AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitäjä1743 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1743

Nimihakemisto


-  A  B  E  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  E  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Kaipola) 1103

Anders (Ruokoniemi) 1105

Anni (Tannila) 1107

Carl (Lohilahti) 1104

Christer (Halttula) 1102

Christer (Kaipola) 1103

Daniel (Sulkava) 1106

Erich (Lohilahti) 1104

Jacob (Kammola) 1103

Johan (Rahkolantaipale) 1106

Johan (Ruottila) 1106

Jöran (Lohilahti) 1104

Jöran (Ryhälä) 1106

Lijsa (Ruokoniemi) 1105

Margareta (Kaipola) 1103

Margareta (Pappila) 1107

Matts (Ruokoniemi) 1105

Matts (Rahkolantaipale) 1106

Matts (Pappila) 1108

Mårt: (Lohilahti) 1104

Olof (Tannila) 1107

Tomas (Mäntynen) 1105

AAlkuun

Antoin

Matts (Partala) 1105

Asikain

Lars (Kaitainen) 1103

Michel (Tunnila) 1107

Olof (Tunnila) 1107

Aufwin

Brusius (Ylisenauvila) 1107

Johan (Kaartila) 1103

Johan (Telataipale) 1107

Pähr (Telataipale) 1107

Pär (Ylisenauvila) 1107

BAlkuun

Beckborg

(Ruokoniemi) 1105

Bengtin

Påhl (Väätälänmäki) 1107

Biörn

Beniamin (Mäntynen) 1105

EAlkuun

Erikain

Adam (Kaitainen) 1103

Petter (Kaitainen) 1103

Samuel (Kaitainen) 1103

FAlkuun

Forsman

Samuel (Ruokoniemi) 1105

HAlkuun

Hatuin

Matts (Sulkava) 1106

Haukulin

Petter (Karjulanmäki) 1104

Hauski

Matts (Ruokoniemi) 1105

Thomas (Ruokoniemi) 1105

Hinsain

Elias (Kaartila) 1102

Joh: (Hintsala) 1102

Pähr (Kaartila) 1103

Hinsoin

Johan (Ylisenauvila) 1107

Huikain

Påhl (Kammola) 1103

Huttuin

Pähr (Kammola) 1103

Hyfwäin

Hend: (Kammola) 1103

Håtaka

Matts (Partala) 1105

Hämäläin

Adam (Telataipale) 1107

Birgel (Rauhaniemi) 1105

Dawid (Ruokoniemi) 1106

Hind: (Sipilä) 1106

Johan (Rauhaniemi) 1105

Johan (Ruokoniemi) 1105

Johan (Telataipale) 1107

Matts (Ruokoniemi) 1106

Niels (Lohilahti) 1104

Olof (Telataipale) 1107

IAlkuun

Ikoin

Johan (Tannila) 1107

Imain

Kirstin (Iitlahti) 1102

Michell (Iitlahti) 1102

JAlkuun

Janduin

Hendrich (Ruottila) 1106

Juppain

Matts (Maarala) 1104

Påhl (Maarala) 1104

KAlkuun

Kammoin

Daniell (Partala) 1105

Kamoin

Johan (Kyrsyä) 1104

Mårten (Kyrsyä) 1104

Karde

Nils (Pappila) 1108

Kardin

Olof (Niinimäki) 1105

Karhuin

Anders (Ryhälä) 1106

Michell (Ryhälä) 1106

Karpin

Anders (Rahkolantaipale) 1106

Kasin

Eskell (Kammola) 1103

Thomas (Kammola) 1103

Kaukuin

Johan (Eerikkälä) 1102

Kietäwäin

Bertill (Ruokoniemi) 1105

Killpäläin

Anders (Halttula) 1102

Samuel (Halttula) 1102

Staffan (Halttula) 1102

Kiskin

Nils (Sairalanmäki) 1106

Konkain

Hindrich (Leipämäki) 1104

Lars (Leipämäki) 1104

Matt (Leipämäki) 1104

Konsti

Olof (Mäntynen) 1105

Krassou

(Hyvärilä) 1102

Kuckain

Anders (Tunnila) 1107

Kuckoin

Erich (Tunnila) 1107

Niels (Tunnila) 1107

Kuhain

Påhl (Maarala) 1104

Kåndain

Er: (Pappila) 1108

Kårhoin

And: (Kaipola) 1103

Jacob (Halttula) 1102

Nils (Iitlahti) 1102

Nils (Karjulanmäki) 1104

Philip (Linkola) 1104

Kåstiain

Erich (Kaipola) 1103

Kärfwin

Anders (Kaartila) 1103

Kättuin

Hendrich (Ruokoniemi) 1106

