AlkuSavon ruodutusluettelotJuvan pitäjä → 1653 nimihakemisto

Juva ruodutusluettelo 1653

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  B  C  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  C  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Hindrich Andersson (Maiwala) [Ratsastalot] Ruotu 54 Ratsastalot:Ruod+V (Maiwala) [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Jacob Peersson (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 152:Ruod+V

Jören Jörensson (Kilpoila) [Ratsastalot] Ruotu 53 Ratsastalot:Ruod+V

Lars Olofzson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Väenottoluettelo

Månss Ollsson (Cuossmala) [Ratsastalot] Ruotu 53 Ratsastalot:Ruod+V

Mårthen Söfringsson (Suuriniemj) [Ratsastalot] Ruotu 51 Ratsastalot:Ruod+V

Oloff Staffansson (Kiskiläniemj) [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Peer Peersson (Tuchkala) [Jöns Rosenschmidtin läänitys] Ruotu Rosenschmidt:Ruod+V

Thomas Johansson (Ingilä) [Ratsastalot] Ruotu 53 Ratsastalot:Ruod+V

Tönne Matzson (Purhoila) [Ratsastalot] Ruotu 52 Ratsastalot:Ruod+V

AAlkuun

Ahoinen

Pååll (Randois) [Rakuunatalot] Ruotu 10 Rakuunatalot:Ruod+V

Antoinen

Bärtell Jönsson (Antola) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Antoinen Näckj

Knut (Suoniniemi) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V

Aufwinen

Matz (Aufwila) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

Matz Matzson (Auwila) [Talolliset] Ruotu 155:Ruod+V

Peer (Aufwila) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

Pååll (Mäkiöis) [Talolliset] Ruotu 149:Ruod+V

BAlkuun

Bengtinen

Pååll (Wuorilax) [Ratsastalot] Ruotu 54 Ratsastalot:Ruod+V

CAlkuun

Caipain

Pååll (Maiwala) [Ratsastalot] Ruotu 54 Ratsastalot:Ruod+V

Condia

Knut (Maiwala) [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Philpus (Maiwala) [Ratsastalot] Ruotu 53 Ratsastalot:Ruod+V

Condiain

Knut (Maiwala) [Ratsastalot] Ruotu 53 Ratsastalot:Ruod+V

Cuossmain

Hindrich Staffansson (Pekurila) [Talolliset] Ruotu 149:Ruod+V

Matz Jönsson (Heetajärf) [Talolliset] Ruotu 149:Ruod+V

Peer (Cuossmala) [Talolliset] Ruotu 154:Ruod+V

HAlkuun

Haikara

Jören Jönsson (Haikarala) [Talolliset] Ruotu 155:Ruod+V

Haloin

Johan (Halola) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Matz Peersson (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V (Pitkalax) [Baranoffin läänitys] Väenottoluettelo

Pååll Peersson (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Haloinen

Johan (Haloila) [Talolliset] Ruotu 155:Ruod+V

Peer (Haloila) [Talolliset] Ruotu 155:Ruod+V

Hamuin

Anders (Wisala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Harmain

Matz (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Pååll (Knutilamäkj) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

Hatzsoin

Hemmingh (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 148:Ruod+V

Heilain

Nielss Nielsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Nielss Peersson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Oloff Jacobsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Heinoin

Hindrich Ollsson (Heinola) [Talolliset] Ruotu 149:Ruod+V (Heinola) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Hindrich Simonsson (Pajusalm) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Larss (Heinola) [Talolliset] Ruotu 149:Ruod+V (Laukala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Nielss (Heinola) [Talolliset] Ruotu 154:Ruod+V

