AlkuSavon sotaväkiKaakkois-Suomi → Karjalan rakuunarykmentti 1685: Ratsumestari von Burghausenin komppania

Karjalan rakuunarykmentti 1685

Ratsumestari von Burghausenin komppania

Ryttmästare Johan von Burghausens Companie

Nimihakemisto 1685

Komppanian esikunta

Nro Virka Pitäjä Ruotutalot Talolliset/Sotilas Kylä Muuta
  Ryttmästare Jäskis Herman Johan von Burghausen Pelkola
  Ruokolahti Erich Michelsson nu Anders Erichsson Sutela
  Hindrich Peersson Sutela
  Peer Ollsson nu Mårten Peersson Liiri Sikiölä
  Lars Mattsson Kotanen Pirhola
  Jöran Michelsson Pirhola
  Christer Stephansson Pirhola
  Lars Ersson Langin Pohjalankila
  Lars Ersson Husu Käkeläinen
  Olof Peersson Loponen Vertalansaari
  Lars Peersson Höpäin & Peer Junnikain Junnikkala
  Joutseno Mårten Mårtensson Karjalais
  Kerimäki Daniel Makkoin Klemettilä
  Leutenant Jäskis Johan Bruun
  Ruokolahti Peer Andersson Meldo nu Christer Meltola
  Olof Peersson Meldo Meltola
  Johan Johansson Virkki Meltola
  Johan Peersson Meltola
  Anders Hansson Sakuis Väihuila
  Lars Nielsson Ronkain Väihuila
  Simon Andersson Naikin Pinnalajärvi
  Christer Andersson nu Sigfred Christersson Karhusjärvi
  Joutseno Grels Thomasson Kähärälä
  Peer Knutilain Ravalttila
  Sigfred Tyrni Solliola
  Cornetten Jacob Duvalt
  Ruokolahti H. Anders Keringeniemen Toivola
  Påhl Peersson Rohia Metilä
  Jöran Töpörö nu Anders Jöransson Korpijärvi
  Jäskis Michel Hindrichsson Kolinen Kallovedenmaa
  Ruokolahti Simon Mårtensson Hyrklaniemi
  Hindrich Veikkolain med Anders Nevirolains hem Kuopiola
  Jäskis Olof Kärpäin Pavila
  Joutseno Thomas Mårtensson Punda nu Jöran Christersson Joutseno
  Qvartermeister Petter Röös
  Puumala Olof Kottro Uinisaari
  Hindrich Killinen Magnola
  Lars Killinen Magnola
  Mårten Killinen Magnola
  Anders Hindrichsson Sairala
  Mats Tykinen Lintusalo
  Sääminki Stephan Peersson Haukain Varparanta
  Hindrich Puklin Inkilä
   Predikantten Josep Björnburger
  Puumala Eskill Hämäläin Bengtilä
  Peer Auvinen Tietävälä
  Mårten Tietäväin Tietävälä
  Johan Hulkoin Sippilänsaari
  Munsterskrivare Petter Ollsson Kratz
  Joutseno Mats Lappalainen nu Eskill Christersson Jänhiä
  Lars Sigfredsson Rasa Jänhiä
  Ruokolahti Niels Nielsson Hänninen Haukilappi
  Niels Lappalainen med Simon Mattssons hem Haukilappi
  Bardbern Hindrich Rygeröds
  Puumala Niels Peersson Hujanen Ruokotaipale
  Mats Auvinen nu Johan Ollsson Lapveteläin Ryhälä
  Anders Hinoin nu Johan Andersson Ryhälä
  Anders Ollsson Hatulin Pirtimäki
  Olof Pöllin nu Kangain Pöllilä
  Trumpetter Johan Jerpe
  Ruokolahti Knut Suikari Mattorila
  Mats Mattsson Lämbin Lempiälä
  Olof Lambiain Lempiälä
  Bengt Thomasson Lempiälä
  Jöran Ollsson Lempiälä
  Anders Hansson Lempiälä
  Måns Larsson Kyllöin Ilmis
  Hindrich Hindrichsson Rasila
  Hoffslagaren Anders Iloin
  Jäskis Mårten Hansson Verkalansalmi
  Jacob Meroin Palvilanmäki
  Lapvesi Knut Larsson Kauskila
  Prophosen Johan Kottro
  Ruokolahti Anders Mattsson Sukia Kokkula
  Johan Jöransson Savolainen Kokkula
  Simon Christersson Arminen Liikola

