AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1731 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1731

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  F  G  H  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  C  E  F  G  H  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Mattssonn (Karjulanmäki) 2366A

Anna (Lohilahti) 2366B

Brita (Partala) 2367A

Daniell Daniellssonn (Sulkava) 2367B

Ebba Brita (Partala) 2367A

Ellias (Partala) 2367A

Harald Har:ss: (Tannila) 2368A

Margeta (Partala) 2367A

Margeta (Pappila) 2368B

Olof Peerssonn (Pappila) 2368B

Peer Lahrssonn (Pappila) 2368B

AAlkuun

Achoin

Dafwid (Kammola) 2366A

Hindrich (Kammola) 2366A

Johan (Kammola) 2366A

Anttoin

Mattz (Partala) 2367A

Olof (Partala) 2367A

Sijssa (Kaartila) 2365B

Assickain

Hindrich (Kaitainen) 2366A

Aufwin

Anders (Kaartila) 2365B

Anna (Kaipola) 2366A

Johan (Telataipale) 2368A

Justina (Kaartila) 2365B

Petter (Auvila) 2365A

Samuell (Ylisenauvila) 2368A

BAlkuun

Barckhuusen

Erich (Sulkava) 2367B

Beckborg

Erich Johan (Iitlahti) 2365B

Petter (Ruokoniemi) 2367A

Bengdtin

Anna (Ruottila) 2367B

Mattz (Tunnila) 2368A

Olof (Tunnila) 2368A

Biörn

Beniam (Mäntynen) 2366B

Blixt

Hindrich (Heikkurila) 2365B

Böisman

Jacob (Hyvärilä) 2365A

CAlkuun

Cuolemoin

Sigf: (Sulkava) 2367B

EAlkuun

Erickain

Adam (Kaitainen) 2366A

FAlkuun

Flint

Nills (Rauhanniemi) 2367A

GAlkuun

Gröön

(Partala) 2367A

HAlkuun

Hackulin

Adam (Ruokoniemi) 2367A

Haikara

Hindrich (Pappila) 2368B

Halltuin

Carin (Halttula) 2365A

Johan (Linkola) 2366B

Margeta (Halttula) 2365A

Hammar

Petter (Pulkkila) 2367A

Hanna

Samuell (Lohilahti) 2366B

Hanskj

Anders (Ruokoniemi) 2367B

Harckein

Hindrich (Partala) 2367A

Hardickain

Mattz (Leipämäki) 2366B

Hatain

Johan (Rauhanniemi) 2367A

Johan (Pappila) 2368B

Mattz (Partala) 2367A

Hindtzain

Ellias Peerssonn (Kaartila) 2365B

Hindrich (Ylisenauvila) 2368A

Johan (Hintsala) 2365B

Malin (Hintsala) 2365B

Petter (Kaartila) 2365B

Petter Peerss:n (Kaartila) 2365B

Huckain

Maria (Kaitainen) 2366A

Påhl (Kaitainen) 2366A

Huskain

Staffan (Hasula) 2365A

Hyfwöin

Thomas (Ruottila) 2367B

Hållopain

Mattz (Kaipola) 2366A

Håttacka

Mattz (Ruokoniemi) 2367A

Hällpi

Erich (Ruokoniemi) 2367B

Jöran (Lohilahti) 2366B

Hällpj

Hindrich (Sulkava) 2367B

Hämmäl:n

Erich (Ruokoniemi) 2367B

Hämmälein

Byrgiell (Telataipale) 2368A

Dafwid (Lohilahti) 2366B

Henrich (Sipilä) 2368A

Johan (Ruokoniemi) 2367B

Margeta (Ruokoniemi) 2367B

Mattz (Kammola) 2366A

Mattz (Telataipale) 2368A

Michell (Sipilä) 2368A

Mårten (Telataipale) 2368A

Nills (Lohilahti) 2366B

Hämäl:

Sigfred (Kammola) 2366A

Härckein

Abraham (Partala) 2367A

JAlkuun

Jumpain

Mattz (Maarala) 2366B

KAlkuun

Kammoin

Daniell (Partala) 2367A

Hindrich (Karjulanmäki) 2366A

Johan (Karjulanmäki) 2366A

Johan Johansson (Kyrsyä) 2366A

Mårten (Ylisenauvila) 2368A

Petter (Kyrsyä) 2366A

Påhl (Partala) 2367A

Kammotar

Carin (Sulkava) 2367B

Kanckuin

Johan (Leipämäki) 2366B

Lahrs (Leipämäki) 2366B

Mattz (Leipämäki) 2366B

Kardin

Adam (Karjulanmäki) 2366A

Anna (Rauhanniemi) 2367A

Nills (Sulkava) 2367B

Olof (Niinimäki) 2367A

Olof Ohlss:n (Sulkava) 2367B

Karpin

Johan (Rahkolantaipale) 2367B

Kijskin

Ellin (Mäntynen) 2366B

Killpel:n

Anders Erichsson (Halttula) 2365A

Erich (Halttula) 2365A

Staffan (Halttula) 2365A

Kinnuin

Erich (Tunnila) 2368A

Korhoin

Anders (Leipämäki) 2366B

Kuckoin

Anders (Kaipola) 2365B

Erich (Kaipola) 2365B

Kåndia

Mårten (Pappila) 2368B

Kåndiain

Anders (Sulkava) 2367B

Johan (Sipilä) 2368A

Kirstin (Iitlahti) 2365B

Kåndin

Hindrich (Mäntynen) 2367A

Kånstj

Anders Jöranss:n (Leipämäki) 2366B

Christer (Mäntynen) 2366B

Olof (Mäntynen) 2366B

Kårhoin

Anders (Kaipola) 2366A

Carin (Halttula) 2365A

Hindrich (Iitlahti) 2365B

Jacob (Halttula) 2365A

Nills (Linkola) 2366B

Philip (Kaipola) 2366A

Philip (Linkola) 2366B

Kåstiain

Erich Erichss:n (Kaipola) 2365B

Jöran (Tannila) 2368A

Mårten (Tannila) 2368A

Kåtilain

Erich (Sairalanmäki) 2368A

Kärfwin

(Hintsala) 2365B

Anders (Rauhanniemi) 2367A

LAlkuun

Laaka

Sigfred (Leipämäki) 2366B

Laakoin

Anders (Mäntynen) 2366B

Hindrich (Mäntynen) 2366B

Lahrs (Mäntynen) 2366B

Laijuin

Johan (Auvila) 2365A

Lamain

Erich (Ruottila) 2367B

Lautiain

Adam (Leipämäki) 2366B

Johan (Leipämäki) 2366B

Leinoin

Petter (Rauhanniemi) 2367A

Petter (Pappila) 2368B

Lind

Hindrich (Kaipola) 2365B

Lusti

Lahrs (Partala) 2367A

Lächwoin

Mattz (Eerikkälä) 2365A

Måns (Lohilahti) 2366B

Löppein

Hindrich (Ruokoniemi) 2367B

Johan (Lohilahti) 2366B

Margeta (Lohilahti) 2366B

MAlkuun

Massalin

Hind: (Iitlahti) 2365B

Marg: Elisabet (Iitlahti) 2365B

Mattickain

Swän (Ruokoniemi) 2367B

Meetin

Erich (Heikkurila) 2365B

Thomas Erichss:n (Heikkurila) 2365B

Thomas Thomasson (Heikkurila) 2365B

Mickoin

Anders (Sulkava) 2367B

Dafwid (Sulkava) 2367B

Erich (Sulkava) 2367B

Mattz (Ruokoniemi) 2367A

Michell (Hintsala) 2365B

Petter (Koskutjärvi) 2366A

Mieloin

Anders (Mäntynen) 2366B

Mårten (Mäntynen) 2366B

Molander

Aron (Pappila) 2368B

Claes (Pappila) 2368B

Emerentia (Pappila) 2368B

Molenia

Helena (Pappila) 2368B

Månoin

Anders (Hasula) 2365A

Johan (Hasula) 2365A

Peer (Hasula) 2365A

Månotar

Malin (Hasula) 2365A

Mäckel:n

Olof (Kammola) 2366A

Påhl Ohlss:n (Kammola) 2366A

NAlkuun

Naukaritar

Maria (Lohilahti) 2366B

Nijpa

Thomas (Auvila) 2365A

