AlkuSavon maakirjatJuvan pitäjä1640 → Nimihakemisto

Juva maakirja 1640

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitetun maakirjan sivuihin.


-  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW  Y 
 -  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW  Y

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Bengt Bengtson (Ryttare) 133A

Bertill Månson (Ryttare) 132A

Canutus Mathjie (Jåros Tiendh) 130A

Erich Goorgoniuson (Ryttare) 134B

Hendrich Erichson (Ollikala T:dh) 131B

Hendrich Madson (Ryttare) 132A

Jacob Peerson (Ryttare) 133A

Johan Mårthenson (Jåros Tiendh) 130A

Jöns Pålson (Ollikala T:dh) 131B

Jören Bengtson (Ryttare) 133A

Lars Anderson (Ryttare) 135A

Mårthen Sigfredzson (Härkälä T:dh) 134A

Niels Peerson (Ryttare) 133A

Oluf Hanson (Härkälä T:dh) 134A

Oluf Månson (Ryttare) 133B

Oluf Ollson (Wesikansa T:dh) 130B

Peer Larson (Ryttare) 130A

Peer Pålson (Ollikala T:dh) 131B

Peer Sigfredsson (Kåikala T:dh) 132A

Tönne Madsson (Ryttare) 132B

AAlkuun

Ahoinen

Anders (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Hendrich (Ryttare) 132A

Philppus (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Ahtiainen

Hendrich (Wesikansa T:dh) 130B

Nils (Wesikansa T:dh) 130B

Assikainen

Lars (Jåros Tiendh) 129B

Aufuinen

Anders (Ryttare) 133A

Axell (Ryttare) 130A

Jören (Ryttare) 133A

Madz (Maiuala T:dh) 133A

Oluf (Ryttare) 133A

Peer Philpuson (Maiuala T:dh) 133A

Pååll (Maiuala T:dh) 133A

BAlkuun

Bengtinen

Pååll (Ryttare) 133A

CAlkuun

Caipainen

Jöns (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Lars (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Pååll (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Rossj (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Simon (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Caipiainen

Olof (Wesikansa F:g) 116A

Caupin

(Wesikansa F:g) 117A

Thomas Stafanson (Wesikansa T:dh) 130B

Cauppin

Lars Thomasson (Wesikansa F:g) 116B

Matz Staffansson (Wesikansa F:g) 116B

Thomas (Wesikansa F:g) 116B

Cauppinen

Nils Madsson (Wesikansa F:g) 117A

Rossi (Wesikansa F:g) 116B

Rossi Andersson (Wesikansa F:g) 117A

Clemettinen

Niels (Jåros Tiendh) 129B

Colemainen

Matz (Wesikansa F:g) 116A

Oluf (Ollikala T:dh) 131B

Colemmainen

Anders (Jåros Tiendh) 129B

Lars (Jåros Tiendh) 129B, (Jåros Tiendh) 130A

Madz (Jåros Tiendh) 129B

Niels (Jåros Tiendh) 130A

Pååll (Jåros Tiendh) 130A

Condia

Peer (Ryttare) 133A

Continen

Olof (Wesikansa F:g) 116A

Sigfred (Wesikansa F:g) 116A

Copoinen

Peer (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Cossmain

Cossma Grelson (Maiuala T:dh) 133A

Madz (Ollikala T:dh) 131B

Peer (Ollikala T:dh) 131B, (Maiuala T:dh) 133A

Cossmainen

Eskill (Kåikala T:dh) 132A

Jöns (Ollikala T:dh) 131B

Lars (Kåikala T:dh) 132A

Peer (Ollikala T:dh) 131B

Staffan (Maiuala T:dh) 133A

EAlkuun

Eskelinen

Oluf (Jåros Tiendh) 130A

FAlkuun

Fråst

Lars Henderson (Kåikala T:dh) 132A

HAlkuun

Haikara

Jöns (Kåikala T:dh) 132A

Halikain

Olf Olson (Wesikansa T:dh) 130B

Oluf Pålson (Wesikansa T:dh) 130B

Haloin

Hans (Wesikansa F:g) 116A

Haloinen

Jöns (Ryttare) 135A

Knut (Härkälä T:dh) 134A

Michell (Wesikansa F:g) 116A

Michill (Kåikala T:dh) 132A, (Ryttare) 134B

Niels (Ryttare) 134B

Hamuinen

Hans (Ollikala T:dh) 131A, (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Jacob (Ollikala T:dh) 131A

