollinen (Ristiina: Minckila), 3. komppanian ruodun 89 sotilas (Ristiina: Minckila)

Mättilain

Oloff, 2. komppanian ruodun 70 talollinen (Sääminki: Jufwoila)

Mättäläin

Jöns Larson, 3. komppanian ruodun 141 talollinen (Puumala: Piskoila)

Mätäinen

Anders, 8. komppanian ruodun 132 talollinen (Iisalmi: Häinämäkj)

Mäukoin

Hindrich, 8. komppanian ruodun 34 talollinen (Kuopio: Räsäläby)

Möikinen

Oloff Oloffsson, 8. komppanian ruodun 27 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

Möiky

Oloff, 8. komppanian ruodun 124 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Mölle

Mattz Sigfredson, 3. komppanian ruodun 91 talollinen (Mäntyharju: Tåifwola)

Möller

Hendrich Markusson, 1. komppanian ruodun 1 talollinen (Mikkeli: Kyrckeby)

Mölli

Knuth, 1. komppanian ruodun 6 talollinen (Mikkeli: Ihastjärwi)

Mölssa

Jacob Andersson, 3. komppanian ruodun 45 sotilas (Hirvensalmi: Tuckala, Såikala)

Mötöinen

Oloff Anderss, 6. komppanian ruodun 30 talollinen (Iisalmi: Sångaierfwi)

Möyhäin

Håckan, 8. komppanian ruodun 117 talollinen (Leppävirta: Staffanalamäkj)

Möykin

Christer, 8. komppanian ruodun 43 talollinen (Kuopio: Putussmäkj)

Möyköin

Mattz, 8. komppanian ruodun 100 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

NAlkuun

Nachkahattu

Michel Michelss, 2. komppanian ruodun 122 talollinen (Sulkava: Haltulla)

Narin

Lars Thomasson, 1. komppanian ruodun 30 talollinen (Juva: Påhjois)

Narinen

Anders Thomass, 6. komppanian ruodun 50 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäki)

Naroin

Brusius, 2. komppanian ruodun 129 talollinen (Puumala: Huchtama)

Nattuin

Oloff, 2. komppanian ruodun 53 talollinen (Rantasalmi: Temasalo)

Natuin

Matz Mattsson, 2. komppanian ruodun 5 sotilas (Rantasalmi: Osinkonmäki, Lautakokolax)

Ophl Påhlsson, 2. komppanian ruodun 6 talollinen (Rantasalmi: Lautakokolax)

Nauckain

Thomas, 2. komppanian ruodun 8 talollinen (Rantasalmi: Tårasalo)

Nauckarin

Oloff Erichsson, 6. komppanian ruodun 83 talollinen (Pieksämäki: Hulkola)

Nebel:n

Johan, 3. komppanian ruodun 20 talollinen (Mäntyharju: Ninimäkj)

Nenoinen

Oloff, 6. komppanian ruodun 16 talollinen (Pieksämäki: Suonijoki)

Peer, 6. komppanian ruodun 18 talollinen (Pieksämäki: Kuumäki)

Peer Michelss, 6. komppanian ruodun 18 talollinen (Pieksämäki: Kuumäki)

Nickainen

Niels Person, 3. komppanian ruodun 113 sotilas (Hirvensalmi: Watila)

Nickarain

Niels Påhlsson, 3. komppanian ruodun 33 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Nickarin

Thomas Clemetss, 6. komppanian ruodun 6 talollinen (Pieksämäki: Nickarila)

Nickoin

Hindrich Johanss, 2. komppanian ruodun 25 sotilas (Rantasalmi: Wahersalo, Achwensalo)

Nikulain

Anders Matss, 6. komppanian ruodun 73 talollinen (Pieksämäki: Wäisälä)

Matz Påhlss, 6. komppanian ruodun 4 sotilas (Pieksämäki: Hällinmäkj)

Peer, 6. komppanian ruodun 49 sotilas (Pieksämäki: Hällinmäki)

Påhl Matssonn, 6. komppanian ruodun 4 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäkj)

Nikulainen

Lars, 6. komppanian ruodun 17 talollinen (Pieksämäki: Käriänniemi)

Ninjmäckj

Påffwell Larson, 3. komppanian ruodun 90 sotilas (Ristiina: Hyttöila)

Nirain

Erich, 2. komppanian ruodun 46 talollinen (Rantasalmi: Rijtalax)

Hans Hansson, 8. komppanian ruodun 123 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Nirainen

Peer, 6. komppanian ruodun 44 talollinen (Iisalmi: Pårowesi)

Nirhoin

Påhll Jönson, 3. komppanian ruodun 125 talollinen (Hirvensalmi: Månika)

Nirhulain

Anders Matzson, 1. komppanian ruodun 73 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Nirroin

Berttiell Larson, 3. komppanian ruodun 20 sotilas (Mäntyharju: Ninimäkj)

Simon, 3. komppanian ruodun 20 talollinen (Mäntyharju: Ninimäkj)

Niråinen

Thomas Henderss, 2. komppanian ruodun 19 sotilas (Rantasalmi: Hilldulla)

Niskain

Anders, 6. komppanian ruodun 35 talollinen (Iisalmi: Niskalansalo)

Anders Påhlson, 8. komppanian ruodun 106 talollinen (Kuopio: Jännäwirda)

Isack, 6. komppanian ruodun 35 talollinen (Iisalmi: Niskalansalo)

Johan, 6. komppanian ruodun 35 talollinen (Iisalmi: Niskalansalo)

Laars Johanss, 6. komppanian ruodun 25 talollinen (Iisalmi: Löytynmäki)

Oloff Laarss, 6. komppanian ruodun 104 talollinen (Iisalmi: Pielawesi)

Peer Oloffsson, 6. komppanian ruodun 43 talollinen (Iisalmi: Niemisby)

Påhl Johanss, 6. komppanian ruodun 128 talollinen (Iisalmi: Niemisierfwi)

Niskanen

Erich Grehlsson, 8. komppanian ruodun 31 sotilas (Kuopio: Hamula)

Lars, 8. komppanian ruodun 99 talollinen (Kuopio: Kasurilla)

Nissein

Påhl, 1. komppanian ruodun 134 talollinen (Joroinen: Saufwiniemi)

Nissin

Jören, 8. komppanian ruodun 8 talollinen (Leppävirta: Samais)

Niels Jöranss, 6. komppanian ruodun 33 talollinen (Iisalmi: Herneierfwi)

Peer Erichsson, 1. komppanian ruodun 133 talollinen (Joroinen: Kaitais by)

Nissinen

Erich Oloffsson, 6. komppanian ruodun 102 talollinen (Iisalmi: Säläwäby)

Hanss Peerson, 8. komppanian ruodun 81 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Laars Oloffsson, 6. komppanian ruodun 102 talollinen (Iisalmi: Säläwäby)

Matz, 6. komppanian ruodun 133 talollinen (Iisalmi: Nissilä)

Niels Johanss, 6. komppanian ruodun 27 talollinen (Iisalmi: Nissilä)

Niels Påhlsson, 6. komppanian ruodun 133 sotilas (Iisalmi: Nissilä, Swenimäki, Sukewa)

Oloff Ohlsson, 6. komppanian ruodun 139 talollinen (Iisalmi: Säläwä)

Peer Erichsson, 1. komppanian ruodun 126 talollinen (Joroinen: Kaitais)

Påhl Johansson, 6. komppanian ruodun 125 talollinen (Iisalmi: Nissilä)

Påhl Oloffss, 6. komppanian ruodun 27 talollinen (Iisalmi: Nissilä)

Påhl Påhlsson, 6. komppanian ruodun 125 talollinen (Iisalmi: Nissilä)

Nissinnen

Erich Michellson, 8. komppanian ruodun 78 sotilas (Kuopio: Syriäsarj, Melanemj)

Nojtij

Johan Olufzson, 3. komppanian ruodun 90 talollinen (Ristiina: Hyttöila)

Nousiain

Anders, 2. komppanian ruodun 93 talollinen (Kerimäki: Kålfwoisenpä)

Laars, 2. komppanian ruodun 92 talollinen (Kerimäki: Järfwenpä)

Lars, 2. komppanian ruodun 105 talollinen (Kerimäki: Raikus)

Peer, 2. komppanian ruodun 89 talollinen (Kerimäki: Kåckalla)

Påhl Laarss, 6. komppanian ruodun 35 talollinen (Iisalmi: Niskalansalo)

Nousiainen

Staffan, 6. komppanian ruodun 127 talollinen (Iisalmi: Sulkawa)

Nuckarain

Lars, 3. komppanian ruodun 63 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Nujameis

Peer, 3. komppanian ruodun 7 talollinen (Ristiina: Häckilä)

Nujames

Mårthen Larsson, 3. komppanian ruodun 7 talollinen (Ristiina: Häckilä)

Nullpoin

Laars, 2. komppanian ruodun 124 talollinen (Sulkava: _skutiärf.)

Oloff, 8. komppanian ruodun 21 talollinen (Leppävirta: Ninimäkj)

Nulpoin

Lars, 1. komppanian ruodun 64 talollinen (Juva: Ållickala)

Staffan Larsson, 1. komppanian ruodun 55 sotilas (Juva: Soiniemi, Hietajärwi)

Nurhin

Anders Larsson, 1. komppanian ruodun 92 talollinen (Mikkeli: Åhensalo)

Nykein

Laars Hansson, 6. komppanian 3. korpraali

Laars Hindrichss, 6. komppanian ruodun 70 sotilas (Pieksämäki: Haukiwori)

Nykeinen

Påhl Matsson, 6. komppanian ruodun 6 sotilas (Pieksämäki: Nickarila, Pyhitty)

Nykäin

Daniel Larss, 6. komppanian ruodun 65 talollinen (Pieksämäki: Nykälä)

Thomas Michellss, 6. komppanian ruodun 68 talollinen (Pieksämäki: Pitkesmäki)

Nykäinen

Hans, 6. komppanian ruodun 79 talollinen (Pieksämäki: Pochialax)

Nyländ:r

Hendrich Jöransson, 1. komppanian ruodun 116 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Nyrhin

Erich, 2. komppanian ruodun 64 talollinen (Sääminki: Käsamäsarj)

Nyrin

Christer Peersson, 5. komppanian ruodun 12 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Nyssin

Mattz, 8. komppanian ruodun 13 talollinen (Leppävirta: Kurialaranda)

Nyssäin

Oluff Olufzson, 3. komppanian ruodun 30 sotilas (Mikkeli: Hirfwilax, Wålingo, Randakyla)

Nysäin

Hans Påhlss, 6. komppanian ruodun 81 talollinen (Pieksämäki: Tickalamäki)

Hendrich Oloffss, 6. komppanian ruodun 56 talollinen (Pieksämäki: Tehuxniemi)

Hindrich Jönsson, 6. komppanian ruodun 61 talollinen (Pieksämäki: Kächkilä)

Johan Peerss, 6. komppanian ruodun 85 sotilas (Pieksämäki: Suontientaipal)

Laars Peerss, 6. komppanian ruodun 89 talollinen (Pieksämäki: Letenmäki)

Laars Peerssonn, 6. komppanian ruodun 88 talollinen (Pieksämäki: Suontientaipal)

Lars Eskellsson, 6. komppanian ruodun 16 talollinen (Pieksämäki: Suonijoki)

Lars Johanss, 6. komppanian ruodun 15 talollinen (Pieksämäki: Markala)

Nåpoin

Peer Hendersson, 1. komppanian ruodun 59 talollinen (Juva: Pitkälax)

Nåpoinen

Peer Hansson, 1. komppanian ruodun 34 talollinen (Juva: Kåikalla)

Nåusiain

Christer Larsson, 5. komppanian ruodun 7 talollinen (Kangasniemi: Äkråntaipal)

Lars, 1. komppanian ruodun 124 talollinen (Joroinen: Kåtkatlax)

Lars Christersson, 5. komppanian ruodun 7 sotilas (Kangasniemi: Äkråntaipal, Pölwänälä)

Oloff Larson, 8. komppanian ruodun 141 talollinen (Iisalmi: Sullkawa)

Påhl Peerss, 2. komppanian ruodun 16 sotilas (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Nährin

Johan Peersson, 1. komppanian ruodun 13 talollinen (Mikkeli: Taipalby)

Nännoin

Erich, 3. komppanian ruodun 41 talollinen (Hirvensalmi: Randakylä)

Närfwäin

Cnuth, 3. komppanian ruodun 123 talollinen (Hirvensalmi: Såckala)

Närhin

Lars, 3. komppanian ruodun 88 talollinen (Ristiina: Närhillä)

Mattz, 3. komppanian ruodun 88 talollinen (Ristiina: Närhillä)

Peer Person, 3. komppanian ruodun 115 talollinen (Hirvensalmi: Närhillä)

Närwin

Erich Peersson, 1. komppanian ruodun 14 sotilas (Mikkeli: Hijrola, Putola, Päckola)

Närwäin

Berttiell, 3. komppanian ruodun 123 talollinen (Hirvensalmi: Såckala)

Lars Larson, 3. komppanian ruodun 108 talollinen (Hirvensalmi: Malwalammj)

Lars Olufzson, 3. komppanian ruodun 99 talollinen (Mikkeli: Närfwälä)

Nöjain

Anders, 3. komppanian ruodun 42 talollinen (Hirvensalmi: Hyryla)

OAlkuun

Ofuaskein

Hindrich, 8. komppanian ruodun 40 talollinen (Kuopio: Lydickälä)

Ohrawain

Mattz, 8. komppanian ruodun 7 talollinen (Leppävirta: Haloila)

Oialain

Oloff, 6. komppanian ruodun 118 talollinen (Iisalmi: Hapaierfwi)

Oitinen

Matz Larssonn, 2. komppanian ruodun 51 talollinen (Rantasalmi: Rauhamäkj)

Olckoin

Jöran Dirichson, 3. komppanian ruodun 87 sotilas (Hirvensalmi: Hyttöilä, Yllöilä, Kyrckieby)

Peer Anderson, 3. komppanian ruodun 96 talollinen (Mäntyharju: Olickala)

Peer Clemetzson, 3. komppanian ruodun 87 talollinen (Hirvensalmi: Kyrckieby)

Olikain

Thomas Mattzson, 3. komppanian ruodun 83 talollinen (Ristiina: Ahlasjärwj)

Olkinuora

Lars Hanss, 2. komppanian ruodun 85 sotilas (Kerimäki: Simanala, Kiskillä, Hapalax)

Ollickain

Anders, 6. komppanian ruodun 45 talollinen (Iisalmi: Ollickala)

Bertill, 6. komppanian ruodun 45 talollinen (Iisalmi: Ollickala)

Eskell Erichss, 6. komppanian ruodun 22 talollinen (Pieksämäki: Haukiwori)

Hindrich Bertillss, 6. komppanian ruodun 37 talollinen (Iisalmi: Ollickala)

Johan Peerss, 6. komppanian ruodun 111 talollinen (Iisalmi: Kifwisto)

Johan Påhlss, 6. komppanian ruodun 111 talollinen (Iisalmi: Kifwisto)

Matz Matsson, 6. komppanian ruodun 2 talollinen (Pieksämäki: Haukiworj)

Oloff Påhlss, 6. komppanian ruodun 38 talollinen (Iisalmi: Sutelaby)

Påhl Oloffss, 6. komppanian ruodun 111 talollinen (Iisalmi: Kifwisto)

Staffan Henderss, 6. komppanian ruodun 22 talollinen (Pieksämäki: Haukiwori)

Ollikain

Hindrich, 8. komppanian ruodun 6 talollinen (Leppävirta: Paukarlax)

Oloff Thomason, 8. komppanian ruodun 131 talollinen (Iisalmi: Läppälax)

Staffan Staffanss, 6. komppanian ruodun 140 talollinen (Iisalmi: Lapwätälämäki)

Thomas Oloffson, 8. komppanian ruodun 131 sotilas (Iisalmi: Karfwasalmj, Läppälax)

Ollikainen

Jöran, 8. komppanian ruodun 73 talollinen (Kuopio: Karsamäkj)

Orain

Anders Efwertsson, 5. komppanian ruodun 15 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Orpoinen

Johan Staffansson, 2. komppanian ruodun 82 sotilas (Kerimäki: Ninimäkj, Kupialla, Månnikala, Pyllela)

Orre

Hans, 3. komppanian ruodun 100 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Outhin

Oluff Larson, 3. komppanian ruodun 54 talollinen (Ristiina: Outila)

Outin

Eskiell, 3. komppanian ruodun 63 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Jöns Larsson, 3. komppanian ruodun 64 talollinen (Ristiina: Pöndilä)

Outinen

Jöran Laarss, 6. komppanian ruodun 76 talollinen (Pieksämäki: Outila)

Owaskin

Oloff Påhlsson, 6. komppanian ruodun 97 sotilas (Iisalmi: Kiuruwesi, Ruotanmäki)

Oxain

Erich Eskellsson, 5. komppanian ruodun 22 talollinen (Kangasniemi: Päckola)

PAlkuun

Paalain

Anders, 3. komppanian ruodun 88 talollinen (Ristiina: Cuomio)

Christer, 3. komppanian ruodun 113 talollinen (Hirvensalmi: Watila)

Erich, 3. komppanian ruodun 113 talollinen (Hirvensalmi: Watila)

Johann, 3. komppanian ruodun 113 talollinen (Hirvensalmi: Watila)

Lars Jöranson, 3. komppanian ruodun 120 sotilas (Hirvensalmi: Tiusala, Kapiala)

Thomas Thomason, 3. komppanian ruodun 88 sotilas (Ristiina: Närhillä, Cuomio)

Paasoin

Anders, 3. komppanian ruodun 95 talollinen (Mäntyharju: Särckimäckj)

Larss Larson, 3. komppanian ruodun 91 talollinen (Mäntyharju: Tåifwola)

Michell Anderson, 3. komppanian ruodun 58 talollinen (Ristiina: Marjanemj)

Sigfredh, 3. komppanian ruodun 95 talollinen (Mäntyharju: Woldenby)

Thomas Erichson, 3. komppanian ruodun 92 talollinen (Mäntyharju: Lachnanemj)

Pafwil:n

Lars Christersson, 1. komppanian ruodun 78 talollinen (Mikkeli: Wächmois)

Pafwilain

Thomas, 1. komppanian ruodun 79 talollinen (Mikkeli: Wächmois)

Paijain

Hendrich, 1. komppanian ruodun 22 talollinen (Mikkeli: Laurickala)

Mattz Anderson, 3. komppanian ruodun 99 talollinen (Mikkeli: Kåtkatwändenkylla)

Oloff, 1. komppanian ruodun 129 talollinen (Joroinen: Jåroisniemi)

Paijainen

Peer Christersson, 1. komppanian ruodun 38 sotilas (Juva: Pulckila, Tuckala)

Paijuin

Anders, 3. komppanian ruodun 99 talollinen (Mikkeli: Kåtkatwändenkylla)

Påhl, 1. komppanian ruodun 83 talollinen (Mikkeli: Paijula)

Paiskai

Mattz, 3. komppanian ruodun 78 talollinen (Ristiina: Kähnemj)

Pajain

Lars, 3. komppanian ruodun 139 talollinen (Puumala: Piskoila)

Pajanen

Påhl Påhlsson, 8. komppanian ruodun 31 talollinen (Kuopio: Hamula)

Pajuin

, 3. komppanian ruodun 33 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Matz Jacobsson, 1. komppanian ruodun 71 talollinen (Mikkeli: Wanhala)

Pajunen

Sigfredh Matsson, 1. komppanian ruodun 4 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Pakarj

Anders Anderson, 3. komppanian ruodun 21 talollinen (Mäntyharju: Tåifwola)

Pakin

Christer Olufzson, 3. komppanian ruodun 4 talollinen (Ristiina: Paakinemj)

Pakoin

Peer Jönson, 3. komppanian ruodun 89 talollinen (Ristiina: Minckila)

Påhll Jönson, 3. komppanian ruodun 89 talollinen (Ristiina: Minckila)

Pakulain

Jören Jöranss:, 2. komppanian ruodun 124 sotilas (Sulkava: Mändys, Kyrsiä, _skutiärf.)

