AlkuSavon ruodutusluettelotPieksämäen pitäjä → 1679 nimihakemisto

Pieksämäki ruodutusluettelo 1679

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  D  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y 
 -  A  C  D  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Langellmä) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V (Kärkälä) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Anders Hansson (Sijkamäkj) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V (Sijkamäkj) [Talolliset] Väenottoluettelo

Anders Matsson (Kyrkioby) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V

Anders Persson (Sonenjokj) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Arfwed Anderson (Mawesi) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Arfwed Arfwesson (Walkiamäkj) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V

Bengt Bengtsson (Jappila) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Christer (Pyhitty) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V

Christer Larson (Pyhäjerfwj) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Christer Larsson (Toholax) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Christer Påhlsson (_alanemi) [Nils Grotenfeltin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Cnut Michellsson (Knuttila) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Dominicus Thomason (Pyhitty) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V

Erich (Jäppilä) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Erich Andersson (Mawesi) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V (Mawesi) [Talolliset] Väenottoluettelo

Erich Larsson (Jauhomäkj) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Erich Olofsson (Lengelmä) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Eskell (Tickalamäkj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Eskell Hendrichsson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Eskell Påhlsson (Markala) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Grelss Jönson (Mawesi) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V

Hans Thomasson (Mawesj) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V

Hemming Hendersson (Jauhomäki) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Hendrich (Solitaipal) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V (Langellmä) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V (Langellmä) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V (Toholax) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Hendrich Hendrichsson (Köllmäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V (Häckilä) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Hendrich Larssonn (Toholax) [Petter von Giertenin läänitys] Väenottoluettelo

Hendrich Michellsson (Pyhitty) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Hendrich Thomasson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V (Haukuvori) [Gerhard Lefwen läänitys] Väenottoluettelo

Hindrich (Lengelmä) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Hindrich Michelsson (Pyhitty) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Jacob (Wirdasalmj) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Johan (Heetamäkj) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V (Sijanjalka) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V (Wilhula) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V (Kärkälä) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V (Wäisilä) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Johan Hindersson (_eckila) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Johan Jacobsson (Jäppilä) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Johan Johansson (Walkiamäkj) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Johan Thomason (Kyrkioby) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V

Joren (Mawesi) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Jöran Erichsson (Mawesi) [Talolliset] Väenottoluettelo

Jöran Påhlsson (Tåsawalansarj) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Lars (Pyhitty) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V (Wirdasalmj) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V (Walkiamäkj) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V (Kärkälä) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Lars Larsson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Lars Madzsson (Kufwasnemj) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Lars Michelsson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Lars Peersson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Lars Staffansson (Walkiamäkj) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Lars Staphansson (Walkiamakj) [Talolliset] Väenottoluettelo

Madtz (Uttriala) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Markus Johansson (Tuirumäkj) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Markus Påhlsson (Mawessj) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Mattz (Toholax) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Mattz Hendersson (Wauhkola) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Mattz Matsson (Tuirumäkj) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Mattz Nilsson (Kutumäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Mattz Påhlsson (Wirdasalmj) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Michel Ersson (Wechmais) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Michell (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Mårten (Manniala) [Krister Assikaisen läänitys] Ruotu 1Assikain:Ruod+V

Mårten Jeremunsson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Mårthen Erichsson (Mawesi) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Niels Nielsson (Kandala) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Nielss (Mawesi) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V (Haukivorj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Nielss Peersson (Heetamäkj) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Nils (Tickalamäkj) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V (Solivesj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Nils Erichsson (Jäppilä) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Nils Nillsson (Kandala) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Väenottoluettelo

Olof (Hangamäkj) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V (Rumukumäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Olof Matsson (Hällinmäkj) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Olof Peerssom (Walkiamäkj) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Oloff (Walkianmäkj) [Nils Grotenfeltin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Oloff Olofsson (Nefwola) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Oluf Hansson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Oluff (Tickalanmäkj) [Nils Grotenfeltin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Peer (Saufwanmäkj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo (Kandala) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V (Wilhula) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Peer Johansson (Letenmäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Peer Markuson (Nickarila) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V

Peer Michelsson (Pyhitty) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Peer Nielsson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Peer Nilsson (Kutumäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Peer Persson (Herrala) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Per Persson (Käpisalo) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Petter Petersson (Mawesij) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Phillip Peersson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Påhl (Kyrkioby) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V (Wechmais) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V (Lengelmä) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V (Wenehtekemänranda) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Påhl Larson (Hangamäkj) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Påhl Mattsson (Tuirumäkj) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Påhl Mattzsson (Jauhomäkj) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Påhl Michelsson (Pittkäsmäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Påhl Påhlsson (Letenmäkj) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Påhl Thomasson (Walkiamäkj) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V

