AlkuSavon sotaväkiLäntinen Viipurin läänin jalkaväkirykmenttiKatselmus 1678 → Nimihakemisto

Savon sotaväki: Otto Reinholt Tauben rykmentti

1678 katselmuksen nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin luetteloihin.


-  A  C  D  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y 
 -  A  C  D  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Nielsson, 3. komppanian sotilas, Häckilä (Pieksämäki)

Abraham Peersson, 3. komppanian sotilas, Sifwolla by (Iisalmi), 3. komppanian sotilas, Safwola (Iisalmi)

Anders Andersson, 3. komppanian ruodutettu, Luusniemj (Pieksämäki)

Anders Erichsson, 3. komppanian entinen sotilas (Iisalmi)

Anders Persson, 3. komppanian ruodutettu, Wechmaisjerfwjby (Iisalmi)

Arfwedh Arfwedson, 3. komppanian ruodutettu, Mawesi (Pieksämäki)

Bengt Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Jäppilä (Pieksämäki)

Boriell Olofsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Böriell Börielsson, 3. komppanian sotilas, Lengelmä (Pieksämäki)

Christer Hindersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Christer Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Rajalanniemj (Pieksämäki)

Clemet Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Haukiwuorj (Pieksämäki)

Daniel Nielsson, 3. komppanian sotilas, Lengelmä (Pieksämäki)

Erich Colemain, 3. komppanian sotilas, Suonteentaipall (Pieksämäki)

Erich Markusson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Erich Peerson, 3. komppanian entinen sotilas (Iisalmi)

Erich Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Wackialaby (Pieksämäki)

Eskell Hindersson, 3. komppanian ruodutettu, Haukiworj (Pieksämäki)

Eskell Larsson, 3. komppanian sotilas, Karhula by och Wijborg S:n (Pieksämäki)

Eskell Oloffson, 3. komppanian ruodutettu, Tickalanmäkj (Pieksämäki)

Eskell Olofsson, 3. komppanian ruodutettu, Mannila (Pieksämäki)

Grels Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Grels Sigfredhsson, 3. komppanian sotilas, Toholax (Pieksämäki)

Hendrich Hemmingsson, 3. komppanian ruodutettu, Junisby (Iisalmi)

Hindrich Hindrichsson, 3. komppanian ruodutettu, Joutzmäki (Pieksämäki)

Hindrich Matsson, 3. komppanian ruodutettu, Wilhula (Pieksämäki)

Hindrich Michellsson, 3. komppanian ruodutettu, Pyhitty (Pieksämäki)

Hindrich Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Karfwasalmj (Iisalmi)

Hindrich Sigfredhsson, 3. komppanian sotilas, Rutakoby och Sotkamo Sochn (Iisalmi)

Hinrich Hansson, 3. komppanian ruodutettu, Nykälä (Pieksämäki)

Jacob Matsson, 3. komppanian sotilas, Weiselaby och Piexämäki S:n (Pieksämäki)

Jacob Peersson, 3. komppanian entinen sotilas (Pieksämäki)

Jacob Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Wilhula (Pieksämäki)

Johan Erichsson, 3. komppanian sotilas, Sijkaioki och Sahla Sochn (Iisalmi)

Johan Hendersson, 3. komppanian sotilas, Surniemj (Pieksämäki)

Johan Hindersson, 3. komppanian sotilas, Häckiläby (Pieksämäki)

Johan Ifwarsson, 3. komppanian virkakunta (Iisalmi)

Johan Johansson, 3. komppanian sotilas, Kifwistoby (Iisalmi)

Johan Larsson, 3. komppanian ruodutettu, Kärkulä (Pieksämäki)

Johan Mårthensson, 3. komppanian sotilas, Luusniemj (Pieksämäki)

Johan Olofsson, 3. komppanian ruodutettu, Nefwola (Pieksämäki)

Johan Thomasson, 3. komppanian sotilas, Pyhitty (Pieksämäki)

Jören Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Herrala (Pieksämäki)

Lars Enewaldson, 3. komppanian sotilas, Lepokolain (Iisalmi)

Lars Eskellsson, 3. komppanian sotilas, Soinjocki (Pieksämäki)

Lars Hendersson, 3. komppanian sotilas, Copio S:n och Hildula (Pieksämäki)

Lars Johansson, 3. komppanian sotilas, Hapaajerfwj och Idensalmi S:n (Iisalmi)

Lars Larsson, 3. komppanian sotilas, Suonteenby (Pieksämäki)

Lars Matsson, 3. komppanian ruodutettu, Kuifwasniemj (Pieksämäki)

Lars Michellsson, 3. komppanian sotilas, Tickalanmäkj (Pieksämäki)

Lars Nielsson, 3. komppanian ruodutettu, Safwomäkj (Pieksämäki)

Lars Oloffsson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Lars Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Marckala (Pieksämäki), 3. komppanian ruodutettu, Luckarila (Iisalmi)

Lars Petersson, 3. komppanian sotilas, Wiperonmäkiby och Piexämäki S:n (Pieksämäki)

Marckus Jöransson, 3. komppanian ruodutettu, Kyrckioby (Pieksämäki)

Mats Matsson, 3. komppanian sotilas, Keiharaby och Wijtasari S:n (Pieksämäki)

Matz Erichsson, 3. komppanian sotilas, Kerkosby och Rautalambj Sochn (Pieksämäki)

Matz Eskellsson, 3. komppanian ruodutettu, Salmjby (Iisalmi)

Matz Jöransson, 3. komppanian sotilas, Haukijärfwjby och Idensalmi S:n (Iisalmi)

Matz Matsson, 3. komppanian sotilas, Mawesi (Pieksämäki)

Matz Peersson, 3. komppanian sotilas, Tiusunmäkj och Randasalmj S:n (Pieksämäki)

Matz Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Hällimäki (Pieksämäki)

