AlkuSavon ruodutusluettelotKerimäen pitäjä → 1685 nimihakemisto

Kerimäki ruodutusluettelo 1685

Ruodutusluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  B  C  D  E  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  C  D  E  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Erich (Nåusialmäkj) Ruotu 88_komp_2:Ruod

Hans Matsson (Kållenois) Ruotu 94_komp_2:Ruod

Hans Matssonn (Hapaniemj) Ruotu 95_komp_2:Ruod

Hindrich Peersonn (Hapaniemj) Ruotu 95_komp_2:Ruod

Johan Ifwarssonn (Simanala) Ruotu 83_komp_2:Ruod

Wallentin Mårtenssonn (Suichalla) Ruotu 81_komp_2:Ruod

AAlkuun

Ahoin

Anders (Råkåniemj) Ruotu 97_komp_2:Ruod

BAlkuun

Bergh

Lorentz (Ninimäkj) Ruotu 82_komp_2:Ruod

Bryggiare

Påhl (Suichalla) Ruotu 81_komp_2:Ruod

Burghaussenn

(Hapalax) Ruotu 86_komp_2:Ruod

CAlkuun

Clostarin

Jacob Påhlss Ruotu 89_komp_2:Ruod

Peer (Hanjärfwi) Ruotu 104_komp_2:Ruod

Colemoin

Hindrich (Katamo) Ruotu 103_komp_2:Ruod

DAlkuun

Dirich

Hans Sigfredss Ruotu 97_komp_2:Ruod

EAlkuun

Erroin

Påhl (Ylökona) Ruotu 101_komp_2:Ruod

HAlkuun

Haloin

Staffan (Wara) Ruotu 108_komp_2:Ruod

Hapiain

Anders (Kumburanda) Ruotu 106_komp_2:Ruod

Hardickain

Anders (Ylökona) Ruotu 102_komp_2:Ruod

Johan (Peifwillä) Ruotu 87_komp_2:Ruod

Heickein

Niels (Heikalla) Ruotu 90_komp_2:Ruod

Hertuain

Påhl (Niemisalo) Ruotu 100_komp_2:Ruod

Hirfwoin

Abrahan (Ylökona) Ruotu 102_komp_2:Ruod

Hans Larsson (Ylökona) Ruotu 101_komp_2:Ruod

Lars (Ylökona) Ruotu 102_komp_2:Ruod (Ranhaniemi) Ruotu 105_komp_2:Ruod

Seffred (Ylökona) Ruotu 101_komp_2:Ruod

Hofwerin

Anders Johanssonn Ruotu 98_komp_2:Ruod

Hångain

Johan (Ylökona) Ruotu 101_komp_2:Ruod

JAlkuun

Jatin

Anders (Alakona) Ruotu 100_komp_2:Ruod

Simon (Alakona) Ruotu 100_komp_2:Ruod

Jukara

Simon Påhlss Ruotu 106_komp_2:Ruod

Jumpain

Peer (Kåckalla) Ruotu 89_komp_2:Ruod

KAlkuun

Kachko

Staffan (Joutzenemi) Ruotu 99_komp_2:Ruod

Kaipoinen

Hindrich (Kållenois) Ruotu 93_komp_2:Ruod

Karckuin

Thomas (Kållenois) Ruotu 93_komp_2:Ruod

Kardinen

Hindrich (Laukansalo) Ruotu 108_komp_2:Ruod

Karhu

Anders (Kålfwoisenpä) Ruotu 93_komp_2:Ruod

Karjalain

Abraham (Wara) Ruotu 108_komp_2:Ruod

Peer (Hefwoisalo) Ruotu 107_komp_2:Ruod

Karpain

Michell Isackss Ruotu 81_komp_2:Ruod

Kaxoin

Peer (Capolla) Ruotu 80_komp_2:Ruod

Kechko

Staffan (Tarapola) Ruotu 96_komp_2:Ruod

Kettuin

Thomas (Naukarilla) Ruotu 80_komp_2:Ruod

Kijskin

Staffan (Kumburanda) Ruotu 106_komp_2:Ruod

Staffan Christersson Ruotu 94_komp_2:Ruod

Kuckoin

Matz Brusiusson Ruotu 107_komp_2:Ruod

Kupiain

Peer (Wara) Ruotu 107_komp_2:Ruod

Kå_sa

Erich (Simanala) Ruotu 84_komp_2:Ruod

Kåistinen

Hindrich Hinderssonn Ruotu 91_komp_2:Ruod

