AlkuSavon sotaväkiKaakkois-Suomi → Karjalan rakuunarykmentti 1685: Henkikomppania

Karjalan rakuunarykmentti 1685

Henkikomppania

1685 Lijf Compagnie

Nimihakemisto 1685

Komppanian esikunta

Nro Virka Pitäjä Ruotutalot Talolliset/Sotilas Kylä Muuta
  Öfversten, Högs Wälb. Skritz Nachtmeister
  Jäskis, Saviniemi
  Äyräpää Knut Biro Telkälä
  Mårten Mölleri Heikkilä
  Knut Thomasson Perkojärvi
  Uusikirkko Hans Mäkeläin
  Jacob Airikain Airikkala
  Anders Makuin Makula
  Capitein Leutenant Lorenz Elstham R. Herzfeldt
  Stranda, Viborg
  Qvartermeister Otto Christeffer Bröön
  Muolaa Mårten Ahtinen Tervola
  Olof Koivuin Ylikylä
  Simon Andersson
  Peer Veri Vuoslami
  Simon Räsinen Räsiälä
  Niels Peersson Kautila
   Preditantten Erich Thomeus
  Stranda, Viborg Jöran Jöransson Karhula
  Björköö Simon Andersson
  Eskill Sigfredsson Mannoila
  Munsterskrivare Witsel Rösl
  Uusikirkko Johan Pajuin
  Mats Turtiain Summa
  Stranda Påhl Toivain Toivola
  Björköö Erich Hansson Härkälä
   Bardbern Johan Hindrichsson Ingerois
  Äyräpää Mats Makoin Makoila
  Erich Kaukoin Kaukola
  Stranda, Björköö Clemet Töpöin Töpölä
  Erich Sigfredsson Tervasardiala
  Trumetter Anders Fräsk
  Äyräpää, Muolaa Niels Manninen Pöllökylä
  Påhl Soukas Tavola
  Simon Osukain Osutkala
  Hindrich Myllynen Oirala
  Christer Vanhain Valkiamatka
  Stranda, Björköö Hindrich Väsulaisva Pällilä
  Olof Eskillsson Tervasardiala, Ahtiala
  Trumetter Ture Ojullbrandtson
  Björköö Mats Nielsson Hämäläin Mannoila
  Anders Jacobsson
  Christer Andersson
  Thomas Jöransson
  Bengt Johansson Härkälä
  Mårten Knutsson Mannola
  Äyräpää Christer Andersson Ylikylä
  Mats Jacobsson Riddarila, Helfuibell
  Hofslagaren Mats Braan
  Kivennapa Mats Juroin Raivola
  Muolaa Hindrich Brusiusson Polvenselkä
  Mats Soittoin Soitila
  Uusikirkko Erich Kauto Kirkola
  Prophossen Erich Jöransson Vitikka
  Uusikirkko Påhl Rutoin Airikkala
  Erich Tyriseväin Tyrisevä
  Hans Ersson
  Eskill Purtoin Jäppilä

