AlkuSavon ruodutusluettelotKuopion pitäjä → 1678 nimihakemisto

Kuopio ruodutusluettelo 1678

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Anderson (Tuowolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 69:Ruod+V (Wänäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 70:Ruod+V

Anders Christerson (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 58:Ruod+V

Anders Henderson (Hamula och Pöllia) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 72:Ruod+V

Anders Jacobson (Hildulax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 60:Ruod+V

Anders Swenson (Jurkamäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 86:Ruod+V

Christer Peerson (Tallus by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 66:Ruod+V

Erich Abramson (Hildulax) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Erich Abramsson (Hildulax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 59:Ruod+V

Hans Christersson (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 58:Ruod+V

Hans Mickellson (Wäniansari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 67:Ruod+V

Hemming Johanson (Keyryttiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 79:Ruod+V

Hendrich Anderson (Jurkamäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 86:Ruod+V

Johan Abramson (Hildulax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 60:Ruod+V

Johan Mårthensson (Sängimäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 73:Ruod+V

Matz Peerson (Tallus by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 66:Ruod+V

Mickell Swenson (Jurkamäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 86:Ruod+V

Mårten Henderson (Karaslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 73:Ruod+V

Olof Mårtensson (Sängimäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 72:Ruod+V

Olof Olsson (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 61:Ruod+V

Olof Staffanson (Soinlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 63:Ruod+V

Peer Larssonn (Airaxela) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 62:Ruod+V

Per Sigfredson (Suoiärfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 79:Ruod+V

Påhl Påhlson (Jennenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 76:Ruod+V

Sigfred Matzon (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 59:Ruod+V

Swen Swenson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Swen Swensson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 84:Ruod+V

Thomas Larsson (Hamula och Pöllia) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 71:Ruod+V

AAlkuun

Ahoinen

Jöran Olson (Nilsiaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 78:Ruod+V

Peer Olson (Nilsiaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 78:Ruod+V

Airaxin

Gabriell Olsson (Airaxela) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 62:Ruod+V

Mickell Larsson (Airaxela) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 62:Ruod+V

Peer Peerson (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 61:Ruod+V

CAlkuun

Clemittin

Anders Olson (Karaslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 72:Ruod+V

Cuolemain

Måns Månson (Punnoinmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 62:Ruod+V

Niels Mickellson (Soinlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 63:Ruod+V

Peer Månson (Punnoinmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 62:Ruod+V

Peer Peerson (Punnoinmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 63:Ruod+V

Påhl Peerson (Punnoinmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 62:Ruod+V

Staffan Staffanson (Punnoinmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 62:Ruod+V

Staphan Staphanson (Punnomäckj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

EAlkuun

Eskelin

Hans Peerson (Lydickäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 66:Ruod+V

Peer Peerson (Lydickäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 66:Ruod+V

HAlkuun

Hackarain

Hendrich (Lohilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 82:Ruod+V

Hendrich Abramson (Lohilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 82:Ruod+V

Hackarin

Hendrich Thomason (Wästinniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 81:Ruod+V

Hackulin

Påhl Henderson (Lydickäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 67:Ruod+V

Haikoin

Matz Thomason (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 67:Ruod+V

Hakaroin

Jacob Jacobson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 75:Ruod+V

Matz Jacobson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 75:Ruod+V

Peer Jöransson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 75:Ruod+V

Halloin

Philippus Philippusson (Tafwinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 93:Ruod+V

Hapoin

Hendrich Larson (Litmanemi) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Happoin

Hendrich Hanson (Littmanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 88:Ruod+V

Olof Peersson (Rittoniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 89:Ruod+V

Hardickain

Anders Sigfredson (Jennenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 76:Ruod+V

Daniel (Litmanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 86:Ruod+V

Hendrich (Wuttijerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 81:Ruod+V

Johan Mickellson (Jennenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 76:Ruod+V

Johan Sigfredson (Jennenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 76:Ruod+V

Olof Anderson (Litmanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 86:Ruod+V

Hatain

Anders Larson (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 68:Ruod+V

Christer Larson (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 68:Ruod+V (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Påhl Larson (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 68:Ruod+V