LAlkuun

Laitin

Anders (Kaipola) 1103

Lautiain

Adam (Leipämäki) 1104

Carin (Leipämäki) 1104

Cirstin (Leipämäki) 1104

Johan (Leipämäki) 1104

Påhl (Leipämäki) 1104

Samuel (Leipämäki) 1104

Leinoinen

Påhr (Pappila) 1108

Lukoin

Anders (Mäntynen) 1104

Hindrich (Mäntynen) 1104

Lars (Mäntynen) 1104

Luskinen

Hendrich (Partala) 1105

Påhl (Partala) 1105

MAlkuun

Manoin

Johan (Hasula) 1102

Johan Pährsson (Hasula) 1102

Masalin

(Iitlahti) 1102

Matikain

Swen (Ruokoniemi) 1106

Swen (Sipilä) 1106

Meinander

(Tannila) 1107

Mieloin

And: (Mäntynen) 1104

Mietin

Bertill (Heikkurila) 1102

Thomas (Heikkurila) 1102

Mikain

Dawid (Sulkava) 1106

Erich (Sulkava) 1106

Mikoin

Matts (Koskutjärvi) 1104

Pähr (Koskutjärvi) 1104

Miloin

Adam (Sulkava) 1106

Molander

Aron (Pappila) 1108

Catharina (Pappila) 1107

Claes (Pappila) 1107

Mäkäläin

Johan (Kammola) 1103

Olof (Kammola) 1103

Påhl (Kammola) 1103

NAlkuun

Naukain

Pähr (Lohilahti) 1104

Nousiain

Anders (Karjulanmäki) 1104

PAlkuun

Pack

Anders (Halttula) 1102

Matts (Halttula) 1102

Palain

Påhl (Partala) 1105

Parckoin

Johan (Väätälänmäki) 1107

Lars (Väätälänmäki) 1107

Mattz (Väätälänmäki) 1107

Olof (Väätälänmäki) 1107

Pardain

Lars (Karjulanmäki) 1104

Michell (Karjulanmäki) 1104

Parkin

Johan (Niinimäki) 1105

Peckain

Petter (Telataipale) 1107

Peckoin

Johan (Ylisenauvila) 1107

Pentin

Olof (Tunnila) 1107

Perninn

Anders (Niinimäki) 1105

Pielamies

Pähr (Kaipola) 1103

Pistolkors

(Eerikkälä) 1102

Pulkin

Christ: (Iitlahti) 1102

Pähr (Iitlahti) 1102

Punnin

Pähr (Rahkolantaipale) 1106

Påhialain

Pähr (Iitlahti) 1102

Påinain

Michell (Kaipola) 1103

Pärnuin

Olof (Tunnila) 1107

Pölläin

Grels (Tunnila) 1107

Påhl (Partala) 1105

RAlkuun

Rahkon

(Ruokoniemi) 1106

Repoin

Matts (Hasula) 1102

Ruotin

Petter (Ruottila) 1106

Ryhäin

Brusius (Halttula) 1102

Pähr (Halttula) 1102

SAlkuun

Saickoin

Matts (Tannila) 1107

Sallin

Anna (Mäntynen) 1105

Michell (Mäntynen) 1105

Saukoin

Thomas (Ruottila) 1106

Simoin

Påhl (Pappila) 1108

Sipin

Anders (Sipilä) 1106

Cnuth (Sipilä) 1106

Margareta (Sipilä) 1106

Olof (Sipilä) 1106

Strolman

(Tannila) 1107

Sunnain

Hindrich (Rahkolantaipale) 1106

Jacob (Rahkolantaipale) 1106

Såikain

Erich (Pappila) 1108

Hend: (Kaitainen) 1103

Hendrich (Rauhaniemi) 1105

Matts (Rauhaniemi) 1105

Säppäin

Anders (Seppälä) 1106

TAlkuun

Tarfwoin

Johan (Ruokoniemi) 1106

Olof (Ruokoniemi) 1106

Tijain

Johan (Kaipola) 1103

Jöran (Auvila) 1102

Lars (Auvila) 1102

Påhl (Auvila) 1102

Tirråin

Petter (Kammola) 1103

Turuin

Anders (Eerikkälä) 1102

Jacob (Mäntynen) 1104

VWAlkuun

Waldoin

Påhl (Lohilahti) 1104

Warsa

Anders (Pulkkila) 1105

Hendrich (Pulkkila) 1105

Johan (Pulkkila) 1105

Wihawain

Anders (Kammola) 1103

Matts (Kaipola) 1103

Matts (Kammola) 1103

Olof (Kammola) 1103

Petter (Sulkava) 1106

Wunulain

And. (Leipämäki) 1104

Wäjäläin

Tom (Mäntynen) 1104

Wässein

Matts (Mäntynen) 1105

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 202 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021