AlkuSavon sotaväkiKatselmukset1685 → Sotilaiden nimihakemisto

eversti Joakim von Cronmanin rykmentin katselmus 1685

Sotilaiden nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  B  C  D  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Y  Å  Ä 
 -  A  B  C  D  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Y  Å  Ä

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Staffansson, 2. komppanian ruodun 71 sotilas (Sääminki: _aukeniemj, Jufwoila, Wackotaipal)

Erich Ifwarsson, 6. komppanian ruodun 106 sotilas (Iisalmi: Sulkawa, Salmiärfwi, Rytkyby)

Eskill Jörenson, 8. komppanian 6. korpraali

Gabriel Mattzson, 8. komppanian ruodun 96 sotilas (Kuopio: Tåfwilalax, Kärmälax)

Herman Hermansson, 1. komppanian ruodun 3 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Hindrich Matsson, 6. komppanian ruodun 141 sotilas (Iisalmi: Idensalmiby)

Johan Jochanssonn, 2. komppanian ruodun 14 sotilas (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Johan Johansson, 6. komppanian ruodun 43 sotilas (Iisalmi: Niemisby)

Lars Isacksson, 6. komppanian ruodun 72 sotilas (Pieksämäki: Sauhwamäki)

Matz Andersson, 6. komppanian ruodun 109 sotilas (Iisalmi: Ullmala)

Matz Johansson, 2. komppanian ruodun 69 sotilas (Sääminki: Tålfwaniemj)

Matz Matsson, 6. komppanian ruodun 50 sotilas (Pieksämäki: Hällinmäki)

Peer Nielsson, 6. komppanian ruodun 74 sotilas (Pieksämäki: Langelmä)

Peer Peersson, 6. komppanian ruodun 94 sotilas (Iisalmi: Rutackå), 6. komppanian ruodun 131 sotilas (Iisalmi: Idensallmiby, Walkeaisby, Wieremä)

Påfwel Bertielson, 3. komppanian ruodun 82 sotilas (Ristiina: Sattila, Kurwila, Syfwenma)

Påhl Ollss, 6. komppanian ruodun 134 sotilas (Iisalmi: Sångaierfwwi, Oinasierfwi)

Påhl Olofsson, 6. komppanian ruodun 110 sotilas (Iisalmi: Nerkoby)

Påhl Peersson, 6. komppanian ruodun 137 sotilas (Iisalmi: Niemisierfwi, Kiuruwesi)

Påhl Påhlsson, 6. komppanian ruodun 138 sotilas (Iisalmi: Ruotanmäki, Pårowesi, Hapaierfwi, Luupoeby)

Reinholdt Staffansson, 1. komppanian ruodun 80 sotilas (Mikkeli: Wächmois, Kåskentaipal)

Staffan Samuelson, 3. komppanian 5. korpraali

Thomas Peersson, 6. komppanian ruodun 103 sotilas (Iisalmi: Löytynmäki, Kuiwaniemi)

AAlkuun

Achtiain

Olof Månsson, 1. komppanian ruodun 79 sotilas (Mikkeli: Wächmois)

Affleck

Samuell Willamsson, 8. komppanian 2. korpraali

Ahoin

Anders Ifwarsson, 1. komppanian ruodun 105 sotilas (Leppävirta: Samais)

Christer Jöransson, 2. komppanian ruodun 122 sotilas (Sulkava: Tuumilla, Haltulla)

Peer Anderss, 2. komppanian ruodun 45 sotilas (Puumala: _iskoilla, Pitkelax)

Ahulain

Hendrich Larsson, 1. komppanian ruodun 120 sotilas (Joroinen: _käwessj)

Alwain

Mårthen Christersson, 1. komppanian ruodun 50 sotilas (Juva: Kangais, Taipala, Pattela)

Aniain

Staffan Johansson, 1. komppanian ruodun 70 sotilas (Mikkeli: Wanhala)

Anniain

Peer Persson, 3. komppanian ruodun 1 sotilas (Ristiina: Parckatnemj, Hauska, Tiusala)

Antikain

Lars Hämingson, 3. komppanian ruodun 127 sotilas (Hirvensalmi: Pelckälä, Lahnama)

Antoin

Carl Jöransson, 1. komppanian ruodun 1 sotilas (Mikkeli: Kyrckeby)

Christer Påhlson, 3. komppanian ruodun 38 sotilas (Mikkeli: Wanhamäkj)

Arpiain

Johan Johanson, 3. komppanian ruodun 12 sotilas (Ristiina: Pättilä)

Asickain

Hindrich Olofss, 2. komppanian ruodun 20 sotilas (Rantasalmi: Hilldulla, Tuusmäki)

Matz Anderss, 6. komppanian ruodun 134 sotilas (Iisalmi: Sångaierfwwi, Oinasierfwi)

Asikain

Mattz Andersson, 8. komppanian ruodun 23 sotilas (Leppävirta: Timoila)

Assilain

Christer Mårthensson, 1. komppanian ruodun 82 sotilas (Mikkeli: Assilla, Paijula)

Aufwinen

Petter Axelsson, 3. komppanian 4. korpraali

Aulikain

Jöran Hendersson, 5. komppanian ruodun 5 sotilas (Kangasniemi: Wajalax, Kaihalamäkj, Pöyhälä, Suråla)

Awikain

Matz Peeress., 2. komppanian ruodun 68 sotilas (Sääminki: Klåsterniemj, Kardilanranda)

BAlkuun

Bengtinen

Oloff Ohlss:, 2. komppanian ruodun 60 sotilas (Rantasalmi: Palfwalax, Achwensalmj)

Biörneborgh

Niels Anderson, 3. komppanian ruodun 28 sotilas (Mikkeli: Wiliakala, Wanhamäkj)

Biörnin

Johan Staffansson, 1. komppanian ruodun 76 sotilas (Mikkeli: Ihastjärfwi, Wärälä)

Jöran Johanson, 3. komppanian ruodun 120 sotilas (Hirvensalmi: Tiusala, Kapiala)

Bohm

Anders Fabian, 3. komppanian 1. korpraali

Boxdunder

Anders Larsson, 1. komppanian 5. korpraali

Brugumma

Michell Anthonisson, 3. komppanian 6. korpraali

Bulle

Hindrich Axelson, 3. komppanian ruodun 76 sotilas (Ristiina: Råjnilanemj, Härckälä, Latssoila, Mäckälä)

Bästman

Jonas, 2. komppanian ruodun 8 sotilas (Rantasalmi: Tårasalo)

CAlkuun

Cauppinen

Thomas Nielsson, 6. komppanian ruodun 55 sotilas (Pieksämäki: Maawesi, Sijkamäki)

Clostarin

Anders Påhlss, 2. komppanian ruodun 34 sotilas (Sääminki: Rijtosarj, Kapajakola)

Jacob Påhlss, 2. komppanian ruodun 89 sotilas (Kerimäki: Kåckalla)

Cordinen

Peer Peersson, 2. komppanian ruodun 63 sotilas (Sääminki: Piklanemj, Laukansarj)

Cuolmain

Johan Matsson, 2. komppanian ruodun 72 sotilas (Sääminki: Wackotaipal, Pijrheniemi)

Cuåssmain

Peer Peerson, 8. komppanian ruodun 127 sotilas (Iisalmi: Pajuierfwi)

DAlkuun

Dirich

Hans Sigfredss, 2. komppanian ruodun 97 sotilas (Kerimäki: Råkålax, Patusalo, Råkåniemj)

Dränck

Mårthen Mårthensson, 1. komppanian ruodun 129 sotilas (Joroinen: Häyrylä, Jåroisniemi, Häyrylä)

HAlkuun

Hackalain

Mattz Larson, 3. komppanian ruodun 115 sotilas (Hirvensalmi: Watila, Närhillä, Pettilalax)

Hackarain

Niels Påhlson, 8. komppanian ruodun 104 sotilas (Kuopio: Wämiänsari, Kassurila, Murdollax, Suåjärf)

Hafwerman

Policarpus Johanssoon, 1. komppanian ruodun 128 sotilas (Joroinen: Häyrylä)

Hafwöin

Matz Anderss, 2. komppanian ruodun 36 sotilas (Sääminki: Jatilla, Kapaiakola)

Haijain

Jöran Knutsson, 1. komppanian ruodun 78 sotilas (Mikkeli: Wächmois)

Påhll Larson, 3. komppanian ruodun 9 sotilas (Ristiina: Haikola, Såckala)

Påhll Mattzson, 3. komppanian ruodun 35 sotilas (Mikkeli: Wålingo)

Haikin

Mattz Mattzon, 3. komppanian ruodun 64 sotilas (Ristiina: Pöndilä, Haikola)

Hakarain

Anders Anderssonn, 2. komppanian ruodun 135 sotilas (Puumala: Haikalla, _inkolla)

Hakarin

Peer Larss, 6. komppanian ruodun 112 sotilas (Iisalmi: Luckarila)

Halloin

Bengdt Peersson, 1. komppanian ruodun 28 sotilas (Juva: Härkälä, Rångala)

Haloin

Johan Påhlss, 2. komppanian ruodun 128 sotilas (Puumala: Erickala, Säppälä, Kyllela)

Philip Philipsson, 6. komppanian 5. korpraali

Philip Philipssonn, 6. komppanian ruodun 45 sotilas (Iisalmi: Ollickala)

Haloinen

Påhl, 6. komppanian ruodun 96 sotilas (Iisalmi: Kilpisaari, Palois)

Halonen

Gabriel Philipson, 8. komppanian ruodun 111 sotilas (Kuopio: Wänäläby, Sengenmäkj, Karslax, Pexäby)

Johan Olofsson, 8. komppanian 3. korpraali

Haltuin

Jöran Matsson, 1. komppanian ruodun 86 sotilas (Mikkeli: Nårola)

Hana

Anders Gertson, 3. komppanian ruodun 7 sotilas (Ristiina: Häckilä)

Hanska

Jacob, 3. komppanian ruodun 102 sotilas (Mikkeli: Salmilaisenby, Håckala)

Hapalain

Erich Sigfredss, 6. komppanian ruodun 39 sotilas (Iisalmi: Pardala, Walkeais)

Hapiain

Johan Mårtenss, 2. komppanian ruodun 22 sotilas (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Happoin

Mattz Anderson, 8. komppanian ruodun 89 sotilas (Kuopio: Rijtonemj)

Happonen

Lars Erichson, 8. komppanian ruodun 81 sotilas (Kuopio: Ristawäsj)

Niels Abrahamson, 8. komppanian 5. korpraali

Hara

Anders Johansson, 1. komppanian ruodun 24 sotilas (Juva: Håttila, Hetajärfwi, Kilpoila)

Hendrich Jonasson, 1. komppanian ruodun 34 sotilas (Juva: Kåikalla, Wisala, Himala)

Harapain

Anders, 3. komppanian ruodun 67 sotilas (Ristiina: Cårhoila, Hangaistenma, Ingarila, Kårhoila)

Hardikain

Erich Michelsson, 3. komppanian ruodun 73 sotilas (Ristiina: Lindunemj, Hardikala)

Hindrich Jönson, 8. komppanian ruodun 18 sotilas (Leppävirta: Mustamäkj, Danskansari, Rihiranda)

Hatain

Petter Petterson, 8. komppanian ruodun 58 sotilas (Kuopio: Wänähänsarj, Kuronlax)

Hauska

Jöran Jöranson, 3. komppanian ruodun 74 sotilas (Ristiina: Pättilä, Taipal)

Heijain

Johan Olufzson, 3. komppanian ruodun 42 sotilas (Hirvensalmi: Halkola, Hyryla)

Heilain

Niels Simonsson, 1. komppanian ruodun 10 sotilas (Mikkeli: Harjuma, Suosari)

Heiskain

Påhl Anderss, 6. komppanian ruodun 102 sotilas (Iisalmi: Säläwäby)

Hellpi

Jören Oloffss, 2. komppanian ruodun 115 sotilas (Sulkava: Yllisenaufwilla, Låhilax)

Hetain

Oloff Hartwichsson, 6. komppanian ruodun 111 sotilas (Iisalmi: Ollickala, Kifwisto)

Hildonen

Oloff Oloffson, 8. komppanian ruodun 76 sotilas (Kuopio: Rönäby)

Påhl Olofsson, 8. komppanian ruodun 29 sotilas (Kuopio: Pölliäby, Sängänmäkj)

Hilduin

Grels Jöranss, 6. komppanian ruodun 95 sotilas (Iisalmi: Säläwä, Kårpijerfwi, Jumisby)

Hillduin

Johan Johanss, 6. komppanian ruodun 111 sotilas (Iisalmi: Ollickala, Kifwisto)

Mattz Larson, 8. komppanian ruodun 63 sotilas (Kuopio: Hamula, Pölliaby)

Himmain

Cnuth Nielson, 3. komppanian ruodun 79 sotilas (Ristiina: Magkoila)

Hindrich Nielson, 3. komppanian ruodun 81 sotilas (Ristiina: Taipal, Järwänpä, Himalansarj)

Michell Mårthenson, 3. komppanian ruodun 80 sotilas (Ristiina: Magkoila, Heininemj, Juckarila, Sattila)