Hatainen

Hendrich (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 69:Ruod+V

Hattin

Jöran Jöranson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 83:Ruod+V

Påhl Jöranson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 83:Ruod+V

Haukoin

Abram (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 74:Ruod+V

Jöns Jönsson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 74:Ruod+V

Heickin

Jöns Peerson (Pelloinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 77:Ruod+V

Matz Thomason (Piexäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 79:Ruod+V

Peer (Piexaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 78:Ruod+V

Peer Peersson (Pelloinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 77:Ruod+V

Heikin

Bertil Jönsson (Pelloinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 77:Ruod+V

Bertill (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 84:Ruod+V

Lars Larson (Pelloinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 78:Ruod+V

Lars Larsson (Pelloinemj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Matz Thomasson (Piexaby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Olof Larsson (Pelloinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 77:Ruod+V

Thomas (Piexaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 78:Ruod+V

Zacharias (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 84:Ruod+V

Heikinen

Peer Olsson (Pelloinemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 77:Ruod+V

Heiskain

Staffan Påhlsson (Hirfwimäcki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 60:Ruod+V

Staphan Påhlson (Hirfwimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Heiskainen

Johan (Mittiläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 89:Ruod+V

Olof Matzon (Rasäläby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Olof Matzson (Rässälaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 92:Ruod+V

Hietainen

Hendrich (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 84:Ruod+V

Hillduin

Christer Peersson (Hildulax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 60:Ruod+V

Matz Anderson (Rässäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 90:Ruod+V

Olof (Wechmersalmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 88:Ruod+V

Olof Jöranson (Uckonlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 87:Ruod+V

Peer Jöranson (Uckonlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 87:Ruod+V

Huttuin

Johan (Kartulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 64:Ruod+V

Hyfwerin

Jöran Eskellsson (Sotkanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 91:Ruod+V

Olof Swenson (Wechmasmäkj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Olof Swensson (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 61:Ruod+V

Hyttin

Erich Henderson (Tuowilalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 92:Ruod+V

Hans Matzon (Kärmelax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 92:Ruod+V

Matz Thomasson (Kermelax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 93:Ruod+V

Thomas Matzon (Kärmelax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 92:Ruod+V

Hållopain

Mickell (Kittonemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 88:Ruod+V

Peer (Rittoniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 89:Ruod+V

Hålopain

Anders Clemetson (Rittonemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 90:Ruod+V (Kittoniem) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Anders Olson (Kittonemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 88:Ruod+V

Clemet Henderson (Rittoniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 89:Ruod+V

Clemet Olson (Wuorisalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 87:Ruod+V

Hämäl:n

Anders Staffanson (Ackoinwesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 81:Ruod+V

Häniäin

Peer Peerson (Tarwiniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 94:Ruod+V

IAlkuun

Ihalainen

Matz Olson (Roikonsarj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Matz Olsson (Roikonsari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 89:Ruod+V

Ihalembin

Påhl (Wuorisalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 87:Ruod+V

JAlkuun

Jerfweläin

Anders Påhlson (Rässäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 90:Ruod+V

Jullkoin

Christer Jönson (Räimälä) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 70:Ruod+V

Peer Christerson (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 58:Ruod+V

Jullkuin

Anders Olson (Murdolax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 77:Ruod+V

Cassper (Lamberila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 67:Ruod+V

Olof Olsson (Murdolax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 77:Ruod+V

KAlkuun

Kackin

Hendrich Påhlson (Hamula och Pöllia) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 71:Ruod+V

Lars Hanson (Wuttijerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 81:Ruod+V

Peer Påhlson (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 67:Ruod+V

Kainul:

Samuel Olson (Lydickäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 66:Ruod+V

Kainul:n

Samuell Olson (Lydickälä) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Kainulain

Olof (Urimalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 80:Ruod+V

Påhl (Tarwiniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 94:Ruod+V

Kanckuin

Erich (Rässäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 90:Ruod+V

Kanukuin

Staffan (Wechmersalmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 88:Ruod+V

Karhuin

Christer (Tarwiniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 94:Ruod+V

Clemet Staffanson (Soinlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 63:Ruod+V

Ifwar (Soinlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 63:Ruod+V

Matz Matzon (Punnoinmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 63:Ruod+V

Matz Olsson (Tallus by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 65:Ruod+V

