AlkuSavon maakirjatJuvan pitäjä1635 → Nimihakemisto

Juva maakirja 1635

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitetun maakirjan sivuihin.


-  A  B  C  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y  muut 
 -  A  B  C  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y  muut

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Matzsson (Worenma T:d) 112B

Anders Ollsson (Ryttere) 114B

Bernt Mårtenssonn (Ryttere) 114B

Grels Hartuichsson (Knechte Befähle) 115A

Hinrich Erichson (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Johan Mårthensson ( ) 111A

Jören Bengtssonn (Ryttere) 114B

Lars Andersson (Ryttere) 114B

Lars Martini (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Lars Monsson (Koickala Fierding) 113A

Lars Urbanssonn (Knechte Befähle) 115A

Madz (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Nils Peerss:n (Ryttere) 114B

Oluf Monssonn (Ryttere) 114A

Peder Larssonn (Ryttere) 114A

Peder Sigfridsson (Koickala Fierding) 113B

Thomas (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Tönne Matzsson (Koickala Fierding) 113B

Tönne Mårtensson (Ryttere) 114A

AAlkuun

Achtinen

Nills (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Afuinen

Matz (Koickala Fierding) 113A

Peer Philpusson (Koickala Fierding) 113A

Ahonen

Anders (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Hinrich (Ryttere) 114B

Phillpus (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Awujnen

Anders (Ryttere) 114A

Axill (Ryttere) 114A

Eshill (Ryttere) 114A

Pauell (Ryttere) 114A

BAlkuun

Bengtinen

Matz (Koickala Fierding) 113A

Pauell (Ryttere) 114B

CAlkuun

Caipanen

Jöns (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Lars (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Pauell (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Rossi (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Simon (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Caipiain

Rossi (Pexämä) 111B

Callinen

Matz (Ryttere) 114B

Cankuinen

Peder (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Carialain

Anders (Hetais T) 111A

Michell (Mawes) 112A

Caukonen

Peder (Worenma T:d) 112A

Caupin

Thomas (Pexämä) 111B

Caupinen

Oluf (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Rossi (Pexämä) 111B

Stafan (Koickala Fierding) 113B

Cauppinen

Lars (Worenma T:d) 112A

Clemettinen

___ (Jorois Fierding) 110B

Colemain

Anders (Jorois Fierding) 110B

Hinrich (Hetais T) 111A

Lars (Jorois Fierding) 110B, ( ) 110B

Matz (Jorois Fierding) 110B

Nills ( ) 110B

Pawell ( ) 110B

Continen

Simon (Hetais T) 111A

Cosmanen

Eshill (Koickala Fierding) 113B

Grells (Koickala Fierding) 113B

Jöns (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A, (Koickala Fierding) 113B

Lars (Koickala Fierding) 113B

Peder (Worenma T:d) 112B, (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Peer Jönss:n (Worenma T:d) 112B

Stafan (Koickala Fierding) 113B

Cuckonen

Lars (Worenma T:d) 112A

HAlkuun

Haikara

Jöns Per:n (Koickala Fierding) 113B

Halinen

Nills (Ryttere) 114B

Hallikain

Oluf Larss:n (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Oluf Oll:n (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Oluf Pål:n (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Halonen

Hans (Hetais T) 111A

Jöns M:t (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Jöns Per:n (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Knut (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Michell (Koickala Fierding) 113A

Michill (Hetais T) 111A

Peer Matzss:n (Ryttere) 114B

Hamunen

Hans (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Jacob (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Hapio

Anders (Ryttere) 114A

Hatzonen

Heming (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Henrich (Worenma T:d) 112B

Michell (Worenma T:d) 112B

Heilain

Oluf Pal:n (Ryttere) 114B

Heinonen

Johan Lar:n (Jacob Nazakens Frellsse) 113B

Lars (Jacob Nazakens Frellsse) 113B

Nills (Koickala Fierding) 113B

Oluf (Koickala Fierding) 113B

Simon (Koickala Fierding) 113B

Heiskain

Grells ( ) 111A

Hemelein

Hinrich (Koickala Fierding) 113B

Jöns (Koickala Fierding) 113B

Hemmin

Matz (Pexämä) 111B

Hennin

Lars L:n (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Pauell (Hetais T) 111A

