AlkuSavon maakirjatJuvan pitäjä1639 → Nimihakemisto

Juva maakirja 1639

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitetun maakirjan sivuihin.


-  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y  muut 
 -  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y  muut

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Bengt Bengtsson: Ryttare 140B

Bertell Månsson (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

Canutus Mathia (Jorås T:dh) 137A

Erich Gorgoniusson (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Hendrich Madzsson (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

Henrich Erichzsson (Ollikala T:dh) 138B

Jacob Peersson (Kåikala T:dh): Ryttare 140A

Jåhan Mårthenson (Jorås T:dh) 137A

Jören Bengtsson: Ryttare 140B

Lars (Worenmaa Tijend) 124B

Lars Påållsson (Ollikala T:dh) 138B

Larss Andersson (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 142A

Mårthen Soufringzsson (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Niels Peersson: Ryttare 140B

Oluf Hansson (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Oluf Larsson (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Oluf Månsson: Ryttare 140B

Oluf Ollsson (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Peer Larsson (Jorås T:dh): Ryttare 137A

Peer Sigfredsson (Kåikala T:dh) 139B

Thönne Madzsson (Kåikala T:dh): Ryttare 140A

AAlkuun

Achtiainen

Henrich (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Niels (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Ahoinen

Anders: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Henrich (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

Philipus: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Assikainen

Larss (Jorås T:dh) 136B

Aufuin

Madz (Maiffuala T:dh) 140A

Oluf: Ryttare 140B

Påuell: Ryttare 140B

Aufwin

Axell (Jorås T:dh): Ryttare 137A

Peer Philpusson (Maiffuala T:dh) 140A

Aufwinen

Anders: Ryttare 140B

Jören: Ryttare 140B

BAlkuun

Bengtinen

Pååll: Ryttare 140B

CAlkuun

Caipain

Jöns: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Lars: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Pååll: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Rossj: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Simon: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Caipiain

Oluf (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Caipoinen

Råssi (Caitas Tijend) 124B

Råssi Andersson (Caitas Tijend) 124B

Caupin

(Caitas Tijend) 124A

Thåmas Stafuansson (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Cauppin

(Worenmaa Tijend) 125A

Cauppinen

Lars Thomasson (Caitas Tijend) 124A

Madz (Caitas Tijend) 124A

Madz Staffanson (Caitas Tijend) 124A

Nils Madz:n (Caitas Tijend) 124B

Rossi (Caitas Tijend) 124B

Clemettinen

Niels (Jorås T:dh) 137A

Colemain

Anders (Jorås T:dh) 136B

Lars (Jorås T:dh) 136B, (Jorås T:dh) 137A

Madz (Jorås T:dh) 136B

Niels (Jorås T:dh) 137A

Pååll (Jorås T:dh) 137A

Colemainen

Madz (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Oluf (Ollikala T:dh) 138B

Condia

Peer: Ryttare 140B

Continen

Oluf (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Copoinen

Peer: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Cossmain

Staffuan (Maiffuala T:dh) 140A

Cossmainen

Cossma Grelsson (Maiffuala T:dh) 140A

Eskell (Kåikala T:dh) 139A

Jönss (Ollikala T:dh) 138B

Larss (Kåikala T:dh) 139A

Madz (Ollikala T:dh) 138B

Peer (Ollikala T:dh) 138B, (Maiffuala T:dh) 140A

EAlkuun

Eskelain

Olof (Jorås T:dh) 137A

FAlkuun

Fråst

Larss Hendersson (Kåikala T:dh) 139A

HAlkuun

Haikara

Jönss (Kåikala T:dh) 139B

Halikain

Olof Påållsson (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Oluf Ollsson (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Haloin

Hans (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Nielss (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Haloinen

Jönss (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 142A

Knut (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141A

Michell (Kåikala T:dh) 139B, (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Haminen

Lars Larsson (Ollikala T:dh) 139A

Hamoinen

Hans (Ollikala T:dh) 138B

Jacob (Ollikala T:dh) 138B

Hamuinen

Hans: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Oluf (Maiffuala T:dh) 140A

