AlkuSavon maakirjatSulkavan pitäjä1659 → Nimihakemisto

Sulkava maakirja 1659

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitetun maakirjan sivuihin.


-  A  B  C  E  H  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  C  E  H  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Berth: (Cammoila) 447

Erich Sigfridsson (Idelax) 447

Hans Dirichsson (Cammoila) 447

Johan Mårthensson (Cammoila) 447

Lars (Sulckawa) 446

Michel Hendrichsson (Hijssmäki) 448

Olof Jacobsson (Rokoniemi) 445

AAlkuun

Aufwin

Erich Johansson (Ylesenoutila) 446

Hendrich Silfwestersson (Ylesenoutila) 446

Peer Persson (Aufwila) 446

BAlkuun

Burghaussen (von Burghaussen)

Herman (Herman von Burghaussens Norkiöpingz Beslutz frelsse) 449

CAlkuun

Caipain

Anders (Caipoila) 448

Hendrich (Caipoila) 448

Oloff Larsson (Caitais) 448

Caipainen

Grels (Idelax) 447, (Caipoila) 448

Johan Larsson (Caipoila) 448

Peer (Caipoila) 448

Cammoin

Lars Staff: (Cammoila) 447

Påhl (Cammoila) 447

Cammoinen

Per And: (Cammoila) 447

Cardinen

Greels (Rokoniemi) 445

Hendrich (Rokoniemi) 445

Lars (Cammoila) 447

Matz Larsson (Cardila) 445

Michel (Cardila) 445

Måns (Cardila) 445

Peer (Rokoniemi) 445

Peer Persson (Cardila) 445

Clostarin

Anders (Idelax) 447

Peer Mårthens: (Idelax) 447

Sigfridh (Idelax) 447

Clostarinen

Cnut (Caipoila) 448

Peer (Idelax) 447

Condiain

Anders (Sulckawa) 449

Grels (Sulckawa) 449

Hans (Sulckawa) 446, (Sulckawa) 449

Michel (Sulckawa) 446

Oloff (Sulckawa) 446

Staffan (Cammoila) 447

Cossmain

Christer (Nähringh) 449

EAlkuun

Erickain

Påll Persson (Erickala) 447

Erickainen

Påhl Persson (Erickala) 449

HAlkuun

Hakulin

Anders Larsson (Kariulamäki) 447

Haloinen

Cnut (Mändyis) 449

Jöns (Mändyis) 449

Michel (Mändyis) 449

Niels (Läipämäki) 448

Haltunen

Oloff (Haltula) 448

Hamuinen

Thomas (Soiniemj) 449

Hanska

Matz Hansson (Rokoniemi) 445

Hassuinen

Oloff (Hasula) 446

Hatain

Niels (Rokoniemi) 445

Oloff Jacobsson (Sipilä) 445

Hatainen

Anders Matzsson (Raudianiemi) 445

Johan (Raudianiemi) 445

Peer (Rokoniemi) 445

Heickurin

Matz Persson (Heickurila) 447

Heinoin

Hendrich (Rokoniemi) 445

Heldimoinen

Anders (Erickala) 449

Herckeinen

Jacob (Läipämäki) 448

Påhl (Läipämäki) 448

Hielp

Johan (Rokoniemi) 445

Jöran (Rokoniemi) 445

Hintzain

Hendrich Matzsson (Ylesenoutila) 446

Hintzainen

Jöns (Hintzala) 446

Holopain

Thomas Simonsson (Thelataipal) 446

Hyfwerinen

Berthel (Mändylä) 449

Caupi (Mändyis) 449

Hendrich (Hijssmäki) 448

Peer Persson (Mändylä) 446

Philpus (Hijssmäki) 448

Häifwä

Christer Andersson (Kariulamäki) 447

Hölcker

Per Hend: (Aufwila) 446

KAlkuun

Kerekeinen

Hendrich (Hasula) 446

Kietewäin

Hans (Thelataipal) 446

Kinnainen

Peer (Caipoila) 448

Kiskin

Peer Olofsson (Nähringh) 449

Kiskinen

Hendrich (Mändyis) 449

Kiächkeinen

Oloff (Aufwila) 446

Kiäckoin

Niels (Sulckawa) 449

Kiätewäin

Thomas (Aufwila) 446

Kohoin

Michel (Sulckawa) 445

Korhoin