Michell Bengtson, 3. komppanian ruodutettu, Himala (Pieksämäki)

Michell Matsson, 3. komppanian sotilas, Erssby och Kyrkslätt' (Iisalmi)

Michell Olofsson, 3. komppanian ruodutettu, Häckilä (Pieksämäki)

Måens Johansson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Niels Nielson, 3. komppanian ruodutettu, Kandila (Pieksämäki)

Niels Nielsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Niels Oloffsson, 3. komppanian sotilas, Härckälä (Pieksämäki)

Olof Erichsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Olof Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Luppoila (Iisalmi)

Peer Andersson, 3. komppanian ruodutettu, Rotzla i Karpila (Iisalmi)

Peer Jacobson, 3. komppanian ruodutettu, Wärälä (Pieksämäki)

Peer Matsson, 3. komppanian ruodutettu, Ångarsj (Iisalmi)

Peer Nielsson, 3. komppanian ruodutettu, Kutumäki (Pieksämäki), 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Peer Olofsson, 3. komppanian sotilas, Hämäjerfwj (Iisalmi)

Peer Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Tåsarakansarj (Pieksämäki)

Peter Brusiusson, 3. komppanian sotilas, Tickalanmäki (Pieksämäki)

Philip Peersson, 3. komppanian sotilas, Kiuruwesiby (Iisalmi)

Påhl Larsson, 3. komppanian sotilas, Pörsänmäkiby (Iisalmi)

Påhl Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Wainola (Pieksämäki), 3. komppanian sotilas, Hangamäki (Pieksämäki), 3. komppanian ruodutettu, Kåfwola (Pieksämäki), 3. komppanian sotilas, Hellimäki (Pieksämäki), 3. komppanian sotilas (Pieksämäki), 3. komppanian sotilas, Kiukoilaa (Pieksämäki)

Sigfredh Jörensson, 3. komppanian sotilas, Kuchmois S:n och by (Pieksämäki)

Sigfredh Matsson, 3. komppanian sotilas, Ruokolaxby och Cuchmois S:n (Iisalmi)

Sigfredh Olofsson, 3. komppanian ruodutettu, Längelmä (Pieksämäki)

Staffan Hendersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Thomas Clemetsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

AAlkuun

Ainalain

Lars Mivkellssonn, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Ankoinen

Matz Andersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Asickainen

Thomas Thomasson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Asikain

Hindrich, 3. komppanian ruodutettu, Pörsänmäki (Iisalmi)

Autin

Söfring Peersson, 3. komppanian sotilas, Tiurunmäkii (Pieksämäki)

Avhtiain

Lars Nielsson, 3. komppanian ruodutettu, Saufwomäki (Pieksämäki)

CAlkuun

Coloinen

Matz, 3. komppanian ruodutettu, Idensalmj (Iisalmi)

Cuifwalain

Staffan Efwertsson, 3. komppanian sotilas, Sarkamäkiby (Pieksämäki)

DAlkuun

Dafwidzain

Dafwid, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Lars Olofsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Peer Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Lengelmä (Pieksämäki)

EAlkuun

Eikas

Markus Jacobsson, 3. komppanian ruodutettu, Randala (Pieksämäki)

Eskelinen

Eskell Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Wechmaisjerfwj (Iisalmi)

Eskeläin

Påhl Andersson, 3. komppanian sotilas, Hapajerfwjby och Idensalm Sochn (Iisalmi)

FAlkuun

Fall

Thomas Staffansson, 3. komppanian sotilas, Wijborgh Stadh (Pieksämäki)

HAlkuun

Hakulj

Thomas Thomasson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Halloin

Hans Peersson, 3. komppanian sotilas, Jäppilä (Pieksämäki)

Hammuinen

Jacob Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Hapalain

Sigfredh Erichsson, 3. komppanian sotilas, Ruotzala (Iisalmi)

Harmain

Hindrich, 3. komppanian sotilas, Waraslas (Iisalmi)

Hassinen

Thomas Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Hatarinen

Niels Staffansson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Olof Peersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Haukiwuorj

Niels, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Haukworj

Anders Månson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Heila

Lars Larsson, 3. komppanian sotilas, Wirtasalmj (Pieksämäki)

Heiska

Påhl Andersson, 3. komppanian sotilas, Jämbsäby och Idensalmi Sochn (Iisalmi)

Heiskain

Anders Larsson, 3. komppanian ruodutettu (Iisalmi)

Lars, 3. komppanian sotilas (Iisalmi), 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Lars Larsson, 3. komppanian ruodutettu, Pallosby (Iisalmi), 3. komppanian ruodutettu, Pardoniemj (Iisalmi)

Heiskainen

Anders Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Junnoisby (Iisalmi)

Jöns Andersson, 3. komppanian ruodutettu, Junnoisby (Iisalmi)

Hermainen

Matz, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Herrain

Lars Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Herskain

Olof Olofsson, 3. komppanian sotilas, Lengelmäby (Pieksämäki)

Herstain

Anders Hansson, 3. komppanian ruodutettu, Lengelmä (Pieksämäki)

Hetamäki

Samuell Peersson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Hilduin

Hindrich, 3. komppanian ruodutettu, Tickalanmäki (Pieksämäki)

Hilduinen

Swen Oloffsson, 3. komppanian sotilas, Passmariby (Iisalmi)

Hillduin

Christer Jöransson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Hilli

Peer Hindersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Hnuttilain

Lars Larsson, 3. komppanian sotilas, Hellimäki (Pieksämäki)

Hotarj

Matz Andersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Samuell Andersson, 3. komppanian sotilas, Safwittaipall S:n (Pieksämäki)

Huckain

Matz Matsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Huckinen

Olof Larsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Philip Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Huilla

Christer, 3. komppanian ruodutettu, Pyhäjerfwjby (Pieksämäki)

Hulkoin

Johan Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Hällimäki (Pieksämäki)