Niskain

Brita (Niinimäki) 2367A

Dafwid (Mäntynen) 2366B

Nuossiain

Anders (Kaartila) 2365B

PAlkuun

Parckin

Anders (Halttula) 2365A

Anna (Halttula) 2365A

Johan (Halttula) 2365A

Johan (Niinimäki) 2367A

Parckoin

Lahrs (Väätälänmäki) 2368A

Mattz (Väätälänmäki) 2368A

Nills (Väätälänmäki) 2368A

Nills Nillss:n (Tunnila) 2368A

Olof (Tunnila) 2368A

Pardain

Brussius (Karjulanmäki) 2366A

Mårten (Karjulanmäki) 2366A

Paunoin

Beniam (Ruokoniemi) 2367B

Peekoin

Mattz (Telataipale) 2368A

Petter (Telataipale) 2368A

Pernain

Olof (Niinimäki) 2367A

Pernoin

Johan (Kammola) 2366A

Pistohlkårss

(Eerikkälä) 2365A

Reinh: (Iitlahti) 2365B

Pullckin

Petter (Ruokoniemi) 2367A

Pumalain

Grells (Tunnila) 2368A

Johan (Tunnila) 2368A

Margeta (Tunnila) 2368A

Punnoin

Petter (Rahkolantaipale) 2367B

Pylckein

Margeta (Iitlahti) 2365B

Påchialain

Lahrs (Kaipola) 2366A

Petter (Iitlahti) 2365B

Pällin

Mattz (Ylisenauvila) 2368A

Pöllckätar

Brita (Iitlahti) 2365B

Pöllein

Grells (Tunnila) 2368A

Påhl (Tunnila) 2368A

RAlkuun

Reinickain

Maria (Lohilahti) 2366B

Ruotin

Michell (Ruottila) 2367B

Petter (Ruottila) 2367B

Påhl And:ss:n (Ruottila) 2367B

Thomas (Ruottila) 2367B

Ryhein

Brussius (Eerikkälä) 2365A

Johan (Halttula) 2365A

Räpoin

Anders (Hasula) 2365A

Anders (Ryhälä) 2367B

Carin (Hasula) 2365A

Mattz Anderss:n (Hasula) 2365A

Petter (Väätälänmäki) 2368A

SAlkuun

Sallin

Olof (Mäntynen) 2367A

Sinckoin

Erich (Ruokoniemi) 2367B

Sippin

Anders (Sipilä) 2368A

Olof (Sipilä) 2368A

Stråhlman

Petter (Kaipola) 2366A

Summain

Jacob (Rahkolantaipale) 2367B

Såikain

Erich (Pappila) 2368B

Hindrich Hindersson (Rauhanniemi) 2367A

Mattz (Rauhanniemi) 2367A

Säppein

Anders (Kaipola) 2365B

Anders (Seppälä) 2368A

Johan (Kaipola) 2366A

Samuell Sigf:ss:n (Seppälä) 2368A

Säppel:n

Maria (Kaartila) 2365B

TAlkuun

Tijain

Johan (Kaipola) 2365B

Jöran (Auvila) 2365A

Påhl (Auvila) 2365A

Turuin

Anders (Eerikkälä) 2365A

Hindrich (Eerikkälä) 2365A

Hindrich (Mäntynen) 2366B

Jacob (Mäntynen) 2366B

Tärfwoin

Johan (Kaartila) 2365B

Johan (Ruokoniemi) 2367B

Mattz (Telataipale) 2368A

Olof (Kaartila) 2365B

Olof (Ruokoniemi) 2367B

VWAlkuun

Wadsten

Joh: (Partala) 2367A

Walldoin

Lahrs (Lohilahti) 2366B

Påhl (Lohilahti) 2366B

Wassara

Anders (Pulkkila) 2367A

Johan (Pulkkila) 2367A

Wijhawain

Anders (Kammola) 2366A

Jacob (Kammola) 2366A

Petter (Kammola) 2366A

Påhl (Kaipola) 2365B

Witticka

Anders (Karjulanmäki) 2366A

Wäijal:n

Thomas Peersson (Mäntynen) 2366B

Wänssä

Petter (Ruottila) 2367B

Wästerin

Johan (Mäntynen) 2366B

Peer Mattsson (Mäntynen) 2366B

Wätein

Olof (Väätälänmäki) 2368A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 254 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021