AlkuSavon henkikirjatJuvan pitäjä1609 → Nimihakemisto

Juva henkikirja 1609

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y 
 -  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Nilss:n 5A

Anders Olsson 8B

Bärtill Månsson 8B

Christoffer Bärtilsson 8A

Grels Stensson 8A

Hinrich Madzson 7B

Jacoph Olss:n 8B

Jons Madzsson 3B

Jåhan Mårthenss:n 14A

Jöns Hinrichsson 3A

Jören Bengtss:n 5A

Jören Jörenss 14A

Jören Madzson 6B

Kuosma Jönss:n 5A

Lasse Eskilss:n 5A

Lasse Hinrichsson 10A

Lasse Simonss:n 4B

Michell Philpuss:n 7A

Mårthen Thomass:n 8A

Niels Perss:n 5A

Oluf Nielss:n 5A

Oluf Pålss:n 5A

Oluff Hansson 8A

Oluff Hemminghson 8A

Peer Larss:n 14A

Peer Olsson 8A

Påll Bengtss:n 4A

Sigfredh Nilss:n 12B

Thobias Mårthenss:n 7B

Thomas Staffansson 10A

Thönne Jochimss:n 6B

AAlkuun

Achtinen

Anders 6B

Ahoinen

Anders 3A

Peer Perss:n 9B

Philpus 3A

Ahwoinen

Niels 13A

Asainen

Kaupi 13B

Peer Perss:n 13B

Auffuinen

Anders Axelss:n 12B

Hans 7B

Lasse 4B

Peer 4B

Pååll 4B

Aufuinen

Eskill Anderss:n 5A

Oluf Anderss:n 5A

BAlkuun

Bengttinen

Pååll 4B

CAlkuun

Caupin

Lasse 9A

Peer Hinrichss:n 9A

Clemettin

Niels Olss:n 13A

EAlkuun

Eskelinen

Abram 13A

Christian 13A

Hinrich 13A

FAlkuun

Fråsth

Hinrich Hinrichss:n 4A

HAlkuun

Halickain

Oluff Larss:n 10A

Oluff Olss:n 10A

Halikainen

Oluff 9B

Haloinen

Jöns 6B

Knutt 8A

Madz 6B

Madz 7A

Peer Anderss:n 5A

Peer Pålss:n 12A

Hamuinen

Staffan 6A

Hapalainen

Michell 10B

Harckoinen

Madz 4B

Harckäin

Hans 4A

Hatzoin

Hinrich 7B

Hinrich Hinrichss:n 9B

Michell 9B

Oloff Madzson 5A

Heickurinen

Påll 4A

Heilainen

Lasse 4B

Heinoin

Staffan Hinrichss:n 8B

Heinoinen

Anders Henrichss:n 8B

Daniell 7B

Oluf 4A

Oluf 4B

Oluff 8A

Påll 2B

Simon 2B

Heiskainen

Grels 13A

Himainen

Madz 11B

Hirfuoinen

Frans 11A

Grels 5A

Madz Madzson 11A

Hongalain

Anders Anderss:n 5A

Hulckoinen

Ihanus 12A

Hurskain

Anders 10A

Hinrich Larss:n 12B

Hinrich Staffanss:n 10A

Lasse Anderss:n 10A

Madz Pålss:n 10A

Oluff Pålss:n 10A

Peer Larss:n 12B

Hurskainen

Dawid 10A

Lasse Madzson 8B

Peer Olss:n 10A

Huttuinen

Anders 2B

Jöns 3A

Madz 7A

Hyfuoin

Hinrich Hinrichss:n 7B

Lasse Hinrichss:n 7B

Hyfuärinen

Jöns 6B

Jöns Larss:n 7A

Kauppi 7A

Peer 7A

Hyfuöin

Peer Hinrichss:n 13B

Hyfuöinen

Anders Olss:n 8A

Hinrich Anderss:n 7A

Hinrich Olss:n 8A

Lasse Anderss:n 8A

Oluff 6A

Pååll Peerss:n 13A

Hynninen

Hans 13B

Jöns Jönss:n 13B

Lasse 13B

Peer Jönss:n 13B

Hyttinen

Oluff 13B

Häckinen

Anders 10B