Hurskain

Anders Jönsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Johan, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Påhr Olofsson, 3. komppanian sotilas, Lengelmä (Pieksämäki)

Huttuin

Anders Andersson, 3. komppanian ruodutettu, Nissiby (Iisalmi)

Hans Thomasson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Hindrich Hindrichsson, 3. komppanian sotilas, Pyhäjoki S:n och Parckala by (Iisalmi)

Hindrich Jönsson, 3. komppanian sotilas, Routonmäkj (Iisalmi)

Hindrich Larsson, 3. komppanian sotilas, Sällwl (Iisalmi)

Johan Johansson, 3. komppanian sotilas, Rutomäki (Iisalmi)

Olof Marckusson, 3. komppanian ruodutettu, Kilpisarj (Iisalmi)

Påhl Oloffsson, 3. komppanian ruodutettu, Hernemäki (Iisalmi)

Thomas, 3. komppanian ruodutettu, Samajerfwj (Iisalmi)

Huttuinen

Anders Larsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Michell, 3. komppanian ruodutettu, Oinasjerfwj (Iisalmi)

Hyfwäin

Gabriel, 3. komppanian ruodutettu, Niemisjerfwj (Iisalmi)

Hyfwäinen

Lars Staffansson, 3. komppanian sotilas, Sulkawaby (Iisalmi)

Hyfwärin

Hindrich Olofsson, 3. komppanian entinen sotilas (Iisalmi)

Olof Olofsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Hyfwöin

Peer Peersson, 3. komppanian sotilas, Hyfweriläby och Idensalmi S:n (Iisalmi)

Hynninen

Hans Anderson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Hyräinen

Hindrich, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Häckin

Anders Andersson, 3. komppanian entinen sotilas, Sarkkaniemj (Pieksämäki)

Anders Johansson, 3. komppanian sotilas, Wäyrylä (Pieksämäki)

Hindrich Peersson, 3. komppanian sotilas, Häckilä (Pieksämäki)

Lars Larson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Mårthen Larson, 3. komppanian ruodutettu, Mawesi (Pieksämäki)

Niels Nielsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Niels Thomasson, 3. komppanian sotilas, Piexämäki Kyrkioby (Pieksämäki)

Niels Willmarsson, 3. komppanian sotilas, Häckilä (Pieksämäki)

Peer, 3. komppanian ruodutettu, Häckilä (Pieksämäki)

Peer Johanssoon, 3. komppanian ruodutettu, Letamäki (Pieksämäki)

Häckinen

Anders Andersson, 3. komppanian ruodutettu, Rämäkämäki (Pieksämäki)

Matz Abrahamsson, 3. komppanian sotilas, Lengelmäby (Pieksämäki)

Påhl Olofsson, 3. komppanian sotilas, Närkola (Iisalmi)

Samuel Andersson, 3. komppanian ruodutettu, Längelmä (Pieksämäki)

Häkin

Matz Peerssono, 3. komppanian sotilas, Letamäki (Pieksämäki)

Hällimäkj

Jören Peersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Hämmäläin

Olof Matson, 3. komppanian sotilas, Utrialaby (Pieksämäki)

Peer Bertillson, 3. komppanian ruodutettu, Safwomäkj (Pieksämäki)

Hämäläin

Hindrich Hindrichsson, 3. komppanian sotilas, Toholax (Pieksämäki)

Michell Bertillsson, 3. komppanian ruodutettu, Sämämäki (Pieksämäki)

Hännin

Anders Olofsson, 3. komppanian ruodutettu, Hangamäki (Pieksämäki)

Eskell Matsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Peer Ollsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Hänninen

Påhl Larsson, 3. komppanian ruodutettu, Hangamäki (Pieksämäki)

Härkäin

Olof Peersson, 3. komppanian sotilas, Wechmaisby och Jockas S:n (Pieksämäki)

Hästäin

Jacob Peersson, 3. komppanian sotilas, Mawesiby (Pieksämäki)

IAlkuun

Ihalain

Olof Larsson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Ikoheinoinen

Johan Hindersson, 3. komppanian sotilas, Lauko S:n och Wesingoby (Pieksämäki)

Ikoin

Erich Nielsson, 3. komppanian ruodutettu, Walkiamäkiby (Pieksämäki)

Eskell Olofsson, 3. komppanian sotilas, Walkiamäki (Pieksämäki)

Innoin

Olof Oloffsson, 3. komppanian sotilas, Ninimäki (Pieksämäki)

JAlkuun

Jalckain

Lars Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Sijanjalka (Pieksämäki)

Janhoinen

Niels, 3. komppanian ruodutettu, Mawesi (Pieksämäki)

Janhuin

Olof Erichsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Påhl Grelsson, 3. komppanian ruodutettu, Safwonmäkj (Pieksämäki)

Junduin

Lars Larsson, 3. komppanian ruodutettu, Haijaisby (Iisalmi)

Jämbsä

Marckus Peersson, 3. komppanian sotilas, Suojokiby (Pieksämäki)

Michell Peersson, 3. komppanian sotilas, Suonteenby och Piexämäki S:n (Pieksämäki)

Jäppin

Anders Larsson, 3. komppanian sotilas, Suonteenheetaa (Pieksämäki)

Jäskeläiin

Eskell Olofsson, 3. komppanian sotilas, Laapwetelänmäkj (Iisalmi)

Jäskeläin

Olof Olofsson, 3. komppanian sotilas, Marttila (Iisalmi), 3. komppanian sotilas, Leutemäkj (Iisalmi)

Jäskeläinen

Niels Olofsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

KAlkuun

Kaickoin

Peer, 3. komppanian ruodutettu, Kiuruwesi (Iisalmi)

Kainulain

Hindrich Eskellson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Jören Hindersson, 3. komppanian ruodutettu, Niskamäki (Pieksämäki)

