AlkuSavon ruodutusluettelotLeppävirran pitäjä → 1685 nimihakemisto

Leppävirta ruodutusluettelo 1685

Ruodutusluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW  Å 
 -  A  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Christer Jacobsson (Mustamäkj) Ruotu 118_komp_8:Ruod

Clemet (Läppäwirda) Ruotu 3_komp_8:Ruod

Erich Peersson (Läppämäkj) Ruotu 15_komp_8:Ruod

Hemmingh Michellsson (Sejerlax) Ruotu 20_komp_8:Ruod

Hindrich Mattzson (Ninimäkj) Ruotu 120_komp_8:Ruod

Ifwar Johansson (Läppäwirda) Ruotu 1_komp_8:Ruod

Jesper Oloffsson (Kurialaranda) Ruotu 115_komp_8:Ruod

Johan Bertillsson (Samais) Ruotu 106_komp_1:Ruod

Johan Thomasson (Läppäwirda) Ruotu 2_komp_8:Ruod

Lars Andersson (Läppäwirda) Ruotu 1_komp_8:Ruod

Mattz Andersson (Lylymäkj) Ruotu 119_komp_8:Ruod

Matz Thomasson (Samais) Ruotu 104_komp_1:Ruod

Michell Andersson (Ninimäkj) Ruotu 20_komp_8:Ruod

Michell Michellsson (Hapamäkj) Ruotu 11_komp_8:Ruod

Michell Påhlsson (Hapamäkj) Ruotu 11_komp_8:Ruod

Måns Påhlsson (Samais) Ruotu 8_komp_8:Ruod

Mårten Jöranson (Kåtalax) Ruotu 122_komp_8:Ruod

Olof Påhlsson (Mustamäkj) Ruotu 18_komp_8:Ruod

Oloff Andersson (Timoila) Ruotu 112_komp_8:Ruod

Oloff Peersson (Samais) Ruotu 8_komp_8:Ruod

Påhl Niehlssonn (Hofwilasalmj) Ruotu 12_komp_8:Ruod

Simon Andersson (Walkeamäkj) Ruotu 9_komp_8:Ruod

AAlkuun

Afflek

Willam (Pitkeisniemj) Ruotu 114_komp_1:Ruod

Ahoin

Anders Ifwarsson Ruotu 105_komp_1:Ruod

Ahokas

Petter (Timoila) Ruotu 112_komp_8:Ruod

Asikain

Mattz Andersson Ruotu 23_komp_8:Ruod

HAlkuun

Hackarainen

Lars (Kåtalax) Ruotu 123_komp_8:Ruod

Haloin

Abraham Peersson (Samais) Ruotu 8_komp_8:Ruod

Mattz (Läppäwirda) Ruotu 114_komp_8:Ruod

Hardikain

Anders Sigfredhsson (Samais) Ruotu 8_komp_8:Ruod

Hindrich Jönson Ruotu 18_komp_8:Ruod

Haringh

Peer Larsson (Ossmaiärfwi) Ruotu 4_komp_8:Ruod

Heiskain

Anders Larsson (Walkeamäki) Ruotu 109_komp_1:Ruod

Jesper (Walkeamäki) Ruotu 109_komp_1:Ruod

Lars Larsson (Walkeamäki) Ruotu 109_komp_1:Ruod

Staffan (Paukarlax) Ruotu 6_komp_8:Ruod

Herrain

Anders (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8:Ruod

Grels (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8:Ruod

Michell Johansson (Walkeamäki) Ruotu 109_komp_1:Ruod

Hirffwoin

Hindrich Peersson Ruotu 20_komp_8:Ruod

Hirfwinen

Petter Olofson Ruotu 115_komp_8:Ruod

Hyfwerin

Staffan Peersson Ruotu 4_komp_8:Ruod

Hyfväin

Mattz Peerson (Osmaiärfwi) Ruotu 121_komp_8:Ruod

Hypiä

Christer (Mustamäkj) Ruotu 18_komp_8:Ruod

Håfwin

Anders (Läppämäkj) Ruotu 15_komp_8:Ruod

Clemet (Samais) Ruotu 104_komp_1:Ruod

Thomas Thomasson (Läppämäkj) Ruotu 15_komp_8:Ruod

Håll

Reinhålt (Läppäwirda) Ruotu 114_komp_8:Ruod

Hålopain

Clemet (Walkeamäkj) Ruotu 9_komp_8:Ruod (Kurialaranda) Ruotu 14_komp_8:Ruod (Timoila) Ruotu 23_komp_8:Ruod

