AlkuSavon ruodutusluettelotJuvan pitäjä → 1663 nimihakemisto

Juva ruodutusluettelo 1663

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  C  F  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  C  F  G  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Niels Påålson (Lipsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Påål Påålson (Härkälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

CAlkuun

Cosmain

Michel Hend: (Cosmala) [Jöns Rosenschmidtin läänitys] Ruotu Rosenschmidt:Ruod+V

FAlkuun

Fråstj

Hend: Larson (Hetäjärfwj) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

GAlkuun

Grabbe

Berendt Mårthenson (Männimäkj) [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

HAlkuun

Haloin

Påål Peerson (Randakylä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Hamuin

Johan Anderson (Lefwola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Harmain

Påål (Hötöis) [Mårten Brennerfeltin läänitys] Ruotu Brennerfelt:Ruod+V

Påål Hend: (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Heilain

Oluf Nielson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Påål Nielson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Hemelein

Peer Peerson (Mustola) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Huttuin

Jöns Jönson (Randois) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Härkein

Peer Nielson (Randois) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Härkäin

Segfre Persson (Randakylä) [Baranoffin läänitys] Väenottoluettelo

Sigfre Peerson (Randakylä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

IAlkuun

Ikoin

Christer Hanson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

KAlkuun

Kaipain

Peer Påålson (Maifwala) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Kituin

Lars Larson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Kiukas

Jöns Anderson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Kotilain

Peer Thomason (Soiniemj) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Kårhoin

Eskill Olufson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Jöran Hanson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

LAlkuun

Langoin

Jöns Peerson (Randakylä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Laukain

Olof Larson (Laukala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Lefwoin

Jöns Jönson (Lefwola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Oluf Påålson (Lefwola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Peer Anderson (Lefwola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Leinoin

Henrich Jönson (Soiniemj) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Matz Peersson (Worenma) [Mikael Erikssonin läänitys] Ruotu Plock Rotha, Erichsson:Ruod+V

Leskin

Anders Johanson (Leskelä) [Gustaf Tavastin läänitys] Ruotu Tavast:Ruod+V

Matz Johanson (Leskelä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Wijsa Peerson (Wijsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Leskinen

Jöns (Leskelä) [Gustaf Tavastin läänitys] Ruotu Tavast:Ruod+V

MAlkuun

Mondoin

Christer (Ruokola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Mustoin

Jöns Bengtson (Laukala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

NAlkuun

Narin

Thomas Anderson (Worenma) [Talolliset] Ruotu 18:Ruod+V

Nissinen

Lars Mårtenson (Worenma) [Talolliset] Ruotu 17:Ruod+V

Nopoin

Michel Peerson (Kaislajärf) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Noppoin

Peer Matson (Randakylä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

PAlkuun

Parkin

Anders Peerson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Pasain

Jöns Anderson (Marala) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Stafan Månson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Pedikein

Matz Matson (Randakylä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Thomas Matson (Randakylä) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Pulkin

Anders Bengtson (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Jöns Bengtson (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Jöns Bengtsson (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Väenottoluettelo

Pulkinen

Påål Peerson (Pulkila) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Purhoin

Johan Michelson (Soiniemj) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Pärnäin

Oluf Matson (Purhola) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Pölläin

Lars Eskillson (Pöllälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Pöndin

Måns Mårtenson (Purhola) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

RAlkuun

Rasain

Michel Mich: (Soiniemj) [Erik Jespersson Lilliesköldin läänitys] Ruotu Lilliesköld:Ruod+V

Peer Peerson (Rasala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Ruokolain

Hans Hanson (Ruokola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Lars Nielson (Ruokola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Michel Peerson (Ruokola) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

Råkolain

Peer Anderson (Muttula) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

SAlkuun

Selain

Peer Jönson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Sockain

Henrich Peerson (Kaislajärf) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Sopain

Johan Matson (Sopala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Påål Peerson (Sopala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod+V

Såpain

Pal Person (Sopola) [Nassokinin läänitys] Väenottoluettelo

TAlkuun

Teifwain

Matz Matson (Teifwala) [Henrik Arvidsson Suurmanin läänitys] Ruotu Suurman:Ruod+V

Tirroin

Peer Hanson (Kurickala) [Jöns Rosenschmidtin läänitys] Ruotu Rosenschmidt:Ruod+V

Tålfwain

Peer Peerson (Yliwesi) [Baranoffin läänitys] Ruotu 3 Baranoff:Ruod+V

VWAlkuun

Wänäin

Påål Matson (Pitkälax) [Baranoffin läänitys] Ruotu 4 Baranoff:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 68 nimeä

© Maija-Liisa Laakso 2021