Samuel (Heetamäkj) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Sigfredh (Toholax) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Staffan Staffansson (Walkiamäkj) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Thomas (Pyhitty) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V (Ihalais) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Thomas Clemetsson (Nickarila) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Thomas Mattsson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Thomas Michelsson (Pittkäsmäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Ture Swänss: (Kyrkioby) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V

AAlkuun

Achtin

Lars Nielsson (Saufwanmäkj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Ainul:

Bertil Hinderson (Pyhitty) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Ainulain

Michel (Pyhitty) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Arpilain

Anders (Hällinmäkj) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

CAlkuun

Caupian

Oloff Mattzsson (Wechmais) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V

Caupin

Matz Nielsson (Lengelmä) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Michell Brusiussson (Tickalamäkj) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V

Staffan Nilsson (Solivesj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Staphan Staphansson (Solewisi) [Talolliset] Väenottoluettelo

Thomas Johansson (Walkiamäkj) [Talolliset] Väenottoluettelo

Colemain

Mattz (Sontentaipal) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Collanij

Claes (Kyrkioby) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V

DAlkuun

Dafwidzin

Peer Peerson (Lengelmä) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

FAlkuun

Frillander

Niels (Pyhitty) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V

HAlkuun

Halloin

Hans Peersson (Jäppila) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Michel (Letenmäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Nills Hansson (Mawessj) [Nils Grotenfeltin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Oloff (Sonejokj) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Haloin

Matz (Letenmäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Hanska

Thomas (Pyhitty) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Heckin

Lars Johansson (Langellmä) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V

Nils Andersson (Langellmä) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V

Samuel Andersson (Langellmä) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V

Hekin

Michell Christersson (Häckilä) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Hennin

Ifwar Matson (Hangamäkj) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Olof Hendersson (_ikalanmäkj) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Henninen

Grelss Olofss (Hangamäkj) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Lars (Hangamäkj) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Peer (Hangamäkj) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Påll (Hangamäkj) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Herrain

Anders Påhlsson (Jauhomäkj) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Hilduin

Eskell Olufsson (Tickalanmäkj) [Nils Grotenfeltin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Niels (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Hoila

Måns Larson (Pyhäjerfwj) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Hurshin

Anders Hanson (Lengelmä) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Hurskain

Sigfred Olofsson (Langellmä) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V

Hynninen

Hans Olofsson (Jäppila) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Hytiläin

Lars Larsson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Håila

Jöran Hendrichsson (_itkäsmäkj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Häckin

Erich Andersson (Rumukumäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Mattz Andersson (Sarkanemj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Michel Olofsson (Häckilä) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Mårthen Christerss (Häckilä) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Olof Nielsson (Häckilä) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Peer Hendersson (Häckilä) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Swante Hendrichsson (Häckilä) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V

Willaim (Häckilä) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Hämäläin

Lars Hendrichsson (Toholax) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Michell Bärtellsson (Saufwanmäkj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

IAlkuun

Ickoin

Erich Nillsson (Walkiamäkj) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Ihalain

Olof (Ihalais) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Ikeheimoin

Lars (Herrala) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Ikeheinin

Påhl (Kutumäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Ikoin

Lars (Jäppila) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Lars Olofsson (Walkianmäkj) [Nils Grotenfeltin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Olof Mattsson (Nininemj) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Itkoin

Jören Påhlsson (_uckola) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

JAlkuun

Jalkain

Lars Påhlsson (Sijanjalka) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Janhuin

Anders Peersson (Mawessj) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Daniel (Mawesj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Jacob Hendersson (Mawessj) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Påhl Grelsson (Saufwanmäkj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Påhl Matsson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 2Brakel:Ruod+V

Jeppin

Hindrich (Kuckola) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Jämpsä

Lars Peersson (Jauhomäkj) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Mattz (Sonenjokj) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Michell (Sontentaipal) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

KAlkuun

Kainuin

Thomas Olofson (Sijkamäkj) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V

Kainulain

Hendrich (_iurumäkj) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Jöran Hendrichsson (Niskamäkj) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V

Kaipiain

Peer Larsson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Kandain

Thomas Nielsson (Wäisilä) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 2Brakel:Ruod+V

Karialain

Elias Johansson (Niskamäkj) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V

Lars Hendrichsson (Kariala) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V

Karjal:n

Staffan Påhlsson (Kyrkioby) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V