Laars (Sulckawa) 445

Korhoinen

Niels (Lingoila) 446

Kostiainen

Hendrich (Caipoila) 448

Mårthen (Idelax) 447

Kuckoinen

Erich (Marala) 448

Kurkj

Anders Berthelsson (Tunnila) 449

Jacob Berthelsson (Tunnila) 449

LAlkuun

Lamainen

Christer (Raudianiemi) 445

Lefwoinen

Johan Persson (Lohilax) 446

Leinickainen

Christer (Cammoila) 447

Lars (Cammoila) 447

Lilliesköld

Erich Jespersson (Erich Jespersson Lilliesköldz frelsse) 449

Löppeinen

Lars (Lohilax) 446

MAlkuun

Marsius

Augustus (Caitais) 448

Mickoinen

Lukas (Lohilax) 446

Mieloinen

Christer Nielsson (Läipämäki) 448

Lars (Sulckawa) 445

Monoin

Anders (Ninimäki) 448

Sigfridh Andersson (Caitais) 448

Muhoinen

Anders (Hyfwerila) 446

Mullj

Mårthen Persson (Erickala) 448

Munk

Anders (Rokoniemi) 445

Mähainen

Johan (Idelax) 447

Mäkäläin

Frantz Olofsson (Tunnila) 448

NAlkuun

Nachkahattu

Michel (Hijssmäki) 449

OAlkuun

Oleckeinen

Erich (Thelataipal) 446

PAlkuun

Pardain

Grels Andersson (Hyfwerila) 446

Matz (Pardala) 449

Partainen

Jacob (Kariulamäki) 447

Peer (Kariulamäki) 447

Pellin

Mårthen (Rokoniemi) 445

Pennain

Matz Grelsson (Caitais) 448

Pistolkort

Jöran Olofsson (Jöran Olofsson Pistolkortz Norkiöpingz Beslutz frelsse) 449

Pylcken

Isach (Rokoniemi) 445

Pölleinen

Simon (Tannila) 449

Pölläinen

Eshel (Hijssmäki) 449

Pöriein

Matz Matzsson (Haukiniemi) 447

RAlkuun

Radickain

Lars (Caitais) 448

Thomas (Caitais) 448

Radickainen

Hendrich (Idelax) 447

Matz (Idelax) 447

Rimpi Wätain

(Pulckela) 447

Rothinen

Lars (Kiskilä och Kaskis) 449

Ryhäinen

Johan Persson (Hijssmäki) 448

SAlkuun

Sckumpe

Anders (Thelataipal) 446

Seppain

Hendrich (Punola) 448, (Caitais) 448

Seppoin

Anders Olofsson (Tunnila) 448

Lars Andersson (Caipoila) 448

Seulenberg

Hendrich (Hendrich Seulenbergz Norkiöpingz Beslutz frelsse) 449

Sinckoinen

Jöns (Lohilax) 446

Sipinen

Cnut Olofsson (Sipilä) 445

Lars (Sipilä) 445

Sulpo

Oloff (Pulckela) 447

Sulpå (Wätain Sulpå)

Oloff (Wätala) 447

Surman

Hendrich Arfwedsson (Hendrich Arfwedsson Surmans Frellsse) 449

TAlkuun

Tannin

Hend: Olofsson (Tannila) 445

Lars Berthelsson (Tannila) 445

Lars Jacobsson (Tannila) 445

Olof (Tannila) 445

Tijain

Jöns (Sulckawa) 446

Tijtainen

Matz (Tuusmäki) 449

Tuckuinen

Anders (Kiskilä och Kaskis) 449

Tunnain

Hans (Tunnila) 448

Måns Persson (Tunnila) 448

UAlkuun

Uckoin

Jöran Michelsson (Pardala) 447

Staffan (Ryhälä) 447

Uckoinen

Matz (Hasula) 449

VWAlkuun

Wenelein

Johan (Cammoila) 447

Wihawain

Anders (Mändyis) 449

Hendrich (Mändyis) 449

Lars Olofsson (Cammoila) 447

Wihawainen

Per (Mändyis) 449

von Burghaussen

Herman (Herman von Burghaussens Norkiöpingz Beslutz frelsse) 449

Wätain

Anders Persson (Pulckela) 447

Jacob (Cammoila) 447

Wätain (Rimpi Wätain)

(Pulckela) 447

Wätain Sulpå

Oloff (Wätala) 447

Wäteinen

Lars (Lingoila) 446

 

Tässä luettelossa on 160 nimeä

Sivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2021