AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1734 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1734

Nimihakemisto


-  A  B  E  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  E  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Mattzson (Karjulanmäki) 2240A

Anders (Kaipola) 2240A

Britha (Pappila) 2242B

Harald Haraldsson (Tannila) 2242A

Hindrich (Kammola) 2240A

Sigfred Sigfredss: (Sulkava) 2241B

AAlkuun

Ahoin

Dawid (Kammola) 2240A

Hindrich (Kammola) 2240A

Johan (Kammola) 2240A

Antoin

Anna (Karjulanmäki) 2240A

Mattz (Partala) 2241A

Olof (Karjulanmäki) 2240A

Asickain

Hindrich (Kaitainen) 2240A

Asikain

Michel (Tunnila) 2242A

Olof (Tunnila) 2242A

Aufwin

Johan (Kaartila) 2240A

Johan (Telataipale) 2242A

Peer (Auvila) 2239B

Samuell (Ylisenauvila) 2242A

BAlkuun

Beckborg

Petter (Ruokoniemi) 2241B

Bengdtin

Mattz (Tunnila) 2242A

Olof (Tunnila) 2242A

Påhl (Väätälänmäki) 2242A

Biörn

Benjamin (Mäntynen) 2241A

Båck

Hindrich (Heikkurila) 2239B

Böisman

Jacob (Hyvärilä) 2239B

EAlkuun

Eeklund

Carl (Lohilahti) 2240B

Erikain

Adam (Kaitainen) 2240A

Petter (Kaitainen) 2240A

FAlkuun

Flinck

Niels (Rauhaniemi) 2241A

HAlkuun

Hackarain

Hind: (Pappila) 2242B

Hakulin

Adam (Karjulanmäki) 2240B

Peer (Karjulanmäki) 2240B

Haltutar

Karin (Kaipola) 2240A

Hammar

Peer (Pulkkila) 2241A

Hana

Samuell (Telataipale) 2242A

Hardikatar

Maria (Mäntynen) 2240B

Hatain

Mattz (Pappila) 2242B

Hindtsain

Hindrich (Ylisenauvila) 2242A

Hintzain

Elias (Kaartila) 2240A

Johan (Hintsala) 2239B

Peer (Kaartila) 2240A

Huckain

Påhl (Hyvärilä) 2239B

Huttuin

Petter (Partala) 2241A

Hyfwöin

Thomas (Ruottila) 2241B

Hålapain

Mattz (Kaipola) 2240A

Håttaka

Mattz (Ruokoniemi) 2241B

Häldemoin

(Tunnila) 2242A

Hällpi

(Lohilahti) 2240B

Erich (Hyvärilä) 2239B

Hälpi

Hind: (Sulkava) 2241B

Hämäläin

Börgell (Telataipale) 2242A

Dafwid (Lohilahti) 2240B

Hindrich (Sipilä) 2242A

Ingeborg (Eerikkälä) 2239B

Johan (Ruokoniemi) 2241B

Margeta (Ruokoniemi) 2241B

Mattz (Kammola) 2240A

Mattz (Telataipale) 2242A

Michell (Sipilä) 2242A

Mårthen (Telataipale) 2242A

Niels (Lohilahti) 2240B

Thomas (Lohilahti) 2240B

Härckein

Abram (Partala) 2241A

Hind: (Partala) 2241A

Olof (Niinimäki) 2241A

IAlkuun

Ickoin

Johan (Rauhaniemi) 2241A

Immoin

Michell (Iitlahti) 2239B

JAlkuun

Jumpain

Margetha (Maarala) 2240B

Mattz (Maarala) 2240B

Järfweläin

Påhl (Ruokoniemi) 2241B

KAlkuun

Kammoin

Daniel (Partala) 2241A

Hindrich (Karjulanmäki) 2240A

Johan (Kyrsyä) 2240A

Mårthen (Kyrsyä) 2240A

Kanckuin

Lars (Leipämäki) 2240B

Mattz (Leipämäki) 2240B

Kardin

Olof (Niinimäki) 2241A

Olof (Tannila) 2242A

Karpin

Johan (Rahkolantaipale) 2241B

Killpel:

Anders Erichss: (Halttula) 2239B

Samuell (Halttula) 2239B

Staffan (Halttula) 2239B

Kinnuin

Rigina (Leipämäki) 2240B

Kiskin

Niels Hardtwijkss: (Sairalanmäki) 2242A

Kucko

Margeta (Partala) 2241A

Kuckoin

Erich (Kaipola) 2240A

Kyllöin

Mårthen (Ryhälä) 2241B

Kåndia

Karin (Partala) 2241A

Kåndiain

Erich (Pappila) 2242B

Hindrich (Mäntynen) 2241A

Mårthen (Pappila) 2242A

Kånstj

Christer (Mäntynen) 2241A

Olof (Mäntynen) 2241A

Kårhoin

Anders (Leipämäki) 2240B

Hindrich (Iitlahti) 2239B

Jacob (Halttula) 2239B

Niels (Linkola) 2240B

Philip (Linkola) 2240B

Kåstiain

Erich (Kaipola) 2240A

Jöran (Lohilahti) 2240B

Mårthen (Lohilahti) 2240B

Kärfwin

(Hintsala) 2239B

Anders (Rauhaniemi) 2241A

LAlkuun

Lajtinen

Anders (Kaipola) 2240A

Laka

Sigfred (Leipämäki) 2240B

Lamain

Erich (Ruottila) 2241B

Lauckain

(Rauhaniemi) 2241A

Anders (Mäntynen) 2240B

Hindrich (Mäntynen) 2240B

Lars (Mäntynen) 2240B

Liskin (Sulkava) 2241B

Lautiain

Adam (Leipämäki) 2240B

Johan (Leipämäki) 2240B

Karin (Leipämäki) 2240B

Samuell (Leipämäki) 2240B

Lustig

Lars (Partala) 2241A

Läinoin

Peer (Pappila) 2242B

Löppein

Hind: (Ruokoniemi) 2241B

Löppöin

Margetha (Lohilahti) 2240B

MAlkuun

Mattickain

Swän (Ruokoniemi) 2241B

Mickoin

Anders (Sulkava) 2241B

Dafwid (Sulkava) 2241B

Erich (Sulkava) 2241B

Mattz (Ruokoniemi) 2241B

Peer (Koskutjärvi) 2240A

Miehloin

Anders (Mäntynen) 2240B

Mietin

Bertill (Heikkurila) 2239B

Erich (Heikkurila) 2239B

Thomas (Heikkurila) 2239B

Molander

Aron (Pappila) 2242B

Chatarina (Pappila) 2242B

Claes (Sulkava) 2241B

Clas (Pappila) 2242B

Emerentia (Pappila) 2242B

Molenius

Thomas (Pappila) 2242B

Måhnoin

Anders (Hasula) 2239B

Mäkeläin

Olof (Kammola) 2240A

Påhl Ohlss: (Kammola) 2240A

NAlkuun

Naukaritar

(Lohilahti) 2240B

Niskain

Dafwid (Niinimäki) 2241A

Nyberg

Daniell (Sulkava) 2241B

Nåusiain

Anders (Kaartila) 2239B

PAlkuun

Parckin

Anders (Halttula) 2239B

Anna (Halttula) 2239B

Johan (Niinimäki) 2241A

Parckoin

Lars (Väätälänmäki) 2242A

Mattz (Väätälänmäki) 2242A

Niels (Tunnila) 2242A

Niels (Väätälänmäki) 2242A

Olof (Tunnila) 2242A

Pardain

Mårthen (Karjulanmäki) 2240B

Peeckoin

Mattz (Telataipale) 2242A

Peer (Telataipale) 2242A

Pistohlkors

(Eerikkälä) 2239B

Pochjalain

Peer (Iitlahti) 2239B

Poppius

(Sulkava) 2241B

Pullkin

Peer (Iitlahti) 2239B

Punnoin

Benjamin (Ruokoniemi) 2241B

Peer (Rahkolantaipale) 2241B

Pällkoin

Johan (Ylisenauvila) 2242A

Pärnäin

Olof (Niinimäki) 2241A

Pölläin

Grells (Tunnila) 2242A

Påhl (Tunnila) 2242A

RAlkuun

Rootinen

Peer (Ruottila) 2241B

Thomas (Ruottila) 2241B

Ryhein

Brusius (Eerikkälä) 2239B

Johan (Halttula) 2239B

Räinikain

Johan (Lohilahti) 2240B

Maria (Lohilahti) 2240B

Räpoin

Anders (Ryhälä) 2241B

Mattz Anderss: (Hasula) 2239B

Peer (Väätälänmäki) 2242A

SAlkuun

Sallinen

Olof (Mäntynen) 2241A

Sauckoin

Mattz (Ruottila) 2241B

Thomas (Ruottila) 2241B

Sinckoin

Erich (Ruokoniemi) 2241B

Sipinen

Olof (Sipilä) 2242A

Stråhlman

Petter (Kaipola) 2240A

Summain

Jacob (Rahkolantaipale) 2241B

Såickain

(Pappila) 2242B

Hindrich (Rauhaniemi) 2241A

Mattz (Rauhaniemi) 2241A

Såpain

Johan (Leipämäki) 2240B

Säppein

Anders (Kaipola) 2240A

Anders (Seppälä) 2242A

Samuell (Kaipola) 2240A

Samuell Sigfredss: (Seppälä) 2242A

TAlkuun

Tifin

Johan (Väätälänmäki) 2242A

Tijain

Johan (Kaipola) 2240A

Jöran (Auvila) 2239B

Påhl (Auvila) 2239B

Turuin

Anders (Eerikkälä) 2239B

Jacob (Mäntynen) 2240B

Margeta (Mäntynen) 2240B

Tärfwoin

Johan (Ruokoniemi) 2241B

Olof (Kaartila) 2240A

Olof (Ruokoniemi) 2241B

Törne

Petter (Iitlahti) 2239B

VWAlkuun

v: Essen

Hedevig (Eerikkälä) 2239B

Wadsteen

(Partala) 2241A

Joh: (Partala) 2241A

Simon (Partala) 2241A

Walldoin

Lars (Lohilahti) 2240B

Påhl (Lohilahti) 2240B

Wasara

Anders (Pulkkila) 2241A

Mårthen (Ryhälä) 2241B

Weijalain

Hind: (Eerikkälä) 2239B

Wijhawain

Anders (Kammola) 2240A

Jacob (Kammola) 2240A

Peer (Kammola) 2240A

Wittick:

Michell (Sulkava) 2241B

Wäijalain

Thomas (Mäntynen) 2240B

Wästerin

Johan (Mäntynen) 2241A

Mattz (Mäntynen) 2241A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 215 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021