Kaipain

Eskell, 3. komppanian ruodutettu, Tickalanmäki (Pieksämäki)

Kandain

Thomas Nielsson, 3. komppanian ruodutettu, Wäsälä (Pieksämäki)

Kangahain

Johan, 3. komppanian sotilas, Mardickala (Iisalmi)

Karfwinen

Erich Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Mawesiby (Pieksämäki)

Karhuin

Staffan Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Karialain

Arfwedh Nielson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Christer, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Hindrich Abrahamsson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Lars Nielsson, 3. komppanian ruodutettu, Pitkämäkj (Pieksämäki)

Niels Nielsson, 3. komppanian sotilas, Wanhala (Pieksämäki)

Påhl Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Kartuin

Lars Larsson, 3. komppanian sotilas, Kartulaby (Pieksämäki)

Staffan Erichsson, 3. komppanian ruodutettu, Mawess (Pieksämäki)

Kartuinen

Olof Christersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Kaupin

Brusius Johansson, 3. komppanian sotilas, Tickalanmäkj (Pieksämäki)

Hindrich, 3. komppanian ruodutettu, Salawesi (Pieksämäki)

Hindrich Bertilsson, 3. komppanian sotilas, Tickalanmäkj (Pieksämäki)

Hindrich Johansson, 3. komppanian sotilas, Kaupilanmäkj och Idensalmj S.n (Iisalmi)

Påhl Michellsson, 3. komppanian sotilas, Kaupilaby Idensallmi S:n (Iisalmi)

Påhl Thomasson, 3. komppanian ruodutettu, Walkiamäki (Pieksämäki)

Thomas Johansson, 3. komppanian sotilas, Kaupilanmäki (Iisalmi)

Thomas Matsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Thomas Nielsson, 3. komppanian sotilas, Lengellmä (Pieksämäki)

Kaupinen

Niels Matsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Kekoin

Oloff Anderssonn, 3. komppanian sotilas, Säläweby och Idensalmi S:n (Iisalmi)

Kemarin

Peer Peersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Kemilain

Johan Hendersson, 3. komppanian sotilas, Kemis S:n och Kåskisby (Iisalmi)

Kesoin

Hindrich Hendersson, 3. komppanian sotilas, Kalljojerfwj (Iisalmi)

Kettuin

Anders Andersson, 3. komppanian ruodutettu, Walkeainen (Iisalmi)

Mårthen Oloffsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Peer Olofsson, 3. komppanian ruodutettu (Iisalmi), 3. komppanian sotilas, Ryhelläby (Iisalmi)

Kimarinen

Johan Mårthen, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Lars Larsson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Kinain

Jören Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Suonjoki (Pieksämäki)

Kinnoin

Jacob, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Kiskinen

Niels Nielsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Peer Hindersson, 3. komppanian sotilas, Jokas S:n och Kiskeläniemjby (Pieksämäki)

Peer Jacobsson, 3. komppanian sotilas, Kiuruwesi (Iisalmi)

Kiuruinen

Matz Andersson, 3. komppanian sotilas, Jorois Kyrckieby (Pieksämäki)

Kockoin

Peer Nielsson, 3. komppanian ruodutettu, Lambajerfwj (Iisalmi)

Kolemain

Johan Hindersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Påhl Bertilson, 3. komppanian ruodutettu, Waraslax (Iisalmi)

Kollonen

Eskell Larsson, 3. komppanian sotilas, Idensalmiby (Iisalmi)

Kolonoin

Matz Bertillson, 3. komppanian ruodutettu, Walkeris (Iisalmi)

Kontin

Olof Simonson, 3. komppanian ruodutettu, Soinjoki (Pieksämäki)

Kopoin

Anders Larson, 3. komppanian ruodutettu (Iisalmi)

Jören Jören, 3. komppanian sotilas, Sarjerfwj S:n och Lennaby (Iisalmi)

Kopoinen

Peer Hansson, 3. komppanian ruodutettu, Wäisälänmäki (Iisalmi)

Koppoin

Grels Peersson, 3. komppanian sotilas, Rötkänby (Iisalmi)

Korhoin

Erich, 3. komppanian sotilas, Häckilä (Pieksämäki)

Lars Larsson, 3. komppanian sotilas, Rautalambj Kyrckieby (Pieksämäki)

Koufwain

Lars Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Olof Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Kuckarin

Olof Larsson, 3. komppanian ruodutettu, Pajulax (Iisalmi)

Kuckoin

Anders Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Idensalmj S:n (Iisalmi)

Lars Larsson, 3. komppanian sotilas, Sutela (Iisalmi)

Niels Andersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Peer Larsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Peer Peerson, 3. komppanian ruodutettu, Käpisalo (Pieksämäki)

Kuckuin

Peer Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Hämämäkj (Iisalmi)

Kuifwalain

Peer Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Sarkamäkiby och Piexämäki S:n (Pieksämäki)

Kuifwalainen

Staffan Andersson, 3. komppanian sotilas, Rumolaby och Piexämäki S:n (Pieksämäki)

Kuitu

Lars, 3. komppanian ruodutettu, Kuitulamäkj (Pieksämäki)

Kuituin

Matz Jörensson, 3. komppanian ruodutettu, Nininiemj (Pieksämäki)

Kumbulain

Anders, 3. komppanian sotilas, Harasby (Iisalmi)

Kuosinen

Peer, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Peer Peersson, 3. komppanian entinen sotilas, Niemisjerfwj (Iisalmi)

Kurickain

Christer Peerson, 3. komppanian sotilas, Suonteentaipall (Pieksämäki)

Kåhoinen

Matz Larsson, 3. komppanian sotilas, Suonteentaipall (Pieksämäki)

Kålari

Påhl Påhlson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Kållari

Hindrich, 3. komppanian sotilas, Jauhomäkj (Pieksämäki)