Henninen

Oluff (Koickala Fierding) 113B

Peder (Ryttere) 114B

Herkenen

Jacob (Ryttere) 114B

Oluff (Ryttere) 114A

Peder (Ryttere) 114B

Hilldunen

Oluf (Pexämä) 111B

Hiruoinen

Frantz (Worenma T:d) 112A

Matz (Worenma T:d) 112A

Hotokain

Anders (Worenma T:d) 112A

Huckainen

Marcus ( ) 110B

Hullckonen

Anders (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Hullkoinen

Ihanus (Hetais T) 111A

Hurskainen

Dauidh (Pexämä) 111B

Lars (Pexämä) 111B

Matz (Pexämä) 111B

Nills (Pexämä) 111B

Oluf Pal:n (Pexämä) 111B

Hurskanen

Peder (Hetais T) 111A

Huttunen

Jöns (Jacob Nazakens Frellsse) 113B

Matz (Ryttere) 114B

Hyfuönen

Knuth ( ) 111A

Pawell (Jorois Fierding) 110B

Hynninen

Hans ( ) 110B

Lars ( ) 110B

Hyttinen

Oluf (Jorois Fierding) 110B

Hywönen

Peer Larss:n (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Häckinen

Anders (Pexämä) 111B

Oluf (Pexämä) 111B

Pauell (Pexämä) 111B

Hämelein

Thomas (Ryttere) 114A

Hämälein

Madz (Jorois Fierding) 110B

Hänninen

Peder (Koickala Fierding) 113B

Härkein

Hinrich (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Härkenen

Johan (Ryttere) 114B

Härkönen

Eshill (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Pauell (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Peder (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Häyryin

Hinrich (Ryttere) 115A

Häyrynen

Michell ( ) 111A

Wijsa (Pexämä) 111B

IAlkuun

Ihalain

And (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Anders N:n (Knechte Befähle) 115A

Ikonen

Eskill (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Jöns (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Lars (Koickala Fierding) 113B

Peder (Worenma T:d) 112A

Illmar

Anders (Ryttere) 114B

Immonen

Jöns (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Oluf (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Zacharias (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Inginen

Hans (Ryttere) 114B

Matz (Koickala Fierding) 113B

JAlkuun

Janhuinen

Nills (Mawes) 112A

Janhunen

Oluf (Mawes) 111B

Jarainen

Oluf (Worenma T:d) 112B

Jaranen

Pauell (Worenma T:d) 112B

Jutinen

Anders (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Jäppinen

Axell (Hetais T) 111A

Erich (Hetais T) 111A

Lars (Hetais T) 111A

Peder (Hetais T) 111A

KAlkuun

Kackinen

Knut (Hetais T) 111A

Kackoin

Ihanus (Hetais T) 111A

Kallinen

Matz (Koickala Fierding) 113B

Karhunen

Oluf (Hetais T) 111A

Karkonen

Dominicus (Hetais T) 111A

Kechkein

Pafuell (Pexämä) 111B

Keistinen

Oluf N:n (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Kemilain

Eshill (Koickala Fierding) 113A

Keruinen

Erich (Mawes) 111B

Oluf (Worenma T:d) 112B

Kerwinen

Oluf (Knechte Befähle) 115A

Kesse

Pååll Ol:n (Worenma T:d) 112A

Kettu

Anders Per:n (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Matz (Koickala Fierding) 113B

Peder (Koickala Fierding) 113B

Peer And:n (Koickala Fierding) 113B

Kietäuein

Sigfridh (Worenma T:d) 112A

Kijshinen

Cosma (Ryttere) 114B

Gorgonius (Ryttere) 114B

Hinrich And:n (Ryttere) 114B

Lucas (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Michill (Ryttere) 114A

Nills Mich:n (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Nills Ol:n (Ryttere) 114B

