AlkuSavon ruodutusluettelotKuopion pitäjä → 1642 nimihakemisto

Kuopio ruodutusluettelo 1642

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Ollssån [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Hendrich Madzssån [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

AAlkuun

Ahonen

Påfwell Andersson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Airaxsen

Ihanus [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Madz [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Asikainen

Nielss Niellsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

CAlkuun

Clemittelen

Johan Andersson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Cosmanen

Påfwell [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

EAlkuun

Eskelinen

Påfwell [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

HAlkuun

Haickonen

Madz [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Haitonen

Madz Ollssån [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Hakarainen

Abram Henderssn [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Erich Ehrsson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Hendrich [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Jören [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Jören Peersson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Nielss Pållsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Thomas [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Hakolinen

Madz Ollsson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Hakulinen

Hans Påållsson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Halloinen

Pdher Phillppusson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Halonen

Phillppus Phillppusson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Hamnmuinen

Oloff [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Haponen

Andhers Madzssån [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Hardikaijnen

Hendrich Hendhersson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Sigfredh Ollsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Hardikainen

Daniel Anderss [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Hendrich [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Sigfredh Andersson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Hatainen

Christer [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Sigfredh Peersson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Hatiainen

Hartwich [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Heijckinen

Thomas [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Heijkonen

Jönss [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Larss [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Heijskinen

Erich Lahrsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Madz Ollsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Hetinen

Erich Påållsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Jören Påålsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Hijskaijnen

Madz [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Hilldoinen

Peer [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Holikaijnen

Christer Larsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Holopaijnen

Oloff Clemmetsson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Holopoinen

Hendrich Clemmetsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Hyffwerinen

Erich Hendersson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Jören Påållsson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Hyttinen

Thomas [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Hålåpaijnen

Andhers [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Håttinen

Erich Påålsson Väenottoluettelo

IAlkuun

Ihalainen

Madz Andhersson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

JAlkuun

Jalckaijnen

Oloff [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Jalkainen

Matz Olsson Väenottoluettelo

Jalkan

Madz Ollssonn [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Jerfwelaijnen

Oloff [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Julckonen

Andhers [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Jönss [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Peer Jönsson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

KAlkuun

Kaijnänen

Jöns [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Madz [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Kaikoinen

Matz Olsson Väenottoluettelo

Kallinen

Knutt [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Kanckunen

Andhers [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Karhunen

Oloff Peersson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Karhunen Warj

Staffan Ollssån [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Karttoinen

Larss Påållsson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Pååll Peersson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Kasurinen

Johan Thomasson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Mårten Mårthensson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Oloff Madzsson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Peer Jönssonn [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Påfwell Ehrsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Keckeleijnen

Hendrich [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Keckereinen

Abraham Andersson Väenottoluettelo

Keckinen

Hendrich Påållsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Påfwell [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Keijoinen

Hendrich [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Kettunen

Anders Andhersson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Ketuinen

Pofwell [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Kinnuinen

Staffan [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Kinuinen

Larss [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Knutinen

Oloff Ollssån [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Koistinen

Hendrich [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Pååll Hendhersson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Koistonen

Hendrich [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Kolmoinen

Nielss Michelsson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Thomas Nielsson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Kordilainen

Andhers [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Larss Michellsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Koronen

Hendrich [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Sigfredh [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Kuckonen

Tönne Thönnesson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Kullmoijnen

Oloff Staffansson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Peer Peersson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Peer Påållsson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Kuolainen

Peer Sigfredsson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Kuronen

Andhers [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Bertell [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Göran Eskellsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Kårstinen

Hindrich Väenottoluettelo

Kärffwinen

Jönss [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

LAlkuun

Laakoinen

Jönss [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Laijckonen

Jönss Peersson [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Larss [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Peer [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Laitinen

Påfwell [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Lapweteläinen

Jönss [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Lapwetäläinen

Madz Hansson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Leijhonen

Andhers Andhersson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Leinonen

Jönss [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Leskinen

Christer [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Jönss [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Luttinen

Andhers [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Lydickaijnen

Hans Hansson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Hans Peersson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Jören Hansson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

MAlkuun

Maalinen

Nielss [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Marianen

Hendrich Andhersson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Marijninen

