AlkuSavon ruodutusluettelotJuvan pitäjä → 1669 nimihakemisto

Juva ruodutusluettelo 1669

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  G  H  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  C  G  H  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Hindrich Peersson (Mäkiöis) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Jöns Hindrichsson (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Matz Johansson (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Niels Söfringsson (Maiwala) [Irtolaiset] Väenottoluettelo

AAlkuun

Ahoin

Olof Philpusson (Marala) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

CAlkuun

Ceistin

Påål Peersson (Sopala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

GAlkuun

Grabbe

Bärendt Mårtensson (Männinmäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

HAlkuun

Haloin

Lars Michelsson (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Niels Larsson (Pohiais) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Peer Larsson (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V (Kaskis by) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Hamuin

Anders Hansson (Lewola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Harmain

Hindrich Andersson (Kiskiläniemj) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Påål Hindrichsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Påål Påålsson (Hötzen) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Hauska

Mårten Peersson (Rokola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Heilain

Niels Johansson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Väenottoluettelo

Påål Nielsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Heinoin

Olof Larsson (Laukala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Olof Nielsson (Heinola) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Peer Påålsson (Laukala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Hemelain

Michel Johansson (Cuosmala) [Anders Munckin läänitys] Ruotu Munck:Ruod+V

Hulkoin

Anders Larsson (Palais) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Huttuin

Jöns Jönsson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Hywöin

Erich Ollsson (Rongala) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Olof Ollsson (Kettula) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Hämelain

Lars Samuelsson (Kaukilamäkj) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Hämeläin

Niels Nielsson (Tuhkala) [Anders Munckin läänitys] Ruotu Munck:Ruod+V

Härkein

Påål Påålsson (Härkälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Härkäin

Peer Nielsson [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Härköin

Påål Påålsson (Härkelä) [Nassokinin läänitys] Väenottoluettelo

KAlkuun

Kainulain

Eskell Sigfredsson (Koikala) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Kemiläin

Niels Michelsson (Mäkiöis) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Kettuin

Lars Michelsson (Soinniemi) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Kiskin

Niels Grelsson (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Kituin

Lars Ollsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Korhoin

Olof Eskellsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Staffan Larsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Kotilain

Thomas Olsson (Soinniemi) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Käriäin

Peer Peersson (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Kärkj

Lars Peersson (Jokela) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

LAlkuun

Leskin

Anders Johansson (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Wijsa Peersson (Wijsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Lewäin

Olof Påålsson (Lewola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Lijmatain

Jacob Ollsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Limata

Matz And: (Soinniemi) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Lipsain

Peer Påålsson (Lipsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

MAlkuun

Mondoin

Hans Christersson (Rokola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Mulko

Peer Matsson (Koikala) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Mustoin

Anders Thomesson (Koikala) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

NAlkuun

Narinen

Lars Thomesson (Pohias) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Niels Larsson (Pohias) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Nissinen

Frantz (Kangas) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Nuppoin

Michel Peersson (Koikala) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

PAlkuun

Pardain

Jacob Johansson (Summala) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Parkinen

Anders Peersson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Pasain

Staffan Månsson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Pekurin

Olof Staffansson (RemoJärfwj) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Pulkin

Isack Bengtsson (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Jacob Bengtsson (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Påål Peersson (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Purhoin

Lars Larsson (Purhola) [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Pölläin

Lars Eskellsson (Pöllälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

RAlkuun

Rasain

Peer Michelsson (Rasala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Reisein

Mats Ollsson (Hatzola) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Remoin

Peer Påålsson (Näring) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Rokolain

Hans Hansson (Rokola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Lars Nielsson (Rokola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Peer Andersson (Mietula) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

SAlkuun

Sopain

Hindrich Johansson (Sopala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Suikain

Olof Andersson (Pohias) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

TAlkuun

Teiwain

Michel Michelsson (Teuwala) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Niels Matsson (Teuwala) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Terwoin

Peer Hansson (Patela) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Tirroin

Peer Hansson (Patela) [Anders Munckin läänitys] Ruotu Munck:Ruod+V

Tolwain

Peer Peersson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

VWAlkuun

Wätäin

Johan Hindrichsson (Tyrimäki) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 76 nimeä

© Maija-Liisa Laakso 2021