Hatzoin

Lars Michelsson (Ollikala T:dh) 138B

Michell (Ollikala T:dh) 138B

Hatzoinen

Hemingh (Ollikala T:dh) 138B

Heckinen

Anders (Caitas Tijend) 124B

Jacob (Caitas Tijend) 124B

Oluf (Caitas Tijend) 124B

Heilainen

Oluf: Ryttare 140B

Heinoinen

Nielss (Kåikala T:dh) 139B

Oluf (Kåikala T:dh) 139B

Simon (Kåikala T:dh) 139B

Heiskainen

Grels (Jorås T:dh) 137A

Lars (Jorås T:dh) 137A

Hemelein

Jöns Månsson (Maiffuala T:dh) 140A

Jönss (Ollikala T:dh) 138B

Knut Hend:n (Maiffuala T:dh) 140A

Lars Thåmasson (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Hemeleinen

Larss Peersson (Kåikala T:dh) 139B

Henninen

Madz (Worenmaa Tijend) 125A

Peer (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Pååll (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Herkein

Henrih: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Jacob (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Pååll (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Herkeinen

Thåmas (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Herkoin

Jönss (Kåikala T:dh): Ryttare 140A

Herrainen

Henrich (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Hilduinen

Oluf (Caitas Tijend) 124B

Hipsa

Jören (Worenmaa Tijend) 125A

Hirfuoinen

Frantz (Wårenma T:dh) 138A

Madz (Wårenma T:dh) 138A

Hulchoinen

Lars (Worenmaa Tijend) 125A

Hulckoinen

Lasse (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Hullkoin

Anders (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Hullkoinen

Anders (Ollikala T:dh) 139A

Hurshainen

Madz (Worenmaa Tijend) 124B

Olof (Worenmaa Tijend) 124B

Peer (Worenmaa Tijend) 125A

Hurskainen

Anders Larsson (Caitas Tijend) 124B

Johan (Caitas Tijend) 124B

Lars Nilsson (Caitas Tijend) 124B

Madz (Caitas Tijend) 124B

Markus (Jorås T:dh) 137A

Oluf Peer:n (Caitas Tijend) 124B

Pååll (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Huttuinen

Hanss: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Hyfuinen

Oluf (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141A

Hyfuoin

Michell Larsson (Jorås T:dh) 137A

Hyfuoinen

Knut (Jorås T:dh) 137A

Hyfuöinen

Pååll (Jorås T:dh) 136B

Hynninen

Hans (Jorås T:dh) 137A

Lars (Jorås T:dh) 137A

Hyttinen

Oluf (Jorås T:dh) 136B

Håtakainen

Jacob (Worenmaa Tijend) 124B

Häckinen

Lars Madz:n (Worenmaa Tijend) 125A

Peer Staffan:n (Worenmaa Tijend) 125A

Hämelein

Madz (Jorås T:dh) 136B

Hämäläin

Jöns (Maiffuala T:dh) 140A

Härkeinen

Madz (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Häyryinen

Henrih (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B, (Wesikansa T:dh eller Caitas): Ryttare 137B

Michell (Jorås T:dh) 137A

Wijsa (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Hörkein

Eskell (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Peer: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Pååll: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

IAlkuun

Ichoinen

Eshell (Caitas Tijend) 124A

Ihalainen

Anders (Ollikala T:dh) 138B

Ikoinen

Thåmas (Kåikala T:dh) 139B

Ilmar

Anders (Kåikala T:dh): Ryttare 140A

Immoinen

Berent (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Jöns (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Oluf (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Inginen

Hans (Lyder till Pumala Capelgieldh) 140A

JAlkuun

Janhuinen

Grels (Worenmaa Tijend) 125A

Madz (Worenmaa Tijend) 125A

Nils (Worenmaa Tijend) 125A

Peer Michel:n (Worenmaa Tijend) 125A

Jannain

Pååll (Ollikala T:dh) 138B

Jarain

Oluf (Ollikala T:dh) 139A

Juutinen

Anders (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Oluf (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Jäppinen

Axell (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Erich (Worenmaa Tijend) 125A

Jacob (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Lars Peerson (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

KAlkuun

Kackoinen

Ihanus (Worenmaa Tijend) 125A

Kardin

Madz Hendersson (Maiffuala T:dh) 140A

Karfuinen

Jacob (Ollikala T:dh) 138B

Jöns Peersson (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Oluf (Ollikala T:dh) 138B

Karhunen

Oluf (Jorås T:dh) 137A

Karjalainen

Anders (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Pååll (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Kemiläin