1. Korpraalikunta

Nro Virka Pitäjä Ruotutalot Talolliset/Sotilas Kylä Muuta
  1. Corporalen
1 Äyräpää 1. Petter Ekenberg David Mattsson Oravaniemi
2 2. Jöran Parkoin Johan Larsson Oravaniemi
3 3. Simon Parikka Michel Hindrichsson Äyräpää
  Hindrich Kurvin Kurvila (aug)
4 4. Erich Knutsson Rättö Thomas Jacobsson Rättölä 09:00:05
5 5. Mats Ristseppä Christoffer Jönsson Ristseppälä 11:23:21
6 6. Mats Pukki Grels Larsson Melkola
7 7. Olof Vanhain Christer Ollsson Parkkola
8 8. Hindrich Pasuri Johan Thomasson Pustinlahti
9 9. Thomas Ränuin (Sigfred Jöranssons hem) Christefer Nielsson Pölläkkälä
10 10. Johan Hyttin (aug: Samuel Jacobssons hem) Erich Nielsson Koprala 08:09:20
11 11. Michel Hyttinen (aug: Holtokkala öde) Erich Ersson Koprala 10:06:20
12 12. Anders Andersson Bruus Pirkola
13 13. Cornet Petter Gedse Petter Johansson Koirala
14 14. Claudeus Samuli (aug: Simon Påhlsson) Hindrich Hindrichsson Turvala 01:24:06
15 15. Capit. Petter Kållander (aug: Mätäkälä öde) Michel Hindrichsson Mätälä 19:10:20
16 16. Carpiterin Gustaf Larsson Simon Jöransson Kuusa
17 17. Anders Henttin Jöran Jöransson Tapreniemi 08:19:20
18 18. Jöran Päkö (öde) Anders Ollsson Pykilä
19 19. Påhl Haiminen Hans Andersson Perkoi
20 20. Mats Päkö (aug: Lars Seukas öde) Mats Mårtensson Paju Sramela 08:19:20
21 21. Ryttmäst. Berndt Gröön Påhl Simonsson Pärssilä
22 22. Påhl Kyrö Jöran Påhlsson Pärssilä
23 23. Petter Kyrö (aug: Pällilä Tömisson öde) Cleaes Rundsson Pärssilä 11:23:21
24 24. Michel Kyrö (aug: Bernt Gröös hem) S. Jöran Michelsson Pärssilä 02:15:19
25 25. Jöran Vendoin Johan Hansson Telkälä 08:19:21
26 26. Capit. Niels Pysings Ea Johan Grelsson Telkälä
27 27. Niels Byklings Erich Jönsson Telkälä
28 28. Niels Himan (aug: Ofslätt öde) bonde Rydsen Sälf Himala 08:29:21
29 29. Lars Hindrichsson Himain (aug: Jöran Repoins hem) Mårten Thomasson Himala 19:25:04
30 30. Christer Seppäin Michel Hindrichsson Myiskyrilä
31 31. Erich Hindrichsson Jöran Berk Oravala
32 32. Johan Peersson Soukas Jöran Johansson Koirala
33 33. Lars Nousiain (aug: af öde) Mats Grelsson Nousula 08:29:21
34 34. Eskill Muro (aug: af öde) Jöran Simonsson Nousula 08:29:20
35 35. Jöns Äikäs Mats Mårtensson Paju Valumo
36 36. Olof Peersson Äikäs (aug: Jöran Kärpäins hem) Hindrich Larsson Valumo 08:29:21
37 37. Liutnant Franz Hindrich Kluk Väsukkala
38 38. Cornett Mårten Hästkvo Tapperniemi