1. Korpraalikunta

Nro Virka Pitäjä Ruotutalot Talolliset/Sotilas Kylä Muuta
  1. Corporalen Jockin Dunekerz
  Ruokolahti Thomas Piparin Rautajärvi
  Mårten Akkain Aisaniemen Akkala
  Niels Larsson Mondoin Kekäleniemi
  Anders Mattsson Hiiri Suikkola
  Jacob Mattsson Hiiri Suikkola
  Jöran Peersson nu Peer Hansson Akkain Haukilappi
1 Giemena Ryttare Jäskis 1. Niels Larsson Iisakka Thomas Christersson Röykälä
2 2. Hindrich Sattker (aug: Hans Johanssons hem I Kolliola) Brusius Ollsson Röykälä
3 3. Hindrich Ollsson (aug: Lars Påhlssons hem Illeteryölä) Olof Jacobsson Hallikkala
4 4. Jacob Jöransson (aug: Mårten Peersson Teppoin & Erich Peerssons hem) Hindrich Hindrichsson Teppanala
5 5. Johan Jöransson (aug: Mats Larssons hem) Jacob Mattsson Rohiala
6 6. Stephan Hansson Villain bonden rydenfäldt Ahola gård
7 7. Anders Hindrichsson S. Olof Peersson Järvenkylä
8 8. Peer Hansson Suikas (aug: Hans Pessi nu Peer Hanssons hem) B.S. Mats Mattsson Järvenkylä
9 9. Major Peer Kylander för Knut Påhlsson (aug: Johan Anderssons hem I Ahola) Hindrich Mattsson Järvenkylä
10 10. Major Peer Kylander för Knut Påhlsson (aug: Mats Kykkäins hem nu Peer Hindrichsson & Olof Kykkäins hem) Mats Christersson Jakkarala
11 11. Mats Bengtsson Thomas Mattsson Laitiala
12 12. Erich Huhtain Påhl Knutsson Hirsilampi
13 13. Hindrich Markusson Waldrian Johansson Tietävälä
14 14. Simon Jacobsson Johan Hansson Tietävälä
15 15. Markus Andersson Savolainen Johan Knutsson Tietävälä
16 16. Olof Knutsson Kymäläin (aug: Bengt Ollssons hem & Peer Bertillsson Katins hem) Mårten Michelsson Tietävälä
17 17. Simon Stephansson Niels Larsson Mondoin Riikola
18 18. Olof Langin nu Hans Ollsson (aug: Anders Knutssons hem I Riikola) Niels Hansson Lankila 04:12:00
19 19. Anders Mattsson Närin (aug: Michel Hansson & Christer Thomasson & Olof Mårtenssons hem I Mäskola, slot öde) Jacob Thomasson Lankila
20 20. Thomas Eskillson (aug: Anders Eskillsson Pohjalains hem) Jöran Mårtensson Lankila
21 21. Jöns Kaipin eller Hindrich Hindrichsson (Mårten Hindrichssons hem) Johan Hindrichsson Kauppila
22 Ruokolahti 22. Baron Unger för Peer Såprås & Olof Siitoins hem Peer Peersson Siitola
23 23. dito Baron för Påhl Mäenpää Johan Larsson Siitola
24 24. Simon Peersson Markus Påhlsson Hyminä
25 25. Erich Jacobsson (aug: Bengt Jöranssons hem I Metilä) B. Bertill Jacobsson Ilmes
26 26. Anders Ollsson Rohia Grels Larsson Miettilä
27 27. Påhl Andersson Råndu Mats Michelsson Purnujärvi
28 28. Anders Bengtsson Karjalain Påhl Peersson Rohia Purnujärvi
29 29. Anders Matikka (aug: Mårten Kähriä Mats Thomasson Purnujärvi
30 30. Peer Hakains Ea Stephan Jacobsson Hakanala
31 31. Anders Råndo (aug: Lars Ollssons hem) Christer Påhlsson Korpijärvi
32 32. Olof Bengtsson (aug: Lars Nielssons hem) S. Påhl Ollsson Korpijärvi
33 33. Thomas Påhlsson Jatinen (aug: Peer Anderssons hem) S. Påhl Thomasson Korpijärvi
34 34. Bengt Karjalain Thomas Simonsson Viskapättilä
35 35. Hindrich Michelsson (aug: Måns Mölses öde) Hindrich Hindrichsson Lassila
36 36. Thomas Jäppinen Bertill Ollsson, Simon Pippatis hem tillegt Immalanjärvi
37 37. Johan Michelsson B. Niels Michelsson Immalanjärvi
38 38. Peer Pattias Jöran Peersson med Anders Hindrichssons hem Immalanjärvi