Peer Matzon (Kermelax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 93:Ruod+V

Påhl Olson (Tallus by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 65:Ruod+V

Staffan Staffansson (Soinlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 63:Ruod+V

Karhuinen

Peer Peerson (Tallus by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 66:Ruod+V

Karkin

Lars Hanson (Wuttijerfwj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Kartuin

Hans Påhlsson (Kartulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 64:Ruod+V

Peer Peerson (Kartulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 64:Ruod+V

Peer Påhlsson (Kartulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 64:Ruod+V

Kassurin

Jöran Jöranson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 73:Ruod+V

Matz Henderson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 74:Ruod+V

Matz Mickellson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 73:Ruod+V

Matz Mårtenson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 74:Ruod+V

Mickell Mårtenson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 74:Ruod+V

Mårten Olson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 74:Ruod+V

Peer (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 69:Ruod+V

Peer Anderson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 73:Ruod+V

Påhl Påhlsson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 74:Ruod+V

Thomas Matzson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 74:Ruod+V

Kasurin

Erich Olson (Hamula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 71:Ruod+V

Hendrich Jöranson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 83:Ruod+V

Matz Mårtenson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Olof Erichson (Hamula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 71:Ruod+V

Kefwin

Jöns Hanson (Hamula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 71:Ruod+V

Keijoinen

Olof (Hamula och Pöllia) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 72:Ruod+V

Keineinen

Anders (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 85:Ruod+V

Påhl (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 85:Ruod+V

Keinäin

Christer Jönsson (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 84:Ruod+V

Matz Jönson (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 84:Ruod+V

Keiäin

Matz Matzon (Uckonlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 88:Ruod+V

Kerfwoin

Peer Jönsson (Kermelax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 93:Ruod+V

Kettu

Anders Påhlsson (Kermelax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 93:Ruod+V

Matz Matzon (Tuofwilalax) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Matz Matzson (Tuofwilalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 93:Ruod+V

Kettuin

Anders Olsson (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 67:Ruod+V

Kijmingh

Joseph Matzon (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 69:Ruod+V

Kinnuin

Hendrich Larson (Hamula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 71:Ruod+V

Ifwar Henderson (Kärmelax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 92:Ruod+V

Kinnuinen

Jöran (Hirfwimäcki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 60:Ruod+V

Kiänäin

Hendrich Erichson (Sotkanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 91:Ruod+V

Knutin

Anders Olson (Knutila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 65:Ruod+V

Cassper Olsson (Knutila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 64:Ruod+V

Knuth Larson (Knutila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 64:Ruod+V

Olof Matzon (Knutila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 64:Ruod+V

Peer Knutson (Piexaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 78:Ruod+V

Thomas Olson (Knutila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 65:Ruod+V

Knutinen

Bertill (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 73:Ruod+V

Kockoinen

Mickell (Tuowilalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 92:Ruod+V

Koistin

Hendrich Påhlson (Wechmersalmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 88:Ruod+V

Olof Påhlson (Wechmersalmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 88:Ruod+V

Koistinen

Påhl Anderson (Rässäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 90:Ruod+V

Kollioin

Matz Matzon (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 61:Ruod+V

Kopoin

Hendrich Swenson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 83:Ruod+V

Olof Ifwarson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 83:Ruod+V

Olof Olson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 83:Ruod+V

Kordilain

Peer Larson (Rittoniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 89:Ruod+V

Korhoin

Christer Nielsson (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 59:Ruod+V

Hendrich Henderson (Suoiärfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 80:Ruod+V (Suoiärfwi) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Hendrich Sigfredson (Suoiärfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 79:Ruod+V

Påhl Nielsson (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 59:Ruod+V

Korhoinen

Isack Philippusson (Suoiärfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 80:Ruod+V

Niels Hansson (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 58:Ruod+V

Kuossmain

Påhl Johanson (Urimalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 80:Ruod+V