Oluf (Maiuala T:dh) 133A

Hatzoin

Lars Michellson (Ollikala T:dh) 131B

Michell (Ollikala T:dh) 131B

Hatzoinen

Hemming (Ollikala T:dh) 131A

Heinoinen

Niels (Kåikala T:dh) 132B

Oluf (Kåikala T:dh) 132B

Simån (Kåikala T:dh) 132B

Heiskainen

Grels (Jåros Tiendh) 129B

Lars (Jåros Tiendh) 130A

Hejlainen

Oluf (Ryttare) 133B

Hemeleinen

Jöns (Maiuala T:dh) 133A

Herköinen

Peer (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Pååll (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Herrain

Hendrih (Wesikansa F:g) 116B

Hilduinen

Oluf (Wesikansa F:g) 117A

Hipsa

Jören (Wesikansa F:g) 117A

Hirfuoinen

Frantz (Wårenma T:dh) 131A

Madz (Wårenma T:dh) 131A

Huckainen

Markus (Jåros Tiendh) 129B

Hulckoin

Lars (Wesikansa F:g) 116A

Hulckoinen

Lars (Wesikansa F:g) 117A

Hulkoinen

Anders (Härkälä T:dh) 134B

Hurskain

Anders Larsson (Wesikansa F:g) 117A

Johan (Wesikansa F:g) 117A

Lars Nillsson (Wesikansa F:g) 117A

Matz (Wesikansa F:g) 117A

Olof Peersson (Wesikansa F:g) 117A

Hurskainen

Oluf Larson (Ryttare) 130B

Huttuinen

Hans (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Hyfuöin

Michell Larson (Jåros Tiendh) 130A

Hyfuöinen

Knut (Jåros Tiendh) 130A

Oluf (Härkälä T:dh) 134A

Pååll (Jåros Tiendh) 129B

Hynninen

Hans (Jåros Tiendh) 129B

Lars (Jåros Tiendh) 129B

Hyttinen

Oluf (Jåros Tiendh) 129B

Håtakain

Jacob (Wesikansa F:g) 117A

Häckin

Anders (Wesikansa F:g) 117A

Jacob (Wesikansa F:g) 117A

Lars Madsson (Wesikansa F:g) 117B

Olof (Wesikansa F:g) 117A

Peer Staffansson (Wesikansa F:g) 117B

Hämalain

Lars Thomason (Ryttare) 134B

Hämäläin

Jöns Månson (Maiuala T:dh) 133A

Knut Hanson (Maiuala T:dh) 133A

Lars Peerson (Kåikala T:dh) 132B

Madz (Jåros Tiendh) 129B

Hämäläinen

Jöns (Ollikala T:dh) 131B

Hänninen

Lars Larson (Ollikala T:dh) 131B

Peer (Wesikansa F:g) 116A

Pååll (Wesikansa F:g) 116A

Härkoinen

Jöns (Ryttare) 133A

Härköinen

Eskill (Härkälä T:dh) 134A

Jacob (Ryttare) 134B

