AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1737 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1737

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  C  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Agneta (Pappila) 1929A

Anders (Partala) 1927B

Anna (Kaipola) 1926A

Daniel Danielsson (Kaartila) 1926A

Hendrich (Ruottila) 1928A

Jöran (Partala) 1927B

Karin (-) 1926A

Karin (Partala) 1927B

Karin (Pappila) 1929A

Kirstin (Partala) 1927B

Malin (Heikkurila) 1925B

Margeta (Sulkava) 1928B

Mattz Michelsson (Ruokoniemi) 1928A

Michell (Karjulanmäki) 1926B

Nils (Linkola) 1927A

Oloff (Kaartila) 1926A

Oloff (Kammola) 1926B

Oloff Påhlson (Kammola) 1926B

Philip Philipsson (Linkola) 1927A

Påhl (Pappila) 1929A

Påhl Påhlsson (Ruokoniemi) 1928A

Susanna (Rahkolantaipale) 1928A

AAlkuun

Ahoin

Dawid (Kammola) 1926B

Hendrich (Kammola) 1926B

Antoin

Anna (Karjulanmäki) 1926B

Mattz (Partala) 1927B

Oloff (Karjulanmäki) 1926B

Asikain

Hendrich (Kaitainen) 1926A

Michel (Tunnila) 1929A

Oloff (Tunnila) 1929A

Aufwin

Brusius (Ylisenauvila) 1929A

Johan (Kaartila) 1926A

Johan (Telataipale) 1928B

Maria (Kaartila) 1926A

Peer (Auvila) 1925B

Peer (Telataipale) 1928B

BAlkuun

Becborg

(Ruokoniemi) 1928A

Bengtin

Mattz (Tunnila) 1929A

Oloff (Tunnila) 1929A

Påhl (Väätälänmäki) 1929A

Biörn

Benjamin (Mäntynen) 1927A

CAlkuun

Cuolemain

Sigfred (Sulkava) 1928B

EAlkuun

Ecklund

Carl (Lohilahti) 1926B

Erikain

Adam (Kaitainen) 1926A

Peer (Kaitainen) 1926A

FAlkuun

Flintt

(Rauhaniemi) 1928A

GAlkuun

Gyllenskep

(Hyvärilä) 1925B

HAlkuun

Hackara

Hend: (Pappila) 1929A

Hakulin

Peer (Karjulanmäki) 1926B

Halin

Lijsa (Eerikkälä) 1925B

Haltuin

Johan (Linkola) 1927A

Hammar

Peer (Pulkkila) 1927B

Hanskj

Lukas (Lohilahti) 1926B

Thomas (Ruokoniemi) 1928A

Hardikain

Joh: (Leipämäki) 1927A

Hardikatar

Maria (Mäntynen) 1927A

Hatain

Matz (Pappila) 1929A

Hintzain

Elias (Kaartila) 1926A

Hendrich (Ylisenauvila) 1929A

Johan (Hintsala) 1925B

Margareta (Kaartila) 1926A

Peer (Kaartila) 1926A

Huckain

Påhl (Kaitainen) 1926A

Huttuin

Peer (Kammola) 1926B

Hyfwein

Hendrich (Kammola) 1926B

Hyfwärin

Thomas (Ruottila) 1928A

Håtacka

Anders (Ruokoniemi) 1928A

Mattz (Partala) 1927B

Häldemåin

(Tunnila) 1929A

Hälpi

(Lohilahti) 1926B

Erich (Ylisenauvila) 1929A

Hämäl:

Adam Mårt:ss: (Telataipale) 1928B

Böriel (Telataipale) 1928B

Hendrich (Sipilä) 1928B

Johan (Ruokoniemi) 1928A

Johan (Telataipale) 1928B

Matz (Telataipale) 1928B

Michell (Sipilä) 1928B

Mårten (Telataipale) 1928B

Hämäläin

Dawid (Lohilahti) 1926B

Nils (Lohilahti) 1926B

Härckein

Hend: (Partala) 1927B

Oloff (Niinimäki) 1927B

Hätäin

Erich (Rauhaniemi) 1928A

Johan (Rauhaniemi) 1928A

IAlkuun

Ikoin

Johan (Sipilä) 1928B

Immoin

Michell (Iitlahti) 1926A

Samuel (Iitlahti) 1926A

JAlkuun

Jumpain

Mattz (Maarala) 1927A

Påhl (Maarala) 1927A

KAlkuun

Kammoin

Hendrich (Karjulanmäki) 1926B

Johan (Kyrsyä) 1926B

Mårten (Kyrsyä) 1926B

Kammåin

Dawid (Partala) 1927B

Oloff (Partala) 1927B

Kanckuin

Johan (Eerikkälä) 1925B

Lars (Leipämäki) 1927A

Mattz (Leipämäki) 1927A

Kardin

Oloff (Niinimäki) 1927B

Karhuin

Anders (Ryhälä) 1928B

Michell (Ryhälä) 1928B

Karpin

Anders (Rahkolantaipale) 1928A

Johan (Rahkolantaipale) 1928A

Maria (Rahkolantaipale) 1928A

Kasin

Peer (Kammola) 1926A

Thomas (Kammola) 1926A

Kerfwin

And:s (Tannila) 1928B

Ketewein

Bertill (Ruokoniemi) 1928A

Kilpelein

Anders (Halttula) 1925B

Samuel (Halttula) 1925B

Staffan (Halttula) 1925B

Kinuin

And: (-) 1926A

Kiskin

Nils (Sairalanmäki) 1928B

Kiskitär

Beata (Leipämäki) 1927A

Kuckoin

Anders (Tunnila) 1929A

Erich (Tunnila) 1929A

Nils (Tunnila) 1929A

Kåistiain

Jöran (Lohilahti) 1926B

Mårten (Lohilahti) 1926B

Kåndiain

Erich (Pappila) 1929A

Kånstj

Lars (Mäntynen) 1927A

Oloff (Mäntynen) 1927A

Kårhoin

(Kaipola) 1926A

And:s (Leipämäki) 1927A

Anders (Iitlahti) 1926A

Anders (Kaipola) 1926A

Anna (Halttula) 1925B

Anna (Kaipola) 1926A

Hendrich (Iitlahti) 1926A

Jacob (Halttula) 1925B

Kåstiain

Erich (Kaipola) 1926A

LAlkuun

Lackoin

Anders (Mäntynen) 1927A

Hendrich (Mäntynen) 1927A

Lars (Mäntynen) 1927A

Laitin

Anders (Kaipola) 1926A

Lamain

Erich (Ruottila) 1928A

Lautiain

Adam (Kaitainen) 1926A

Adam (Leipämäki) 1927A

Beata (Leipämäki) 1927A

Johan (Leipämäki) 1927A

Karin (Leipämäki) 1927A

Påhl (Leipämäki) 1927A

Samuel (Leipämäki) 1927A

Leinoin

Peer (Pappila) 1929A

Locka

Sigfred (Leipämäki) 1927A

Lustig

Lars (Partala) 1927B

Låckain

Oloff (Sulkava) 1928B

Läcker

And:s (Ryhälä) 1928B

Läskin

Påhl (Partala) 1927B

Löppöin

Hend: (Ruokoniemi) 1928A

Johan (Lohilahti) 1926B

MAlkuun

Matikain

Swen (Ruokoniemi) 1928A

Meilein

Mårt: (Sulkava) 1928B

Meinander

Johan (Partala) 1927B

Mickoin

And:s (Sulkava) 1928B

Dawid (Sulkava) 1928B

Erich (Sulkava) 1928B

Mattz (Koskutjärvi) 1926B

Peer (Koskutjärvi) 1926B

Mieloin

Anders (Mäntynen) 1927A

Ewa (Mäntynen) 1927A

Mietin

Anders (Heikkurila) 1925B

Bertill (Heikkurila) 1925B

Erich (Heikkurila) 1925B