Påfwell Ehrsson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Matalainen

Oloff [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Mickulu

Matz Laarsson Väenottoluettelo

Miettinen

Jönss Peersson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Larss Ollssån [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Peer Hendhersson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Mikoinen

Påfwell [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Mucklo

Madz Larsson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Mukulu

Larss Larsson [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Mustoinen

Nielss Lahrsson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Mähöinen

Oloff Ollsson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Oloff Ollssonn [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Oloff Olsson Väenottoluettelo

Mäkiraijnen

Nielss Madzsson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Mönckinen

Abraham Ollsson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Mönkinen

Oloff Ollsson [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Mönköinen

Abraham Olsson Väenottoluettelo

Möyhönen

Mongz Madzsson [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

NAlkuun

Nijrainen

Peer Madzsson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Niskanen

Påfwell Andersson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Nuriainen

Påfwell [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

PAlkuun

Paasoinen

Laars Påålsson Väenottoluettelo

Parfwiainen

Swen [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Pasaijnen

Larss Påållssonn [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Pasaijsn

Anders [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Peckarinen

Nielss Staffansson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Pelckainen

Oloff [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Pitkäinen

Jönss [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Påfwell Hendhersson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Thomas Sigfredhsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Pitkänen

Thomas Sigfredsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Thomas Simonsson Väenottoluettelo

Pursiainen

Pååll Påållsson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Pålssonen

Thomas [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

RAlkuun

Radikainen

Påfwell [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Reijnikainen

Hendrich [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Reiseinen

Bengt [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Rekinen

Andher Sigfredsson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Resainen

Lass Ollssån [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Resoijnen

Andhers Ollsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Rijsaijnen

Påfwell Phillppusson [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Thomas [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Roijenen

Larss Nielsson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Ruskinen

Påfwell Madzsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Räisäinen

Laars Olsson Väenottoluettelo

Räseijnen

Mongz Ollsson [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Swen [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

SAlkuun

Safwolainen

Ifwar Larsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Sainanen

Staffan Ollssån [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Sallinen

Oloff Jönsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Seppoinen

Oloff Påålsson Väenottoluettelo

Sijhwoinen

Andhers Lahrsson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Smålendher

Andhers Madzsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Smålondher

Peer Madzsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Peer Peerssom [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Soponen

Oloff Påålsson [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

TAlkuun

Taskinen

Hans [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Thohainen

Madz Swensson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Thomainen

Matz Swensson Väenottoluettelo

Thowijnen

Bertell [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Thuhinen

Erich [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Jöran [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Thurrunen

Jönss Jacobsson [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Madz [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Tijlikainen

Michell [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Toijwonen

Hendrich [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Hendrich Michelsson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Toiwonen

Jönss Andhersson [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Påfwell Påfwellsson [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Tomonen

Madz Swenssonn [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Tukaijnen

Hendrich Niellsson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Tukainen

Hendrich Nielsson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Hindrich Nilsson Väenottoluettelo

Turainen

Eskell Eskellssån [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Tåiffuainen

Hindrich Michelsson Väenottoluettelo

Tålpoinen

Peer [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

UAlkuun

Uckonen

Jönss Ollsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

VWAlkuun

Waijtinen

Larss [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Wainikainen

Madz Sigfredhsson [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Waitinen

Clemmet Thomasson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Wardiainen

Madz Nielsson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Mårthn Mårtensson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Nielss Niellsson [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Oloff Mårtensson [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Warj (Karhunen Warj)

Staffan Ollssån [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Waroinen

Påfwell Påfwellsson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Wartiainen

Mårthen Mårthensson Väenottoluettelo

Watoinen

Oloff [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Wenäläijnen

Hendrich [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Wenäläinen

Hans Väenottoluettelo

Wepseläinen

Erich Peersson Väenottoluettelo

Wepsälainen

Erich Peersson [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Wetäijnen

Hendrich Ollsson [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Oloff [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Wänälainen

Hanss [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Wänäläinen

Hans [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Wänänen

Madz Madzsson [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Wätäinen

Swen Swensson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Wäänänen

Peer Påållsson [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 216 nimeä

© Väinö Holopainen 2021