AlkuSavon ruodutusluettelotLeppävirran pitäjä → 1679 nimihakemisto

Leppävirta ruodutusluettelo 1679

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Olufsson (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Anders Isacksson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Anders Olufsson (Syfwäma) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Bertill Jönsson (Rijhiranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Clemet (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Erich Erichsson (Wächwila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Hendrich Pålsson (Kurulanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Johan Bertellsson (Hofwila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Johan Isacksson (Hapamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Joseph Staffanson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Lars (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Mattz Peeresson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Matz Hendersson (Waristaipal) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Mårten Jörensson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Mårten Mårtensson (Lylymäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Oluf Abrahamsson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Oluf Hendersson (Kurulanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Oluf Olufsson (Polfwijerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Petter Matsson (Ossmajerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Påhl Christersson (Waristaipal) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Påhl Håkansson (Staphanalanmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Påhl Mårtensson (Lylymäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Påhl Påhlsson (Kurulanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Samuel Bertellsson (Hofwila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Sigfredh Christersson (Waristaipal) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Staffan Jönsson (Kurulanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

AAlkuun

Ahåkas

Peer Olufsson (Timoila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Thomas Olufsson (Timoila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Arfweldinen

Matz Andersson (Lylymäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

HAlkuun

Haikoin

Hans Hansson (Paukalax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Staffan Hansson (Paukalax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Hakarainen

Lars (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Happoinen

Anders Matsson (Konnuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Harain

Johan Michelsson (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Lars Michelsson (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Hardikain

Anders Sogfredsson (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Sigfredh (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Heiskain

Lars Hansson (Hapamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Lars Larsson (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Oluf Erichsson (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Staffan Larsson (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Herrain

Anders (Paukalax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Anders Greelsson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Hendrich Greelsson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Hofwinen

Oluff (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Swen Olufsson (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Thomas Thomasson (Leppämäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Holapain

Clemet (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Holopainen

Lars Jönsson (Lapimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Hybiä

Christer Hendersson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Hålapain

Clemet Påhlsson (Kurialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Matz Olufsson (Purdila) [Kustaa Illen läänitys] Ruotu 1Lep:Ruod+V

Oluf Clemetsson (Purdila) [Kustaa Illen läänitys] Ruotu 1Lep:Ruod+V

Hålapainen

Hans (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Hålopain

Hans Clemet (Lapimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

IAlkuun

Ickoin

Mattz (Huofwila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Idkoin

Oluf Larsson (Halala) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Ifwanain

Michell Michelsson (Walkiamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Ikoin

Mattz (Hofwila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Immoin (Kinnuinen el:r Immoin)

Påhl (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Immoinen

Hans Olufsson (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Oluf Olufsson (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Itkinen

Anders Peersson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Thomas Peersson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Itkoin

Eskell Larsson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Lars Eskellsson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Lars Påhlsson (Staphanalanmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Påhl Påhlsson (Staphanalanmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

JAlkuun

Jämpsi

Christer (Ossmajerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Petter (Ossmajerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Jäskeläin

Johan (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

KAlkuun

Kaipain

Jacob (Paukalax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Karfoin

Jören Peersson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Karfwoin

Erich Påhlsson (Hofwila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Hendrich Olsson (Konnuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Hendrich Peersson (Konnuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Johan (Konnuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Johan Peersson (Konnuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Jöran (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Karppinen

Påhl (Rummukala) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Kassoinen

Lars Eskelsson (Soinilansalmlj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Keinoin

Anders Månsson (Tuppuralanmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V (Tuppuralanmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Keinäin

Hendrich Hendersson (Sarkanemj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Lars Hendersson (Sarkanemj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Niels Nillsson (Måniamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Påhl Olufsson (Keinälänmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Kerfwin

Anders Phillpusson (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Keroin

Anders Olufsson (Kurialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Kinnuin

Anders Jönsson (Timoila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Anders Matsson (Konnuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Arfwed Hansson (Pettronmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Erich Erichsson (Hangasmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Niels Ifwarsson (Pettronmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Oluf Påhlsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Peer Mattsson (Konnuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Peer Peersson (Tuppuralanmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Påhl Matsson (Kurialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Staffan Hansson (Pettronmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Kinnuinen el:r Immoin

Påhl (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Kolemain

Staffan Olufsson (Ossmajerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Kopoin

Hendrich Ollsson (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Hendrich Påhlsson (Kurulanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Oluf Jönsson (Kopoila) [Paavali Businin läänitys] Ruotu 1Lep:Ruod+V

Oluf Påhlsson (Kurulanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Påhl Christersson (Waristaipal) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Påhl Påhlsson (Waristaipal) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Kopoinen

Christer (Rijhiranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Hendrich Hendrichsson (Jurikala) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Matz Grelsson (Polfwijerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Peer Jönsson (Lylymäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Peter Johansson (Rijhiranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Koppioin

Anders Andersson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Koppipom

Johan Andersson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Kosoin

Axell Påhlson (Pitkäläniemj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Mattz (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Kossoin

Oluf Olufsson (Kurulanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Staffan Hendersson (Leppämäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Kossuin

Anders Matsson (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Matz Matsson (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Oluf Matsson (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Kotilain

Lars Hendrichsson (Sachkerlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Kyllöin

Måns Peersson (Pussilantaipall) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Kåssoinen

Axell (Pitkälänniemj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Eskell Pålsson (Pitkälänniemj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Käinäin

Oluf Andersson (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Peter Andersson (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