Himoin

Gabriel Hindrichson, 8. komppanian ruodun 108 sotilas (Kuopio: Halola, Ritanemj, Halola, Ackonwässj)

Hinska

Christer Jacobson, 3. komppanian ruodun 126 sotilas (Hirvensalmi: Lahnama, Pelckälä)

Hirffwoin

Hindrich Peersson, 8. komppanian ruodun 20 sotilas (Leppävirta: Sejerlax, Ninimäkj)

Hirfwinen

Petter Olofson, 8. komppanian ruodun 115 sotilas (Leppävirta: Kurialaranda)

Hirfwoin

Hans Hanson, 8. komppanian ruodun 128 sotilas (Iisalmi: Pajuierfwi, Koppoila)

Hindrich Hanson, 8. komppanian ruodun 97 sotilas (Kuopio: Kärmälax)

Johan Oloffson, 8. komppanian ruodun 94 sotilas (Kuopio: Sotkanemj, Rijutula, Tafwisallmj)

Hofwerin

Anders Johanssonn, 2. komppanian ruodun 98 sotilas (Kerimäki: Råkåniemj, Joutzenemi)

Hofwinen

Oloff Larss, 2. komppanian ruodun 62 sotilas (Rantasalmi: Palfwalax, Tornjonemj, _orasallmj)

Hoopoin

Thomas Sigfredson, 3. komppanian ruodun 19 sotilas (Mäntyharju: Myntilä, Hopola, Ninimäkj)

Howinen

Simon Jöransson, 5. komppanian ruodun 12 sotilas (Kangasniemi: Synsiäranda)

Huchka

Johan Simonsson, 1. komppanian ruodun 116 sotilas (Joroinen: Häyrylä)

Huiskain

Daniel Larsson, 1. komppanian ruodun 134 sotilas (Joroinen: Saufwiniemi, Mawesi)

Huitin

Oloff Christerss, 2. komppanian ruodun 29 sotilas (Rantasalmi: Syfweis, _sickoinmäkj, Tornjonemj)

Hujain

Michell Olofsson, 6. komppanian ruodun 130 sotilas (Iisalmi: Haiaisby, Hapaierfwi)

Påhl Henderss., 2. komppanian ruodun 125 sotilas (Sulkava: Hyfwerillä, Cammola, Wättälä)

Hulkoin

Oloff Ohlss, 6. komppanian ruodun 3 sotilas (Pieksämäki: Hällinmäkj)

Hurskain

Anders Laarsson, 6. komppanian ruodun 52 sotilas (Pieksämäki: Pyhitty, Wechmais)

Oloff Oloffsson, 6. komppanian ruodun 12 sotilas (Pieksämäki: Längälmä)

Huskain

Lars Bertillss, 6. komppanian ruodun 140 sotilas (Iisalmi: Lapwätälämäki, Remexälä, Paloisby, Pörsenmäki)

Huttuin

Erich Erichsson, 6. komppanian ruodun 93 sotilas (Iisalmi: Päsmäri, Songajerfwi)

Johan Jacobss, 6. komppanian ruodun 46 sotilas (Iisalmi: Swennimäki, Sukewaby)

Mårthen Larsson, 3. komppanian ruodun 54 sotilas (Ristiina: Huttula, Outila)

Hyfwerin

Matz Jacobss, 6. komppanian ruodun 43 sotilas (Iisalmi: Niemisby)

Niels Nielsson, 6. komppanian ruodun 104 sotilas (Iisalmi: Pielawesi)

Påhl Oloffsson, 6. komppanian ruodun 27 sotilas (Iisalmi: Nissilä, Kauppila)

Staffan Peersson, 8. komppanian ruodun 4 sotilas (Leppävirta: Ossmaiärfwi)

Hyfwäin

Gregorius Påhlsson, 1. komppanian ruodun 118 sotilas (Joroinen: Råkoniemi, Wättilä)

Jacob Laarsson, 6. komppanian ruodun 24 sotilas (Iisalmi: Sälewaby, Laakaby, Wächmasierfi)

Thomas Larson, 3. komppanian ruodun 137 sotilas (Puumala: Maliala, Hylckälä)

Hylpein

Matz Hinderss, 2. komppanian ruodun 47 sotilas (Rantasalmi: Tamsalo, Räpåmäki)

Hynnin

Jacob, 1. komppanian ruodun 139 sotilas (Joroinen: Kaitaisby, Leppäwirda S:n Tuppurallamäki)

Hyrckäin

Peer Larson, 3. komppanian ruodun 112 sotilas (Hirvensalmi: Pursiala, Hackala, Kyrckieby)

Håckain

Johan Påhlsson, 5. komppanian ruodun 16 sotilas (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Peer Matss:, 6. komppanian ruodun 5 sotilas (Pieksämäki: Letenmäkj)

Håffwin

Philip Oloffsson, 8. komppanian ruodun 42 sotilas (Kuopio: Kasurila)

Håkoin

Erich Matss, 2. komppanian ruodun 56 sotilas (Rantasalmi: Hijsmäkj, Hilldula)

Hålopain

Clemet Andersson, 1. komppanian ruodun 115 sotilas (Leppävirta: Luttila, Pusilantaipal, Lapinmäkj)

Clemet Hendersson, 1. komppanian ruodun 109 sotilas (Leppävirta: Walkeamäki)

Hångain

Greels Sigfredson, 3. komppanian ruodun 40 sotilas (Hirvensalmi: Kyrkieby, Pursiala)

Håttj

Philip Peersson, 2. komppanian ruodun 41 sotilas (Puumala: Kaipolla, Harmmalla)

Häckinen

Anders Abramss, 6. komppanian ruodun 8 sotilas (Pieksämäki: Maawesi)

Hendrich Hendersson, 5. komppanian ruodun 8 sotilas (Kangasniemi: Luusniemi)

Johan Hendersson, 1. komppanian ruodun 72 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Lars Johanss, 6. komppanian ruodun 19 sotilas (Pieksämäki: Nininiemi, Armwesi, Suoliwesi)

Lars Larson, 8. komppanian ruodun 86 sotilas (Kuopio: Palonemj, Kåtasalmj)

Niels Thomasson, 6. komppanian ruodun 86 sotilas (Pieksämäki: Kyrckby)

Påhl Matsson, 6. komppanian ruodun 62 sotilas (Pieksämäki: Jauhåmäki)

Häikinen

Lars Michelsson, 1. komppanian ruodun 85 sotilas (Mikkeli: Säppoila, Rumullaa, Harjuma)

Häiskain

Christer Oloffsson, 8. komppanian ruodun 33 sotilas (Kuopio: Jänisahlo, Worisahlo, Putronemi)

Peer Johansson, 8. komppanian ruodun 57 sotilas (Kuopio: Hirfwilax, Wänähänsarj)

Hämmäläin

Erich Johan, 1. komppanian ruodun 88 sotilas (Mikkeli: Nårola, Suosari)

Hämäl:

Lars Jörenss, 2. komppanian ruodun 55 sotilas (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Hämäläin

Anders Johansson, 1. komppanian ruodun 22 sotilas (Mikkeli: Laurickala, Kåfwala)

Anders Person, 3. komppanian ruodun 84 sotilas (Ristiina: Laurikala, Simoila)

Hemmingh Peersson, 1. komppanian ruodun 23 sotilas (Mikkeli: Kåfwala, Parandala)

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 64 sotilas (Juva: Ållickala, Påhjoisby)

Oloff Matsson, 6. komppanian ruodun 11 sotilas (Pieksämäki: Sijkamäki, Sarkaniemi)

Peer Peerss., 2. komppanian ruodun 111 sotilas (Sulkava: Sulkkafwaby, Tannila)

Petter Larson, 8. komppanian ruodun 73 sotilas (Kuopio: Karsamäkj, Wotjerfwi)

Simon Andersson, 3. komppanian ruodun 94 sotilas (Mäntyharju: Tåifwola, Lachnanemj)

Staffan Johanson, 8. komppanian ruodun 77 sotilas (Kuopio: Rönäby, Lohilax)

Thomas Jöransson, 1. komppanian ruodun 61 sotilas (Juva: Kåssmala, Teifwalla)

Hännin

Hindrich Mattzson, 3. komppanian ruodun 26 sotilas (Mikkeli: Wäisala)

Hänninen

Anders Peerson, 8. komppanian ruodun 55 sotilas (Kuopio: Soinlax, Kåifwulax, Cnutila)

Härckein

Peer Påhlsson, 2. komppanian ruodun 38 sotilas (Puumala: Pättillä, Walldola, Murasmäkj)

Härtuinen

Johan Månsson, 1. komppanian ruodun 41 sotilas (Juva: Karckiama)

IAlkuun

Ifwonen

Matz Sigfredss, 2. komppanian ruodun 113 sotilas (Sulkava: Cardilla, Karjulalamäkj)

Ihalain

Matz Andersson, 1. komppanian ruodun 6 sotilas (Mikkeli: Ihastjärwi)

Påhl Månsson, 1. komppanian ruodun 92 sotilas (Mikkeli: Åhensalo)

Ihalainen

Lars Jöranson, 3. komppanian ruodun 78 sotilas (Ristiina: Kähnemj, Tijrrola, Magkoila)

Ihalembin

Hindrich Hinderson, 8. komppanian ruodun 84 sotilas (Kuopio: Ochtanemj)

Petter Pettersson, 8. komppanian ruodun 40 sotilas (Kuopio: Lydickälä)

Påhl Peerson, 8. komppanian ruodun 88 sotilas (Kuopio: Uckonlax, Horsmalax, Wechmarsalmj)

Ikoin

Johan Erichsson, 5. komppanian ruodun 2 sotilas (Kangasniemi: Papala, Wähmais)

Lars Jöransson, 5. komppanian ruodun 27 sotilas (Kangasniemi: Håckaniemi)

Simon Matzson, 5. komppanian ruodun 26 sotilas (Kangasniemi: Synsiäranda, Kuiwasmäkj, Laitiala)

Ikoinen

Eskell Oluffssonn, 6. komppanian ruodun 51 sotilas (Pieksämäki: Hällinmäki, Walkeaismäki)

Immoin

Hans Christerss:, 2. komppanian ruodun 58 sotilas (Rantasalmi: Joutzenmäkj, _iukunemj, Asickalla)

Johan Peerss:, 2. komppanian ruodun 77 sotilas (Sääminki: Kåmmernemj, Åtawanemi)

Ingerin

Eskiell Eskelson, 3. komppanian ruodun 52 sotilas (Ristiina: Tiusala, Jautila)

Jöran Jacobson, 3. komppanian ruodun 68 sotilas (Ristiina: Ingarila, Härämäkj, Juofwola)

Innoin

Peer Erichssonn, 6. komppanian ruodun 41 sotilas (Iisalmi: Kuiwaniemi, Taipall)

Itinen

Jacob Johansson, 5. komppanian ruodun 4 sotilas (Kangasniemi: Mackoila)

JAlkuun

Janhuin

Lars Sigfredsson, 6. komppanian ruodun 60 sotilas (Pieksämäki: Kåifwusallmi, Wirdasallmi)

Jatainen

Johan Peersson, 1. komppanian ruodun 114 sotilas (Leppävirta: Pitkeisniemj, Warckaus)

Jatinen

Staffan, 6. komppanian ruodun 133 sotilas (Iisalmi: Nissilä, Swenimäki, Sukewa)

Jauhiain

Jöran Grehlson, 8. komppanian ruodun 60 sotilas (Kuopio: Hatala)

Jukara

Simon Påhlss, 2. komppanian ruodun 106 sotilas (Kerimäki: Pitkänemj, Kumburanda)

Julkoin

Jacob Olosson, 1. komppanian ruodun 132 sotilas (Joroinen: Kaitaisby, Randasalmi S:n och Dito by, Kaitais by)

Julkonen

Anders Peerson, 8. komppanian ruodun 50 sotilas (Kuopio: Wächmasmäkj, Airaxela)

Peer Peerson, 8. komppanian ruodun 116 sotilas (Leppävirta: Konnuslax)

Jumpinn

Matz Matss, 2. komppanian ruodun 6 sotilas (Rantasalmi: Lautakokolax, Sallillä)

Junnoin

Christer Michellss, 6. komppanian ruodun 67 sotilas (Pieksämäki: Kölmämäki, Letenmäki, Ruokomäki, Nijniniemi)

Jurwoin

Hendrich Erichsson, 5. komppanian ruodun 25 sotilas (Kangasniemi: Pölwänälä, Mannila)

Jutilain

Christer Hansson, 1. komppanian ruodun 56 sotilas (Juva: Hietajärwi, Randois)

Jåckinen

Johan Hendersson, 1. komppanian ruodun 143 sotilas (Joroinen: Katisalax)

Jåkelain

Simon Peersson, 1. komppanian ruodun 65 sotilas (Juva: Moiwalla, Pulckila, Murdois)

Jåuthin

Peer Person, 3. komppanian ruodun 51 sotilas (Ristiina: Jautila, Innala, Capola)

Jämbssä

Markus Peersson, 6. komppanian ruodun 58 sotilas (Pieksämäki: Karckoila, Tiurulamäkiby)

Jämbsä

Peer Peersson, 5. komppanian ruodun 35 sotilas (Kangasniemi: Salmenby, Wärälä, Håckaniemi)