Clemet Andersson Ruotu 115_komp_1:Ruod

Clemet Hendersson Ruotu 109_komp_1:Ruod

Hans Clemetson (Lapinmäkj) Ruotu 112_komp_8:Ruod

Härckä

Lars Hansson (Hapamäkj) Ruotu 10_komp_8:Ruod

IAlkuun

Ifwanain

Michel (Walkeamäki) Ruotu 108_komp_1:Ruod

Immoin

Hans (Ninimäkj) Ruotu 21_komp_8:Ruod

Staffan (Warckaus) Ruotu 114_komp_1:Ruod

Itkoin

Lars (Staffanalamäkj) Ruotu 117_komp_8:Ruod

Itkåin

Anders Peerson (Kåtalax) Ruotu 122_komp_8:Ruod

Eskill Larsson (Kåtalax) Ruotu 122_komp_8:Ruod

Lars Matsson (Huowila) Ruotu 106_komp_1:Ruod

Oloff Larsson (Haloila) Ruotu 7_komp_8:Ruod

JAlkuun

Jalkain

Adam (Paukarlax) Ruotu 7_komp_8:Ruod

Jatainen

Johan Peersson Ruotu 114_komp_1:Ruod

Julkonen

Peer Peerson Ruotu 116_komp_8:Ruod

Jämbsä

Petter Staffanson (Ossmaierfwi) Ruotu 114_komp_8:Ruod

Jäskeläinen

Anders (Walkeamäki) Ruotu 109_komp_1:Ruod

KAlkuun

Kaipain

Mattz Mattzson Ruotu 119_komp_8:Ruod

Mattz Thomasson Ruotu 7_komp_8:Ruod

Karffwain

Jöran (Mustamäkj) Ruotu 118_komp_8:Ruod

Karfwain

Hindrich Olofsson (Konnuslax) Ruotu 17_komp_8:Ruod

Karfwan

Hindrich Hindersson (Konnuslax) Ruotu 17_komp_8:Ruod

Karialain

Ellias Johanson Ruotu 113_komp_8:Ruod

Karjalain

Hendrich Andersson Ruotu 106_komp_1:Ruod

Karjuinen

Philip (Samais) Ruotu 105_komp_1:Ruod

Karpin

Johan (Ramukala) Ruotu 110_komp_1:Ruod

Påhl (Ramukala) Ruotu 110_komp_1:Ruod

Karppin

Påhl Larsson (Sejerlax) Ruotu 119_komp_8:Ruod

Kastinen

Erich Andersson Ruotu 9_komp_8:Ruod

Kaupin

Ellias Peerson Ruotu 112_komp_8:Ruod

Keinoin

Niels Niehlsson (Månnimäkj) Ruotu 19_komp_8:Ruod

Peer Oloffon (Reinickala) Ruotu 107_komp_1:Ruod

Thomas (Samais) Ruotu 104_komp_1:Ruod

Keinon

Lars Oloffson Ruotu 121_komp_8:Ruod

Oloff Peersson (Sarkanemj) Ruotu 17_komp_8:Ruod

Kerfwinen

Anders (Sarkamäki) Ruotu 111_komp_1:Ruod

Keroin

Hendrich Hendersson Ruotu 111_komp_1:Ruod

Kerwinen

Erich Påhlsson (Samais) Ruotu 106_komp_1:Ruod

Johan Påhlsson (Samais) Ruotu 106_komp_1:Ruod

Kiman

Peer Mattzsson (Konnuslax) Ruotu 17_komp_8:Ruod

Kinnoin

Mattz (Tuppuralamäkj) Ruotu 15_komp_8:Ruod

Peer Peersson (Tuppuralamäkj) Ruotu 16_komp_8:Ruod

Kinnuin

Anders Mattzon (Konnuslax) Ruotu 116_komp_8:Ruod

Erich Erichson (Sackarlax) Ruotu 120_komp_8:Ruod

Eskill (Hapamäkj) Ruotu 11_komp_8:Ruod

Hindrich Ehrson (Mustamäkj) Ruotu 117_komp_8:Ruod

Lars Påhlsson Ruotu 5_komp_8:Ruod

Niels Anderson (Konnuslax) Ruotu 116_komp_8:Ruod

Ollj (Hapamäkj) Ruotu 11_komp_8:Ruod

Sigfred Sigfredhson Ruotu 122_komp_8:Ruod

Staffan Staffansson (Pätromäki) Ruotu 108_komp_1:Ruod

Kinnuinen

Ifwar (Pätromäki) Ruotu 108_komp_1:Ruod

Kinnunen

Erich Erichsson (Hangasmäkj) Ruotu 16_komp_8:Ruod

