AlkuSavon henkikirjatPuumalan pitäjä1732 → Nimihakemisto

Puumala henkikirja 1732

Nimihakemisto


-  A  B  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Valtola) 1966B

Anders Hindersson (Luukkola) 1964A

Anders Larsson (Miettula) 1965A

Anders Matzson (Luukkola) 1964A

Anders Pehrsson (Valtola) 1966B

Bengt Bengtsson (Kiljula) 1963A

Daniel Mattsson (Keriniemi) 1964A

Hindr. Andersson (Pitkälahti) 1965B

Hindrich (Kontila) 1964A

Hindrich Pehrsson (Miettula) 1965A

Jacob Christersson (Kirkonkylä) 1967A

Johan (Hauhala) 1963A

Johan (Kitula) 1963A

Johan (Ryhälä) 1966A

Johan Mattsson (Junninmäki) 1963A

Johan Mattsson (Luukkola) 1964A

Johan Mårtensson (Kitula) 1963A

Lars Grelsson (Vesiniemi) 1966B

Lars Hindersson (Kitula) 1963A

Lars Mattsson (Luukkola) 1964A

Matts (Miettula) 1965A

Matts Hindersson (Luukkola) 1964A

Mattz Jöransson (Penttilä) 1962B

Mattz Jöransson (Kontila) 1964A

Mattz Mattsson (Kyllölä) 1964A

Mattz Thomasson (Kyllölä) 1964A

Michel Andersson (Hauhala) 1963A

Mårten Andersson (Kitula) 1963A

Mårten Christersson (Vesiniemi) 1966B

Olof Andersson (Luukkola) 1964B

Pehr Peehsson (Kietävälä) 1963A

AAlkuun

Arpoin

Christer (Kitula) 1963A

Hindrich (Kitula) 1963A

Aufwin

Erich Staffansson (Ryhälä) 1966A

Johan (Petäjäniemi) 1965B

Thomas Pehrsson (Himahuuha) 1962B

BAlkuun

Bengtin

Mattz Issraelsson (Ryhälä) 1966A

FAlkuun

Fiskare

Pehr (Rokansalo) 1966A

HAlkuun

Hakulin

Pehr (Keriniemi) 1964A

Haloin

Lambertus (Hylkylä) 1963A

Mattz (Seppälä) 1966A

Harmain

Mattz (Harmaala) 1962B

Hujain

Pehr (Maljala) 1965A

Påhl (Ruokotaipale) 1965B

Hulkoin

Christer (Niinisaari) 1965A

Hindrich (Sipilänsaari) 1966B

Simon (Sipilänsaari) 1966B

Håtti

Lars Christersson (Lintusalo) 1964B

Hämälein

Lars (Ollila) 1965B

Mattz Börjelsson (Ollila) 1965B

Hämäläin

Johan Markusson (Hylkylä) 1963A

Härckein

Bärtil (Liimattala) 1964B

Härkein

Anders (Niinisaari) 1965A

Hindrich (Hamula) 1962B

Johan (Seppälä) 1966A

Johan Johansson (Kirkonkylä) 1966B

Jöran (Niinisaari) 1965A

Lars (Niinisaari) 1965A

Pehr (Hamula) 1962B

Thomas (Seppälä) 1966A

IAlkuun

Ihalain

Lars (Huuhkaala) 1962B

Mattz (Huuhkaala) 1962B

Ikoin

Johan (Kirkonkylä) 1963A

Michel (Kietävälä) 1963A

Ikäheimoin

Hans (Ryhälä) 1966A

Immoin

Mattz (Hamula) 1962B

Ingin

Lars (Hylkylä) 1963A

Mattz (Hylkylä) 1963A

Inginen

Johan Simonsson (Hylkylä) 1963A

Ithima'us

Henric (Kirkonkylä) 1967A

JAlkuun

Jack

Carl (Kirkonkylä) 1963A

Juckarain

Lars Michelsson (Hurissalo) 1963A

Mattz (Hurissalo) 1963A

Pehr Andersson (Hurissalo) 1963A

KAlkuun

Kainul:n

Hindrich (Huhtimaa) 1962B

Kainulain

Bärtil (Vesiniemi) 1966B

Eskil (Vesiniemi) 1966B

Kaipain

Erich (Sipilänsaari) 1966B

Karfwin

Lars (Maunola) 1965A

Kietewein

Hindrich Brusiusson (Sopala) 1966B

Johan (Kietävälä) 1963A

Johan (Sopala) 1966B

Mattz (Kietävälä) 1963A

Mattz Anderson (Sopala) 1966B

Kiljuin

Christer (Lintusalo) 1964B

Erich (Kiljula) 1963A

Eskil (Maunola) 1964B

Jacob (Maunola) 1964B

Johan Johansson (Maunola) 1964B

Lars Christersson (Lintusalo) 1964B

Mattz (Kauppila) 1964A

Michel (Kiljula) 1963A

Pehr (Maunola) 1964B

Petter (Kauppila) 1964A

Påhl Johansson (Maunola) 1964B

Killjuin

Pehr (Rokansalo) 1966A

Samuel (Ryhälä) 1966A

Kuika

Jacob Ohlsson (Luukkola) 1964B

Kyllöin

Johan (Lintusalo) 1964B

Johan Johansson (Kyllölä) 1964A

Matts (Lintusalo) 1964B

Mårten (Hamula) 1962B

Kåndia

Jacob Larsson (Piskola) 1965B

Johan (Piskola) 1965B

Kåtro

Johan (Vesiniemi) 1966B

Kåttro

Anders (Lampila) 1964A

Kättewäin

Wirgilius (Kietävälä) 1963A

LAlkuun

Lambin

Johan (Kaipaala) 1964A