2. Korpraalikunta

Nro Virka Pitäjä Ruotutalot Talolliset/Sotilas Kylä Muuta
  2. Corporalen Hans Hansson
  Joutseno Peer Bertillsson Virkilä
  Christer Mattsson nu Peer Mattsson Karjalais
  Jöran Thomasson nu Lars Jöransson Karjalais
  Simon Kinbis hem Pariala
  Petter Sigfredsson Pariala
  Hindrich Kahi nu Hans Hindrichsson Kahi Pariala
  Simon nu Peer Ollsson Haukilahti
  Thomas Mårtensson Mattorin Korvenkanta
  Jöns Korpinen nu Thomas Mattorin Korvenkanta
39 Giemena Ryttare Ruokolahti 39. Mats Metinen (aug: Hindrich Piparin nu Jacob Ollsson & Christer Mattatin) S. Johan Mattsson Korvenkanta
40 40. Thomas Andersson Ikävalko B. Måns Peersson Korpis
41 41. Anders Johansson Torkell B. Johan Andersson Korpis
42 42. Niels Mattsson Vesikkala S. Lars Nielsson Korpis
43 43. Simon Andersson Punti Simon Larsson Korpis
44 44. Stephan Hindrichsson B. Mats Hindrichsson Korpis
45 45. Anders Larsson Lakonen (aug: Lars Karhuins hem & Hindrich Michelsson & Jöns Arpoins hem I Siitola) Jonas Berndtsson Meltola
46 46. Georgius Clemetsson Karhuin S? för nu rustningen Påhl Michelsson Tuiriniemi
47 47. Hindrich Michelsson med Michel Jurikains hem Elias Michelsson Metinsaari
48 48. Johan Mårtensson Lars Andersson Arpolahti
49 Joutseno 49. Jacob Eskillsson Pellin (aug: Knut Siivrestin) Mats Simonsson Jänhiä 11:27:09
50 50. Stephan Ollsson (Anders Pispa) Eskill Michelsson Jänhiä
51 51. Peer Larsson Jöran Mattsson Jänhiä
52 52. Thomas Peersson Matikain Hindrich Hindrichsson Jänhiä
53 53. Samuel Mattsson Hindrich Peersson Jänhiä
54 54. Lars Andersson Evra Johan Larsson Karsturanta
55 55. Johan Arponen måg Christer Hansson Karsturanta
56 56. Capit. Elias von Nandelstott (aug: Christer & Thomas Poikains hem & Lars E192nu Knut Fråstas hem I Neuvola) Johan Friedrich Karsturanta
57 57. H. Johans Ea Christer Sigfredsson Karsturanta
58 58. Bertill Kähöin Peer Andersson Kähölä
59 59. Capit. Wollmar Willhelm von Nandelstott (aug: Jöns Värdöins hem & Jöran Navolains hem) Mats Sigfredsson Joutseno 13:12:09
60 60. Peer Christersson Haloin (aug: Mats Nurnu) S. Michel Peersson Joutseno
61 61. Mats Peersson Fink (aug: Paskahattus jords) B. Jöran Peersson Joutseno
62 62. Jöran Erichsson (aug: Sigfred Philipsson & Jöran Tuppurains hem & Knut Näverolain) bonden rydenfäldt Joutseno
63 63. Capit. Wollmar Wilhelm von Nandelskatt för Johan Rohiains hem (aug: Bengt Minoin & Jöns Päkkin & Clemet Knutssons hem) S. Johan Nandelskatt Pättilä
64 64. Leut. Johan Bruun Rustar för Christer Bertillsson Kosoin (aug: Anders Kuikas & Sigfred Mattsson) Eskill Nielsson Pättilä 05:00:12
65 65. Hindrich Hindrichsson Valdoin Mats Jöransson Pättilä
66 66. Clemet Jöransson (aug: Mats Nuppulains hem I Karsturanta) S. Knut Clemetsson Vesikkala
67 67. Leut. Jöran Möller (aug: Erich Hartua) Johan Johansson Anoila
68 68. Lars Larsson Myllärin S. Anders Larsson Myllärilä
69 69. Christer Sivetin S. Bertill Christersson Hyvärilä
70 70. Mats Andersson Sollia (aug: Philip Mattsson) S. Samuel Mattsson Solliola
71 71. Johan Peersson (aug: Knut Hansson & Eskill Mattssons hem) Johan Mattsson Roiskola
72 72. Mats Mattsson Hindrich Peersson med Mats Jönsson Tapio Ravalttila
73 73. Peer Christersson Simon Simonsson Timola
74 74. Johan Hertain Peer Hindrichsson Leppälä
75 75. Mårten Mårtensson Siannokka (aug: Peer Larsson smeds hem I Mattarila) Michel Michelsson Leppälä
76 Jäskis 76. Thomas Jöransson (aug: Mårten Grelssons hem I Rohiala) Johan Johansson Nättermela