Peer Anderss:n 10B

Hämäläin

Kaupi 3A

Hämäläinen

Hinrich 4B

Jöns 4B

Jöns Hinrichss:n 4B

Niels 3A

Peer 6B

Hännin

Madz Pålss:n 10A

Hänninen

Jöns 4A

Oluf 4B

Oluff Perss:n 12B

Peer Olsson 11A

Peer Perss:n 5A

Peer Perss:n 12B

Pååll Perss:n 12B

Härcköin

Oluff Mårthenss:n 8B

Härcköinen

Anders Perss:n 6B

Hämmingh 6B

Peer Pålss:n 6B

Pååll Jönss:n 6B

Staffan 10B

Suen 6B

Härhoin

Mårthen Anderss:n 7B

Oluff Perss:n 7B

Härköin

Pååll Philpuss:n 8A

Härköinen

Jöns 2B

Madz Anderss:n 8A

Peer 3B

Pååll Madzson 4A

Häyryinen

Peer Michelss:n 13A

Wijsa 10A

IAlkuun

Iarain

Lasse Hinrichss:n 9A

Oluff Madzson 9B

Oluff Pålss:n 9A

Pååll Pållsson 9A

Ickoinen

Anders 3A

Anders 3B

Peer 3B

Ihalainen

Anders 6A

Bengtt 6A

Niels 6A

Ikoinen

Lasse Pålss:n 4A

Ilmari

Peer Perss:n 5A

Ilottuinen

Oluf 4A

Påll 4A

Ilotuinen

Jöns Jönss:n 4A

Immoinen

Erich 7B

Oluff 7B

Inginen

Hans Perss:n 4A

Madz Madzson 5A

Peer Nilss:n 5A

Iäppinen

Ihanus 12A

Lasse 12A

Peer Larss:n 12A

JAlkuun

Janhuinen

Hinrich 10B

Niels 10B

Oluff 10B

Peer 10B

Pååll 10B

Jutin

Anders Olss:n 10A

Juutinen

Peer Perss:n 10A

Jäppinen

Olof Larss:n 12A

Philpus 12A

KAlkuun

Kackinen

Anders 12B

Knutt 12A

Kaipainen

Anders 10A

Hans 2B

Lasse 2B

Påll 2B

Rossi 2B

Simon 2B

Kaipoinen

Anders 12A

Lasse 12A

Lasse 13B

Madz 12A

Oluff 13B

Kallinen

Hinrich 4B

Madz 4B

Madz Hinrichss:n 4B

Kanckuinen

Pååll 8A

Kanialainen

Peer Perss:n 5A

Kankuin

Anders Pålss:n 8B

Bengtt Michelss:n 8B

Peer Pålss:n 8B

Karckoinen

Niels 12A

Karhuinen

Oluff Perss:n 12A

Karstoinen

Hinrich 4A

Oluff 4A

Kaupin

Jöns Olss:n 9B

Oluff Jönsson 9B

Staffan 9B

Kaupinen

Påll Hinrichss:n 11B

Kauppinen

Råssi 10A

Kemiläinen

Eskill 4A

Thomas 4A

Kempain

Lasse Pålss:n 14A

Kempainen

Jöns 12B

Oluf 12B

Kerfuin

Jöns Hinrichss:n 8B

Mårthen 10B

Peer Perss:n 6B

Kerfuinen

Anders 13B

Kettuinen

Jäsper Larss:n 8B

Lasse 13B

Peer Anderss:n 5A

Kijskin

Oluff Michelss:n 6B

Kijskinen

Gårgonius 6B

Harttuick 6B

Hinrich 7A

Jöns 6B

Kåsma 6A

Lasse Larss:n 6B

Luckas 6B

Madz 6A

Madz 13B

Michell Michelss:n 6B

Michell Olss:n 6B

Niels 10A

Niels Michelss:n 6B

Oluff Anderss:n 6B

Oluff Olss:n 6B

Peer 6B

Peer Olss:n 7A

Pååll Pålss:n 6B

Kilckainen

Pååll 10B

Kilpoinen

Jåhan 14A

Kinnuinen

Lasse 13B

Peer 7B

Kituin

Peer Anderss:n 4A

Peer Perss:n 4A

Pååll 4A

Kituinen

Lasse Larss:n 10A

Peer 3B

Kockoinen

Oluff 7A

Koickalainen

Hans 10B

Krikain

Lasse Perss:n 11A

Peer Hinrichss:n 11A

Kuckoin

Lasse Staffanss:n 11B

