AlkuSavon maakirjatSulkavan pitäjä1640 → Nimihakemisto

Sulkava maakirja 1640

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitetun maakirjan sivuihin.


-  A  C  E  H  K  L  M  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  E  H  K  L  M  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Pardala T:dh) 127A

Anders Madson (Råkoniemi T:dh) 126B

Erich Michillsson (Idelax T:dh) 126A

Hendrich Ollsson (Råkoniemi Tiendh) 125B

Jöran (Idelax T:dh) 126A

Madz Hanson (Råkoniemi T:dh) 126A

Sigfred Monson (Idelax T:dh) 125B

AAlkuun

Ahokas

Peer (Idelax T:dh) 125B

Aufuinen

Erich (Råkoniemi Tiendh) 125B

Hendrich Silfuesterson (Råkoniemi Tiendh) 125B

Johan (Råkoniemi Tiendh) 125B

Autio

Madz (Idelax T:dh) 125B

CAlkuun

Caipainen

Oluf Larson (Idelax T:dh) 125B

Caipoin

Olof (Idelax T:dh) 125B

Caipoinen

Anders (Idelax T:dh) 126A

Lucas Larson (Idelax T:dh) 126A

Oluf Larson (Idelax T:dh) 126A

Cammoin

Jöns Stafanss: (Pardala T:dh) 126B

Cammoinen

Johan Mårthenson (Pardala T:dh) 126B

Jöns Jönson (Pardala T:dh) 126B

Peer Anderson (Pardala T:dh) 126B

Cardin

Hendrich Andson (Råkoniemi T:dh) 126A

Cardinen

Jöns Peerson (Råkoniemi Tiendh) 125B

Lars (Råkoniemi T:dh) 126B

Lars Staffanson (Råkoniemi T:dh) 126A

Madz Larson (Råkoniemi T:dh) 126A

Madz Madsson (Råkoniemi Tiendh) 125B

Michill (Råkoniemi T:dh) 126A

Mons Pålson (Råkoniemi T:dh) 126A

Oluf Peerson (Råkoniemi T:dh) 126B

Peer Peerson (Råkoniemi T:dh) 126B

Coikalain

Oluf (Råkoniemi T:dh) 126B

Condiain

Lars (Pardala T:dh) 126B

Condiainen

Hans (Råkoniemi T:dh) 126B

EAlkuun

Erik

Per (Idelax T:dh) 126A

Påll (Idelax T:dh) 126A

Erikäinen

Lars (Idelax T:dh) 126A

HAlkuun

Hapiainen

Mårthen (Råkoniemi T:dh) 126A

Hata

Madz (Råkoniemi T:dh) 126B

Hatainen

Johan Peerson (Råkoniemi T:dh) 126A

Niels (Råkoniemi T:dh) 126A

Peer Peerson (Råkoniemi T:dh) 126A

Heikurin

Jöns (Pardala T:dh) 126B

Heldimoinen

Clemet (Idelax T:dh) 126A

Hielppi

Jören (Råkoniemi T:dh) 126A

Hujhaj

Madz (Pardala T:dh) 126B

Hyfuärinen

Peer Bertilson (Pardala T:dh) 126B

Peer Peerson (Pardala T:dh) 126B

KAlkuun

Kaipoinen

Grels (Idelax T:dh) 125B

Kaipåinen

Peer (Idelax T:dh) 125B

Kardinen

Augustus (Idelax T:dh) 126A

Kinainen

Peer (Idelax T:dh) 126A

Klåstarinen

Knut (Idelax T:dh) 125B

Konsti

Anders (Pardala T:dh) 126B

Korhoinen

Niels (Pardala T:dh) 126B

Kuckoinen

Hendrich (Råkoniemi T:dh) 126B

Kuckåinen

Anders Peerson (Idelax T:dh) 125B

Kurkj

Anders (Idelax T:dh) 126A

Bertill (Idelax T:dh) 126A

LAlkuun

Lamain

Christer (Råkoniemi T:dh) 126B

Leinikäinen

Lars (Pardala T:dh) 126B

LäpiNeula (Måtilainen LäpiNeula)

Peer (Pardala T:dh) 126B

MAlkuun

Mannikain

Hendrich (Råkoniemi Tiendh) 125B

Mannikainen

Erich (Råkoniemi Tiendh) 125B

Peer (Råkoniemi Tiendh) 125B

Mieloinen

Lars (Råkoniemi T:dh) 126A

Mulj

Mårthen (Idelax T:dh) 126A

Peer Peerson (Idelax T:dh) 126A

Måtilainen LäpiNeula

Peer (Pardala T:dh) 126B

Mähöinen

Anders (Pardala T:dh) 126B

Mäkeläinen

Frantz (Idelax T:dh) 126A

PAlkuun

Panoinen

Madz (Idelax T:dh) 126A

Pardainen

Greels (Pardala T:dh) 126B

Pitkäinen

Hans (Idelax T:dh) 126A

Pohiolainen

Mårthen (Idelax T:dh) 125B

Pylköinen

Issak (Råkoniemi T:dh) 126A

Pölläinen

Simon (Råkoniemi Tiendh) 125B

RAlkuun

Radikainen

Hendrich (Idelax T:dh) 125B

Lars (Idelax T:dh) 126A

Madz (Idelax T:dh) 125B

Påll (Idelax T:dh) 125B

Thomas (Idelax T:dh) 125B

Rimpi

And: And: (Pardala T:dh) 126B

Rotinen

Lars (Pardala T:dh) 127A

Pååll (Pardala T:dh) 127A

SAlkuun

Seppäin

Anders (Idelax T:dh) 126A

Lars (Idelax T:dh) 126A

Seppäinen

Anders Ollson (Idelax T:dh) 125B

Sipinen

Knut Ollson (Råkoniemi Tiendh) 125B

Sorfuainen

Jöns (Pardala T:dh) 126B

Styff

Oluf Person (Råkoniemi T:dh) 126A

Sulpå (Wätäinen Sulpå)

Oluf (Pardala T:dh) 127A

TAlkuun

Tanninen

Lars Bertillson (Råkoniemi T:dh) 126B

Lars Jacobsson (Råkoniemi Tiendh) 125B

Oluf (Råkoniemi Tiendh) 125B

Oluf Henderson (Råkoniemi Tiendh) 125B

Tijtain

Lars (Råkoniemi T:dh) 126A

Tijttainen

Lars (Råkoniemi T:dh) 126B

Titte

Hans (Råkoniemi T:dh) 126B

Tuhkuinen

Bengt (Pardala T:dh) 127A

Tunainen

Jöns (Idelax T:dh) 125B

Michill (Idelax T:dh) 125B

Peer Larson (Idelax T:dh) 125B

UAlkuun

Uckoin

Brusius (Pardala T:dh) 126B

Jören (Pardala T:dh) 126B

VWAlkuun

Wanhainen

Madz Peerson (Idelax T:dh) 125B

Wihauainen

Anders (Pardala T:dh) 127A

Philpus (Idelax T:dh) 125B

Wäkeuäinen

Madz (Råkoniemi Tiendh) 125B

Peer (Råkoniemi Tiendh) 125B

Wätäin

Michil Person (Pardala T:dh) 126B

Wätäinen

Anders Anderson (Pardala T:dh) 127A

Lars (Pardala T:dh) 126B

Wätäinen Sulpå

Oluf (Pardala T:dh) 127A

 

Tässä luettelossa on 114 nimeä

Sivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021