Palain

Lars Jöransson, 1. komppanian 1. korpraali

Matz, 1. komppanian ruodun 11 talollinen (Mikkeli: Wächmois)

Palkinen

Hindrich, 6. komppanian ruodun 60 talollinen (Pieksämäki: Wirdasallmi)

Mårten Hinderss, 6. komppanian ruodun 83 talollinen (Pieksämäki: Wipero)

Oloff Olofsson, 8. komppanian ruodun 33 talollinen (Kuopio: Worisahlo)

Påhl Hindrichss, 6. komppanian ruodun 47 talollinen (Pieksämäki: Surnumäki)

Panni (Sanni Panni)

Johan Larsson, 5. komppanian ruodun 33 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Panninen

Peer, 2. komppanian ruodun 31 talollinen (Sääminki: Wournemj)

Pannoin

Matz, 2. komppanian ruodun 121 talollinen (Sulkava: Caitaiss)

Pansoin

Jöns Månsson, 1. komppanian ruodun 47 talollinen (Juva: Pitkälax)

Mattz Erichson, 3. komppanian ruodun 128 sotilas (Hirvensalmi: Taipalby, Tickala, Merasmäkj)

Panttin

Anders, 1. komppanian ruodun 49 talollinen (Juva: Pänttilä)

Papain

Erich Hendersson, 5. komppanian ruodun 2 talollinen (Kangasniemi: Papala)

Lars Larsson, 1. komppanian ruodun 5 sotilas (Mikkeli: Parandala, Kyrckeby, Wanhala)

Lars Michelsson, 5. komppanian ruodun 2 talollinen (Kangasniemi: Papala)

Michell Peersson, 5. komppanian ruodun 2 talollinen (Kangasniemi: Papala)

Parandain

Anders Person, 3. komppanian ruodun 59 sotilas (Ristiina: Rahikala)

Christer Mårthenson, 3. komppanian ruodun 71 sotilas (Ristiina: Lindunemj)

Hind:, 3. komppanian ruodun 34 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Peer, 3. komppanian ruodun 30 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Peer Augustinson, 3. komppanian ruodun 102 talollinen (Mikkeli: Håckala)

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 12 talollinen (Mikkeli: Nårola)

Påhl, 1. komppanian ruodun 23 talollinen (Mikkeli: Parandala)

Parckatin

Hindrich Matzson, 3. komppanian ruodun 9 talollinen (Ristiina: Haikola)

Lars, 3. komppanian ruodun 1 talollinen (Ristiina: Parckatnemj)

Parckin

Niels, 1. komppanian ruodun 95 talollinen (Mikkeli: Kächkylä)

Oluf, 3. komppanian ruodun 140 talollinen (Puumala: Kaipola)

Påhll Jöranson, 3. komppanian ruodun 137 talollinen (Puumala: Maliala)

Simon Simonson, 3. komppanian ruodun 57 talollinen (Ristiina: Marjanemj)

Thomas Ohlsson, 1. komppanian ruodun 97 talollinen (Mikkeli: Hauckakårhoin)

Parckoin

Niels, 3. komppanian ruodun 132 talollinen (Hirvensalmi: Parckåila)

Pardain

Anders Påhlss, 6. komppanian ruodun 137 talollinen (Iisalmi: Kiuruwesi), 6. komppanian ruodun 137 sotilas (Iisalmi: Niemisierfwi, Kiuruwesi)

Anders Wålmarsson, 1. komppanian ruodun 139 talollinen (Joroinen: Leppäwirda S:n Tuppurallamäki)

Bertell Bertellson, 8. komppanian ruodun 139 talollinen (Iisalmi: Pörsänmäkj)

Bertill Påhlss, 6. komppanian ruodun 127 sotilas (Iisalmi: Tommamäki, Sulkawa)

Bertill Påhlsson, 6. komppanian ruodun 127 talollinen (Iisalmi: Tommamäki)

Carl Larsson, 6. komppanian ruodun 24 talollinen (Iisalmi: Laakaby), 6. komppanian ruodun 135 sotilas (Iisalmi: Warpais, Wijta, Kilpisari)

Cnuth, 3. komppanian ruodun 57 talollinen (Ristiina: Lappilamäkj)

Erich Erichson, 3. komppanian ruodun 23 sotilas (Mäntyharju: Tåifwola)

Erich Larsson, 6. komppanian ruodun 140 talollinen (Iisalmi: Pörsenmäki)

Hanss Ehrsson, 8. komppanian ruodun 23 talollinen (Leppävirta: Timoila)

Hindrich Bertillss, 6. komppanian ruodun 95 sotilas (Iisalmi: Säläwä, Kårpijerfwi, Jumisby)

Hindrich Erichss, 6. komppanian ruodun 107 talollinen (Iisalmi: Wechmasierfwi)

Hindrich Hinderss, 6. komppanian ruodun 130 talollinen (Iisalmi: Hapaierfwi)

Hindrich Oloffsson, 6. komppanian ruodun 34 sotilas (Iisalmi: Herneierfwi, Wijtaby)

Johan Carlsson, 6. komppanian ruodun 40 talollinen (Iisalmi: Pörsenmäki)

Johan Johansson, 8. komppanian ruodun 23 talollinen (Leppävirta: Timoila)

Jöns Jönson, 8. komppanian ruodun 141 talollinen (Iisalmi: Tommamäkj)

Jöran Michellss, 6. komppanian ruodun 126 talollinen (Iisalmi: Luåpoeby)

Laars Hindrichss, 6. komppanian ruodun 29 talollinen (Iisalmi: Pardala)

Laars Michelss, 6. komppanian ruodun 138 talollinen (Iisalmi: Luupoeby)

Laars Påhlsson, 6. komppanian ruodun 29 talollinen (Iisalmi: Pardala)

Lars Michellss, 6. komppanian ruodun 138 talollinen (Iisalmi: Hapaierfwi)

Oloff, 2. komppanian ruodun 122 talollinen (Sulkava: Tuumilla)

Oloff Ohlss, 6. komppanian ruodun 93 talollinen (Iisalmi: Päsmäri)

Peer Hindrichss, 6. komppanian ruodun 29 talollinen (Iisalmi: Pardala)

Peer Jönsson, 6. komppanian ruodun 97 talollinen (Iisalmi: Kiuruwesi)

Peer Laarsson, 6. komppanian ruodun 119 talollinen (Iisalmi: Hapaierfwi)

Peer Marckuson, 8. komppanian ruodun 138 talollinen (Iisalmi: Nerckoby)

Peer Person, 3. komppanian ruodun 78 talollinen (Ristiina: Magkoila)

Påhl Erichss, 6. komppanian ruodun 100 talollinen (Iisalmi: Pörsenmäki)

Påhl Hindersson, 6. komppanian ruodun 130 talollinen (Iisalmi: Hapaierfwi)

Påhl Olofss, 6. komppanian ruodun 100 talollinen (Iisalmi: Pörsenmäki)

Pardainen

Eskell, 6. komppanian ruodun 29 talollinen (Iisalmi: Pardala)

Johan, 6. komppanian ruodun 33 talollinen (Iisalmi: Herneierfwi)

Joseph, 8. komppanian ruodun 63 talollinen (Kuopio: Hamula)

Peer, 6. komppanian ruodun 135 talollinen (Iisalmi: Warpais)

Påhl, 8. komppanian ruodun 99 talollinen (Kuopio: Kasurilla)

Parduin

Anders, 2. komppanian ruodun 125 talollinen (Sulkava: Hyfwerillä)

Påhl, 2. komppanian ruodun 113 talollinen (Sulkava: Karjulalamäkj)

Parfwiain

Hindrich Niehlson, 8. komppanian ruodun 69 sotilas (Kuopio: Jännewirda)

Matz Hinderss, 6. komppanian ruodun 121 sotilas (Iisalmi: Påråwesi, __iosby)

Peer Peersson, 8. komppanian ruodun 17 sotilas (Leppävirta: Konnuslax, Sarkanemj)

Swen, 8. komppanian ruodun 79 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Parfwinen

Oloff Oloffsson, 8. komppanian ruodun 11 sotilas (Leppävirta: Hapamäkj)

Parika

Michell Nielson, 3. komppanian ruodun 63 sotilas (Ristiina: Hangaistenma)

Parjalain

Anders, 3. komppanian ruodun 71 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Parkain

Staffan, 3. komppanian ruodun 141 talollinen (Puumala: Ihalaby)

Parkin

Anders Nielsson, 1. komppanian ruodun 94 talollinen (Mikkeli: Parkilla)

Erich Johansson, 1. komppanian ruodun 94 talollinen (Mikkeli: Parkilla)

Hemmingh Hansson, 1. komppanian ruodun 98 talollinen (Mikkeli: Parckilla)

Jacob Hendersson, 1. komppanian ruodun 94 talollinen (Mikkeli: Parkilla)

Matz Jönsson, 1. komppanian ruodun 94 talollinen (Mikkeli: Parkilla)

Parkinen

Johan, 6. komppanian ruodun 136 talollinen (Iisalmi: _yttköläby)

Parkoi

Påhl Andersson, 6. komppanian ruodun 37 talollinen (Iisalmi: Ollickala)

Parkoin

Anders Pärsson, 1. komppanian ruodun 101 talollinen (Juva: Ylläwesi)

Parkuinen

Oloff Grelss, 2. komppanian ruodun 15 sotilas (Rantasalmi: Tuusmäkj, Kolkontaipal)

Pasain

Matz Peersson, 1. komppanian ruodun 81 talollinen (Mikkeli: Assilla)

Pasoin

Hendrich, 1. komppanian ruodun 63 talollinen (Juva: Mattila)

Lars Anderson, 8. komppanian ruodun 102 talollinen (Kuopio: Hiraierfwi)

Måns Michelsson, 1. komppanian ruodun 63 talollinen (Juva: Ållickala)

Pasoinen

Anders, 8. komppanian ruodun 73 talollinen (Kuopio: Wotjerfwi)

Passoin

Knuth Andersson, 1. komppanian ruodun 82 talollinen (Mikkeli: Assilla)

Lars Andersson, 1. komppanian ruodun 89 talollinen (Mikkeli: Suosari)

Michell Larsson, 1. komppanian ruodun 48 talollinen (Juva: Kaihumäki)

Pastin

Staffan Hinderson, 3. komppanian ruodun 37 talollinen (Mikkeli: Kårpijärfwj)

Pauckoinen

Hind: Arfwedss, 6. komppanian ruodun 60 talollinen (Pieksämäki: Wirdasallmi)

Paufwinen

Johan Andersson, 2. komppanian ruodun 59 talollinen (Rantasalmi: Asickalla)

Paunoin

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 70 talollinen (Mikkeli: Wanhala)

Pawelain

Jöran Larsson, 1. komppanian ruodun 46 talollinen (Juva: Knutilamäki)

Peer, 1. komppanian ruodun 61 talollinen (Juva: Kåssmala)

Pawäläin

Jacob Påhlsson, 1. komppanian ruodun 39 talollinen (Juva: Pylckälä)

Peckain

Berttiell Thomason, 3. komppanian ruodun 129 sotilas (Hirvensalmi: Hirfwisalmj)

Eskiell Påhlsson, 3. komppanian ruodun 104 talollinen (Hirvensalmi: Merasmäkj)

Hindrich Person, 3. komppanian ruodun 121 talollinen (Hirvensalmi: Häyrylä)

Jöns, 3. komppanian ruodun 131 talollinen (Hirvensalmi: Ripatila)

Lars Larsson, 3. komppanian ruodun 128 talollinen (Hirvensalmi: Merasmäkj)

Mattz, 3. komppanian ruodun 18 talollinen (Mäntyharju: Myntilä)

Peer, 3. komppanian ruodun 18 talollinen (Mäntyharju: Myntilä)

Påhl:, 3. komppanian ruodun 104 talollinen (Hirvensalmi: Merasmäkj)

Peckoin

Erich, 8. komppanian ruodun 13 talollinen (Leppävirta: Kurialaranda)

Påhl, 8. komppanian ruodun 13 talollinen (Leppävirta: Kurialaranda)

Peckuruin

Peer, 1. komppanian ruodun 76 talollinen (Mikkeli: Wärälä)

Pedickäin

Hindrich, 8. komppanian ruodun 22 talollinen (Leppävirta: Sakarlax)

Pehikain

Thomas, 2. komppanian ruodun 45 talollinen (Puumala: Pitkelax)

Peitzar

Johan Erichsson, 1. komppanian ruodun 21 talollinen (Mikkeli: Kyrckioby)

Pekain

Erich Jacobsson, 5. komppanian ruodun 36 sotilas (Kangasniemi: Kaihalamäki, Wähmaisby, Mackåla)

Pekarinen

Laars Matsson, 6. komppanian ruodun 69 sotilas (Pieksämäki: Pitkesmäki, Tickalamäki, Kyllmämäki)

Pelckoinen

Peer, 8. komppanian ruodun 50 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

Pelgin

Johan, 1. komppanian ruodun 28 talollinen (Juva: Härkälä)

Pelkoin

Peer Nielsson, 2. komppanian ruodun 23 talollinen (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Pelkoinen

Hindrich Anderss, 6. komppanian ruodun 77 sotilas (Pieksämäki: Kärckälä, Letenmäki)

Pellikain

Johan Johansson, 8. komppanian ruodun 32 sotilas (Kuopio: Toifvola)

Pennanen

Mattz Mattzson, 8. komppanian ruodun 26 sotilas (Kuopio: Ritonemi)

Pentin

Olof Oloffsson, 5. komppanian ruodun 1 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Pentinen

Olof Hendersson, 5. komppanian ruodun 30 sotilas (Kangasniemi: Mannila, Ruckala, Håckaniemi)

Pernain

Matz, 1. komppanian ruodun 51 talollinen (Juva: Laukala)

Pesoin

Niels Påhlsson, 6. komppanian ruodun 123 sotilas (Iisalmi: Pörsänmäki, Lambawäsi)

Påhl Olofsson, 8. komppanian ruodun 4 talollinen (Leppävirta: Ossmaiärfwi)

Pesoinen

Erich Oloffss, 6. komppanian ruodun 119 talollinen (Iisalmi: Hapaierfwi)

Isack, 6. komppanian ruodun 119 talollinen (Iisalmi: Hapaierfwi)

Jöns, 6. komppanian ruodun 119 talollinen (Iisalmi: Hapaierfwi)

Oloff Ohlssonn, 6. komppanian ruodun 118 sotilas (Iisalmi: Hapaierfwi)

Pettoin

Matz, 2. komppanian ruodun 100 talollinen (Kerimäki: Alakona)

Peuckoin

Hindrich, 2. komppanian ruodun 134 talollinen (Puumala: Säppällä)

Peura

Cnut Johansson, 6. komppanian ruodun 66 sotilas (Pieksämäki: Jäppilä, Kuckoila, Knutila)

Peuruinen

Christer, 8. komppanian ruodun 64 talollinen (Kuopio: Pölliaby)

Peykein

Johan Mårthensson, 1. komppanian ruodun 94 sotilas (Mikkeli: Parkilla)

Peykj

Påhll, 3. komppanian ruodun 117 talollinen (Hirvensalmi: Kychkylanemj)

Peykäin

Jöns Påhlson, 3. komppanian ruodun 114 talollinen (Hirvensalmi: Watila)

Peyrin

Bertiel: Olufzson, 3. komppanian ruodun 130 talollinen (Hirvensalmi: Peurenby)

Peyrj

Anders, 3. komppanian ruodun 107 talollinen (Hirvensalmi: Peurenby)

Cnuth, 3. komppanian ruodun 107 talollinen (Hirvensalmi: Peurenby)

Mattz, 3. komppanian ruodun 130 talollinen (Hirvensalmi: Peurenby)

Påhll Bertelson, 3. komppanian ruodun 107 talollinen (Hirvensalmi: Peurenby)

Philponen

Hindrich, 8. komppanian ruodun 19 talollinen (Leppävirta: Månnimäkj)

Oloff, 8. komppanian ruodun 19 talollinen (Leppävirta: Månnimäkj)

Philpuxen

Hindrich Andersson, 8. komppanian ruodun 19 talollinen (Leppävirta: Månnimäkj)

Pickan

Anders Larson, 2. komppanian ruodun 116 sotilas (Sulkava: Telataipal, Hintzalla och Aufwilla)

Pieckain

Lars, 2. komppanian ruodun 116 talollinen (Sulkava: Telataipal)

Piedickain

Hindrich Anders, 6. komppanian ruodun 106 talollinen (Iisalmi: Sulkawa)

Hindrich Nielss, 6. komppanian ruodun 105 talollinen (Iisalmi: Sulkawa)

Oloff Hindrichson, 8. komppanian ruodun 141 talollinen (Iisalmi: Sullkawa)

Peer Laarsson, 6. komppanian ruodun 114 talollinen (Iisalmi: Waraslax)

Påhl Nielsson, 6. komppanian ruodun 106 talollinen (Iisalmi: Sulkawa)

Piedickäin

Hindrich Anderss, 6. komppanian ruodun 105 sotilas (Iisalmi: Sulkawa)

Niels Hinderss, 6. komppanian ruodun 122 sotilas (Iisalmi: Luupoeby, Remexelä)

Påhl Påhlss, 6. komppanian ruodun 106 sotilas (Iisalmi: Sulkawa, Salmiärfwi, Rytkyby)

Piedikain

Jöran Jöransson, 1. komppanian ruodun 64 talollinen (Juva: Ållickala)

Thomas Matsson, 1. komppanian ruodun 59 talollinen (Juva: Pitkälax)

Piedikäin

Erich Mattzson, 8. komppanian ruodun 125 sotilas (Iisalmi: Narfwanlax, Ongiwessi)

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 35 talollinen (Juva: Pitkälax)

Påhl Matsson, 1. komppanian ruodun 35 talollinen (Juva: Pitkälax)

Pienoin

Thomas Thomass, 6. komppanian ruodun 15 sotilas (Pieksämäki: Markala, Karckoila)

Pietin

Jöran, 3. komppanian ruodun 44 talollinen (Hirvensalmi: Pietilä)

Pihilain

Lars Hendersson, 5. komppanian ruodun 19 sotilas (Kangasniemi: Säppälä, Tuhåila, Räinikala)

Pijck

Johan Nielsson, 6. komppanian ruodun 89 sotilas (Pieksämäki: Letenmäki, __tilaby, Käpysahlo, Pispalamäki)

Pijpare

Michell, 3. komppanian ruodun 20 talollinen (Mäntyharju: Ninimäkj)

Pijskain

Christer Christerss, 2. komppanian ruodun 45 talollinen (Puumala: _iskoilla)

Lars Andersson, 2. komppanian ruodun 45 talollinen (Puumala: _iskoilla)

Pimppu

Hindrich, 6. komppanian ruodun 73 talollinen (Pieksämäki: Wäisälä)

Pira

Påhl Påhlson, 8. komppanian ruodun 141 sotilas (Iisalmi: Waraslax, Tommamäkj, Sullkawa)

Pirinen

Johan Johansson, 1. komppanian ruodun 39 talollinen (Juva: Remojärfwi)

Johan Olofsson, 8. komppanian ruodun 72 talollinen (Kuopio: Nillsilax)

Peer Oloffson, 8. komppanian ruodun 46 talollinen (Kuopio: Syfwerilä)

Pispa

, 3. komppanian ruodun 8 talollinen (Ristiina: Witziälä)

Hindrich, 3. komppanian ruodun 62 talollinen (Ristiina: Lahzila)

Pispain

Peer, 8. komppanian ruodun 5 talollinen (Leppävirta: Wächwilä)

Pispalain

Hendrich Matsson, 1. komppanian ruodun 2 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Simon Mattzson, 3. komppanian ruodun 114 sotilas (Hirvensalmi: Watila)

Pistin

Jöns Person, 3. komppanian ruodun 33 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Pitke Harmain

Påhl, 2. komppanian ruodun 41 talollinen (Puumala: Harmmalla)

Pitkein

Peer Johansson, 2. komppanian ruodun 110 talollinen (Kerimäki: Pitkellä)

Pitkäin

Casper, 1. komppanian ruodun 113 talollinen (Leppävirta: Kurolax)

Casper Sigfredhsson, 8. komppanian ruodun 38 talollinen (Kuopio: Sengenmäkj)

Erich, 8. komppanian ruodun 29 talollinen (Kuopio: Sängänmäkj)

Hendrich, 1. komppanian ruodun 113 talollinen (Leppävirta: Kurolax)

Johan, 2. komppanian ruodun 86 talollinen (Kerimäki: Hapalax)

Johan Hansson, 1. komppanian ruodun 114 talollinen (Leppävirta: Pitkeisniemj)

Oloff, 8. komppanian ruodun 114 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Oloff Mårtenson, 8. komppanian ruodun 29 talollinen (Kuopio: Sängänmäkj)

Påhl, 1. komppanian ruodun 113 talollinen (Leppävirta: Kurolax)

Påhl Olofsson, 1. komppanian ruodun 142 talollinen (Joroinen: Katisalax)

Pitkäinen

Abell Johansson, 1. komppanian ruodun 57 sotilas (Juva: Randois, Pajusalmi)

Pitkänen

Oloff, 8. komppanian ruodun 70 talollinen (Kuopio: Kåtasallmj)

Pittin

Påhl, 3. komppanian ruodun 11 talollinen (Ristiina: Pättilä)

Pittkoin

Oloff Jörenss, 2. komppanian ruodun 52 sotilas (Rantasalmi: Harjuranda)

Piustin

Peer Johansson, 2. komppanian ruodun 27 talollinen (Rantasalmi: Sombasarj)

Thomas Staffansson, 2. komppanian ruodun 27 talollinen (Rantasalmi: Sombasarj)

Pjhonen

Lars Anderson, 8. komppanian ruodun 50 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

Pjrain

Anders Andersson, 8. komppanian ruodun 11 talollinen (Leppävirta: Hapamäkj)

Pjronen

Anders Staffanson, 8. komppanian ruodun 117 sotilas (Leppävirta: Staffanalamäkj, Mustamäkj)

Pjstin

Johan Johanson, 3. komppanian ruodun 101 sotilas (Mikkeli: Wanhamäkj)

Mattz Persson, 3. komppanian ruodun 36 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Michel, 3. komppanian ruodun 135 talollinen (Hirvensalmi: Kuitula)

Oluf, 3. komppanian ruodun 135 talollinen (Hirvensalmi: Kuitula)

Pohjoin

Erich Matzson, 5. komppanian ruodun 17 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Poikalain

Anders, 5. komppanian ruodun 35 talollinen (Kangasniemi: Wärälä)

Poikoin

Matz Philipss., 6. komppanian ruodun 113 talollinen (Iisalmi: Lapwätälämäki)

Philip Philipsson, 6. komppanian ruodun 40 sotilas (Iisalmi: Pörsenmäki)

Poitz

Påhll Hinderson, 3. komppanian ruodun 93 talollinen (Mäntyharju: Poitzinemj)

Pondin

Jöns, 3. komppanian ruodun 15 talollinen (Ristiina: Kåifwakala)

Possaniemj

Bertill Matsson, 2. komppanian 3. korpraali

Pousa

Hindrich, 2. komppanian ruodun 94 talollinen (Kerimäki: Kållenois)

Puhakain

Peer Matsson, 1. komppanian ruodun 55 talollinen (Juva: Hietajärwi)

Puhickain

Oloff Peersson, 6. komppanian ruodun 3 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäkj)

Puhrainen

Michell Johansson, 1. komppanian ruodun 54 sotilas (Juva: Håttila, Summala, Kiskiläniemmi, Soiniemi)

Puikoin

Staffan, 1. komppanian ruodun 82 talollinen (Mikkeli: Assilla)

Puitulain

Påhl Michellss., 2. komppanian ruodun 76 sotilas (Sääminki: _unnoila, Pöllelä, Sauckolla)

Pulcka Kettuin

Anders, 6. komppanian ruodun 131 talollinen (Iisalmi: Walkeaisby)

Oloff Anderss, 6. komppanian ruodun 28 talollinen (Iisalmi: Ryhäläby)

Pulckin

Anders Bengdtsson, 1. komppanian ruodun 38 talollinen (Juva: Pulckila)

Christer Clemetsson, 1. komppanian ruodun 39 talollinen (Juva: Pylckälä)

Eskell Påhlsson, 1. komppanian ruodun 30 talollinen (Juva: Ahåla)

Jöns Bengdtsson, 1. komppanian ruodun 38 talollinen (Juva: Pulckila)

Peer Johansson, 1. komppanian ruodun 38 talollinen (Juva: Pulckila)

