AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1733 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1733

Nimihakemisto


-  A  B  E  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  E  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Haraldson (Tannila) 2296B

Abraham Mattsson (Karjulanmäki) 2295A

Anna (Lohilahti) 2295A

Britha (Pappila) 2297A

Elias (Partala) 2295B

Malin (Hasula) 2294B

Margeta Elisabeth (Iitlahti) 2294B

Påhl Larsson (Pappila) 2297A

AAlkuun

Ahoin

Dawid (Kammola) 2295A

Hindrich (Kammola) 2295A

Johan (Kammola) 2295A

Antoin

Anna (Mäntynen) 2295B

Matz (Partala) 2295B

Asikain

Hindrich (Kaitainen) 2295A

Olof (Tunnila) 2296B

Aufwin

Johan (Kaartila) 2294B

Johan (Telataipale) 2296B

Peer (Auvila) 2294B

Samuell (Ylisenauvila) 2296B

BAlkuun

Barckhaus

Erich (Sulkava) 2296B

Beckborg

Erich (Iitlahti) 2294B

Petter (Ruokoniemi) 2296A

Bengdtin

Mattz (Tunnila) 2296B

Olof (Tunnila) 2296B

Påhl (Väätälänmäki) 2296B

Bengtin

Anna (Ruottila) 2296A

Biöhrn

Benjamin (Mäntynen) 2295B

Blick

Hindrich (Heikkurila) 2294B

Böisman

Jacob (Hyvärilä) 2294B

EAlkuun

Ecklund

Carl (Lohilahti) 2295A

Erickain

Adam (Kaitainen) 2295A

FAlkuun

Flint

Niels (Rauhaniemi) 2296A

HAlkuun

Haana

Samuell (Telataipale) 2296B

Haikara

Hindrich (Pappila) 2297A

Hakulin

Abram (Ruokoniemi) 2296A

Haltuin

Hind: (Halttula) 2294B

Haltutar

Carin (Kaipola) 2295A

Hammar

Peer (Pulkkila) 2296A

Hatain

Johan (Pappila) 2297A

Hintzain

Elias (Kaartila) 2294B

Hindrich (Ruokoniemi) 2296A

Johan (Hintsala) 2294B

Peer Peerson (Kaartila) 2294B

Huckain

Maria (Kaitainen) 2295A

Påhl (Kaitainen) 2295A

Hulkotar

Brita (Pappila) 2297A

Hyfwöin

Thomas (Ruottila) 2296A

Hålapain

(Lohilahti) 2295A

Matz (Kaipola) 2295A

Håttacka

Matz (Ruokoniemi) 2296A

Häldemoin

(Tunnila) 2296B

Hällpi

Erich (Hyvärilä) 2294B

Hind: (Sulkava) 2296A

Hämäläin

Börgell (Telataipale) 2296B

Dawid (Lohilahti) 2295A

Hindrich (Sipilä) 2296B

Johan (Ruokoniemi) 2296A

Margreta (Ruokoniemi) 2296A

Mattz (Kammola) 2295A

Mattz (Telataipale) 2296B

Michell (Sipilä) 2296B

Mårthen (Telataipale) 2296B

Niels (Lohilahti) 2295A

Thomas (Lohilahti) 2295A

Härckein

Abram (Partala) 2295B

Hindrich (Partala) 2295B

Häsein

Olof (Niinimäki) 2295B

IAlkuun

Ickoin

Johan (Rauhaniemi) 2296A

JAlkuun

Jumpain

Mattz (Maarala) 2295B

KAlkuun

Kammoin

Daniell (Partala) 2296A

Hindrich (Karjulanmäki) 2295A

Johan (Kyrsyä) 2295A

Mårthen (Kyrsyä) 2295A

Mårthen (Ylisenauvila) 2296B

Kanckuin

Johan (Leipämäki) 2295B

Lars (Leipämäki) 2295B

Mattz (Leipämäki) 2295B

Kardin

Olof (Niinimäki) 2295B

Olof (Tannila) 2296B

Karfwin

Anders (Rauhaniemi) 2296A

Karpin

Johan (Rahkolantaipale) 2296A

Killpelein

Anders (Halttula) 2294B

Samuell (Halttula) 2294B

Staffan (Halttula) 2294B

Kinnuin

And: (Iitlahti) 2294B

Kuckoin

Anders (Kaipola) 2295A

Erich (Kaipola) 2295A

Kuicka

Margeta (Partala) 2295B

Kyllöin

Matz (Pulkkila) 2296A

Kåndia

Cirstin (Sulkava) 2296A

Kåndiain

Erich (Pappila) 2297A

Hindrich (Mäntynen) 2295B

Mårthen (Pappila) 2297A

Kånstj

Christer (Mäntynen) 2295B

Olof (Mäntynen) 2295B

Kårhoin

And: (Leipämäki) 2295B

Anders (Kaipola) 2295A

Hindrich (Iitlahti) 2294B

Jacob (Halttula) 2294B

Niels (Linkola) 2295B

Philip (Kaipola) 2295A

Philip (Linkola) 2295B

Kåsken

Niels Hardtwijkson (Sairalanmäki) 2296B

Kåstiain

Erich (Kaipola) 2295A

Jöran (Lohilahti) 2295A

Mårthen (Lohilahti) 2295A

Kärfwin

(Hintsala) 2294B

Kärj

Anna (Rauhaniemi) 2296A

LAlkuun

Lajtin

Anders (Kaipola) 2295A

Lamain

Erich (Ruottila) 2296A

