AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1736 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1736

Nimihakemisto


-  A  B  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Kaipola) 1939A

Anna (Sipilä) 1941A

Daniel Danielss: (Kaartila) 1939A

Ewa (Partala) 1940A

Jöran (Leipämäki) 1939B

Karin (Iitlahti) 1938B

Karin (Pappila) 1941B

Michel (Karjulanmäki) 1939B

Nils (Linkola) 1939B

Olof (Kaartila) 1939A

Olof Påhlsson (Kammola) 1939A

Philip Philipson (Linkola) 1939B

Påhl (Pappila) 1941B

Susanna (Rahkolantaipale) 1940B

AAlkuun

Ahoin

Dawid (Kammola) 1939A

Hind: (Kammola) 1939A

Johan (Kammola) 1939A

Antoin

Anna (Karjulanmäki) 1939B

Matz (Partala) 1940B

Olof (Karjulanmäki) 1939B

Asikain

Hind: (Kaitainen) 1939A

Michel (Tunnila) 1941A

Olof (Tunnila) 1941A

Aufwin

Brussius (Ylisenauvila) 1941B

Johan (Kaartila) 1939A

Johan (Telataipale) 1941A

Maria (Kaartila) 1939A

Peer (Auvila) 1938B

Peer (Telataipale) 1941A

BAlkuun

Becborg

Petter (Ruokoniemi) 1940B

Bengdtin

Mattz (Tunnila) 1941A

Olof (Tunnila) 1941A

Påhl (Väätälänmäki) 1941A

Biörn

Benjam (Mäntynen) 1940A

EAlkuun

Eklund

Carl (Lohilahti) 1939B

Erikain

Adam (Kaitainen) 1939A

Petter (Kaitainen) 1939A

FAlkuun

Flint

Nils (Rauhaniemi) 1940B

GAlkuun

Gyllenskep

(Hyvärilä) 1938B

HAlkuun

Haikarain

Hindrich (Pappila) 1941B

Hakulin

Peer (Karjulanmäki) 1939B

Påhl (Pappila) 1941B

Halin

Lisa (Eerikkälä) 1938B

Haltuin

Johan (Linkola) 1939B

Hammar

Peer (Pulkkila) 1940B

Hanski

Lukas (Lohilahti) 1939B

Hanskj

Thomas (Ruokoniemi) 1940B

Hardikain

Maria (Mäntynen) 1940A

Hatain

Erich (Rauhaniemi) 1940B

Johan (Rauhaniemi) 1940B

Matz (Pappila) 1941B

Heldemoin

(Tunnila) 1941A

Helpi

Erich (Sulkava) 1941A

Erich (Ylisenauvila) 1941B

Hintzain

Elias (Kaartila) 1939A

Hind: (Ylisenauvila) 1941B

Johan (Hintsala) 1938B

Margeta (Hintsala) 1938B

Margeta (Kaartila) 1939A

Peer (Kaartila) 1939A

Huckain

Påhl (Kaitainen) 1939A

Hurckein

Olof (Niinimäki) 1940A

Huttuin

Peer (Partala) 1940A

Hyfwäin

Thomas (Ruottila) 1940B

Håtaka

Margeta (Ruokoniemi) 1940B

Matz (Ruokoniemi) 1940B

Hälpi

(Lohilahti) 1939B

Hämäl:

Michel (Sipilä) 1941A

Hämäl:n

Agneta (Sipilä) 1941A

Börgel (Telataipale) 1941A

Dawid (Lohilahti) 1939B

Hind: (Sipilä) 1941A

Johan (Ruokoniemi) 1940B

Johan (Telataipale) 1941A

Matz (Telataipale) 1941A

Mårten (Telataipale) 1941A

Nils (Lohilahti) 1939B

Härckein

Hind: (Partala) 1940A

Härkein

Abram (Partala) 1940A

IAlkuun

Ikoin

Johan (Sipilä) 1941A

Immoin

Michell (Iitlahti) 1938B

Samuel (Iitlahti) 1938B

JAlkuun

Jumpain

Mattz (Maarala) 1940A

Påhl (Maarala) 1940A

Järfweläin

Påhl (Ruokoniemi) 1940B

KAlkuun

Kammoin

Daniel (Partala) 1940A

Hindrich (Karjulanmäki) 1939B

Johan (Kyrsyä) 1939B

Margreta (Kyrsyä) 1939B

Mårthen (Kyrsyä) 1939B

Kanckuin

Lars (Leipämäki) 1939B

Matz (Leipämäki) 1939B

Kardin

Olof (Niinimäki) 1940A

Karpin

Johan (Rahkolantaipale) 1940B

Maria (Rahkolantaipale) 1940B

Kasin

Malin (Kammola) 1939A

Peer (Kammola) 1939A

Thomas (Kammola) 1939A

Kerfwin

Anders (Tannila) 1941A

Kietäw:

Bertil (Ruokoniemi) 1940B

Kietäwäin

Anders (Kaipola) 1939A

Kilpel:n

Anders (Halttula) 1938B

Efwa (Halttula) 1938B

Samuel (Halttula) 1938B

Staffan (Halttula) 1938B

Kinnuin

Anders (Iitlahti) 1938B

Kiskin

Nils (Sairalanmäki) 1941A

Kolemain

Sigfred (Sulkava) 1941A

Kuckoin

Erich (Kaipola) 1939A

Kåndiain

Erich (Pappila) 1941B

Kåndin

Hind: (Mäntynen) 1940A

Kånsti

Christer (Mäntynen) 1940A

Olof (Mäntynen) 1940A

Kårhoin

Anders (Iitlahti) 1938B

Anders (Leipämäki) 1939B

Anders (Partala) 1940A

Anna (Halttula) 1938B

Hindrich (Iitlahti) 1938B

Jacob (Halttula) 1938B

Kårhotar

Anna (Kaipola) 1939A

Kåstiain

Erich (Kaipola) 1939A

Jöran (Lohilahti) 1939B

Mårthen (Lohilahti) 1939B

LAlkuun

Laitin

Anders (Kaipola) 1939A

Laka

Sigfred (Leipämäki) 1939B

Lamain

Erich (Ruottila) 1940B

Laukain

Anders (Mäntynen) 1940A

Hindrich (Mäntynen) 1940A

Lars (Mäntynen) 1940A

Lisa (Sulkava) 1941A

Lautiain

Adam (Leipämäki) 1939B

Johan (Kaitainen) 1939A

Johan (Leipämäki) 1939B

Karin (Leipämäki) 1939B

Samuel (Leipämäki) 1939B

Leinoin

Petter (Pappila) 1941B

Lustig

Lars (Partala) 1940A

Låikain

(Rauhaniemi) 1940B

Läcker

Anders (Ryhälä) 1940B

Läskin

Påhl (Partala) 1940A

Löfberg

(Kaipola) 1939A

Löppein

(Lohilahti) 1939B

Hindrich (Ruokoniemi) 1940B

Löpötär

Margeta (Hintsala) 1938B

MAlkuun

Matikain

Swen (Ruokoniemi) 1940B

Meinander

Ebba Brita (Partala) 1940A

Mickoin

Anders (Sulkava) 1941A

Dafwid (Sulkava) 1941A

Erich (Sulkava) 1941A

Mattz (Koskutjärvi) 1939B

Matz (Ruokoniemi) 1940B

Peer (Koskutjärvi) 1939B

Mieloin

Anders (Mäntynen) 1940A

Mienander

Johan (Partala) 1940A

Mietin

Anders (Heikkurila) 1938B

Bertill (Heikkurila) 1938B

Erich (Heikkurila) 1938B

Thomas (Heikkurila) 1938B

Molander

Aron (Pappila) 1941B

Claus (Pappila) 1941B

Emerentia (Pappila) 1941B

Molandri

(Sulkava) 1941A

Månoin

Anders (Hasula) 1938B

Elin (Hasula) 1938B

NAlkuun

Naukarin

Peer (Lohilahti) 1939B

Nousiain

Johan (Karjulanmäki) 1939B

PAlkuun

Parckin

Johan (Niinimäki) 1940A

Pardain

Mårten (Karjulanmäki) 1939B

Parkin

Anders (Halttula) 1938B

Karin (Halttula) 1938B

Parkoin

Lars (Väätälänmäki) 1941B

Mattz (Telataipale) 1941A

Matz (Väätälänmäki) 1941B

Nils (Väätälänmäki) 1941B

Peer (Telataipale) 1941A

Parnäin

Olof (Niinimäki) 1940A

Paunoin

Benjam (Ruokoniemi) 1940B

Pelkoin

Johan (Ylisenauvila) 1941B

Pistohlkors

(Eerikkälä) 1938B

Pitenius

Gustaf (Pappila) 1941B

Peer (Pappila) 1941B

Pohial:n

Peer (Iitlahti) 1939A

Poppii

(Sulkava) 1941A

Pulkin

Peer (Iitlahti) 1938B

Punnoin

Peer (Rahkolantaipale) 1940B

Pärnain

Olof (Tunnila) 1941A

Pölläin

Grels (Tunnila) 1941A

Påhl (Tunnila) 1941A

RAlkuun

Reinikain

Anna (Lohilahti) 1939B

Johan (Lohilahti) 1939B

Repoin

Anders (Ryhälä) 1940B

Matz (Hasula) 1938B

Peer (Väätälänmäki) 1941A

Rotin

Peer (Ruottila) 1940B

Thomas (Ruottila) 1940B

Ryhäin

Brussius (Eerikkälä) 1938B

Johan (Halttula) 1938B

Petter (Halttula) 1938B

Rönholm

Johan (Partala) 1940B

SAlkuun

Sairain

Nils (Kaartila) 1939A

Sallin

Olof (Mäntynen) 1940A

Saukoin

Mattz (Ruottila) 1940B

Thomas (Ruottila) 1940B

Seppein

Anders (Seppälä) 1941A

Samuel (Seppälä) 1941A

Sinkoin

Erich (Ruokoniemi) 1940B

Sipin

Olof (Sipilä) 1941A

Stråhlman

(Kaipola) 1939A

Summain

Hindrich (Rahkolantaipale) 1940B

Lars (Rahkolantaipale) 1940B

Såikain

Erich (Pappila) 1941B

Hindrich (Leipämäki) 1939B

Hindrich (Rauhaniemi) 1940B

Mattz (Rauhaniemi) 1940B

Säppein

Anders (Kaipola) 1939A

TAlkuun

Tarfwoin

Johan (Ruokoniemi) 1940B

Olof (Ruokoniemi) 1940B

Peer (Ruokoniemi) 1940B

Tifwer

Johan (Väätälänmäki) 1941A

Tijain

Johan (Kaipola) 1939A

Jöran (Auvila) 1938B

Lars (Auvila) 1938B

Påhl (Auvila) 1938B

Turdiain

Lena (Partala) 1940A

Turuin

Anders (Eerikkälä) 1938B

Jacob (Mäntynen) 1940A

Margreta (Mäntynen) 1940A

Törne

(Iitlahti) 1938B

UAlkuun

Utter

Anders (Kammola) 1939A

VWAlkuun

Wadsten

Johan (Partala) 1940A

Simon (Partala) 1940A

Waijal:

Hindrich (Eerikkälä) 1938B

Waijal:n

Anders (Mäntynen) 1940A

Petter (Mäntynen) 1940A

Thomas (Mäntynen) 1940A

Waldoin

Lars (Lohilahti) 1939B

Margeta (Lohilahti) 1939B

Påhl (Lohilahti) 1939B

Wasara

Anders (Pulkkila) 1940B

Johan (Pulkkila) 1940B

Wihawain

Anders (Kammola) 1939A

Jacob (Kammola) 1939A

Peer (Kammola) 1939A

Witika

Michell (Sulkava) 1941A

Wästerin

Johan (Mäntynen) 1940A

Mattz (Mäntynen) 1940A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 246 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021