Kåsain

Sigfredh Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Coppoila (Iisalmi)

Kåskinen

Peer Peersson, 3. komppanian ruodutettu (Iisalmi)

Kåsuinen

Eskell, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Lars Eskellsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Kåtramoin

Thomas Larsson, 3. komppanian sotilas, Letemäki (Pieksämäki)

Kärckäin

Jöns Oloffsson, 3. komppanian ruodutettu, Hautajerfwj (Iisalmi)

Olof, 3. komppanian ruodutettu, Hautajerfwj (Iisalmi)

Pååll Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Kärckälä (Pieksämäki)

Kärfwin

Matz Knutson, 3. komppanian ruodutettu, Suonniniemjmäki (Iisalmi)

Kärfwinen

Erich Staffansson, 3. komppanian sotilas, Mawesiby (Pieksämäki)

Kärkäin

Hindrich Andersson, 3. komppanian ruodutettu (Iisalmi)

Käräinen

Erich Staffanson, 3. komppanian sotilas, Rotkolaby (Iisalmi)

Käsarin

Påhl Staffansson, 3. komppanian ruodutettu, Herämäki (Iisalmi)

Könöin

Anders Andersson, 3. komppanian sotilas, Jorois S:n och by (Pieksämäki)

Köytyn

Anders Andersson, 3. komppanian sotilas, Liutala (Pieksämäki)

LAlkuun

Lahoinen

Marckus, 3. komppanian sotilas, Sulkawaby (Iisalmi)

Laitin

Hindrich Hindersson, 3. komppanian sotilas, Salaniemjby (Iisalmi)

Johan Johansson, 3. komppanian sotilas, Packamäki och Idensalmi Sochn (Iisalmi)

Lars Isackson, 3. komppanian sotilas, Hangamäkiby (Pieksämäki)

Peer Matsson, 3. komppanian sotilas, Letamäkj (Pieksämäki)

Lakoin

Lars Larsson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Lappalain

Hindrich, 3. komppanian sotilas, Suonteentaipall (Pieksämäki)

Hindrich Johansson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Hindrich Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Hapajerfwj (Iisalmi)

Lars Andersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Lars Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Kiuruwesi (Iisalmi), 3. komppanian sotilas, Rottolaby (Iisalmi)

Matz Larsson, 3. komppanian sotilas, Ruotonlax (Iisalmi)

Mårthen Peersson, 3. komppanian sotilas, Lennanmäkjby (Iisalmi)

Niels Hindersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Påhl Hindersson, 3. komppanian ruodutettu, Kiuruwessi (Iisalmi)

Påhl Larsson, 3. komppanian ruodutettu, Hapajerfwj (Iisalmi)

Lapwetelein

Anders Andersson, 3. komppanian ruodutettu, Ullmala (Iisalmi)

Lapweteläin

Mårthen Andersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Påhl Knutson, 3. komppanian ruodutettu, Läppälax (Iisalmi)

Laukain

Erich Petersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Hans Hindersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Peer Hindersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Launiain

Dafwidh, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Lars Peersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Lefwoin

Johan Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Tehuxemäki (Pieksämäki)

Lehikoin

Bertill Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Johan Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Letamäki (Pieksämäki)

Leipiein

Grels Sigfredhsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Leskin

Jöns Peersson, 3. komppanian sotilas, Lambajerfwj (Iisalmi)

Leskinen

Hindrich Peersson, 3. komppanian sotilas, Hapajerfwj (Iisalmi)

Matz Peersson, 3. komppanian sotilas, Partilanmäkiby (Iisalmi)

Leskjnen

Påhl Johansson, 3. komppanian sotilas, Kirtiläby Leppewirda S:n (Pieksämäki)

Lijkain

Johan Johansson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Thomas Johansson, 3. komppanian sotilas, Walkiamäkj (Pieksämäki)

Lijkoin

Thomas, 3. komppanian ruodutettu, Walkiamäkj (Pieksämäki)

Linduin

Peer Olofsson, 3. komppanian ruodutettu, Walkiamäki (Pieksämäki)

Liukoinen

Lars Sigfredhsson, 3. komppanian ruodutettu, Wirmasniemj (Pieksämäki)

Luckarin

Jöran Hemmingsson, 3. komppanian sotilas, Luckarila (Iisalmi)

Lukoin

Christer Christersson, 3. komppanian sotilas, Suonteentaipall (Pieksämäki)

Lydikäiin

Michell Matsson, 3. komppanian sotilas, Lapwesi S:n (Pieksämäki)

MAlkuun

Makoin

Lars Peersson, 3. komppanian sotilas, Salamoby (Iisalmi)

Mannin

Påhl Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Warhala (Pieksämäki)

Manninen

Lars Olofsson, 3. komppanian sotilas, Näfwolaby (Pieksämäki)

Olof Johansson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Olof Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Piexämäki Sochn (Pieksämäki)

Marckain

Peer Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Herrala (Pieksämäki)

Mardikain

Niels, 3. komppanian sotilas, Mawesi (Pieksämäki)

Peer Jörensn, 3. komppanian ruodutettu, Ollickala (Iisalmi)

Markain

Eskell, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Markalaiin

Johan Peersson, 3. komppanian sotilas, Safwonmäki (Pieksämäki)

Markoin

Eshell Eskellsson, 3. komppanian ruodutettu, Pyhyttyby (Pieksämäki)

Matilain

Sigfredh, 3. komppanian ruodutettu, Salawesi (Pieksämäki)

Mattilain

Påhl, 3. komppanian ruodutettu, Armiswesi (Pieksämäki)

Mattinen

Anders Andersson, 3. komppanian sotilas, Songajerfwj (Iisalmi)

Mendu

Påhl Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Mojolain

Eskell Eskellsson, 3. komppanian ruodutettu, Haukiwori (Pieksämäki)