Jäppinen

Anders Laarsson, 6. komppanian ruodun 65 sotilas (Pieksämäki: Nykälä, Häckilä)

Axell Johanss, 6. komppanian ruodun 14 sotilas (Pieksämäki: Jäppilä)

Lars Anderson, 8. komppanian ruodun 54 sotilas (Kuopio: Soinlax)

Jäskeläin

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 136 sotilas (Joroinen: Kattislax, Kåttkatlax)

Niels Ollsson, 6. komppanian ruodun 117 sotilas (Iisalmi: Lambawäsi)

Niels Oloffsson, 6. komppanian 6. korpraali

Jörkinen

Anders Swenssonn, 2. komppanian ruodun 136 sotilas (Puumala: Lindusalo, Kaupilla)

KAlkuun

Kackinen

Peer Michellsson, 6. komppanian ruodun 56 sotilas (Pieksämäki: Tehuxniemi, Tossawalansari, Jäppilä)

Kainulain

Jöran Thomasson, 1. komppanian ruodun 49 sotilas (Juva: Wächmais, Pänttilä, Kangais)

Påhl Michelss, 6. komppanian ruodun 17 sotilas (Pieksämäki: Käriänniemi, Tåholax)

Kaipain

Lars Jacobss, 2. komppanian ruodun 19 sotilas (Rantasalmi: Hilldulla)

Mattz Mattzson, 8. komppanian ruodun 119 sotilas (Leppävirta: Lylymäkj, Sejerlax)

Mattz Thomasson, 8. komppanian ruodun 7 sotilas (Leppävirta: Paukarlax, Reinikala, Haloila)

Kaipainen

Ifward Johanss, 6. komppanian ruodun 61 sotilas (Pieksämäki: Kächkilä, Luukoila, Marckåla)

Kaipiain

Jacob Erichson, 3. komppanian ruodun 2 sotilas (Ristiina: Kaipiala, Härämäkä, Pylckälä)

Michell Matsson, 1. komppanian ruodun 140 sotilas (Joroinen: Saufwiniemi)

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 20 sotilas (Mikkeli: Marjaniemi, Hapataipal, Taipalenby)

Kallinen

Peer Andersson, 2. komppanian ruodun 13 sotilas (Rantasalmi: Tuusmäkj)

Kanckuin

Thomas Hinderson, 8. komppanian ruodun 90 sotilas (Kuopio: Rijtonemj, Netilä)

Kankoin

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 27 sotilas (Juva: Kangais, Rångala, Kangais)

Kannulain

Joseph Mårthenson, 3. komppanian ruodun 118 sotilas (Hirvensalmi: Kychkylanemj, Teckala, Taipalby)

Karfwin

Peer Henderss, 2. komppanian ruodun 121 sotilas (Sulkava: Caitaiss, Tuumilla)

Karfwinen

Matz Påhlss:, 2. komppanian ruodun 61 sotilas (Rantasalmi: _kammäkj, Koifwumäkj, Hefwoinlax)

Karhin

Hindrich Anderson, 3. komppanian ruodun 77 sotilas (Ristiina: Mäckälä, Karhila, Kärjnemj)

Karhuin

Peer Oloffsson, 8. komppanian ruodun 100 sotilas (Kuopio: Wächmasmäkj, Rijsala, Karslax)

Karialain

Ellias Johanson, 8. komppanian ruodun 113 sotilas (Leppävirta: Timoila)

Niels Johansson, 6. komppanian ruodun 23 sotilas (Pieksämäki: Wäisälä)

Simon Påhlson, 8. komppanian ruodun 140 sotilas (Iisalmi: Ållikala, Luckarilla, Narwanlax, Leppelax)

Karjalain

Hendrich Andersson, 1. komppanian ruodun 106 sotilas (Leppävirta: Samais, Huowila)

Mattz Bertilson, 3. komppanian ruodun 33 sotilas (Mikkeli: Wålingo)

Thomas Christerson, 3. komppanian ruodun 130 sotilas (Hirvensalmi: Hirfwisalmj, Peurenby)

Karjames

Eskiell Cnutzson, 3. komppanian ruodun 134 sotilas (Hirvensalmi: Wahwamäkj)

Karpain

Michell Isackss, 2. komppanian ruodun 81 sotilas (Kerimäki: Suichalla, Klåstarilla, Tynckella)

Karppinen

Christer, 8. komppanian ruodun 106 sotilas (Kuopio: Karytynby, Jännäwirda, Haluna)

Karpu

Anders Hinderson, 8. komppanian ruodun 85 sotilas (Kuopio: Jurikanemj)

Karstinen

Hindrich Simonson, 3. komppanian ruodun 119 sotilas (Hirvensalmi: Surnålax, Tiusala)

Lars Jöransson, 1. komppanian ruodun 35 sotilas (Juva: Pitkälax)

Karttunen

Påhl Hendersson, 8. komppanian ruodun 30 sotilas (Kuopio: Kuifwanemj, Karttula)

Kastinen

Erich Andersson, 8. komppanian ruodun 9 sotilas (Leppävirta: Walkeamäkj, Karttasahlo, Jurikala)

Kasurin

Erich Johanson, 8. komppanian ruodun 109 sotilas (Kuopio: Kärmelax)

Kauhanen

Olof Andersson, 8. komppanian ruodun 79 sotilas (Kuopio: Ristawäsj)

Kaupin

Bertell Hendersson, 5. komppanian ruodun 6 sotilas (Kangasniemi: Wehmais, Äkrånmäkj, Äkråntaipal)

Christer Didrichsson, 5. komppanian ruodun 33 sotilas (Kangasniemi: Håckaniemi)

Ellias Peerson, 8. komppanian ruodun 112 sotilas (Leppävirta: Lapinmäkj, Timoila)

Kaupinen

Peer Bertillsson, 6. komppanian ruodun 9 sotilas (Pieksämäki: Tickalamäki)

Kauppinen

Niels Matss, 6. komppanian ruodun 124 sotilas (Iisalmi: Idensalmi, Pardala)

Påhl Michellss, 6. komppanian ruodun 92 sotilas (Iisalmi: Ryhäläby, Svennimäki)

Kaurin

Jöran Larsson, 3. komppanian ruodun 69 sotilas (Ristiina: Såckala)

Kechköin

Peer Mattzson, 8. komppanian ruodun 138 sotilas (Iisalmi: Ullmala, Nerckoby)

Peer Wisasson, 6. komppanian ruodun 37 sotilas (Iisalmi: Ollickala)

Keijser

Johan Erichss:, 2. komppanian ruodun 79 sotilas (Sääminki: Laukansarj, Mickolanemj, Warparanda, Cardilanranda)

Keinoin

Johan Hendersson, 2. komppanian ruodun 23 sotilas (Rantasalmi: Joutzenmäkj)

Keinon

Hans Olofson, 8. komppanian ruodun 137 sotilas (Iisalmi: Kilpisari, Pallois, Ullmala)

Lars Oloffson, 8. komppanian ruodun 121 sotilas (Leppävirta: Osmaiärfwi)

Keinonen

Michell Matss, 6. komppanian ruodun 33 sotilas (Iisalmi: Jumisby, Warpaiss, Herneierfwi)

Kejoin

Påhl Matsson, 6. komppanian ruodun 98 sotilas (Iisalmi: Nerkoby, Martickala)

Keroin

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 111 sotilas (Leppävirta: Sarkamäki)

Ketewäin

Peer Peerss, 6. komppanian ruodun 139 sotilas (Iisalmi: Wechmasierfwi, Säläwä, Laakaby)

Kettuin

Mårten Oloffss, 6. komppanian ruodun 29 sotilas (Iisalmi: Pardala)

Ketäwäin

Erich Mattzson, 3. komppanian ruodun 139 sotilas (Puumala: Hauhoila, Ickoila, Piskoila)

Kietäwäin

Peer Thomassonn, 2. komppanian ruodun 132 sotilas (Puumala: Kietäwällä)

Kijskin

Staffan Christersson, 2. komppanian ruodun 94 sotilas (Kerimäki: Kållenois)

Kimarj

Eskill Mattzson, 3. komppanian ruodun 31 sotilas (Mikkeli: Randakyla)

Kimija

Christer Påhlsson, 1. komppanian ruodun 52 sotilas (Juva: Laukala, Rångala, Härkälä)

Kimmer

Anders Johansson, 1. komppanian ruodun 75 sotilas (Mikkeli: Harjuma, Harjujärfwi)

Kimmingh

Mattz Mattzsson, 8. komppanian ruodun 36 sotilas (Kuopio: Haatala, Towilalax)

Kinnuin

Jacob Johansson, 6. komppanian ruodun 9 sotilas (Pieksämäki: Tickalamäki), 6. komppanian ruodun 74 sotilas (Pieksämäki: Langelmä)

Lars Påhlsson, 8. komppanian ruodun 5 sotilas (Leppävirta: Kåtalax, Wächwilä, Lietemäkj, Sydenma)

Michell Larsson, 1. komppanian ruodun 124 sotilas (Joroinen: Kåtkatlax, Järfwila)

Sigfred Sigfredhson, 8. komppanian ruodun 122 sotilas (Leppävirta: Kåtalax)

Kinnuinen

Hindrich Hinderson, 8. komppanian ruodun 53 sotilas (Kuopio: Punnomäkj, Soinlax)

Kinnunen

Peer Peersson, 8. komppanian ruodun 19 sotilas (Leppävirta: Rihiranda, Månnimäkj)

Kirjalain

Michell Simonson, 3. komppanian ruodun 116 sotilas (Hirvensalmi: Randakyla, Helpanala)

Kirstinen

Petter Anderson, 3. komppanian ruodun 140 sotilas (Puumala: Kaipola, Ninimäkj)

Kiskin

Laars Nielss:, 2. komppanian ruodun 141 sotilas (Puumala: Kyllelä, Ihala, Hurusalo)

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 45 sotilas (Juva: Jackella, Lipsala, Ylläwesi)

Thomas Andersson, 1. komppanian ruodun 25 sotilas (Juva: Pitkälax, Yliwessi, Råkola)

Kiskinen

Philip Nielsson, 1. komppanian ruodun 30 sotilas (Juva: Kåsentaipal, Påhjois, Ahåla)

Kjskin

Grels Nielss:n, 2. komppanian ruodun 117 sotilas (Sulkava: Råkoniemi)

Niels Jörenson, 3. komppanian ruodun 125 sotilas (Hirvensalmi: Månika, Lahnama)

Knutelain

Thomas Jörensson, 2. komppanian 5. korpraali

Knutilain

Jöran Jöranson, 3. komppanian ruodun 99 sotilas (Mikkeli: Kåtkatwändenkylla, Närfwälä)

Jöran Jöransson, 1. komppanian 2. korpraali

Knutj

Matz Hindersson, 6. komppanian ruodun 125 sotilas (Iisalmi: Salami, Nissilä)

Kohoin

Anders Larss, 2. komppanian ruodun 66 sotilas (Sääminki: Achwwionsarj, Kangais)

Kokanen

Mattz Larson, 8. komppanian ruodun 46 sotilas (Kuopio: Nillsilax, Syfwerilä, Soijerfwi)

Kommonen

Mårthen Johanson, 3. komppanian ruodun 96 sotilas (Mäntyharju: Olickala)

Koopain

Hindrich Olofss, 2. komppanian ruodun 75 sotilas (Sääminki: Pakarilla, Punnolax, _unnoila)

Kopoinen

Grels Påhlsson, 1. komppanian ruodun 127 sotilas (Joroinen: Häyrylä)

Korfwinen

Thomas Påhlsson, 2. komppanian ruodun 11 sotilas (Rantasalmi: Temasalo)

Kranse

Jöran Jöranson, 8. komppanian ruodun 82 sotilas (Kuopio: Tuusnemj)

Kuckoin

Matz Brusiusson, 2. komppanian ruodun 107 sotilas (Kerimäki: Hefwoisalo, Wara)

Kuifwalain

Michell Påhlsson, 6. komppanian ruodun 7 sotilas (Pieksämäki: Rummukamäki, Utriala)

Peer Påhlsson, 6. komppanian ruodun 13 sotilas (Pieksämäki: Utriala, Kåsolansaari, Tehuxniemi)

Kuituin

Hans Påhlsson, 6. komppanian ruodun 80 sotilas (Pieksämäki: Kandala, Sikalansari, Niskamäki)

Kumbulain

Anders Andersson, 8. komppanian ruodun 13 sotilas (Leppävirta: Kurialaranda)

Kuningas

Lars Henderssonn, 2. komppanian ruodun 118 sotilas (Sulkava: Råkoniemi, Idelax)

Kuockain

Lars Laarsson, 6. komppanian ruodun 38 sotilas (Iisalmi: Sutelaby)

Kurfwiain

Johan Greelson, 3. komppanian ruodun 117 sotilas (Hirvensalmi: Hyrylä, Kychkylanemj)

Kurfwin

Anderss Johanson, 3. komppanian ruodun 73 sotilas (Ristiina: Lindunemj, Hardikala)

Kuroin

Michell Anderson, 8. komppanian ruodun 59 sotilas (Kuopio: Kuronlax)

Kurroin

Peer Olofsson, 1. komppanian ruodun 131 sotilas (Joroinen: Jåckas S:n Pöllöläby, Kaitaisby)