Eskell (Kåikala T:dh) 139B

Kerckoinen

Dominicus (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Kerrj

Peer Mårthenson (Jorås T:dh) 136B

Kessi

Pååll (Worenmaa Tijend) 124B

Kettuinen

Anders Peersson (Kåikala T:dh) 139A

Madz Peersson (Kåikala T:dh) 139A

Peer Peersson (Kåikala T:dh) 139A

Kiettueinen

Sigfredh (Worenmaa Tijend) 125A

Kijskin

Anders Hendersson (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Kijskinen

Bertell (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 142A

Erich (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Henrich (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141A

Madz (Jorås T:dh) 137A

Nielss (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 142A

Philipus (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 142A

Pååll Luckasson (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Kilpoinen

Jöns (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Kinnuinen

Peer (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141A

Kockoin

Jören Larsson (Jorås T:dh) 136B

Koikalainen

Hans (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Kuckoinen

Erich (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Hans (Worenmaa Tijend) 125A

Jöns (Worenmaa Tijend) 125A

Pååll (Worenmaa Tijend) 125A

Kuifualain

Oluf (Kåikala T:dh) 139B

Kuifualainen

Pååll Peer:n (Worenmaa Tijend) 125A

Staffan (Worenmaa Tijend) 125A

Staffuan (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Kumbulain

Peer (Jorås T:dh) 137A

Kuockainen

Peer (Jorås T:dh) 136B

Kupsa

Anders (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Kurikainen

Pååll (Worenmaa Tijend) 124B

Kurkiainen

Peer (Wårenma T:dh) 138A

Kurkolainen

Jöns (Worenmaa Tijend) 125A

Kärckäinen

Anders (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Oluf (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Kärfuinen

Erich (Worenmaa Tijend) 125A

Oluf (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Kässj

Oluf Nielsson (Ollikala T:dh) 138B

LAlkuun

Laitiainen

Hemmingh (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Lars (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Pååll (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Lamain

Anders Larsson: Ryttare 140B

Hans (Lyder till Pumala Capelgieldh) 140A

Månss (Lyder till Pumala Capelgieldh) 140A

Pååll (Lyder till Pumala Capelgieldh) 140A

Lamainen

Anders (Lyder till Pumala Capelgieldh) 140A

Lars (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Lambain

Påuell Peersson (Wårenma T:dh) 138A

Lambainen

Jönss Michellsson (Wårenma T:dh) 138A

Mårthen (Wårenma T:dh) 138A

Peer (Ollikala T:dh) 138B

Lambinen

Larss Peersson (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

Peer (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

Langin

Peer (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Lapio

Michell (Ollikala T:dh) 138B

Lappalainen

Pååll (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Lapwethelein

Bertill (Jorås T:dh) 136B

Peer (Jorås T:dh) 136B

Lauckain

Erich (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Lautainen

Peer (Kåikala T:dh): Ryttare 140A

Lefuoinen

Jöns: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Lars (Jorås T:dh) 136B

Oluf (Jorås T:dh) 136B

Påll: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Lefwoinen

Jöns: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Pååll: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Lehikoinen

Madz: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Pååll (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Leinoinen

Peer (Wårenma T:dh) 138A

Lejnoin

Jöns (Wårenma T:dh) 138A

Jönss (Kåikala T:dh) 139B

Lejnoinen

Jönss (Ollikala T:dh) 139A

Leshinen

Johan (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Leskinen

Grels: Ryttare 140B

Jåhan: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Jöns: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Jören: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Madz: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Wijsa: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Leweinen

Staffan (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Lijkainen

Pååll (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Thåmas (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Lijskainen

Simon (Kåikala T:dh): Ryttare 140A

Linduinen

Peer (Caitas Tijend) 124A

Thåmas (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Lippoinen

Erich (Jorås T:dh) 136B

Liutoinen

Niels (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Loumalain

Oluf (Kåikala T:dh) 139B

Loustin

Larss N: (Jorås T:dh): Ryttare 137A

Luokoinen

Gabriell (Jorås T:dh) 136B

Lutainen

Anders (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Lydicheinen

Michell (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Oluf Hen:n (Worenmaa Tijend) 125A

