AlkuSavon sotaväkiKaakkois-Suomi → Karjalan rakuunarykmentti 1712: Ratsumestari Rökmanin komppania

Karjalan rakuunarykmentti 1712

Ratsumestari Rökmanin komppania

Ryttmästare Erich Röchmans Compagnie

Nimihakemisto 1712

Compagnie Officierare

Nro Dragon Kylä Muuta
  Ryttmäst. Erich Röchman
   Capitanleutenant
  Leutenant Petter Magnus Appelstubbe
   Leutenant
  Cornetten Enoch Elfvengreen
   Cornetten
  Adjutante
  Quartermäst Anders Täck
  Munsterskrifare Esaias Dahlquist
  Trumpettare
   Trumpettare
  Hofslagare
  Volunteurer Hindrich Mollerus
  Volunteurer
  Fri Ryttare

1. Corporalskapet

Nro Dragon Kylä Muuta
  Corporal Petter Kijlander
  Taipalsaari
  Savitaipale
  Mäntyharju
1 1. Carl Liding Kylliälä
2 2. Mats Purtinen Karhula
3 3. Christer Örn Luotolahti
4 4. Anders Mattsson Lydikkälä
5 5. Mats Hölti Hyrkälä
6 6. Hindrich Larsson Hyrkälä
7 7. Sigfred Jacobsson Korhola
8 8. Mats Jöransson Peltolahti
9 9. Josep Hjelt Peltolahti
10 10. Johan Vesain Sanjärvi
11 11. Jacob Christersson Virmajärvi
12 12. Anders Brusiusson Koskis
13 13. Johan Mattsson Pettilä
14 14. Mårten Larsson Luotolahti
15 15. Johan Andersson Kuivais
16 16. Mats Bertillsson Partsima
17 17. Jost. Sigfredsson Partsima
18 18. Christer Christersson Partsima
19 19. Jöran Jacobsson Pasoila
20 20. Michel Michelsson Korpilahti
21 21. Josep Hölsti Karanganmäki
22 22. Anders Mårtensson Toivola
23 23. Knut Sabell Ninimäki
24 24. Mats Jacobsson Hiirilä
25 25. Thomas Michelsson Hiirilä
26 26. Lars Larsson Övesi
27 27. Jacob Stephansson Rikkandila
28 28. Petter Grelsson Kiillenlahti
29 29. Mårten Peersson Kiillenlahti
30 30. Petter Pettersson Huttula
31 31. Adam Skytt Monnimäki
32 32. Sigfred Sigfredsson Puttula
33 33. Petter Thomasson Kaipiala
34 34. Mats Stephansson Pietilänlahti
35 35. Mats Mattsson Ollikkala
36 36. Abraham Ollsson Kyhkyläniemi
37 37. Adam Berentsson Valikkola
38 38. Gustaf Mårtensson Pursiala
39 39. Christer Asp Kirkonkylä
40 40. Måns Paukoin Kirkonkylä
41 41. Johan Carlsson Kirkonkylä
42 42. Johan Johansson Kirkonkylä

2. Corporalskapet

Nro Dragon Kylä Muuta
  Corporal Erich Borg
43 43. Hindrich Eskillsson Sairala
44 44. vacant Sairala
45 45. Johan Wahell Norola
46 46. Måns Eskillsson Norola
47 47. vacant Anttola
48 48. Friedrich Larsson Anttola
49 49. Christer Påhlsson Anttola
50 50. Johan Olloin Rahula
51 51. Daniel Jacobsson Rahula
52 52. Jacob Hindrichsson Visulahti
53 53. Petter Hakkarain Seppälä
54 54. Michel Peersson Seppälä
55 55. Johan Tauru Hiirola
56 56. Anders Patilain Suosaari
57 57. Knut Pöyhöin Ihaskjärvi
58 58. Niels Markusson Vehmais
59 59. Anders Knutsson Vehmais
60 60. Lars Pekoin Vehmais
61 61. Anders Valkoin Vanhala
62 62. Hindrich Johansson Vanhala
63 63. Thomas Christersson Valkola
64 64. Stanke Hansson Haukjärvi
65 65. Daniel Karju? Haukjärvi
66 66. Lars Nielsson Haukila
67 67. Sigfred Ollsson Kirkonkylä
68 68. Hindrich Andersson Remojärvi
69 69. Johan Kram Remojärvi
70 70. Michel Loun Inkilä
71 71. Petter Samuelsson Lehikkolä
72 72. Simon Koosa Kosmala
73 73. Mats Hanttinen Kosmala
74 74. Mats Mattsson Knutilamäki
75 75. Hindrich Hindrichsson Knutilamäki
76 76. Lars Larsson Pekkurila
77 77. Mats Thyn Kilpola
78 78. Grels Grelsson Kilpola
79 79. Mats Pekuri Kilpola
80 80. Mats Korhonen Maivala
81 81. Hans Hauttinen Auvila
82 82. Lars Jöransson Auvila
83 83. Christer Ahl Auvila

3. Corporalskapet

Nro Dragon Kylä Muuta
  Corporal Fabian Storck
84 84. Petter Mukoin Vuorilahti
85 85. Niels ? Vuorilahti
86 86. Jacob Sigfredsson Ollikkala
87 87. Jöran Lätt Ollikkala
88 88. Anders Repoin Turakkala
89 89. Carl Pyck Vuorenmaa
90 90. Hindrich Höök Vuorenmaa
91 91. Mats Ahonen Näringe
92 92. Hindrich Påhlsson Näringe
93 93. Petter Lehikoin Hyötönkylä
94 94. Lars Larsson Korkiamaa
95 95. Hindrich Hämäläin Vehmais
96 96. Johan Gråå Vehmais
97 97. Anders Härkäin Pikkola
98 98. Stephan Stephansson Muninmäki
99 99. Lars Ikoin Taipale
100 100. Johan Mattsson Järvenpää
101 101. Anders Jeremiasson Kettula
102 102. Thomas Peersson Kiskiläniemi
103 103. Mårten Mårtensson Kiskiläniemi
104 104. Lars Pölläin Summala
105 105. Lars Nielsson Summala
106 106. Johan Peersson Summala
107 107. Johan Vahl Summala
108 108. Christer Christersson Summala
109 109. Jöran Larsson Kundois
110 110. Påhl Johansson Hietajärvi
111 111. Niels Nielsson Kaskis
112 112. Anders Härkänen Kiskilä
113 113. Stephan Järveläin Veijola
114 114. vacant Härkälä
115 115. Anders Hård Laukkala
116 116. Johan Peersson Sureniemi
117 117. Axel Thimisson Sureniemi
118 118. Johan Paunoin Sureniemi
119 119. Olof Paunoin Sureniemi
120 120. Mårten Krogerus Häirilä
121 121. Anders Teittinen Joroisniemi
122 122. Bengt Bengtsson Kerisalo
123 123. vacant Kerisalo
124 124. Anders Ivarsson Kerisalo
125 125. Olof Peersson Kerisalo
  Prophosen Anders Hakku

Lähde: SSHY

© Heikki Imeläinen 2021