AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1728 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1728

Nimihakemisto


-  A  B  E  H  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  E  H  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Mattsson (Karjulanmäki) 2467

Christina (Iitlahti) 2466

Ebba Brita (Partala) 2469

Harald Haraldssonn (Tannila) 2470A

Jöran Jöranss:n (Rahkolantaipale) 2469

Olof Ohlssonn (Pappila) 2470B

Olof Peerssonn (Pappila) 2470B

Peer Lahrssonn (Pappila) 2470B

Sophia (Pappila) 2470B

AAlkuun

Achoin

Dafwid (Kammola) 2467

Hindrich (Kammola) 2467

Johan (Kammola) 2467

Assickain

Hindrich (Kaitainen) 2467

Lahrs (Kaitainen) 2467

Aufwin

Anders (Kaartila) 2467

Johan (Telataipale) 2470A

Jonas (Iitlahti) 2466

Petter (Auvila) 2466

Samuell (Ylisenauvila) 2470A

Aufwitar

Anna (Partala) 2469

BAlkuun

Barckhusen

Erich (Sulkava) 2470A

Beckborg

Petter (Ruokoniemi) 2469

Bengdtin

Mattz (Tunnila) 2470A

Olof (Tunnila) 2470A

Biörn

Beniam (Mäntynen) 2468

Bröisman

Jacob (Hyvärilä) 2466

EAlkuun

Erickain

Adam (Kaitainen) 2467

HAlkuun

Hackulin

Adam (Ryhälä) 2469

Haikara

Hindrich (Rauhanniemi) 2469

Halloin

Beata (Mäntynen) 2468

Halltuin

Johan (Linkola) 2468

Halltutar

Beata (Linkola) 2468

Hanski

Luukas (Telataipale) 2470A

Hanskj

Anders (Hintsala) 2466

Hardickain

(Mäntynen) 2468

Hatain

Anders (Karjulanmäki) 2467

Hindrich (Karjulanmäki) 2467

Johan (Rauhanniemi) 2469

Johan (Pappila) 2470B

Hindtzain

Carin (Hintsala) 2466

Hindrich (Hintsala) 2466

Hindrich (Ylisenauvila) 2470A

Malin (Hintsala) 2466

Peer (Kaartila) 2467

Peer Peerssonn (Kaartila) 2467

Huckain

Maria (Kaitainen) 2467

Påhl (Kaitainen) 2467

Hyfwein

Thomas (Ruottila) 2469

Hållapain

Mattz (Kaipola) 2467

Hällpi

Erich (Ruokoniemi) 2469

Hämmälein

Byrgiell (Telataipale) 2470A

Carll (Lohilahti) 2468

Dafwid (Lohilahti) 2468

Johan (Ruokoniemi) 2469

Mattz (Kammola) 2467

Mattz (Telataipale) 2470A

Michell (Sipilä) 2470A

Mårten (Telataipale) 2470A

Nills (Lohilahti) 2468

Härckein

Abraham (Partala) 2469

Hindrich (Partala) 2469

JAlkuun

Jumpain

Mattz (Maarala) 2468

KAlkuun

Kaijander

(Iitlahti) 2466

Kaipoin

Johan (Kaipola) 2467

Kammoin

(Koskutjärvi) 2467

Hindrich (Karjulanmäki) 2467

Johan Johansson (Kyrsyä) 2467

Lahrs (Mäntynen) 2468

Mårten (Ylisenauvila) 2470A

Kanckuin

Johan (Leipämäki) 2468

Lahrs (Leipämäki) 2468

Mattz (Leipämäki) 2468

Kardin

Nills (Sulkava) 2469

Olof (Niinimäki) 2468

Killpelein

Anders Erichsson (Halttula) 2466

Erich (Halttula) 2466

Kinnuinen

Erich (Tunnila) 2470A

Kuttwoin

Johan (Halttula) 2466

Kåndia

Mårten (Pappila) 2470A

Mårten (Pappila) 2470B

Kåndiatar

Margeta (Sipilä) 2470A

Kånsti

Lahrs (Mäntynen) 2468

Olof (Mäntynen) 2468

Kårhoin

Anders (Kaipola) 2467

Hindrich (Iitlahti) 2466

Jacob (Halttula) 2466

Nills (Linkola) 2468

Philip (Kaipola) 2467

Philip (Linkola) 2468

Kåstiain

Erich Ersson (Kaipola) 2467

Mårten (Tannila) 2470A

Kåtilain

Erich (Sairalanmäki) 2470A

Kärfwin

(Hintsala) 2466

Anders (Rauhanniemi) 2469

LAlkuun

Laakoin

Anders (Sulkava) 2469

Hindrich (Sulkava) 2469

Lahrs (Kaipola) 2467

Lahrs (Rahkolantaipale) 2469

Lahrs (Sulkava) 2469

Peer (Sulkava) 2469

Petter (Rahkolantaipale) 2469

Lamain

Erich (Ruottila) 2469

Lautiain

Agneta (Leipämäki) 2468

Johan (Leipämäki) 2468

Lautiatar

Wallborg (Tunnila) 2470A

Leinoin