Kuckoinen

Erich 12A

Kuhain

Niels Nilss:n 5A

Wijsa 5A

Kuiwalain

Staffan 10B

Kukoinen

Oluff Staffanss:n 11B

Peer Perss:n 11B

Kuosmainen

Eskill 3A

Lasse 3A

Kurchinen

Hans 12A

Jöns Perss:n 12A

Kyllöinen

Madz Peerss:n 8A

Kyrckäinen

Lasse 10A

Kålemain

Peer Michelss:n 7B

Peer Perss:n 12B

Pååll Perss:n 12B

Kålemainen

Anders 4B

Anders 13A

Anders 13B

Jöns 4B

Lasse 13A

Michell 4B

Niels 13B

Pååll 13B

Kårhoinen

Jöns 4A

Kåsmain

Jöns Perss:n 3B

Madz Madzson 4A

Niels Perss:n 3B

Peer Jakopss:n 9B

Kåsmainen

Grels 3B

Grels 4B

Hans 3B

Hinrich 3B

Jöns 3B

Peer Olss:n 7A

Staffan 4B

Kåsåinen

Isack 13A

Oluff 13A

Philpus 13A

Kächkeinen

Hans Larss:n 3B

Madz Hinrichss:n 3B

Pååll 3B

Kächkoin

Urbanus Madzson 4A

Kächköinen

Madz 4B

Käistin

Oluf Jönss:n 6A

Oluf Nilss:n 6A

Peer Pålss:n 6A

Käkäläin

Anders 10B

Jöns 10B

Käköinen

Oluff 7B

Kämäreinen

Anders 7A

Michell 7A

Kärckinen

Anders 3B

Kärckäin

Anders 12B

Mårthen 12B

Oluff Larss:n 12B

Kärckäinen

Oluf Olss:n 12B

Kärfuinen

Erich 7A

Jöns 7A

Jöns 9B

Staffan 9B

Kättuinen

Madz 4A

LAlkuun

Laackoin

Lasse Pålsson 12A

Laakoinen

Hinrich 12B

Laitinen

Pååll 12B

Lamain

Anders Hanss:n 3A

Hans Hanss:n 3A

Hans Larss:n 3A

Lambainen

Lasse Larss:n 11A

Michell 11A

Mårthen 11A

Peer Perss:n 11A

Lapweteläin

Bärtill 13B

Niels Erichss:n 8A

Peer Madzson 13B

Lauckain

Lasse 7B

Thomas 7B

Launiain

Niels Larss:n 7B

Launin

Lasse Mårthenss:n 8B

Lautiainen

Lasse Nilss:n 6A

Swen 6A

Leemi

Thomas 12B

Lehikoinen

Pååll 13B

Leinoin

Jöns Perss:n 11A

Lasse Larss:n 11A

Lasse Michelss:n 11A

Michell Pålss:n 11A

Oluff Jönss:n 11A

Leinoinen

Michell Peerss:n 11B

Oluff 13B

Leskin

Nils Jönss:n 7B

Leskinen

Anders 3A

Grels 2B

Jöns Jönss:n 3A

Jören Jönss:n 3A

Madz Jönss:n 3A

Lijkainen

Oluff 10B

Likainen

Pååll Larss:n 10A

Linduin

Lasse Anderss:n 10A

Linduinen

Niels 12B

Oluff 12B

Lippoin

Erich Olss:n 13B

Lippoinen

Anders 12B

Liuttuinen

Anders 13B

Jöns 13B

Luckoinen

Gabriell 13B

Löykeinen

Jöns Pålss:n 8B

MAlkuun

Mammoin

Peer Peerss:n 12A

Manninen

Peer 10B

Marainen

Mågns 3B

Philpus 3B

Pååll 3B

Marinen

Anders Anderss:n 7A

Anders Perss:n 7A

Lasse 7A

Oluff 7A

Martikain

Anders Anderss:n 8B

Oluff Olss:n 9B

Martinen

Lasse Peerss:n 8A

Peer Olss:n 13A

Marttinen

Bengtt 3A

Jöns 3A

Michell 3A

Mågns Jönss 3A

Oluf 2B

Peer 3A

Philppus 3A

Matilain

Michell Pålss:n 11A

Staffan 11A

Matilainen

Anders 6A

Lasse 6A

Oluff 13B

Peer Hanss:n 8B

Mauckuinen

Knutt 3B