Påhl Påhlsson, 1. komppanian ruodun 65 talollinen (Juva: Pulckila)

Pulckoin

Johan Andersson, 1. komppanian ruodun 96 talollinen (Mikkeli: Marjaniemi)

Pulkin

Johan Peersson, 1. komppanian ruodun 105 talollinen (Leppävirta: Samais)

Pulkinen

Anders, 6. komppanian ruodun 131 sotilas (Iisalmi: Idensallmiby, Walkeaisby, Wieremä)

Hindrich, 2. komppanian ruodun 37 talollinen (Sääminki: Ingilla)

Hindrich Olofsson, 6. komppanian ruodun 25 sotilas (Iisalmi: Löytynmäki)

Pulliain

Anders, 6. komppanian ruodun 8 talollinen (Pieksämäki: Maawesi)

Arfwed Arfwedss, 6. komppanian ruodun 82 talollinen (Pieksämäki: Maawessi)

Lars, 1. komppanian ruodun 76 talollinen (Mikkeli: Ihastjärfwi)

Peer Arfwedss, 6. komppanian ruodun 8 talollinen (Pieksämäki: Maawesi)

Peer Påhlsson, 6. komppanian ruodun 10 talollinen (Pieksämäki: Maawesi)

Påhl Matsson, 1. komppanian ruodun 6 talollinen (Mikkeli: Ihastjärwi)

Påhll Larson, 3. komppanian ruodun 29 sotilas (Mikkeli: Wanhamäkj)

Thomas, 1. komppanian ruodun 88 talollinen (Mikkeli: Suosari)

Pullinen

Christer Bertillsson, 5. komppanian ruodun 23 talollinen (Kangasniemi: Kaihilamäki)

Erich Michelss:, 2. komppanian ruodun 140 sotilas (Puumala: Hurusalo, Condiala)

Hindrich Michellsson, 2. komppanian ruodun 130 sotilas (Puumala: Hammulla, Ryhällä)

Pullkin

Anders Påhlson, 8. komppanian ruodun 118 talollinen (Leppävirta: Mustamäkj)

Hindrich Hinderson, 8. komppanian ruodun 117 talollinen (Leppävirta: Staffanalamäkj)

Matz, 2. komppanian ruodun 32 talollinen (Sääminki: Rijtåsarj)

Peer Hindersson, 8. komppanian ruodun 1 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Pullkinen

Hindrich, 2. komppanian ruodun 34 talollinen (Sääminki: Rijtosarj)

Påhl, 2. komppanian ruodun 1 talollinen (Rantasalmi: Randasalo)

Pullkinn

Jöran Larsson, 2. komppanian ruodun 21 talollinen (Rantasalmi: Parkumäkj)

Pundain

Eskell Eskellsson, 5. komppanian ruodun 24 talollinen (Kangasniemi: Reinickala)

Jacob, 3. komppanian ruodun 75 talollinen (Ristiina: Pundala)

Mattz, 3. komppanian ruodun 75 talollinen (Ristiina: Pundala)

Sigfredh, 3. komppanian ruodun 75 talollinen (Ristiina: Pundala)

Swante, 3. komppanian ruodun 75 talollinen (Ristiina: Pundala)

Pundala

, 1. komppanian ruodun 5 talollinen (Mikkeli: Kyrckeby)

Pura

Gösta Larsson, 8. komppanian ruodun 12 sotilas (Leppävirta: SoinilanSalmj, Hofwilasalmj)

Purain

Oloff, 8. komppanian ruodun 124 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Purainen

Hindrich, 8. komppanian ruodun 123 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Purdin

Jönss, 5. komppanian ruodun 29 talollinen (Kangasniemi: Kaitila)

Purdinen

Oloff, 2. komppanian ruodun 60 talollinen (Rantasalmi: Achwensalmj)

Purhoin

Laars, 2. komppanian ruodun 68 talollinen (Sääminki: Kardilanranda)

Puroin

Johan, 3. komppanian ruodun 131 sotilas (Hirvensalmi: Peurenby, Ripatila)

Pursiain

Hindrich, 8. komppanian ruodun 48 talollinen (Kuopio: Haminalax)

Mattz Jacobson, 3. komppanian ruodun 112 talollinen (Hirvensalmi: Pursiala)

Matz, 1. komppanian ruodun 123 talollinen (Joroinen: Kåtkatlax)

Påhl, 8. komppanian ruodun 59 talollinen (Kuopio: Kuronlax)

Påhl Anderson, 8. komppanian ruodun 61 sotilas (Kuopio: Towilalax, Kåifwusarj)

Puruinen

Laars Laarss, 6. komppanian ruodun 90 talollinen (Pieksämäki: Hangamäki)

Peer, 8. komppanian ruodun 126 talollinen (Iisalmi: Wianda)

Pustin

Hindrich Thomasson, 8. komppanian ruodun 113 talollinen (Leppävirta: Timoila)

Matz Thomasson, 2. komppanian ruodun 3 talollinen (Rantasalmi: Osinkonmäki)

Putkin

Anders Påhlsson, 1. komppanian ruodun 69 talollinen (Juva: Narilla)

Bertill Matsson, 1. komppanian ruodun 36 talollinen (Juva: Hatzoila)

Lars Hind.ss., 6. komppanian ruodun 73 sotilas (Pieksämäki: Waniala, Wäisälä)

Putkoi

Arfwed Larss, 6. komppanian ruodun 86 talollinen (Pieksämäki: Kyrckby)

Putkoin

Anders Johanss, 6. komppanian ruodun 47 talollinen (Pieksämäki: Surnumäki)

Hans Johansson, 6. komppanian ruodun 47 sotilas (Pieksämäki: Surnumäki, Hietamäki)

Laars Nielss, 6. komppanian ruodun 47 talollinen (Pieksämäki: Surnumäki)

Laars Nielssonn, 6. komppanian ruodun 1 talollinen (Pieksämäki: Wechmais)

Michell Anderss:, 6. komppanian ruodun 1 talollinen (Pieksämäki: Wechmais)

Peer, 2. komppanian ruodun 70 talollinen (Sääminki: Warparanda)

Peer Grelsson, 6. komppanian ruodun 9 talollinen (Pieksämäki: Tickalamäki)

Putkoinen

Niels, 6. komppanian ruodun 76 talollinen (Pieksämäki: Surnumäki)

Putkonen

Niels Peersson, 2. komppanian ruodun 17 sotilas (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Puttein

Eskell Peersson, 1. komppanian ruodun 90 sotilas (Mikkeli: Kyrckieby, Puttoila, Lahnama, Matiskala)

Puttkoin

Hindrich, 3. komppanian ruodun 91 talollinen (Mäntyharju: Tåifwola)

Puttoinen

Mårthen Bertillsson, 1. komppanian ruodun 33 sotilas (Juva: Maarala, Haloila, Haikarala)

Puttonen

Sigfredh Jöranson, 3. komppanian ruodun 106 sotilas (Hirvensalmi: Kilckilä, Tårnialala, Hirfwinsalmj)

Puucko

Anders Anders:, 3. komppanian ruodun 122 talollinen (Hirvensalmi: Såckala)

Puuko

Anders, 3. komppanian ruodun 44 talollinen (Hirvensalmi: Tuckala)

Bertill Eskellson, 8. komppanian ruodun 41 sotilas (Kuopio: Cnutila, Tallus)

Niels, 3. komppanian ruodun 124 talollinen (Hirvensalmi: Såckala)

Puukoin

Påhll Anderson, 3. komppanian ruodun 44 sotilas (Hirvensalmi: Karstula, Pietilä, Tuckala)

Pyckelain

Daniel, 1. komppanian ruodun 14 talollinen (Mikkeli: Hijrola)

Pykäin

Eskiell, 3. komppanian ruodun 110 talollinen (Hirvensalmi: Kuitula)

Påhll, 3. komppanian ruodun 110 talollinen (Hirvensalmi: Kuitula)

Pykäläin

Hanss Hanson, 8. komppanian ruodun 99 sotilas (Kuopio: Kasurilla)

Pylckein

Johan, 2. komppanian ruodun 18 talollinen (Rantasalmi: Hijsmäkj)

Pylckiäin

Lars, 1. komppanian ruodun 68 talollinen (Juva: Wårenma)

Pylckäin

Erich Anders:, 3. komppanian ruodun 63 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Erich Matsson, 1. komppanian ruodun 84 talollinen (Mikkeli: Säppoila)

Måns, 3. komppanian ruodun 2 talollinen (Ristiina: Pylckälä)

Peer Larsson, 3. komppanian ruodun 19 talollinen (Mäntyharju: Ninimäkj)

Pylkäin

Mårthen, 1. komppanian ruodun 79 talollinen (Mikkeli: Wächmois)

Pyllickas

Anders, 6. komppanian ruodun 96 talollinen (Iisalmi: Kilpisaari)

Pyllikes

Peer Anderss, 6. komppanian ruodun 135 talollinen (Iisalmi: Kilpisari)

Pyllkein

Thomas, 2. komppanian ruodun 82 talollinen (Kerimäki: Månnikala)

Pynin

Christer Påhlson, 3. komppanian ruodun 82 sotilas (Ristiina: Sattila, Kurwila, Syfwenma)

Pynnin

Påhll Mattzson, 3. komppanian ruodun 82 talollinen (Ristiina: Syfwenma)

Pynninen

Michel, 5. komppanian ruodun 32 talollinen (Kangasniemi: Hyrylä)

Pyrhin

Johan Nielsson, 3. komppanian ruodun 69 talollinen (Ristiina: Såckala)

Peer, 3. komppanian ruodun 31 talollinen (Mikkeli: Randakyla)

Pyrhoin

Marckus, 3. komppanian ruodun 116 talollinen (Hirvensalmi: Helpanala)

Pystin

Anders Matzson, 5. komppanian ruodun 11 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Matz Mårthensson, 5. komppanian ruodun 10 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Matz Thomasson, 5. komppanian ruodun 21 talollinen (Kangasniemi: Pellikamäki)

Påchialain

Mårten, 2. komppanian ruodun 118 talollinen (Sulkava: Idelax)

Påhial:n

Johan Henderson, 3. komppanian ruodun 32 sotilas (Mikkeli: Randakyla, Wålingo)

Påhialain

Hindrich Johanson, 3. komppanian ruodun 34 sotilas (Mikkeli: Wålingo)

Pålack

Mattz Påhlsson, 3. komppanian ruodun 65 sotilas (Ristiina: Hangaistenma, Cårhoila)

Pålckj

Johan Michelsson, 3. komppanian ruodun 98 talollinen (Mikkeli: Liukola)

Pållack

Mattz Påhlsson, 3. komppanian ruodun 65 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Påndinen

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 37 talollinen (Juva: Mattila)

Pårckain

Lars Larsson, 1. komppanian ruodun 74 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Påtilain

Oloff Larsson, 1. komppanian ruodun 53 sotilas (Juva: Rångala, Pölliölä, Kaskis)

Päckain

Jöns Jonson, 3. komppanian ruodun 127 talollinen (Hirvensalmi: Pelckälä)

Mattz Jönson, 3. komppanian ruodun 46 talollinen (Hirvensalmi: Lachnamäkj)

Päckarinnen

Niels, 8. komppanian ruodun 38 talollinen (Kuopio: Sengenmäkj)

Pähön

Lars Mårthenson, 3. komppanian ruodun 62 sotilas (Ristiina: Lahzila)

Pällakain

Hans, 1. komppanian ruodun 132 talollinen (Joroinen: Randasalmi S:n och Dito by)

Pärnain

Bengt, 2. komppanian ruodun 107 talollinen (Kerimäki: Wara)

Johan Thomassonn, 2. komppanian ruodun 123 sotilas (Sulkava: Haltulla, Mändys)

Päsiäin

Staffan Olofss:, 2. komppanian ruodun 138 sotilas (Puumala: Kaupilla, _kotaipal, _ollilla, _llulla)

Päsoin

Samuel, 2. komppanian ruodun 3 talollinen (Rantasalmi: Osinkonmäki)

Pättin

Mattz, 3. komppanian ruodun 69 talollinen (Ristiina: Såckala)

Pättinen

Lars Person, 3. komppanian ruodun 72 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Pättoin

Jöns Anderson, 3. komppanian ruodun 15 talollinen (Ristiina: Kåifwakala)

Pättäiä

Eskiell, 3. komppanian ruodun 21 talollinen (Mäntyharju: Tåifwola)

Päyhäin

Eskell Nielsson, 1. komppanian ruodun 41 talollinen (Juva: Karckiama)

Päälkinen

Jacob Thomassonn, 2. komppanian ruodun 120 sotilas (Sulkava: Rackolantaipal, Maralla, Lingola, Caitaiss)

Pöhinen

Anders Hendersson, 5. komppanian ruodun 21 sotilas (Kangasniemi: Harjuma, Pellikamäki, Kangasniemi)

Pöikein

Olof Johan, 1. komppanian ruodun 112 sotilas (Leppävirta: Sarkamäki, Kurolax)

Pölckin

Michell Larsson, 3. komppanian ruodun 131 sotilas (Hirvensalmi: Peurenby, Ripatila)

Påhll Johanson, 3. komppanian ruodun 75 sotilas (Ristiina: Pundala, Såckala)

Pöllein

Anders Peerss, 6. komppanian ruodun 31 talollinen (Iisalmi: Rutacko)

Matz, 2. komppanian ruodun 28 talollinen (Rantasalmi: Hefwoinlax)

Matz Peerss, 6. komppanian ruodun 94 sotilas (Iisalmi: Rutackå)

Michell Israelss, 2. komppanian ruodun 50 sotilas (Rantasalmi: Karhilantaipal, Pisamalax, Pöllönemi, Pisamalax)

Peer Matssonn, 2. komppanian ruodun 54 talollinen (Rantasalmi: Temasalo)

Påhl Andersson, 6. komppanian ruodun 31 sotilas (Iisalmi: Rutacko, Oinasierfwi)

Pöllin

Johan Johansson, 2. komppanian ruodun 47 talollinen (Rantasalmi: Räpåmäki)

Laars, 2. komppanian ruodun 113 talollinen (Sulkava: Cardilla)

Matz Hendersson, 2. komppanian ruodun 25 talollinen (Rantasalmi: Achwensalo)

Matz Matsson, 2. komppanian ruodun 26 talollinen (Rantasalmi: Achwensalo)

Matz Staffansson, 2. komppanian ruodun 51 talollinen (Rantasalmi: Joutzenlax)

Peer, 2. komppanian ruodun 38 talollinen (Puumala: Pättillä)

Pöllinn

Matz Peerssonn, 2. komppanian ruodun 60 talollinen (Rantasalmi: Achwensalmj)

Pöllöin

Lars, 1. komppanian ruodun 131 talollinen (Joroinen: Jåckas S:n Pöllöläby)

Pöllönen

Påhl Påhlson, 8. komppanian ruodun 123 sotilas (Leppävirta: Kåtalax)

Pölwäin

Hans Hansson, 5. komppanian ruodun 7 talollinen (Kangasniemi: Pölwänälä)

Matz Hendersson, 5. komppanian ruodun 30 talollinen (Kangasniemi: Mannila)

Olof Ohlsson, 5. komppanian ruodun 26 talollinen (Kangasniemi: Kuiwasmäkj)

Påhl Larsson, 5. komppanian ruodun 7 talollinen (Kangasniemi: Pölwänälä)

Sigfred Hindrichss, 6. komppanian ruodun 76 talollinen (Pieksämäki: Surnumäki)

Pöndin

Hindrich Person, 3. komppanian ruodun 83 sotilas (Ristiina: Ahlasjärwj)

Peer Person, 3. komppanian ruodun 8 talollinen (Ristiina: Pöndilä), 3. komppanian ruodun 64 talollinen (Ristiina: Pöndilä)

Pöndinen

Johan, 1. komppanian ruodun 49 talollinen (Juva: Wächmais)

Matz Peersson, 6. komppanian ruodun 85 sotilas (Pieksämäki: Suontientaipal)

Peer, 6. komppanian ruodun 64 talollinen (Pieksämäki: Wenechtekämäranda)

Pönnoin

Bengdt Ohlsson, 5. komppanian ruodun 9 talollinen (Kangasniemi: Kåchilamäkj)

Pönnöin

Erich, 5. komppanian ruodun 36 talollinen (Kangasniemi: Kaihalamäki)

Hendrich Christersson, 5. komppanian ruodun 23 talollinen (Kangasniemi: Kaihilamäki)

Pöröin

Eskell Larsson, 6. komppanian ruodun 48 talollinen (Pieksämäki: Pörrilä)

Pösa

Eskill, 5. komppanian ruodun 7 talollinen (Kangasniemi: Pölwänälä)

Pösoin

Hans Larsson, 2. komppanian ruodun 2 sotilas (Rantasalmi: Randasalo)

Hindrich, 2. komppanian ruodun 1 talollinen (Rantasalmi: Randasalo)

Peer Peersson, 2. komppanian ruodun 26 talollinen (Rantasalmi: Achwensalo)

Pöttjal:n

Mattz Person, 3. komppanian ruodun 8 talollinen (Ristiina: Witziälä)

Pöxi Kärckäin

Peer Olofss, 6. komppanian ruodun 129 talollinen (Iisalmi: Hautaierfwi)

Pöxöin

Peer, 8. komppanian ruodun 100 talollinen (Kuopio: Karslax)

Pöyhäin

Böriel, 6. komppanian ruodun 91 talollinen (Pieksämäki: Langelmä)

Oloff Hansson, 5. komppanian ruodun 5 talollinen (Kangasniemi: Pöyhälä)

Påhl Månsson, 6. komppanian ruodun 70 talollinen (Pieksämäki: Haukiwori)

Pöyhänen

Anders Mårthensson, 8. komppanian ruodun 9 talollinen (Leppävirta: Karttasahlo)

Pöyhöin

Eskell Andersson, 1. komppanian ruodun 41 talollinen (Juva: Karckiama)

Peer Nielsson, 6. komppanian ruodun 84 talollinen (Pieksämäki: Pöyhölä)

Pöyhöinen

Matz Nielss, 6. komppanian ruodun 53 talollinen (Pieksämäki: Pöyhöläby)

QAlkuun

Qwintus

Erich Eskelsson, 2. komppanian ruodun 26 sotilas (Rantasalmi: Achwensalo)

RAlkuun

Rachkoin

Laars, 2. komppanian ruodun 119 talollinen (Sulkava: Rackolantaipal)

Påhl Lahrsson, 8. komppanian ruodun 35 sotilas (Kuopio: Wänäläby)

Thomas, 2. komppanian ruodun 121 talollinen (Sulkava: Caitaiss)

Radickain

Oloff Philipssonn, 2. komppanian ruodun 127 sotilas (Sulkava: Telataipal, Mändyis, Kammola, Råkånemj)

Radikain

Hans Mattzson, 8. komppanian ruodun 109 talollinen (Kuopio: Kärmelax)

Mattz, 8. komppanian ruodun 96 talollinen (Kuopio: Kärmälax)

Michell, 8. komppanian ruodun 56 talollinen (Kuopio: Hirfwilax)

Radikainen

Peer, 8. komppanian ruodun 96 talollinen (Kuopio: Kärmälax)

Rahikain

Anders Eskellsson, 1. komppanian ruodun 13 sotilas (Mikkeli: Hachkala, Saikala, Taipalby, Lahnama)

Hindrich, 3. komppanian ruodun 111 talollinen (Hirvensalmi: Kyrckieby)

Lars Hinderson, 3. komppanian ruodun 50 talollinen (Ristiina: Parckatnemj)

Lars Larson, 3. komppanian ruodun 89 talollinen (Ristiina: Minckila)

Mattz Larsson, 3. komppanian ruodun 5 talollinen (Ristiina: Rahikala)

Michel Erichson, 3. komppanian ruodun 24 sotilas (Mikkeli: Liukåla, Räpåla)

Mårthen, 1. komppanian ruodun 13 talollinen (Mikkeli: Lahnama)

Olof Olofsson, 1. komppanian ruodun 90 talollinen (Mikkeli: Matiskala)

Oluff Anderson, 3. komppanian ruodun 50 talollinen (Ristiina: Parckatnemj)

Peer, 3. komppanian ruodun 5 talollinen (Ristiina: Rahikala), 3. komppanian ruodun 65 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Sigfredh, 3. komppanian ruodun 5 talollinen (Ristiina: Rahikala)

Rahkoin

Laars Andersson, 2. komppanian ruodun 139 talollinen (Puumala: _ikonsalo)

Rahuin

Matz Staffansson, 1. komppanian ruodun 86 talollinen (Mikkeli: Nårola)

Oloff Matsson, 6. komppanian ruodun 132 sotilas (Iisalmi: Salamiby, Wieremä, _sämäki)

Peer Påhlson, 8. komppanian ruodun 87 talollinen (Kuopio: Jänissahlo)

Raisoin

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 58 sotilas (Juva: Haikarala, Maarala, Kåikalla)

Rajalain

Anders, 6. komppanian ruodun 115 talollinen (Iisalmi: Källiojerfwi)

Rami

Anders Larsson, 1. komppanian ruodun 104 talollinen (Leppävirta: Samais)

Randalain

Erich, 3. komppanian ruodun 77 talollinen (Ristiina: Kärjnemj)

Erich Michelson, 3. komppanian ruodun 137 talollinen (Puumala: Hylckälä)

Mårthen, 3. komppanian ruodun 111 talollinen (Hirvensalmi: Kyrckieby)

Rasain

Påhl, 1. komppanian ruodun 56 talollinen (Juva: Randois), 1. komppanian ruodun 99 talollinen (Mikkeli: Wänälä)

Raska

Michell Sigfredsson, 1. komppanian ruodun 120 talollinen (Joroinen: _käwessj)

Peer Andersson, 1. komppanian ruodun 120 talollinen (Joroinen: _käwessj)

Rassain

Peer Michelsson, 1. komppanian ruodun 44 talollinen (Juva: Rassala)

Rauckoin

Matz Henderss, 2. komppanian ruodun 54 talollinen (Rantasalmi: Hijsmäkj)

Rautaparda

Philipus, 6. komppanian ruodun 113 talollinen (Iisalmi: Lapwätälämäki)

Påhl Arfwedss, 6. komppanian ruodun 82 talollinen (Pieksämäki: Maawessi)