3. Korpeaalikunta

Nro Virka Pitäjä Ruotutalot Talolliset/Sotilas Kylä Muuta
  3. Corporalen Sven Stennare
  Puumala Abraham Liimatain Liimatta
  Thomas Lukoin Liimatta
  Petter Liimatain Liimatta
  Anders Liimatain Liimatta
  Anders Valdoin Muramäki
  Mats Larsson Kauppila
  Påhl Mattsson Soppola
77 Giemena Ryttare Puumala 77. Grels Leskinen (Brusius Närins hem) Johan Nielsson Huhtima
78 78. Mats Ollsson Kilpoin (aug: Thomas Hermons hem I Hermola) Philip Thomasson Huhtima
79 79. Thomas Påhlsson Soriain Erich Hindrichsson Soriola
80 80. Johan Hindrichsson Kangain (Jöns Metuin) S. Peer Johansson Merula
81 81. Hindrich Johansson (aug: Hans Simonsson Pöllins hem) Thomas Ollsson Vesiniemi
82 82. Johan Johansson S. Michel Johansson Vesiniemi
83 83. Hans Kottro (aug: Peer Vokkolains hem I Lempilä) S. Peer Hansson Vesiniemi
84 84. Anders Vesiläin (aug: Peer Mattsson Kirtänes hem) Adam Jöransson Valdola
85 85. Peer Ollsson Kirtäväin (aug: Mats Kirtäväin nu Jöns Rokka) Mårten Ollsson Seppälä
86 86. Johan nu Mats Rokka (aug: Lars Andersson Rokka) Jacob Michelsson Rokansalo
87 87. Borge Hämäläin (aug: Grels Killuins hem I Lintusalo) Mats Peersson Ollila
88 88. Peer Larsson (aug: Mats Peerssons hem I Killuila & Måns Soikoins hem I Lintusaari) Claes Jöransson Lintusalo
89 89. Johan Ersson Summuin (aug: Jöns nu Anders Månssons hem I Reppola) Johan Mattsson Ruokotaipale
90 90. Mårten Reppoin S. Mats Mårtensson Reppola
91 91. Peer Turkiain (aug: Mårten Häkkinen) Michel Ersson Ninisaari
92 92. Jöns Mattsson Lukoin (aug: Arvid Tierdig I Ninisaari) S. Johan Jönsson Junimäki
93 93. Anders Michelsson Kuika (aug: Anders Lukoins hem I Lukoila) Michel Michelsson Kittula
94 94. Hindrich Påhlsson Kittuin (aug: Lars Huhkains hem I Huhkala) Olof Mårtensson Kittula
95 95. Påhl Bengtinen (aug: Lars Kirtänens hem I Pirtimäki) Christer Andersson nu Sigfred Christersson Kittula
96 96. Påhl Thomasson Lukoin (aug: Lars Huikains hem I Huikala) Arvid Michelsson Kittula
97 97. Bertill Savolain (aug: Niels Paris hem) Anders Ollsson Kittula
98 98. Mats Ollsson Lukoin Anders Andersson Lukoila
99 Ruokolahti 99. Simon Andersson Mustoin (aug: Lars Andersson Rasas hem I Haikola & Hans Mårtenssons hem I Mättölä) bonden rydenfäldt Pönniälä
100 100. Hindrich Jönsson Lamain (aug: Peer Lamains hem I Kohoniemi) Mats Thomasson Haukilappi nu Kukkunharja
101 101. Capit. Casper Kämner nu H. Petter Ristelius Johan Stephansson Härskinsaari
102 102. Anders Påhlsson Mondu Mårten Tönsson Savilahti
103 103. Lars Peersson Rasina (aug: Mats Hansson Harstain) S. Peer Larsson Savilahti 06:06:01
104 104. Johan Larsson (slott öde) Knut Larsson Inkilänmäki
105 105. Peer Larsson Friar Olof Bertillsson Warmundjoki
106 106. Peer Ollsson Lempinen (aug: Peer Siitoins hem) S. Mats Peersson Warmundjoki
107 107. Lars Sikiö (aug: Niels Johanssons hem) S. Lars Hansson Sikiölä
108 108. Jacob Frösare (aug: Bengt Nävrolain I Heinärökilä & Mårten Ersson Murdoins hem) Lars Mårtensson Vehuila
109 109. Påhl Påhlsson (aug: Anders Andersson, slott öde) Påhl Peersson Rohia Vehuila
110 110. Knut Larsson Vehviläin (aug: Peer Junduins hem) Sven Larsson Vehuila 08:15:12
111 111. Jöran Bertillsson (aug: Hindrich nu Mårten Anderssons hem I Terkkula) Jöran Ersson Karhula
112 112. Peer Mattsson Rautia Michel Ollsson Rautiala
113 113. Samuel Jöransson Simon Johansson Immalanjärvi