LAlkuun

Laihiain

Jacob (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 83:Ruod+V

Laitin

Lars Påhlsson (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 62:Ruod+V

Matz Påhlson (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 62:Ruod+V

Påhl Påhlson (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 62:Ruod+V

Lappalain

Lars (Puttumäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 91:Ruod+V

Lapwetel:n

Johan Påhlsson (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 58:Ruod+V

Lapwetelein

Hendrich (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 58:Ruod+V

Laukain

Lars Henderson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Laukoin

Lars Henderson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 75:Ruod+V

Leinoin

Jöns (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 61:Ruod+V

Leskin

Christer Matzon (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 59:Ruod+V

Jöns Matzon (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 59:Ruod+V

Matz Jönson (Wuttijerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 80:Ruod+V

Peer Jönson (Wuttijerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 80:Ruod+V

Peer Matzon (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 59:Ruod+V

Lettin

Anders Anderson (Nissiäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 79:Ruod+V

Linduin

Anders Påhlson (Hamula och Pöllia) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 71:Ruod+V

Lars Larson (Nissiäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 79:Ruod+V

Peer (Hirfwilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 67:Ruod+V

Luchar

Anders Henderson (Dito och Pölliä) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Luckar

Hendrich Henderson (Hamula och Pöllia) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 72:Ruod+V

Lydickein

Olof Jöransson (Kartulaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 63:Ruod+V

Lydickäin

Hans (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 69:Ruod+V

Olof Hanson (Lydickäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 66:Ruod+V

Peer Hanson (Lydickäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 66:Ruod+V

MAlkuun

Mallinen

Matz Matzon (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 61:Ruod+V

Mancköin

Sigfred (Mittiläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 89:Ruod+V

Mannin

Hendrich (Kurolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 68:Ruod+V

Marain

Erich Thomasson (Tallus by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 66:Ruod+V

Thomas (Tallus by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 66:Ruod+V

Mardiain

Olof Olson (Urimalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 80:Ruod+V

Mellinen

Niels (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 61:Ruod+V

Mietin

Anders Olson (Mittiläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 89:Ruod+V

Anders Peerson (Ochtanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 85:Ruod+V

Hendrich Jönson (Ochtanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 85:Ruod+V

Johan Peerson (Ochtanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 85:Ruod+V

Lars Larson (Hamula och Pöllia) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 71:Ruod+V

Lars Peereson (Wechmersalmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 88:Ruod+V

Olof Larson (Hamula och Pöllia) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 71:Ruod+V

Olof Olson (Ochtanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 86:Ruod+V (Ochtanemi) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Olof Olsson (Mittiläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 89:Ruod+V

Peer Olson (Mittiläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 89:Ruod+V

Peer Peerson (Ochtanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 85:Ruod+V (Ochtanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 85:Ruod+V

Mustoin

Matz Anderson (Kiukanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 85:Ruod+V

Matz Matzon (Wuorisalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 87:Ruod+V

Sigfredh (Tuowolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 69:Ruod+V

Myckain

Påhl (Kurolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 68:Ruod+V

Mykäin

Påhl Johanson (Kurolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 68:Ruod+V

Mähäin

Olof Matzon (Tallus by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 65:Ruod+V

Mäkärin

Matz Nielson (Tallus by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 65:Ruod+V

Olof Nielsson (Tallus by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 65:Ruod+V

Peer Nielsson (Tallus by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 65:Ruod+V

Mäkäräin

Matz Nielson (Tallusby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Möhöin

Matz Olsson (Kärmelax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 92:Ruod+V

Möykyin

Abram Olson (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 61:Ruod+V

Möykyn

Christer Olsson (Puttumäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 91:Ruod+V

NAlkuun

Niskain

Anders Påhlson (Jennenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 76:Ruod+V

Axell Påhlson (Jännewirda) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Axell Påhlsson (Jennenwirda) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 77:Ruod+V

Lars (Halloila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 93:Ruod+V

Staffan (Halloila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 93:Ruod+V

Nissin

Peer Hanson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 84:Ruod+V

OAlkuun

Owaskain

Christer Peerson (Lydickäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 67:Ruod+V

PAlkuun

Paiainen

Lars (Hamula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 71:Ruod+V (Hamula) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Pardain

Påhl (Halloila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 93:Ruod+V

Passoin

Anders Andersson (Wuttijerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 80:Ruod+V

Hendrich Anderson (Wuttijerfwi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 80:Ruod+V

Peckarin

Staffan Nielsson (Karaslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 72:Ruod+V