Peer (Laukala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Herkein

Sigfredh Peersson (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Herrain

Hindrich (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 152:Ruod+V

Herwoin

Matz Matzson (Wuorenma) [Talolliset] Ruotu 156:Ruod+V

Hirwoinen

Peer (Wuorenmaa) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

Hulkoin

Anders Thomesson (Palos) [Talolliset] Ruotu 153:Ruod+V

Huttuin

Jönss (Randais) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Hyfwein

Peer (Suuriniemj) [Talolliset] Ruotu 146:Ruod+V

Hytiäin

Peer (Knutilanmäkj) [Ratsastalot] Ruotu 54 Ratsastalot:Ruod+V

Håttinen

Simon (Håttila) [Talolliset] Ruotu 153:Ruod+V

Häkäin

Pååll (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Hämeläin

Hindrich (Murdois) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

Matz [Irtolaiset] Ruodutus- ja väenottoluettelo [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Samuel (Knutilamäkj) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

Hänninen

Oloff (Maiwala) [Talolliset] Ruotu 151:Ruod+V

Härkain

Thomas (Härkälä) [Ratsastalot] Ruotu 54 Ratsastalot:Ruod+V

Härkein

Johan (Kaislajärf) [Ratsastalot] Ruotu 53 Ratsastalot:Ruod+V

Härkoinen

Oloff (Murdois) [Ratsastalot] Ruotu 54 Ratsastalot:Ruod+V

Härkäin

Hindrich Nielsson [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Nielss (Randais) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Peer (Wisala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Pååll (Härkälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Härkäinen

Abraham [Irtolaiset] Ruodutus- ja väenottoluettelo [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Hindrich Nielsson [Irtolaiset] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Hötyläin

Abraham (Wuorenmaa) [Talolliset] Ruotu 155:Ruod+V

Matz Cuossma (Knutilamäkj) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

Hötyläinen

Larss (Hötöis) [Ratsastalot] Ruotu 54 Ratsastalot:Ruod+V

IAlkuun

Ihalain

Mårthen Nielsson (Murdois) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

Ihalainen

Anders (Pätilä) [Rakuunatalot] Ruotu 10 Rakuunatalot:Ruod+V

Ikoinen

Oloff (Antola) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Staffan (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Thomas (Turackala) [Talolliset] Ruotu 154:Ruod+V

Illmari

Anders (Mäkiöis) [Ratsastalot] Ruotu 52 Ratsastalot:Ruod+V

Immoinen

Peer (Kangankylä) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V

Thomas (Swriniemi) [Talolliset] Ruotu 146:Ruod+V

Inginen

Oloff (Remojärf) [Talolliset] Ruotu 152:Ruod+V (Remojärff) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

JAlkuun

Jaarainen

Påål (Wechmasnurmi) [Talolliset] Ruotu 151:Ruod+V

KAlkuun

Kallinen

Pååll Matzson (Kilpoila) [Talolliset] Ruotu 155:Ruod+V

Karki

Sigfredh Peersson (Haikarala) [Talolliset] Ruotu 155:Ruod+V

Karkoin

Peer Påålsson (Wechmasnurmi) [Talolliset] Ruotu 151:Ruod+V

Keistinen

Pååll (Sopala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Kempain

Påål (Männinmäkj) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V

Kerfwin

Hindrich (Håttila) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V

Keskinen

Grels (Kiskiläkaskis) [Talolliset] Ruotu 146:Ruod+V

Grelss (Kiskiläkaskis) [Talolliset] Ruotu 146:Ruod+V

Grelss Grelsson (Kiskilä Kaskis) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Johan (Turackala) [Talolliset] Ruotu 148:Ruod+V

Lucas Påålsson (Kiskiläniemi) [Talolliset] Ruotu 153:Ruod+V

Lukas Påålsson (Kiskiläniemj) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Philpus (Laukala) [Talolliset] Ruotu 146:Ruod+V

Påål (Kiskiläniemi) [Talolliset] Ruotu 153:Ruod+V

Kettuin

Jönss Peersson (Heetajärf) [Talolliset] Ruotu 155:Ruod+V

Kijskin

Gregorius (Kiskiläniemj) [Ratsastalot] Ruotu 51 Ratsastalot:Ruod+V

Kijskinen

Gregorius (Kiskiläniemj) [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Kiskin