Peer Johansson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Muhuin

Niels Larsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Muldoin

Peer Michellsson, 3. komppanian sotilas, Piexämäkj S:n Suonteentaipallby (Pieksämäki)

Mulkoin

Mårthen Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Hellimäkj (Pieksämäki)

Multois

Jacob Andersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Mustoin

Elias Eliesson, 3. komppanian sotilas, Sijkzmäki och Piexämäki S:n (Pieksämäki)

Peer Peersson, 3. komppanian sotilas, Letämäki (Pieksämäki)

Thomas Matzson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Mäkäläin

Joseph Josephsson, 3. komppanian sotilas, Seppolänmäkj (Pieksämäki)

Mälkoin

Matz Larsson, 3. komppanian ruodutettu, Wirdasalmj (Pieksämäki)

NAlkuun

Naroinen

Anders Andersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Nefwoin

Niels Matzson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Nickin

Larss Larsson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Nikarin

Hans Hansson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Nikarinen

Matz Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Nikolain

Peer Peerson, 3. komppanian sotilas, Hällimäkj (Pieksämäki)

Nikulain

Thomas Matsson, 3. komppanian ruodutettu, Hällimäki (Pieksämäki)

Nisinen

Matz Johansson, 3. komppanian ruodutettu (Iisalmi)

Olof Olofsson, 3. komppanian ruodutettu (Iisalmi)

Niskain

Olof Olofsson, 3. komppanian sotilas, Munisierfwj (Iisalmi)

Peer Isacksson, 3. komppanian ruodutettu, Lammassarj (Iisalmi)

Niskainen

Anders Andersson, 3. komppanian sotilas, Tosowalaby (Iisalmi)

Lars Olofsson, 3. komppanian ruodutettu, Pichlawesi (Iisalmi)

Nissinen

Johan, 3. komppanian ruodutettu, Hämäjerfwj (Iisalmi)

Olof Erichsson, 3. komppanian ruodutettu (Iisalmi)

Philip, 3. komppanian ruodutettu, Säläwäby (Iisalmi)

Nousiain

Påhl Påhlson, 3. komppanian ruodutettu, Sulkawaby (Iisalmi)

Nykäin

Christer Matsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Johan Peersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Jöns Matsson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Påhl Matsson, 3. komppanian sotilas, Piexämäki S:n och Mahoskalaby (Pieksämäki)

Nyskäinen

Anders Andersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Matz Andersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Nysäin

Hans Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Tickalanmäki (Pieksämäki)

Hindrich, 3. komppanian ruodutettu, Kattilansari (Pieksämäki)

Johan Peersson, 3. komppanian sotilas, Suotentaipall (Pieksämäki)

Lars Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Letämäkj (Pieksämäki)

Nysäinen

Peer Eskellsson, 3. komppanian sotilas, Soinjoki (Pieksämäki)

Nysöin

Eskell Hindersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

OAlkuun

Oinoin

Peer Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Safwomäkiby och Jorois Sochn (Pieksämäki)

Ollickain

Anders Anderson, 3. komppanian sotilas, Pyhäpohia (Pieksämäki)

Ollikain

Hindrich Laarsson, 3. komppanian sotilas, Ollickala (Iisalmi)

Matz Matson, 3. komppanian ruodutettu, Haukiworj (Pieksämäki)

Påhl Andersson, 3. komppanian ruodutettu, Ollikalaby (Iisalmi)

Sigfredh Olofsson, 3. komppanian sotilas, Pyhäjerfwj och Österbotn (Iisalmi)

Thomas Thomasson, 3. komppanian sotilas, Hällimäkiby (Pieksämäki)

Orawa

Hindrich Larsson, 3. komppanian ruodutettu, Helljmäki (Pieksämäki)

PAlkuun

Packoin

Johan Olson, 3. komppanian sotilas, Idensalmj S:n och Nellejerfwjby (Iisalmi)

Paijar

Påhl Larsson, 3. komppanian sotilas, Swentby och Piexämäki Sochn (Pieksämäki)

Pardain

Carll Larsson, 3. komppanian sotilas, Lakaby (Iisalmi)

Johan Johansson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Jöran Olofsson, 3. komppanian sotilas, Pardala (Iisalmi)

Jören Bertelssonn, 3. komppanian sotilas, Pörssemekj (Iisalmi)

Lars Hindersson, 3. komppanian ruodutettu, Hapajerfwj (Iisalmi)

Pardainen

Anders, 3. komppanian sotilas, Pörsänmäki (Iisalmi)

Pardinen

Anders Nielsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Lars Markusson, 3. komppanian ruodutettu, Markilabt (Iisalmi)

Pardoin

Hindrich Ollsson, 3. komppanian sotilas, Ullmalaby (Iisalmi)

Jacob Johansson, 3. komppanian ruodutettu, Pörsänmäki (Iisalmi)

Jöns Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Kiuruwesi (Iisalmi)

Parfwiainen

Staffan Olofsson, 3. komppanian sotilas, Pajujerfwjby och Idensalmi S:n (Iisalmi)

Pennoin

Jöns, 3. komppanian ruodutettu, Kyrckieby (Pieksämäki)

Pesoinen

Olof, 3. komppanian sotilas, Hapajerfwj (Iisalmi)

Piekain

Niels Nielsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Piekein

Niels Hindersson, 3. komppanian sotilas, Sulkawaby (Iisalmi)

Pimpu

Johan, 3. komppanian sotilas, Wäisälä (Pieksämäki)

Puhacka

Lars Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Hällimäki (Pieksämäki)

Puhakain

Hindrich Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Hellimäki (Pieksämäki)

Pulkinen

Påhl Hendersson, 3. komppanian sotilas, Copio S:n och Waningoby (Pieksämäki)

Pulklnen

Matz Matsson, 3. komppanian sotilas, S:t Michells S:n Lambialaby (Pieksämäki)