4. Korpraalikunta

Nro Virka Pitäjä Ruotutalot Talolliset/Sotilas Kylä Muuta
  4. Corporalen Björn Carlsson
  Puumala Christer Månsson Sarniala
  Olof Hansson Karvoin Kauppila
  Olof nu Mats Hakulin Kär?niemi
  Peer nu Mats Hakulin Kär?niemi
  Påhl Påhlsson Hakulin Kär?niemi
  Olof Peersson Metuin Metula
  Johan nu Mats Rehnin Hamula
114 Giemena Ryttare Joutseno 114. Hindrich Larsson Christer Hindrichsson Anoila
115 115. Eskill Mattinen Michel Knutson Anoila
116 116. Capit. Abel Kroos (aug: Eskill Mattssons hem I Roiskola & Peer Peerssons nu Lars Christerssons hem I Pokkila & Niels Lippinens hem & Jöns Peerssons hem) Jöran Mårtensson Hämäläis
117 117. Johan Peersson Virkkinen Clemet Michelsson Poriola
118 118. David Christersson Hindrich Peersson Tujula
119 119. Jacob Johansson Johan Christersson med Peer Arnilains hem Karhula
120 120. Hindrich Clemetsson Mårten Andersson med Peer Arnilains hem) Karhula
121 121. Eskill Knutsson Michel Michelsson Kähärälä
122 122. Johan Clemetsson (aug: Anders Larssons hem I Anoila) S. Christer Johansson Kähärälä
123 123. Clemet Myllärin S. Peer Clemetsson Haukilahti
124 124. Eskill Hindrichsson Pyhä Erich Grelsson Haukilahti
125 Ruokolahti 125. regiment quartermäst. Georg Freidenberg (aug: Bertill Simonsson) Gustaf Friedrich Dunekert Suokorna
126 126. Leut. Olof Borg (aug: Jöran Poikonens hem & Peer Sigfredsson Härkinäin & Christer Andersson eller Påhl Christersson Lalo) Hindrich Jöransson Suokorna
127 Lapvesi 127. Mats Peersson (aug: Peer Peerssons hem) S. Peer Mattsson Sarniala
128 128. Erich Partain Jöran Nielsson Partala
129 129. Eskill Eskillsson B.S. Michel Mattsson Meltola
130 130. Mårten Susi (aug: Jöran Andersson & Måns Melkoins hem I Melkola) S. Mats Mårtensson Lauritsala
131 131. regiment quartermäst. Georg Freidenberg (aug: Michel Michelssons hem & Lars Hindrichssons hem I Pikkala) Mats Mårtensson Lukoila
132 132. Gustaf Sövingtsson Pampu (aug: Olof Reppoins hem I Aniola) ? Kourulanmäki
133 133. Mats Johansson Sorvari Olof Grelsson med Simon Mattsson Byrens hem Tirilä
134 134. Lars Jahma Mats Michelsson Rasola
135 135. Knut Peersson Pelkoin (aug: Bengt Saikoins hem I Saikkola) Michel Clemetsson Pelkola
136 136. Peer Mattsson Pelkoin (aug: Lars Thomassons hem) S. Peer Peersson Pelkola
137 137. Bertill Jöransson Borgar Michel Mårtensson med Peer Peerssons hem Karhujärvi
138 138. Mats Mattsson Anders Märtensson med Philip Kähnes hem Kähärälä
139 139. Simon Jöransson B. Bertil Jöransson med Thomas Anderssons hem Lydikkälä
140 140. Jöran Påhlsson B.S. Jöran Mårtensson Lydikkälä
141 141. Simon Kansoin (aug: Jöran Jacobsson & Peer Larssons hem) B.S. Bertill Peersson Kansola
142 142. Christer Isaksson (aug: Erich Nykorins hem I Rakkola) B. Jöran Isaksson Kansola
143 143. Peer Hindrichsson Hindrich Mattsson med Jöran Ersson Talonpoika Metsäkansola
144 144. Jöran Jöransson Sorvari Anders Michelsson Rapattila
145 145. Mats Peersson Sorvari Johan Eskillsson med Jöns Rudoins hem Rapattila
146 146. Lars Hindrichsson (aug: Mats Jacobssons hem I Ruokola) Christer Christersson Nuijamaa
147 147. Olof Peersson Herra (aug: Eskill Herra I Pällilä) Lars Ollsson Nuijamaa
148 148. Hindrich Brusiusson (aug: Jacob Clemetssons hem I Liika) Christer Thomasson Nuijamaa
149 149. Hindrich Andersson B. Mats Andersson Kokkila
150 150. Lars Simonsson Jöran Larsson Kottola