Lytinen

Jöns (Jorås T:dh) 136B

Läpoinen

Thomas (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

MAlkuun

Manninen

Eshell Augustuss:n (Worenmaa Tijend) 125A

Marain

Månss Peersson (Kåikala T:dh) 139B

Marajnen

Månss (Kåikala T:dh): Ryttare 140A

Mardickainen

Larss (Ollikala T:dh) 138B

Markainen

Eshell (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Peer (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Martickain

Bengt (Kåikala T:dh) 139B

Martikain

Peer Ollsson (Ollikala T:dh) 138B

Marttinen

Anders (Kåikala T:dh) 139B

Erich (Kåikala T:dh) 139A

Eskell (Kåikala T:dh) 139B

Madz (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Pååll (Kåikala T:dh) 139B

Sigfredh (Ollikala T:dh) 138B

Matilainen

Michell (Caitas Tijend) 124B

Peer (Kåikala T:dh) 139B

Mattilainen

Madz (Jorås T:dh) 137A

Messoinen

(Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Meukoinen

Knutt: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Mieloinen

Niels (Kåikala T:dh) 139B

Miettinen

Lars (Ollikala T:dh) 138B

Miettuinen

Pååll: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Mulchoinen

Olof (Worenmaa Tijend) 124B

Mulkåinen

Påål Påll:n (Worenmaa Tijend) 125A

Mustoin

Thåmas (Ollikala T:dh) 138B

Mustoinen

Nils (Worenmaa Tijend) 125A

Pååll (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Muttulain

Abraham (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

Måndoin

Nielss (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Peer (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Mäkäreinen

Anders (Worenmaa Tijend) 125A

Mängi

Oluf (Jorås T:dh) 137A

Mängj (Rautaparta Mängj)

Oluf (Jorås T:dh) 137A

NAlkuun

Narin

Anders Thåmasson (Wårenma T:dh) 138A

Henrich (Lyder till Pumala Capelgieldh) 140A

Lars (Lyder till Pumala Capelgieldh) 140A

Madz Thåmasson: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Simon: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Thåmas (Wårenma T:dh) 138A

Narinen

Jönss (Kåikala T:dh) 139B

Naringin

Cauppi (Ollikala T:dh) 139A

Nassacken

Jacob: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Nassaken

Frederigh: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Neula

Pååll (Kåikala T:dh) 139B

Nijrainen

Pauell (Jorås T:dh) 136B

Nikulainen

Madz (Worenmaa Tijend) 125A

Nissinen

Jören (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Lars (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Larss (Wesikansa T:dh eller Caitas): Ryttare 137B

Mårthen (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Peer (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Niutinen

Philipus: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Noussiainen

Larss (Ollikala T:dh) 139A

Nullpoin

Anders (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

Nulpoin

Mårthen (Ollikala T:dh) 138A

Nutinen

Knut (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Nyseinen

Peer (Caitas Tijend) 124B

Nysäinen

Jönss (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Lasse (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Nyyssöin

Henrich (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Påuell (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Näringh

Jåhan Bertillsson (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

OAlkuun

Oijnoinen

Madz (Wesikansa T:dh eller Caitas): Ryttare 137B

Oijnåin

Pååll (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Oinoin

Madz (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Oittinen

Lars (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Ojnåin

Lars Masson (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Larss Påållsson (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Ojrain

