AlkuSavon ruodutusluettelotKuopion pitäjä → 1653 nimihakemisto

Kuopio ruodutusluettelo 1653

Ruodutusluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  E  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Olfsson (Hildulanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Christer Gab: (Hildulanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod

Christer Nielsson (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Ifuard Johansson (Cuopio) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Jacob Olfsson (Hildulanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

AAlkuun

Achoinen

Pååll (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

Airaxinen

Ihanus (Airaxela) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Matz (Airaxela) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Peer Larsson (Airaxela) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Pål Peersson (Airaxela) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Andikainen

Andhers (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Assikainen

Thomas (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

CAlkuun

Clemetinen

Oluff (Kareslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod

Colemain

Michel Jacobsson (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Påll Staphansson (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Staphan Michelsson (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Colemainen

Mons (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Niels (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Peer (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Staphan (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Collioinen

Peer (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

Cossmainen

Johan (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

EAlkuun

Eskelinen

Peer (Lydikälä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

HAlkuun

Hackarainen

Bendrich (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Erich (Hackarala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod

Jacob (Hackarala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod

Jören (Hackarala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod

Niels (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

Thomas (Rönä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Haikoinen

Matz (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Haioitos

Oluff O. (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Hakulinen

Hans (Lydikälä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Hallikainen

Lars (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Haloinen

Peer (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Philpus (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Hamuinen

Christer (Hamula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod

Happoin

Hendrich (Puutussalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

Happoinen

Matz (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Hardikain

Sigfredh Oluffsson (Jännenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Hardikain (Kuppi Hardikain)

Hednrich (Jännenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Hardikainen

Anders (Worissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Daniel (Worissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Hendrich (WotiJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Hatainen

Christer (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Lars (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Sigfred (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Heickinen

Lars (Jännenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Heikinen

Jöns (Jännenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Oluff (Jännenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Thomas (Piexä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Heiskain

Erich (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Staphan (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Heiskainen

Matz (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Oluff (Enanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Pååll Påålsson (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Hetainen

Hardtwick Peersson (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Hardtwik (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Hilduin

Andhers Matzson (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Michel Arfuedson (Cuopio) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Hilduinen

Anders (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Peer (Hildulanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 17:Ruod

Holapain

Anders (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Husoi Kasurinen

Matz (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Matz Hendersson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Matz Peersson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Hyfuärinen

Erich (Puutussalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

Jören (Puutussalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

Swen (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Hyttinen

Erich [Barbro Schaden läänitys] Ruotu 17:Ruod

Thomas [Barbro Schaden läänitys] Ruotu 17:Ruod

Hålapain

Hendrich (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Oluff (Worissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Hårtanainen

Oluff (Piexä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Hämäläinen

Mårthen (Achoinwes) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Hätinen

Jören (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

JAlkuun

Jalkainen

Matz (Hackarala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod

Oluff (Hackarala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod

Jatinen

Staphan (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Jerfweläin

Pååll (Rässälä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Julkuinen

Andhers (Cuopio) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Christer (Cuopio) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Jöns (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Peer (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

Peer Persson (WotiJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

KAlkuun

Kackinen

Hendrich (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Peer (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Kallinen

Knut (Cuopio) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Kankuinen

Staphan (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Karhuin

Staphan O. (Punnonmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Karhuinen

Oluff (Tallus) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Karttuinen

Hendrich (Worissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Lars (Karttula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Peer (Karttula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Påll (Karttula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Kasurinen

Erich (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Hendrich (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Mårthen (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Oluff (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Kasurinen (Husoi Kasurinen)

Matz (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Matz Hendersson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Matz Peersson (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Keckoinen

Michel (Cuopio) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Keinäinen

Jöns (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Matz (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Matz Larsson (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Keioinen

Hendrich (Pölliä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Kekäläinen

Hendrich (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Kerfuinen

Hans (Hamula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod

Hendrich (Pölliä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod [Barbro Schaden läänitys] Ruotu 17:Ruod

Ketto

Matz Matzson [Barbro Schaden läänitys] Ruotu 17:Ruod

Kettuinen

Andhers (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Påål (Achoinwes) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Kilkainen

Peer (Karttula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Kinnuinen

Lars (Hamula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Staphan (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Knuttinen

Erich (Tallus) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Lars (Tallus) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Oluff (Tallus) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Peer (Piexä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Koistinen

Andhers (Enanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Pååll (Enanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Kordilainen

Anders (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Lars (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Korhoinen

Berttill (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Hans (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Hendrich (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

Niels (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Philpus (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

Sigfredh (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod [Barbro Schaden läänitys] Ruotu 17:Ruod

Kuppi Hardikain

Hednrich (Jännenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Kuroinen

Andhers (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Eskell (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Kåistin

Hendrich (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

LAlkuun

Lackoinen

Christer (Toifuala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Jöns (Hackarala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod (Toifuala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Lars (Hackarala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod

Peer (Rönä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Laihiainen

Jacob (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Laitinen

Pååll (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Lapaplainen

Hendrich (Cuopio) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Lapweteläin