2. Korpraalikunta

Nro Virka Pitäjä Ruotutalot Talolliset/Sotilas Kylä Muuta
  2. Coproralen Äyräpää Bengt Johan Horn
  Muolaa Jacob Hansson Perkjärvi
  Michel Rutto Harmala
  Hindrich Thomasson Rähiläin Harmala
  Hindrich Bruun Tarpila
  Hindrich Tarpilain Tarpila
  Stranda, Viborg Sigfred Mattsson Pätilä
  Björköö Mats Jacobsson Tervasardiala, Ahtiala
  Mårten Knutsson Härkälä
39 Äyräpää, Muolaa 39. Hindrich Virki Mats Ollsson Päiväkivi
40 40. Anders Rypä (aug: af öde) Mats Jöransson Nurenjärvi 08:29:21
41 41. Bengt Ryppä (aug: Hans Hynniä & Anders Jarins öde) Anders Hindrichsson Nurenjärvi 08:29:20
42 42. Anders Kegge Hindrich Erichsson Jarila
43 43. Anders Jöransson Erich Mattsson Sipparila
44 44. Simon Teppoin (aug: Sipparila af öde) Mats Peersson Teppoila 08:29:21
45 45. Eskill Lemmitty (aug: Yllendälä Kivennapa Lars Kärpäin) Erich Johansson Lemmittylä 14:05:13
46 46. Mats Remboin (aug: Hindrich Jebotajast) Jeremias Carlsson Rembola 08:29:21
47 47. Petter Martikain (af öde ibm) Påhl Thomasson Koivuhela
48 48. Petter Nirko (aug: öde ibm) Lars Andersson Nirkola 08:29:21
49 49. Grels Nirko (aug: Mats Olikas hem & Kostiala b ho Margareta) S. Anders Grelsson Nirkola 08:29:21
50 50. Thomas Nirko (aug: af öde) Johan Michelsson Nirkola 08:29:21
51 51 Simon Karvoin (aug: Mats Kastilain & Mårten Parakin Jacob Bertillsson Jauhola 02:02:08
52 52. Påhl Sindoin S. Johan Christersson Langila
53 53 & 54. Liutenant Otto Reinhondtsson & Burg Hansson Påhl Grelsson
  Erich Hansson Valkiamäki
  Bertill Valkia
  Heikiä öde
  Hunes öde
  Parpala öde
  Bertill Dunbe
  Lars Karviain
  Heikkilä öde
  Vinsus öde
55 55. Jöran Märkäläin (aug: Philip Raivokas hem) Michel Hindrichsson Valkolanmäki 08:20:08
56 56. Mårten Kempi (aug: af Rahikains öde) Mats Ollsson Valkiamatka 08:29:23
57 57. Jöran Tikka Jacob Thomasson Valkiamatka
58 58. Liutenant Otto Runholt, Peer Brusiusson (aug: Simon Pulkins hem, Hindrich Suikos hem) Gabriel Sigfredsson Valkiamatka 12:20:10
59 59. Michel Kyllösti (aug: af sätt öde) Miels Nielsson Kylliälä 08:29:21
60 60. Anders Pukkoin (aug: af öde) B. Mats Andersson Pukkola 08:29:21
61 61. Anders Karkinen (aug: af öde) Jöran Eskillsson Tapoin Karkiala 08:29:21
62 62. Sigfred Pelkoin? (aug: af öde ibm) Grels Ollsson ? 08:29:21
63 63. Jacob Seppäin (aug: af öde) Eskill Mårtensson Ilottula 08:29:21
64 64. Jöran Ahokain (aug: Jöran Suikas) Jöran Johansson Ilottula 09:23:20
65 65. Hindrich Papuin (aug: Myrskylä Hindrich Papuin) Olof Eskillsson Ollikala 11:23:20
66 66. Parikka (aug: af Vesiköins hem) Erich Andersson Lehtokylä 08:14:21
67 67. Peer Närkö? Knut Mattsson Suttula
68 68. H. Friedrichs Ea (aug: Cap. Hindrich hem) Markus Hindrichsson Karhula 09:09:06
69 69. Mats Brusiusson Seppäin Stephan Mattsson Henttula
70 Kivennapa 70. Bertill Rumbain Carl Johansson Tippola
71 71. Mats Sondan (aug: Ylendölä, Tippoila Jöran Jöranssons hem) Mats Simonsson Tippola 06:26:13
72 72. Jöran Knutsson med Bertill Rumbains hemBonden Rysdersilf för Tippola
73 73. Jacob Rönni S. Lars Jacobsson Nirkilä
74 74. Jöran Lembiäin (aug: Mårten Pittkäins hem) S. Niels Johansson Kärkeviä 08:29:21
75 75. Liutenant Otto Reinhold Burglänsen Simon Johansson Pihkoin
76 76. Petter Lassia (aug: Stephan Ersson Jonas Johansson Pihkoin 03:22:13