Michel (Kiskilänniemj) [Talolliset] Ruotu 146:Ruod+V

Kiskinen

Erich Grelsson (Kiskiläniemj) [Ratsastalot] Ruotu 51 Ratsastalot:Ruod+V

Jönss (Purhoila) [Ratsastalot] Ruotu 52 Ratsastalot:Ruod+V

Nielss (Kiskiläniemj) [Ratsastalot] Ruotu 52 Ratsastalot:Ruod+V

Oloff Staffansson (Kiskiläniemj) [Ratsastalot] Ruotu 52 Ratsastalot:Ruod+V

Peer (Suuriniemj) [Ratsastalot] Ruotu 51 Ratsastalot:Ruod+V

Kituin

Larss Ollsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Oloff Larsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Kiukas

Anders (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Konstj

Anders (Immoila) [Rakuunatalot] Ruotu 10 Rakuunatalot:Ruod+V

Korhoin

Eskell Ollsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Jören Johansson (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Kubsa

Pååll (Kiskiläniemi) [Talolliset] Ruotu 146:Ruod+V

Kupsa

Staffan (Kiskiläniemi) [Talolliset] Ruotu 153:Ruod+V

Kurkain

Peer Jönsson (Karkiamaa) [Talolliset] Ruotu 151:Ruod+V

Kächköin

Pååll Peersson (Antola) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Kämeläin

Nielss (Mäkiois) [Talolliset] Ruotu 154:Ruod+V

Staffan Eskelsson (Mäkiöis) [Talolliset] Ruotu 148:Ruod+V

LAlkuun

Laamain

Brusius (Lehickola) [Talolliset] Ruotu 149:Ruod+V

Laitinen

Staffan (Mäkiöis) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V

Lambain

Mårthen (Wuorenmaa) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

Langoin

Jönss Peersson (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Lauckain

Jönss Michelsson (Wuorenma) [Talolliset] Ruotu 156:Ruod+V

Laukain

Erich (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 152:Ruod+V (Härkälä) [Ratsastalot] Ruotu 51 Ratsastalot:Ruod+V

Launiain

Pååll Peersson (Hariujärf) [Jöns Rosenschmidtin läänitys] Väenottoluettelo

Lautiain

Anders (Håttila) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V

Peer (Lautiala) [Ratsastalot] Ruotu 51 Ratsastalot:Ruod+V

Lefwoin

Jönss (Wisala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Oloff (Wisala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Lehikoin

Peer (Wisala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Leinoinen

Larss (Suuriniemj) [Ratsastalot] Ruotu 51 Ratsastalot:Ruod+V

Leskinen

Grels (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 152:Ruod+V

Johan (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V (Härkälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V (Härkälä) [Nassokinin läänitys] Väenottoluettelo

Oloff (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Peer (Wisala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Påål (Härkälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Lijmatain

Jönss Bengtsson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Lipsain

Nielss (Lipsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V (Lipsola) [Nassokinin läänitys] Väenottoluettelo

Längä

Anders Jönsson (Teiwälä) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

MAlkuun

Maarainen

Peer Månsson (Marala) [Talolliset] Ruotu 156:Ruod+V

Marainen

Peer Månsson (Marala) [Ratsastalot] Ruotu 53 Ratsastalot:Ruod+V

Mardikain

Eskell (Kangankylä) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V

Larss (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 154:Ruod+V

Matz Peersson (Wechmais Näring) [Talolliset] Ruotu 156:Ruod+V (Wechmasnäringh) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Peer (Wechmais Näring) [Talolliset] Ruotu 156:Ruod+V

Martinen

Peer (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 148:Ruod+V

Marttinen

Pååll (Randois) [Talolliset] Ruotu 155:Ruod+V

Mustabåck

Anders Andersson (Antola) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Mustoin

Abraham (Mustoila) [Talolliset] Ruotu 149:Ruod+V

Nielss Hindrichsson (Pekurila) [Talolliset] Ruotu 149:Ruod+V

Muttulain

Isack (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 152:Ruod+V (Kangankylä) [Talolliset] Ruotu 154:Ruod+V