Verotalot

Nro Virka Pitäjä Ruotutalot Talolliset/Sotilas Kylä Muuta
  Ryttmästare Herman Joh. Von Burghausen
  Kerimäki Hindrich Turtiain Päivilä
  Anders Mattsson Muhoin Muhoila
  Olof Muhoin Karvila
  Peer Månsson Sairain Tikkilä
  Hindrich Peersson Hapaniemi
  Anders Larsson Kosoin Hapaniemi
  Hindrich Mattsson Hapaniemi
  Thomas Luttinen Hapaniemi
  Niels Matikka Tikkilä
  Hindrich Ollsson Makuin Makula
  Brusius Brusiusson Makula
  Peer Hindrichsson Makuin Makula
  Corp. Hans Mattsson nu Olof Parkoin Kulenois
  Hindrich Merloin Kulenois
  Hindrich Hindrichsson Pausu Kulenois
  Peer Hindrichsson Ringin Ruokoniemi
  Mats Peersson Mutka Ruokoniemi
  Erich Peersson Sairain Ruokoniemi
  Stephan Turduin Lautansaari
  Mats Hirvoin nu Jöran Seppäin Joutsenniemi
  Leutenant Johan Bruun
  Sääminki Stephan Andersson nu Anders Kosoin Peltosalo
  Mats Seppäin Joutsenniemi
  Michel Selkeroin Joutsenniemi
  Mats Pätäri Alakona
  Anders Jatinen Alakona
  Peer Jatinen Alakona
  Peer Turdin Simmola
  Hindrich Sairanen Simmola
  Peer Mattsson Kammoin Simmola
  Mats Turdu Simmola
  Erich Kopso Simmola
  Peer Johansson Pitkäin Hapolahti
  Sigfred Sigfredsson Järvenpää
  Cornetten Jacob Duratt
  Sulkava Peer Kontiain Tannila
  Mats Hanska Ruokoniemi
  Philip Nielsson Korhoin Linkola
  Johan Kammoin Kyrsirä
  Mats Pöriäin Karjulanmäki
  Rantasalmi Mårten Kankanin Reijola
  Thomas Lukoin nu Summain Reijola
  Peer Harakka Repomäki
  Hindrich Kirvin Repomäki
  Anders Thomasson Ihalainen Riitalahti
  Sulkava Mats Tikken nu Thomas Rakkoin Kaitais
  Bertill Michelsson Nakkahattu Haltula
  Eskill nu Johan Riihoin Haltula