Michain

Hinrich Perss:n 6B

Michainen

Peer Perss:n 8A

Mulkain

Oluff 11A

Påll Larss:n 11A

Påll Olss:n 11A

Mustoin

Lasse Perss:n 12A

Mustoinen

Niels 3B

Peer Perss:n 14A

Pååll Perss:n 13B

Simon 12B

Muttulain

Anders 6A

Muttulainen

Jöns 8B

Måndoinen

Nils 10B

Peer 10B

NAlkuun

Narin

Anders Gress:n 11A

Narinen

Hinrich 3A

Jöns Jönss:n 5A

Jöns Olss:n 3B

Madz 2B

Madz Larss:n 3B

Madz Madzson 5A

Simon 2B

Nikarainen

Lasse 3B

Nikulainen

Madz 9B

Nissin

Jören 10A

Lasse Perss:n 10A

Peer Olss:n 9B

Nopoinen

Peer Olsson 3A

Nulpoinen

Anders 6A

Lasse 6A

Pååll 6A

Nuriainen

Lasse 7A

Nyrwäs

Lasse Perss:n 9B

Nysalinen

Peer 10A

Nysäinen

Lasse 13A

Lasse Pålss:n 10A

Näringin

Jacop Perss:n 9A

Jöns Olss:n 9A

Jöns Olsson 11B

OAlkuun

Ochtoinen

Hinrich 9B

Oikarin

Kauppi 4B

Oinoinen

Lasse Madzson 9B

Lasse Pålss:n 10B

Madz Madzson 9B

Pååll 10B

Ollichainen

Anders 7B

Hinrich 7B

Orainen

Jöns 3B

Pååll 3A

Outinen

Oluf Larss:n 14A

Peer 12B

PAlkuun

Paack__

Peer 14A

Paiainen

Oluf Pålss:n 13A

Peer Anderss:n 12B

Staffan Perss:n 12B

Paijainen

Peer 10A

Panoin

Hinrich Larss:n 13A

Peer Larss:n 13A

Pantzar

Peer Madzson 7A

Parckinen

Peer 3A

Pardain

Anders Anderss:n 6B

Hinrich Jönss:n 8A

Pardainen

Augustinus 6A

Jöns 6A

Oluff 6A

Thomas Madzson 8B

Pauilainen

Hinrich 9B

Pedichkäin

Hinrich 7B

Pedickäinen

Oluff 7B

Peer 7B

Pekurinen

Lasse Perss:n 11B

Peer Perss:n 11A

Pelchin

Hinrich Larss:n 8A

Pennöinen

Pååll Peerss:n 9B

Pernainen

Madz Perss:n 7B

Peer Olss:n 7B

Pettuinen

Anders 7A

Piskoinen

Anders 3A

Piskuinen

Peer 4B

Pispain

Oluff Hinrichss:n 9B

Pååll 9B

Porroinen

Lasse Perss:n 12B

Pulliainen

Erich Peerss:n 10B

Pååll 10B

Thomas 10B

Punnoin

Anders 13A

Lasse Larss:n 13A

Oluff 13A

Purhoinen

Anders 6A

Hinrich 6A

Lars Larss:n 8B

Lasse Larss:n 6A

Oluf 6A

Peer Larss:n 6A

Peer Perss:n 5A

Peer Perss:n 6A

Purinen

Erich Perss:n 12B

Hinrich Perss:n 12B

Peer Perss:n 12B

Purtinen

Lasse Pålss:n 10B

Putkoin

Lasse Larss:n 10A

Pärnäin

Oluff Erichss:n 7B

Pääckoin

Oluf 4B

Pääcköinen

Lasse 4B

Pääköinen

Oluf 4B

Pöndinen

Staffan 4A

Pöröinen

Madz Jönss:n 12A

Pöxäin

Madz 9B

Pöxäinen

Anders 9B

Hinrich 9A

Pöyhoin

Jöns 9B

Peer Larss:n 9B

Pöyhöinen

Anders 11B

Pååll 11B

RAlkuun

Raaska

Anders 10B

Rasainen

Gårgonius 5A

Madz 2B

Rastoin

Jöns 4A

Oluf Larss:n 4A

Peer 4A

Pååll Perss:n 4A

Rastoinen

Jöns Perss:n 4A

Nils 3B

Oluf Pålss:n 5A

Rautaparda

Hinrich 10B

Rautapardain

Oluf 13B

Philpus 13B