Oluf (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

___ (Jorois Fierding) 110B

Kilponen

Jöns (Hetais T) 111A

Kinnu

Peder (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Kishinen

Hinrich (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Kitunen

Jacob (Ryttere) 114A

Kohonen

Oluf (Jorois Fierding) 110B

Phillpus (Jorois Fierding) 110B

Koickalain

Hans (Mawes) 111B

Kuckoinen

Erich (Hetais T) 111A

Kuckonen

Hans (Hetais T) 111A

Kuiualainen

Stafan (Mawes) 112A

Kumbulainen

Peder ( ) 111A

Kuockanen

Peder (Jorois Fierding) 110B

Kurikain

Anders (Mawes) 112A

Michill (Knechte Befähle) 115A

Peder (Mawes) 112A

Kyllönen

Matz (Knechte Befähle) 115A

Kärkeinen

Oluf (Hetais T) 111A

Kärri

Peer Mårthenss (Jorois Fierding) 110B

LAlkuun

Lajtiain

Hemmingh (Hetais T) 111A

Pauell (Hetais T) 111A

Peer L:n (Knechte Befähle) 115A

Lakonen

Lars (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Lamain

Anders Hinrich:n (Ryttere) 115A

Lars (Ryttere) 114B

Lamanen

Anders (Koickala Fierding) 113A

Hans (Koickala Fierding) 113A

Mogns (Koickala Fierding) 113A

Lambanen

Lars Per:n (Ryttere) 114B

Michell (Worenma T:d) 112A

Mårten (Worenma T:d) 112A

Peder (Ryttere) 114B

Lappalain

Henrich (Hetais T) 111A

Lapuetelein

Bertill (Jorois Fierding) 110B

Peder (Jorois Fierding) 110B

Laukanen

Erich (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Launiain

Peder (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Lautiain

Lars (Ryttere) 115A

Lehikonen

Johan (Ryttere) 114A

Pal (Hetais T) 111A

Leinonen

Jöns (Worenma T:d) 112A

Peder (Worenma T:d) 112A

Leshinen

Grels (Ryttere) 114B

Johan (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Jöns And:n (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Jöran (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Matz (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Wijsa (Jacob Nazakens Frellsse) 113B

Leskinen

Jöns (Hetais T) 111A

Lewonen

Jöns (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Oluff (Jorois Fierding) 110B

Pawell (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Lijkanen

Pawell (Pexämä) 111B

Lindu

Thomas (Pexämä) 111B

Lipponen

Erich (Jorois Fierding) 110B

Lomanen

Oluf (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Lopio

Michell (Worenma T:d) 112B

Loustinen

Hokon (Ryttere) 115A

Luckonen

Gabriell (Jorois Fierding) 110B

Lytinen

Jöns (Jorois Fierding) 110B

Nills (Jorois Fierding) 110B

Låmanen

Lars (Worenma T:d) 112B

MAlkuun

Maranen

Pauell (Koickala Fierding) 113A, (Ryttere) 114B

Mardikainen

Lars Ol:n (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Markanen

Eskill (Hetais T) 111A

Pauell (Hetais T) 111A

Martikain

Oluf (Worenma T:d) 112B

Martin

Pawel (Koickala Fierding) 113A

Martinen

Anders (Koickala Fierding) 113B

Bengt (Koickala Fierding) 113A

Jöns (Koickala Fierding) 113B

Matz (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Michil (Knechte Befähle) 115A

Sigfridh (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B, (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Matikain

Michell (Mawes) 112A

Matilain

Michell (Worenma T:d) 112A

Peer (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Matilainen

Anders (Ryttere) 114B

Matz ( ) 110B

Maukunen

Cnuth (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Miettunen

Pauell (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Mondonen

Nills (Mawes) 111B

Peer (Mawes) 111B

Mullckain

Lars (Worenma T:d) 112A

Oluf (Worenma T:d) 112A

Pauell (Worenma T:d) 112A

Mustonen

Nills (Pexämä) 111B

Peder (Hetais T) 111A

Thomas (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Muttulain

Gabriel (Ryttere) 114B

NAlkuun

Narinen

Hinrich (Koickala Fierding) 113A

Jöns M:t (Koickala Fierding) 113A

Lars (Koickala Fierding) 113A

Madz Thom:n (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Simon (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Thomas (Worenma T:d) 112A

Nazaken

Fredrich (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Neula

Pauell (Koickala Fierding) 113B

Nijronen

Pawell (Jorois Fierding) 110B

Nikulain

Matz (Worenma T:d) 112A

Nissinen

Mårthen (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Peder (Ryttere) 115A