Rautaparta

Oloff, 8. komppanian ruodun 39 talollinen (Kuopio: Ritislax)

Rautasuu

Matz, 1. komppanian ruodun 116 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Rautiain

Grels Matss, 6. komppanian ruodun 87 talollinen (Pieksämäki: Tickalamäki)

Jacob Jacobssonn, 2. komppanian ruodun 61 talollinen (Rantasalmi: _kammäkj)

Olof Erichsson, 1. komppanian ruodun 132 talollinen (Joroinen: Kaitaisby)

Påhl, 1. komppanian ruodun 132 talollinen (Joroinen: Kaitaisby)

Rautiainen

Mattz, 8. komppanian ruodun 57 talollinen (Kuopio: Hirfwilax)

Rautian

Daniel Erichsson, 1. komppanian ruodun 132 sotilas (Joroinen: Kaitaisby, Randasalmi S:n och Dito by, Kaitais by)

Rauttiain

Thomas, 1. komppanian ruodun 54 talollinen (Juva: Summala), 2. komppanian ruodun 109 talollinen (Kerimäki: Laukansalo)

Rauttinen

Oloff, 2. komppanian ruodun 47 talollinen (Rantasalmi: Tamsalo)

Reckå

Niels Bertillss, 5. komppanian ruodun 5 talollinen (Kangasniemi: Suråla)

Reedsween

Brusius, 2. komppanian ruodun 91 talollinen (Kerimäki: Mackoila)

Reinikain

Bertill Matzson, 5. komppanian ruodun 24 sotilas (Kangasniemi: Reinickala, Åralaby)

Hindrich, 8. komppanian ruodun 88 talollinen (Kuopio: Wechmarsalmj)

Lars Eskelson, 3. komppanian ruodun 125 sotilas (Hirvensalmi: Månika, Lahnama)

Matz Clemetsson, 5. komppanian ruodun 24 talollinen (Kangasniemi: Reinickala)

Peer Påhlsson, 8. komppanian ruodun 7 talollinen (Leppävirta: Reinikala)

Påhl, 2. komppanian ruodun 74 talollinen (Sääminki: Reinickalla)

Reisain

Staffan Larsson, 2. komppanian ruodun 52 talollinen (Rantasalmi: Harjuranda)

Reisein

Jacob, 6. komppanian ruodun 114 talollinen (Iisalmi: Waraslax)

Relheinen

Anders, 8. komppanian ruodun 133 talollinen (Iisalmi: Löytymäkj)

Remes

Anders, 6. komppanian ruodun 122 talollinen (Iisalmi: Remexelä)

Peer Larsson, 6. komppanian ruodun 140 talollinen (Iisalmi: Remexälä)

Peer Matsson, 6. komppanian ruodun 32 talollinen (Iisalmi: Remexelä)

Påhl Johanss, 6. komppanian ruodun 122 talollinen (Iisalmi: Remexelä)

Remexin

Hindrich Laarsson, 2. komppanian ruodun 13 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Remoin

Johan Hendersson, 1. komppanian ruodun 39 talollinen (Juva: Remojärfwi)

Reppoin

Måns, 2. komppanian ruodun 130 talollinen (Puumala: Hammulla)

Repå

Oloff Olofsson, 1. komppanian ruodun 29 sotilas (Juva: Soiniemi, Tyrckmäki, Håttila)

Rickinen

Johan, 6. komppanian ruodun 139 talollinen (Iisalmi: Laakaby)

Rickoin

Anders Hindrichss, 6. komppanian ruodun 76 talollinen (Pieksämäki: Wechmas)

Rickåin

Michell Hendersson, 6. komppanian ruodun 1 talollinen (Pieksämäki: Wechmais)

Riekinen

Jöns Andersson, 8. komppanian ruodun 61 talollinen (Kuopio: Towilalax)

Rijckoin

Hindrich, 2. komppanian ruodun 104 talollinen (Kerimäki: Rijkolla)

Rijtin

Anders, 3. komppanian ruodun 104 talollinen (Hirvensalmi: Merasmäkj)

Måns Greelson, 3. komppanian ruodun 104 sotilas (Hirvensalmi: Merasmäkj, Kilckilä)

Rimpi

Matz, 1. komppanian ruodun 50 talollinen (Juva: Kangais)

Rimpinen

Olof Peersson, 1. komppanian ruodun 39 talollinen (Juva: Remojärfwi)

Rimppi

Påhl Larsson, 1. komppanian ruodun 51 talollinen (Juva: Surniemi)

Ringin

, 1. komppanian ruodun 74 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Erich, 1. komppanian ruodun 123 talollinen (Joroinen: Kärisalo)

Hindrich, 2. komppanian ruodun 98 talollinen (Kerimäki: Råkåniemj)

Peer, 2. komppanian ruodun 98 talollinen (Kerimäki: Råkåniemj)

Ringäin

Christer, 1. komppanian ruodun 74 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Ripatj

Erich, 3. komppanian ruodun 131 talollinen (Hirvensalmi: Ripatila)

Mårthen, 3. komppanian ruodun 131 talollinen (Hirvensalmi: Ripatila)

Oluff Påhlsson, 3. komppanian ruodun 106 talollinen (Hirvensalmi: Hirfwinsalmj)

Ripattj

Peer Sigfredhson, 3. komppanian ruodun 131 talollinen (Hirvensalmi: Ripatila)

Rippattj

Sigfredh, 3. komppanian ruodun 132 talollinen (Hirvensalmi: Ripatila)

Risanen

Johan Mattzson, 8. komppanian ruodun 48 sotilas (Kuopio: Haminalax), 8. komppanian ruodun 68 talollinen (Kuopio: Rijsalaby)

Jören Henderson, 8. komppanian ruodun 80 sotilas (Kuopio: Ristawäsj)

Lars Jöranson, 8. komppanian ruodun 68 talollinen (Kuopio: Rijsalaby)

Michell, 8. komppanian ruodun 67 talollinen (Kuopio: Rijsalaby)

Niels Mattzson, 8. komppanian ruodun 48 talollinen (Kuopio: Haminalax)

Peer Jöranson, 8. komppanian ruodun 100 talollinen (Kuopio: Rijsala)

Påhl, 8. komppanian ruodun 67 talollinen (Kuopio: Rijsalaby)

Sigfredh Sigfredson, 8. komppanian ruodun 68 talollinen (Kuopio: Rijsalaby)

Risin

Frantz, 1. komppanian ruodun 27 talollinen (Juva: Kangais)

Rissain

Bengt Bengtss, 6. komppanian ruodun 66 talollinen (Pieksämäki: Jäppilä)

Mattz Johansson, 8. komppanian ruodun 75 talollinen (Kuopio: Wäckalax)

Rissainen

Thomas, 8. komppanian ruodun 136 talollinen (Iisalmi: Lambawässj)

Rissanen

Mattz, 8. komppanian ruodun 48 talollinen (Kuopio: Haminalax)

Petter Matzson, 8. komppanian ruodun 51 sotilas (Kuopio: Airaxela, Punnomäkj)

Påhl Anderson, 8. komppanian ruodun 69 talollinen (Kuopio: Jännewirda)

Riuhu

Simon, 3. komppanian ruodun 61 talollinen (Ristiina: Witzhiälä)

Simon Person, 3. komppanian ruodun 8 talollinen (Ristiina: Witziälä)

Rockoi

Eskell, 1. komppanian ruodun 55 talollinen (Juva: Soiniemi)

Roifwas

Johan Nielsson, 6. komppanian ruodun 95 talollinen (Iisalmi: Säläwä)

Romoin

Grels Johanss, 6. komppanian ruodun 8 talollinen (Pieksämäki: Maawesi)

Ronninen

Niels, 8. komppanian ruodun 52 talollinen (Kuopio: Haminalax)

Ropoin

Johan Jacobss, 6. komppanian ruodun 7 talollinen (Pieksämäki: Rummukamäki)

Lars, 2. komppanian ruodun 52 talollinen (Rantasalmi: Harjuranda)

Ropoinen

Anders, 6. komppanian ruodun 11 talollinen (Pieksämäki: Sarkaniemi)

Roppoin

Hindrich, 8. komppanian ruodun 22 talollinen (Leppävirta: Sakarlax)

Peer Anderson, 8. komppanian ruodun 120 talollinen (Leppävirta: Sackarlax)

Rotko

Johan, 2. komppanian 6. korpraali

Johan Erichsson, 2. komppanian ruodun 90 sotilas (Kerimäki: Tukella, Heikalla)

Rotzalain

Jöran Laarss, 6. komppanian ruodun 30 sotilas (Iisalmi: Sångaierfwi, Rutacko)

Niels Peersson, 6. komppanian ruodun 101 sotilas (Iisalmi: Wäisälämäki, Karfwasalmi)

Rouhiain

Johan, 2. komppanian ruodun 79 talollinen (Sääminki: Cardilanranda)

Ruhoin

Christer Hinderson, 3. komppanian ruodun 109 talollinen (Hirvensalmi: Hämmänmäkj)

Mattz Larson, 3. komppanian ruodun 109 talollinen (Hirvensalmi: Hämmänmäkj)

Mattz Person, 3. komppanian ruodun 122 sotilas (Hirvensalmi: Såckala)

Runttinen

Anders, 2. komppanian ruodun 4 talollinen (Rantasalmi: Osinkonmäki)

Anders Matsson, 2. komppanian ruodun 17 talollinen (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Ruokolain

Carll Marthenson, 3. komppanian ruodun 97 talollinen (Mikkeli: Ruokala)

Lars, 1. komppanian ruodun 10 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Ruotzalain

Brusius, 6. komppanian ruodun 123 talollinen (Iisalmi: Lambawäsi)

Jacob, 6. komppanian ruodun 112 talollinen (Iisalmi: Luckarila)

Peer Erichsson, 6. komppanian ruodun 114 talollinen (Iisalmi: Waraslax)

Rusain

Anders Johansson, 6. komppanian ruodun 52 talollinen (Pieksämäki: Pyhitty)

Jöns Jönsson, 6. komppanian ruodun 86 talollinen (Pieksämäki: Kyrckby)

Rusainen

Påhl, 6. komppanian ruodun 14 talollinen (Pieksämäki: Jäppilä)

Påhl Påhlsson, 6. komppanian ruodun 1 sotilas (Pieksämäki: Wechmais)

Ruskain

Hendrich Påhlsson, 8. komppanian ruodun 38 talollinen (Kuopio: Sengenmäkj)

Ifwar, 2. komppanian ruodun 76 talollinen (Sääminki: Pöllelä)

Mattz Hinderson, 8. komppanian ruodun 111 talollinen (Kuopio: Karslax)

Mattz Hindersson, 8. komppanian ruodun 38 talollinen (Kuopio: Sengenmäkj)

Mattz Påhlson, 8. komppanian ruodun 67 talollinen (Kuopio: Hackarala)

Mårten Henderson, 8. komppanian ruodun 101 talollinen (Kuopio: Karslax)

Påhl Henderson, 8. komppanian ruodun 100 talollinen (Kuopio: Karslax)

Ruskainen

Lars, 8. komppanian ruodun 60 talollinen (Kuopio: Hatala)

Ruut

Erich, 2. komppanian ruodun 119 sotilas (Sulkava: Caipolla, Rackolantaipal)

Ruuth

Johan Erichss, 2. komppanian ruodun 112 sotilas (Sulkava: Tannila, Cardilla)

Ruåtzalain

Anders Larson, 8. komppanian ruodun 134 talollinen (Iisalmi: Koppoila)

Erich Erichson, 8. komppanian ruodun 141 talollinen (Iisalmi: Waraslax)

Hemmingh, 8. komppanian ruodun 128 talollinen (Iisalmi: Pajuierfwi)

Hendrich, 8. komppanian ruodun 129 talollinen (Iisalmi: Koppoila)

Mattz Peersson, 8. komppanian ruodun 126 talollinen (Iisalmi: Ongiwessi)

Peer Nielsson, 8. komppanian ruodun 129 talollinen (Iisalmi: Koppoila)

Påhl Hinderson, 8. komppanian ruodun 125 talollinen (Iisalmi: Ongiwessi)

Påhl Nielsen, 8. komppanian ruodun 125 talollinen (Iisalmi: Ongiwessi)

Ryckäin

Hendrich Andersson, 1. komppanian ruodun 8 talollinen (Mikkeli: Alama)

Rygin

Matz, 2. komppanian ruodun 130 talollinen (Puumala: Hammulla)

Ryhein

Anders Staffanss, 6. komppanian ruodun 92 talollinen (Iisalmi: Ryhäläby)

Peer Oloffsson, 6. komppanian ruodun 30 talollinen (Iisalmi: Rutacko)

Ryheinen

Staffan Anderss, 6. komppanian ruodun 28 talollinen (Iisalmi: Ryhäläby)

Ryhäin

Johan, 2. komppanian ruodun 122 talollinen (Sulkava: Haltulla)

Oloff Anderss, 6. komppanian ruodun 134 talollinen (Iisalmi: Sångaierfwwi)

Påhl, 1. komppanian ruodun 48 talollinen (Juva: Månnimäki)

Ryniäin

Bertell, 8. komppanian ruodun 131 talollinen (Iisalmi: Karfwasalmj)

Rynäin

Bertell Hindersson, 8. komppanian ruodun 135 talollinen (Iisalmi: Leppälax)

Erich Bertellson, 8. komppanian ruodun 131 talollinen (Iisalmi: Karfwasalmj)

Rytin

Erich, 3. komppanian ruodun 41 talollinen (Hirvensalmi: Ryttilä)

Lars Erichsson, 1. komppanian ruodun 89 talollinen (Mikkeli: Rauhula)

Rytkein

Laars Hinderss, 6. komppanian ruodun 119 sotilas (Iisalmi: Hapaierfwi)

Rytkin

Elias Hemmingss, 6. komppanian ruodun 104 sotilas (Iisalmi: Pielawesi)

Rytkinen

Hemming, 6. komppanian ruodun 104 talollinen (Iisalmi: Pielawesi)

Matz, 6. komppanian ruodun 104 talollinen (Iisalmi: Pielawesi)

Rytkoin

Hendrich, 5. komppanian ruodun 22 talollinen (Kangasniemi: Rytkylä)

Rytköin

Daniel, 5. komppanian ruodun 9 talollinen (Kangasniemi: Kåchilamäkj)

Hindrich, 8. komppanian ruodun 126 talollinen (Iisalmi: Wianda)

Johan Anderss, 6. komppanian ruodun 41 talollinen (Iisalmi: Taipall)

Lars Peersson, 6. komppanian ruodun 106 talollinen (Iisalmi: Rytkyby)

Peer Påhlsson, 6. komppanian ruodun 41 talollinen (Iisalmi: Taipall)

Påhl Anderss, 6. komppanian ruodun 41 talollinen (Iisalmi: Taipall)

Rytköinen

Peer Anderss, 6. komppanian ruodun 52 talollinen (Pieksämäki: Wechmais)

Rytkön

Anders, 8. komppanian ruodun 133 talollinen (Iisalmi: Häinämäkj)

Ryttare

Mattz, 3. komppanian ruodun 119 talollinen (Hirvensalmi: Tiusala)

Ryttin

Anders, 3. komppanian ruodun 125 talollinen (Hirvensalmi: Lahnama)

Råcka

Hans, 2. komppanian ruodun 93 talollinen (Kerimäki: Råkåiärfwi)

Peer, 2. komppanian ruodun 86 talollinen (Kerimäki: Suolamäkj)

Råckain

Anders, 2. komppanian ruodun 139 talollinen (Puumala: _ndusalo)

Johan Larsson, 1. komppanian ruodun 33 talollinen (Juva: Haikarala)

Råckoin

Matz Matsson, 2. komppanian ruodun 50 talollinen (Rantasalmi: Karhilantaipal)

Råifwas

Niels Christerson, 8. komppanian ruodun 110 talollinen (Kuopio: Haloila)

Råikas

Abraham Laarsson, 2. komppanian ruodun 139 talollinen (Puumala: _ikonsalo)

Råimin

Jöran, 3. komppanian ruodun 76 talollinen (Ristiina: Råjnilanemj)

Råkalain

Lars Andersson, 1. komppanian ruodun 102 talollinen (Juva: Råkåla)

Råkolain

Anders Peersson, 1. komppanian ruodun 43 talollinen (Juva: Miettilä)

Hans, 1. komppanian ruodun 25 talollinen (Juva: Råkola)

Hans Hansson, 1. komppanian ruodun 102 talollinen (Juva: Råkåla)

Råkålain

Isack Isacksson, 6. komppanian ruodun 42 sotilas (Iisalmi: Wieremä, Salami)

Rålain

Peer Simonsson, 1. komppanian ruodun 47 sotilas (Juva: Pitkälax)

Rångain

, 2. komppanian ruodun 13 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Erich Hendersson, 1. komppanian ruodun 135 sotilas (Joroinen: Mawesi, Måndolamäki)

Råpoin

Matz Påhlsson, 1. komppanian ruodun 41 talollinen (Juva: Karckiama)

Niels Grelsson, 2. komppanian ruodun 1 sotilas (Rantasalmi: Randasalo)

Råppoinen

Jacob Larsson, 5. komppanian ruodun 9 sotilas (Kangasniemi: Kåchilamäkj, Synsiäranda)

Råpse

Jeremias Hinderss, 2. komppanian ruodun 21 sotilas (Rantasalmi: Parkumäkj, Tuusmäkj)

Råtzalain

Johan Johansson, 1. komppanian ruodun 53 talollinen (Juva: Kaskis)

Matz, 2. komppanian ruodun 19 talollinen (Rantasalmi: Hilldulla)

Räinäin

Hindrich, 3. komppanian ruodun 69 talollinen (Ristiina: Såckala)

Räisin

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 36 sotilas (Juva: Hatzoila)

Räisäin

Matz Olofsson, 1. komppanian ruodun 36 talollinen (Juva: Hatzoila)

Räjonen

Mattz, 8. komppanian ruodun 64 talollinen (Kuopio: Pölliaby)

Rämenen

Jacob Peerss:n, 2. komppanian ruodun 108 sotilas (Kerimäki: Wara, Laukansalo)

Rämmäin

Påhl Peersson, 1. komppanian ruodun 101 sotilas (Juva: Ylläwesi)

Rämäin

Frans, 3. komppanian ruodun 118 talollinen (Hirvensalmi: Teckala)

Lars Michelssonn, 3. komppanian ruodun 31 talollinen (Mikkeli: Randakyla)

Peer Larson, 3. komppanian ruodun 30 talollinen (Mikkeli: Randakyla)

Påhll Påhlson, 3. komppanian ruodun 30 talollinen (Mikkeli: Randakyla)

Thomas, 3. komppanian ruodun 102 talollinen (Mikkeli: Salmilaisenby)

Rämäinen

Peer, 6. komppanian ruodun 50 sotilas (Pieksämäki: Hällinmäki)

Peer Oloffsson, 6. komppanian ruodun 53 sotilas (Pieksämäki: Kyrckby, Pöyhöläby)

Rännij

Oloff Staffanssonn, 2. komppanian ruodun 74 sotilas (Sääminki: Kurkella, Reinickalla, Läskellä)

Räpoin

Jöns Michelsson, 3. komppanian ruodun 24 talollinen (Mikkeli: Liukåla)

Oluff Påhlsson, 3. komppanian ruodun 98 sotilas (Mikkeli: Syfwänmaby, Liukola)

Peer, 6. komppanian ruodun 83 sotilas (Pieksämäki: Wäyrylä, Wipero, Hulkola)

Påhll Påhlsson, 3. komppanian ruodun 98 talollinen (Mikkeli: Liukola)

Samuel Larson, 3. komppanian ruodun 122 sotilas (Hirvensalmi: Såckala)

Räppo

Anders, 3. komppanian ruodun 64 talollinen (Ristiina: Haikola)

Anders Anderson, 3. komppanian ruodun 59 talollinen (Ristiina: Rahikala)

Erich Olufzson, 3. komppanian ruodun 48 sotilas (Ristiina: Lijansarj, Kyllänlax, Syriälä, Tiusala)

Hind:, 3. komppanian ruodun 63 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Jöns, 3. komppanian ruodun 16 talollinen (Ristiina: Hyttölä)

Jöns Jönson, 3. komppanian ruodun 59 talollinen (Ristiina: Rahikala)

Lars Jönson, 3. komppanian ruodun 16 sotilas (Ristiina: Minckilä, Hyttölä)

Mårthen, 3. komppanian ruodun 5 talollinen (Ristiina: Rahikala)

Peer Clemetzson, 3. komppanian ruodun 59 talollinen (Ristiina: Rahikala)

Räppoin

Lars Mattzson, 3. komppanian ruodun 25 talollinen (Mikkeli: Räpåla)

Måns, 2. komppanian ruodun 139 talollinen (Puumala: _ikonsalo)

Räppåin

Jöran, 3. komppanian ruodun 141 talollinen (Puumala: Mietula)

Rässäin

Peer Larsson, 3. komppanian ruodun 6 sotilas (Ristiina: Hangaistenma)

Räsäin

, 1. komppanian ruodun 124 talollinen (Joroinen: Kåtkatlax)

Greels Jörenson, 3. komppanian ruodun 130 talollinen (Hirvensalmi: Hirfwisalmj)

Hindrich Anderson, 8. komppanian ruodun 110 talollinen (Kuopio: Jurikamäkj)

Hindrich Larson, 8. komppanian ruodun 110 talollinen (Kuopio: Jurikamäkj)

Oloff Anderson, 8. komppanian ruodun 92 talollinen (Kuopio: Rasalalax)

Oloff Hindersson, 8. komppanian ruodun 28 sotilas (Kuopio: Wechmarsalmj)

Peer Oloffson, 8. komppanian ruodun 110 talollinen (Kuopio: Jurikamäkj)

Swen Andersson, 8. komppanian ruodun 91 talollinen (Kuopio: Rasalalax)

Räsäinen

Anders, 8. komppanian ruodun 85 talollinen (Kuopio: Jurikanemj)

Räsänen

Bengdt, 8. komppanian ruodun 97 talollinen (Kuopio: Kärmälax)

Bengdt Bengdtson, 8. komppanian ruodun 109 talollinen (Kuopio: Kärmelax)

Iffwar, 8. komppanian ruodun 84 talollinen (Kuopio: Ochtanemj)