Madz (Ryttare) 134B

Thomas (Ryttare) 134B

Härköuian

Pååll (Härkälä T:dh) 134B

Häyryinen

Hendrich (Wesikansa T:dh) 130B

Michell (Jåros Tiendh) 130A

Häyrynen

Hendrich (Ryttare) 130B

Wijsa (Wesikansa T:dh) 130B

Hörkäinen

Hendrich (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

IAlkuun

Ickoin

Eskill (Wesikansa F:g) 116B

Ihalainen

Anders (Ollikala T:dh) 131A

Ikoinen

Thomas (Kåikala T:dh) 132A

Illmar

Anders (Ryttare) 133A

Immoin

Berent (Härkälä T:dh) 134A

Olof (Härkälä T:dh) 134A

Immoinen

Jöns (Härkälä T:dh) 134A

Inginen

Hans (Maiuala T:dh) 133A

JAlkuun

Janhoinen

Nils (Wesikansa F:g) 117B

Janhuinen

Gregor (Wesikansa F:g) 117B

Hendrih (Wesikansa F:g) 117B

Matz (Wesikansa F:g) 117B

Peer Michelsson (Wesikansa F:g) 117B

Jarain

Pååll (Ollikala T:dh) 131B

Juutinen

Anders (Wesikansa T:dh) 130B

Oluf (Wesikansa T:dh) 130B

Jäppinen

Axell (Wesikansa F:g) 116A

Jacob (Wesikansa F:g) 116A

Lars Peersson (Wesikansa F:g) 116A

KAlkuun

Kallin

Madz (Ryttare) 133A

Kallinen

Madz Henderson (Maiuala T:dh) 133A

Karfuinen

Jöns Peerson (Härkälä T:dh) 134A

Karhuinen

Olof (Wesikansa F:g) 116B

Karialain

Anders (Wesikansa F:g) 116B

Pååll (Wesikansa F:g) 116B

Kemilein

Eskill (Kåikala T:dh) 132A

Kerckoin

Dominicus (Wesikansa F:g) 116B

Kerfuinen

Erich (Wesikansa F:g) 117B

Oluf (Ollikala T:dh) 131B

Kerrj

Peer Mårthenson (Jåros Tiendh) 129B

Kessi

Pååll (Wesikansa F:g) 117A

Kessj

Oluf Nilson (Ollikala T:dh) 131B

Kettuin

Anders Peerson (Kåikala T:dh) 132A

Madz Peerson (Kåikala T:dh) 132A

Peer Peerson (Kåikala T:dh) 132A

Kietewein

Sigfred (Wesikansa F:g) 117A

Kijskinen

Anders (Härkälä T:dh) 134B

Anders Henderson (Ryttare) 134B

Bertill (Ryttare) 135A

Erich (Härkälä T:dh) 134B

Hendrich (Härkälä T:dh) 134A

Madz (Jåros Tiendh) 129B

Niels (Ryttare) 134B

Philpus (Ryttare) 135A

Pååll Lukason (Härkälä T:dh) 134B

Simon (Kåikala T:dh) 132B

Kijskinen (Kupsa Kijskinen)