Pekurin

Anders Peersson (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 61:Ruod+V

Pelkoinen

Olof Olson (Wuorisalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 87:Ruod+V

Peskainen

Christer Anderson (Tåifwala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 76:Ruod+V

Pirinen

Olof Johanson (Nilsiaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 78:Ruod+V

Olof Olofson (Syfwariby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 79:Ruod+V

Peer Olson (Syfwariby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 79:Ruod+V

Pitckäin

Cassper Sigfredson (Sängimäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 72:Ruod+V

Pitkäin

Johan Mårtenson (Sängimäkj) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Sigfred Olson (Katasalmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 77:Ruod+V

Pittkäin

Erich Hendersson (Sängimäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 72:Ruod+V

Pursiain

Hendrich (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 59:Ruod+V

Päxäin

Peer Peerson (Karaslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 72:Ruod+V

RAlkuun

Radickain

Hans Matzon (Kärmelax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 92:Ruod+V

Påhl Person (Kärmelax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 92:Ruod+V

Rahuin

Påhl Påhlson (Jänissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 87:Ruod+V

Rautain

Johan Thomasson (Ackoinwesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 81:Ruod+V

Rautapardain

Olof Olsson (Rijtislax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 60:Ruod+V (Rijtislax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 60:Ruod+V

Reckin

Anders Anderson (Tuofwilalax) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Jöns Anderson (Tuowolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 69:Ruod+V

Reinikain

Christer (Wechmersalmi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 88:Ruod+V

Rijsain

Hendrich Matzon (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 59:Ruod+V

Risain

Anders Johanson (Risalaby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Rissain

Anders Johansson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 76:Ruod+V

Lars Jöranson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 75:Ruod+V

Olof Peerson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 75:Ruod+V

Peer Anderson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 75:Ruod+V

Peer Jöransson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 75:Ruod+V

Peer Sigfredson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 76:Ruod+V

Påhl Anderson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 75:Ruod+V

Thomas Mickellson (Rissalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 75:Ruod+V

Roininen

Anders Larsson (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 59:Ruod+V

Niels Larsson (Haminalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 58:Ruod+V

Ruskain

Hendrich Påhlsson (Karaslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 73:Ruod+V

Matz Larson (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 68:Ruod+V

Matz Påhlson (Karaslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 73:Ruod+V

Påhl Henderson (Karaslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 72:Ruod+V

Påhl Påhlson (Karaslax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 73:Ruod+V

Rässain

Olof Peerson (Jurkamäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 86:Ruod+V

Swen Månson (Jurkamäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 86:Ruod+V

Rässäin

Anders Matzon (Karmelax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 94:Ruod+V

Hendrich Larsson (Jurkamäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 86:Ruod+V

Olof Anderson (Jurkamäkj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 86:Ruod+V

Olof Påhlson (Rässäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 90:Ruod+V

Olof Swenson (Rässäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 90:Ruod+V

Peer Olsson (Rässäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 90:Ruod+V

Påhl Olson (Rässäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 90:Ruod+V

Rässäinen

Bengt (Kärmelax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 92:Ruod+V

Ifwar (Ochtanemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 85:Ruod+V

Räsäin

Anders Matzon (Kärmälax) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Johan Bengtson (Lydickäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 67:Ruod+V

SAlkuun

Safwol:n

Anders Larsson (Koifwusafwo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 69:Ruod+V

Johan Mårtenson (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 60:Ruod+V

Lars Larsson (Koifwusafwo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 69:Ruod+V

Peer (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 73:Ruod+V

Sallin

Erich Olson (Kittoniem) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Sallinen

Erich Olsson (Rittonemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 91:Ruod+V

Saparain

Påhl Henderson (Haluna) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 77:Ruod+V

Sichwoin

Lars Anderson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 85:Ruod+V

Lars Anderssson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Sipoin

Jöran (Hatalaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 68:Ruod+V

Smålander

Bertill (Melanemi) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Smålender

Bertell (Mellaniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 83:Ruod+V

Ifwar Peerson (Jänissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 87:Ruod+V

Peer Matzon (Jänissalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 87:Ruod+V

Soinin

Påhl (Puttumäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 91:Ruod+V

Staffan Staffanson (Puttumäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 91:Ruod+V

