AlkuSavon ruodutusluettelotLeppävirran pitäjä → 1647 nimihakemisto

Leppävirta ruodutusluettelo 1647

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Erick Simonsson (Leppäwirdaby) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

AAlkuun

Afleck

Willem (Warkaus) [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Ahokas

Staphan Olsson (Timulaby) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Ahuinen

Christer (Saamais) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Asiainen

Christer Pålsson (Saamais) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

HAlkuun

Haaloinen

Per Andersson (Saamais) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Haarainen

Lars (Rumuckala) [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Michell (Walkiaämäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Hackarainen

Olof (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Haikoinen

Hans Staphansson (Paukarlax) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Haloinen

Jöns Jönsson (Konnuslax) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Hardikainen

Sigfredh (Saamais) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Haringh

Madz (Oosmajerf) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Heiskain

Cauppi (Paukarlax) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Heiskainen

Erick (Walkiaämäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Oloff Erichzson (Walkiaämäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Thomas Erichzson (Walkiaämäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V (Walkiamäkj) Väenottoluettelo

Herrain

Lars Jönsson (Nijnimäkj) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Hilduinen

Staphan (Walkiaämäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Hirfuoin

Michell Larssons (Kurialanranda) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Huofuinen el:r Soininen

Swen Swensson (Saamais) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Huofwinen

Jönss Swensson (Samais) Väenottoluettelo

Jören Christersson (Saamais) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Peer Thomasson (Kurialanranda) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Huofwinen eller Såininen

Jöns Swensson (Saamais) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Hyfwöinen

Olof (Oosmajerf) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Hyttyinen

Anders Andersson (Hyttylänmäkj) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Härkäinen

Madz Madzson (Haapamäkj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

IAlkuun

Idkoinen

Lars Pålsson (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Iffwanainen

Christer (Walkiaämäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Michell Michelsson (Walkiaämäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Ifwanainen

Lars Madzson (Walkiamäkj) [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Immoinen

Olof Hansson (Nijnimäkj) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Olof Olofzson (Ninimäkj) Väenottoluettelo

Olof Olsson (Nijnimäkj) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Itkoinen

Peer Påålsson (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

JAlkuun

Jalkainen

Madz (Paukarlax) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Jämssäläinen

Marcus (Timulaby) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Jäskeläinen

Madz (Paukarlax) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

KAlkuun

Karfwinen

Olof (Connuslax) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Peer Olsson (Mustinmäkj) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Karjunen

Philppus Jörensson (Saamais) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Karppinen

Anders Larsson (Seierlax) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V (Seinenlax) Väenottoluettelo

Påfwel (Rumuckala) [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Påål Larsson (Seierlax) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Kasainen

Anders (Timulaby) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Keinainen

Jöns (Kuronlax) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Stapahn (Kuronlax) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Keinoinen

Anders Olsson (Saamais) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Anders Peersson (Keinolanmäkj) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Henddrick Larsson (Leppäwirdaby) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Måns Månsson (Saamais) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Keinoinen el:r Ramsij

Jöns Peersson (Keinolanmäkj) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Keinåinen

Peer Olsson (Sarkamäkj) Väenottoluettelo

Kenainen

Hendrick Madzson (Sarkamäkj) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Olof (Sarkamäkj) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Kenoinen

Peer Olsson (Sarkamäkj) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Keroinen

Olof Pålsson (Kurialanranda) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Kinnuinen

Eerik Peersson (Konnuslax) Väenottoluettelo

Erick Månsson (Mustinmäkj) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Erick Olsson (Mustinmäkj) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Erick Peersson (Connuslax) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Eskill (Rumuckala) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Hans Staphansson (Petramäkj) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V (Petramäkj) Väenottoluettelo

Jöns (Timulaby) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Jören (Petramäkj) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Madz (Connuslax) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Niels Arfweddsson (Petramäkj) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Peer Peersson (Connuslax) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Pål Olsson (Mustinmäkj) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Påål Olsson (Mustinmäkj) Väenottoluettelo

Sigfredh (Seierlax) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Staphan (Sachkarlax) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Koppinen

Per Jönsson (Seierlax) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Kålemainen

Oloff (Oosmajerff) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Kåndiainen

Knut (Paukarlax) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Kåpoinen

Anders Olsson (Sarkamäkj) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Arfwedh (Lylymäkj) Väenottoluettelo

Grels Madzson (Kurialanranda) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Hendrick (Leppäwirdaby) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Hendrick Christersson (Warisstaiwal) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Olof Grelsson (Lylymäki) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Olof Olofzson (Kuronlax) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Pål Pålsson (Kurialanranda) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Kåppoinen

Hendrick Peersson (Sachkarlax) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Kåpåinen

Olof Påålsson (Kuronlax) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Kåsoinen

Madz (Nijnimäkj) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Olof (Kuronlax) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Olof Maddzson (Nijnimäkj) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Kåsuinen

Hendrick Hendrichzson (Leppämäkj) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Kåsåinen

Olof Madzskon (Ninimäkj) Väenottoluettelo

Könöinen

Lars (Leppäwirdaby) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

LAlkuun

Laakoinen

Hindrick Peersson (Oosmajerff) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Laamainen

Michell (Rumuckala) [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Laitinen

Hemmingh (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Jöns (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Peer Påålsson (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Thomas (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Lappalain