Pååll Peersson: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Olchoinen

Jören (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Ollikainen

Pååll (Worenmaa Tijend) 125A

Olljckainen

Anders (Ollikala T:dh) 138A

Henrich (Ollikala T:dh) 138B

PAlkuun

Paijuinen

Henrich (Ollikala T:dh) 138B

Madz (Ollikala T:dh) 138B

Peer (Ollikala T:dh) 138B

Pajainen

Oluf (Jorås T:dh) 136B

Peer (Jorås T:dh) 136B, (Caitas Tijend) 124B

Sta:n (Jorås T:dh) 136B

Palloinen

Pååll (Caitas Tijend) 124B

Thomas (Caitas Tijend) 124B

Panoinen

Peer (Jorås T:dh) 137A

Pardain

Eskell (Ollikala T:dh) 138B

Peer (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

Pardainen

Anders (Ollikala T:dh) 138B

Henrich (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141A

Jönss (Ollikala T:dh) 138B

Oluf (Ollikala T:dh) 139A

Parkoin

Peer Larsson (Wårenma T:dh) 138A

Parkoinen

Peer Lar:n (Worenmaa Tijend) 125A

Pasoin

Cauppi (Jorås T:dh) 136B

Peer (Jorås T:dh) 136B

Pasoinen

Lars (Ollikala T:dh) 138B

Patalain Smedh

Thåmas (Ollikala T:dh) 138B

Patalainen

Anders (Ollikala T:dh) 138B

Peckurinen

Lars (Wårenma T:dh) 138A

Pedickein

Jöns (Ollikala T:dh) 138A

Pekurinen

Mårthen (Maiffuala T:dh) 140A

Peer (Wårenma T:dh) 138A, (Maiffuala T:dh) 140A

Pelkinen

Anders (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Larss (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Pelli

Peer (Worenmaa Tijend) 125A

Pellkinen

Henrih (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Pennoinen

Pååll (Ollikala T:dh) 139A

Peräin

Madz Peersson (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141A

Peyhein

Larss Larsson (Wårenma T:dh) 138A

Pijck

Nielss (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

Piskoinen

Anders: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Pispainen

Jönss (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Pisspainen

Peer (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Pryssman

Hendrich (Jorås T:dh) 137A

Puchackain

Madz (Kåikala T:dh) 139A

Puhakainen

Pååll (Worenmaa Tijend) 125A

Pulliainen

Erich (Worenmaa Tijend) 125A

Pååll (Worenmaa Tijend) 125A

Purhoin

Oluf (Kåikala T:dh) 139B

Peer Larsson (Kåikala T:dh): Ryttare 140A

Purhoinen

Larss (Kåikala T:dh): Ryttare 140A

Michell (Ollikala T:dh) 139A

Puruinen

Lars (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Peer (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Pååll (Worenmaa Tijend) 124B

Putkoinen

Peer (Caitas Tijend) 124B

Pöndinen

Larss (Kåikala T:dh) 139B

Pöröin

Lars (Worenmaa Tijend) 125A

Pöyhöin

Anders (Wårenma T:dh) 138A

Eskell (Wårenma T:dh) 138A

RAlkuun

Raaska

Anders (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Sillfuester (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Randoin

Erich (Kåikala T:dh) 139B

Rasainen

Jöns: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Nielss: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Oluf: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Oluf Påuelsson: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Peer: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Pååll: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Raståinen

Hans: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Peer: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Rautain

Hans (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Rautaparda

Stafuan (Jorås T:dh) 136B

Rautaparta Mängj

Oluf (Jorås T:dh) 137A

Rautarda

Arfued (Worenmaa Tijend) 125A

Rautiainen

Madz Nilsson (Caitas Tijend) 124B

Rimppi

Larss (Ollikala T:dh) 138B

Madz (Kåikala T:dh) 139B

Rissainen

Eskell (Jorås T:dh) 136B

Hans (Jorås T:dh) 136B

Jönss (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Larss (Ollikala T:dh) 138B

Rongainen

Pååll (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Rothinen

Lars: Ryttare 140B

Poell: Ryttare 140B

Ryttköinen

Lars (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Råckolain

Anders (Maiffuala T:dh) 140A

Rångain

Henrich (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Rångainen

Erich (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Mårthen (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Råpoi

Pååll (Worenmaa Tijend) 124B

Råtzalain

Anders (Kåikala T:dh) 139B

SAlkuun

Safuolainen

Oluf (Kåikala T:dh) 139B

Saichoinen

Eshell (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Sickainen

Henrich (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Sijkainen

Staffan (Caitas Tijend) 124B

Sikainen

Jons Madzson (Caitas Tijend) 124B

Madz (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Peer (Caitas Tijend) 124A

Smedh

Madz Thåmasson (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

Thåmas (Ollikala T:dh) 138B

Smedh (Patalain Smedh)

Thåmas (Ollikala T:dh) 138B

Sorjoin

Lars (Lyder till Pumala Capelgieldh) 140A

Sormainen

Anders (Jorås T:dh) 136B

Madz (Jorås T:dh) 136B

Sormuinen

Lars (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Oluf (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Peer (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Suchoinen

Oluf (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Suhoinen

Pååll Grelsson (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Suichkoinen

Lars (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Summainen

Jöns (Kåikala T:dh) 139B

Nielss (Kåikala T:dh) 139B

Såpainen

Henrich: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Jåhan: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 140B