Kutfwoin

Påhl Erichsson, 2. komppanian ruodun 18 sotilas (Rantasalmi: Kolkontaipal, Hijsmäkj)

Kutilain

Lars Peersson, 6. komppanian ruodun 141 sotilas (Iisalmi: Idensalmiby)

Kyllynen

Cnuth Anderson, 3. komppanian ruodun 18 sotilas (Mäntyharju: Myntilä)

Kyllöin

Påhl Hansson, 2. komppanian ruodun 139 sotilas (Puumala: _ikonsalo, _ndusalo)

Kåck

Johan Eskelss, 2. komppanian ruodun 133 sotilas (Puumala: Himahua, Peteniemj, Sippileniemj, Såppolaniemj)

Kåifwakain

Mårthen Jönson, 3. komppanian ruodun 85 sotilas (Ristiina: Simoila, Walckola, Kåifwakala)

Kåifwisto

Greels Olufzfon, 3. komppanian ruodun 109 sotilas (Hirvensalmi: Wanhamäkj, Hämmänmäkj)

Kåistinen

Hindrich Hinderssonn, 2. komppanian ruodun 91 sotilas (Kerimäki: Mackoila)

Kållioin

Matz Matssonn, 6. komppanian ruodun 28 sotilas (Iisalmi: Kauppila, Ryhäläby)

Kåndiain

Lucas Hendersson, 1. komppanian ruodun 48 sotilas (Juva: Månnimäki, Kaihumäki)

Kånoin

Peer, 6. komppanian ruodun 126 sotilas (Iisalmi: Luåpoeby)

Kåpoin

Anders Christersson, 1. komppanian ruodun 7 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Oloff Påhlsson, 8. komppanian ruodun 22 sotilas (Leppävirta: Sakarlax, Unukansahlo)

Kåponen

Påhl Larsson, 8. komppanian ruodun 3 sotilas (Leppävirta: Läppäwirda)

Kåppåin

Petter Larsson, 8. komppanian ruodun 2 sotilas (Leppävirta: Läppäwirda)

Kårhoin

Christer Nielsson, 6. komppanian ruodun 100 sotilas (Iisalmi: Läppwätelenmäki, Pörsenmäki)

Eskell Larsson, 1. komppanian ruodun 73 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Johan Hanson, 3. komppanian ruodun 11 sotilas (Ristiina: Cårpälä, Pättilä)

Johan Mattzson, 3. komppanian ruodun 50 sotilas (Ristiina: Parckatnemj)

Jöran Påhlsson, 3. komppanian ruodun 66 sotilas (Ristiina: Cårhoila)

Peer Jöransson, 1. komppanian ruodun 102 sotilas (Juva: Ylläwesi, Råkåla)

Thomas Påhlsson, 1. komppanian ruodun 97 sotilas (Mikkeli: Hauckakårhoin, Hachkola, Parckilla)

Kårpilain

Erich Matsson, 1. komppanian ruodun 71 sotilas (Mikkeli: Wanhala)

Kårpinen

Påhl Påhlsson, 6. komppanian ruodun 139 sotilas (Iisalmi: Wechmasierfwi, Säläwä, Laakaby)

Kårtt

Hendrich Johanson, 8. komppanian ruodun 37 sotilas (Kuopio: Soijärfwi, Keyrytyby, Wirmalax)

Kåskimies

Mattz Johanson, 3. komppanian ruodun 3 sotilas (Ristiina: Pylckälä, Huttula)

Kåsso

Anders Påhlsson, 3. komppanian ruodun 70 sotilas (Ristiina: Öwässj, Lindunemj)

Hans Påhlsson, 3. komppanian ruodun 70 sotilas (Ristiina: Öwässj, Lindunemj)

Kåtilain

Gustaff Hendersson, 1. komppanian ruodun 110 sotilas (Leppävirta: Ramukala)

Kåtilainen

Thomas Peersson, 1. komppanian ruodun 69 sotilas (Juva: Wårenma, Narilla)

Kåwain

Michel Staffansson, 1. komppanian ruodun 21 sotilas (Mikkeli: Kyrckioby)

Kåwasin

Påhl Peersson, 5. komppanian ruodun 34 sotilas (Kangasniemi: Haltula, Rauhajärwi, Salmenby)

Kächkoin

Hindrich Jörenson, 8. komppanian ruodun 105 sotilas (Kuopio: Suåjerf, Karytynby)

Matz Anderss, 2. komppanian ruodun 67 sotilas (Sääminki: Pällosalo)

Kächköin

Christer Olofsson, 6. komppanian ruodun 99 sotilas (Iisalmi: Martickala, Ollickala)

Erich Olofss, 6. komppanian ruodun 108 sotilas (Iisalmi: Palois, Ullmala)

Käckoin

Matz Peerss, 6. komppanian ruodun 128 sotilas (Iisalmi: Niemisierfwi, Hautaierfwi)

Peer Hanson, 8. komppanian ruodun 110 sotilas (Kuopio: Haloila, Jurikamäkj)

Sigfredh Simonson, 3. komppanian ruodun 103 sotilas (Mikkeli: Håckäla, Kyssiäsalao, Laitiala)

Thomas Andersson, 1. komppanian ruodun 46 sotilas (Juva: Råkola, Knutilamäki, Wuorenma)

Käinoin

Erich Påhlsson, 8. komppanian ruodun 8 sotilas (Leppävirta: Samais)

Käkäläin

Christer Hendersson, 8. komppanian 1. korpraali

Kämmäläin

Clemeth Klemetzson, 3. komppanian ruodun 92 sotilas (Mäntyharju: Lachnanemj)

Hindrich Klämetzson, 3. komppanian ruodun 22 sotilas (Mäntyharju: Lachnanemj, Safwinemj)

Kämäräin

Jacob Peersson, 6. komppanian ruodun 44 sotilas (Iisalmi: Ruotanmäki, Pårowesi)

Kärckein

Johan Laarss, 6. komppanian ruodun 120 sotilas (Iisalmi: Kiuruwesi)

Kärckin

Elias Månsson, 2. komppanian ruodun 35 sotilas (Sääminki: Mickolanemj, Pickila, Saakonsarj)

Kärfwinen

Oloff Christerson, 8. komppanian ruodun 74 sotilas (Kuopio: Akonwässi, Westinemj)

Peer Johanss, 2. komppanian ruodun 65 sotilas (Sääminki: Achwwionsarj)

Käriäläin

Lars Larson, 3. komppanian ruodun 97 sotilas (Mikkeli: Kärjälä, Ruokala, Syfwänmaby)

Kärkein

Thomas Larsson, 6. komppanian ruodun 116 sotilas (Iisalmi: Källliojärwi, Ossmangi)

Kärri

Mårthen Mårthensson, 1. komppanian ruodun 117 sotilas (Joroinen: Jårosniemi, Lahnalax, Joroisniemi)

Käråin

Mattz Johanson, 3. komppanian ruodun 123 sotilas (Hirvensalmi: Såckala)

Kättuinen

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 103 sotilas (Juva: Näringh)

Könöin

Anders Anders, 6. komppanian ruodun 18 sotilas (Pieksämäki: Kuifwasniemi, Kuumäki, Letenmäki)

Oloff Hinderson, 8. komppanian ruodun 93 sotilas (Kuopio: Putusmäkj, Putusallmj)

LAlkuun

Lafwa

Peer Andersson, 1. komppanian ruodun 141 sotilas (Joroinen: Ruokojärfwi, Kåtkatlax, Katisalax)

Lagmain

Michell Henderss, 2. komppanian ruodun 54 sotilas (Rantasalmi: Temasalo, Hijsmäkj, Temasalo, Hijsmäkj)

Lagman

Matz Matsson, 2. komppanian ruodun 116 sotilas (Sulkava: Telataipal, Hintzalla och Aufwilla)

Lahikainen

Niels Knutsson, 5. komppanian ruodun 11 sotilas (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Lahinen

Hendrich Johansson, 1. komppanian ruodun 39 sotilas (Juva: Remojärfwi, Pylckälä)

Laickis

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 74 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Laihain

Anders Hanson, 8. komppanian ruodun 98 sotilas (Kuopio: Kärmälax, Halola)

Laitin

Dawidh Mattzson, 3. komppanian ruodun 53 sotilas (Ristiina: Kapola, Lydikala)

Laitinen

Hindrich Henderss, 2. komppanian ruodun 10 sotilas (Rantasalmi: Harjuranda)

Hindrich Thomass, 6. komppanian ruodun 57 sotilas (Pieksämäki: Knutila, Suontentaipal)

Johan Johansson, 6. komppanian ruodun 32 sotilas (Iisalmi: Idensallmiby, Remexelä)

Laars Isackss, 6. komppanian 4. korpraali

Måns Eskellsson, 5. komppanian ruodun 13 sotilas (Kangasniemi: Synsiäranda)

Oloff Erichss, 6. komppanian ruodun 16 sotilas (Pieksämäki: Suonijoki)

Peer Larsson, 6. komppanian ruodun 75 sotilas (Pieksämäki: Pyhitty)

Samuel Erichss, 6. komppanian ruodun 62 sotilas (Pieksämäki: Jauhåmäki)

Lamain

Michel Hinderss, 6. komppanian ruodun 138 sotilas (Iisalmi: Ruotanmäki, Pårowesi, Hapaierfwi, Luupoeby)

Lambainen

Olof Olofsson, 1. komppanian ruodun 62 sotilas (Juva: Teifwalla, Läskelä)

Påhl Ohlsson, 1. komppanian ruodun 63 sotilas (Juva: Ållickala, Mattila)

Lambinen

Michell Anderssonn, 2. komppanian ruodun 39 sotilas (Puumala: Kyrckioby, Lambila)

Landiain

Mattz Matzson, 3. komppanian ruodun 132 sotilas (Hirvensalmi: Ripatila, Parckåila)

Mårthen Olofsson, 1. komppanian ruodun 8 sotilas (Mikkeli: Kyrckeby, Alama)

Lappal:

Laars Johansson, 6. komppanian ruodun 93 sotilas (Iisalmi: Päsmäri, Songajerfwi)

Lappalain

Hendrich Påhlsson, 1. komppanian ruodun 138 sotilas (Joroinen: Wättilä, Syfwäis)

Oloff Hindersson, 6. komppanian ruodun 88 sotilas (Pieksämäki: Suontientaipal)

Thomas Hinderss, 6. komppanian ruodun 129 sotilas (Iisalmi: Hautaierfwi, Kiuruwesi)

Lapwetel:

Anders Andersson, 8. komppanian ruodun 14 sotilas (Leppävirta: Kurialaranda, Läppämäkj)

Olof Erichson, 8. komppanian ruodun 135 sotilas (Iisalmi: Leppälax, Lapwätälämäkj)

Lapwätäläin

Jöran Hindersson, 8. komppanian ruodun 16 sotilas (Leppävirta: Tuppuralamäkj, Hangasmäkj)

Lasoin

Johan Johansson, 2. komppanian ruodun 100 sotilas (Kerimäki: Niemisalo, Alakona)

Latipä

Bertill Erichss, 2. komppanian ruodun 84 sotilas (Kerimäki: Simanala)

Laukoin

Matz Peersson, 1. komppanian ruodun 67 sotilas (Juva: Tuckala, Remojärfwi)

Laulain

Hendrich Hendersson, 5. komppanian ruodun 31 sotilas (Kangasniemi: Kaupila, Haltula)

Launiain

Staffan Matzson, 5. komppanian ruodun 28 sotilas (Kangasniemi: Håckaniemi)

Launin

Påhl Hanssonn, 2. komppanian ruodun 7 sotilas (Rantasalmi: Tårasalo)

Launioin

Erich Hansson, 8. komppanian ruodun 10 sotilas (Leppävirta: Waristaipal, Hapamäkj)

Laurikain

Anders Person, 3. komppanian ruodun 8 sotilas (Ristiina: Witziälä, Pöndilä)

Jacob Jacobson, 3. komppanian ruodun 111 sotilas (Hirvensalmi: Kyrckieby, Hachtala, Kyrckieby)

Petter Nielson, 3. komppanian ruodun 49 sotilas (Ristiina: Parckatnemj)

Lefwäin

Lars Olofsson, 1. komppanian ruodun 121 sotilas (Joroinen: Lahnalax)

Lefwäskin

Peer Simonson, 8. komppanian ruodun 139 sotilas (Iisalmi: Pörsänmäkj, Närckoby, Ållikala)

Leikas

Matz Peersson, 5. komppanian ruodun 1 sotilas (Kangasniemi: Synsiäranda)

Niels Jacobsson, 6. komppanian ruodun 54 sotilas (Pieksämäki: Kyrckby)

Leikein

Anders Påhlsson, 1. komppanian ruodun 81 sotilas (Mikkeli: Assilla)

Leinon

Eskell Eskellss, 2. komppanian ruodun 131 sotilas (Puumala: Ryhällä, Pijrtimäkj)

Leskinen

Matz Peerss, 6. komppanian ruodun 107 sotilas (Iisalmi: Wechmasierfwi, Päsmäri)

Michell Johansson, 6. komppanian ruodun 87 sotilas (Pieksämäki: Tickalamäki)