Anders (Härkälä T:dh) 134B

Kilpoinen

Jöns (Wesikansa F:g) 116A

Kinnuinen

Arfwedh (Kåikala T:dh) 132B

Peer (Härkälä T:dh) 134A

Knutinen

Knut (Wesikansa F:g) 116B

Kuckoin

Erich (Wesikansa F:g) 116B

Jöns (Wesikansa F:g) 117A

Kuckoinen

Pååll (Wesikansa F:g) 117A

Kuifualain

Staffan (Wesikansa F:g) 117B

Kuifualainen

Oluf (Kåikala T:dh) 132B

Pål Peersson (Wesikansa F:g) 117B

Kumbulainen

Peer (Jåros Tiendh) 130A

Kupsa Kijskinen

Anders (Härkälä T:dh) 134B

Kurikain

Peer (Wårenma T:dh) 131A

Pååll (Wesikansa F:g) 117A

Kuåkainen

Peer (Jåros Tiendh) 129B

Kåckoinen

Jören Larson (Jåros Tiendh) 129B

Kähköin

Pååll (Wesikansa T:dh) 130B

Kärckeinen

Anders (Wesikansa F:g) 116A

Olof (Wesikansa F:g) 116A

LAlkuun

Laijtiain

Heming (Wesikansa F:g) 116B

Lars (Wesikansa F:g) 116B

Pååll (Wesikansa F:g) 116B

Lajuinen

Peer (Härkälä T:dh) 134B

Lamainen

Lars (Ryttare) 134B

Lambain

Jöns Michelson (Wårenma T:dh) 131A

Lars Peerson (Ryttare) 132A

Michel (Wårenma T:dh) 131A

Mårthen (Wårenma T:dh) 131A

Pååll Peerson (Wårenma T:dh) 131A

Lambainen

Peer (Ryttare) 132A

Lambinen

Peer (Ollikala T:dh) 131B

Lanain

Erich (Jåros Tiendh) 130A

Lappalain

Hendrih (Wesikansa F:g) 116B

Pååll (Wesikansa F:g) 116B

Lapweteläin

Bertill (Jåros Tiendh) 129B

Peer (Jåros Tiendh) 129B

Laukain

Erich (Ryttare) 134B

Lautiainen

Peer (Ryttare) 132B

Lefuoinen

Jöns (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Lars (Jåros Tiendh) 129B

Oluf (Jåros Tiendh) 129B

Pål (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Pååll (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Lehikoinen

Pååll (Wesikansa F:g) 116A

Lehikuinen

Madz (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Leinoinen

Jöns (Wårenma T:dh) 131A

Leinojnen

Jöns (Kåikala T:dh) 132B

Lejnoinen

Johan (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Lars (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Peer (Wårenma T:dh) 131A

Lengin

Per (Mausi och Wesikansa T:dh) 131A

Leskinen

Johan (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Johann (Wesikansa F:g) 116A

Jöns (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Jören (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Madz (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Wijsa (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Lewäinen

Staffan (Wesikansa F:g) 116A

Linduinen

Peer (Wesikansa F:g) 116B

Lippoinen

Erich (Jåros Tiendh) 129B

Thomas (Wesikansa F:g) 116A

Liutinen

Nils (Wesikansa F:g) 116A

Loustinen

Lars Nilson (Jåros Tiendh) 130A

Lukoin

Christier Larsson (Wesikansa F:g) 116B

Lukoinen

Gabriell (Jåros Tiendh) 129B

Lutoinen

Anders (Ryttare) 134B

Luåmalainen

Oluf (Kåikala T:dh) 132B

Lydikein

Michell (Wesikansa F:g) 116A

Lytinen

Jöns (Jåros Tiendh) 129B

Låpå

Michell (Ollikala T:dh) 131B

MAlkuun

Marain

Måns Person (Kåikala T:dh) 132B

Marainen

Måns (Ryttare) 133A

Marckain

Eskill (Wesikansa F:g) 116B

Peer (Wesikansa F:g) 116B

Mardikain

Peer Ollson (Ollikala T:dh) 131B

Mardikainen

Bengt (Kåikala T:dh) 132B

Lars (Ollikala T:dh) 131B

Martikain

Eskill (Kåikala T:dh) 132B

Martti

Madz (Härkälä T:dh) 134A

Marttin

Peer (Ollikala T:dh) 131B

Sigfred (Ollikala T:dh) 131B

Marttinen

Anders (Kåikala T:dh) 132B

Erich (Kåikala T:dh) 132A

Lars (Ollikala T:dh) 131B

Pååll (Kåikala T:dh) 132B

Matilain

Michell (Wesikansa F:g) 117A

Matilainen

Madz (Jåros Tiendh) 130A

Maukunen

Knut (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Mieloinen

Niels (Kåikala T:dh) 132B

Mondoinen

Nils (Mausi och Wesikansa T:dh) 131A

Peer (Mausi och Wesikansa T:dh) 130B

Mulchoinen

Lars (Wesikansa F:g) 117A

Mulkoin

Pååll Pållsson (Wesikansa F:g) 117A

Mustoinen

Nils (Wesikansa F:g) 117B

Pååll (Wesikansa F:g) 116B

Thomas (Ollikala T:dh) 131A

Muttuinen

Pååll (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Muttulainen

Abraham (Ryttare) 132A

Mäkäröin

Anders (Wesikansa F:g) 117B

Mängj

Oluf (Jåros Tiendh) 130A

Mängj (Rautapardain Mängj)