3. Korpraalikunta

Nro Virka Pitäjä Ruotutalot Talolliset/Sotilas Kylä Muuta
  3. Coproralen Äyräpää Lorenz Magge
  Gammal Ryttare hem Hindrich Ivoin Peipola
  Christer Kurpa Sikiölä
  Hindrich Sordavain Sordavalla
  Kauppi Halkoin Halkola
  Jöran Michelsson Halkola
  Kivennapa Peer Ellin Elinälä
  Hans Soukas Rättujärvi
  Eskill Illoin Rättujärvi
  Järan Sapa Rättujärvi
77 ? ryttare 77. Hindrich Saaren (aug: Surselkä Thomas Kettols hem) Simon Grelsson Saren 03:22:13
78 78. Arrendaroen Hindrich Bagge af Niels Tiukes hem Hindrich Eskillsson Rihisyri
79 79. Simon Lembiäin (aug: Kervula Jöran Pylkös ho) Michel Mattsson Ahojärvi 08:19:21
80 80. Thomas Kervoin (aug: Mats Ofvilkoin ibm) Claes Mattsson Kerviola 08:19:21
81 81. Jöns Mattsson Adam Bengtsson Jauhoselkä
82 82. Olof Ivoin (aug: Kyrös öde) Peer Andersson Jauhoselkä 14:24:20
83 83. Mats Sigfredsson Oikin (aug: Mårten Kyttens hem) Hindrich Jöransson Nirkoin Hapala 08:19:21
84 84. Alexander Andersson (aug: Jauhoselkä Puikola öde) Porhun Jöransson Nelki Koukola 03:22:13
85 85. Hindrich Kukkoin Mats Christersson Terijoki
86 86. Simon Halli (aug: Puhuttula) Niels Nielsson Terijoki 06:26:13
87 87. Anders Himain (aug: Kukkola Jöran Dumbo) Jöran Jöransson Terijoki 06:26:13
88 88. Lars Ikoin Bertill Mattsson Ikola
89 89. Jacob Ikoin Påhl Larsson Ikola
90 90. Anders Mårtensson (aug: Påhl Verisiskä, Knut Michelsson) Simon Bertillsson Kivennapa 11:23:21
91 91. Befallnungsman Carl Orava med Markus Ikoins hem Eskill Michelsson Rantakylä
92 92. Mårten Koski (aug: Hans Ivoin ibm) Mats Peersson Arpain Rantakylä 06:05:05
93 93. Capitan Jürgen Kloos Olof Erichsson Pampala
94 94. Lars Pattois (aug: Simon Hansson J Rantakylä) Mats Mattsson Pampala 11:23:21
95 95. Petter Kassa (aug: Liikala by Uusikirkko, S. Isak Oran) Hindrich Peersson Laumain Kaukalain 11:23:21
96 96. Hans Heinäsei Jacob Valentinsson Kaitselkä
97 97. Michel Leino Bonden Rydsen Sielf Kottselkä
98 Uusikirkko 98. Jacob Rättö (aug: Måns Bengtsson J Hotsola) Anders Peersson Häines 14:27:20
99 99. Bertill Hirvi (aug: Mats Taukas hem, item Harju by af öde) Simon Simonsson Haineis 14:06:12
100 100. Mårten Nivoin (aug: Jöran Perolain) Thomas Johansson Rantajärvi 09:09:05
101 101. Hindrich Mattsson Michel Andersson Rantajärvi
102 102. Jacob Orra S. Stephan Jacobsson Sikiälä
103 103. Jacob Clemetsson Lempiäin B. Grels Lempiäin Lempiälä
104 104. Hans Andersspn Vuohinen Sigfred Nielsson Kirkkojärvi
105 105. Jöran Susi (aug: Tienvieri öde) Johan Thomasson Metsäkylä 08:29:20
106 106. Capit. Johan Stafs Erving (aug: Mats Aidder & Bengt Eeroins hem I Leikola by) Johan Ollsson Pispala 12:14:05
107 107. Mats Susi (aug: af öde ibm) Abraham Christersson Vammelsuu
108 108. Amndator Hindrich Bagge (aug: Hindrich Puusaari ibm & af öde) Jacob ? Vammelsuu 08:29:21
109 109. Thomas Hyttin (aug: Michel ? & Hindrich Pampuin I Kaupatta) Jöran Simonsson Hyttilä 07:28:01
110 Uusikirkko, Kyrkiogård 110. Friedrich Samuel Nybrigs Johan Simonsson Kirjavain Hattula Säterin
111 111. Påhl Hansson Kirpu (aug: Knut Larsson & Christer Nielsson ibm) Vålter Johansson Seivisköö
112 112. Capit. Gerodt Magnusson Leion (aug: Erich Erichsson I Kiala & Hindrich Toika I Kiala & Christer Knutsson) Isak Johansson Lasoila Säterin 07:29:22
113 113. Bengt Påhlsson Sirkiä (aug: Hindrich Mattsson & ibm Olof Seizuins & Lars Ollssons hem) Simon Hindrichsson Karjalais 02:31:20