Påhl Johansson, 6. komppanian ruodun 71 sotilas (Pieksämäki: Haukiwori, Wirdasalmi)

Lewoin

Matz Peersson, 1. komppanian ruodun 26 sotilas (Juva: Wächmais)

Lijkain

Anders Anderss, 2. komppanian ruodun 42 sotilas (Puumala: _inisawij)

Hemmingh Ohlsson, 1. komppanian ruodun 100 sotilas (Juva: Hittenby, Kaukala el:r Ahola, Läskälä)

Lijmatain

Oluff Jörenson, 3. komppanian ruodun 141 sotilas (Puumala: Hurusalo, Mietula, Ihalaby, Piskoila)

Lindu

Jöran Jöransson, 5. komppanian ruodun 17 sotilas (Kangasniemi: Kutemajärwi, Wärälä)

Lindunen

Michel Erichson, 8. komppanian ruodun 47 sotilas (Kuopio: Cuopioby)

Lippoinen

Hans Påhlsson, 1. komppanian ruodun 107 sotilas (Leppävirta: Reinickala, Pätromäki)

Lippon

Laars Eskellson, 8. komppanian ruodun 133 sotilas (Iisalmi: Häinämäkj, Löytymäkj)

Lipponen

Olof, 8. komppanian ruodun 132 sotilas (Iisalmi: Häinämäkj)

Liukoin

Påhl Johansson, 5. komppanian ruodun 10 sotilas (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Liukåin

Oloff Ohlsson, 2. komppanian ruodun 43 sotilas (Puumala: Limatalla, Giestgifware)

Lochmain

Grels Grelsson, 1. komppanian ruodun 42 sotilas (Juva: Narila, Hännilä, Kättula, Lochmala)

Luckain

Peer Michelss., 2. komppanian ruodun 110 sotilas (Kerimäki: Pitkellä, Lödiälla, Lackolla, Antoila)

Luckoin

Christer Johansson, 6. komppanian ruodun 68 sotilas (Pieksämäki: Neufwola, Pitkesmäki)

Lukoin

Oloff Larsson, 1. komppanian ruodun 15 sotilas (Mikkeli: Åhensalo, Hijrola)

Lutinen

Daniel Peersson, 6. komppanian ruodun 91 sotilas (Pieksämäki: Tickalamäki, Langelmä)

Luttinen

Anders Andersson, 6. komppanian ruodun 59 sotilas (Pieksämäki: Raialaniemi, Suonijoki)

Lydickein

Peer Peersson, 2. komppanian ruodun 9 sotilas (Rantasalmi: Joutzenlax, Harjuranda)

Lydickäin

Anders Påhlsson, 6. komppanian ruodun 115 sotilas (Iisalmi: Källiojerfwi)

Erich Geronijmison, 3. komppanian ruodun 15 sotilas (Ristiina: Kåifwakala, Colliola)

Lydikäin

Michel Ifwarsson, 1. komppanian ruodun 122 sotilas (Joroinen: Kärisalo)

Oluff Hanson, 3. komppanian ruodun 138 sotilas (Puumala: Hylckälä, Hauhoila)

Lym

Laars Johanss, 2. komppanian ruodun 134 sotilas (Puumala: Säppällä, Wässjniemi, Bengtillä, Kukalla)

Låtta

Sammuel Mårthenson, 3. komppanian ruodun 136 sotilas (Mäntyharju: Kuitula, Tyllickala)

Läppiäinen

Sigfredh Sigfredss, 6. komppanian ruodun 22 sotilas (Pieksämäki: Haukiwori)

Läskin

Anders Jorenss, 2. komppanian ruodun 93 sotilas (Kerimäki: Kålfwoisenpä, Råkåiärfwi, Kållenois)

Läskinen

Anders Andersson, 1. komppanian ruodun 44 sotilas (Juva: Liefwålla, Såpala, Rassala)

Hindrich Boogoninsson, 2. komppanian ruodun 83 sotilas (Kerimäki: Pyllela, Simanala)

Johan Johansson, 6. komppanian ruodun 10 sotilas (Pieksämäki: Maawesi)

Peer Mattzson, 8. komppanian ruodun 118 sotilas (Leppävirta: Mustamäkj)

Läwäin

Påhl Påhlsson, 5. komppanian ruodun 15 sotilas (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Läxi

Christer Hindersson, 2. komppanian ruodun 95 sotilas (Kerimäki: Kållenois, Hapaniemj)

Lödien

Anders Larssonn, 2. komppanian ruodun 103 sotilas (Kerimäki: Katamo)

MAlkuun

Mackoin

Christer Knutsson, 5. komppanian ruodun 26 sotilas (Kangasniemi: Synsiäranda, Kuiwasmäkj, Laitiala)

Michel Andersson, 1. komppanian ruodun 77 sotilas (Mikkeli: Hijrola)

Mackoinen

Christer Johansson, 1. komppanian ruodun 87 sotilas (Mikkeli: Nårola)

Mahoinenn

Mattz Mattzson, 8. komppanian ruodun 65 sotilas (Kuopio: Kasurilla, Hackarala)

Malliain

Peer Påhlss, 2. komppanian ruodun 44 sotilas (Puumala: _illiala)

Mannikain

Erich Hendersson, 1. komppanian ruodun 17 sotilas (Mikkeli: Wätämäsalmi, Måndola)

Oloff Ohlsson, 2. komppanian ruodun 96 sotilas (Kerimäki: Hapaniemj, Tarapola, Råkålax)

Mannin

Jöran Thomason, 3. komppanian ruodun 108 sotilas (Hirvensalmi: Malwalammj, Hurula)

Larss Påhlsson, 3. komppanian ruodun 61 sotilas (Ristiina: Witzhiälä)

Manninen

Laars Hindrichss, 6. komppanian ruodun 20 sotilas (Pieksämäki: Suoliwesi, Hangamäki)

Mårten Olofsson, 6. komppanian ruodun 63 sotilas (Pieksämäki: Haukwori)

Marain

Oloff Johansson, 1. komppanian ruodun 31 sotilas (Juva: Påhjois, Marala)

Påhl Thomass, 6. komppanian ruodun 113 sotilas (Iisalmi: Lapwätälämäki)

Martainen

Lars Larsson, 3. komppanian ruodun 43 sotilas (Hirvensalmi: Annianemj, Häinelax, Syskälä)

Martikain

Niels Nielsson, 6. komppanian ruodun 82 sotilas (Pieksämäki: Maawessi)

Miekoin

Mårten Mårtenssonn, 2. komppanian ruodun 64 sotilas (Sääminki: Käsamäsarj, Kokonsarj, Mickolaniemj)

Moukein

Abraham Abrahamson, 8. komppanian ruodun 49 sotilas (Kuopio: Wächmasmäkj)

Mu__

Anders Erichsson, 2. komppanian ruodun 32 sotilas (Sääminki: Rijtåsarj)

Muikoin

Mattz Olufzson, 3. komppanian ruodun 102 sotilas (Mikkeli: Salmilaisenby, Håckala)

Muldain

Samuel Nielsson, 6. komppanian ruodun 76 sotilas (Pieksämäki: Wechmas, Outila, Surnumäki)

Murdoin

Niels Nielsson, 5. komppanian ruodun 3 sotilas (Kangasniemi: Murdois, Luusnemi)

Mustoin

Anders Peerssonn, 2. komppanian ruodun 99 sotilas (Kerimäki: Joutzenemi, Helfwes)

Daffwed Peerss, 2. komppanian ruodun 101 sotilas (Kerimäki: Ylökona)

Petter Anderson, 8. komppanian ruodun 62 sotilas (Kuopio: Kächwoi, Reimä)

Muur

Thomas Hendersson, 1. komppanian 6. korpraali

Myckein

Johan Mårtenss, 2. komppanian ruodun 3 sotilas (Rantasalmi: Osinkonmäki)

Måndby

Matz Matsson, 1. komppanian 3. korpraali

Måndoin

Samuel Thomasson, 1. komppanian ruodun 137 sotilas (Joroinen: Måndolamäki, Ruokoniemi)

Månika

Jöran Hinderson, 3. komppanian ruodun 46 sotilas (Hirvensalmi: Lachnamäkj, Månikala)

Mäkeläin

Hindrich Christerssonn, 2. komppanian ruodun 24 sotilas (Rantasalmi: Wahersalo, Joutzenmäkj)

Mäkeräin

Hindrich Johanss, 6. komppanian ruodun 83 sotilas (Pieksämäki: Wäyrylä, Wipero, Hulkola)

Mälckj

Jöran Jöranson, 3. komppanian ruodun 93 sotilas (Mäntyharju: Safwinemj, Poitzinemj, Särckimäkj)

Mässiäin

Mattz, 3. komppanian ruodun 89 sotilas (Ristiina: Minckila)

Mölssa

Jacob Andersson, 3. komppanian ruodun 45 sotilas (Hirvensalmi: Tuckala, Såikala)

NAlkuun

Natuin

Matz Mattsson, 2. komppanian ruodun 5 sotilas (Rantasalmi: Osinkonmäki, Lautakokolax)

Nickainen

Niels Person, 3. komppanian ruodun 113 sotilas (Hirvensalmi: Watila)

Nickoin

Hindrich Johanss, 2. komppanian ruodun 25 sotilas (Rantasalmi: Wahersalo, Achwensalo)

Nikulain

Matz Påhlss, 6. komppanian ruodun 4 sotilas (Pieksämäki: Hällinmäkj)

Peer, 6. komppanian ruodun 49 sotilas (Pieksämäki: Hällinmäki)

Ninjmäckj

Påffwell Larson, 3. komppanian ruodun 90 sotilas (Ristiina: Hyttöila)

Nirroin

Berttiell Larson, 3. komppanian ruodun 20 sotilas (Mäntyharju: Ninimäkj)

Niråinen

Thomas Henderss, 2. komppanian ruodun 19 sotilas (Rantasalmi: Hilldulla)

Niskanen

Erich Grehlsson, 8. komppanian ruodun 31 sotilas (Kuopio: Hamula)

Nissinen

Niels Påhlsson, 6. komppanian ruodun 133 sotilas (Iisalmi: Nissilä, Swenimäki, Sukewa)

Nissinnen

Erich Michellson, 8. komppanian ruodun 78 sotilas (Kuopio: Syriäsarj, Melanemj)

Nulpoin

Staffan Larsson, 1. komppanian ruodun 55 sotilas (Juva: Soiniemi, Hietajärwi)

Nykein

Laars Hansson, 6. komppanian 3. korpraali

Laars Hindrichss, 6. komppanian ruodun 70 sotilas (Pieksämäki: Haukiwori)

Nykeinen

Påhl Matsson, 6. komppanian ruodun 6 sotilas (Pieksämäki: Nickarila, Pyhitty)

Nyssäin

Oluff Olufzson, 3. komppanian ruodun 30 sotilas (Mikkeli: Hirfwilax, Wålingo, Randakyla)

Nysäin

Johan Peerss, 6. komppanian ruodun 85 sotilas (Pieksämäki: Suontientaipal)

Nåusiain

Lars Christersson, 5. komppanian ruodun 7 sotilas (Kangasniemi: Äkråntaipal, Pölwänälä)

Påhl Peerss, 2. komppanian ruodun 16 sotilas (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Närwin

Erich Peersson, 1. komppanian ruodun 14 sotilas (Mikkeli: Hijrola, Putola, Päckola)

OAlkuun

Olckoin

Jöran Dirichson, 3. komppanian ruodun 87 sotilas (Hirvensalmi: Hyttöilä, Yllöilä, Kyrckieby)

Olkinuora

Lars Hanss, 2. komppanian ruodun 85 sotilas (Kerimäki: Simanala, Kiskillä, Hapalax)

Ollikain

Thomas Oloffson, 8. komppanian ruodun 131 sotilas (Iisalmi: Karfwasalmj, Läppälax)

Orpoinen

Johan Staffansson, 2. komppanian ruodun 82 sotilas (Kerimäki: Ninimäkj, Kupialla, Månnikala, Pyllela)

Owaskin

Oloff Påhlsson, 6. komppanian ruodun 97 sotilas (Iisalmi: Kiuruwesi, Ruotanmäki)

PAlkuun

Paalain

Lars Jöranson, 3. komppanian ruodun 120 sotilas (Hirvensalmi: Tiusala, Kapiala)

Thomas Thomason, 3. komppanian ruodun 88 sotilas (Ristiina: Närhillä, Cuomio)

Paijainen

Peer Christersson, 1. komppanian ruodun 38 sotilas (Juva: Pulckila, Tuckala)

Pajunen

Sigfredh Matsson, 1. komppanian ruodun 4 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Pakulain

Jören Jöranss:, 2. komppanian ruodun 124 sotilas (Sulkava: Mändys, Kyrsiä, _skutiärf.)