Pulliain

Johan Peersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Purdinen

Peer Peerson, 3. komppanian sotilas, Walkiamäkj by och Piexämäki Sochn (Pieksämäki)

Staffan Peersson, 3. komppanian sotilas, Walkamäkiby (Pieksämäki)

Purdoin

Mårthen, 3. komppanian ruodutettu, Salaniemjby (Iisalmi)

Puroiin

Lars Larsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Putkoin

Lars Johansson, 3. komppanian sotilas, Surnamäkiby och Piexämäki S:n (Pieksämäki)

Michell Andersson, 3. komppanian ruodutettu, Wechmais (Pieksämäki)

Oloff Andersson, 3. komppanian sotilas, Wechmaisby och Piexämäki Sochn (Pieksämäki)

Peer Olofsson, 3. komppanian sotilas, Surnumäkj (Pieksämäki)

Pyhäin

Bertill Peersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Pyrin

Eskell Larsson, 3. komppanian ruodutettu, Pyriläby (Pieksämäki)

Pyöpain

Hindrich, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Pählain

Matz Peersson, 3. komppanian sotilas, Ruotakoby (Iisalmi)

Pästoin

Niels Peersson, 3. komppanian sotilas, Junnoisby (Iisalmi)

Pöckäin

Hindrich, 3. komppanian sotilas, Wirdasalmj (Pieksämäki)

Pöllin

Erich Pährsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Pöllinen

Bertill Knutsson, 3. komppanian sotilas, Hangasalmi by och Rautalambj S:n (Pieksämäki)

Peer Andersson, 3. komppanian sotilas, Säräwäläby (Iisalmi)

Pöndin

Hindrich Peerson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Pörnin

Peer Christersson, 3. komppanian sotilas, Wihanda (Iisalmi)

RAlkuun

Raskas

Simon Peersson, 3. komppanian sotilas, Jäskis Sochn (Pieksämäki)

Raudapardain

Erich Erichsson, 3. komppanian ruodutettu, Pörsänmäkj (Iisalmi)

Rausiain

Peer Hindersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Rautiain

Anders Mårthensson, 3. komppanian sotilas, Jäppiläby (Pieksämäki)

Grels Matsson, 3. komppanian ruodutettu, Tickalanmäkj (Pieksämäki)

Reepoin

Peer, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Repoin

Peer Peersson, 3. komppanian sotilas, Mawesi (Pieksämäki)

Rijkoin

Hindrich Nielsson, 3. komppanian sotilas, Wehmais (Pieksämäki)

Riskin

Jacob Bengtsson, 3. komppanian ruodutettu, Jäppilä (Pieksämäki)

Rodzalain

Peer Nilson, 3. komppanian ruodutettu, Pichlawesi (Iisalmi)

Roifwas

Niels Johansson, 3. komppanian ruodutettu, Sällwä (Iisalmi)

Romes

Peer Matsson, 3. komppanian ruodutettu (Iisalmi)

Romis

Peer Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Ungiwesi (Iisalmi)

Ronnin

Olof Jönsson, 3. komppanian ruodutettu, Mawesiby (Pieksämäki)

Rotzolain

Jacob Nielsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Routulain

Pål Matzssonn, 3. komppanian sotilas, Ongiwesj (Iisalmi)

Ruotalain

Jöran Larsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Rusain

Påhl Pährsson, 3. komppanian sotilas, Piexämäki S:n (Pieksämäki)

Ryhäin

Anders Staffansson, 3. komppanian ruodutettu (Iisalmi)

Lars Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Rutakoby (Iisalmi)

Rytköin

Måns Hansson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Peer Peersson, 3. komppanian sotilas, Pichlawesi (Iisalmi)

Peer Påhlson, 3. komppanian sotilas, Taipallby (Iisalmi)

Ryttköin

Eskell Hindersson, 3. komppanian sotilas, Wehwäby och Piexämäkj S:n (Pieksämäki)

Rämä

Päär Päärsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Rämäläin

Matz Olofsson, 3. komppanian sotilas, Piexämäki Kyrckieby (Pieksämäki)

Rönkj

Niels Larsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Rötköin

Erich Gabrielsson, 3. komppanian sotilas, Ikoila S:n och Rijtolaby (Pieksämäki)

SAlkuun

Sackinen

Hans Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Sackoinen

Påhl Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Saickoinen

Lars Philipsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Matz Philipsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Påhl Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Lambajerfwj (Iisalmi)

Salacka

Jöran Påhlson, 3. komppanian ruodutettu, Utriala (Pieksämäki)

Sifwoin

Peer Påhlson, 3. komppanian ruodutettu, Ollickala (Iisalmi)

Sifwoinen

Hindrich Peersson, 3. komppanian sotilas, Wätelax och Paldamo S:n (Iisalmi)

Lars Johansson, 3. komppanian sotilas, Mardikalaby (Iisalmi)

Sigfwoin

Hindrich Johansson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Sijckain

Johan Jöransson, 3. komppanian sotilas, Tickalanmäki (Pieksämäki)

Sijkain

Johan Hindersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Sijkan

Jacob Jacobsson, 3. komppanian ruodutettu, Wirtasalmi (Pieksämäki)

Sikain

Matz Jacobsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Samuell Hendersson, 3. komppanian ruodutettu, Längelmä (Pieksämäki)

Sipoin

Påhl Hendersson, 3. komppanian sotilas, Ollikalaby (Iisalmi)

Siwoi

Peer Påhlsson, 3. komppanian ruodutettu, Siwoila (Iisalmi)

Soickoin

Påhl Hansson, 3. komppanian sotilas, Lambajerfwjby (Iisalmi)

Sormeinen

Olof J., 3. komppanian sotilas, Sällwäby (Iisalmi)

Suhoin

Grels Johansson, 3. komppanian sotilas, Wäisalaby (Pieksämäki)