4. Korpraalikunta

Nro Virka Pitäjä Ruotutalot Talolliset/Sotilas Kylä Muuta
  4. Coproralen Stranda, Viborg Michel Johansson
  Johan Hårtama Alasomes
  Johan Mattssons ho Vogels?
  Olof Bengtsson Ingilä
  Hindrich Jöransson Ingilä
  Särkijärvi Stephan Simonsson Nätälä
  Eskill Påhlsson Tervajärvi
  Christer Myllärin Tervajärvi
  Björköö Hindrich Andersson Tervasardiala. Ahtiala
114 ? ryttare Äyräpää, Muolaa 114. Anders Kaurain (aug: Hindrich Turkia I Turkiala) Samuel Mattsson Kändämälä
115 115. Niels Jacobsson (aug: Jöran Nielssons hem) Bertill Mattsson Kändämälä 22:25:06
116 116. Erich Kolli (aug: Jöran Nielssons hem) Petter Hindrichsson Kändämälä 22:25:06
117 Stranda, Viborg 117. Capit. Grels Magnus Lion (aug: Niels Thomasson ibm & Bengt Johansson I Vahkola & Sigfred Peersson I Savoniemi & Anders Repo I Revonsaari) Mats Johansson Kukkola 10:23:17
118 118. Jöran Kirpu (aug: Simon Jöransson & Thomas Andersson) Anders Andersson Repo Vahkola 18:24:16
119 119. Petter Hållanden Auhler (aug: Kaikola ett kloster hem) Hindrich Simonsson Noraga 07:08:21
120 120. Översten Hägsmäls skrivare Mats Johansson Sanniala?
121 121. Borgmestares ? (aug: öde ibm) Mårten Nielsson Ylinen 17:07:16
122 122. Grenz hövigen Johan Tesserf (aug: Lars Ollsson I Nimelä & Bårkhållaren Taacrat) Jacob Mårtensson Lihaniemi 15:19:08
123 123. Bredbron M. Johan Hindrich Tureräd med Johan Jöranssons hem (aug: Grels Mattsson & Lars Påhlsson I Suikla & Christer Mattsson I Kivennapa & Olof Jöranssons hem I Kivikoski) Carl Mårtensson Gyllenpain Kivikoski Knutia 10:18:21
124 124. Sigfred Thomasson (aug: Simon Hansson & Sven Mattssons hem) Clemet Ersson Vahviala 09:29:08
125 125. Simon Larsson Hans Michelsson Vahviala
126 126. Knut Hindrichsson Tikka (aug: Anders Taitos hem I Hyväniemi) Simon Sigfredsson Laukoila 09:19:08
127 127. Lanz Sövingens Törneskiälz Ervingen Järan Thomasson Maikola
128 128. Erich Hindrichsson (aug: Hans Palvoin I Palvola) Erich Ersson Hoimila 08:03:06
129 129. Sigfred Jöransson Timber (aug: Simon Simonsson Nurmi) Mats Sigfredsson Vahvain 09:03:05
130 130. Hans Skytt S. Simon Peersson Storpero
131 131. Catharina Vallriains dotter Ea? Clemet Stephansson (aug: Jöran Peersson & Mats Peersson I Mäkiäin & Mats Pipari & No? Af dito hem & Sigfred Christersson) Olof Sigfredsson Haigokki 16:15:13
132 132. Lars Andersson Ervingen (aug: Erich Johansson hem) Påhl Hindrichsson Kolanjoki 08:02:08
133 133. Thomas Jöransson Jöran Grelsson Nurmila
134 134. vice lagsman Mathias Hallitius (aug: Lars Andersson & Mårten Haltian & Erich Honga I Haltiansaari) Erich Larsson Koinsaari 17:07:16
135 135 & 136. häräd sövingen Johan Plogman för 7 hem (aug Mats Jöransson I Koskijoki) Peer Bengtsson & Hans Jonasson Rokkola
137 137. Påhl Larsson (aug: Michel Månsson & Lars Hölkäins öde i Kolvinkesälä) Mats Jöransson Kolvinkesälä 05:16:22
138 138. assesorn Elias Haraldsson (aug: Böria Rootz hem & Olof Thomasson & Simon Peerssons hem I Revonsaari & Mats Mattssons hem) Simon Jöransson Kukoila 13:21:19
139 139. assesorn Elias Haraldsson (aug: Thomas Hindrichsson & Jacob Påhlsson I Räijälä & Brusius Mattsson & Sigfred Hulkoin & Erich Roijonen) Lars Ersson Alakirola 11:04:08
140 140. Påhl Grelsson Hindrich Hansson Huppuis
  Samuel Jacobsson Sigfred Ersson Hämäläis
142 142. Handelsman Jochen Sversse (aug: Hans Thomasson & Jöran Hanssons hem I Storpero) Niels Nielsson Perojoensuu 09:29:08
143 143 & 144. Liutenant Hindrich Klebnitz Erving Hindrich Hindrichsson &Jacob Johan Vikkoin Ylikirjola
145 145. Liutenant Johan Hindrich Storm Hövell (aug: Olof Karpoin I Lemettylä & Thomas Näroin & ? & Mårten Kaipiain & ? Sigfred Närvinen Mats Påhlsson Kaipola 18:24:17
146 146. Olof Jacobsson Kolka (aug: Hindrich Tiukuins Land) Peer Mattsson Kolkala 08:02:08
147 147. Hindrich Ollsson Kettuin Anders Clemetsson Kolkala
148 148. Sigfredsson Mårtensson Johan Mattsson Tukala, Koskijärvi
149 149 Commendanten Petter Rieder (aug: Mårten Jonsson Ahokas & Anders Ersson ) Hans Arvidsson Kiskilä 13:00:10
150 150. Slåzskrif. Jöran Nirko (aug: Påhl Hindrichsson & Christer Michelsson I Ravansaari & ) Peer Jöransson Kinders 09:19:08