Karkoin

Bengt Eskellsson (Kaarkoila) [Talolliset] Väenottoluettelo

Bengt Eskelsson (Karkoila) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Kaupiain

Sigfred (Tickalamäkj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Kaupin

Michell Brusiusson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Michell Thomasson (Walkiamäkj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Oluf Andersson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Staffan Staffanss (Soliwesj) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Staphan Nillsson (Soliwesi) [Talolliset] Väenottoluettelo

Thomas Johanson (Walkiamäkj) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Kirfwitz

Niels Abramsson (Kariala) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V

Kostain

Anders (Kåssolansarj) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Kuckoin

Johan Peersson (Käpisalo) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Kuituin

Mattz Jörensson (Nininemj) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Kurfwitz

Nills Abramsson (Kariala) [Fritz Lefwen läänitys] Väenottoluettelo

Kurikain

Lars Peersson (Sontientaipal) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V

Kärckoin

Påhl Påhlsson (Kärkälä) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Käriäin

Måns Hansson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Oluf Peersson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Kärkäin

Oloff Larsson (Kärkälä) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

LAlkuun

Lackain

Lars Larsson (Sontentaipal) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Laitin

Clemet Clemetsson (Letenmäkj) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Hendrich Mattsson (Sijanjalka) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Oluf Matsson (Letenmäkj) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Lefwäin

Mattsson (Tickalamäkj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Lefwöin

Johan Pålson (Tehunenemj) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Lehikoin

Påhl (_teinmakj) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Leikas

Markus Jacobsson (Kandala) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V

Lijkain

Erich Johansson (Walkiamäkj) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Thomas (Walkiamäkj) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Linduin

Peer Olofsson (Walkiamäkj) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Liukoin

Lars Sigfredson (Wirmasnemj) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Lydikäin

Anders (Jäppilä) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Lyttin

Hendrich (Lyttilä) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Hindrich (Lyttilä) [Talolliset] Väenottoluettelo

MAlkuun

Mackoin

Eskell Eskellsson (Pyhitty) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Lars Eskellsson (Pieximä) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V

Manin

Michell (_itkäsmäkj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Mannin

Christer (Kyrkioby) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V (Kyrkioby) [Talolliset] Väenottoluettelo

Erich Olofsson (Nefwola) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Eskell Olufsson (Manniala) [Krister Assikaisen läänitys] Ruotu 1Assikain:Ruod+V

Mårthen Olofzsson (Wanniala) [Krister Assikaisen läänitys] Väenottoluettelo

Oloff Påhlsson (Manniala) [Krister Assikaisen läänitys] Ruotu 1Assikain:Ruod+V

Påhl Johanss (Hällinmäki) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Markain

Lars Olofson (Sijkamäkj) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Mattilain

Markus Sigfredsson (Hangamäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Påhl Sigfredsson (_rmiswesi) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Mulkj

Påhl Påhlsson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Mulldain

Johan Nillsson (Sontientaipal) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Mullkoin

Påhl Larsson (Wirdasalmj) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Måila

Peer Eskellsson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Måinlain

Johan Johansson (Haukiworj) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Måtilain

Michell Michellsson (Tickalamäkj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

NAlkuun

Narin

Anders Thomasson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Naukarin

Olof Erichsson (Hullkola) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Nenoin

Oloff (Sonejokj) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Peer (Kutumäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Nickulain

Anders Mattson (Wäisälä) [Hans Brakelin läänitys] Väenottoluettelo

Nijsoin

Lars Johansson (Markala) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Nikolain

Anders Matsson (Wäisilä) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 2Brakel:Ruod+V

Nikulain

Påhl Matsson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Nysein

Hindrich Jönson (_eckila) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Nysäin

Hans Påhlsson (Tickalamäkj) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V

Lars Peersson (Sontentaipal) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Peer Persson (_teinmakj) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

OAlkuun

Ollikain

Eskell Erichsson (Haukivorj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Mattz Matsson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Outin

Jöran Larson (Outila) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V

PAlkuun

Pallkehin

Påhl Hendersson (Surnumäkj) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V

Pimpu

Hendrich (Wäisilä) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Puhaka

Olof Peersson (Hällinmäki) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Pulliain

Påhl Peersson (Mawesij) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Pullian

Anders (Mawesi) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Pullin

Peer Arfwedson (Mawesi) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Pulliäin

Arfwed Arfwedsson (Mawessj) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Puska

Lars Pålsson (Hällinmäkj) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Putkoin