Peer Perss:n (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Noponen

Peder (Jacob Nazakens Frellsse) 113B

Nousiainen

Lars (Worenma T:d) 112B

Nullponen

Lars (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Mårten (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Nutinen

Phillpus (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Nysenen

Hinrich (Pexämä) 111B

Lars (Hetais T) 111A, (Pexämä) 111B

Pauell (Pexämä) 111B

Peer (Hetais T) 111A

Näringh

Caupi (Worenma T:d) 112A

Jöns (Worenma T:d) 112A

Nösenen

Peder (Pexämä) 111B

OAlkuun

Oinonen

Matz (Ryttere) 115A

Ojnonen

Lars Matzss:n (Mawes) 112A

Lars Pal:n (Mawes) 112A

Pauell (Mawes) 112A

Ojtinen

Lars Per:n (Knechte Befähle) 115A

Ollikain

Anders (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Hinrich (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Ollikainen

Pauell (Worenma T:d) 112A

Oranen

Pall (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Peder (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

PAlkuun

Paiainen

Peder (Jorois Fierding) 110B

Peer (Pexämä) 111B

Stafan (Jorois Fierding) 110B

Paianen

Oluf (Hetais T) 111A

Pallonen

Thomas (Worenma T:d) 112B

Panonen

Peder (Jorois Fierding) 110B

Parckonen

Peder (Worenma T:d) 112B

Pardainen

Peder (Ryttere) 114B

Pardanen

Hinrich (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Hinrich M:t (Ryttere) 114B

Jöns (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A, (Knechte Befähle) 115A

Pardonen

Anders (Ryttere) 114B

Pasonen

Lars Per:n (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Patolain

Thomas (Knechte Befähle) 115A

Pedikainen

Jöns (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Pekurin

Lars (Worenma T:d) 112A

Pekurinen

Oluf (Koickala Fierding) 113B

Pauell (Koickala Fierding) 113B

Pelginen

Hinrich (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B, (Ryttere) 114B

Penna

Pauell (Worenma T:d) 112B

Pernenen

Grells (Ryttere) 114B

Matz (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Peer Ol:n (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Pijck

Nills (Ryttere) 114B

Pishonen

Anders (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Pispainen

Jönss (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Oluf (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Prysman

Hinrich (Hetais T) 111A

Pudkoinen

Lars (Knechte Befähle) 115A

Puhakain

Johan (Koickala Fierding) 113B

Matz (Koickala Fierding) 113B

Pool (Worenma T:d) 112A

Pulliainen

Jöns (Mawes) 112A

Pauell (Mawes) 112A

Purhonen

Lars L:n (Ryttere) 114B

Michell (Worenma T:d) 112B

Puruinen

Hinrich (Hetais T) 111A

Pwnnoin?

Hinrich (Knechte Befähle) 115A

Pöndin

Stafan (Koickala Fierding) 113A

Pöröinen

Lars (Hetais T) 111A

Pöxenen

Hinrich (Worenma T:d) 112B

Matz (Worenma T:d) 112B

Pöyhenen

Anders (Worenma T:d) 112A

Eskill (Worenma T:d) 112A

RAlkuun

Rasanen

Peder (Jacob Nazakens Frellsse) 113B

Raska

Anders (Mawes) 111B

Rastonen

Hans (Jacob Nazakens Frellsse) 113B

Jöns (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Nills (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Oluf (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Oluff Pal:n (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Pauell (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

Peder (Jacob Nazakens Frellsse) 113B

Raticka

Stafan (Pexämä) 111B

Rautaparda

Oluf (Jorois Fierding) 110B

Rautiain

Hans (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Rissain

Jöns (Worenma T:d) 112A

Rissanen

Hinrich (Hetais T) 111A

Jöns (Hetais T) 111A

Rokolainen

Anders (Koickala Fierding) 113B

Rongain

Hinrich (Ryttere) 114B

Oluf Erichss:n (Ryttere) 114B

Oluf Mårtenss:n (Ryttere) 114B

Ronganen

Erich Erich:n (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Per Mårt: (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Ryssenen