Laukain

Anders (Mäntynen) 2295B

Hindrich (Mäntynen) 2295B

Lars (Mäntynen) 2295B

Lautiain

Adam (Leipämäki) 2295B

Johan (Leipämäki) 2295B

Karin (Leipämäki) 2295B

Samuell (Leipämäki) 2295B

Lustig

Lars (Partala) 2295B

Låickain

Olof (Rauhaniemi) 2296A

Läfwoin

Måns (Lohilahti) 2295A

Läika

Sigfred (Leipämäki) 2295B

Läjnoin

Peer (Pappila) 2297A

Löppöin

Hindrich (Ruokoniemi) 2296A

Margeta (Lohilahti) 2295A

MAlkuun

Mattickain

Swän (Ruokoniemi) 2296A

Mickoin

Anders (Sulkava) 2296B

Dawit (Sulkava) 2296B

Erich (Sulkava) 2296B

Mickoinen

Peer (Koskutjärvi) 2295A

Mickulain

Mattz (Ruokoniemi) 2296A

Mieloin

Anders (Mäntynen) 2295B

Mårthen (Mäntynen) 2295B

Mietin

Bertill (Heikkurila) 2294B

Erich (Heikkurila) 2294B

Thomas (Heikkurila) 2294B

Molander

Chatarina (Pappila) 2297A

Clas (Sulkava) 2296A

Clas (Pappila) 2297A

Emerentia (Pappila) 2297A

Molenia

Helena (Pappila) 2297A

Molenius

Thomas (Pappila) 2297A

Mollander

Aron (Pappila) 2297A

Månoin

Anders (Hasula) 2294B

Mäkelein

Olof (Kammola) 2295A

Påhl Ohlson (Kammola) 2295A

NAlkuun

Naukaritar

Maria (Lohilahti) 2295A

Niskain

Dawid (Niinimäki) 2295B

Nyberg

Daniell (Sulkava) 2296A

Nåusiain

Anders (Kaartila) 2294B

PAlkuun

Parckin

Anders (Halttula) 2294B

Anna (Halttula) 2294B

Johan (Niinimäki) 2295B

Parckinen

Lars (Väätälänmäki) 2296B

Mattz (Väätälänmäki) 2296B

Niels (Väätälänmäki) 2296B

Parckoin

Niels Nielson (Tunnila) 2296B

Olof (Tunnila) 2296B

Pardain

Brusius (Karjulanmäki) 2295A

Mårthen (Karjulanmäki) 2295A

Peckain

Mattz (Telataipale) 2296B

Peer (Telataipale) 2296B

Pistohlkors

Georg (Eerikkälä) 2294B

Pulckin

Petter (Iitlahti) 2294B

Pumalain

Johan (Tunnila) 2296B

Punnoin

Benjam (Ruokoniemi) 2296A

Peer (Rahkolantaipale) 2296A

Påchjalain

Peer (Iitlahti) 2294B

Pällgoin

Johan (Ylisenauvila) 2296B

Pärnein

Olof (Niinimäki) 2295B

Pölläin

Greels (Tunnila) 2296B

Mattz (Ylisenauvila) 2296B

Påhl (Tunnila) 2296B

RAlkuun

Reinikain

Johan (Lohilahti) 2295A

Maria (Lohilahti) 2295A

Rootin

Peer (Ruottila) 2296A

Thomas (Ruottila) 2296A

Ryhein

Johan (Halttula) 2294B

Ryhäin

Brusius (Eerikkälä) 2294B

Räpoin

Anders (Ryhälä) 2296A

Carin (Hasula) 2294B

Mattz Anderson (Hasula) 2294B

Pehr (Väätälänmäki) 2296B

SAlkuun

Saickoin

Hindrich (Rauhaniemi) 2296A

Mattz (Rauhaniemi) 2296A

Sallinen

Olof (Mäntynen) 2295B

Saukoin

Thomas (Ruottila) 2296A

Sinckoin

Erich (Ruokoniemi) 2296A

Sipinen

Olof (Sipilä) 2296B

Stråhlman

Petter (Kaipola) 2295A

Summain

Jacob (Rahkolantaipale) 2296A

Såickain

Erich (Pappila) 2297A

Säppein

Anders (Kaipola) 2294B

Johan (Leipämäki) 2295B

Säppäin

Anders (Seppälä) 2296B

Samuell (Seppälä) 2296B

TAlkuun

Tijain

Johan (Kaipola) 2294B

Jöran (Auvila) 2294B

Påhl (Auvila) 2294B

Tijfan

Johan (Väätälänmäki) 2296B

Turuin

Anders (Eerikkälä) 2294B

Jacob (Mäntynen) 2295B

Margeta (Mäntynen) 2295B

Tärfwoin

Johan (Ruokoniemi) 2296A

Olof (Kaartila) 2294B

Olof (Ruokoniemi) 2296A

Törne

Petter (Iitlahti) 2294B

VWAlkuun

Wadsteen

(Partala) 2296A

Johan (Partala) 2295B

Simon (Partala) 2295B

Walldoin

Lars (Lohilahti) 2295A

Påhl (Lohilahti) 2295A

Wasara

Anders (Pulkkila) 2296A

Mårthen (Pulkkila) 2296A

Wijhawain

Anders (Kammola) 2295A

Jacob (Kammola) 2295A

Peer (Kammola) 2295A

Witticka

Anders (Karjulanmäki) 2295A

Wäijalain

Hind: (Eerikkälä) 2294B

Thomas (Mäntynen) 2295B

Wänse

Peer (Ruottila) 2296A

Wästerin

Johan (Mäntynen) 2295B

Peer (Mäntynen) 2295B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 222 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021