Verotalot

Nro Virka Pitäjä Ruotutalot Talolliset/Sotilas Kylä Muuta
  Öfversten Vahtmeister Oppå
  Mikkeli Josep Michelsson Vanhala
  Anders Larsson Nykein Seppälä
  Philip Nielsson Korpein Seppälä
  Lars Påhlsson Malkoin Rämälä
  Niels Hynninen Rämälä
  Mats Mattilainen Rämälä
  Niels Christersson Rahula
  Niels Långs Norola
  Påhl Andersson Tukain I Liukola Pekkola
  Anders Passinen Asola
  Anders Påhlsson Ikoin Metsuais
  Thomas Larsson Pullinen Suosaari
  Olof Rahokain Mattiskola
  Ivar Olkoin Olkkola
  Jöran Ihalain Horiuma
  Anders Tihain Horiuma
  Michel Peersson Puttoila
  Peer Peersson Puttoin Puttoila
  Peer Larsson Jokelain Vahvais
  Mårten Priain Vahvais
  Ristiina Jöns Påhlsson Ivnain Innala
  Hindrich Påhlsson Innala
  Anders Syrjäins Ea Syrjälä
  Mats Mattsson Mannin Kylenlahti
  Mats Jönsson Kylenlahti
  Savolax, Jockas Anders Västerin Vehmais
  Anders Pättin Pättiälä
  Peer Kaipiain Kangais
  Christer Befahle af Kangais
  Capitan Liutenant Lorenz Leshern
  Jockas Lars Saroin Soiniemi
  Hindrich Tarkiain Soiniemi
  Olof Heinoin Heinola
  Peer Auvoin Auvila
  Mats Mattsson Auvoin Auvila
  Niels Toivainen Toivala
  Arvid Ihalain Ollukkala
  Olof Lampain nu Turkalain Ollukkala
  Stephan Vesain Ollukkala
  Jöran Perdukain Ollukkala
  Brusius Härkäin Närings
  Niels Nielsson Hämäläin Tukila
  Christer Sankatahles af Tukila
  Cornetten Petter Godhe
  Savolax Lars Larsson Mulkoinniemi Pipamäki
  Lars Påhlsson Tenvoin Pipamäki
  Mats Nielsson Kaupin Pipamäki
  Hindrich Rautaparta Pipamäki
  Thomas Nielsson Vauhkoin Vaukola
  Påhl Påhlsson Mannoin Vainola
  Mats Mattsson Kurvinen Suontentaipale
  Olof Larsson Lakkoin Suontentaipale
  Olof Terkoin Suontentaipale
  Påhl Vahvilain Suontentaipale
  Hans Peersson Holloin Suontentaipale
  Påhl Larsson Hulloin Suontentaipale
  Påhl Peersson Julkoin Saijanjoki
  Thomas Hämäläinen Nininiemi
  Lars Larsson Toivain Hollimäki
  Påhl Jahinen Hollimäki
  Arvid Peersson Väisälä
  Johan Peersson Kurikon Väisälä
  Qvartermeister
  Pieksämäki Johan Eskillsson Varkoin Pispalanmäki
  Eskill Peersson Viroin Ruokomäki
  Sigfred Påhlsson Matalain Armesväki
  Hindrich Ollsson Ylläin Suokutapall