Oluf (Jåros Tiendh) 130A

NAlkuun

Narin

Anders Thomason (Wårenma T:dh) 131A

Thomas (Wårenma T:dh) 131A

Narinen

Jöns (Kåikala T:dh) 132A

Madz Thomason (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Simån (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Nasaken

Frederich (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Neringin

Cauppi (Ollikala T:dh) 131B

Nijrainen

Pååll (Jåros Tiendh) 129B

Nikulain

Matz (Wesikansa F:g) 117A

Nissinen

Jöran (Wesikansa T:dh) 130A

Lars (Ryttare) 130B

Mårthen (Wesikansa T:dh) 130A

Peer (Wesikansa T:dh) 130A

Nousiainen

Lars (Ollikala T:dh) 131B

Nulpoinen

Anders (Ryttare) 132A

Nulpåin

Mårthen (Ollikala T:dh) 131A

Nutinen

Philipus (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Nyssöin

Jöns (Wesikansa F:g) 116A

Nyssöinen

Lars (Wesikansa F:g) 116A

Peer (Wesikansa F:g) 116B

Nysäinen

Hendrich (Mausi och Wesikansa T:dh) 130B

Lars (Mausi och Wesikansa T:dh) 130B

Pååll (Mausi och Wesikansa T:dh) 130B

Näringh

Johan Bertilson (Ryttare) 132A

OAlkuun

Oinoin

Matz (Wesikansa T:dh) 130B

Oittin

Lars (Wesikansa F:g) 116B

Ojnoin

Lars Pålson (Wesikansa T:dh) 130B

Ojnoinen

Lars Madson (Ryttare) 130B

Madz (Ryttare) 130B

Ojrainen

Pååll Person (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Olckoin

Jören (Wesikansa F:g) 116A

Olkoinen

Rassmus (Härkälä T:dh) 134B

Ollikain

Pååll (Wesikansa F:g) 117A

Ollikainen

Anders (Ollikala T:dh) 131A

Hendrich (Ollikala T:dh) 131A

PAlkuun

Paijain

Peer (Wesikansa F:g) 116B

Pajainen

Hendrich (Ollikala T:dh) 131B

Madz (Ollikala T:dh) 131B

Oluf (Jåros Tiendh) 129B

Peer (Jåros Tiendh) 129B, (Ollikala T:dh) 131B

Stafan (Jåros Tiendh) 129B

Pajan

Per (Jåros Tiendh) 129B

Palloin

Pååll (Wesikansa F:g) 116B

Thomas (Wesikansa F:g) 116B

Pannoinen

Pååll (Ollikala T:dh) 131B

Panoinen

Peer (Jåros Tiendh) 130A

Parckoin

Peer Larsson (Wesikansa F:g) 117B

Pardainen

Anders (Ollikala T:dh) 131B

Hendrich (Härkälä T:dh) 134A

Jöns (Ollikala T:dh) 131B

Peer (Ryttare) 132A

Pasainen

Caupi Peerson (Jåros Tiendh) 129B

Pasoinen

Lars (Ollikala T:dh) 131B

Patalain

Anders (Ollikala T:dh) 131A

Patalain Smedh

Thomas (Ollikala T:dh) 131B

Pedikäinen

Jöns (Ollikala T:dh) 131A

Pekurinen

Lars (Wårenma T:dh) 131A

Mårthen (Maiuala T:dh) 133A

Peer (Wårenma T:dh) 131A, (Maiuala T:dh) 133A

Pelkinen

Anders (Härkälä T:dh) 134B

Hendrich (Härkälä T:dh) 134B

Lars (Härkälä T:dh) 134B

Pijkj

Niels (Ryttare) 132A

Pijspainen

Jöns (Wesikansa T:dh) 130B

Peer (Wesikansa T:dh) 130B

Piskoinen

Anders (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Pryssman

Hendrich (Jåros Tiendh) 130A

Puhakainen

Madz (Kåikala T:dh) 132A

Pååll (Wesikansa F:g) 117A

Pulliain

Erich (Wesikansa F:g) 117B

Pååll (Wesikansa F:g) 117B

Pundain

