AlkuSavon ruodutusluettelotRantasalmen pitäjä → 1679 nimihakemisto

Rantasalmi ruodutusluettelo 1679

Ruodutus- ja väenottoluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Bertillsson, (Puikoinnemj) Ruotu 48:Ruod+V

Arfwed Hansson, (Lautakotulax) Ruotu 49:Ruod+V

Hans Hansson, (Lautakotulax) Ruotu 49:Ruod+V

Johan Hartwijcksson, (Rijtalax) Ruotu 51:Ruod+V

Jöran Jöransson, (Tammänlax) Ruotu 48:Ruod+V

Jöran Larssons, (Asikala) Ruotu 51:Ruod+V

Mattz Larsson, (Torasalo) Ruotu 1Har:Ruod+V

Peer Michelsson, (Tuusmäkj) Ruotu 48:Ruod+V

Salamon Bertilsson, (Joutzenmäkj) Ruotu 47:Ruod+V

Thomas Thomasson, (Parkumäkj) Talolliset:VäenO

AAlkuun

Andikain

Påhl, (Tuusmäkj) Ruotu 52:Ruod+V

Asikain

Lars, (Wahersalo) Ruotu 51:Ruod+V

Michell Michelsson, (Asikala) Ruotu 51:Ruod+V

Peter Larsson, (Asikala) Ruotu 51:Ruod+V

CAlkuun

Clostarin

Hendrich, (Hefwonlax) Talolliset:VäenO

Condia

Erich Nielsson, (Achwensalmj) Ruotu 48:Ruod+V

EAlkuun

Ehroin

Erich Andersson, (Pisamalax) Ruotu 49:Ruod+V

Mattz Peersson, (Temasalo) Talolliset:VäenO

Eroin

Mattz Persson, (Temasalo) Ruotu 48:Ruod+V

HAlkuun

Hannoinen

Petter, (Wahersalo) Ruotu 52:Ruod+V

Påhl Påhlsson, (Wahersalo) Ruotu 52:Ruod+V

Hapakoka

Johan, (Parkunmäkj) Ruotu 52:Ruod+V

Haraka

Mattz Peersson, (Repomäkj) Ruotu 47:Ruod+V

Peer Persson, (Repomäkj) Ruotu 47:Ruod+V

Hardikain

Bengt, (Reijola) Ruotu 51:Ruod+V

Mattz Bengtsson, (Reijola) Ruotu 50:Ruod+V

Heiskainen

Mattz, (Rauhamäkj) Ruotu 52:Ruod+V

Staffan, (Porosalmj) Ruotu 1Seu:Ruod+V

Huckain

Hendrich Olofsson, (Hariuranda) Ruotu 48:Ruod+V

Johan Ollsson, (Torasalo) Ruotu 49:Ruod+V

Lars Påhlsson, (Hariuranda) Ruotu 50:Ruod+V

Mattz Påhlsson, (Hariuranda) Ruotu 50:Ruod+V

Peter Olsson, (Hariuranda) Ruotu 48:Ruod+V

Påhl Mattsson, (Hariuranda) Ruotu 50:Ruod+V

Hyfwäin

Anders Börielsson, (Kolkontaipall) Ruotu 50:Ruod+V

Thomas, (Kolkontaipall) Ruotu 50:Ruod+V

Hylech

Nills Nillsson, (Kolkontaipal) Talolliset:VäenO

Nils Nilsson, (Kolkontaipall) Ruotu 50:Ruod+V

IAlkuun

Ikeheimoin

Anders, (Hijsmäkj) Ruotu 50:Ruod+V

Anders Staffansson, (Woinsalmj) Ruotu 49:Ruod+V

Lars, (Ossickonmäkj) Ruotu 47:Ruod+V

Immoin

Lars, (Woinsalmj) Ruotu 1Har:Ruod+V

Olof Petersson, (Warkaus) Ruotu 48:Ruod+V

Immoinen

Anders, (Hariuranda) Ruotu 1Seu:Ruod+V, (Hariuranda) Ruotu 1Lep:Ruod+V