  Isak Peersson Taikin Hongasmäki
  Påhl Järveläin Hollimäki
  1. Corpolaren Pieksämäki Peer Mattsson Matheläin Kuttumäki
  Bengt Peersson Kuttumäki
  Påhl Larsson Lavi Toikalanmäki
  Niels Mattsson Sikain Kuvastenniemi
  Lars Sigfredsson Purain Hongasmäki
  Eskill Larsson Nisoin Suonjoki
  2. Coproralen Pieksämäki Anders Kosoin Kosolansaari
  Påhl Sihvoin Tasoivalansaari
  Hindrich Larsson Jeppoin Rukkola
  Philip Peersson Markain Markala
  3. Coproralen Pieksämäki Jöran Hämäläinen Suotentaipal
  Jöran Oitinen Oitila
  Peer Mertain Herrala
  Hindrich Hemmingsson Laitin Jouhimäki
  Hindrich Kainolain Tiurumäki
  Påhl Larsson Vajalain Rajalaniemi
  4. Coproralen Pieksämäki Erich Michelsson Karjalain Vahvais
  Thomas Thomasson Vaihoin Pylyttylä
  Brusius Johansson Nisoin Pylyttylä
  Anders Johansson Ryhäin Pylyttylä
  Påhl Oinoin Tossavalansaari
  Predikantten Jockas Olof Påhlsson Turakain Ihatsola
  Lars Bengtin Esikkola
  Jöns Grelsson Kausalainen Maivala
  Munsterskrivaren Jockas Lars Kipriain Remojärvi
  Jacob Påhlsson Paavilain Remojärvi
  Hindrich Hämäläinen Remojärvi
  Johan Stephansson Remuin Remojärvi
  Mats Tukelain Tiutila
  Bardbern Savolax, St. Michels Hindrich Rokkolain Rämälä
  Pieksämäki Jacob Mattsson Kaipoin Narola
  Jockas Påhl Jaroin Närings
  Trumpetter Savolax, Kangasniemi Mats Mårtensson Pistin Kurtamajärvi
  Grels Grelsson Kof. Hangamäki
  Abraham Hindrichsson Ylöin Murdois
  Peer Andersson Väräin Värälä
  Peer Jacobsson Vinkain Värälä
  Mäntyharju Anders Avikain Luusniemi
  Mårten Hindrichsson Ropoin Torvala
  Pieksämäki Hans Ollsson Kaipain Hollimäki
  Anders Nori Hollimäki
  Påhl Påhlsson Muldain Hollimäki
  Påhl Larsson Svensk Hollimäki
  Mats Abrahamsson Tervoin Hollimäki
  Thomas Abrahamsson Tervoin Hollimäki
  Lars Larsson Ponsin nu Kaupin Hollimäki
  Mats Mattsson Naula med Peer Simonsson Perkoins öde Hollimäki
  Lars Hytteläin med Sigfred Kiekins öde Hollimäki
  Jonas Jacobsson Hilakain Hollimäki
  Hofslagaren Jockas Erich Mustoin Vuorenmaa
  Anders Påhlsson Terven nu Pitkäin Narila
  Prophossen Pieksämäki Simon Ollsson Kantin Suonenjoki
  Johan Väster Suontenseta

Lähde: SSHY

© Heikki Imeläinen 2021