Kåsoin

Hans Matsson (Råkålax) Ruotu 96_komp_2:Ruod

Thomas (Hapaniemj) Ruotu 95_komp_2:Ruod

Kåstinen

Johan (Klåstarilla) Ruotu 81_komp_2:Ruod

Kämäin

Peer Matsson (Simanala) Ruotu 84_komp_2:Ruod

Kärfwin

Clemet (Simanala) Ruotu 85_komp_2:Ruod

Hindrich (Katamo) Ruotu 103_komp_2:Ruod

Käroin

Matz Påhlsson (Wahersalo) Ruotu 109_komp_2:Ruod

LAlkuun

Lafwickain

Lars (Katamo) Ruotu 103_komp_2:Ruod

Lasoin

Johan Johansson Ruotu 100_komp_2:Ruod

Latipä

Bertill Erichss Ruotu 84_komp_2:Ruod

Lauckain

Johan (Laukansalo) Ruotu 109_komp_2:Ruod

Launiain

Anders (Katamo) Ruotu 103_komp_2:Ruod

Littmuin

Thomas (Hapaniemj) Ruotu 96_komp_2:Ruod

Luckain

Peer Michelss. Ruotu 110_komp_2:Ruod

Låikainen

Niels (Mackoila) Ruotu 91_komp_2:Ruod

Läskin

Anders Jorenss Ruotu 93_komp_2:Ruod

Läskinen

Hindrich Boogoninsson Ruotu 83_komp_2:Ruod

Läxi

Christer Hindersson Ruotu 95_komp_2:Ruod

Lödiein

Peer Bertillsson (Lödiälla) Ruotu 110_komp_2:Ruod

Lödien

Anders Larssonn Ruotu 103_komp_2:Ruod

MAlkuun

Mackoin

Hindrich (Mackoila) Ruotu 91_komp_2:Ruod (Hanjärfwi) Ruotu 104_komp_2:Ruod

Laars (Muhoila) Ruotu 88_komp_2:Ruod

Oloff Hansson (Kupialla) Ruotu 82_komp_2:Ruod

Peer (Mackoila) Ruotu 91_komp_2:Ruod

Staffan (Katamo) Ruotu 104_komp_2:Ruod

Mannikain

Hans (Suichalla) Ruotu 80_komp_2:Ruod

Oloff Ohlsson Ruotu 96_komp_2:Ruod

Marain

Hindrich (Kåckalla) Ruotu 89_komp_2:Ruod

Marroin

Oloff (Pitkänemj) Ruotu 106_komp_2:Ruod

Massinen

Anders (Pakunalla, Huckalla) Ruotu 87_komp_2:Ruod

Mieloin

Anders (Kållenois) Ruotu 94_komp_2:Ruod

Muchkoin

Bertill (Wara) Ruotu 107_komp_2:Ruod

Muhoin

Anders (Muhoila) Ruotu 87_komp_2:Ruod

Oloff (Karfwillä) Ruotu 88_komp_2:Ruod

Mustoin

Anders Peerssonn Ruotu 99_komp_2:Ruod

Daffwed Peerss Ruotu 101_komp_2:Ruod

Mutikuin

Niels (Tukella) Ruotu 90_komp_2:Ruod

Mutka

Matz (Råkåniemj) Ruotu 98_komp_2:Ruod

NAlkuun

Nousiain

Anders (Kålfwoisenpä) Ruotu 93_komp_2:Ruod

Laars (Järfwenpä) Ruotu 92_komp_2:Ruod

Lars (Raikus) Ruotu 105_komp_2:Ruod

Peer (Kåckalla) Ruotu 89_komp_2:Ruod

OAlkuun

Olkinuora

Lars Hanss Ruotu 85_komp_2:Ruod

Orpoinen

Johan Staffansson Ruotu 82_komp_2:Ruod

PAlkuun

Pettoin

Matz (Alakona) Ruotu 100_komp_2:Ruod

Pitkein

Peer Johansson (Pitkellä) Ruotu 110_komp_2:Ruod

Pitkäin

Johan (Hapalax) Ruotu 86_komp_2:Ruod

Pousa

Hindrich (Kållenois) Ruotu 94_komp_2:Ruod

Pyllkein

Thomas (Månnikala) Ruotu 82_komp_2:Ruod

Pärnain

Bengt (Wara) Ruotu 107_komp_2:Ruod

RAlkuun

Rauttiain

Thomas (Laukansalo) Ruotu 109_komp_2:Ruod

Reedsween

Brusius (Mackoila) Ruotu 91_komp_2:Ruod

Rijckoin

Hindrich (Rijkolla) Ruotu 104_komp_2:Ruod

Ringin

Hindrich (Råkåniemj) Ruotu 98_komp_2:Ruod