Palain

Lars Jöransson, 1. komppanian 1. korpraali

Pansoin

Mattz Erichson, 3. komppanian ruodun 128 sotilas (Hirvensalmi: Taipalby, Tickala, Merasmäkj)

Papain

Lars Larsson, 1. komppanian ruodun 5 sotilas (Mikkeli: Parandala, Kyrckeby, Wanhala)

Parandain

Anders Person, 3. komppanian ruodun 59 sotilas (Ristiina: Rahikala)

Christer Mårthenson, 3. komppanian ruodun 71 sotilas (Ristiina: Lindunemj)

Pardain

Anders Påhlss, 6. komppanian ruodun 137 sotilas (Iisalmi: Niemisierfwi, Kiuruwesi)

Bertill Påhlss, 6. komppanian ruodun 127 sotilas (Iisalmi: Tommamäki, Sulkawa)

Carl Larsson, 6. komppanian ruodun 135 sotilas (Iisalmi: Warpais, Wijta, Kilpisari)

Erich Erichson, 3. komppanian ruodun 23 sotilas (Mäntyharju: Tåifwola)

Hindrich Bertillss, 6. komppanian ruodun 95 sotilas (Iisalmi: Säläwä, Kårpijerfwi, Jumisby)

Hindrich Oloffsson, 6. komppanian ruodun 34 sotilas (Iisalmi: Herneierfwi, Wijtaby)

Parfwiain

Hindrich Niehlson, 8. komppanian ruodun 69 sotilas (Kuopio: Jännewirda)

Matz Hinderss, 6. komppanian ruodun 121 sotilas (Iisalmi: Påråwesi, __iosby)

Peer Peersson, 8. komppanian ruodun 17 sotilas (Leppävirta: Konnuslax, Sarkanemj)

Parfwinen

Oloff Oloffsson, 8. komppanian ruodun 11 sotilas (Leppävirta: Hapamäkj)

Parika

Michell Nielson, 3. komppanian ruodun 63 sotilas (Ristiina: Hangaistenma)

Parkuinen

Oloff Grelss, 2. komppanian ruodun 15 sotilas (Rantasalmi: Tuusmäkj, Kolkontaipal)

Peckain

Berttiell Thomason, 3. komppanian ruodun 129 sotilas (Hirvensalmi: Hirfwisalmj)

Pekain

Erich Jacobsson, 5. komppanian ruodun 36 sotilas (Kangasniemi: Kaihalamäki, Wähmaisby, Mackåla)

Pekarinen

Laars Matsson, 6. komppanian ruodun 69 sotilas (Pieksämäki: Pitkesmäki, Tickalamäki, Kyllmämäki)

Pelkoinen

Hindrich Anderss, 6. komppanian ruodun 77 sotilas (Pieksämäki: Kärckälä, Letenmäki)

Pellikain

Johan Johansson, 8. komppanian ruodun 32 sotilas (Kuopio: Toifvola)

Pennanen

Mattz Mattzson, 8. komppanian ruodun 26 sotilas (Kuopio: Ritonemi)

Pentinen

Olof Hendersson, 5. komppanian ruodun 30 sotilas (Kangasniemi: Mannila, Ruckala, Håckaniemi)

Pesoin

Niels Påhlsson, 6. komppanian ruodun 123 sotilas (Iisalmi: Pörsänmäki, Lambawäsi)

Pesoinen

Oloff Ohlssonn, 6. komppanian ruodun 118 sotilas (Iisalmi: Hapaierfwi)

Peura

Cnut Johansson, 6. komppanian ruodun 66 sotilas (Pieksämäki: Jäppilä, Kuckoila, Knutila)

Peykein

Johan Mårthensson, 1. komppanian ruodun 94 sotilas (Mikkeli: Parkilla)

Pickan

Anders Larson, 2. komppanian ruodun 116 sotilas (Sulkava: Telataipal, Hintzalla och Aufwilla)

Piedickäin

Hindrich Anderss, 6. komppanian ruodun 105 sotilas (Iisalmi: Sulkawa)

Niels Hinderss, 6. komppanian ruodun 122 sotilas (Iisalmi: Luupoeby, Remexelä)

Påhl Påhlss, 6. komppanian ruodun 106 sotilas (Iisalmi: Sulkawa, Salmiärfwi, Rytkyby)

Piedikäin

Erich Mattzson, 8. komppanian ruodun 125 sotilas (Iisalmi: Narfwanlax, Ongiwessi)

Pienoin

Thomas Thomass, 6. komppanian ruodun 15 sotilas (Pieksämäki: Markala, Karckoila)

Pihilain

Lars Hendersson, 5. komppanian ruodun 19 sotilas (Kangasniemi: Säppälä, Tuhåila, Räinikala)

Pijck

Johan Nielsson, 6. komppanian ruodun 89 sotilas (Pieksämäki: Letenmäki, __tilaby, Käpysahlo, Pispalamäki)

Pira

Påhl Påhlson, 8. komppanian ruodun 141 sotilas (Iisalmi: Waraslax, Tommamäkj, Sullkawa)

Pispalain

Hendrich Matsson, 1. komppanian ruodun 2 sotilas (Mikkeli: Harjuma)

Simon Mattzson, 3. komppanian ruodun 114 sotilas (Hirvensalmi: Watila)

Pitkäinen

Abell Johansson, 1. komppanian ruodun 57 sotilas (Juva: Randois, Pajusalmi)

Pittkoin

Oloff Jörenss, 2. komppanian ruodun 52 sotilas (Rantasalmi: Harjuranda)

Pjronen

Anders Staffanson, 8. komppanian ruodun 117 sotilas (Leppävirta: Staffanalamäkj, Mustamäkj)

Pjstin

Johan Johanson, 3. komppanian ruodun 101 sotilas (Mikkeli: Wanhamäkj)

Poikoin

Philip Philipsson, 6. komppanian ruodun 40 sotilas (Iisalmi: Pörsenmäki)

Possaniemj

Bertill Matsson, 2. komppanian 3. korpraali

Puhrainen

Michell Johansson, 1. komppanian ruodun 54 sotilas (Juva: Håttila, Summala, Kiskiläniemmi, Soiniemi)

Puitulain

Påhl Michellss., 2. komppanian ruodun 76 sotilas (Sääminki: _unnoila, Pöllelä, Sauckolla)

Pulkinen

Anders, 6. komppanian ruodun 131 sotilas (Iisalmi: Idensallmiby, Walkeaisby, Wieremä)

Hindrich Olofsson, 6. komppanian ruodun 25 sotilas (Iisalmi: Löytynmäki)

Pulliain

Påhll Larson, 3. komppanian ruodun 29 sotilas (Mikkeli: Wanhamäkj)

Pullinen

Erich Michelss:, 2. komppanian ruodun 140 sotilas (Puumala: Hurusalo, Condiala)

Hindrich Michellsson, 2. komppanian ruodun 130 sotilas (Puumala: Hammulla, Ryhällä)

Pura

Gösta Larsson, 8. komppanian ruodun 12 sotilas (Leppävirta: SoinilanSalmj, Hofwilasalmj)

Puroin

Johan, 3. komppanian ruodun 131 sotilas (Hirvensalmi: Peurenby, Ripatila)

Pursiain

Påhl Anderson, 8. komppanian ruodun 61 sotilas (Kuopio: Towilalax, Kåifwusarj)

Putkin

Lars Hind.ss., 6. komppanian ruodun 73 sotilas (Pieksämäki: Waniala, Wäisälä)

Putkoin

Hans Johansson, 6. komppanian ruodun 47 sotilas (Pieksämäki: Surnumäki, Hietamäki)

Putkonen

Niels Peersson, 2. komppanian ruodun 17 sotilas (Rantasalmi: Kolkontaipal)

Puttein

Eskell Peersson, 1. komppanian ruodun 90 sotilas (Mikkeli: Kyrckieby, Puttoila, Lahnama, Matiskala)

Puttoinen

Mårthen Bertillsson, 1. komppanian ruodun 33 sotilas (Juva: Maarala, Haloila, Haikarala)

Puttonen

Sigfredh Jöranson, 3. komppanian ruodun 106 sotilas (Hirvensalmi: Kilckilä, Tårnialala, Hirfwinsalmj)

Puuko

Bertill Eskellson, 8. komppanian ruodun 41 sotilas (Kuopio: Cnutila, Tallus)

Puukoin

Påhll Anderson, 3. komppanian ruodun 44 sotilas (Hirvensalmi: Karstula, Pietilä, Tuckala)

Pykäläin

Hanss Hanson, 8. komppanian ruodun 99 sotilas (Kuopio: Kasurilla)

Pynin

Christer Påhlson, 3. komppanian ruodun 82 sotilas (Ristiina: Sattila, Kurwila, Syfwenma)

Påhial:n

Johan Henderson, 3. komppanian ruodun 32 sotilas (Mikkeli: Randakyla, Wålingo)

Påhialain

Hindrich Johanson, 3. komppanian ruodun 34 sotilas (Mikkeli: Wålingo)

Pålack

Mattz Påhlsson, 3. komppanian ruodun 65 sotilas (Ristiina: Hangaistenma, Cårhoila)

Påtilain

Oloff Larsson, 1. komppanian ruodun 53 sotilas (Juva: Rångala, Pölliölä, Kaskis)

Pähön

Lars Mårthenson, 3. komppanian ruodun 62 sotilas (Ristiina: Lahzila)

Pärnain

Johan Thomassonn, 2. komppanian ruodun 123 sotilas (Sulkava: Haltulla, Mändys)

Päsiäin

Staffan Olofss:, 2. komppanian ruodun 138 sotilas (Puumala: Kaupilla, _kotaipal, _ollilla, _llulla)

Päälkinen

Jacob Thomassonn, 2. komppanian ruodun 120 sotilas (Sulkava: Rackolantaipal, Maralla, Lingola, Caitaiss)

Pöhinen

Anders Hendersson, 5. komppanian ruodun 21 sotilas (Kangasniemi: Harjuma, Pellikamäki, Kangasniemi)

Pöikein

Olof Johan, 1. komppanian ruodun 112 sotilas (Leppävirta: Sarkamäki, Kurolax)

Pölckin

Michell Larsson, 3. komppanian ruodun 131 sotilas (Hirvensalmi: Peurenby, Ripatila)

Påhll Johanson, 3. komppanian ruodun 75 sotilas (Ristiina: Pundala, Såckala)

Pöllein

Matz Peerss, 6. komppanian ruodun 94 sotilas (Iisalmi: Rutackå)

Michell Israelss, 2. komppanian ruodun 50 sotilas (Rantasalmi: Karhilantaipal, Pisamalax, Pöllönemi, Pisamalax)

Påhl Andersson, 6. komppanian ruodun 31 sotilas (Iisalmi: Rutacko, Oinasierfwi)

Pöllönen

Påhl Påhlson, 8. komppanian ruodun 123 sotilas (Leppävirta: Kåtalax)

Pöndin

Hindrich Person, 3. komppanian ruodun 83 sotilas (Ristiina: Ahlasjärwj)

Pöndinen

Matz Peersson, 6. komppanian ruodun 85 sotilas (Pieksämäki: Suontientaipal)

Pösoin

Hans Larsson, 2. komppanian ruodun 2 sotilas (Rantasalmi: Randasalo)

QAlkuun

Qwintus

Erich Eskelsson, 2. komppanian ruodun 26 sotilas (Rantasalmi: Achwensalo)

RAlkuun

Rachkoin

Påhl Lahrsson, 8. komppanian ruodun 35 sotilas (Kuopio: Wänäläby)

Radickain

Oloff Philipssonn, 2. komppanian ruodun 127 sotilas (Sulkava: Telataipal, Mändyis, Kammola, Råkånemj)

Rahikain

Anders Eskellsson, 1. komppanian ruodun 13 sotilas (Mikkeli: Hachkala, Saikala, Taipalby, Lahnama)

Michel Erichson, 3. komppanian ruodun 24 sotilas (Mikkeli: Liukåla, Räpåla)

Rahuin

Oloff Matsson, 6. komppanian ruodun 132 sotilas (Iisalmi: Salamiby, Wieremä, _sämäki)

Raisoin

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 58 sotilas (Juva: Haikarala, Maarala, Kåikalla)

Rautian

Daniel Erichsson, 1. komppanian ruodun 132 sotilas (Joroinen: Kaitaisby, Randasalmi S:n och Dito by, Kaitais by)

Reinikain

Bertill Matzson, 5. komppanian ruodun 24 sotilas (Kangasniemi: Reinickala, Åralaby)

Lars Eskelson, 3. komppanian ruodun 125 sotilas (Hirvensalmi: Månika, Lahnama)

Repå

Oloff Olofsson, 1. komppanian ruodun 29 sotilas (Juva: Soiniemi, Tyrckmäki, Håttila)

Rijtin

Måns Greelson, 3. komppanian ruodun 104 sotilas (Hirvensalmi: Merasmäkj, Kilckilä)

Risanen

Johan Mattzson, 8. komppanian ruodun 48 sotilas (Kuopio: Haminalax)

Jören Henderson, 8. komppanian ruodun 80 sotilas (Kuopio: Ristawäsj)

Rissanen

Petter Matzson, 8. komppanian ruodun 51 sotilas (Kuopio: Airaxela, Punnomäkj)

Rotko

Johan, 2. komppanian 6. korpraali

Johan Erichsson, 2. komppanian ruodun 90 sotilas (Kerimäki: Tukella, Heikalla)

Rotzalain

Jöran Laarss, 6. komppanian ruodun 30 sotilas (Iisalmi: Sångaierfwi, Rutacko)

Niels Peersson, 6. komppanian ruodun 101 sotilas (Iisalmi: Wäisälämäki, Karfwasalmi)