Eshill (Jorois Fierding) 110B

Hans (Jorois Fierding) 110B

Rååttinen

Hans (Ryttere) 114B

Pauell (Ryttere) 114B

SAlkuun

Sikain

Hinrich (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Sikanen

Matz (Hetais T) 111A, (Pexämä) 111B

Peder (Worenma T:d) 112B

Stafan (Pexämä) 111B

Smedh

Jöns (Ryttere) 114B

Sopanen

Hinrich (Jacob Nazakens Frellsse) 113B

Johan (Jacob Nazakens Frellsse) 113B

Sorionen

Lars (Knechte Befähle) 115A

Sormuin

Lars (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Peer (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Sormunen

Matz (Jorois Fierding) 110B

Peder (Hetais T) 111A

Stafan (Hetais T) 111A

Suhonen

Oluff (Mawes) 112A

Pauell (Mawes) 112A

Suichkoinen

Lars (Mawes) 112A

Sulpo

Oluf (Ryttere) 114B

Sulpo (Wätenen Sulpo)

Oluf (Ryttere) 114B

Summan

Jöns (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Nils (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

TAlkuun

Tackinen

Knuth ( ) 111A

Pauell (Wesicansa Fierding, Caitais T) 111B

Tanninen

Oluf (Pexämä) 111B

Tarkia

Knut (Jorois Fierding) 110B

Simon (Jorois Fierding) 110B

Tarkiain

Anders (Koickala Fierding) 113B

Jöns (Ryttere) 114B

Lars (Koickala Fierding) 113B

Nills (Koickala Fierding) 113B

Oluf (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Tarkiainen

Cosma (Ryttere) 114B

Marcus Per:n (Ryttere) 114B

Tarwainen

Lars Ol:n (Worenma T:d) 112A

Matz (Worenma T:d) 112A

Mårten (Worenma T:d) 112A

Nills Ol:n (Worenma T:d) 112A

Pååll (Worenma T:d) 112A

Pååll Matzss:n (Worenma T:d) 112A

Pååll Ol:n (Worenma T:d) 112A

Tenhunen

Erich ( ) 110B

Lars (Koickala Fierding) 113A

Oluf ( ) 110B, (Mawes) 111B

Oluff (Koickala Fierding) 113A

Peder (Koickala Fierding) 113A

Timonen

Anders ( ) 111A

Toiuakain

Stafan ( ) 111A

Toiwanen

Matz (Knechte Befähle) 115A

Tomber

Oluf (Hetais T) 111A

Tornian

Henrich (Hetais T) 111A

Toronen

Matz (Jorois Fierding) 110B

Tuchkunen

Bengt (Ryttere) 114B

Tukiainen

Peder ( ) 110B

Turakain

Peder (Ryttere) 114B

Turakainen

Oluf (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Turpehinen

Hinrich (Hetais T) 111A

UAlkuun

Ullmanen

Oluf (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Uter__

Eshill (Knechte Befähle) 115A

Utriain

Oluf L:n (Jorois Fierding) 110B

___ (Jorois Fierding) 110B

__der (Jorois Fierding) 110B

VWAlkuun

Wachuoin

Bengt (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Peer (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 113A

Wauchkoin

Pauell (Hetais T) 111A

Thomas (Hetais T) 111A

Wechmoinen

Eshill (Ryttere) 114B

Weijolain

Peder (Ryttere) 114A

Weiseinen

Eshill (Ryttere) 114B

Weneleinen

Anders (Worenma T:d) 112A

Wenälein

Jacob (Knechte Befähle) 115A

Wester

Jacob (Worenma T:d) 112A

Wihauain

Anders (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Madz (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Mårten Sigfr (Jokas Fierdingh, Härkälä T:dh) 112B

Wihonen

Anders (Jorois Fierding) 110B

Nills (Mawes) 111B

Wäisein

Hinrich (Worenma T:d) 112A

Jöns (Worenma T:d) 112A

Lars (Worenma T:d) 112A

Oluff (Worenma T:d) 112A

Wätenen

Hinrich (Ryttere) 114B

Wätenen Sulpo

Oluf (Ryttere) 114B

Wäyryinen

Lars (Jorois Fierding) 110B

YAlkuun

Ylettynen

Pauell (Jacob Nazakens Frellsse) 114A

muutAlkuun

___

Lars (Jorois Fierding) 110B

__sonen

Caupi (Jorois Fierding) 110B

Peder (Jorois Fierding) 110B

 

Tässä luettelossa on 459 nimeä

Sivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021