AlkuSavon henkikirjatPuumalan pitäjä1735 → Nimihakemisto

Puumala henkikirja 1735

Nimihakemisto


-  A  B  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Adam Johanss: (Kirkonkylä) 2562A

And:s Larsson (Miettula) 2561A

And:s Simonsson (Huhtimaa) 2559B

Hans Johansson (Ikola) 2560A

Hend: Johansson (Kietävälä) 2560A

Hendrich (Ruokotaipale) 2561B

Hendrich Peersson (Miettula) 2561A

Hindrich Brusiusson (Sopala) 2562A

Joh: Matson (Luukkola) 2560B

Joh: Matsson (Junninmäki) 2560A

Johan (Kitula) 2560A

Johan Andersson (Hauhala) 2560A

Johan Johanss: (Maunola) 2561A

Johan Johansson (Luukkola) 2560B

Johan Johansson (Petäjäniemi) 2561B

Johan Larsson (Piskola) 2561B

Johan Månsson (Hauhala) 2560A

Josep Mattsson (Maljala) 2561A

Lars (Vesiniemi) 2562A

Lars Hendersson (Kitula) 2560A

Lars Larsson (Kitula) 2560A

Mats Jöranss: (Muuramäki) 2561A

Mattz Johansson (Kirkonkylä) 2562A

Mattz Jöransson (Miettula) 2561A

Mattz Peersson (Luukkola) 2560B

Matz Hendersson (Luukkola) 2560B

Matz Johansson (Liimattala) 2560B

Matz Jöransson (Ruokotaipale) 2561B

Matz Mattzson (Kyllölä) 2560B

Matz Thomasson (Kyllölä) 2560B

Michell Eskellsson (Kaipaala) 2560B

Mårt: Christerss: (Vesiniemi) 2562A

Thomas Bertillsson (Kirkonkylä) 2562A

Visenti (Huhtimaa) 2559B

AAlkuun

Arpoin

Hendrich (Kitula) 2560A

Mats (Kitula) 2560A

Aufwin

Johan (Ryhälä) 2561B

Thomas (Himahuuha) 2559B

BAlkuun

Bengtin

Mats Israelss: (Ryhälä) 2561B

Påhl (Ryhälä) 2561B

HAlkuun

Hakulin

Johan (Keriniemi) 2560B

Påhl (Keriniemi) 2560B

Haloin

Matz (Seppälä) 2562A

Hamuin

Peer (Pirttimäki) 2561B

Hatain

Mats (Kietävälä) 2560A

Heickin

Jöran (Niinisaari) 2561A

Lars (Niinisaari) 2561A

Himain

Mats (Harmaala) 2559B

Hujain

Peer (Maljala) 2561A

Hulckoin

Christer (Niinisaari) 2561A

Hend: (Hamula) 2559B

Simon (Sipilänsaari) 2562A

Håttj

Lars Christ:ss: (Lintusalo) 2561A

Hämäl:

Eskell (Penttilä) 2559B

Hendrich (Liimattala) 2560B

Johan (Hylkylä) 2559B

Lars (Ollila) 2561B

Mattz (Ollila) 2561B

Härckein

Bertill (Kyllölä) 2560B

Härckäin

Peer (Hamula) 2559B

IAlkuun

Ihalain

Lars (Huuhkaala) 2559B

Ikoin

Johan (Kietävälä) 2560A

Mattz (Kietävälä) 2560A

Michell (Maljala) 2561A

Ikäheimoin

Hans (Ryhälä) 2562A

Ingin

Johan (Hylkylä) 2559B

Matz (Hylkylä) 2559B

Ithima'us

Hendrich (Kirkonkylä) 2562B

JAlkuun

Jack

Carl (Kirkonkylä) 2560A

Juckarain

Matz (Hurissalo) 2559B

Michell (Hurissalo) 2559B

Peer Anderss: (Hurissalo) 2559B

KAlkuun

Kainul:

Bertill (Vesiniemi) 2562A

Kainul:n

Hend: (Huhtimaa) 2559B

Kainulain

Johan (Vesiniemi) 2562A

Karfwoin

Matz Thomass: (Pitkälahti) 2561B

Kartuin

Hans (Maunola) 2561A

Kietawein

Joh: (Sopala) 2562A

Kietäwein

Joh: Perss: (Kietävälä) 2560A

Matz (Kietävälä) 2560A

Vigilius (Kietävälä) 2560A

Killjuin

Bengt (Ollila) 2561B

Christer (Lintusalo) 2561A

Erich (Kiljula) 2560A

Jacob (Maunola) 2561A

Matz (Kauppila) 2560B

Peer (Kauppila) 2560B

Peer (Maunola) 2561A

Peer (Rokansalo) 2561B

Samuel (Ryhälä) 2562A

Kiätänoin

Daniel (Keriniemi) 2560B

Kuicka

Jacob (Luukkola) 2560B

Kyllöin

Johan (Kyllölä) 2560B

Johan (Lintusalo) 2561A

Kåndiain

Elias (Kontila) 2560B

Kåndin

Johan (Hamula) 2559B

Kåtrå

Johan (Vesiniemi) 2562A

Kåttro

And:s (Lampila) 2560B

LAlkuun

Lambin

Johan (Kaipaala) 2560B

Limatain

Peer (Liimattala) 2560B

Thomas Larsson (Vesiniemi) 2562A

Liutin

Erich (Luukkola) 2560B

Liutu

Oloff (Seppälä) 2562A

Peer (Seppälä) 2562A

Lucko

Mårten (Ryhälä) 2562A

Luckoin

And:s (Vesiniemi) 2562A

Lars (Niinisaari) 2561A

Mats (Maunola) 2561A

Matz (Himahuuha) 2559B

Mårt: (Miettula) 2561A

Peer (Himahuuha) 2559B

Påhl (Niinisaari) 2561A

Lukoin

Abram (Niinisaari) 2561A

Johan (Vesiniemi) 2562A

Påhl (Niinisaari) 2561A

Läinoin

And:s (Ihalainen) 2560A

Hendrich (Ihalainen) 2560A

Mattz Påhlss: (Maljala) 2561A

Michell (Harmaala) 2559B

Peer (Harmaala) 2559B

Läskin

Grels (Pirttimäki) 2561B

Hendrich (Ryhälä) 2562A

Mårten (Pirttimäki) 2561B

Påhl (Huhtimaa) 2559B

MAlkuun

Matsson

Abram (Liimattala) 2560B

Måndoin

Johan (Maljala) 2561A

Johan (Piskola) 2561B

Mårten (Ihalainen) 2560A

Påhl (Piskola) 2561B

NAlkuun

Naukarin

(Pellilä) 2561B

OAlkuun

Orra'us

Anders (Kirkonkylä) 2562A

Orraeus

(Kirkonkylä) 2560A

PAlkuun

Pardain

Bertill (Hurissalo) 2559B

Parfwiain

Johan (Hamula) 2559B

Peukoin

Hend: (Kietävälä) 2560A

Piskoin

Johan (Piskola) 2561B

Peer Hendrichson (Piskola) 2561B

Pitkäharmain

(Harmaala) 2559B

Puikoin

Matz (Hylkylä) 2559B

Pålak

Joh: (Huhtimaa) 2559B

Pälgoin

Marckus (Kirkonkylä) 2562B

Pälin

Peer (Pellilä) 2561B

Pätin

Mattz (Piskola) 2561B

RAlkuun

Romanus

Hend: (Kitula) 2560A

Ruuth

Erich (Kirkonkylä) 2562B

Ryhäin

Peer (Sorjola) 2562A

Råckain

Johan (Pirttimäki) 2561B

Räpoin

Hindrich (Miettula) 2561A

Hindrich (Rokansalo) 2561B

Matz (Repola) 2561B

Måns (Lintusalo) 2561A

Mårten (Rokansalo) 2561B

Oloff (Repola) 2561B

Räsiä

Peer (Kitula) 2560A

SAlkuun

Sauckoin

Hendrich (Kaipaala) 2560B

Saukoin

Lars (Niinimäki) 2561A

Sedberg

Nils (Keriniemi) 2560B

Sinkoin

Peer Lukass: (Pellilä) 2561B

Summain

Erich (Rokansalo) 2561B

Summoin

Erich Månss: (Lintusalo) 2561A

Jöran (Ruokotaipale) 2561B

Thomas (Ruokotaipale) 2561B

Såla

And:s (Ihalainen) 2560A

Sålla

Jöran (Huuhkaala) 2559B

Lars (Piskola) 2561B

Sårjoin

Christer (Lampila) 2560B

Jacob (Kauppila) 2560B

Matz (Sorjola) 2562A

Måns (Lampila) 2560B

Oloff (Kauppila) 2560B

Oloff (Lampila) 2560B

Sårjåin

Hend: (Huhtimaa) 2559B

TAlkuun

Torne

(Kokkola) 2560A

Tuchkuin

Gabriel (Hamula) 2559B

Matz (Hamula) 2559B

Turckiain

Erich (Niinisaari) 2561A

Tynnin

Peer (Hylkylä) 2559B

VWAlkuun

Waldoin

And:s (Valtola) 2562A

Hindrich (Valtola) 2562A

Thomas (Seppälä) 2562A

Wirol:n

Christ: Hend:ss: (Kaipaala) 2560B

Wirolain

Peer (Ryhälä) 2561B

Witicka

And:s (Hylkylä) 2559B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 183 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2022