Johan, 8. komppanian ruodun 40 talollinen (Kuopio: Lydickälä)

Mattz, 8. komppanian ruodun 97 talollinen (Kuopio: Kärmälax)

Michell, 8. komppanian ruodun 85 talollinen (Kuopio: Jurikanemj)

Påhl Olofsson, 8. komppanian ruodun 34 talollinen (Kuopio: Räsäläby)

Swen Månson, 8. komppanian ruodun 85 talollinen (Kuopio: Jurikanemj)

Röhuinen

Peer Christersson, 5. komppanian ruodun 16 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Rönckö

Johan Matss, 6. komppanian ruodun 94 talollinen (Iisalmi: Rutackå)

Röncköi

Johan Nielss, 6. komppanian ruodun 31 talollinen (Iisalmi: Rutacko)

Röncköj

Laarss Wijsasson, 6. komppanian ruodun 30 talollinen (Iisalmi: Rutacko)

Röngä

Påhl Persson, 6. komppanian ruodun 25 talollinen (Iisalmi: Löytynmäki)

Rönkä

Anders Anderss, 6. komppanian ruodun 93 talollinen (Iisalmi: Songajerfwi)

Rönköj

Niels Staffanss, 6. komppanian ruodun 103 sotilas (Iisalmi: Löytynmäki, Kuiwaniemi)

Peer Larsson, 6. komppanian ruodun 94 talollinen (Iisalmi: Rutackå)

SAlkuun

Safwolain

Erich Mårtensson, 8. komppanian ruodun 122 talollinen (Leppävirta: Kåtalax)

Iffwar, 8. komppanian ruodun 29 talollinen (Kuopio: Pölliäby), 8. komppanian ruodun 61 talollinen (Kuopio: Kåifwusarj)

Johan Jörenson, 8. komppanian ruodun 71 talollinen (Kuopio: Pexäby)

Johan Mårtenson, 8. komppanian ruodun 49 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

Lars, 8. komppanian ruodun 61 talollinen (Kuopio: Kåifwusarj)

Matz, 2. komppanian ruodun 116 talollinen (Sulkava: Hintzalla och Aufwilla)

Mårthen Mårthenson, 8. komppanian ruodun 119 talollinen (Leppävirta: Lylymäkj)

Petter Erichsson, 8. komppanian ruodun 39 sotilas (Kuopio: Ritislax, Hirfwimäkj)

Safwålain

Erich, 1. komppanian ruodun 107 talollinen (Leppävirta: Pätromäki)

Saickoin

Hans, 6. komppanian ruodun 117 talollinen (Iisalmi: Lambawäsi)

Påhl Hansson, 6. komppanian ruodun 35 sotilas (Iisalmi: Niskalansalo)

Saickoinn

Michell, 6. komppanian ruodun 123 talollinen (Iisalmi: Lambawäsi)

Saijoin

Niels Matsson, 2. komppanian ruodun 67 talollinen (Sääminki: Pällosalo)

Saijruin

Hindrich, 2. komppanian ruodun 84 talollinen (Kerimäki: Simanala)

Matz, 2. komppanian ruodun 88 talollinen (Kerimäki: Haukilax)

Mårten Bengtss, 2. komppanian ruodun 83 talollinen (Kerimäki: Simanala)

Peer, 2. komppanian ruodun 70 talollinen (Sääminki: _aukeniemj)

Saiko

Lars Matsson, 1. komppanian ruodun 66 sotilas (Juva: Kåssmala, Lehikola, Knutilanmäki)

Saikoin

Anders, 8. komppanian ruodun 115 talollinen (Leppävirta: Kurialaranda)

Grels, 3. komppanian ruodun 130 talollinen (Hirvensalmi: Hirfwisalmj)

Heming, 3. komppanian ruodun 6 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Hindrich, 3. komppanian ruodun 89 talollinen (Ristiina: Minckila), 3. komppanian ruodun 89 sotilas (Ristiina: Minckila)

Jacob, 3. komppanian ruodun 130 talollinen (Hirvensalmi: Hirfwisalmj)

Lars, 3. komppanian ruodun 140 talollinen (Puumala: Ninimäkj)

Larss Larson, 8. komppanian ruodun 136 talollinen (Iisalmi: Lambawässj)

Oloff Larsson, 1. komppanian ruodun 108 talollinen (Leppävirta: Walkeamäki)

Påhl, 1. komppanian ruodun 4 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Sairnin

Erich, 2. komppanian ruodun 97 talollinen (Kerimäki: Råkåniemj)

Sairuin

Anders Påhlsson, 1. komppanian ruodun 18 sotilas (Mikkeli: Taipallaby, Marjaniemi)

Påhl, 2. komppanian ruodun 90 talollinen (Kerimäki: Tukella)

Sallain

Abrahan, 3. komppanian ruodun 40 talollinen (Hirvensalmi: Kyrkieby)

Sallin

Christer Jönsson, 3. komppanian ruodun 34 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Eskiell, 1. komppanian ruodun 128 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Jöns Jönson, 3. komppanian ruodun 34 talollinen (Mikkeli: Wålingo)

Jöran Matsson, 2. komppanian ruodun 24 talollinen (Rantasalmi: Wahersalo)

Matz Påhlssonn, 2. komppanian ruodun 46 talollinen (Rantasalmi: _ellillä)

Oloff, 8. komppanian ruodun 12 talollinen (Leppävirta: SoinilanSalmj)

Peer Staffanss, 2. komppanian ruodun 27 sotilas (Rantasalmi: Achwensalo, Sombasarj)

Staffan Henderss, 2. komppanian ruodun 7 talollinen (Rantasalmi: Tårasalo)

Salmelain

Erich, 3. komppanian ruodun 102 talollinen (Mikkeli: Salmilaisenby)

Sanni Panni

Johan Larsson, 5. komppanian ruodun 33 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Sarain

Anders Matsson, 6. komppanian ruodun 105 talollinen (Iisalmi: Sulkawa)

Sattilain

Peer Mattzson, 3. komppanian ruodun 80 talollinen (Ristiina: Sattila)

Sawander

Michael, 3. komppanian ruodun 60 talollinen (Ristiina: Lijkola)

Saxa

Peer Oloffssonn, 6. komppanian ruodun 43 talollinen (Iisalmi: Niemisby)

Sefwäin

Johan Peersson, 1. komppanian ruodun 51 sotilas (Juva: Innnåla, Surniemi, Warpaisenranda, Laukala)

Seilain

Anders, 1. komppanian ruodun 60 talollinen (Juva: Pitkälax)

Johan Johansson, 1. komppanian ruodun 60 sotilas (Juva: Pitkälax)

Jöns Peersson, 1. komppanian ruodun 60 talollinen (Juva: Pitkälax)

Sepanen

Michell Michelsson, 1. komppanian ruodun 110 talollinen (Leppävirta: Ramukala)

Seppäläin

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 12 talollinen (Mikkeli: Nårola)

Johan Johansson, 1. komppanian ruodun 9 sotilas (Mikkeli: Alama, Wächmais)

Sewoin

Matz, 2. komppanian ruodun 71 talollinen (Sääminki: Wackotaipal)

Sewoinen

Matz Matsson, 2. komppanian 1. korpraali

Sichwoin

Hindrich Thomassonn, 2. komppanian ruodun 102 sotilas (Kerimäki: Ylökona)

Lars Larson, 8. komppanian ruodun 134 sotilas (Iisalmi: Koppoila)

Matz, 2. komppanian ruodun 85 talollinen (Kerimäki: Hapalax)

Sichwonen

Anders, 8. komppanian ruodun 81 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Niels, 8. komppanian ruodun 81 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Sickain

Peer Johansson, 1. komppanian ruodun 137 talollinen (Joroinen: Ruokoniemi)

Sickoin

Påhl Påhlsson, 1. komppanian ruodun 59 sotilas (Juva: Heinåla, Pitkälax)

Sifwoin

Hindrich Påhlson, 8. komppanian ruodun 139 talollinen (Iisalmi: Ållikala)

Sihwoin

Niels, 8. komppanian ruodun 102 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Sijckain

Matz Peersson, 2. komppanian ruodun 12 sotilas (Rantasalmi: Pirihlä, Hapataipal, Pirihlä)

Simon, 2. komppanian ruodun 85 talollinen (Kerimäki: Simanala)

Sijkoin

Peer Jönsson, 1. komppanian ruodun 91 talollinen (Mikkeli: Wäsulax)

Sijkuin

Anders, 2. komppanian ruodun 89 talollinen (Kerimäki: Kåckalla)

Sijpin

Cnut, 2. komppanian ruodun 114 talollinen (Sulkava: Sipillä)

Sijskain

Anders, 3. komppanian ruodun 115 talollinen (Hirvensalmi: Pettilalax)

Sijskoin

Anders Andersson, 1. komppanian ruodun 16 talollinen (Mikkeli: Sijstola)

Michel Larsson, 1. komppanian ruodun 16 talollinen (Mikkeli: Sijstola)

Sijskåin

, 3. komppanian ruodun 4 talollinen (Ristiina: Paakinemj)

Sijtar

Christer Larsson, 1. komppanian ruodun 73 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Hendrich Påhlsson, 5. komppanian ruodun 34 talollinen (Kangasniemi: Rauhajärwi)

Lars Matzson, 5. komppanian ruodun 34 talollinen (Kangasniemi: Rauhajärwi)

Påhl Jacobsson, 1. komppanian ruodun 76 talollinen (Mikkeli: Ihastjärfwi)

Sikain

Johan Jöranss, 6. komppanian ruodun 87 talollinen (Pieksämäki: Tickalamäki)

Johan Staffanss, 6. komppanian ruodun 23 talollinen (Pieksämäki: Wäisälä)

Michel, 6. komppanian ruodun 86 talollinen (Pieksämäki: Kyrckby)

Sikainen

Jacob, 6. komppanian ruodun 60 talollinen (Pieksämäki: Wirdasallmi)

Lars Matsson, 6. komppanian ruodun 18 talollinen (Pieksämäki: Kuifwasniemi)

Samuel Hindrichss, 6. komppanian ruodun 74 talollinen (Pieksämäki: Langelmä)

Silfwenoin

Hindrich, 2. komppanian ruodun 80 talollinen (Kerimäki: Kärimäkjby), 2. komppanian ruodun 94 talollinen (Kerimäki: Kållenois), 2. komppanian ruodun 97 talollinen (Kerimäki: Patusalo)

Laars, 2. komppanian ruodun 97 talollinen (Kerimäki: Råkålax)

Matz, 2. komppanian ruodun 99 talollinen (Kerimäki: Joutzenemi)

Simon, 2. komppanian ruodun 90 talollinen (Kerimäki: Tukella), 2. komppanian ruodun 110 talollinen (Kerimäki: Lackolla)

Sillain

Anders Peersson, 2. komppanian ruodun 141 talollinen (Puumala: Hurusalo)

Erich Peerssonn, 2. komppanian ruodun 4 sotilas (Rantasalmi: Osinkonmäki)

Oloff, 2. komppanian ruodun 33 talollinen (Sääminki: Ssärcklax)

Sillpa

Anders Påhlsson, 1. komppanian ruodun 20 talollinen (Mikkeli: Marjaniemi)

Simckoin

Erich, 2. komppanian ruodun 38 talollinen (Puumala: Pättillä)

Johan, 2. komppanian ruodun 115 talollinen (Sulkava: Låhilax)

Simoin

Bengdt Jacobson, 3. komppanian ruodun 84 talollinen (Ristiina: Simoila)

Hindrich, 2. komppanian ruodun 106 talollinen (Kerimäki: Pitkänemj)

Johan, 2. komppanian ruodun 105 talollinen (Kerimäki: Pitkänemj)

Oloff, 2. komppanian ruodun 68 talollinen (Sääminki: Kardilanranda)

Sincko

Lars Michelsson, 3. komppanian ruodun 66 talollinen (Ristiina: Cårhoila)

Staffan, 3. komppanian ruodun 66 talollinen (Ristiina: Cårhoila)

Sinckoin

Matz, 2. komppanian ruodun 32 talollinen (Sääminki: Rijtåsarj)

Sinius

Johan, 6. komppanian ruodun 36 talollinen (Iisalmi: Ullmala)

Sippåin

Hindrich, 8. komppanian ruodun 60 talollinen (Kuopio: Hatala)

Sirfwain

Anders Anderss, 2. komppanian ruodun 28 sotilas (Rantasalmi: Hefwoinlax, Palfwalax)

Sirich

Sigfred Hanss, 2. komppanian ruodun 88 sotilas (Kerimäki: Muhoila, Haukilax, Karfwillä, Nåusialmäkj)

Siriäin

Eskil, 3. komppanian ruodun 86 talollinen (Ristiina: Kålliala)

Jöran, 3. komppanian ruodun 86 talollinen (Ristiina: Kålliala)

Sirwoin

Påhl Peerss, 6. komppanian ruodun 99 talollinen (Iisalmi: Ollickala)

Sistoin

Anders Olofsson, 2. komppanian ruodun 8 talollinen (Rantasalmi: Tårasalo)

Siwoin

Peer Peersson, 6. komppanian ruodun 45 talollinen (Iisalmi: Ollickala)

Skinnar

Anders Thomass:, 2. komppanian ruodun 80 sotilas (Kerimäki: Kärimäkjby, Naukarilla, Capolla, Suichalla)

Smedh

Eskiell Person, 3. komppanian ruodun 20 talollinen (Mäntyharju: Ninimäkj)

Smålander

Petter Anderson, 8. komppanian ruodun 67 sotilas (Kuopio: Hackarala, Rijsalaby)

Smålender

Bertell Anderson, 8. komppanian ruodun 78 talollinen (Kuopio: Syriäsarj)

Iffwar Peersson, 8. komppanian ruodun 33 talollinen (Kuopio: Jänisahlo)

Mattz Peerson, 8. komppanian ruodun 84 talollinen (Kuopio: Ochtanemj)

Matz Andersson, 8. komppanian ruodun 107 talollinen (Kuopio: Rissala)

Småländer

Lars Johanson, 3. komppanian ruodun 57 sotilas (Ristiina: Lappilamäkj, Marjanemj)

Sigfredh, 3. komppanian ruodun 111 talollinen (Hirvensalmi: Kyrckieby)

Soickain

Oloff, 2. komppanian ruodun 138 talollinen (Puumala: _ollilla)

Soinin

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 107 talollinen (Leppävirta: Reinickala)

Hindrich Olofson, 8. komppanian ruodun 93 talollinen (Kuopio: Putusmäkj)

Hindrih, 8. komppanian ruodun 12 talollinen (Leppävirta: SoinilanSalmj)

Mattz Olofsson, 8. komppanian ruodun 12 talollinen (Leppävirta: SoinilanSalmj)

Oloff, 1. komppanian ruodun 105 talollinen (Leppävirta: Samais)

Oloff Oloffsson, 8. komppanian ruodun 93 talollinen (Kuopio: Putusmäkj)

Peer Hendersson, 1. komppanian ruodun 107 talollinen (Leppävirta: Reinickala)

Påhl, 1. komppanian ruodun 112 talollinen (Leppävirta: Sarkamäki)

Swen, 1. komppanian ruodun 105 talollinen (Leppävirta: Samais)

Sonninen

Niels Larss, 6. komppanian ruodun 99 talollinen (Iisalmi: Ollickala)

Sopainen

Sigfredh Hendersson, 8. komppanian ruodun 1 sotilas (Leppävirta: Läppäwirda)

Sormuin

Cnut, 6. komppanian ruodun 102 talollinen (Iisalmi: Säläwäby)

Lars Peersson, 6. komppanian ruodun 85 talollinen (Pieksämäki: Suontientaipal)

Oloff, 6. komppanian ruodun 25 talollinen (Iisalmi: Löytynmäki)

Thomas Thomass, 6. komppanian ruodun 139 talollinen (Iisalmi: Säläwä)

Soumalain

Hindrich Michellsson, 2. komppanian ruodun 90 sotilas (Kerimäki: Tukella, Heikalla)

Staffan, 2. komppanian ruodun 105 talollinen (Kerimäki: Pitkänemj)

Spanninen

Anders, 6. komppanian ruodun 141 talollinen (Iisalmi: Idensalmiby)

Spillingh

Peer, 2. komppanian ruodun 69 talollinen (Sääminki: Tålfwaniemj)

Staffanain

Anders Påhlson, 8. komppanian ruodun 106 talollinen (Kuopio: Haluna)

Hindrich Anderson, 8. komppanian ruodun 71 sotilas (Kuopio: Pexäby)

Påhl Påhlsson, 8. komppanian ruodun 64 sotilas (Kuopio: Pölliaby)

Stallij

Mårten, 2. komppanian ruodun 12 talollinen (Rantasalmi: Hapataipal)

Stenberg

Erich Hansson, 2. komppanian ruodun 33 sotilas (Sääminki: Rijtåsarj, Ssärcklax, Kåsålo)

Hans Jörenss, 2. komppanian ruodun 30 sotilas (Sääminki: _hlanemi)

Strandenius

And:, 1. komppanian ruodun 90 talollinen (Mikkeli: Kyrckieby)

Suhoin

Grels, 1. komppanian ruodun 127 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Grels Johanss, 6. komppanian ruodun 78 sotilas (Pieksämäki: Walkeaismäki)

Jöran Påhlss, 6. komppanian ruodun 56 talollinen (Pieksämäki: Tossawalansari)

Markus Grelson, 1. komppanian ruodun 133 sotilas (Joroinen: Kaitais by)

Markus Grelsson, 1. komppanian ruodun 140 talollinen (Joroinen: Saufwiniemi)

Peer Peersson, 8. komppanian ruodun 10 talollinen (Leppävirta: Hapamäkj)

Påhl Olofsson, 1. komppanian ruodun 140 talollinen (Joroinen: Saufwiniemi)

Påhl Påhlsson, 6. komppanian ruodun 56 talollinen (Pieksämäki: Tossawalansari)

Sulckaulain

Thomas Thomason, 3. komppanian ruodun 121 sotilas (Hirvensalmi: Häyrylä, Wapula, Karstula)

Suomalain

Frantz Hansson, 8. komppanian ruodun 21 sotilas (Leppävirta: Ninimäkj)

Mattz Mattzson, 3. komppanian ruodun 37 sotilas (Mikkeli: Kårpijärfwj)

Michell, 6. komppanian ruodun 92 talollinen (Iisalmi: Ryhäläby)

Mårthen Eskellsson, 1. komppanian ruodun 11 talollinen (Mikkeli: Wächmois)

Peer Erichsson, 8. komppanian ruodun 42 talollinen (Kuopio: Kasurila)

Suomaläin

Michell Nielson, 3. komppanian ruodun 95 sotilas (Mäntyharju: Särckimäckj, Woldenby, Olickala)

Suroin

Jons Jöran Peersson, 5. komppanian ruodun 34 talollinen (Kangasniemi: Haltula)

Matz Matsson, 5. komppanian ruodun 1 talollinen (Kangasniemi: Synsiäranda)

Mårthen Mårthenss, 5. komppanian ruodun 6 talollinen (Kangasniemi: Äkrånmäkj)

Påhl Peersson, 5. komppanian ruodun 25 talollinen (Kangasniemi: Mannila)

Sutarj

Lars Jörensson, 3. komppanian ruodun 34 sotilas (Mikkeli: Wålingo)

Påhll Jöranson, 3. komppanian ruodun 65 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Sutharj

Anders, 3. komppanian ruodun 138 talollinen (Puumala: Hylckälä)

Mårthen, 3. komppanian ruodun 6 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Sutin

Lars Iffwarsson, 8. komppanian ruodun 2 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Sutinen

Anders, 6. komppanian ruodun 38 talollinen (Iisalmi: Sutelaby)

Matz Nielsson, 6. komppanian ruodun 38 talollinen (Iisalmi: Sutelaby)

Peer Nielsson, 8. komppanian ruodun 134 talollinen (Iisalmi: Koppoila)

Suttin

Grels Grelss, 2. komppanian ruodun 129 sotilas (Puumala: Mietulla, Huchtama, Sårialla)

Påhl, 2. komppanian ruodun 24 talollinen (Rantasalmi: Wahersalo)

Suttinen

Zacharias, 1. komppanian ruodun 143 talollinen (Joroinen: Katisalax)

Swenninen

Hindrich Oloffss, 6. komppanian ruodun 46 talollinen (Iisalmi: Swennimäki)

Swänsk

Hendrich, 1. komppanian ruodun 33 talollinen (Juva: Maarala)

Sylain

Lars Olufzson, 3. komppanian ruodun 102 talollinen (Mikkeli: Salmilaisenby)

Sylfwäster

Lars Mattzson, 3. komppanian ruodun 45 talollinen (Hirvensalmi: Tuckala)

Syriäl:n

Petter Tynnuson, 3. komppanian ruodun 48 talollinen (Ristiina: Syriälä)

Såckain

Anders, 3. komppanian ruodun 9 talollinen (Ristiina: Såckala)

Anders Anderson, 3. komppanian 3. korpraali

Erich, 3. komppanian ruodun 9 talollinen (Ristiina: Såckala), 3. komppanian ruodun 41 talollinen (Hirvensalmi: Randakylä)

Hendrich, 3. komppanian ruodun 134 talollinen (Hirvensalmi: Wahwamäkj)

Johan Hinderson, 3. komppanian ruodun 41 sotilas (Hirvensalmi: Ryttilä, Randakylä)

Lars, 3. komppanian ruodun 9 talollinen (Ristiina: Såckala)

Lars Larsson, 5. komppanian ruodun 20 sotilas (Kangasniemi: Suråla, Seppälä)

Lars Mattzson, 3. komppanian ruodun 69 talollinen (Ristiina: Såckala)

Mattz, 3. komppanian ruodun 122 talollinen (Hirvensalmi: Såckala)

Påhll, 3. komppanian ruodun 9 talollinen (Ristiina: Såckala)

Såckin

Sigfredh Påhlsson, 3. komppanian ruodun 122 talollinen (Hirvensalmi: Såckala)

Såfwain

Rasmus Olofsson, 2. komppanian ruodun 4 talollinen (Rantasalmi: Osinkonmäki)

Såickain

Peer, 2. komppanian ruodun 132 talollinen (Puumala: Kietäwällä)

Såikain

Eskiell Eskilson, 3. komppanian ruodun 123 talollinen (Hirvensalmi: Såckala)