Thomas (Heikkurila) 1925B

Molander

Claes (Sulkava) 1928B

Mollander

Aron (Pappila) 1929A

Catharina (Pappila) 1929A

Clas (Pappila) 1929A

Månoin

And:s (Lohilahti) 1926B

Johan (Hasula) 1925B

NAlkuun

Nauckarin

Peer (Lohilahti) 1927A

Rigina (Lohilahti) 1927A

Niskain

Simon (Leipämäki) 1927A

Nåusiain

Johan (Karjulanmäki) 1926B

OAlkuun

Otinen

Matz (Leipämäki) 1927A

PAlkuun

Parckin

Anders (Halttula) 1925B

Johan (Niinimäki) 1927B

Karin (Halttula) 1925B

Lars (Väätälänmäki) 1929A

Mattz (Väätälänmäki) 1929A

Parckoin

Peer (Telataipale) 1928B

Pardain

Mårten (Karjulanmäki) 1926B

Paunoin

Benjam (Ruokoniemi) 1928A

Pernain

Oloff (Niinimäki) 1927B

Oloff (Tunnila) 1929A

Petenius

Gustaff (Kaipola) 1926A

Peer (Kaipola) 1926A

Pistohlkors

(Eerikkälä) 1925B

Pohielain

Peer (-) 1926A

Poppii

(Sulkava) 1928B

Pulckin

Jöran (Ryhälä) 1928B

Peer (Iitlahti) 1926A

Punnoin

Peer (Rahkolantaipale) 1928A

Pälkoin

Johan (Ylisenauvila) 1929A

Pällin

Matz (Sipilä) 1928B

Pöllein

Grels (Tunnila) 1929A

Påhl (Partala) 1927B

RAlkuun

Rachkoin

(Ruokoniemi) 1928A

Reinikain

Anna (Lohilahti) 1927A

Johan (Lohilahti) 1927A

Repoin

Mattz (Hasula) 1925B

Rotain

Peer (Ruottila) 1928A

Thomas (Ruottila) 1928A

Ryhein

Peer (Halttula) 1925B

Räpoin

Anders (Rauhaniemi) 1927B

Peer (Rauhaniemi) 1927B

Räsäin

Oloff (Karjulanmäki) 1926B

Rönholm

Johan (Partala) 1927B

SAlkuun

Saickoin

Mattz (Ruottila) 1928A

Thomas (Ruottila) 1928A

Sairain

Nils (Kaartila) 1926A

Sallin

Oloff (Mäntynen) 1927A

Sinckoin

Erich (Ruokoniemi) 1928A

Sippoin

Oloff (Sipilä) 1928B

Summain

Hendrich (Rahkolantaipale) 1928A

Jacob (Rahkolantaipale) 1928A

Såickain

Erich (Pappila) 1929A

Hendrich (Leipämäki) 1927A

Hendrich (Rauhaniemi) 1928A

Mattz (Rauhaniemi) 1928A

Säppäin

Anders (Seppälä) 1928B

Samuel (Seppälä) 1928B

TAlkuun

Terfwain

Johan (Ruokoniemi) 1928A

Oloff (Ruokoniemi) 1928A

Peer (Ruokoniemi) 1928A

Tijain

Johan (Kaipola) 1926A

Jöran (Auvila) 1925B

Lars (Auvila) 1925B

Påhl (Auvila) 1925B

Tirråin

Carl (Leipämäki) 1927A

Turuin

Anders (Eerikkälä) 1925B

Jacob (Mäntynen) 1927A

Törne

Petter (-) 1926A

UAlkuun

Utter

And:s (Kammola) 1926A

VWAlkuun

Wadsteen

(Partala) 1927B

Johan (Partala) 1927B

Waldoin

Lars (Lohilahti) 1926B

Påhl (Lohilahti) 1926B

Wasara

Anders (Pulkkila) 1927B

Johan (Pulkkila) 1927B

Weijalain

Peer (Mäntynen) 1927A

Thomas (Mäntynen) 1927A

Weijelein

Sigfred (Eerikkälä) 1925B

Wijhawain

Anders (Kammola) 1926B

Jacob (Kammola) 1926B

Peer (Kammola) 1926B

Witikain

Mich: (Sulkava) 1928B

Wästärin

Johan (Mäntynen) 1927A

Mattz (Mäntynen) 1927A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 250 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021