Ruhoin

Mattz Person, 3. komppanian ruodun 122 sotilas (Hirvensalmi: Såckala)

Rusainen

Påhl Påhlsson, 6. komppanian ruodun 1 sotilas (Pieksämäki: Wechmais)

Ruut

Erich, 2. komppanian ruodun 119 sotilas (Sulkava: Caipolla, Rackolantaipal)

Ruuth

Johan Erichss, 2. komppanian ruodun 112 sotilas (Sulkava: Tannila, Cardilla)

Rytkein

Laars Hinderss, 6. komppanian ruodun 119 sotilas (Iisalmi: Hapaierfwi)

Rytkin

Elias Hemmingss, 6. komppanian ruodun 104 sotilas (Iisalmi: Pielawesi)

Råkålain

Isack Isacksson, 6. komppanian ruodun 42 sotilas (Iisalmi: Wieremä, Salami)

Rålain

Peer Simonsson, 1. komppanian ruodun 47 sotilas (Juva: Pitkälax)

Rångain

Erich Hendersson, 1. komppanian ruodun 135 sotilas (Joroinen: Mawesi, Måndolamäki)

Råpoin

Niels Grelsson, 2. komppanian ruodun 1 sotilas (Rantasalmi: Randasalo)

Råppoinen

Jacob Larsson, 5. komppanian ruodun 9 sotilas (Kangasniemi: Kåchilamäkj, Synsiäranda)

Råpse

Jeremias Hinderss, 2. komppanian ruodun 21 sotilas (Rantasalmi: Parkumäkj, Tuusmäkj)

Räisin

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 36 sotilas (Juva: Hatzoila)

Rämenen

Jacob Peerss:n, 2. komppanian ruodun 108 sotilas (Kerimäki: Wara, Laukansalo)

Rämmäin

Påhl Peersson, 1. komppanian ruodun 101 sotilas (Juva: Ylläwesi)

Rämäinen

Peer, 6. komppanian ruodun 50 sotilas (Pieksämäki: Hällinmäki)

Peer Oloffsson, 6. komppanian ruodun 53 sotilas (Pieksämäki: Kyrckby, Pöyhöläby)

Rännij

Oloff Staffanssonn, 2. komppanian ruodun 74 sotilas (Sääminki: Kurkella, Reinickalla, Läskellä)

Räpoin

Oluff Påhlsson, 3. komppanian ruodun 98 sotilas (Mikkeli: Syfwänmaby, Liukola)

Peer, 6. komppanian ruodun 83 sotilas (Pieksämäki: Wäyrylä, Wipero, Hulkola)

Samuel Larson, 3. komppanian ruodun 122 sotilas (Hirvensalmi: Såckala)

Räppo

Erich Olufzson, 3. komppanian ruodun 48 sotilas (Ristiina: Lijansarj, Kyllänlax, Syriälä, Tiusala)

Lars Jönson, 3. komppanian ruodun 16 sotilas (Ristiina: Minckilä, Hyttölä)

Rässäin

Peer Larsson, 3. komppanian ruodun 6 sotilas (Ristiina: Hangaistenma)

Räsäin

Oloff Hindersson, 8. komppanian ruodun 28 sotilas (Kuopio: Wechmarsalmj)

Rönköj

Niels Staffanss, 6. komppanian ruodun 103 sotilas (Iisalmi: Löytynmäki, Kuiwaniemi)

SAlkuun

Safwolain

Petter Erichsson, 8. komppanian ruodun 39 sotilas (Kuopio: Ritislax, Hirfwimäkj)

Saickoin

Påhl Hansson, 6. komppanian ruodun 35 sotilas (Iisalmi: Niskalansalo)

Saiko

Lars Matsson, 1. komppanian ruodun 66 sotilas (Juva: Kåssmala, Lehikola, Knutilanmäki)

Saikoin

Hindrich, 3. komppanian ruodun 89 sotilas (Ristiina: Minckila)

Sairuin

Anders Påhlsson, 1. komppanian ruodun 18 sotilas (Mikkeli: Taipallaby, Marjaniemi)

Sallin

Peer Staffanss, 2. komppanian ruodun 27 sotilas (Rantasalmi: Achwensalo, Sombasarj)

Sefwäin

Johan Peersson, 1. komppanian ruodun 51 sotilas (Juva: Innnåla, Surniemi, Warpaisenranda, Laukala)

Seilain

Johan Johansson, 1. komppanian ruodun 60 sotilas (Juva: Pitkälax)

Seppäläin

Johan Johansson, 1. komppanian ruodun 9 sotilas (Mikkeli: Alama, Wächmais)

Sewoinen

Matz Matsson, 2. komppanian 1. korpraali

Sichwoin

Hindrich Thomassonn, 2. komppanian ruodun 102 sotilas (Kerimäki: Ylökona)

Lars Larson, 8. komppanian ruodun 134 sotilas (Iisalmi: Koppoila)

Sickoin

Påhl Påhlsson, 1. komppanian ruodun 59 sotilas (Juva: Heinåla, Pitkälax)

Sijckain

Matz Peersson, 2. komppanian ruodun 12 sotilas (Rantasalmi: Pirihlä, Hapataipal, Pirihlä)

Sillain

Erich Peerssonn, 2. komppanian ruodun 4 sotilas (Rantasalmi: Osinkonmäki)

Sirfwain

Anders Anderss, 2. komppanian ruodun 28 sotilas (Rantasalmi: Hefwoinlax, Palfwalax)

Sirich

Sigfred Hanss, 2. komppanian ruodun 88 sotilas (Kerimäki: Muhoila, Haukilax, Karfwillä, Nåusialmäkj)

Skinnar

Anders Thomass:, 2. komppanian ruodun 80 sotilas (Kerimäki: Kärimäkjby, Naukarilla, Capolla, Suichalla)

Smålander

Petter Anderson, 8. komppanian ruodun 67 sotilas (Kuopio: Hackarala, Rijsalaby)

Småländer

Lars Johanson, 3. komppanian ruodun 57 sotilas (Ristiina: Lappilamäkj, Marjanemj)

Sopainen

Sigfredh Hendersson, 8. komppanian ruodun 1 sotilas (Leppävirta: Läppäwirda)

Soumalain

Hindrich Michellsson, 2. komppanian ruodun 90 sotilas (Kerimäki: Tukella, Heikalla)

Staffanain

Hindrich Anderson, 8. komppanian ruodun 71 sotilas (Kuopio: Pexäby)

Påhl Påhlsson, 8. komppanian ruodun 64 sotilas (Kuopio: Pölliaby)

Stenberg

Erich Hansson, 2. komppanian ruodun 33 sotilas (Sääminki: Rijtåsarj, Ssärcklax, Kåsålo)

Hans Jörenss, 2. komppanian ruodun 30 sotilas (Sääminki: _hlanemi)

Suhoin

Grels Johanss, 6. komppanian ruodun 78 sotilas (Pieksämäki: Walkeaismäki)

Markus Grelson, 1. komppanian ruodun 133 sotilas (Joroinen: Kaitais by)

Sulckaulain

Thomas Thomason, 3. komppanian ruodun 121 sotilas (Hirvensalmi: Häyrylä, Wapula, Karstula)

Suomalain

Frantz Hansson, 8. komppanian ruodun 21 sotilas (Leppävirta: Ninimäkj)

Mattz Mattzson, 3. komppanian ruodun 37 sotilas (Mikkeli: Kårpijärfwj)

Suomaläin

Michell Nielson, 3. komppanian ruodun 95 sotilas (Mäntyharju: Särckimäckj, Woldenby, Olickala)

Sutarj

Lars Jörensson, 3. komppanian ruodun 34 sotilas (Mikkeli: Wålingo)

Suttin

Grels Grelss, 2. komppanian ruodun 129 sotilas (Puumala: Mietulla, Huchtama, Sårialla)

Såckain

Anders Anderson, 3. komppanian 3. korpraali

Johan Hinderson, 3. komppanian ruodun 41 sotilas (Hirvensalmi: Ryttilä, Randakylä)

Lars Larsson, 5. komppanian ruodun 20 sotilas (Kangasniemi: Suråla, Seppälä)

Såikain

Peer Larsson, 5. komppanian ruodun 23 sotilas (Kangasniemi: Äkrontaipal, Kaihilamäki)

Sånger

Bengt Erichss, 2. komppanian ruodun 114 sotilas (Sulkava: Karjulalamäkj, Sipillä, Yllisenaufwilla)

Såponen

Lars Michellss, 2. komppanian ruodun 49 sotilas (Rantasalmi: Woinsallmj, Karhilantaipal)

Sårulain

Jöran Johanson, 3. komppanian ruodun 100 sotilas (Mikkeli: Wålingo, Williakala)

Säckin

Samuel Mattzson, 3. komppanian ruodun 25 sotilas (Mikkeli: Räpåla, Kåtkatwådenkylla)

Sällänpä

Erich Thomason, 3. komppanian ruodun 91 sotilas (Mäntyharju: Tåifwola)

Matz Christerson, 3. komppanian ruodun 91 sotilas (Mäntyharju: Tåifwola)

Säppäläin

Anders Andersson, 1. komppanian ruodun 16 sotilas (Mikkeli: Kächkylä, Sijstola)

Peer Peersson, 1. komppanian ruodun 19 sotilas (Mikkeli: Kächkylä, Marjaniemi)

Thomas Hinderson, 1. komppanian ruodun 95 sotilas (Mikkeli: Måndola, Kächkylä)

TAlkuun

Tackin

Lars Jacobsson, 1. komppanian ruodun 130 sotilas (Joroinen: Jåroisniemi, Syfwenma, Jåckas S:n och Hietajärwiby, Lahnalax)

Påhl Nielsson, 1. komppanian ruodun 37 sotilas (Juva: Maiwala, Mattila, Maiwala)

Tackuin

Peer Christerson, 8. komppanian ruodun 92 sotilas (Kuopio: Rasalalax, Enanlax)

Taipala

Mattz Mattz, 3. komppanian ruodun 13 sotilas (Ristiina: Himmalansarj)

Tampinen

Lars Larsson, 2. komppanian 4. korpraali

Tanninen

Gregorius Andersson, 2. komppanian ruodun 70 sotilas (Sääminki: Lödiälla, Warparanda, Jufwoila, _aukeniemj)

Tappoinen

Mattz Erichson, 3. komppanian ruodun 72 sotilas (Ristiina: Lindunemj)

Tarckiain

Lars Påhlsson, 3. komppanian ruodun 133 sotilas (Hirvensalmi: Suosalmj, Malwalamj)

Tarfwoin

Hindrich Peersson, 6. komppanian ruodun 79 sotilas (Pieksämäki: Häikilä, Pochialax)

Temoinen

Laars Laarsson, 2. komppanian 2. korpraali

Tenhuin

Marckus Marckuson, 8. komppanian ruodun 114 sotilas (Leppävirta: Läppäwirda, Ossmaierfwi)

Olof Olofsson, 1. komppanian ruodun 119 sotilas (Joroinen: Syfweis, Järwillä)

Teslef

Peer Mårtenss:, 2. komppanian ruodun 87 sotilas (Kerimäki: Pakunalla, Huckalla, Peifwillä, Muhoila)

Tickoin

Anders Hinderss, 6. komppanian ruodun 120 sotilas (Iisalmi: Kiuruwesi)

Tijain

Johan Johansson, 3. komppanian ruodun 60 sotilas (Ristiina: Rahikala, Hanjärwj, Lijkola)

Tijrin

Matz Michelss, 6. komppanian ruodun 89 sotilas (Pieksämäki: Letenmäki, __tilaby, Käpysahlo, Pispalamäki)

Tijttain

Jacob Larss, 2. komppanian ruodun 126 sotilas (Sulkava: Mändys, Caipolla, Sullkawa, Mawalla)

Tillikain

Jören Jörenss, 2. komppanian ruodun 48 sotilas (Rantasalmi: Räpåmäki, Woinsallmj)

Tirckain

Bertill Matzsson, 1. komppanian ruodun 113 sotilas (Leppävirta: Kurolax)

Tirroin

Samuel Anderss, 2. komppanian ruodun 73 sotilas (Sääminki: Kallislax)

Tofwinen

Michell Nielson, 3. komppanian 2. korpraali

Toifwinen

Petter Petterson, 8. komppanian ruodun 68 sotilas (Kuopio: Rijsalaby)

Tråckain

Gustaf Lådwikson, 3. komppanian ruodun 36 sotilas (Mikkeli: Wålingo, Kårpijärfwj)

Tråssa

Jacob Matsson, 6. komppanian ruodun 64 sotilas (Pieksämäki: WIrmasniemi, Wänechmäki, Wenechtekämäranda, Pjheirfwi)

Tuchkain

Christer Johanson, 3. komppanian ruodun 86 sotilas (Ristiina: Kålliala, Hyramäkj)

Tuckain

Matz Matsson, 1. komppanian ruodun 89 sotilas (Mikkeli: Suosari, Rauhula)

Tukein

Anders Anderss, 6. komppanian ruodun 2 sotilas (Pieksämäki: Påchiaslax, Haukiworj, Wauchkoila)

Tullkj

Peer Mårtenss, 2. komppanian ruodun 46 sotilas (Rantasalmi: _ellillä, Rijtalax)