Peer Peersson Ruotu 19_komp_8:Ruod

Kinnåin

Peer Hanson (Kurialaranda) Ruotu 115_komp_8:Ruod

Krögare

Isack (Läppäwirda) Ruotu 114_komp_8:Ruod

Johan Isaahsson (Hapamäkj) Ruotu 10_komp_8:Ruod

Kumbulain

Anders Andersson Ruotu 13_komp_8:Ruod

Kyllein

Måns (Pusilantaipal) Ruotu 115_komp_1:Ruod

Kyreläin

Eskell (Warckaus) Ruotu 114_komp_1:Ruod

Kåpoin

Anders Andersson (Läppäwirda) Ruotu 3_komp_8:Ruod

Hendrich Ohlsson (Sarkamäki) Ruotu 111_komp_1:Ruod

Hindrich Hindersson (Jurikala) Ruotu 9_komp_8:Ruod

Hindrich Olofsson (Timoila) Ruotu 113_komp_8:Ruod

Johan (Paukarlax) Ruotu 6_komp_8:Ruod (Lylymäkj) Ruotu 119_komp_8:Ruod

Olof (Läppäwirda) Ruotu 1_komp_8:Ruod

Oloff Påhlsson Ruotu 22_komp_8:Ruod

Peer (Lylymäkj) Ruotu 119_komp_8:Ruod

Sigfredh Christersson (Waristaipal) Ruotu 10_komp_8:Ruod

Kåponen

Christer (Rihiranda) Ruotu 18_komp_8:Ruod

Eskill (Rihiranda) Ruotu 18_komp_8:Ruod

Påhl Larsson Ruotu 3_komp_8:Ruod

Kåppoin

Petter (Rihiranda) Ruotu 19_komp_8:Ruod

Kåppåin

Petter Larsson Ruotu 2_komp_8:Ruod

Kåsa

Hindrich Hindersson (Läppämäkj) Ruotu 15_komp_8:Ruod

Kåsoin

Abraham Oloffson (Ninimäkj) Ruotu 20_komp_8:Ruod

Hendrich (Kurolax) Ruotu 112_komp_1:Ruod

Oloff (Kurolax) Ruotu 112_komp_1:Ruod

Kåssain

Lars (SoinilanSalmj) Ruotu 12_komp_8:Ruod

Kåtilain

Gustaff Hendersson Ruotu 110_komp_1:Ruod

Kåtilainen

Lars (Sackarlax) Ruotu 120_komp_8:Ruod

Käinoin

Anders (Tuppuralamäkj) Ruotu 16_komp_8:Ruod

Erich Påhlsson Ruotu 8_komp_8:Ruod

Måns (Tuppuralamäkj) Ruotu 16_komp_8:Ruod

Käroin

Anders Oloffsson (Kurialaranda) Ruotu 14_komp_8:Ruod

Könöin

Hendrich Påhlsson (Kurolax) Ruotu 113_komp_1:Ruod

Ifwar Hansson (Sarkamäki) Ruotu 111_komp_1:Ruod

Oloff (Kurolax) Ruotu 113_komp_1:Ruod

Påhl Påhlsson (Läppäwirda) Ruotu 2_komp_8:Ruod

Staffan (Kurolax) Ruotu 113_komp_1:Ruod

LAlkuun

Lachman

Erich Erichsson (Sarkamäki) Ruotu 112_komp_1:Ruod

Michel Andersson (Ramukala) Ruotu 110_komp_1:Ruod

Laitin

Christer Hemminghson (Osmaiärfwi) Ruotu 121_komp_8:Ruod

Erich Johansson (Kåtalax) Ruotu 123_komp_8:Ruod

Hans Clemetsson (Sydenma) Ruotu 6_komp_8:Ruod

Johan Johanson (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8:Ruod

Oloff (Sydenma) Ruotu 5_komp_8:Ruod

Peer Thomasson (Lietemäkj) Ruotu 5_komp_8:Ruod

Laitinen

Påhl (Ossmaiärfwi) Ruotu 4_komp_8:Ruod

Lakan

Anders Påhlson (Osmaiärfwi) Ruotu 121_komp_8:Ruod

Lappalain

Anders Mattzon (Lapinmäkj) Ruotu 112_komp_8:Ruod

Hindrich (Timoila) Ruotu 113_komp_8:Ruod

Mattz Olofson (Konnuslax) Ruotu 116_komp_8:Ruod

Oloff (Lapinmäkj) Ruotu 115_komp_1:Ruod

Staffan (Timoila) Ruotu 113_komp_8:Ruod

Lapwetel:

Anders Andersson Ruotu 14_komp_8:Ruod

Lapwätäläin

Jöran Hindersson Ruotu 16_komp_8:Ruod

Mattz Andersson (Läppämäkj) Ruotu 14_komp_8:Ruod

Launioin

Erich Hansson Ruotu 10_komp_8:Ruod

Leskinen

Lars (Kåtalax) Ruotu 5_komp_8:Ruod

Oloff (Kåtalax) Ruotu 5_komp_8:Ruod

Linduin

Peer Peersson (Huowila) Ruotu 106_komp_1:Ruod

Lippoinen

Hans Påhlsson Ruotu 107_komp_1:Ruod

Liuko

Simon (Unukansahlo) Ruotu 22_komp_8:Ruod

Liuuko

Erich (Mustamäkj) Ruotu 118_komp_8:Ruod

Luttin

Olof Andersson (Luttila) Ruotu 115_komp_1:Ruod

Petter (Luttila) Ruotu 115_komp_1:Ruod

Läskin

Matz Jöransson (Samais) Ruotu 105_komp_1:Ruod

Oloff (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8:Ruod

Peer (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8:Ruod

Läskinen

Peer Mattzson Ruotu 118_komp_8:Ruod

MAlkuun

Mallin

Mattz (Konnuslax) Ruotu 116_komp_8:Ruod

Michonen

Johan (Kurialaranda) Ruotu 115_komp_8:Ruod

Mustoin

Sigfredh (Läppäwirda) Ruotu 3_komp_8:Ruod

Myntin

Johan (Danskansari) Ruotu 18_komp_8:Ruod

Jöran (Danskansari) Ruotu 18_komp_8:Ruod

Måntanus

Casper (Läppäwirda) Ruotu 114_komp_8:Ruod

Möiky

Oloff (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8:Ruod

Möyhäin

Håckan (Staffanalamäkj) Ruotu 117_komp_8:Ruod

NAlkuun

Nirain

Hans Hansson (Kåtalax) Ruotu 123_komp_8:Ruod

Nissin

Jören (Samais) Ruotu 8_komp_8:Ruod

Nullpoin

Oloff (Ninimäkj) Ruotu 21_komp_8:Ruod

Nyssin

Mattz (Kurialaranda) Ruotu 13_komp_8:Ruod

OAlkuun

Ohrawain

Mattz (Haloila) Ruotu 7_komp_8:Ruod

Ollikain

Hindrich (Paukarlax) Ruotu 6_komp_8:Ruod

PAlkuun

Pardain

Anders Wålmarsson (Leppäwirda S:n Tuppurallamäki) Ruotu 139_komp_1:Ruod

Hanss Ehrsson (Timoila) Ruotu 23_komp_8:Ruod

Johan Johansson (Timoila) Ruotu 23_komp_8:Ruod

Parfwiain

Peer Peersson Ruotu 17_komp_8:Ruod

Parfwinen

Oloff Oloffsson Ruotu 11_komp_8:Ruod

Peckoin

Erich (Kurialaranda) Ruotu 13_komp_8:Ruod