Christer, (Joutzemäkj) Ruotu 52:Ruod+V

Mårten, (Hariuranda) Ruotu 1Seu:Ruod+V

Imoin

Olof Johansson, (Joutzenmäkj) Ruotu 47:Ruod+V

JAlkuun

Jatin eller Paxu

Michell, (Ossikonmäkj) Ruotu 49:Ruod+V

KAlkuun

Kandaratin

Mårten, (Reijola) Ruotu 48:Ruod+V

Karhu

Michel Michellsson, (Torasalo) Talolliset:VäenO

Mickell Mickelsson, (Torasalo) Ruotu 49:Ruod+V

Karpain

Olof Andersson, (Tammänlax) Ruotu 48:Ruod+V

Kasin

Oloff, (Hariuranda) Ruotu 50:Ruod+V

Kaukuin

Mattz, (Tuusmäkj) Ruotu 52:Ruod+V

Keinuin

Arfwedh Arfwesson, (Achvensalmj) Ruotu 51:Ruod+V

Kerfwin

Hindrich Hendersson, (Repomäkj) Ruotu 47:Ruod+V

Kettuin

Anders, (Repomäkj) Ruotu 1Har:Ruod+V

Mattz Hendersson, (Karhilantaipall) Ruotu 47:Ruod+V

Mickell, (Asikala) Ruotu 51:Ruod+V

Måns Hendersson, (Karhilantaipall) Ruotu 47:Ruod+V

Kilpelein

Lars Larsson, (Pisamalax) Ruotu 51:Ruod+V

Petter Larsson, (Pisamalax) Ruotu 51:Ruod+V

Kinnuin

Mattz Christersson, (Hariuranda) Ruotu 50:Ruod+V

Peter Påhlsson, (Tornionemj) Ruotu 47:Ruod+V

Påhl, (Tornionemj) Ruotu 47:Ruod+V

Klostarin

Erich Knutsson, (Hilldula) Ruotu 51:Ruod+V

Olof Andersson, (Palwalax) Ruotu 49:Ruod+V

Peer Arfwedsson, (Palwalax) Ruotu 49:Ruod+V

Klostarinen

Hindrich, (Hefwonlax) Ruotu 52:Ruod+V

Korpin

Nils Swensson, (Joutzenmäkj) Ruotu 47:Ruod+V

Korpinen

Nills Swensson, (Joutzenmäkj) Talolliset:VäenO

Korppin

Hendrich Nilsson, (Woinsalmj) Ruotu 1Har:Ruod+V

Kotilainen

Olof, (Harjuranda) Henrik Seulenbergin läänitys:VäenO

Oluf, (Hariuranda) Ruotu 1Seu:Ruod+V

Kåsoin

Eskell Persson, (Tuusmäkj) Ruotu 48:Ruod+V

Hendrich Hendersson, (Parkumäkj) Ruotu 47:Ruod+V

Kämäräin

Anders, (Tuusmäkj) Ruotu 52:Ruod+V

Petter, (Tuusmäkj) Ruotu 52:Ruod+V, (Parkunmäkj) Ruotu 52:Ruod+V

Kärkäin

Mattz Persson, (Rannimäkj) Ruotu 49:Ruod+V

Påhl Ifwarsson, (Hijsmäkj) Ruotu 50:Ruod+V

Samuel, (Rannimäkj) Ruotu 49:Ruod+V

Thomas Andersson, (Tuusmäkj) Ruotu 50:Ruod+V

LAlkuun

Lainainen

Samuel, (Ossikoumäkj) Ruotu 1Seu:Ruod+V

Laitinen

Thomas Brusiusson, (Temasalo) Ruotu 52:Ruod+V

Lasainen

Anders, (Parkunmäkj) Ruotu 1Har:Ruod+V

Laukainen

Mickell Mickellsson, (Hariuranda) Ruotu 52:Ruod+V

MAlkuun

Muldain

Lars, (Achensalmj) Ruotu 52:Ruod+V

Munselius

, (Asikala) Ruotu 51:Ruod+V

Mykäin