Peer (Råkåniemj) Ruotu 98_komp_2:Ruod

Rotko

Johan Erichsson Ruotu 90_komp_2:Ruod

Råcka

Hans (Råkåiärfwi) Ruotu 93_komp_2:Ruod

Peer (Suolamäkj) Ruotu 86_komp_2:Ruod

Rämenen

Jacob Peerss:n Ruotu 108_komp_2:Ruod

SAlkuun

Saijruin

Hindrich (Simanala) Ruotu 84_komp_2:Ruod

Matz (Haukilax) Ruotu 88_komp_2:Ruod

Mårten Bengtss (Simanala) Ruotu 83_komp_2:Ruod

Sairnin

Erich (Råkåniemj) Ruotu 97_komp_2:Ruod

Sairuin

Påhl (Tukella) Ruotu 90_komp_2:Ruod

Sichwoin

Hindrich Thomassonn Ruotu 102_komp_2:Ruod

Matz (Hapalax) Ruotu 85_komp_2:Ruod

Sijckain

Simon (Simanala) Ruotu 85_komp_2:Ruod

Sijkuin

Anders (Kåckalla) Ruotu 89_komp_2:Ruod

Silfwenoin

Hindrich (Kärimäkjby) Ruotu 80_komp_2:Ruod (Kållenois) Ruotu 94_komp_2:Ruod (Patusalo) Ruotu 97_komp_2:Ruod

Laars (Råkålax) Ruotu 97_komp_2:Ruod

Matz (Joutzenemi) Ruotu 99_komp_2:Ruod

Simon (Tukella) Ruotu 90_komp_2:Ruod (Lackolla) Ruotu 110_komp_2:Ruod

Simoin

Hindrich (Pitkänemj) Ruotu 106_komp_2:Ruod

Johan (Pitkänemj) Ruotu 105_komp_2:Ruod

Sirich

Sigfred Hanss Ruotu 88_komp_2:Ruod

Skinnar

Anders Thomass: Ruotu 80_komp_2:Ruod

Soumalain

Hindrich Michellsson Ruotu 90_komp_2:Ruod

Staffan (Pitkänemj) Ruotu 105_komp_2:Ruod

Säppäin

Giermund (Joutzenemi) Ruotu 98_komp_2:Ruod

Matz (Joutzenemi) Ruotu 99_komp_2:Ruod

Peer (Helfwes) Ruotu 99_komp_2:Ruod

TAlkuun

Teslef

Peer Mårtenss: Ruotu 87_komp_2:Ruod

Tijckain

Peer (Wara) Ruotu 107_komp_2:Ruod

Tillikain

Anders (Suolamäkj) Ruotu 86_komp_2:Ruod

Tunain

Hans Staffansson (Timasarj) Ruotu 109_komp_2:Ruod

Turdin

Erich (Kållenois) Ruotu 95_komp_2:Ruod

Måns Månss Ruotu 104_komp_2:Ruod

Peer (Simanala) Ruotu 83_komp_2:Ruod

Staffan (Laukansalo) Ruotu 108_komp_2:Ruod

Turdinen

Brusius (Kiskillä) Ruotu 85_komp_2:Ruod

Matz (Simanala) Ruotu 84_komp_2:Ruod

Peer Månsson Ruotu 86_komp_2:Ruod

Turunen

Johan (Kålfwoisenpä) Ruotu 93_komp_2:Ruod

Tuårpoin

Christer (Tarapola) Ruotu 96_komp_2:Ruod

Tymckin

Peer (Wara) Ruotu 108_komp_2:Ruod

Tynckeinen

Oloff (Tynckella) Ruotu 81_komp_2:Ruod

Tynckinen

Anders Månssonn Ruotu 92_komp_2:Ruod

Tynnkin

Christer (Pyllela) Ruotu 82_komp_2:Ruod

Staffan Thomassonn Ruotu 109_komp_2:Ruod

Tynnkinen

Måns (Pyllela) Ruotu 83_komp_2:Ruod

Tåifwain

Lars Påhlsson (Antoila) Ruotu 110_komp_2:Ruod

Tålfwain

Giermund (Päsoilla) Ruotu 92_komp_2:Ruod

Hindrich (Päsoilla) Ruotu 92_komp_2:Ruod

Tålfwin

Niels Månss. Ruotu 105_komp_2:Ruod

Tårdin

Laars (Peifwillä) Ruotu 87_komp_2:Ruod

VWAlkuun

Willkij

Sigfred (Järfwenpä) Ruotu 92_komp_2:Ruod

Wuchkoin

Christer (Lödiälla) Ruotu 70_komp_2:Ruod

Wänäläin

Hindrich (Ylökona) Ruotu 102_komp_2:Ruod

Tässä hakemistossa on yhteensä 156 nimeä

© Väinö Holopainen 2021