AlkuSavon henkikirjatPuumalan pitäjä1737 → Nimihakemisto

Puumala henkikirja 1737

Nimihakemisto


-  A  B  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Kontila) 1931A

Adam Johansson (Kirkonkylä) 1932B

Anders Andersson (Kitula) 1931A

Anders Andersson (Piskola) 1932A

Anders Simonsson (Huhtimaa) 1930A

Anna (Ryhälä) 1932A

Elin (Kontila) 1931A

Hendrich (Junninmäki) 1930B

Hendrich (Ruokotaipale) 1932A

Hendrich Brusiusson (Sopala) 1932B

Hendrich Johansson (Kietävälä) 1930B

Hendrich Peerss (Miettula) 1931B

Johan (Kitula) 1930B

Johan (Kitula) 1931A

Johan Anderss: (Hauhala) 1930B

Johan Johansson (Luukkola) 1931A

Johan Johansson (Maunola) 1931B

Johan Johansson (Petäjäniemi) 1932A

Johan Mattzson (Junninmäki) 1930B

Johan Mattzson (Luukkola) 1931A

Josep Mårtensson (Maljala) 1931B

Lars Hendrichson (Kitula) 1931A

Lars Larsson (Kitula) 1930B

Mattz (Niinisaari) 1932A

Mattz Hendrichsson (Luukkola) 1931A

Mattz Johanson (Liimattala) 1931B

Mattz Johansson (Kirkonkylä) 1933A

Mattz Jöranss: (Muuramäki) 1931B

Mattz Jöransson (Miettula) 1931B

Mattz Jöransson (Ruokotaipale) 1932A

Mattz Mattzson (Kyllölä) 1931A

Matz Thomasson (Kyllölä) 1931A

Michell Eskellsson (Kaipaala) 1931A

Michell Eskellsson (Vesiniemi) 1932B

Simon (Maunola) 1931B

Thomas Bertillsson (Kirkonkylä) 1932B

Visentius (Huhtimaa) 1930A

AAlkuun

Arpoin

Brigita (Kitula) 1930B

Mattz (Kitula) 1930B

Aufwin

Thomas Thomasson (Himahuuha) 1930A

Aufwinen

Johan (Ryhälä) 1932A

BAlkuun

Bengtin

Mattz (Ryhälä) 1932B

Påhl (Ryhälä) 1932B

HAlkuun

Hakulin

Johan (Keriniemi) 1931A

Johan (Sorjola) 1932B

Påhl (Keriniemi) 1931A

Påhl Påhlsson (Keriniemi) 1931A

Haloin

Mattz (Seppälä) 1932B

Hamuin

Peer (Pirttimäki) 1932A

Hatain

Mattz (Kietävälä) 1930B

Heickin

Jöran (Niinisaari) 1931B

Lars (Niinisaari) 1931B

Marja (Niinisaari) 1931B

Himain

Lars (Pirttimäki) 1932A

Mattz (Harmaala) 1930A

Himainen

Anders (Kitula) 1930B

Hulckoin

Johan (Sipilänsaari) 1932B

Matz Christerss: (Niinisaari) 1932A

Simon (Sipilänsaari) 1932B

Håttin

Lars (Lintusalo) 1931B

Hämäläin

(Maunola) 1931B

Eskell (Penttilä) 1930A

Johan (Hylkylä) 1930A

Lars (Ollila) 1932A

Mattz (Ollila) 1932A

Susanna (Ollila) 1932A

Härkein

Hendrich (Hamula) 1930A

Johan (Kaipaala) 1931A

Peer (Hamula) 1930A

Härkäin

Bertill (Kyllölä) 1931A

IAlkuun

Ihalain

Lars (Huuhkaala) 1930A

Ikoin

Johan (Kietävälä) 1930B

Mattz (Kietävälä) 1930B

Michell (Maljala) 1931B

Ikäheimoin

Hans (Ryhälä) 1932B

Ingin

Johan (Hylkylä) 1930A

Mattz (Hylkylä) 1930A

Mattz Erson (Ryhälä) 1932B

Ithima'us

Hendrich (Kirkonkylä) 1933A

JAlkuun

Jack

Carl (Kirkonkylä) 1930B

Juckarain

And:s Larsson (Hurissalo) 1930A

Lars (Hurissalo) 1930A

Mattz (Hurissalo) 1930A

Peer (Hurissalo) 1930A

Junckarin

Michell (Hurissalo) 1930A

KAlkuun

Kainul:

Bertill (Vesiniemi) 1932B

Kainulain

Hend: (Huhtimaa) 1930A

Johan (Vesiniemi) 1932B

Karfwin

Mattz (Pitkälahti) 1932A

Kartwin

Hans (Maunola) 1931B

Ketewein

Joh: (Sopala) 1932B

Kietäwäin

Daniel (Keriniemi) 1931A

Matz (Kietävälä) 1930B

Kietäwälein

Johan (Kietävälä) 1930B

Kietäwäläin

Virgillius (Kietävälä) 1930B

Killjuin

Bengt (Ollila) 1932A

Christer (Lintusalo) 1931B

Erich (Kiljula) 1930B

Erich Bertillss: (Kiljula) 1930B

Jacob (Maunola) 1931B

Mattz (Kauppila) 1931A

Peer (Kauppila) 1931A

Peer (Maunola) 1931B

Peer (Rokansalo) 1932A

Kuika

Jacob (Luukkola) 1931A

Kyllöin

Johan (Kyllölä) 1931A

Johan (Lintusalo) 1931B

Kåndiain

Elias (Niinisaari) 1932A

Grels (Vesiniemi) 1932B

Johan (Hamula) 1930A

Johan (Kontila) 1931A

Lars (Hauhala) 1930B

Lars (Vesiniemi) 1932B

Mattz (Hauhala) 1930B

Mårten (Vesiniemi) 1932B

Kåtrå

Johan (Vesiniemi) 1932B

LAlkuun

Leinoin

Anders (Hurissalo) 1930A

Hendrich (Ihalainen) 1930B

Mattz (Maljala) 1931B

Michell (Ryhälä) 1932A

Michell Person (Harmaala) 1930A

Peer (Harmaala) 1930A

Limatain

Peer (Liimattala) 1931B

Thomas (Vesiniemi) 1932B

Limatius

Johan (Kirkonkylä) 1933A

Liutu

Oloff (Seppälä) 1932B

Peer (Seppälä) 1932B

Luckoin

Abraham (Niinisaari) 1931B

Anders (Vesiniemi) 1932B

Johan (Vesiniemi) 1932B

Lars (Niinisaari) 1931B

Mattz (Liimattala) 1931B

Michell (Vesiniemi) 1932B

Påhl (Niinisaari) 1931B

Luiti

Erich (Luukkola) 1931A

Jacob (Luukkola) 1931A

Mattz (Luukkola) 1931A

Lukoin

Eskell (Vesiniemi) 1932B

Mattz (Himahuuha) 1930A

Peer (Himahuuha) 1930A

Lund

Lars (Niinisaari) 1931B

Luukoin

Mattz (Miettula) 1931B

Mårten (Miettula) 1931B

Luukoinen

Peer (Pellilä) 1932A

Läskin

Grels (Pirttimäki) 1932A

Matz (Miettula) 1931B

Mårten (Pirttimäki) 1932A

Påhl (Huhtimaa) 1930A

MAlkuun

Mattzson

Abram (Liimattala) 1931A

Mietinen

Thomas (Lampila) 1931A

Mustoin

(Kiljula) 1930B

Måndoin

Anders (Ihalainen) 1930B

Anders (Ikola) 1930B

Hans (Ikola) 1930B

Johan (Maljala) 1931B

Johan (Piskola) 1932A

Mårten (Ihalainen) 1930B

Påhl (Piskola) 1932A

NAlkuun

Naukarin

(Pellilä) 1932A

OAlkuun

Orraeus

(Kirkonkylä) 1930B

Orreus

Anders (Kirkonkylä) 1932B

PAlkuun

Pardain

Lars Bertillson (Hurissalo) 1930A

Pellgoin

Markus (Kirkonkylä) 1933A

Penckoin

Mattz (Hylkylä) 1930A

Peuchkoin

Hendrich (Kietävälä) 1930B

Piskoin

Anders (Piskola) 1932A

Mattz (Piskola) 1932A

Peer (Piskola) 1932A

Pitkäharmåin

(Harmaala) 1930A

Purhoin

Erich (Kirkonkylä) 1932B

Pursiain

Peer (Maunola) 1931B

Pålack

Johan (Huhtimaa) 1930A

Pällin

Peer (Pellilä) 1932A

RAlkuun

Repoin

Måns (Lintusalo) 1931B

Mårten (Lintusalo) 1931B

Romanus

Hendrich (Kitula) 1930B

Ruuth

Erich (Kirkonkylä) 1933A

Ryhein

Peer (Sorjola) 1932B

Råckain

Johan (Pirttimäki) 1932A

Råinin

Påhl (Ryhälä) 1932B

Räpoin

Matz Ehrson (Niinimäki) 1931B

Thomas Hansson (Ryhälä) 1932B

Räpoinen

Hendrich (Rokansalo) 1932A

Mattz (Repola) 1932A

Oloff (Repola) 1932A

Räsäin

Peer (Kitula) 1930B

SAlkuun

Sauckåin

Hendrich (Kaipaala) 1931A

Sidberg

Christer (Keriniemi) 1931A

Summain

Erich (Lintusalo) 1931B

Erich (Rokansalo) 1932A

Jöran (Ruokotaipale) 1932A

Thomas (Ruokotaipale) 1932A

Sålla

Anders (Ihalainen) 1930B

Jöran (Huuhkaala) 1930A

Lars (Piskola) 1932A

Såriåin

And:s Anderss: (Miettula) 1931B

Hendrich (Hamula) 1930A

Sårjoin

Jacob (Kauppila) 1931A

Sårjåin

Christ: (Kaipaala) 1931A

Christer (Lampila) 1931A

Måns (Lampila) 1931A

Oloff (Lampila) 1931A

TAlkuun

Tijmain

Peer (Hylkylä) 1930A

Tuchkuin

Gabriel (Hamula) 1930A

Mattz (Hamula) 1930A

Törne

(Kokkola) 1930B

UAlkuun

Uckoin

Jacob (Maljala) 1931B

VWAlkuun

Waldoin

Anders (Valtola) 1932B

Thomas (Seppälä) 1932B

Wijrolain

Peer (Ryhälä) 1932A

Wijticka

Anders (Hylkylä) 1930A

Wirolain

Christer (Kaipaala) 1931A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 212 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2022