Rautiain

Madz Anderss:n 13A

Niels Larss:n 11B

Rimpi

Peer Anderss:n 9B

Peer Olss:n 5A

Rissainen

Jöns 12A

Peer Perss:n 12A

Ritzainen

Hinrich 9A

Ritzsainen

Eskill 11B

Romuin

Niels Olss:n 10B

Rongain

Peer Mårthenss:n 8A

Rongainen

Oluf Mårthenss:n 8A

Oluff Erichss:n 8A

Oluff Olss:n 7B

Peer Olss:n 8A

Thomas 8A

Roottinen

Pååll 6A

Ruottin

Lasse Anderss:n 8B

Rutzinen

Pååll 7A

Rytköinen

Lasse 11A

Niels Nilsson 11A

Rytzsainen

Hans 13A

Råtzalainen

Anders 3B

Råtzulain

Pååll 7B

SAlkuun

Sawolain

Thomas 3B

Sawolainen

Peer 12B

Schinnar

Bärtill 7B

Sichainen

Hinrich Grelsson 9B

Johan 10A

Madz Persson 10A

Peer Olss:n 9B

Sigfuoin

Anders Hanss:n 5A

Skinnar

Peer 6B

Smedh

Thomas 7A

Soickainen

Hemmingh 5A

Sopainen

Hinrich 3A

Niels 3A

Peer 3A

Sormuinen

Anders 12B

Hemmingh 13A

Lasse Larss:n 12B

Madz 13A

Oluff Jönss:n 12A

Staffan 13A

Suhoinen

Grells 10B

Oluf 13A

Suickain

Pååll 7A

Sårmuinen

Peer Pålss:n 12A

Säckinen

Madz Anderss:n 13A

TAlkuun

Tackinen

Simon 13A

Tarckiain

Anders 3B

Jöns 3B

Kåsma 9A

Madz Olss:n 3B

Tarfuain

Anders Olss:n 11A

Jöns Olss:n 11A

Lasse Olss:n 11A

Madz Larss:n 11A

Madz Olss:n 11A

Pååll Olss:n 11A

Tarfuainen

Bärtill 12A

Tarkiain

Peer 4B

Pååll 4B

Tarkinen

Pååll Pålss:n 10A

Tarwain

Oluff Nielss:n 9B

Telchinen

Clemett Larss:n 13A

Tenhuinen

Hinrich Perss:n 10B

Oluff Påålss:n 10B

Pååll 10B

Simon 14A

Thenhuinen

Erich 13B

Lasse 4A

Oluff 13B

Tholoinen

Oluff 13A

Tijmoin

Anders 13A

Pååll Anderss:n 13A

Timoin

Oluf Erichss:n 13A

Tirinen

Knutt 3B

Lasse 4A

Madz 4A

Toiwalain

Madz Perss:n 13B

Staffan Perss:n 13B

Toloinen

Lasse Pålss:n 13B

Tomberin

Oluf 12B

Tonderinen

Peer 14A

Tuchiainen

Philpus 13B

Tuchkalain

Lasse 4B

Pååll 4B

Tuhkuinen

Bengtt 6A

Tukiain

Peer Anderss:n 13B

Turakain

Lasse Olss:n 7B

Lasse Sigfredzson 7B

Turpehinen

Hinrich 12A

UAlkuun

Ulmainen

Anders 7A

Oluff 7A

Uttermarck

Eskell 11B

Uttriainen

Lasse 14A

Oluff 14A

Peer 14A

Pååll 14A

VWAlkuun

Wauchkoinen

Måns 12A

Peer 12A

Pååll 12A

Thomas 12A

Wechmoinen

Niels 9B

Wenäläin

Lasse Nilss:n 10A

Niels 10A

Wenäläinen

Anders 9A

Anders 12A

Wepsäläinen

Kaupi 12A

Westerinen

Cauppi 9B

Wihawainoinen

Anders 7A

Madz 7A

Wihoinen

Anders 13A

Niels Larss:n 9B

Wäisäin

Hinrich Hinrichss:n 11A

Johan 11A

Oluff 11A

Peer 11A

Wäyryinen

Lasse Jönss:n 13A

YAlkuun

Yrännäinen

Madz 10A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 637 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laaso 2021