AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1735 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1735

Nimihakemisto


-  A  B  E  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  E  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Haraldsson (Tannila) 2558A

Adam (Karjulanmäki) 2556B

Anna (Partala) 2557B

Brita (Kaipola) 2556A

Brita (Karjulanmäki) 2556B

Catharina (Hyvärilä) 2555B

Daniel Danielss: (Kaartila) 2556A

Ewa (Kaipola) 2556A

Hälga (Kaipola) 2556A

Johan And:sson (Karjulanmäki) 2556B

Karin (Iitlahti) 2556A

Marja (Pappila) 2559A

Michell (Karjulanmäki) 2556B

Oloff (Kaartila) 2556A

Peer Sigfredss: (Pappila) 2559A

Sigfred (Sulkava) 2558A

Susanna (Rahkolantaipale) 2558A

AAlkuun

Ahoin

Dafwid (Kammola) 2556A

Hendrich (Kammola) 2556B

Johan (Kammola) 2556B

Antoin

Anna (Karjulanmäki) 2556B

Matz (Partala) 2557B

Oloff (Karjulanmäki) 2556B

Asikain

Hindrich (Kaitainen) 2556A

Michel (Tunnila) 2558B

Oloff (Tunnila) 2558B

Aufwin

Brusius (Ylisenauvila) 2558B

Johan (Kaartila) 2556A

Johan (Telataipale) 2558B

Marja (Kaartila) 2556A

Marja (Ylisenauvila) 2558B

Peer (Auvila) 2555B

Peer (Telataipale) 2558B

BAlkuun

Beckborg

(Ruokoniemi) 2557B

Bengdtin

Påhl (Väätälänmäki) 2558B

Bengttin

Mattz (Tunnila) 2558B

Oloff (Tunnila) 2558B

Biörn

Benjamin (Mäntynen) 2557A

Båck

Hend: (Heikkurila) 2555B

Böisman

Jacob (Hyvärilä) 2555B

EAlkuun

Eklund

Carl (Lohilahti) 2556B

Erickain

Adam (Kaitainen) 2556A

Peer (Kaitainen) 2556A

Essen

Hedwig (Eerikkälä) 2555B

FAlkuun

Flint

Nils (Rauhaniemi) 2557B

HAlkuun

Hackara

Hend: (Pappila) 2559A

Hakulin

Peer (Karjulanmäki) 2556B

Halin

Lisa (Eerikkälä) 2555B

Hammar

Peer (Pulkkila) 2557B

Hana

Samuel (Telataipale) 2558B

Hanskj

Matz Matsson (Ruokoniemi) 2557B

Thomas (Ruokoniemi) 2557B

Hardik

Marja (Mäntynen) 2557A

Hatain

Erich (Kaipola) 2556A

Matz (Pappila) 2559A

Hataka

Margeta (Ruokoniemi) 2557B

Hindtzain

Hend (Ylisenauvila) 2558B

Hintzain

Elias (Kaartila) 2556A

Johan (Hintsala) 2555B

Margeta (Hintsala) 2555B

Margeta (Kaartila) 2556A

Peer (Kaartila) 2556A

Huckain

Påhl (Leipämäki) 2557A

Huttuin

Per (Partala) 2557A

Hyfwöin

Thomas (Ruottila) 2558A

Håtacka

Mattz (Ruokoniemi) 2557B

Häldemoin

(Tunnila) 2558B

Hällpj

Erich (Ylisenauvila) 2558B

Hälpi

(Lohilahti) 2556B

Hälpj

Hend: (Sulkava) 2558A

Hämäl:

Johan (Ruokoniemi) 2557B

Margreta (Ruokoniemi) 2557B

Michel (Sipilä) 2558A

Hämäl:n

Agneta (Sipilä) 2558A

Dafwid (Lohilahti) 2556B

Hend: (Sipilä) 2558A

Matz (Kammola) 2556A

Nils (Lohilahti) 2556B

Hämäläin

Börgell (Telataipale) 2558B

Johan (Telataipale) 2558B

Matz (Telataipale) 2558B

Mårten (Telataipale) 2558B

Härckein

Oloff (Niinimäki) 2557A

Härkein

Hend: (Partala) 2557B

IAlkuun

Ikoin

Johan (Rauhaniemi) 2557B

Immoin

Michell (Iitlahti) 2555B

Samuel (Iitlahti) 2555B

JAlkuun

Jerfwelein

Påhl (Ruokoniemi) 2557B

Jumpain

Margeta (Maarala) 2557A

Mattz (Maarala) 2557A

KAlkuun

Kam:

Margreta (Kyrsyä) 2556B

Kammoin

Daniel (Partala) 2557B

Hend: (Karjulanmäki) 2556B

Johan (Kyrsyä) 2556B

Mårten (Partala) 2557A

Kanckuin

Lars (Leipämäki) 2557A

Matz (Leipämäki) 2557A

Kardin

Oloff (Niinimäki) 2557A

Oloff (Tannila) 2558A

Karhoin

And:s (Partala) 2557B

Karpoin

Johan (Rahkolantaipale) 2558A

Kasin

Thomas (Partala) 2557B

Kietäwäin

And:s (Kaipola) 2556A

Kilpel:n

And:s Erss: (Halttula) 2555B

Samuel (Halttula) 2555B

Staffan (Halttula) 2555B

Kinnuin

And:s (Iitlahti) 2556A

Kiskin

Nils Hartwikss: (Sairalanmäki) 2558A

Kuckoin

And:s (Kaipola) 2556A

Erich (Kaipola) 2556A

Kukotar

Margeta (Partala) 2557B

Kurotar

Anna (Partala) 2557B

Kåndiain

Erich (Pappila) 2559A

Hendrich (Mäntynen) 2557A

Kånstj

Christer (Mäntynen) 2557A

Oloff (Mäntynen) 2557A

Kårhoin

And:s (Leipämäki) 2557A

Anders (Iitlahti) 2556A

Hendrich (Iitlahti) 2556A

Jacob (Halttula) 2555B

Nils (Linkola) 2556B

Philip (Linkola) 2556B

Kåstiain

Erich (Kaipola) 2556A

Jöran (Lohilahti) 2556B

Mårten (Lohilahti) 2556B

Kärfwin

And:s (Rauhaniemi) 2557B

LAlkuun

Laitin

And:s (Kaipola) 2556A

Lamain

Erich (Ruottila) 2558A

Lauckain

And:s (Mäntynen) 2557A

Hendrich (Mäntynen) 2557A

Lars (Mäntynen) 2557A

Laukain

Lisa (Sulkava) 2558A

Lautiain

(Kaitainen) 2556A

Adam (Leipämäki) 2557A

Johan (Leipämäki) 2557A

Karin (Leipämäki) 2557A

Samuel (Leipämäki) 2557A

Lustig

Lars (Partala) 2557B

Låikain

Oloff (Rauhaniemi) 2557B

Läika

Sigfred (Leipämäki) 2557A

Läskin

Påhl (Partala) 2557B

Läunoin

Per (Pappila) 2559A

Löpöt:

Margeta (Hintsala) 2555B

MAlkuun

Matikain

Swen (Ruokoniemi) 2557B

Meinander

Johan (Partala) 2557A

Mickoin

Anders (Sulkava) 2558A

Dafwid (Sulkava) 2558A

Erich (Sulkava) 2558A

Mattz (Koskutjärvi) 2556B

Matz (Ruokoniemi) 2557B

Peer (Koskutjärvi) 2556B

Mieloin

And:s (Mäntynen) 2557A

Mietin

And:s (Heikkurila) 2555B

Bertill (Heikkurila) 2555B

Erich (Heikkurila) 2555B

Thomas (Heikkurila) 2555B

Moland:

Clas (Sulkava) 2558A

Molander

Aron (Pappila) 2559A

Clas (Pappila) 2559A

Emerentia (Pappila) 2559A

Månoin

And:s (Hasula) 2555B

Elin (Partala) 2557B

Mäckäläin

Olof (Kammola) 2556B

Påhl Ohlss: (Kammola) 2556B

NAlkuun

Nauckarin

Peer (Lohilahti) 2556B

PAlkuun

Parckin

And:s (Halttula) 2555B

Johan (Niinimäki) 2557A

Karin (Halttula) 2555B

Parckoin

Lars (Väätälänmäki) 2558B

Mats (Väätälänmäki) 2558B

Nils (Väätälänmäki) 2558B

Pardain

Mårten (Karjulanmäki) 2556B

Paunoin

Benjam (Ruokoniemi) 2557B

Peckoin

Mattz (Telataipale) 2558B

Peer (Telataipale) 2558B

Pernein

Oloff (Tunnila) 2558B

Petenius

Peer (Ylisenauvila) 2558B

Pistohlkors

(Eerikkälä) 2555B

Pochialain

Peer (Iitlahti) 2556A

Poppi

(Sulkava) 2558A

Pulckin

Peer (Iitlahti) 2555B

Pumal:

Margeta (Tunnila) 2558B

Punnoin

Peer (Rahkolantaipale) 2558A

Pälkoin

Johan (Ylisenauvila) 2558B

Pälkotar

Brita (Kaipola) 2556A

Pärnein

Oloff (Niinimäki) 2557A

Pöllein

Grels (Tunnila) 2558B

Påhl (Tunnila) 2558B

RAlkuun

Rasain

Oloff (Ruokoniemi) 2557B

Rotin

Peer (Ruottila) 2558A

Thomas (Ruottila) 2558A

Ryhein

Brusius (Eerikkälä) 2555B

Johan (Halttula) 2555B

Peer (Halttula) 2555B

Räinikain

Johan (Lohilahti) 2556B

Räpoin

And:s (Ryhälä) 2558A

Matz Anderss: (Hasula) 2555B

Peer (Väätälänmäki) 2558B

SAlkuun

Sairoin

Nils (Kaartila) 2556A

Sallin

Oloff (Mäntynen) 2557A

Saukoin

Mattz (Ruottila) 2558A

Thomas (Ruottila) 2558A

Sinckoin

Erich (Ruokoniemi) 2557B

Stråhlm:

P:r (Kaipola) 2556A

Summain

Hendrich (Rahkolantaipale) 2558A

Jacob (Rahkolantaipale) 2558A

Såickain

Erich (Pappila) 2559A

Hend: (Rauhaniemi) 2557B

Mattz (Rauhaniemi) 2557B

Såpain

Oloff (Sipilä) 2558A

Säppein

Samuel (Kaipola) 2556A

Säppäin

And:s (Kaipola) 2556A

And:s (Seppälä) 2558A

Samuel (Seppälä) 2558A

TAlkuun

Tijain

Johan (Kaipola) 2556A

Jöran (Auvila) 2555B

Lars (Auvila) 2555B

Påhl (Auvila) 2555B

Turuin

And:s (Eerikkälä) 2555B

Jacob (Mäntynen) 2557A

Margreta (Mäntynen) 2557A

Tåifwain

Joh: (Väätälänmäki) 2558B

Tärfwoin

Johan (Ruokoniemi) 2557B

Oloff (Ruokoniemi) 2557B

Törne

Peer (Iitlahti) 2556A

UAlkuun

Utter

Anders (Kammola) 2556A

VWAlkuun

Wadsten

(Partala) 2557B

Joh: (Partala) 2557A

Simon (Partala) 2557A

Wald

Margeta (Lohilahti) 2556B

Waldoin

Lars (Lohilahti) 2556B

Påhl (Lohilahti) 2556B

Wasara

And:s (Pulkkila) 2557B

Weijal:

Hend: (Eerikkälä) 2555B

Wihawain

And:s (Kammola) 2556B

Jacob (Kammola) 2556B

Peer (Kammola) 2556B

Wittik

Michell (Sulkava) 2558A

Wäijäläin

And:s (Mäntynen) 2557A

Peer (Mäntynen) 2557A

Thomas (Mäntynen) 2557A

Wästärin

Johan (Mäntynen) 2557A

Matts (Mäntynen) 2557A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 243 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021