Jöns Staphansson (Lapinmäkj) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Lappalainen

Anders Olsson (Lapinmäkj) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Erick Nielsson (Connuslax) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Hendrick (Lapinmäkj) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Peer Nielsson (Mustinmäkj) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Leppäinen

Hans (Leppäwirdaby) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Lars Peersson (Leppäwirdaby) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Leskinen

Madz (Kurialanranda) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Olof Nielsson (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Peer Staphansson (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Påfwell (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Liuckå

Erick Olsson (Mustinmäkj) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Luttainen

Olof Andersson (Warkaus) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Luttinen

Erick Staphansson (Nijnimäkj) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

MAlkuun

Malin

Thomas Thomasson (Waristaiwal) Väenottoluettelo

Malinen

Niels Thomasson (Warisstaiwal) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Thomas Thomasson (Warisstaiwal) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Michåinen

Peter (Haapamäkj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Mickoinen

Erick Andersson (Kurialanranda) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Mustoinen

Sigfredh (Leppäwirdaby) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

NAlkuun

Nickinen

Anders Jönsson (Leppäwirdaby) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Nijrainen

Hans (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Nissinen

Oloff Peersson (Saamais) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Nuppoinen

Staphan (Nijnimäkj) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

PAlkuun

Parfwiainen

Hendrick Jönsson (Sachkarlax) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Jöns Staphansson (Sachkarlax) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Per (Sarkamäkj) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Pasainen

Olof (Oosmajerf) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Påfwell (Oosmajerf) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Philppuxinen

Andres (Seierlax) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Pijrainen

Anders Andersson (Nijnimäkj) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Anders Grelsson (Sachkarlax) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Oloff (Sachkarlax) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Pitkäinen

Hans Sigfredhson (Nijnimäkj) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Jören (Nijnimäkj) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Pulckinen

Anders (Mustinmäkj) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Henrick Hendrichzson (Staphanalanmäkj) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Purdinen

Jöns Jönsson (Warkaus) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Pöxä

Oluf Staphansson (Seierlax) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Pöyhöinen

Mårthen Nielsson (Leppämäkj) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

RAlkuun

Ramsij (Keinoinen el:r Ramsij)

Jöns Peersson (Keinolanmäkj) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Rumukain

Per Andersson (Rumuckala) [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Rumukainen

Erick Ericksson (Rumuckala) [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Olof Erichzson (Rumuckala) [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Ruppoinen

Arfwedh (Lylymäkj) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Råppoinen

Hendrick Peersson (Sachkarlax) Väenottoluettelo

SAlkuun

Safwolain

Mårtthen Mårtthensson (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Safwolainen

Mårthen (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Mårtthen Mårtthensson (Kåtalax) Väenottoluettelo

Sigfredh (Leppäwirdaby) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Saikainen

Madz Olsson (Kurialanranda) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Saikoinen

Hans (Walkiaämäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Simoinen

Grels (Saamais) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Soininen

Abraham (Saamais) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Hendrick Hendrichzson (Tuppuralanmäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Soininen (Huofuinen el:r Soininen)

Swen Swensson (Saamais) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Staphanainen

Påfwell (Leppäwirdaby) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Staphan (Staphanalanmäkj) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Suhoinen

Anders (Haapamäkj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Såininen

Madz Olsson (Kurialanranda) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Såininen (Huofwinen eller Såininen)

Jöns Swensson (Saamais) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Såpainen

Hendrick Olsson (Lylymäki) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Såpoinen

Lars Olsson (Rumuckala) [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Sårsainen

Påål (Kurialanranda) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

TAlkuun

Tackuinen

Olof Påålsson (Oosmajerff) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Oloff Påålsson (Osmajärff) Väenottoluettelo

Påfwell (Oosmajerff) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Tijkainen

Lars (Leppäwirdaby) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Timmoinen

Jönss Jörensson (Timulaby) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Tirckoinen

Hendrick Peersson (Nijnimäkj) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Olof Olofzson (Nijnimäkj) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Tuckurinen

Peter (Läppämäkj) [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Tukiainen

Påål Andersson (Staphanalanmäkj) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Tulppainen

Peter (Oosmajerff) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Tuppurainen

Hendrick Olsson (Leppämäkj) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Olof Olofzson (Tuppuralanmäkj) [Talolliset] Ruotu 16:Ruod+V

Olof Olsson (Tuppuralanmäkj) Väenottoluettelo

Påål Hindersson (Leppämäkj) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V (Lepämäkj) Väenottoluettelo

Thomas (Kurialanranda) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Turuinen

Grels (Kurialanranda) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Hendrick Hindersson (Kurialanranda) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Påfwel Michellsson (Pålfwijerffwj) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Påfwel Olsson (Pålfwijerffwj) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Tålfwainen

Oloff Peersson (Walkiaämäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Törröinen

Mårthen (Nijnimäkj) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

VWAlkuun

Wechweläinen

Lars (Kåtalax) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Wenttinen

Lars (Kuronlax) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Madz (Sarkamäkj) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Wepsäläinen

Hendrick (Tuppuralanmäkj) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Wijliäinen

Berttill (Leppäwirdaby) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Wååckålainen

Lars Larsson (Leppäwirdaby) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 189 nimeä

© Väinö Holopainen 2021