Särkinen

Anders (Jorås T:dh) 137A

TAlkuun

Tackinen

Knut (Jorås T:dh) 137A

Påuell (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Tanninen

Oluf (Wesikansa T:dh eller Caitas) 137B

Tarakain

Philpus: Ryttare 140B

Pååll: Ryttare 140B

Tarfuainen

Lars Larsson (Worenmaa Tijend) 125A

Madz Larsson (Worenmaa Tijend) 124B

Morthen (Worenmaa Tijend) 124B

Oluf Jönsson (Worenmaa Tijend) 124B

Oluf Larsson (Worenmaa Tijend) 125A

Pååll (Wårenma T:dh) 138A

Pååll Madz:n (Worenmaa Tijend) 124B

Tarkiain

Nielss: Ryttare 140B

Tarkiainen

Oluf (Ollikala T:dh) 138B

Teifuainen

Staffan (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Tenhuin

Oluf (Kåikala T:dh) 139B, (Worenmaa Tijend) 125A

Staffuan (Kåikala T:dh) 139B

Tenhuinen

Anders (Caitas Tijend) 124A

Erich (Jorås T:dh) 137A

Hendrich (Jorås T:dh) 137A

Larss (Kåikala T:dh) 139B

Oluf (Jorås T:dh) 137A

Peer (Kåikala T:dh) 139B, (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Tijttain

Henrich (Kåikala T:dh) 139B

Timoinen

Lars (Mawesi och Wesikansa T:dh) 138A

Tomberi

Påll (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Torfuoinen

Madz (Maiffuala T:dh) 140A

Oluf (Maiffuala T:dh) 140A

Tornioinen

Hendrich (Jorås T:dh) 137A

Toroinen

Madz (Jorås T:dh) 136B

Tuckiain

Peer (Jorås T:dh) 137A

Tuhkuinen

Bengt (Kåikala T:dh): Ryttare 140A

Tumåin

Anders (Jorås T:dh) 137A

Turakain

Peer (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

Turkiain

Anders (Kåikala T:dh) 139B

Lars (Kåikala T:dh) 139B

Niels (Kåikala T:dh) 139B

Turpeheinen

Henrich (Worenmaa Tijend) 125A

Turuckain Tålska

Oluf (Ollikala T:dh) 138B

Tåifuakain

Stafwan (Jorås T:dh) 137A

Tålska

Oluf (Ollikala T:dh) 138B

Tålska (Turuckain Tålska)

Oluf (Ollikala T:dh) 138B

UAlkuun

Ullmainen

Oluf (Ollikala T:dh) 138B

VWAlkuun

Wauchkoinen

Pååll (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Thomas (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Wehmoinen

Eskell (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

Wehuein

Peer Bengtsson (Ollikala T:dh) 138B

Weijalainen

Peer (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 141B

Weiseinen

Eskell (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

Henrich (Worenmaa Tijend) 124B

Lars (Worenmaa Tijend) 124B

Peer Peer:n (Worenmaa Tijend) 124B

Wenelein

Anders (Ollikala T:dh) 139A

Wepselein

Anders (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Lars (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 124A

Westerin

Jacob (Ollikala T:dh) 138B

Wihauain

Peer Madzsson (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Wihoinen

Anders (Jorås T:dh) 136B, (Jorås T:dh) 137A

Niels (Jorås T:dh) 137A

Wijseinen

Hans (Worenmaa Tijend) 125A

Wtriojnen

Oluf Lar:n (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Oluf Oll: (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Peer (Aff Jokas Sochn som Lyder under Piexemäki Kyrckiogield) 123B

Wäijryinen

Lars (Worenmaa Tijend) 125A

Wäneleinen

Lars (Caitas Tijend) 124B

Wänäinen

Peer (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141B

Wätäin

Henrich (Härkälä T:dh Skatte Bönder): Ryttare 142A

Jacob (Kåikala T:dh) 139B

YAlkuun

Yllettyin

Pååll: Wälb: Jacob Nassackes Freelsse 141A

Yriäinen

Erich (Härkälä T:dh Skatte Bönder) 141A

muutAlkuun

__ipall

Anders Ollsson (Ollikala T:dh): Ryttare 139A

 

Tässä luettelossa on 526 nimeä

Sivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021