Jöns (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Lapweteläinen

Matz (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Leinoinen

Jöns (Toifuala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Leskinen

Jöns (WotiJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

Linduinen

Andhers (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

Christer (Tallus) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Lars (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

Påll (Pölliä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Luttinen

Andhers (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

Andhers Andersson (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Lydikäinen

Hans (Lydikälä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Jören (Karttula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Michell (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

MAlkuun

Mahainen

Erich (Rässälä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Malinen

Nils (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Marainen

Hendrich (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Påll (Tallus) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Mietinen

Jönss (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Oluff (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Peer (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Miettinen

Lars (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Monköinen

Peer (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Mustoinen

Andhers (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Lars (Puutussalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

Matz (Worissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Myckäinen

Påål (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Mähöinen

Matz O: [Barbro Schaden läänitys] Ruotu 17:Ruod

Mons (Tallus) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Mäkäräinen

Matz (Tallus) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Möhäinen

Andhers (Rässälä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Möykyin

Abraham (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

Oluff (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

NAlkuun

Nirainen

Peer (Jännenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Niskainen

Pååll (Jännenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Nuriainen

Pååll (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

OAlkuun

Owaskainen

Peer (Lydikälä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

PAlkuun

Parfuiainen

Niels Peersson (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Swen (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Passainen

Andhers (WotiJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Peckarinen

Niels (Kareslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Pekurinen

Peer (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Pelkoinen

Oluff (Worissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Pirinen

Mårthen (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

Oluff (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

Pitkäinen

Hendrich (Sängimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Jöns (Sängimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Sigfredh (Sängimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Pursiainen

Påål (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Pykäläinen

Hendrich (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

Pålfuinen

Hendrich (Piexä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

RAlkuun

Radikainen

Pååll [Barbro Schaden läänitys] Ruotu 17:Ruod

Rautapardain

Oluff (Puutussalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

Reinikain

Hendrich (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Rekinen

Andhers (Pölliä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Rissainen

Johan (Rissala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod

Peer (Rissala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Pååll (Rissala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod

Thomas (Hackarala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod

Roininen

Lars Nilsson (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Ruskainen

Hendrich (Kareslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Pååll (Kareslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Rässäin

Andhers Swensson (Rässälä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Oluff Påhlsson (Rässälä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Swen Andhersson (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Rässäinen

Andhers O: (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Mons (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Oluff (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Swen (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Räsäinen

Bengt [Barbro Schaden läänitys] Ruotu 17:Ruod

Johan Bengtson (Lydikälä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

SAlkuun

Safuolainen

Ifuar (Cuopio) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Sallinen

Oluff (Rittoinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 7:Ruod

Sichfuoinen

Andhers (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Lars (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Sigfredh (Kasurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Sipoinen

Hendirch (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Smolander

Peer (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Smolender

Andhers (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Peer (Worissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Soininen

Staphan (Puutussalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

TAlkuun

Tackinen

Matz (Rönä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Taskin

Matz Hansson (Worissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 6:Ruod

Taskinen

Hans (Cuopio) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Matz (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Stapahan (Cuopio) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Thomahainen

Matz (Enanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Tihoinen

Lars (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

Matz (Piexä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Tillikainen

Michel (Enanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Tofuinen

Berttill (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Christer (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Erich [Barbro Schaden läänitys] Ruotu 17:Ruod

Jören (Pölliä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Toifuain

Hendrich (Jännenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 11:Ruod

Toifuainen

Grels Mårthenson (Toifuala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Hendrich (Toifuala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Jöns (Toifuala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Toloinen

Pååll (Tallus) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Tolpainen

Peer (Achoinwes) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Tuchkainen

Sigfredh (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 5:Ruod

Tuppurainen

Zaharias (Puutussalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

Turuinen

Eskell (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 8:Ruod

Hendrich Larsson (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 9:Ruod

Johan (Puutussalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

Lars Matzsson (Puutussalm) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 4:Ruod

Peer (Achoinwes) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

UAlkuun

Uckoinen

Oluff (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

VWAlkuun

Wainikainen

Johan (Cuopio) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Matz (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 16:Ruod

Waitinen

Clemet (Rönä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Wardiainen

Jöns (Hamula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 10:Ruod

Lars Nilsson (Rönä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Matz Nielsson (Rönä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Niels Nilsson (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Waroinen

Niels (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Påål (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 14:Ruod

Påål Hansson (RistaJärfwj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 15:Ruod

Watainen

Oluff (Tallus) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 3:Ruod

Wäisäinen

Oluff (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 1:Ruod

Wänuinen

Hendrich [Barbro Schaden läänitys] Ruotu 17:Ruod

Wänäinen

Matz (Syfwäri) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 12:Ruod

Peer (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Pål (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Wänäläinen

Hendrich [Barbro Schaden läänitys] Ruotu 17:Ruod

Matz (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 2:Ruod

Wätäinen

Oluf Andhersson (Rönä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Oluff (Rönä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 13:Ruod

Tässä hakemistossa on yhteensä 267 nimeä

© Väinö Holopainen 2021