Frantz Anderson, 3. komppanian ruodun 45 talollinen (Hirvensalmi: Såikala)

Peer Larsson, 5. komppanian ruodun 23 sotilas (Kangasniemi: Äkrontaipal, Kaihilamäki)

Peer Thomason, 3. komppanian ruodun 124 talollinen (Hirvensalmi: Såckala)

Thomas Hemingson, 3. komppanian ruodun 45 talollinen (Hirvensalmi: Tuckala)

Såla

Peer Påhlsson, 2. komppanian ruodun 141 talollinen (Puumala: Ihala)

Sålla

Peer Påhlsson, 3. komppanian ruodun 141 talollinen (Puumala: Ihalaby)

Sånger

Bengt Erichss, 2. komppanian ruodun 114 sotilas (Sulkava: Karjulalamäkj, Sipillä, Yllisenaufwilla)

Erich Jacobson, 3. komppanian ruodun 94 talollinen (Mäntyharju: Tåifwola)

Sigfredh Thomason, 3. komppanian ruodun 94 talollinen (Mäntyharju: Lachnanemj)

Thomas Sigfredson, 3. komppanian ruodun 91 talollinen (Mäntyharju: Tåifwola)

Såponen

Lars Michellss, 2. komppanian ruodun 49 sotilas (Rantasalmi: Woinsallmj, Karhilantaipal)

Såppain

Hendrich Johansson, 1. komppanian ruodun 44 talollinen (Juva: Såpala)

Hendrich Peersson, 1. komppanian ruodun 44 talollinen (Juva: Såpala)

Såpunen

Anders Staffan, 2. komppanian ruodun 8 talollinen (Rantasalmi: Tårasalo)

Sårfwin

Johan Andersson, 2. komppanian ruodun 19 talollinen (Rantasalmi: Hilldulla)

Sårjoin

Anders, 2. komppanian ruodun 136 talollinen (Puumala: Kaupilla)

Anders Hansonn, 2. komppanian ruodun 129 talollinen (Puumala: Sårialla)

Sårmioin

Matz, 1. komppanian ruodun 118 talollinen (Joroinen: Wättilä)

Peer, 1. komppanian ruodun 126 talollinen (Joroinen: Lahnalax)

Sårsa

Påhl, 8. komppanian ruodun 12 talollinen (Leppävirta: SoinilanSalmj)

Sårulain

Jöran Johanson, 3. komppanian ruodun 100 sotilas (Mikkeli: Wålingo, Williakala)

Sårwari

Jöran Thomasson, 5. komppanian ruodun 23 talollinen (Kangasniemi: Äkrontaipal)

Sårålain

Peer Jönsson, 6. komppanian ruodun 96 talollinen (Iisalmi: Kilpisaari)

Säckin

Abraham, 1. komppanian ruodun 117 talollinen (Joroinen: Joroisniemi)

Hendrich Jönsson, 1. komppanian ruodun 7 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Samuel Mattzson, 3. komppanian ruodun 25 sotilas (Mikkeli: Räpåla, Kåtkatwådenkylla)

Säikin

Abraham, 1. komppanian ruodun 111 talollinen (Leppävirta: Sarkamäki)

Sällänpä

Erich Thomason, 3. komppanian ruodun 91 sotilas (Mäntyharju: Tåifwola)

Matz Christerson, 3. komppanian ruodun 91 sotilas (Mäntyharju: Tåifwola)

Säppä

Eskiell, 3. komppanian ruodun 109 talollinen (Hirvensalmi: Wanhamäkj)

Hendrich Mårthensson, 1. komppanian ruodun 87 talollinen (Mikkeli: Nårola)

Säppäin

Bertill, 2. komppanian ruodun 75 talollinen (Sääminki: Punnolax)

Giermund, 2. komppanian ruodun 98 talollinen (Kerimäki: Joutzenemi)

Matz, 2. komppanian ruodun 99 talollinen (Kerimäki: Joutzenemi)

Peer, 2. komppanian ruodun 99 talollinen (Kerimäki: Helfwes)

Påhl Nielsson, 5. komppanian ruodun 20 talollinen (Kangasniemi: Seppälä)

Sigfredh Andersson, 5. komppanian ruodun 20 talollinen (Kangasniemi: Seppälä)

Säppäl:

Jacob Anderss, 6. komppanian ruodun 68 talollinen (Pieksämäki: Neufwola)

Säppäläin

Anders, 1. komppanian ruodun 88 talollinen (Mikkeli: Suosari)

Anders Andersson, 1. komppanian ruodun 16 sotilas (Mikkeli: Kächkylä, Sijstola)

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 84 talollinen (Mikkeli: Säppoila)

Hindrich, 3. komppanian ruodun 83 talollinen (Ristiina: Ahlasjärwj)

Hindrich Påhlsson, 3. komppanian ruodun 84 talollinen (Ristiina: Laurikala)

Johann Påhlsson, 3. komppanian ruodun 84 talollinen (Ristiina: Laurikala)

Mattz, 3. komppanian ruodun 120 talollinen (Hirvensalmi: Kapiala)

Oluff Larson, 3. komppanian ruodun 84 talollinen (Ristiina: Laurikala)

Peer, 2. komppanian ruodun 44 talollinen (Puumala: _illiala)

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 19 sotilas (Mikkeli: Kächkylä, Marjaniemi), 1. komppanian ruodun 84 talollinen (Mikkeli: Säppoila)

Simon, 1. komppanian ruodun 95 talollinen (Mikkeli: Kächkylä)

Thomas Hinderson, 1. komppanian ruodun 95 sotilas (Mikkeli: Måndola, Kächkylä)

Särcka

Peer Andersson, 3. komppanian ruodun 60 talollinen (Ristiina: Hanjärwj)

Särckin

Niels Nielsson, 3. komppanian ruodun 31 talollinen (Mikkeli: Randakyla)

Särfwain

Anders Oloffsson, 2. komppanian ruodun 62 talollinen (Rantasalmi: Tornjonemj)

TAlkuun

Tackin

Lars Jacobsson, 1. komppanian ruodun 130 sotilas (Joroinen: Jåroisniemi, Syfwenma, Jåckas S:n och Hietajärwiby, Lahnalax)

Matz Ohlsson, 1. komppanian ruodun 112 talollinen (Leppävirta: Sarkamäki)

Påhl Nielsson, 1. komppanian ruodun 37 sotilas (Juva: Maiwala, Mattila, Maiwala)

Thomas, 8. komppanian ruodun 31 talollinen (Kuopio: Hamula)

Tackinen

Lars Peersson, 8. komppanian ruodun 32 talollinen (Kuopio: Toifvola)

Påhl, 8. komppanian ruodun 22 talollinen (Leppävirta: Sakarlax)

Tackuin

Anders Påhlsson, 8. komppanian ruodun 4 talollinen (Leppävirta: Ossmaiärfwi)

Matz Simonsson, 1. komppanian ruodun 127 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Oloff Nielsson, 1. komppanian ruodun 138 talollinen (Joroinen: Syfwäis)

Peer Christerson, 8. komppanian ruodun 92 sotilas (Kuopio: Rasalalax, Enanlax)

Taipal:n

Daniel Jöranson, 3. komppanian ruodun 81 talollinen (Ristiina: Taipal)

Jöran Jöranson, 3. komppanian ruodun 81 talollinen (Ristiina: Taipal)

Taipala

Mattz Mattz, 3. komppanian ruodun 13 sotilas (Ristiina: Himmalansarj)

Taipalin

Anders Christersson, 1. komppanian ruodun 20 talollinen (Mikkeli: Taipalenby)

Påhl Ohlsson, 1. komppanian ruodun 18 talollinen (Mikkeli: Taipallaby)

Simon Peersson, 1. komppanian ruodun 18 talollinen (Mikkeli: Taipallaby)

Tamj

Jacob, 2. komppanian ruodun 64 talollinen (Sääminki: Kokonsarj)

Tampinen

Lars Larsson, 2. komppanian 4. korpraali

Tanninen

Gregorius Andersson, 2. komppanian ruodun 70 sotilas (Sääminki: Lödiälla, Warparanda, Jufwoila, _aukeniemj)

Hendrich, 1. komppanian ruodun 133 talollinen (Joroinen: Kaitais by)

Tanttj

Christer, 3. komppanian ruodun 133 talollinen (Hirvensalmi: Suosalmj)

Tappoinen

Jacob Jönson, 3. komppanian ruodun 73 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Jöns Anderson, 3. komppanian ruodun 73 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Lars Jacobson, 3. komppanian ruodun 72 talollinen (Ristiina: Lindunemj)

Mattz Erichson, 3. komppanian ruodun 72 sotilas (Ristiina: Lindunemj)

Tarckiain

Cnuth, 3. komppanian ruodun 43 talollinen (Hirvensalmi: Annianemj)

Lars Påhlsson, 3. komppanian ruodun 133 sotilas (Hirvensalmi: Suosalmj, Malwalamj)

Peer Hendersson, 1. komppanian ruodun 55 talollinen (Juva: Soiniemi)

Staffan, 1. komppanian ruodun 65 talollinen (Juva: Moiwalla)

Tarckiäin

Anders Peersson, 1. komppanian ruodun 40 talollinen (Juva: Pylckälä)

Tarfwain

Anders Matsson, 6. komppanian ruodun 3 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäkj)

Hindrich Larss, 6. komppanian ruodun 49 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäki)

Mårten, 6. komppanian ruodun 89 talollinen (Pieksämäki: Pispalamäki)

Oloff Thomass, 6. komppanian ruodun 3 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäkj)

Peer Michellss, 6. komppanian ruodun 22 talollinen (Pieksämäki: Haukiwori)

Påhl Oloffss, 6. komppanian ruodun 49 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäki)

Tarfwinnen

Bertell, 8. komppanian ruodun 78 talollinen (Kuopio: Melanemj)

Tarfwoin

Hindrich Peersson, 6. komppanian ruodun 79 sotilas (Pieksämäki: Häikilä, Pochialax)

Jacob Jönsson, 1. komppanian ruodun 87 talollinen (Mikkeli: Nårola)

Thomas Abramss, 6. komppanian ruodun 51 talollinen (Pieksämäki: Hällinmäki)

Tarickain

Thomas, 1. komppanian ruodun 10 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Tarkiain

Arfwed, 2. komppanian ruodun 42 talollinen (Puumala: _inisawij)

Tarkkinen

Mattz Larson, 8. komppanian ruodun 76 talollinen (Kuopio: Rönäby)

Tarsain

Hendrich, 1. komppanian ruodun 23 talollinen (Mikkeli: Kåfwala)

Tarsoin

Michel, 1. komppanian ruodun 4 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Michell Anderson, 3. komppanian ruodun 31 talollinen (Mikkeli: Randakyla)

Taskin

Daniel Jöransson, 2. komppanian ruodun 17 talollinen (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Ifwar Jörenssonn, 2. komppanian ruodun 57 talollinen (Rantasalmi: Parkumäkj)

Taskinen

Peer, 8. komppanian ruodun 72 talollinen (Kuopio: Nillsilax)

Peer Mattzson, 8. komppanian ruodun 82 talollinen (Kuopio: Tuusnemj)

Staffan, 8. komppanian ruodun 57 talollinen (Kuopio: Hirfwilax)

Thomas, 8. komppanian ruodun 53 talollinen (Kuopio: Soinlax)

Teifwain

Anders Olofsson, 1. komppanian ruodun 62 talollinen (Juva: Teifwalla)

Michel Michelsson, 1. komppanian ruodun 62 talollinen (Juva: Teifwalla)

Niels Matsson, 1. komppanian ruodun 62 talollinen (Juva: Teifwalla)

Temoinen

Laars Laarsson, 2. komppanian 2. korpraali

Tenhuin

Blasius, 1. komppanian ruodun 1 talollinen (Mikkeli: Kyrckeby)

Erich Erichsson, 1. komppanian ruodun 119 talollinen (Joroinen: Syfweis)

Marckus Marckuson, 8. komppanian ruodun 114 sotilas (Leppävirta: Läppäwirda, Ossmaierfwi)

Olof Olofsson, 1. komppanian ruodun 119 sotilas (Joroinen: Syfweis, Järwillä)

Oloff, 1. komppanian ruodun 119 talollinen (Joroinen: Syfweis)

Påhl Matsson, 6. komppanian ruodun 105 talollinen (Iisalmi: Sulkawa)

Påhl Olofss, 6. komppanian ruodun 8 talollinen (Pieksämäki: Maawesi)

Tenhuinn

Johan, 1. komppanian ruodun 134 talollinen (Joroinen: Mawesi)

Terfwoin

Johan, 2. komppanian ruodun 66 talollinen (Sääminki: Achwwionsarj)

Thomas, 2. komppanian ruodun 66 talollinen (Sääminki: Kangais)

Teslef

Peer Mårtenss:, 2. komppanian ruodun 87 sotilas (Kerimäki: Pakunalla, Huckalla, Peifwillä, Muhoila)

Thomahain

Michell, 8. komppanian ruodun 43 talollinen (Kuopio: Enanlax)

Tiain

Niels Hindrichss, 6. komppanian ruodun 41 talollinen (Iisalmi: Kuiwaniemi)

Tickain

Måns, 3. komppanian ruodun 31 talollinen (Mikkeli: Randakyla)

Oloff Michellss, 6. komppanian ruodun 116 talollinen (Iisalmi: Källliojärwi)

Påhl Erichsson, 6. komppanian ruodun 127 talollinen (Iisalmi: Tommamäki)

Påhl Hindrichss, 6. komppanian ruodun 129 talollinen (Iisalmi: Kiuruwesi)

Påhll, 3. komppanian ruodun 121 talollinen (Hirvensalmi: Häyrylä)

Påhll Hanson, 3. komppanian ruodun 128 talollinen (Hirvensalmi: Tickala)

Påhll Michelson, 3. komppanian ruodun 128 talollinen (Hirvensalmi: Tickala)

Tickainen

Erich, 6. komppanian ruodun 114 talollinen (Iisalmi: Waraslax)

Laars, 6. komppanian ruodun 120 talollinen (Iisalmi: Kiuruwesi)

Tickoin

Anders Hinderss, 6. komppanian ruodun 120 sotilas (Iisalmi: Kiuruwesi)

Tihoin

Thomas Larsson, 8. komppanian ruodun 107 talollinen (Kuopio: Wächmasmäkj)

Tijain

Johan Johansson, 3. komppanian ruodun 60 sotilas (Ristiina: Rahikala, Hanjärwj, Lijkola)

Lars Nielsson, 6. komppanian ruodun 103 talollinen (Iisalmi: Kuiwaniemi)

Tijckain

Peer, 2. komppanian ruodun 107 talollinen (Kerimäki: Wara)

Tijhoin

Anders, 1. komppanian ruodun 3 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Hendrich Peersson, 5. komppanian ruodun 19 talollinen (Kangasniemi: Tuhåila)

Hindrich Michelss, 6. komppanian ruodun 71 talollinen (Pieksämäki: Haukiwori)

Hindrich Thomass, 6. komppanian ruodun 71 talollinen (Pieksämäki: Haukiwori)

Jöran Andersson, 5. komppanian ruodun 19 talollinen (Kangasniemi: Tuhåila)

Matz, 1. komppanian ruodun 91 talollinen (Mikkeli: Ålkola)

Philip Peersson, 6. komppanian ruodun 63 talollinen (Pieksämäki: Haukwori)

Påhl Påhlsson, 1. komppanian ruodun 73 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Tijkain

Christer Oloffss, 6. komppanian ruodun 108 talollinen (Iisalmi: Ullmala)

Tijkainen

Oloff Ollssonn, 6. komppanian ruodun 109 talollinen (Iisalmi: Ullmala)

Oloff Påhlssonn, 6. komppanian ruodun 109 talollinen (Iisalmi: Ullmala)

Tijkin

Anders Anderss, 2. komppanian ruodun 5 talollinen (Rantasalmi: Lautakokolax)

Tijmoin

Petter Hanson, 3. komppanian ruodun 141 talollinen (Puumala: Hurusalo)

Tijnin

Matz, 2. komppanian ruodun 65 talollinen (Sääminki: Achwwionsarj)

Påhl, 2. komppanian ruodun 65 talollinen (Sääminki: Achwwionsarj)

Tijrin

Matz Michelss, 6. komppanian ruodun 89 sotilas (Pieksämäki: Letenmäki, __tilaby, Käpysahlo, Pispalamäki)

Tijsari

Påhl Matzson, 5. komppanian ruodun 35 talollinen (Kangasniemi: Salmenby)

Tijttain

Jacob Larss, 2. komppanian ruodun 126 sotilas (Sulkava: Mändys, Caipolla, Sullkawa, Mawalla)

Tijttuin

Samuel, 2. komppanian ruodun 56 talollinen (Rantasalmi: Hijsmäkj)

Tillickain

Påhll Påhlson, 3. komppanian ruodun 99 talollinen (Mikkeli: Kåtkatwändenkylla)

Tillikain

Anders, 2. komppanian ruodun 86 talollinen (Kerimäki: Suolamäkj)

Jören Jörenss, 2. komppanian ruodun 48 sotilas (Rantasalmi: Räpåmäki, Woinsallmj)

Thomas, 2. komppanian ruodun 21 talollinen (Rantasalmi: Parkumäkj)

Tillikainen

Anders, 8. komppanian ruodun 92 talollinen (Kuopio: Enanlax)

Timoin

Hindrich Jöranson, 8. komppanian ruodun 21 talollinen (Leppävirta: Ninimäkj)

Johan, 8. komppanian ruodun 23 talollinen (Leppävirta: Timoila)

Mattz, 8. komppanian ruodun 3 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Timon

Oluf, 3. komppanian ruodun 122 talollinen (Hirvensalmi: Såckala)

Tirckain

Bertill Matzsson, 1. komppanian ruodun 113 sotilas (Leppävirta: Kurolax)

Petter, 8. komppanian ruodun 20 talollinen (Leppävirta: Ninimäkj)

Tirinen

Carl, 6. komppanian ruodun 26 talollinen (Iisalmi: Wieremä)

Tirroin

Mattz Oloff, 8. komppanian ruodun 13 talollinen (Leppävirta: Kurialaranda)

Oloff Hansson, 1. komppanian ruodun 51 talollinen (Juva: Surniemi)

Peer Hanasso, 1. komppanian ruodun 50 talollinen (Juva: Pattela)

Peer Olofss, 2. komppanian ruodun 13 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Samuel Anderss, 2. komppanian ruodun 73 sotilas (Sääminki: Kallislax)

Tiuhtuin

Jöran, 1. komppanian ruodun 7 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Tiusain

Greels, 3. komppanian ruodun 119 talollinen (Hirvensalmi: Tiusala)

Johan Johanson, 3. komppanian ruodun 52 talollinen (Ristiina: Tiusala)

Mattz Michelson, 3. komppanian ruodun 120 talollinen (Hirvensalmi: Tiusala)

Mattz Person, 3. komppanian ruodun 1 talollinen (Ristiina: Tiusala)

Michell Mattzson, 3. komppanian ruodun 48 talollinen (Ristiina: Tiusala)

Niels, 3. komppanian ruodun 67 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Peer Nielsson, 3. komppanian ruodun 6 talollinen (Ristiina: Hangaistenma)

Tiusarin

Matz, 1. komppanian ruodun 86 talollinen (Mikkeli: Nårola)

Tjhonen

Mattz Anderson, 8. komppanian ruodun 71 talollinen (Kuopio: Pexäby)

Tofwinen

Michell Nielson, 3. komppanian 2. korpraali

Staffan, 6. komppanian ruodun 24 talollinen (Iisalmi: Laakaby)

Tofwj

Erich, 2. komppanian ruodun 79 talollinen (Sääminki: Laukansarj)

Toifwinen

Petter Petterson, 8. komppanian ruodun 68 sotilas (Kuopio: Rijsalaby)

Tomber

Påhl Påhlsson, 6. komppanian ruodun 66 talollinen (Pieksämäki: Kuckoila)

Toufwinen

Michell Michelss, 6. komppanian ruodun 139 talollinen (Iisalmi: Wechmasierfwi)

Peer Jörenss, 6. komppanian ruodun 107 talollinen (Iisalmi: Päsmäri)

Peer Michellss, 6. komppanian ruodun 107 talollinen (Iisalmi: Päsmäri)

Towinen

Oloff Anderson, 8. komppanian ruodun 61 talollinen (Kuopio: Towilalax)

Tråckain

Gustaf Lådwikson, 3. komppanian ruodun 36 sotilas (Mikkeli: Wålingo, Kårpijärfwj)

Tråssa

Jacob Matsson, 6. komppanian ruodun 64 sotilas (Pieksämäki: WIrmasniemi, Wänechmäki, Wenechtekämäranda, Pjheirfwi)

Tuchkain

Christer Hinderss, 6. komppanian ruodun 63 talollinen (Pieksämäki: Haukwori)

Christer Johanson, 3. komppanian ruodun 86 sotilas (Ristiina: Kålliala, Hyramäkj)

Erich, 3. komppanian ruodun 121 talollinen (Hirvensalmi: Häyrylä)

Johan, 3. komppanian ruodun 86 talollinen (Ristiina: Hyramäkj)

Tuchkanen

Sigfredh, 8. komppanian ruodun 39 talollinen (Kuopio: Hirfwimäkj)

Staffan Påhlsson, 8. komppanian ruodun 39 talollinen (Kuopio: Hirfwimäkj)

Tuchkiain

Eskiell, 3. komppanian ruodun 15 talollinen (Ristiina: Kåifwakala)

Johan, 1. komppanian ruodun 127 talollinen (Joroinen: Häyrylä)

Tuchkoin

Peer, 2. komppanian ruodun 126 talollinen (Sulkava: Mawalla)

Tuckain

Berendt Andersson, 1. komppanian ruodun 80 talollinen (Mikkeli: Kåskentaipal)

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 89 sotilas (Mikkeli: Suosari, Rauhula)

Tukain

Michel Påhlsson, 1. komppanian ruodun 14 talollinen (Mikkeli: Päckola)

Tukein

Anders Anderss, 6. komppanian ruodun 2 sotilas (Pieksämäki: Påchiaslax, Haukiworj, Wauchkoila)

Tulkj

Mårten, 2. komppanian ruodun 6 talollinen (Rantasalmi: Sallillä)

Tulliainen

Påhll Mattzon, 3. komppanian ruodun 97 talollinen (Mikkeli: Kärjälä)