  Rantasalmi Stephan Huiskain Porosalmi
  Mats Mattsson Iluin Kolkontaipal
  Qvartermeister Sääminki Hans Peersson Torvi Pirhiniemi
  Puumala Johan Andersson Magnolasalo
  Grels Killinen Magnolasalo
  Lars Hulkoin Ninisaari
  Erich Sinkoin Pöllilä
  Peer Mattsson Killuin Killiula
  Påhl Peersson Harmoin
  1. Corporalen Sulkava Olof Knutsson Sippoin Sippilä
  Jacob Hattarin Rauhaniemi
  Mäns Auvinen nu Anders Auvoin Yllisenauvia
  Anders Hakulin Karjulanmäki
  2. Corporalen Sulkava Peer Hindrichsson Kartinen Ruokoniemi
  Johan Johansson Venäläin Kammola
  Bertill Hatain Ruokoniemi
  Påhl Jacobsson Partain Karjulanmäki
  3. Corporalen Puumala Mårten Hansson Hamula
  Peer Peersson Kaipoin Kaipola
  Petter Kaipoin Kaipola
  Sulkava Mårten Peersson Pohjalain Ydolax
  Sääminki Johan Peersson Leskinen Vastinsaari
  4. Corporalen Puumala Olof Saikoin Ollila
  Måns Ukkoin Ryhälä
  Mats Hakain Petiniemi
  Predikantten Puumala Johan Liimatain Kokkola
  Peer Lamain Tietävälä
  Lars Rokkain Rokansalo
  Munsterskrivare Sulkava Olof Partain Tumila
  Anders Korhoin Haltula
  Christer Heiva Karjulanmäki
  Mårten Kammoin Rakkolantaipal
  Bardbern Kerimäki Lars Nielsson Silvoin Patasalo
  Lars Silvoinen Ruokolahti
  Anders Johansson Laukansaari
  Trumpetter Kerimäki Anders Larsson Hirvoin Ylikona
  Anders Hartikain Ylikona
  Lars Hirvoin Ylikona
  Hindrich Virolain Ylikona
  Anders Hansson Rotko Ruojärvi
  Thomas Jöransson Kopoin Kulenois
  Hoffslagaren Sulkava Hindrich Hauska Ruokoniemi
  Hindrich Hintsain Ylisenauvila
  Prophosen Sulkava Petter Kartinen Kardila
  Peer Suikain nu Johan Johansson Lohilahti

Lähde: SSHY

© Heikki Imeläinen 2021