AlkuSavon ruodutusluettelotIisalmen pitäjä → 1642 nimihakemisto

Iisalmi ruodutusluettelo 1642

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


A  C  E  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å  Ä 
 A  C  E  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å  Ä

AAlkuun

Asikainen

Grels Matzson Väenottoluettelo

Grelss Madzssån [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

CAlkuun

Coppoijnen

Segfredh Jönsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Cumbulainen

Jönss Wijsasson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Cuncalainen

Wijsa Wisason [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Cåssmainen

Cåssma Cåssmasson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

EAlkuun

Eskelinen

Peer Påålsson Väenottoluettelo

Eskäläinen

Påfwell Peersson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

HAlkuun

Harmoinen

Hendrich Henderssån [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Hatainen

Hendrich [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Heijskanen

Andhers Larsson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Larss Larsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Hijanen

Oloff Ollssån [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Hilldoinen

Jönss Ollsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Michell Lahrsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Swen Mårtensson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Huttinen

Olloff Ollsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Huttuinen

Oloff Olsson Väenottoluettelo

Huttunen

Anders Andersson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Hendrich Larsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Jacob Madhsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Lass Larsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Oloff Andhersson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Oloff Ollsson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Peer Andhersson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Peer Jonsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Peer Larsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Huttupyllikes

Anders Andersson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Hyffwoinen

Peer Påållsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Hyffwärinen

Caupi Staffansson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Oloff Peersson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Hyfwärinen

Gabriell Staffansson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Hyfwäräinen

Madz Caupisson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Oloff Hendersson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Hynninen

Hendrich Madzsson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

JAlkuun

Jundoinen

Hendrich Ollsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Larss Ollssonn [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Juttinen

Oloff Ollsson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

KAlkuun

Kaliokärkinen

Peer Peersson Väenottoluettelo

Kallio Kerkinen

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Kallio Kärkäinen

Peer Ollsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Karakainen

Andhers Joensson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Eskell Joensson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Karakoinen

Peer Peerssonn [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Kaupinen

Bertell Jonsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Madz [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Keckonen

Andhers Madzsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Kekoinen

Peer Madzsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Påål Andersson Väenottoluettelo

Kerkinen (Kallio Kerkinen)

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Kerkoijnen

Oloff Persson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Peer Ollsånn [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Kettuinen

Anders Anderssonn [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Olof Påållsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Oloff Andersson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Oloff Olsson Väenottoluettelo

Pafwell Larsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Kettunen

Oloff Ollssonn [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Peer Larsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Kierkäinen

Thomas Ollsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Kire Lapalainen

Erich Larsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Kiskinen

Peer Phillppusson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Kochkoinen

Oloff Ollsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Peer Lahrsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Kolioinen

Matz Matzson Väenottoluettelo

Koncköinen

Wisa Jönsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Koyckärijn

Erich Ollson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Kumbulainen

Jöns Wijsasson Väenottoluettelo

Kuoliainen

Madz Madzsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Kurienen

Hans Peersson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Kusmainen

Johan Påållsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Peer Cussmasson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Kutwoinen

Oloff Ollsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Kårpi

Hendrich Peersson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Kämäräinen

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Kärcköijnen

Oloff Niellsson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Kärkäinen (Kallio Kärkäinen)

Peer Ollsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Kökonen

Påfwell Andersson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Köliainen

Madz Madzsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

LAlkuun

Lapalainen

Larss Hendersson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Lapalainen (Kire Lapalainen)

Erich Larsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Lapalainen (Mäki Lapalainen)

Hendrich Larsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Lapeteleinen

Andhers Peersson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Lappalaijnen

Lars Ollsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Lappalainen

Lars Hindersson Väenottoluettelo

Mårthen Hendersson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Peer Hendhersson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Lappeteleinen

Madz Andhersson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Madz Mårthensson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Lapweteleijnen

Peer Erichsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Lapweteläin

Anders Mårthensson Väenottoluettelo

Lapweteläinen

Anders Mårthensson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Lapwetäleijnen

Erich Andhersson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Påfwell Enewaldsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Launoinen

Oloff Lahrsson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Luckarijnen

Peer Lahrsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

MAlkuun

Mackonen

Lass Larsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Påfwell Eskellsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Martikaijnen

Christer Lahrsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Jacob Peersson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Martikainen

Oloff Peersson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Marttikaijnen

Peer Ollsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Petr Peersson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Mäki Lapalainen

Hendrich Larsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

NAlkuun

Nijroinen

Peer Andhersson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Niskainen

Anders Andhersson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Isack Påållsson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Nissinen

Nielss Ollsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Oloff Ersson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Oloff Oloffsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Pååll Pållsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Staffan [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V Väenottoluettelo

Nousiainen

Påfuell Ollssån [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

OAlkuun

Ollikaijnen

Påfwell Ollssån [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

PAlkuun

Partainen

Erich Ifwarsson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Johan Carllsson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Larss Jönsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Larss Michellsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Michell Michelsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Påfwell Bertellsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Påfwell Bertelsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Påfwell Persson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Pååll Bertelsson Väenottoluettelo

Partanoin

Anders Jonsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Michell Ollsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Parttaijnen

Peer Persson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Pickarainen

Michell [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Piediköijnen

Hendrich Niellsson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Larss Larsson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Pölänen

Anders Persson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Poll Persson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

RAlkuun

Rauthapartainen

Anders Jörensson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Rhykajnen

Madz [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Rosalaijnen

Peer Larsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Rotzolainen

Andhers Peersson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Royhoinen

Peer Ollsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Rytikainen

Andhers Peersson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Hindrich Hendehersson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Rytikeinen

Peer Påffwelsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Räijsäijnen

Oloff Hendersson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Römöinen

Erich Bertellsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Hendrich Ollsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Oloff Ollsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Rönckä

Wenzell Andhersson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Rönckönen

Andhers Andhersson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Larss Andhersson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

SAlkuun

Saijckoinen

Påfwell Michellsson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Sipoijnen

Hendrich [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Siwoinen

Pååll Peersson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Sutinen

Nielss Nielsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Nilss Nilsson Väenottoluettelo

Suttinen

Nielss Andhersson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

TAlkuun

Tapanoinen

Bertell Påållsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Tenhuinen

Anders Thomasson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Tenoinen

Matz Andersson Väenottoluettelo

Tenonen

Madz Andersson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Tiaijnen

Henrich Niellsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Tickaijnen

Oloff Ollsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Tikanen

Påfwell Hintzasson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Tuohinen

Michell Ollsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Turunen

Lars Andhersson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

UAlkuun

Ullmaijnen

Christer Ollsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Nielss Lahrsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Ullmainen

Jonss Jonsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Påfwell Jonsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Ullmoinen

Påfwell Påfwelsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Ulmainen

Påål Påålsson Väenottoluettelo

Uttriainen

Nielss Andhersson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

VWAlkuun

Wäijsaijnen

Påffwell Peersson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Staffan Peersson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

ÅAlkuun

Ållikaijnen

Larss Hendersson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

ÄAlkuun

Äskeleinen

Peer Pållss: [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 172 nimeä

© Väinö Holopainen 2021