Tuppurain

Lars Oloffsson, 8. komppanian ruodun 34 sotilas (Kuopio: Metilä, Räsäläby)

Tuppurand

Casper, 8. komppanian ruodun 107 sotilas (Kuopio: Hackarala, Rämäby, Rissala, Wächmasmäkj)

Turdiain

Eskell Eskellsson, 1. komppanian ruodun 104 sotilas (Leppävirta: Samais)

Turdin

Måns Månss, 2. komppanian ruodun 104 sotilas (Kerimäki: Katamo, Hanjärfwi, Rijkolla)

Turdinen

Hendrich Brusiussonn, 2. komppanian ruodun 119 sotilas (Sulkava: Caipolla, Rackolantaipal)

Peer Månsson, 2. komppanian ruodun 86 sotilas (Kerimäki: Hapalax, Suolamäkj)

Turonen

Johan Hindersson, 8. komppanian ruodun 27 sotilas (Kuopio: Wächmasmäkj)

Påhl Olofsson, 8. komppanian ruodun 15 sotilas (Leppävirta: Läppämäkj, Tuppuralamäkj)

Turuin

Peer Larsson, 8. komppanian ruodun 43 sotilas (Kuopio: Enanlax, Putussmäkj)

Swen Larson, 8. komppanian ruodun 91 sotilas (Kuopio: Roickansarj, Rasalalax)

Turunen

Arffwedh Hinderson, 8. komppanian ruodun 45 sotilas (Kuopio: Punnomäkj)

Mattz Larson, 8. komppanian ruodun 83 sotilas (Kuopio: Tuusnemj, Ochtanemj)

Oloff Michellssonn, 2. komppanian ruodun 46 sotilas (Rantasalmi: _ellillä, Rijtalax)

Tymain

Peer Erichsson, 1. komppanian ruodun 126 sotilas (Joroinen: Lahnalax, Jåckas S:n och Hetajärfwiby, Kaitais)

Tynckinen

Anders Månssonn, 2. komppanian ruodun 92 sotilas (Kerimäki: Päsoilla, Järfwenpä)

Tynnkin

Staffan Thomassonn, 2. komppanian ruodun 109 sotilas (Kerimäki: Laukansalo, Wahersalo, Timasarj)

Tåifwain

Bertell Påhlson, 8. komppanian ruodun 66 sotilas (Kuopio: Hackarala)

Mårthen Larson, 3. komppanian ruodun 114 sotilas (Hirvensalmi: Watila)

Oloff Erichss, 6. komppanian 2. korpraali

Peer Anderss, 2. komppanian ruodun 37 sotilas (Sääminki: Ingilla, Ikanemj)

Peer Hinderson, 8. komppanian ruodun 129 sotilas (Iisalmi: Koppoila, Narfwanlax)

Tåifwakain

Matz Michellsson, 3. komppanian ruodun 134 sotilas (Hirvensalmi: Wahwamäkj)

Tåiwakain

Jöran Thomasson, 1. komppanian ruodun 98 sotilas (Mikkeli: Parckilla, Marianiemi, Wänälä)

Matz Michelsson, 1. komppanian 4. korpraali

Tålfwain

Anders Peerson, 8. komppanian ruodun 44 sotilas (Kuopio: Hilldulalax)

Peer Hindrichsson, 6. komppanian ruodun 90 sotilas (Pieksämäki: Hangamäki, Suolitaipal)

Tålfwin

Niels Månss., 2. komppanian ruodun 105 sotilas (Kerimäki: Ranhaniemi, Raikus, Pitkänemj)

Tåloin

Lars Staffansson, 1. komppanian ruodun 142 sotilas (Joroinen: Katisalax)

Tålpa

Greels Påhlson, 3. komppanian ruodun 27 sotilas (Mikkeli: Wäisala)

Tårfwinen

Erich Johansson, 8. komppanian 4. korpraali

Tårikain

Christer Johanson, 8. komppanian ruodun 101 sotilas (Kuopio: Palonemi, Karslax, Kuronlax)

Tårjkain

Hendrich Johansson, 8. komppanian ruodun 38 sotilas (Kuopio: Sengenmäkj)

Tårnioin

Peer Larson, 3. komppanian ruodun 14 sotilas (Ristiina: Kåifwakala)

Påhl Laarsson, 6. komppanian ruodun 21 sotilas (Pieksämäki: Påchialax)

Tåårainpä

Christer Matssonn, 2. komppanian ruodun 137 sotilas (Puumala: Kaupilla)

Tärfwoin

Oloff Larss, 2. komppanian ruodun 57 sotilas (Rantasalmi: Parkumäkj)

Täräwein

Hindrich Matssonn, 2. komppanian ruodun 40 sotilas (Puumala: Pijrtimäkj, Kerriniemi, Kiettäwällä)

UAlkuun

Uckoin

Knuth Knutsson, 1. komppanian ruodun 11 sotilas (Mikkeli: Wächmois)

Uimo

Simon Jacobsson, 1. komppanian ruodun 96 sotilas (Mikkeli: Marjaniemi, Taipalby, Parckila)

Ullmain

Laars Laarsson, 6. komppanian ruodun 36 sotilas (Iisalmi: Ullmala)

Mattz Thomason, 3. komppanian ruodun 124 sotilas (Hirvensalmi: Såckala)

Utriain

Christer Olofss, 2. komppanian ruodun 78 sotilas (Sääminki: Åtawanemi, Cardilanranda)

VWAlkuun

Walckonen

Mattz Jörenson, 8. komppanian ruodun 56 sotilas (Kuopio: Hirfwilax)

Waldoin

Oluff Eskilson, 3. komppanian ruodun 110 sotilas (Hirvensalmi: Biörnila, Kuitula)

Walkonen

Jöran Matzon, 8. komppanian ruodun 52 sotilas (Kuopio: Rytky, Haminalax)

Walldåin

Daniel Jacobss, 2. komppanian ruodun 53 sotilas (Rantasalmi: Warkaus, Temasalo)

Walliakain

Simon Cnuthson, 3. komppanian ruodun 58 sotilas (Mäntyharju: Marjanemj, Taifwola, Ållickala)

Wanhain

Hendrich Olofsson, 1. komppanian ruodun 83 sotilas (Mikkeli: Paijula, Säppoila)

Påhl Jöransson, 1. komppanian ruodun 40 sotilas (Juva: Pylckälä, Kilpåla, Pulckila)

Sigfredh Johansson, 1. komppanian ruodun 93 sotilas (Mikkeli: Kärjälä)

Wattanen

Anders Casperson, 8. komppanian ruodun 103 sotilas (Kuopio: Cuopioby, Kaissalax)

Wauko

Lars Ohlsson, 1. komppanian ruodun 125 sotilas (Joroinen: Häyrylä)

Waukoin

Lars Johanson, 8. komppanian ruodun 25 sotilas (Kuopio: Wehmersalmi, Kuronlax, Kasurila, Jännewirda)

Thomas Andersson, 1. komppanian ruodun 123 sotilas (Joroinen: Kärisalo, Kåtkatlax)

Wichkinen

Johan Peersson, 1. komppanian ruodun 84 sotilas (Mikkeli: Säppoila)

Wiliain

Mattz Oloffsson, 8. komppanian ruodun 6 sotilas (Leppävirta: Sydenma, Paukarlax)

Willhuin

Påhl Påhlssonn, 6. komppanian 1. korpraali

Williacka

Johan Mårthenson, 3. komppanian ruodun 21 sotilas (Mäntyharju: Tåifwola)

Williackain

Mich Larson, 3. komppanian ruodun 4 sotilas (Ristiina: Tarhoila, Paakinemj, Lappilamäkj)

Williakain

Christer Oloffssonn, 2. komppanian ruodun 59 sotilas (Rantasalmi: Asickalla)

Johan Nielson, 3. komppanian ruodun 107 sotilas (Hirvensalmi: Peurenby)

Willikain

Knut Larsson, 1. komppanian ruodun 43 sotilas (Juva: Läskälä, Miettilä, Liefwålla)

Winikain

Matz Matsson, 5. komppanian ruodun 22 sotilas (Kangasniemi: Päckola, Kähkola, Rytkylä)

Thomas Mattzson, 8. komppanian ruodun 87 sotilas (Kuopio: Litmanemj, Jänissahlo)

Winnikain

Christer Jacobsson, 5. komppanian ruodun 18 sotilas (Kangasniemi: Luusniemi, Hangasmäki)

Wiroin

Påhl Eskielsson, 5. komppanian ruodun 14 sotilas (Kangasniemi: Kutemajärwi)

Wirolain

Johan Peerson, 8. komppanian ruodun 136 sotilas (Iisalmi: Lambawässj, Häinämäkj)

Witzsiain

Mattz Person, 3. komppanian ruodun 10 sotilas (Ristiina: Jufwola, Kuomiolax, Öwässj)

Wäisäin

Anders Anderson, 3. komppanian ruodun 55 sotilas (Ristiina: Tarhoila)

Greels Hinderson, 3. komppanian ruodun 61 sotilas (Ristiina: Witzhiälä)

Hindrich Eskellss, 6. komppanian ruodun 73 sotilas (Pieksämäki: Waniala, Wäisälä)

Oluff Thomasson, 3. komppanian ruodun 39 sotilas (Mikkeli: Wanhamäkj, Hackriaisenby, Uckanemj, Kyssiäsalo)

Påhl Matsson, 6. komppanian ruodun 114 sotilas (Iisalmi: Waraslax)

Wännein

Johan Peersson, 1. komppanian ruodun 68 sotilas (Juva: Wårenma)

Wänäin

Christer Larson, 8. komppanian ruodun 70 sotilas (Kuopio: Kåtasallmj, Murdolax, Haluna, Wächkasarj)

Matz Jöransson, 1. komppanian ruodun 99 sotilas (Mikkeli: Wänälä)

Petter Larson, 8. komppanian ruodun 75 sotilas (Kuopio: Wotjerfwi, Wäckalax)

Thomas Thomasson, 1. komppanian ruodun 12 sotilas (Mikkeli: Nårola)

Wänäläin

Jacob Laarsson, 6. komppanian ruodun 81 sotilas (Pieksämäki: Walkeaismäki, Tickalamäki)

Jöran Anderssonn, 2. komppanian ruodun 31 sotilas (Sääminki: Petulansarj, Päsoilansari, Weistonsarj, Wournemj)

Mattz Mattzson, 8. komppanian ruodun 126 sotilas (Iisalmi: Ongiwessi, Wianda)

Mattz Michellson, 8. komppanian ruodun 95 sotilas (Kuopio: Tafwisallmj)

Michell Peerson, 8. komppanian ruodun 130 sotilas (Iisalmi: Läppälax, Karfwasalmj)

Påhl Mattzsson, 8. komppanian ruodun 24 sotilas (Kuopio: Tallus, Lydickälä)

Wäpseläin

Christer Påhlssonn, 6. komppanian ruodun 59 sotilas (Pieksämäki: Raialaniemi, Suonijoki)

Wäpsäläin

Mattz Nielson, 8. komppanian ruodun 120 sotilas (Leppävirta: Ninimäkj, Sackarlax)

Wäräin

Anders Nielsson, 5. komppanian ruodun 32 sotilas (Kangasniemi: Rajalamäki, Hyrylä, Kaupila)

Wässulain

Staffan Christersson, 1. komppanian ruodun 91 sotilas (Mikkeli: Wäsulax, Ålkola, Åhensalo)

Wäster

Johan Johanson, 3. komppanian ruodun 47 sotilas (Ristiina: Tåijala, Olckola, Hardikala, Häikilä)

Wätäin

Jacob Oloffsson, 6. komppanian ruodun 136 sotilas (Iisalmi: _yttköläby, Kallioierfwi)

YAlkuun

Ylönen

Mattz Johanson, 8. komppanian ruodun 72 sotilas (Kuopio: Nillsilax)

ÅAlkuun

Åikarin

Cnuth Mårthenson, 3. komppanian ruodun 105 sotilas (Hirvensalmi: Kilckilä)

Åinoin

Sigfredh Mårthensson, 1. komppanian ruodun 32 sotilas (Juva: Mäkiöis, Läskelä)

Åjalain

Hindrich Hinderss, 6. komppanian ruodun 26 sotilas (Iisalmi: Walkeaisby, Wieremä)

Ålckoinen

Lars Anderson, 3. komppanian ruodun 17 sotilas (Ristiina: Ahlasjärfwj, Laurikala)

Ålkoinen

Hendrich Hendersson, 1. komppanian ruodun 108 sotilas (Leppävirta: Pätromäki, Walkeamäki)

Ållin

Påhl Anderson, 3. komppanian ruodun 5 sotilas (Ristiina: Rahikala)

Årpain

Thomas Anderson, 3. komppanian ruodun 135 sotilas (Hirvensalmi: Kuitula)

ÄAlkuun

Äijäläin

Mårten Henderss, 6. komppanian ruodun 84 sotilas (Pieksämäki: Wilhula, Pöyhölä)

Ärrein

Laars Anderss, 2. komppanian ruodun 51 sotilas (Rantasalmi: Pisamalax, Rauhamäkj, Joutzenlax)

Tässä hakemistossa on yhteensä 812 nimeä

© Väinö Holopainen 2020