Stapanain

Anders (Haluna) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 78:Ruod+V

TAlkuun

Tackin

Albrecht (Tåifwala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 76:Ruod+V

Matz Larson (Ryönäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 82:Ruod+V

Tarfwain

Bertill (Soinlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 63:Ruod+V

Taskin

Peer (Nissiäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 79:Ruod+V

Peer Matzon (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 84:Ruod+V

Staffan Larson (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 58:Ruod+V (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Thomas Hanson (Soinlax) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Thomas Hansson (Soinlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 63:Ruod+V

Tickain

Niels Sigfredsson (Hirfwimäcki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 60:Ruod+V

Thomas (Hamula) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 70:Ruod+V

Tijhoin

Anders Larsson (Wechmasmäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 61:Ruod+V

Johan Matzon (Piexaby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 78:Ruod+V

Tolloin

Peer Anderson (Kåifwolax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 64:Ruod+V (Koifwulax) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Thomas Anderson (Kåifwolax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 64:Ruod+V

Thomas Påhlson (Kåifwolax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 64:Ruod+V

Tollpain

Eskell (Weckalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 81:Ruod+V

Peer Person (Weckalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 81:Ruod+V

Tuofwin

Bertill (Mellaniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 82:Ruod+V

Hans Christersson (Lohilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 82:Ruod+V

Hendrich (Lohilax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 82:Ruod+V

Olof Anderson (Tuowolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 69:Ruod+V

Tuomahain

Mickell (Rässäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 90:Ruod+V

Turkul:n

Erich (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 58:Ruod+V

Turuin

Anders Johanson (Kartasalo) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 87:Ruod+V (Kartasalo) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Hendrich (Puttumäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 91:Ruod+V

Hindrich Påhlson (Tuusnemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 84:Ruod+V

Ifwar Johanson (Puttumäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 91:Ruod+V

Johan Johanson (Puttumäki) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 91:Ruod+V

Tåifwain

Hendrich (Cuopioby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 58:Ruod+V

Mårten Henderson (Tåifwala) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 76:Ruod+V

UAlkuun

Uckoin

Olof Johanson (Keyryttiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 79:Ruod+V

VWAlkuun

Wainickain

Peer Johansson (Hildulax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 60:Ruod+V

Waitinen

Lars (Ryönäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 82:Ruod+V

Wardiain

Lars Larson (Wästinniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 81:Ruod+V

Matz Nielson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 83:Ruod+V

Mårten Olson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 74:Ruod+V

Niels (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 83:Ruod+V

Olof Larson (Wästinniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 81:Ruod+V

Peer Olson (Kassurila) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 74:Ruod+V

Waroin

Anders Påhlson (Syriasenj) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 82:Ruod+V

Hans Påhlsson (Ristawesi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 84:Ruod+V

Matz Anderson (Mellaniemi) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 82:Ruod+V

Watainen

Olof Olson (Tallus by) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 65:Ruod+V

Wähäin

Anders Månson (Kurolanlax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 68:Ruod+V

Wänäin

Anders Påhlson (Wänäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 70:Ruod+V

Lars Matzon (Urimalax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 80:Ruod+V

Peer Peerson (Wänäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 70:Ruod+V (Wännäläby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Påhl Hansson (Wänäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 70:Ruod+V

Påhl Peerson (Wänäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 70:Ruod+V

Wänäinen

Staffan (Wänäläby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 70:Ruod+V

Wänäl:n

Hans Mickellson (Wäniänsari) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Matz Mickellson (Kewoiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 70:Ruod+V

Mickell Hansson (Wäniansari) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 67:Ruod+V

Peer Peerson (Kewoiby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 70:Ruod+V

Wänäläin

Peer (Kermelax) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 93:Ruod+V

Wärdiäin

Olof Matzon (Ryönäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 81:Ruod+V

Wätäin

Olof Olson (Ryönöby) [Pietari Brahen läänitys] Väenottoluettelo

Wätänen

Olof Olson (Ryönäby) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 82:Ruod+V

YAlkuun

Yllytyin

Niels (Haluna) [Pietari Brahen läänitys] Ruotu 78:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 387 nimeä

© Väinö Holopainen 2021