Påhl (Kurialaranda) Ruotu 13_komp_8:Ruod

Pedickäin

Hindrich (Sakarlax) Ruotu 22_komp_8:Ruod

Pesoin

Påhl Olofsson (Ossmaiärfwi) Ruotu 4_komp_8:Ruod

Philponen

Hindrich (Månnimäkj) Ruotu 19_komp_8:Ruod

Oloff (Månnimäkj) Ruotu 19_komp_8:Ruod

Philpuxen

Hindrich Andersson (Månnimäkj) Ruotu 19_komp_8:Ruod

Pispain

Peer (Wächwilä) Ruotu 5_komp_8:Ruod

Pitkäin

Casper (Kurolax) Ruotu 113_komp_1:Ruod

Hendrich (Kurolax) Ruotu 113_komp_1:Ruod

Johan Hansson (Pitkeisniemj) Ruotu 114_komp_1:Ruod

Oloff (Läppäwirda) Ruotu 114_komp_8:Ruod

Påhl (Kurolax) Ruotu 113_komp_1:Ruod

Pjrain

Anders Andersson (Hapamäkj) Ruotu 11_komp_8:Ruod

Pjronen

Anders Staffanson Ruotu 117_komp_8:Ruod

Pulkin

Johan Peersson (Samais) Ruotu 105_komp_1:Ruod

Pullkin

Anders Påhlson (Mustamäkj) Ruotu 118_komp_8:Ruod

Hindrich Hinderson (Staffanalamäkj) Ruotu 117_komp_8:Ruod

Peer Hindersson (Läppäwirda) Ruotu 1_komp_8:Ruod

Pura

Gösta Larsson Ruotu 12_komp_8:Ruod

Purain

Oloff (Kåtalax) Ruotu 124_komp_8:Ruod

Purainen

Hindrich (Kåtalax) Ruotu 123_komp_8:Ruod

Pustin

Hindrich Thomasson (Timoila) Ruotu 113_komp_8:Ruod

Pöikein

Olof Johan Ruotu 112_komp_1:Ruod

Pöllönen

Påhl Påhlson Ruotu 123_komp_8:Ruod

Pöyhänen

Anders Mårthensson (Karttasahlo) Ruotu 9_komp_8:Ruod

RAlkuun

Rami

Anders Larsson (Samais) Ruotu 104_komp_1:Ruod

Reinikain

Peer Påhlsson (Reinikala) Ruotu 7_komp_8:Ruod

Roppoin

Hindrich (Sakarlax) Ruotu 22_komp_8:Ruod

Peer Anderson (Sackarlax) Ruotu 120_komp_8:Ruod

SAlkuun

Safwolain

Erich Mårtensson (Kåtalax) Ruotu 122_komp_8:Ruod

Mårthen Mårthenson (Lylymäkj) Ruotu 119_komp_8:Ruod

Safwålain

Erich (Pätromäki) Ruotu 107_komp_1:Ruod

Saikoin

Anders (Kurialaranda) Ruotu 115_komp_8:Ruod

Oloff Larsson (Walkeamäki) Ruotu 108_komp_1:Ruod

Sallin

Oloff (SoinilanSalmj) Ruotu 12_komp_8:Ruod

Sepanen

Michell Michelsson (Ramukala) Ruotu 110_komp_1:Ruod

Soinin