Hendrih Jöransson (Wesikansa F:g) 116B

Purhoinen

Lars (Ryttare) 132B

Michill (Ollikala T:dh) 131B

Oluf (Kåikala T:dh) 132B

Peer Larson (Ryttare) 132B

Putkinen

Hendrich (Ollikala T:dh) 131B

Putkoin

Peer (Wesikansa F:g) 116B

Puurin

Lars (Wesikansa F:g) 116B

Peer (Wesikansa F:g) 116B

Puuroin

Pååll (Wesikansa F:g) 117A

Pärnäinen

Madz Peerson (Härkälä T:dh) 134A

Pöndinen

Lars (Kåikala T:dh) 132A

Pöroin

Lars (Wesikansa F:g) 116B

Pöyhöin

Lars L: (Wårenma T:dh) 131A

Pöyhöinen

Anders (Wårenma T:dh) 131A

Eskill (Wårenma T:dh) 131A

RAlkuun

Raaska

Anders (Mausi och Wesikansa T:dh) 130B

Randoinen

Erich (Kåikala T:dh) 132B

Rasainen

Jöns (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Niels (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Oluf (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Oluf Pålson (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Peer (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Pååll (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Raska

Silfuester (Mausi och Wesikansa T:dh) 130B

Rastinen

Hans (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Rautaparda

Arfwed (Wesikansa F:g) 117B

Rautapardain

Olof (Jåros Tiendh) 129B

Stafan (Jåros Tiendh) 129B

Rautapardain Mängj

Oluf (Jåros Tiendh) 130A

Rautiain

Matz Nillsson (Wesikansa F:g) 116B

Rautiainen

Hans (Härkälä T:dh) 134B

Rimppi

Lars (Ollikala T:dh) 131B

Madz (Kåikala T:dh) 132B

Rissainen

Jöns (Wesikansa F:g) 116A

Niels (Ollikala T:dh) 131B

Rostinen

Peer (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Rysse

Eskill (Jåros Tiendh) 129B

Hans (Jåros Tiendh) 129B

Ryttköinen

Lars (Mausi och Wesikansa T:dh) 130B

Råkolainen

Anders (Maiuala T:dh) 133A

Rångainen

Erich (Härkälä T:dh) 134A

Hendrich (Ryttare) 134B

Mårthen (Ryttare) 134B

Pååll (Ryttare) 134B

Råpoin

Pååll (Wesikansa F:g) 117A

Råtzalainen

Anders (Kåikala T:dh) 132B

Rämöin

Jöns Ollson (Wesikansa F:g) 117B

SAlkuun

Safuolain

Oluf (Kåikala T:dh) 132B

Saijckoin

Eskill (Wesikansa F:g) 116A

Sikain

Jöns Madson (Wesikansa F:g) 116B

Peer (Wesikansa F:g) 116B

Staffan (Wesikansa F:g) 117A

Sikainen

Hendrich (Wesikansa T:dh) 130A

Matz (Wesikansa F:g) 116A

Smedh

Madz Thomason (Ryttare) 132A

Thomas (Ollikala T:dh) 131B

Smedh (Patalain Smedh)

Thomas (Ollikala T:dh) 131B

Sormuinen

Anders (Jåros Tiendh) 129B

Madz (Jåros Tiendh) 129B

Olof (Wesikansa F:g) 116A

Suhoinen

Grels (Mausi och Wesikansa T:dh) 131A

Oluf (Mausi och Wesikansa T:dh) 131A

Pååll Gregorsson (Wesikansa F:g) 116A

Suihkoinen

Lars (Mausi och Wesikansa T:dh) 130B

Summainen

Jöns (Kåikala T:dh) 132B

Niels (Kåikala T:dh) 132B

Såpainen

Hendrich (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Johan (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 133B