Tullkj

Peer Mårtenss, 2. komppanian ruodun 46 sotilas (Rantasalmi: _ellillä, Rijtalax)

Tunain

Hans Staffansson, 2. komppanian ruodun 109 talollinen (Kerimäki: Timasarj)

Tunoin

Oloff, 2. komppanian ruodun 36 talollinen (Sääminki: Jatilla)

Tunun

Måns Peersson, 1. komppanian ruodun 124 talollinen (Joroinen: Kåtkatlax)

Tupalin

Påhl Olofzson, 1. komppanian ruodun 96 talollinen (Mikkeli: Marjaniemi)

Tupperain

Lars, 3. komppanian ruodun 112 talollinen (Hirvensalmi: Kyrckieby)

Tuppurain

Lars Oloffsson, 8. komppanian ruodun 34 sotilas (Kuopio: Metilä, Räsäläby)

Oloff, 8. komppanian ruodun 16 talollinen (Leppävirta: Tuppuralamäkj)

Tuppurand

Casper, 8. komppanian ruodun 107 sotilas (Kuopio: Hackarala, Rämäby, Rissala, Wächmasmäkj)

Turakain

Olof Olofsson, 1. komppanian ruodun 36 talollinen (Juva: Hatzoila), 1. komppanian ruodun 103 talollinen (Juva: Näringh)

Turckuin

Peer Jönsson, 8. komppanian ruodun 14 talollinen (Leppävirta: Läppämäkj)

Turdiain

Eskell Eskellsson, 1. komppanian ruodun 104 sotilas (Leppävirta: Samais)

Turdin

Erich, 2. komppanian ruodun 95 talollinen (Kerimäki: Kållenois)

Måns Månss, 2. komppanian ruodun 104 sotilas (Kerimäki: Katamo, Hanjärfwi, Rijkolla)

Peer, 2. komppanian ruodun 83 talollinen (Kerimäki: Simanala)

Staffan, 2. komppanian ruodun 108 talollinen (Kerimäki: Laukansalo)

Turdinen

Axell, 2. komppanian ruodun 68 talollinen (Sääminki: Kardilanranda)

Brusius, 2. komppanian ruodun 85 talollinen (Kerimäki: Kiskillä)

Hendrich Brusiussonn, 2. komppanian ruodun 119 sotilas (Sulkava: Caipolla, Rackolantaipal)

Matz, 2. komppanian ruodun 84 talollinen (Kerimäki: Simanala)

Peer Månsson, 2. komppanian ruodun 86 sotilas (Kerimäki: Hapalax, Suolamäkj)

Turonen

Johan Hindersson, 8. komppanian ruodun 27 sotilas (Kuopio: Wächmasmäkj)

Påhl Olofsson, 8. komppanian ruodun 15 sotilas (Leppävirta: Läppämäkj, Tuppuralamäkj)

Turpehin

Oloff, 8. komppanian ruodun 21 talollinen (Leppävirta: Ninimäkj)

Tursas

Anders, 3. komppanian ruodun 92 talollinen (Mäntyharju: Lachnanemj)

Cnuth Eskielson, 3. komppanian ruodun 22 talollinen (Mäntyharju: Lachnanemj)

Turuin

Anders Michellsson, 2. komppanian ruodun 2 talollinen (Rantasalmi: Randasalo)

Hendrich, 1. komppanian ruodun 122 talollinen (Joroinen: Kärisalo)

Lars Larsson, 8. komppanian ruodun 13 talollinen (Leppävirta: Kurialaranda)

Michell Hindeersson, 2. komppanian ruodun 50 talollinen (Rantasalmi: Pisamalax)

Peer Larsson, 8. komppanian ruodun 43 sotilas (Kuopio: Enanlax, Putussmäkj)

Swen Larson, 8. komppanian ruodun 91 sotilas (Kuopio: Roickansarj, Rasalalax)

Turuinen

Anders, 8. komppanian ruodun 85 talollinen (Kuopio: Jurikanemj)

Påhl, 8. komppanian ruodun 82 talollinen (Kuopio: Tuusnemj)

Turunen

Arffwedh Hinderson, 8. komppanian ruodun 45 sotilas (Kuopio: Punnomäkj)

Christer, 2. komppanian ruodun 29 talollinen (Rantasalmi: _sickoinmäkj)

Iffwar Johanson, 8. komppanian ruodun 43 talollinen (Kuopio: Putussmäkj)

Jacob, 2. komppanian ruodun 121 talollinen (Sulkava: Tuumilla)

Johan, 2. komppanian ruodun 93 talollinen (Kerimäki: Kålfwoisenpä)

Lars, 8. komppanian ruodun 83 talollinen (Kuopio: Tuusnemj)

Mattz Larson, 8. komppanian ruodun 83 sotilas (Kuopio: Tuusnemj, Ochtanemj)

Oloff Michellssonn, 2. komppanian ruodun 46 sotilas (Rantasalmi: _ellillä, Rijtalax)

Påhl Påhlssonn, 2. komppanian ruodun 10 talollinen (Rantasalmi: Harjuranda)

Staffan Hendersson, 2. komppanian ruodun 23 talollinen (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Tuårpoin

Christer, 2. komppanian ruodun 96 talollinen (Kerimäki: Tarapola)

Tyllickain

Erich, 3. komppanian ruodun 136 talollinen (Mäntyharju: Tyllickala)

Hindrich, 3. komppanian ruodun 136 talollinen (Mäntyharju: Tyllickala)

Tyllin

Erich, 3. komppanian ruodun 125 talollinen (Hirvensalmi: Månika)

Simon, 3. komppanian ruodun 125 talollinen (Hirvensalmi: Månika)

Tymain

Peer Erichsson, 1. komppanian ruodun 126 sotilas (Joroinen: Lahnalax, Jåckas S:n och Hetajärfwiby, Kaitais)

Tymckin

Peer, 2. komppanian ruodun 108 talollinen (Kerimäki: Wara)

Tynckeinen

Oloff, 2. komppanian ruodun 81 talollinen (Kerimäki: Tynckella)

Tynckinen

Anders Månssonn, 2. komppanian ruodun 92 sotilas (Kerimäki: Päsoilla, Järfwenpä)

Tynnkin

Christer, 2. komppanian ruodun 82 talollinen (Kerimäki: Pyllela)

Staffan Thomassonn, 2. komppanian ruodun 109 sotilas (Kerimäki: Laukansalo, Wahersalo, Timasarj)

Tynnkinen

Måns, 2. komppanian ruodun 83 talollinen (Kerimäki: Pyllela)

Tyrfwein

Peer Jöranss, 6. komppanian ruodun 68 talollinen (Pieksämäki: Pitkesmäki)

Tåffwin

Hindrich, 8. komppanian ruodun 77 talollinen (Kuopio: Lohilax)

Tåfwinen

Gabriel, 8. komppanian ruodun 96 talollinen (Kuopio: Tåfwilalax)

Tåif:an

Anders Hinderson, 8. komppanian ruodun 86 talollinen (Kuopio: Kåtasalmj)

TåifJ:n

Matz, 1. komppanian ruodun 58 talollinen (Juva: Haikarala)

Tåifwain

Bertell Påhlson, 8. komppanian ruodun 66 sotilas (Kuopio: Hackarala)

Hans Christerson, 8. komppanian ruodun 77 talollinen (Kuopio: Lohilax)

Lars Påhlsson, 2. komppanian ruodun 110 talollinen (Kerimäki: Antoila)

Markus, 6. komppanian ruodun 37 talollinen (Iisalmi: Ollickala)

Mårthen Larson, 3. komppanian ruodun 114 sotilas (Hirvensalmi: Watila)

Oloff Erichss, 6. komppanian 2. korpraali

Peer Anderss, 2. komppanian ruodun 37 sotilas (Sääminki: Ingilla, Ikanemj)

Peer Hinderson, 8. komppanian ruodun 129 sotilas (Iisalmi: Koppoila, Narfwanlax)

Staffan, 6. komppanian ruodun 37 talollinen (Iisalmi: Ollickala)

Thomas Grelson, 3. komppanian ruodun 93 talollinen (Mäntyharju: Safwinemj)

Tåifwakain

Matz Michellsson, 3. komppanian ruodun 134 sotilas (Hirvensalmi: Wahwamäkj)

Mårthen, 1. komppanian ruodun 77 talollinen (Mikkeli: Hijrola)

Thomas, 3. komppanian ruodun 43 talollinen (Hirvensalmi: Häinelax)

Tåifwanen

Mårthen, 8. komppanian ruodun 32 talollinen (Kuopio: Toifvola)

Tåifwinen

Hindrich, 8. komppanian ruodun 103 talollinen (Kuopio: Cuopioby)

Tåijain

Christer, 3. komppanian ruodun 47 talollinen (Ristiina: Tåijala), 3. komppanian ruodun 74 talollinen (Ristiina: Pättilä)

Lars, 3. komppanian ruodun 74 talollinen (Ristiina: Pättilä)

Lars Michelson, 3. komppanian ruodun 12 talollinen (Ristiina: Pättilä)

Matz, 1. komppanian ruodun 59 talollinen (Juva: Pitkälax)

Oluff Person, 3. komppanian ruodun 12 talollinen (Ristiina: Pättilä)

Tåiwakain

Jöran Thomasson, 1. komppanian ruodun 98 sotilas (Mikkeli: Parckilla, Marianiemi, Wänälä)

Matz Michelsson, 1. komppanian 4. korpraali

Tålfwain

Anders Peerson, 8. komppanian ruodun 44 sotilas (Kuopio: Hilldulalax)

Giermund, 2. komppanian ruodun 92 talollinen (Kerimäki: Päsoilla)

Hans, 2. komppanian ruodun 72 talollinen (Sääminki: Pijrheniemi)

Hindrich, 2. komppanian ruodun 92 talollinen (Kerimäki: Päsoilla)

Oloff Peersson, 2. komppanian ruodun 53 talollinen (Rantasalmi: Temasalo)

Peer, 1. komppanian ruodun 25 talollinen (Juva: Yliwessi)

Peer Hinderssonn, 2. komppanian ruodun 53 talollinen (Rantasalmi: Temasalo)

Peer Hindrichsson, 6. komppanian ruodun 90 sotilas (Pieksämäki: Hangamäki, Suolitaipal)

Tålfwin

Niels Månss., 2. komppanian ruodun 105 sotilas (Kerimäki: Ranhaniemi, Raikus, Pitkänemj)

Tålloin

Peer Larsson, 1. komppanian ruodun 143 talollinen (Joroinen: Katisalax)

Staffan Larsson, 1. komppanian ruodun 142 talollinen (Joroinen: Katisalax)

Tåloin

Lars Staffansson, 1. komppanian ruodun 142 sotilas (Joroinen: Katisalax)

Påhl Hemmingson, 8. komppanian ruodun 121 talollinen (Leppävirta: Osmaiärfwi)

Påhl Thomason, 8. komppanian ruodun 55 talollinen (Kuopio: Kåifwulax)

Tåloinen

Anders, 8. komppanian ruodun 55 talollinen (Kuopio: Kåifwulax)

Mattz, 8. komppanian ruodun 127 talollinen (Iisalmi: Pajuierfwi)

Tålpa

Greels Påhlson, 3. komppanian ruodun 27 sotilas (Mikkeli: Wäisala)

Tålpain

Eskill Peersson, 8. komppanian ruodun 75 talollinen (Kuopio: Wäckalax)

Tåppinen

Matz, 6. komppanian ruodun 142 talollinen (Iisalmi: Idensalmiby)

Tårdin

Laars, 2. komppanian ruodun 87 talollinen (Kerimäki: Peifwillä)

Tårfwinen

Erich Johansson, 8. komppanian 4. korpraali

Tårikain

Christer Johanson, 8. komppanian ruodun 101 sotilas (Kuopio: Palonemi, Karslax, Kuronlax)

Tårjkain

Hendrich Johansson, 8. komppanian ruodun 38 sotilas (Kuopio: Sengenmäkj)

Tårniain

Erich, 3. komppanian ruodun 106 talollinen (Hirvensalmi: Tårnialala)

Matz Hendersson, 1. komppanian ruodun 126 talollinen (Joroinen: Lahnalax)

Tårnioin

Peer Larson, 3. komppanian ruodun 14 sotilas (Ristiina: Kåifwakala)

Peer Persson, 3. komppanian ruodun 14 talollinen (Ristiina: Kåifwakala)

Påhl Laarsson, 6. komppanian ruodun 21 sotilas (Pieksämäki: Påchialax)

Tåssawain

Anders, 6. komppanian ruodun 103 talollinen (Iisalmi: Kuiwaniemi)

Johan Michellss, 6. komppanian ruodun 103 talollinen (Iisalmi: Kuiwaniemi)

Påhl Laarss, 6. komppanian ruodun 104 talollinen (Iisalmi: Pielawesi)

Tåufwain

Thomas, 2. komppanian ruodun 32 talollinen (Sääminki: Rijtåsarj)

Tåårainpä

Christer Matssonn, 2. komppanian ruodun 137 sotilas (Puumala: Kaupilla)

Tärfwoin

Oloff Larss, 2. komppanian ruodun 57 sotilas (Rantasalmi: Parkumäkj)

Tärtti

Isach Bengtsson, 1. komppanian ruodun 87 talollinen (Mikkeli: Nårola)

Tärwain

Michel Påhlsson, 1. komppanian ruodun 97 talollinen (Mikkeli: Parckilla)

Tärwoin

Oloff Olofsson, 5. komppanian ruodun 11 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Täräwein

Hindrich Matssonn, 2. komppanian ruodun 40 sotilas (Puumala: Pijrtimäkj, Kerriniemi, Kiettäwällä)

Törein

Matz Matssonn, 2. komppanian ruodun 51 talollinen (Rantasalmi: Pisamalax)

UAlkuun

Uckain

Anders, 1. komppanian ruodun 134 talollinen (Joroinen: Saufwiniemi)

Ucko

Erich, 3. komppanian ruodun 13 talollinen (Ristiina: Himmalansarj)

Mattz, 3. komppanian ruodun 13 talollinen (Ristiina: Himmalansarj)

Uckoin

Bertiel: Bengdtzon, 3. komppanian ruodun 39 talollinen (Mikkeli: Kyssiäsalo)

Hemingh Johanson, 8. komppanian ruodun 106 talollinen (Kuopio: Karytynby)

Hendrich, 1. komppanian ruodun 85 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Knuth Knutsson, 1. komppanian ruodun 11 sotilas (Mikkeli: Wächmois)

Lars, 1. komppanian ruodun 16 talollinen (Mikkeli: Kächkylä)

Matz, 1. komppanian ruodun 95 talollinen (Mikkeli: Måndola)

Mårthen Hinderson, 3. komppanian ruodun 103 talollinen (Mikkeli: Kyssiäsalao)

Peer Person, 3. komppanian ruodun 39 talollinen (Mikkeli: Uckanemj)

Påhl Bengdtsson, 1. komppanian ruodun 7 talollinen (Mikkeli: Harjuma)

Thomas, 1. komppanian ruodun 50 talollinen (Juva: Pattela)

Uckåå

Lars, 3. komppanian ruodun 132 talollinen (Hirvensalmi: Ripatila)

Uimo

Simon Jacobsson, 1. komppanian ruodun 96 sotilas (Mikkeli: Marjaniemi, Taipalby, Parckila)

Ullmain

Christer Oloffss, 6. komppanian ruodun 108 talollinen (Iisalmi: Ullmala)

Jöns Jönson, 8. komppanian ruodun 137 talollinen (Iisalmi: Ullmala)

Jönss Påhlson, 8. komppanian ruodun 138 talollinen (Iisalmi: Ullmala)

Laars Laarsson, 6. komppanian ruodun 36 sotilas (Iisalmi: Ullmala)

Mattz Thomason, 3. komppanian ruodun 124 sotilas (Hirvensalmi: Såckala)

Peer Jönsson, 6. komppanian ruodun 36 talollinen (Iisalmi: Ullmala)

Påhl Påhlsson, 6. komppanian ruodun 36 talollinen (Iisalmi: Ullmala)

Staffan Peersson, 2. komppanian ruodun 55 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Utriain

Christer Olofss, 2. komppanian ruodun 78 sotilas (Sääminki: Åtawanemi, Cardilanranda)

Matz Peersson, 1. komppanian ruodun 18 talollinen (Mikkeli: Taipallaby)

Oloff Anderss:, 6. komppanian ruodun 7 talollinen (Pieksämäki: Utriala)

Oloff Ohlsson, 6. komppanian ruodun 61 talollinen (Pieksämäki: Kächkilä)

Påhl Niehlson, 8. komppanian ruodun 132 talollinen (Iisalmi: Häinämäkj)

Utriainen

Petter, 1. komppanian ruodun 119 talollinen (Joroinen: Järwillä)

Uttriain

Böriel, 6. komppanian ruodun 83 talollinen (Pieksämäki: Wäyrylä)

Hindrich Hansson, 6. komppanian ruodun 55 talollinen (Pieksämäki: Maawesi)

Niels Hanss, 6. komppanian ruodun 55 talollinen (Pieksämäki: Maawesi)

Oloff Axelss, 6. komppanian ruodun 13 talollinen (Pieksämäki: Utriala)

Simon, 6. komppanian ruodun 13 talollinen (Pieksämäki: Utriala)

VWAlkuun

Wa__oin

Niels, 2. komppanian ruodun 128 talollinen (Sulkava: Erickala)

Wainikain

Johan, 8. komppanian ruodun 44 talollinen (Kuopio: Hilldulalax)

Walckoin

Erich, 3. komppanian ruodun 42 talollinen (Hirvensalmi: Hyryla)

Hindrich, 3. komppanian ruodun 85 talollinen (Ristiina: Walckola)

Jöns, 3. komppanian ruodun 85 talollinen (Ristiina: Walckola)

Walckonen

Mattz Jörenson, 8. komppanian ruodun 56 sotilas (Kuopio: Hirfwilax)

Waldoin

Oluff Eskilson, 3. komppanian ruodun 110 sotilas (Hirvensalmi: Biörnila, Kuitula)

Walkoin

Påhl Larsson, 1. komppanian ruodun 85 talollinen (Mikkeli: Rumullaa)

Walkonen

Jöran Matzon, 8. komppanian ruodun 52 sotilas (Kuopio: Rytky, Haminalax)

Walldain

Christer, 2. komppanian ruodun 38 talollinen (Puumala: Murasmäkj)

Walldåin

Daniel Jacobss, 2. komppanian ruodun 53 sotilas (Rantasalmi: Warkaus, Temasalo)

Walliakain

Simon Cnuthson, 3. komppanian ruodun 58 sotilas (Mäntyharju: Marjanemj, Taifwola, Ållickala)

Wallkoin

Hendrich, 1. komppanian ruodun 122 talollinen (Joroinen: Kärisalo)

Wanhain

Hendrich Andersson, 1. komppanian ruodun 5 talollinen (Mikkeli: Wanhala)

Hendrich Olofsson, 1. komppanian ruodun 83 sotilas (Mikkeli: Paijula, Säppoila)

Hindrich, 2. komppanian ruodun 75 talollinen (Sääminki: _unnoila)

Johan, 2. komppanian ruodun 77 talollinen (Sääminki: Åtawanemi)

Johan Johansson, 1. komppanian ruodun 11 talollinen (Mikkeli: Wächmois)

Jöran Jöransson, 1. komppanian ruodun 70 talollinen (Mikkeli: Wanhala)

Mårten, 2. komppanian ruodun 31 talollinen (Sääminki: Päsoilansari)

Påhl Jöransson, 1. komppanian ruodun 40 sotilas (Juva: Pylckälä, Kilpåla, Pulckila)

Sigfredh Johansson, 1. komppanian ruodun 93 sotilas (Mikkeli: Kärjälä)

Thomas Påhlsson, 1. komppanian ruodun 11 talollinen (Mikkeli: Wächmois), 1. komppanian ruodun 71 talollinen (Mikkeli: Wanhala)

Wappuinen

Johan, 3. komppanian ruodun 121 talollinen (Hirvensalmi: Wapula)

Wardain

Mattz Niehlson, 8. komppanian ruodun 76 talollinen (Kuopio: Rönäby)

Mårten Oloffson, 8. komppanian ruodun 65 talollinen (Kuopio: Hackarala)

Oloff Larsson, 8. komppanian ruodun 74 talollinen (Kuopio: Westinemj)

Wardiainen

Bertell Niehlsom, 8. komppanian ruodun 79 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Niels, 8. komppanian ruodun 79 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Waroin

Peer Eskellss, 6. komppanian ruodun 67 talollinen (Pieksämäki: Ruokomäki)

Warsa

Cnuth Påhlson, 3. komppanian ruodun 93 talollinen (Mäntyharju: Safwinemj)

Wasarain

Peer Andersson, 1. komppanian ruodun 29 talollinen (Juva: Soiniemi)

Watainen

Oloff Niehlsson, 8. komppanian ruodun 24 talollinen (Kuopio: Tallus)

Wattanen

Anders Casperson, 8. komppanian ruodun 103 sotilas (Kuopio: Cuopioby, Kaissalax)

Wattziain

Erich, 3. komppanian ruodun 14 talollinen (Ristiina: Kåifwakala)

Wauchkoin

Dominicus Thomass, 6. komppanian ruodun 6 talollinen (Pieksämäki: Pyhitty)

Thomas, 6. komppanian ruodun 2 talollinen (Pieksämäki: Wauchkoila)

Wauhkoin

Hindrich, 6. komppanian ruodun 85 talollinen (Pieksämäki: Suontientaipal)

Matz, 6. komppanian ruodun 60 talollinen (Pieksämäki: Kåifwusallmi)

Waukari

Olof, 5. komppanian ruodun 21 talollinen (Kangasniemi: Kangasniemi)

Wauko

Lars Ohlsson, 1. komppanian ruodun 125 sotilas (Joroinen: Häyrylä)

Waukoin

Lars Johanson, 8. komppanian ruodun 25 sotilas (Kuopio: Wehmersalmi, Kuronlax, Kasurila, Jännewirda)

Oloff Andersson, 1. komppanian ruodun 31 talollinen (Juva: Påhjois)

Thomas Andersson, 1. komppanian ruodun 123 sotilas (Joroinen: Kärisalo, Kåtkatlax)