LAlkuun

Laitin

Hans Clemetsson (Syfwäma) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Oluf Olufsson (Syfwäma) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Peter Thomasson (Letemäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Påhl Hämmingsson (Ossmajerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Laitinen

Erich Johansson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Johan Johansson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Johan Peersson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Lakoin

Anders Påhlsson (Ossmajerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Matz Hendersson (Ossmajerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Lappalain

Anders Matsson (Lapimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Christer Jacobsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Erich (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V (Kotolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Hendrich Persson (Pussilantaipall) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Matz Staffansson (Konnuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V (Lapimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Olof Jacobsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Oluf Jacobsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Lapweteläin

Anders Matsson (Leppämäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Leskin

Peer Ollsson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Leskinen

Mattz Matsson (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Oluf Larsson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Linduin

Peer Peersson (Hofwila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Liuko

Simon (Unukansalo) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Liukoin

Erich Olufsson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Luttinen

Oluf Andersson (Luttila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

MAlkuun

Malinen

Erich Erichsson (Konnuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Mattz Erichsson (Konnuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Mickoinen

Johan Erichsson (Kurialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Johan Johansson (Danskansarj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Olof Erichsson (Kurialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Mustin

Sigfred Sigfredsson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

NAlkuun

Nirainen

Hans Hansson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Jacob Hansson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Nissinen

Johan Ollsson (Kurialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Johan Olofsson (Kurialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Jören Peersso (Samais) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Matz Ollsson (Kurialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Nupoin

Oluf Staphansson (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Peer Olofsson (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

OAlkuun

Oinoin

Simon Larsson (Luttila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Olckoin

Oluf Peersson (Konnuslax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Olkoin

Hendrich Månsson (Paukalax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Orautain

Matz Staffansson (Halala) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

PAlkuun

Parfwain

Matz (Hapamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Parfwiain

Staffan Olufsson (Soinilansalmlj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Parkoin

Peter Casspersson (Leppämäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Pasainen

Påhl Olufsson (Ossmajerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Phillpuxin

Anderss Olufsson (Måniamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Philpuxin

Hendrich Andersson (Måniamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Pijrain

Greels Andersson (Polfwijerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Michell Andersson (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Pispaian

Peter Johansson (Wächwila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 3:Ruod+V

Pispain

Petter Johansson (Wechwilä) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Pitkeinen

Jöns Jönsson (Pitkälänniemj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Jöran Jönsson (Pitkälänniemj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

Pitkäin

Casper Hansson (Kurulanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Jören Hendersson (Sachkerlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Påhl Hendersson (Kurulanlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Pulkin

Johan Peersson (Hofwila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Matz (Hofwila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 4:Ruod+V

Pulkinen

Hendrich Andersson (Mustinmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Hendrich Påhlsson (Staphanalanmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 9:Ruod+V

Pura

Johan Andersson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Lars Andersson (Läppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Purdinen

Erich Erichsson (Purdila) [Henrik Sabelstiernan läänitys] Ruotu 1Lep:Ruod+V

Staffan Johansson (Purdila) [Henrik Sabelstiernan läänitys] Ruotu 1Lep:Ruod+V

Staphan Johansson (Purdila) [Henrik Sabelstiernan läänitys] Väenottoluettelo

Pustinen

Hendrich Thomasson (Kopoila) [Paavali Businin läänitys] Ruotu 1Lep:Ruod+V

Pöyhöin

Anders Mårtensson (Kartasalo) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Johan Mårtensson (Kartasalo) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

RAlkuun

Roppoin

Oluf Hendersson (Sachkerlax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

SAlkuun

Saf:n

Erich Nårtensson (Kåtolax) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Safwoin

Thomas Sigfredsson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Safwolain

Erich Matsson (Pettronmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Saikoinen

Oluf Matsson (Kurialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Sallinen

Oluf (Soinilansalmlj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Soinen

Hendrich Hendrichsson (Keinälänmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Staffan (Keinälänmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Soininen

Hindrich Hinderson (Keinälänmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Peter Hendersson (Keinälänmäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 5:Ruod+V

Somalain

Erich (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Suhoinen

Anders Hendersson (Hapamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Peer Peersson (Hapamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Påhl Peersson (Hapamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Sutinen

Ifwar Ifwarsson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Lars Ifwarsson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Såpainen

Michell Larsson (Rummukala) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Påhl Nielsson (Soinilansalmlj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

TAlkuun

Tackoin

Påhl Påhlson (Ossmajerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 2:Ruod+V

Tackuin

Mattz (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Mattz Olofsson (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Väenottoluettelo

Oluf Olufsson (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Takuinen

Petter Johansson (Leppämäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 8:Ruod+V

Tickain

Anders (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Timoinen

Erich Erichsson (Sarkamäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Hendrich Jönsson (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Johan Matsson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Jören Matsson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Tirkoin

Peter Hendersson (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 10:Ruod+V

Tirroinen

Matz Olufsson (Kurialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Turuin

Michell Michelsson (Polfwijerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 6:Ruod+V

Turuinen

Hendrich Hendersson (Kurialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Michell Påhlsson (Polfwijerfwj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Oluf Olufsson (Kurialanranda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 7:Ruod+V

Törrönen

Bertell Mattsson (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

Hendrich Matsson (Ninimäkj) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 11:Ruod+V

UAlkuun

Uthriain

Anders (Timoila) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 12:Ruod+V

VWAlkuun

Wåckolain

Lars (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Michell Larsson (Leppäwirda) [Hans Wachtmeisterin läänitys] Ruotu 1:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 234 nimeä

© Väinö Holopainen 2021