Sårmuinen

Lars (Wesikansa T:dh) 130B

Peer (Wesikansa T:dh) 130B

Säckinen

Anders (Jåros Tiendh) 129B

TAlkuun

Tackinen

Pååll (Wesikansa T:dh) 130B

Tajpall

Anders Olsson (Ryttare) 132A

Tanninen

Oluf (Wesikansa T:dh) 130B

Tarfuain

Lars Larsson (Wesikansa F:g) 117A

Matz Larsson (Wesikansa F:g) 117A

Mårten (Wesikansa F:g) 117A

Olof Jönsson (Wesikansa F:g) 117A

Olof Larsson (Wesikansa F:g) 117A

Pååll (Wesikansa F:g) 117A

Pååll Madsson (Wesikansa F:g) 117A

Tarfuinen

Madz (Maiuala T:dh) 133A

Olof (Maiuala T:dh) 133A

Tarfuoinen

Pååll (Wårenma T:dh) 131A

Tarkiainen

Niels (Ryttare) 132A

Oluf (Ollikala T:dh) 131B

Philpus (Ryttare) 133A

Pååll (Ryttare) 133B

Teckinen

Knut (Jåros Tiendh) 130A

Tenhuin

Olof (Wesikansa F:g) 117B

Tenhuinen

Erich (Jåros Tiendh) 129B

Hendrich (Jåros Tiendh) 130A

Lars (Kåikala T:dh) 132B

Oluf (Jåros Tiendh) 130A, (Kåikala T:dh) 132B

Peer (Kåikala T:dh) 132B, (Wesikansa F:g) 116A

Staffan (Kåikala T:dh) 132B

Timoin

Anders (Jåros Tiendh) 130A

Timoinen

Lars (Mausi och Wesikansa T:dh) 130B

Tomberin

Pååll (Wesikansa F:g) 116A

Tornioinen

Hendrich (Jåros Tiendh) 130A

Toufuoin

Staffan (Wesikansa F:g) 116B

Tukiainen

Peer (Jåros Tiendh) 129B

Turakain Tålska

Oluf (Ollikala T:dh) 131A

Turakainen

Peer (Ryttare) 132A

Turkia

Anders (Kåikala T:dh) 132B

Lars (Kåikala T:dh) 132B

Niels (Kåikala T:dh) 132B

Tåifuakain

Stafan (Jåros Tiendh) 130A

Tålska

Oluf (Ollikala T:dh) 131A

Tålska (Turakain Tålska)

Oluf (Ollikala T:dh) 131A

Törröinen

Madz (Jåros Tiendh) 129B

VWAlkuun

Wasara

Peer (Härkälä T:dh) 134B

Wauchkoin

Lars (Wesikansa F:g) 116A

Pååll (Wesikansa F:g) 116B

Thomas (Wesikansa F:g) 116B

Wehmåinen

Eskill (Ryttare) 132A

Weijalainen

Peer (Ryttare) 134B

Weisseinen

Hendrih (Wesikansa F:g) 117A

Lars (Wesikansa F:g) 117A

Peer Peersson (Wesikansa F:g) 117A

Weneläin

Lars (Wesikansa F:g) 117A

Wenäläin

Anders (Ollikala T:dh) 131B

Wepseläin

Lars (Wesikansa F:g) 116B

Wihoinen

Anders (Jåros Tiendh) 129B

Niels (Jåros Tiendh) 130A

Peer Bengtsson (Ollikala T:dh) 131A

Peer Madsson (Härkälä T:dh) 134A

Wisulainen

Lars (Mausi och Wesikansa T:dh) 131A

Wllmainen

Oluf (Ollikala T:dh) 131B

Wtriainen

Olof Larsson (Wesikansa F:g) 116A

Olof Ollsson (Wesikansa F:g) 116A

Peer (Wesikansa F:g) 116A

Wäisäinen

Eskill (Ryttare) 132A

Wänäinen

Peer (Härkälä T:dh) 134A

Wästerinen

Jacob (Ollikala T:dh) 131B

Wätäinen

Hendrich (Ryttare) 135A

Jacob (Kåikala T:dh) 132B

YAlkuun

Ylettyinen

Pååll (Wälb: Jacob Nasakens Frellsse) 134A

Yriänäinen

Erich (Härkälä T:dh) 134A

 

Tässä luettelossa on 502 nimeä

Sivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021