Weeman

Magnus, 1. komppanian ruodun 13 talollinen (Mikkeli: Hachkala)

Weisein

Staffan Hendersson, 1. komppanian ruodun 1 talollinen (Mikkeli: Kyrckeby)

Weissein

Jöns Påhlson, 8. komppanian ruodun 138 talollinen (Iisalmi: Nerckoby)

Weisäin

Eskell Andersson, 5. komppanian ruodun 33 talollinen (Kangasniemi: Håckaniemi)

Hans Staffanss, 6. komppanian ruodun 40 talollinen (Iisalmi: Pörsenmäki)

Peer Påhlsson, 6. komppanian ruodun 101 talollinen (Iisalmi: Wäisälämäki)

Peer Staffansson, 6. komppanian ruodun 101 talollinen (Iisalmi: Wäisälämäki)

Staffan Påhlss, 6. komppanian ruodun 98 talollinen (Iisalmi: Nerkoby)

Velloin

Matz, 2. komppanian ruodun 63 talollinen (Sääminki: Laukansarj)

Wichkinen

Johan Peersson, 1. komppanian ruodun 84 sotilas (Mikkeli: Säppoila)

Wichla

Laars, 2. komppanian ruodun 71 talollinen (Sääminki: Jufwoila)

Vihawain

Anders, 2. komppanian ruodun 35 talollinen (Sääminki: Pickila)

Hindrich, 2. komppanian ruodun 35 talollinen (Sääminki: Pickila)

Matz, 2. komppanian ruodun 127 talollinen (Sulkava: Mändyis)

Rasmus, 2. komppanian ruodun 123 talollinen (Sulkava: Mändys)

Thomas, 2. komppanian ruodun 123 talollinen (Sulkava: Mändys)

Wijhoin

Matz Larsson, 1. komppanian ruodun 121 talollinen (Joroinen: Lahnalax)

Wijnikain

Michell, 6. komppanian ruodun 136 talollinen (Iisalmi: Kallioierfwi)

Wijnkoin

Staffan, 2. komppanian ruodun 131 talollinen (Puumala: Ryhällä)

Wijssalain

Matz, 1. komppanian ruodun 28 talollinen (Juva: Rångala)

Wijtickain

Hindrich, 2. komppanian ruodun 136 talollinen (Puumala: Lindusalo)

Wilhu

Bengt, 6. komppanian ruodun 84 talollinen (Pieksämäki: Wilhula)

Hindrich Matss, 6. komppanian ruodun 84 talollinen (Pieksämäki: Wilhula)

Jacob Påhlsson, 6. komppanian ruodun 84 talollinen (Pieksämäki: Wilhula)

Wilhuin

Anders Påhlson, 3. komppanian ruodun 28 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Wiliain

Mattz Oloffsson, 8. komppanian ruodun 6 sotilas (Leppävirta: Sydenma, Paukarlax)

Wiliakain

Peer Mattzon, 3. komppanian ruodun 100 talollinen (Mikkeli: Williakala)

Willckj

Sigfred, 2. komppanian ruodun 78 talollinen (Sääminki: Åtawanemi)

Willhuin

Påhl Påhlssonn, 6. komppanian 1. korpraali

Påhll, 3. komppanian ruodun 29 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Williacka

Anders, 3. komppanian ruodun 46 talollinen (Hirvensalmi: Månikala)

Christer, 3. komppanian ruodun 23 talollinen (Mäntyharju: Tåifwola)

Johan Mårthenson, 3. komppanian ruodun 21 sotilas (Mäntyharju: Tåifwola)

Johann, 3. komppanian ruodun 22 talollinen (Mäntyharju: Lachnanemj)

Michell, 3. komppanian ruodun 92 talollinen (Mäntyharju: Lachnanemj)

Williackain

Mich Larson, 3. komppanian ruodun 4 sotilas (Ristiina: Tarhoila, Paakinemj, Lappilamäkj)

Williakain

Christer Oloffssonn, 2. komppanian ruodun 59 sotilas (Rantasalmi: Asickalla)

Clemet Peerss, 6. komppanian ruodun 63 talollinen (Pieksämäki: Haukwori)

Erich, 3. komppanian ruodun 46 talollinen (Hirvensalmi: Månikala)

Jacob, 3. komppanian ruodun 129 talollinen (Hirvensalmi: Hirfwisalmj)

Johan Nielson, 3. komppanian ruodun 107 sotilas (Hirvensalmi: Peurenby)

Lars, 3. komppanian ruodun 4 talollinen (Ristiina: Paakinemj)

Lars Larsson, 3. komppanian ruodun 100 talollinen (Mikkeli: Williakala)

Markus, 6. komppanian ruodun 70 talollinen (Pieksämäki: Haukiwori)

Niels Christerson, 3. komppanian ruodun 100 talollinen (Mikkeli: Williakala)

Niels Nielss, 6. komppanian ruodun 22 talollinen (Pieksämäki: Haukiwori)

Williakainen

Anders, 8. komppanian ruodun 33 talollinen (Kuopio: Worisahlo)

Willikain

Knut Larsson, 1. komppanian ruodun 43 sotilas (Juva: Läskälä, Miettilä, Liefwålla)

Willkij

Sigfred, 2. komppanian ruodun 92 talollinen (Kerimäki: Järfwenpä)

Winikain

Matz Matsson, 5. komppanian ruodun 22 sotilas (Kangasniemi: Päckola, Kähkola, Rytkylä)

Sigfredh, 5. komppanian ruodun 22 talollinen (Kangasniemi: Päckola)

Thomas Mattzson, 8. komppanian ruodun 87 sotilas (Kuopio: Litmanemj, Jänissahlo)

Winnikain

Christer Jacobsson, 5. komppanian ruodun 18 sotilas (Kangasniemi: Luusniemi, Hangasmäki)

Peer Jacobsson, 5. komppanian ruodun 17 talollinen (Kangasniemi: Wärälä)

Wiroin

Påhl Eskielsson, 5. komppanian ruodun 14 sotilas (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Wirolain

Johan Peerson, 8. komppanian ruodun 136 sotilas (Iisalmi: Lambawässj, Häinämäkj)

Wittikain

Jöran, 3. komppanian ruodun 93 talollinen (Mäntyharju: Särckimäkj)

Wittkain

Peer, 1. komppanian ruodun 126 talollinen (Joroinen: Kaitais)

Witzisiain

Peer Person, 3. komppanian ruodun 10 talollinen (Ristiina: Jufwola)

Witziäin

Jöns, 3. komppanian ruodun 61 talollinen (Ristiina: Witzhiälä)

Witzsiain

Christer Person, 3. komppanian ruodun 10 talollinen (Ristiina: Kuomiolax)

Mattz Person, 3. komppanian ruodun 10 sotilas (Ristiina: Jufwola, Kuomiolax, Öwässj)

Witzsiäin

Detlof, 3. komppanian ruodun 95 talollinen (Mäntyharju: Olickala)

Wokolain

Michell Lahrsson, 8. komppanian ruodun 2 talollinen (Leppävirta: Läppäwirda)

Wuchkoin

Christer, 2. komppanian ruodun 70 talollinen (Sääminki: Lödiälla)

Våckalain

Påhl, 2. komppanian ruodun 39 talollinen (Puumala: Lambila)

Wächerin

Eskell Påhlss, 6. komppanian ruodun 88 talollinen (Pieksämäki: Suontientaipal)

Wächwiläin

Erich, 6. komppanian ruodun 88 talollinen (Pieksämäki: Suontientaipal)

Wäisseläin

Mattz, 3. komppanian ruodun 46 talollinen (Hirvensalmi: Månikala)

Wäissäin

Eskill, 1. komppanian ruodun 64 talollinen (Juva: Ållickala)

Hindrich, 6. komppanian ruodun 23 talollinen (Pieksämäki: Wäisälä)

Hindrich Eskellss, 6. komppanian ruodun 73 talollinen (Pieksämäki: Wäisälä)

Wäisäin

And:s Mårthens:, 3. komppanian ruodun 26 talollinen (Mikkeli: Wäisala)

Anders Anderson, 3. komppanian ruodun 55 sotilas (Ristiina: Tarhoila)

Anders Påhlsson, 3. komppanian ruodun 26 talollinen (Mikkeli: Wäisala)

Arfwed Peerss, 6. komppanian ruodun 23 talollinen (Pieksämäki: Wäisälä)

Christer Bertillsson, 1. komppanian ruodun 19 talollinen (Mikkeli: Marjaniemi)

Clemmeth Matzson, 3. komppanian ruodun 27 talollinen (Mikkeli: Wäisala)

Greels Hinderson, 3. komppanian ruodun 61 sotilas (Ristiina: Witzhiälä)

Hindrich Eskellss, 6. komppanian ruodun 73 sotilas (Pieksämäki: Waniala, Wäisälä)

Hindrich Hinderss, 6. komppanian ruodun 80 talollinen (Pieksämäki: Sikalansari)

Jöns Jönson, 3. komppanian ruodun 29 talollinen (Mikkeli: Wanhamäkj)

Jöns Person, 3. komppanian ruodun 27 talollinen (Mikkeli: Wäisala)

Lars, 8. komppanian ruodun 62 talollinen (Kuopio: Kächwoi)

Lars Anderson, 3. komppanian ruodun 26 talollinen (Mikkeli: Wäisala)

Mattz Jönsson, 3. komppanian ruodun 26 talollinen (Mikkeli: Wäisala)

Mattz Staffanson, 8. komppanian ruodun 128 talollinen (Iisalmi: Koppoila)

Matz Bertillsson, 1. komppanian ruodun 98 talollinen (Mikkeli: Marianiemi)

Michell Anders:, 3. komppanian ruodun 27 talollinen (Mikkeli: Wäisala)

Oluff Thomasson, 3. komppanian ruodun 39 sotilas (Mikkeli: Wanhamäkj, Hackriaisenby, Uckanemj, Kyssiäsalo)

Peer Andersson, 1. komppanian ruodun 18 talollinen (Mikkeli: Marjaniemi)

Påhl Matsson, 6. komppanian ruodun 114 sotilas (Iisalmi: Waraslax)

Samuel, 1. komppanian ruodun 76 talollinen (Mikkeli: Ihastjärfwi)

Wäisänen

Oloff, 8. komppanian ruodun 99 talollinen (Kuopio: Kasurilla)

Wännein

Johan Peersson, 1. komppanian ruodun 68 sotilas (Juva: Wårenma)

Wäntin

Anders Matsson, 1. komppanian ruodun 111 talollinen (Leppävirta: Sarkamäki)

Lars, 2. komppanian ruodun 47 talollinen (Rantasalmi: Tamsalo)

Peer Johansson, 2. komppanian ruodun 9 talollinen (Rantasalmi: Joutzenlax)

Wäntzj

Jacob Sigfredson, 3. komppanian ruodun 21 talollinen (Mäntyharju: Tåifwola)

Wänäen

Mattz Michellsson, 8. komppanian ruodun 62 talollinen (Kuopio: Kächwoi)

Wänäin

Anders Påhlsson, 8. komppanian ruodun 35 talollinen (Kuopio: Wänäläby)

Christer Larson, 8. komppanian ruodun 70 sotilas (Kuopio: Kåtasallmj, Murdolax, Haluna, Wächkasarj)

Eskell, 2. komppanian ruodun 15 talollinen (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Johan Larsson, 1. komppanian ruodun 99 talollinen (Mikkeli: Wänälä)

Johan Matzson, 1. komppanian ruodun 99 talollinen (Mikkeli: Wänälä)

Mattz Mattzsson, 8. komppanian ruodun 37 talollinen (Kuopio: Wirmalax)

Matz Frantzson, 1. komppanian ruodun 99 talollinen (Mikkeli: Wänälä)

Matz Jöransson, 1. komppanian ruodun 99 sotilas (Mikkeli: Wänälä)

Matz Påhlsson, 1. komppanian ruodun 98 talollinen (Mikkeli: Wänälä)

Olof Peersson, 1. komppanian ruodun 121 talollinen (Joroinen: Lahnalax)

Peer Påhlsson, 8. komppanian ruodun 35 talollinen (Kuopio: Wänäläby)

Petter Larson, 8. komppanian ruodun 75 sotilas (Kuopio: Wotjerfwi, Wäckalax)

Påhl Hanson, 8. komppanian ruodun 111 talollinen (Kuopio: Wänäläby)

Påhl Matsson, 1. komppanian ruodun 35 talollinen (Juva: Pitkälax)

Påhl Peersson, 1. komppanian ruodun 67 talollinen (Juva: Tuckala), 1. komppanian ruodun 99 talollinen (Mikkeli: Wänälä)

Påhl Påhlsson, 8. komppanian ruodun 35 talollinen (Kuopio: Wänäläby)

Staffan Påhlsson, 8. komppanian ruodun 35 talollinen (Kuopio: Wänäläby)

Thomas Johansson, 1. komppanian ruodun 99 talollinen (Mikkeli: Wänälä)

Thomas Thomasson, 1. komppanian ruodun 12 sotilas (Mikkeli: Nårola)

Wänäinen

Påhl Hanson, 8. komppanian ruodun 81 talollinen (Kuopio: Ristawäsj)

Wänäl:n

Matz Matzson, 1. komppanian ruodun 130 talollinen (Joroinen: Lahnalax)

Wänälläin

Påhl Hinderson, 8. komppanian ruodun 98 talollinen (Kuopio: Kärmälax)

Wänäläin

Hindrich, 2. komppanian ruodun 102 talollinen (Kerimäki: Ylökona)

Jacob Laarsson, 6. komppanian ruodun 81 sotilas (Pieksämäki: Walkeaismäki, Tickalamäki)

Johan, 2. komppanian ruodun 125 talollinen (Sulkava: Cammola)

Jöran Anderssonn, 2. komppanian ruodun 31 sotilas (Sääminki: Petulansarj, Päsoilansari, Weistonsarj, Wournemj)

Lars, 1. komppanian ruodun 17 talollinen (Mikkeli: Wätämäsalmi)

Mattz Mattzson, 8. komppanian ruodun 126 sotilas (Iisalmi: Ongiwessi, Wianda)

Mattz Michellson, 8. komppanian ruodun 95 sotilas (Kuopio: Tafwisallmj)

Michell Hansson, 8. komppanian ruodun 57 talollinen (Kuopio: Wänähänsarj)

Michell Peerson, 8. komppanian ruodun 130 sotilas (Iisalmi: Läppälax, Karfwasalmj)

Peer Henderson, 8. komppanian ruodun 109 talollinen (Kuopio: Kärmelax)

Peer Nielsson, 1. komppanian ruodun 17 talollinen (Mikkeli: Wätämäsalmi)

Påhl, 1. komppanian ruodun 92 talollinen (Mikkeli: Åhensalo)

Påhl Mattzsson, 8. komppanian ruodun 24 sotilas (Kuopio: Tallus, Lydickälä)

Staffan, 6. komppanian ruodun 91 talollinen (Pieksämäki: Tickalamäki)

Wänäläinen

Peer, 8. komppanian ruodun 62 talollinen (Kuopio: Kächwoi)

Wänämies

Niels, 3. komppanian ruodun 129 talollinen (Hirvensalmi: Hirfwisalmj)

Wäpseläin

Christer Påhlssonn, 6. komppanian ruodun 59 sotilas (Pieksämäki: Raialaniemi, Suonijoki)

Wäpsälein

Samuel, 2. komppanian ruodun 60 talollinen (Rantasalmi: Palfwalax)

Wäpsäläin

Mattz Nielson, 8. komppanian ruodun 120 sotilas (Leppävirta: Ninimäkj, Sackarlax)

Påhl Påhlss, 6. komppanian ruodun 59 talollinen (Pieksämäki: Raialaniemi)

Wäräin

Anders Nielsson, 5. komppanian ruodun 32 sotilas (Kangasniemi: Rajalamäki, Hyrylä, Kaupila)

Anders Påhlsson, 8. komppanian ruodun 78 talollinen (Kuopio: Syriäsarj)

Påhl, 8. komppanian ruodun 78 talollinen (Kuopio: Syriäsarj)

Wäräinn

Iffwar, 8. komppanian ruodun 78 talollinen (Kuopio: Syriäsarj)

Wärälä

Anders Peersson, 5. komppanian ruodun 17 talollinen (Kangasniemi: Wärälä)

Wässulain

Staffan Christersson, 1. komppanian ruodun 91 sotilas (Mikkeli: Wäsulax, Ålkola, Åhensalo)

Wästarin

Anders Peersson, 1. komppanian ruodun 26 talollinen (Juva: Wächmais)

Wäster

Johan Johanson, 3. komppanian ruodun 47 sotilas (Ristiina: Tåijala, Olckola, Hardikala, Häikilä)

Johan Persson, 3. komppanian ruodun 47 talollinen (Ristiina: Hardikala)

Wästerinen

Johan, 6. komppanian ruodun 88 talollinen (Pieksämäki: Suontientaipal)

Wätinen

Johan Oloffson, 8. komppanian ruodun 77 talollinen (Kuopio: Rönäby)

Wätäin

Jacob Oloffsson, 6. komppanian ruodun 136 sotilas (Iisalmi: _yttköläby, Kallioierfwi)

Oloff, 2. komppanian ruodun 125 talollinen (Sulkava: Wättälä)

Wätäinen

Lars, 8. komppanian ruodun 77 talollinen (Kuopio: Rönäby)

Oloff Oloffsson, 8. komppanian ruodun 46 talollinen (Kuopio: Nillsilax)

YAlkuun

Yllöin

Abraham Hindersson, 5. komppanian ruodun 14 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Hindrich Hinderss, 6. komppanian ruodun 67 talollinen (Pieksämäki: Kölmämäki)

Jöns Hindrichss, 6. komppanian ruodun 69 talollinen (Pieksämäki: Kyllmämäki)

Laars Laarsson, 6. komppanian ruodun 64 talollinen (Pieksämäki: Wänechmäki)

Lars, 3. komppanian ruodun 87 talollinen (Ristiina: Yllöilä)

Mattz Person, 3. komppanian ruodun 87 talollinen (Ristiina: Yllöilä)

Matz Hendersson, 5. komppanian ruodun 3 talollinen (Kangasniemi: Murdois)

Matz Jönsson, 5. komppanian ruodun 15 talollinen (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Matz Ohlsson, 5. komppanian ruodun 3 talollinen (Kangasniemi: Murdois)

Oloff Hindrichss, 6. komppanian ruodun 90 talollinen (Pieksämäki: Suolitaipal)

Oloff Ollss, 6. komppanian ruodun 69 talollinen (Pieksämäki: Kyllmämäki)

Ylytynen

Niels, 8. komppanian ruodun 70 talollinen (Kuopio: Wächkasarj)

Ylönen

Mattz Johanson, 8. komppanian ruodun 72 sotilas (Kuopio: Nillsilax)

ÅAlkuun

Åikarin

Abraham Erichsson, 1. komppanian ruodun 80 talollinen (Mikkeli: Kåskentaipal)

Cnuth Mårthenson, 3. komppanian ruodun 105 sotilas (Hirvensalmi: Kilckilä)

Åina

Lars Matsson, 1. komppanian ruodun 57 talollinen (Juva: Randois)

Åinoin

Hendrich, 1. komppanian ruodun 139 talollinen (Joroinen: Kaitaisby)

Hendrich Peersson, 1. komppanian ruodun 120 talollinen (Joroinen: _käwessj)

Jöran Peersson, 1. komppanian ruodun 135 talollinen (Joroinen: Mawesi)

Mårthen, 1. komppanian ruodun 32 talollinen (Juva: Mäkiöis)

Sigfredh Mårthensson, 1. komppanian ruodun 32 sotilas (Juva: Mäkiöis, Läskelä)

Simon, 1. komppanian ruodun 115 talollinen (Leppävirta: Luttila)

Åjalain

Hindrich Hinderss, 6. komppanian ruodun 26 sotilas (Iisalmi: Walkeaisby, Wieremä)

Ålckoin

Greels Påhlsson, 3. komppanian ruodun 96 talollinen (Mäntyharju: Olickala)

Iffwar, 3. komppanian ruodun 47 talollinen (Ristiina: Olckola)

Michell Larson, 3. komppanian ruodun 96 talollinen (Mäntyharju: Olickala)

Ålckoinen

Lars Anderson, 3. komppanian ruodun 17 sotilas (Ristiina: Ahlasjärfwj, Laurikala)

Ålkoinen

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 108 sotilas (Leppävirta: Pätromäki, Walkeamäki)

Ållikain

Christer Anderson, 3. komppanian ruodun 82 talollinen (Ristiina: Kurwila)

Hindrich And:ss, 3. komppanian ruodun 127 talollinen (Hirvensalmi: Lahnama)

Mattz Anderson, 3. komppanian ruodun 82 talollinen (Ristiina: Kurwila)

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 78 talollinen (Mikkeli: Wächmois)

Ållin

Anders Anderson, 3. komppanian ruodun 5 talollinen (Ristiina: Rahikala)

Mattz Personn, 3. komppanian ruodun 60 talollinen (Ristiina: Rahikala)

Påhl Anderson, 3. komppanian ruodun 5 sotilas (Ristiina: Rahikala)

Årain

Grels Larsson, 5. komppanian ruodun 24 talollinen (Kangasniemi: Åralaby)

Mattz Michelson, 3. komppanian ruodun 117 talollinen (Hirvensalmi: Kychkylanemj)

Påhl Christersson, 5. komppanian ruodun 24 talollinen (Kangasniemi: Åralaby)

Årpain

Thomas Anderson, 3. komppanian ruodun 135 sotilas (Hirvensalmi: Kuitula)

ÄAlkuun

Äckräwäin

Lars Påhlsson, 3. komppanian ruodun 45 talollinen (Hirvensalmi: Såikala)

Äijäläin

Mårten Henderss, 6. komppanian ruodun 84 sotilas (Pieksämäki: Wilhula, Pöyhölä)

Ärrein

Laars Anderss, 2. komppanian ruodun 51 sotilas (Rantasalmi: Pisamalax, Rauhamäkj, Joutzenlax)

muutAlkuun

__

Samuel, 2. komppanian ruodun 6 talollinen (Rantasalmi: Lautakokolax)

_licka

Hans, 2. komppanian ruodun 6 talollinen (Rantasalmi: Lautakokolax)

Tässä hakemistossa on yhteensä 3955 nimeä

© Väinö Holopainen 2020