Petter (Pappila) 2470B

Lind

Hindrich (Kaipola) 2467

Luukoin

Anders (Mäntynen) 2468

Lächwoin

Mattz (Eerikkälä) 2466

Måns (Lohilahti) 2468

Löppein

Hindrich (Lohilahti) 2468

Johan (Lohilahti) 2468

Lijssa (Lohilahti) 2468

MAlkuun

Masalin

Helena Christina (Iitlahti) 2466

Hindrich (Iitlahti) 2466

Marg: Elisabeth (Iitlahti) 2466

Matticka

Agneta (Ruokoniemi) 2469

Swän (Ruokoniemi) 2469

Mickoin

Anders (Sulkava) 2470A

Erich (Sulkava) 2470A

Mieloin

Anders (Mäntynen) 2468

Mårten (Mäntynen) 2468

Mietin

Carin (Heikkurila) 2466

Erich (Heikkurila) 2466

Thomas Erssonn (Heikkurila) 2466

Thomas Thomass:n (Heikkurila) 2466

Molander

Aron (Rauhanniemi) 2469

Aron (Pappila) 2470B

Claud: (Pappila) 2470B

Emerentia (Pappila) 2470B

Maija (Pappila) 2470B

Månoin

Anders (Hasula) 2466

Peer (Hasula) 2466

Mäckel:n

Grells (Leipämäki) 2468

Olof (Kammola) 2467

Påhl Ohlsson (Kammola) 2467

NAlkuun

Nijpa

Thomas (Auvila) 2466

Niskain

Dafwid (Mäntynen) 2468

Nouss:n

Anders And:ss:n (Kaartila) 2467

PAlkuun

Parckin

Anders (Halttula) 2466

Johan (Halttula) 2466

Johan (Niinimäki) 2468

Nills Nillss:n (Tunnila) 2470A

Parckoin

Lahrs (Väätälänmäki) 2470A

Mattz (Väätälänmäki) 2470A

Nills (Väätälänmäki) 2470A

Pardain

Brussius (Karjulanmäki) 2467

Mårten (Karjulanmäki) 2467

Olof (Sulkava) 2470A

Paunoin

Beniam (Ruokoniemi) 2469

Pernoin

Olof (Niinimäki) 2468

Piedickein

Mattz (Telataipale) 2470A

Petter (Telataipale) 2470A

Pistohlkårs

(Eerikkälä) 2466

Reinholdt (Iitlahti) 2466

Pullckin

Petter (Ruokoniemi) 2469

Pumalain

Johan (Tunnila) 2470A

Margareta (Tunnila) 2470A

Olof (Tunnila) 2470A

Pyllckein

Margetta (Iitlahti) 2466

Påchialain

Petter (Iitlahti) 2466

Pöllein

Grells (Tunnila) 2470A

Mattz (Sipilä) 2470A

Påhl (Tunnila) 2470A

RAlkuun

Routin

Anders (Ruottila) 2469

Lahrs (Ruottila) 2469

Petter (Ruottila) 2469

Påhl (Ruottila) 2469

Ryhein

Johan (Halttula) 2466

Räijoin

Mattz (Partala) 2469

Räpoin

Anders Mattss:n (Ryhälä) 2469

Mattz Andersson (Hasula) 2466

Petter (Väätälänmäki) 2470A

SAlkuun

Sinckoin

Erich (Ruokoniemi) 2469

Sippin

Anders (Sipilä) 2470A

Olof (Sipilä) 2470A

Strellman

(Auvila) 2466

Summain

Jacob (Halttula) 2466

Såikain

Erich (Pappila) 2470B

Såikoin

Hindrich Hinderss:n (Rauhanniemi) 2469

Säppein

Anders (Kaipola) 2467

Samuell (Seppälä) 2470A

Sigfredh (Seppälä) 2470A

Säppä

Johan (Kaipola) 2467

TAlkuun

Taskin

Jöran (Rahkolantaipale) 2469

Taskinen

Jöran (Rahkolantaipale) 2469

Tijain

Johan (Kaipola) 2467

Tuchkoin

Anders (Leipämäki) 2468

Turuin

Anders (Eerikkälä) 2466

Hindrich (Mäntynen) 2468

Jacob (Mäntynen) 2468

Tärfwoin

Johan (Kaartila) 2467

Johan (Ruokoniemi) 2469

Olof (Ruokoniemi) 2469

VWAlkuun

Wadsteen

Johan (Partala) 2469

Walldoin

Lahrs (Auvila) 2466

Lahrs (Lohilahti) 2468

Påhl (Lohilahti) 2468

Wassara

Anders (Pulkkila) 2468

Johan (Pulkkila) 2468

Wijckberg

Gustaff (Kaipola) 2467

Wijhawain

Anders (Kammola) 2467

Jacob (Kammola) 2467

Petter (Kammola) 2467

Wirolain

Anders (Iitlahti) 2466

Witticka

Anders (Karjulanmäki) 2467

Wäijal:n

Thomas Peersson (Mäntynen) 2468

Wänssä

Petter (Ruottila) 2469

Wästerin

Johan (Mäntynen) 2468

Peer Mattsson (Mäntynen) 2468

Påhl (Kaitainen) 2467

Wätein

Olof Johanss:n (Väätälänmäki) 2470A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 212 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021