Lamoin

Anders (Ihalainen) 1963A

Hindrich (Ihalainen) 1963A

Leinoin

Anders (Hurissalo) 1963A

Michel (Harmaala) 1962B

Påhl (Maljala) 1965A

Limatain

Pehr Erichsson (Liimattala) 1964B

Påhl (Liimattala) 1964B

Liutin

Anders (Luukkola) 1964B

Erich (Luukkola) 1964B

Peter (Luukkola) 1964B

Lucka

Hindr: (Maunola) 1964B

Lukoin

Abraham Påhlsson (Niinisaari) 1965A

Anders (Vesiniemi) 1966B

Erich Jöransson (Vesiniemi) 1966B

Hindrich Eskilsson (Vesiniemi) 1966B

Johan (Luukkola) 1964B

Johan (Liimattala) 1964B

Johan (Ollila) 1965A

Johan (Vesiniemi) 1966B

Lars (Kitula) 1963A

Lars (Liimattala) 1964B

Lars (Niinisaari) 1965A

Lars Larssonn (Kitula) 1963A

Mattz (Himahuuha) 1962B

Mattz (Maunola) 1965A

Mårten (Miettula) 1965A

Mårten (Ryhälä) 1966A

Peter (Himahuuha) 1962B

Påhl Pehrssonn (Niinisaari) 1965A

Påhl Påhlsson (Niinisaari) 1965A

Luukoinen

Mattz (Kietävälä) 1963A

Läskin

Grels (Pirttimäki) 1965B

Hindrich (Huhtimaa) 1962B

Hindrich (Ryhälä) 1966A

Mattz (Huhtimaa) 1962B

Mårten (Pirttimäki) 1965B

Wisentius (Huhtimaa) 1962B

MAlkuun

Matin

Abraham (Liimattala) 1964B

Mietin

Jöran (Miettula) 1965A

Muldaheiska

Christer (Huhtimaa) 1962B

Måndoin

Johan (Ikola) 1963A

Johan (Maljala) 1965A

Johan (Piskola) 1965B

Johan Mårtensson (Maljala) 1965A

Josep (Maljala) 1965A

Påhl (Piskola) 1965B

Måndåin

Mårten (Ihalainen) 1963A

NAlkuun

Naukarin

(Pellilä) 1965B

OAlkuun

Orraeus

Anders (Kirkonkylä) 1967A

Gustaw (Kirkonkylä) 1963A

Gustaw (Kirkonkylä) 1967A

Magnus (Kirkonkylä) 1967A

PAlkuun

Pardain

Bärtil (Hurissalo) 1963A

Piedickein

Måns (Hauhala) 1963A

Pijra

Hindrich (Hamula) 1962B

Lars (Hamula) 1962B

Piskoin

Johan (Piskola) 1965B

Pehr Hindersson (Piskola) 1965B

Pitckä Harmain

(Harmaala) 1962B

Poppius

Pehr (Ryhälä) 1966A

Pätin

Mattz (Piskola) 1965B

Päuhkoin

Hindrich (Kietävälä) 1963A

Ohlof (Kietävälä) 1963A

Pölcköin

Marcus (Kirkonkylä) 1967A

RAlkuun

Repoin

Hindrich Ohlsson (Miettula) 1965A

Romanus

Henr. (Kitula) 1963A

Ruuth

Erich (Lampila) 1964A

Ryhein

Pehr (Sorjola) 1966A

Råcka

Pehr (Liimattala) 1964B

Råckain

Johan Andersson (Pirttimäki) 1965B

Pehr (Pirttimäki) 1965B

Räpoin

Hans (Repola) 1966A

Hindrich (Rokansalo) 1965B

Mattz (Repola) 1966A

Michel (Repola) 1966A

Måns Mårtensson (Lintusalo) 1964B

Mårten (Rokansalo) 1965B

Olof (Repola) 1966A

Petter (Repola) 1966A

Rässer

Pehr (Kitula) 1963A

SAlkuun

Sairain

Jacob (Kauppila) 1964A

Måns (Kauppila) 1964A

Saukoin

Hindrich (Kaipaala) 1964A

Lars (Niinimäki) 1965A

Pehr Pehrsson (Pellilä) 1965B

Silfwoin

Hindrich (Kietävälä) 1963A

Sinkoin

Pehr Lukasson (Pellilä) 1965B

Summa

Thomas (Ruokotaipale) 1965B

Summain

Erich Månsson (Lintusalo) 1964B

Summoin

Erich (Rokansalo) 1966A

Thomas (Rokansalo) 1966A

Sålla

Jöran (Huuhkaala) 1962B

Lars (Piskola) 1965B

Pehr Pehrsson (Ihalainen) 1963A

Simon (Maunola) 1965A

Såpain

Johan (Kaipaala) 1964A

Michel (Kaipaala) 1964A

Sårjoin

Christer (Huhtimaa) 1962B

Christer (Lampila) 1964A

Mattz Månsson (Sorjola) 1966A

Måns (Sorjola) 1966A

Måns Pehrsson (Sorjola) 1966A

Ohlof (Lampila) 1964A

Säppälein

Mattz (Maljala) 1965A

TAlkuun

Tijmoin

Pehr (Hylkylä) 1963A

Tuhkain

Jöran (Hamula) 1962B

Mattz (Hamula) 1962B

Turckiain

Erich Pehrsson (Niinisaari) 1965A

Törne

(Kokkola) 1963A

VWAlkuun

Waldoin

Jöran (Muuramäki) 1964B

Thomas Pehrsson (Seppälä) 1966A

Wirolain

Jacob (Kaipaala) 1964A

Pehr Johansson (Kaipaala) 1964A

Wittika

Anders (Hylkylä) 1963A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 222 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2022