Johan (Järfwenpä) [Ratsastalot] Ruotu 54 Ratsastalot:Ruod+V

Mälki

Hindrich (Hewonlax) [Talolliset] Ruotu 153:Ruod+V

Mälki (Turuin Mälki)

Hindrich (Hewonlax) [Talolliset] Ruotu 153:Ruod+V

NAlkuun

Narinen

Larss Thomesson (Turackala) [Talolliset] Ruotu 154:Ruod+V

Neula

Pååll (Lehickola) [Talolliset] Ruotu 149:Ruod+V

Nopoin

Peer Hansson (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Peer Matzson (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Nulpoin

Anders (Pätölä) [Ratsastalot] Ruotu 52 Ratsastalot:Ruod+V

Näckj

Knut (Suoniniemi) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V

Näckj (Antoinen Näckj)

Knut (Suoniniemi) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V

OAlkuun

Oinoin

Mårthen (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 152:Ruod+V

PAlkuun

Pardain

Thomas Jönsson (Kiskiläniemi) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V

Pardainen

Jönss (Suuriniemi) [Talolliset] Ruotu 156:Ruod+V

Nielss (Summala) [Talolliset] Ruotu 146:Ruod+V

Oloff (Suonniemi) [Markus Jakobsson Pampin läänitys] Ruotu Pamp:Ruod+V

Parkin

Peer (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Parnäin

Anders [Talolliset] Ruotu 152:Ruod+V

Pasain

Jönss (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Larss (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 151:Ruod+V

Pawilain

Hindrich (Knutilanmäkj) [Ratsastalot] Ruotu 54 Ratsastalot:Ruod+V

Pawilain Penna

Påål (Remojärf) [Talolliset] Ruotu 154:Ruod+V

Peitzar

Johan (Kyrckieby) [Talolliset] Ruotu 153:Ruod+V

Pekurin

Mårthen (Pekurila) [Talolliset] Ruotu 149:Ruod+V

Pelkinen

Larss (Suuriniemj) [Talolliset] Ruotu 146:Ruod+V

Penna

Påål (Remojärf) [Talolliset] Ruotu 154:Ruod+V

Penna (Pawilain Penna)

Påål (Remojärf) [Talolliset] Ruotu 154:Ruod+V

Piedikäin

Jönss (Ollickala) [Talolliset] Ruotu 148:Ruod+V

Matz (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Pååll (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Pijck

Nielss [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V

Pulkin

Bengt Peersson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Pååll Peersson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Pulkinen

Eskell (Mäkiöis) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V

Jönss (Knutilamäkj) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

Purhoin

Larss Larsson (Purhoila) [Ratsastalot] Ruotu 52 Ratsastalot:Ruod+V

Pursiain

Johan (Kotkatlax) [Talolliset] Ruotu 153:Ruod+V

Putkin

Hindrich (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V

Pylköin

Clemet (Knutilamäkj) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

Oloff (Pylkölä) [Talolliset] Ruotu 156:Ruod+V

Pärnäin

Matz (Laukala) [Talolliset] Ruotu 153:Ruod+V

Pätiäin

Christer Andersson (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V

Pöyhäin

Anders (Karkiamaa) [Talolliset] Ruotu 151:Ruod+V

Anders Eskelsson (Karckiamaa) [Talolliset] Ruotu 156:Ruod+V

RAlkuun

Rahuin

Anders Påålsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Randoin

Larss Erichsson (Randois) [Talolliset] Ruotu 153:Ruod+V

Rasain

Peer (Rasala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V

Rassain

Michel Peersson (Antola) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Remoinen

Abraham (Remojärf) [Ratsastalot] Ruotu 53 Ratsastalot:Ruod+V

Rimi

Matz Ollsson (Remojärf) [Jöns Rosenschmidtin läänitys] Ruotu Rosenschmidt:Ruod+V

Rimpi

Matz (Kangankylä) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V

Roikoin

Larss (Turackala) [Talolliset] Ruotu 154:Ruod+V

Rokolain

Anders (Mäkiöis) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 2:Ruod+V

Rongain

Jören Påålsson (Suuriniemj) [Ratsastalot] Ruotu 51 Ratsastalot:Ruod+V

Matz Jönsson (Swriniemi) [Talolliset] Ruotu 146:Ruod+V

Thomas (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 152:Ruod+V

Rongainen

Jören (Suuriniemj) [Talolliset] Ruotu 146:Ruod+V

Ropoin

Peer Påålsson (Wechmais Näring) [Talolliset] Ruotu 156:Ruod+V

Ruokolain

Christer Hansson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Hanss [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Larss Andersson [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