Johan Johansson, 3. komppanian sotilas, Wäisäläby Piexämäki S:n (Pieksämäki)

Mårthen Peersson, 3. komppanian sotilas, Kutumäki (Pieksämäki)

Suhoinen

Michell Peersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Suomalain

Johan Philipsson, 3. komppanian sotilas, Idensalmj S:n (Iisalmi)

Sigfredh Knutsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Suotoin

Johan Knutsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Sutarinen

Anders Thomasson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Matz Dafwidhsson, 3. komppanian sotilas, Hällinmäki (Pieksämäki)

Sutinen

Niels Andersson, 3. komppanian ruodutettu (Iisalmi)

Såpoin

Anders, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

TAlkuun

Tarfoin

Olof Thomasson, 3. komppanian sotilas, Hellimäki (Pieksämäki)

Tarfwin

Olof Matsson, 3. komppanian ruodutettu, Hällimäki (Pieksämäki)

Tarfwoin

Peer Michellssoon, 3. komppanian sotilas, Haukiworj (Pieksämäki)

Tasewoin

Peer Andersson, 3. komppanian ruodutettu, Kuifwasniemj (Iisalmi)

Tenhuin

Anders Matsson, 3. komppanian ruodutettu, Sulkawaby (Iisalmi)

Thominen

Grels Thomasson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Tickain

Hindrich Erichsson, 3. komppanian ruodutettu, Waraslax (Iisalmi)

Jacob Jacobsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Niels Christersson, 3. komppanian ruodutettu, Ullmalaby (Iisalmi)

Peer Olofsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Tickoin

Olof Michellsson, 3. komppanian sotilas, Kalliajerfwj (Iisalmi)

Tijainen

Anders Andersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Timoin

Hans Larsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Tiurumäki

Matz Matsson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Toijainen

Niels Nielsson, 3. komppanian ruodutettu, Kutemaniemj (Iisalmi)

Olof Erichsson, 3. komppanian sotilas, Piexämäkiby (Pieksämäki)

Tolfwoin

Peter Hendersson, 3. komppanian sotilas, Wechmaisenby och Cuopio S:n (Pieksämäki)

Tonnuin

Påhl Olofsson, 3. komppanian sotilas, Mawesi (Pieksämäki)

Torfwain

Matz Jönsson, 3. komppanian sotilas, Kyllmälä (Pieksämäki)

Tornioin

Johan Larsson, 3. komppanian sotilas, Piexämäki S:n och Markalaby (Pieksämäki)

Tosswainen

Peer Michellsson, 3. komppanian ruodutettu, Kufwasniemj (Iisalmi)

Tuckalain

Oloff Olofsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Tuckiainen

Anders, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Tumber

Hindrich Påhlsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Tåifwin

Jören Peersson, 3. komppanian ruodutettu, Passmariby (Iisalmi)

Töhlöinen

Olof Peersson, 3. komppanian sotilas, Mawesiby (Pieksämäki)

UAlkuun

Ullmain

Hindrich Johansson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Peer Jönsson, 3. komppanian ruodutettu, Ullmalaby (Iisalmi)

Ullmoin

Christer Christersson, 3. komppanian sotilas, Ullmoila (Iisalmi)

Uthriain

Niels Påhlsson, 3. komppanian sotilas, Idensalmj S:n och Taipallby (Pieksämäki)

Utriain

Hindrich Hanson, 3. komppanian ruodutettu, Mawesi (Pieksämäki)

Johan Olofsson, 3. komppanian sotilas, Kockila (Pieksämäki)

Peer Anderson, 3. komppanian ruodutettu, Uthriala (Pieksämäki)

Påhl Påhlson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Simon Olofsson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Uttriain

Olof Olofsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

VWAlkuun

Wachtain

Thomas, 3. komppanian ruodutettu, Wachtolaby (Pieksämäki)

Wanhain

Jöran Erichsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Wechmais

Olof Peersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Weisainen

Arfwedh Peersson, 3. komppanian sotilas, Hällimäki (Pieksämäki)

Wenäin

Peer Larsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Wesain

Grels Hindersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Wesainen

Hindrich Bertillsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Westerin

Olof Peersson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Willanen

Oloff Erichsson, 3. komppanian sotilas, Rotolaby (Iisalmi)

Winnikainen

Sigfredh Jacobsson, 3. komppanian sotilas, Raitalambj S:n (Pieksämäki)

Wirolain

Johan Peersson, 3. komppanian sotilas, Hernemäki (Iisalmi)

Wäisäin

Hans Hansson, 3. komppanian sotilas, Pörsänmäkj (Iisalmi)

Wäpsäläin

Thomas Larsson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Wärna

Mårthen Larsson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Wäsäin

Johan Eskellson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Wäsäin eller Mälkö

Hindrich Larsson, 3. komppanian ruodutettu (Pieksämäki)

Lars Hindersson, 3. komppanian sotilas (Pieksämäki)

Wäsäinen

Michell Peersson, 3. komppanian sotilas, Lammasjerf:i och idensalmi S:n (Iisalmi)

Wäsäläin

Peer Staffansson, 3. komppanian sotilas, Wäsälänmäkj (Iisalmi)

Wäyryläin

Johan Andersson, 3. komppanian sotilas, Pichlawesi (Iisalmi)

Wäyrynen

Anders, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

Peer Olofsson, 3. komppanian sotilas (Iisalmi)

YAlkuun

Yllöin

Jöns Jönsson, 3. komppanian sotilas, Yllönmäki (Pieksämäki)

Jöns Peersson, 3. komppanian sotilas, Kyllämäki (Pieksämäki)

Oloff Hindersson, 3. komppanian ruodutettu, Solitaipall (Pieksämäki)

Peer Larsson, 3. komppanian sotilas, Wangellmäki (Pieksämäki)

Tässä hakemistossa on yhteensä 553 nimeä

© Väinö Holopainen 2021