Hendrich Hendersson (Reinickala) Ruotu 107_komp_1:Ruod

Hindrih (SoinilanSalmj) Ruotu 12_komp_8:Ruod

Mattz Olofsson (SoinilanSalmj) Ruotu 12_komp_8:Ruod

Oloff (Samais) Ruotu 105_komp_1:Ruod

Peer Hendersson (Reinickala) Ruotu 107_komp_1:Ruod

Påhl (Sarkamäki) Ruotu 112_komp_1:Ruod

Swen (Samais) Ruotu 105_komp_1:Ruod

Sopainen

Sigfredh Hendersson Ruotu 1_komp_8:Ruod

Suhoin

Peer Peersson (Hapamäkj) Ruotu 10_komp_8:Ruod

Suomalain

Frantz Hansson Ruotu 21_komp_8:Ruod

Sutin

Lars Iffwarsson (Läppäwirda) Ruotu 2_komp_8:Ruod

Sårsa

Påhl (SoinilanSalmj) Ruotu 12_komp_8:Ruod

Säikin

Abraham (Sarkamäki) Ruotu 111_komp_1:Ruod

TAlkuun

Tackin

Matz Ohlsson (Sarkamäki) Ruotu 112_komp_1:Ruod

Tackinen

Påhl (Sakarlax) Ruotu 22_komp_8:Ruod

Tackuin

Anders Påhlsson (Ossmaiärfwi) Ruotu 4_komp_8:Ruod

Tenhuin

Marckus Marckuson Ruotu 114_komp_8:Ruod

Timoin

Hindrich Jöranson (Ninimäkj) Ruotu 21_komp_8:Ruod

Johan (Timoila) Ruotu 23_komp_8:Ruod

Mattz (Läppäwirda) Ruotu 3_komp_8:Ruod

Tirckain

Bertill Matzsson Ruotu 113_komp_1:Ruod

Petter (Ninimäkj) Ruotu 20_komp_8:Ruod

Tirroin

Mattz Oloff (Kurialaranda) Ruotu 13_komp_8:Ruod

Tuppurain

Oloff (Tuppuralamäkj) Ruotu 16_komp_8:Ruod

Turckuin

Peer Jönsson (Läppämäkj) Ruotu 14_komp_8:Ruod

Turdiain

Eskell Eskellsson Ruotu 104_komp_1:Ruod

Turonen

Påhl Olofsson Ruotu 15_komp_8:Ruod

Turpehin

Oloff (Ninimäkj) Ruotu 21_komp_8:Ruod

Turuin

Lars Larsson (Kurialaranda) Ruotu 13_komp_8:Ruod

Tåloin

Påhl Hemmingson (Osmaiärfwi) Ruotu 121_komp_8:Ruod

VWAlkuun

Wiliain

Mattz Oloffsson Ruotu 6_komp_8:Ruod

Wokolain

Michell Lahrsson (Läppäwirda) Ruotu 2_komp_8:Ruod

Wäntin

Anders Matsson (Sarkamäki) Ruotu 111_komp_1:Ruod

Wäpsäläin

Mattz Nielson Ruotu 120_komp_8:Ruod

ÅAlkuun

Åinoin

Simon (Luttila) Ruotu 115_komp_1:Ruod

Ålkoinen

Hendrich Hendersson Ruotu 108_komp_1:Ruod

Tässä hakemistossa on yhteensä 262 nimeä

© Väinö Holopainen 2021