SAlkuun

Seilain

Anders (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Peer (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Sokain

Peer Hindrichsson (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 2:Ruod+V

Solka

Nielss (Tuchkala) [Talolliset] Ruotu 156:Ruod+V

Sopain

Hindrich Johansson (Sopala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin 1:Ruod+V

Suikain

Oloff (Turackala) [Talolliset] Ruotu 148:Ruod+V

TAlkuun

Taipal

Oloff Andersson (Taipal) [Ratsastalot] Ruotu 52 Ratsastalot:Ruod+V

Taiwalain

Michell (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 151:Ruod+V

Tarkain

Oloff (Kaihunmäki) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Tarkiain

Cuossma (Cuossmala) [Jöns Rosenschmidtin läänitys] Ruotu Rosenschmidt:Ruod+V

Jönss (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 148:Ruod+V

Oluff (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 148:Ruod+V

Tarkoin

Pååll (Cuossmala) [Ratsastalot] Ruotu 53 Ratsastalot:Ruod+V

Teiwain

Matz Matzson (Teiwala) [Henrik Arvidsson Suurmanin läänitys] Ruotu Suurman:Ruod+V

Peer Ollsson (Teiwala) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Teiwoin

Peer Ollsson (Teiwälä) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

Teiwoinen

Oluff (Teiwälä) [Talolliset] Ruotu 150:Ruod+V

Tenhuin

Larss Ollsson (Mäkiöis) [Talolliset] Ruotu 149:Ruod+V

Tirroin

Oloff Hansson (Swriniemi) [Talolliset] Ruotu 146:Ruod+V

Peer Hansson (Kurickala) [Jöns Rosenschmidtin läänitys] Ruotu Rosenschmidt:Ruod+V

Tolwain

Peer (Pitkelax) [Baranoffin läänitys] Ruotu Baranoff 1:Ruod+V

Tuchkalain

Oloff (Tuchkala) [Talolliset] Ruotu 151:Ruod+V

Turkia

Jönss (Maiwala) [Rakuunatalot] Ruotu 10 Rakuunatalot:Ruod+V

Turokain

Anders Ollsson (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V (Kaihunmäki) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Christer (Turakala) [Ratsastalot] Ruotu 52 Ratsastalot:Ruod+V

Oloff (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 147:Ruod+V

Oloff Hemmingsson (Turackala) [Talolliset] Ruotu 148:Ruod+V

Turuin Mälki

Hindrich (Hewonlax) [Talolliset] Ruotu 153:Ruod+V

UAlkuun

Uckoinen

Brusius (Pätilä) [Rakuunatalot] Ruotu 10 Rakuunatalot:Ruod+V

VWAlkuun

Wachwain

Bengt Peersson (Pätölä) [Talolliset] Ruotu 148:Ruod+V

Peer (Turackala) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Wachwoin

Peer (Turackala) [Talolliset] Ruotu 154:Ruod+V

Wassarain

Peer (Kiskiläkaskis) [Talolliset] Ruotu 146:Ruod+V

Weijalain

Peer Sigfredsson (Kiskila) [Talolliset] Ruotu 153:Ruod+V

Westerin

Peer (Wechmasnurmi) [Talolliset] Ruotu 151:Ruod+V

Peer Peersson (Wechmasnurmi) [Talolliset] Ruotu 151:Ruod+V (Wehmasnurmj) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Wätäin

Hendrich (Kiskiläniemj) [Ratsastalot] Ruotu 51 Ratsastalot:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 244 nimeä

© Maija-Liisa Laakso 2021