Anders Johansson (Sornumäkj) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Arfwedh Larsson (Kyrckioby) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Lars Nielsson (Wechmais) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Lars Nilsson (Sornumäkj) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Michel Anderson (Wechmais) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Nielss (Surnumäkj) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Olof (Kuckola) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Peer Greelssom (Tickalamäkj) [Nils Grotenfeltin läänitys] Ruotu 54:Ruod+V

Puttkoin

Nills (Surunmakj) [Talolliset] Väenottoluettelo

Pylfwäin

Syring Hendersson (Sornumakj) [Talolliset] Väenottoluettelo

Söfring Hendersson (Sornumäkj) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Pälkäin

Mårten Henderssson (Wipero) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Pöndin

Peer (Wenehtekemänranda) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Pöröin

Daniel Larsson (Hangamäkj) [Talolliset] Ruotu 46:Ruod+V

Eskell Larsson (Pörilä) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Pöyhoin

Påhl Månsson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Pöyhöin

Lars Peerson (Kuckola) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

RAlkuun

Rautain

Gres Mattsson (Tickalamäkj) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V

Rautapä

Hendrich Arfwedsson (Wirdasalmj) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Rautapää

Phål Arfwedsson (Mawessj) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Rautiain

Johan (Mawessj) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Rickoin

Michell Hendersson (Wähmais) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Rijsain

Samuel (Sontientaipal) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V

Ristain

Anders Jönsson (Wähmais) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Ropain

Påhl Thomasson (Pöyhölä) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Russain

Jöns Johansson (Pieximä) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Rustain

Påhl Peerson (Nickarila) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V

Rytkoin

Peer Arfwedson (Wechmais) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

SAlkuun

Sijkain

Johan Jörensson (Tickalamäkj) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V

Johan Staffamsson (Wäisilä) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 2Brakel:Ruod+V

Samuel Hendersson (Langellmä) [Talolliset] Ruotu 44:Ruod+V

Sikain

Mattz (Wirdasalmj) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Mickell (Kyrkioby) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Peer Jacobsson (Wirdasalmj) [Talolliset] Ruotu 42:Ruod+V

Sormuin

Lars Peerson (Suontentaipal) [Talolliset] Ruotu 37:Ruod+V

Suhoin

Påhl Påhlsson (Tåsawalansarj) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

TAlkuun

Tarfwoin

Anders Matson (Hällinmäkj) [Talolliset] Ruotu 36:Ruod+V

Hendrich Larsson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Mårten Larsson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Mårten Olofsson (_spalanmäkj) [Talolliset] Ruotu 40:Ruod+V

Påhl Olufsson (Hellinmäkj) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V

Tenhuin

Påhl Olofsson (Mawesi) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Tyrfwäin

Peer Jörensson (_ickasmäkj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

UAlkuun

Utriain

Simon (Utriala) [Talolliset] Ruotu 45:Ruod+V

Uttriain

Olof Anderss (Uttriala) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

Olof Axelsson (Uttriala) [Talolliset] Ruotu 39:Ruod+V

VWAlkuun

Wauhkoin

Thomas (Wauhkola) [Petter von Giertenin läänitys] Ruotu 1Gierten:Ruod+V

Wechwilain

Erich Påhlsson (Sontentaipal) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

Wilhu

Bengt (Wilhula) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V

Jacob Påhlsson (Wilhula) [Talolliset] Ruotu 43:Ruod+V

Peer Matson (Wilhula) [Talolliset] Ruotu 35:Ruod+V

Williakain

Clemet Andersson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Clemet Peersson (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Markus (_ukiworj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruotu 1Lewe:Ruod+V

Niels Nielsson (Haukivorj) [Gerhard Lefwen läänitys] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Wäisäin

Hendrich (Wäisilä) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 2Brakel:Ruod+V

Hendrich Eskellsson (Wäisilä) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 1Brakel:Ruod+V (Wäisälä) [Hans Brakelin läänitys] Väenottoluettelo

Hendrich Hendrichsson (Sikalansarj) [Magnus Nirotin läänitys] Ruotu 1Nirot:Ruod+V

Wäisän

Arfwedh Peersson (Wäisilä) [Hans Brakelin läänitys] Ruotu 2Brakel:Ruod+V

Wänäläin

Staffan (Tickalamäkj) [Wilhelm Uexkullin läänitys] Ruotu 1Yxkul:Ruod+V

Wästerin

Johan (Sontentaipal) [Talolliset] Ruotu 41:Ruod+V

YAlkuun

Ylöin

Johan (Kölmäkj) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Lars Larson (Wenemäkj) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Olof Henderson (Solitaipal) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Olof Olofson (Kölmäkj) [Talolliset] Ruotu 38:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 312 nimeä

© Väinö Holopainen 2021