Hemming Månsson, (Ossikonmäkj) Ruotu 49:Ruod+V

NAlkuun

Natuinen

Påhl Mattsson, (Lautakotolax) Ruotu 51:Ruod+V

Naukarin

Jöns, (Achensalmj) Ruotu 52:Ruod+V

Nikoin

Wollmar Mattsson, (Parkunmäkj) Ruotu 52:Ruod+V

OAlkuun

Oitin

Bengt Larsson, (Rauhamäkj) Ruotu 50:Ruod+V

Mattz Larsson, (Rauhamäkj) Ruotu 50:Ruod+V

PAlkuun

Pardin

Olof Swensson, (Achwensalmj) Ruotu 48:Ruod+V

Parfwiain

Johan Andersson, (Asikala) Ruotu 51:Ruod+V

Paxu (Jatin eller Paxu)

Michell, (Ossikonmäkj) Ruotu 49:Ruod+V

Pustin

Samuel Mattsson, (Ossikonmäkj) Ruotu 49:Ruod+V

Thomas Persson, (Sombasarj) Ruotu 48:Ruod+V

Thomas Staffansson, (Sombasarj) Ruotu 47:Ruod+V

Pyllkäin

Johan Peersson, (Kollkontaipal) Ruotu 48:Ruod+V

Pölläin

Hendrich Mattsson, (Achvensalmj) Ruotu 51:Ruod+V

Mattz Persson, (Achuensalmj) Ruotu 47:Ruod+V

Matz Larsson, (Hefwonlax) Ruotu 47:Ruod+V

Peter Peersson, (Achuensalmj) Ruotu 47:Ruod+V

RAlkuun

Rautiain

Anders Mattsson, (Kollkontaipal) Ruotu 48:Ruod+V

Jacob Jacobsson, (Rannimäkj) Ruotu 48:Ruod+V

SAlkuun

Salin

Hendrich Staffansson, (Torasalo) Ruotu 49:Ruod+V

Staffan, (Torasalo) Ruotu 49:Ruod+V

Sallinen

Anders, (Asikala) Ruotu 51:Ruod+V

Sorfwain

Anders Andersson, (Tornioniemj) Ruotu 1Seu:Ruod+V

Johan Rassmusson, (Ossikoumäkj) Ruotu 1Seu:Ruod+V

Såpain

Peer Påhlsson, (Joutzenlax) Ruotu 50:Ruod+V

Säppäin

Anders, (Torasalo) Ruotu 52:Ruod+V

TAlkuun

Tijkain

Anders Hansson, (Lautakotolax) Ruotu 47:Ruod+V

Tijlikain

Hendrich Thomasson, (Parkumäkj) Ruotu 51:Ruod+V

Thomas Thomasson, (Parkumäkj) Ruotu 51:Ruod+V

Tirroinen

Johan, (Tuusmäkj) Ruotu 51:Ruod+V

Tolfwain

Hendrich Persson, (Hariuranda) Ruotu 50:Ruod+V

Oloff Peersson, (Hariuranda) Ruotu 50:Ruod+V

Peer Peersson, (Hariuranda) Ruotu 50:Ruod+V

Tulkj

Mårten Mattsson, (Sallilla) Ruotu 47:Ruod+V

Turuin

Erich, (Pisamalax) Ruotu 49:Ruod+V

Michell Hendersson, (Pisamalax) Ruotu 49:Ruod+V

Oloff, (Pisamalax) Ruotu 49:Ruod+V

Staffan, (Tammänlax) Ruotu 48:Ruod+V

UAlkuun

Ullmain

Hans, (Tuusmäkj) Ruotu 48:Ruod+V

VWAlkuun

Wäntinen

Hendrich, (Joutzenlax) Ruotu 52:Ruod+V

Petter Johansson, (Joutzenlax) Ruotu 52:Ruod+V

Wänttin

Lars Larsson, (Torasalo) Ruotu 1Har:Ruod+V

Wänäinen

Oluf, (Hariuranda) Ruotu 1Seu:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 131 nimeä

© Väinö Holopainen 2021